О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 556
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" следующие изменения и дополнения:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 556 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в подразделе 3.1. "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в стратегическом направлении 1. "Укрепление здоровья граждан":

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлары, іс-шаралары және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген 1-стратегиялық бағытта:

в цели 2.1. "Формирование эффективной системы оказания медицинской помощи, основанной на социально ориентированной ПМСП, совершенствование системы управления и финансирования в отрасли здравоохранения":
в задаче 2.1.1. "Совершенствование ПМСП и скорой медицинской помощи":
дополнить строкой 59-1 следующего содержания:
"
59-1.
Совершенствование службы скорой медицинской помощи и
медицинской транспортировки (санитарной авиации) в
соответствии с международными стандартами
X
";

«Әлеуметтік бағдарланған БМСК-ге негізделген медициналық көмек көрсетудің тиімді жүйесін қалыптастыру, денсаулық сақтау саласында басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру» деген 2.1-мақсатта:
«БМСК және медициналық жедел жәрдемді жетілдіру» деген 2.1.1-міндетте:
мынадай мазмұндағы 59-1-жолмен толықтырылсын:
«
59-1.
Халықаралық стандарттарға сәйкес жедел медициналық жәрдем және медициналық тасымалдау (санитарлық авиация) қызметін жетілдіру
X
»;

86-2.
Обеспечение равных условий при отборе
кандидатов на занятие вакантных должностей и продвижения по службе
X
X
X
X
X
";
в разделе 7. "Бюджетные программы":
в подразделе "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения":
в подпрограмме 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области здравоохранения":
в показателях прямого результата:
дополнить строкой следующего содержания:
"
Размещение социальных проектов по привлечению
неправительственных организаций
ед.
13
";
в строке "объем бюджетных расходов по подпрограмме" цифры "11 578 847" заменить цифрами "11 669 847";
в подпрограмме 101 "Исследования в области совершенствования системы здравоохранения":
в графе "2011 год":
в показателях прямого результата:
в строке "Ориентировочное количество проведенных исследований и выполненных работ" цифру "7" заменить цифрами "10";
в показателях эффективности:
в строке "Средняя стоимость проведения одного исследования" цифры "11 095,7" заменить цифрами "27 165";
в строке "объем бюджетных расходов по подпрограмме" цифры "77 670" заменить цифрами "271 650";
в строке "объем бюджетных расходов по программе" цифры "11 656 517" заменить цифрами "11 941 497";
в бюджетной программе 005 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения":
в графе "2011 год" строки "объем бюджетных расходов по программе" цифры "45 842 670" заменить цифрами "45 850 170";
в бюджетной программе 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи":
в подпрограмме 100 "Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемого за счет местного бюджета":
в графе "2011 год":
в строке "объем бюджетных расходов по подпрограмме" цифры "24 734 943" заменить цифрами "24 858 383";
в подпрограмме 101 "Закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов":

86-2.
Бос қызмет орындарын алуға кандидаттарды іріктеу және қызмет бабында жоғарылату кезінде тең шарттарды қамтамасыз ету
X
X
X
X
X
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Денсаулық сақтау саласында уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету» деген кіші бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Үкіметтік емес ұйымдарды тарту бойынша әлеуметтік жобаларды орналастыру
бірл.
13
»;
«кіші бағдарлама бойынша шығыстардың көлемі» деген жолдағы «11 578 847» деген сандар «11 669 847» деген сандармен ауыстырылсын;
101 «Денсаулық сақтау жүйесін жетілдіру саласындағы зерттеулер» деген кіші бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген зерттеулердің және орындалған жұмыстардың болжамды саны» деген жолдағы «7» деген сан «10» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір зерттеу жүргізудің орташа құны» деген жолдағы «11 095,7» деген сандар «27 165» деген сандармен ауыстырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «77 670» деген сандар «271 650» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «11 656 517» деген сандар «11 941 497» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «45 842 670» деген сандар «45 850 170» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту» деген кіші бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «24 734 943» деген сандар «24 858 383» деген сандармен ауыстырылсын;
101 «Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алу» деген кіші бағдарламада:

в строке "объем бюджетных расходов по подпрограмме" цифры "21 074 299" заменить цифрами "21 603 889";
в строке "объем бюджетных расходов по программе" цифры "45 809 242" заменить цифрами "46 462 272";
в бюджетной программе 014 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения":
в описании бюджетной программы слова "медицинских и фармацевтических" исключить;
в бюджетной программе 016 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения":
показатели эффективности дополнить строкой следующего содержания:
"
Средняя стоимость завершения одного объекта
проектирования
млн.
тенге
223
121,8
";
в бюджетной программе 021 "Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне":
в графе "2011 год":
в строке "объем бюджетных расходов по программе" цифры "7 194 154" заменить цифрами "7 234 806";
в бюджетной программе 026 "Строительство и реконструкция объектов образования":
показатели эффективности после слов "Средняя стоимость одного завершенного объекта реконструкции" дополнить словами "или строительства";
в графе "2011 год":
в показателях прямого результата:
в строке "Кол-во строящихся объектов медицинского образования, в том числе проектируемых" цифру "3" заменить цифрой "4";
в показателях конечного результата:
в строке "Кол-во завершенных объектов медицинского образования, в том числе проектируемых" цифру "3" заменить цифрой "4";
в показателях эффективности:
строку "Средняя стоимость одного завершенного объекта реконструкции" дополнить цифрой "187,2";
в бюджетной программе 031 "Внедрение международных стандартов в области больничного управления":
показатели прямого результата дополнить строками следующего содержания:
"
Рекомендации по совершенствованию национальной
системы транспортировки (санитарной авиации)
пациентов
ед.
1
Информация по поставкам медицинской техники
организациям здравоохранения
ед.
2
2
2
";
в показателях конечного результата после слов "обслуживанию медицинского" дополнить словами "и немедицинского";
в графе 2011 год строки "объем бюджетных расходов по программе" цифры "1 323 829" заменить цифрами "1 531 953";
в бюджетной программе 036 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне":
в описании бюджетной программы после слов "охраны здоровья граждан," дополнить словами "профилактики заболеваний и формирования здорового образа жизни,";
в графе "наименование показателей бюджетной программы":
в показателях эффективности:
в строке "Средняя стоимость оказания высокоспециализированной помощи одному больному в рамках ГОБМП в республиканской организации здравоохранения" слово "высокоспециализированной" заменить словом "медицинской";
в графе "2011 год":

«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «21 074 299» деген сандар «21 603 889» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «45 809 242» деген сандар «46 462 272» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарлама сипаттамасында «медициналық және фармацевтикалық» деген сөздер алып тасталсын;
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жаңарту» деген бюджеттік бағдарламада:
тиімділік көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жобалаудың бір объектісін аяқтаудың орташа құны
млн. теңге
223
121,8
»;
021 «Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «7 194 154» деген сандар «7 234 806» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту» деген бюджеттік бағдарламада:
тиімділік көрсеткіштері «Бір объектіні қайта жаңартудың» деген сөздерден кейін «немесе салудың» деген сөздермен толықтырылсын;
«2011 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Салынып жатқан медициналық білім беру, оның ішінде жобаланған объектілердің саны» деген жолдағы «3» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Құрылыс аяқталған медициналық білім беру, оның ішінде жобаланған объектілердің саны» деген жолдағы «3» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір қайта жаңартудың аяқталған объектісінің орташа құны» деген жол «187,2» деген сандармен толықтырылсын;
031 «Ауруханалық басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Пациенттерді тасымалдаудың ұлттық жүйесін (санитарлық авиация) жетілдіру бойынша ұсыныстар
бірл.
1
Денсаулық сақтау ұйымдарына медициналық техниканы жеткізу бойынша ақпарат
бірл.
2
2
2
»;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде «медициналық» деген сөзден кейін «және медициналық емес» деген сөздермен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «1 323 829» деген сандар «1 531 953» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарлама сипаттамасында «тиімді әдістерін енгізу,» деген сөздерден кейін «аурулардың профилактикасы және саламатты өмір салтын қалыптастыру,» деген сөздермен толықтырылсын;
«Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атаулары» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде 1 науқасқа жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетудің орташа құны» деген жолдағы «жоғары мамандандырылған» деген сөздер алып тасталсын;
«2011 жыл» деген бағанда:

в строке "объем бюджетных расходов по программе" цифры "199 488 297" заменить цифрами "199 364 857";
в бюджетной программе 038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне":
в графе "2011 год":
в показателях прямого результата:
в строке "Количество оснащаемых организаций" цифры "1700" заменить цифрами "1701";
в строке "Количество приобретаемого медицинского оборудования" цифры "4223" заменить цифрами "4224";
в показателях эффективности:
в строке "Средняя стоимость оснащения одной организации" цифры "9 989,4" заменить цифрами "10 089,4";
в строке "объем бюджетных расходов по программе" цифры "16 982 005" заменить цифрами "17 162 005";
в бюджетной программе 103 "Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан":
в графе "2011 год":
в строке "объем бюджетных расходов по программе" цифры "12 115 172" заменить цифрами "18 172 295";
в подразделе "Свод бюджетных программ":
в графе "2011 год":
в строке "ВСЕГО бюджетных расходов" цифры "393 989 174" заменить цифрами "401 297 143";
в строке "Текущие бюджетные программы" цифры "330 511 183" заменить цифрами "337 811 652";
в строке "Бюджетные программы развития" цифры "63 477 991" заменить цифрами "63 485 491".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «199 488 297» деген сандар «199 364 857» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдағы «1700» деген сандар «1701» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын медициналық жабдықтың саны» деген жолдағы «4223» деген сандар «4224» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ұйымды жарақтандырудың орташа құны» деген жолдағы «9989,4»  деген сандар «10 089,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «16 982 005» деген сандар «17 162 005» деген сандармен ауыстырылсын;
103 «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «12 115 172» деген сандар «18 172 295» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалардың жиынтығы» деген кіші бөлімде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар барлығы» деген жолдағы «393 989 174» деген сандар «401 297 143» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «330 511 183» деген сандар «337 811 652» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «63 477 991» деген сандар «63 485 491» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі.                       К. Мәсімов