О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 248 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2011 года № 943. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1034
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 248 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 12, ст. 113) следующие изменения:
в Правилах субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, утвержденных указанным постановлением:
абзац третий пункта 2 изложить в следующей редакции:
"водопользователь - физическое или юридическое лицо, которому в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставлено право использования водных ресурсов для удовлетворения собственных нужд и (или) коммерческих интересов;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Субсидии предназначаются для полного или частичного возмещения затрат (удешевления стоимости услуг) вододателям, обслуживающим особо важные групповые и локальные системы водоснабжения по подаче питьевой воды водопользователям.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Размер выделяемых субсидий на 1 (один) кубометр поданной питьевой воды для вододателей в разрезе групповых водопроводов и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, одобренных Республиканской бюджетной комиссией на соответствующие финансовые годы, определяется Минсельхозом, как разница между тарифом на услуги по подаче питьевой воды, утвержденным уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, за оказанные услуги по подаче питьевой воды гарантированного качества в пределах установленного лимита за минусом:

«Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі № 248 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 тамыздағы № 943 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1034 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі № 248 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 12, 113-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесінде:
2-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«су пайдаланушы – өз мұқтаждарын және (немесе) коммерциялық мүдделерін қанағаттандыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен су ресурстарын пайдалану құқығы берілген жеке немесе заңды тұлға;»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Субсидиялар су пайдаланушыларға ауыз су беру жөнiндегi сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiне қызмет көрсететiн су берушiлерге шығындарын толығымен немесе iшiнара өтеуге (қызметтердiң құнын арзандатуға) арналады.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың топтық су және оқшау жүйелері бөлінісінде су берушілер үшін берілген ауыз судың 1 (бір) текше метріне бөлінетін, Республикалық бюджет комиссиясы мақұлдаған, тиісті қаржы жылдарына арналған субсидиялар мөлшерін Ауылшармині табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтің айырмасы ретінде:

1) 30 (тридцать) тенге за 1 (один) кубометр поданной питьевой воды водопользователям, имеющим в домах или квартирах внутреннее водоснабжение, оснащенных индивидуальными приборами учета воды;
2) 40 (сорок) тенге за 1 (один) кубометр поданной питьевой воды водопользователям, пользующимся сетями водоснабжения, находящимся на границах балансовой принадлежности и оснащенных едиными приборами учета воды;
3) 0 (ноль) тенге за 1 (один) кубометр поданной воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, требующей дальнейшей очистки и доведения ее до состояния питьевого водопотребления.";
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) представляет в областное Управление сельского хозяйства (города республиканского значения, столицы) согласованный с территориальным органом уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и районными отделами сельского хозяйства (городов областного значения) перечень водопользователей, с которыми заключаются договоры на подачу питьевой воды по тарифу с учетом субсидирования, с указанием объемов подаваемой питьевой воды, платы за предоставленные услуги и тарифа с учетом субсидирования на услуги по подаче питьевой воды, утвержденного уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках (далее - перечень водопользователей);";
приложение к Правилам субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 августа 2011 года № 943
Приложение
к Правилам субсидирования стоимости услуг по подаче
питьевой воды из особо важных групповых и локальных
систем водоснабжения, являющихся безальтернативными
источниками питьевого водоснабжения
"УТВЕРЖДАЮ"
Областной (города республиканского значения,
столицы) Управление сельского хозяйства
___________________________ "___"
_____________ 20___ г.
Сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче
питьевой воды в разрезе водопользователей
________________________ за _________ 20___г.
(наименование вододателя)     (месяц)
N
п/п
Наименование
водополь-
зователей
Лимит
водоподачи
тыс. м3
Подано воды, тыс. м3
Утвержденный тариф,
тенге за 1000 м3
с начала года
В т.ч.
отчетный месяц
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Стоимость оказанных
услуг, тенге
Размер субсидии (____ % от
затрат, учтенных в тарифных
сметах), тенге
Выплачено
субсидий с
начала года,
тенге
Подлежит
к выплате,
тенге
с начала
года
В т.ч. за
отчетный месяц
с начала
года
В т.ч. за
отчетный месяц
7
8
9
10
11
12
Вододатель ______________________________
__________________________________
Примечание: В графе 2 водопользователи приводятся в том же порядке, что и в перечне водопользователей, утвержденном областным Управлением сельского хозяйства (города республиканского значения, столицы)

1) үйлері немесе пәтерлері ішкі сумен жабдықталған, жеке су өлшеуіш құралдарымен жарақтандырылған су пайдаланушыларға берілген 1 (бір) текше метр ауыз суға 30 (отыз) теңгені;
2) теңгерімдік тиесілілігі шегінде орналасқан және бірыңғай су өлшеуіш құралдарымен жарақтандырылған сумен жабдықтау желілерін пайдаланатын су пайдаланушыларға берілген 1 (бір) текше метр ауыз суға 40 (қырық) теңгені;
3) бұдан әрі тазалауды және оны ауыз су су тұтыну жағдайына дейін жеткізуді қажет ететін, ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше топтық және оқшау жүйелерінен берілген 1 (бір) текше метр суға 0 (нөл) теңгені шегергенде белгіленген лимиттің шегінде кепілдік берілген сапада ауыз су беру жөнінде көрсетілген қызметтер үшін белгілейді.»;
7-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы басқармасына су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық органымен және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) ауыл шаруашылығы бөлiмдерiмен келiсiлген субсидиялар ескерiле отырып, берiлетiн ауыз су көлемiн, ұсынылған қызметтерге ақыны және ауыз су беру жөнiндегi қызметтерге табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган бекiткен тарифтi көрсете отырып, тариф бойынша ауыз су беруге арналған шарт жасалатын су пайдаланушылардың тiзбесiн (бұдан әрi – су пайдаланушылардың тiзбесi) ұсынады.»;
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау ережесiне 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 23 тамыздағы
№ 943 қаулысына
қосымша
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi
болып табылатын сумен жабдықтаудың
ерекше маңызды топтық жүйелерiнен ауыз
су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын
субсидиялау ережесiне
1-қосымша
«БЕКIТЕМIН»
Облыстық (республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы
басқармасы____________________
"____"_____________20__ж.
Су пайдаланушылар бөлiнiсiнде ауыз су беру жөнiндегi нақты көрсетiлген қызметтердiң жиынтық тiзiлiмi___________________20__ж.
(су берушiнiң атауы) (ай)
Р/с
Су пайдаланушылардың атауы
Су беру лимитi мың текше метр
Берiлген су, мың текше метр
Бекiтiлген тариф 1000 текше метр үшiн теңге
Көрсетiлген қызметтердiң құны, теңге
Субсидиялар мөлшерi (тарифтiк сметаларда ескерiлген шығындардың %-ы) теңге
Жыл басынан берi субсидиялар төлендi, теңге
Төленуге тиiс, теңге
Жыл басынан берi
Оның iшiнде есептi айда
Жыл басынан берi
Оның iшiнде есептi айда
Жыл басынан берi
Оның iшiнде есептi айда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Су берушi_____________________________________________________________________
Ескертпе: 2-бағанда су пайдаланушылар облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы басқармасы бекiткен су пайдаланушылар тiзбесiндегiдей ретпен келтiрiледi