О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 990. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. На основании решения бюджетной комиссии уполномоченный орган по бюджетному планированию разрабатывает проект постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа по увеличению годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств и вносит его в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан или в акимат соответствующего местного исполнительного органа.
В проекте постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа по увеличению годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств, целевые текущие трансферты указываются в разрезе бюджетных программ, целевые трансферты на развитие - в разрезе инвестиционных проектов.";
пункт 143 изложить в следующей редакции:
"143. Уполномоченные органы, ответственные за взимание поступлений в бюджет, для осуществления мониторинга поступлений, администрируемых ими, на основании письменного обращения получают от территориальных подразделений казначейства информацию о поступлениях по коду классификации поступлений бюджета в разрезе плательщиков.
Информация о поступлениях административных штрафов по коду классификации поступлений бюджета для осуществления уполномоченными органами соответствующего учета, контроля и мониторинга, а также возврата излишне уплаченных, ошибочно или неправильно поступивших сумм поступлений или их зачета в счет погашения задолженностей в бюджет, формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета ежемесячно на первое число месяца, следующего за отчетным, по формам 2-14 "Отчет по сбору поступлений за месяц", 2-43 "Поступления по коду классификации бюджета" согласно приложениям 116, 117 к настоящим Правилам направляется центральным государственным органам не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным для последующего доведения ими до своих территориальных и/или структурных подразделений, а также местным исполнительным органам.
Указанная информация отражается уполномоченным органом, ответственным за взимание поступлений в бюджет, в Журнале регистрации поступлений в бюджет по форме согласно приложению 59 к настоящим Правилам.";

"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 тамыздағы № 990 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«59. Бюджет комиссиясының шешiмi негiзiнде бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi орган бюджет қаражатының қалдықтары есебiнен тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын арттыру жөнiндегi Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган қаулысының жобасын әзiрлейдi және оны белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның әкiмдiгiне енгiзедi.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын ұлғайту жөніндегі қаулысының жобасында ағымдағы нысаналы трансферттер бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде, нысаналы даму бағдарламалары – инвестициялық жобалар бөлінісінде көрсетіледі.»;
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«143. Бюджетке түсетiн түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты уәкiлеттi органдар өздері әкiмшiлiк ететiн түсiмдердiң мониторингiн жүзеге асыру үшiн жазбаша өтініштің негізінде аумақтық қазынашылық бөлiмшелерінен төлеушiлер бөлінісінде түсiмдер туралы ақпаратты бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасының коды бойынша алады.
Уәкілетті органдардың тиісті есепке алуды, бақылау мен мониторингті, сондай-ақ артық төленген, қате немесе дұрыс түспеген түсімдердің сомасын қайтаруды немесе оларды бюджетке берешекті өтеу есебіне есептеуді жүзеге асыруы үшін бюджет түсімдері сыныптамасының коды бойынша әкімшілік айыппұлдар түсімдері туралы ақпаратты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі ай сайын, есептіден кейінгі айдың бірінші күніне осы Ереженің 116, 117-қосымшаларына сәйкес 2-14 «Бір айдағы түсімдерді жинау жөніндегі есеп», 2-43 «Бюджет сыныптамасының коды бойынша түсімдер» деген нысандар бойынша қалыптастырады, кейіннен өздерінің аумақтық және/немесе құрылымдық бөлімшелерінің назарына жеткізуі үшін есептіден кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей орталық мемлекеттік органдарға, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдарға жібереді.
Көрсетілген ақпаратты бюджетке түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты уәкілетті орган осы Ереженің 59-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджетке түсетін түсімдерді тіркеу журналына жазады.»;

подпункт 1) части четвертой пункта 150 изложить в следующей редакции:
"1) счета-фактуры, счета-извещения, счета, акта выполненных работ или другого документа, установленного законодательством Республики Казахстан, в случаях приобретения товаров, выполнения работ, оказания услуг;";
пункт 190 изложить в следующей редакции:
"190. Государственное учреждение обеспечивает и несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за:
соблюдение графика обслуживания государственных учреждений;
правомерность и обоснованность предоставления счета к оплате;
достоверность указанных реквизитов в счете к оплате;
своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег;
достоверность подтверждения поставки товаров, выполненных работ и (или) оказанных услуг в соответствии с заключенными гражданско-правовыми сделками;
предоставление в территориальное подразделение казначейства при приобретении либо поставки товаров - копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копии иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке;
предоставление копии положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации при проведении платежа, следующего за авансовым по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров или копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению. При этом указанные документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся o в республиканской или коммунальной собственности, для строительства зданий и сооружений по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, которые завершаются, а также для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства копию акта выполненных работ или оказанных услуг либо копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению.
Указанные в части третьей настоящего пункта документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.";
абзац тридцать восьмой части первой пункта 199 изложить в следующей редакции:
"в поле "Назначение платежа:" указываются назначение платежа, наименование, номер и дата документа (счета-фактуры или накладная (акт) о поставке товаров, или акт выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг), и дополнительно:";
пункт 211 изложить в следующей редакции:

150-тармақтың төртінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тауарларды сатып алған, жұмыстарды орындаған, қызметтер көрсеткен жағдайларда, орындалған жұмыстардың шот-фактурасының, хабарлама шотының, шотының, актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың;»;
190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«190. Мемлекеттiк мекеме:
мемлекеттiк мекемелерге қызмет көрсету кестесiнiң сақталуын;
төлеуге берiлетiн шотты ұсыну заңдылығы мен негiздiлiгiн;
төлеуге берiлетiн шотта көрсетiлген деректемелердiң дұрыстығын;
ақша алушылардың пайдасына төлемдердi жүзеге асыру бойынша мiндеттемелердiң дер кезінде және толық орындалуын;
жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелерге сәйкес тауарлардың, орындалған жұмыстардың және (немесе) көрсетiлген қызметтердiң жеткiзiлуiн растаудың дұрыстығын;
аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде – шот-фактураның, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың көшірмесін, актілер жасалмайтын қызметтерді қоспағанда, жұмыстарды немесе қызметтерді орындау кезінде – орындалған жұмыстардың немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмесін немесе тiркелген азаматтық-құқықтық мәмiле бойынша аванстық төлемнiң сомасын қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiн берудi;
ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және олар бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы даярлау құны шарт құнына енген басқа да объектілерді жөндеуге байланысты шығыстар бойынша аванстан кейiнгi төлемдi жүргiзу кезiнде жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттiк сараптаманың оң қорытындысының көшірмесін ұсынуды қамтамасыз етедi және Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес жауапты болады.
Мемлекеттiк мекеме негiзгi құралдарды және материалдық емес активтердi сатып алу үшiн республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыру бойынша төлем жүргiзу кезiнде, аванстық төлем сомасын қоспағанда, аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне шот-фактураның, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың көшірмесін немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген, мемлекеттік кәсіпорын мемлекеттік мекемеге берген өзге құжат түрінің көшірмесін бередi. Бұл ретте көрсетiлген құжаттардың әрбiр парағы мемлекеттiк мекеменiң түпнұсқалық мөрiнің бедерiмен расталады және әр парағына орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi белгiленген тәртiппен өзіне жүктелген лауазымды адамның), ал ондайлар болмаған жағдайда - мемлекеттiк мекеме басшысының немесе ол уәкiлеттiк берген адамның қолы қойылады.
Бұрын мемлекеттiк кәсiпорындар жасасқан, аяқталып келе жатқан ұзақ мерзiмдi шарттар бойынша ғимараттар мен құрылыстарды салу үшін, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың құрылыстарын, ғимараттарын қалпына келтіру және күрделі жөндеу жүргізу үшiн, республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыру бойынша аванстық төлем сомасын қоспағанда, төлем жүргiзу кезiнде мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмесін не Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, мемлекеттік кәсіпорын мемлекеттік мекемеге берген өзге құжат түрінің көшірмесін ұсынады.
Осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеменің түпнұсқалық мөрінің бедерімен расталады және әр парағына орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкiлеттiктерi белгiленген тәртiппен өзіне жүктелген лауазымды адамның), ал ондайлар болмаған жағдайда - мемлекеттiк мекеме басшысының немесе ол уәкiлеттiк берген адамның қолы қойылады»;
199-тармақтың бірінші бөлігінің отыз сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Төлемнің мақсаты» ашық жолағында: төлемнің мақсаты, құжаттың атауы, нөмірі мен күні (шот фактуралар немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе оның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа құжат) және қосымша:»;
211-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"211. Для проведения платежей согласно условиям договора, зарегистрированного в территориальном подразделении казначейства государственное учреждение предоставляет на бумажном носителе реестр счетов к оплате, счета к оплате и:
при приобретении либо поставки товаров - копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ и услуг - копию акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг при которых акты не составляются или копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан (далее - подтверждающие документы), а также по расходам, связанным со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора, дополнительно представляет копию положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации, при проведении платежа, следующего за авансовым;
заявку на конвертацию иностранной валюты при предоставлении счета к оплате для покупки иностранной валюты при проведении платежей в иностранной валюте;
заявку на снятие средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам при расходовании средств софинансирования или связанных грантов по форме согласно приложению 81 к настоящим Правилам.
При проведении платежа согласно условиям зарегистрированного договора в ИС "Казначейство - клиент" государственное учреждение заполняет электронный образ счета к оплате с прикреплением файлов, содержащих сканированные документы, перечисленные в части первой настоящего пункта, подписанные электронной цифровой подписью руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения.
При проведении платежей в иностранной валюте согласно условиям зарегистрированного договора в ИС "Казначейство - клиент" государственное учреждение формирует электронный образ счета к оплате с заявкой на конвертацию иностранной валюты с прикреплением документов, указанных в настоящем пункте Правил.";
абзац второй части первой пункта 215 изложить в следующей редакции:
"при приобретении либо поставки товаров - копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ и услуг - копия акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копия иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан (далее - подтверждающие документы);";
пункт 241 изложить в следующей редакции:

«211. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде тiркелген шарт талаптарына сәйкес төлемдердi жүргiзу үшiн мемлекеттiк мекеме қағаз тасығышта төлеуге берілетін шоттардың тізілімін, төлеуге берілетін шоттарды және:
тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде – шот-фактураның, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың көшірмелерін, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету кезінде – акт жасалмайтын қызметтерді қоспағанда, орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмесін немесе Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген өзге құжат түрінің (бұдан әрі – растаушы құжаттар) көшірмесін, сондай-ақ шарт құнына ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың, жолдардың және басқа да объектілердің күрделі жөнделуіне байланысты жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын даярлау құны енген шығыстар бойынша аванстық төлемнен кейiнгi төлемдi жүргiзу кезiнде қосымша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына мемлекеттiк сараптаманың оң қорытындысының көшірмесін;
шетел валютасында төлемдер жүргiзу кезінде шетел валютасын сатып алу үшiн төлеуге берiлетiн шоттарды ұсыну кезінде шетел валютасын айырбастауға өтiнiмді;
осы Ереженiң 81-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қоса қаржыландыру қаражатын немесе байланысқан гранттарды жұмсаған кезде үкiметтiк сыртқы қарыздар немесе байланысқан гранттар бойынша қоса қаржыландыру қаражатын алуға өтiнiмді ұсынады.
Төлем жүргізу кезінде «Қазынашылық - клиент» АЖ тіркелген шарт талаптарына сәйкес мемлекеттік мекеме осы тармақтың бірінші бөлігінде санамаланған, мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің цифрлық қолтаңбасы қойылған сканерленген құжаттарды қамтитын файлдарды қоса бере отырып, төлеуге берілетін шоттың электрондық үлгісін толтырады.
Шетел валютасында төлемдер жүргізген кезде «Қазынашылық - клиент» АЖ тіркелген шарт талаптарына сәйкес мемлекеттік мекеме Ереженің осы тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, шетел валютасына айырбастауға арналған өтініммен төлеуге берілетін шоттың электрондық үлгісін қалыптастырады.»;
215-тармақтың бірінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде – шот-фактуралардың, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың көшірмелері, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету кезінде – акт жасалмайтын қызметтерді қоспағанда, орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмесі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген өзге құжат түрі (бұдан әрі – растаушы құжаттар);»;
241-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"241. Исполнение инкассового распоряжения производится за счет:
сумм плановых назначений по непринятым обязательствам текущего финансового года, в случае выставления его на код государственного учреждения. Также на исполнение инкассового распоряжения направляется имеющаяся экономия бюджетных средств по бюджетной программе, включая экономию по государственным закупкам;
сумм плановых назначений по непринятым обязательствам и денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), в случае выставления его на КСН предназначенный для учета операций, связанных с зачислением денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении и проведением за счет них расходов;
остатка денег спонсорской, благотворительной помощи, в случае выставления его на КСН предназначенный для учета операций, связанных с зачислением и расходованием денег от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений, получаемых ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.";
пункт 245 изложить в следующей редакции:
"245. Государственное учреждение, получив письмо-уведомление, не позднее следующего рабочего дня со дня поступления инкассового распоряжения обеспечивает исполнение инкассовых распоряжений, путем формирования на основании данных инкассового распоряжения счета к оплате и предоставления в территориальное подразделение казначейства.
В случае недостаточности либо отсутствии сумм плановых назначений по непринятым обязательствам и экономии расходов по бюджетной программе, включая экономию по государственным закупкам, государственное учреждение уведомляет администратора бюджетных программ о выставлении инкассового распоряжения и обеспечивает исполнение инкассовых распоряжений в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня его регистрации в территориальном подразделении казначейства.
Администратор бюджетных программ в установленном настоящими Правилами порядке осуществляет процедуры увеличения плановых назначений государственного учреждения, которому выставлено инкассовое распоряжение, за счет уменьшения неиспользованных плановых назначений других подведомственных государственных учреждений.
В случае не обеспечения исполнения в течении 20 (двадцати) рабочих дней инкассовых распоряжений, территориальное подразделение казначейства осуществляет приостановление операций по всем бюджетным программам (подпрограммам), за исключением КБК расходов, предусмотренных абзацами вторым - восьмым подпункта 2) пункта 242 настоящих Правил, и бюджетных программ, направленных на предоставление трансфертов физическим лицам.";
часть первую пункта 246 изложить в следующей редакции:

«241. Инкассолық өкiмдi орындау мыналардың:
оны мемлекеттік мекеменің кодына қойған жағдайда, ағымдағы қаржы жылының қабылданбаған міндеттемелері бойынша жоспарлы тағайындау сомасы. Сондай-ақ мемлекеттік сатып алу бойынша үнемдеуді қоса алғанда, бюджеттік бағдарлама бойынша бюджет қаражатының қолда бар үнемі инкассолық өкімді орындауға жіберіледі;
оны мемлекеттік мекемелердің өздерінің билігінде қалатын тауарларды сатуынан түсетін ақшаны есептеуге және олардың есебінен шығыстар жүргізуіне байланысты операцияларды есептеу үшін арналған ҚБШ-ға шығарған жағдайда, қабылданбаған міндеттемелер бойынша жоспарлы тағайындау сомасының және мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатуынан түсетін ақшаның;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес оны мемлекеттік мекемелер үшін демеушілік, қайырымдылық көмектен алатын ақшаны есепке жатқызумен және жұмсаумен байланысты операцияларды есепке алуға арналған ҚБШ-ға қойылған жағдайда, демеушілік, қайырымдылық көмек ақшасының қалдығы есебінен жүргізіледі.»;
245-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«245. Мемлекеттік мекеме хабарлама хатты алып, инкассолық өкім түскен күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей инкассолық өкім деректері негізінде төлеуге берілетін шотты қалыптастыру және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсыну жолымен инкассолық өкімнің орындалуын қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік мекеме мемлекеттік сатып алу бойынша үнемдеуді қоса алғанда, қабылданбаған міндеттемелер мен бюджеттік бағдарлама шығыстарын үнемдеу бойынша жоспарлы тағайындау сомасы жетіспеген немесе болмаған жағдайда бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерiн инкассолық өкім қойылғаны туралы хабардар етеді және инкассолық өкiмдi орындауды аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде инкассолық өкім тіркелген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні iшiнде жүзеге асырады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі осы Ережеде белгіленген тәртіппен басқа ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің пайдаланылмаған жоспарлы тағайындауларын азайту есебінен инкассолық өкім шығарылған мемлекеттік мекеменің жоспарлы тағайындауларын арттыру рәсімдерін жүзеге асырады.
Инкассолық өкімді орындау 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қамтамасыз етілмеген жағдайда, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі осы Ереженің 242-тармағы 2) тармақшасының екінші – сегізінші абзацтарында көзделген шығыстар БСК және жеке тұлғаларға трансферттер беруге бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қоспағанда, барлық бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша операцияларды тоқтата тұруды жүзеге асырады.»;
246-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"246. При получении инкассового распоряжения и отсутствии сумм  плановых назначений по непринятым обязательствам и экономии расходов по бюджетной программе, включая экономию по государственным закупкам у государственного учреждения, территориальное подразделение казначейства обязано принять и хранить его в течение текущего финансового года, если иное не предусмотрено законодательными актами.";
пункт 247 изложить в следующей редакции:
"247. После внесения изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам текущего финансового года на сумму, достаточную для исполнения инкассового распоряжения и предоставления оформленного счета к оплате, ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства осуществляет возобновление операций по бюджетной программе (подпрограмме), по которой осуществляется содержание деятельности государственных учреждений.
Возобновление операций по государственному учреждению производится также в случае отзыва инкассового распоряжения.
Возобновление операций предусматривает возобновление принятия и исполнения территориальным подразделением казначейства документов государственного учреждения, за счет неиспользованных остатков бюджетной программы (подпрограммы), по которой осуществляется содержание деятельности государственных учреждений.
При отзыве судебным исполнителем инкассового распоряжения территориальное подразделение казначейства возвращает инкассовое распоряжение при наличии заявления взыскателя об отзыве инкассового распоряжения, либо указании иных случаев, установленных статьей 59 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".";
пункт 252 изложить в следующей редакции:
"252. Возобновление операций по КСН платных услуг либо по КСН спонсорской, благотворительной помощи осуществляется после исполнения инкассового распоряжения либо отзыва инкассового распоряжения.
При отзыве судебным исполнителем инкассового распоряжения территориальное подразделение казначейства возвращает инкассовое распоряжение при наличии заявления взыскателя об отзыве инкассового распоряжения, либо указании иных случаев, установленных статьей 59 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".";
пункт 256 изложить в следующей редакции:
"256. Добровольное исполнение исполнительного документа государственным учреждением до предъявления инкассового распоряжения в территориальное подразделение казначейства осуществляется по специфике экономической классификации расходов бюджета 155 "Исполнение исполнительных документов, судебных актов" на основании счета к оплате в сроки, установленные им.
При добровольном исполнении исполнительного документа оплата за услуги привлекаемых юристов, консультантов, уплата государственной пошлины осуществляются по соответствующим спецификам экономической классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.";
в пункте 257:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Местным исполнительным органам запрещается перераспределять суммы местных бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, в пределах одной бюджетной программы на расходы, связанные с увеличением сметной стоимости бюджетного инвестиционного проекта, а также на финансирование новых бюджетных инвестиционных проектов, за исключением случаев, когда введение новых бюджетных инвестиционных проектов обусловлено ликвидацией чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера регионального и глобального масштаба.";
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"В случае образования экономии бюджетных средств в текущем финансовом году по местным бюджетным инвестиционным проектам в рамках одной бюджетной программы (подпрограммы) и в пределах одной области, города республиканского значения, столицы, одного района (города областного значения), местным исполнительным органам областей, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), за исключением части четвертой настоящего пункта, разрешается направлять данную сумму на реализацию местных бюджетных инвестиционных проектов, предусмотренных в плановом периоде трехлетнего бюджета, а также осуществлять перенос сумм между местными бюджетными инвестиционными проектами в текущем финансовом году:
местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы по согласованию с администратором республиканских бюджетных программ и центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию без рассмотрения Республиканской бюджетной комиссией;
местными исполнительными органами районов (города областного значения) по согласованию с местным исполнительным органом области без рассмотрения соответствующей бюджетной комиссией.";

«246. Инкассолық өкiмдi алған және мемлекеттiк мекемеде мемлекеттік сатып алу бойынша үнемдеуді қоса алғанда, қабылданбаған міндеттемелер мен бюджеттік бағдарлама шығыстарын үнемдеу бойынша жоспарлы жұмсалым сомасы болмаған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi, егер заңнамалық актiлерде өзгеше көзделмесе, алынған инкассолық өкiмдердi алуға және ағымдағы қаржы жылы ішінде сақтауға мiндеттi.»;
247-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«247. Ағымдағы қаржы жылының міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына инкассолық өкімді орындау және төлемге берілген шоттарды рәсімдеу үшін жеткілікті сомаға өзгерістер енгізілгеннен кейін аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысы мемлекеттік мекемелердің қызметін қамтамасыз ету жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша операцияларды қайтадан жаңартуды жүзеге асырады.
Инкассолық өкімді қайтарып алынған жағдайда да мемлекеттік мекеме бойынша операцияларды қайта жаңарту жүргізіледі.
Операцияларды қайта жаңарту аумақтық қазынашылық бөлімшесінің мемлекеттік мекемелердің қызметін қамтамасыз ету жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) пайдаланылмаған қалдықтары есебінен мемлекеттік мекеменің құжаттарын қабылдауды және орындауды қайта жаңартуды көздейді.
Сот орындаушысы инкассолық өкімді кері қайтарып алған кезде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі өндіріп алушының инкассолық өкімді кері қайтарып алу туралы өтініші болған не «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 59-бабында белгіленген өзге жағдайларды көрсеткен кезде инкассолық өкімді қайтарады.»;
252-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«252. Ақылы қызметтер ҚБШ не демеушілік, қайырымдылық көмек ҚБШ бойынша операцияларды қайта жаңарту инкассолық өкім орындалғаннан не инкассолық өкім кері қайтарып алынғаннан кейін жүзеге асырылады.
Сот орындаушысы инкассолық өкімді кері қайтарып алған кезде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі өндіріп алушының инкассолық өкімді кері қайтарып алу туралы өтініші болған не «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 59-бабында белгіленген өзге жағдайларды көрсеткен кезде инкассолық өкімді қайтарады.»;
256-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«256. Аумақтық қазынашылық органына инкассолық өкім ұсынылғанға дейін мемлекеттік мекеменің атқарушы құжатты өздiгiнен орындауы ол белгілеген мерзімдерде төлеуге берілген шоттың негiзiнде 155 «Атқарушы құжаттарды, сот актiлерiн орындау» бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша жүзеге асырылады.
Атқарушы құжатты өздiгiнен орындау кезінде тартылатын заңгерлердің, консультанттардың қызметтеріне ақы төлеу, мемлекеттік баж төлеу Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының тиісті ерекшеліктері бойынша жүзеге асырылады.»;
257-бапта:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Жергiлiктi атқарушы органдарға жаңа бюджеттік инвестициялық жобаларды енгізу өңірлік және жаһандық сипаттағы табиғи және техногендік төтенше жағдайларды жоюға байланысты жағдайларды қоспағанда, бiр бюджеттiк бағдарлама шегiнде жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттерiнiң есебiнен қаржыландырылатын жергiлiктi бюджеттiк инвестициялық жобалардың сомасын бюджеттiк инвестициялық жобаның сметалық құнын арттырумен байланысты шығыстарға, сондай-ақ жаңа бюджеттiк инвестициялық жобаларды қаржыландыруға қайта бөлуге тыйым салынады.»;
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ағымдағы қаржы жылында бiр бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) шеңберiнде және бір облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, бір ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) шегінде жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша бюджет қаражатын үнемдеу пайда болған жағдайда жергiлiктi атқарушы органдарға осы тармақтың төртiншi бөлiгiн қоспағанда, аталған соманы үш жылдық бюджеттің жоспарлы кезеңінде көзделген жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағыттауға, сондай-ақ:
Республикалық бюджет комиссиясының қарауынсыз республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісім бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының;
тиісті бюджет комиссиясының қарауынсыз облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының соманы ағымдағы қаржы жылында жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар арасында көшіруді жүзеге асыруына рұқсат беріледі.»;

дополнить приложениями 116 и 117 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2011 года № 990
Приложение 116
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 2-14
Отчет произведен: XX XX ХХХХ
Страница X из X
Отчет по сбору поступлений за месяц
Текущий период: XX XXX Текущая дата: XX XX ХХХХ
Валюта: KZT
Специфика:
Специфика
Поступления в бюджет
Возвраты из бюджета
Переносы
Распределено в бюджеты
Госу-
дарст-
венный
Рес-
публи-
канс-
кий
Мест-
ный
Госу-
дарст-
вен
Рес-
публи-
канс-
кий
Мест-
ный
Госу-
дарст-
венный
Рес-
публи-
канс-
кий
Мест-
ный
Госу-
дарст-
венный
Рес-
публи-
канс-
кий
Мест-
ный
Итого по республике:
Ответственный исполнитель ___________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2011 года № 990
Приложение 117
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 2-43
Отчет произведен: XX XX ХХХХ
Страница X из X
Поступления по коду классификации бюджета
Регион:
Период:
Единица измерения:
Код дохода:
Входящий остаток:
Назначение
платежа
Номер
платежного
поручения
Дата
платежного
поручения
РНН
налогопла-
тельщика
Код банка
налогопла-
тельщика
ИИК
КБК
Сумма
Исходящий остаток:
Ответственный исполнитель ____________________________________
М.Ш.

осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес 116 және 117-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 тамыздағы
№ 990 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
116-қосымша
2-14-нысан
Есеп жүргізілді: XX XX ХХХХ
Беті Х-тан X
Бір айда түскен түсімдерді жинау жөнінде есеп
Ағымдағы кезең: XX XXX   Ағымдағы күн: XX XX ХХХХ
Валютасы: KZT
Ерекшелік:
Ерекшелік
Бюджетке түсімдер
Бюджеттен қайтарылымдар
Ауыстырылымдар
Бюджетке бөлінді
Мемлекеттік
Республикалық
Жергілікті
Мемлекеттік
Республикалық
Жергілікті
Мемлекеттік
Республикалық
Жергілікті
Мемлекеттік
Республикалық
Жергілікті
Республика бойынша жиыны:
Жауапты орындаушы__________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 тамыздағы
№ 990 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
117-қосымша
2-43-нысан
Есеп жүргізілді: XX XX ХХХХ
Беті Х-тан X
Бюджет сыныптамасының коды бойынша түсетін түсімдер
Өңір:
Кезең:
Өлшем бірлігі:
Түсімдер коды:                             Кіріс қалдық:
Төлемнің
тағайындалуы
Төлем
тапсырмас ның
нөмірі
Төлем
тапсырмасының
күні
Салық төлеушінің СТН
Салық
төлеуші банктің коды
ЖСК
БСК
Сомасы
Шығыс қалдық:
Жауапты орындаушы_______________
М.О.