О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам телерадиовещания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 1234
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам телерадиовещания».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам телерадиовещания
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112, 114; № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128, 130; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7, 9; № 2, ст. 19, 25, 26, 28; № 3, ст. 32; № 6, ст.50; № 8, ст.64; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 30 июля 2011 г.):

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне телерадио хабарларын тарату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 1234 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне телерадио хабарларын тарату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ  Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
телерадио хабарларын тарату мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112, 114-құжаттар; № 20-21, 119-құжат; № 22, 128, 130-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7, 9-құжаттар; № 2, 19, 25, 26, 28-құжаттар; № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 8, 64-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

1) дополнить статьей 342-1 следующего содержания:
«Статья 342-1. Нарушение законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании
1. Нарушение законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании теле-, радиокомпаниями, совершенное в виде:
распространение отечественными теле-, радиоканалами менее установленной нормы процентов отечественных теле-, радиопрограмм;
распространение на телеканале телепрограмм новостного характера без обеспечения сурдопереводом или переводом в виде субтитров;
распространения на телеканале дополнительной информации превышающей 15 % площади кадра -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей, должностных лиц - в размере от двадцати до пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями - в размере от ста до ста пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства - в размере от двухсот до трехсот месячных расчетных показателей.
2. Деяния, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей, должностных лиц - в размере от пятидесяти до ста, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями - в размере от ста пятидесяти до двухсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства - в размере от трехсот до четырехсот месячных расчетных показателей.
3. Нарушение законодательства Республики Казахстан
о телерадиовещании операторами телерадиовещания, совершенное в виде:
организации системы коллективного приема без письменного согласия собственников здания и/или зданий;
нераспространение операторами телерадиовещания обязательных теле-, радиоканалов;
распространение операторами телерадиовещания теле-, радиоканалов без заключения договоров с теле-, радиокомпаниями – правообладателями;
нарушение операторами телерадиовещания условий ретрансляции теле-, радиоканала -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей, должностных лиц - в размере от двадцати до пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями - в размере от ста до ста пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства - в размере от двухсот до трехсот месячных расчетных показателей.
4. Деяния, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей, должностных лиц - в размере от пятидесяти до ста, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями - в размере от ста пятидесяти до двухсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства - в размере от трехсот до четырехсот месячных расчетных показателей.

1) мынадай мазмұндағы 342-1-баппен толықтырылсын:
«342-1-бап. Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасын бұзу
1. Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасын теле-, радиокомпаниялар:
отандық теле-, радиоарналардың отандық теле-, радиобағдарламаларды бекітілген пайыздық нормалардан кем тарату;
телеарнада телебағдарламаларды сурдоаудармамен немесе субтитр түріндегі аудармамен қамтамасыз етпей тарату;
кадр алаңының 15 пайызынан асатын қосымша ақпаратты телеарнада тарату түрінде бұзған жағдайда -
дара кәсіпкерлерге, лауазымды адамдарға айлық есептік көрсеткіштің жиырмадан елуге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға бір жүзден бір жүз елуге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер –
дара кәсіпкерлерге, лауазымды тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің елуден бір жүзге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға бір жүз елуден екі жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға үш жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
3. Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасын телерадио хабарларын тарату операторларының:
ғимараттың және/немесе ғимараттардың меншік иелерінің жазбаша келісімінсіз ұжымдық қабылдау жүйесін ұйымдастыру;
телерадио хабарларын тарату операторларының міндетті теле-, радиоарналарды таратпауы;
телерадио хабарларын тарату операторларының құқық иеленуші теле-, радиокомпаниялармен шарттар жасаспай теле-, радиоарналарын таратуы түріндегі бұзуы;
телерадио хабарларын тарату операторларының теле-, радиоарналарды ретрансляциялау шарттарын бұзуы -
дара кәсіпкерлерге, лауазымды адамдарға айлық есептік көрсеткіштің жиырмадан елуге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға бір жүзден бір жүз елуге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
4. Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер –
дара кәсіпкерлерге, лауазымды адамдарға айлық есептік көрсеткіштің елуден бір жүзге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға бір жүз елуден екі жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға үш жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.

5. Нарушение законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании теле-, радиокомпаниями и операторами телерадиовещания, совершенное в виде:
распространение телепрограмм с индексом «Е 18» в период с 06.00 до 22.00 по местному времени;
несвоевременное распространение в течении 15 минут операторами телерадиовещания и теле-, радиокомпаниями сигнала оповещение населения об угрозе жизни, здоровью людей и порядке действий в сложившейся обстановке при чрезвычайных ситуациях мирного времени, а также в интересах обороны, национальной безопасности и охраны правопорядка;
использования технических средств телерадиовещания не прошедших процедуры подтверждения соответствия;
создания помех радиопередающим и (или) радиоприемным средствам связи посредством индивидуальных наземных спутниковых приемных устройств;
распространение операторами телерадиовещания иностранных теле-, радиоканалов, не поставленных на учет в уполномоченном органе -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей, должностных лиц - в размере от двадцати до пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями - в размере от ста до ста пятидесяти, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства - в размере от двухсот до трехсот месячных расчетных показателей.
6. Деяния, предусмотренные частью пятой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей, должностных лиц - в размере от пятидесяти до ста, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями - в размере от ста пятидесяти до двухсот, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства - в размере от трехсот до четырехсот месячных расчетных показателей.»;
2) часть первую статьи 541 изложить в следующей редакции:
«1. Судьи специализированных районных и приравненных к ним административных судов рассматривают дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьями 79-1, 79-3, 79-4, 79-5, 79-6, 80-84, 85 (частями четвертой и пятой), 85-1 (частью второй), 85-2 (частью второй), 85-3, 86, 86-1, 87-2, 87-3, 87-4, 95 - 110-1, 124 (частью первой), 127, 129, 130, 136 - 136-2, 140 (частью второй), 141-1, 143, 143-1, 144-1, 145, 146-1, 147, 147-1 (частью второй), 147-10 (частями второй, четвертой, пятой, шестой, седьмой, десятой, одиннадцатой, двенадцатой, тринадцатой, четырнадцатой), 151, 151-1, 153, 154, 154-1, 155, 155-1 (частью четвертой), 155-2, 156, 157, 157-1, 158, 158-3, 158-4, 158-5, 159, 161 (частями первой, четвертой и пятой), 162, 163 (частями третьей, четвертой, шестой, седьмой и девятой), 163-2, 163-3, 163-4, 163-6, 165, 167-1 (частями второй и третьей), 168-1 (частями первой и второй), 168-3, 175 (частью второй) (в части правонарушений, совершенных частными нотариусами, частными судебными исполнителями, аудиторами и аудиторскими организациями), 176 (частью первой), 177-3, 177-4, 177-5, 179, 179-1, 183, 184, 184-1, 185, 188 (частью второй), 190, 192, 194, 200, 202, 203, 213 (частями четвертой - шестой), 214, 218-1 (частью седьмой), 222-229, 231 (частью второй), 232, 233, 234-1, 235 (частью второй), 237, 237-1, 246 (частью второй), 275-1, 278 (частью первой), 283 (частями первой, третьей), 298 (частями второй, третьей), 298-1 (частью второй), 302 (частью третьей), 303 (частью второй), 304 (частью второй), 305 (частью второй), 306 (частью второй), 306-1 (частью третьей), 306-2, 308, 309-1 (частями седьмой, восьмой) 309-2 (частью четвертой), 309-4 (частями восьмой, девятой), 311-1 (частью седьмой), 312-1, 314, 315, 316, 317 (частями второй и третьей), 317-1, 317-2, 318, 319, 319-1, 320 (частями первой и 1-1), 321, 322 (частями третьей, четвертой и пятой), 323 (частью второй), 324 (частями второй и третьей), 324-1, 326, 327 (частью первой), 328, 330, 330-1 (частью второй), 332 (частями первой, второй, четвертой), 335, 336 (частью третьей), 336-1 (частью третьей), 336-2 (частью третьей), 338 (частью первой), 338-1, 339, 340, 342-344, 342-1, 346-357, 357-1, 357-2 (частью второй), 357-3, 357-4, 357-5, 357-6, 359, 361, 362, 362-1, 363, 365, 366, 368, 368-1, 369 (частью второй), 370 (частью второй), 371 (частью второй), 372-376, 381-1, 386 (частью третьей), 388, 390 (частью второй), 391 (частью второй), 391-1 (частями второй и третьей), 393, 394 (частью второй), 394-1, 396 (частью второй), 400-1, 400-2, 405 (частью первой), 409, 410, 413, 413-1, 413-2, 414, 415, 417, 417-1, 418, 421, 423, 424, 425-1, 426-430, 433, 442, 443 (частью пятой), 445, 446 (частью второй), 446-1, 453 (частью второй), 454 (частями первой - третьей), 461 (частью 3-1), 463-3 (частью пятой), 464-1 (частями первой и второй), 465 (частью второй), 466 (частью второй), 467, 468 (частями первой и второй), 468-1, 468-2, 469, 471 (частями 1-1, 1-2 и второй), 473 (частью третьей), 474-1, 477 (частью третьей), 484, 492 (частью второй), 494 (частью второй), 494-1 (частями третьей и пятой), 496 (частью второй), 501, 512-1 - 512-5, 513-518, 520-537-1 настоящего Кодекса, за исключением случаев, предусмотренных частью третьей настоящей статьи.»;

5. Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасын теле-, радиокомпаниялардың және телерадио хабарларын тарату операторларының:
жергілікті уақыт бойынша 06.00-ден 22.00-ге дейін «Е 18» индексіндегі телебағдарламаларды тарату;
бейбіт уақыттағы төтенше жағдайлар кезінде адамдардың өміріне, денсаулығына қауіп және қалыптасқан жағдайдағы іс-қимылдар тәртібі туралы, сондай-ақ қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және құқық тәртібін қорғау мүддесінде халықты хабардар ету сигналын теле-, радиокомпаниялар және телерадио хабарларын тарату операторларының 15 минут ішінде уақытылы таратпауы;
телерадио хабарларын таратудың сәйкестікті растау рәсімінен өтпеген техникалық құралдарын пайдалану;
жерүсті жерсеріктік жеке қабылдау құрылғылары арқылы радиотаратқыш және (немесе) радиоқабылдағыш байланыс құралдарына бөгеуіл жасау;
уәкілетті органда есепке қойылмаған шетелдік теле-, радиоарналарды телерадио хабарларын таратушы операторларының таратуы -
дара кәсіпкерлерге, лауазымды адамдарға айлық есептік көрсеткіштің жиырмадан елуге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға бір жүзден бір жүз елуге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
6. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер –
дара кәсіпкерлерге, лауазымды адамдарға айлық есептік көрсеткіштің елуден бір жүзге дейінгі мөлшерінде, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға бір жүз елуден екі жүзге дейінгі мөлшерінде, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға үш жүзден төрт жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.»;
2) 541-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мамандандырылған аудандық және соларға теңестiрiлген әкiмшiлiк соттардың судьялары осы баптың үшiншi бөлiгiнде көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Кодекстiң 79-1, 79-3, 79-4, 79-5, 79-6, 80-84, 85 (төртiншi және бесiншi бөлiктерiнде), 85-1 (екiншi бөлiгiнде), 85-2 (екiншi бөлiгiнде), 85-3, 86, 86-1, 87-2, 87-3, 87-4, 95 – 110-1, 124 (бiрiншi бөлiгiнде), 127, 129, 130, 136 – 136-2, 140 (екiншi бөлiгiнде), 141-1, 143, 143-1, 144-1, 145, 146-1, 147, 147-1 (екiншi бөлiгiнде), 147-10 (екiншi, төртiншi, бесiншi, алтыншы, жетiншi, оныншы, он бiрiншi, он екiншi, он үшiншi, он төртiншi бөлiктерiнде), 151, 151-1, 153, 154, 154-1, 155, 155-1 (төртiншi бөлiгiнде), 155-2, 156, 157, 157-1, 158, 158-3, 158-4, 158-5, 159, 161 (бiрiншi, төртiншi және бесiншi бөлiктерiнде), 162, 163 (үшiншi, төртiншi, алтыншы, жетiншi және тоғызыншы бөлiктерiнде), 163-2, 163-3, 163-4, 163-6, 165, 167-1 (екiншi және үшiншi бөлiктерiнде), 168-1 (бiрiншi және екiншi бөлiктерiнде), 168-3, 175 (екiншi бөлiгiнде) (жекеше нотариустар, жеке сот орындаушылары, аудиторлар және аудиторлық ұйымдар жасаған құқық бұзушылық бөлiгiнде), 176 (бiрiншi бөлiгiнде), 177-3, 177-4, 177-5, 179, 179-1, 183, 184, 184-1, 185, 188 (екiншi бөлiгiнде), 190, 192, 194, 200, 202, 203, 213 (төртiншi – алтыншы бөлiктерiнде), 214, 218-1 (жетiншi бөлiгiнде), 222 – 229, 231 (екiншi бөлiгiнде), 232, 233, 234-1, 235 (екiншi бөлiгiнде), 237, 237 – 1, 246 (екiншi бөлiгiнде), 275-1, 278 (бiрiншi бөлiгiнде), 283 (бiрiншi, үшiншi бөлiктерiнде), 298 (екiншi, үшiншi бөлiктерiнде) 298-1 (екiншi бөлiгiнде), 302 (үшiншi бөлiгiнде), 303 (екiншi бөлiгiнде), 304 (екiншi бөлiгiнде), 305 (екiншi бөлiгiнде), 306 (екiншi бөлiгiнде), 306-1 (үшiншi бөлiгiнде), 306-2, 308, 309-1 (жетiншi, сегiзiншi бөлiктерiнде), 309-2 (төртiншi бөлiгiнде), 309-4 (сегiзiншi, тоғызыншы бөлiктерiнде), 311-1 (жетiншi бөлiгiнде), 312-1, 314, 315, 316, 317 (екiншi және үшiншi бөлiктерiнде), 317-1, 317-2, 318, 319, 319-1, 320 (бiрiншi және 1-1-бөлiктерiнде), 321, 322 (үшiншi, төртiншi және бесiншi бөлiктерiнде), 323 (екiншi бөлiгiнде), 324 (екiншi және үшiншi бөлiктерiнде), 324-1, 326, 327 (бiрiншi бөлiгiнде), 328, 330, 330-1 (екiншi бөлiгiнде), 332 (бiрiншi, екiншi, төртiншi бөлiктерiнде), 335, 336 (үшiншi бөлiгiнде), 336-1 (үшiншi бөлiгiнде), 336-2 (үшiншi бөлiгiнде), 338 (бiрiншi бөлiгiнде), 338-1, 339, 340, 342-344, 342-1, 346-357, 357-1, 357-2 (екiншi бөлiгiнде), 357-3, 357-4, 357-6, 359, 361, 362, 362-1, 363, 365, 366, 368, 368-1, 369 (екiншi бөлiгiнде), 370 (екiншi бөлiгiнде), 371 (екiншi бөлiгiнде), 372-376, 381-1, 386 (үшiншi бөлiгiнде), 388, 390 (екiншi бөлiгiнде), 391 (екiншi бөлiгiнде), 391-1 (екiншi және үшiншi бөлiктерiнде), 393, 394 (екiншi бөлiгiнде), 394-1, 396 (екiншi бөлiгiнде), 400-1, 400-2, 405 (бiрiншi бөлiгiнде), 409, 410, 413, 413-1, 413-2, 414, 415, 417, 417-1, 418, 421, 423, 424, 425-1, 426 – 430, 433, 442, 443 (бесiншi бөлiгiнде), 445, 446 (екiншi бөлiгiнде), 446-1, 453 (екiншi бөлiгiнде), 454 (бiрiншi – үшiншi бөлiктерiнде), 461 (3-1-бөлiгiнде), 463-3 (бесiншi бөлiгiнде), 464-1 (бiрiншi және екiншi бөлiктерiнде), 465 (екiншi бөлiгiнде), 466 (екiншi бөлiгiнде), 467, 468 (бiрiншi және екiншi бөлiктерiнде), 468-1, 468-2, 469, 471 (1-1, 1-2 және екiншi бөлiктерiнде), 473 (үшiншi бөлiгiнде), 474-1, 477 (үшiншi бөлiгiнде), 484, 492 (екiншi бөлiгiнде), 494 (екiншi бөлiгiнде), 494-1 (үшiншi және бесiншi бөлiктерiнде), 496 (екiншi бөлiгiнде), 501, 512-1 – 512-5, 513 – 518, 520 – 537-1-баптарында көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды.»;

3) в подпункте 1) части первой статьи 636:
абзац тридцать шестой изложить в следующей редакции:
«органов, являющихся лицензиарами в соответствии с законодательством (статьи 87-2, 140 (часть вторая), 192, 193, 196, 231 (часть вторая), 232, 233, 235 (часть вторая), 237, 302 (часть третья), 342 (часть вторая), 342-1 (абзацы  четвертый, пятый, шестой части пятой), 343 (часть первая), 356, 356-1, 357-1, 357-2 (часть вторая), 357-3, 357-5, 477 (часть третья);»;
абзац пятьдесят четвертый изложить в следующей редакции:
«местных исполнительных органов (областей, города республиканского значения, столицы) (статьи 127, 163-6, 165, 237-1, 309-1 (частями седьмой, восьмой), 309-4 (частями восьмой, девятой), 342, 342-1 (часть первая, третья, абзацы второй, третий части пятой), 343, 357-2 (частью второй), 346-352);»;
4) части первую статьи 637 изложить в следующей редакции:
«1. Прокурор выносит постановление о возбуждении дел об административных правонарушениях, предусмотренных статьями 80-87, 89-110-1, 151, 158-5, 334-1, 342-344, 342-1, 346-352, 353, 356-1, 356-2, 357-3, 366, 375, 381-1, 513, 516-1, 521-1, 531, 537 настоящего Кодекса.».
2. В Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 22-І, 22-ІІ, ст. 112; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 13-14, ст. 63; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 11, ст. 58; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112; № 22, ст. 130, 132; № 24, ст. 145, 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст.21, 25; № 4, ст. 37; № 6, ст. 50; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 30 июля 2011 г.):

3) 636-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасында:
отыз алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«заңнамаға сәйкес лицензиарлар болып табылатын органдардың (87-2, 140 (екiншi бөлiгi), 192, 193, 196, 231 (екiншi бөлiгi), 232, 233, 235 (екiншi бөлiгi), 237, 302 (үшiншi бөлiгi), 342 (екiншi бөлiгi), 342-1 (бесінші бөліктің төртінші, бесінші, алтыншы абзацтары), 343 (бiрiншi бөлiгi), 356, 356-1, 357-1, 357-2 (екiншi бөлiгi), 357-3, 357-5, 477 (үшiншi бөлiгi)-баптар);»;
елу төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жергiлiктi атқарушы органдардың (облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) (127, 163-6, 165, 237-1, 309-1 (жетiншi, сегiзiншi бөлiктерi), 309-4 (сегiзiншi, тоғызыншы бөлiктерi), 342, 342-1 (бірінші, үшінші бөлік, бесінші бөліктің бірінші, екіншінің абзацтары), 343, 357-2 (екiншi бөлiгi), 346-352-баптар);»;
4) 637-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Прокурор осы Кодекстiң 80 – 87, 89 – 110-1, 151, 158-5, 334-1, 342 – 344, 342-1, 346 – 352, 353, 356-1, 356-2, 357-3, 366, 375, 381-1, 513, 516-1, 521-1, 531, 537-баптарында көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс қозғау жөнiнде қаулы шығарады.».
2. «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 22-I, 22-II, 112-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 13-14, 63-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 11, 58-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; № 22, 130, 132-құжаттар; № 24, 145, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21, 25-құжаттар; № 4, 37-құжат; № 6, 50-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

1) абзац десятый подпункта 1) статьи 455 изложить в следующей редакции:
«теле-, радиоканала, периодического печатного издания и информационного агентства;»;
2) в статье 456:
в таблице:
строку порядковый номер 9 изложить в следующей редакции:
«9. За государственную регистрацию (постановку на учет) теле-, радиоканала, периодического печатного издания и информационного агентства:»;
3) в статье 473:
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1. Сбор за выдачу разрешения на использование радиочастотного спектра телевизионным и радиовещательным организациям (далее - сбор), осуществляющим деятельность посредством аналогового сигнала взимается при выдаче уполномоченным государственным органом в области связи телевизионным и радиовещательным организациям Республики Казахстан разрешения (дубликата разрешения) на использование радиочастотного спектра (далее - разрешение).»;
пункт 3 дополнить частью второй следующего содержания:
«В целях обеспечения трансляции теле-, радиоканалов свободного доступа на всей территории Республики Казахстан национальному оператору телерадиовещания выделяются полосы (номиналы) радиочастотного спектра без проведения конкурса.»;
4) пункт 3 статьи 512 дополнить частью второй следующего содержания:
«В целях обеспечения трансляции теле-, радиоканалов свободного доступа на всей территории Республики Казахстан национальному оператору телерадиовещания выделяются номиналы радиочастотного спектра без проведения конкурса.»;
5) часть первую пункта 1 статьи 513 изложить в следующей редакции:
«1. Плательщиками платы являются физические и юридические лица, получившие в установленном законодательным актом Республики Казахстан порядке право использования радиочастотного спектра, в том числе для организации эфирного цифрового телерадиовещания.»;
6) статью 514 изложить в следующей редакции:
«1. Годовые ставки платы определяются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете (далее по тексту настоящей статьи - МРП) и действующего на первое число налогового периода, в зависимости от вида радиосвязи, номиналов (полос диапазонов) используемых частот, комплектов радиоудлинителей, территории использования, а также численности населения, проживающего на территории населенного пункта, на которой предоставляются услуги связи, а также от мощности передающего радиоэлектронного средства.
2. Годовые ставки платы для следующих видов радиосвязи составляют:
п/п
Виды радиосвязи
Территория
использования
Ставка
платы
(МРП)
1
2
3
4
1.
Радиосистемы персонального
радиовызова (за частотное
присвоение шириной 25 кГц)
область, гг. Астана,
Алматы
10
2.
Транкинговая связь (за
радиоканал  шириной 25 кГц
на прием/25 кГц на
передачу)

1) 455-баптың 1) тармақшасының оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Теле-, радиоарнаны, мерзiмдi баспа басылымын және ақпарат агенттiгiн мемлекеттік тіркегені (есепке қойғаны);»;
2) 456-бапта:
кестеде:
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Теле-, радиоарнаны, мерзiмдiк баспа басылымы мен ақпарат агенттiгiн мемлекеттiк тiркегенi (есепке қойғаны) үшiн:»;
3) 473-бапта:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Аналогтік сигнал арқылы қызметті жүзеге асырылатын телевизия және радио хабарларын тарату ұйымдарына радиожиiлiк спектрiн пайдалануға рұқсат бергенi үшiн алым (бұдан әрi – алым) байланыс саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган Қазақстан Республикасының телевизия және радио хабарларын тарату ұйымдарына радиожиiлiк спектрiн пайдалануға рұқсат (рұқсат телнұсқасын) (бұдан әрi – рұқсат) берген кезде алынады.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында еркін қолжетімді теле-, радиоарналарды трансляциялауды қамтамасыз ету мақсатында ұлттық телерадиохабарлар тарату операторына жиіліктер жолақтары, радиожиіліктер (радиожиілік арналары) конкурс өткізбей бөлінеді.»;
4) 512-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында еркін қолжетімді теле-, радиоарналарды трансляциялауды қамтамасыз ету мақсатында ұлттық телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторына радиожиілік номиналдары конкурс өткізбей бөлінеді.»;
5) 513-баптың 1-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының заңнамалық актiсiнде белгiленген тәртiппен радиожиiлiк спектрiн, оның ішінде эфирлік цифрлық телерадио хабарларын тарату ұйымы үшін пайдалану құқығын алған жеке және заңды тұлғалар төлемақы төлеушiлер болып табылады.»;
6) 514-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Жылдық төлемақы ставкалары республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және салық кезеңiнiң бiрiншi күнi қолданыста болған айлық есептiк көрсеткiш (бұдан әрi осы баптың мәтiнi бойынша – АЕК) мөлшерiне негiзделе отырып, радио байланысының түрiне, пайдаланылатын жиiлiктердiң номиналдарына (диапазон жолдарына), радиоұзартқыштар жинақтамасына, пайдалану аумағына, сондай-ақ байланыс қызметтерi ұсынылатын, халықтың санына, сондай-ақ радиоэлектрондық жолдаушы құралдың қуатына қарай айқындалады.
2. Радиобайланыстың мына түрлеріне төлемақының жылдық ставкалары мынаны құрайды:
Р/с
Радиобайланыс түрлерi
Пайдалану аумағы
Төлемақы ставкасы (АЕК)
1
2
3
4
1.
Дербес радиошақыру радиожүйелерi (енi 25 кГц жиiлiк белгiленгенi үшiн)
облыс, Астана, Алматы қалалары
10
2.
Транкинг байланысы (қабылдауға енi 25 кГц/беруге 25 кГц радиоарна үшiн)

1)
гг. Астана, Алматы
140
2)
населенный пункт с
количеством
населения
свыше 50 тысяч
человек
80
3)
остальные
административно-
территориальные
единицы (город
районного значения,
район, поселок, аул
(село), аульный
(сельский) округ)
10
3.
Радиосвязь УКВ-диапазона
(за дуплексный канал
шириной 25 кГц на прием/25
кГц)
1)
гг. Астана, Алматы
80
2)
населенный пункт с
количеством
населения
свыше 50 тысяч
человек
60
3)
остальные
административно-
территориальные
единицы (город
районного значения,
район, поселок, аул
(село), аульный
(сельский) округ)
15
4.
Радиосвязь УКВ-диапазона
(за симплексный канал
шириной 25 кГц)
1)
гг. Астана, Алматы
30
2)
населенный пункт с
количеством
населения
свыше 50 тысяч
человек
20
3)
остальные
административно-
территориальные
единицы (город
районного значения,
район, поселок, аул
(село), аульный
(сельский) округ)
10
5.
КВ-связь (за одно
частотное присвоение) при
выходной мощности
передатчика:
- до 50 Вт;
- свыше 50 Вт
область, гг. Астана,
Алматы
10
20
6.
Радиоудлинители (за канал)
область, гг. Астана,
Алматы
2
7.
Сотовая связь (за полосу
частот шириной 200 кГц на
прием/200 кГц на передачу)
область, гг. Астана,
Алматы
1100
7-1.
Сотовая связь третьего
поколения и мобильная связь
четвертого поколения (за
полосу радиочастот шириной
на прием 2 МГц/2 МГц на
передачу)
область, гг. Астана,
Алматы
2200
8.
Глобальная персональная
подвижная спутниковая
связь (за дуплексную полосу
частот шириной 100 кГц на
прием/100 кГц на
передачу)
Республика Казахстан
20
9.
Спутниковая связь с HUB-
технологией (за ширину
полосой 100 кГц на прием/
100 кГц на передачу,
используемую на HUB)
Республика Казахстан
30
10.
Спутниковая связь без
HUB-технологии (за
используемые частоты одной
станцией)
Республика Казахстан
100
11.
Радиорелейные линии (за
дуплексный ствол на одном
пролете):
1)
местные
район, город,
поселок, аул (село),
аульный (сельский)
округ
40
2)
зоновые и магистральные
Республика Казахстан
10
12.
Системы беспроводного
радиодоступа (за
дуплексный канал шириной 25
кГц на прием/25кГц на
передачу)
1)
населенный пункт с
количеством
населения
свыше 50 тысяч
человек
25
2)
остальные
административно-
территориальные
единицы (город
районного значения,
район, поселок, аул
(село), аульный
(сельский) округ)
2
13.
Системы беспроводного
радиодоступа при
использовании
ШПС-технологии
(за дуплексный канал
шириной на прием 2 МГц/2
МГц на передачу)
1)
гг. Астана, Алматы
140
2)
населенный пункт с
количеством
населения
свыше 50 тысяч
человек
70
3)
остальные
административно-
территориальные
единицы (город
районного значения,
район, поселок, аул
(село), аульный
(сельский) округ)
5
14.
Эфирно-кабельное
телевидение (за полосу
частот 8 МГц)
1)
населенный пункт с
количеством
населения свыше 200
тысяч человек

1)
Астана, Алматы қалалары
140
2)
50 мың адамнан астам халқы бар елдi мекен
80
3)
басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (аудандық маңызы бар қала, аудан, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ)
10
3.
УҚТ-диапазонды радиобайланыс (қабылдауға енi 25 кГц/ қабылдауға 25 кГц дуплекстi арна үшiн)
1)
Астана, Алматы қалалары
80
2)
50 мың адамнан астам халқы бар елдi мекен
60
3)
басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (аудандық маңызы бар қала, аудан,кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ)
15
4.
УҚТ-диапазонды радиобайланыс (енi 25 кГц симплекстi арна үшiн)
1)
Астана, Алматы қалалары
30
2)
50 мың адамнан астам халқы бар елдi мекен
20
3)
басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (аудандық маңызы бар қала, аудан, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ)
10
5.
ҚT-байланыс (бiр жиiлiк белгiленгенi үшiн) таратқыштың шығу қуаты:
- 50 Вт-қа дейiн;
- 50 Вт-тан астам
облыс, Астана, Алматы қалалары
10
20
6.
Радиоұзартқыштар (арна үшiн)
облыс, Астана, Алматы қалалары
2
7.
Ұялы байланыс (қабылдауға енi 200 кГц/беруге 200 кГц жиiлiк белдеуi үшiн)
облыс, Астана, Алматы қалалары
1100
7.1.
Үшiншi жаңартылымдағы ұялы байланыс және төртiншi жаңартылымдағы ұтқыр байланыс (қабылдауға енi 2 МГц/беруге 2 МГц радиожиiлiк белдеуi үшiн)
облыс, Астана, Алматы қалалары
2200
8.
Жаһандық дербес жылжымалы жерсеріктік байланыс жүйесi (қабылдауға енi 100 кГц/ беруге 100 кГц жиiлiктердiң дуплекстi белдеуi үшiн)
Қазақстан Республикасы
20
9.
HUB – технологиялы спутниктiк байланыс (HUB-қа пайдаланылатын қабылдауға енi 100 кГц/беруге 100 кГц белдеуi үшiн)
Қазақстан Республикасы
30
10.
HUB-технологиясынсыз спутниктiк байланыс (бiр станция пайдаланатын жиiлiктер үшiн)
Қазақстан Республикасы
100
11.
Радиорелелi желiлер (бiр аралықтағы дуплекстi арна үшiн):
1)
жергiлiктi
аудан, қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ
40
2)
аймақтық және магистральдық
Қазақстан Республикасы
10
12.
Сымсыз радиоға қол жетiмдiлiк желiлерi (қабылдауға енi 25 кГц/ беруге 25 кГц дуплекстi арна үшiн)
1)
50 мың адамнан астам халқы бар елдi мекен
25
2)
басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (аудандық маңызы бар қала, аудан, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ)
2
13.
КБС-технологиясы пайдаланылған жағдайда сымсыз радиоға қол жетiмдiлiк желiлерi (қабылдауға енi 2МГц/беруге 2МГц дуплекстi арна үшiн)
1)
Астана, Алматы қалалары
140
2)
50 мыңнан астам халқы бар елдi мекен
70
3)
басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (аудандық маңызы бар қала, аудан, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ)
5
14.
Эфирлiк-кәбілдiк телевизия (8 МГц жиiлiк белдеуi үшiн)
1)
200 мың адамнан астам халқы бар елдi мекен

300
2)
населенный пункт с
количеством
населения от 50 тысяч
до 200 тысяч человек
135
3)
город районного
значения с
количеством населения
до 50 тысяч человек,
район
45
4)
остальные
административно-
территориальные
единицы (поселок,
аул (село), аульный
(сельский) округ)
5
15.
Морская радиосвязь
(радиомодем, береговая
связь, телеметрия,
радиолокационная и т.д.),
за один радиоканал
Область
10
3. Годовые ставки платы для цифрового эфирного телерадиовещания составляют:
п/п
Диапазон частот для цифрового
эфирного телерадиовещания
Территория
использования
Ставка
платы
(МРП)
1.
Телевидение/метровый
диапазон частот
1)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
50 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
81
область
15
2)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
250 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
361
область
65
3)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
500 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
957
область
174
4)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
1000 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
1353
область
245
5)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства
свыше 1000 Вт
гг. Астана,
Алматы
2344
область
425
2.
Телевидение/дециметровый
диапазон частот
1)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
50 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
51
область
9
2)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
250 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
228
область
41
3)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
500 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
605
область
110
4)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства до
1000 Вт включительно
гг. Астана,
Алматы
855
область
155
5)
Мощность передающего
радиоэлектронного средства
свыше 1000 Вт
гг. Астана,
Алматы
1481
область
269
4. При использовании радиочастотного спектра на период проведения опытной эксплуатации, соревнований, выставок и иных мероприятий сроком до шести месяцев включительно плата устанавливается в зависимости от вида радиосвязи,  территории использования радиочастотного спектра и мощности передающего радиоэлектронного средства в размере, соответствующем сроку фактического его использования, но не менее 1/12 размера годовой ставки платы.
В случае применения технологий с использованием полосы дуплексного канала шириной, отличающейся от указанной в ставках настоящей статьи,  ставки платы определяются исходя из удельного веса фактически применяемой плательщиком ширины полосы дуплексного канала к ширине полосы дуплексного канала, указанной в ставках настоящей статьи.
При использовании технологии широкополосного сигнала (ШПС) плата взимается за полосу шириной 2 МГц на прием/2 МГц на передачу.»;

300
2)
50 мыңнан 200 мың адамға дейiн халқы бар елдi мекен
135
3)
50 мыңға дейiн халқы бар аудандық маңызы бар қала, аудан
45
4)
басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер (кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ)
5
15.
Теңiздегi радиобайланыс (радиомодем, жағалаулық байланыс, телеметрия, радиолокациялық және т.б.), бiр радиоарна үшiн
облыс
10
3. Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға төлемақының жылдық ставкалары мынаны құрайды:
Р/с
Цифлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға арналған жиіліктер диапазоны
Пайдалану аумағы
Төлемақы ставкасы (АЕК)
1.
Телевизия/метрлік жиілік диапазоны
1)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 50 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
81
облыс
15
2)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 250 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
361
облыс
65
3)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 500 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
957
облыс
174
4)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 1000 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
1353
облыс
245
5)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 1000 Вт-дан жоғары
Астана, Алматы қалалары
2344
облыс
425
2.
Телевизия/дециметрлік жиілік диапазоны
1)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 50 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
51
облыс
9
2)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 250 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
228
облыс
41
3)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 500 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
605
облыс
110
4)
Таратушы радиоэлектрондық
құралдың қуаты 1000 Вт-ға дейінгіні қоса алғанда
Астана, Алматы қалалары
855
облыс
155
5)
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 1000 Вт-дан жоғары
Астана, Алматы қалалары
1481
облыс
269
4. Мерзімі алты айға дейiн қоса қамтылатын тәжiрибелiк пайдалану, жарыстар, көрмелер және өзге де iс-шаралар өткiзу кезеңiнде радиожиiлiк спектрiн пайдаланған кезде төлемақы радиобайланыс түрiне, радиожиiлiк спектрiн пайдалану аумағына және таратушы радиоэлектрондық құралдың қуатына қарай, оны нақты пайдалану мерзiмiне сәйкес мөлшерде, бiрақ төлемақының жылдық ставкасының кемiнде 1/12 мөлшерiнде белгiленедi.
Енi осы баптың ставкаларында көрсетiлгеннен өзге дуплекстi арна белдеуiн пайдаланатын технологияларды қолданған жағдайда, төлемақы ставкалары төлеушi нақты пайдаланатын дуплекстi арна белдеуi енiнiң үлес салмағының осы баптың ставкаларында көрсетiлген дуплекстi арна белдеуiнiң енiне ара қатынасы негiзге алына отырып айқындалады.
Кең белдеулi сигнал (КБС) технологиясын пайдалану кезiнде төлемақы енi қабылдауға 2 МГц/беруге 2 МГц белдеу үшiн алынады.»;

7) пункт 1 статьи 515 изложить в следующей редакции:
«1. Сумма платы исчисляется уполномоченным государственным органом в области связи в соответствии с техническими параметрами, в том числе мощностью передающего радиоэлектронного средства, указанными в разрешительных документах, на основании годовых ставок платы в зависимости от вида радиосвязи и территории использования радиочастотного спектра.».
3. В Закон Республики Казахстан от 10 июня 1996 года «Об авторском праве и смежных правах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 8-9, ст. 237; 2004 г., № 17, ст. 100; 2005 г., № 21-22, ст. 87; 2007 г., № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст.75):
статью 2 дополнить подпунктом 45-1) следующего содержания:
«45-1) организации эфирного и кабельного вещания – физические и юридические лица, осуществляющие сообщение в эфир и/или по кабелю теле-, радиоканалов, теле-, радиопрограмм (теле-, радиопередач), включающих  произведения, исполнения, постановки, фонограммы. Сообщение в эфир и/или по кабелю осуществляется посредством аналогового эфирного, многоканального вещания (цифрового эфирного, спутникового, кабельного телерадиовещания).».
4. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года «О языках в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 202; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 10, ст. 52; 2007 г., № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; 2011 г., № 1, ст.2; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г.):
часть вторую статьи 18 изложить в следующей редакции:
«В целях создания необходимой языковой среды и полноценного функционирования государственного языка объем теле-, радиопрограмм по теле-, радиоканалам, независимо от форм их собственности, на государственном языке по времени не должен быть менее суммарного объема теле-, радиопрограмм на других языках.».
5. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О средствах массовой информации» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 771; 2001 г., № 10, ст. 122; 2003 г., № 24, ст. 175; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 12, ст. 77; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 7; № 15-16, ст. 74; 2010 г., № 5, ст. 23; № 22, ст. 130; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда»
13 июля 2011 г.):

7) 515-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Төлемақы сомасын байланыс саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган рұқсат құжаттарында көрсетiлген техникалық өлшемдерге, соның ішінде таратушы радиоэлектрондық құралдың қуатына сәйкес радио байланысының түрi мен радиожиiлiк спектрiн пайдалану аумағына қарай жылдық төлемақы ставкаларының негiзiнде есептейдi.».
3. «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» 1996 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 8-9, 237-құжат; 2004 ж., № 17, 100-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 75-құжат):
2-бап мынадай мазмұндағы 45-1) тармақшамен толықтырылсын:
«45-1) эфирлiк және кәбілдiк хабар тарату ұйымдары – туындыны, орындаушылықты, қойылымды, фонограмманы қамтитын теле-, радиоарналарды, теле-, радиобағдарламаларды (теле-, радио хабарлары) эфирге және/немесе кәбіл арқылы хабарлауды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар. Эфирге және/немесе кәбіл арқылы хабарлау аналогтік эфирлік, көпарналы хабар тарату (цифрлық эфирлік, жерсеріктік, кәбілдік телерадио хабарларын тарату) арқылы жүзеге асырылады;».
4. «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» 1997 жылғы 11 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 202-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
18-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қажеттi тiлдiк ортаны жасау және мемлекеттiк тiлдiң толыққанды қолданылуы мақсатында, олардың меншiк нысанына қарамастан, теле-, радиоарналар арқылы берiлетiн мемлекеттiк тiлдегi теле-, радиобағдарламалардың көлемi уақыт жағынан басқа тiлдердегi теле-, радиобағдарламалардың жиынтық көлемiнен кем болмауға тиiс.».
5. «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 771-құжат; 2001 ж., № 10, 122-құжат; 2003 ж., № 24, 175-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 12, 77-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 7-құжат; № 15-16, 74-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

1) в статье 1:
подпункты 2), 4) изложить в следующей редакции:
«2) средство массовой информации - периодическое печатное издание,  теле-, радиоканал, кинодокументалистика, аудиовизуальная запись и иная форма периодического или непрерывного публичного распространения массовой информации, включая интернет-ресурсы;»;
«4) теле-, радио, кинохроникальная программа -  содержательно завершенная часть теле-, радиоканала, которая имеет соответствующее наименование, объем вещания и  может быть использована независимо от других частей теле-, радиоканала;»;
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
«4-1) теле-, радиоканал - средство массовой информации, представляющее собой совокупность теле-, радиопрограмм и аудиовизуальных произведений, сюжетов и материалов, сформированных в соответствии с сеткой вещания для последующей трансляции и/или ретрансляции;»;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
«14) продукция эротического характера - печатное издание или теле-, радиопрограмма, которые демонстрируют сексуальные отношения людей, интимных частей человеческого тела, за исключением гениталий, и не содержат элементов порнографии;»;
подпункт 16) исключить;
дополнить подпунктом 18-1) следующего содержания:
«18-1) кино- видеопродукция порнографического и специального сексуально-эротического характера – натуралистическая, подробная фиксация полового акта, либо демонстрация обнаженных гениталий в процессе сексуального контакта, способствующая возбуждению сексуального влечения или удовлетворению сексуальных потребностей, которые не соответствуют моральным ценностям, оскорбляют честь и достоинство человека.»;
2) пункт 3 статьи 3 исключить;
3) пункт 1 статьи 4-1 изложить в следующей редакции:
«1. Государственное регулирование в области средств массовой информации осуществляется путем правового обеспечения, контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области средств массовой информации.»;
4) в статье 4-2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) определяет порядок осуществления учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Республике Казахстан;»;
подпункт 3) исключить;
5) в статье 4-3:
подпункты 3), 4), 5), 6) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) ведет единый реестр учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан;»;
6) в статье 4-4:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) осуществляют учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области (города республиканского значения, столицы);»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) предоставляют в уполномоченный орган информацию по учету иностранных периодических печатных изданий, а также сведения по соблюдению законодательства Республики Казахстан.»;

1) 1-бапта:
2), 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«2) бұқаралық ақпарат құралы – мерзiмдi баспасөз басылымы, теле-, радиоарна, киноқұжаттама, дыбыс-бейне жазбасы және интернет-ресурстарды қоса алғанда, бұқаралық ақпаратты мерзiмдi немесе үздiксiз бұқаралық таратудың басқа да нысаны;»;
«4) теле-, радио, кино хроникалық бағдарламасы – тиісті атауы, хабар тарату көлемі бар және теле-, радиоарнаның басқа бөліктеріне қарамастан пайдаланылуы мүмкін теле-, радиоарнаның мазмұнды аяқталған бөлігі;»;
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
«4-1) теле-, радиоарна – кейіннен трансляциялау және/немесе ретрансляциялау үшін хабар тарату торына сәйкес қалыптастырылған теле-, радиобағдарламалар мен дыбыс-бейне туындыларының, сюжеттер мен материалдардың жиынтығын білдіретін бұқаралық ақпарат құралы;»;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«14) эротикалық сипаттағы өнім – гениталийлерді қоспағанда, адамдардың жыныстық қатынастарын, адам денесінің ұятты тұстарын көрсететін және порнография элементтерін қамтымайтын баспа басылымы немесе теле-, радиобағдарлама;»;
16) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 18-1) тармақшамен толықтырылсын:
«18-1) порнографиялық және арнайы жыныстық-эротикалық сипаттағы кино, видеоөнім – моральдық құндылықтарға сәйкес келмейтін, адамның ары мен ожданын қорлайтын жыныстық қатынасты табиғи, егжей-тегжейлі фиксациялау не жыныстық әуестіктің қозуын немесе жыныстық қажеттіліктерді қанағаттандыруға ықпал ететін жыныстық қатынас үдерісіндегі жалаңаш гениталийлерді көрсету;».
2) 3-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
3) 4-1-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттiк реттеу құқықтық қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы заңнамасының сақталуын бақылау арқылы жүзеге асырылады.»;
4) 4-2-бапта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк мерзімді баспа басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру тәртiбiн айқындайды;»;
3) тармақша алып тасталсын;
5) 4-3-бапта:
3), 4), 5), 6) тармақшалар алып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдiк мерзімді баспа басылымдарын есепке алудың бiрыңғай тiзiлiмiн жүргiзедi;»;
6) 4-4-бапта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарын есепке алуды жүзеге асырады;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) уәкiлеттi органға мерзімді баспа басылымдарын есепке алу жөнiндегi ақпаратты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау жөнiндегi мәлiметтердi табыс етедi.»;

7) пункт 1 статьи 5 изложить в следующей редакции:
«1. Право на создание средства массовой информации принадлежит физическим и юридическим лицам в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Средство массовой информации может быть создано как в форме юридического лица, так и в форме структурного подразделения юридического лица.
Основанием для осуществления выпуска (выхода в эфир) продукции средства массовой информации, распространения сообщений и материалов информационного характера является свидетельство о постановке на учет теле-, радиоканала, периодического печатного издания, и (или) информационного агентства.
Данные требования не распространяются на интернет-ресурсы.»;
8) абзац пятый статьи 12 исключить;
9) пункты 2, 3 статьи 13  изложить в следующей редакции:
«2. Под приостановлением понимается временное прекращение выпуска одного или нескольких номеров изданий, выхода в эфир теле-, радиопрограмм, теле-, радиоканалов,  а также распространения продукции средства массовой информации. Приостановление выпуска средства массовой информации либо распространения продукции средства массовой информации допускается на срок не более трех месяцев.
3. Основаниями для приостановления выпуска средства массовой информации либо распространения продукции средства массовой информации в установленном законом порядке являются: разглашение сведений, составляющих государственные секреты или иную охраняемую законом тайну, распространение информации, раскрывающей технические приемы и тактику антитеррористических операций в период их проведения, пропаганда наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, пропаганда или агитация культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, распространение теле-, радиопрограмм, теле-, радиоканалов, а также демонстрация кино-  видеопродукции порнографического и специального сексуально-эротического характера, использование средства массовой информации в целях нарушения условий проведения предвыборной агитации, осуществления иностранцами, лицами без гражданства, иностранными юридическими лицами и международными организациями деятельности, препятствующей и (или) способствующей выдвижению и избранию кандидатов, политических партий, выдвинувших партийный список, достижению определенного результата на выборах, проведения агитации в период ее запрещения, принуждения к участию или отказу от участия в забастовке, нарушения законодательства Республики Казахстан о порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций, а также нарушение требований, предусмотренных статьей 3, пунктом 6 статьи 10, а также повторное нарушение в течение года требований пункта 3-1 статьи 14, статей 15 и 16 настоящего Закона.»;

7) 5-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке және заңды тұлғалар бұқаралық ақпарат құралын құруға құқылы.
Бұқаралық ақпарат құралы заңды тұлға нысанында да, заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi нысанында да құрылуы мүмкiн.
Бұқаралық ақпарат құралдары өнiмiн шығаруды (эфирге шығаруды) жүзеге асыруға, ақпараттық сипаттағы хабарлар мен материалдарды таратуға теле-, радиоарнасын, мерзiмдi баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттiгiн есепке қою туралы куәлiк негіздеме болып табылады.
Бұл талаптар интернет-ресурстарға қолданылмайды.»;
8) 12-баптың бесінші абзацы алып тасталсын;
9) 13-баптың 2, 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Тоқтата тұру деп басылымдардың бiр немесе бiрнеше нөмiрiнiң шығарылуын, теле-, радиобағдарламаларының, теле-, радиоарналардың эфирге шығуын, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралының өнiмiн таратуды уақытша тоқтату түсiнiледi. Бұқаралық ақпарат құралын шығаруды не бұқаралық ақпарат құралының өнiмiн таратуды тоқтата тұруға үш айдан аспайтын мерзiмге жол берiледi.
3. Мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтердi немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны жария ету, терроризмге қарсы операцияларды жүргiзу кезеңiнде олардың техникалық тәсiлдерi мен тактикасын ашатын ақпаратты тарату, есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды насихаттау, қатыгездiк пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтiк, нәсiлдiк, ұлттық, дiни, тектiк-топтық және рулық басымдықты насихаттау немесе үгiттеу, порнографиялық және арнайы жыныстық-эротикалық сипаттағы теле-, радиобағдарламаларды, теле-, радиоарналарды тарату, сондай-ақ кино және бейнеөнімдерді көрсету, бұқаралық ақпарат құралын сайлау алдындағы үгiт жүргiзу, шетелдiктердiң, азаматтығы жоқ адамдардың, шетелдiк заңды тұлғалардың және халықаралық ұйымдардың кандидаттарды, партиялық тiзiмiн ұсынған саяси партияларды ұсынуға және сайлауға, сайлауда белгiлi бiр нәтижеге қол жеткiзуге кедергi болатын және (немесе) ықпал ететiн қызметтi жүзеге асыру шарттарын бұзу, үгiтке тыйым салынған кезеңде оны жүргiзу, ереуiлге қатысуға немесе қатысудан бас тартуға мәжбүрлеу, Қазақстан Республикасының бейбiт жиналыстарды, митингiлердi, шерулердi, тосқауылдар мен демонстрацияларды ұйымдастыру және өткiзу тәртiбi туралы заңнамасын бұзу мақсатында пайдалану, сондай-ақ осы Заңның 3-бабында, 10-бабының 6-тармағында көзделген талаптарды бұзу, сондай-ақ 14-бабының 3-1-тармағының, 15 және 16-баптарының талаптарын бiр жыл iшiнде қайталап бұзу заңда белгiленген тәртiппен бұқаралық ақпарат құралының шығарылуын не бұқаралық ақпарат құралы өнiмiнiң таратылуын тоқтата тұруға негiз болып табылады.»;

10) часть третью пункта 2, пункт 3-1 статьи 14 исключить;
11) статью 16 изложить в следующей редакции:
«Статья 16. Обязательные экземпляры периодических изданий и
хранение материалов теле-, радиопрограмм
1. Обязательные бесплатные экземпляры периодических изданий, в том числе и освобожденных от постановки на учет в силу статьи 12 настоящего Закона, в день их изготовления направляются собственником средства массовой информации либо по его поручению третьим лицом в Национальную государственную книжную палату, Национальную библиотеку, библиотеку Парламента Республики Казахстан, в уполномоченный орган.
2. Редакции средств массовой информации (теле-, радиоканалов) обязаны в течение одного месяца сохранять записи собственных теле-, радиопрограмм, вышедших в эфир, а также фиксировать их в регистрационном журнале своей эфирной работы и хранить его не менее одного года с момента последней записи в нем. Записи, имеющие историческую или культурную ценность, сохраняются в порядке, определяемом уполномоченным органом.».
6. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте» Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г., № 15, ст. 129; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 77; № 18, ст. 84; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г.,          № 1, ст. 2; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 30 июля 2011 г.):
пункт 3 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«3. Распространение спортивных соревнований и других спортивных мероприятий на теле-, радиоканалах, а также запись, в том числе с использованием средств аудиовизуальной техники, кино- фотосъемки, спортивных соревнований и других спортивных мероприятий журналистами и иными представителями средств массовой информации осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.».

10) 14-баптың 2-тармағының екінші бөлігі, 3-1-тармағы алып тасталсын;
11) 16-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«16-бап. Мерзiмдi басылымдардың мiндеттi даналары мен теле-, радиобағдарламалар материалдарын сақтау
1. Мерзiмдi басылымдардың мiндеттi тегiн даналарын, соның iшiнде осы Заңның 12-бабына орай есепке қоюдан босатылғандарын олар әзiрленген күнi бұқаралық ақпарат құралының меншiк иесi немесе оның тапсыруы бойынша үшiншi тұлға Ұлттық мемлекеттiк кiтап палатасына, Ұлттық кiтапханаға, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң кiтапханасына, уәкiлеттi органға жiбередi.
2. Бұқаралық ақпарат құралдарының (теле-, радиоарналардың) редакциялары өздерінің эфирге шығарылған теле-, радиобағдарламаларының жазбаларын бiр ай бойы сақтауға, сондай-ақ оларды өздерiнiң эфирлiк жұмысының тiркеу журналында көрсетуге және оны соңғы жазба жасалған кезден бастап кемiнде бiр жыл сақтауға мiндеттi. Тарихи немесе мәдени жағынан құнды жазбалар уәкiлеттi орган айқындайтын тәртiппен сақталады.».
6. «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 24, 1065-құжат; 2003 ж., № 15, 129-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 77-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
8-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Журналистердiң және бұқаралық ақпарат құралдарының өзге де өкiлдерiнiң спорт жарыстарын және басқа да спорт шараларын теле-, радиоарналар арқылы таратуы, сондай-ақ жазып алуы, оның iшiнде спорт жарыстарын және басқа да спорт шараларын дыбыс-бейне жазу техникасы, киноға және суретке түсiру құралдарын пайдалана отырып жазып алуы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.».

7. В Закон Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года «О рекламе» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 174; 2006 г., № 15, ст. 92; № 16, ст. 102; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 17, ст. 79, 82; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г.):
1) подпункт 5) статьи 3 изложить в следующей редакции:
«5) рекламораспространитель - физическое или юридическое лицо, осуществляющее распространение и размещение рекламной информации путем предоставления и (или) использования имущества, в том числе технических средств телерадиовещания и иными способами;»;
2) статью 8 изложить в следующей редакции:
«Статья 8. Реклама на теле-, радиоканалах
1. Реклама на теле-, радиоканалах, не специализирующихся на сообщениях и материалах рекламного характера, не должна превышать двадцать процентов от общего объема вещания в сутки, за исключением бегущей строки.
При трансляции рекламы ее звук не должен быть громче звука транслируемой программы.
2. При использовании рекламы в виде наложений, в том числе способом бегущей строки, ее размер не должен превышать семь с половиной процентов площади кадра и нарушать текстовый или информационный материал в телепрограммах.
3. Запрещается прерывать рекламой, в том числе способом бегущей строки, трансляцию официальных сообщений, выступлений кандидатов в Президенты Республики Казахстан и в депутаты представительных органов, образовательных и религиозных телепрограмм, а также демонстрацию детских телепрограмм, за исключением рекламы, предназначенной для детей и подростков.
4. В дни национального траура реклама на теле-, радиоканалах запрещается.».
8. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 14, ст. 81; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 20, ст. 89; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; № 24, ст. 121; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146, 150; 2011 г., № 1, ст.2; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г. ; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 30 июля 2011 г.):

7. «Жарнама туралы» 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 174-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; № 16, 102-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 17, 79, 82-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 3-баптың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жарнама таратушы – мүлiктi, соның iшiнде телерадио хабарларын таратудың тexникалық құралдарын беру және (немесе) пайдалану жолымен және өзге де тәсiлдермен жарнамалық ақпаратты тарату мен орналастыруды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;»;
2) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«8-бап. Теле-, радиоарналардағы жарнама
1. Жарнама сипатындағы хабарламалар мен материалдарға мамандандырылмаған теле-, радиоарналардағы жарнама, жүгiртпе жолды қоспағанда, тәулiк iшiнде берiлетiн хабарлардың жалпы көлемiнiң жиырма пайызынан аспауы тиiс.
Жарнаманы трансляциялау кезiнде оның дыбысы трансляцияланатын бағдарлама дыбысынан жоғары болмауға тиiс.
2. Жарнаманы қосарластыру түрiнде, соның iшiнде жүгiртпе жол тәсiлiмен пайдалану кезiнде оның көлемi кадр аумағының жетi жарым пайызынан аспауы және теле-, бағдарламалардағы мәтiндiк немесе ақпараттық материалды бұзбауы тиiс.
3. Ресми хабарларды, Қазақстан Республикасының Президентiне және өкiлдi органдардың депутаттығына кандидаттардың сөздерiн, бiлiм беру және дiни телебағдарламалардың трансляциясын, сондай-ақ балалар мен жасөспiрiмдерге арналған жарнамаларды қоспағанда, балалар телебағдарламалары көрсетiлiмдерiн жарнамамен, соның iшiнде жүгiртпе жол тәсілiмен де бөлуге тыйым салынады.
4. Ұлттық аза тұту күндерiнде теле-, радиоарналарында жарнамаға тыйым салынады.».
8. «Байланыс туралы» 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 14, 81-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 121-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146, 150-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

1) подпункт 45) статьи 2 изложить в следующей редакции:
«45) трансляция - первичное распространение сигнала теле-, радиоканалов с использованием технических средств телекоммуникаций;»;
2) подпункты 14-3) и 14-4) статьи 7 исключить;
3) подпункт 19-5) статьи 8 исключить;
4) пункт 3 статьи 12 дополнить частью третьей следующего содержания:
«В целях обеспечения трансляции теле-, радиоканалов свободного доступа на всей территории Республики Казахстан национальному оператору телерадиовещания выделяются  полосы частоты, радиочастоты (радиочастотные каналы) без проведения конкурса.»;
5) статью 19 исключить;
6) пункты  10, 11 статьи 21 исключить.
9. В Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года  «О культуре» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 24, ст. 147; 2008 г., № 23, ст. 124; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 49; № 15, ст. 71; № 24, ст. 149; 2011 г., № 5, ст.43; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г.):
1) в статье 1:
подпункты 1-1), 1-2), 1-3), 1-4) изложить в следующей редакции:
«1-1) дублирование фильма - творческая и производственная деятельность, состоящая в синхронном воссоздании языковой части звукового ряда фильма на другом языке путем перевода, который отвечает слоговой артикуляции действующих лиц;
1-2) кинематографическая организация - юридическое лицо, основными видами деятельности которого являются: производство фильма и (или) кинолетописи, прокат фильма, показ фильма, восстановление фильма, техническое обслуживание кинозала, изготовление киноматериалов, выполнение работ и оказание услуг по производству фильма, образовательная, научная, исследовательская, издательская, рекламно-пропагандистская деятельность в области кинематографии, хранение фильма, исходных материалов фильма и (или) кинолетописи;
1-3) кинолетопись - съемки документальных сюжетов, отражающих характерные (преимущественно уходящие) особенности времени, места, обстоятельств и рассчитанных в перспективе на производство фильма;
1-4) художественные ценности - произведения культуры, литературы и искусства, созданные в результате творческой деятельности;»;
подпункт 16-4) изложить в следующей редакции:
«16-4) прокат фильма - распространение фильма способами, не запрещенными законами Республики Казахстан, в целях публичного показа (демонстрации), распространения на телеканалах (за исключением иностранных телеканалов), сдачи в аренду, а также реализации;»;

1) 2-баптың 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«45) трансляция – телекоммуникациялардың техникалық құралдарын қолдану арқылы теле-, радиоарналардың сигналын бастапқы тарату;»;
2) 7-баптың 14-3) және 14-4) тармақшалары алып тасталсын;
3) 8-баптың 19-5) тармақтары алып тасталсын;
4) 12-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында еркін қолжетімді теле-, радиоарналарды трансляциялауды қамтамасыз ету мақсатында ұлттық телерадио хабарларын тарату операторына жиіліктер жолақтары, радиожиіліктер (радиожиілік арналары) конкурс өткізбей бөлінеді.»;
5) 19-бап алып тасталсын;
6) 21-баптың 10, 11-тармақтары алып тасталсын.
9. «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 24, 147-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 49-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 1-бапта:
1-1), 1-2), 1-3), 1-4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1-1) фильмді дубльдеу – әрекет ететін адамдардың буындық артикуляцясына сай келетін аударма жолымен фильмнің дыбыстық қатарының тілдік бөлігін синхронды түрде жасаудан тұратын шығармашылық және өндірістік қызмет;
1-2) кинематографиялық ұйым – қызметінің негізгі түрлері фильм және (немесе) киношежіре шығару, фильмді прокаттау, фильмді көрсету, фильмді қалпына келтіру, кинозалға техникалық қызмет көрсету, киноматериалдарды дайындау, фильм шығару жөніндегі жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету, кинематография саласындағы білім беру, ғылыми, зерттеу, баспа, жарнамалық-насихаттау қызметі, фильмді, фильмнің және (немесе) киношежіренің бастапқы материалдарын сақтау болып табылатын заңды тұлға;
1-3) киношежіре – уақытын, орынның, мән-жайдың өзіндік (көбінесе өткен шақтағы) ерекшеліктерін сипаттайтын және келешекте фильм шығаруға арналған деректі сюжеттердің түсірілімдері;
1-4) көркем құндылықтар – шығармашылық қызмет нәтижесінде жасалған мәдениет, әдебиет және өнер туындылары;»;
16-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16-4) фильмдi прокаттау – көпшiлiкке көрсету (демонстрациялау), телеарналарда (шетелдік телеарналарды қоспағанда) тарату, жалға беру, сондай-ақ өткiзу мақсатында Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынбаған тәсiлмен фильмдi тарату;»;

2) пункт 2 статьи 28-3 изложить в следующей редакции:
«2. Публичный показ (демонстрация) фильма с индексом "НА" допускается в кинозалах и иных местах, предназначенных для этих целей, после 22 часов до 6 часов утра местного времени.
Показ фильма по телеканалам (за исключением иностранных телеканалов) с индексом «Е18» допускается после 22 часов до 06 часов утра местного времени, с индексом «НА» - после ноля часов до 06 часов утра местного времени.»;
3) пункт 3 статьи 28-4 изложить в следующей редакции:
«3. Все фильмы, ввозимые (доставленные) на территорию Республики Казахстан с целью проката, за исключением фильмов, ретранслируемых с иностранных телеканалов, с 1 января 2012 года должны быть дублированы на казахском языке.».
10. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 10; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 9-10, ст. 47; № 13-14, ст. 62, 63; № 17, ст. 79, 81, 82; № 18, ст. 84, 85; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 4; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 111, 112; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст.2; № 2, ст. 21, 26; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г. ; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 30 июля 2011 г.):
статью 24 изложить в следующей редакции:
«Статья 24. Лицензирование деятельности в области телерадиовещания
Наличие лицензии требуется для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов.».
11. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 1; № 2, ст. 26; Закон Республики Казахстан от 5 июля  2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 13 июля 2011 г.):

2) 28-3-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. «НА» индексi бар фильмдi жариялы көрсетілім (демонстрация) жергiлiктi уақытпен сағат 22-ден кейін таңғы сағат 06-ға дейiн осы мақсаттарға арналған кинозалдар мен басқа орындарда көрсетуге жол берiледi.»;
Телеарналарда (шетелдік телеарналарды қоспағанда) «Е18» индексi бар фильмдi жергiлiктi уақытпен сағат 22-ден кейін таңғы сағат 06-ға дейiн, «НА» индексi бойынша жергiлiктi уақытпен сағат нөлден таңғы сағат 06-ға дейiн көрсетуге жол берiледi.»;
3) 28-4-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Прокаттау мақсатында шетел телеарналарынан ретрансляцияланған фильмдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн (жеткiзiлетiн) барлық фильмдер 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қазақ тiлiнде дубляж жасалуға тиiс.».
10. «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 10-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 9-10, 47-құжат; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 17, 79, 81, 82-құжаттар; № 18, 84, 85-құжаттар; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 4-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 111, 112-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21, 26-құжаттар; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
24-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«24-бап. Телерадиохабарларын тарату саласындағы лицензиялау
Теле-, радиоарналарын тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензияның болуы талап етіледі.».
11. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 1, 1-құжат; № 2, 26-құжат; 2011 жылғы 13 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

в приложении к Закону пункт 1 дополнить подпунктом 49-1) следующего содержания:
«49-1) в области телерадиовещания;».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после его первого официального опубликования, за исключением пункта 2 статьи 1, который вводится в действие с 1 января 2012 года.
Президент
Республики Казахстан

Заңға қосымшаның 1-тармағы мынадай мазмұндағы 49-1) тармақшамен толықтырылсын:
«49-1) телерадио хабарларын тарату саласында;».
2-бап. Осы Заң 1-баптың 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 2-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк отыз күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті