Об утверждении Правил оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1571. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2011 года № 1571
Правила
оформления и использования сопроводительных накладных на
этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции».
2. Правила устанавливают порядок оформления и использования сопроводительных накладных (далее - СНА) при проведении операций по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции юридическими и физическими лицами.
В настоящих Правилах под поставщиком понимается лицо, осуществляющее операции по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции (далее - поставщик).
Под получателем понимается лицо, осуществляющее операции по получению этилового спирта и (или) алкогольной продукции при осуществлении поставщиком операций по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции (далее - получатель).
3. При проведении каждой операции по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции (за исключением транспортировки импортируемой алкогольной продукции от пункта пересечения границы Республики Казахстан до места назначения), поставщики в обязательном порядке оформляют СНА по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При экспорте этилового спирта и (или) алкогольной продукции пункт 10 настоящих Правил не применяется.

Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1571 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 3-1-бабының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1571 қаулысымен
бекітілген
Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 3-1-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. Қағидалар заңды және жеке тұлғалардың этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өткізу (босату), алып өту, қайтару, тасымалдау бойынша операцияларды жүргізу кезінде ілеспе жүкқұжаттарын (бұдан әрі – ІЖҚ) ресімдеу мен пайдалану тәртібін белгілейді.
Осы Қағидаларда этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өткізу (босату), алып өту, қайтару, тасымалдау бойынша операцияларды жүзеге асыратын тұлға жеткізуші (бұдан әрі – жеткізуші) болып танылады.
Алушы (бұдан әрі – алушы) деп этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өткізу (босату), алып өту, қайтару, тасымалдау бойынша операцияларды жеткізуші жүргізген кезде этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін алу бойынша операцияларды жүзеге асырушы тұлға түсініледі.
3. Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өткізу (босату), алып өту, қайтару, тасымалдау бойынша әрбір операцияны (Қазақстан Республикасының шекарасын кесіп өту пунктінен межеленген жерге дейін импортталатын алкоголь өнімін тасымалдаудан басқа) жүргізген кезде, жеткізуші мiндеттi түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда ІЖҚ ресiмдейдi.
Этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің экспорты кезінде осы Қағидалардың 10-тармағы қолданылмайды.

4. Регулирование производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции осуществляется уполномоченным государственным органом в сфере производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции (далее - уполномоченный орган).
2. Оформление и использование сопроводительных накладных
5. СНА оформляются поставщиком этилового спирта и (или) алкогольной продукции в электронном виде посредством Интернет-ресурса (web-приложения) «Кабинет налогоплательщика» (далее — Программа), на государственном и (или) русском языках.
Программа размещается на Интернет-ресурсе (web-портале) уполномоченного органа и является доступной для использования налогоплательщиками.
6. В СНА указываются следующие данные:
1) номер (присваивается автоматически Программой);
2) дата оформления (проставляется автоматически Программой);
3) код операции (выбирается из справочника Программы);
4) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров» (далее - Закон о национальных реестрах):
регистрационный номер налогоплательщика (поставщика) (далее - РНН) - до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона о национальных реестрах;
индивидуальный индентификационный номер (далее - ИИН), бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) поставщика - со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона о национальных реестрах.
5) наименование поставщика (проставляется автоматически Программой при введении данных, указанных в подпункте 4) настоящего пункта);
6) номер лицензии и адрес поставщика, указанные в лицензии (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в подпункте 4) настоящего пункта);
7) тип поставщика (выбирается из отображаемого списка Программы);
8) РНН получателя вводится поставщиком;
9) ИИН/БИН получателя вводится поставщиком;
10) наименование получателя (проставляется автоматически Программой при введении данных, указанных в подпунктах 8) и 9) настоящего пункта, при экспорте вводится поставщиком);
11) номер лицензии и адрес получателя, указанные в лицензии (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в подпунктах 8) и 9) настоящего пункта, за исключением получателей этилового спирта на медицинские цели и технические нужды, при экспорте вводится поставщиком);
12) дата и номер доверенности получателя на получение алкогольной продукции (не обязательный реквизит для заполнения), вводится поставщиком;
13) номер и дата договора (не обязательный реквизит для заполнения) вводится поставщиком;

4. Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіруді және айналымын реттеуді этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі және айналымы саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) жүзеге асырады.
2. Ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу және пайдалану
5. ІЖҚ-ны этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін жеткізуші мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде «Салық төлеушінің кабинеті» Интернет-ресурсы (web-қосымшасы) арқылы (бұдан әрі – Бағдарлама) электрондық түрде ресімдейді.
Бағдарлама уәкілетті органның Интернет-ресурсында (web-порталында) орналастырылады және салық төлеушілердің пайдалануына қол жетімді болып табылады.
6. ІЖҚ-да мынадай деректер көрсетіледі:
1) нөмір (Бағдарлама автоматты түрде береді);
2) ресімдеу күні (Бағдарлама автоматты түрде береді);
3) операция коды (Бағдарламаның анықтамасынан таңдалып алынады);
4) «Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына (бұдан әрі – Ұлттық тізілімдер туралы заң) сәйкес:
Ұлттық тізілімдер туралы заңның 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілгенге дейін салық төлеушінің (жеткізушінің) тіркеу нөмірі (бұдан әрі – СТН);
Ұлттық тізілімдер туралы заңның 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілген күннен бастап жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
5) жеткізушінің атауы (осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген деректерді енгізген кезде, Бағдарлама автоматты түрде береді);
6) жеткізушінің лицензиясының нөмірі және лицензияда көрсетілген мекенжайы (осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген деректерді енгізген кезде қалыптасқан тізімнен таңдап алынады);
7) жеткізушінің түрі (Бағдарламада көрсетілетін тізімнен таңдап алынады);
8) алушының СТН-ін жеткізуші енгізеді;
9) алушының ЖСН/БСН-ін жеткізуші енгізеді;
10) алушының атауы (осы тармақтың 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген деректерді енгізген кезде Бағдарлама автоматты түрде береді, экспорт кезінде жеткізуші толтырады);
11) алушының лицензиясының нөмірі және лицензияда көрсетілген мекенжайы (этил спиртін медициналық мақсаттар мен техникалық мұқтаждықтардан басқа, осы тармақтың 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген деректерді енгізген кезде қалыптасқан тізімнен таңдап алынады, экспорт кезінде жеткізуші толтырады);
12) алкоголь өнімін алуға алушы сенімхатының (толтыруға міндетті емес деректеме) мерзімі мен нөмірін жеткізуші енгізеді;
13) шарттың нөмірі мен мерзімін жеткізуші енгізеді (толтыруға міндетті емес деректеме);

14) вид транспорта (выбирается из отображаемого списка Программы);
15) данные о физическом или юридическом лице, осуществляющем перевозку алкогольной продукции (не обязательный реквизит для заполнения) вводятся поставщиком;
16) сведения о транспортном средстве (марка, государственный номер транспортного средства (при перевозке автомобильным транспортом) вводятся поставщиком;
17) сведения об экспедиторе (фамилия, имя, отчество экспедитора, водителя) (не обязательный реквизит для заполнения) вводятся поставщиком;
18) количество реализуемого (отгружаемого) этилового спирта (указывается в литрах). Сведения, указанные в данном подпункте и подпункте 35) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) этилового спирта, при этом проставляется количество отгружаемого спирта в соответствующей ячейке:
для производства алкогольной продукции;
на медицинские нужды; на технические нужды;
19) количество реализуемого (отгружаемого) виноматериала (указывается в литрах). Сведения, указанные в данном подпункте и подпункте 35) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) виноматериала, при этом проставляется количество отгружаемого виноматериала в соответствующей ячейке:
на производство алкогольной продукции;
на производство коньячного спирта (этилового спирта, получаемого из виноматериала путем прямой или двойной перегонки);
20) общее количество реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (проставляется в литрах автоматически Программой путем суммирования количества алкогольной продукции, указанной в подпункте 27) настоящего пункта).
Сведения, указанные в настоящем подпункте и подпунктах 22)-27) и 35) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) алкогольной продукции;
21) порядковый номер строки;
22) персональный идентификационный номер - код алкогольной продукции (далее - ПИН-код) (выбирается из справочника ПИН - кодов Программы);
23) вид продукции (проставляется автоматически Программой при введении Пин-кода);
24) наименование продукции (проставляется автоматически Программой при введении Пин-кода);
25) емкость тары (проставляется автоматически Программой при введении Пин-кода);
26) количество бутылок вводится поставщиком;
27) количество реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (проставляется в литрах автоматически Программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 25) и 26) настоящего пункта);
28) номер СНА, выписанной поставщиком (заполняется в случае необходимости при возврате алкогольной продукции или ее части);

14) көлік түрі (Бағдарламада көрсетілетін тізімнен таңдап алынады);
15) алкоголь өнімін тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға туралы деректерді жеткізуші енгізеді (толтыруға міндетті емес деректеме);
16) көлік құралы (автомобиль көлігімен тасымалдаған кезде) туралы мәліметтерді (көлік құралының маркасы, мемлекеттік нөмірі) жеткізуші енгізеді;
17) экспедитор туралы мәліметтерді (экспедитордың, жүргізушінің аты-жөні) жеткізуші енгізеді (толтыруға міндетті емес деректеме);
18) өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) этил спиртінің мөлшері (литрмен көрсетіледі). Осы тармақшада және осы тармақтың 35) тармақшасында көрсетілген мәліметтер этил спиртін өткізу (тиеп-жөнелту) кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс, бұл ретте тиісті ұяшығында:
алкоголь өнімінің өндірісі үшін;
медициналық мұқтаждықтарға;
техникалық мұқтаждықтарға тиеп жөнелтілетін спиртінің мөлшері көрсетіледі;
19) өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) шарап материалының мөлшері (литрмен көрсетіледі). Осы тармақшада және осы тармақтың 35) тармақшасында көрсетілген мәліметтер шарап материалын өткізу (тиеп-жөнелту) кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс, бұл ретте тиісті ұяшықта:
алкоголь өнімінің өндірісіне;
коньяк спиртінің өндірісіне (тікелей немесе екі қайта айыру жолымен шарап материалынан алынатын этил спирті) тиеп-жөнелтілетін шарап материалының мөлшері көрсетіледі;
20) өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің жалпы мөлшері (осы тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген алкоголь өнімінің мөлшерін қосу жолымен Бағдарлама автоматты түрде көрсетеді).
Осы тармақшада және осы тармақтың 22) – 27) және 35) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер алкоголь өнімін өткізу (тиеп-жөнелту) кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс;
21) жолдың реттік нөмірі;
22) жеке сәйкестендіру нөмірі – алкоголь өнімінің коды (бұдан әрі – ЖСН-код) (Бағдарламаның ЖСН-код анықтамалығынан таңдап алынады);
23) өнім түрі (ЖСН-код енгізген кезде, Бағдарлама автоматты түрде қояды);
24) өнімнің атауы (ЖСН-код енгізген кезде, Бағдарлама автоматты түрде қояды);
25) ыдыстың сыйымдылығы (ЖСН-код енгізген кезде, Бағдарлама автоматты түрде қояды);
26) шөлмектің санын жеткізуші енгізеді;
27) өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің мөлшері (осы тармақтың 25) және 26) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді көбейту жолымен Бағдарлама автоматты түрде литрмен береді;
28) жеткізуші жазып берген ІЖҚ нөмірі (алкоголь өнімі немесе оның бір бөлігі қайтарылған жағдайда қажет болған кезде толтырылады);

29) общее количество реализуемого (отгружаемого) пива (проставляется в литрах автоматически Программой путем суммирования количества пива, указанного в подпункте 33) настоящего пункта).
Сведения, указанные в данном подпункте и подпунктах 30)-33) и 35) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) пива;
30) наименование пива вводится поставщиком;
31) емкость тары для пива вводится поставщиком;
32) количество емкостей, бутылок, кег-бочек для пива вводится поставщиком;
33) количество реализуемого (отгружаемого) пива (проставляется в литрах автоматически Программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 31) и 32) настоящего пункта);
34) номер СНА, выписанной поставщиком (заполняется в случае необходимости при возврате пива или ее части);
35) фамилия, имя, отчество руководителя заполняется поставщиком;
36) фамилия, имя, отчество бухгалтера заполняется поставщиком при наличии;
37) фамилия, имя, отчество и подпись получателя с указанием даты фактического получения этилового спирта и (или) алкогольной продукции.
7. СНА после отправки на сервер уполномоченного органа распечатываются в двух экземплярах на бумажном носителе, подписываются руководителем, бухгалтером (при наличии), а также заверяются печатью поставщика (для индивидуальных предпринимателей в случае наличия).
8. Один экземпляр СНА на бумажном носителе выдается перевозчику (представителю получателя) для сопровождения этилового спирта и (или) алкогольной продукции при транспортировке до места назначения, который в последующем сдается получателю указанного товара.
9. Второй экземпляр СНА хранится у поставщика этилового спирта и алкогольной продукции.
10. СНА представляется получателями в электронном виде путем подтверждения получения СНА в Программе.
Получатели этилового спирта и (или) алкогольной продукции (за исключением получателей этилового спирта на медицинские и технические нужды) после получения товара подтверждают или отклоняют получение СНА и товара в электронном виде в течение двадцати пяти календарных дней с даты оформления СНА поставщиком.
11. В случае нарушения сроков подтверждения или не подтверждения получения СНА в Программе в автоматическом режиме формируется извещение согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
После ознакомления с извещением в Программе, получатели подтверждают или отклоняют получение СНА.
12. СНА, оформленные с указанием неполных и (или) недостоверных данных, установленных пунктом 6 настоящих Правил, подлежат аннулированию в течение двух рабочих дней с даты оформления такой СНА.

29) өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) сыраның жалпы мөлшері (осы тармақтың 33) тармақшасында көрсетілген сыра мөлшерін қосу жолымен Бағдарлама автоматты түрді көрсетеді).
Осы тармақшада және осы тармақтың 30) - 33) және 35) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер сыраны өткізу (тиеп-жөнелту) кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс;
30) сыраның атауын жеткізуші енгізеді;
31) сыраға арналған ыдыстың сыйымдылығын жеткізуші енгізеді;
32) сыраға арналған ыдыстың, шөлмектің, кега-бөшкелердің санын жеткізуші енгізеді;
33) өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) сыраның мөлшері (осы тармақтың 31) және 32) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді көбейту жолымен Бағдарлама автоматты түрде литрмен көрсетеді);
34) жеткізуші жазып берген ІЖҚ нөмірі (сыра немесе оның бір бөлігі қайтарылған жағдайда қажет болған кезде толтырылады);
35) басшының тегін, атын, әкесінің атын жеткізуші толтырады;
36) бар болса, бухгалтердің тегін, атын, әкесінің атын жеткізуші толтырады;
37) этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін нақты алу күнін көрсетумен, алушының тегі, аты, әкесінің аты және қолы.
7. ІЖҚ-ның уәкілетті органның серверіне жіберілгеннен кейін қағаз тасығышта екі данада басып шығарылады, басшы, бухгалтер (бар болса) қол қояды, сондай-ақ жеткізушінің мөрімен расталады (бар болса, дара кәсіпкерлер үшін).
8. Межеленген жерге дейін тасымалдау кезінде этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін алып жүру үшін ІЖҚ қағаз тасығыштағы бір данасы тасымалдаушыға беріледі (алушының өкіліне), ол кейіннен көрсетілген тауарды алышуға тапсырылады.
9. ІЖҚ-ның екінші данасы этил спиртін және алкоголь өнімін жеткізушіде сақталады.
10. ІЖҚ-ны Бағдарламада ІЖҚ алуды растау жолымен электрондық түрде алушылар табыс етеді.
Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін алушылар (этил спиртін медициналық және техникалық мұқтаждықтарға алушылардан басқа) тауарды алғаннан кейін жеткізушімен ІЖҚ ресімделген күннен бастап күнтізбелік жиырма бес күн ішінде ІЖҚ алуды электрондық түрде растайды немесе растаудан бас тартады.
11. Растау мерзімдері бұзылған немесе ІЖҚ алу расталмаған жағдайларда Бағдарламада осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес автоматты режимде хабарлама қалыптастырылады.
Алушылар Бағдарламада хабарламамен танысқаннан кейін ІЖҚ алуды растайды немесе растаудан бас тартады.
12. Осы Қағидалардың 6-тармағында белгіленген деректер толық (және) немесе дұрыс көрсетілмей ресімделген ІЖҚ осындай ІЖҚ ресімделген күннен бастап екі жұмыс күн ішінде жойылуға жатады.

13. В случае аннулирования СНА выписывается новая СНА.
14. Учет СНА ведется в журнале регистрации СНА Программы по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
15. СНА на бумажном носителе у поставщиков и получателей хранятся в течение пяти лет.
16. При реорганизации поставщика (получателя) - юридического лица обязательство по хранению СНА за реорганизованное лицо возлагается на его правопреемника (правопреемников).
Приложение 1
к Правилам оформления и использования
сопроводительных накладных на этиловый
спирт и (или) алкогольную продукцию
форма
Сопроводительная накладная №
Дата оформления:«__» ______ 20__г.                   Код операции ___________
РНН поставщика _______________
ИИН/БИН поставщика ___________
Наименование
поставщика ___________________
Номер лицензии поставщика и адрес по
лицензии ____________________________
Тип поставщика _______________
РНН получателя _______________
ИИН/БИН получателя ___________
Наименование
получателя ___________________
Номер лицензии получателя
и адрес по лицензии ___________________
Доверенность
Получателя № ___________ от: ___ ___ ____
Номер договора ____________         Дата договора ______________
_        _      _             _
Вид транспорта: |_| Авто |_| ЖД |_| Воздушный |_| Морской или внутренний водный
Сведения о перевозчике _______________________________________________________
Сведения о транспортном средстве __________________________________________________
Сведения об экспедиторе ___________________________________________________________
Количество реализуемого (отгружаемого) этилового спирта: _______ (литр)
На производство
алкогольной продукции: _______ На медицинские цели:_______ На технические нужды: ______
Количество реализуемого (отгружаемого) виноматериала: ______( литр)
На производство алкогольной продукции: _____ На производство коньячного спирта: ______
Количество реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (водка, коньяк, бренди, вино, ЛВИ)
всего: _________ (литр)
Пин-код
Вид
продукции
Наименование
продукции
Емкость
тары
(литр)
Количество
бутылок
Литры
Номер СНА,
выписанной
поставщиком (в
случае
возврата
алкогольной
продукции)
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего: ____ строк
Количество реализуемого (отгружаемого) пива всего: ________ (литр)
Наименование
пива
Емкость
тары
(литр)
Количество
емкостей,
кег, бутылок
Литры
Номер СНА, выписанной
поставщиком (в случае
возврата пива)
1
2
3
4
5
6
Всего: _____ строк
Ф.И.О. руководителя: _________________  ____________
подпись                 МП:
Ф.И.О. бухгалтера: ___________________  ____________
подпись
Ф.И.О. получателя: ___________________  ____________    ___________________________
подпись       дата получения (д. м. г.)
Приложение 2
к Правилам оформления и
использования сопроводительных
накладных на этиловый спирт и (или)
алкогольную продукцию
форма
Извещение
о неподтверждении получения сопроводительной накладной на
этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию
«__» _______ 20__ г.
_______________________________________________________________
(наименование налогового органа)
В соответствии с пунктом 11 Правил оформления и использования
сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную
продукцию, утвержденных постановлением Правительства Республики
Казахстан от «__» _________ 2011 года № ___ уведомляет Вас
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)
РНН _______________
ИИН (БИН)__________
о неподтверждении получения сопроводительной накладной на
этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию ___________________
________________________________________________________________
(номер и период представления)
В связи с чем, Вам, необходимо явиться в течении 5 рабочих дней в
налоговый орган по месту регистрации для дачи пояснений.
Приложение 3
к Правилам оформления и
использования сопроводительных
накладных на этиловый спирт и (или)
алкогольную продукцию
форма
Журнал регистрации СНА
Дата СНА                        Дата подтверждения/
с:________года по:______года    отклонения СНА с: _____ года по _____
года
РНН поставщика______________    РНН получателя_________________
ИИН/БИН поставщика__________    ИИН/БИН получателя_____________
_            _
Номер СНА:_________________    Статус СНА:|_| Черновик |_|Аннулирована
_             _
|_|Отправлена |_|Подтверждена
_             _
|_|Получена   |_|Отклонена
Дата СНА
Но-
мер
СНА
РНН
пос-
тав-
щика
ИИН/
БИН
пос-
тавщика
РНН
полу-
чателя
ИИН/
БИН
полу-
чателя
Дата
подтвер-
ждения/
отклонения
Прошло
дней
Статус
Действия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего:______ количество отображаемых строк______

13. ІЖҚ жойылған жағдайда жаңа ІЖҚ жазып беріледі.
14. ІЖҚ есебі осы Қағидаларға 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бағдарламаның ІЖҚ тіркеу журналы жүргізіледі.
15. Қағаз тасығыштағы ІЖҚ бес жыл бойы жеткізуші мен алушыларда сақталады.
16. Жеткізуші (алушы) заңды тұлға қайта ұйымдастырылған кезде қайта ұйымдастырылған тұлға үшін ІЖҚ сақтау міндеттемесі оның құқық мирасқорына (құқық мұрагерлеріне) жүктеледі.
Этил спиртіне және (немесе) алкоголь
өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
мен пайдалану қағидаларына
1-қосымша
нысан
Ілеспе жүкқұжаты №
Ресімделген күні: 20 ___ж. «__»       _____Операция коды _________
Жеткізушінің СТН-і _______________
Жеткізушінің ЖСН/БСН-і ___________
Жеткізушінің атауы _______________
Жеткізуші лицензиясының нөмірі және лицензия бойынша мекенжайы ____________________________________________________________________
Жеткізушінің түрі______________
Алушының СТН-і ________________
Алушының ЖСН/БСН-і _______________
Алушының атауы ___________________
Алушының лицензиясының нөмірі және лицензия бойынша мекенжайы ______________________________
__________________________________
Алушының сенім-хаты:
№ _____ алынған күні: ___ __ ____
Шарттың нөмірі _________      Шарттың жасалған күні ______________
Көліктің түрі:  Авто  ТЖ  Әуе  Теңіз немесе ішкі су
Тасымалдаушы туралы мәліметтер ______________________________________
Көлік түрлері туралы мәліметтер _____________________________________
Экспедитор туралы мәліметтер ________________________________________
Өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) этил спиртінің мөлшері: _____ (литр)
Алкоголь өнімін
өндіруге: ____________ Медициналық мақсаттарға: ____________
Техникалық мұқтаждықтарға: ___________
Өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) шарап материалының саны: _____ (литр)
Алкоголь өнімін өндіруге: ________ Коньяктік спиртін өндіруге: ______
Өткізілетін (тиеліп жөнелтілетін) алкоголь өнімінің (арақ, коньяк, бренди, шарап, ЛАБ) мөлшері, барлығы: _____ (литр)
ЖСН-код
Өнімнің түрі
Өнімнің атауы
Ыдыстың сыйымдылығы (литр)
Шөлмектердің саны
Литр
Жеткізуші толтырған ІЖҚ нөмірі (алкоголь өнімі қайтарылған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жолдардың барлық саны: _______
Өткізілетін (тиеп-жөнелтілетін) сыраның мөлшері, барлығы: ____ (литр)
Сыраның атауы
Ыдыстың сыйымдылығы (литр)
Ыдыстардың, кега-бөшкелердің, шөлмектердің саны
Литр
Жеткізуші толтырған ІЖҚ нөмірі (сыра қайта қайтарылған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
Жолдардың барлық саны: _______
Басшының Т.А.Ә.: ______________________________ __________________
қолы
МО:
Бухгалтердің Т. А. Ә.: __________________________ __________________
қолы
Алушының Т. А. Ә.: ____________________ ____________ ___________
Қолы     алынған күні
(күні, айы, жылы)
Этил спиртіне және (немесе) алкоголь
өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
мен пайдалану қағидаларына
2-қосымша
нысан
Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжат алғанын растамау туралы хабарлама
«___» _________ 20_ _ ж.
__________________________________________________________________
(салық органының атауы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы
«___»________№____ қаулысымен бекітілген, Этил спиртіне және
(немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен
пайдалану қағидаларының 11-тармағына сәйкес Сізді
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы)
СТН _________________________
ЖИН (БИН) ___________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(нөмірі және табыс етудің кезеңі)
этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттардың алынғанының расталмағаны туралы хабардар етеді.
Осыған байланысты Сіз тіреку жеріңіздегі салық органына 5 жұмыс күні ішінде түсініктеме беру үшін келуіңіз қажет.
Этил спиртіне және (немесе) алкоголь
өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
мен пайдалану қағидаларына
3-қосымша
нысан
ІЖҚ тіркеу журналы
ІЖҚ-ның күні                             ІЖҚ-ты растау /
__ ж. __ ___бастап __ж. __ ______ дейін  бас тарту күні __ ж. __
___бастап __ж. __ ______
дейін
Жеткізушінің СТН-і ______________ Алушының СТН-і ________________
Жеткізушінің ЖСН/БСН-і __________ Алушының ЖСН/БСН-і ____________
ІЖҚ-ның нөмірі: _________________ ІЖҚ мәртебесі:
алғашқы түрі  жойылды
жіберілді  расталды
алынды  қайтарылды
ІЖҚ-ның күні
ІЖҚ-ның нөмірі
Жеткізушінің СТН-і
Жеткізушінің ЖСН/БСН-і
Алушының СТН-і
Алушының ЖСН/БСН-і
ІЖҚ-ы растау/
қайтару күні
Өткен күндердің саны
Мәртебесі
Іс-қимылдар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Көрсетілетін жолдардың саны: ____барлығы ___