О некоторых вопросах многофункционального научно-аналитического и гуманитарно-просветительского государственного учреждения "Назарбаев центр"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2012 года № 338
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать многофункциональное научно-аналитическое и гуманитарно-просветительское государственное учреждение «Назарбаев центр» (далее - Центр) путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения «Президентский центр культуры Республики Казахстан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
2. Определить Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан уполномоченным органом по государственному управлению Центром.
3. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан совместно с Министерством культуры и информации и Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2012 года № 338
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 «Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 327):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Утвердить прилагаемый лимит штатной численности Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан с учетом подведомственных ей государственных учреждений в количестве 944 единиц.»;
перечень организаций, находящихся в ведении Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, дополнить пунктом 7 следующего содержания:
«7. Многофункциональное научно-аналитическое и гуманитарно-просветительское государственное учреждение «Назарбаев центр».»;
Лимит штатной численности Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан с учетом численности подведомственных ей государственных учреждений, утвержденный указанным постановлением, изложить в следующей редакции:
«Лимит штатной численности Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан с учетом численности подведомственных
ей государственных учреждений
Наименование
Лимит штатной
численности
Канцелярия Премьер-Министра Республики
Казахстан с учетом подведомственных ей
государственных учреждений, в том числе:

"Назарбаев орталығы" көп функциялы ғылыми-талдамалық және гуманитарлық-ағартушылық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 наурыздағы № 338 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Назарбаев орталығы» көп функциялы ғылыми-талдамалық және гуманитарлық-ағартушылық мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Орталық) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Республикасының Президенттік мәдени орталығы» мемлекеттік мекемесін оған қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің Кеңсесі Орталықтың мемлекеттік басқару жөніндегі уәкілетті органы болып анықталсын.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Мәдениет және ақпарат министрлігімен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                         К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 16 наурыздағы
№ 338 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы
11 қыркүйектегі № 993 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 29, 327-құжат):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі штат санының лимиті оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, 944 бірлік санында бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң қарауындағы ұйымдардың тізбесі мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:
«7. «Назарбаев орталығы» көп функциялы ғылыми-талдамалық және гуманитарлық-ағартушылық мемлекеттік мекемесі.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің санын ескере отырып штат санының лимиті мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің оған
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің адам
санын ескере отырып штат
санының лимиті
Атауы
Штат санының лимиті
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в строке порядковый номер 1. «Министерство культуры и информации Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:»:
цифры «1507» заменить цифрами «1153»;
в строке «Государственные учреждения, подведомственные Министерству культуры и информации Республики Казахстан, в том числе:» цифры «1338» заменить цифрами «984»;
строку «Президентский центр культуры Республики Казахстан 354» исключить.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2010 года № 538 «О Книге Славы Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 37, ст. 318):
1) пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
«3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить по мере необходимости последующее изготовление Книги Славы и передачу ее в многофункциональное научно-аналитическое и гуманитарно-просветительское государственное учреждение «Назарбаев центр».
4. Определить ответственным за ведение и хранение Книги Славы многофункциональное научно-аналитическое и гуманитарно-просветительское государственное учреждение «Назарбаев центр» (далее – «Назарбаев-центр»).»;
2) в Правилах ведения и хранения Книги Славы Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
«2. Ведение и хранение Книги Славы осуществляется многофункциональным научно-аналитическим и гуманитарно-просветительским государственным учреждением «Назарбаев центр».
3. Контроль за ведением и хранением Книги Славы осуществляется Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Информация о лицах, удостоенных знаков высшей степени отличия, ордена «Отан» либо ордена «Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Нұрсұлтан Назарбаев» (далее - информация), в течение 30 рабочих дней после принятия Указа Президента Республики Казахстан о присвоении вышеуказанных государственных наград направляется Администрацией Президента Республики Казахстан (по согласованию) в «Назарбаев центр» до 1 марта последующего года.»;
пункт 6 исключить;
часть первую пункта 7 изложить в следующей редакции:

2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1078 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:» деген реттік нөмірі 1-жолда:
«1507» деген сан «1153» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:» деген жолда:
«1338» деген сандар «984» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының Президенттік мәдениет орталығы 354» деген жол алынып тасталсын.
5. «Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 маусымдағы № 538 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 37, 318-құжат):
1) 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Даңқ Кітабын қажеттілігіне қарай кейіннен дайындауды және оны «Назарбаев орталығы» көп функциялы ғылыми-талдамалық және гуманитарлық-ағартушылық мемлекеттік мекемесіне беруді қамтамасыз етсін.
4. «Назарбаев орталығы» көп функциялы ғылыми-талдамалық және гуманитарлық-ағартушылық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – «Назарбаев орталығы») Даңқ Кітабын жүргізуге және сақтауға жауапты болып белгіленсін.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабын жүргізу және сақтау ережесінде:
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Даңқ Кітабын жүргізуді және сақтауды «Назарбаев орталығы» көп функциялы ғылыми-талдамалық және гуманитарлық-ағартушылық мемлекеттік мекемесі жүзеге асырады.
3. Даңқ Кітабының жүргізілуі мен сақталуын бақылауды Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі жүзеге асырады.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Жоғары дәрежелі ерекшелік белгілері, «Отан» орденіне немесе «Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Нұрсұлтан Назарбаев» орденіне ие болған адамдар туралы ақпаратты (бұдан әрі – ақпарат) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі (келісім бойынша) жоғарыда көрсетілген мемлекеттік наградаларды беру туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы қабылданғаннан кейін
30 жұмыс күні ішінде кейінгі жылдың 1 наурызына дейін «Назарбаев орталығына» жібереді.»;
6-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«7. «Назарбаев-центр» вносит записи о награжденных лицах, содержащие информацию, предусмотренную пунктом 5 настоящих Правил, в Книгу Славы до 1 мая последующего года.»;
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
«8. Книга Славы включается в музейный фонд «Назарбаев-центр».
9. Книга Славы Республики Казахстан помещается на отдельно стоящий пьедестал в «Назарбаев-центр».».
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 319 «О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан»:
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Музеи» строку, порядковый номер 17, исключить.

«7. «Назарбаев орталығы» кейінгі жылдың 1 мамырына дейін Даңқ Кітабына осы Ереженің 5-тармағында көзделген ақпаратты қамтитын марапатталған тұлғалар туралы жазба енгізеді.»;
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Даңқ Кітабы «Назарбаев орталығының» мұражай қорына енгізіледі.
9. Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабы «Назарбаев орталығында» жеке қойылған тұғырға орналастырылады.».
6. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 319 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Мұражайлар» деген бөлімде реттік нөмірі 17-жол алынып тасталсын.