О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 352. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. Администратор бюджетных программ в течение 2-х рабочих дней после получения утвержденной сводными планами финансирования разбивки по месяцам годовых сумм финансирования бюджетных программ по обязательствам и платежам утверждает планы финансирования администраторов бюджетных программ и индивидуальные планы финансирования и представляет утвержденные индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам одновременно по подведомственным им государственным учреждениям:
по республиканскому бюджету - в территориальное подразделение казначейства по своему местонахождению на бумажном и магнитном носителях с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам, при обслуживании по информационной системе «Казначейство-клиент» (далее - ИС «Казначейство-клиент») - электронные образы по формам согласно приложениям 2-14-1 к настоящим Правилам, прикрепленные к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам, подписанные электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя администратора бюджетных программ и руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования;
по местному бюджету — в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета на бумажном и магнитном носителях.
Планы финансирования администраторов бюджетных программ и индивидуальные планы финансирования утверждаются ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем администратора бюджетных программ.
В случае отсутствия руководителя администратора бюджетных программ или лица, им уполномоченного, ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), планы финансирования администраторов бюджетных программ и индивидуальные планы финансирования утверждаются лицами, исполняющими их обязанности в соответствии с приказом.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение 5-и рабочих дней после представления администратором бюджетной программы утвержденных индивидуальных планов финансирования по всем государственным учреждениям производит проверку на соответствие общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой бюджетной программе ЕБК РК и по месяцам и представляет в территориальное подразделение казначейства на бумажном и магнитном (электронном) носителях одновременно по обязательствам и платежам один экземпляр утвержденного сводного плана финансирования вместе с утвержденными индивидуальными планами финансирования, с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам. При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» - электронные образы сводного плана финансирования по формам согласно приложениям 13-114-115-1 и электронный образ утвержденного плана согласно приложению 119 к настоящим Правилам и индивидуальные планы финансирования по формам согласно приложениям 2-14-1 к настоящим Правилам прикрепленные к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам, подписанные ЭЦП руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета и руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета обеспечивает соответствие сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по местному бюджету итоговой сумме расходов всех индивидуальных планов финансирования государственных учреждений, а также их своевременное представление в территориальное подразделение казначейства.
Территориальные подразделения казначейства по местонахождению администраторов республиканских бюджетных программ в течение 5-и рабочих дней после представления администраторами республиканских бюджетных программ индивидуальных планов финансирования по всем государственным учреждениям производят проверку на соответствие кодам ЕБК РК, общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой программе ЕБК РК, по месяцам, и вводят (загружают) в Интегрированную информационную систему казначейства (далее - ИИСК).
Территориальные подразделения казначейства в течение 5-и рабочих дней после представления местными уполномоченными органами по исполнению бюджета индивидуальных планов финансирования по всем государственным учреждениям производят проверку на соответствие кодам ЕБК РК, общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой программе ЕБК РК, по месяцам и вводят (загружают) в ИИСК.
При приеме на исполнение ответственные исполнители территориальных подразделений казначейства осуществляют проверку сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам и индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам по местному бюджету на соответствие решениям маслихатов о местных бюджетах на очередной финансовый год, постановлениям местных исполнительных органов о реализации местных бюджетов на очередной финансовый год.
При невыполнении установленных требований территориальными подразделениями казначейства индивидуальные планы финансирования возвращаются для исправления (по ИС «Казначейство-клиент» отклоняются с указанием причины) по республиканскому бюджету - администраторам республиканских бюджетных программ, по местному бюджету - местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.»;
часть четвертую пункта 36 изложить в следующей редакции:

"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 352 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсі қаржыландырудың жиынтық жоспарларымен бекiтiлген айлар бойынша бөлiнген мiндеттемелер мен төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жылдық сомасын алғаннан кейiн 2 жұмыс күнi iшiнде бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiн қаржыландыру жоспарлары мен қаржыландырудың жеке жоспарларын бекiтедi және бір уақытта өздерiне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер бойынша бекiтiлген қаржыландырудың жеке жоспарларын:
республикалық бюджет бойынша – «Қазынашылық-клиент» ақпарат жүйесі (бұдан әрі – «Қазынашылық-клиент» АЖ) бойынша қызмет көрсеткен кезде өзiнiң орналасқан орны бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ереженің 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша 2 данадағы тiзiлiммен бiрге қағаз және магнит тасығыштарында – осы Ереженің 2-1,4-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша электрондық түрлерін, сондай-ақ бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының және жеке қаржыландыру жоспарын жасау үшін жауапты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құрылымдық бөлімшесі басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойған осы Ереженің17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркелген түпнұсқаларын;
жергiлiктi бюджет бойынша – бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті органға қағаз және магнит тасығыштарда бередi.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің қаржыландыру жоспарлары мен қаржыландырудың жеке жоспарларын орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндайлар болмаған жағдайда - бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң басшысы бекiтедi.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға, орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға) болмаған жағдайда, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiн қаржыландыру жоспарлары мен қаржыландырудың жеке жоспарларын бұйрыққа сәйкес олардың мiндеттерiн атқаратын тұлғалар бекiтедi.
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша бекiтiлген қаржыландырудың жеке жоспарларын ұсынғаннан кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде мiндеттемелер мен төлемдер бойынша барлық қаржыландырудың жеке жоспарларының жалпы сомасының ҚР ББС-ның әрбiр бюджеттiк бағдарламасы бойынша және айлар бойынша түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына сәйкес келуiн тексерудi жүргiзедi және аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне бекiтiлген қаржыландырудың жиынтық жоспарының бiр данасын бекiтiлген қаржыландырудың жеке жоспарларымен, осы Ереженiң 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екi данадағы тiзiлiммен бiрге қағаз және магнит (электронды) тасығыштарда бередi. «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде – осы Ереженің 13-114-115-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының электронды үлгілерімен 119-қосымшасына сәйкес бекітілген жоспардың электронды үлгісі және осы Ереженің 2-14-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша жеке қаржыландыру жоспарлары, сондай-ақ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган басшысының және жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қол қойылған осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркеліп беріледі.
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті орган түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, жергiлiктi бюджет бойынша мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының мемлекеттiк мекемелердiң барлық қаржыландырудың жеке жоспарлары шығыстарының жиынтық сомасына сәйкес келуiн, сондай-ақ олардың аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етедi.
Аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң орналасқан жері бойынша республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларын ұсынғаннан кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша ҚР ББС кодтарына, мiндеттемелер мен төлемдер бойынша барлық қаржыландырудың жеке жоспарының жалпы сомасының түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, әрбiр ҚР ББС бағдарламалары бойынша, айлар бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына сәйкес келуiн тексерудi жүргiзедi және Қазынашылықтың бiрiктiрiлген ақпараттық жүйесiне (бұдан әрi - ҚБАЖ) енгiзедi (жүктейді).
Аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша ҚР ББС кодтарына қаржыландырудың жеке жоспарларын ұсынғаннан кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде мiндеттемелер мен төлемдер бойынша барлық қаржыландырудың жеке жоспарының жалпы сомасы түсiмдерiнiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, әрбiр ҚР ББС бағдарламасы бойынша, айлар бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына сәйкес келуiн тексерудi жүргiзедi және ҚБАЖ-ға енгiзедi (жүктейді).
Орындауға қабылдаған кезде аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің жауапты орындаушылары жергілікті бюджет бойынша түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын және міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларының кезекті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттер туралы мәслихаттардың шешімдеріне, кезекті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерді іске асыру туралы жергілікті атқарушы органдардың қаулыларына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Аумақтық қазынашылық бөлiмшелері белгiленген талаптар орындалмаған кезде қаржыландырудың жеке жоспарларын түзету үшiн республикалық бюджет бойынша - республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне, жергiлiктi бюджет бойынша - жергiлiктi бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға қайтарады («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша себептері көрсетіле отырып қайтарылады).»;
36-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» администраторы бюджетных программ прикрепляют сформированные электронные образы справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования по формам согласно приложениям 26-127-1 к настоящим Правилам к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам, которые подписываются ЭЦП руководителя администратора бюджетных программ и руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования.»;
абзац четвертый пункта 40 изложить в следующей редакции:
«администраторами местных бюджетных программ в срок до пятнадцатого числа текущего месяца, в случае внесения изменений в помесячные объемы расходов по бюджетным программам, реализуемым за счет средств целевых трансфертов и бюджетных кредитов, получаемых из вышестоящего бюджета, представляется в срок до двадцатого числа текущего месяца.»;
пункт 51 изложить в следующей редакции:
«51. Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета одновременно один экземпляр справки о внесении изменений в сводные планы поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам по местному бюджету представляет в течение 2-х рабочих дней после их утверждения в территориальное подразделение казначейства на бумажном и магнитном (электронном) носителях, при передаче по ИС «Казначейство - клиент» - электронные образы справок о внесении изменений в сводные планы поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам по местному бюджету согласно приложениям 19-129-130-1 к настоящим Правилам прикрепляются к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам и подписываются ЭЦП руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета и руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов.
В случае уточнения бюджета, при обслуживании по ИС «Казначейство-клиент», в территориальное подразделение казначейства представляются электронные образы справок о внесении изменений в сводные планы согласно приложениям 19-129-130-1 и электронный образ уточненного плана согласно приложению 120 к настоящим Правилам, прикрепленные к реестру согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам.»;
пункты 5758 и 59 изложить в следующей редакции:
«57. Для финансирования расходов, предусмотренных в подпункте 4) пункта 4 статьи 104 Бюджетного кодекса за счет остатков средств на начало финансового года уполномоченный орган по исполнению бюджета к 20 января текущего финансового года осуществляет подготовку следующих документов:

««Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері осы Ереженің 26-127-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың қалыптастырылған, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының және қаржыландырудың жеке жоспарын жасауға жауапты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық үлгілерін осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркейді.»;
40-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ағымдағы айдың он бесiнші күніне дейiн ұсынады, жоғары тұрған бюджеттен алынатын нысаналы трансферттердің қаражаты және бюджеттік кредиттер есебінен іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар жөнінде шығыстардың айлар бойынша көлеміне өзгерістер енгізілген жағдайда ағымдағы айдың жиырмасыншы күніне дейінгі мерзімде ұсынады.»;
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«51. Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті орган жергiлiктi бюджет бойынша түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманың бiр данасын оларды бекiтілгеннен кейiн 2 жұмыс күнi iшiнде бір мезгілде аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне қағаз және магнит (электрондық) тасығыштарда ұсынады, «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша берген кезде – осы Ереженің 19-129-130-1-қосымшаларына сәйкес түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына жергілікті бюджет бойынша міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың электрондық үлгілерін, осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркейді және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган басшысының және жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қойылады.
Бюджет нақтыланған жағдайда «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне осы Ереженің19-129-130-1-қосымшаларына сәйкес жиынтық жоспарға өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың электронды үлгілері және 120-қосымшасына сәйкес нақтыланған жоспардың осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркелген электронды үлгісі ұсынылады.»;
5758 және 59-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«57. Бюджет кодексінің 104-бабының 4-тармағының 4) тармақшасында көзделген шығыстарды қаржы жылының басындағы қаражат қалдықтарының есебінен қаржыландыру үшін бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ағымдағы жылдың 20 қаңтарына қарай мынадай құжаттарды дайындауды жүзеге асырады:

1) информация об остатках бюджетных средств;
2) информация в разрезе администраторов бюджетных программ об исполнении плана финансирования по платежам и обязательствам с указанием причин неполного выполнения мероприятий за истекший финансовый год, перечень неоплаченных договоров по бюджетным программам развития в разрезе инвестиционных проектов; текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года; услугам со сроком оказания более одного финансового года, за исключением бюджетных программ развития, реализуемых за счет средств внешних займов, грантов и бюджетных кредитов.
58. На основании указанной в пункте 57 настоящих Правил информации центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию вносят в установленном порядке на рассмотрение бюджетной комиссии перечень бюджетных программ с предложением по финансированию их в текущем финансовом году в пределах имеющегося объема остатков бюджетных средств.
59. На основании решения бюджетной комиссии центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию разрабатывают проект постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа по увеличению годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств и вносят его в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан или акимат соответствующего местного исполнительного органа.
В проекте постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа по увеличению годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств целевые трансферты на развитие указываются в разрезе инвестиционных проектов.»;
дополнить пунктом 59-1 следующего содержания:
«59-1. В случае образования экономии бюджетных средств по бюджетным инвестиционным проектам в рамках одной бюджетной программы администратор бюджетной программы имеет право осуществлять перенос сумм экономии между бюджетными инвестиционными проектами по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органом по государственному планированию без рассмотрения на соответствующей бюджетной комиссии в установленном законодательством порядке за исключением увеличения стоимости бюджетных инвестиционных проектов в соответствии с пунктом 5 статьи 157 Бюджетного кодекса.
В случае образования экономии по бюджетным инвестиционным проектам, реализуемым за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, перенос сумм между бюджетными инвестиционными проектами осуществляется в соответствии с требованиями пункта 257 настоящих Правил.»;
пункт 60 изложить в следующей редакции:

1) бюджет қаражатының қалдықтары туралы ақпарат;
2) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде өткен қаржы жылында іс-шаралардың толық орындалмау себептерін көрсете отырып, төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы ақпарат, сыртқы қарыздар, гранттар және бюджеттік кредиттер қаражаты есебінен іске асырылатын бюджеттік даму бағдарламасын қоспағанда, инвестициялық жобалар, бюджеттік бағдарламалар; дайындалу және жеткізу мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтер мен басқа да тауарларды сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар; көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтер бойынша ақысы төленбеген шарттар тізбесі.
58. Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган осы Ереженiң 57-тармағында көрсетiлген ақпарат негiзінде белгiленген тәртiппен бюджеттiк бағдарламалар тiзбесiн оларды бюджет қаражатының қолда бар қалдықтары көлемінің шегiнде ағымдағы қаржы жылы қаржыландыру жөнiндегi ұсыныспен бюджет комиссиясының қарауына енгiзедi.
59. Бюджет комиссиясының шешiмi негiзiнде бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын бюджет қаражатының қалдықтары есебiнен ұлғайту жөнiндегi Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган қаулысының жобасын әзiрлейдi және оны белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның әкiмдiгiне енгiзедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын бюджет қаражатының қалдықтары есебiнен ұлғайту жөнiндегi қаулысының жобасында нысаналы даму трансферттері инвестициялық жобалар бөлiнiсiнде көрсетiледi.»;
мынадай мазмұндағы 59-1-тармақпен толықтырылсын:
«59-1. Бір бюджеттік бағдарлама шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша бюджет қаражатын үнемдеу пайда болған жағдайда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің Бюджет кодексінің 157-бабының 5-тармағына сәйкес бюджеттік инвестициялық жобалардың құнын ұлғайтуды қоспағанда, заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті бюджет комиссиясында қарамай, бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органмен келісім бойынша үнемдеу сомасын бюджеттік инвестициялық жобалар арасында ауыстыруды жүзеге асыруға құқығы бар.
Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері есебінен іске асырылатын бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша үнемдеу пайда болған жағдайда бюджеттік инвестициялық жобалар арасында соманы ауыстыру осы Ереженің 257-тармағының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.»;
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«60. Уполномоченный орган по исполнению бюджета на основании нормативных правовых актов, перечисленных в пунктах 59 и 59-1 настоящих Правил, вносит изменения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам в порядке, определенном главой 5 настоящих Правил.»;
часть вторую пункта 62 изложить в следующей редакции:
«Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию разрабатывают проекты постановлений по корректировке показателей утвержденного (уточненного) бюджета, связанной с образованием, ликвидацией, реорганизацией, изменением функций государственных органов, исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, и подведомственных им государственных учреждений, и вносит его соответственно в Правительство Республики Казахстан или акимат соответствующего местного исполнительного органа.»;
дополнить пунктом 62-1 следующего содержания:
«62-1. Администратор республиканских бюджетных программ не позднее 20 января текущего финансового года по приоритетным республиканским бюджетным инвестициям, включая инвестиционные проекты, а также по целевым трансфертам на развитие и кредитам, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, не прошедших этапы планирования (далее - проекты с отлагательным условием), представляет в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию следующую документацию:
1) по бюджетным инвестиционным проектам:
утвержденное в установленном порядке технико-экономическое обоснование, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования с приложением к нему экономической экспертизы;
положительное экономическое заключение на инвестиционное предложение проектов, не требующих разработки ТЭО, и по бюджетным инвестиционным проектам, подготовленное центральным или местным уполномоченным органом по государственному планированию;
2) по бюджетным инвестициям, направленным на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства:
финансово-экономическое обоснование с приложением к нему экономической экспертизы;
положительное экономическое заключение, подготовленное центральным или местным уполномоченным органом по государственному планированию;
3) по бюджетным кредитам:
технико-экономическое обоснование с приложением к нему положительного экономического заключения, подготовленного центральным или местным уполномоченным органом по государственному планированию, в случае направления бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами.
Местные исполнительные органы не позднее 15 января текущего финансового года представляют вышеперечисленные документы соответствующему администратору республиканских бюджетных программ по инвестиционным проектам, финансируемым за счет средств целевых трансфертов на развитие и кредитов.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию рассматривает представленную администраторами республиканских бюджетных программ документацию на соблюдение требований бюджетного и иного законодательства.
В случае наличия всей документации, центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в двухнедельный срок направляет центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета и администраторам республиканских бюджетных программ письмо-уведомление с перечнем проектов с отлагательным условием в разрезе администраторов республиканских бюджетных программ, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение 3-х рабочих дней направляет в территориальные подразделения казначейства копию письма-уведомления о перечне проектов с отлагательным условием, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей.
В случае если по отдельным проектам с отлагательным условием не представлена документация, центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в двухнедельный срок направляет письмо-уведомление в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета с перечнем проектов с отлагательным условием, по которым не допускаются регистрация договоров и проведение платежей до проведения уточнения республиканского бюджета или его корректировки.»;
пункт 65 изложить в следующей редакции:

«60. Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган осы Ереженiң 59 және 59-1-тармақтарында санамаланған нормативтiк құқықтық актiлердiң негiзiнде осы Ереженiң 5-тарауында айқындалған тәртiппен түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзедi.»;
62-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган мемлекеттiк органдарды, жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарды және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердi құруға, таратуға, қайта ұйымдастыруға, олардың функцияларын өзгертуге байланысты бекiтiлген (нақтыланған) бюджет көрсеткiштерiн түзету жөнiндегi қаулылардың жобаларын әзiрлейдi және оны тиісінше Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның әкiмдiгiне енгiзедi.»;
мынадай мазмұндағы 62-1-тармақпен толықтырылсын:
«62-1. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ағымдағы қаржы жылының 20 қаңтарынан кешіктірмей инвестициялық жобаларды қоса алғанда, басым республикалық бюджеттік инвестициялар бойынша, сондай-ақ нысаналы даму трансферттері және жоспарлау сатыларынан өтпеген аса маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған кредиттер бойынша (бұдан әрі – кейінге қалдыру шарты бар жобалар) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға мынадай құжаттама ұсынады:
1) бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша:
техникалық экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, экономикалық сараптамасымен қоса, белгіленген тәртіппен бекітілген техникалық-экономикалық негіздеме;
ТЭН әзірлеуді талап етпейтін жобалардың инвестициялық ұсынысына және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган дайындаған бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша оң экономикалық сараптама;
2) мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға бағытталған бюджеттік инвестициялар бойынша:
экономикалық сараптаманы қоса бере отырып, қаржы-экономикалық негіздеме;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган дайындаған оң экономикалық қорытынды;
3) бюджеттік кредиттер бойынша:
қаржы агенттері бюджеттік кредиттерді, бюджеттік инвестициялық жобаларды және мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға жіберген жағдайда оң экономикалық қорытындымен қоса, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган дайындаған техникалық-экономикалық негіздеме.
Жергілікті атқарушы органдар ағымдағы қаржы жылының 15 қаңтарынан кешіктірмей нысаналы даму трансферттерінің қаражаты және кредиттердің есебінен қаржыландырылатын инвестициялық жобалар бойынша жоғарыда санамаланған құжаттарды тиісті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне береді.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынған құжаттаманы бюджет және өзге заңнама талаптарының сақталуы тұрғысынан қарайды.
Барлық құжаттама болған жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган екі апта мерзімде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне шарттарды тіркеу және төлемдер жүргізу рұқсат етілетін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесі бар хабарлама хат жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган 3 жұмыс күні ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне шарттарды тіркеу және төлемдерді жүргізу рұқсат етілетін кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесі туралы хабарлама-хаттың көшірмесін жібереді.
Егер кейінге қалдыру шарты бар жекелеген жобалар бойынша құжаттама берілмеген жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган екі апта мерзімде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға республикалық бюджетті нақтылау немесе оны түзету жүргізілгенге дейін шарттарды тіркеуге және төлемдерді жүргізуге жол берілмейтін кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесімен бірге хабарлама-хат жібереді.»;
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«65. Контрольные счета наличности (далее - КСН) предназначены для учета операций, связанных:
1) с зачислением поступлений в республиканский и местные бюджеты и проведением расходов из республиканского и местных бюджетов;
2) с зачислением денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) и проведением за счет них расходов;
3) с зачислением поступлений, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, и их переводом на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан;
4) с зачислением и расходованием денег от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений, получаемой ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
5) с зачислением денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам;
6) с зачислением бюджетных денег и их использованием на проведение особых расходов;
7) с зачислением денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, на увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора и их использованием на реализацию инвестиционных проектов (далее - счет субъектов квазигосударственного сектора), за исключением случаев увеличения уставных капиталов финансовых организаций, а также при формировании в минимальном размере, установленном законами Республики Казахстан, уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора.»;
абзац второй пункта 84 изложить в следующей редакции:
«республиканского бюджета, на основании письменного разрешения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета на открытие КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счета в иностранной валюте и заявок на открытие контрольного счета наличности платных услуг территориальных подразделений казначейства, в день выдачи письменных разрешений и не позднее следующего рабочего дня после поступления от территориальных подразделений казначейства заявок на открытие контрольного счета наличности платных услуг;»;
пункты 919293949596979899100101102103104106108 и 110 изложить в следующей редакции:
«91. Досье государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора включает следующие документы:
1) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);

«65. Қолма-қол ақшаның бақылау шоттары (бұдан әрi - ҚБШ) мына:
1) республикалық және жергiлiктi бюджеттерге түсiмдердi есептеумен және республикалық және жергiлiктi бюджеттерден шығыстарды жүргiзумен;
2) мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) өткiзуден түсетiн ақшаны есептеуімен және олардың есебiнен шығыстарды жүргiзумен;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына бағытталатын түсiмдердi есептеумен және оларды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шотына аударумен;
4) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес мемлекеттiк мекемелер алатын демеушiлiк, қайырымдылық көмектен түсетiн ақшаны олардың есептеуімен және жұмсауымен;
5) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалар белгілі бір жағдайлар туған кезде олардың қайтарымдылығы не тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аудару шартында мемлекеттік мекемеге беретін ақшаны есепке алумен;
6) бюджеттiк ақшаны есептеумен және оларды ерекше шығыстарды жүргiзуге пайдаланумен;
7) қаржылық ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуды қоспағанда, республикалық бюджет туралы заңда не жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын ұлғайтуға көзделген ақшаны есепке алумен және оларды инвестициялық жобаларды іске асыруға (бұдан әрі – квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты), сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген ең аз мөлшерде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыру кезінде пайдаланылуымен байланысты операцияларды есептеуге арналған.»;
84-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-сын шетелдік валютада шот ашуға жазбаша рұқсатының және келесі жұмыс күнінен кешіктірмей аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң ақылы қызметтердің қолма қол ақша шотын ашуға арналған өтiнiмдерінiң негiзiнде жазбаша рұқсаттар берiлген күнi және аумақтық қазынашылық бөлiмшелерден қолма қол ақша шотын ашуға арналған өтінімдері түскеннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей республикалық бюджеттен;»;
919293949596979899100101102103104106108 және 110-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«91. Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің құжаттар жинағы мынадай құжаттарды қамтиды:
1) мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң нотариалды расталған көшiрмесi;

2) копию положения (устава) государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора;
3) копию РНН;
4) образцы подписей и оттиска печати;
5) копии приказов о назначении первого руководителя государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора и копии приказов о возложении права первой и второй подписи на финансовых документах;
6) разрешение на открытие КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетов в иностранной валюте.
При обслуживании государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора по ИС «Казначейство-клиент» дополнительно представляются:
1) оригинал Соглашения об использовании электронной цифровой подписи между казначейством и государственным учреждением/субъектом квазигосударственного сектора (далее - Соглашение об ЭЦП),
2) оригинал дополнительного Соглашения к Соглашению об использовании ЭЦП в случае истечения срока действия ключей ЭЦП.
При изменении наименования государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора представляются новые документы аналогично перечисленным выше с одновременным представлением копии нормативного правового акта либо иного документа, установленного законодательством Республики Казахстан, в соответствии с которыми изменено наименование государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора.
92. Территориальное подразделение казначейства на каждое государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора формирует одно досье.
93. При формировании досье государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора территориальное подразделение казначейства проверяет идентичность наименования государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора в свидетельстве о государственной регистрации (перерегистрации), в положении (уставе), РНН и на оттиске печати (для ГУ-гербовой). В случае обнаружения расхождений, возвращает государственному учреждению/субъекту квазигосударственного сектора для приведения в соответствие.
94. Образцы подписей и оттиска печати представляются в территориальное подразделение казначейства в 2-х экземплярах по форме согласно приложению 40 к настоящим Правилам. Один экземпляр хранится в досье государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора, другой используется территориальным подразделением казначейства для проверки достоверности подписей и оттиска печати (для ГУ-гербовой) на финансовых документах.
95. Правом первой подписи обладает руководитель государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора и/или другие уполномоченные им лица. Право второй подписи предоставляется руководителю структурного подразделения государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора, осуществляющему функции по ведению бухгалтерского учета, и/или другим уполномоченным руководителем государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора лицам, осуществляющим функции по ведению бухгалтерского учета.

2) мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі ережесiнiң (жарғысының) көшiрмесi;
3) СТН көшiрмесi;
4) қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiсi;
5) мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің бiрiншi басшысын тағайындау туралы бұйрықтардың көшірмелері және қаржылық құжаттардағы бiрiншi және екiншi қол қою құқығын жүктеу туралы бұйрықтардың көшiрмелерi;
6) демеушiлiк, қайырымдылық көмек, уақытша ақша орналастыру ҚБШ және шетел валютасындағы шоттарды ашуға рұқсат.
Мемлекеттік мекемеге/квазимемлекетік сектор субъектісіне «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде қосымша мыналар:
1) қазынашылық пен мемлекеттік мекеме/квазимемлекетік сектор субъектісі арасындағы Электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану туралы келісімнің түпнұсқасы (бұдан әрі – ЭЦҚ туралы келісім);
2) ЭЦҚ кілттерінің қолданылу мерзімі өткен жағдайда ЭЦҚ пайдалану туралы келісімге Қосымша келісімнің түпнұсқасы беріледі.
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы өзгерген кезде оларға сәйкес мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы өзгертілген нормативтік құқықтық актінің не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжаттың көшірмесін бір мезгілде ұсына отырып, жоғарыда санамаланғандарға ұқсас жаңа құжаттар ұсынылады.
92. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi әр мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне бiр құжаттар жинағын қалыптастырады.
93. Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің құжаттар жинағын қалыптастырған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктегi, ережедегi (жарғыдағы), СТН және мөр бедерiндегi (ММ үшін - елтаңбалы) мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісі атауының бірдейлiгiн тексередi. Алшақтықтар анықталған жағдайда, сәйкестендiру үшiн мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне қайтарады.
94. Қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ереженiң 40-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екi данада ұсынылады. Бiр данасы мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің құжаттар жинағында сақталады, екiншiсiн қаржылық құжаттардағы қолдар мен мөр бедерiнiң (ММ үшін – елтаңбалы) шынайылығын тексеру үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесi пайдаланады.
95. Бiрiншi қол қою құқығы мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің басшысы және/немесе ол уәкiлеттiк берген тұлғалар ие. Екiншi қол қою құқығы бухгалтерлiк есеп жүргiзу жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысына және/немесе мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің басшысы уәкілеттік берген бухгалтерлiк есептi жүргiзу жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын тұлғаларға беріледi.

96. Образец подписей и оттиска печати государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора заверяется подписью руководителя администратора бюджетных программ или лица, им уполномоченного, и скрепляется оттиском печати (для ГУ-гербовой) администратора бюджетных программ либо заверяется нотариально.
Образец подписей и оттиска печати администратора бюджетных программ заверяется нотариально.
97. Образец подписей и оттиска печати должен быть выполнен светостойкими чернилами, оттиск печати (для ГУ-гербовой) должен быть четким и ясным. Не допускаются подписание фломастером и авторучкой, заправленными улетучивающими чернилами, и использование средств факсимильного копирования подписи. При проставлении оттиска печати (для ГУ-гербовой) запрещается использовать мастику красного (за исключением ГУ "Администрация Президента Республики Казахстан"), черного и зеленого цветов.
Применение печатей, предназначенных для специальных целей, не допускается.
98. В случае временного отсутствия печати у вновь созданного государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора, изменения наименований, изношенности или утери печати, руководитель территориального подразделения казначейства предоставляет государственному учреждению/субъекту квазигосударственного сектора на основании его заявления срок (не более 10 календарных дней) для изготовления новой печати и определяет порядок оформления финансовых документов на время отсутствия печати, разрешая в зависимости от обстоятельств скреплять документы оттиском печати администратора бюджетных программ, находящегося в том же населенном пункте, либо представлять документы без оттиска печати. Образец подписей и оттиска печати оформляется без оттиска печати (для ГУ-гербовой) с указанием срока его действия на время изготовления печати (для ГУ-гербовой).
99. В случае замены или дополнения хотя бы одной подписи или замены печати в территориальное подразделение казначейства предоставляется новый документ с образцами подписей и оттиска печати, заверенный в порядке, установленном пунктом 96 данной главы.
При временной замене подписи одного из лиц, имеющих право первой или второй подписи, оформляется временный документ, содержащий образцы подписей лиц, временно исполняющих обязанности, с указанием срока действия временного документа, с представлением в территориальное подразделение казначейства копии приказа о назначении лица и возложении права подписи на временно исполняющего обязанности. Вновь представленные документы подшиваются в досье государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора.
При временном отсутствии (отпуск или болезнь) лица, имеющего право второй подписи, платежные документы подписывают лица, также имеющие право второй подписи, указанные в документе с образцами подписей и оттиска печати. В данном случае оформление временного документа с образцами подписей и оттиска печати не требуется.

96. Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің қолдары мен мөр бедерiнiң үлгiсi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi басшысының немесе ол уәкiлеттік берген тұлғаның қолымен расталады және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң мөр бедерiмен (ММ үшін – елтаңбалы) бекітіледі не нотариалды куәландырылады.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолдары мен мөр бедерiнiң үлгiлерi нотариалды куәландырылады.
97. Қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi өшпейтiн төзiмдi сиялармен орындалуы тиiс, мөрдiң бедерi (ММ үшін - елтаңбалы) дәл және анық болуы тиiс. Ұшып кететiн сиялар құйылған фломастер және автоқаламмен қол қоюға және қолды факсимильдi көшiру құралдарын пайдалануға жол берiлмейдi. Мөр бедерін (ММ үшін - елтаңбалы) қойған кезде («Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi» мемлекеттiк мекемесiн қоспағанда), қызыл, қара және жасыл түстi мастиканы пайдалануға тыйым салынады.
Арнайы мақсаттарға арналған мөрлердi қолдануға жол берiлмейдi.
98. Қайта құрылған мемлекеттiк мекемеде/квазимемлекеттік сектор субъектісінде мөр уақытша болмаған, мөрдiң атауы өзгерген, ескiрген немесе жоғалған жағдайда, аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң басшысы мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне оның өтiнiшiнiң негiзiнде жаңа мөр дайындауға уақыт (10 күнтiзбелiк күннен аспайтын) бередi және осы жағдайға байланысты құжаттарды сол елдi мекенде орналасқан бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң мөр бедерiмен бекітуге немесе құжаттарды мөр бедерінсiз беруге рұқсат бере отырып, мөр болмаған уақытта қаржылық құжаттарды ресiмдеу тәртiбiн айқындайды. Қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi мөрдiң (ММ үшін - елтаңбалы) дайындалу уақытында оның әрекет ету мерзiмi көрсетiлiп, елтаңбалы мөрдiң бедерiнсiз (ММ үшін - елтаңбалы) ресiмделедi.
99. Ең болмағанда бір қол ауыстырылған немесе толықтырылған немесе мөр ауыстырылған жағдайда аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы тараудың 96-тармағында белгiленген тәртiппен куәландырылған қол қою және мөр бедерiнiң үлгiлерiмен жаңа құжат ұсынылады.
Бiрiншi немесе екiншi қол қою құқығы бар тұлғалардың бiрiнiң қолын уақытша ауыстырған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне тұлғаны тағайындау және уақытша мiндетiн атқарушыға қол қою құқығын жүктеу туралы бұйрықтың көшiрмесiн оның қолданылу мерзiмiн көрсете отырып, уақытша міндетін атқаратын тұлғалардың қолдарының үлгілерін қамтитын уақытша құжат ресiмделедi. Жаңадан ұсынылған құжаттар мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің құжат жиынына тiгiледi.
Екiншi қол қою құқығы бар тұлға уақытша болмаған (демалыс немесе науқастанған) кезде төлем құжаттарына қол қою мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатта көрсетiлген екiншi қол қою құқығы бар тұлғалар қол қояды. Бұл жағдайда қол қою мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар уақытша құжат толтыру талап етiлмейдi.

100. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, администраторы бюджетных программ, государственные учреждения/субъекты квазигосударственного сектора несут ответственность за достоверность данных, указанных в представляемых в территориальное подразделение казначейства документах, необходимых для формирования досье.
Территориальное подразделение казначейства после проверки представленных документов на полноту и соответствие требованиям, установленным настоящей главой, подшивает и хранит проверенные документы в досье в соответствии с законодательством о документировании.
101. Ведение кодов, КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетов в иностранной валюте государственных учреждений и счетов субъектов квазигосударственного сектора территориальными подразделениями казначейства включает проведение платежей и переводов денег со КСН соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетов субъектов квазигосударственного сектора и счетов в иностранной валюте, формирование и представление отчетов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Перечисление денег с кода одного государственного учреждения на код другого государственного учреждения не допускается.
На счетах в иностранной валюте по состоянию на 1 января текущего финансового года допускаются наличие иностранной валюты, поступившей в виде спонсорской, благотворительной помощи в течение семи рабочих дней до окончания текущего финансового года, а также наличие сумм, поступивших на счет 0900НП "Суммы до выяснения в иностранной валюте" в последний рабочий день текущего финансового года.
На счетах субъекта квазигосударственного сектора по состоянию на 1 января текущего финансового года допускается наличие неиспользованных остатков денег.
102. Ведение кодов, КСН соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетов в иностранной валюте государственных учреждений/счетов субъекта квазигосударственного сектора осуществляется территориальными подразделениями казначейства по территориальному признаку. Ведение кодов, КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетов в иностранной валюте государственных учреждений/счетов субъекта квазигосударственного сектора по место расположению находящихся ближе к территориальному подразделению казначейства, обслуживающему другую административно-территориальную единицу, допускается с письменного разрешения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, по согласованию с данным территориальным подразделением казначейства.

100. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган, бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi, мемлекеттiк мекемелер/квазимемлекеттік сектор субъектілері аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне құжат жиынын қалыптастыру үшiн қажеттi құжаттарда көрсетiлген деректердiң шынайлығы үшін жауап береді.
Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi ұсынылған құжаттардың толықтығын және осы тарауда белгiленген талаптарға сәйкестiгiн тексергеннен кейiн құжаттау туралы заңнамаға сәйкес тексерiлген құжаттарды құжат жиынына тiгедi және сақтайды.
101. Аумақтық қазынашылық бөлiмшелерінің мемлекеттiк мекемелердiң кодтарын, ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ және шетел валютасындағы шоттар мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын жүргiзу тиiстi бюджеттердiң, ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарынан және шетел валютасындағы шоттарынан төлемдер жүргiзудi және ақша аударуды, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген есептердi қалыптастыру мен ұсынуды қамтиды.
Бiр мемлекеттiк мекеменiң кодынан екiншi мемлекеттiк мекеменiң кодына ақша аударуға жол берiлмейдi.
Ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша шетел валютасындағы шоттарда ағымдағы қаржы жылы аяқталғанға дейiн жетi жұмыс күнi iшiнде демеушiлiк, қайырымдылық көмек түрiнде түскен шетел валютасының бар болуына, сондай-ақ 0900НП «Анықтауға дейiнгi шетел валютасындағы сомалар» шотына түскен сомалардың бар болуына рұқсат етiледi.
Ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарында пайдаланылмаған ақша қалдықтарының болуына жол беріледі.
102. Мемлекеттiк мекемелердiң кодтарын, тиiстi бюджеттерiнiң, ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, шетел валютасындағы шоттарды/квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын жүргiзудi аумақтық белгiсi бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi жүзеге асырады. Орналасқан орны бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне жақын тұрған басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкке қызмет көрсететiн мемлекеттiк мекемелердiң кодтарын, тиiстi бюджеттерiнiң, ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ және шетел валютасындағы шоттарын/квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын жүргiзуге сол аумақтық қазынашылық бөлiмшесiмен келiсiм бойынша бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның жазбаша рұқсатымен жол берiледi.

103. Распорядителями денег КСН соответствующих бюджетов являются уполномоченные органы по исполнению бюджета, КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетов в иностранной валюте являются руководители государственных учреждений, счетов субъекта квазигосударственного сектора руководители субъектов квазигосударственного сектора.
104. Ограничение распоряжением неиспользованных остатков индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений и деньгами, находящимися на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, счетах субъекта квазигосударственного сектора, производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
106. Выдача отчетов по движению денег на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетах субъекта квазигосударственного сектора и счетах в иностранной валюте осуществляется территориальными органами казначейства и представляется:
государственным учреждениям:
1) по мере проведения платежей и переводов денег:
по форме 5-20 "Выписка с контрольного счета наличности" согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
по форме 5-33 "Отчет об остатках на КСН платных услуг" согласно приложению 44 к настоящим Правилам;
по форме 8-09 "Сведения по лицевому счету" согласно приложению 45 к настоящим Правилам, по форме 8-17 "Выписка по счетам Главной книги (в иностранной валюте)" согласно приложению 46 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно:
по форме 5-30 "Остаток на КСН платных услуг" согласно приложению 47 к настоящим Правилам;
по форме 8-07 "Отчет об остатках на счетах в иностранной валюте" согласно приложению 48 к настоящим Правилам;
администраторам бюджетных программ и местным уполномоченным органам по исполнению бюджета и ежеквартально до 3-го числа, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно к годовому отчету по форме 5-34 А "Отчет об остатках на КСН платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и временного размещения денег" согласно приложению 49 к настоящим Правилам;
субъектам квазигосударственного сектора по мере проведения платежей и переводов денег:
по форме 5-20 "Выписка с контрольного счета наличности" согласно приложению 43 к настоящим Правилам.
108. Территориальные подразделения казначейства один раз в течение календарного года не позднее 25 января года, следующего за отчетным, проводят ревизию КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетов субъекта квазигосударственного сектора и при отсутствии в течение 12 месяцев движения и остатков денег на них уведомляют государственные учреждения/субьектов квазигосударственного сектора о необходимости принятия мер по закрытию данных КСН.
В случае непринятия в течение 3-х рабочих дней со дня получения уведомления, государственным учреждением/субъектом квазйгосударственного сектора мер по закрытию, КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетов субъекта квазигосударственного сектора закрываются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета самостоятельно, на основании письма территориального подразделения казначейства, с последующим уведомлением о закрытии центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета территориального подразделения казначейства и территориальным подразделением казначейства государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора.

103. Тиiстi бюджеттердiң ҚБШ ақшасына билiк етушiлер бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар болып табылады, ақылы қызметтiң, демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң, ақшаны уақытша орналастырудың ҚБШ, шетел валютасындағы шоттарына - мемлекеттiк мекемелердiң басшылары, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарына – квазимемлекеттік сектор субъектілерінің басшылары болып табылады.
104. Мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының пайдаланылмаған қалдықтарымен ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек ҚБШ-сында, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарындағы ақшаға билiк етудi шектеу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргiзiледi.
106. Ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарындағы және шетел валютасындағы шоттарда ақша қозғалысы жөнiндегi есептердi берудi аумақтық қазынашылық органы жүзеге асырады және:
мемлекеттiк мекемелерге:
1) төлемдер мен ақша аударымдарының жүргiзiлуiне қарай:
осы Ереженiң 43-қосымшасына сәйкес «Қолма-қол ақшаны бақылау шотынан көшiрме» 5-20-нысаны бойынша;
осы Ереженiң 44-қосымшасына сәйкес «Ақылы қызметтер ҚБШ қалдықтар туралы есеп» 5-33-нысаны бойынша;
осы Ереженiң 45-қосымшасына сәйкес «Дербес шот бойынша мәлiмет» 8-09-нысаны бойынша, осы Ереженiң 46-қосымшасына сәйкес «Бас кiтаптың шоттары бойынша көшiрме (шетел валютасында)» 8-17-нысаны бойынша;
2) ай сайын:
осы Ереженiң 47-қосымшасына сәйкес «Ақылы қызметтер ҚБШ қалдық» 5-30-нысаны бойынша;
осы Ереженiң 48-қосымшасына сәйкес «Шетел валютасындағы шоттардағы қалдықтар туралы есеп» 8-07-нысаны бойынша;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiне және бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдарға есептi тоқсаннан кейiнгi 3-шi күнге дейiн тоқсан сайын және жыл сайын жылдық есепке осы Ереженiң 49-қосымшасына сәйкес «Ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-дағы қалдықтар туралы есеп» 5-34А-нысаны бойынша;
квазимемлекеттік сектор субъектілеріне төлемдерді жүргізу және ақшаны аудару шамасына қарай:
осы Ереженің 43-қосымшасына сәйкес «Қолма-қол ақшаны бақылау шотынан көшірме» 5-20-нысаны бойынша берiледi.
108. Аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi күнтізбелік жыл ішінде бір рет есептіден кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарын тексерудi жүргiзедi және 12 айдың iшiнде оларда ақша қозғалысы мен қалдықтары болмаған кезде мемлекеттік мекемелерге/квазимемлекеттік сектор субъектілеріне осы ҚБШ жабу жөнiнде шаралар қабылдау қажеттiлiгi туралы хабарлайды.
Мемлекеттік мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі хабарлама алған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде ақылы қызмет, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарын жабу бойынша шаралар қабылдамаған жағдайда, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган аумақтық қазынашылық бөлімшесі хатының негізінде кейіннен аумақтық қазынашылық бөлімшесіне және мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне бюджеттік атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен жабылу туралы хабарлама бере отырып, өздігінен жабады.

110. Код государственного учреждения закрывается по заявке администратора бюджетных программ согласно приложению 50 к настоящим Правилам, код субъекта квазигосударственного сектора и счет субъекта квазигосударственного сектора закрываются по заявке субъекта квазигосударственного сектора согласно приложению 50-1, а КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счета в иностранной валюте закрываются по заявлению государственного учреждения согласно приложению 51 к настоящим Правилам в случае:
ликвидации или реорганизации государственных учреждений/субъекта квазигосударственного сектора;
отмены законодательного акта, определяющего право государственного учреждения на использование денег, остающихся в распоряжении государственных учреждений, полученных от реализации ими товаров (работ, услуг);
исключения из законодательных актов Республики Казахстан источника финансирования, являющегося основанием для выдачи разрешения на открытие соответствующего КСН и счета;
отмены законодательного обоснования, предоставляющего право иметь соответствующий КСН и счет;
отсутствия в течение календарного года операций по КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетам субъекта квазигосударственного сектора.»;
дополнить пунктом 112-1 следующего содержания:
«112-1. Для прекращения действия кодов субъекта квазигосударственного сектора и закрытия счетов субъекта квазигосударственного сектора субъект квазигосударственного сектора направляет в территориальные подразделения казначейства заявку по форме согласно приложению 50-1 к настоящим Правилам в 2-х экземплярах.
Территориальные подразделения казначейства направляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на прекращение действия кодов субъекта квазигосударственного сектора и закрытие счетов субъекта квазигосударственного сектора по форме согласно приложению 50-1 к настоящим Правилам.
После закрытия центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета кода субъекта квазигосударственного сектора и счетов субъекта квазигосударственного сектора территориальное подразделение казначейства один экземпляр заявки с отметкой о закрытии возвращает субъекту квазигосударственного сектора.»;
пункт 113 изложить в следующей редакции:
«113. При наличии остатка денег на закрываемом КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, текущего счета субъекта квазигосударственного сектора или счете в иностранной валюте государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора предоставляет (в ИС «Казначейство - клиент» формирует электронный образ) счет к оплате или платежное поручение на перечисление остатка неиспользованных денег на закрываемом:

110. Мемлекеттiк мекеменiң коды осы Ереженiң 50-қосымшасына сәйкес бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтiнiмi бойынша, квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды және квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоты 50-1-қосымшаға сәйкес квазимемлекеттік сектор субъектісінің өтінімі бойынша, ал ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ және шетел валютасындағы шоттар осы Ереженiң 51-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк мекеменiң өтiнiмi бойынша:
мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі таратылған немесе қайта ұйымдастырылған;
мемлекеттiк мекемелердiң билiгiнде қалатын олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) өткiзуден түскен ақшаны мемлекеттiк мекеменiң пайдалану құқығы айқындалатын заңнамалық акті жойылған;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнен тиiстi ҚБШ мен шотты ашуға рұқсат беру үшiн негiз болып табылатын қаржыландыру көзiн алып тастаған;
тиiстi ҚБШ мен шотының болу құқығын беретiн заңнамалық негiздеменi жойған;
ақылы қызмет, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттары бойынша операциялар күнтізбелік жыл iшiнде болмаған жағдайларда жабылады.»;
мынадай мазмұндағы 112-1-тармақпен толықтырылсын:
«112-1. Квазимемлекеттік сектор субъектісі кодтарының қолданылуын тоқтату және квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарын жабу үшін квазимемлекеттік сектор субъектісі аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне осы Ереженің 50-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінімді 2 данада жібереді.
Аумақтық қазынашылық бөлімшелері квазимемлекеттік сектор субъектісі кодтарының қолданылуын тоқтатуға және квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарын жабуға осы Ереженің 50-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінімді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган квазимемлекеттік сектор субъектісінің кодын және квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарын жапқаннан кейін, аумақтық қазынашылық бөлімшесі жабылғаны туралы белгісі бар өтінімнің бір данасын квазимемлекеттік сектор субъектісіне қайтарады.»;
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«113. Жабылатын ақылы қызметтер, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-да, квазимемлекеттік сектор субъектісінің ағымдағы шотында немесе шетел валютасындағы шотта ақша қалдығы болған кезде мемлекеттік мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі жабылатын:

1) КСН платных услуг:
на КСН платных услуг правопреемника (при этом, если правопреемнику в установленном законодательством Республики Казахстан порядке предоставлено право распоряжения деньгами от реализации товаров (работ, услуг);
в доход соответствующего бюджета в случае:
отсутствия правопреемника;
определения правопреемника, которому в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не предоставлено право распоряжения деньгами от реализации товаров (работ, услуг);
отсутствия у правопреемника кода товаров (работ, услуг), по которому числится остаток;
2) КСН спонсорской, благотворительной помощи:
на КСН спонсорской, благотворительной помощи правопреемника;
вносителю, в случае отсутствия правопреемника;
в доход соответствующего бюджета, в случае отсутствия правопреемника и вносителя;
3) КСН временного размещения денег:
вносителю;
на КСН временного размещения денег правопреемника;
4) счете в иностранной валюте - путем осуществления процедур по реконвертации остатка иностранной валюты с последующим восстановлением произведенных кассовых расходов на код, по которому производились операции за счет бюджетных денег, и/или зачислением реконвертированной валюты на КСН спонсорской, благотворительной помощи и/или временного размещения денег в национальной валюте;
5) счете субъекта квазигосударственного сектора:
на счет субъекта квазигосударственного сектора правопреемника;
на счет учредителя субъекта квазигосударственного сектора.»;
дополнить пунктом 113-1 следующего содержания:
«113-1. В случае реорганизации государственного учреждения и отсутствия возможности предоставления счета к оплате для перечисления остатка денег, находящегося на закрываемом КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, на соответствующий КСН правопреемника по причине уничтожения гербовой печати и отсутствия лиц, имеющих право подписи на финансовых документах, реорганизованного государственного учреждения соответствующий администратор бюджетных программ направляет в территориальное подразделение казначейства, в котором обслуживалось реорганизованное государственное учреждение, письмо-ходатайство о перечислении остатка денег, находящегося на закрываемом КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, на соответствующий КСН правопреемника с приложением документов, подтверждающих правопреемственность.
Ходатайство администратора бюджетных программ должно содержать реквизиты реорганизованного государственного учреждения и государственного учреждения-правопреемника: наименование, РНН/БИН, код государственного учреждения, номер КСН, а также сумму остатка денег на КСН, подлежащую перечислению. Территориальное подразделение казначейства в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем получения ходатайства, осуществляет перечисление остатка денег, находящегося на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег реорганизованного государственного учреждения, на соответствующий КСН правопреемника.»;
пункт 114 изложить в следующей редакции:

1) ақылы қызметтер ҚБШ:
құқықтық мирасқордың ақылы қызметтер ҚБШ (бұл ретте, егер құқықтық мирасқорға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатудан түскен ақшаға иелiк ету құқығы берiлсе);
тиiстi бюджет кiрiсiне:
құқықтық мирасқор болмаған;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатудан түскен ақшаға билiк ету құқығы берiлмеген құқықтық мирасқор анықталған;
құқықтық мирасқорда ол бойынша қалдығы есептелетiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) коды болмаған жағдайда;
2) демеушiлiк, қайырымдылық көмек ҚБШ:
құқықтық мирасқордың демеушiлiк, қайырымдылық көмек ҚБШ;
құқықтық мирасқор болмаған жағдайда, салымшыға;
құқықтық мирасқор мен салымшы болмаған жағдайда, тиiстi бюджеттiң кiрiсiне;
3) уақытша ақша орналастыру ҚБШ:
салымшыға;
құқықтық мирасқордың ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ;
4) шетел валютасындағы шотта – бюджет ақшасы есебінен операциялар жүргізілген кодқа кейін жүргізілген кассалық шығыстарды қалпына келтіре отырып, шетел валютасының қалдығын қайта айырбастау жөніндегі операцияларды жүзеге асыру жолымен және/немесе айырбасталған валютаны демеушілік, қайырымдылық және/немесе ақшаны шетелдік валютада уақытша орналастыру ҚБШ есептеумен;
5) квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотына:
құқықтық мирасқордың квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотына;
квазимемлекеттік сектор субъектісі құрылтайшысының шотына есептеу арқылы төлеуге берілетін шотты немесе пайдаланылмаған ақша қалдығын аударуға төлем тапсырмасын («Қазынашылық-клиент» АЖ-де электрондық түрін қалыптастырады) ұсынады.»;
мынадай мазмұндағы 113-1-тармақпен толықтырылсын:
«113-1. Мемлекеттік мекеме қайта ұйымдастырылған және елтаңбалық мөрдің жойылуы және қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеменің қаржы құжаттарына қол қою құқығы бар адамдардың болмау себебімен жабылатын ақылы қызметтер, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-дағы ақша қалдығын құқықтық мирасқордың тиісті ҚБШ аудару үшін төлеуге арналған шотты беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекемеге қызмет көрсеткен аумақтық қазынашылық бөлімшесіне құқықтық мирасқорлығын растайтын құжаттармен бірге жабылатын ақылы қызметтер, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-дағы ақша қалдығын аудару туралы қолдаухат жібереді.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қолдаухатында қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеме мен құқықтық мирасқор-мемлекеттік мекеменің деректемелері: мемлекеттік мекеменің атауы, СНТ/БЖН, коды, ҚБШ нөмірі, сондай-ақ аударуға жататын ҚБШ-дағы ақша қалдығының сомасы қамтылуы тиіс. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі қолдаухатты алған күннен кейінгі күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеменің ақылы қызметтер, демеушілік, қайырымдылық, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-дағы ақша қалдығын құқықтық мирасқордың тиісті ҚБШ-на аударуды жүзеге асырады.»;
114-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«114. Территориальные подразделения казначейства письменно уведомляют соответствующие налоговые органы о закрытии кодов государственных учреждений, кодов субъекта квазигосударственного сектора и КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, счетов субъекта квазигосударственного сектора в течение трех рабочих дней со дня их закрытия центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.»;
абзац пятый пункта 153 изложить в следующей редакции:
«заключения договоров в рамках предоставления услуг, осуществляемых без применения норм законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, срок завершения которых наступает в следующем (последующие) финансовом году (финансовые годы);»;
абзац десятый пункта 162 изложить в следующей редакции:
«продления срока действия договора, не исполненного в прошлом году и подлежащего финансированию в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств и/или не перечисленной суммы гарантированного трансферта из Нацфонда РК по расходам, указанным в пунктах 57 и 526 настоящих Правил. Продление срока действия указанных договоров производится по предложению соответствующей бюджетной комиссии, при положительном заключении которой центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию вносят соответствующие проекты постановлений соответственно в Правительство Республики Казахстан или акимат соответствующего местного исполнительного органа в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;»;
пункт 164 изложить в следующей редакции:
«164. Регистрация гражданско-правовых сделок государственных учреждений осуществляется на основании заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки, которая составляется и представляется (по ИС «Казначейство-клиент» формируется электронный образ и направляется) в территориальное подразделение казначейства для регистрации договора государственного учреждения или дополнительного соглашения к зарегистрированному договору.
Регистрация гражданско-правовых сделок по проектам с отлагательным условием осуществляется после представления в территориальные подразделения казначейства копии письма-уведомления с перечнем бюджетных инвестиционных проектов, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
В случае если общая сумма проектов с отлагательным условием после соответствующих экспертиз превышает сумму, предусмотренную в республиканском бюджете на плановый период, то регистрация гражданско-правовых сделок осуществляется в пределах сумм, предусмотренных в республиканском бюджете на плановый период.
В случае расторжения договора по решению суда, государственное учреждение представляет на бумажном носителе в территориальное подразделение казначейства соответствующее письмо с приложением копии решения суда, вступившего в законную силу, заверенную оттиском печати суда.
В случае расторжения договора по другим основаниям, либо одностороннего отказа от исполнения договора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или заключенным договором, государственное учреждение представляет на бумажном носителе вместе с письмом копию документа, подтверждающего расторжение договора (в письме обязательно указание номера, даты, суммы и остатка суммы уведомления о регистрации договора), либо копию письма-уведомления об одностороннем отказе от исполнения договора, составленного не позднее чем за месяц, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан либо соглашением сторон. При этом письмо-уведомление должно содержать отметку (штамп либо соответствующую подпись) либо иное подтверждение, предусмотренное законодательством Республики Казахстан о получении уведомления другой стороной по договору.
В случае удержания неустойки (штрафа, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора, государственное учреждение представляет на бумажном носителе две заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки (одна заявка предоставляется на сумму договора, за вычетом суммы удержанной неустойки (штрафа, пени), вторая - на сумму удержанной неустойки (штрафа, пени)). При этом предоставление государственным учреждением дополнительного соглашения осуществляется до проведения платежа со статусом «окончательный» по основному договору.
В случае удержания неустойки (штрафа, пени) за несвоевременную оплату коммунальных услуг получателю денег, государственное учреждение представляет дополнительно заявку на сумму неустойки (штрафа, пени) на бумажном носителе.
Ответственность за достоверность и правильность оформления заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки несет государственное учреждение.»;
пункт 179 изложить в следующей редакции:

«114. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган оларды жапқан күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi тиiстi салық органдарына мемлекеттiк мекемелердiң кодтарын, квазимемлекеттік сектор субъектісінің кодтарын және ақылы қызметтер, демеушiлiк, қайырымдылық көмек ҚБШ, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарын жабу туралы жазбаша хабарлайды.»;
153-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік мекеме аяқталу мерзiмi келесi (кейінгі) қаржы жылы (қаржы жылдары) басталатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасының нормаларын қолданбай жүзеге асырылатын қызметтерді ұсыну шеңберiнде шарттар жасасқан;»;
162-тармақтың оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«өткен жылы орындалмаған және бюджет қаражатының қалдықтары және/немесе осы Ереженiң 57 және 526-тармақтарында көрсетiлген шығыстар бойынша ҚР Ұлттық қорынан кепiлдiк берiлген трансферттiң аударылмаған сомасы есебiнен ағымдағы қаржы жылында қаржыландыруға жататын шарттың қолданылу мерзiмi ұзартылған жағдайларда жасалады. Көрсетiлген шарттардың қолданылу мерзiмiн ұзарту тиiстi бюджет комиссиясының ұсынысы бойынша жүргiзiледi, ол оң қорытынды берген кезде бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тиісінше Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның әкiмдiгiне тиiстi қаулылардың жобаларын енгiзеді;»;
164-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«164. Мемлекеттік мекемелердің азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеу мемлекеттік мекеменің шартын немесе тіркелген шартқа қосымша келісімді тіркеу үшін жасалатын және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынылатын («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық үлгісі қалыптастырылады және жіберіледі) азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінім негізінде жүзеге асырылады.
Кейінге қалдыру шарты бар жобалар бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне олар бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган шарттарды тіркеуге және төлемдерді жүргізуге рұқсат беретін бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі бар хабарлама-хаттың көшірмесін бергеннен кейін жүзеге асырылады.
Егер кейінге қалдыру шарты бар жобалардың жалпы сомасы тиісті сараптамалардан кейін жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген сомадан асып кеткен жағдайда, азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген сома шегінде жүзеге асырылады.
Шартты сот шешімі бойынша бұзған жағдайда, мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне заңды күшіне енген, соттың мөр бедерімен куәландырылған сот шешімінің көшірмесін қоса бере отырып, аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тиісті хатты қағаз тасығышта ұсынады.
Шартты басқа негіздер бойынша бұзған не Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе жасалған шарттарда көзделген жағдайларда шартты орындаудан біржақты бас тартқан жағдайда, мемлекеттік мекеме хатпен бірге шарттың бұзылғанын растайтын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, қағаз тасығышта (хатта нөмірі, күні, сомасы және шартты тіркеу туралы хабарлама сомасының қалдығы, немесе егер өзгесі Қазақстан Республикасының заңнамасында не тараптардың келісімінде көзделмеген болса, бір айдан кеш емес мерзімде жасалған шарттың орындалуынан біржақты бас тарту туралы хабарлама-хаттың көшірмесін ұсынады. Бұл ретте хабарлама-хатта шарт бойынша екінші тараптың хабарламаны алғаны туралы белгі (мөртабан не тиісті қол) не Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де растаманы қамтуы тиіс.
Шарт талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімақы) ұсталған жағдайда, мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін қағаз тасығышта екі өтінім (бір өтінімді тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімақыны) есептен шығарған шарт сомасына, екіншісін - ұсталған тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімақының) сомасына) ұсынады. Бұл ретте мемлекеттік мекеменің қосымша келісімді беруі негізгі шарт бойынша «түпкілікті» мәртебесі бар төлемді жүргізгенге дейін жүзеге асырылады.
Ақша алушыға коммуналдық төлемдерді уақтылы төлемегені үшін тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімақы) ұсталған жағдайда, мемлекеттік мекеме тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімақы) сомасына қосымша өтінімді қағаз тасығышта ұсынады.
Азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімнің шынайылығы және ресімделу дұрыстығы үшін жауапкершілік мемлекеттік мекемеге жүктеледі.»;
179-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«179. Уведомление выдается государственному учреждению в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем предоставления заявки в территориальное подразделение казначейства.
Уведомление при регистрации договора (дополнительного соглашения) выдается по форме согласно приложению 69 к настоящим Правилам (далее - уведомление по форме согласно приложению 69).
При использовании ИС «Казначейство-клиент» государственные учреждения могут самостоятельно сформировать уведомление по форме согласно приложению 69 на сумму, не превышающую 5 (пять) миллионов тенге.
Формирование в ИС «Казначейство-клиент» уведомлений на сумму, превышающую 5 (пять) миллионов тенге, осуществляется территориальным подразделением казначейства и передается на бумажном носителе государственному учреждению.»;
часть шестую пункта 188 изложить в следующей редакции:
«С даты внесения проекта закона или решения маслихата о внесении изменений и дополнений в закон о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год или решение маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год в Парламент Республики Казахстан или маслихат, территориальное подразделение казначейства приостанавливает проведение платежей по бюджетным программам (подпрограммам), спецификам, по которым планируется уменьшение плановых назначений по указанию центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и местного уполномоченного органа по исполнению бюджета на основании данных, представленных местным уполномоченным органом по государственному планированию.»;
пункт 190 изложить в следующей редакции:
«190. Государственное учреждение обеспечивает:
1) соблюдение графика обслуживания государственных учреждений при предоставлении документов на бумажном и магнитном носителе;
2) правомерность и обоснованность предоставления счета к оплате;
3) достоверность указанных реквизитов в счете к оплате;
4) своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег;
5) достоверность подтверждения поставки товаров, выполненных работ и (или) оказанных услуг в соответствии с заключенными гражданско-правовыми сделками;
6) предоставление в территориальное подразделение казначейства при приобретении либо поставке товаров - копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копии иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке;

«179. Хабарлама мемлекеттiк мекемеге аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне өтiнiмдi берген күннен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде берiледi.
Шартты (қосымша келiсiмдi) тiркеу кезiнде хабарлама осы Ереженiң 69-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрi - 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама) беріледі.
«Қазынашылық-клиент» АЖ пайдалану кезінде мемлекеттік мекемелер 5 (бес) миллион теңгеден аспайтын сомаға 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны дербес қалыптастыра алады.
«Қазынашылық-клиент» АЖ-да 5 (бес) миллион теңгеден асатын сомаға хабарлама қалыптастыруды аумақтық қазынашылық бөлімшесі жүзеге асырады және мемлекеттік мекемеге қағаз тасығышта береді.»;
188-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға немесе тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджет туралы мәслихат шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы заңның немесе мәслихат шешiмiнiң жобасы Қазақстан Республикасының Парламентiне немесе мәслихатқа енгiзiлген күннен бастап, бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган және мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган ұсынған деректердің негiзiнде бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органның нұсқауы бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесi жоспарлы тағайындауларды азайту жоспарланатын бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бағдарламалар), ерекшелiктер бойынша төлемдер жүргiзудi тоқтата тұрады.»;
190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«190. Мемлекеттік мекеме мыналарды:
1) құжаттарды қағаз және магниттi тасығышта ұсынған кезде мемлекеттiк мекемелерге қызмет көрсету кестесiнiң сақталуын;
2) төлеуге берiлетiн шотты ұсыну заңдылығы мен негiздiлiгiн;
3) төлеуге берiлетiн шотта көрсетiлген деректемелердiң дұрыстығын;
4) ақша алушылардың пайдасына төлемдердi жүзеге асыру бойынша мiндеттемелердi орындаудың уақтылылығы мен толықтығын;
5) жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелерге сәйкес тауарлардың, орындалған жұмыстардың және (немесе) көрсетiлген қызметтердiң жеткiзiлуiн растаудың дұрыстығын;
6) аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне тiркелген азаматтық-құқықтық мәмiле бойынша аванстық төлемнiң сомасын қоспағанда, төлем жүргiзген кезде, тауарларды сатып алу не жеткiзу кезiнде шот-фактуралардың немесе тауарларды жеткiзу туралы жүкқұжаттың көшiрмелерiн, жұмыстар мен көрсетiлген қызметтердi орындау кезiнде көрсетiлген жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiнiң көшiрмесiн берудi;

7) предоставление копии положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации при проведении платежа, следующего за авансовым по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора;
8) при обслуживании по ИС "Казначейство-клиент" - прикрепление сканированного образа, подписанного ЭЦП руководителя государственного учреждения и главного бухгалтера;
9) за достоверность ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения данным досье юридического лица при использовании ИС "Казначейство-клиент".
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров или копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению. При этом указанные документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для строительства зданий и сооружений по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, которые завершаются, а также для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства копию акта выполненных работ или оказанных услуг либо копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению.
Указанные в части третьей настоящего пункта документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.»;

7) олар бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы дайындау құны ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектiлердi күрделi жөндеуге байланысты шығыстар бойынша аванстан кейiнгi төлемдi жүргiзу кезiнде жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттiк сараптаманың оң қорытындысын ұсынуды;
8) «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезiнде – мемлекеттiк мекеменiң басшысы мен бухгалтерiнiң ЭЦҚ қолы қойылған сканерленген бейнесiн жапсыруды;
9) «Қазынашылық-клиент» АЖ пайдалану кезiнде заңды тұлғаның құжат топтамасында берген мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi басшының және бас бухгалтерiнiң ЭЦҚ дұрыстығын қамтамасыз етедi.
Аванстық төлемдердiң сомаларын қоспағанда, республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыру бойынша негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердi сатып алу үшiн төлемдер жүргiзген кезде мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне шот-фактуралардың, тауарды жеткiзу туралы жүкқұжаттың немесе мемлекеттiк мекемеге мемлекеттiк кәсiпорын беретiн Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiнiң көшiрмесiн ұсынады. Бұл ретте көрсетiлген құжаттардың әрбiр парағы мемлекеттiк мекеме мөрiнiң түпнұсқасымен куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты жатшысының өкiлеттiгi жүктелген лауазымды тұлғаның), ал ондайлар болмаған жағдайда – мемлекеттiк мекеме басшысының немесе ол уәкiлеттiк берген адамның қолымен дәйектеледi.
Аванстық төлемнiң сомаларын қоспағанда, республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыру бойынша бұрын мемлекеттiк кәсiпорындармен жасалған, аяқталғалы тұрған ұзақ мерзiмдi шарттар бойынша төлемдер жүргiзген кезде, сондай-ақ мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтiру және күрделi жөндеу жүргiзу үшiн мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне мемлекеттiк кәсiпорын мемлекеттiк мекемеге ұсынған орындалған жұмыстар немесе көрсетiлген қызметтер актiлерiнiң көшiрмесiн не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiнiң көшiрмесiн ұсынады.
Осы тармақтың үшiншi бөлiгiнде көрсетiлген құжаттардың әрбiр парағы мемлекеттiк мекеменiң түпнұсқалық мөрiнiң бедерiмен куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкiлеттiгi жүктелген лауазымды адамның), ал олар болмаған жағдайда, мемлекеттiк мекеме басшысының немесе ол уәкiлеттiк берген адамның қолы қойылады.»;

пункты 196 и 197 изложить в следующей редакции:
«196. После проведения платежа второй экземпляр счета к оплате государственных учреждений или платежного поручения субъекта квазигосударственного сектора и сформированный отчет по форме 5-15 "Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения/субъект квазигосударственного сектора" согласно приложению 76 к настоящим Правилам (далее - форма 5-15) сверяется, заверяется подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства с указанием даты проведения платежа на счете к оплате или на платежном поручении и даты осуществления сверки в форме 5-15, и передаются государственному учреждению/субъекту квазигосударственного сектора.
197. Счет к оплате на бумажном носителе, поступивший до 16.00 часов местного времени, исполняется либо возвращается без исполнения в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем его приема территориальным подразделением казначейства, за исключением случаев отсутствия либо недостаточности денег на соответствующих контрольных счетах наличности для исполнения счетов к оплате.
Счета к оплате, поступившие в территориальное подразделение казначейства от государственных учреждений на бумажном носителе после 16.00 часов, считаются принятыми на следующий рабочий день.
Счет к оплате, поступивший электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», исполняется либо возвращается без исполнения не позднее следующего рабочего дня.
Счет к оплате на бумажном носителе и счет к оплате, поступивший электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», возвращаются государственному учреждению без исполнения (отклоняется) в случаях:
1) предоставления счета к оплате на бумажном носителе по форме, не соответствующей форме, установленной настоящими Правилами;
2) предоставления с исправлениями, в том числе от руки;
3) предоставления без приложения (без прикрепления сканированного образа или с прикреплением сканированного образа, не подписанного ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) предусмотренных настоящими Правилами подтверждающих документов, в том числе на магнитных (электронных) носителях;
4) отсутствия подписей и (или) оттиска печати на требуемых полях;
5) несоответствия подписей и (или) оттиска печати документу с образцами подписей и оттиска печати;
5-1) выявления недостоверности ЭЦП при проверке на подлинность;
6) нечеткого (неясного) проставления оттиска печати на требуемых полях на всех экземплярах документа;
7) несоответствия суммы цифрами сумме прописью;

196 және 197-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«196. Төлем жүргiзiлгеннен кейiн мемлекеттік мекемелердің төлеуге берiлетiн шотының немесе квазимемлекеттік сектор субъектісінің төлем тапсырмасының екiншi данасы және осы Ереженiң76-қосымшасына сәйкес 5-15-«Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің төлемдерiн жүргiзу жөнiндегi күнделiктi көшiрмесi» нысаны бойынша қалыптастырылған есеп (бұдан әрi – 5-15-нысан) төлеуге берiлетiн шотта немесе төлем тапсырмасында төлем жүргiзiлген күндi және 5-15 нысанда салыстыру жүзеге асырылған күндi көрсете отырып, салыстырылады, аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысының қолымен және мөртабан бедерiмен куәландырылады және мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне берiледi.
197. Қолма-қол ақшаның тиiстi бақылау шоттарында төлеуге берiлетiн шоттарды орындау үшiн ақша болмаған не жеткiлiксiз болған жағдайларды қоспағанда, жергілікті уақытпен сағат 16.00-ге дейін түскен қағаз тасығыштағы төлеуге берiлетiн шот орындалады не орындалмай оны аумақтық қазынашылық бөлiмшесi қабылдаған күннен кейiнгi күннен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде қайтарылады.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекемелерден сағат 16.00-ден кейін қағаз тасығышта түскен төлеуге берілетін шоттар келесі жұмыс күні түскен болып саналады.
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша түскен төлеуге берілетін шот орындалады не орындалмастан келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы төлеуге берiлетiн шот және «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде түскен шот:
1) төлеуге берiлетiн шот осы Ережеде белгiленген нысанға сәйкес келмейтін нысан бойынша ұсынылған;
2) түзетулермен, оның iшiнде қолмен түзетiлiп ұсынылған;
3) осы Ережеде көзделген растау құжаттары, оның iшiнде магниттiк (электрондық) қосымшасыз (сканерленген түрі тіркелмеген немесе мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қойылмаған сканерленген түрі тіркелген) ұсынылған;
4) талап етiлген жолдарда қойылған қолдар және (немесе) мөр бедерi болмаған;
5) қойылған қолдар және (немесе) мөр бедерi қойылған қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiсi бар құжатқа сәйкес келмеген;
5-1) түпнұсқалығын тексеру кезінде ЭСҚ-ның дұрыс еместігі айқындалған;
6) құжаттың барлық даналарындағы талап етiлген жолдарда мөр бедерi дәл (анық) қойылмаған;
7) санмен көрсетiлген сома жазылған сомаға сәйкес келмеген;

8) несоответствия указанных в счете к оплате реквизитов, подлежащих программной проверке, реквизитам, введенным в ИИСК;
9) несоответствия назначения платежа направлению расходов в соответствии со Структурой специфики экономической классификации расходов;
10) несоответствия реквизитов счета к оплате реквизитам подтверждающих документов, приложенных к счету к оплате (при приложении (прикреплении сканированного образа) документов в случаях, установленных настоящими Правилами);
11) превышения суммы платежа сумме неиспользованного остатка индивидуального плана финансирования по платежам в соответствующем периоде (с нарастающим итогом);
12) превышения процента авансовой оплаты над размером, предусмотренным пунктами 156-161 настоящих Правил, за исключением финансирования государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности;
13) несоответствия реквизитов первого экземпляра счета к оплате реквизитам второго экземпляра счета к оплате;
14) предоставления в срок, превышающий срок действия счета к оплате;
15) несоответствия количества предоставленных счетов к оплате количеству, указанному в реестре счетов к оплате;
16) выявленных ошибок на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР;
17) прикрепление уведомления по ИС «Казначейство-клиент» к счету к оплате без соблюдения требований, предусмотренных абзацем вторым пункта 185 настоящих Правил.
При обнаружении несоответствия данных в счете к оплате, поступившего электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», вышеперечисленным требованиям в период приема и дальнейшей обработки, счет к оплате возвращается государственному учреждению электронным образом с указанием обоснования возврата.
При обнаружении несоответствия счета к оплате вышеперечисленным случаям в период приема, счет к оплате возвращается без оформления письма с отметкой о возврате в первом экземпляре реестра счетов к оплате - за подписью уполномоченного лица государственного учреждения, во втором экземпляре - за подписью ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства. При обнаружении несоответствия после приема, в ходе проверки, то счет к оплате возвращается с письменным обоснованием за подписью руководителя территориального подразделения казначейства или лица, им уполномоченного.»;
часть вторую пункта 199 изложить в следующей редакции:
«Счет к оплате по ИС «Казначейство-клиент» подписывается ЭЦП руководителя государственного учреждения, уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право первой подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати и ЭЦП главного бухгалтера либо уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право второй подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати.»;

8) төлеуге берiлетiн шоттарда көрсетiлген, бағдарламалық тексеруге жататын деректер ҚБАЖ-ға енгiзiлген деректерге сәйкес келмеген;
9) төлемнің мақсаты Шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң құрылымына сәйкес шығыстардың бағытына сәйкес келмеген;
10) төлеуге берiлетiн шоттар деректемелерiнiң төлеуге берiлетiн шоттарға қоса берiлген (осы Ережеде белгiленген жағдайларда құжаттар қоса берiлген (сканерленген түрі жапсырылған) кезде) растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес келмеген;
11) төлем сомасы қаржыландырудың жеке жоспарының тиiстi кезеңдегi (өспелi қорытындылармен) төлемдерi бойынша пайдаланылмаған қалдығы сомасынан асып кеткен;
12) аванстық төлем пайызы, республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыруды қоспағанда, осы Ереженiң 156-161-тармақтарында көзделген мөлшерiнен асып кеткен;
13) төлеуге берiлетiн шоттың бiрiншi данасының деректемелерi төлеуге берiлетiн шоттың екiншi данасының деректемелерiне сәйкес келмеген;
14) төлеуге берiлетiн шоттың қолданылу мерзiмiнен асатын мерзiмде берiлген;
15) ұсынылған төлеуге берiлетiн шоттар саны төлеуге берiлетiн шоттар тiзiлiмiнде көрсетiлген санға сәйкес келмеген;
16) ҚБЕО белгiлеген хабарламалар форматында магниттiк (электрондық) тасығышта қателер анықталған;
17) осы Ереженің 185-тармағының екінші абзацында көзделген талаптарды сақтамай, төлем шотына «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша хабарлама бекітілген жағдайларда орындалмай мемлекеттік мекемеге қайтарылады (қабылданбай тасталады).
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрде келіп түскен төлеуге берілетін шоттағы деректердің қабылдау және одан әрі өңдеу кезеңінде жоғарыда санамаланған талаптарға сәйкессіздігі анықталған кезде төлеуге берілетін шот қайтару негіздемесі көрсетіле отырып, электрондық түрде мемлекеттік мекемеге қайтарылады.
Қабылдау кезеңінде төлеуге берілетін шотта жоғарыда санамаланған жағдайларға сәйкессіздік анықталған кезде хат ресімделместен, төлеуге берілетін шоттардың тізілімінің бірінші данасында мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының қолымен қайтару туралы белгі қойыла отырып, екінші данада – аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысының қолымен қайтарылады. Қабылданғаннан кейін тексеру барысында сәйкессіздік анықталған кезде төлеуге берілетін шот аумақтық қазынашылық бөлімшесі бастығының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның қолымен жазбаша негіздеме бере отырып қайтарылады.»;
199-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша төлем шотына орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес бiрiншi қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеме басшысының, мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылады, ал ондайлар болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатқа сәйкес мемлекеттiк мекеме басшысының және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес екінші қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының не бас бухгалтерінің ЭЦҚ, ал ондайлар болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатқа сәйкес мемлекеттiк мекеме басшысының қолы қойылады.»;

дополнить пунктом 216-1 следующего содержания:
«216-1. Финансирование бюджетных программ, направленных на вложение целевого вклада, осуществляется администратором бюджетных программ на основании счета к оплате без заключения договора.
Соответствующий администратор бюджетных программ направляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате в 2-х экземплярах по форме согласно приложению 75 к настоящим Правилам и счета к оплате для финансирования бюджетных программ, направленных на вложение целевого вклада.»;
пункт 217 изложить в следующей редакции:
«217. Перечисление денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале и на увеличение уставного капитала их дочерних организаций в оплату объявленных акций юридических лиц осуществляется после государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг), подтверждаемой соответствующим свидетельством государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг.
Предоставление администратором бюджетных программ в территориальное подразделение казначейства счета к оплате в оплату объявленных акций юридических лиц без государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг) не допускается. Администратор бюджетных программ обеспечивает обоснованность и правомерность предоставления счета к оплате в оплату объявленных акций юридических лиц.
После перечисления денег в счет оплаты объявленных акций (ценных бумаг) юридическое лицо обеспечивает зачисление оплаченных акций на счет уполномоченного органа по распоряжению государственной собственностью в сроки, установленные законодательством о рынке ценных бумаг.
При осуществлении бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале национальных холдингов и национального управляющего холдинга администраторы бюджетных программ, не имеющие права владения и пользования государственным пакетом акций указанных юридических лиц, в соответствии с решением Правительства Республики Казахстан могут оплачивать эмиссию акций национальных холдингов и национального управляющего холдинга.
Перечисление денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале и на увеличение уставного капитала их дочерних организаций в оплату объявленных акций юридических лиц в рамках реализации проектов с отлагательным условием осуществляется после представления центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в территориальное подразделение казначейства копии письма-уведомления с перечнем бюджетных инвестиций, по которым разрешается принятие обязательств по оплате акций или долей участия в уставном капитале юридических лиц и проведение платежей.»;
пункт 238 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 216-1-тармақпен толықтырылсын:
«216-1. Нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыруды бюджеттік бағдарламалар әкімшісі шарт жасаспай, төлеуге берілетін шот негізінде жүзеге асырады.
Бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшісі, осы Ережеге 75-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлеуге берілетін шоттардың тізілімін және нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру үшін төлеуге берілетін шоттарды 2 данада аумақтық қазынашылық бөлімшесіне жібереді.»;
217-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«217. Жарғылық капиталында мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталын арттыруға және заңды тұлғалардың жарияланған акцияларын төлеу үшiн олардың еншiлес ұйымдарының жарғылық капиталын арттыруға ақша аудару, бағалы қағаздар нарығын реттеудi және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органның тиiстi куәлiгiмен расталатын жарияланған акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттiк тiркегеннен кейiн жүзеге асырылады.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсінiң заңды тұлғалардың жарияланған акцияларына ақы төлеуге берiлетiн шотты аумақтық қазынашылық бөлiмшелерiне жарияланған акциялардың (бағалы қағаздардың) шығарылымын мемлекеттiк тiркеусiз ұсынуға жол берiлмейдi. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi заңды тұлғалардың жарияланған акцияларына ақы төлеуге берiлетiн шоттың негiздiлiгi мен заңдылығын қамтамасыз етедi.
Жарияланған акцияларға (бағалы қағаздарға) ақы төлеу шотына ақша аударылғаннан кейiн заңды тұлға бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамада белгiленген мерзiмде мемлекеттiк меншiкке иелiк ету жөнiндегi уәкiлеттi органның шотына төленген акцияларды есептеудi қамтамасыз етедi.
Бюджеттiк инвестицияларды ұлттық холдингтердің және ұлттық басқарушы холдингiнiң жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы арқылы жүзеге асырылған кезде, көрсетiлген заңды тұлғалардың акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және пайдалану құқығы жоқ бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiне сәйкес ұлттық холдингтердiң және ұлттық басқарушы холдингiнiң акцияларының эмиссиясын төлей алады.
Жарғылық капиталында мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға және кейінге қалдыру шарты бар жобаларды іске асыру шеңберінде заңды тұлғалардың жарияланған акцияларын төлеуге олардың еншілес ұйымдарының жарғылық капиталын ұлғайтуға ақша аудару бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган, олар бойынша акцияларды немесе заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысу үлестерін төлеу жөніндегі міндеттемелерді қабылдау және төлемдер жасау рұқсат етілетін бюджеттік инвестициялардың тізбесімен хабарлама-хаттың көшірмесін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.»;
238-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«238. Инкассовое распоряжение представляет собой документ, являющийся основанием для принудительного исполнения государственным учреждением/субъектом квазигосударственного сектора исполнительных документов, выданных согласно вступившим в законную силу решениям, определениям, постановлениям, приказам судов, а также связанных с погашением образовавшейся налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам или социальным отчислениям, задолженности перед таможенными органами. Инкассовое распоряжение является документом, подтверждающим обоснованность платежа государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора.
Инкассовое распоряжение составляется на основании исполнительного листа или приказа, выданного по решению (приговору, определению, постановлению) суда, или судебного приказа о взыскании денег и другим основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, за исключением инкассовых распоряжений органов налоговой службы и таможенных органов.
Инкассовое распоряжение представляется в территориальное подразделение казначейства, в котором обслуживается государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора, в 2-х экземплярах по форме, установленной банковским законодательством Республики Казахстан, с приложением оригинала исполнительного документа, являющегося основанием для его составления, либо копии этого документа, заверенной постранично оттиском гербовой печати суда.
Инкассовое распоряжение подлежит к принятию территориальным подразделением казначейства к исполнению в течение 10 (десяти) календарных дней от даты выписки инкассового распоряжения.
При приеме инкассовых распоряжений ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства осуществляет визуальную проверку на наличие подписей и оттиска печати в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.»;
часть первую пункта 239 изложить в следующей редакции:
«239. Инкассовое распоряжение при соответствии требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, в том числе пункта 238 настоящих Правил, регистрируется в журнале учета инкассовых распоряжений по форме согласно приложениям 92 и 92-1, который должен быть пронумерован, прошнурован и скреплен оттиском гербовой печати и подписью руководителя территориального подразделения казначейства, с указанием общего количества листов.»;
пункты 240 и 241 изложить в следующей редакции:
«240. При одновременном поступлении в территориальное подразделение казначейства на государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора инкассовых распоряжений по исполнительным документам, налоговых и таможенных органов, исполнение их осуществляется в порядке, установленном Гражданским кодексом.
При одновременном поступлении на государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора инкассовых распоряжений налоговых и таможенных органов, инкассовое распоряжение на взыскание сумм налоговой задолженности исполняется в первоочередном порядке.

«238. Инкассолық өкiм соттардың заңды күшiне енген шешiмдерiне, ұйғарымдарына, қаулыларына, бұйрықтарына сәйкес берiлген, сондай-ақ пайда болған салық берешегiн, мiндеттi зейнетақы жарналары немесе әлеуметтiк аударымдар бойынша берешектi, кеден органдары алдындағы берешектi өтеуге байланысты атқарушылық құжаттарды мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің мәжбүрлi түрде орындауына негiз болып табылатын құжатты бiлдiредi. Инкассолық өкiм мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі төлемiнiң негiздiлiгiн растайтын құжат болып табылады.
Салық қызметi органдары мен кеден органдарының инкассолық өкiмдерiн қоспағанда, инкассолық өкiм атқару парағы немесе сот шешiмi (үкiмi, ұйғарымы, қаулысы) немесе ақшаны өндiрiп алу туралы сот бұйрығы негiзiнде және Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген басқа да негiздер бойынша берiлген бұйрықтың негізінде жасалады.
Инкассолық өкiм оны жасау үшiн негiз болып табылатын атқарушылық құжаттың түпнұсқасын не әрбiр бетi соттың елтаңбалық мөрiмен куәландырылған осы құжаттың көшiрмесiн қоса, Қазақстан Республикасының банктiк заңнамасында белгiленген нысан бойынша 2 данада мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне қызмет көрсетiлетiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне берiледi.
Инкассолық өкiмдi аумақтық қазынашылық бөлiмшесi инкассолық өкiм есептен шыққан күннен 10 (он) күнтiзбелiк күн iшiнде орындауға қабылдауы тиіс.
Инкассолық өкiмдердi қабылдау кезiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен қолдардың және мөр бедерiнiң болуына көзбен тексерудi жүзеге асырады.»;
239-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«239. Инкассолық өкiм Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген талаптарға, оның iшiнде осы Ереженiң 238-тармағына сәйкес болған кезде 92 және 92-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, инкассолық өкiмдердi есепке алу журналында тiркеледi, ол беттердiң жалпы санын көрсете отырып, нөмiрленген, тiгiнделген және елтаңбалы мөр бедерiмен және аумақтық қазынашылық бөлiмшесi басшысының қойылған қолымен нықталған болуы тиiс.»;
240 және 241-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«240. Салық және кеден органдарының атқарушы құжаттары бойынша мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне қойған инкассолық өкiмдерi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне бiр мезгілде түскен кезде, оларды орындау Азаматтық кодексте белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
Салық және кеден органдарының инкассолық өкiмдерi мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне бiр мезгілде түскен кезде, салық берешегi сомаларын өндiрiп алуға қойылған инкассолық өкiмдер бiрiншi кезекте орындалады.

241. Исполнение инкассового распоряжения производится за счет:
1) сумм плановых назначений по непринятым обязательствам текущего финансового года, в случае выставления его на код государственного учреждения. Также на исполнение инкассового распоряжения направляется имеющаяся экономия бюджетных средств по бюджетной программе, включая экономию по государственным закупкам;
2) сумм плановых назначений по непринятым обязательствам и денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), в случае выставления его на КСН, предназначенный для учета операций, связанных с зачислением денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, и проведением за счет них расходов;
3) остатка денег спонсорской, благотворительной помощи, в случае выставления его на КСН, предназначенный для учета операций, связанных с зачислением и расходованием денег от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений, получаемых ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
4) остатка денег на счете субъекта квазигосударственного сектора и в соответствии с банковским законодательством.»;
дополнить пунктом 242-1 следующего содержания:
«242-1. Получив инкассовое распоряжение, ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства осуществляет безакцептное изъятие денег в пределах остатков на счете субъекта квазигосударственного сектора в пользу получателя, указанного в инкассовом распоряжении. На следующий рабочий день формирует и распечатывает форму 2-38 согласно приложению 90 и форму 5-15 согласно приложению 76 к настоящим Правилам. Форма 2-38 заверяется штампом и подписывается ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства и передается субъекту квазигосударственного сектора как подтверждающий изъятие денег документ.»;
часть четвертую пункта 245 изложить в следующей редакции:
«В случае необеспечения исполнения в течение 20 (двадцати) рабочих дней инкассовых распоряжений, территориальное подразделение казначейства осуществляет приостановление операций по всем бюджетным программам (подпрограммам), за исключением КБК расходов, предусмотренных абзацами вторым — восьмым подпункта 2) пункта 242 настоящих Правил, и бюджетных программ, направленных на предоставление трансфертов физическим лицам, а также на исполнение обязательств по решениям судов.»;
пункты 254 и 255 изложить в следующей редакции:
«254. При поступлении в территориальное подразделение казначейства судебных актов, постановлений органов дознания и предварительного следствия, постановлений органов исполнительного производства, санкционированных прокурором о наложении ареста на определенную денежную сумму, ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства блокирует проведение расходных операций:

241. Инкассолық өкiмдi орындау:
1) ол мемлекеттiк мекеменiң кодына қойылған жағдайда, ағымдағы қаржы жылының қабылданбаған мiндеттемелерi бойынша жоспарлы тағайындау сомасы. Сондай-ақ мемлекеттiк сатып алу бойынша үнемдеудi қоса алғанда, бюджеттiк бағдарлама бойынша бюджет қаражатының қолда бар үнемi инкассолық өкiмдi орындауға жiберiледi;
2) қабылданбаған мiндеттемелер бойынша жоспарлы тағайындау сомасы және оны мемлекеттiк мекемелердiң олардың иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатуынан түсетiн ақшаны есептеумен және олардың есебінен шығыстарды жүргізумен байланысты операцияларды есепке алуға арналған ҚБШ қойған жағдайда, мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатуынан түсетiн ақша;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес оны мемлекеттік мекемелер үшін алатын демеушілік, қайырымдылық көмектен түскен ақшаны есептеумен және жұмсаумен байланысты операцияларды есепке алуға арналған ҚБШ қойылған жағдайда демеушілік, қайырымдылық көмек ақшасының қалдығы;
4) квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотындағы ақша қалдығы есебінен және банктік заңнамаға сәйкес жүргiзiледi.»;
мынадай мазмұндағы 242-1-тармақпен толықтырылсын:
«242-1. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнің жауапты орындаушысы инкассолық өкiмді алып, квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотындағы қалдықтар шегінде инкассолық өкімде көрсетілген алушының пайдасына акцептсіз ақша алуды жүзеге асырады. Келесі жұмыс күні осы Ереженің 90-қосымшасына сәйкес 2-38-нысанды және 76-қосымшасына сәйкес 5-15-нысанды қалыптастырады және басып шығарады. 2-38-нысан мөртабанмен расталады және оған аумақтық қазынашылық бөлiмшенің жауапты орындаушысының қолы қойылады да ақшаның алынғанын растайтын құжат ретінде квазимемлекеттік сектор субъектісіне беріледі.»;
245-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Инкассолық өкiмдi орындау 20 (жиырма) жұмыс күнi iшiнде қамтамасыз етiлмеген жағдайда, қазынашылықтың аумақтық бөлiмшесi осы Ереженiң 242-тармағы 2) тармақшасының екiншi–сегiзiншi абзацтарында көзделген шығыстар БСК және жеке тұлғаларға трансферттер беруге, сондай-ақ соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларды қоспағанда, барлық бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша операцияларды тоқтата тұруды жүзеге асырады.»;
254 және 255-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«254. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне сот актiлерi, анықтау және алдын ала тергеу органдарының қаулылары, белгiлi бiр ақша сомасына тыйым салуды қолдану туралы прокурор санкциялаған атқару өндiрiсi органдарының қаулылары түскен кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысы:

1) в случае выставления на код государственного учреждения:
по бюджетной программе (подпрограмме), по которой осуществляется содержание деятельности государственных учреждений, за исключением КБК расходов, по которьм осуществляются платежи и переводы денег по:
заработной плате и другим денежным выплатам, в том числе заработной платы по внештатному персоналу;
денежной компенсации, предусмотренной законодательными актами Республики Казахстан;
налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
пособиям, алиментам;
обязательным пенсионным взносам;
социальным отчислениям;
оплате банковских услуг;
2) в случае выставления инкассового распоряжения на КСН платных услуг или КСН спонсорской, благотворительной помощи на сумму исполнительного документа;
3) в случае выставления инкассового распоряжения на счет субъекта квазигосударственного сектора на сумму исполнительного документа.
При наложении ареста в обеспечение исковых требований сумма денег, на которые налагается арест, не должна превышать суммы иска и размера государственной пошлины и расходов, связанных с исполнением решений, приговоров, определений и постановлений суда. При наложении ареста органами исполнительного производства в обеспечение исполнения исполнительного документа сумма денег и стоимости имущества, на которую налагается арест, не должна превышать сумму, необходимую для погашения присужденной взыскателю суммы, а также штрафов, наложенных на должника в процессе исполнения исполнительного документа, и расходов по исполнению исполнительного документа.
255. При поступлении в территориальное подразделение казначейства распоряжений налогового (таможенного) органа о приостановлении расходных операций по коду государственного учреждения, по КСН платных услуг и спонсорской, благотворительной помощи и счету субъекта квазигосударственного сектора, подписанных первым руководителем, заверенных гербовой печатью налоговых (таможенных) органов, ответственный исполнитель казначейства приостанавливает все расходные операции.»;
пункт 259 исключить;
часть вторую пункта 260 изложить в следующей редакции:
«В случае компенсации потерь нижестоящих бюджетов, вытекающих из принятия законодательных актов, актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, представительных и исполнительных органов области, влекущих увеличение расходов и (или) сокращение доходов местных бюджетов в период действия трехлетних объемов трансфертов общего характера, перечисление целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета осуществляется администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета на основании индивидуального плана финансирования соответствующей бюджетной программы по платежам, утвержденного в установленном порядке.»;
пункт 262 изложить в следующей редакции:

1) мемлекеттiк мекеменiң кодына:
мемлекеттiк мекеменiң қызметiн ұстау жүзеге асырылатын бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша, мыналар:
жалақы және басқа да ақша, оның iшiнде штаттан тыс қызметкерлер бойынша жалақы төлемдерi;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген ақшалай өтемақы;
салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер;
жәрдемақылар, алименттер;
мiндеттi зейнетақы жарналары;
әлеуметтiк аударымдар;
банк қызметтерiне ақы төлеу бойынша төлемдер мен ақша аударымдары жүзеге асырылатын БСК-сiн қоспаған жағдайда;
2) ақылы қызмет ҚБШ-ына немесе демеушiлiк, қайырымдылық көмек ҚБШ-ына атқарушы құжаттың сомасына инкассолық өкiм қойылған жағдайда;
3) квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотына инкассолық өкім атқарушылық құжат сомасында қойылған жағдайда шығыс операцияларын жүргізуді тоқтатады;
Талап-арыздар талаптарын қамтамасыз етуге тыйым салынған кезде тыйым салынатын ақшаның сомасы мемлекеттiк баж және сот шешiмдерiн, үкiмдерiн, анықтамалары мен қаулыларын орындаумен байланысты шығыстардың мөлшерiнен аспауы тиiс. Атқарушы өндiрiсi органдары атқару құжатын орындалуын қамтамасыз етуге тыйым салған кезде ақшаның және тыйым салынған мүлiк құнының сомасы өндiрiп алушыға берiлетiн соманы, сондай-ақ атқару құжатын орындау процесiнде борышкерге салынған айыппұлдар сомасынан және атқару құжатын орындау бойынша шығыстардың сомасынан аспауы тиiс.
255. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне салық (кеден) органдарының мемлекеттiк мекеменiң коды бойынша, ақылы қызметтер мен демеушiлiк, қайырымдылық көмек ҚБШ және квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы бiрiншi басшының қолы қойылған, салық (кеден) органдарының мөрiмен расталған өкiмдерi келiп түскен кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады.»;
259-тармақ алынып тасталсын;
260-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жалпы сипаттағы трансферттердiң үш жылдық көлемiн қолдану кезеңiнде жергілікті бюджеттердің шығыстарын арттыруға және (немесе) кірістерін азайтуға әкелетін заңнамалық актiлердi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыстың өкілдік және атқарушы органдарының актiлерiн қабылдаудан туындайтын төмен тұрған бюджеттердiң шығыны өтеген жағдайда, жоғары тұрған бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердi аударуды белгiленген тәртiппен бекiтiлген төлемдер бойынша тиiстi бюджеттiк бағдарламаны жеке қаржыландыру жоспары негiзiнде жоғары тұрған бюджеттiң бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi жүзеге асырады.»;
262-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«262. Неиспользованные (недоиспользованные) в течение финансового года суммы целевых трансфертов на развитие, выделенные из республиканского бюджета и областного бюджета, за исключением выделенных из резерва Правительства Республики Казахстан и из резерва местного исполнительного органа области, могут быть использованы (доиспользованы) в следующем финансовом году с соблюдением их целевого назначения.
Сумма неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов на развитие и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств вышестоящего бюджета и, в случае ее неиспользования в текущем финансовом году, подлежит возврату не позднее 20 декабря текущего финансового года, путем восстановления кассовых расходов администратора бюджетной программы вышестоящего бюджета по соответствующей бюджетной программе.
Сумма неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов на развитие и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов и, в случае ее неиспользования в текущем финансовом году, подлежит возврату в доход вышестоящего бюджета не позднее 20 декабря текущего финансового года, путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления соответствующим местным уполномоченным органом по исполнению бюджета на код поступлений "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов".
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета, по которым Правительством Республики Казахстан или местным исполнительным органом области не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств на начало года производится до 1 марта текущего финансового года путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления местным уполномоченным органом по исполнению бюджета в доход соответствующего вышестоящего бюджета, выделившего их, на код классификации поступлений ЕБК РК.
Расходы нижестоящего бюджета по восстановлению кассовых расходов администратора бюджетной программы вышестоящего бюджета являются расходами по возврату целевых трансфертов, которые осуществляются в соответствии с внесенными в сводные планы финансирования по платежам изменениями на основании корректировки местного бюджета.
Восстановление и перечисление средств производятся администратором бюджетной программы нижестоящего бюджета по соответствующей бюджетной программе функциональной классификации расходов бюджета ЕБК РК на основании счета к оплате с приложением письма-обоснования, содержащего причины неиспользования (недоиспользования) выделенных средств, и доведением до вышестоящего бюджета копии счета к оплате по каждому возврату целевых трансфертов и копии письма-обоснования.
Для возврата сумм целевых трансфертов, полученных из вышестоящего бюджета в текущем финансовом году, уменьшенных (исключенных) при уточнении (корректировке) или секвестре вышестоящего бюджета, нижестоящие бюджеты осуществляют в установленном порядке уточнение (корректировку) соответствующего бюджета. Нижестоящие бюджеты обеспечивают возврат сумм целевых трансфертов, подлежащих к уменьшению или исключению, в вышестоящий бюджет, выделивший их в течение 5-и рабочих дней со дня принятия постановлений Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о реализации закона о республиканском бюджете или решения маслихата о местном бюджете, с соответствующего кода классификаций поступлений бюджета путем восстановления кассовых расходов администратора вышестоящего бюджета.»;

«262. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен және облыстың жергiлiктi атқарушы органы резервiнен бөлiнген нысаналы трансферттердi қоспағанда, қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған (жете пайдаланылмаған) республикалық бюджеттен және облыстық бюджеттен бөлiнген нысаналы даму трансферттерінiң сомалары келесi қаржы жылында оларды мақсатқа сай сақтай отырып пайдаланылуы (түгел пайдаланылуы) мүмкiн.
Өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi бойынша ағымдағы қаржы жылы iшiнде жоғары тұрған бюджеттiң бюджет қаражатының қалдығы есебiнен пайдалануға (жете пайдалануға) рұқсат етiлген нысаналы даму трансферттерінiң сомасы және ол ағымдағы қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған жағдайда тиiстi бюджеттiк бағдарлама бойынша жоғары тұрған бюджеттiң бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң кассалық шығыстарын қалпына келтiру жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейiн қайтаруға жатады.
Өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi бойынша ағымдағы қаржы жылы iшiнде жергiлiктi бюджеттердiң бюджет қаражатының қалдығы есебiнен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етiлген нысаналы даму трансферттердiң сомасы және ол ағымдағы қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған жағдайда тиiстi бюджеттi түзету және бюджеттi атқару жөнiндегi тиiстi жергiлiктi уәкiлеттi органның «Пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердi қайтару» түсiмдер кодына аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кешiктiрмей жоғары тұрған бюджеттiң кiрiсiне қайтаруға жатады.
Олар бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе облыстың жергiлiктi атқарушы органының жылдың басындағы бюджет қаражаты қалдықтары есебiнен қаржы жылында одан әрi пайдалану (түгел пайдалану) туралы шешiмi қабылданбаған, республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлiнген өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердiң сомаларын қайтару тиiстi бюджеттi түзету және бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органның ҚР ББС түсiмдердiң сыныптама кодына оларды бөлген жоғары тұрған бюджеттiң кiрiсiне аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейiн жүргiзiледi.
Жоғары тұрған бюджеттiң бюджеттiк бағдарламасы әкiмшiсiнiң кассалық шығыстарын қалпына келтiру жөнiндегi төмен тұрған бюджеттiң шығыстары жергілікті бюджетті түзету негiзiнде қаржыландырудың жиынтық жоспарларына енгiзiлген өзгерiстерге сәйкес жүзеге асырылатын нысаналы трансферттердi қайтару жөнiндегi шығыстары болып табылады.
Қаражатты қалпына келтiру мен аударуды төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарлама әкімшісі қаражатты пайдаланбау (жете пайдаланбау) себептерiн қамтитын негiздеме хатты қоса, нысаналы трансферттердi әрбiр қайтару жөнiнде төлеуге берiлетiн шоттың көшiрмесiн және негiздеме хаттың көшiрмесiн жоғары тұрған бюджетке дейiн жеткiзе отырып, ҚР ББС бюджет шығыстары функционалдық сыныптамасының тиiстi бюджеттiк бағдарламасы бойынша төлеуге берiлетiн шот негiзiнде жүргiзедi.
Ағымдағы қаржы жылы жоғары тұрған бюджеттен алынған, жоғары тұрған бюджеттi нақтылау (түзету) немесе секвестрлеу кезiнде азайтылған (шығарып тасталған) нысаналы трансферттер сомасын қайтару үшiн төмен тұрған бюджеттер белгiленген тәртiппен тиiстi бюджеттi нақтылауды (түзетудi) жүзеге асырады. Төмен тұрған бюджеттер жоғары тұрған бюджет әкiмшiсiнiң кассалық шығыстарын қалпына келтiру жолымен бюджетке түсетiн түсiмдер сыныптамасының тиiстi кодынан Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның республикалық бюджет туралы заңды iске асыру туралы қаулысына немесе мәслихаттың жергiлiктi бюджет туралы шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның қаулылары қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке азайтуға немесе алып тастауға жататын нысаналы трансферттер сомасын қайтаруды қамтамасыз етедi.»;

пункты 263 и 264 исключить;
пункт 268 изложить в следующей редакции:
«268. Соглашение заключается отдельно по каждому целевому трансферту:
в случае наличия нескольких инвестиционных проектов по целевым трансфертам на развитие, приложения 1, 2 и 3 заполняется в разрезе инвестиционных проектов.
Допускается заключение одного Соглашения по нескольким целевым трансфертам.
Администратор бюджетной программы вышестоящего бюджета заключает соглашение о результатах по целевым трансфертам, предоставляемым из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету, с соответствующим местным исполнительным органом по целевым трансфертам на развитие, направленным на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, в течение 10-и рабочих дней после получения от центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию копии письма-уведомления с перечнем проектов с отлагательным условием, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей.»;
дополнить разделом 6-1, главами 36-1, 36-2, 36-3, 36-4, пунктами 304-1, 304-2, 304-3, 304-4, 304-5, 304-6, 304-7, 304-8, 304-9, 304-10, 304-11, 304-12, 304-13, 304-14, 304-15, 304-16, 304-17, 304-18, 304-19, 304-20, 304-21, 304-22, 304-23, 304-24, 304-25, 304-26 следующего содержания:
«Раздел 6-1. Порядок обслуживания субъектов квазигосударственного сектора
Глава 36-1. Общие положения по обслуживанию субъектов квазигосударственного сектора
304-1. Обслуживание субъектов квазигосударственного сектора обеспечивается полнотой и своевременностью зачисления поступлений на счета субъектов квазигосударственного сектора, открытые в территориальных подразделениях центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, и своевременным осуществлением платежей и переводов денег в целях реализации мероприятий, направленных на увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора и их использованием на реализацию инвестиционных проектов.
304-2. Обслуживание субъектов квазигосударственного сектора осуществляется на кассовой основе. Операции по зачислению поступлений на счета субъектов квазигосударственного сектора и их списанию учитываются в денежной форме.
Глава 36-2. Счета субъектов квазигосударственного сектора
304-3. Счета субъектов квазигосударственного сектора предназначены для учета операций, связанных с зачислением денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, на увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора и их использованием на реализацию инвестиционных проектов, за исключением случаев увеличения уставных капиталов финансовых организаций, а также при формировании в минимальном размере, установленном законами Республики Казахстан, уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора.

263 және 264-тармақтар алынып тасталсын;
268-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«268. Келiсiм әрбiр нысаналы трансферт бойынша жеке жасалады: нысаналы даму трансферттері бойынша бiрнеше инвестициялық жобалар болған жағдайда, 12 және 3-қосымшалар инвестициялық жобалар бөлінісінде толтырылады.
Бiрнеше нысаналы трансферттер бойынша бiр Келiсiмдi жасауға жол берiледi.
Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарлама әкімшісі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органнан шарттарды тіркеу және төлем жүргізу рұқсат берілетін кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесімен хабарландыру хатының көшірмесін алғаннан кейін, 10 жұмыс күні ішінде аса маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған нысаналы даму трансферттері бойынша тиісті жергілікті атқарушы орган жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке берілетін нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісім жасайды.»;
мынадай мазмұндағы 6-1-бөліммен, 36-1, 36-2, 36-3, 36-4-тараулармен, 304-1, 304-2, 304-3, 304-4, 304-5, 304-6, 304-7, 304-8, 304-9, 304-10, 304-11, 304-12, 304-13, 304-14, 304-15, 304-16, 304-17, 304-18, 304-19, 304-20, 304-21, 304-22, 304-23, 304-24, 304-25, 304-26-тармақтармен толықтырылсын:
«6-1-бөлім. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қызмет көрсету тәртібі
36-1-тарау. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қызмет көрсетудің жалпы ережелері
304-1. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қызмет көрсету бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде ашылған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарына түсімдердің толық және уақтылы есептелуімен және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын ұлғайтуға бағытталған іс-шараларды іске асыру мақсатында төлемдер мен ақша аударымдарын уақтылы жүзеге асырылуымен және оларды инвестициялық жобаларды іске асыруға пайдаланумен қамтамасыз етіледі.
304-2. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қызмет көрсету кассалық негізде жүзеге асырылады. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарына түсімдерді есептеу және оларды есептен шығару жөніндегі операциялар ақша нысанында есепке алынады.
36-2-тарау. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттары
304-3. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттары қаржы ұйымдарының жарғылық капиталдарын ұлғайту жағдайларын қоспағанда, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда не жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын ұлғайтуға көзделген ақшаны есептеумен және оларды инвестициялық жобаларды іске асыруға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын ең аз мөлшерінде қалыптастыру кезінде пайдалануға байланысты операцияларды есепке алуға арналған.

304-4. Перечисление денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, на увеличение уставных капиталов дочерних, зависимых и аффилиированных с ним организаций в оплату объявленных акций (ценных бумаг), а также платежи и переводы в пределах этих денег на реализацию инвестиционных проектов осуществляются субъектом квазигосударственного сектора через счет субъектов квазигосударственного сектора, открытый в территориальном подразделении казначейства.
304-5. Операции по поступлениям и проведенным платежам и переводам денег со счетов субъектов квазигосударственного сектора учитываются в соответствии с кодами субъектов квазигосударственного сектора.
Глава 36-3. Присвоение кодов субъектов квазигосударственного сектора, открытие, ведение и закрытие центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета счетов субъектов квазигосударственного сектора
304-6. Субъектам квазигосударственного сектора для проведения расходов по увеличению их уставных капиталов и использованием на реализацию инвестиционных проектов, за исключением случаев увеличения уставных капиталов финансовых организаций, а также при формировании в минимальном размере, установленном законами Республики Казахстан, уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора, центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета присваиваются семизначные коды в ИИСК.
304-7. Для присвоения кодов и открытия счетов субъектам квазигосударственного сектора субъекты квазигосударственного сектора представляют в территориальные подразделения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета заявку на присвоение кодов и открытие счетов субъектов квазигосударственного сектора по форме согласно приложению 32-1 к настоящим Правилам с приложением документов, необходимых для формирования досье, предусмотренных настоящими Правилами.
Территориальное подразделение казначейства не позднее следующего рабочего дня со дня получения заявки на присвоение кодов субъектам квазигосударственного сектора и открытие счетов субъектов квазигосударственного сектора направляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на присвоение кодов субъектам квазигосударственного сектора и открытие счетов субъектов квазигосударственного сектора по форме согласно приложению 32-1 к настоящим Правилам.
Субъекты квазигосударственного сектора обеспечивают достоверность реквизитов, указанных в заявках на присвоение кодов и открытие счетов субъектов квазигосударственного сектора.

304-4. Тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда не жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде еншілес, бағынысты және аффилиирленген ұйымдардың жарияланған акцияларын (бағалы қағаздарын) төлеуге арналған жарғылық капиталдарын ұлғайтуға көзделген ақшаны аудару, сондай-ақ осы ақшаның шегіндегі инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған төлемдер мен аударымдарды квазимемлекеттік сектор субъектілерінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде ашылған шоттар арқылы квазимемлекеттік сектор субъектілері жүзеге асырады.
304-5. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарынан түсімдер және өткізілген төлемдер мен ақша аударымдары бойынша операциялар квазимемлекеттік сектор субъектілерінің кодтарына сәйкес есепке алынады.
36-3-тарау. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің кодтарын беру, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын ашуы, жүргізуі және жабуы
304-6. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қаржы ұйымдарының жарғылық капиталдарын ұлғайту жағдайларын қоспағанда, олардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға және инвестициялық жобаларды іске асыруға пайдалану үшін шығыстарды жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын ұлғайтудың ең аз мөлшерін қалыптастыру кезінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ҚБАЖ-ға жеті мәнді код беріледі.
304-7. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне кодтар беру және шоттар ашу үшін квазимемлекеттік сектор субъектілері бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне осы Ережеде көзделген құжат жиынын қалыптастыру үшін қажетті құжаттарды қоса, осы Ережеге 32-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша код беруге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын ашуға өтінім береді.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесі квазимемлекеттік сектор субъектілеріне кодтар беру және шоттар ашуға арналған өтінімді алған күннен бастап, келесі жұмыс күнінен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға осы Ереженің 32-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша код беруге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын ашуға өтінімді жібереді.
Квазимемлекеттік сектор субъектілері квазимемлекеттік сектор субъектілеріне код беруге және шоттарын ашуға өтінімде көрсетілген деректемелердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.

304-8. Центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета присваиваются коды не позднее следующего рабочего дня со дня получения от территориальных подразделений казначейства заявок на присвоение кодов субъектам квазигосударственного сектора по форме согласно приложению 32-1 к настоящим Правилам, а открытие счетов субъектов квазигосударственного сектора осуществляется не позднее следующего дня после присвоения кода субъекту квазигосударственного сектора.
304-9. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее следующего рабочего дня со дня присвоения кодов субъектам квазигосударственного сектора уведомляет территориальные подразделения казначейства о присвоенных кодах письмом в электронном виде.
Территориальное подразделение казначейства не позднее следующего рабочего дня со дня получения письма от центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета о присвоении кодов письменно уведомляет субъектов квазигосударственного сектора о присвоенных кодах и открытых счетах субъектов квазигосударственного сектора.
304-10. Регистрация присвоенных кодов субъектов квазигосударственного сектора отражается в соответствующем справочнике, формируемом в ИИСК.
304-11. Регистрация открытых счетов субъектов квазигосударственного сектора отражается во внутреннем отчете территориального подразделения казначейства по форме 5-19 "Перечень контрольных счетов наличности соответствующих бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетов субъектов квазигосударственного сектора" согласно приложению 38 к настоящим Правилам.
304-12. Территориальные подразделения казначейства письменно уведомляют соответствующие органы налоговой службы об открытии кодов субъектам квазигосударственного сектора и счетов субъектов квазигосударственного сектора в течение 3-х рабочих дней после их открытия центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
304-13. В случае изменения наименования субъекта квазигосударственного сектора, субъектом квазигосударственного сектора представляется в территориальное подразделение казначейства заявка на изменение наименования субъекта квазигосударственного сектора по форме согласно приложению 37-1 к настоящим Правилам с приложением копии свидетельства о государственной перерегистрации.
Территориальное подразделение казначейства в свою очередь, не позднее следующего рабочего дня со дня получения от субъекта квазигосударственного сектора заявки на изменение наименования субъекта квазигосударственного сектора, направляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на изменение наименования субъекта квазигосударственного сектора по форме согласно приложению 37-1 к настоящим Правилам.

304-8. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган кодтарды аумақтық қазынашылық бөлімшелерінен осы Ереженің 32-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша квазимемлекеттік сектор субъектілеріне кодтар беруге өтінімдерді алған күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей береді, ал квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын ашу квазимемлекеттік сектор субъектісіне код берілгеннен кейінгі күннен кешіктірмей жүзеге асырылады.
304-9. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган квазимемлекеттік сектор субъектілеріне кодтар берілген күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей берілген кодтар туралы аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне электронды түрдегі хатпен хабарлайды.
Аумақтық қазынашылық бөлімшелері бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органнан кодтар беру туралы хатты алған күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей квазимемлекеттік сектор субъектілеріне берілген кодтар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ашылған шоттары туралы жазбаша хабарлайды.
304-10. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне берілген кодтардың тіркелуі ҚБАЖ қалыптастырылған тиісті анықтамалықта көрсетіледі.
304-11. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ашылған шоттарын тіркеу аумақтық қазынашылық бөлімшесінің ішкі есебінде, осы Ереженің 38-қосымшаға сәйкес 5-19 «Тиісті бюджеттердің, ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшасын бақылау шоттарының, квазимемлекеттік сектор субъектілері шоттарының тізбесі» нысаны бойынша көрсетіледі.
304-12. Аумақтық қазынашылық бөлімшелері салық қызметінің тиісті органдарына квазимемлекеттік сектор субъектілерінің кодтары мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттары ашылғандығы туралы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган оларды ашқан күннен кейінгі 3 жұмыс күні ішінде жазбаша хабарлайды.
304-13. Квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы өзгерген жағдайда квазимемлекеттік сектор субъектісі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік тіркеу туралы куәліктік көшірмесін қоса бере отырып, осы Ереженің 37-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауын өзгертуге өтінім береді.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесі өз кезегінде, квазимемлекеттік сектор субъектісінен квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауын өзгертуге өтінімді алғаннан кейін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға осы Ереженің 37-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауын өзгертуге өтінімді жібереді.

304-14. Формирование досье субъекта квазигосударственного сектора по открытым счетам субъекта квазигосударственного сектора осуществляется в соответствии с требованиями главы 10 настоящих Правил.
304-15. Ведение счетов субъектов квазигосударственного сектора осуществляется в соответствии с требованиями главы 11 настоящих Правил.
304-16. Закрытие счетов субъектов квазигосударственного сектора осуществляется в соответствии с требованиями главы 12 настоящих Правил.
Глава 36-4. Порядок осуществления платежей и переводов денег субъектов квазигосударственного сектора в национальной валюте
304-17. Платежи и переводы денег субъектов квазигосударственного сектора проводятся в пределах остатков денег на открытых счетах субъектов квазигосударственного сектора путем формирования субъектами квазигосударственного сектора платежного поручения по форме, установленной банковским законодательством Республики Казахстан.
При заполнении платежного поручения в поле «Платежное поручение №» указывается номер, состоящий из семизначного кода субъекта квазигосударственного сектора, через дробь последние две цифры текущего финансового года, в котором осуществляются платеж и перевод денег, через дефис - порядковый номер, соответствующий порядковому номеру записи в журнале регистрации платежных поручений.
304-18. Субъект квазигосударственного сектора обеспечивает:
правомерность и обоснованность представления платежных поручений;
достоверность указанных реквизитов в платежных поручениях;
своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателя денег;
достоверность совершенных операций;
представление в территориальное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета документов, подтверждающих обоснованность платежа.
304-19. Для проведения платежей и переводов субъект квазигосударственного сектора представляет в территориальное подразделение казначейства:
при увеличении/формировании уставного капитала - свидетельство уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, либо соответствующее решение органов управления в случае перечисления денег на увеличение уставное капитала субъекта квазигосударственного сектора;
при реализации инвестиционного проекта - копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан.
304-20. При отсутствии получателя денег в ИИСК субъектом квазигосударственного сектора представляется заявка на ввод получателя денег в справочник получателей денег согласно приложению 62 к настоящим Правилам.
При отсутствии реквизитов получателя денег в ИИСК субъектом квазигосударственного сектора предоставляется заявка на внесение изменений реквизитов получателя денег в справочник получателей денег согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
Достоверность реквизитов получателя денег, указанных в платежном поручении, обеспечивает субъект квазигосударственного сектора.

304-14. Квазимемлекеттік сектор субъектісінің ашылған шоттары бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің құжат жиынын қалыптастыру осы Ереженің 10-тарауының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
304-15. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын жүргізу Ереженің 11-тарауының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
304-16. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарын жабу Ереженің 12-тарауының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
36-4-тарау. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің төлемдері мен ақша аударымдарын ұлттық валютада жүзеге асыру тәртібі
304-17. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің төлемдері мен ақша аударымдары квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарында қалған ақша қалдықтарының шегінде квазимемлекеттік сектор субъектілері Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген нысан бойынша төлем тапсырмасын қалыптастыру жолымен жүргізіледі.
Төлем тапсырмасын толтыру кезінде «№ төлем тапсырмасы» алаңында квазимемлекеттік сектор субъектісінің жеті мәнді кодынан тұратын нөмірі, бөлшек арқылы төлем және ақша аударымы жүзеге асырылатын қаржы жылының соңғы екі саны, дефис арқылы – төлем тапсырмаларын тіркеу журналындағы жазбаның реттік санына сәйкес келетін реттік саны көрсетіледі.
304-18. Квазимемлекеттік сектор субъектісі:
төлем тапсырмаларын ұсынудың заңдылығы мен негізділігін;
төлем тапсырмаларында көрсетілген деректемелердің дұрыстығын;
ақша алушының пайдасына төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі міндеттемелердің уақтылы және толық орындалуын;
жасалған операциялардың дұрыстығын;
бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне төлемнің негізділігін растайтын құжаттарды ұсынуды қамтамасыз етеді.
304-19. Төлемдер мен аударымдарды жүргізу үшін квазимемлекеттік сектор субъектісі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне:
Жарғылық капиталын ұлғайту/қалыптастыру кезінде – бағалы қағаздар нарығын қадағалау мен реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның куәлігін не квазимемлекеттік сектор субъектісінің жарғылық капиталын ұлғайтуға ақша аударылған жағдайда басқару органдарының тиісті шешімін;
инвестициялық жобаны іске асыру кезінде – шот-фактураның немесе тауарды жеткізу туралы жүк құжатының (актінің) көшірмесін немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісін немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрін ұсынады.
304-20. ҚБАЖ-да ақша алушы болмаған кезде, квазимемлекеттік сектор субъектісі ақша алушыны осы Ереженің 62-қосымшасына сәйкес ақша алушылардың анықтамалығына енгізуге өтінімді ұсынады.
ҚБАЖ-да ақша алушының деректемелері болмаған кезде квазимемлекеттік сектор субъектісі ақша алушы деректемелерінің өзгерістерін ақша алушылардың анықтамалығына енгізуге осы Ереженің 63-қосымшасына сәйкес өтінімді ұсынады.
Төлем тапсырмада көрсетілген ақша алушының деректемелерінің дұрыстығын квазимемлекеттік сектор субъектісі қамтамасыз етеді.

304-21. Территориальное подразделение казначейства осуществляет прием платежных поручений от субъектов квазигосударственного сектора на бумажном носителе и электронным образом по ИС "Казначейство-клиент".
Прием платежных поручений от субъектов квазигосударственного сектора на бумажном носителе осуществляется до 18.00 часов местного времени. Документы, поступившие в территориальные подразделения казначейства от субъектов квазигосударственного сектора на бумажном носителе после 16.00 часов, считаются принятыми на следующий рабочий день.
Платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» после 16.00 часов местного времени исполняется либо возвращается без исполнения не позднее следующего рабочего дня.
304-22. Платежное поручение на бумажном носителе и платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» исполняются либо возвращаются без исполнения в течение одного рабочего дня со дня, следующего за днем его приема территориальным подразделением казначейства.
Платежное поручение на бумажном носителе и платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", возвращаются субъекту квазигосударственного сектора без исполнения в случаях:
отсутствия либо недостаточности денежных средств на соответствующих счетах субъектов квазигосударственного сектора;
представления платежного поручения на бумажном носителе по форме, не соответствующей форме, установленной банковским законодательством;
представления с исправлениями, в том числе от руки;
представления без приложения, предусмотренных настоящими Правилами подтверждающих документов;
отсутствия подписей и/или оттиска печати на требуемых полях;
несоответствия подписей и/или оттиска печати документу с образцами подписей и оттиска печати;
нечеткого (неясного) проставления оттиска печати на требуемых полях на всех экземплярах документа;
несоответствия суммы цифрами сумме прописью;
несоответствия указанных в платежном поручении реквизитов, подлежащих программной проверке, реквизитам, введенным в ИИСК;
несоответствия реквизитов платежного поручения (за исключением ИИК, БИК, наименования банка получателя денег) реквизитам подтверждающих документов, приложенных к платежному поручению (при приложении документов в случаях, установленных настоящими Правилами);
несоответствия реквизитов первого экземпляра платежного поручения реквизитам второго экземпляра платежного поручения;
представления в срок, превышающий срок действия платежного поручения.
304-23. После проведения платежа второй экземпляр платежного поручения и сформированный отчет по форме 5-15 согласно приложению 76 к настоящим Правилам сверяются, заверяются подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства с указанием даты проведения платежа на платежном поручении и даты осуществления сверки в форме 5-15 и передаются субъектам квазигосударственного сектора.

304-21. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі квазимемлекеттік сектор субъектілерінен төлем тапсырмаларды қағаз тасығышта және «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде қабылдауды жүзеге асырады.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінен төлем тапсырмаларды қағаз тасығышта қабылдау жергілікті уақытпен сағат 18.00-ге дейін жүзеге асырылады. Аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне квазимемлекеттік сектор субъектілерінен сағат 16.00-ден кейін түскен құжаттар келесі жұмыс күнінде түскен деп саналады.
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрде сағат 16.00-ден кейін түскен төлем тапсырмасы орындалады не орындалмай келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей қайтарылады.
304-22. Қағаз тасығыштағы төлем тапсырмасы және «Қазынашылық-клиент» АЖ арқылы түскен электрондық түрде төлем тапсырмасы орындалады не оны аумақтық қазынашылық бөлімшесі қабылдаған күннен кейінгі күні бір жұмыс күні ішінде орындалмай қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы төлем тапсырмасы және «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрде түскен төлем тапсырмасы квазимемлекеттік сектор субъектісіне:
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тиісті шоттарында ақша қаражаты болмағанда не жеткіліксіз болған;
қағаз тасығыштағы төлем тапсырмасын банктік заңнамада белгіленген нысанға сәйкес келмейтін нысанда берілген;
түзетулермен, оның ішінде қолмен түзетулермен ұсынылған;
осы Ережеде көзделген растау құжаттарын қосымшаларсыз ұсынған;
талап етілетін алаңдарда қолдар және/немесе мөр бедері болмаған;
қолдар және/немесе мөр белгісі қолдар және мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкес келмеген;
құжаттың барлық даналарында талап етілген алаңдарында мөр бедері анық (айқын) қойылмаған;
цифрмен жазылған сома жазумен жазылған сомаға сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасында көрсетілген, бағдарламалық тексеруге жататын деректемелер ҚБАЖ-ға енгізілген деректемелерге сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасы деректемелері (ЖСК, БСК, ақша алушының банкінің атауын қоспағанда) төлем тапсырмасына қоса берілген (осы Ережемен белгіленген жағдайларда құжаттар қоса берілген кезде) растау құжаттарының деректемелеріне сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасының бірінші данасының деректемелері төлем тапсырмасының екінші данасының деректемелеріне сәйкес келмеген;
төлем тапсырмасының қолданылу мерзімінен асқан мерзімде ұсынылған жағдайларда орындалмай қайтарылады.
304-23. Төлем жүргізілгеннен кейін төлем тасырмасының екінші данасы мен осы Ереженің 76-қосымшасына сәйкес 5-15-нысан бойынша қалыптастырылған есеп салыстырылып тексеріледі, төлем тапсырмасында төлем жүргізу күні және 5-15-нысанында салыстырып тексеруді жүзеге асыру күні көрсетіле отырып, аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысының қолымен, мөртабан бедерімен куәландырылады және квазимемлекеттік сектор субъектілеріне беріледі.

304-24. При проведении платежей по договорам в иностранной валюте, заключенным с нерезидентами Республики Казахстан, субъект квазигосударственного сектора в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, представляет в территориальное подразделение казначейства платежное поручение для перечисления денег со счета субъекта квазигосударственного сектора на счет, открытый в банке второго уровня, для покупки в тот же день иностранной валюты.
В платежном поручении на конвертацию иностранной валюты в поле «Назначении платежа» указываются:
вид и сумма приобретаемой иностранной валюты;
курс, по которому приобретается иностранная валюта;
дата и номер договора с нерезидентом;
предмет договора.
Иностранная валюта, сконвертированная со счета субъекта квазигосударственного сектора, в течение десяти календарных дней со дня ее зачисления на его счет в иностранной валюте в банке второго уровня по видам валют должна быть использована по назначению.
Неиспользованная либо недоиспользованная иностранная валюта должна быть реконвертирована по истечении указанного срока с последующим восстановлением суммы в национальной валюте на счет субъекта квазигосударственного сектора, с которого была осуществлена конвертация иностранной валюты.
Субъекты квазигосударственного сектора, на увеличение (формирование) уставных капиталов которых предусмотрены средства на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, обеспечивают своевременность реконвертации и возврата неиспользованной либо недоиспользованной иностранной валюты на счет, с которого была осуществлена конвертация иностранной валюты.
304-25. При заключении субъектом квазигосударственного сектора договора, предусматривающего форму расчета с применением документарного аккредитива, субъект квазигосударственного сектора представляет в территориальное подразделение казначейства платежное поручение для перечисления денег со счета субъекта квазигосударственного сектора на аккредитивный счет, открытый в банке второго уровня. Одновременно субъект квазигосударственного сектора представляет документы, подтверждающие открытие аккредитива и тот факт, что условия аккредитива предусматривают возврат банком-эмитентом неисполненной суммы аккредитива, в случае истечения срока действия аккредитива или его досрочного закрытия, непосредственно на счет субъекта квазигосударственного сектора, с которого была перечислена сумма.
304-26. Исполнение инкассовых распоряжений, выставленных на счета субъектов квазигосударственного сектора, осуществляется в соответствии с требованиями главы 31 настоящих Правил.»;

304-24. Қазақстан Республикасының резидент еместерімен шетел валютасында жасалған шарттар бойынша төлемдер жүргізілген кезде квазимемлекеттік сектор субъектісі осы Ережеде көзделген тәртіпте аумақтық қазынашылық бөлімшесіне квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотынан сол күні шетел валютасын сатып алу үшін екінші деңгейлі банкте ашылған шотқа ақша аудару үшін төлем тапсырмасын ұсынады.
Шетел валютасын айырбастауға арналған төлем тапсырмасында «Төлем мақсаттары» алаңында:
сатып алынатын валютаның түрі мен сомасы;
ол бойынша шетел валютасы сатып алынатын бағам;
резидент емеспен жасалған шарттың күні мен нөмірі;
шарттың мәні көрсетіледі.
Квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотынан айырбасталған шетел валютасы оның екінші деңгейлі банкте шетел валютасындағы шотына валюталардың түрлері бойынша есептелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде мақсаты бойынша пайдаланылуы тиіс.
Пайдаланылмаған не түгел пайдаланылмаған шетел валютасы көрсетілген мерзімі өткен кейін шетел валютасын айырбастау жүзеге асырылған квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотына сомасын ұлттық валютада қалпына келтіре отырып, қайта айырбасталуы тиіс.
Республикалық бюджет туралы заңда не жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде тиісті қаржы жылына жарғылық капиталдарын ұлғайтуға (қалыптастыруға) қаражат көзделген квазимемлекеттік сектор субъектілері пайдаланылмаған не түгел пайдаланылмаған шетел валютасын қайта айырбастауды және шетел валютасын айырбастау жүзеге асырылған шотқа уақтылы қайтаруды қамтамасыз етеді.
304-25. Квазимемлекеттік сектор субъектісі құжаттық аккредитивті қолдана отырып, есеп айырысу нысанын көздейтін шарт жасасқан кезде квазимемлекеттік сектор субъектісі аумақтың қазынашылық бөлімшесіне екінші деңгейлі банкте ашылған аккредитивтік шотқа квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотынан ақша аудару үшін төлем тапсырмасын ұсынады. Сонымен бір мезгілде квазимемлекеттік сектор субъектісі аккредитивтің ашылғандығын және аккредитив шарттарында банк-эмитент аккредитивтің орындалмаған сомасын акредитивтің қолданылу мерзімі өткен немесе ол мерзімінен бұрын жабылған жағдайда қайтарылу фактісін растайтын құжаттарды сома аударылған квазимемлекеттік сектор субъектісінің тікелей шотына ұсынады.
304-26. Квазимемлекеттік сектор субъектісінің шоттарына қойылған инкассолық өкімдерді орындау осы Ереженің 31-тарауының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.»;

дополнить пунктом 326-1 следующего содержания:
«326-1. Поступления от спонсорской, благотворительной помощи, денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам, поступившие в иностранной валюте, подлежат реконвертации и зачислению в национальной валюте на соответствующий КСН спонсорской, благотворительной помощи или КСН временного размещения денег в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.»;
пункты 328329362411446448450451452454458459460462463465466468469 и 473 изложить в следующей редакции:
«328. Операции по КСН платных услуг осуществляются государственными учреждениями на основании порядка оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг), определенного Правительством Республики Казахстан, Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении.
329. Классификатор перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее - классификатор) утверждается центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета и содержит коды функциональной классификации расходов, видов товаров (работ, услуг), источники образования и направления использования поступлений, разрешенных в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
362. Государственное учреждение может осуществлять реализацию товаров (работ, услуг) другим государственным учреждениям в соответствии с Классификатором перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении.
411. В случае неиспользования или частичного использования в течение финансового года денег, выделенных из резерва Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов, администратор бюджетной программы обеспечивает возврат неиспользованной части выделенных денег путем восстановления соответствующего резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа на основании разработанного в установленном порядке и принятого постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о выделении средств из соответствующего резерва до 20 декабря текущего финансового года. После принятия соответствующего постановления вносятся изменения в соответствующие планы финансирования в порядке, определяемом главой 5 настоящих Правил.
При неиспользовании или частичном использовании нижестоящими бюджетами денег, полученных из резерва Правительства Республики Казахстан и местного исполнительного органа области в течение текущего финансового года, соответствующий местный исполнительный орган уведомляет об этом администратора вышестоящего бюджета, выделившего средства.
Администратор бюджетных программ вышестоящего бюджета разрабатывает в установленном порядке постановление Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области о внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области о выделении средств из соответствующего резерва. После принятия соответствующего постановления вносятся изменения в соответствующие планы финансирования вышестоящего бюджета в порядке, определенном главой 5 настоящих Правил.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета нижестоящего бюджета после принятия постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области о внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области о выделении средств из соответствующего резерва осуществляет корректировку соответствующего местного бюджета в установленном порядке.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета нижестоящего бюджета осуществляет возврат неиспользованных средств, полученных из резерва вышестоящего бюджета, с соответствующего кода классификации поступлений бюджета путем восстановления кассовых расходов администратора бюджетной программы вышестоящего бюджета.

мынадай мазмұндағы 326-1-тармақпен толықтырылсын:
«326-1. Демеушілік, қайырымдылық көмектен түсетін түсімдер, оларды қайтару не белгілі бір жағдайлар туындаған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аудару шартында жеке және (немесе) заңды тұлғалар заңнамалық актілерге сәйкес мемлекеттік мекемеге беретін, шетел валютасында түскен ақша қайта айырбастауға және осы Ережеде көзделген тәртіппен тиісті демеушілік, қайырымдылық ҚБШ-ға немесе ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-ға ұлттық валютада есептеуге жатады.»;
328329362411446448450451452454458459460462463465466468469 және 473-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«328. Ақылы қызмет ҚБШ-сы бойынша операцияларды Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қаулысымен бекiтiлген тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) өткiзу бойынша ақылы қызмет түрлерiн көрсету тәртiбi негiзiнде, республикалық және жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң өздерiнiң билiгiнде қалатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiнiң сыныптаушысы негiзiнде мемлекеттiк мекемелер жүзеге асырады.
329. Республикалық немесе жергілікті бюджеттiң есебiнен ұсталатын, өздерi сатудан түсетiн ақша өздерiнiң билiгiнде қалатын мемлекеттiк мекемелердiң тауарлары (жұмыстары, қызметтерi) тiзбесiнiң сыныптаушысын (бұдан әрi - сыныптауыш) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның бұйрығымен бекiтiледi және шығыстардың функционалдық сыныптамасының, тауарлар (жұмыстар, қызметтер) түрлерiнiң кодтарын, пайда болу көздерi мен Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес рұқсат етiлген түсiмдердi пайдалану бағыттарын қамтиды.
362. Мемлекеттiк мекеме республикалық немесе жергілікті бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң тауарлары (жұмыстары, қызметтерi) сыныптауышына сәйкес өткiзуден ақша билiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) басқа мемлекеттiк мекемелерге өткiзудi жүзеге асыра алады.
411. Қаржы жылы iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген ақшаны пайдаланбаған немесе iшiнара пайдаланған жағдайда, бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның тиiстi резервiне жiберу жолымен бөлiнген ақшаның пайдаланылмаған бөлiгiн қайтаруды ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның тиiстi резервтен қаражат бөлу туралы қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган белгiленген тәртiппен әзiрленген және қабылданған негiзде қамтамасыз етедi. Тиiстi қаулы қабылданғаннан кейiн осы Ереженiң 5-тарауында айқындалатын тәртiппен тиiстi қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және облыстың жергілікті атқарушы органының резервінен алынған ақшаны төмен тұрған бюджет ағымдағы қаржы жылының ішінде толық пайдаланбаған немесе ішінара пайдаланған кезде тиісті жергілікті атқарушы орган ол туралы қаражат бөлген жоғары тұрған бюджет әкімшісіне хабарлайды.
Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісі тиісті резервтен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысын белгіленген тәртіппен әзірлейді. Тиісті қаулы қабылданғаннан кейін осы Ереженің 5-тарауында айқындалған тәртіппен жоғары тұрған бюджеттің тиісті қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізіледі.
Төмен тұрған бюджеттің бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органы тиісті резервтен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысы қабылданғаннан кейін тиісті жергілікті бюджетті белгіленген тәртіппен түзетуді жүзеге асырады.
Төмен тұрған бюджеттің бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органы жоғары тұрған бюджеттің резервінен алынған, толық пайдаланылмаған қаражатты жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің кассалық шығыстарын қалпына келтіру жолымен бюджетке түсетін түсімдер сыныптамасының тиісті кодынан қайтаруды жүзеге асырады.

446. Настоящая глава определяет порядок распределения средств распределяемых бюджетных программ на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономического обоснования (далее - ТЭО) бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов и процедур их финансирования.
В случаях, установленных законодательством Республики Казахстан, в рамках разработки или корректировки ТЭО финансируется проведение соответствующих необходимых экспертиз ТЭО в зависимости от специфики проекта, за исключением экономической экспертизы.
Финансирование и проведение экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных проектов (далее - БИП) и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов осуществляются за счет средств распределяемой бюджетной программы центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию.
Средства распределяемой бюджетной программы подлежат распределению в течение финансового года между различными администраторами бюджетных программ на основании утвержденного Перечня бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, финансирование разработки или корректировки, а также проведение необходимых экспертиз ТЭО, консультативного сопровождения концессионных проектов, которых осуществляются за счет средств распределяемой бюджетной программы центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию.
В случае если финансирование местного БИП осуществляется за счет средств целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в местный бюджет, финансирование разработки ТЭО осуществляется за счет распределяемой бюджетной программы местного уполномоченного органа по государственному планированию.
В случае, если реализация БИП предлагается за счет средств республиканского бюджета, отраслевая экспертиза инвестиционного предложения проводится отраслевым центральным государственным органом.
В случае, если реализация БИП предлагается за счет средств местного бюджета, а также проектов, планируемых к финансированию за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, отраслевая экспертиза инвестиционного предложения проводится отраслевым исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета.
Определение бюджетного инвестиционного проекта и концессионного проекта на условии софинансирования как республиканского либо местного осуществляется в соответствии с критериями, установленными статьей 151 Бюджетного кодекса.

446. Осы тарау бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалардың қаражатын бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеудiң техникалық-экономикалық негiздемелерiн (бұдан әрi - ТЭН) әзiрлеудi немесе түзетудi, сондай-ақ қажеттi сараптаманы жүргiзудi қаржыландыруға қаражат бөлу тәртiбiн және оларды қаржыландыру рәсiмдерiн анықтайды.
Экономикалық сараптаманы қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жағдайларда, ТЭН әзiрлеу немесе түзету шеңберiнде жобаның ерекшелігіне байланысты ТЭН қажеттi сараптамаларын жүргiзу қаржыландырылады.
Бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бұдан әрi - БИЖ) және концессиялық жобалардың ТЭН сараптамаларын қаржыландыру және өткiзу, концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеу мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органның бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламасының қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
Бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламаның қаражаты бекiтiлген Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалар тiзбесiнiң негiзiнде әр түрлi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi арасында қаржы жылы iшiнде бөлуге жатады, мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органның бөлiнетiн бюджеттiк бағдарлама қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын ТЭН әзiрлеудi немесе түзетудi, сондай-ақ қажеттi сараптама жүргiзудi, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуді қаржыландыру жүзеге асырылады.
Егер жергiлiктi БИЖ-ды қаржыландыру жергiлiктi бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерiнiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылса, ТЭН әзiрлеудi қаржыландыру мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органның бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламасы есебiнен жүзеге асырылады.
Егер БИЖ-ды республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен жүзеге асыру ұсынылса, инвестициялық ұсынысты салалық сараптамадан өткiзудi салалық орталық мемлекеттiк орган жүргiзедi.
Егер БИЖ-ды жергiлiктi бюджеттiң қаражаты есебiнен, сондай-ақ республикалық бюджеттiң нысаналы даму трансферттерi мен кредиттерi есебiнен қаржыландыру жоспарланып отырған жобаларды жүзеге асыру ұсынылса, инвестициялық ұсынысты салалық сараптамадан өткiзудi жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын салалық атқарушы орган жүргiзедi.
Бюджеттiк инвестициялық жобаны және концессиялық жобаны республикалық не жергiлiктi ретiнде бiрлесiп қаржыландыру шартымен анықтау Бюджет кодексiнiң 151-бабында белгiленген өлшемдерге сәйкес жүзеге асырылады.

448. Администраторы бюджетных программ представляют заявки на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов в центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию.
450. Заявка на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО БИП формируется в текущем году, в котором планируется разработка ТЭО, и должна включать следующие документы:
1) информационный лист инвестиционного предложения;
2) информацию, обосновывающую стоимость разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО БИП;
3) техническое задание на разработку или корректировку, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО БИП;
4) отраслевую экспертизу инвестиционного предложения;
5) сравнительную таблицу с указанием предполагаемых изменению технических решений и/или дополнительных расходов по ТЭО БИП, а также утвержденное ТЭО БИП (в случае корректировки ТЭО БИП).
451. Центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию рассматривают инвестиционные предложения и направляют экономическое заключение по ним администраторам бюджетных программ.
Центральный уполномоченный орган по государственному планированию формирует заключения по инвестиционным предложениям на основании положительного экономического заключения на разработку или корректировку, а также на проведение необходимых экспертиз ТЭО БИП и вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
Местный уполномоченный орган по государственному планированию по итогам рассмотрения инвестиционных предложений формирует по ним заключения и направляет их на рассмотрение бюджетной комиссии.
452. По инвестиционным проектам, отобранным бюджетными комиссиями, содержащимся в инвестиционных предложениях, центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию формирует перечень БИП, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз ТЭО по которым осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию.
454. Перечень, содержащий название и сумму финансирования по каждому проекту, утверждается отдельным решением Правительства Республики Казахстан или нормативным правовым актом местного исполнительного органа, подготовку которых осуществляют центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию.

448. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органға бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеудiң ТЭН әзiрлеудi немесе түзетудi, сондай-ақ қажеттi сараптамасын жүргiзудi қаржыландыруға өтiнiмдер бередi.
450. БИЖ ТЭН-ін әзiрлеудi немесе түзетудi, сондай-ақ қажеттi сараптамадан өткiзудi қаржыландыруға өтiнiм ТЭН әзiрлеу жоспарланатын ағымдағы жылы қалыптастырылады және мынадай құжаттарды:
1) инвестициялық ұсыныстың ақпараттық парағын;
2) БИЖ ТЭН-ін әзiрлеу немесе түзету, сондай-ақ қажеттi сараптамадан өткiзу құнын негiздейтiн ақпаратты;
3) БИЖ ТЭН-ін әзiрлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажеттi сараптамадан өткiзуге техникалық тапсырманы;
4) инвестициялық ұсынысқа салалық сараптамасын;
5) БИЖ ТЭН-і бойынша өзгертілуі болжанатын техникалық шешімдері және/немесе қосымша шығыстарды көрсетілген салыстырмалы кестені, сондай-ақ бекітілген БИЖ ТЭН-ін (БИЖ ТЭН-і түзетілген жағдайда) қамтуы тиіс.
451. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi орган инвестициялық ұсыныстарды қарайды және олар бойынша экономикалық қорытындыны бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiне жiбередi.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган БИЖ ТЭН-ін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптамасын жүргізуге оң экономикалық қорытынды негізінде инвестициялық жобалар бойынша қорытындылар қалыптастырады және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган инвестициялық ұсыныстарды қарау қорытындылары бойынша олар бойынша қорытынды жасайды және оларды бюджет комиссиясының қарауына жібереді.
452. Бюджеттiк комиссия iрiктеген инвестициялық ұсыныстарда қамтылған инвестициялық жобалар бойынша мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi орган БИЖ тiзбесiн қалыптастырады, ол бойынша ТЭН әзірлеу мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органның тиiстi бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламасының қаражаты есебінен жүзеге асырады.
454. Әрбiр жоба бойынша қаржыландырудың атауын және сомасын қамтитын тiзбе мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi орган дайындайтын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жеке шешiмiмен немесе жергiлiктi атқарушы органның нормативтiк құқықтық актiсiмен бекiтiледi.

458. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию направляет заключение экспертизы концессионных предложений уполномоченному государственному органу соответствующей отрасли, если проект республиканский, а также местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы, если проект местный.
459. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию на основании положительного заключения экспертизы концессионных предложений формирует заключения по концессионным предложениям на разработку или корректировку, а также проведение необходимых экспертиз ТЭО концессионных проектов и вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
Местный уполномоченный орган по государственному планированию на основании положительного заключения экспертизы концессионных предложений формирует заключения по концессионным предложениям на разработку или корректировку, а также проведение необходимых экспертиз ТЭО концессионных проектов и вносит на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии.
460. По концессионным проектам, одобренным бюджетными комиссиями, содержащимся в концессионных предложениях, центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию, формирует перечень концессионных проектов, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз ТЭО которых осуществляются за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию.
462. Перечень, содержащий название и сумму финансирования по каждому проекту, утверждается отдельным решением Правительства Республики Казахстан или нормативным правовым актом местного исполнительного органа, подготовку которых осуществляют центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию.
463. Исполнительный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления, направляет заявку на финансирование услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов в центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию.
465. Центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию вносят заключение на оказание услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии.
По объемам финансирования услуг по консультативному сопровождению каждого концессионного проекта, одобренного бюджетными комиссиями, центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию формируют перечень услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов, которое осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию.

458. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган концессиялық жобалардың сараптама қорытындысын, егер жоба республикалық болса, тиісті саладағы уәкілетті мемлекеттік органға, сондай-ақ егер жоба жергілікті болса, тиісті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына жібереді.
459. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган концессиялық ұсыныстар сараптамасының оң қорытындысы негізінде концессиялық жобалар ТЭН әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптамасын өткізуге концессиялық ұсыныстар бойынша қорытындылар жасайды және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган концессиялық ұсыныстар сараптамасының оң қорытындысы негізінде концессиялық жобалар ТЭН-ін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптамасын өткізуге концессиялық ұсыныстар бойынша қорытындылар жасайды және тиісті бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
460. Бюджеттiк комиссиялар мақұлдаған концессиялық ұсыныстарда қамтылған концессиялық жобалар бойынша мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi орган ТЭН-дi әзiрлеу немесе түзету, сондай-ақ қажеттi сараптаудан өткiзу мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органның тиiстi бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламасының қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын концессиялық жобалардың тiзбесiн қалыптастырады.
462. Әрбiр жоба бойынша қаржыландырудың атауын және сомасын қамтитын тiзбе, дайындығын мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi орган жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жеке шешiмiмен немесе жергiлiктi атқарушы органның нормативтiк құқықтық актiсiмен бекiтiледi.
463. Мемлекеттiк басқарудың тиiстi саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын атқарушы орган концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеу жөнiндегi қызметтердi қаржыландыруға өтiнiмдi мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органға жiбередi.
465. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу бойынша қызметтер көрсетуге қорытындыны тиісті бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Бюджет комиссиялары мақұлдаған әрбір концессиялық жобаны консультативтік сүйемелдеу жөніндегі қызметтерді қаржыландыру көлемі бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу жөніндегі қызметтердің тізбесін қалыптастырады, ол мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органның тиісті бөлінген бюджеттік бағдарламасы қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

466. Соответствующая бюджетная комиссия по результатам рассмотрения определяет Перечень услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов, которое осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию, а также виды и объемы финансирования по каждому проекту.
468. Перечень, содержащий название и сумму финансирования по каждому проекту, утверждается решением Правительства Республики Казахстан или нормативным правовым актом местного исполнительного органа, подготовку которых осуществляют центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию.
469. В случае, если по результатам рассмотрения соответствующей бюджетной комиссией перечней, средства распределяемых бюджетных программ распределены не в полном размере, центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию до 1 числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения перечней, вносят на рассмотрение бюджетной комиссии вопрос финансирования разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов на оставшуюся сумму средств распределяемой бюджетной программы на основании экономического заключения центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию.
Формирование, внесение на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии и утверждение дополнения в Перечни на оставшуюся сумму средств соответствующих распределяемых бюджетных программ осуществляются в порядке, установленном настоящими Правилами.
В случае не использования или частичного использования в течение финансового года денег, выделенных по соответствующим распределяемым бюджетным программам на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов, администраторы бюджетных программ обеспечивают возврат неиспользованной части выделенных денег путем восстановления соответствующих бюджетных программ центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию, на основании разработанного в установленном порядке и принятого решения Правительства Республики Казахстан или нормативного правового акта местного исполнительного органа о внесении изменений в решение Правительства Республики Казахстан или нормативный правовой акт местного исполнительного органа о распределении соответствующих распределяемых бюджетных программ с последующим внесением изменений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам.

466. Тиiстi бюджеттiк комиссия қарау нәтижелерi бойынша мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органның тиiстi бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламасының қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеу жөнiндегi қызметтердiң тiзбесiн, сондай-ақ әрбiр жоба бойынша қаржыландырудың түрлерi мен көлемдерiн айқындайды.
468. Әрбiр жоба бойынша қаржыландырудың атауын және сомасын қамтитын тiзбе дайындайды, мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi орган жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен немесе жергiлiктi атқарушы органның нормативтiк құқықтық актiсiмен бекiтiледi.
469. Егер тиiстi бюджет комиссиясының тiзбелерді қарау нәтижелерi бойынша бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламаның қаражаты толық мөлшерде бөлiнбеген жағдайда, мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi орган тiзбелер бекiтiлген айдан кейiнгi екiншi айдың 1 күнiне дейiн бюджет комиссиясының қарауына мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органның экономикалық қорытындысының негiзiнде, бөлiнген бюджет бағдарламасы қаражатының қалған сомасына бюджеттiк және концессиялық жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеудiң ТЭН-ін әзiрлеудi немесе түзетудi, сондай-ақ қажеттi сараптамаларын өткізудi қаржыландыру мәселесiн енгiзедi.
Тиісті бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалар қаражатының қалған сомасына тiзбелерге толықтыруды қалыптастыру, тиiстi бюджет комиссиясының қарауына енгiзу және бекiту осы Ережеде белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
Бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН-ін әзiрлеудi және оны сараптамадан өткiзудi, концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеудi қаржыландыру бойынша тиісті бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалар бойынша бөлiнген ақша қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған немесе iшiнара пайдаланылған жағдайда, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына кейiннен өзгерiстер енгiзе отырып, тиісті бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламаларды бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешіміне немесе жергілікті атқарушы органның нормативтік құқықтық актісіне өзгерiстер енгiзу туралы белгіленген тәртіппен әзірленген және қабылданған Қазақстан Республикасы Үкiметi шешімінің немесе жергілікті атқарушы органның нормативтік құқықтық актісі негiзiнде мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органның тиiстi бюджеттiк бағдарламаларын қалпына келтiру жолымен бөлiнген ақшаның пайдаланылмаған бөлiгiн қайтаруды қамтамасыз етедi.»;

473. Администраторы бюджетных программ представляют в центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию информацию о ходе реализации мероприятий по разработке или корректировке ТЭО бюджетного инвестиционного и концессионного проекта, консультативного сопровождения концессионных проектов до 10 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.»;
заголовок главы 51 изложить в следующей редакции:
«Глава 51. Порядок распределения средств на финансирование экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии»;
пункты 474516 и 521 изложить в следующей редакции:
«474. Настоящим определяется порядок распределения средств бюджетной программы центрального уполномоченного органа по государственному планированию по финансированию экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии.
Под финансированием экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии следует понимать финансирование экспертизы концессионных предложений; экономической экспертизы технико-экономического обоснования республиканских бюджетных инвестиционных и концессионных проектов; экспертизы конкурсной документации, в том числе при внесении в нее изменений и дополнений; экспертизы концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера; экспертизы проектов договоров концессии, в том числе при внесении в договоры концессии изменений и дополнений; экспертизы предложений концессионера на получение поручительства государства; экономической экспертизы инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий; экономической экспертизы бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств республиканского бюджета; мониторинга и оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета; оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов; оценки реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц.
516. После накопления суммы на тенговом счете Правительства в НБ РК, достаточной для изъятия, осуществляемого в рамках перечисления следующего ежемесячного гарантированного трансферта, передаваемого из Нацфонда РК в республиканский бюджет согласно сводного плана поступлений и финансирования по платежам, с тенгового счета средства конвертируются и поступают на счет Правительства в тенге для учета тенгового эквивалента средств, поступающих в иностранной валюте.

473. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органға бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН-ін әзiрлеу немесе түзету, концессиялық жобаларды консультативтiк сүйемелдеу бойынша iс-шараларды iске асыру барысы туралы ақпаратты есептi айдан кейiнгi айдың 10 күнiне дейiн ұсынады.»;
51-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«51-тарау. Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы сараптамадан өткiзудi және бағалауды қаржыландыруға қаражат бөлу тәртiбi»;
474516 және 521-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«474. Осымен мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның бюджеттiк инвестициялар мен концессия мәселелерi бойынша құжаттаманы сараптау және бағалау бойынша бюджеттiк бағдарламаның қаражатын бөлу тәртiбi айқындалады.
Концессиялық ұсыныстарға сараптаманы; концессиялық ұсыныстарға экономикалық сараптаманы; республикалық бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемесiнiң экономикалық сараптамасын; конкурстық құжаттама сараптамасын, оның iшiнде оған өзгерiстер мен толықтырулар енгiзген кезiнде; концессионердi таңдау бойынша конкурсты өткiзу кезiнде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтiнiмдер сараптамасын; концессия шарттарына жобаларының сараптамасын, оның iшiнде концессия шарттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзген кезiнде; мемлекет тапсырмасын алуға концессионердiң ұсыныстарына сараптаманы; республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалардың экономикалық сараптамасын; мемлекеттiк кепiлдiктердi ұсыну үшiн инвестициялық жобалардың экономикалық сараптамасын; республикалық бюджет қаражатты есебiнен заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланып отырған бюджеттiк инвестициялардың экономикалық сараптамасын; концессиялық жобаларды, оның iшiнде бюджеттен қоса қаржыландыру шартында iске асырудың мониторингi мен бағалауды; бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруды бағалауды; заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестицияларды іске асыруды бағалауды қаржыландыруды бюджеттiк инвестициялар мен концессия мәселелерi бойынша құжаттамаға сараптама мен бағалауды қаржыландыру деп түсiну қажет.
516. Түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкес ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке берілетін ай сайынғы кепілдік берілген трансферттің аударымы шеңберінде жүзеге асырылатын ҚР ҰБ-інде Үкіметінің теңгелік шотында алу үшін жеткілікті сома жиналғаннан кейін теңгелік шоттағы қаражат айырбасталады және шетел валютасында түсетін қаражаттың теңгелік баламасын есепке алу үшін Үкіметтің шотына теңгемен түседі.

521. Использование средств Нацфонда РК осуществляется только на цели, предусмотренные Бюджетным кодексом.
Расходование средств Нацфонда РК в виде гарантированного трансферта, передаваемого из Нацфонда РК в республиканский бюджет, осуществляется в объеме не более, утвержденном в сводном плане поступлений и финансирования по платежам на соответствующий период в течение финансового года.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение 3-х рабочих дней со дня утверждения сводного плана поступлений и финансирования по платежам республиканского бюджета доводит до НБ РК утвержденный объем гарантированного трансферта в республиканский бюджет из Нацфонда РК с разбивкой по месяцам и уведомляет о реквизитах, по которым НБ РК осуществляет перечисление.»;
пункт 531 исключить;
абзац одиннадцатый пункта 596 изложить в следующей редакции:
«средства на счете условного вклада (счет обслуживания) устанавливаются в размере ста процентов от предстоящей выплаты основного долга, начисленных процентов (вознаграждения), а также иных платежей в соответствии с договором (соглашением) займа за тридцать пять дней до даты предстоящей выплаты;»;
абзац первый пункта 599 изложить в следующей редакции:
«599. Прогнозные данные на очередной финансовый год по правительственным займам, привлекаемым для финансирования дефицита республиканского бюджета, включают определение центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию:»;
пункт 602 изложить в следующей редакции:
«602. Привлечение внешнего займа от имени Правительства Республики Казахстан осуществляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета на основании положительного решения республиканской бюджетной комиссии по каждому бюджетному инвестиционному проекту и/или бюджетной программе, направленной на реализацию проекта (мероприятий проектного документа) (далее - проект), в рамках перечня предполагаемых программных и инвестиционных правительственных внешних займов.
В решении республиканской бюджетной комиссии устанавливаются источники и механизм финансирования проекта, предполагаемого к финансированию за счет правительственных внешних займов.»;
абзац первый пункта 603 изложить в следующей редакции:
«603. Для привлечения определенного займа, в рамках перечня предполагаемых программных и инвестиционных правительственных внешних займов на соответствующий период, центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с привлечением заинтересованных министерств и организаций осуществляется:»;

521. ҚР Ұлттық қорының қаражатын пайдалану Бюджет кодексінде көзделген мақсаттарға ғана жүзеге асырылады.
ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепілдік берілген трансферт түрінде берілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын жұмсау қаржы жылы ішінде тиісті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында бекітілгеннен артық емес көлемде жүзеге асырылады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттің төлемдері бойынша түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары бекітілген күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде айлар бойынша бөлінген ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепілдік берілген трансферттің бекітілген көлемін ҚР ҰБ назарына жеткізеді және ҚР ҰБ аударуды жүзеге асыратын деректемелер туралы хабарлайды.»;
531-тармақ алынып тасталсын;
596-тармақтың он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«шартты салымның арнайы шотындағы (қызмет көрсету шоты) қаражат қарыз туралы шартқа (келісімге) сәйкес алдағы төлем күніне дейінгі отыз бес күн бұрын негізгі борыштың, есептелген пайыздардың (сыйақының), сондай-ақ өзге де төлемдердің алдағы төлемдерінің жүз пайызы мөлшерінде белгіленеді;»;
599-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«599. Республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін тартылатын үкіметтік қарыздар бойынша кезекті қаржы жылына арналған болжамды деректер мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп:»;
602-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«602. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан сыртқы қарыз тартуды болжанған бағдарламалық және инвестициялық үкiметтiк сыртқы қарыздар тiзбесiнiң шеңберiнде жобаны (жобалық құжаттың іс-шараларын) (бұдан әрі - жоба) iске асыруға бағытталған әрбiр бюджеттiк инвестициялық жоба және/немесе бюджеттiк бағдарлама бойынша республикалық бюджет комиссиясының оң шешiмi негiзiнде бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган жүзеге асырады.
Республикалық бюджет комиссиясының шешімінде үкіметтік сыртқы қарыз есебінен қаржыландыруға болжанған жобаны қаржыландырудың көздері мен тетігі белгіленеді.»;
603-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«603. Бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган тиiстi кезеңге арналған болжанған бағдарламалық және инвестициялық үкiметтiк сыртқы қарыздар тiзбесiнiң шеңберiнде белгiлi бiр қарызды тарту туралы мүдделi министрлiктер мен ұйымдарды тарта отырып:»;

подпункт 2) пункта 604 изложить в следующей редакции:
«2) оценку приемлемости условий и соответствия их технико-экономическому обоснованию проекта, а также финансовым (бюджетным) ограничениям;»;
пункты 606 и 607 исключить;
пункты 608612613614615 и 616 изложить в следующей редакции
«608. Подписание оформленного договора займа осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
612. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета осуществляет учет средств внешних займов на основании информации, представляемой в обязательном порядке исполнительными агентствами по займам (конечными заемщиками, банками, администраторами бюджетных программ), а также получаемой от заимодателей или доноров.
613. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета осуществляет мониторинг реализации проектов на основании информации, предоставляемой в обязательном порядке исполнительными агентствами по займам (конечными заемщиками, банками, администраторами бюджетных программ), а также получаемой от заимодателей или доноров. Формы и сроки предоставления информации исполнительными агентствами устанавливаются Правительством Республики Казахстан.
614. В целях осуществления мониторинга использования заемных средств в рамках договоров займа, предоставляемых Правительству Республики Казахстан международными финансовыми организациями или другими заимодателями (далее - заимодатели), администратор бюджетной программы разрабатывает план реализации инвестиционного проекта по форме согласно приложению 115 к настоящим Правилам, включающий в себя перечень мероприятий, сроки и объемы финансирования по годам на весь период действия договора займа в разрезе компонентов проекта, в том числе из средств республиканского бюджета, и выносит на рассмотрение и утверждение Правительством Республики Казахстан.
615. Администратор бюджетных программ:
1) в пределах установленной штатной численности определяет структурное подразделение, ответственное за реализацию проекта;
2) при формировании проекта республиканского бюджета на очередной финансовый год в установленном порядке планирует объемы финансирования проекта;
3) осуществляет реализацию проекта путем проведения закупок товаров, работ и услуг в соответствии с процедурами, предусмотренными в договоре займа;
4) на основании решения конкурсной комиссии, согласованного с заимодателем, заключает контракты на закуп товаров, работ и услуг;
5) обеспечивает мониторинг заключенных контрактов, а также целевое использование средств внешнего займа и средств софинансирования казахстанской стороной;

604-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) шарттардың қолайлылығын және жобаның техникалық-экономикалық негіздемесіне, сондай-ақ олардың қаржылық (бюджеттік) шектеулерге сәйкестігін бағалауды;»;
606 және 607-тармақтар алынып тасталсын;
608612613615 және 616-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«608. Ресімделген қарыз шартына қол қою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
612. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қарыздар жөніндегі атқарушы агенттердің (түпкі қарыз алушылардың, банктердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің) міндетті түрде ұсынған, сондай-ақ кредит берушілерден немесе донорлардан алынған ақпараттар негізінде сыртқы қарыздардың қаражатын есепке алуды жүзеге асырады.
613. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган қарыздар жөнiндегi атқарушы агенттердiң (түпкi қарыз алушылардың, банктердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң) мiндеттi түрде ұсынған, сондай-ақ қарыз берушiлерден немесе донорлардан алынған ақпараттар негiзiнде жобалардың iске асырылуына мониторинг жасауды жүзеге асырады. Атқарушы агенттердiң ақпараттарды ұсыну нысаны мен мерзiмiн Қазақстан Республикасының Үкіметі белгiлейдi.
614. Халықаралық қаржы ұйымдарының немесе басқа қарыз берушiлердiң (бұдан әрi - қарыз берушiлер) Қазақстан Республикасының Үкiметiне беретiн қарыз шарттары шеңберiнде қарыз қаражатын пайдалану мониторингiн жүзеге асыру мақсатында бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi жоба құрауыштары бөлiнiсiнде, оның iшiнде республикалық бюджеттiң қаражатынан жылдар бойынша қарыз шартының бүкiл қолданылу кезеңiнде iс-шаралар тiзбесiн, қаржыландырудың мерзiмi мен көлемiн қамтитын инвестициялық жобаны iске асыру жоспарын осы Ереженiң 115-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әзiрлейдi және Қазақстан Республикасының Үкiметiне қарауға және бекiтуге шығарады.
615. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi:
1) белгiленген штат саны шегiнде жобаны iске асыруға жауапты құрылымдық бөлiмшенi анықтайды;
2) кезекті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын қалыптастыру кезiнде жобаны қаржыландыру көлемiн белгiленген тәртiппен жоспарлайды;
3) қарыз шартында көзделген рәсiмдерге сәйкес тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу жолымен жобаны iске асыруды жүзеге асырады;
4) қарыз берушiмен келiсiлген конкурстық комиссияның шешiмi негiзiнде тауарларды, жұмыстарды және көрсететiн қызметтердi сатып алуға келiсiм-шарттар жасасады;
5) жасасқан келiсiмшарттардың мониторингiн, сондай-ақ сыртқы қарыз қаражатының және қазақстандық тарапының бiрлесiп қаржыландырған қаражатының мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етедi;

6) согласовывает с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета внесение изменений и дополнений в договор займа, в том числе в части перераспределения средств по категориям займа, продления сроков доступности средств займа.
616. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, в качестве заемщика от имени Правительства Республики Казахстан:
1) осуществляет отбор казахстанских банков второго уровня или других организаций для участия в реализации проекта в случае, если таковое предусмотрено договором займа или схемой финансирования проекта, который регламентируется главой 59 настоящих Правил;
2) по согласованию с банками разрабатывает и подписывает с конечными заемщиками кредитные договоры о возврате средств правительственных внешних займов и средств софинансирования Правительства Республики Казахстан в республиканский бюджет;
3) осуществляет мониторинг использования средств внешних займов;
4) согласовывает внесение изменений и дополнений в договор займа.»;
заголовок главы 67 изложить в следующей редакции:
«Глава 67. Проведение конкурсов по закупкам за счет средств займов товаров, работ и услуг»;
пункты 621627630 изложить в следующей редакции:
«621. Закуп товаров, работ и услуг из средств софинансирования Республикой Казахстан в целях реализации проекта, финансируемого в рамках правительственного внешнего займа, проводится в соответствии с законодательством Республики Казахстан, если иное не предусмотрено международным договором.
627. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
1) осуществляет финансовую экспертизу инвестиционных проектов;
2) проводит переговоры с потенциальными заимодателями по условиям предоставления негосударственных займов под государственные гарантии;
3) заключает соглашение о предоставлении государственной гарантии;
4) предоставляет государственные гарантии.
630. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию:
1) обеспечивает организационное руководство процессом рассмотрения инвестиционных проектов;
2) осуществляет экономическое заключение инвестиционных проектов;
3) определяет рынки ссудного капитала (внешний или внутренний) для привлечения гарантированных государством займов;
4) формирует и вносит на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии предложение по лимиту предоставления государственных гарантий на планируемый период, проект перечня инвестиционных проектов.»;
пункт 639-3 изложить в следующей редакции:
«639-3. Уполномоченный орган по государственному планированию осуществляет отбор инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий.»;

6) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органмен қарыз шартына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi, оның iшiнде қарыз санаттары бойынша қаражатты қайта бөлу, қарыздың қаражатына қол жеткiзу мерзiмiн ұзартуды келiседi.
616. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан қарыз алушы ретiнде бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган:
1) осы Ереженiң 59-тарауымен регламенттелетiн егер ол қарыз шартында немесе жобаларды қаржыландыру схемасында көзделген жағдайда жобаны iске асыруға қатысу үшiн қазақстандық екiншi деңгейдегi банктердi немесе басқа ұйымдарды iрiктеудi жүзеге асырады;
2) Банктермен келiсiм бойынша үкiметтiк сыртқы қарыздардың қаражатын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бiрлесiп қаржыландыру қаражатын республикалық бюджетке қайтару туралы түпкi қарыз алушымен кредиттiк шарт әзiрлейдi және оған қол қояды;
3) қарыз шартты пайдалану мониторингiн жүзеге асырады;
4) қарыз шартына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi келiседi.»;
67-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
«67-тарау. Қарыз қаражаты есебінен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу бойынша конкурстар өткізу»;
621627 және 630-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«621. Егер, халықаралық шартта өзгеше көзделмесе, үкіметтік сыртқы қарыз шеңберінде қаржыландырылатын жобаны іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының бірлесіп қаржыландыру қаражатынан тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
627. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган:
1) инвестициялық жобалардың қаржылық сараптамасын жүзеге асырады;
2) мемлекеттік кепілдіктермен мемлекеттік емес қарыздарды беру шарттары бойынша ықтимал кредиторлармен келіссөздер жүргізеді;
3) мемлекеттік кепілдіктер беру туралы келісім жасасады;
4) мемлекеттік кепілдіктер береді.
630. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган:
1) инвестициялық жобаларды қарау процесінде ұйымдық басшылықты қамтамасыз етеді;
2) инвестициялық жобалардың экономикалық қорытындысын жүзеге асырады;
3) мемлекет кепілдік берген қарыздарды тарту үшін несие капиталының нарықтарын (ішкі және сыртқы) айқындайды;
4) жоспарланып отырған мерзімге мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті бойынша ұсынысты, инвестициялық жобалардың тізімінің жобасын қалыптастырады және республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.»;
639-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«639-3. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін инвестициялық жобаларды іріктеуді жүзеге асырады.»;

пункты 642643644661663665774 и 776 изложить в следующей редакции:
«642. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию в срок не позднее 20 июля текущего финансового года формирует на основании экономических заключений и вносит на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии проект перечня инвестиционных проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии, с приложением экономических заключений по проектам.
643. Республиканская бюджетная комиссия при рассмотрении проекта перечня инвестиционных проектов, предоставленного центральным уполномоченным органом по государственному планированию, определяет перечень инвестиционных проектов на год, входящих в лимит предоставления государственных гарантий на очередной год.
644. В ходе формирования проекта республиканского бюджета центральный уполномоченный орган по государственному планированию по решению республиканской бюджетной комиссии дорабатывает перечень инвестиционных проектов и пересматривает суммы государственных гарантий по каждому инвестиционному проекту.
661. Местный уполномоченный орган по государственному планированию города республиканского значения, столицы с учетом лимита долга местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы и перечня приоритетных (республиканских или местных) бюджетных инвестиционных проектов (программ) на основе прогноза социально-экономического развития и бюджетных параметров республики направляет на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии предложения по заимствованию местным исполнительным органом города республиканского значения, столицы путем выпуска государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке, определяет прогнозные объемы на обслуживание и погашение, предусматриваемые на планируемые годы.
После одобрения предложений соответствующей бюджетной комиссией местный уполномоченный орган по государственному планированию города республиканского значения, столицы составляет проект решения о внесении изменений и дополнений в решение маслихата о бюджете города республиканского значения, столицы на очередной финансовый год в установленном порядке.
663. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию с учетом лимита долга местного исполнительного органа и перечня приоритетных (республиканских или местных) бюджетных инвестиционных проектов (программ) осуществляет прогнозные расчеты финансирования запланированного дефицита бюджета местных исполнительных органов, лимит долга местных исполнительных органов на планируемый год и направляет эти предложения в Республиканскую бюджетную комиссию по формированию проекта бюджета местных исполнительных органов.

642643644661663665774 және 776-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«642. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган ағымдағы қаржы жылының 20 шiлдесiнен кешiктiрмейтін мерзiмде экономикалық қорытындылар негiзiнде жобалар бойынша экономикалық қорытындыларын қоса, мемлекеттiк кепiлдiктермен мемлекеттiк емес қарыздардың қаражаты есебiнен қаржыландыруға ұсынылатын инвестициялық жобалар тiзбесiнiң жобасын қалыптастырады және республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгiзедi.
643. Республикалық бюджет комиссиясы мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган ұсынған инвестициялық жобалар тiзбесiнiң жобасын қарау кезiнде кезектi жылға арналған мемлекеттiк кепiлдiктердi беру лимитiне енетiн, бiр жылға арналған инвестициялық жобалардың тiзбесiн айқындайды.
644. Республикалық бюджет жобасын қалыптастыру барысында мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджет комиссиясының шешiмi бойынша инвестициялық жобалардың тiзбесiн пысықтайды және әрбiр инвестициялық жоба бойынша мемлекеттiк кепiлдiктердiң сомасын қайта қарайды.
661. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органы республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының борыш лимитiн және басым (республикалық немесе жергiлiктi) бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбесiн ескере отырып, әлеуметтiк-экономикалық даму болжамы мен республиканың бюджеттiк өлшемдерi негiзiнде тиiстi бюджет комиссиясының қарауына iшкi нарықта айналысы үшiн мемлекеттiк бағалы қағаздарды шығару жолымен республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының қарыз алуы жөнiндегi ұсыныстарын жiбередi, жоспарланған жылдарға көзделетiн қызмет көрсетуге және өтеуге арналған болжамдық көлемiн айқындайды.
Тиiстi бюджет комиссиясы ұсыныстарды мақұлдағаннан кейiн республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органы белгіленген тәртіппен республикалық маңызы бар қаланың, астананың кезектi қаржы жылына арналған бюджетi туралы мәслихаттың шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы шешiмнiң жобасын белгiленген тәртiппен жасайды.
663. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган жергiлiктi атқарушы органның борыш лимитiн және басым (республикалық немесе жергiлiктi) бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбесiн ескере отырып, жергiлiктi атқарушы органдардың жоспарланған бюджет тапшылығын, жоспарланған жылға арналған жергiлiктi атқарушы органдардың борыш лимитiн қаржыландырудың болжамдық есептемелерiн жүзеге асырады және осы ұсыныстарды жергiлiктi атқарушы органдардың бюджет жобаларын қалыптастыру жөнiндегi Республикалық бюджет комиссиясына жiбередi.

665. Уполномоченный орган по государственному планированию с учетом лимита долга местных исполнительных органов и перечня приоритетных (республиканских или местных) бюджетных инвестиционных проектов (программ) осуществляет прогнозные расчеты финансирования запланированного дефицита местных бюджетов и направляет их для рассмотрения соответствующей Бюджетной комиссией.
774. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
осуществляет финансовую экспертизу концессионных проектов;
заключает договор поручительства;
предоставляет поручительства государства;
устанавливает финансовые границы и приоритеты принятия концессионных обязательств.
776. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию:
привлекает специализированную организацию по вопросам проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии;
согласовывает конкурсную документацию и договор концессии;
формирует и вносит на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии предложение по лимиту предоставления или увеличения объема лимита поручительств государства на планируемый период, проект перечня концессионных проектов, по которым возможно предоставление или увеличение объема лимита поручительства государства в пределах лимита очередного финансового года.»;
в приложении 93:
пункт «4.1. Аким обязуется:» изложить в следующей редакции:
«4.1. Аким обязуется:
- в полном объеме и гарантированном качестве, своевременно обеспечить достижение прямых и конечных результатов, приведенных в настоящем Соглашении;
- в указанные в пункте 10 сроки и форме представлять отчетную информацию АБПВБ о фактическом достижении прямых и конечных результатов;
- своевременно принимать меры по управлению рисками недостижения запланированных показателей деятельности;
- предпринимать все необходимые меры, в том числе проведение дополнительных мероприятий, в соответствии с законодательством Республики Казахстан для наилучшего достижения запланированных показателей деятельности государственного органа;
- своевременно, эффективно и целенаправленно использовать целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета, для достижения прямых и конечных результатов;
- выделять из местного бюджета средства на финансирование каждого нового местного бюджетного инвестиционного проекта, финансируемого за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета;
- финансировать из местного бюджета расходы, связанные с мероприятиями, выполняемыми за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в случаях изменения технических параметров, производственных мощностей объектов;
- сумму неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов на развитие и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств вышестоящего бюджета и, в случае ее неиспользования в текущем финансовом году возвратить не позднее 20 декабря текущего финансового года путем восстановления кассовых расходов администратора бюджетной программы вышестоящего бюджета по соответствующей бюджетной программе;
- сумму неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов на развитие и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов и в случае ее неиспользования в текущем финансовом году возвратить в доход вышестоящего бюджета не позднее 20 декабря текущего финансового года путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления соответствующим местным уполномоченным органом по исполнению бюджета на код поступлений "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов";
- в случае неиспользования (недоиспользования) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета, по которым Правительством Республики Казахстан или местного исполнительного органа области не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году, возвратить в вышестоящий бюджет, выделивший их, до 1 марта текущего финансового года за счет остатков бюджетных средств на начало года;
- в случае выявления органом государственного финансового контроля нецелевого использования суммы целевых трансфертов, возвратить их в течение месяца после подписания акта контроля в вышестоящий бюджет, выделивший данные трансферты.»;
пункт «4.2 Аким имеет право» изложить в следующей редакции:
«4.2. Аким имеет право:
- требовать от АБПВБ своевременного перечисления целевых трансфертов;
- в случае несвоевременного перечисления АБПВБ целевых трансфертов информировать об этом Правительство Республики Казахстан (Аким района, первый руководитель - Акиму области);
- в случае образования экономии при использовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году из республиканского или областного бюджета, по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области, местные исполнительные органы вправе использовать до конца текущего финансового года соответствующую сумму экономии на улучшение показателей результатов бюджетных программ, по которым осуществлялось использование целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета;
- вносить предложения по внесению изменений в Соглашение по согласию АБПВБ.»;

665. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi орган жергiлiктi атқарушы органдардың борыш лимитiн және басым (республикалық немесе жергiлiктi) бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбесiн ескере отырып, жергiлiктi бюджеттердiң жоспарланған бюджеттiк тапшылығын қаржыландырудың болжамдық есептемелерiн жүзеге асырады және оларды қарау үшiн тиiстi Бюджет комиссиясына жiбередi.
774. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган:
концессиялық жобалардың қаржылық сараптамасын жүзеге асырады;
кепiлгерлiк шартын жасасады;
мемлекет кепiлгерлiгiн бередi;
коннцессиялық міндеттемелерді қаржылық шекарасын және қабылдау артықшылықтарын айқындайды.
776. Мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган: бюджеттiк инвестициялар мен концессия мәселелерi бойынша құжаттамаға сараптама жүргiзу және бағалау мәселелерi жөнiндегi мамандандырылған ұйымды тартады;
конкурстық құжаттаманы және концессия шартын келiседi;
жоспарланған кезеңге мемлекет лимитiн беру немесе кепiлгерлiгiнiң лимит көлемiнiң ұлғаюы бойынша ұсынысты, кезекті қаржы жылының лимитi шегiнде олар бойынша мемлекет кепілгерлігі лимитiнiң берiлуi немесе көлемiнiң ұлғаюы мүмкiн концессиялық жобалар тiзбесінің жобасын қалыптастырады және республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгiзедi.»;
93-қосымшада:
«4.1. Әкiм:» деген тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4.1. Әкiм:
- осы Келiсiмде келтiрiлген тiкелей және түпкiлiктi нәтижелерге қол жеткiзудi толық көлемде және кепiлдендiрiлген сапада, уақтылы қамтамасыз етуге;
- 10-тармақта көрсетiлген мерзiмде және нысанда ЖТБНӘ-ге тiкелей және түпкiлiктi нәтижелерге iс жүзiнде қол жеткiзу туралы есептi ақпарат берiп отыруға;
- қызметтiң жоспарланған көрсеткiштерiне қол жеткiзбеу тәуекелдерiн басқару бойынша шараларды уақтылы қабылдауға;
- мемлекеттiк орган қызметiнiң жоспарланған көрсеткiштерiне барынша табысты қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес барлық қажеттi шараларды, оның iшiнде қосымша iс-шараларды өткізуге;
- тiкелей және түпкiлiктi нәтижелерге қол жеткiзу үшiн жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген нысаналы трансферттердi уақтылы, тиiмдi және мақсатқа сай пайдалануға;
- жоғары тұрған бюджеттен нысаналы дамуға арналған трансферттері есебiнен қаржыландырылатын әрбiр жаңа жергiлiктi бюджеттiк инвестициялық жобаны қаржыландыруға жергiлiктi бюджеттен қаражат бөлуге;
- республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерi есебiнен орындалатын iс-шаралармен байланысты шығыстарды, объектiлердiң техникалық параметрлерi, өндiрiстiк қуаттары өзгерген жағдайларда жергiлiктi бюджеттен қаржыландыруға;
- өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi бойынша ағымдағы қаржы жылы iшiнде жоғары тұрған бюджеттiң бюджет қаражатының қалдығы есебiнен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етiлген нысаналы даму трансферттердiң сомасын және ол ағымдағы қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған жағдайда тиiстi бюджеттiк бағдарлама бойынша жоғары тұрған бюджеттiң бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң кассалық шығыстарын қалпына келтiру жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейiн қайтаруға;
- өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi бойынша ағымдағы қаржы жылы iшiнде жергiлiктi бюджеттердiң бюджет қаражатының қалдығы есебiнен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етiлген нысаналы даму трансферттердiң сомасын және ол ағымдағы қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған жағдайда тиiстi бюджеттi түзету және бюджеттi атқару жөнiндегi тиiстi жергiлiктi уәкiлеттi органның "Пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердi қайтару" түсiмдер кодына аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кешiктiрмей жоғары тұрған бюджеттiң кiрiсiне қайтаруға;
- өткен қаржы жылында республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлiнген нысаналы трансферттердiң сомасы, ол бойынша ағымдағы қаржы жылында одан әрi пайдалану (түгел пайдалану) туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган шешiм қабылдамаса, жыл басына арналған бюджеттiк қаражат қалдықтары есебiнен ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейiн оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға;
- мемлекеттiк қаржылық бақылау органы нысаналы трансферттер сомасының мақсатқа сай пайдаланылмағанын айқындаған жағдайда, бақылау актiсiне қол қойылғаннан кейiн бiр ай iшiнде осы трансферттердi бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға мiндеттенедi.»;
«4.2. Әкімнің:» деген тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4.2. Әкімнің:
- ЖТББӘ-нен нысаналы трансферттердің уақтылы аударылуын талап етуге;
- ЖТББӘ-нен нысаналы трансферттердің уақтылы аударылмаған жағдайда бұл туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін (аудан әкімі, бірінші басшы - облыс әкімін) хабардар етуге;
- өткен қаржы жылында республикалық немесе облыстық бюджеттен дамытуға бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану кезінде үнем пайда болған жағдайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының шешімі бойынша жергілікті атқарушы органдар ағымдағы қаржы жылының соңына дейін олар бойынша жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттерді пайдалану жүзеге асырылған бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштерін жақсартуға үнемдеудің тиісті сомасын пайдалануға;
- ЖБББӘ келісімі бойынша Келісімге өзгерістер енгізу жөнінде ұсыныстар енгізуге құқығы бар.»;

дополнить приложениями 32-1, 37-1, 50-1, 92-1, 119 и 120 согласно приложениям 12345 и 6 к настоящему постановлению;
приложения 17-138404349626376 и 102 изложить в новой редакции согласно приложениям 7891011121314 и 15 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 32-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
В _____________________________________________________________
(центральный уполномоченный орган по исполнению
бюджета/территориальное подразделение казначейства
центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на присвоение кодов и на открытие счета
субъектам квазигосударственного сектора
от «__» __________ ______года
Наимено-
вание
СКС
Код
налогового
органа
(региона для
учета
налоговых
поступлений)
Сектор
экономики
Ф.И.О.
руководителя
СКС
Ф.И.О.
главного
бухгалтера
СКС
РНН
СКС
Адрес СКС,
внесенный
в государст-
венный
регистр,
телефон,
факс
Основание
(нормативный
правовой
акт, на
основании
которого
создан СКС)
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель субъекта
квазигосударственного сектора
(территориального подразделения
казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению
бюджета)
_________ ____________________________________
М.П.     (подпись) (расшифровка подписи)
Отметка ответисполнителя
______________________________ открыт «__» ___________ ______ года
(код субъекта
квазигосударственного сектора)
______________________________ открыт «__» ___________ ______ года
(счет субъекта
квазигосударственного сектора)
Ответисполнитель _________ __________________________________________
(подпись)             (расшифровка подписи)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 37-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
_____________________________________________________________________
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на изменение наименования субъекта квазигосударственного
сектора
от «__» ___________ ______ года
п/п
Код СКС
Прежнее наименование СКС
Новое наименование
СКС
Основание внесения
изменений
1
2
3
4
5
Руководитель субъекта
квазигосударственного сектора
(территориального подразделения
казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению
бюджета)
_________ ____________________________________
М.П.     (подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352

осы қаулының 12345 және 6-қосымшаларына сәйкес 32-1, 37-1, 50-1, 92-1, 119 және 120-қосымшалармен толықтырылсын;
17-138404349626376 және 102-қосымшалар осы қаулының 7891011121314 және 15-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
32-1-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган/бюджетті атқару
жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі)
________ жылғы «___»____________________
Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне код беруге және
шотын ашуға арналған өтінім
КСС атауы
Салық органының коды (салық кірістерін  есепке алу аймағы)
Экономика секторы
КСС басшысының Т.А.Ә.
КСС бас есепшісінің Т.А.Ә.
КСС СТН
Мемлекеттік тіркелімгеенгізген КСС-тың мекен-жайы, телефоны, факсі
Негіздеме (КСС-ты құрылуын негіз болған нормативтік құқықтық акті)
1
2
3
4
5
6
7
8
Квазимемлекеттік сектор субъектіcінің
(бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті
органның аумақтық қазынашылық бөлімшесінің басшысы)
_________ __________________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
М.О.
Жауапты орындаушының белгісі
____________________________________ ____ жылғы «__» _________ ашылды
(квазимемлекеттік сектор
субъектісінің коды)
____________________________________ ____ жылғы «__» _________ ашылды
(квазимемлекеттік сектор
субъектісінің шоты)
Жауапты орындаушы __________ ____________________________________
(қолы)              (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
37-1-қосымша
_____________________________________________________________________ бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (бюджетті атқару
жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі)
________ жылғы «___»____________________
Квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауын өзгертуге
арналған өтінім
р/с
КСС коды
КСС–тың бұрынғы атауы
КСС-тың жаңа атауы
Өзгеріс енгізуге негіздеме
1
2
3
4
5
Квазимемлекеттік сектор субъектісінің
(бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті
органның аумақтық қазынашылық бөлімшесінің басшысы)
_________ __________________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне

Приложение 50-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
В _____________________________________________________________
(центральный уполномоченный орган по исполнению
бюджета/территориальное подразделение казначейства
центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета)
_____________________________________________________________________
(субъект квазигосударственного сектора)
Заявка на прекращение действия кодов и закрытие счетов
субъектов квазигосударственного сектора
от «__» __________ ______года
Наименование
СКС
Код
СКС
Код налогового
органа региона для
учета налоговых
поступлений
РНН СКС
Адрес СКС,
внесенный в
юридический
регистр, телефон,
факс
Основание для
прекращения
действия кода
1
2
3
4
5
6
Одновременно просит закрыть _________________________________________
(указывается номер КСН субъекта
квазигосударственного сектора)
Руководитель СКС/ территориального
подразделения казначейства
центрального уполномоченного органа
по исполнению бюджета _____ _________ _______________________________
М.П. (подпись)       (расшифровка подписи)
Отметка территориального подразделения казначейства
центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета
______________________________ закрыт «__» ___________ ______ года
(номер кода субъекта
квазигосударственного сектора)
______________________________ закрыт «__» ___________ ______ года
(номер текущего счета субъекта
квазигосударственного сектора)
Руководитель территориального
подразделения казначейства
центрального уполномоченного органа
по исполнению бюджета _____________ _________________________________
(подпись)         (расшифровка подписи)
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 92-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
_____________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения казначейства)
Журнал
учета инкассовых распоряжений, выставленных на счет субъекта
квазигосударственного сектора
Начато _____________________________ г.
Окончено ___________________________ г.
Срок хранения ______________________
№ дела по номенклатуре _____________
п/п
СКС
Инкассовое
распоряжение
В пользу
кого
взыска-
ние
Дата
предъяв-
ления
Отметка об
исполнении
наиме-
нование
Код
Кем
выстав-
лено
дата
номер
сумма
дата
испол-
нения
сумма
ответ-
исполнитель
1
2
3
4
5
б
7
8
9
10
11
12
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 119
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Утвержденный план на отчетный финансовый год
от «__» ___________ 20 ___ г.
Бюджет
Организация
Валюта
Год периода
Книга
Набор доступа к данным
Uр1
Фонд
Место
расположение
АдмПр-
Подпр
Специфика
Тип
разреше-
ния
Гос.
учрежде-
ние
Источник
финанси-
рова-
ния
Резерв 1
Резерв 2
Итого:
Продолжение таблицы
ЯНВ-
ГГ
ФЕВ-ГГ
МАР-ГГ
АПР-
ГГ
МАЙ-
ГГ
ИЮН-
ГГ
ИЮЛ-
ГГ
АВГ-
ГГ
СЕН-
ГГ
ОКТ-
ГГ
НОЯ-
ГГ
ДЕК
ГГ
Итого
Сообщение
Ф.И.О. руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О. руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 120
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Уточненный план на отчетный финансовый год
на основании ____________ от "___" __________ 20 ___ г.
от _______________
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Up1
Период
Фонд
Место-
располо
-жение
АдмПрП
одпр
Специ
-фика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
Резе
-рв1
Резе-
рв2
Де-
бет
Кре-
дит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О. руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О. руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352

50-1-қосымша
_____________________________________________________________________ (бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган/бюджетті атқару
жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі)
_____________________________________________________________________ (квазимемлекеттік сектор субъектісі)
_____ жылғы «___» ___________ _____
Квазимемлекеттік сектор субъектісі кодтарының әрекеттерін
тоқтатуға және шоттарын жабуға арналған  өтінім
КСС атауы
КСС коды
Салықтық түсімдерді есепке алу үшін өңірдің салық органының коды
КСС-тің СТН
Заң тіркеліміне енгізілген КСС-тың мекен-жайы, телефоны, факсі
Кодтың әрекетінің тоқтатылуына негіздеме
1
2
3
4
5
6
Сонымен бірге _____________________________________ жабуды сұрайды
(квазимемлекеттік сектор субъектісінің
ҚБШ нөмірі көрсетіледі)
КСС/бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның аумақтық қазынашылық
бөлімшесінің басшысы
_________ __________________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық
қазынашылық бөлімшесінің белгісі
_____________________________ ___ жылғы «___» __________ жабылды
(квазимемлекеттік секторы
субъектісі кодының нөмірі)
___ жылғы «___» __________ __________________________________________
(квазимемлекеттік сектор субъектісінің
ағымдағы шотының нөмірі)
жабылды
Бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның аумақтық қазынашылық
бөлімшесінің басшысы
___________ ____________________________
(қолы)        (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
4-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
92-1-қосымша
_____________________________________________________________________
(аумақтық қазынашылық бөлімшесінің атауы)
Квазимемекеттік сектор субъектісінің шотына қойылған инкассолық
өкiмдердi есепке алу журналы
________________ ж. басталды.
________________ ж. аяқталды.
Сақтау мерзімі _____________________
Номенклатура бойынша істің № _____________________
Р/с
ККС
Инкассолық өкім
Өндіріп алу кімнің пайдасына
Берілген күні
Орындалуы туралы белгі
атауы
коды
қойған кім
дата
нөмірі
сомасы
орындалған күні
сомасы
Жауапты орындаушы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
5-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
119-қосымша
Есепті беру қаржы жылына бекітілген жоспар
20 ___ ж. «____» __________
Бюджет
Ұйым
Валюта
Кезең жылы
Кітап
Деректерге рұқсат жинау
Upl
Қор
Ораналасқан жері
Бағд., Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсаттың түрі
Мемл. мекеме
Қаржыландыру көздері
1 Резерв
2 Резерв
Қаңтар-жж
Ақпан -жж
Жиыны:
кестенің жалғасы
Наурыз- жж
Сәуір -жж
Мамыр- жж
Маусым -жж
Шілде -жж
Тамыз- жж
Қыркүйек -жж
Қазан-жж
Қараша -жж
Желтоқсан-жж
Жиыны
Хабарлама
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган басшысының Т.А.Ә.:
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесі басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
6-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
120-қосымша
Есепті берудің қаржы жылына нақтыланған жоспары
20 ___ ж. __________ «____» негізінде
__________________
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсаттың түрі
Мемлекеттік мекеме
Қаржыландыру көздері
1 Резерв
2 Резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган басшысының Т.А.Ә.:
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесі басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
7-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне

Приложение 17-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Реестр
_________________________________________________________
(планов, справок о внесении изменений в планы)
Дата реестра _____________________________
Наименование местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета/администратора
бюджетных программ/ГУ _________________________
№ п/п
Код
государственного
учреждения
Наименование планов
(справок о внесении
изменений в планы)
Наименование
файла
Размер
Примечание
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
администратора бюджетных программ ГУ _______________ ___________
(Ф.И.О.)     (подпись)
Ответственный исполнитель ___________________________ ___________
(Ф.И.О.)           (подпись)
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 38
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
форма 5-19
Отчет произведен: Дата - Время
Страница X из №
Перечень контрольных счетов наличности соответствующих
бюджетов, платных услуг, спонсорской, благотворительной
помощи, временного размещения денег и счетов субъектов
квазигосударственного сектора
Регион:___________________________________
Источник финансирования: _________________
п/п
ИИК
Код государственного
учреждения/субъекта
квазигосударственного
сектора
РНН
Наименование
счета
Дата
открытия
Дата
движения
Дата
действия
Дата
закрытия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ответственный исполнитель _______________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 40
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Образцы подписей и оттиска печати
Государственное учреждение/субъект
квазигосударственного сектора
(организационно-правовая форма и наименование)
Место нахождения государственного
учреждения/субъект квазигосударственного
сектора
Код государственного учреждения/субъект
квазигосударственного сектора
Индивидуальный идентификационный код
контрольного счета наличности (счета)
Наименование контрольного счета наличности или
счета
Место нахождения территориального
подразделения казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета
Отметка территориального подразделения
казначейства о принятии образцов подписей и
оттиска печати
«__» ________ 200 __ г._____
_________(подпись) (Ф.И.О.)
Образцы, указанные в настоящем документе, считать
обязательными при осуществлении операций по контрольному
счету наличности и/или счету, требующих согласия клиента
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать виды операций (на подписание договоров, заявок на
регистрацию гражданско-правовых сделок, уведомлений, счетов к оплате
и других, предусмотренных бюджетным законодательством Республики
Казахстан))
Занимаемая
должность
Фамилия, имя,
отчество
Образец
подписи
Срок действия
(при временной
замене подписи)
Образец оттиска печати
государственного учреждения/
субъект
квазигосударственного
сектора
Первая подпись:
Вторая подпись:
Наименование
администратора
бюджетных
программ
Фамилия и инициалы
руководителя
администратора бюджетных
программ или лица, им
уполномоченного,
заверяющего образцы
подписей уполномоченных
лиц государственного
учреждения
Дата удостоверения
образцов подписей и
оттиска гербовой
печати
государственного
учреждения
Подпись лица,
удостоверяющего
образцы и оттиск
гербовой печати
администратора
бюджетных программ
(подпись)
(оттиск печати)
Оборотная сторона
Удостоверительная надпись о
засвидетельствовании подлинности
подписи представителя юридического лица
"__" _________________________ года я,___________ нотариус
(фамилия, имя, отчество)
__________________________________________________________
наименование государственной нотариальной конторы или
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
свидетельствую подлинность подписи
__________________________________________________________
(должность, наименование юридического лица,
____________, которая сделана в моем присутствии. Личность
фамилия, имя, отчество представителя) представителя
установлена, полномочия его проверены.
Зарегистрировано в реестре за № ____________________
Взыскано государственной пошлины ___________________
Нотариус ___________________________ М.П.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 43
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания

17-1-қосымша
_____________________________________________________________________
(жоспардың, жоспарға өзгерiстер енгiзу туралы анықтамалардың)
тiзiлiмi
Тізілімнің күні _________________________
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi
уәкiлеттi органның/бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiсiнiң/ММ атауы ____________________
Р/с
Мемлекеттiк мекеменiң коды
Жоспарлардың (жоспарға өзгерiстер енгiзу туралы анықтамалардың) атауы
Файлдың атауы
Мөлшері
Ескертпе
1
2
3
4
5
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi
уәкiлеттi органның/бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiсiнiң/ММ басшысы _______________ _____________
(аты-жөнi)      (қолы)
Жауапты орындаушы _______________ _____________
(аты-жөнi)       (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
8-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
38-қосымша
5-19-нысаны
Есеп жүргiзiлдi: Күнi - Уақыты
№ Х-беті
Тиісті бюджеттердің, ақылы қызметтердің, демеушілік,
қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол
ақшасын бақылау шоттарының және квазимемлекеттік сектор
субъектілері шоттарының тізбесі
Өңір: _____________________________
Қаржыландыру көзі: ________________
Р/с
ЖСК
Мемлекеттік мекеменің /квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды
СТН
Шоттың атауы
Ашылған күні
Қозғалыс күні
Қолданылу күні
Жабылу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жауапты орындаушы _______________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
9-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
40-қосымша
Қолдардың және мөр бедерінің үлгілері
Мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі (ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны мен атауы)
Мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің орналасқан жері
Мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды
Қолма-қол ақшаны бақылау шотының (шоттың) жеке сәйкестендіру коды
Қолма-қол ақшаны бақылау шотының немесе шоттың атауы
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң орналысқан жерi
Аумақтық қазынашылық бөлiмшесінiң қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiлерiн қабылдағаны туралы белгi
200_ж. «__»_____________
______ _________________
(қолы)      (Т.А.Ә.)
Осы құжатта көрсетiлген үлгiлер клиенттiң келiсiмiн талап ететiн қолма-қол ақшаны бақылау шоты және/немесе шот бойынша операцияларды жүзеге асырған кезде мiндеттi деп есептелсiн
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(операциялардың (шарттарға, азаматтық-құқықтық шарттарды тiркеуге өтiнiмге, хабарламаларға, төлеуге берiлетiн және Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамасында көзделген басқа да шоттарға қол қоюға арналған) түрлерi көрсетiлсiн)
Атқаратын лауазымы
Тегi, аты, әкесiнiң аты
Қолдардың үлгiлерi
Қолданылу мерзiмi (қолды уақытша ауыстыру кезiнде)
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің мөр бедерiнiң үлгiсi
Бiрiншi қолы:
Екiншi қолы:
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi басшысының немесе мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi тұлғалары қолдарының үлгiлерiн растайтын оларға уәкiлеттi тұлғаның тегi және аты-жөнi
Мемлекеттiк мекеменiң қолдарының және мөр бедерiнiң үлгiлерiн куәландыру күнi
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолдарының және елтаңбалық мөр бедерiнiң үлгiлерiн куәландыратын тұлғаның қолы
(қолы)
(мөр бедерi)
Артқы бетi
Заңды тұлға өкiлiнiң қолының
түпнұсқалығын растау туралы
куәландыру жазбасы
мен, нотариус ___________________________ ____ жылғы «__» ___________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттiк нотариалдық кеңсенiң атауы немесе жеке нотариустың
лнцензиясы берiлген нөмiрi және күнi)
________________ менiң қатысуыммен жасалған _________________________
(лауазымы, заңды тұлғаның,
________________________________ қолының түпнұсқалығын куәландырамын.
өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өкiлдiң жеке басы белгiлендi, оның өкiлеттiгi тексерiлдi.
Тiзiлiмде N _____________ тiркелдi
_____________ мемлекеттiк баж алынды.
Нотариус _________________ М.О. ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
10-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
43-қосымша

Форма 5-20
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница X из №
Выписка с контрольного счета наличности/счета субъекта
квазигосударственного сектора
на _____________________
Регион:
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Код банка (БИК):
Наименование банка:
Номер банковского счета (ИИК):
Наименование банковского счета:
Код государственного учреждения/СКС
Контрольный счет наличности:
Описание КСН:
Единицы измерения: тенге
Остаток на начало года
Входящий остаток
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
Количество операций
№ транз
БИК
ИИК
ОБОРОТЫ ЗА ДЕНЬ
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
Итого
Исходящий остаток
Ответственные исполнители ______________ _____________________
(подпись)           (подпись)
М.Ш.                   М.Ш.
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 49
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-34 А
Дата - Время
Страница 1 из №
Отчет
об остатках на КСН платных услуг, спонсорской и
благотворительной помощи, временного размещения денег и счетах
субъекта квазигосударственного сектора
Регион: ________________________________
Вид бюджета: ___________________________
Администратор: _________________________
Источник финансирования: _______________
Период: с по ___________________________
Единицы измерения: тыс. тенге
Администратор/
госучреждение/субъект
квазигосударственного
сектора
Наименование
Входящий
остаток
Дебет
Кредит
Сальдо
за
период
Исходящий
остаток
1
2
3
4
5
6
7
Итого по
отчету:
Руководитель территориального   Руководитель местного уполномоченного
подразделения казначейства        органа по исполнению бюджета
_________ ___________________    ____________ _______________________
(подпись)       (Ф.И.О.)           (подпись)           (Ф.И.О.)
М.П.
Ответственный исполнитель местного
М.П.           уполномоченного органа по исполнению
бюджета __________ _________________
(подпись)      (Ф.И.О.)
Руководитель АБП
______________ _____________________
(подпись)           (Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель территориального
подразделения казначейства                    М.П.
_____________ ________________
(подпись)      (Ф.И.О.)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного за
проверку отчета
М.Ш.                        __________ _____________________
(подпись)          (Ф.И.О.)
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 62
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
__________________________________________________________
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на ввод получателя денег в справочник получателей денег
Код государственного учреждения / субъекта квазигосударственного сектора
_________________________________________________
Наименование государственного учреждения / субъекта
квазигосударственного сектора
__________________________________________________
п/п
Наименование
получателя денег
РНН получателя
денег
БИК
ИИК
Кбе (сектор экономики)
1
2
3
4
5
6
Руководитель ГУ / СКС   ______________ ____________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ / СКС   __________ ___________________
(подпись)      (Ф.И.О.)
М.Ш.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 63
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
_________________________________________________________
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на внесение изменений реквизитов получателя денег
Код государственного учреждения/
субъекта квазигосударственного сектора
_______________________________________
Наименование государственного учреждения/
субъекта квазигосударственного сектора
_______________________________________
п/п
Информация, загруженная в ИИСК
(наименование, РНН, БИК, ИИК, Кбе)
Информация, которую необходимо
изменить (наименование, РНН, БИК,
ИИК, Кбе)
1
2
3
Руководитель ГУ / СКС   ______________ ____________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ / СКС   __________ ___________________
(подпись)      (Ф.И.О.)
М.Ш.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 76
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания

5-20-нысан
есеп жүргізілді:
Күні - Уақыты
№ Х-беті
__________ арналған квазимемлекеттік сектор субъектіcінің
қолма-қол ақшаны бақылау шотынан/шотынан үзiндi
Өңір:
Бюджет түрі:
Қаржыландыру көзі:
Банктің коды (БСК):
Банктің атауы:
Банктік шот нөмірі (ЖСК):
Банктік шоттың атауы:
Мемлекеттік мекеменің атауы/ККС
Қолма-қол ақшаның бақылау шоты:
ҚБШ сипаттамасы:
Өлшем бірлігі: теңге
Жыл басындағы қалдық
Кіріс қалдығы
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
Операциялар саны
№ транз
БСК
ЖСК
БІР КҮНГІ АЙНАЛЫМ
ДЕБЕТ
КРЕДИТ
ЖИЫНЫ
Шыққан қалдық
Жауапты орындаушылар ______________ ______________
(қолы)         (қолы)
М.О.                      М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
11-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
49-қосымша
5-34 А нысаны
Күні - Уақыты
№   1 беті
Ақылы қызметтердiң, демеушiлiк және қайырымдылық көмектiң,
ақшаны уақытша орналастырудың ҚБШ-сындағы және квазимемлекеттік
сектор субъектісінің шотындағы қалдықтар туралы есеп
Өңір: __________________________________
Бюджет түрі: ___________________________
Әкімші: ________________________________
Қаржыландыру көзі: _________________
Кезең: ____________________________ дейін
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімші/мем. мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі
Атауы
Кіріс қалдығы
Дебет
Кредит
Кезеңдегі сальдо
Шығыс қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
Есеп бойынша жиыны
Аумақтық қазынашылық       Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi
бөлiмшесінiң басшысы       органның басшысы
________ ___________            ________ ______________
(қолы) (аты-жөнi)   М.О.       (қолы)     (аты-жөнi)
М.О.
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
________ ______________
(қолы)      (аты-жөнi)
________ ___________              ББӘ басшы ________ ______________
(қолы)    (аты-жөнi)                        (қолы)   (аты-жөнi)
М.О.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесінің
жауапты орындаушысы М.О.
_____________ _______________
(қолы)        (Т.А.Ә)
М.О. Есептi тексеруге жауапты
құрылымдық бөлiмшенiң басшысы
________ ______________
(қолы)     (аты-жөнi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
12-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
62-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық
қазынашылық бөлiмшесi)
Ақша алушыны ақша алушы анықтамасына енгiзуге өтiнiм
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды
_________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы
_________________________________
Р/с
Ақша алушының атауы
Ақша алушының СТН
БСК
ЖСК
КБе (экономика секторы)
1
2
3
4
5
6
ММ/КСС басшысы ___________ ____________
(қолы)     (аты-жөнi)
М.О.
ММ/КСС бас бухгалтерi ___________ ___________
(қолы)     (аты-жөнi)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
13-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
63-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық
қазынашылық бөлімшесі)
Ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгiзуге арналған
өтiнiм
Мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің коды ______________________________
мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы
______________________________
Р/с
ҚИАЖ-ға енгізілген ақпарат (атауы, СТН, БСК, ЖСК, Кбе)
Өзгертілуі қажет ақпарат (атауы, СТН, БСК, ЖСК, Кбе)
1
2
3
ММ/КСС басшысы ___________ ____________
(қолы)     (аты-жөнi)
М.О.
ММ/КСС бас бухгалтерi ___________ ___________
(қолы)     (аты-жөнi)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
14-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
76-қосымша

Форма 5—15
Отчет произведен ________
Страница X из ___________
Ежедневная выписка
по проведенным платежам государственного
учреждения / субъекта квазигосударственного сектора
Регион: ____________________________________
Вид бюджета: _______________________________
Источник финансирования: ___________________
Код госучреждения / СКС: ___________________
Наименование госучреждения / СКС: __________
Период: ____________________________________
Единица измерения: _________________________
п/п
платежа
Дата
платежа
Сумма
Уведомле-
ния
№ счета к
оплате/
платежного
поручения
Учреждение/
Программа/
Под
программа/
Специфика
Детали получателя
РНН
наимено-
вание
БИК
банка
ИИК
счета
ВСЕГО
Ответственный исполнитель _________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 352
Приложение 102
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 2-37
Национальный Банк Республики Казахстан
Заявка
на выделение трансферта из Национального фонда
Республики Казахстан
от «__» ___________ ______ г.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
сообщает о необходимости перечисления денег из Национального фонда
Республики Казахстан по следующим реквизитам:
гарантированный
Наименование
бюджета
Наименование
бенефициара
ИИК
бенефициара
БИК
банка
бенефициара
БИН
Код
бюджетной
классификации
Код
назначения
платежа
Сумма
в
тенге
Республи-
канский
бюджет
Руководитель центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета              _________________
(Ф.И.О., подпись)

5—15 нысан
Есеп жүргізілді ____
X-тен ___ бет
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің
жүргiзiлген төлемдерi бойынша күн сайынғы үзiндi
Өңір:__________________________________________________
Бюджет түрі: __________________________________________
Қаржыландыру көзі: ____________________________________
Мемлекеттік мекеменің/КСС коды ________________________
Мемлекеттік мекемені/КСС атауы: ______________________
Кезең: ________________________________________________
Өлшем бірлігі: ________________________________________
Р/с
Төлем №
Төлем күні
Сомасы
Хабарлама №
Төлем шотының нөмірі/төлем тапсырмасының №
Мекеме/Бағдарлама/Кiшi бағдарлама/ Ерекшелiк
Алушының егжей тегжейі
СТН
атауы
Банк БСК
Шотының ЖСК
БАРЛЫҒЫ:
Жауапты орындаушы _____________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 352 қаулысына
15-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесіне
102-қосымша
2-37-нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферт бөлуге
арналған өтінім
___________ жылғы «____» ______________
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган мынадай деректемелер бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ақша аудару қажеттілігі туралы хабарлайды:
кепілді
Бюджеттің атауы
Бенефициардың атауы
Бенефициардың ЖСК
Бенефициар банкінің БСК
БСН
Бюджеттік сыныптаманың коды
Төлемді тағайындау коды
Сомасы теңгемен
Республикалық бюджет
Бюджетті атқару жөніндегі
орталық уәкілетті органның басшысы ________________________
(Т.А.Ә., қолы)