О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 553
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 21, ст. 269) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Укрепление здоровья граждан»:
в цели 1.1. «Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний»:
в задаче 1.1.3. «Совершенствование диагностики, лечения и реабилитации основных социально-значимых заболеваний и травм»:
дополнить строками, порядковые номера 50-1, 50-2, следующего содержания:
«
50-1.
Разработка и реализация Программы развития
онкологической помощи в Республике
Казахстан
Х
Х
Х
Х
50-2.
Разработка предложений по созданию
Национального научного онкологического
центра в городе Астане
Х
»;
в стратегическом направлении 2. «Повышение эффективности системы здравоохранения»:
в цели 2.1. «Повышение конкурентоспособности организаций здравоохранения»:
в задаче 2.1.1. «Совершенствование управления и финансирования организаций здравоохранения»:
дополнить строкой, порядковый номер 127-1, следующего содержания:
«
127-1.
Аттестация компонентов ЕИСЗ на соответствие
требованиям информационной безопасности
X
»;
дополнить строкой, порядковый номер 131-1, следующего содержания:
«
131-1.
Разработка механизмов повышения солидарной
ответственности граждан за свое здоровье
Х
»;
дополнить строкой, порядковый номер 134, следующего содержания:
«
134.
Введение наблюдательных советов в
республиканские организации
здравоохранения
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в программе 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения»:
в подпрограмме 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ориентировочное количество государственного социального заказа по взаимодействию с НПО» цифры «17» заменить цифрами «19»;
в показателях конечного результата:
в строке «Ориентировочное количество методических рекомендаций, сборников, отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам в рамках государственного социального заказа НПО» цифры «17» заменить цифрами «19»;
в бюджетной программе 003 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 553 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 21, 269-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Аурулардың профилактикасы, емдеу және оңалтудың тиімді жүйесі» деген 1.1-мақсатта:
«Негізгі әлеуметтік мәні бар ауруларды және жарақаттардың диагностикасын, емдеуді және оңалтуды жетілдіру» деген 1.1.3-міндетте:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 50-1, 50-2-жолдармен толықтырылсын:
«
50-1.
Қазақстан Республикасында Онкологиялық көмекті дамыту бағдарламасын әзірлеу және іске асыру
Х
Х
Х
Х
50-2.
Астана қаласында Ұлттық ғылыми онкологиялық орталығын құру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу
Х
»;
«Денсаулық сақтау жүйесінің тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Денсаулық сақтау ұйымдарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген 2.1-мақсатта:
«Денсаулық сақтау ұйымдарын басқаруды және қаржыландыруды жетілдіру» деген 2.1.1-міндетте:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 127-1-жолмен толықтырылсын:
«
127-1.
Денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесінің компоненттерін ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке аттестаттау
Х
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 131-1-жолмен толықтырылсын:
«
131-1.
Азаматтардың өз денсаулығы үшін ынтымақты жауапкершілігін арттыру тетіктерін әзірлеу
Х
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 134-жолмен толықтырылсын:
«
134.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына байқау кеңестерін енгізу
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
103 «Әлеуметтік, талдау зерттеулерді жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету» деген кіші бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«ҮЕҮ-мен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың болжамды саны» деген жолдағы «17» деген сандар «19» деген сандармен ауыстырылсын;
Түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«ҮЕҮ-ға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әдістемелік ұсыныстардың, жинақтардың, талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «17» деген сандар «19» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «Ожидаемый прием по программам резидентуры» цифры «840» заменить цифрами «740»;
в строке «Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах» цифры «28 145» заменить цифрами «27 911»;
в строке «Среднегодовой контингент стипендиатов, обучающихся по гранту, в ВУЗах» цифры «22 115» заменить цифрами «22 014»;
в строке «Среднегодовой контингент специалистов, получающих послевузовское профессиональное образование (докторантов, докторантов PhD, аспирантов, магистрантов, клинических ординаторов и слушателей резидентуры)» цифры «1 852» заменить цифрами «1 809»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «22 932 339» заменить цифрами «22 584 502»;
в бюджетной программе 005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество финансируемых проектов здравоохранения» цифры «31» заменить цифрами «49»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество завершенных проектов здравоохранения» цифры «18» заменить цифрами «21»;
в строке «в том числе в рамках 350 врачебных амбулаторий, поликлиник и фельдшерско-акушерских пунктов» цифру «6» заменить цифрой «9»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного построенного стационарного объекта» цифры «4 402,4» заменить цифрами «7 394,5»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного объекта амбулаторно-поликлинической службы» цифры «903,1» заменить цифрами «793,0»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «33 490 651» заменить цифрами «44 727 131»;
в бюджетной программе 007 «Прикладные научные исследования»:
в подпрограмме 100 «В области здравоохранения»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:

«Резидентура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «840» деген сандар «740» деген сандармен ауыстырылсын;
ЖОО-ларда грант бойынша білім алушылардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «28 145» деген сандар «27 911» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары оқу орындарында грант бойынша білім алатын стипендиаттардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «22 115» деген сандар «22 014» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандардың (докторанттардың, PhD докторанттарының, аспиранттарының, магистранттардың, клиникалық ординаторлардың және резидентура тыңдаушыларының) орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «1 852» деген сандар «1 809» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «22 932 339» деген сандар «22 584 502» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қаржыландырылатын денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдағы «31» деген сандар «49» деген сандармен ауыстырылсын;
Түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Аяқталған денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдағы «18» деген сандар «21» деген сандармен ауыстырылсын;
«оның ішінде 350 дәрігерлік амбулатория, емхана және фельдшерлік-акушерлік пункт шеңберінде» деген жолдағы «6» деген сандар «9» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Салынған бір стационарлық объектінің орташа құны» деген жолдағы «4 402,4» деген сандар «7 394,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір амбулаториялық-емханалық қызмет объектісінің орташа құны» деген жолдағы «903,1» деген сандар «793,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «33 490 651» деген сандар «44 727 131» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Денсаулық сақтау саласында» деген кіші бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «Общее количество выполняемых научно-технических программ» цифры «24» заменить цифрами «25»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одной научно-технической программы» цифры «54 567» заменить цифрами «89 745»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «1 309 629» заменить цифрами «2 243 629»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 309 629» заменить цифрами «2 243 629»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»:
в подпрограмме 100 «Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемого за счет местного бюджета»:
в показателях прямого результата:
после строки
«
Охват населения скрининговыми осмотрами на
раннее выявление сахарного диабета
чел.

«Орындалатын ғылыми-техникалық бағдарламалардың жалпы саны» деген жолдағы «24» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ғылыми-техникалық бағдарламалардың орташа құны» деген жолдағы «54 567» деген сандар «89 745» деген сандармен ауыстырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 309 629» деген сандар «2 243 629» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 309 629» деген сандар «2 243 629» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту» деген кіші бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Халықты қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту
адам

3 353,3
»;
в графе «2012»:
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «49 098 929» заменить цифрами «53 751 007»;
в подпрограмме 101 «Закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
в строке «Обеспечение взрослых онкогематологических больных химиопрепаратами» цифры «2313» заменить цифрами «883»;
в строке «Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда» цифры «4646» заменить цифрами «2321»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «39 791 370» заменить цифрами «37 073 366»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «88 890 299» заменить цифрами «90 824 373»;
в бюджетной программе 014 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку за рубеж» цифры «46» заменить цифрами «126»;
в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку внутри страны» цифры «17 026» заменить цифрами «19 530»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость повышения  квалификации и переподготовки 1 специалиста за рубежом» цифры «1845,0» заменить цифрами «1864,0»;
в строке «Средняя стоимость повышения квалификации  и переподготовки 1 специалиста внутри страны» цифры «67,5» заменить цифрами «51,2»;
в бюджетной программе 016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество финансируемых проектов здравоохранения, в том числе проектируемых» цифру «4» заменить цифрой «5»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество завершенных проектов здравоохранения, в том числе проектируемых» цифру «2» заменить цифрой «3»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного завершенного объекта строительства» цифры «7642,5» заменить цифрами «7248,5»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 449 502» заменить цифрами «2 120 178»;
в бюджетной программе 019 «Создание информационных систем здравоохранения»:
в показателях прямого результата:
строку
«
Количество созданных рабочих мест Единой
информационной системы здравоохранения
Республики Казахстан
шт.
7 719
11 967
6 378
»
изложить в следующей редакции:
«
Количество единиц закупленной компьютерной
техники
ед.
7 719
11 967
6 378
»;

3 353,3
»;
«2012» деген бағанда:
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «49 098 929» деген сандар «53 751 007» деген сандармен ауыстырылсын;
101 «Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алу» деген кіші бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Онкогематологиялық ересек науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «2313» деген сандар «883» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жіті инфаркт миокарды аурулары бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «4646» деген сандар «2321» деген сандармен ауыстырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «39 791 370» деген сандар «37 073 366» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «88 890 299» деген сандар «90 824 373» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шетелде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «46» деген сандар «126» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ел ішінде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «17 026» деген сандар «19 530» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Шетелде 1 маманның біліктілігін арттырудың және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдағы «1845,0» деген сандар «1864,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ел ішінде 1 маманның біліктілігін арттыру және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдағы «67,5» деген сандар «51,2» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қаржыландырылатын, оның ішінде жобаланатын денсаулық сақтау объектілерінің саны» деген жолдағы «4» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
Түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Аяқталған, оның ішінде жобаланатын денсаулық сақтау объектілерінің саны» деген жолдағы «2» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір аяқталған құрылыс объектісінің орташа құны» деген жолдағы «7642,5» деген сандар «7248,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 449 502» деген сандар «2 120 178» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Қазақстан Республикасы денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесімен құрылған жұмыс орындарының саны
дана
7 719
11 967
6 378
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Сатып алынған компьютерлік техника бірліктерінің саны
дана
7 719
11 967
6 378
»;

в строке «объем бюджетных расходов по программе»  цифры «1 685 413» заменить цифрами «1 787 002»;
в бюджетной программе 021 «Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне»:
в графе «2012»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «3 149 431» заменить цифрами «3 584 470»;
в бюджетной программе 023 «Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
строку «Количество функционирующих узлов Национальной телемедицинской сети» дополнить цифрами «183»;
в показателях конечного результата:
строку «Количество проведенных телемедицинских консультаций» дополнить цифрами «16 500»;
в показателях эффективности:
строку «средние расходы на создание и функционирование 1-го узла Национальной телемедицинской сети» дополнить цифрами «24 950»;
строку «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «49 900»;
в бюджетной программе 024 «Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения»:
в графе «2012»:
в показателях конечного результата:
в строке «Своевременное завершение запланированного объема работ по капитальному ремонту в зданиях, помещениях и сооружениях (в т.ч. отдельных компонентов)» цифру «8» заменить цифрой «9»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость затрат на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений (в т.ч. отдельных компонентов)» цифры «35,2» заменить цифрами «45,1»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 625 858» заменить цифрами «1 749 960»;
в бюджетной программе 026 «Строительство и реконструкция объектов образования»:
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество строящихся объектов медицинского образования, в том числе проектируемых» цифру «3» заменить цифрой «7»;
в показателях конечного результата:
строку «Количество завершенных объектов медицинского образования, в том числе проектируемых» дополнить цифрой «4»;
в показателях эффективности:
строку «Средняя стоимость завершения одного объекта проектирования» дополнить цифрами «26,9»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 500 000» заменить цифрами «1 697 544»;
в бюджетной программе 031 «Внедрение международных стандартов в области больничного управления»:
в показателях прямого результата:
после строки
«
Количество мастер-классов с участием
приглашенных зарубежных специалистов
ед.
4
13
10
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество иностранных специалистов,
привлеченных для работы по основным
клиническим направлениям
чел
11
»;
после строки
«
Рекомендации по совершенствованию
национальной системы транспортировки
(санитарной авиации) пациентов
ед.
1
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Консалтинговые услуги по управлению
инфраструктурой дочерних организаций
холдинга
ед.
1
»;
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
строку «Количество образовательных программ за рубежом» дополнить цифрами «21»;
строку «Количество актов внедрения передовых методов диагностики, лечения и профилактики» дополнить цифрой «9»;
строку «Количество мастер-классов с участием приглашенных зарубежных специалистов» дополнить цифрами «10»;

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 685 413» деген сандар «1 787 002» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 149 431» деген сандар «3 584 470» деген сандармен ауыстырылсын;
023 «Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Ұлттық телемедицина желісінің жұмыс істейтін тораптарының саны» деген жол «183» деген сандармен толықтырылсын;
Түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген телемедицина консультацияларының саны» деген жол «16 500» деген сандармен толықтырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«1 Ұлттық телемедицина желісінің торабын құру мен жұмыс істеуіне орташа шығыстар» деген жол «24 950» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жол «49 900» деген сандармен толықтырылсын;
024 «Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Ғимараттарда, үй-жайларда, және құрылыста (оның ішінде жеке компоненттер) күрделі жөндеу бойынша жоспарланған жұмыс көлемін уақтылы аяқтау» деген жолдағы «8» деген сан «9» деген санмен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Ғимаратты, үй-жайды және құрылысты күрделі жөндеуге орташа шығынның құны (оның ішінде жеке компоненттер)» деген жолдағы «35,2» деген сандар «45,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 625 858» деген сандар «1 749 960» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Салынып жатқан медициналық білім беру, оның ішінде жобаланған объектілердің саны» деген жолдағы «3» деген сан «7» деген санмен ауыстырылсын;
Түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Құрылысы аяқталған медициналық білім беру, оның ішінде жобаланған объектілердің саны» деген жол «4» деген санмен толықтырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір жобалау объектісін аяқтаудың орташа құны» деген жол «26,9» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 500 000» деген сандар «1 697 544» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Шетелден шақырылған мамандардың қатысуымен өткен мастер-кластардың саны
бірл.
4
13
10
»;
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Негізгі клиникалық бағыттар бойынша жұмыс үшін тартылған шетел мамандарының саны
адам
11
»;
мына:
«
Пациенттерді тасымалдаудың ұлттық жүйесін (санитариялық авиация) жетілдіру бойынша ұсынымдар
бірл.
1
»;
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Холдингтің еншілес ұйымдарының инфрақұрылымын басқару жөніндегі консалтингтік қызметтер
бірл.
1
»;
«2012» деген бағанда:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шетелде білім алу бағдарламаларының саны» деген жол «21» деген сандармен толықтырылсын;
«Диагностика, емдеу және профилактиканың алдыңғы қатарлы әдістерін енгізу актілерінің саны» деген жол «9» деген санмен толықтырылсын;
«Шетелден шақырылған мамандардың қатысуымен өткен мастер-кластардың саны» деген жол «10» деген сандармен толықтырылсын;

в строке «Число специалистов, обучающихся по программе МВА в области больничного администрирования» цифры «40» заменить цифрами «33»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «452 434» заменить цифрами «2 655 564»;
в бюджетной программе 036 «Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»:
в графе «2012»:
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость лечения 1 больного за рубежом» цифры «9386,8» заменить цифрами «10 734,6»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «210 618 374» заменить цифрами «214 066 216»;
в бюджетной программе 103 «Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан»:
в графе «2012»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «21 588 375» заменить цифрами «19 529 332»;
в подразделе «Свод бюджетных программ»:
в графе «2012»:
в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «441 335 428» заменить цифрами «459 262 924»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «391 030 945» заменить цифрами «397 702 252»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «50 304 483» заменить цифрами «61 560 672».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

«Ауруханалық әкімшілендіру саласында ХДА бағдарламасы бойынша білім алушы мамандардың саны» деген жолдағы «40» деген сандар «33» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «452 434» деген сандар «2 655 564» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Шетелде 1 науқасты емдеудің орташа құны» деген жолдағы «9386,8» деген сандар «10 734,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «210 618 374» деген сандар «214 066 216» деген сандармен ауыстырылсын;
103 «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «21 588 375» деген сандар «19 529 332» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалардың жиыны» деген кіші бөлімде:
«2012» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар барлығы» деген жолдағы «441 335 428» деген сандар «459 262 924» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «391 030 945» деген сандар «397 702 252» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «50 304 483» деген сандар «61 560 672» деген сандармен ауыстырылсын;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов