Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 605. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2016 года № 450
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.07.2016 № 450 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2009 года № 1201 «Об утверждении перечня институтов инновационного развития» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 35, ст. 337);
2) пункт 4 перечня дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1725 «О создании акционерного общества «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 46, ст. 441).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 мая 2012 года № 605
Перечень
национальных институтов развития и иных юридических
лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей
участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно
принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер
государственной поддержки индустриально-инновационной
деятельности
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.07.2013 № 718; от 30.11.2013 № 1294; от 31.05.2014 № 592; от 19.12.2014 № 1330; от 02.09.2015 № 731.
1. В области развития индустрии:
акционерное общество «Казахстанский институт развития индустрии».

Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 605 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 30 шілдедегі № 450 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.07.2016 № 450 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы Заңы 4-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Инновациялық даму институттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 тамыздағы № 1201 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 35, 337-құжат);
2) "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 қазандағы № 1725 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн толықтырулар тізбесінің 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 46, 441-құжат).
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 11 мамырдағы
№ 605 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық
қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті,
дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу
үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама
түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың
тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.07.2013 № 718; 30.11.2013 N 1294; 31.05.2014 № 592, 19.12.2014 № 1330; 02.09.2015 № 731 қаулыларымен.
1. Индустрияны дамыту саласында:
"Қазақстандық индустрияны дамыту институты" акционерлік қоғамы.

2. В области технологического развития:
акционерное общество «Национальное агентство по технологическому развитию».
3. В области развития местного содержания:
акционерное общество «Национальное агентство по развитию местного содержания «NADLoC».
4. В области привлечения инвестиций:
акционерное общество «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST».
5. В области развития и продвижения экспорта:
акционерное общество «Экспортно-кредитная страховая корпорация «КазЭкспортГарант»;
акционерное общество «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST».
6. Юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченные на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности в области технологического развития:
акционерное общество «Астана Innovations»;
товарищество с ограниченной ответственностью «Астана Конвеншн Бюро»
акционерное общество «Фонд науки»;
акционерное общество «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде»;
акционерное общество «КазАгроИнновация»;
акционерное общество «Казахский Водоканалпроект»;
акционерное общество «Национальный центр государственной научно-технической экспертизы»;
акционерное общество «Научно-технологический центр «Парасат»;
акционерное общество «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства»;
акционерное общество «Национальный научный медицинский центр»;
акционерное общество «Парк ядерных технологий»;
акционерное общество «Фонд развития малого предпринимательства «Даму»;
акционерное общество «Национальный центр научно-технической информации»;
акционерное общество «Институт развития электроэнергетики и энергосбережения (Казахэнергоэкспертиза)»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Каспий»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Павлодар»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Ертіс»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Жетісу»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Алматы»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Атырау»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Байконыр (Байконур)»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Astana»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Актобе»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Сарыарка»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Солтүстік»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Тобол»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Орал»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Есиль»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Тараз»;
акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шымкент».

2. Технологиялық даму саласында:
"Технологиялық даму жөнiндегi ұлттық агенттiк" акционерлік қоғамы.
3. Жергілікті қамтуды дамыту саласында:
"NADLoС" жергілікті қамтуды дамыту жөніндегі ұлттық агенттік" акционерлік қоғамы.
4. Инвестициялар тарту саласында:
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттік" акционерлік қоғамы.
5. Экспортты дамыту және жылжыту саласында:
"ҚазЭкспортГарант" экспорттық-кредиттік сақтандыру корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттік" акционерлік қоғамы.
6. Дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тiкелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі, технологиялық даму саласындағы индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті заңды тұлғалар:
"Астана Innovations" акционерлiк қоғамы;
«Астана Конвеншн Бюросы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ғылым қоры" акционерлік қоғамы;
"Зерде" ұлттық ақпараттық коммуникациялық холдингi" акционерлiк қоғамы;
"ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамы;
"Қазақ Суарнажоба" акционерлiк қоғамы;
"Мемлекеттiк ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлiк қоғамы;
«Парасат» ғылыми-технологиялық орталығы» акционерлік қоғамы;
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамы;
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлiк қоғамы;
"Ядролық технологиялар паркi" акционерлiк қоғамы;
"Даму" шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлiк қоғамы;
"Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы" акционерлiк қоғамы;
"Электр энергетикасын дамыту және энергия үнемдеу институты (Қазақэнергиясараптама)" акционерлік қоғамы;
«Каспий» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Павлодар» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Ертіс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Жетісу» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Алматы» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Атырау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Байқоңыр (Байконур)» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Astana» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Ақтөбе» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Сарыарқа» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Солтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Тобыл» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Орал» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Есіл» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Тараз» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
«Шымкент» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы.