Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством нефти и газа Республики Казахстан, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1127. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.02.2014 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья»;
2) стандарт государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов».
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1127
Стандарт государственной услуги
«Регистрация договора залога права недропользования в части
углеводородного сырья»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0503.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Оказание государственной услуги осуществляется в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании».

Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1127 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.02.2014 № 50 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 34-бабына, «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалануға келісім-шартты тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1127 қаулысымен
бекітілген
«Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» мемлекеттiк қызметтің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мына мекенжай: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0503 кабинетінде көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 17 және 68-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Информация о государственной услуге размещается на интернет-ресурсе Министерства www.mgm.gov.kz в разделе «Недропользование».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Свидетельство оформляется в письменном виде на бумажном носителе по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (со дня приема документов), – не более пяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00-14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
График приема корреспонденции: ежедневно с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Прием документов осуществляется без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Вход в здание осуществляется по пропускам, выданным бюро пропусков. График работы бюро пропусков: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Здание, в котором оказывается государственная услуга, оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
При оказании государственной услуги люди с ограниченными физическими возможностями обслуживаются вне очереди.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для регистрации договора залога права недропользования необходимы следующие документы:
1) заявление для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) оригинал договора залога права недропользования;
3) технико-экономическое обоснование привлечения, использования и возврата займа, включающее:
цели кредита (использование средств);
сумма кредита и срок погашения;
источники и этапы погашения кредита (по годам с разбивкой основного долга и процентов вознаграждения);

4. Мемлекеттiк қызметті көрсету туралы ақпарат Министрліктің www.mgm.gov.kz ресми интернет-ресурсындағы «Жер қойнауын пайдалану» бөлімінде орналастырылады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі қағаз тасығыштағы жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiк немесе қағаз тасығыштағы мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Куәлік осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта жазбаша түрде ресімделеді.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап бес күннен аспайды;
2) қажеттi құжаттарды тапсырған кезде рұқсат берiлген кезек күтудiң ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiгін алған кезде рұқсат берiлген кезек күтудiң ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Хат-хабарды қабылдау кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттар алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз қабылданады.
10. Ғимаратқа кіру рұқсаттама бюросы берген рұқсаттама қағазы бойынша жүзеге асады. Рұқсаттама бюросының жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жұмыс істейді, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мүмкіндігі шектеулі адамдарға кезектен тыс қызмет көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
11. Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiш (еркiн нысанда);
2) жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартының түпнұсқасы;
3) қарызды тартудың, пайдаланудың және қайтарудың техникалық-экономикалық негiздемесi:
несие мақсаты (қаражатты пайдалану);
несие сомасы мен өтеу мерзiмiн;
несие көздерi мен өтеу кезеңдерi (негiзгi борышты және сыйақы пайыздарын жылдар бойынша бөлiп);

4) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя государственной услуги, имеющего право подписи без доверенности.
Получатель государственной услуги предоставляет договор залога права недропользования в Министерство для регистрации после получения разрешения передачи права недропользования.
12. Бланки, формы заявления для получения государственной услуги не предусмотрены.
13. Прием документов осуществляется по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, тел. (7172) 97-69-31.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Министерства.
15. Свидетельство о регистрации договора залога права недропользования выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу Министерства.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Деятельность Министерства основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг Министерства ежегодно утверждаются приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц разъясняется службой документационного обеспечения Министерства по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
21. Вышестоящей организацией является Министерство. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в Министерство по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
22. В случаях некорректного отношения при обслуживании жалоба подается в Министерство по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.

4) сенiмхатсыз қол қою құқығына ие мемлекеттік қызметті алушының бiрiншi басшысын қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушының мүдделерiн бiлдiретiн тұлғаға берiлген сенiмхат.
Мемлекеттік қызметті алушы жер қойнауын пайдалану құқығын беруге рұқсат алғаннан кейiн Министрлікке тiркеу үшiн жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын ұсынады.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн бланкiлер, өтiнiш нысандары көзделмеген.
13. Құжаттарды қабылдау 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті мекенжайы бойынша жүзеге асырылады.
14. Министрліктің кеңсесiнде тiркеу (мөртаңба және кiрiс нөмiрi, күнi) осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тапсырылғанын растайды.
15. Жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiгінің түпнұсқасы қолма-қол Министрлік орналасқан мекенжай бойынша беріледі.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды бермеу мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту үшiн негiз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Министрліктің қызметi мынадай қағидаттарға негiзделедi:
1) адам және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтiк борышты орындау кезiнде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) жеткiлiктi және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) мемлекеттік қызметті алушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерi осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетiмдi көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Министрліктің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапа мен қолжетiмдi көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Мұнай және газ министрінің бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Министрлiктің құжат айналымын қамтамасыз ету қызметі мына мекенжайда түсіндіреді: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
21. Министрлік жоғары тұрған ұйым болып табылады. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым Министрлікке мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
22. Қызметті көрсету кезінде дөрекілік көрсетiлген жағдайда шағым Министрлікке мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.

23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба, обращение составляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» с указанием полного наименования юридического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги либо заверено электронной цифровой подписью.
При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия (бездействия) обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая нарочно жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц.
Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у сотрудников Министерства по телефонам: (7172) 97-68-65, (7172) 97-69-79.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Контакты Министерства:
адрес: город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А.
График работы и приема: ежедневно с 9.00 по 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на официальном интернет-ресурсе Министерства www.mgm.gov.kz в разделе «Недропользование».
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Регистрация договора
залога права недропользования
в части углеводородного сырья»
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации залога права недропользования
№ ______
«____» «___________» 201___ года
___________________
(город, район)
Залогодатель:
_____________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, адрес, РНН)
_____________________________________________________________________
Залогодержатель:
_____________________________________________________________________
(наименование банка, его юридический адрес)
Договор залога:_____________________________________________________
(номер, дата)
Описание права недропользования: _________________________________
_____________________________________________________________________
(вид операции недропользования, полное наименование месторождения)
Контракт:
__________________________________________________________________
(номер и дата заключения контракта)
Сумма обязательства:
________________________________________________________
(цифрой и прописью)
Срок погашения обязательства: ____________________________________
(дата)
Примечание:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа,
выдающего свидетельство о регистрации залога права недропользования
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Регистрация договора
залога права недропользования
в части углеводородного сырья»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтің нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқылы.
24. Шағым, заңды тұлғаның толық атауын, мекенжайын, шағымның шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленеді. Шағым мемлекеттік қызметті алушының қол қоюымен немесе электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы тиіс.
Шағым түсіргенде, әрекетіне (әрекетсіздігіне) лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні, лауазымы, талаптар мен шағымның себебі көрсетілуі керек.
25. Қолма-қол қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалар өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
Шағымның қабылданғанын растау тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп берілген талон болып табылады.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты Министрліктің қызметкерлерінен мына (7172) 97-68-65, (7172) 97-69-79 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Министрліктің байланыс деректері:
мекенжайы: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, А блогы.
Жұмыс және қабылдау кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жұмыс істейді, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет жөніндегі қосымша ақпараттарды Министрліктің www.mgm.gov.kz ресми интернет ресурсының «Жер қойнауын пайдалану» бөлімінен алуға болады.
«Көмірсутегі шикізаты бөлігінде
жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттiк
қызметті көрсету стандартына
1-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепiлiн тiркеу туралы
КУӘЛІК
2011 жылғы «____» ____________                           № __________
______________________________
(қала, аудан)
Кепiл берушi: _______________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның атауы, мекенжайы, СТН)
_____________________________________________________________________
Кепiл ұстаушы:
_____________________________________________________________________
(банктiң атауы, оның заңды мекен-жайы)
Кепiл шарты: ________________________________________________________
(нөмiрi, күнi)
Жер қойнауын пайдалану құқығының сипаттамасы: _______________________
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану операциясының түрi, кен орнының толық атауы)
Келiсiмшарт: ________________________________________________________
(келiсiмшарттың нөмiрi мен жасалған күнi)
Мiндеттеменiң сомасы: _______________________________________________
(санмен және жазумен)
Мiндеттеменi өтеу мерзiмi: __________________________________________
(күнi)
Ескертпе: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепiлiн тiркеу туралы куәлiктi
берген мемлекеттiк орган басшысының Т.А.Ә., қолы
«Көмірсутегі шикізаты бөлігінде
жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттiк
қызметті көрсету стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Есептi жылда көрсеткiштiң ағымдағы мәнi
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
90%
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100%
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100%
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
100%

1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәтінен бастап белгiленген мерзiмде қызметті көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
90%
2. Сапасы
2.1. Қызметті көрсету процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100%
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызметті көрсету сапасына және тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100%
3.2. Ақпаратқа электрондық формат арқылы қол жеткiзуге болатын қызметтердiң %-ы (үлесi)
100%

4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100%
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1127
Стандарт государственной услуги
«Регистрация контрактов на недропользование в части
углеводородного сырья»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0503.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Оказание государственной услуги осуществляется в соответствии со статьями 17 и 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» (далее – Закон).
4. Информация о государственной услуге размещается на
интернет-ресурсе Министерства www.mgm.gov.kz в разделе «Недропользование».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (со дня приема документов), – не более пяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00-14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
График приема корреспонденции: ежедневно с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Прием документов осуществляется без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Вход в здание осуществляется по пропускам, выданным бюро пропусков. График работы бюро пропусков: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Здание, в котором оказывается государственная услуга, оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
При оказании государственной услуги люди с ограниченными физическими возможностями обслуживаются вне очереди.

4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100%
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1127 қаулысымен
бекітілген
«Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік қызметтің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мына мекенжай: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0503 кабинетінде көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 68-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат Министрліктің www.mgm.gov.kz ресми интернет-ресурсындағы «Жер қойнауын пайдалану» бөлімінде орналастырылады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі қағаз тасығыштағы жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi немесе қағаз тасығыштағы мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап бес күннен аспайды;
2) қажеттi құжаттарды тапсырған кезде рұқсат берiлген кезек күтудiң ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсiн алған кезде рұқсат берiлген кезек күтудiң ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Хат-хабарды қабылдау кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттар алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз қабылданады.
10. Ғимаратқа кіру рұқсаттама бюросы берген рұқсаттама қағазы бойынша жүзеге асады. Рұқсаттама бюросының жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жұмыс істейді, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мүмкіндігі шектеулі адамдарға кезектен тыс қызмет көрсетіледі.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для регистрации контракта на проведение операций по недропользованию необходимы следующие документы:
1) заявление для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) оригинал контракта на проведение операций по недропользованию;
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя государственной услуги, имеющего право подписи без доверенности.
12. Бланки, формы заявления для получения государственной услуги не предусмотрены.
13. Прием документов осуществляется по адресу: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, тел. (7172) 97-69-31.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Министерства.
15. Акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу Министерства.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Деятельность Министерства основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг Министерства ежегодно утверждаются приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц разъясняется службой документационного обеспечения Министерства по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
21. Вышестоящей организацией является Министерство. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в Министерство по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.

2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
11. Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшарттарды тіркеу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiш (еркiн нысанда);
2) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшарттың түп нұсқасы;
3) сенiмхатсыз қол қоюға құқығы бар мемлекеттік қызметті алушының бiрiншi басшысын қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушының мүдделерiн бiлдiретiн адамға берiлетiн сенiмхат.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн бланкiлер, өтiнiш нысандары көзделмеген.
13. Құжаттарды қабылдау 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, мекенжайы бойынша жүзеге асырылады.
14. Министрліктің кеңсесiнде тiркеу (мөртаңба және кiрiс нөмiрi, күнi) осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тапсырылғанын растайды.
15. Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсiнің түпнұсқасы қолма-қол Министрлік орналасқан мекенжай бойынша беріледі.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды бермеу мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту үшiн негiз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Министрліктің қызметi мынадай қағидаттарға негiзделедi:
1) адам және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтiк борышты орындау кезiнде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) жеткiлiктi және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) мемлекеттік қызметті алушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерi осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қолжетiмдi көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Министрліктің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапа мен қолжетiмдi көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Мұнай және газ министрінің бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Министрлiктің құжат айналымын қамтамасыз ететін қызмет мына мекенжайда түсіндіреді: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
21. Министрлік жоғары тұрған ұйым болып табылады. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым Министрлікке мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.

100
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1127
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных
(разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических,
химических производств, проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатацию
магистральных газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается в пределах своей компетенции Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Комитет), по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0505, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 4) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» (далее – Закон) и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещается:
1) на интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mgm.gov.kz в разделе «Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе»;
2) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону call-центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности в нефтегазовой отрасли по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, проектированию (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств в бумажной форме или форме электронного документа либо мотивированный ответ Комитета об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица.

100%
3.2. Ақпаратқа электрондық формат арқылы қол жеткiзуге болатын қызметтердiң %-ы (үлесi)
100%
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100%
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1127 қаулысымен
бекітілген
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметтің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – Комитет) 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А 0505 кабинеті мекенжайы бойынша және мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда www.egov.kz Үкіметтің электрондық порталы немесе «Е-лицензирование» www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 33-бабының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасының «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mgm.gov.kz интернет-ресурсындағы «Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті» бөлімінде;
2) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат, сондай-ақ call-орталығының телефоны арқылы ұсынылуы мүмкін: (1414).
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі мұнай-газ саласында тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру), мұнай-химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) қызмет түрімен айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығыштағы не электрондық құжат нұсқасында беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы не Комитеттің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап беруі болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения получателя государственной услуги в Комитет или на портал составляют:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии - не позднее пятнадцати рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение десяти рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время в очереди при получении документов - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за право занятия данной деятельностью взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
Ставки лицензионного сбора за право занятия деятельностью указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП).
9. График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00-14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
График приема корреспонденции: ежедневно с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Прием документов осуществляется без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Министерства, вход в здание осуществляется по пропускам, выданным бюро пропусков. График работы бюро пропусков: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Здание, в котором оказывается государственная услуга, оборудовано входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
При оказании государственной услуги люди с ограниченными физическими возможностями обслуживаются вне очереди.
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель либо его представитель (по доверенности) представляют в Комитет либо на портал следующие документы:

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы Комитетке немесе порталға өтініш берген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі мынаны құрайды:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – он жұмыс күні ішінде;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде – екі жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін бюджетке «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасы кодексінің 471-тармағына сәйкес лицензиялық алым алынады.
Егер лицензияны алуға электрондық сауал портал арқылы берілген жағдайда, төлем «электрондық үкімет» шлюзы (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым ставкасы осы стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген.
9. Жұмыс кестесі: күн сайын, Еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін көрсетіледі.
Хат-хабарларды қабылдау кестесі: күн сайын, Еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылмастан және жедел қызмет көрсетілместен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі-тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) Министрліктің ғимаратында; ғимаратқа кіру рұқсаттама бюросы берген рұқсаттама қағазы бойынша жүзеге асады. Рұқсаттама бюросының жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және  мерекелік күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жұмыс істейді, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мүмкіндігі шектеулі адамдарға кезектен тыс қызмет көрсетіледі.
2) порталда – жеке кабинетінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы не оның сенімхат бойынша өкілі уәкілетті органға немесе порталға мынадай құжаттарды тапсырады:

1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление по установленным формам для юридического или физического лица, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту;
копию устава (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для юридического лица;
копию документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки), размер лицензионного сбора указан в приложении 3 к настоящему стандарту;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 4 к настоящему стандарту.
Сведения о документе, удостоверяющем личность получателя, свидетельстве о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов сотрудник Комитета сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, необходимы следующие документы:
заявление по установленным формам для юридического или физического лица, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копию лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности, указанными в приложении 4 к настоящему стандарту.
Сведения о документе, удостоверяющем личность получателя, свидетельстве о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
В случае обращения для получения лицензии и (или) приложения к лицензии через портал получатель подает:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП получателя;
данные документа, удостоверяющего личность, – для физического лица, свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя, свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица - для юридического лица;
устав (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 4 к настоящему стандарту, - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель подает следующие документы:
данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо в случае наличия лицензии сканированную копию (прикрепляется к электронному запросу);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности, согласно приложению 4 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий (прикрепляются к электронному запросу).
Сведения о документе, удостоверяющем личность, и свидетельстве о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.

1) Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
заңды немесе жеке тұлға үшін осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген белгіленген нысандағы өтініш;
заңды тұлға үшiн – жарғының (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырған) көшiрмесі;
жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
өтiнiш берушiнiң салық органында есепке тұрғаны туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшiрмесi;
қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариат куәландырған), лицензиялық алымның көлемі осы стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген;
осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлға үшін – тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктін мәліметін Комитет тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанында алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Комитет қызметкері құжаттың көшірмесімен түпнұсқаны және мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесі ұсынған мәліметтерімен салыстырады, одан кейін түпнұсқасын алушыға қайтарады.
Лицензиясы бар, қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
заңды немесе жеке тұлға үшін осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген белгіленген нысандағы өтініш;
лицензияның мәліметтері (www.elicense.kz порталында бар болған жағдайда) не лицензияның көшiрмесi (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариат куәландырған);
осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген қызметтiң кiшi түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәлiметтер мен құжаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлға үшін – тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктін мәліметін Комитет тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанында алады.
Қызмет алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн портал арқылы жүгінетін жағдайда мынаны ұсынады:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанындағы сауал;
жеке тұлға үшін – тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың, жеке кәсіпкер үшін – жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтері;
жарғы (электрондық түсіріп алынған көшірме түрінде электрондық сауалға тіркеледі);
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алым төленгенi туралы ақпарат;
осы стандарттағы 4-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар электрондық түсіріп алынған көшірме түрінде электрондық сауалға тіркеледі.
Лицензиясы бар, қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
лицензияның мәліметтері (www.elicense.kz порталында бар болғанда) немесе лицензия болған жағдайда электрондық түсіріп алынған көшірме түрінде (электрондық сауалға тіркеледі);
осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар (электрондық түсіріп алынған көшірме түрінде электрондық сауалға тіркеледі).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке тұлға үшін – тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметін Комитет тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанында алады.

2) Получатель вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии при утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии. Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии получатель в уполномоченный орган подает следующие документы:
заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки), размер лицензионного сбора указан в приложении 3 к настоящему стандарту.
В случае обращения для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии через портал получатель подает:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП.
3) Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в случаях:
- изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
- перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса;
- реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
- изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности получатель подает заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий (размер лицензионного сбора указан в приложении 3 к настоящему стандарту), копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Получатель при получении переоформленной лицензии возвращает в Комитет ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
В случае обращения для переоформления лицензии через портал получатель подает запрос, содержащий:
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
данные лицензии и приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензию и приложение к лицензии в виде сканированных копий, прикрепленных к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
12. Формы заявления для получения лицензии и (или) приложения к лицензии размещаются на веб-портале электронного правительства www.egov.kz и интернет-ресурсе Министерства www.mgm.gov.kz в разделе «Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе».

2) Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлiнген жағдайда қызмет алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алуға құқығы бар.
Лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн мынадай құжаттар қажет:
Лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымша беру туралы өтініш;
телнұсқа беру үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшiрмесi, лицензиялық алымның мөлшері осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген.
Қызмет алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алу үшiн портал арқылы жүгінетін жағдайда мынаны ұсынады:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанындағы сауал;
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алым төленгенi туралы ақпарат.
3) Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда қайта ресiмдеуге жатады:
- жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты өзгергенде;
- дара кәсiпкердi қайта тiркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде;
- заңды тұлғаны бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде;
- заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауы өзгерген жағдайда, алушының, осы тармақта белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiш беруге құқығы бар.
Қызмет алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi лицензияларды қайта ресiмдеу кезiнде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алым төлегенiн растайтын құжаттарды және лицензия мен лицензияға қосымшаның (болған жағдайда) көшiрмелерiн күнтiзбелiк отыз күн iшiнде бередi.
Қызмет алушы қайта ресiмделген лицензияны алған кезде бұрын берiлген лицензия мен лицензияға қосымшаны (болған жағдайда) лицензиарға қайтарады.
Қызмет алушы лицензияны қайта ресімдеу үшiн портал арқылы жүгінетін жағдайда келесі мәліметті қамтитын сауал ұсынады:
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алым төленгенi туралы ақпарат;
лицензияның мәліметтері (www.elicense.kz порталында бар болғанда) немесе лицензия және лицензияға қосымша электрондық түсіріп алынған көшірме түрінде (электрондық сауалға тіркеледі).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді Комитет жеке тиісті мемлекеттік ақпарат жүйесінен портал арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанында алады.
12. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініш нысандары электронды Үкіметтің www.egov.kz веб-порталында, және www.mgm.gov.kz Министрліктің интернет-ресурсындағы «Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті» бөлімінде орналастырылады.

При обращении на портал получателю необходимо заполнить запрос по форме электронного документа согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту.
13. Прием документов осуществляется через портал или путем отправки по почте либо сдачи в канцелярию Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305.
При обращении получателя государственной услуги на портал:
отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги, запрос автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой;
получателю государственной услуги в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и дата) в канцелярии Министерства.
При обращении получателя государственной услуги на веб-портал:
получателю государственной услуги в «личный кабинет» на веб-портале направляется уведомление об отправке заявления (номер запроса);
не позднее двух рабочих дней с момента отправки и присвоения номера заявления государственный орган должен зарегистрировать обращение, при этом получателю государственной услуги в «личный кабинет», а также на электронный адрес, указанный при регистрации на веб-портале, направляется уведомление о принятии заявления государственным органом с указанием даты принятия.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется:
в Комитете - нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта;
на портале - в «личный кабинет» получателя.
16. Комитетом будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется Комитетом в следующих случаях:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;

Веб-порталда мемлекеттік қызметті алушының өтініші кезінде сауалды осы стандартттың 1 және 2-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанында толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау портал арқылы немесе почта арқылы 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, А блогы, 0305 А кабинеті мекенжайы бойынша жүзеге асырылады.
Порталдағы мемлекеттік қызмет алушының өтініші кезінде:
электрондық сауалды жіберу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады, сауал автоматты түрде тандалған қызметіне сәйкес адресатқа - мемлекеттік органға жіберіледі;
мемлекеттік қызметті көрсету үшін сауалдың қабылданғаны туралы есебі, алу күні және уақытын көрсетумен – мемлекеттік қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне хабарлама жіберіледі.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба және кіріс нөмірі, күні) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушының веб-порталындағы өтініші кезінде:
мемлекеттік қызметті алушыға веб-порталдағы «жеке кабинетіне» өтініш жіберу туралы хабарлама жіберіледі (сауал нөмірі);
мемлекеттік орган екі күн ішінде өтінішті жіберген және нөмір берген сәтінен бастап тіркеу қажет, мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» сонымен қатар, веб-порталда тіркелу кезінде көрсетілген электрондық мекенжайына, қабылдаған күнін көрсетумен, мемлекеттік органға өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
Комитетте – осы стандарттың 13-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша қолма-қол алушыға беріледі (өзі бару немесе сенімхат бойынша өкілге);
порталда «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тоқтатылуы үшін негіздеме ресімделуге жататын фактілерді белгілеу және берілген құжаттардың толық еместігі болып табылады.
Комитет өтініш берушінің құжаттарын қабылдаған сәттен бастап, екі жұмыс күні ішінде берген құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Комитет берген құжаттардың толық емес фактісі айқындалған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауабын береді.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тартуды Комитет мына жағдайларда жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектiлердiң осы санаты үшiн қызметтiң түрiмен айналысуға тыйым салынған;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеген;
3) мемлекеттік қызметті алушы бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеген;

4) не согласована выдача лицензии заявителю согласующим государственным органом;
5) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии;
7) по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов заявителя (получателя услуги) обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При этом Комитет возвращает пакет представленных документов получателю либо в «личный кабинет» (в случае обращение через портал).
Получатель государственной услуги может получить мотивированный ответ об оказании либо отказе в оказании государственной услуги также в электронном виде на портале, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с потребителями;
4) представление исчерпывающей и полной информации об оказываемой услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя;
7) обеспечение сохранности документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги Комитета ежегодно утверждаются приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц разъясняется службой документационного обеспечения Министерства по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону call-центра (1414).
21. Вышестоящей организацией является Министерство. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в Министерство по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.

4) мемлекеттік қызметті алушыға лицензия беру келiсушi мемлекеттiк органмен келiсiлмеген;
5) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болғанда;
6) сот орындаушысының ұсынуы негiзiнде сот мемлекеттік қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салғанда;
7) Қазақстан Республикасының «Ақпараттандыру туралы» Заңының 40-бабында көзделген негіздемелер бойынша.
Комитет өтiнiш берушiнiң (кызмет алушының) құжаттарын алған сәттен бастап екi жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге мiндеттi. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактiлерi анықталған жағдайда Комитет аталған мерзiмде өтiнiштi одан әрi қараудан жазбаша дәлелдi түрде бас тартады.
Бұл ретте, Комитет ұсынылған құжаттардың пакетін қызмет алушыға қайтарып береді немесе «жеке кабинетіне» (портал арқылы жүгінген жағдайда) қайтарады.
Мемлекеттік қызметті алушы, мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы ЭЦК куәландырған дәлелді жауапты, сондай-ақ порталда электрондық түрінде ала алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметi мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтарын және бостандықтарын сақтау;
2) қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс кезінде сыпайылық;
4) көрсетілетін қызмет туралы жеткілікті және толық ақпарат беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды тұлғалардың қызметінің ашықтығы;
6) тұтынушылар құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғау және құпиялылықты сақтау;
7) тұтынушының құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Комитеттің мемлекеттік қызметті көрсету сапасы мен тиімділік көрсеткішінің мақсатты мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Министрлiктің құжат айналымын қамтамасыз ету қызметі мына мекенжай бойынша түсіндіреді: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: 8 (7172) 97-69-31, 8 (7172) 97-69-43.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығының телефоны арқылы алуға болады (1414).
21. Министрлік жоғары тұрған ұйым болып табылады. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым Министрлікке мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.

22. В случаях некорректного отношения при обслуживании, жалоба подается в Министерство по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А, кабинет А 0305, контактные телефоны: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба, обращение составляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» с указанием полного наименования юридического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги либо заверено электронной цифровой подписью.
При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия (бездействия) обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая нарочно жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц.
Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у сотрудников Комитета по телефонам: (7172) 97-69-78, (7172) 97-68-51.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
При обращении получателя государственной услуги на веб-портал путем отправки электронного обращения из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Ответ от государственного органа представляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Контакты Министерства:
адрес: город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, блок А.
График работы и приема: ежедневно с 9.00 по 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию горных
(разведка, добыча полезных ископаемых),
нефтехимических, химических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств,
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Форма заявления для выдачи лицензии для юридического лица
В____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы: ___________________________________________
Руководитель __________________ ________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество)
Место печати                         ________________20__ года
Заявление принято к рассмотрению ________________20__года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию горных
(разведка, добыча полезных ископаемых),
нефтехимических, химических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств,
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Форма заявления для выдачи лицензии для физического лица
В____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от___________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Местожительство ____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _____, серия ________________
№ _____________ орган выдачи ______________ дата выдачи ____________
Банковский счет (если имеется)______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
__________________ __________________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество)
________________20____года
Заявление принято к рассмотрению             ______________20___года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию горных
(разведка, добыча полезных ископаемых),
нефтехимических, химических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств,
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Ставки лицензионного сбора за право занятия деятельностью по
проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических,
химических производств, проектированию (технологическому)
нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатации
магистральных газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов
Ставки сбора устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете» и действующего на дату уплаты сбора, и составляют:
п/п
Виды лицензируемой деятельности
Ставки сбора,
в МРП
1.
Ставка сбора за право занятия видом деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектированию (технологическому) нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
10
2.
Ставка сбора за выдачу дубликата лицензии
100 % от ставки
при выдаче лицензии
3.
Ставка за переоформление лицензии
10 % от ставки
при выдаче лицензии
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию горных
(разведка, добыча полезных ископаемых),
нефтехимических, химических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств,
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по
проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических,
химических производств, проектированию (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектированию (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств, распространяются на юридических лиц (в том числе филиалы, представительства) и физических лиц (индивидуальные предприниматели), специализирующихся на выполнении соответствующих подвидов деятельности, и включают наличие:

22. Қызметті көрсету кезінде дөрекілік көрсетiлген жағдайда шағым Министрлікке мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, А 0305 кабинеті, байланыс телефондары: (7172) 97-69-31, (7172) 97-69-43.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқылы.
24. Шағым, заңды тұлғаның толық атауын, мекен жайын, шағымның шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып, «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленеді. Шағым мемлекеттік қызметті алушының қол қоюымен немесе электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы тиіс.
Шағым түсіргенде, әрекетіне (әрекетсіздігіне) лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні, лауазымы, талаптар мен шағымның себебі көрсетілуі керек.
25. Қолма-қол қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалар өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
Шағымның қабылданғанын растау тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп берілген талон болып табылады.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты Министрліктің қызметкерлерінен мына (7172) 97-68-65, (7172) 97-69-79 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының портал арқылы өтініші кезінде:
мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетінен» портал арқылы электрондық өтінішті жібергеннен кейін, мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады;
мемлекеттік органның жауабы Қазақстан Республикасының «Жеке және заңды тұлғалардың өтінішін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес беріледі.
26. Министрліктің байланыс деректері:
мекенжайы: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, А блогы.
Жұмыс және қабылдау кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жұмыс істейді, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет жөніндегі қосымша ақпараттарды Министрліктің www.mgm.gov.kz ресми интернет ресурсының «Жер қойнауын пайдалану» бөлімінен алуға болады.
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ
өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалануға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметті көрсету
стандартына 1-қосымша
Заңды тұлғаға лицензия алу үшiн берiлетiн өтiнiштiң нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызмет түрі және (немесе) қызметтiң кіші түрi (түрлері) көрсетiлсiн)
____________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша
беруiңiздi сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдiң №,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, e-mail)
Банк шоты ___________________________________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Филиалдар (өкілдіктер, объектілер, бекеттер, телімдер) ______________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жерi және деректемелерi)
Қоса берiліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
Басшы _________________          ____________________________________
(қолы)                      (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөр орны                         20____ жылғы «____» ________________
Өтiнiш 20____ жылғы «____» _______________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ
өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалануға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметті көрсету
стандартына 2-қосымша
Жеке тұлғаға лицензия алу үшiн берiлетiн өтiнiштiң нысаны
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегi, аты, әкесiнiң аты, ЖСН деректемелері)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызмет түрі және (немесе) қызметтiң кіші түрi (түрлері) көрсетiлсiн)
____________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша
беруiңiздi сұраймын.
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________, сериясы ______________
№ ____________ берген мекеме _______________ берген кезі ____________
Банк шоты (бар болса) _______________________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қоса берiліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
______________                              _________________________
(қолы)                                  (тегi, аты, әкесiнiң аты)
20____ жылғы «____» ___________________
Өтiнiш 20____ жылғы «____» _______________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ
өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалануға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметті көрсету
стандартына 3-қосымша
Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға қызмет түрімен айналысу құқығына лицензиялық алымның ставкасы
Алым ставкалары Қазақстан Республикасының «Республикалық бюджет туралы» Заңында белгіленген және алымды төлеу күніне қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің мөлшеріне сүйене отырып белгіленеді және мынаны құрайды:
Р/с
Лицензияланатын қызмет түрлері
Алым ставкалары, АЕК-пен
1.
Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға қызмет түрімен айналысу құқығына лицензиялық алымның ставкасы
10
2.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін алым ставкасы
лицензия беру кезіндегі ставкасының 100%-ы
3.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін ставкасы
лицензия беру кезіндегі ставкасының 10%-ы
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ
өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалануға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметті көрсету
стандартына 4-қосымша
Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) бойынша қызметке қойылатын біліктілік талаптары қызметтің тиісті кіші түрлерін орындауға маманданатын заңды тұлғаларға (оның ішінде филиалдар, өкілдіктер) және жеке тұлғаларға (жеке кәсіпкерлерге) қолданылады және:

1) технологического регламента выполнения лицензируемых видов и подвидов деятельности (работ), соответствующего нормативным требованиям безопасности труда и охраны окружающей среды, заверенного печатью и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего, - для юридических лиц, подписью заявителя - для физических лиц;
2) производственной базы (здания, помещения) на праве собственности или на иных законных основаниях (подтверждаются копиями документов на право собственности или иных форм управления).
Производственная база должна быть оснащена в соответствии с заявленными подвидами деятельности и включать наличие:
для проектирования добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; составления проектов и технологических регламентов на разработку месторождений твердых полезных ископаемых, нефтегазовых месторождений; составления технико-экономического обоснования проектов разработки нефтегазовых месторождений - лицензионного программного обеспечения для проектирования, электронно-вычислительные машины, специальные средства оргтехники (принтеры, копировальная техника, плоттеры и иное оборудование);
для добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; вскрытия и разработки месторождений твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами; ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт - инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования, складов, помещений, емкостей для хранения химических реагентов (при их использовании), используемых при горных производствах;
для ведения технологических работ на нефтегазовых месторождениях - оборудования, специально оборудованных складов, помещений, емкостей для хранения химических реагентов (при их использовании), используемых при горных производствах;
для производства взрывных работ для добычи полезных ископаемых - лицензии либо договора с частной организацией, имеющей лицензию на перевозку опасных грузов (взрывчатых веществ) к месту производства; разрешения уполномоченного государственного органа либо договора со специализированной организацией, имеющей необходимые склады для хранения взрывчатых веществ, материалов; бурового станка для бурения скважин на открытых горных работах;
для каротажных работ в нефтяных, газовых скважинах - каротажной станции (скважинных приборов и зондов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов и зондов, специального (каротажного) кабеля, лебедки для спуско-подъемных операций в скважине);
для прострелочно-взрывных работ в нефтяных, газовых скважинах - перфорационного оборудования и системы;
для бурения нефтяных, газовых скважин, в том числе на море и внутренних водоемах - буровой установки, долота, буровых труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов;
для подземного и капитального ремонта скважин; демонтажа оборудования и агрегатов; установки подъемника скважин - долота, обсадных труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов, установки для капитального ремонта скважин;
для испытания после ремонта скважин; промывки, цементации, опробования и освоения скважин - промывочно-цементировочного агрегата, контрольно-измерительных приборов, замерных сепараторов;
для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин - комплекса технических средств, специализированной техники и технологии для повышения нефтеотдачи пластов;
для работ по предотвращению и ликвидации нефтяных разливов на суше и море, самоизливающихся скважин, нефтяных и газовых выбросов (за исключением противофонтанных работ), консервации скважин - нефтесборного устройства на море (скиммер), плавающих резервуаров, боновых заграждений; техники и оборудования для сбора нефти на суше; цементировочного агрегата;
для проектирования (технологического) и (или) эксплуатации нефтехимических, химических производств - механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве собственности или на иных законных основаниях (подтверждаются копиями акта государственной приемочной комиссии о приемке построенного объекта в эксплуатацию, а также документов на право собственности или иных форм управления), аккредитованной лаборатории (или договор на обслуживание) по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям;

1) заңды тұлғалар үшiн мөрмен және өтiнiш берушiнің бiрiншi басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшiн өтiнiш берушiнiң қолымен куәландырылған және еңбек қауiпсiздiгi мен қоршаған ортаны қорғаудың нормативтiк талаптарына сәйкес келетін қызметтің лицензияланатын түрлері мен кіші түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиялық регламентінің;
2) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде (меншік құқығындағы немесе өзге де басқару нысанындағы құжаттардың көшірмелерімен расталады) өндірістік базаның (ғимарат, үй-жайлар) болуын қамтиды.
Өндірістік база өтініш берілген лицензияланатын кіші қызмет түрлеріне сәйкес жабдықталуы және мыналардың:
қатты пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiрудi жобалау; қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын, мұнай-газ кен орындарын игеруге арналған жобалар мен технологиялық регламенттерді жасау; мұнай-газ кен орындарын игеру жобаларының техникалық-экономикалық негіздемесін жасау үшін – жобалау үшін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудің электронды – есептеу машиналарының, арнайы ұйымдастыру техникасының (принтерлер, көбейту-көшіру техникасы, плоттерлер және өзге де жабдықты);
қатты пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру; ашық және жер асты тәсiлдерiмен қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын ашу және әзiрлеу; кенiштер мен шахталарды жабу жөніндегі тарату жұмыстарын жүргізу үшін – инженерлік құрылыстардың, машиналардың, механизмдердің, құралдардың, арнайы көліктердің, жабдықтардың, өлшеу жабдықтарының, тау-кен өндірістері кезінде қолданылатын химиялық реагенттерді (оларды пайдаланған кезде) сақтауға арналған қоймалардың, үй-жайлардың, сыйымдылықтардың;
мұнай-газ кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу үшін – жабдықтардың, тау-кен өндірістері кезінде қолданылатын химиялық реагенттерді (оларды пайдаланған кезде) сақтауға арналған арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың, сыйымдылықтардың;
пайдалы қазбаларды өндiру үшiн жарылыс жұмыстарын жүргiзу үшін – лицензияның не өндіріс орнына қауiптi жүктердi (жарылғыш заттарды) тасымалдау үшін лицензиясы бар жеке ұйыммен жасалған шарттың; уәкілетті мемлекеттік органның рұқсатының не жарылыс заттарды, материалдарды сақтауға арналған қажетті қоймалары бар жеке ұйыммен шарттың; ашық тау-кен жұмыстарында ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының;
мұнай, газ ұңғымаларындағы каротаж жұмыстарын жүргiзу үшін – каротаж станциялардың (ұңғымалық аспаптар мен зондтар, аспаптар мен зондтардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жер үсті аппараттары, арнайы (каротаждық) кабельдің, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың);
мұнай, газ ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу үшін – перфорациялық жабдықтар мен жүйелерінің;
мұнай, газ ұңғымаларын, оның ішінде теңізде және ішкі су қоймаларында бұрғылау үшін - бұрғылау қондырғыларының, қашаудың, шегенделген құбырлардың, шығарындыға қарсы жабдықтардың, көтергіш агрегаттардың;
ұңғымаларды жер астында және күрделi жөндеу; жабдықтар мен агрегаттарды бөлшектеу; ұңғымалар көтергiшiн орнату үшін – қашаудың, шегенделген құбырлардың, шығарындыға қарсы жабдықтардың, көтергiш агрегатының, ұңғымаларды күрделi жөндеу үшін қолданылатын қондырғының;
ұңғымаларды жөндеуден кейiн сынау; ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және игеру үшін – жуу-цементтеу агрегатының, бақылау-өлшеу аспаптарының, өлшеу сепараторларының;
мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін – техника құралдары кешенінің, қабаттардың мұнай беруін арттыру үшін арнайы техника мен технологияның;
құрлықта және теңiзде мұнай төгiлуiнiң, ұңғымалардың өздiгiнен атқылауының, мұнай және газ шығарындыларының (бұрқаққа қарсы жұмыстарды қоспағанда) алдын алу және оларды жою жөнiндегi жұмыстар, ұңғымаларды консервациялау жұмыстарын жүргiзу үшін – теңіздегі мұнай жинау қондырғысының (скиммер), қалқымалы резервуарлардың, бонолық тосқауылдардың; құрлықта мұнай жинауға арналған техникалар мен жабдықтардың, цементтейтін агрегаттардың;
мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану үшін – жабдықтар мен механизмдердiң, технологиялық желiлердiң, шикiзатты дайындау, қайта өңдеу қондырғыларының, шикiзатты, дайын өнiмдердi, жарылыс өрт қауiптi, күштi әсер ететiн улы заттарды сақтау үшiн арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың, меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде (салынған объектiнi пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттiк қабылдау комиссиясы актiсiнiң, сондай-ақ меншік құқығындағы немесе өзге де басқару нысандарындағы құжаттардың көшірмелерімен расталады) өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхананың (немесе қызмет көрсетуге арналған шарттың) болуын қамтуы тиіс;

3) ответственные лица или службы, обеспечивающие:
эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;
контроль безопасности труда;
метрологический контроль;
маркшейдерские работы (за исключением подвида деятельности в 16 абзаце настоящего пункта);
соблюдение технологического процесса и выпуск продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности в 16 абзаце настоящего пункта);
периодичность повышения квалификации сотрудников.
В качестве подтверждающих сведений и документов заявителем представляются копии приказов о создании данных служб и (или) назначении ответственных лиц;
4) квалификационного состава технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для руководителей - высшее техническое образование, для специалистов – минимум средне-специальное образование)и имеющих опыт практической работы по лицензируемому подвиду деятельности в соответствующей отрасли (для руководителей - не менее 3 лет, для специалистов - не менее 1 года).
В качестве подтверждающих сведений и документов заявителем представляются штатное расписание и сводная таблица, включающая информацию по каждому из работников: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности в данной области.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию горных
(разведка, добыча полезных ископаемых),
нефтехимических, химических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств,
эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна в
электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования

3) мыналарды:
машиналарды, механизмдерді, көлік құралдарын, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
маркшейдерлік жұмыстарды (осы тармақтың 16-абзацындағы қызметтің кіші түрін қоспағанда);
технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын сақтауды осы тармақтың (осы тармақтың 16-абзацындағы қызметтің кіші түріне ғана қолданылады);
қызметкерлердің біліктілігін арттыру кезеңділігін қамтамасыз ететін жауапты тұлғалар мен қызметтердің болуын қамтиды.
Өтінім беруші растаушы мәліметтер мен құжаттар ретінде осы қызметтерді құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың көшірмелерін ұсынады;
4) тиісті білім деңгейіне жауап беретін және тиісті салада лицензияланатын қызметтің кіші түрі бойынша практикалық тәжірибесі бар (басшылар үшін – кемінде 3 жыл, мамандар үшін – кемінде 1 жыл) техникалық басшылар мен мамандардың біліктілік құрамының (басшылар үшін – жоғары техникалық, мамандар үшін – кемінде орта арнаулы білім) болуын қамтиды;
Өтінім беруші растаушы мәліметтер мен құжаттар ретінде штат кестесі және әрбір қызметкер: тегі, аты, әкесінің аты, білімі бойынша мамандығы, лауазымы, осы саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтілі бойынша ақпаратты қамтитын жиынтық кестені ұсынады.
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру), мұнай-химия, химия
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ
өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық), магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнімдері құбырларын пайдалануға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызметті көрсету
стандартына 5-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Есептi жылда көрсеткiштiң ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәтінен бастап белгiленген мерзiмде қызметті көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызметті көрсету процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
90%
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызметті көрсету сапасына және тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)
100%
3.2. Ақпаратқа электрондық формат арқылы қол жеткiзуге болатын қызметтердiң %-ы (үлесi)
100%
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесi)