О лишении статуса памятников истории и культуры местного значения и исключении их из государственного списка памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1485
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года «Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 1032 «Об утверждении Правил выявления, учета, придания и лишения статуса памятников истории и культуры» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Лишить статуса памятников истории и культуры местного значения и исключить их из государственного списка памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату Павлодарской области принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2012 года № 1485
Список памятников истории и культуры местного значения,
лишенных статуса и исключенных из государственного списка
памятников истории и культуры местного значения
Павлодарской области
п/п
Наименование памятника
Вид
памятника
Местонахождение
памятника
1
2
3
4
1.
Памятник деревянного зодчества
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар,
ул. Мира, 40
2.
Дом, в котором жила
Майра Шамсутдинова
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар,
ул. Ленина, 167
3.
Мемориальная доска на месте
проходившей первой забастовки
павлодарских рабочих в 1905
году, автор О. Макиев, 1979 г.
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар,
предзаводская площадь
судоремзавода
4.
Народный дом
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар,
ул. Ленина, 138
5.
Купеческий дом
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар,
ул. Кирова, 1
6.
Первый памятник В.И. Ленину
в Павлодарской области
автор А. Ершов, 1928 г.
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар, парк
7.
Дом матери Д.М. Карбышева,
генерала, Героя Советского Союза
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар,
ул. К. Маркса, 235
8.
Бывшая гостиница «Россия»
Градостроительство и
архитектура
г. Павлодар,
ул. Ленина, 170
9.
Памятник трудовой славы, трактор
ДТ-75 на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Баянаульский район,
с. Бирлик
10.
Автомобиль ЗИС-5, на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Баянаульский район,
п. Майкаин
11.
Тракторы К-700 и «Универсал» на
постаменте
Градостроительство и
архитектура
Иртышский район,
с. Северное
12.
Памятник трудовой славы, трактор
ДТ-54
Градостроительство и
архитектура
Качирский район,
с. Федоровка
13.
Памятник трудовой славы, трактор
ДТ-54 на постаменте, автомашина
ГАЗ-АА
Градостроительство и
архитектура
Качирский район,
с. Березовка
14.
Памятник трудовой славы, трактор
на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Успенский район,
с. Темирязево
15.
Трактор ДТ-54 на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Актогайский район,
с. Андриановка
16.
Трактор ДТ-54 на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Актогайский район,
с. Камбар
17.
Трактор ДТ-54 на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Актогайский район,
с. Барлыбай
18.
Памятник трудовой славы,
автомобиль ЗИС-355 на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Майский район,
с. Коктобе
19.
Памятник трудовой славы, трактор
С-80 на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Майский район,
с. Басколь
20.
Место прибытия первоцелинников
Градостроительство и
архитектура
г. Экибастуз,
железнодорожный вокзал
21.
Памятник В.И. Ленину
Градостроительство и
архитектура
г. Экибастуз,
у Дома культуры
горняков
22.
Памятник В.И. Ленину
Градостроительство и
архитектура
г. Экибастуз,
ПТУ-18
23.
Первый пассажирский автобус в
городе на постаменте
Градостроительство и
архитектура
г. Экибастуз,
проезд индустриальный
24.
Дом Бельдениновой – Комаровой
Т.П., первой женщины коммунистки
Баянаула
Градостроительство и
архитектура
Баянаульский район,
пос. Баянаул
25.
Могила милиционера Рыбалко М.П.
Градостроительство и
архитектура
Баянаульский район,
пос. Баянаул
26.
Могила профессора Щастного С.М.
Градостроительство и
архитектура
Иртышский район,
с. Узынсу
27.
Могила И. Роя, секретаря
комсомольской ячейки
Градостроительство и
архитектура
Качирский район,
с. Конторка
28.
Здание Вознесенского штаба
Градостроительство и
архитектура
Успенский район,
с. Вознесенка
29.
Памятник трудовой славы, трактор
ДТ-54 на постаменте
Градостроительство и
архитектура
Щербактинский район,
с. Сахновка
30.
Бюст Б. Баратбаева, погибшего в
1927 г.
Градостроительство и
архитектура
Щербактинский район,
с. Жилбулак
31.
Могила С. Шайтанова,
комсомольца, погибшего в 1931
году
Градостроительство и
архитектура
Щербактинский район,
с. Садыкащи
32.
Братская могила участников
гражданской войны
Градостроительство и
архитектура
Лебяжинский район,
с. Акку
33.
Могила Ф.В. Калинина –
революционера (1920 год, автор
неизвестен)
Градостроительство и
архитектура
Баянаульский район,
пос. Баянаул

Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін мәртебесінен айыру және оларды жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығару туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1485 Қаулысы
«Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңының 5-бабына және «Тарих және мәдениет ескерткіштерін анықтау, есепке алу, оларға мәртебе беру және одан айыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 1032 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштері мәртебесінен айырылсын және олар жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарылсын.
2. Павлодар облысының әкімдігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 23 қарашадағы
№ 1485 қаулысына
қосымша
Павлодар облысының мәртебесінен айырылған жергілікті маңызы бар
тарих және мәдениет ескерткіштерінің және мемлекеттік тізімінен
шығарылған жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет
ескерткіштерінің тізімі
р/с
Ескерткіштің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
1
2
3
4
1.
Ағаштан салынған сәулет өнерінің ескерткіші
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Мир көшесі, 40
2.
Майра Шамсутдинова тұрған үй
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 167
3.
Павлодар жұмыскерлері 1905 жылы алғаш ереуілге шыққан жердегі мемориалдық тақта, авторы О. Макиев, 1979 ж.
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы,  кеме жөндеу зауытының алдындағы алаң
4.
Халық үйі
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 138
5.
Көпес үйі
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Киров көшесі, 1
6.
Павлодар облысында В.И. Ленинге қойылған алғашқы ескерткіш, авторы А. Ершов, 1928 ж.
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, саябақ
7.
Кеңес Одағының Батыры, генерал Д. Карбышевтың анасының үйі
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, К. Маркс көшесі, 235
8.
Бұрынғы «Россия» қонақ үйі
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 170
9.
Еңбек даңқы ескерткіші, тұғырдағы ДТ-75 тракторы
Қала құрылысы және сәулет
Баянауыл ауданы, Бірлік ауылы
10.
Тұғырдағы ЗИС-5 автомобилі
Қала құрылысы және сәулет
Баянауыл ауданы, Майқайың кенті
11.
Тұғырдағы «Универсал» және К-700 тракторлары
Қала құрылысы және сәулет
Ертіс ауданы, Северное ауылы
12.
Еңбек даңқы ескерткіші, тұғырдағы ДТ-54 тракторы
Қала құрылысы және сәулет
Қашыр ауданы, Федоровка ауылы
13.
Еңбек даңқы ескерткіші, тұғырдағы ДТ-54 тракторы, ГАЗ-АА автомашинасы
Қала құрылысы және сәулет
Қашыр ауданы, Березовка ауылы
14.
Еңбек даңқы ескерткіші, тұғырдағы трактор
Қала құрылысы және сәулет
Успен ауданы, Темирязево ауылы
15.
Тұғырдағы ДТ-54 тракторы
Қала құрылысы және сәулет
Ақтоғай ауданы, Андриановка ауылы
16.
Тұғырдағы ДТ-54 тракторы
Қала құрылысы және сәулет
Ақтоғай ауданы, Қамбар ауылы
17.
Тұғырдағы ДТ-54 тракторы
Қала құрылысы және сәулет
Ақтоғай ауданы, Барлыбай ауылы
18.
Еңбек даңқы ескерткіші, тұғырдағы ЗИС - 355 автомобилі
Қала құрылысы және сәулет
Май ауданы, Көктөбе ауылы
19.
Еңбек даңқы ескерткіші, тұғырдағы С-80 тракторы
Қала құрылысы және сәулет
Май ауданы, Баскөл ауылы
20.
Алғашқы тың игерушілер келген жер
Қала құрылысы және сәулет
Екібастұз қаласы, теміржол вокзалы
21.
В.И. Ленин ескерткіші
Қала құрылысы және сәулет
Екібастұз қаласы, Кеншілер мәдениет үйінің жаны
22.
В.И. Ленин ескерткіші
Қала құрылысы және сәулет
Екібастұз қаласы, КТУ-18
23.
Тұғырда орналасқан қаланың тұңғыш жолаушылар автобусы
Қала құрылысы және сәулет
Екібастұз қаласы, Индустриальный оралымы
24.
Баянауылдың тұңғыш әйел коммунисі Т.П. Бельденинова-Комарованың үйі
Қала құрылысы және сәулет
Баянауыл ауданы, Баянауыл кенті
25.
Милиционер М.П. Рыбалконың зираты
Қала құрылысы және сәулет
Баянауыл ауданы, Баянауыл кенті
26.
Профессор С.М. Щастныйдың зираты
Қала құрылысы және сәулет
Ертіс ауданы, Ұзынсу ауылы
27.
Комсомол ұйымының хатшысы И. Ройдың зираты
Қала құрылысы және сәулет
Қашыр ауданы, Конторка ауылы
28.
Вознесенский штабының ғимараты
Қала құрылысы және сәулет
Успен ауданы, Вознесенка ауылы
29.
Еңбек даңқы ескерткіші, тұғырдағы ДТ-54 тракторы
Қала құрылысы және сәулет
Шарбақты ауданы, Сахновка ауылы
30.
1927 жылы қаза тапқан Б. Баратбаевтың кеуде мүсіні
Қала құрылысы және сәулет
Шарбақты ауданы, Жылбұлақ ауылы
31.
1931 жылы қаза тапқан комсомол С. Шайтановтың зираты
Қала құрылысы және сәулет
Шарбақты ауданы, Садықащы ауылы
32.
Азамат соғысына қатысқандардың туысбауырластар қабірі
Қала құрылысы және сәулет
Лебяжі ауданы, Аққу ауылы
33.
Революционер Ф.В. Калининнің зираты (1920 ж., авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Баянауыл ауданы, Баянауыл кенті