Об утверждении стандартов государственных услуг органов налоговой службы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года № 1519. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 200
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2) и 3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Регистрация налогоплательщиков»;
2) стандарт государственной услуги «Регистрационный учет налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности»;
3) стандарт государственной услуги «Регистрационный учет плательщиков налога на добавленную стоимость»;
4) стандарт государственной услуги «Регистрационный учет индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката»;
5) стандарт государственной услуги «Регистрационный учет в качестве электронного налогоплательщика»;
6) стандарт государственной услуги «Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) производителям (импортерам) отдельных видов нефтепродуктов, а также на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута»;
7) стандарт государственной услуги «Постановка и снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)»;
8) стандарт государственной услуги «Представление сведений об отсутствии и (или) наличии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выписок из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных отчислений»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов»;
10) стандарт государственной услуги «Подтверждение налогового резидентства»;
11) стандарт государственной услуги «Выдача патента индивидуальным предпринимателям»;
12) стандарт государственной услуги «Выдача решения о применении специального налогового режима»;

Қазақстан Республикасы салық қызметі органдарының мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы № 1519 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылы 5 наурыздағы № 200 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 200 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 34-бабына , «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2) және 3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Салық төлеушілерді тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты ;
2) «Жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеушіні тіркеу есебі» мемлекеттік қызмет стандарты ;
3) «Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі» мемлекеттік қызмет стандарты ;
4) «Дара кәсіпкерді, жеке нотариусты, жеке сот орындаушысын, адвокатты тіркеу есебі» мемлекеттік қызмет стандарты ;
5) «Электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебі» мемлекеттік қызмет стандарты ;
6) «Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушілерге (импорттаушыларға), сондай-ақ акцизделетін өнімдердің кейбір түрлерін, авиациялық отын мен мазут өндірушілер мен импорттаушыларының тауарларына дербес сәйкестендіру нөмірін (ЖСН-код) беру» мемлекеттік қызмет стандарты ;
7) «Бақылау-касса машиналарын (БКМ) есепке қою және есептен шығару» мемлекеттік қызмет стандарты ;
8) «Салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ және (немесе) бар екендігі туралы мәліметтер, салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу және аудару, әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу бойынша міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысулардың жай-күйі туралы дербес шоттан үзінді беру» мемлекеттік қызмет стандарты ;
9) «Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстар мен ұсталған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
10) «Салық резиденттігін растау» мемлекеттік қызмет стандарты;
11) «Дара кәсіпкерлерге патент беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
12) «Арнаулы салық режимін қолдану туралы шешімді беру» мемлекеттік қызмет стандарты;

13) стандарт государственной услуги «Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала и пива)»;
14) стандарт государственной услуги «Выдача акцизных марок на табачные изделия»;
15) стандарт государственной услуги «Приостановление (продление, возобновление) представления налоговой отчетности»;
16) стандарт государственной услуги «Внесение новых моделей контрольно-кассовых машин в Государственный реестр контрольно-кассовых машин»;
17) стандарт государственной услуги «Разъяснение налогового законодательства Республики Казахстан»;
18) стандарт государственной услуги «Прием налоговой отчетности»;
19) стандарт государственной услуги «Продление срока представления налоговой отчетности»;
20) стандарт государственной услуги «Отзыв налоговой отчетности»;
21) стандарт государственной услуги «Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов»;
22) стандарт государственной услуги «Возврат налога на добавленную стоимость из бюджета»;
23) стандарт государственной услуги «Возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты»;
24) стандарт государственной услуги «Изменение сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) пеней»;
25) стандарт государственной услуги «Регистрационный учет по месту нахождения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением»;
26) стандарт государственной услуги «Прием налоговых форм при экспорте (импорте) товаров в рамках таможенного союза»;
27) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство табачных изделий»;
28) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство этилового спирта»;
29) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство алкогольной продукции»;
30) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на приобретение этилового спирта с уплатой акциза организациями, использующими его в технических целях или при производстве неалкогольной продукции»;
31) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства»;
32) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства»;

13) «Алкоголь өніміне (шарап материалы мен сыраны қоспағанда) есепке алу-бақылау таңбаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
14) «Темекі өнімдеріне акциздік таңбалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
15) «Салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру (ұзарту, қайта бастау)» мемлекеттік қызмет стандарты;
16) «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне
бақылау-касса машиналарының жаңа модельдерін енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
17) «Қазақстан Республикасының салық заңнамасын түсіндіру» мемлекеттік қызмет стандарты;
18) «Салық есептілігін қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты;
19) «Салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту» мемлекеттік қызмет стандарты;
20) «Салық есептілігін керi қайтарып алу» мемлекеттік қызмет стандарты;
21) «Салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың төленген сомаларын есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
22) «Бюджеттен қосылған құн салығын қайтару» мемлекеттік қызмет стандарты;
23) «Төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтару» мемлекеттік қызмет стандарты;
24)«Салықтарды және (немесе) өсімпұлдарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімін өзгерту» мемлекеттік қызмет стандарты;
25) «Салық салу объектілерінің және (немесе) салық салуға байланысты объектілердің орналасқан жері бойынша тіркеу есебі» мемлекеттік қызмет стандарты;
26) «Кеден одағы шеңберінде тауарлардың экпорты (импорты) кезінде салық нысандарын қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты;
27) «Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
28) «Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
29) «Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
30)«Этил спиртін техникалық мақсаттарда немесе алкогольдік емес өнімдерді өндіру кезінде пайдаланатын ұйымдардың оны акциз төлей отырып сатып алуына рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
31) «Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
32) «Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;

33) стандарт государственной услуги «Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 501 «Об утверждении стандартов государственных услуг» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 453).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Регистрация налогоплательщиков»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация налогоплательщиков» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 560-564 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и статьями 46-47 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)» и статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на портале;
3) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефонам сall-центров (8 (7172) 58-09-09) и (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в Центре –
присвоение регистрационного номера налогоплательщика (далее – РНН) и выдача Свидетельства налогоплательщика (далее – свидетельство) до 1 января 2013 года - при внесении сведений о налогоплательщике в государственную базу данных налогоплательщиков (далее – ГБДН);
выдача регистрационного свидетельства (нерезидентам) по форме, утвержденной Министерством финансов Республики Казахстан – при внесении сведений о физическом лице-нерезиденте, иностранце или лице без гражданства, юридических лицах-нерезидентах, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение без открытия филиала, представительства в ГБДН;
измененные и (или) дополненные регистрационные данные получателя в ГБДН – при изменении и (или) дополнении регистрационных данных в ГБДН на основании налогового заявления налогоплательщика;
замена свидетельства, регистрационного свидетельства – при изменении регистрационных данных налогоплательщика, указанных в свидетельстве, регистрационном свидетельстве;
исключение сведений о налогоплательщике из ГБДН – при исключении сведений о налогоплательщике из ГБДН;

33) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 мамырдағы № 501 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 453-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Салық төлеушілерді тіркеу»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Салық төлеушілерді тіркеу» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болуы шартымен www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына560564-баптарына және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4647-баптарына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына сәйкес көрсетіледі.
4) Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) порталда;
3) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының
(8 (7172) 58-09-09) және (1414) телефондары арқылы да беріледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) Орталықта –
салық төлеуші туралы мәліметтерді салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі – СТМДҚ) енгізу кезінде – 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін салық төлеушінің тіркеу нөмірін (бұдан әрі – СТН) беру және Салық төлеушінің куәлігін (бұдан әрі – куәлік) беру;
СТМДҚ-на резидент емес жеке тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам, Қазақстан Республикасында филиал, өкілдік ашпай тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу кезінде – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бекіткен нысан бойынша тіркеу куәлігін (резидент еместерге) беру;
салық төлеушінің салықтық өтініші негізінде СТМДҚ-да тіркеу деректерін өзгерту және (немесе) толықтыру кезінде – СТМДҚ-дағы алушының өзгертілген және (немесе) толықтырылған тіркеу деректері;
куәлікте, тіркеу куәлігінде көрсетілген салық төлеушінің тіркеу деректерін өзгерту кезінде – куәлікті, тіркеу куәлігін ауыстыру;
СТМДҚ-нан салық төлеуші туралы мәліметтерді алып тастау кезінде
– СТМДҚ-нан салық төлеуші туралы мәліметтерді алып тастау;

2) на портале - измененные и (или) дополненные регистрационные данные в ГБДН либо мотивированный ответ налогового органа об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица.
В соответствии с Законом Республики Казахстан «О национальных реестрах идентификационных номеров» в связи с введением идентификационных номеров присвоение РНН, а также выдача и замена свидетельства прекращается с 1 января 2013 года.
6. Государственная услуга оказывается следующим лицам (далее - получатель):
физическим лицам, в том числе иностранцам и лицам без гражданства;
юридическим лицам-резидентам и их структурным подразделениям, структурным подразделениям юридического лица-нерезидента, юридическому лицу, созданном в соответствии с законодательством иностранного государства, место эффективного управления (место нахождения фактического органа управления) которого находится в Республике Казахстан;
юридическим лицам-нерезидентам, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение без открытия филиала, представительства;
нерезидентам, являющимся налоговыми агентами в соответствии с пунктом 5 статьи 197 Налогового кодекса, приобретающими ценные бумаги, доли участия, связанные с недропользованием в Республике Казахстан;
нерезидентам, являющимся налоговыми агентами в соответствии с пунктом 5 статьи 197 Налогового кодекса, приобретающими недвижимое имущество в Республике Казахстан;
нерезидентам, осуществляющим деятельность через зависимого агента;
нерезидентам, осуществляющим деятельность через страховую организацию или страхового брокера;
дипломатическим и приравненным к ним представительствам иностранного государства, аккредитованным в Республике Казахстан;
нерезидентам, осуществляющим деятельность в рамках договора о совместной деятельности;
нерезидентам, открывающим текущие счета в банках – резидентах.
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре или на портале:
1) внесение сведений о получателе (налогоплательщике) в ГБДН с присвоением РНН и выдачей свидетельства - в течение 3 рабочих дней со дня получения сведений национальных реестров идентификационных номеров;
внесение изменений и (или) дополнений в регистрационные данные получателя (налогоплательщика) в ГБДН – в течение 3 рабочих дней со дня получения сведений национальных реестров идентификационных номеров, уполномоченных государственных органов, банков или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, необходимых документов получателя, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;

2) порталда – СТМДҚ-дағы өзгертілген және (немесе) толықтырылған тіркеу деректері не уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы салық органының уәжделген жауабы болып табылады.
«Сәйкестендірілген нөмірлердің ұлттық тізілімі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сәйкестендіру нөмірлерін енгізуге байланысты СТН беру, сондай-ақ куәлікті беру және ауыстыру 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап тоқтатылады.
6. Мемлекеттік қызмет мынадай тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
жеке тұлғаларға, оның ішінде шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға;
резидент заңды тұлғаларға және олардың құрылымдық бөлімшелеріне, резидент емес заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелеріне, шетелдік мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған, тиімді басқару орны (нақты басқару органының орналасқан орны) Қазақстан Республикасында орналасқан заңды тұлғаға;
филиал, өкілдік ашпай Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғаларға;
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануға байланысты бағалы қағаздарды, қатысу үлесін сатып алатын, Салық кодексінің 197-бабы 5-тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын резидент еместерге;
Қазақстан Республикасында жылжымайтын мүлік сатып алатын, Салық кодексінің 197-бабы 5-тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын резидент еместерге;
тәуелді агент арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент еместерге;
сақтандыру ұйымы немесе сақтандыру брокері арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент еместерге;
Қазақстан Республикасында аккредиттелген, шетел мемлекетінің дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдіктеріне;
бірлескен қызмет туралы шарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын резидент еместерге;
резидент банктерде ағымдағы шоттар ашатын резидент еместерге көрсетіледі.
7. Орталықта немесе порталда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) СТН бере отырып және куәлік бере отырып СТМДҚ-на алушы (салық төлеуші) туралы мәліметті енгізу – сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерінің мәліметін алған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
СТМДҚ-да алушының (салық төлеушінің) тіркеу деректеріне өзгерістер және (немесе) толықтыру енгізу – сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерінің, уәкілетті мемлекеттік органдардың, банктердің немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың мәліметтерін, осы стандарттың 11-тармағында айқындалған алушының қажетті құжаттарын алған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;

направление Центром в органы юстиции электронного извещения о снятии с регистрационного учета получателя (нерезидента) – в течение 1 рабочего дня с даты получения сведений от уполномоченных государственных органов, уведомления банка, необходимых документов получателя, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (юридического лица-нерезидента), осуществляющего деятельность через постоянное учреждение без открытия филиала, представительства – представление получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение 30 календарных дней с даты начала осуществления деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение;
для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (юридического лица-нерезидента), созданного в соответствии с законодательством иностранного государства, место эффективного управления (место нахождения фактического органа управления) которого находится в Республике Казахстан – представление необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение 30 календарных дней со дня принятия решения о признании местом эффективного управления (местонахождение фактического органа управления) Республики Казахстан;
для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (нерезидента), являющегося налоговым агентом в соответствии с пунктом 5 статьи 197 Налогового кодекса, приобретающим имущество в Республике Казахстан – представление до приобретения имущества необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (нерезидента), являющегося страховой организацией (страховым брокером) или зависимым агентом, деятельность которых в соответствии с пунктами 1 и 5 статьи 191 Налогового кодекса рассматривается как постоянное учреждение нерезидента – представление необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение 30 календарных дней с даты начала осуществления деятельности, определенной в соответствии с пунктом 11 статьи 191 Налогового кодекса;
для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (нерезидента), являющегося участником договора о совместной деятельности, заключенного с резидентом, деятельность которого приводит к образованию постоянного учреждения - представление необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение 30 календарных дней с даты начала осуществления деятельности, определенной в соответствии с пунктом 11 статьи 191 Налогового кодекса;
для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (нерезидента), открывающего текущие счета в банках-резидентах – представление до открытия счета необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (иностранца и лица без гражданства), получающего доходы из источников в Республике Казахстан, не подлежащие налогообложению у источника выплаты в соответствии с положениями Налогового кодекса – представление необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение 30 календарных дней с даты начала осуществления деятельности, определенной в соответствии с пунктом 11 статьи 191 Налогового кодекса;

Орталықтың әділет органдарына алушыны (резидент еместі) тіркеу есебінен алып тастау туралы электрондық хабарлама жіберуі – уәкілетті мемлекеттік органдардан мәліметті, банктің хабарламасын осы стандарттың 11-тармағында айқындалған алушының қажетті құжаттарын алған күннен бастап 1 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) филал, өкілдік ашпай тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын алушыны (резидент емес заңды тұлғаны) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін – Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыра бастаған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде алушының осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс етуі;
шетел мемлекетінің заңнамасына сәйкес құрылған, тиімді басқару орны (нақты басқару органының орналасқан орны) Қазақстан Республикасында орналасқан алушыны (резидент емес заңды тұлғаны) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін – Қазақстан Республикасын тиімді басқару орны (нақты басқару органының орналасқан орны) деп тану туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс ету;
Қазақстан Республикасында мүлік сатып алатын, Салық кодексінің 197-бабы 5-тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын алушыны (резидент еместі) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін – мүлікті сатып алғанға дейін осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс ету;
қызметі Салық кодексінің 191-бабы 1 және 5-тармақтарына сәйкес резидент еместің тұрақты мекемесі ретінде қаралатын сақтандыру ұйымы (сақтандыру брокері) немесе тәуелді агент болып табылатын алушыны (резидент еместі) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін – Салық кодексінің 191-бабы 11-тармағына сәйкес айқындалған қызметін жүзеге асыра бастаған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс ету;
қызметі тұрақты мекеме құруға әкелетін резидентпен жасасқан бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы болып табылатын алушыны (резидент еместі) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін – Салық кодексінің 191-бабы 11-тармағына сәйкес айқындалған қызметін жүзеге асыра бастаған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс ету;
резидент банктерде ағымдағы шоттар ашатын алушыны (резидент еместі) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін – шотты ашқанға дейін осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс ету;
Салық кодексінің ережелеріне сәйкес төлем көзінен салық салуға жатпайтын, Қазақстан Республикасындағы көздерден табыс алатын алушыны (шетелдікті және азаматтығы жоқ адамды) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін – Салық кодексінің 191-бабы 11-тармағына сәйкес айқындалған қызметін жүзеге асыра бастаған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс ету;

срок для регистрации в качестве налогоплательщика получателя (нерезидента) в иных случаях – в течение 30 календарных дней со дня признания получателя (нерезидента) резидентом Республики Казахстан в соответствии со статьей 189 Налогового кодекса;
для изменения регистрационных данных получателя (налогоплательщика) в ГБДН – представление необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение 10 рабочих дней с момента возникновения изменений.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
2) портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2) на портале – в личном кабинете получателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы - для внесения сведений о получателе в ГБДН, изменений и (или) дополнений регистрационных данных получателя в ГБДН, исключения сведений о получателе из ГБДН;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя, с предъявлением оригинала - для внесения сведений о получателе в ГБДН, изменений и (или) дополнений регистрационных данных получателя в ГБДН, исключения сведений о получателе из ГБДН; представляет получатель (физическое лицо-резидент или родитель (законный представитель) физического лица, не достигшего совершеннолетнего возраста);
3) копию документа, подтверждающего место жительства - для внесения сведений о получателе в ГБДН; представляет получатель (физическое лицо-резидент или родитель (законный представитель) физического лица, не достигшего совершеннолетнего возраста);
4) перечень документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту - для внесения сведений о получателе в ГБДН; представляет получатель (физическое лицо-нерезидент, юридическое лицо-нерезидент));

өзге жағдайларда алушыны (резидент еместі) салық төлеуші ретінде тіркеу үшін мерзім – алушыны Салық кодексінің 189-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының резиденті деп таныған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде;
СТМДҚ-да алушының (салық төлеушінің) тіркеу деректерін өзгерту үшін – өзгерістер туындаған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды табыс ету.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Орталық – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
2) портал – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2) порталда алушының жеке кабинетінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мыналарды тапсырады:
1) СТМДҚ-на алушы туралы мәліметтер енгізу, СТМДҚ-да алушының тіркеу деректеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу, СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау үшін – белгіленген нысан бойынша салықтық өтінішті;
2) СТМДҚ-на алушы туралы мәліметтер енгізу, СТМДҚ-да алушының тіркеу деректеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу, СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау үшін – түпнұсқаны көрсете отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (алушы (резидент жеке тұлға немесе кәмелеттік жасқа толмаған жеке тұлғаның ата-анасы (заңды өкілі) тапсырады);
3) СТМДҚ-на алушы туралы мәліметтер енгізу үшін – тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі; алушы (резидент жеке тұлға немесе кәмелеттік жасқа толмаған жеке тұлғаның ата-анасы (заңды өкілі) тапсырады;
4) СТМДҚ-на алушы туралы мәліметтер енгізу үшін – осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесі; алушы (резидент емес жеке тұлға, резидент емес заңды тұлға) тапсырады;

5) копию документа, подтверждающего изменение места жительства - для внесения изменений и (или) дополнений регистрационных данных получателя в ГБДН; представляет получатель (физическое лицо-резидент или родитель (законный представитель) физического лица, не достигшего совершеннолетнего возраста);
6) нотариально засвидетельствованную копию решения общего собрания участников (акционеров) или одного участника (акционера) получателя (юридического лица, его структурного подразделения) – для внесения изменений и (или) дополнений регистрационных данных получателя (о руководителе) в ГБДН;
7) нотариально засвидетельствованную копию решения уполномоченного органа получателя (юридического лица) о назначении руководителя структурного подразделения юридического лица либо иного документа, подтверждающего его полномочия - для внесения изменений и (или) дополнений регистрационных данных получателя (о руководителе) в ГБДН;
8) ликвидационную налоговую отчетность - для исключения сведений о получателе из ГБДН; представляет в связи с ликвидацией, реорганизацией получатель (юридическое лицо, структурные подразделения юридического лица-резидента);
9) свидетельство о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость или пояснение на бумажном носителе при его утере или порче – для исключения сведений о получателе из ГБДН; представляет в связи с ликвидацией, реорганизацией получатель (юридическое лицо – плательщик налога на добавленную стоимость);
10) ликвидационный баланс - для исключения сведений о получателе из ГБДН; представляет получатель (ликвидируемое юридическое лицо) после завершения документальной проверки и погашения задолженности перед бюджетом;
11) справку банка и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, о закрытии имеющихся банковских счетов - для исключения сведений о получателе из ГБДН; представляет получатель (ликвидируемое, реорганизуемое юридическое лицо) после завершения документальной проверки и погашения задолженности перед бюджетом;
12) разделительный баланс - для исключения сведений о получателе из ГБДН; представляет получатель (реорганизуемое юридическое лицо) после завершения документальной проверки;
13) копию решения получателя (юридического лица-резидента) о прекращении деятельности структурного подразделения - для исключения сведений о получателе из ГБДН; представляет получатель (структурные подразделения юридического лица-резидента).
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Документы, указанные в настоящем пункте стандарта, получатель представляет в Центр на бумажном носителе в явочном порядке или по почте.
Для внесения в ГБДН изменений сведений об ответственном работнике по расчетам с бюджетом, номере телефона, адресе электронной почты, налоговое заявление получатели могут представить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет, а также на портал в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.
Получатель (структурные подразделения юридического лица-резидента) ликвидационную налоговую отчетность представляет за период с начала налогового периода, в котором принято решение о прекращении деятельности получателя, до даты представления налогового заявления о прекращении деятельности – по видам налогов, платы, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, по которым данный получатель признан самостоятельным плательщиком. В случае, если прекращающий деятельность получатель не признан самостоятельным плательщиком налогов, платы, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, ликвидационная налоговая отчетность не представляется.
При погашении налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям в полном объеме получатель (головная организация) представляет в налоговый орган по месту нахождения структурного подразделения справку о закрытии банковских счетов структурного подразделения.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Центр получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенные ЭЦП.

5) СТМДҚ-да алушының тіркеу деректеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін – тұрғылықты жерінің өзгергенін растайтын құжаттың көшірмесі; алушы (резидент жеке тұлға немесе кәмелеттік жасқа толмаған жеке тұлғаның ата-анасы (заңды өкілі) тапсырады;
6) СТМДҚ-да алушының (басшысы туралы) тіркеу деректеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін – алушының (заңды тұлғаның, оның құрылымдық бөлімшесінің) қатысушыларының (акционерлерінің) жалпы жиналысының немесе бір қатысушысының (акционерінің) шешімінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
7) СТМДҚ-да алушының (басшысы туралы) тіркеу деректеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін – алушының (заңды тұлғаның) уәкілетті органының заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі басшысының тағайындалғаны туралы шешімінің немесе оның өкілеттігін растайтын басқа құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
8) СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау үшін – тарату салық есептілігі; алушы (заңды тұлға, резидент заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері) таратылуға, қайта ұйымдастырылуына байланысты тапсырады;
9) СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау үшін – қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қойылғаны туралы куәлік немесе ол жоғалған немесе бүлінген кезде қағаз тасығышта түсiнiктеме; алушы (қосылған құн салығын төлеуші заңды тұлға) таратылуға, қайта ұйымдастырылуына байланысты тапсырады;
10) СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау үшін – тарату теңгерімі; алушы (таратылатын заңды тұлға) құжаттық тексеру аяқталғаннан кейін және бюджет алдындағы берешегі өтелгеннен кейін тапсырады;
11) СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау үшін – банктік шоттардың жабылғаны туралы банктің және (немесе) банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың анықтамасы; алушы (таратылатын, қайта ұйымдастырылатын заңды тұлға) құжаттық тексеру аяқталғаннан кейін және бюджет алдындағы берешегі өтелгеннен кейін тапсырады;
12) СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау үшін – бөліну балансын; алушы (қайта ұйымдастырылатын заңды тұлға) құжаттық тексеру аяқталғаннан кейін тапсырады;
13) СТМДҚ-нан алушы туралы мәліметтерді алып тастау
үшін – құрылымдық бөлімшенің қызметін тоқтатқаны туралы алушының (резидент заңды тұлғаның) шешімінің көшірмесі; алушы (резидент заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері) табыс етеді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Стандарттың осы тармағында көрсетілген құжаттарды алушы Орталыққа өзі келу тәртібімен немесе пошта бойынша қағаз тасығышта табыс етеді.
Бюджетпен есеп айырысу бойынша жауапты қызметкер, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайлары туралы мәліметтер өзгерістерін СТМДҚ-на енгізу үшін алушылар салықтық өтінішті электрондық түрде салық орган белгілеген салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісі бар кез келген компьютерден «Салық төлеуші кабинеті» веб-қосымшасы арқылы, сондай-ақ ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында порталға табыс ете алады.
Тарату салық есептілігін алушы (резидент заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері) алушының қызметін тоқтату туралы шешім қабылдаған салық кезеңінің басынан бастап, алушы дербес төлеуші деп танылған салықтар, төлемдер түрлері, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша қызметінің тоқтатылғаны жөніндегі салықтық өтінішті берген күнге дейінгі кезең үшін табыс етеді. Егер қызметін тоқтатқалы отырған алушы салықтар, төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша дербес төлеуші ретінде танылмаған болса, таратудың салық есептілігі табыс етілмейді.
Салықтық берешекті, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті толық көлемде өтеген жағдайда алушы (басты ұйым) құрылымдық бөлімшенің орналасқан жері бойынша салық органына құрылымдық бөлімшенің банктік шоттарының жабылғаны туралы анықтаманы табыс етеді.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді Орталық ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсах: портале www.е.gov.kz, интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика».
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика». Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
При обращении на портал:
отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется налоговому органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика» получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении через портал получателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется:
1) в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или в «Кабинет налогоплательщика» при электронном обращении получателя;
2) на портале - в «личный кабинет» получателя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если при обращении получателя на портал:
1) в отношении получателя электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
2) получатель не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары www.e.gov.kz порталында, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы Орталықтан да ақысыз ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді www.salyk.kz интернет-ресурсынан алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде» электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салу нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық сұрау салуды жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
Порталға жүгінген кезде:
электрондық сұрау салуды жөнелту алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызмет көрсетуге сәйкес автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойылып талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
«Салық төлеушінің кабинеті» арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетулерді беру үшін құжаттардың қабылданғандығы/қабылданбағандығы туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Портал арқылы жүгінген кезде алушыға порталда «жеке кабинетіне» алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуді беру үшін сұрау салудың қабылданғандығы туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға:
1) Орталықта - қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) немесе алушы электрондық түрде жүгінген кезде «Салық төлеушінің кабинетінде»;
2) порталда – алушының «жеке кабинетінде» беріледі.
16. Егер алушы порталға жүгінген кезде:
1) электрондық ақпараттық ресурсты алушыға қатысты қолжетімдікке шектеу қолданылса және сұрау салу жіберген адамның сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
2) алушыда сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және оған оның кімнің иелігінде екені белгісіз болса;

3) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника Центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству Центра.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефонам сall-центров 8 (7172) 58-09-09 и 1414 либо на портале.
При обращении получателя на портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства налогового органа, в ведении которого находится Центр, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно Центр. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя налогового органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в вышестоящий налоговый орган либо в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Центре.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги Центром или некорректное обслуживание работником Центра.
При обращении через портал: после отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в налоговом органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

3) сұрау салудың маңызын айқындау кезінде сұрау салған адамның қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтініш бергенін анықтау мүмкін болмаса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметi адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, егжей-тегжейлі ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы Орталық басшылығына жүгінеді.
Сондай-ақ Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Call-орталықтардың 8 (7172) 58-09-09 және 1414 телефондары бойынша не порталдан алуға болады.
Алушы порталға жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны (1414) бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Орталықтың қарамағындағы салық органының басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы немесе қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей Орталық көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін салық органының басшысына және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне шағым жіберіледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен жоғары тұрған салық органына немесе сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол немесе Орталықта орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға Орталықтың мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе Орталық қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Портал арқылы жүгінген кезде: портал арқылы электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол салық органында өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.

Ответ от налогового органа, в ведении которого находится Центр, представляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
После отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в налоговом органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан: www.salyk.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация налогоплательщиков»
Перечень Центров приема и обработки информации налоговых
органов (ЦПО), оказывающих государственную услугу
пп
Налоговые
органы, в
ведении
которых
находятся ЦПО
Адрес
расположения
ЦПО
Телефоны
руководителей
налоговых
органов
Телефоны и
кабинет
секретариата
налоговых
органов
Телефоны
операционных
залов
Телефоны
руководи-
телей ЦПО
1
2
3
4
5
6
7
Акмолинская область
1
Налоговый
департамент по Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. Горького, 21 А
8 (7162)
72-11-76
приемная
8 (7162)
72-12-27
кабинет № 106
2
Налоговое
управление по
Аккольскому
району
г. Акколь,
ул. Октябрьская, 21
8 (7162)
72-12-17
приемная
8 (71638)
2-29-15
кабинет № 4
8 (71638)
2-29-13
8 (71638)
2-23-89
8 (71638)
2-05-72
3
Налоговое
управление по
Аршалынскому району
п. Аршалы,
ул. Ташенова, 14
8 (7162)
72-12-54
приемная
8 (71644)
2-12-87
кабинет № 3
8 (71644)
2-20-32
8 (7162)
72-12-53
8 (7162)
72-12-53
4
Налоговое
управление по
Астраханскому
району
с. Астраханка,
ул. Байтурсынова, 20
8 (7162)
72-12-80
приемная
8 (71641)
2-25-68
8 (7162)
72-12-78
кабинет № 9
8 (7162)
72-12-79
8 (71641)
2-26-37
8 (7162)
72-12-78
5
Налоговое
управление по
Атбасарскому
району
г. Атбасар,
ул.
Б. Момышулы, 4
8 (7162)
72-12-58
8 (71643)
4-28-15
приемная
8 (71643)
4-28-15
кабинет № 9
8 (71643)
4-26-64
8 (7162)
72-17-31
8 (71643)
4-26-64
8 (7162)
72-17-31
6
Налоговое
управление по
Буландинскому
району
г. Макинск
ул. Клубная, 32
8 (7162)
72-12-13
приемная
8 (71646)
2-23-47
кабинет № 3
8 (71646)
2-11-79
8 (7162)
72-12-14
8 (7162)
72-12-14
7
Налоговое
управление по
г. Степногорску
г. Степногорск,
Коммунально-
складская зона
8 (7162)
72-10-37
приемная
8 (71645)
6-27-37
кабинет № 28
8 (71645)
6-67-76
8 (71645)
6-29-49
8 (71645)
6-29-49
8
Налоговое
управление по
Егиндыкольскому
району
с. Егиндыколь,
ул. Мира, 24
8 (71642)
2-12-44
приемная
8 (71642)
2-12-44
кабинет № 8
8 (71642)
2-12-42
8 (71642)
2-12-42
9
Налоговое
управление по
Енбекшильдер-
скому району
г. Степняк,
ул. Абылай
Хана, 10 а
8 (71639)
2-16-74
приемная
8 (71639)
2-16-74
кабинет № 19
8 (71639)
2-11-00
8 (7162)
72-12-48
8 (71639)
2-11-00
10
Налоговое
управление по
Ерейментаускому
району
г. Ерейментау,
ул. А.Кунанбаева, 115
8 (71633)
2-26-33
приемная
8 (71633)
2-26-33
кабинет № 1
8 (7162)
72-12-56
8 (71633)
2-10-48
8 (7162)
72-12-56
11
Налоговое
управление по
Есильскому
району
г. Есиль,
ул. Д. Конаева, 13
8 (7162)
72-12-72
приемная
8 (71647)
2-12-07
кабинет № 2
8 (71647)
2-16-87
8 (7162)
72-12-67
8 (71647)
2-16-87
12
Налоговое
управление по
Жаксынскому
району
п. Жаксы,
ул. Дружбы, 3
8 (7162)
72-12-65
приемная
8 (71635)
2-18-96
кабинет № 3
8 (7162)
72-12-70
8 (71635)
2-16-62
8 (7162)
72-12-70
8 (71635)
2-16-62
13
Налоговое
управление по
Жаркаинскому району
г. Державинск,
ул. Ниязбаева, 35
8 (7162)
72-12-73
8 (71648)
9-12-38
приемная
8 (71648)
9-13-08
кабинет № 3
8 (7162)
72-12-71
8 (71648)
9-13-58
8 (71648)
9-13-58
14
Налоговое
управление по
Зерендинскому
району
с. Зеренда,
ул. Мира, 61
8 (7162)
72-12-76
приемная
8 (71632)
2-29-48
8 (71632)
2-23-35
кабинет № 7
8 (71632)
2-29-48
8 (7162)
72-12-77
8 (71632)
2-29-48
15
Налоговое
управление по
Коргалжынскому району
с. Коргалжын,
ул. Болганбаева, 17
8 (7162)
72-12-84
приемная
8 (71637)
2-19-56
кабинет № 6

Орталықтың қарамағындағы салық органының жауабы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес беріледі.
25. Қабылданған шағым шағымдар мен өтініштерді есепке алу кітабына «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде тіркеледі.
Шағым берген адамға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы алушыға жазбаша түрде хабарланады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған адамнан не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол салық органында өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Салық төлеушілерді тіркеу»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін салық
органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу
орталықтарының (ҚӨО) тізбесі
Р/с
Қарамағына ҚӨО кіретін салық органдары
ҚӨО орналасқан мекенжайы
Салық органдары басшыларының телефондары
Салық органдары хатшылығының телефондары және кабинеттері
Операциялық залдардың телефондары
ҚӨО басшыларының телефондары
1
2
3
4
5
6
7
Ақмола облысы
1
Ақмола облысы бойынша салық департаменті
Көкшетау қ., Горький к-сі, 21 А
8 (7162) 72-11-76 қабылдау бөлмесі
8 (7162) 72-12-27 № 106 кабинет
2
Ақкөл ауданы бойынша салық басқармасы
Ақкөл қ., Октябрьская к-сі, 21
8 (7162) 72-12-17 қабылдау бөлмесі
8 (71638) 2-29-15 № 4 кабинет
8(71638) 2-29-13
8(71638) 2-23-89
8 (71638) 2-05-72
3
Аршалы ауданы бойынша салық басқармасы
Аршалы кенті, Ташенов к-сі, 14
8 (7162) 72-12-54 қабылдау бөлмесі
8 (71644) 2-12-87 № 3 кабинет
8(71644) 2-20-32
8 (7162) 72-12-53
8 (7162) 72-12-53
4
Астрахан ауданы бойынша салық басқармасы
Астрахан ауылы, Байтұрсынов к-сі, 20
8 (7162) 72-12-80 қабылдау бөлмесі
8 (71641) 2-25-68
8 (7162) 72-12-78 № 9 кабинет
8 (7162) 72-12-79
8(71641) 2-26-37
8 (7162) 72-12-78
5
Атбасар ауданы бойынша салық басқармасы
Атбасар қ., Б.Момышұлы к-сі, 4
8 (7162) 72-12-58
8 (71643) 4-28-15 қабылдау бөлмесі
8 (71643) 4-28-15 № 9 кабинет
8(71643) 4-26-64
8 (7162) 72-17-31
8 (71643) 4-26-64
8 (7162) 72-17-31
6
Бұланды ауданы бойынша салық басқармасы
Макинск қ., Клубная к-сі, 32
8 (7162) 72-12-13 қабылдау бөлмесі
8 (71646) 2-23-47 № 3 кабинет
8(71646) 2-11-79
8 (7162) 72-12-14
8 (7162) 72-12-14
7
Степногорск қаласы бойынша салық басқармасы
Степногорск қ., Коммуналдық –қойма аймағы
8 (7162) 72-10-37 қабылдау бөлмесі
8 (71645) 6-27-37 № 28 кабинет
8(71645) 6-67-76
8(71645) 6-29-49
8 (71645) 6-29-49
8
Егіндікөл ауданы бойынша салық басқармасы
Егіндікөл ауылы, Мир к-сі, 24
8 (71642) 2-12-44 қабылдау бөлмесі
8 (71642) 2-12-44 № 8 кабинет
8(71642) 2-12-42
8 (71642) 2-12-42
9
Еңбекшілдер ауданы бойынша салық басқармасы
Степняк қ., Абылайхан к-сі, 10 а
8 (71639) 2-16-74 қабылдау бөлмесі
8 (71639) 2-16-74 № 19 кабинет
8(71639) 2-11-00
8 (7162) 72-12-48
8 (71639) 2-11-00
10
Ерейментау ауданы бойынша салық басқармасы
Ерейментау қ., А.Құнанбаев к-сі, 115
8 (71633) 2-26-33 қабылдау бөлмесі
8 (71633) 2-26-33 № 1 кабинет
8 (7162) 72-12-56
8(71633) 2-10-48
8 (7162) 72-12-56
11
Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
Есіл қ., Д.Қонаев к-сі, 13
8 (7162) 72-12-72 қабылдау бөлмесі
8 (71647) 2-12-07 № 2 кабинет
8(71647) 2-16-87
8 (7162) 72-12-67
8 (71647) 2-16-87
12
Жақсы ауданы бойынша салық басқармасы
Жақсы ауылы, Дружба к-сі, 3
8 (7162) 72-12-65 қабылдау бөлмесі
8 (71635) 2-18-96 № 3 кабинет
8 (7162) 72-12-70
8(71635) 2-16-62
8 (7162) 72-12-70
8 (71635) 2-16-62
13
Жарқайың ауданы бойынша салық басқармасы
Державинск қ., Ниязбаев к-сі, 35
8 (7162) 72-12-73
8 (71648) 9-12-38 қабылдау бөлмесі
8 (71648) 9-13-08 № 3 кабинет
8 (7162) 72-12-71
8(71648) 9-13-58
8 (71648) 9-13-58
14
Зеренді ауданы бойынша салық басқармасы
Зеренді ауылы, Мир к-сі, 61
8 (7162) 72-12-76 қабылдау бөлмесі
8 (71632) 2-29-48
8 (71632) 2-23-35 № 7 кабинет
8(71632) 2-29-48
8 (7162) 72-12-77
8 (71632) 2-29-48
15
Қорғалжын ауданы бойынша салық басқармасы
Қорғалжын ауылы, Болғанбаев к-сі, 17
8 (7162) 72-12-84 қабылдау бөлмесі
8 (71637) 2-19-56 № 6 кабинет

8 (71637) 2-14-61
8 (7162) 72-12-85
8 (71637)
2-14-61
16
Налоговое
управление по
Сандыктаускому
району
с. Балкашино,
ул. Абылайхана, 128
8 (7162)
72-11-45
приемная
8 (71640)
9-19-64
кабинет № 3
8 (71640)
9-18-96
8 (7162)
72-11-98
8 (71640)
9-18-96
17
Налоговое
управление по
Целиноградскому
району
с. Акмол,
ул. Гагарина, 2
8 (7162)
72-12-60
приемная
8 (71651)
3-11-59
кабинет № 8
8 (7162)
72-12-59
8 (71651)
3-11-68
8 (7162)
72-12-59
18
Налоговое
управление по
Шортандинскому
району
п. Шортанды,
ул. Абылай-Хана, 8
8 (7162)
72-12-50
приемная
8 (71631)
2-14-64
кабинет № 3
8 (71631)
2-14-61
8 (7162)
72-12-49
8 (7162)
72-12-49
19
Налоговое
управление по
Бурабайскому
району
г. Щучинск,
ул. Сейфулина, 90
8 (71636)
5-65-31
приемная
8 (71636)
5-66-17
кабинет № 13
8 (71636)
5-66-17
8 (71636)
5-60-74
8 (71636)
5-66-17
20
Налоговое
управление по
г. Кокшетау
г. Кокшетау,
ул. Горького, 21 А
8 (7162)
72-12-05
приемная
8(7162)
72-12-28
кабинет № 102
8 (7162) 72-12-29
8 (7162) 72-12-34
8 (7162) 40-27-39
8 (7162)
72-12-29
8 (7162)
72-12-34
8 (7162)
40-27-39
21
Налоговое
управление
«Бурабай»
г.Щучинск,
ул.Сейфулина,
90
8 (7162)72-10-08
приемная
8 (71636)
5-62-15
кабинет № 2
8 (71636)
5-62-15
8 (71636)
5-62-15
Актюбинская область
1
Налоговый
департамент по
Актюбинской
области
г. Актобе,
ул. Некрасова,
73
8 (7132)
21-16-41
8 (7132)
21-15-79
приемная
8 (7132)
21-01-94
8 (7132)
59-53-64
кабинет № 19
2
Налоговое
управление по
Айтекебийскому
району
с. Комсомольское,
ул. Абылайхана, 24
8 (71339)
2-15-45
приемная
8 (71339)
2-15-45
кабинет № 2
8 (71339)
2-14-83
8 (71339)
2-15-80
8 (71339)
2-14-83
3
Налоговое
управление по
Алгинскому
району
г. Алга,
ул. Байтурсынова,
15
8 (71337)
4-10-06
приемная
8 (71337)
4-27-63
кабинет № 1
8 (71337)
4-29-57
8 (71337)
4-30-06
8 (71337)
4-28-49
4
Налоговое
управление по
Байганинскому
району
п. Байганин,
ул. Барак батыра, 38а
8 (71345)
2-25-54
приемная
8 (71345)
2-31-42
кабинет № 1
8 (71345)
2-23-40
8 (71345)
2-31-42
8 (71345)
2-23-40
5
Налоговое
управление по
Иргизскому
району
с. Иргиз,
ул. Канахина 28
8 (71343)
2-16-96
приемная
8 (71343)
2-13-31
кабинет № 1
8 (71343)
2-17-52
8 (71343)
2-13-31
8 (71343)
2-17-52
6
Налоговое
управление по
Каргалинскому
району
с. Бадамша,
ул. Абулхаир-Хана, 18
8 (71342)
2-20-17
приемная
8 (71342)
2-20-17
кабинет № 1
8 (71342)
2-29-45
8 (71342)
2-20-87
8 (71342)
2-29-45
7
Налоговое
управление по
Кобдинскому
району
с. Кобда,
ул. Пятковского, 7
8 (71341)
2-14-96
приемная
8 (71341)
2-14-96
кабинет № 3
8 (71341)
2-16-86
8 (71341)
2-14-91
8 (71341)
2-16-86
8
Налоговое
управление по
Мартукскому
району
п. Мартук,
ул. Мазкова, 6
8(71331)
3-15-50
приемная
8(71331)
3-15-50
кабинет № 1
8 (71331)
2-12-50
8 (71331)
3-13-54
8-(71331)
2-12-50
9
Налоговое
управление по
Мугалжарскому
району
г. Кандыагаш,
ул. Джамбула, 68А
8 (71333)
3-63-57
приемная
8 (71333)
3-63-43
кабинет № 1
8 (71333)
3-70-62
8 (71333)
3-63-40
8 (71333)
3-70-62
8 (71333)
3-63-40
10
Налоговое
управление по
Темирскому
району
п. Шубаркудук,
ул. Желтоксан, 4
8 (71346)
2-27-53
приемная
8 (71346)
2-27-53
кабинет № 1
8 (71346)
2-25-27
8 (71346)
2-27-33
8 (71346)
2-25-27
11
Налоговое
управление по
Уилскому району
с. Уил,
ул. Кокжар, 47
8 (71332)
2-16-66
приемная
8 (71332)
2-18-53
кабинет № 6
8 (71332)
2-16-76
8 (71332)
2-18-33
8 (71332)
2-16-76
12
Налоговое
управление по
Хромтаускому
району
г. Хромтау,
ул. Джамбула,
38
8 (71336)
2-18-33
приемная
8 (71336)
2-18-33
кабинет № 13
8 (71336)
2-59-61
8 (71336)
2-10-13
8 (71336)
2-59-61
13
Налоговое
управление по
Шалкарскому
району
г. Шалкар,
ул. Е. Котибарулы, 70
8 (71335)
2-12-63
приемная
8 (71335)
6-15-24
кабинет № 1
8 (71335)
2-17-39
8 (71335)
2-16-39
8 (71335)
2-17-39
14
Налоговое
управление по
г. Актобе
г. Актобе,
ул. Маресьева,
97
8 (7132)
55-05-85
8 (7132)
56-24-68
8 (7132)
56-49-97
приемная
8 (7132)
59-52-28
кабинет № 1

8(71637) 2-14-61
8 (7162) 72-12-85
8 (71637) 2-14-61
16
Сандықтау ауданы бойынша салық басқармасы
Балкашино ауылы, Абылайхан к-сі, 128
8 (7162) 72-11-45 қабылдау бөлмесі
8 (71640) 9-19-64 № 3 кабинет
8(71640) 9-18-96
8 (7162) 72-11-98
8 (71640) 9-18-96
17
Целиноград ауданы бойынша салық басқармасы
Ақмол ауылы, Гагарин к-сі, 2
8 (7162) 72-12-60 қабылдау бөлмесі
8 (71651) 3-11-59 № 8 кабинет
8 (7162) 72-12-59
8(71651) 3-11-68
8 (7162) 72-12-59
18
Шортанды ауданы бойынша салық басқармасы
Шортанды ауылы, Абылайхан к-сі, 8
8 (7162) 72-12-50 қабылдау бөлмесі
8 (71631) 2-14-64 № 3 кабинет
8(71631) 2-14-61
8 (7162) 72-12-49
8 (7162) 72-12-49
19
Бурабай ауданы бойынша салық басқармасы
Щучинск қ., Сейфуллин к-сі, 90
8 (71636) 5-65-31 қабылдау бөлмесі
8 (71636) 5-66-17 № 13 кабинет
8(71636) 5-66-17
8(71636) 5-60-74
8 (71636) 5-66-17
20
Көкшетау қаласы бойынша салық басқармасы
Көкшетау қ., Горький к-сі, 21 А
8 (7162) 72-12-05 қабылдау бөлмесі
8(7162) 72-12-28 № 102 кабинет
8 (7162) 72-12-29
8 (7162) 72-12-34
8 (7162) 40-27-39
8 (7162) 72-12-29
8 (7162) 72-12-34
8 (7162) 40-27-39
21
«Бурабай» салық басқармасы
Щучинск қ., Сейфуллин к-сі, 90
8 (7162) 72-10-08 қабылдау бөлмесі
8 (71636) 5-62-15 № 2 кабинет
8(71636) 5-62-15
8 (71636) 5-62-15
Ақтөбе облысы
1
Ақтөбе облысы бойынша салық департаменті
Ақтөбе қ., Некрасов к-сі, 73
8 (7132) 21-16-41
8 (7132) 21-15-79 қабылдау бөлмесі
8 (7132) 21-01-94
8 (7132) 59-53-64 № 19 кабинет
2
Әйтеке би ауданы бойынша салық басқармасы
Комсомол ауылы, Абылайхан к-сі, 24
8 (71339) 2-15-45 қабылдау бөлмесі
8 (71339) 2-15-45 № 2 кабинет
8(71339) 2-14-83
8(71339) 2-15-80
8 (71339) 2-14-83
3
Алға ауданы бойынша салық басқармасы
Алға қ., Байтұрсынов к-сі, 15
8 (71337) 4-10-06 қабылдау бөлмесі
8 (71337) 4-27-63 № 1 кабинет
8(71337) 4-29-57
8(71337) 4-30-06
8 (71337) 4-28-49
4
Байғанин ауданы бойынша салық басқармасы
Байғанин кенті, Барақ батыр к-сі, 38а
8 (71345) 2-25-54 қабылдау бөлмесі
8 (71345) 2-31-42 № 1 кабинет
8(71345) 2-23-40
8(71345) 2-31-42
8 (71345) 2-23-40
5
Ырғыз ауданы бойынша салық басқармасы
Ырғыз ауылы, Қанахин к-сі, 28
8 (71343) 2-16-96 қабылдау бөлмесі
8 (71343) 2-13-31 № 1 кабинет
8(71343) 2-17-52
8(71343) 2-13-31
8 (71343) 2-17-52
6
Қарғалы ауданы бойынша салық басқармасы
Бадамша ауылы, Әбілхайырхан к-сі, 8
8 (71342) 2-20-17 қабылдау бөлмесі
8 (71342) 2-20-17 № 1 кабинет
8(71342) 2-29-45
8(71342) 2-20-87
8 (71342) 2-29-45
7
Қобда ауданы бойынша салық басқармасы
Қобда ауылы, Пятковская к-сі, 7
8 (71341) 2-14-96 қабылдау бөлмесі
8 (71341) 2-14-96 № 3 кабинет
8(71341) 2-16-86
8(71341) 2-14-91
8 (71341) 2-16-86
8
Мәртөк ауданы бойынша салық басқармасы
Мәртөк кенті, Мазков к-сі, 6
8(71331) 3-15-50 қабылдау бөлмесі
8(71331) 3-15-50 № 1 кабинет
8(71331) 2-12-50
8(71331) 3-13-54
8-(71331) 2-12-50
9
Мұғалжар ауданы бойынша салық басқармасы
Қандыағаш қ., Жамбыл к-сі, 68А
8 (71333) 3-63-57 қабылдау бөлмесі
8 (71333) 3-63-43 № 1 кабинет
8(71333) 3-70-62
8(71333) 3-63-40
8 (71333) 3-70-62
8 (71333) 3-63-40
10
Темір ауданы бойынша салық басқармасы
Шұбарқұдық кенті, Желтоқсан к-сі, 4
8 (71346) 2-27-53 қабылдау бөлмесі
8 (71346) 2-27-53 № 1 кабинет
8(71346) 2-25-27
8(71346) 2-27-33
8 (71346) 2-25-27
11
Ойыл ауданы бойынша салық басқармасы
Ойыл ауылы, Көкжар к-сі, 47
8 (71332) 2-16-66 қабылдау бөлмесі
8 (71332) 2-18-53 № 6 кабинет
8(71332) 2-16-76
8(71332) 2-18-33
8 (71332) 2-16-76
12
Хромтау ауданы бойынша салық басқармасы
Хромтау қ., Жамбыл к-сі, 38
8 (71336) 2-18-33 қабылдау бөлмесі
8 (71336) 2-18-33 № 13 кабинет
8(71336) 2-59-61
8(71336) 2-10-13
8 (71336) 2-59-61
13
Шалқар ауданы бойынша салық басқармасы
Шалқар қ., Е. Көтібарұлы к-сі, 70
8 (71335) 2-12-63 қабылдау бөлмесі
8 (71335) 6-15-24 № 1 кабинет
8(71335) 2-17-39
8(71335) 2-16-39
8 (71335) 2-17-39
14
Ақтөбе қаласы бойынша салық басқармасы
Ақтөбе қ., Маресьев к-сі, 97
8 (7132) 55-05-85
8 (7132) 56-24-68
8 (7132) 56-49-97 қабылдау бөлмесі
8 (7132) 59-52-28 № 1 кабинет

8 (7132) 56-45-81
8 (7132) 59-51-34
8 (7132) 56-33-14
8 (7132) 56-29-09
8 (7132)
56-20-54
8 (7132)
56-29-08
Алматинская область
1
Налоговый
департамент по
Алматинской
области
г.Талдыкорган,
ул. Жансугурова, 113 А
8 (7282)
27-23-93
приемная
8 (7282)
27-23-93
кабинет № 402
2
Налоговое
управление по
Алакольскому
району
г. Ушарал,
ул. Конаева, 68
8 (72833)
2-17-92
8 (72833)
2-22-96
приемная
8 (72833)
2-17-92
кабинет № 1
8 (72833)
2-12-81
8 (72833)
2-12-81
3
Налоговое
управление по
Аксускому
району
п. Жансугурово,
ул. Желтоксан, 5
8 (72832)
2-21-66
8 (72832)
2-15-46
приемная
8 (72832)
2-21-66
кабинет № 3
8 (72832)
2-23-45
8 (72832)
2-28-57
8 (72832)
2-29-67
8 (72832)
2-28-57
4
Налоговое
управление по
Балхашскому
району
с.Баканас,
ул.Кунаева, 75
8 (72773)
9-13-33
8 (72773)
9-14-51
приемная
8 (72773)
9-13-33
кабинет № 1
8 (72773)
9-18-35
8 (72773)
9-14-47
8 (72773)
9-18-35
8 (72773)
9-14-47
5
Налоговое
управление по городу Талдыкорган
г. Талдыкорган,
ул.
Жансугурова, 113 А
8(7282)
27-09-23
8(7282)
24-51-67
приемная
8 (7282)
24-51-67
кабинет № 201
8 (7282)
21-70-61
8 (7282)
24-06-59
8 (7282)
24-32-69
8 (7282)
21-08-26
8 (7282)
24-42-33
8 (7282)
24-53-13
6
Налоговое управление по г. Капшагай
г.Капшагай,
ул. Сидранского, 1
8 (72772)
4-12-05
8 (72772)
4-77-72
приемная
8 (72772)
4-12-05
кабинет № 7
8 (72772)
4-18-79
8 (72772)
4-71-56
8 (72772)
4-18-79
8 (72772)
4-71-56
7
Налоговое
управление по
г. Текели
г. Текели,
ул. Тауелсыздык, 10
8 (72835)
4-25-18
8 (72835)
4-25-46
приемная
8 (72835)
4-25-18
кабинет № 1
8 (72835)
4-35-43
8 (72835)
4-35-43
8
Налоговое
управление по
Енбекши-
казахскому
району
г. Есик,
ул. Аллея Алтын Адам, 155
8 (72775)
4-20-68
8 (72775)
4-16-95
приемная
8 (72775)
4-20-68
кабинет № 1
8 (72775)
4-20-72
8 (72775)
2-06-84
8 (72775)
2-06-86
8 (72775)
4-207-2
8 (72775)
2-06-84
8 (72775)
2-06-86
9
Налоговое
управление по
Ескельдинскому
району
п. Карабулак,
ул. Сатпаева, 65
8 (72836)
3-03-90
8 (72836)
3-00-51
приемная
8 (72836)
3-03-90
кабинет № 1
8 (72836)
3-07-33
8 (72836)
3-07-33
10
Налоговое
управление по
Жамбылскому
району
с. Узынагаш,
ул. Мажитова, 10
8 (72770)
2-17-17
8 (72770)
2-24-81
приемная
8 (72770)
2-17-17
кабинет № 21
8 (72770)
2-28-36
8 (72770)
2-30-18
8 (72770)
2-28-36
8 (72770)
2-30-18
11
Налоговое управление по
Илийскому району
п. Отеген батыра,
ул.Титова, 9а
8 (7272)
51-74-60
8 (72752)
2-22-73
8 (72752)
2-28-39
приемная
8 (7272)
51-74-60
8 (72752)
2-22-73
кабинет № 4
8 (72752)
2-02-23
8 (72752)
2-12-14
8 (72752)
2-02-23
8 (72752)
2-12-14
12
Налоговое
управление по
Карасайскому
району
г. Каскелен,
ул. 10 лет Независимости, 54 «а»
8 (7272)
98-36-06
8 (72771)
2-17-55
8 (72771)
2-24-99
приемная
8 (72771)
2-17-55
кабинет № 3
8 (72771)
2-14-46
8 (72771)
2-27-55
8 (72771)
2-15-46
8 (72771)
2-27-55
13
Налоговое
управление по
Каратальскому
району
г. Уштобе,
ул. Абылайхана, 14
8 (72834)
2-17-86
8 (72834)
2-16-96
приемная
8 (72834)
2-17-86
кабинет № 3
8 (72834)
2-14-07
8 (72834)
2-15-84
8 (72834)
2-14-07
8 (72834)
2-15-84
14
Налоговое
управление по
Кербулакскому
району
п. Сарыозек,
ул. Б.Момышулы, 12
8 (72840)
3-12-09
8 (72840)
3-17-09
приемная
8 (72840)
3-12-09
кабинет № 31
8 (72840)
3-22-38
8 (72840)
3-13-45
8 (72840)
3-22-38
15
Налоговое
управление по
Коксускому
району
п. Балпык би,
ул. Измаилова, 6
8 (72838)
2-02-15
8 (72838)
2-02-26
приемная
8 (72838)
2-02-15
кабинет № 201
8 (72838)
2-07-20
8 (72838)
2-15-67
8 (72838)
2-07-20
8 (72838)
2-15-67
16
Налоговое
управление по
Панфиловскому
району
г. Жаркент,
ул. Масанчи, 17 «А»
8 (72831)
5-13-31
8 (72831)
5-23-54
приемная
8 (72831)
5-13-31
кабинет № 3
8 (72831)
5-13-55
8 (72831)
5-13-55
17
Налоговое
управление по
Раимбекскому
району
с. Кеген,
ул. им. Б.Момышулы, 19 «а»
8 (72777)
2-12-28
8 (72777)
2-24-82
приемная
8 (72777)
2-12-28
кабинет № 2
8 (72777)
2-25-11
8 (72777)
2-23-13
8 (72777)
2-25-11
8 (72777)
2-14-67
18
Налоговое
управление по
Саркандскому
району
г. Сарканд,
ул. Тәуелсіздік, 115
8 (72839)
2-14-33
8 (72839)
2-10-62
приемная
8 (72839)
2-14-33
кабинет № 15
8 (72839)
2-13-65
8 (72839)
2-18-46
8 (72839)
2-13-65
8 (72839)
2-18-46
19
Налоговое
управление по
Талгарскому
району
г. Талгар,
ул. Бокина, 30
8 (7272)
95-63-44
8 (7272)
95-66-84
приемная
8 (7272)
95-63-44
кабинет № 301
8 (7272)
95-66-57
8 (72774)
2-25-92
8 (7272)
95-66-57
8 (72774)
2-25-92
20
Налоговое
управление по
Уйгурскому
району
с. Чунджа,
ул. Кудайбергенова 60
8 (72778)
2-16-79
8 (72778)
3-32-57
приемная
8 (72778)
3-32-57
кабинет № 3
8 (72778)
2-10-07
8 (72778)
2-10-07
Атырауская область
1
Налоговый
департамент по
Атырауской области
г. Атырау,
пр.Азаттық, 94
А
8 (7122)
45-15-55
приемная
8 (7122)
45-15-77
кабинет № 50
2
Налоговое
управление по
городу Атырау
г. Атырау,
пр. Азаттық, 94 А
8 (7122)
45-15-42
приемная
8 (7122)
45-15-59
операционный
зал: 1 этаж,
окно №№ 3, 4
8 (7122)
45-15-66
8 (7122)
45-15-58 8
(7122)
45-15-60
8 (7122)
45-15-66
8 (7122)
45-15-58
8 (7122)
45-15-60
3
Налоговое
управление по
Жылойскому
району
г. Кульсары.,
ул. Махамбет Өтемисұлы, 7
8 (71237)
5-21-36
приемная
8 (71237)
5-21-37
кабинет № 2
8 (71237)
5-18-89
8 (71237)
5-18-89
4
Налоговое
управление по
Индерскому
району
п. Индер,
ул. Конаева, 14
8 (71234)
2-05-04
приемная
8 (71234)
2-03-10
кабинет № 6
8 (71234)
2-03-31
8 (71234)
2-15-64
5
Налоговое
управление по
Исатайскому
району
с. Аккистау,
ул. Егемен
Қазақстан, 9
8 (71231)
2-10-00
приемная
8 (71231)
2-13-27
кабинет № 1
8 (71231)
2-14-04
8 (71231)
2-14-04
6
Налоговое
управление по
Курмангазин-
скому району
с. Ганюшкино,
ул. Х.Испуллаев, 66
8 (71233)
2-04-61
приемная
8 (71233)
2-01-11
кабинет № 1
8 (71233)
2-01-11
8 (71233)
2-01-11
7
Налоговое
управление по
Кызылкугинскому
району
с. Миялы,
ул. А.Молдагуловой, 1
8 (71238)
2-11-34
приемная
8 (71238)
2-19-70
кабинет № 1а
8 (71238)
2-12-44
8 (71238)
2-12-44
8
Налоговое
управление по
Макатскому
району
п. Макат,

8 (7132) 56-45-81
8 (7132) 59-51-34
8 (7132) 56-33-14
8 (7132) 56-29-09
8 (7132) 56-20-54
8 (7132) 56-29-08
Алматы облысы
1
Алматы облысы бойынша салық департаменті
Талдықорған қ., Жансүгіров к-сі, 113 А
8 (7282) 27-23-93 қабылдау бөлмесі
8 (7282) 27-23-93 № 402 кабинет
2
Алакөл ауданы бойынша салық басқармасы
Үшарал қ., Қонаев к-сі, 68
8 (72833) 2-17-92
8 (72833) 2-22-96 қабылдау бөлмесі
8 (72833) 2-17-92 № 1 кабинет
8(72833) 2-12-81
8 (72833) 2-12-81
3
Ақсу ауданы бойынша салық басқармасы
Жансүгіров ауылы, Желтоқсан к-сі, 5
8 (72832) 2-21-66
8 (72832) 2-15-46 қабылдау бөлмесі
8 (72832) 2-21-66 № 3 кабинет
8(72832) 2-23-45
8(72832) 2-28-57
8 (72832) 2-29-67
8 (72832) 2-28-57
4
Балқаш ауданы бойынша салық басқармасы
Бақанас ауылы, Қонаев к-сі, 75
8 (72773) 9-13-33
8 (72773) 9-14-51 қабылдау бөлмесі
8 (72773) 9-13-33 № 1 кабинет
8(72773) 9-18-35
8(72773) 9-14-47
8 (72773) 9-18-35
8 (72773) 9-14-47
5
Талдықорған қаласы бойынша салық басқармасы
Талдықорған қ., Жансүгіров к-сі, 113 А
8(7282) 27-09-23
8(7282) 24-51-67 қабылдау бөлмесі
8 (7282) 24-51-67 № 201 кабинет
8 (7282) 21-70-61
8 (7282) 24-06-59
8 (7282) 24-32-69
8 (7282) 21-08-26
8 (7282) 24-42-33
8 (7282) 24-53-13
6
Қапшағай қаласы бойынша салық басқармасы
Қапшағай қ., Сидранск к-сі, 1
8 (72772) 4-12-05
8 (72772) 4-77-72 қабылдау бөлмесі
8 (72772) 4-12-05 № 7 кабинет
8(72772) 4-18-79
8(72772) 4-71-56
8 (72772) 4-18-79
8 (72772) 4-71-56
7
Текелі қаласы бойынша салық басқармасы
Текелі қ., Тәуелсіздік к-сі, 10
8 (72835) 4-25-18
8 (72835) 4-25-46 қабылдау бөлмесі
8 (72835) 4-25-18 № 1 кабинет
8(72835) 4-35-43
8 (72835) 4-35-43
8
Еңбекшіқазақ ауданы бойынша салық басқармасы
Есік қ., Алтын Адам аллеясы, 155
8 (72775) 4-20-68
8 (72775) 4-16-95 қабылдау бөлмесі
8 (72775) 4-20-68 № 1 кабинет
8(72775) 4-20-72
8(72775) 2-06-84
8(72775) 2-06-86
8 (72775) 4-207-2
8 (72775) 2-06-84
8 (72775) 2-06-86
9
Ескелді ауданы бойынша салық басқармасы
Қарабұлақ к., Сәтбаев к-сі, 65
8 (72836) 3-03-90
8 (72836) 3-00-51 қабылдау бөлмесі
8 (72836) 3-03-90 № 1 кабинет
8(72836) 3-07-33
8 (72836) 3-07-33
10
Жамбыл ауданы бойынша салық басқармасы
Ұзынағаш ауылы, Мәжитов к-сі, 10
8 (72770) 2-17-17
8 (72770) 2-24-81 қабылдау бөлмесі
8 (72770) 2-17-17 № 21 кабинет
8(72770) 2-28-36
8(72770) 2-30-18
8 (72770) 2-28-36
8 (72770) 2-30-18
11
Іле ауданы бойынша салық басқармасы
Өтеген батыр кенті, Титов к-сі, 9а
8 (7272) 51-74-60
8 (72752) 2-22-73
8 (72752) 2-28-39 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 51-74-60
8 (72752) 2-22-73 № 4 кабинет
8(72752) 2-02-23
8(72752) 2-12-14
8 (72752) 2-02-23
8 (72752) 2-12-14
12
Қарасай ауданы бойынша салық басқармасы
Қаскелең қ., Тәуелсіздікке 10 жыл к-сі, 54 «а»
8 (7272) 98-36-06
8 (72771) 2-17-55
8 (72771) 2-24-99 қабылдау бөлмесі
8 (72771) 2-17-55 № 3 кабинет
8(72771) 2-14-46
8(72771) 2-27-55
8 (72771) 2-15-46
8 (72771) 2-27-55
13
Қаратал ауданы бойынша салық басқармасы
Үштөбе қ., Абылайхан к-сі, 14
8 (72834) 2-17-86
8 (72834) 2-16-96 қабылдау бөлмесі
8 (72834) 2-17-86 № 3 кабинет
8(72834) 2-14-07
8(72834) 2-15-84
8 (72834) 2-14-07
8 (72834) 2-15-84
14
Кербұлақ ауданы бойынша салық басқармасы
Сарыөзек кенті, Б.Момышұлы к-сі, 12
8 (72840) 3-12-09
8 (72840) 3-17-09 қабылдау бөлмесі
8 (72840) 3-12-09 № 31 кабинет
8(72840) 3-22-38
8(72840) 3-13-45
8 (72840) 3-22-38
15
Көксу ауданы бойынша салық басқармасы
Балпық би кенті, Измаилов к-сі, 6
8 (72838) 2-02-15
8 (72838) 2-02-26 қабылдау бөлмесі
8 (72838) 2-02-15 № 201 кабинет
8(72838) 2-07-20
8(72838) 2-15-67
8 (72838) 2-07-20
8 (72838) 2-15-67
16
Панфилов ауданы бойынша салық басқармасы
Жаркент қ., Масанчи к-сі, 17 «А»
8 (72831) 5-13-31
8 (72831) 5-23-54 қабылдау бөлмесі
8 (72831) 5-13-31 № 3 кабинет
8(72831) 5-13-55
8 (72831) 5-13-55
17
Райымбек ауданы бойынша салық басқармасы
Кеген ауылы, Б.Момышұлы к-сі, 19 «а»
8 (72777) 2-12-28
8 (72777) 2-24-82 қабылдау бөлмесі
8 (72777) 2-12-28 № 2 кабинет
8(72777) 2-25-11
8(72777) 2-23-13
8 (72777) 2-25-11
8 (72777) 2-14-67
18
Сарқант ауданы бойынша салық басқармасы
Сарқант қ., Тәуелсіздік к-сі, 115
8 (72839) 2-14-33
8 (72839) 2-10-62 қабылдау бөлмесі
8 (72839) 2-14-33 № 15 кабинет
8(72839) 2-13-65
8(72839) 2-18-46
8 (72839) 2-13-65
8 (72839) 2-18-46
19
Талғар ауданы бойынша салық басқармасы
Талғар қ., Бокин к-сі, 30
8 (7272) 95-63-44
8 (7272) 95-66-84 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 95-63-44 № 301 кабинет
8 (7272) 95-66-57
8(72774) 2-25-92
8 (7272) 95-66-57
8 (72774) 2-25-92
20
Ұйғыр ауданы бойынша салық басқармасы
Шонжы ауылы, Құдайбергенов к-сі, 60
8 (72778) 2-16-79
8 (72778) 3-32-57 қабылдау бөлмесі
8 (72778) 3-32-57 № 3 кабинет
8(72778) 2-10-07
8 (72778) 2-10-07
Атырау облысы
1
Атырау облысы бойынша салық департаменті
Атырау қ., Азаттық даң., 94 А
8 (7122) 45-15-55 қабылдау бөлмесі
8 (7122) 45-15-77 № 50 кабинет
2
Атырау қаласы бойынша салық басқармасы
Атырау қ., Азаттық даң., 94 А
8 (7122) 45-15-42 қабылдау бөлмесі
8 (7122) 45-15-59 операциялық зал: 1 қабат, №№ 3, 4 терезе
8 (7122) 45-15-66
8 (7122) 45-15-58
8 (7122) 45-15-60
8 (7122) 45-15-66
8 (7122) 45-15-58
8 (7122) 45-15-60
3
Жылыой ауданы бойынша салық басқармасы
Құлсары қ., Махамбет Өтемісұлы к-сі, 7
8 (71237) 5-21-36 қабылдау бөлмесі
8 (71237) 5-21-37 № 2 кабинет
8(71237) 5-18-89
8 (71237) 5-18-89
4
Индер ауданы бойынша салық басқармасы
Индер кенті, Қонаев к-сі, 14
8 (71234) 2-05-04 қабылдау бөлмесі
8 (71234) 2-03-10 № 6 кабинет
8(71234) 2-03-31
8 (71234) 2-15-64
5
Исатай ауданы бойынша салық басқармасы
Аққыстау ауылы, Егемен Қазақстан к-сі, 9
8 (71231) 2-10-00 қабылдау бөлмесі
8 (71231) 2-13-27 № 1 кабинет
8(71231) 2-14-04
8 (71231) 2-14-04
6
Құрманғазы ауданы бойынша салық басқармасы
Ганюшкино ауылы, Х. Испуллаев к-сі, 66
8 (71233) 2-04-61 қабылдау бөлмесі
8 (71233) 2-01-11 № 1 кабинет
8(71233) 2-01-11
8 (71233) 2-01-11
7
Қызылқоға ауданы бойынша салық басқармасы
Миялы ауылы, Ә.Молдағұлова к-сі, 1
8 (71238) 2-11-34 қабылдау бөлмесі
8 (71238) 2-19-70 № 1а кабинет
8(71238) 2-12-44
8 (71238) 2-12-44
8
Мақат ауданы бойынша салық басқармасы

ул. Сатпаева, 18-1
8 (71239)
3-00-64
приемная
8 (71239)
3-04-17
кабинет № 4
8 (71239)
3-11-06
8 (71239)
3-04-17
9
Налоговое
управление по
Махамбетовскому
району
п. Махамбет,
ул. Абай, 13
8 (71236)
2-16-13
приемная
8
(7122)305143
кабинет № 13
8 (71236)
2-16-25
8 (71236)
2-16-25
Восточно-Казахстанская область
1
Налоговый
департамент по
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Пермитина, 27
8 (7232)
24-02-03
приемная
8(7232)
24-06-02
кабинет № 101
2
Налоговое
управление по
Абайскому
району
с. Караул,
ул. Абая, 53
8 (72252)
9-14-05
приемная
8 (72252)
9-14-05
кабинет № 1
8 (72252)
9-17-76
8 (72252)
9-11-40
8 (72252)
9-17-76
3
Налоговое
управление по
Аягузскому
району
г. Аягуз,
ул. Бульвар
Абая, 52
8 (72237)
3-58-02
8(72237)3-51-92
приемная
8 (72237)
3-51-92
кабинет № 200
8 (72237)
3-60-05
8 (7232)
70-12-76
8 (72237)
3-60-05
4
Налоговое
управление по
Бескарагайскому
району
с. Бескарагай,
ул. М.Ауезова, 39
8(72236)
9-05-91
приемная
8 (72336)
9-05-91
кабинет № 2
8 (72236)
9-18-83
8 (72236)
9-15-10
8 (72236)
9-18-83
5
Налоговое
управление по
Бородулихинскому району
с. Бородулиха,
переулок Мира, 3
8 (72351)
2-16-36
8(72351)
2-10-88
приемная
8 (72351)
2-10-88
кабинет № 6
8 (72351)
2-12-72
8 (7232)
70-12-84
8 (72351)
2-12-72
6
Налоговое
управление по
г. Курчатов
г. Курчатов,
ул. Кунанбая, 9

Мақат кенті, Сәтбаев к-сі, 18-1
8 (71239) 3-00-64 қабылдау бөлмесі
8 (71239) 3-04-17 № 4 кабинет
8(71239) 3-11-06
8 (71239) 3-04-17
9
Махамбет ауданы бойынша салық басқармасы
Махамбет кенті, Абай к-сі, 13
8 (71236) 2-16-13 қабылдау бөлмесі
8 (7122)305143 № 13 кабинет
8(71236) 2-16-25
8 (71236) 2-16-25
Шығыс Қазақстан облысы
1
Шығыс Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Өскемен қ., Пермитин к-сі, 27
8 (7232) 24-02-03 қабылдау бөлмесі
8(7232) 24-06-02 № 101 кабинет
2
Абай ауданы бойынша салық басқармасы
Қарауыл ауылы, Абай к-сі, 53
8 (72252) 9-14-05 қабылдау бөлмесі
8 (72252) 9-14-05 №1 кабинет
8(72252) 9-17-76
8(72252) 9-11-40
8 (72252) 9-17-76
3
Аягөз ауданы бойынша салық басқармасы
Аягөз қ., Абай бульвары, 52
8 (72237) 3-58-02
8(72237)3-5 -92 қабылдау бөлмесі
8 (72237) 3-51-92 № 200 кабинет
8(72237) 3-60-05 8 (7232) 70-12-76
8 (72237) 3-60-05
4
Бесқарағай ауданы бойынша салық басқармасы
Бесқарағай ауылы, М.Әуезов к-сі, 39
8(72236) 9-05-91 қабылдау бөлмесі
8 (72336) 9-05-91 № 2 кабинет
8(72236) 9-18-83
8(72236) 9-15-10
8 (72236) 9-18-83
5
Бородулиха ауданы бойынша салық басқармасы
Бородулиха ауылы, Мир тұйық көшесі, 3
8 (72351) 2-16-36
8(72351) 2-10-88 қабылдау бөлмесі
8 (72351) 2-10-88 № 6 кабинет
8(72351) 2-12-72
8 (7232) 70-12-84
8 (72351) 2-12-72
6
Курчатов қаласы бойынша салық басқармасы
Курчатов қ., Құнанбай к-сі, 9

8 (72251) 23307
приемная
8 (72251)
2-37-98
кабинет № 2
8 (72251)
2-37-79
8 (7232)
70-12-94
8 (72251)
2-56-08
7
Налоговое
управление по
г. Риддер
г. Риддер,
ул. Тохтарова, 6
8 (72336)
4-62-80
8 (72336)
4-27-87
приемная
8 (72336)
4-24-86
кабинет № 1
8 (72336)
4-24-86
8 (7232)
70-15-66
8 (72336)
4-24-86
8
Налоговое
управление по
г. Семей
г. Семей,
Площадь Абая, 3
8 (7222)
52-22-29
приемная
8 (7222)
56-79-31
кабинет № 3
8 (7222)
56-73-37
8 (7222)
52-33-32
8 (7222)
52-18-52
8(7222)
56-64-87
8(7222)
52-33-32
8(7222)
52-18-52
9
Налоговое
управление по
г. Усть-
Каменогорск
г. Усть-
Каменогорск,
пр. Независимости, 86
8
(7232)75-44-00
приемная
8 (7232)
75-38-96
операционный
зал:
1 этаж, окно
№ 1
8 (7232)
75-18-05
8 (7232)
75-31-51
8 (7232)
75-36-55
8 (7232)
75-18-05
8 (7232)
75-31-51
8 (7232)
75-36-55
10
Налоговое
управление по
Глубоковскому
району
п. Глубокое,
ул. Пирогова,19
8 (72331)
2-21-00
приемная
8 (72331)
2-21-00
кабинет № 1
8 (72331)
2-10-57
8 (72331)
2-13-89
8 (72331)
2-10-57
11
Налоговое
управление по
Жарминскому
району
с.Калбатау,
ул. Достык, 94
8 (72347)
6-54-98
8(72347)6-58-59
приемная
8 (72347)
6-58-59
кабинет № 1
8 (72347)
6-58-58
8 (72347)
6-11-81
8 (72347)
6-58-58
12
Налоговое
управление по
Зайсанскому
району
г.Зайсан,
ул. Победа, 6
8 (72340)
2-51-90
приемная
8 (72340)
2-51-90
кабинет № 1
8 (72340)
2-10-57
8 (72340)
2-10-57
13
Налоговое
управление по
Зыряновскому
району – г.
Зыряновск
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 11
8 (72335)
6-13-84
приемная
8 (72335)
6-13-84
кабинет № 8
8 (72335)
6-37-94
8 (72335)
6-41-90
8 (72335)
6-37-94
8 (72335)
6-41-90
14
Налоговое
управление по
Катон-
Карагайскому
району
с. Большенарым-
ское,
ул.Амангельды, 61
8 (72341)
2-92-97
8 (72341)
2-23-07
приемная
8 (72341)
2-23-07
кабинет № 1
8 (72341)
2-14-84
8 (72341)
2-94-86
8 (72341)
2-94-86
15
Налоговое
управление по
Кокпектинскому
району
с.Кокпекты,
ул. Аухадиева, 27
8 (72348)
2-72-87
8 (72348)
2-72-81
приемная
8 (72348)
2-72-81
кабинет № 207
8 (72348)
2-22-63
8 (72348)
2-18-65
8 (72348)
2-22-63
16
Налоговое
управление по
Курчумскому
району
с.Курчум,
ул. Бунтовских, 2
8
(72339)2-20-23
8
(72339)2-20-20
приемная
8 (72339)
2-20-20
кабинет № 1
8 (72339)
2-14-78
8 (7232)
70-12-30
8 (72339)
2-14-78
17
Налоговое
управление по
Тарбагатайскому
району
с.Аксуат,
ул. Абылайхана, 9
8 (72346)
2-11-33
приемная
8 (72346)
2-11-33
кабинет № 1
8 (72346)
2-19-10
8 (72346)
2-10-55
8 (72346)
2-19-10
18
Налоговое
управление по
Уланскому
району
п. К.Кайсенова, д.21
8 (72338)
2-74-32
приемная
8 (72338)
2-74-32
кабинет № 1
8 (72338)
2-75-68
8 (72338)
2-77-37
8 (72338)
2-75-68
19
Налоговое
управление по
Урджарскому
району
с. Урджар,
ул. Фрунзе, 10
8 (72230)
3-34-19
приемная
8 (72230)
3-34-19
кабинет №
100
8 (72230)
3-35-71
8 (7232)
70-10-66
8 (72230)
3-35-71
20
Налоговое
управление по
Шемонаихинскому
району
г.Шемонаиха,
ул. П.Морозова, 43
8 (72332)
3-16-01
приемная
8 (72332)
3-21-00
кабинет № 204
8 (72332)
3-11-46
8 (7232)
70-12-50
8 (72332)
3-11-46
Жамбылская область
1
Налоговый
департамент по
Жамбылской
области
г. Тараз.
проспект Толе
би, 36
8 (7262)
45-34-47
приемная
8 (7262)
45-71-43
8 (7262)
45-25-61
кабинет № 203
2
Налоговое
управление по
г. Тараз
г.Тараз,
ул. Колбасшы Койгельды, 188
8(7262)
43-17-78
приемная
8 (7262)
43-17-78
кабинет № 201
8 (7262)
43-14-56
8 (7262)
43-14-92
8 (7262)
45-34-93
8 (7262)
43-24-91
8 (7262)
45-52-55
8 (7262)
43-06-71
3
Налоговое
управление по
Жамбылскому
району
с.Аса,
ул. Толе би, 205
8 (726 33)
2-17-33
приемная
8 (726 33)
2-17-33
кабинет № 1
8 (72633)
2-16-00
8 (72633)
2-16-00
4
Налоговое
управление по
Жуалинскому
району
с.Б.Момышулы,
ул.Энергетиков, 1
8 (726 35)
2-01-44
приемная
8 (72635)
2-13-56
кабинет № 1
8
(72635)
2-18-71
8 (72635)
2-18-71
5
Налоговое
управление по
Кордайскому
району
с.Кордай,
ул.Домалак Ана, 207
8 (726 36)
2-15-63
приемная
8 (72636)
2-12-31
кабинет № 1
8 (72636)
4-24-96
8 (72636)
2-12-77
8 (7262)
2-12-77
6
Налоговое
управление по
району имени Т.
Рыскулова
с.Кулан,
ул. Жибек Жолы, 187
8 (726 31)
2-17-46
приемная
8 (72631)
2-23-35
кабинет № 1
8 (72631)
2-13-08
8 (7262)
56-8715
8 (72631)
2-13-08
7
Налоговое
управление по
Меркенскому
району
с.Мерке,
ул. М. Маметовой, 2
8 (726 32)
2-21-12
приемная
8 (72632)
2-26-61
кабинет № 1
8 (72632)
2-20-95
8 (72632)
2-20-95
8
Налоговое
управление по
Мойнкумскому
району
с.Мойынкум,
ул. Б.Омарова, 6
8 (726 42)
2-46-78
приемная
8 (72642)
2-46-78
кабинет № 2
8 (72642)
2-41-36
8 (72642)
2-42-59
8 (72642)
2-41-36
9
Налоговое
управление по
Сарысускому
району
г.Жанатас,

8 (72251) 23307 қабылдау бөлмесі
8 (72251) 2-37-98 № 2 кабинет
8(72251) 2-37-79
8 (7232) 70-12-94
8 (72251) 2-56-08
7
Риддер қаласы бойынша салық басқармасы
Риддер қ., Тоқтаров к-сі, 6
8 (72336) 4-62-80
8 (72336) 4-27-87 қабылдау бөлмесі
8 (72336) 4-24-86 № 1 кабинет
8(72336) 4-24-86
8 (7232) 70-15-66
8 (72336) 4-24-86
8
Семей қаласы бойынша салық басқармасы
Семей қ., Абай алаңы, 3
8 (7222) 52-22-29 қабылдау бөлмесі
8 (7222) 56-79-31 № 3 кабинет
8 (7222) 56-73-37
8 (7222) 52-33-32
8 (7222) 52-18-52
8(7222) 56-64-87
8(7222) 52-33-32
8(7222) 52-18-52
9
Өскемен қаласы бойынша салық басқармасы
Өскемен қ., Тәуелсіздік даң., 86
8 (7232) 75-44-00 қабылдау бөлмесі
8 (7232) 75-38-96 операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7232) 75-18-05
8 (7232) 75-31-51
8 (7232) 75-36-55
8 (7232) 75-18-05
8 (7232) 75-31-51
8 (7232) 75-36-55
10
Глубокое ауданы бойынша салық басқармасы
Глубокое кенті, Пирогов к-сі, 19
8 (72331) 2-21-00 қабылдау бөлмесі
8 (72331) 2-21-00 № 1 кабинет
8(72331) 2-10-57
8(72331) 2-13-89
8 (72331) 2-10-57
11
Жарма ауданы бойынша салық басқармасы
Қалбатау ауылы, Достық к-сі, 94
8 (72347) 6-54-98
8(72347)6-5 -59 қабылдау бөлмесі
8 (72347) 6-58-59 № 1 кабинет
8(72347) 6-58-58
8(72347) 6-11-81
8 (72347) 6-58-58
12
Зайсан ауданы бойынша салық басқармасы
Зайсан қ., Победа к-сі, 6
8 (72340) 2-51-90 қабылдау бөлмесі
8 (72340) 2-51-90 № 1 кабинет
8(72340) 2-10-57
8 (7232) 70-10-75
8 (72340) 2-10-57
13
Зырян ауданы бойынша салық басқармасы – Зырян қ.
Зырян қ., Стахановская к-сі, 11
8 (72335) 6-13-84 қабылдау бөлмесі
8 (72335) 6-13-84 № 8 кабинет
8(72335) 6-37-94
8(72335) 6-41-90
8 (72335) 6-37-94
8 (72335) 6-41-90
14
Катонқарағай ауданы бойынша салық басқармасы
Үлкен Нарын ауылы, Амангелді к-сі, 61
8 (72341) 2-92-97
8 (72341) 2-23-07 қабылдау бөлмесі
8 (72341) 2-23-07 № 1 кабинет
8(72341) 2-14-84
8(72341) 2-94-86
8 (72341) 2-94-86
15
Көкпекті ауданы бойынша салық басқармасы
Көкпекті ауылы, Аухадиев к-сі, 27
8 (72348) 2-72-87
8 (72348) 2-72-81 қабылдау бөлмесі
8 (72348) 2-72-81 № 207 кабинет
8(72348) 2-22-63
8(72348) 2-18-65
8 (72348) 2-22-63
16
Күршім ауданы бойынша салық басқармасы
Күршім ауылы, Бунтовский к-сі, 2
8(72339)2-20-23
8 (72339)2-20-20 қабылдау бөлмесі
8 (72339) 2-20-20 № 1 кабинет
8(72339) 2-14-78
8 (7232) 70-12-30
8 (72339) 2-14-78
17
Тарбағатай ауданы бойынша салық басқармасы
Ақсуат ауылы, Абылайхан к-сі, 9
8 (72346) 2-11-33 қабылдау бөлмесі
8 (72346) 2-11-33 № 1 кабинет
8(72346) 2-19-10
8(72346) 2-10-55
8 (72346) 2-19-10
18
Ұлан ауданы бойынша салық басқармасы
К. Кайсенов кенті, 21
8 (72338) 2-74-32 қабылдау бөлмесі
8 (72338) 2-74-32 № 1 кабинет
8(72338) 2-75-68
8(72338) 2-77-37
8 (72338) 2-75-68
19
Үржар ауданы бойынша салық басқармасы
Үржар ауылы, Фрунзе көшесі,10
8 (72230) 3-34-19 қабылдау бөлмесі
8 (72230) 3-34-19 № 100 кабинет
8(72230) 3-35-71
8 (7232) 70-10-66
8 (72230) 3-35-71
20
Шемонаиха ауданы бойынша салық басқармасы
Шемонаиха қ., П. Морозов к-сі, 43
8 (72332) 3-16-01 қабылдау бөлмесі
8 (72332) 3-21-00 № 204 кабинет
8(72332) 3-11-46
8 (7232) 70-12-50
8 (72332) 3-11-46
Жамбыл облысы
1
Жамбыл облысы бойынша салық департаменті
Тараз қ, Төле би даң., 36
8 (7262) 45-34-47 қабылдау бөлмесі
8 (7262) 45-71-43
8 (7262) 45-25-61 № 203 кабинет
2
Тараз қаласы бойынша салық басқармасы
Тараз қ, Қолбасшы Қойгелді к-сі, 188
8(7262) 43-17-78 қабылдау бөлмесі
8 (7262) 43-17-78 № 201 кабинет
8 (7262) 43-14-56
8 (7262) 43-14-92
8 (7262) 45-34-93
8 (7262) 43-24-91
8 (7262) 45-52-55
8 (7262) 43-06-71
3
Жамбыл ауданы бойынша салық басқармасы
Аса ауылы, Төле би к-сі, 205
8 (726 33) 2-17-33 қабылдау бөлмесі
8 (726 33) 2-17-33 № 1 кабинет
8(72633) 2-16-00
8 (72633) 2-16-00
4
Жуалы ауданы бойынша салық басқармасы
Б.Момышұлы ауылы, Энергетиктер к-сі, 1
8 (726 35) 2-01-44 қабылдау бөлмесі
8 (72635) 2-13-56 № 1 кабинет
8(72635)2-18-71
8 (72635) 2-18-71
5
Қордай ауданы бойынша салық басқармасы
Қордай ауылы, Домалақ Ана к-сі, 207
8 (726 36) 2-15-63 қабылдау бөлмесі
8 (72636) 2-12-31 № 1 кабинет
8(72636) 4-24-96
8(72636) 2-12-77
8 (7262) 2-12-77
6
Т. Рысқұлов атындағы ауданы бойынша салық басқармасы
Құлан ауылы, Жібек Жолы к-сі, 187
8 (726 31) 2-17-46 қабылдау бөлмесі
8 (72631) 2-23-35 № 1 кабинет
8(72631) 2-13-08
8 (7262) 56-8715
8 (72631) 2-13-08
7
Мерке ауданы бойынша салық басқармасы
Мерке ауылы, М. Маметов к-сі, 2
8 (726 32) 2-21-12 қабылдау бөлмесі
8 (72632) 2-26-61 № 1 кабинет
8(72632) 2-20-95
8 (72632) 2-20-95
8
Мойынқұм ауданы бойынша салық басқармасы
Мойынқұм ауылы, Б.Омаров к-сі, 6
8 (726 42) 2-46-78 қабылдау бөлмесі
8 (72642) 2-46-78 № 2 кабинет
8(72642) 2-41-36
8(72642) 2-42-59
8 (72642) 2-41-36
9
Сарысу ауданы бойынша салық басқармасы

1 мкр., 18
8 (726 34)
6-33-36
приемная
8 (726 34)
6-33-36
кабинет № 2
8 (72634)
6-33-22
8 (7262)
56-85-94
8 (7263)
6-33-22
10
Налоговое
управление по
Байзакскому
району
с. Сарыкемер,
ул. Байзак батыра, 100
8 (72637)
2-26-93
приемная
8 (72637)
2-11-25
кабинет № 3
8 (7262)
56-86-20
8 (72637)
2-30-62
8 (72637)
2-30-62
11
Налоговое
управление по
Таласскому
району
г.Каратау,
ул. А.Молдагуловой, 26
8 (726 44)
6-26-57
приемная
8 (72644)
6-22-03
кабинет № 1
8 (72644)
6-10-60
8 (72644)
6-10-60
12
Налоговое
управление по
Шускому району
с. Толе би,
ул. Аубакирова, 32
8 (726 38)
3-15-40
приемная
8 (72638)
3-15-40
кабинет № 206
8 (72638)
3-14-33
8 (7262)
56-86-24
8 (72638)
3-31-05
Западно-Казахстанская область
1
Налоговый
департамент по
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск,
ул. Некрасова 30/1
8 (7112)
50-55-71
приемная
8 (7112)
50-39-23
кабинет № 100
2
Налоговое
управление по
г. Уральск
г. Уральск,
ул. Некрасова 30/1
8 (7112)
50-51-42
приемная
8 (7112)
50-75-11
кабинет № 16
8 (7112)
50-53-61
8 (7112)
50-55-67
8 (7112)
50-97-82
8 (7112)
50-37-03
8 (7112)
50-79-87
3
Налоговое
управление по
Акжаикскому
району
с. Чапаево,
ул. Абулхаир хана 57
8 (71136)
9-11-66
приемная
8 (71136)
9-11-66
кабинет № 1
8 (71136)
9-21-92
8 (71136)
9-21-92
4
Налоговое
управление по
Бокейординскому
району
с. Сайхин,
ул. Бергалиева 1
8 (71140)
2-11-61
приемная
8 (71140)
2-11-61
кабинет № 1
8 (71140)
2-12-33
8 (71140)
2-12-32
8 (71140)
2-12-32
5
Налоговое
управление по
Бурлинскому
району
г. Аксай,
мкр-н. 2, 7/1
8 (71133)
3-11-80
приемная
8 (71133)
3-10-26
кабинет № 30
8 (71133)
3-51-23
8 (71133)
3-10-27
8 (71133)
3-56-50
6
Налоговое
управление по
Жангалинскому
району
п. Жанакала,
ул. Халыктар достыгы 44
8 (71141)
2-18-79
приемная
8 (71141)
2-18-79
кабинет № 10
8 (71141)
2-18-80
8 (71141)
2-18-78
8 (71141)
2-18-78
7
Налоговое
управление по
Жанибекскому
району
с. Жанибек,
ул. Г. Караш 63
8 (71135)
2-12-76
приемная
8 (71135)
2-11-66
кабинет № 6
8 (71135)
2-11-66
8 (71135)
2-12-82
8 (71135)
2-12-82
8
Налоговое
управление по
Зеленовскому
району
с. Переметное,
ул. Переулок Мирный 5
8 (71130)
2-22-32
приемная
8 (71130)
22232
кабинет № 7
8 (71130)
22131
8 (71130)
2-21-31
9
Налоговое
управление по
Казталовскому
району
п. Казталовка,
ул. Шарафутдинова 2
8 (71144)
3-15-63
приемная
8 (71144)
3-15-63
кабинет № 6
8 (71144)
3-18-00
8 (71144)
3-11-03
8 (71144)
3-11-03
10
Налоговое
управление по
Каратобинскому
району
с. Каратобе,
ул. Г.Курмангалиева 19
8 (71145)
3-14-90
приемная
8 (71145)
3-14-90
кабинет № 22
8 (71145)
3-18-06
8 (71145)
3-12-83
8 (71145)
3-18-03
11
Налоговое
управление по
Сырымскому
району
п. Жымпиты,
ул. Казахстанская 8
8 (71134)
3-11-28
приемная
8 (71134)
3-11-28
кабинет № 1
8 (71134)
2-14-34
8 (71134)
2-14-34
12
Налоговое
управление по
Таскалинскому
району
с. Таскала,
ул. Абая 3
8 (71139)
2-13-36
приемная
8(71139)
2-13-36
кабинет № 1
8 (71139)
2-15-27
8 (71139)
2-16-36
8 (71139)
2-16-36
13
Налоговое
управление по
Теректинскому
району
с. Федоровка,
ул. Юбилейная 16
8 (71132)
2-19-94
приемная
8 (71132)
2-19-94
кабинет № 1
8 (71132)
2-10-35
8 (71132)
2-17-50
8 (71132)
2-10-35
14
Налоговое
управление по
Чингирлаускому
району
с. Чингирлау,
ул. Клышева 87
8 (71137)
3-33-01
приемная
8 (71137)
33654
кабинет № 4
8 (71137)
3-36-54
8 (71137)
3-31-10
8 (71137)
3-36-54
Карагандинская область
1
Налоговый
департамент по
Карагандинской
области
г. Караганда,
ул. Чкалова, 3
8 (7212)
41-33-00
приемная
8 (7212)
41-09-48
кабинет № 104
2
Налоговое
управление по
Абайскому
району
г.Абай,
ул.Курчатова,
41
8 (72131)
4-37-87
приемная
8 (72131)
4-37-87
кабинет № 22
8 (72131)
4-34-06
8 (72131)
4-35-98
8 (72131)
4-34-06
3
Налоговое
управление по
Актогайскому
району
с.Актогай,
ул.Абая, 5
8 (71037)
2-15-46
приемная
8 (71037)
2-15-46
кабинет № 1
8 (71037)
2-12-70
8 (71037)
2-12-70
4
Налоговое
управление по
Бухар-Жыраускому району
п.Ботакара,
ул.Абылай Хана, 39А
8 (72154)
2-11-91
приемная
8 (72154)
2-11-91
кабинет № 1
8 (72154)
2-20-77
8 (72154)
2-21-01
8 (72154)
2-20-77
5
Налоговое
управление по г. Балхаш
г. Балхаш,
ул. Ленина, 45А
8 (71036)
4-25-71
приемная
8 (71036)
4-25-71
кабинет № 210
8 (71036)
4-71-07
8 (71036)
4-23-32
8 (71036)
4-71-07
6
Налоговое
управление по
г. Жезказган
г. Жезказган,
ул.Мира, 26
8 (7102)
73-39-01
приемная
8 (7102)
73-62-04
кабинет № 5
8 (7102)
73-62-04
8 (7102)
73-35-39
8 (7102)
73-73-56
8 (7102)
73-35-39
8 (7102)
73-73-56
7
Налоговое
управление по
г. Караганда
г. Караганда,
ул.Ермекова, 73
8 (7212)
44-14-99
приемная
8 (7212)
44-14-99
кабинет № 409
8
Налоговое
управление по
г. Каражал
г.Каражал,
ул.Тойымбекова, 2А
8 (71032)
2-62-68
приемная
8 (71032)
2-62-68
кабинет № 5
8 (71032)
2-63-18
8 (71032)
2-62-46
8 (71032)
2-63-18
9
Налоговый
управление по
г. Приозерск
г.Приозерск,
ул.Пушкина, 6
8 (71039)
5-43-72
приемная
8 (71039)
5-43-72
кабинет № 1
8 (71039)
5-36-44
8 (71039)
5-36-44
10
Налоговое
управление по
г. Сарань
г.Сарань,
ул.Победы, 33
8 (72137)
2-51-70
приемная
8 (72137)
2-51-70
кабинет № 12
8 (72137)
2-55-06
8 (72137)
2-55-06
11
Налоговое
управление по
г. Сатпаев
г.Сатпаев,
ул..Муратбаева, 10

Жаңатас қ., 1 ш.а., 18
8 (726 34) 6-33-36 қабылдау бөлмесі
8 (726 34) 6-33-36 № 2 кабинет
8(72634) 6-33-22
8 (7262) 56-85-94
8 (7263) 6-33-22
10
Байзақ ауданы бойынша салық басқармасы
Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр к-сі, 100
8 (72637) 2-26-93 қабылдау бөлмесі
8 (72637) 2-11-25 № 3 кабинет
8 (7262) 56-86-20
8(72637) 2-30-62
8 (72637) 2-30-62
11
Талас ауданы бойынша салық басқармасы
Қаратау қ., Ә.Молдағұлова к-сі, 26
8 (726 44) 6-26-57 қабылдау бөлмесі
8 (72644) 6-22-03 № 1 кабинет
8(72644) 6-10-60
8 (72644) 6-10-60
12
Шу ауданы бойынша салық басқармасы
Төле би ауылы, Әубәкіров к-сі, 32
8 (726 38) 3-15-40 қабылдау бөлмесі
8 (72638) 3-15-40 № 206 кабинет
8(72638) 3-14-33
8 (7262) 56-86-24
8 (72638) 3-31-05
Батыс Қазақстан облысы
1
Батыс Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Орал қаласы, Некрасов к-сі, 30/1
8 (7112) 50-55-71 қабылдау бөлмесі
8 (7112) 50-39-23 № 100 кабинет
2
Орал қаласы бойынша салық басқармасы
Орал қаласы, Некрасов к-сі, 30/1
8 (7112) 50-51-42 қабылдау бөлмесі
8 (7112) 50-75-11 № 16 кабинет
8 (7112) 50-53-61
8 (7112) 50-55-67
8 (7112) 50-97-82
8 (7112) 50-37-03
8 (7112) 50-79-87
3
Ақжайық ауданы бойынша салық басқармасы
Чапаев ауылы, Әбілхайырхан к-сі, 57
8 (71136) 9-11-66 қабылдау бөлмесі
8 (71136) 9-11-66 № 1 кабинет
8(71136) 9-21-92
8 (71136) 9-21-92
4
Бөкейорда ауданы бойынша салық басқармасы
Сайхин ауылы, Берғалиев к-сі, 1
8 (71140) 2-11-61 қабылдау бөлмесі
8 (71140) 2-11-61 № 1 кабинет
8(71140) 2-12-33
8(71140) 2-12-32
8 (71140) 2-12-32
5
Бөрлі ауданы бойынша салық басқармасы
Ақсай қ., 2 ш.а., 7/1
8 (71133) 3-11-80 қабылдау бөлмесі
8 (71133) 3-10-26 № 30 кабинет
8(71133) 3-51-23
8(71133) 3-10-27
8 (71133) 3-56-50
6
Жаңғалы ауданы бойынша салық басқармасы
Жаңақала ауылы, Халықтар достығы к-сі, 44
8 (71141) 2-18-79 қабылдау бөлмесі
8 (71141) 2-18-79 № 10 кабинет
8(71141) 2-18-80
8(71141) 2-18-78
8 (71141) 2-18-78
7
Жәнібек ауданы бойынша салық басқармасы
Жәнібек ауылы, Ғ. Қараш к-сі, 63
8 (71135) 2-12-76 қабылдау бөлмесі
8 (71135) 2-11-66 № 6 кабинет
8(71135) 2-11-66
8(71135) 2-12-82
8 (71135) 2-12-82
8
Зеленов ауданы бойынша салық басқармасы
Переметный ауылы, Мирный тұйық көшесі, 5
8 (71130) 2-22-32 қабылдау бөлмесі
8 (71130) 22232 № 7 кабинет
8(71130) 2-21-31
8 (71130) 2-21-31
9
Казталов ауданы бойынша салық басқармасы
Казталов ауылы, Шарафутдинов к-сі, 2
8 (71144) 3-15-63 қабылдау бөлмесі
8 (71144) 3-15-63 № 6 кабинет
8(71144) 3-18-00
8(71144) 3-11-03
8 (71144) 3-11-03
10
Қаратөбе ауданы бойынша салық басқармасы
Қаратөбе ауылы, Ғ. Құрманғалиев к-сі, 19
8 (71145) 3-14-90 қабылдау бөлмесі
8 (71145) 3-14-90 № 22 кабинет
8(71145) 3-18-06
8(71145) 3-12-83
8 (71145) 3-18-03
11
Сырым ауданы бойынша салық басқармасы
Жымпиты ауылы, Қазақстан к-сі, 8
8 (71134) 3-11-28 қабылдау бөлмесі
8 (71134) 3-11-28 № 1 кабинет
8(71134) 2-14-34
8 (71134) 2-14-34
12
Тасқала ауданы бойынша салық басқармасы
Тасқала ауылы, Абай к-сі, 3
8 (71139) 2-13-36 қабылдау бөлмесі
8(71139)2-13-36 № 1 кабинет
8(71139) 2-15-27
8(71139) 2-16-36
8 (71139) 2-16-36
13
Теректі ауданы бойынша салық басқармасы
Федоров ауылы, Юбилейная к-сі, 16
8 (71132) 2-19-94 қабылдау бөлмесі
8 (71132) 2-19-94 № 1 кабинет
8(71132) 2-10-35
8(71132) 2-17-50
8 (71132) 2-10-35
14
Шыңғырлау ауданы бойынша салық басқармасы
Шыңғырлау ауылы, Клышев к-сі, 87
8 (71137) 3-33-01 қабылдау бөлмесі
8 (71137) 33654 № 4 кабинет
8(71137) 3-36-54
8(71137) 3-31-10
8 (71137) 3-36-54
Қарағанды облысы
1
Қарағанды облысы бойынша салық департаменті
Қарағанды қ., Чкалов к-сі, 3
8 (7212) 41-33-00 қабылдау бөлмесі
8 (7212) 41-09-48 № 104 кабинет
2
Абай ауданы бойынша салық басқармасы
Абай қаласы, Курчатов к-сі, 41
8 (72131) 4-37-87 қабылдау бөлмесі
8 (72131) 4-37-87 № 22 кабинет
8(72131) 4-34-06
8(72131) 4-35-98
8 (72131) 4-34-06
3
Ақтоғай ауданы бойынша салық басқармасы
Ақтоғай ауылы, Абай к-сі, 5
8 (71037) 2-15-46 қабылдау бөлмесі
8 (71037) 2-15-46 № 1 кабинет
8(71037) 2-12-70
8 (71037) 2-12-70
4
Бұқаржырау ауданы бойынша салық басқармасы
Ботақара кенті, Абылайхан к-сі, 39А
8 (72154) 2-11-91 қабылдау бөлмесі
8 (72154) 2-11-91 № 1 кабинет
8(72154) 2-20-77
8(72154) 2-21-01
8 (72154) 2-20-77
5
Балқаш қаласы бойынша салық басқармасы
Балқаш қ., Ленин к-сі, 45А
8 (71036) 4-25-71 қабылдау бөлмесі
8 (71036) 4-25-71 № 210 кабинет
8(71036) 4-71-07
8(71036) 4-23-32
8 (71036) 4-71-07
6
Жезқазған қаласы бойынша салық басқармасы
Жезқазған қ., Мир к-сі, 26
8 (7102) 73-39-01 қабылдау бөлмесі
8 (7102) 73-62-04 № 5 кабинет
8 (7102) 73-62-04
8 (7102) 73-35-39
8 (7102) 73-73-56
8 (7102) 73-35-39
8 (7102) 73-73-56
7
Қарағанды қаласы бойынша салық басқармасы
Қарағанды қ., Ермеков к-сі, 73
8 (7212) 44-14-99 қабылдау бөлмесі
8 (7212) 44-14-99 № 409 кабинет
8
Қаражал қаласы бойынша салық басқармасы
Қаражал қ., Тойымбеков к-сі, 2А
8 (71032) 2-62-68 қабылдау бөлмесі
8 (71032) 2-62-68 № 5 кабинет
8(71032) 2-63-18
8(71032) 2-62-46
8 (71032) 2-63-18
9
Приозерск қаласы бойынша салық басқармасы
Приозерск қ., Пушкин к-сі, 6
8 (71039) 5-43-72 қабылдау бөлмесі
8 (71039) 5-43-72 № 1 кабинет
8(71039) 5-36-44
8 (71039) 5-36-44
10
Саран қаласы бойынша салық басқармасы
Саран қ., Победа к-сі, 33
8 (72137) 2-51-70 қабылдау бөлмесі
8 (72137) 2-51-70 № 12 кабинет
8(72137) 2-55-06
8 (72137) 2-55-06
11
Сәтбаев қаласы бойынша салық басқармасы
Сәтбаев қ., Мұратбаев к-сі, 10

8 (71063)7-46-05
приемная
8 (71063)
7-46-05
кабинет № 209
8 (71063)
4-04-68
8 (71063)
7-29-54
8 (71063)
4-04-68
12
Налоговое
управление по
г. Темиртау
г.Темиртау,
ул.б. Независимости, 9
8 (7213)
92-25-05
приемная
8-(7213)
92-30-93
операционный
зал: 1 этаж, окно № 8
8 (7213)
92-25-05
кабинет № 202
8 (7213)
92-31-35
8 (7213)
92-30-48
8 (7213)
92-31-48
13
Налоговое
управление по
г. Шахтинск
г.Шахтинск,
ул.Парковая, 11
8 (72156)
5-17-07
приемная
8 (72156)
5-17-07
кабинет № 201
8 (72156)
5-18-58
8 (72156)
5-25-33
8 (72156)
5-18-58
14
Налоговое
управление по
Жанааркинскому
району
п.Атасу,
пр.Тауелсиздик, 4
8 (71030)
2-79-38
приемная
8 (71030)
2-79-38
кабинет № 1
8 (71030)
2-60-76
8 (71030)
2-60-76
15
Налоговое
управление по
Каркаралинскому
району
г.Каркаралинск,
ул.Аубакирова, 19А
8 (72146)
3-16-35
приемная
8 (72146)
3-24-86
кабинет № 3
8 (72146)
3-10-79
8 (72146)
3-24-86
8 (72146)
3-10-79
16
Налоговое
управление по
Нуринскому району
п.Киевка,
ул.Абая, 50
8 (72144)
2-22-84
приемная
8 (72144)
2-22-84
кабинет № 206
8 (72144)
2-26-41
8 (72144)
2-25-94
8 (72144)
2-25-94
8 (72144)
2-26-41
17
Налоговое
управление по
Октябрьскому
району
г.Караганда,
21 микрорайон, 4/1
8 (7212)
53-15-75
приемная
8 (7212)
53-15-75
кабинет № 101
8 (7212)
53-16-19
8 (7212)
53-15-97
8 (7212)
53-15-89
8 (7212)
53-15-97
8 (7212)
53-15-89
8 (7212)
53-28-21
18
Налоговое
управление по
Осакаровскому
району
п. Осакаровка,
ул. Литвинская, 118
8 (72149)
4-16-70
приемная
8 (72149)
4-16-70
кабинет № 1
8 (72149)
4-22-01
8 (72149)
4-21-51
8 (72149)
4-22-01
19
Налоговое
управление по
району имени
Казыбек би
г. Караганды
г.Караганда,
ул.Ермекова, 73
8 (7212)
44-15-26
приемная
8 (7212)
44-15-20
кабинет № 109
8 (7212)
44-15-19
8 (7212)
44-15-38
8 (7212)
44-15-17
8 (7212)
44-15-30
8 (7212)
44-15-18
8 (7212)
44-18-58
8 (7212)
44-15-19
8 (7212)
44-15-38
8 (7212)
44-15-13
8 (7212)
44-15-30
8 (7212)
44-18-16
8 (7212)
44-15-18
8 (7212)
44-18-58
20
Налоговое
управление по
Улытаускому
району
с. Улытау,
ул.Абая, 36
8 (71035)
2-14-79
приемная
8 (71035)
2-14-79
кабинет № 9
8 (71035)
2-12-83
8 (71035)
2-11-91
8 (71035)
2-12-83
21
Налоговое
управление по
Шетскому
району
п.Аксу-Аюлы,
ул.Шортанбая, 12
8 (71031)
2-13-28
приемная
8 (71031)
2-13-28
кабинет № 8
8 (71031)
2-11-09
8 (71031)
2-11-09
Костанайская область
1
Налоговый
департамент по
Костанайской
области
г.Костанай,
ул.Майлина, 2
8 (7142)
53-65-54
приемная
8 (7142)
53-54-05
кабинет № 103
2
Налоговое
управление по
Алтынсаринскому
району
с. Убаганское,
ул. Дружба народов мира, 5
8 (71445)
3-42-12
приемная
8 (71445)
3-42-12
кабинет № 1
8 (71445)
3-41-76
8 (71445)
3-41-76
3
Налоговое
управление по
Амангельдинскому району
с.Амангельды,
ул. Майлина, 46
8 (71440)
2-18-63
приемная
8 (71440)
2-18-63
кабинет № 3
8 (71440)
2-18-75
8 (71440)
2-11-54
4
Налоговое
управление по
Аулиекольскому
району
с.Аулиеколь,
ул.Сьянова, 43
8 (71453)
2-10-74
приемная
8 (71453)
2-10-74
кабинет № 10
8 (71453)
2-10-24
8 (71453)
2-10-24
5
Налоговое
управление по г. Аркалык
г.Аркалык,
пр.Абая, 29
8 (71430)
7-09-29
приемная
8 (71430)
7-09-29
кабинет № 410
8 (71430)
7-24-96
8 (71430)
7-24-96
6
Налоговое
управление по
г. Костанай
г. Костанай,
ул.Мауленова, 21
8 (7142)
28-65-22
приемная
8 (7142)
28-65-22
кабинет № 307
8 (7142)
28-17-01
8 (7142)
28-18-32
8 (7142)
28-18-12
8 (7142)
28-17-01
8 (7142)
28-16-34
7
Налоговое
управление по
г. Лисаковск
г.Лисаковск,

8 (71063)7-46-05 қабылдау бөлмесі
8 (71063) 7-46-05 № 209 кабинет
8(71063) 4-04-68
8(71063) 7-29-54
8 (71063) 4-04-68
12
Теміртау қаласы бойынша салық басқармасы
Теміртау қ., Тәуелсіздік к-сі, 9
8 (7213) 92-25-05 қабылдау бөлмесі
8-(7213) 92-30-93 операциялық зал: 1 қабат, № 8 терезе 8 (7213) 92-25-05 № 202 кабинет
8 (7213) 92-31-35
8 (7213) 92-30-48
8 (7213) 92-31-48
13
Шахтинск қаласы бойынша салық басқармасы
Шахтинск қ., Парковая к-сі, 11
8 (72156) 5-17-07 қабылдау бөлмесі
8 (72156) 5-17-07 № 201 кабинет
8(72156) 5-18-58
8(72156) 5-25-33
8 (72156) 5-18-58
14
Жаңаарқа ауданы бойынша салық басқармасы
Атасу кенті, Тәуелсіздік даң., 4
8 (71030) 2-79-38 қабылдау бөлмесі
8 (71030) 2-79-38 № 1 кабинет
8(71030) 2-60-76
8 (71030) 2-60-76
15
Қарқаралы ауданы бойынша салық басқармасы
Қарқаралы қ., Т.Әубәкіров к-сі, 19А
8 (72146) 3-16-35 қабылдау бөлмесі
8 (72146) 3-24-86 № 3 кабинет
8(72146) 3-10-79
8(72146) 3-24-86
8 (72146) 3-10-79
16
Нұра ауданы бойынша салық басқармасы
Киев кенті, Абай к-сі, 50
8 (72144) 2-22-84 қабылдау бөлмесі
8 (72144) 2-22-84 № 206 кабинет
8 (72144) 2-26-41
8 (72144) 2-25-94
8 (72144) 2-25-94
8 (72144) 2-26-41
17
Октябрь ауданы бойынша салық басқармасы
Қарағанды қ., 21 ш.а, 4/1
8 (7212) 53-15-75 қабылдау бөлмесі
8 (7212) 53-15-75 № 101 кабинет
8 (7212) 53-16-19
8 (7212) 53-15-97
8 (7212) 53-15-89
8 (7212) 53-15-97
8 (7212) 53-15-89
8 (7212) 53-28-21
18
Осакаров ауданы бойынша салық басқармасы
Осакаров кенті, Литвинская к-сі, 118
8 (72149) 4-16-70 қабылдау бөлмесі
8 (72149) 4-16-70 № 1 кабинет
8 (72149) 4-22-01
8 (72149) 4-21-51
8 (72149) 4-22-01
19
Қазыбек би атындағы ауданы бойынша салық басқармасы
Қарағанды қ., Ермеков к-сі, 73
8 (7212) 44-15-26 қабылдау бөлмесі
8 (7212) 44-15-20 № 109 кабинет
8 (7212) 44-15-19
8 (7212) 44-15-38
8 (7212) 44-15-17
8 (7212) 44-15-30
8 (7212) 44-15-18
8 (7212) 44-18-58
8 (7212) 44-15-19
8 (7212) 44-15-38
8 (7212) 44-15-13
8 (7212) 44-15-30
8 (7212) 44-18-16
8 (7212) 44-15-18
8 (7212) 44-18-58
20
Ұлытау ауданы бойынша салық басқармасы
Ұлытау ауылы, Абай к-сі, 36
8 (71035) 2-14-79 қабылдау бөлмесі
8 (71035) 2-14-79 № 9 кабинет
8 (71035) 2-12-83
8 (71035) 2-11-91
8 (71035) 2-12-83
21
Шет ауданы бойынша салық басқармасы
Ақсу-Аюлы кенті, Шортанбай к-сі, 12
8 (71031) 2-13-28 қабылдау бөлмесі
8 (71031) 2-13-28 № 8 кабинет
8 (71031) 2-11-09
8 (71031) 2-11-09
Қостанай облысы
1
Қостанай облысы бойынша салық департаменті
Қостанай қ., Майлин к-сі, 2
8 (7142) 53-65-54 қабылдау бөлмесі
8 (7142) 53-54-05 № 103 кабинет
2
Алтынсары ауданы бойынша салық басқармасы
Обаған ауылы, Дружбы народов мира к-сі, 5
8 (71445) 3-42-12 қабылдау бөлмесі
8 (71445) 3-42-12 № 1 кабинет
8 (71445) 3-41-76
8 (71445) 3-41-76
3
Амангелді ауданы бойынша салық басқармасы
Амангелді ауылы, Майлин к-сі, 46
8 (71440) 2-18-63 қабылдау бөлмесі
8 (71440) 2-18-63 № 3 кабинет
8 (71440) 2-18-75
8 (71440) 2-11-54
4
Әулиекөл ауданы бойынша салық басқармасы
Әулиекөл ауылы, Сьянов к-сі,43
8 (71453) 2-10-74 қабылдау бөлмесі
8 (71453) 2-10-74 № 10 кабинет
8 (71453) 2-10-24
8 (71453) 2-10-24
5
Арқалық қаласы бойынша салық басқармасы
Арқалық қ., Абай даң., 29
8 (71430) 7-09-29 қабылдау бөлмесі
8 (71430) 7-09-29 № 410 кабинет
8 (71430) 7-24-96
8 (71430) 7-24-96
6
Қостанай қаласы бойынша салық басқармасы
Қостанай қ., Мәуленов к-сі, 21
8 (7142) 28-65-22 қабылдау бөлмесі
8 (7142) 28-65-22 № 307 кабинет
8 (7142) 28-17-01
8 (7142) 28-18-32
8 (7142) 28-18-12
8 (7142) 28-17-01
8 (7142) 28-16-34
7
Лисаков қаласы бойынша салық басқармасы

4 мкр, 25
8 (71433)
3-47-33
приемная
8 (71433)
3-47-33
кабинет № 9
8 (71433)
3-47-89
8 (71433)
3-87-32
8 (71433)
3-17-98
8
Налоговое
управление по
г. Рудному
г.Рудный,
ул. Парковая, 14
8 (71431)
4-73-93
приемная
8 (71431)
4-33-90
кабинет № 302
8 (71431)
4-33-73
8 (71431)
4-77-69
8 (71431)
4-33-73
8 (71431)
4-77-69
9
Налоговое
управление по
Денисовскому
району
с. Денисовка,
ул. Чапаева, 11
8 (71434)
2-14-75
приемная
8 (71434)
2-14-75
кабинет № 2
8 (71434)
2-14-07

Лисаков қ., 4 ш.а, 25
8 (71433) 3-47-33 қабылдау бөлмесі
8 (71433) 3-47-33 № 9 кабинет
8 (71433) 3-47-89
8 (71433) 3-87-32
8 (71433) 3-17-98
8
Рудный қаласы бойынша салық басқармасы
Рудный қ., Парковая к-сі, 14
8 (71431) 4-73-93 қабылдау бөлмесі
8 (71431) 4-33-90 № 302 кабинет
8 (71431) 4-33-73
8 (71431) 4-77-69
8 (71431) 4-33-73
8 (71431) 4-77-69
9
Денисов ауданы бойынша салық басқармасы
Денисов ауылы, Чапаев к-сі, 11
8 (71434) 2-14-75 қабылдау бөлмесі
8 (71434) 2-14-75 № 2 кабинет
8 (71434) 2-14-07

8 (71434) 2-10-79
8 (71434)
2-14-07
10
Налоговое
управление по
Жангельдинскому
району
п. Торгай,
ул. Касымхана Алтынсары, 75
8 (71439)
2-16-87
приемная
8 (71439)
2-16-87
кабинет № 3
8 (71439)
2-17-33
8 (71439)
2-17-33
11
Налоговое
управление по
Житикаринскому
району
г.Житикара,
ул.Тарана, 18а
8 (71435)
2-09-96
приемная
8 (71435)
2-09-96
кабинет № 10
8 (71435)
2-21-49
8 (71435)
2-55-12
8 (71435)
2-21-49
12
Налоговое
управление по
Камыстинскому
району
п.Камысты,
ул. Киевская, 12
8 (71437)
2-20-30
приемная
8 (71437)
2-11-60
кабинет № 4
8 (71437)
2-12-65
8 (71437)
2-12-65
13
Налоговое
управление по
Карабалыкскому
району
п. Карабалык,
ул. Ленина, 1
8 (71441)
3-36-41
приемная
8 (71441)
3-21-83
кабинет № 6
8 (71441)
3-37-36
8 (71441)
3-37-36
14
Налоговое
управление по
Карасускому
району
с.Карасу,
ул.А.Исакова, 73
8 (71452)
2-14-01
приемная
8 (71452)
2-14-01
кабинет № 3
8 (71452)
2-14-46
8 (71452)
2-14-46
15
Налоговое
управление по
Костанайскому
району
п.Затобольск,
ул.Калинина, 78
8 (71455)
2-20-46
приемная
8 (71455)
2-30-96
кабинет № 19
8 (71455)
2-16-05
8 (71455)
2-19-70
8 (71455)
2-36-76
16
Налоговое
управление по
Мендыкаринскому
району
с. Боровское,
ул. Королева, 3
8 (71443)
2-24-82
приемная
8 (71443)
2-21-80
кабинет № 6
8 (71443)
2-26-91
8 (71443)
2-26-91
17
Налоговое
управление по
Наурзумскому
району
с.Караменды,
ул. Шакшак Жанибека, 3
8 (71454)
2-16-34
приемная
8 (71454)
2-16-34
кабинет № 208
8 (71454)
2-18-54
8 (71454)
2-18-54
18
Налоговое
управление по
Сарыкольскому
району
п. Сарыколь,
ул. Ленина, 79
8 (71451)
2-18-47
приемная
8 (71451)
2-17-44
кабинет № 9
8 (71451)
2-19-32
8 (71451)
2-19-32
19
Налоговое
управление по
Тарановскому
району
с.Тарановское,
ул.Советская, 39
8 (71436)
3-74-76
приемная
8 (71436)
3-72-37
кабинет № 7
8 (71436)
3-67-37
8 (71436)
3-67-37
20
Налоговое
управление по
Узункольскому
району
с. Узунколь,
ул. Мусрепова, 16
8 (71444)
2-11-37
приемная
8 (71444)
2-11-37
кабинет № 1
8 (71444)
2-16-83
8 (71444)
2-16-83
21
Налоговое
управление по
Федоровскому
району
с. Федоровка,
ул. Мелехова, 41
8 (71442)
2-15-95
приемная
8 (71442)
2-19-33
кабинет № 6
8 (71442)
2-21-62
8 (71442)
2-24-00
8 (71442)
2-22-43
Кызылординская область
1
Налоговый
департамент по
Кызылординской
области
г.Кызылорда,
пр. Абая, 64 Г
8 (7242)
23-81-14
приемная
8 (7242)
23-51-71
кабинет № 215
2
Налоговое
управление по
Аральскому
району
г. Аральск,
ул. К.Еримбета, 68
8 (72433)
2-25-84
приемная
8 (72433)
2-25-84
кабинет № 3
8 (72433)
2-28-62
8 (72433)
2-28-62
3
Налоговое
управление по
Казалинскому
району
п. Айтеке би,
ул. Примова, 3
8 (72438)
2-13-28
приемная
8 (72438)
2-13-28
кабинет № 2
8 (72438)
2-21-47
8 (72438)
2-10-35
8 (72438)
2-21-47
4
Налоговое
управление по
Кармакшинскому
району
п. Жосалы,
ул. Абая, 30
8 (72437)
2-13-44
приемная
8 (72437)
2-13-44
кабинет № 3
8 (72437)
2-15-23
8 (72437)
2-15-86
8 (72437)
2-15-23
5
Налоговое
управление по
Жалагашскому
району
п. Жалагаш,
ул. Желтоксан, 28
8 (72431)
3-12-88
приемная
8 (72431)
3-12-88
кабинет № 3
8(72431)
3-16-88
8 (72431)
3-16-88
6
Налоговое
управление по
Сырдарьинскому
району
п. Теренозек,
ул. Казантаева, 20
8 (72436)
2-13-84
приемная
8 (72436)
2-13-84
кабинет № 203
8 (72436)
2-14-53
8 (72436)
2-14-53
7
Налоговое
управление по
Шиелийскому району
п. Шиели,
ул. Рыскулова 12
8 (72432)
4-29-47
приемная
8 (72432)
4-29-47
кабинет № 1
8(72432)
4-19-74
8(72432)
4-21-78
8 (72432)
4-21-78
8
Налоговое
управление по
Жанакорганскому
району
п. Жанакорган,
ул. им. Манап Кокенова, 58
8 (72435)
2-20-64
приемная
8 (72435)
2-20-64
кабинет № 1
8 (72435)
2-28-95
8 (72435)
2-20-24
8 (72435)
2-20-32
9
Налоговое
управление по
городу Кызылорда
г.Кызылорда,
пр. Абая, 64 Г
8 (7242)
23-60-02
8 (7242)
23-17-21
приемная
8 (7242)
30-18-53
кабинет № 410
8 (7242)
23-71-85
8 (7242)
23-88-02
8 (7242)
23-71-85
8 (7242)
23-88-02
Мангистауская область
1
Налоговый
департамент по
Мангистауской
области
г. Актау,
4 мкр., 12
8 (7292)
33-66-77
приемная
8(7292)
33-66-77
кабинет № 1
8 (7292)
30-16-59
8 (7292)
30-18-22
8 (7292)
30-18-50
8 (7292)
30-11-84
2
Налоговое
управление по
г. Жанаозен
г. Жанаозен,
ул. Сарбопеева, 15
8 (72934)
3-37-23
приемная
8(72934)
3-11-33
кабинет № 2
8 (72934)
3-20-17
8 (72934)
3-17-57
8 (72934)
3-20-17
3
Налоговое
управление по
Бейнеускому
району
с. Бейнеу,
ул. М.Бегенова, 7
8 (72932)
2-11-70
приемная
8 (72932)
2-11-70
8 (72932)
2-10-59
кабинет № 1
8 (72932)
2-12-41
8 (72932)
2-11-38
4
Налоговое
управление по
Мангистаускому
району
с. Шетпе,
ул. Привокзальная
8 (72931)
2-17-13
приемная
8 (72931)
2-17-13
8 (72931)
2-12-83
кабинет № 1
8 (72931)
2-17-75
8 (72931)
2-19-75
8 (72931)
2-17-55
5
Налоговое
управление по
Каракиянскому
району
с. Курык,
ул. Ардагер, 5
8 (72937)
2-13-38
приемная
8 (72937)
79-207
8 (72937)
2-16-68
кабинет № 3
8 (72937)
2-12-43
8 (72937)
2-11-38
8 (72937)
2-12-43
6
Налоговое
управление по
Тупкараганскому
району
г. Форт-Шевченко,
ул. Онгалбаева, 13
8 (72938)
2-22-23
приемная
8 (72938)
2-22-23
кабинет № 1
8 (72938)
2-24-55
8 (72938)
22455
7
Налоговое
управление по
Мунайлинскому
району
ст. Мангышлак,
Дом общественных
объединений
здание ЦОН, 4 этаж
8 (7292)
34-50-30
приемная
8 (7292)
34-50-36
кабинет № 2
8 (7292)
34-50-31
8 (7292)
345031
8
Налоговое
управление
«Морпорт Актау»
г. Актау,
4 мкр., 12
8 (7292)
30-12-11
приемная
8(7292)
30-12-11
кабинет № 1
8(7292)
30-12-11
8 (7292)
301211
Павлодарская область
1
Налоговый
департамент по
Павлодарской
области
г. Павлодар,
ул. Ленина, 57
8 (7182)
32-13-59
приемная
8 (7182)
53-57-56
кабинет № 102
2
Налоговое
управление по
городу Аксу
г. Аксу,
ул. Донентаева, 50
8 (71837)
5-04-03
приемная
8 (71837)
6-53-26
кабинет № 301
8 (71837)
6-51-17
8 (71837)
6-51-14
8 (71837)
6-51-17
8 (71837)
6-51-14
3
Налоговое
управление по
городу Павлодар
г.Павлодар,
площадь Победы, 5
8 (7182)
32-13-25
приемная
8 (7182)
32-48-85
кабинет № 209
8 (7182)
32-12-94
8 (7182)
32-21-36
8 (7182)
32-24-44
8 (7182)
32-64-74
8 (7182)
32-21-62
8 (7182)
32-39-55
4
Налоговое
управление по
городу
Екибастузу
г.Экибастуз,
ул. Машхур Жусупа, 94
8 (7187)
77-16-91
приемная
8 (7187)
77-16-65
операционный
зал: 1 этаж,
окно № 1
8 (7187)
77-16-70
8 (7187)
77-16-87
8 (7187)
77-16-70
8 (7187)
77-16-35
5
Налоговое
управление по
Актогайскому
району
с. Актогай,

8 (71434) 2-10-79
8 (71434) 2-14-07
10
Жангелдин ауданы бойынша салық басқармасы
Торғай ауылы, Қасымхан Алтынсары к-сі, 75
8 (71439) 2-16-87 қабылдау бөлмесі
8 (71439) 2-16-87 № 3 кабинет
8 (71439) 2-17-33
8 (71439) 2-17-33
11
Жітіқара ауданы бойынша салық басқармасы
Жітіқара қ., Таран к-сі, 18а
8 (71435) 2-09-96 қабылдау бөлмесі
8 (71435) 2-09-96 № 10 кабинет
8 (71435) 2-21-49
8 (71435) 2-55-12
8 (71435) 2-21-49
12
Қамысты ауданы бойынша салық басқармасы
Қамысты кенті, Киевская к-сі, 12
8 (71437) 2-20-30 қабылдау бөлмесі
8 (71437) 2-11-60 № 4 кабинет
8 (71437) 2-12-65
8 (71437) 2-12-65
13
Қарабалық ауданы бойынша салық басқармасы
Қарабалық кенті, Ленин к-сі, 1
8 (71441) 3-36-41 қабылдау бөлмесі
8 (71441) 3-21-83 № 6 кабинет
8 (71441) 3-37-36
8 (71441) 3-37-36
14
Қарасу ауданы бойынша салық басқармасы
Қарасу ауылы, А. Исаков к-сі, 73
8 (71452) 2-14-01 қабылдау бөлмесі
8 (71452) 2-14-01 № 3 кабинет
8 (71452) 2-14-46
8 (71452) 2-14-46
15
Қостанай ауданы бойынша салық басқармасы
Затобол ауылы, Калинин к-сі, 78
8 (71455) 2-20-46 қабылдау бөлмесі
8 (71455) 2-30-96 № 19 кабинет
8 (71455) 2-16-05
8 (71455) 2-19-70
8 (71455) 2-36-76
16
Меңдіқара ауданы бойынша салық басқармасы
Боровское ауылы, Королев к-сі, 3
8 (71443) 2-24-82 қабылдау бөлмесі
8 (71443) 2-21-80 № 6 кабинет
8 (71443) 2-26-91
8 (71443) 2-26-91
17
Наурызым ауданы бойынша салық басқармасы
Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек к-сі, 3
8 (71454) 2-16-34 қабылдау бөлмесі
8 (71454) 2-16-34 № 208 кабинет
8 (71454) 2-18-54
8 (71454) 2-18-54
18
Сарыкөл ауданы бойынша салық басқармасы
Сарыкөл ауылы, Ленин к-сі, 79
8 (71451) 2-18-47 қабылдау бөлмесі
8 (71451) 2-17-44 № 9 кабинет
8 (71451) 2-19-32
8 (71451) 2-19-32
19
Таран ауданы бойынша салық басқармасы
Таран ауылы, Советская к-сі, 39
8 (71436) 3-74-76 қабылдау бөлмесі
8 (71436) 3-72-37 № 7 кабинет
8 (71436) 3-67-37
8 (71436) 3-67-37
20
Ұзынкөл ауданы бойынша салық басқармасы
Ұзынкөл ауылы, Мүсірепов к-сі, 16
8 (71444) 2-11-37 қабылдау бөлмесі
8 (71444) 2-11-37 № 1 кабинет
8 (71444) 2-16-83
8 (71444) 2-16-83
21
Федоров ауданы бойынша салық басқармасы
Федоров ауылы, Мелехов к-сі, 41
8 (71442) 2-15-95 қабылдау бөлмесі
8 (71442) 2-19-33 № 6 кабинет
8 (71442) 2-21-62
8 (71442) 2-24-00
8 (71442) 2-22-43
Қызылорда облысы
1
Қызылорда облысы бойынша салық департаменті
Қызылорда қ., Абай даң., 64 Г
8 (7242) 23-81-14 қабылдау бөлмесі
8 (7242) 23-51-71 № 215 кабинет
2
Арал ауданы бойынша салық басқармасы
Арал қ., Қ.Ерімбет к-сі, 68
8 (72433) 2-25-84 қабылдау бөлмесі
8 (72433) 2-25-84 № 3 кабинет
8 (72433) 2-28-62
8 (72433) 2-28-62
3
Қазалы ауданы бойынша салық басқармасы
Әйтеке би кенті, Примов к-сі, 3
8 (72438) 2-13-28 қабылдау бөлмесі
8 (72438) 2-13-28 № 2 кабинет
8 (72438) 2-21-47
8 (72438) 2-10-35
8 (72438) 2-21-47
4
Қармақшы ауданы бойынша салық басқармасы
Жосалы кенті, Абай к-сі, 30
8 (72437) 2-13-44 қабылдау бөлмесі
8 (72437) 2-13-44 № 3 кабинет
8 (72437) 2-15-23
8 (72437) 2-15-86
8 (72437) 2-15-23
5
Жалағаш ауданы бойынша салық басқармасы
Жалағаш кенті, Желтоқсан к-сі, 28
8 (72431) 3-12-88 қабылдау бөлмесі
8 (72431) 3-12-88 № 3 кабинет
8 (72431) 3-16-88
8 (72431) 3-16-88
6
Сырдария ауданы бойынша салық басқармасы
Тереңөзек кенті, Қазантаев к-сі, 20
8 (72436) 2-13-84 қабылдау бөлмесі
8 (72436) 2-13-84 № 203 кабинет
8 (72436) 2-14-53
8 (72436) 2-14-53
7
Шиелі ауданы бойынша салық басқармасы
Шиелі ауылы, Рысқұлов көшесі, 12
8 (72432) 4-29-47 қабылдау бөлмесі
8 (72432) 4-29-47 № 1 кабинет
8 (72432) 4-19-74
8 (72432) 4-21-78
8 (72432) 4-21-78
8
Жаңақорған ауданы бойынша салық басқармасы
Жаңақорған кенті, М.Көкенов к-сі, 58
8 (72435) 2-20-64 қабылдау бөлмесі
8 (72435) 2-20-64 № 1 кабинет
8 (72435) 2-28-95
8 (72435) 2-20-24
8 (72435) 2-20-32
9
Қызылорда қаласы бойынша салық басқармасы
Қызылорда қаласы, Абай даң., 64 Г
8 (7242) 23-60-02
8 (7242) 23-17-21 қабылдау бөлмесі
8 (7242) 30-18-53 № 410 кабинет
8 (7242) 23-71-85
8 (7242) 23-88-02
8 (7242) 23-71-85
8 (7242) 23-88-02
Маңғыстау облысы
1
Маңғыстау облысы бойынша салық департаменті
Ақтау қ., 4 ш.а., 12
8 (7292) 33-66-77 қабылдау бөлмесі
8(7292) 33-66-77 № 1 кабинет
8 (7292) 30-16-59
8 (7292) 30-18-22
8 (7292) 30-18-50
8 (7292) 30-11-84
2
Жаңаөзен қаласы бойынша салық басқармасы
Жаңаөзен қ., Сарбөпеев к-сі, 15
8 (72934) 3-37-23 қабылдау бөлмесі
8(72934)3 -11-33 № 2 кабинет
8 (72934) 3-20-17
8 (72934) 3-17-57
8 (72934) 3-20-17
3
Бейнеу ауданы бойынша салық басқармасы
Бейнеу ауданы, М.Бегенов к-сі, 7
8 (72932) 2-11-70 қабылдау бөлмесі
8 (72932) 2-11-70
8 (72932) 2-10-59 № 1 кабинет
8 (72932) 2-12-41
8 (72932) 2-11-38
4
Маңғыстау ауданы бойынша салық басқармасы
Шетпе ауылы, Привокзальная к-сі
8 (72931) 2-17-13 қабылдау бөлмесі
8 (72931) 2-17-13
8 (72931) 2-12-83 № 1 кабинет
8 (72931) 2-17-75
8 (72931) 2-19-75
8 (72931) 2-17-55
5
Қарақия ауданы бойынша салық басқармасы
Құрық ауылы, Ардагер к-сі, 5
8 (72937) 2-13-38 қабылдау бөлмесі
8 (72937) 79-207
8 (72937) 2-16-68 № 3 кабинет
8 (72937) 2-12-43
8 (72937) 2-11-38
8 (72937) 2-12-43
6
Түпқараған ауданы бойынша салық басқармасы
Форт-Шевченко қ., Оңғалбаев к-сі, 13
8 (72938) 2-22-23 қабылдау бөлмесі
8 (72938) 2-22-23 № 1 кабинет
8 (72938) 2-24-55
8 (72938) 2-24-55
7
Мұнайлы ауданы бойынша салық басқармасы
Маңғыстау ауылы, Қоғамдық бірлестік үйі, ХҚО ғимараты, 4 қабат
8 (7292) 34-50-30 қабылдау бөлмесі
8 (7292) 34-50-36 № 2 кабинет
8 (7292) 34-50-31
8 (7292) 34-50-31
8
«Ақтау теңіз порты» салық басқармасы
Ақтау қ., 4 ш.а., 12
8 (7292) 30-12-11 қабылдау бөлмесі
8(7292) 30-12-11 № 1 кабинет
8 (7292) 30-12-11
8 (7292) 30-12-11
Павлодар облысы
1
Павлодар облысы бойынша салық департаменті
Павлодар қ., Ленин к-сі, 57
8 (7182) 32-13-59 қабылдау бөлмесі
8 (7182) 53-57-56 № 102 кабинет
2
Ақсу қаласы бойынша салық басқармасы
Ақсу қ., Дөнентаев к-сі, 50
8 (71837) 5-04-03 қабылдау бөлмесі
8 (71837) 6-53-26 № 301 кабинет
8 (71837) 6-51-17
8 (71837) 6-51-14
8 (71837) 6-51-17
8 (71837) 6-51-14
3
Павлодар қаласы бойынша салық басқармасы
Павлодар қ., Жеңіс алаңы, 5
8 (7182) 32-13-25
қабылдау бөлмесі
8 (7182) 32-48-85 № 209 кабинет
8 (7182) 32-12-94
8 (7182) 32-21-36
8 (7182) 32-24-44
8 (7182) 32-64-74
8 (7182) 32-21-62
8 (7182) 32-39-55
4
Екібастұз қаласы бойынша салық басқармасы
Екібастұз қ., Машхүр Жүсүп к-cі, 94
8 (7187) 77-16-91 қабылдау бөлмесі
8 (7187) 77-16-65 операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7187) 77-16-70
8 (7187) 77-16-87
8 (7187) 77-16-70
8 (7187) 77-16-35
5
Ақтоғай ауданы бойынша салық басқармасы

ул. Абая, 118/1
8 (71841)
2-15-80
приемная
8 (71841)
2-19-64
кабинет № 1
8 (71841)
2-11-40
8 (71841)
65-02-53
8 (71841)
2-11-40
6
Налоговое
управление по
Баянаульскому
району
с. Баянаул,
ул. Жарылгапберды, 12
8 (71840)
9-11-92
приемная
8 (71840)
9-17-97
кабинет № 2
8 (71840)
9-15-68
8 (71840)
65-02-96
8 (71840)
9-15-68
7
Налоговое
управление по
Железинскому
району
с. Железинка,
ул. Квиткова, 2
8 (71831)
2-23-81
приемная
8 (71831)
2-23-81
кабинет № 102
8 (71831)
2-23-87
8 (71831)
65-02-97
8 (71831)
2-23-87
8
Налоговое
управление по
Иртышскому
району
с. Иртышск,
ул. Исы Байзакова, 11
8 (71832)
2-13-44
приемная
8 (71832)
2-18-72
кабинет № 1
8 (71832)
2-15-78
8 (71832)
65-02-98
8 (71832)
2-15-78
9
Налоговое
управление по
Качирскому
району
с. Теренколь,
ул. Целинная, 167
8 (71833)
2-15-72
приемная
8 (71833)
2-21-08
кабинет № 6
8 (71833)
2-12-06
8 (71833)
65-02-99
8 (71833)
2-12-06
10
Налоговое
управление по
Лебяжинскому
району
с. Акку,
ул. Вс.Иванова, 95
8 (71839)
2-15-82
приемная
8 (71839)
2-21-08
кабинет № 1
8 (71839)
2-10-77
8 (71839)
65-02-86
8 (71839)
2-10-77
11
Налоговое
управление по
Майскому району
с.Коктобе,
ул. Абылайхана, 30
8 (71838)
9-11-02
приемная
8 (71838)
9-11-02
кабинет № 13
8 (71838)
9-10-63
8 (71838)
65-02-87
8 (71838)
9-10-63
12
Налоговое
управление по
Павлодарскому
району
г. Павлодар,
площадь Победы, 5
8 (7182)
32-12-74
приемная
8 (7182)
32-59-19
кабинет № 301
8 (7182)
32-05-57
8 (7182)
32-40-62
8 (7182)
32-05-57
13
Налоговое
управление по
Успенскому
району
с.Успенка,
ул. Терешкова, 24
8 (71834)
9-16-82
приемная
8 (71834)
9-11-86
кабинет № 1
8 (71834)
9-15-52
8 (71834)
65-02-89
8 (71834)
9-15-52
14
Налоговое
управление по
Щербактинскому
району
с.Шарбакты,
ул. Чайко, 56
8 (71836)
2-18-71
приемная
8 (71836)
2-18-71
кабинет № 1
8 (71836)
2-15-03
8 (71836)
65-02-64
8 (71836)
2-15-03
Северо-Казахстанская область
1
Налоговый
департамент по
Северо-
Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. К.Сутюшева, 56а
8 (7152)
46-49-15
8 (7152)
50-00-80
приемная
8 (7152)
46-66-09
кабинет № 102
8 (7152)
46-64-70
8 (7152)
36-64-56
8 (7152)
46-19-27
2
Налоговое
управление по
Кызылжарскому
району
с.Бесколь,
ул. Гагарина, 8
8 (71538)
2-20-36
8 (7152)
50-00-94
приемная
8 (71538)
2-18-80
кабинет № 8
8 (71538)
2-21-46
8 (71538)
2-11-55
3
Налоговое
управление по
району М.
Жумабаева
г. Булаево,
ул. Юбилейная,
31
8 (71531)
2-01-99
8 (7152)
50-00-86
приемная
8 (71531)
2-28-67
кабинет № 4
8 (71531)
2-28-66
8 (71531)
2-28-66
4
Налоговое
управление по
Жамбылскому
району
п. Пресновка,
ул. Дружбы, 1а
8 (71544)
2-15-36
8 (7152)
50-01-26
приемная
8 (71544)
2-15-36
кабинет № 3
8 (71544)
2-14-99
8 (71544)
2-14-99
5
Налоговое
управление по
Есильскому
району
с. Явленка,
ул. Ы. Ибраева, 11
8 (71543)
2-19-70
8 (7152)
50-01-23
приемная
8 (71543)
2-14-45
кабинет № 1
8 (71543)
2-14-15
8 (71543)
2-21-96
6
Налоговое
управление по
Мамлютскому
району
г. Мамлютка,
ул. Ленина, 40
8 (71541)
2-15-72
8 (7152)
50-01-34
приемная
8 (71541)
2-12-08
кабинет № 14
8 (71541)
2-22-90
8 (71541)
2-16-98
7
Налоговое
управление по
району Шал Акына
г. Сергеевка,
ул. Первомайская, 33
8 (71534)
2-16-64
8 (7152)
50-00-84
приемная
8 (71534)
2-17-24
кабинет № 3
8 (71534)
2-17-51
8 (71534)
2-16-80
8
Налоговое
управление по
Аккайынскому
району
п. Смирново,
ул. Зеленая, 28
8 (71532)
2-24-79
8 (7152)
50-01-21
приемная
8 (71532)
2-14-05
кабинет № 8
8 (71532)
2-13-59
8 (71532)
2-13-59
9
Налоговое
управление по
Тимирязевскому
району
с. Тимирязево,
ул. Горького, 34
8 (71537)
2-12-36
8 (7152)
50-00-97
приемная
8 (71537)
2-13-40
кабинет № 7
8 (71537)
2-11-65
8 (71537)
2-16-53
10
Налоговое
управление по
Айыртаускому
району
с. Саумалколь,
ул. Матросова, 19
8 (71533)
2-15-83
8 (7152)
50-01-06
приемная
8 (71533)
2-19-50
кабинет № 3
8 (71533)
2-16-54
8 (71533)
2-16-54
11
Налоговое
управление по
Акжарскому
району
с. Талшик,
ул. Абылайхана, 3
8 (71546)
2-18-67
8 (7152)
50-00-91
приемная
8 (71546)
2-13-67
кабинет № 1
8 (71546)
2-13-43
8 (71546)
2-13-43
12
Налоговое
управление по
Тайыншинскому
району
г. Тайынша,
ул. Красноармейская, 170
8 (71536)
2-27-04
8 (7152)
50-01-03
приемная
8 (71536)
2-27-04
кабинет № 201
8(71536)
2-15-96
8 (71536)
2-28-48
13
Налоговое
управление по району Г.Мусрепова
с.
Новоишимское,
ул. Абылайхана, 63
8 (71535)
2-04-58
8 (7152)
50-00-81
приемная
8 (71535)
2-04-58
кабинет № 1
8 (71535)
2-04-63
8 (71535)
2-04-63
14
Налоговое
управление по
Уалихановскому
району
с. Кишкенеколь,
ул. Гагарина, 76
8 (71542)
2-15-83
8 (7152)
50-01-31
приемная
8 (71542)
2-15-83
кабинет № 3
8 (71542)
2-12-35
8 (71535)
2-12-35
Южно-Казахстанская область
1
Налоговый
департамент по
Южно-
Казахстанской
области
г.Шымкент,
ул.Б.Момыш-улы,
27
8(7252)
21-44-99
приемная
8 (7252)
23-29-01
кабинет № 201
2
Налоговое
управление по
Байдибекскому
району
с.Шаян,
ул.Карашаулы 87
8 (72548)
2-14-62
приемная
8 (72548)
2-14-62
кабинет № 1
8 (72548)
2-19-07
8 (72548)
2-19-07
3
Налоговое
управление по
Казыгуртскому
району
с.Казыгурт,
ул.Туткабаева, 2
8 (72539)
2-11-44
приемная
8 (72539)
2-11-44
кабинет № 10
8 (72539)
2-14-97
8 (72539)
2-14-97
4
Налоговое
управление по
Мактааральскому
району
г.Жетысай,
ул.Кожанова, 3
8 (72534)
6-51-36
приемная
8 (72534)
6-51-96
кабинет № 200
8 (72534)
6-54-13
8 (72534)
6-59-50
8 (72534)
6-54-13
8 (72534)
6-59-50
5
Налоговое
управление по
Ордабасинскому
району
с.Темирлановка,
ул.Р.Азимбаева б/н
8 (72530)
2-11-77
приемная
8 (72530)
2-11-77
кабинет № 1
8 (72530)
2-14-75
8 (72530)
2-14-75
6
Налоговое
управление по
Отрарскому
району
с.Шаульдер,
ул.Ауэзова, 2
8 (72544)
2-12-61
приемная
8 (72544)
2-12-61
кабинет № 201
8 (72544)
2-21-74
8 (72544)
2-21-74
7
Налоговое
управление по
Сайрамскому
району
с.Аксу,
ул Абая 1
8 (72531)
2-02-00
8 (72531)
2-03-00
приемная
8 (72531)
2-02-00
кабинет № 101
8 (72531)
2-23-95
8 (72531)
2-02-00
8 (72531)
2-23-95
8 (72531)
2-02-00
8
Налоговое
управление по
Сарыагашскому
району
г.Сарыагаш,
ул.Исмаилова, 44
8 (72537)
2-24-90
8 (72537)
2-27-61
приемная
8 (72537)
2-27-61
кабинет № 108
8 (72537)
2-25-64
8 (72537)
2-32-76
8 (72537)
2-18-94
8 (72537)
2-25-64
8 (72537)
2-32-76
8 (72537)
2-18-94
9
Налоговое
управление по
Сузакскому
району
с.Шолаккорган,
ул.Жибек Жолы, 95
8 (72546)
4-15-60
приемная
8 (72546)
4-15-42
кабинет № 8
8 (72546)
4-23-94
8 (72546)
4-23-94
10
Налоговое
управление по
Толебийскому
району
г.Ленгер,
ул.Амангельды б/н
8 (72547)
6-12-77
приемная
8 (72547)
6-12-77
кабинет № 1
8 (72547)
6-12-62
8 (72547)
6-12-62
11
Налоговое
управление по
Тюлькубасскому
району
с.Т.Рыскулова,
ул.Рыскулова, 153
8 (72538)
5-21-07
8 (72538)
5-27-27
приемная
8 (72538)
5-32-16
кабинет № 11
8 (72538)
5-32-16
8 (72538)
5-32-16
12
Налоговое
управление по
Шардаринскому
району
г. Шардара,
ул.Абая б/н
8 (72535)
2-21-59
приемная
8 (72535)
2-21-59
кабинет № 2
8 (72535)
2-10-67
8 (72535)
2-14-13
13
Налоговое
управление по
г. Арысь
г.Арысь,
ул.Айтеке Би, 2-А
8 (72540)
2-18-89
приемная
8 (72540)
2-15-00
кабинет № 1
8 (72540)
2-11-19
8 (72540)
2-11-19
14
Налоговое
управление по
г. Кентау
г.Кентау,
ул.Логинова, 40
8 (72536)
3-27-52
приемная
8 (72536)
3-48-62
кабинет № 3
8 (72536)
3-36-76
8 (72536)
3-36-76
15
Налоговое
управление по
г. Туркестан
г. Туркестан,
ул.Тауке-Хана б/н
8 (72533)
4-30-74
приемная
8 (72533)
4-30-60
кабинет № 16
8 (72533)
3-32-29
8 (72533)
3-32-29
16
Налоговое
управление по
г. Шымкент
г.Шымкент,
ул.Байтурсынова б/н
8 (7252)
21-13-11
приемная
8 (7252)
21-05-99
кабинет № 549
17
Налоговое
управление по
Аль-Фарабийскому району
г. Шымкент
г.Шымкент,
ул.Байтурсынова б/н
8 (7252)
21-33-84
приемная
8 (7252)
41-33-27
кабинет № 208
8 (7252)
41-33-51
8 (7252)
21-47-25
8 (7252)
21-33-83
8 (7252)
21-47-25
18
Налоговое
управление по
Енбекшинскому
району
г. Шымкент
г.Шымкент,
ул.Байтурсынова 68
8 (7252)
21-19-88
приемная
8 (7252)
22-40-03
кабинет № 100
8 (7252)
22-20-11
8 (7252)
22-11-45
8 (7252)
22-19-81
8 (7252)
22-39-88
8 (7252)
22-16-11
8 (7252)
22-20-11
8 (7252)
22-11-45
8 (7252)
22-19-81
19
Налоговое
управление по
Абайскому району
г. Шымкент
г.Шымкент,
ул.Б.Момышулы, 27
8 (7252)
23-14-10
8 (7252)
23-18-83
приемная
8 (7252)
23-15-78
кабинет № 1
8 (7252)
23-15-78
8 (7252)
23-12-81
8 (7252)
23-12-84
8 (7252)
23-15-78
8 (7252)
23-12-81
8 (7252)
23-12-84
20
Налоговое
управление
«Онтустик»
ЮКО, Сайрамский район,
Ленгерское шоссе 7 км
8 (7252)
24-92-55
приемная
8 (7252)
24-92-55
кабинет № 13
г.Алматы
1
Налоговый
департамент по
г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылайхана, 93/95
8 (7272)
67-15-54
приемная
8(7272)
67-15-61
кабинет № 316
2
Налоговое
управление по
Алатаускому
району г. Алматы
г. Алматы,
мкр.Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (7272)
99-84-61
приемная
8 (7272)
99-83-20
операционный
зал: 1 этаж,
окно № 24
8 (7272)
99-86-61
8 (7272)
99-83-63
8 (7272)
99-87-22
8 (7272)
99-83-48
3
Налоговое
управление по
Алмалинскому
району г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылайхана, 93/95
8 (7272)
67-15-45
приемная
8 (7272)
67-15-45
операционный
зал: 1 этаж,
окно №№ 44, 45
8 (7272)
67-69-80
8 (7272)
67-71-44
8 (7272)
67-71-90
8 (7272)
67-15-43
4
Налоговое
управление по
Ауэзовскому
району г. Алматы
г. Алматы,
пр. Алтынсарина, 23
8 (727)
303-25-52
8 (727)
303-25-49
приемная
8 (727)
303-25-38
операционный
зал: 1 этаж,
окно № 8
8 (727)
303-25-69
8 (727)
303-25-72
8 (727)
303-25-26
8 (727)
303-25-45
8 (727)
303-25-36
5
Налоговое
управление по
Бостандыкскому
району г. Алматы
г. Алматы,
ул. Айманова, 191
8 (7272)
74-80-70
приемная
8 (7272)
74-25-56
операционный
зал: 1 этаж,
окно № 4
8 (7272)
74-80-30
8 (7272)
75-48-23
8 (7272)
74-10-17
8 (7272)
75-31-35
6
Налоговое
управление по
Жетысускому
району г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылайхана, 2
8 (7272)
78-05-50
8 (7272)
79-54-42
приемная
8 (7272)
79-18-03
Фойе, 1 этаж
8 (7272)
79-29-54
8 (7272)
79-93-45
8 (727)
393-84-13
8 (7272)
79-75-73
7
Налоговое
управление по
Медеускому
району г. Алматы
г. Алматы,
пр. Абылайхана, 93/95
8 (7272)
61-35-30
приемная
8 (7272)
67-15-65
операционный
зал: 1 этаж,
кабинет № 103
8 (7272)
72-80-79
8 (7272)
67-69-91
8 (7272)
67-15-63
8 (7272)
67-71-62
8
Налоговое
управление по
Турксибскому
району г. Алматы
г. Алматы,
ул. Шолохова, 14
8 (7272)
51-16-21
приемная
8 (7272)
35-32-74
операционный
зал: 1 этаж,
окно №№ 1, 2
8 (7272)
35-38-01
8 (7272)
35-08-77
8 (7272)
35-65-21
9
Налоговое
управление
«Парк информационных технологий»
г. Алматы,
пр. Абылайхана, 93/95
8 (7272)
67-34-65
8(7272)
67-65-31
приемная
8 (7272)
67-34-72
кабинет №
592
г.Астана
1
Налоговый
департамент по
г. Астана
г. Астана,
пр Республики, 52
8 (7172)
77-31-11
приемная
8 (7172)
77-31-83
кабинет № 501
2
Налоговое
управление по
Алматинскому
району
г. Астана,
ул. Жубанова, 16
8 (7172)
37-57-35
приемная
8 (7172)
37-10-66
кабинет 207
8 (7172)
37-94-06
операционный
зал: 1 этаж, окно № 11
8 (7172)
37-10-66
8 (7172)
37-94-06
8 (7172)
37-28-14
8 (7172)
37-93-56
8 (7172)
37-30-40
3
Налоговое
управление по
Сарыаркинскому
району
г. Астана,
пр.Республики, 52
8 (7172)
77-31-16
приемная
8 (7172)
77-32-60
кабинет № 206
8 (7172)
77-33-10
операционный
зал: 1 этаж, окно № 37
8 (7172)
77-33-10
8 (7172)
77-32-60
8 (7172)
77-32-13
8 (7172)
77-32-24
8 (7172)
77-33-00
4
Налоговое
управление по
Есильскому району
г. Астана,

Ақтоғай ауылы, Абай к-сі, 118/1
8 (71841) 2-15-80 қабылдау бөлмесі
8 (71841) 2-19-64 № 1 кабинет
8 (71841) 2-11-40
8 (71841) 65-02-53
8 (71841) 2-11-40
6
Баянауыл ауданы бойынша салық басқармасы
Баянауыл ауылы, Жарылғапберді к-сі, 12
8 (71840) 9-11-92 қабылдау бөлмесі
8 (71840) 9-17-97 № 2 кабинет
8 (71840) 9-15-68
8 (71840) 65-02-96
8 (71840) 9-15-68
7
Железин ауданы бойынша салық басқармасы
Железин ауылы, Квитков к-сі, 2
8 (71831) 2-23-81 қабылдау бөлмесі
8 (71831) 2-23-81 № 102 кабинет
8 (71831) 2-23-87
8 (71831) 65-02-97
8 (71831) 2-23-87
8
Ертіс ауданы бойынша салық басқармасы
Ертіс ауылы, Иса Байзақов к-сі, 11
8 (71832) 2-13-44 қабылдау бөлмесі
8 (71832) 2-18-72 № 1 кабинет
8 (71832) 2-15-78
8 (71832) 65-02-98
8 (71832) 2-15-78
9
Қашыр ауданы бойынша салық басқармасы
Тереңкөл ауылы, Целинная к-сі, 167
8 (71833) 2-15-72 қабылдау бөлмесі
8 (71833) 2-21-08 № 6 кабинет
8 (71833) 2-12-06
8 (71833) 65-02-99
8 (71833) 2-12-06
10
Лебяжі ауданы бойынша салық басқармасы
Аққу ауылы, Иванов к-cі, 95
8 (71839) 2-15-82 қабылдау бөлмесі
8 (71839) 2-21-08 № 1 кабинет
8 (71839) 2-10-77
8 (71839) 65-02-86
8 (71839) 2-10-77
11
Май ауданы бойынша салық басқармасы
Көктөбе ауылы, Абылайхан к-сі, 30
8 (71838) 9-11-02 қабылдау бөлмесі
8 (71838) 9-11-02 № 13 кабинет
8 (71838) 9-10-63
8 (71838) 65-02-87
8 (71838) 9-10-63
12
Павлодар ауданы бойынша салық басқармасы
Павлодар қ., Жеңіс алаңы, 5а
8 (7182) 32-12-74 қабылдау бөлмесі
8 (7182) 32-59-19 № 301 кабинет
8 (7182) 32-05-57
8 (7182) 32-40-62
8 (7182) 32-05-57
13
Успен ауданы бойынша салық басқармасы
Успен ауылы, Терешкова к-сі, 24
8 (71834) 9-16-82 қабылдау бөлмесі
8 (71834) 9-11-86 № 1 кабинет
8 (71834) 9-15-52
8 (71834) 65-02-89
8 (71834) 9-15-52
14
Шарбақты ауданы бойынша салық басқармасы
Шарбақты ауылы, Чайко к-cі, 56
8 (71836) 2-18-71 қабылдау бөлмесі
8 (71836) 2-18-71 № 1 кабинет
8 (71836) 2-15-03
8 (71836) 65-02-64
8 (71836) 2-15-03
Солтүстік Қазақстан облысы
1
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Петропавл қ., Сүтішев к-сі, 56а
8 (7152) 46-49-15
8 (7152) 50-00-80 қабылдау бөлмесі
8 (7152) 46-66-09 № 102 кабинет
8 (7152) 46-64-70
8 (7152) 36-64-56
8 (7152) 46-19-27
2
Қызылжар ауданы бойынша салық басқармасы
Бескөл ауылы, Гагарин к-сі, 8
8 (71538) 2-20-36
8 (7152) 50-00-94 қабылдау бөлмесі
8 (71538) 2-18-80 № 8 кабинет
8 (71538) 2-21-46
8 (71538) 2-11-55
3
М. Жұмабаев атындағы аудан бойынша салық басқармасы
Булаев қ., Юбилейная к-сі, 31
8 (71531) 2-01-99
8 (7152) 50-00-86 қабылдау бөлмесі
8 (71531) 2-28-67 № 4 кабинет
8 (71531) 2-28-66
8 (71531) 2-28-66
4
Жамбыл ауданы бойынша салық басқармасы
Преснов кенті, Дружба к-сі, 1а
8 (71544) 2-15-36
8 (7152) 50-01-26 қабылдау бөлмесі
8 (71544) 2-15-36 № 3 кабинет
8 (71544) 2-14-99
8 (71544) 2-14-99
5
Есіл ауданы бойынша салық басқармасы
Явленка ауылы, Ыбыраев к-сі, 11
8 (71543) 2-19-70
8 (7152) 50-01-23 қабылдау бөлмесі
8 (71543) 2-14-45 № 1 кабинет
8 (71543) 2-14-15
8 (71543) 2-21-96
6
Мамлют ауданы бойынша салық басқармасы
Мамлют қ., Ленин к-сі, 40
8 (71541) 2-15-72
8 (7152) 50-01-34 қабылдау бөлмесі
8 (71541) 2-12-08 № 14 кабинет
8 (71541) 2-22-90
8 (71541) 2-16-98
7
Шал Ақын ауданы бойынша салық басқармасы
Сергеев қ., Первомайская к-сі, 33
8 (71534) 2-16-64
8 (7152) 50-00-84 қабылдау бөлмесі
8 (71534) 2-17-24 № 3 кабинет
8 (71534) 2-17-51
8 (71534) 2-16-80
8
Аққайың ауданы бойынша салық басқармасы
Смирново ауылы, Зеленая к-сі, 28
8 (71532) 2-24-79
8 (7152) 50-01-21 қабылдау бөлмесі
8 (71532) 2-14-05 № 8 кабинет
8 (71532) 2-13-59
8 (71532) 2-13-59
9
Тимирязев ауданы бойынша салық басқармасы
Тимирязев ауылы, Горький к-сі, 34
8 (71537) 2-12-36
8 (7152) 50-00-97 қабылдау бөлмесі
8 (71537) 2-13-40 № 7 кабинет
8 (71537) 2-11-65
8 (71537) 2-16-53
10
Айыртау ауданы бойынша салық басқармасы
Саумалкөл ауылы, Матросов к-сі, 19
8 (71533) 2-15-83
8 (7152) 50-01-06 қабылдау бөлмесі
8 (71533) 2-19-50 № 3 кабинет
8 (71533) 2-16-54
8 (71533) 2-16-54
11
Ақжар ауданы бойынша салық басқармасы
Талшық кенті, Абылайхан к-сі, 3
8 (71546) 2-18-67
8 (7152) 50-00-91 қабылдау бөлмесі
8 (71546) 2-13-67 № 1 кабинет
8 (71546) 2-13-43
8 (71546) 2-13-43
12
Тайынша ауданы бойынша салық басқармасы
Тайынша қ., Красноармейская к-сі, 170
8 (71536) 2-27-04
8 (7152) 50-01-03 қабылдау бөлмесі
8 (71536) 2-27-04 № 201 кабинет
8(71536) 2-15-96
8 (71536) 2-28-48
13
Ғ.Мүсірепов атындағы аудан бойынша салық басқармасы
Новоишимский кенті, Абылайхан к-сі, 63
8 (71535) 2-04-58
8 (7152) 50-00-81 қабылдау бөлмесі
8 (71535) 2-04-58 № 1 кабинет
8 (71535) 2-04-63
8 (71535) 2-04-63
14
Уәлихан ауданы бойынша салық басқармасы
Кішкенекөл ауылы, Гагарин к-сі, 76
8 (71542) 2-15-83
8 (7152) 50-01-31 қабылдау бөлмесі
8 (71542) 2-15-83 № 3 кабинет
8 (71542) 2-12-35
8 (71535) 2-12-35
Оңтүстік Қазақстан облысы
1
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Шымкент қ., Б.Момышұлы көшесі, 27
8(7252) 21-44-99 қабылдау бөлмесі
8 (7252) 23-29-01 № 201 кабинет
2
Бәйдібек ауданы бойынша салық басқармасы
Шаян ауылы, Қарашаұлы к-сі, 87
8 (72548) 2-14-62 қабылдау бөлмесі
8 (72548) 2-14-62 № 1 кабинет
8 (72548) 2-19-07
8 (72548) 2-19-07
3
Қазығұрт ауданы бойынша салық басқармасы
Қазығұрт ауылы, Тұтқабаев к-сі, 2
8 (72539) 2-11-44 қабылдау бөлмесі
8 (72539) 2-11-44 № 10 кабинет
8 (72539) 2-14-97
8 (72539) 2-14-97
4
Мақтаарал ауданы бойынша салық басқармасы
Жетісай қ., Қожанов к-сі, 3
8 (72534) 6-51-36 қабылдау бөлмесі
8 (72534) 6-51-96 № 200 кабинет
8 (72534) 6-54-13
8 (72534) 6-59-50
8 (72534) 6-54-13
8 (72534) 6-59-50
5
Ордабасы ауданы бойынша салық басқармасы
Темірлан ауылы, Р. Әзімбаев к-сі н/ү
8 (72530) 2-11-77 қабылдау бөлмесі
8 (72530) 2-11-77 № 1 кабинет
8 (72530) 2-14-75
8 (72530) 2-14-75
6
Отырар ауданы бойынша салық басқармасы
Шәуілдір ауылы, М.Әуезов к-сі, 2
8 (72544) 2-12-61 қабылдау бөлмесі
8 (72544) 2-12-61 № 201 кабинет
8 (72544) 2-21-74
8 (72544) 2-21-74
7
Сайрам ауданы бойынша салық басқармасы
Ақсу кенті, Абай к-сі, 1
8 (72531) 2-02-00 8 (72531) 2-03-00 қабылдау бөлмесі
8 (72531) 2-02-00 № 101 кабинет
8 (72531) 2-23-95 8 (72531) 2-02-00
8 (72531) 2-23-95
8 (72531) 2-02-00
8
Сарыағаш ауданы бойынша салық басқармасы
Сарыағаш қ., Исмаилов к-сі, 44
8 (72537) 2-24-90
8 (72537) 2-27-61 қабылдау бөлмесі
8 (72537) 2-27-61 № 108 кабинет
8 (72537) 2-25-64
8 (72537) 2-32-76
8 (72537) 2-18-94
8 (72537) 2-25-64
8 (72537) 2-32-76
8 (72537) 2-18-94
9
Созақ ауданы бойынша салық басқармасы
Шолаққорған ауылы, Жібек Жолы к-сі, 95
8 (72546) 4-15-60 қабылдау бөлмесі
8 (72546) 4-15-42 № 8 кабинет
8 (72546) 4-23-94
8 (72546) 4-23-94
10
Төлеби ауданы бойынша салық басқармасы
Леңгір қ., Амангелді к-сі, н/ү
8 (72547) 6-12-77 қабылдау бөлмесі
8 (72547) 6-12-77 № 1 кабинет
8 (72547) 6-12-62
8 (72547) 6-12-62
11
Түлкібас ауданы бойынша салық басқармасы
Т.Рысқұлов ауылы, Рысқұлов к-сі, 153
8 (72538) 5-21-07
8 (72538) 5-27-27 қабылдау бөлмесі
8 (72538) 5-32-16 № 11 кабинет
8 (72538) 5-32-16
8 (72538) 5-32-16
12
Шардара ауданы бойынша салық басқармасы
Шардара қ., Абай к-сі, н/ү
8 (72535) 2-21-59 қабылдау бөлмесі
8 (72535) 2-21-59 № 2 кабинет
8 (72535) 2-10-67
8 (72535) 2-14-13
13
Арыс қаласы бойынша салық басқармасы
Арыс қ., Әйтеке би к-сі, 2А
8 (72540) 2-18-89 қабылдау бөлмесі
8 (72540) 2-15-00 № 1 кабинет
8 (72540) 2-11-19
8 (72540) 2-11-19
14
Кентау қаласы бойынша салық басқармасы
Кентау қ., Логинов к-сі, 40
8 (72536) 3-27-52 қабылдау бөлмесі
8 (72536) 3-48-62 № 3 кабинет
8 (72536) 3-36-76
8 (72536) 3-36-76
15
Түркістан қаласы бойынша салық басқармасы
Түркістан қ., Тәукехан к-сі, н/ү
8 (72533) 4-30-74 қабылдау бөлмесі
8 (72533) 4-30-60 № 16 кабинет
8 (72533) 3-32-29
8 (72533) 3-32-29
16
Шымкент қаласы бойынша салық басқармасы
Шымкент қ., Байтұрсынов к-сі, н/ү
8 (7252) 21-13-11 қабылдау бөлмесі
8 (7252) 21-05-99 № 549 кабинет
17
Әл-Фараби ауданы бойынша салық басқармасы
Шымкент қ., Байтұрсынов к-сі, н/ү
8 (7252) 21-33-84 қабылдау бөлмесі
8 (7252) 41-33-27 № 208 кабинет
8 (7252) 41-33-51
8 (7252) 21-47-25
8 (7252) 21-33-83
8 (7252) 21-47-25
18
Еңбекші ауданы бойынша салық басқармасы
Шымкент қ., Байтұрсынов к-сі, 68
8 (7252) 21-19-88 қабылдау бөлмесі
8 (7252) 22-40-03 № 100 кабинет
8 (7252) 22-20-11
8 (7252) 22-11-45
8 (7252) 22-19-81
8 (7252) 22-39-88
8 (7252) 22-16-11
8 (7252) 22-20-11
8 (7252) 22-11-45
8 (7252) 22-19-81
19
Абай ауданы бойынша салық басқармасы
Шымкент қ., Б.Момышұлы к-сі, 27
8 (7252) 23-14-10
8 (7252) 23-18-83 қабылдау бөлмесі
8 (7252) 23-15-78 № 1 кабинет
8 (7252) 23-15-78
8 (7252) 23-12-81
8 (7252) 23-12-84
8 (7252) 23-15-78
8 (7252) 23-12-81
8 (7252) 23-12-84
20
«Оңтүстік» салық басқармасы
ОҚО, Сайрам ауданы, Леңгір тас жолы - 7 км
8 (7252) 24-92-55 қабылдау бөлмесі
8 (7252) 24-92-55 № 13 кабинет
Алматы қаласы
1
Алматы қаласы бойынша салық департаменті
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
8 (7272) 67-15-54 қабылдау бөлмесі
8(7272) 67-15-61 № 316 кабинет
2
Алматы қаласы Алатау ауданы бойынша салық басқармасы
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш.а., Жанқожа батыр к-сі, 24
8 (7272) 99-84-61 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 99-83-20 операциялық зал: 1 қабат, № 24 терезе
8 (7272) 99-86-61
8 (7272) 99-83-63
8 (7272) 99-87-22
8 (7272) 99-83-48
3
Алматы қаласы Алмалы ауданы бойынша салық басқармасы
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
8 (7272) 67-15-45 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 67-15-45 операциялық зал: 1 қабат, №№ 44, 45 терезе
8 (7272) 67-69-80
8 (7272) 67-71-44
8 (7272) 67-71-90
8 (7272) 67-15-43
4
Алматы қаласы Әуезов ауданы бойынша салық басқармасы
Алматы қ., Алтынсарин даң., 23
8 (727) 303-25-52
8 (727) 303-25-49 қабылдау бөлмесі
8 (727) 303-25-38 операциялық зал: 1 қабат, № 8 терезе
8 (727) 303-25-69
8 (727) 303-25-72
8 (727) 303-25-26
8 (727) 303-25-45
8 (727) 303-25-36
5
Алматы қаласы Бостандық ауданы бойынша салық басқармасы
Алматы қ., Айманов к-сі, 191
8 (7272) 74-80-70 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 74-25-56 операциялық зал: 1 қабат, № 4 терезе
8 (7272) 74-80-30
8 (7272) 75-48-23
8 (7272) 74-10-17
8 (7272) 75-31-35
6
Алматы қаласы Жетісу ауданы бойынша салық басқармасы
Алматы қ., Абылайхан даң., 2
8 (7272) 78-05-50
8 (7272) 79-54-42 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 79-18-03 Фойе, 1 қабат
8 (7272) 79-29-54
8 (7272) 79-93-45
8 (727) 393-84-13
8 (7272) 79-75-73
7
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша салық басқармасы
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
8 (7272) 61-35-30 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 67-15-65 операциялық зал: 1 қабат, № 103 кабинет
8 (7272) 72-80-79
8 (7272) 67-69-91
8 (7272) 67-15-63
8 (7272) 67-71-62
8
Алматы қаласы Түркісіб ауданы бойынша салық басқармасы
Алматы қ., Шолохов к-сі, 14
8 (7272) 51-16-21 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 35-32-74 операциялық зал: 1 қабат, №№ 1, 2 терезе
8 (7272) 35-38-01
8 (7272) 35-08-77
8 (7272) 35-65-21
9
«Ақпараттық технологиялар паркі» салық басқармасы
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
8 (7272) 67-34-65
8(7272) 67-65-31 қабылдау бөлмесі
8 (7272) 67-34-72 № 592 кабинет
Астана қаласы
1
Астана қаласы бойынша салық департаменті
Астана қ. Республика даң., 52
8 (7172) 77-31-11 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 77-31-83 № 501 кабинет
2
Астана қаласының Алматы ауданы бойынша салық басқармасы
Астана қ., Жұбанов к-сі, 16
8 (7172) 37-57-35 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 37-10-66 № 207 кабинет
8 (7172) 37-94-06 операциялық зал: 1 қабат, № 11 терезе
8 (7172) 37-10-66
8 (7172) 37-94-06
8 (7172) 37-28-14
8 (7172) 37-93-56
8 (7172) 37-30-40
3
Астана қаласының Сарыарқа ауданы бойынша салық басқармасы
Астана қ., Республика даң., 52
8 (7172) 77-31-16 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 77-32-60 № 206 кабинет
8 (7172) 77-33-10 операциялық зал: 1 қабат, № 37 терезе
8 (7172) 77-33-10
8 (7172) 77-32-60
8 (7172) 77-32-13
8 (7172) 77-32-24
8 (7172) 77-33-00
4
Астана қаласының Есiл ауданы бойынша салық басқармасы

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к cтандарту государственной услуги
«Регистрация налогоплательщиков»
Таблица. Документы, необходимые для внесения сведений о
получателях (нерезидентах) в государственную базу данных
налогоплательщиков
Для получателей (физических лиц-нерезидентов):
Категории получателей
Перечень документов
Срок
представ-
ления
заявления
Налоговый
орган,
в который
предостав-
ляются
документы
Форма
Заявления
Нотариально удостоверенные копии
Документ,
удосто-
веряющий
личность
Документ,
подтверж-
дающий
сумму
дохода из
источ-
ников в
Респуб-
лике
Казахстан
(при его
наличии)
Свидетельство
налого-
плательщика
Республики
Казахстан или
копию
документа,
подтверж-
дающую
налоговую
регистрацию в
стране
гражданства
Договор на
представление
полномочий на
осуществление
деятельности в
Республике
Казахстан от
нерезидента
Физическое
лицо-
нерезидент,
являющийся
налоговым
агентом в
соответ-
ствии с
пунктом 5
статьи 197
Налогового
кодекса,
приобрета-
ющего
недвижимое
имущество в
Республике
Казахстан
налоговое
заявление
о
поста-
новке на
регис-
траци-
онный
учет
v
v
До
приобре-
тения
имущества
По месту
нахождения
недвижимого
имущества
Физическое
лицо-
нерезидент,
являющийся
налоговым
агентом в
соответ-
ствии с
пунктом 5
статьи 197
Налогового
кодекса,
приобре-
тающего
ценные
бумаги,
доли
участия,
связанные с
недро-
пользова-
нием в
Республике
Казахстан
налоговое
заявление
о
поста-
новке на
регис-
траци-
онный
учет
v
v
До
приоб-
ретения
ценных
бумаг, доли
участия
По месту
нахождения
резидента
или
консорциума,
обладающего
правом
недрополь-
зования в
Республике
Казахстан
Зависимый
агент,
деятель-
ность
которого
рассмат-
ривается
как
постоянное
учреждение
налоговое
заявление
о
поста-
новке на
регис-
траци-
онный
учет
v
v
v
В течение
тридцати
календарных
дней со дня
начала
осущест-
вления
деятель-
ности
По месту
нахождения
(жительства)
зависимого
агента
Иностранцы
и лица без гражданства,
получающие
доходы из
источников
в
Республике
Казахстан,
не
подлежащие
налого-
обложению у
источника
выплаты
налоговое
заявление
о
поста-
новке на
регист-
рационный
учет
v
v
v
В течение
тридцати
календарных
дней со дня
начала
осуществ-
ления
деятель-
ности
По месту
пребывания
(жительства)
Физические
лица,
открывающие
счета в
банках-
резидентах
налоговое
заявление
о
поста-
новке на
регис-
траци-
онный
учет
v
v
До открытия
счета в
банке
По месту
нахождения
банка-резидента
Физические
лица-
нерези-
денты,
осущест-
вляющего  деятель-
ность на
территории
Республики
Казахстан,
постоянно пребывающего в
Республике
Казахстан
или
непостоянно
пребыва-
ющего в
Республике
Казахстан,
но центр
жизненных
интересов
которого
находится в
Республике
Казахстан
после
приобре-
тения
статуса
резидента
налоговое
заявление
о
поста-
новке на
регис-
траци-
онный
учет
v
v
В течение
тридцати
календарных
дней с даты
приобре-
тения
статуса
резидента
По месту
пребывания
(жительства)
для получателей (юридических лиц – нерезидентов):
Категории
получа-
телей
Форма
Заявления
Перечень документов, копии которых необходимо представить (отметка * означает, что копии документов необходимо заверить у нотариуса, отметка ** означает, что документ представляется только при регистрации работников представительств)
Срок
представ-
ления
заявления
Налоговый
орган, в
который
предостав-
ляются
документы
Учреди-
тельные
документы
*
Документ,
подтверж-
дающий
налоговую
регис-
трацию в
стране
инкор-
порации*
Документ,
подтверж-
дающий
государ-
ственную
регис-
трацию в
стране
инкор-
порации*
Договор на
представ-
ление
полномочий
на
осущест-
вление
деятель-
ности в
Республике
Казахстан
от
нерези-
дента*
Письмо
Министерства
иностранных
дел
Республики
Казахстан,
подтверж-
дающего
аккредитацию
Предста-
вительства и
место его
расположения
Юридическое
лицо-нерезиент, осуществляющее деятельность
через
постоянное
учреждение
без
открытия
филиала
налоговое
заявление
о
поста-
новке на
регист-
рационный
учет
В течение
тридцати
кален-
дарных
дней со
дня начала
осущест-
вления
деятель-
ности в
Республике
Казахстан
По месту
нахождения
постоян-
ного
учреждения
Юриди-
ческое
лицо-
нерези-
дент,
являющееся
налоговым
агентом в
соответ-
ствии с
пунктом 5
статьи 197
Налогового
кодекса,
приобре-
тающим
недвижимое
имущество
налоговое
заявление
о
постановке
на
регист-
рационный
учет
v
v
v
До
приобре-
тения
имущества
По месту
нахождения
недвижи-
мого
имущества
Юриди-
ческое
лицо-
нерези-
дент,
являющееся
налоговым
агентом в
соответ-
ствии с
пунктом 5
статьи 197
Налогового
кодекса,
приобре-
тающим
ценные
бумаги,
доли
участия,
связанные
с
недро-
пользова-
нием в
Республике
Казахстан
налоговое
заявление
о
постановке
на
регист-
рационный
учет
v
v
v
до
осущест-
вления
деятель-
ности
По месту
нахождения
резидента
или
консор-
циума,
обладаю-
щего
правом
недро-
пользо-
вания в
Республике
Казахстан
Зависимый
агент,
деятель-
ность
которого
рассмат-
ривается
как
постоянное
учреждение
налоговое
заявление
о
постановке
на
регистра-
ционный
учет
v
v
v
v
В течение
тридцати
кален-
дарных
дней со
дня начала
осущест-
вления
деятель-
ности
По месту
нахождения
зависимого
агента
Юридические
лица,
открыва-
ющие счета
в банках-
резидентах
налоговое
заявление
о
постановке
на
регист-
рационный
учет
v
v
v
До
открытия
счета в
банке в
банке
По месту
нахождения
банка-резидента
Диплома-
тические и
прирав-
ненные к
ним
предста-
вительства
иностран-
ных
госу-
дарств,
аккреди-
тованных в
Республике
Казахстан
налоговое
заявление
о
постановке
на
регист-
рационный
учет
v
До начала
осущест-
вления
деятель-
ности
По месту
нахождения
диплома-
тического
и
прирав-
ненного к
нему
предста-
вительства
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация налогоплательщиков»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Салық төлеушілерді тіркеу»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорына
алушылар (резидент емес тұлғалар) туралы мәліметтер енгізу
үшін қажет құжаттар
Алушылар үшін (резидент емес – жеке тұлғалар):
Алушылар санаттары
Құжаттар тізімі
Өтінішті тапсыру мерзімі
Құжаттар тапсырылатын салық органы
Өтініш нысаны
Нотариалды куәландырылған көшірмелер
Жеке басын куәландыратын құжат
Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістер сомасын растайтын құжат (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігі немесе азаматтық алған елдегі салықтық тіркеуін растайтын құжаттың көшірмесі
Резидент еместің атынан Қазақстан Республикасында қызмет атқаруға өкілеттіліктер беретін келісімшарт
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасында жылжымайтын мүлік сатып алатын, Салық кодексінің 197 бабының 5 тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын резидент емес жеке тұлғалар
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
Мүлікті алғанға дейін
Жылжымайтын мүліктің орналасқан жері бойынша
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланумен байланысты бағалы қағаздарды, қатысу үлесін сатып алатын, Салық кодексінің 197 бабының 5 тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын резидент емес жеке тұлғалар
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
Қатысу үлесін, бағалы қағаздарды сатып алуға дейін
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығына ие резиденттің немесе консорциумның орналасқан жері бойынша
Қызметі тұрақты мекеме ретінде қарастырылатын тәуелді агент
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
V
Қызметін жүзеге асыра бастаған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде
Тәуелді агенттің орналасқан(тұратын) жері бойынша
Қазақстан Республикасы табыс көздерінен табыс алатын, төлем көзінен салық салуға жатпайтын, шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
V
Қызметін жүзеге асыра бастаған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде
Болатын(тұратын) жері бойынша
Банк-резиденттерде ағымдағы шоттар ашатын жеке тұлғалар
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
Банкте шоттар ашқанға дейін
Банк-резиденттің орналасқан жері бойынша
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасында тұрақты мекендейтін, Қазақстан Республикасына тұрақты мекендемейтін, бірақ резидент мәртебесін алғаннан кейін өмірлік мүдделілік орталығы Қазақстан Республикасында болып табылатын жеке тұлғалар-резидент еместер
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
Резидент мәртебесін алған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде
Болатын (тұратын) жері бойынша
алушылар үшін (резидент емес-заңды тұлғалар):
Алушылар санаттары
Өтініш нысаны
Көшірмелерін табыс етуге қажетті, құжаттар тізімі
(белгі * көшірмелерін нотариуста куәландыру қажет құжаттарды білдіреді, белгі ** тек өкілдіктер қызметкерлерін тіркеу кезінде табыс етілуі қажет құжаттарды білдіреді)
Өтінішті тапсыру мерзімі
Құжаттар тапсырылатын салық органы
Құрылтай құжаттары*
Инкорпорация еліндегі салықтық тіркелуін растайтын құжат*
Инкорпорация еліндегі мемлекеттік тіркелуін растайтын құжат *
Резиденттің атынан Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыру үшін өкілеттігін ұсынуға келісімшарт*
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Өкілдіктің аккредитациясын және оның орналасқан жерін растайтын хаты
Тұрақты мекеме арқылы филиал ашпастан қызметін жүзеге асыратын резидент емес – заңды тұлға
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
V
Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыра бастаған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде
Тұрақты мекеменің орналасқан жері бойынша
Жылжымайтын мүлік сатып алатын, Салық кодексінің 197 бабының 5 тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын резидент емес заңды тұлғалар
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
V
Мүлікті алғанға дейін
Жылжымайтын мүліктің орналасқан жері бойынша
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланумен байланысты бағалы қағаздарды, қатысу үлесін сатып алатын, Салық кодексінің 197 бабының 5 тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын резидент емес заңды тұлғалар
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
Қызметін жүзеге асыра бастаған күнге дейін
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығы бар, консорциум немесе резиденттің орналасқан жері бойынша
Қызметі тұрақты мекеме ретінде қарастырылатын тәуелді агент
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
V
V
Қызметін жүзеге асыра бастаған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде
Тәуелді агенттің орналасқан
(тұратын) жері бойынша
Банк-резиденттерде ағымдағы шоттар ашатын заңды тұлғалар
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
V
V
Банкте шоттар ашқанға дейін
Банк-резиденттің орналасқан жері бойынша
Шет мемлекеттердің Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдіктері
тіркеу есебіне қою туралы салықтық өтініш
V
Қызметін жүзеге асыра бастаған күнге дейін
Дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдіктің орналасқан жері бойынша
«Салық төлеушілерді тіркеу»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 3-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Регистрационный учет налогоплательщика,
осуществляющего отдельные виды деятельности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрационный учет налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 574576 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются выдача регистрационной карточки, снятие с регистрационного учета в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности.
6. Государственная услуга оказывается налогоплательщикам - юридическим лицам и физическим лицам, осуществляющим отдельные виды деятельности (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) постановка на учет, изменение или дополнение сведений об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, замена регистрационной карточки – в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
снятие с учета – в течение 5 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;

1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық
төлеушіні тіркеу есебі» мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жекелеген қызмет түрлерiн жүзеге асыратын салық төлеушiні тіркеу есебі» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына574–576-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz , «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тіркеу карточкасын беру, жекелеген қызмет түрлерiн жүзеге асыратын салық төлеушi ретінде тіркеу есебінен шығару болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жекелеген қызмет түрлерiн жүзеге асыратын салық төлеушi - жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Орталықта мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) есепке қою, салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлер туралы мәліметтер өзгерту немесе толықтыру, тіркеу карточкасын ауыстыру – алушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
есептен шығару – алушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) для регистрации выпуска лотерейных билетов - получателю необходимо обратиться в Центр за 10 календарных дней до начала реализации лотерейных билетов;
представление налогового заявления для изменения сведений об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением - в течение 3 рабочих дней со дня возникновения изменений;
размещение информации о налогоплательщиках, снятых с учета по отдельным видам деятельности – в течение 3 рабочих дней со дня снятия с учета;
вынесение решения налоговым органом о снятии с регистрационного учета в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности без заявления налогоплательщика – в течение 5 рабочих дней с даты наступления следующих случаев:
прекращения действия лицензии на право осуществления отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
прекращения действия договора аренды налогоплательщика, осуществляющего оптовую и (или) розничную реализацию бензина (кроме авиационного), дизельного топлива, оптовая и (или) розничная реализация алкогольной продукции;
отсутствия налогоплательщика, осуществляющего оптовую и (или) розничную реализацию алкогольной продукции, по адресу, указанному в лицензии;
непредставления в налоговый орган в течение 6 месяцев декларации и (или) расчета по акцизу при осуществлении деятельности по производству и реализации бензина (кроме авиационного) и дизельного топлива, по производству этилового спирта и (или) алкогольной продукции.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:

2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) лотерея билеттерінің шығаруды тіркеу үшін – алушы лотерея билеттерін сатуды бастағанға дейiн күнтiзбелiк 10 күн бұрын Орталыққа жүгінуі қажет;
салық салу объектiлерiн және (немесе) салық салуға байланысты объектiлер туралы мәліметтерді өзгерткен кезде салықтық өтініш - өзгерістер туындаған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде тапсырылады;
салық органы салық төлеушінің өтінішінсіз жекелеген қызмет түрлерiн жүзеге асыратын салық төлеушi ретінде тіркеу есебінен шығару туралы шешімді мынадай жағдайлар басталған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде шығарады:
лицензиялауға жататын жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші лицензиясының қолданысы тоқтатылған;
бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және (немесе) бөлшек сатуды, алкоголь өнімін көтерме және (немесе) бөлшек сатуды жүзеге асыратын салық төлеушінің жалға алу келісімінің қолданысы тоқтатылған;
алкоголь өнімін көтерме және (немесе) бөлшек сатуды жүзеге асыратын салық төлеуші лицензияда көрсетілген мекенжай бойынша болмаған;
бензин (авиациялықтан басқа) және дизель отынын өндіру және сату бойынша, этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін өндіру бойынша қызметті жүзеге асырған кезде акциз бойынша декларацияны және (немесе) есепті 6 ай ішінде салық органына табыс етпеген.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:

1) налоговое заявление установленной формы - для постановки на учет, снятия с учета, изменения сведений, указанных в регистрационной карточке, а также при утере (порче) регистрационной карточки;
2) копии документов, подтверждающих право собственности, или договора аренды базы нефтепродуктов (емкости), автозаправочной станции, складского (вспомогательного, инженерно-технического) помещения при оптовой реализации алкогольной продукции - для постановки на учет, изменения сведений, указанных в регистрационной карточке, а также при утере (порче) регистрационной карточки; представляются при осуществлении получателем деятельности по оптовой и (или) розничной реализации бензина (кроме авиационного), дизельного топлива, а также по оптовой и (или) розничной реализация алкогольной продукции;
3) копии лицензии на право осуществления деятельности по производству этилового спирта и (или) алкогольной продукции; оптовой и (или) розничной реализации алкогольной продукции; производству табачных изделий, организации, проведения лотереи и реализации лотерейных билетов, игорному бизнесу - для постановки на учет, изменения сведений, указанных в регистрационной карточке, а также при утере (порче) регистрационной карточки;
4) регистрационную карточку - для снятия с учета;
5) копию документа, подтверждающего наличие идентификационного номера у получателя (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) – для замены регистрационной карточки в случае отсутствия идентификационного номера получателя в регистрационной карточке.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, на стендах и на специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги отсутствуют.

1) есепке қою, есептен шығару, тіркеу карточкасында көрсетілген мәліметтерді өзгерту үшін, сондай-ақ тіркеу карточкасы жоғалған (бүлінген) кезде - есептен шығару үшін белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) есепке қою, тіркеу карточкасында көрсетілген мәліметтерді өзгерту үшін, сондай-ақ тіркеу карточкасы жоғалған (бүлінген) кезде); алушы бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және (немесе) бөлшек сату, сондай-ақ алкоголь өнімін көтерме және (немесе) бөлшек сату бойынша қызметті жүзеге асырған кезде - меншік құқығын растайтын құжаттардың немесе мұнай өнімдері базасын (ыдысты), автомобильге май құю станциясын, алкоголь өнімін көтерме саудада өткізу кезінде қойма (қосалқы, инженерлік-техникалық) үй-жайларын жалдау шартының көшірмелерін;
3) есепке қою, есептен шығару, тіркеу карточкасында көрсетілген мәліметтерді өзгерту үшін, сондай-ақ тіркеу карточкасы жоғалған (бүлінген) кезде - бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын өндіруді, этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімін көтерме және (немесе) бөлшек сату, темекі өнімдерін өндіру, лотереялар ұйымдастыру, өткізу және лотерея билеттерін сату, ойын бизнесі бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның көшірмесін;
4) есептен шығару үшін - тіркеу карточкасын;
5) тіркеу карточкасында алушының сәйкестендіру нөмірі жоқ болған жағдайда тіркеу карточкасын ауыстыру үшін - алушыда сәйкестендіру нөмірінің барын растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаны тапсырмаған жағдайда, нотариат куәландырған) көшiрмесiн ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың стенділерінде және күту залындағы арнайы тақтада орналастырылады.
Өтініштің нысандарын алушы сондай-ақ Орталықта да тегін ала алады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжатты қабылдағаны туралы белгімен талон беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға Орталықта – қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздеме жоқ.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрационный учет
налогоплательщика,
осуществляющего отдельные виды
деятельности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Регистрационный учет плательщиков налога на
добавленную стоимость»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрационный учет плательщиков налога на добавленную стоимость» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 568 – 571 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги», подраздел «Реестр плательщиков НДС» раздела «Интерактивные сервисы»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются выдача свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость (далее – свидетельство НДС), замена свидетельства НДС либо выдача решений об отказе в постановке на регистрационный учет по НДС, об отказе в снятии с регистрационного учета по НДС.

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Жекелеген қызмет түрлерін
жүзеге асыратын салық
төлеушіні тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына568 – 571-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz , «Салықтық қызметтер» бөлімі, «Интерактивтік сервистер» бөлімінің «ҚҚС төлеушілер тізілімі» кіші бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлікті (бұдан әрі – ҚҚС куәлігі) беру, ҚҚС куәлігін ауыстыру не ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қоюдан бас тарту туралы, ҚҚС бойынша тіркеу есебінен шығарудан бас тарту туралы шешімін беру болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается индивидуальным предпринимателям, юридическим лицам-резидентам, нерезидентам, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через филиал, представительство (далее – получатель).
Обязательной постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость не подлежат:
государственные учреждения;
структурные подразделения юридических лиц-резидентов;
лица, указанные в статьях 411420 и 442 Налогового кодекса по деятельности, подлежащей обложению налогом на игорный бизнес, фиксированным налогом и единым земельным налогом соответственно.
Не имеют права добровольной постановки на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость:
физические лица, не являющиеся индивидуальными предпринимателями;
государственные учреждения;
нерезиденты, не осуществляющие деятельность в Республике Казахстан через филиал, представительство;
структурные подразделения юридических лиц-резидентов;
лица, указанные в статьях 411 и 420 Налогового кодекса по деятельности, подлежащей обложению налогом на игорный бизнес и фиксированным налогом соответственно.
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) постановка на регистрационный учет или отказ в постановке на регистрационный учет по НДС - в течение 10 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
снятие с регистрационного учета по НДС – в течение 5 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в  пункте 11 настоящего стандарта;
замена свидетельства НДС - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) срок представления налогового заявления получателями (налогоплательщиками, у которых оборот по реализации товаров (работ, услуг) превысил 30 000-кратный размер МРП) – в течение 10 рабочих дней со дня окончания месяца, в котором возникло превышение;
размещение информации на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz) – в течение 1 рабочего дня, следующего за днем вынесения решения о приостановлении представления налоговой отчетности плательщиком НДС.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.

6. Мемлекеттік қызмет дара кәсіпкерлерге, резидент заңды тұлғаларға, Қазақстан Республикасында филиал, өкілдік арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент еместерге (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
Мыналар:
мемлекеттік мекемелер;
резидент заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелері;
тиісінше ойын бизнесі салығы, тіркелген салық және бірыңғай жер салығы салынуға жататын қызмет бойынша Салық кодексінің 411420 және 442-баптарында көрсетілген тұлғалар қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне міндетті тұруға тиіс емес.
Мыналардың:
дара кәсіпкерлер болып табылмайтын жеке тұлғалардың;
мемлекеттік мекемелердің;
Қазақстан Республикасында қызметін филиал, өкілдік арқылы жүзеге асырмайтын резидент еместердің;
резидент заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелерінің;
тиісінше ойын бизнесі салығы, тіркелген салық және жер салығы салынуға жататын қызмет бойынша Салық кодексінің 411420-баптарында көрсетілген тұлғалардың қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне міндетті тұруға құқығы жоқ.
7. Орталықта мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою немесе тіркеу есебіне қоюдан бас тарту – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
ҚҚС бойынша тіркеу есебінен шығару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
ҚҚС куәлігін ауыстыру - алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) алушылардың (тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізу бойынша айналымы АЕК 30 000 еселенген мөлшерінен асып кеткен салық төлеушілердің) салықтық өтінішті табыс ету мерзімі – асып кету туындаған ай аяқталған күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсына (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz ) ақпарат орналастыру – ҚҚС төлеушісінің салық есептілігін табыс етуін тоқтата тұру туралы шешім шыққан күнінен кейінгі 1 жұмыс күні ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.

10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы - для постановки на регистрационный учет, замены свидетельства НДС, снятия с регистрационного учета по НДС;
2) нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего местонахождение налогоплательщика, где срок между датой нотариального засвидетельствования и датой представления копии документа в налоговый орган не должен превышать десять рабочих дней - для постановки на регистрационный учет по НДС;
3) ликвидационную декларацию по НДС – для снятия с регистрационного учета по НДС;
4) оригинал свидетельства НДС, за исключением случаев его утери (порчи) - для замены свидетельства НДС, снятия с регистрационного учета по НДС;
5) копию документа, подтверждающего наличие идентификационного номера, нотариально засвидетельствованную либо копию с предъявлением оригинала – для замены свидетельства НДС, в случае отсутствия идентификационного номера.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Документом, подтверждающим местонахождение получателя, является документ, подтверждающий право собственности на недвижимое имущество или пользования им.
Изменения в свидетельство НДС по причине изменения наименования или фамилии, имени, отчества (при его наличии) получателя (плательщика НДС) вносятся на основании сведений национальных реестров идентификационных номеров об изменении наименования или фамилии, имени, отчества получателя, не требующей подачи получателем налогового заявления.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:
1) тіркеу есебіне қою, ҚҚС куәлігін ауыстыру, ҚҚС бойынша тіркеу есебінен шығару үшін – белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою үшін – құжатты нотариалды куәландырылған күні мен оның көшірмесін салық органына табыс ету күні арасындағы мерзім он жұмыс күнінен аспауға тиіс салық төлеушінің орналасқан орнын растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) ҚҚС бойынша тіркеу есебінен шығару үшін – ҚҚС бойынша тарату декларациясын;
4) ҚҚС куәлігін ауыстыру, ҚҚС бойынша тіркеу есебінен шығару үшін – олардың жоғалған (бүлінген) жағдайларын қоспағанда, ҚҚС куәлігінің түпнұсқасын;
5) сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда ҚҚС куәлігін ауыстыру үшін – сәйкестендіру нөмірінің бар екенін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін не түпнұсқасын көрсете отырып көшірмесін ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Алушының орналасқан орнын растайтын құжат жылжымайтын мүлікке меншік немесе оны пайдалану құқығын растайтын құжат болып табылады.
Алушының (ҚҚС төлеушінің) атауының немесе тегінің, атының, әкесінің атының (болған жағдайда) өзгеруі себебі бойынша ҚҚС куәлігіне өзгерістер алушының салықтық өтініш тапсыруы талап етілмейтін, алушының атауының немесе тегінің, атының, әкесінің атының өзгеруі туралы ұлттық сәйкестендіру нөмірлері тізілімінің мәліметтері негізінде енгізіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Алушы өтініш нысандарын да Орталықтан тегін ала алады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.

14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) при добровольной постановке на регистрационный учет по НДС:
получателем не исполнено налоговое обязательство по представлению налоговой отчетности в порядке и сроки, установленные Налоговым кодексом;
со дня вынесения решения налогового органа о снятии с регистрационного учета по НДС получателя (указанного в пункте 4 статьи 571 Налогового кодекса) не истекло два года;
учредитель юридического лица является:
бездействующим юридическим лицом;
бездействующим индивидуальным предпринимателем;
первым руководителем или учредителем бездействующего юридического лица;
недееспособным или ограниченно дееспособным и (или) безвестно отсутствующим физическим лицом;
физическим лицом, имеющим непогашенную или неснятую судимость по статьям 192192-1216 и 217 Уголовного кодекса Республики Казахстан;
физическим лицом, находящимся в розыске;
первый руководитель юридического лица или индивидуальный предприниматель является:
бездействующим индивидуальным предпринимателем;
первым руководителем или учредителем бездействующего юридического лица;
недееспособным или ограниченно дееспособным и (или) безвестно отсутствующим физическим лицом;
физическим лицом, имеющим непогашенную или неснятую судимость по статьям 192192-1216 и 217 Уголовного кодекса Республики Казахстан;
физическим лицом, находящимся в розыске.
2) при снятии с регистрационного учета по НДС:
получателем (плательщиком НДС) представлено налоговое заявление, у которого за календарный год, предшествующий году подачи налогового заявления, размер облагаемого оборота превысил 30 000-кратный размер МРП;
получателем (плательщиком НДС) представлено налоговое заявление, у которого за период с начала текущего календарного года, в котором подано налоговое заявление, размер облагаемого оборота превысил 30 000-кратный размер МРП.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа ұсынылған құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойылған талон беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға Орталықта – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) жеткізіледі.
16. Егер:
1) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне ерікті түрде қою кезінде:
2) алушы Салық кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімде салық есептілігін табыс ету бойынша салық міндеттемесін орындамаса;
алушыны ҚҚС бойынша тіркеу есебінен шығару туралы салық органының шешімі (Салық кодексінің 571-бабы 4-тармағында көрсетілген) шыққан күнінен бастап екі жыл өтпесе;
заңды тұлғаның құрылтайшысы -
әрекетсіз заңды тұлға;
әрекетсіз дара кәсіпкер;
әрекетсіз заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе құрылтайшысы;
іс-әрекетке қабілетсіз немесе іс-әрекетке қабілеті шектеулі және (немесе) хабар-ошарсыз кеткен жеке тұлға;
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 192192-1216 және 217-баптары бойынша өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар жеке тұлға;
іздеу салынған жеке тұлға болып табылса;
заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе дара кәсіпкер:
әрекетсіз дара кәсіпкер;
әрекетсіз заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе құрылтайшысы;
іс-әрекетке қабілетсіз немесе іс-әрекетке қабілеті шектеулі және (немесе) хабар-ошарсыз кеткен жеке тұлға;
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 192192-1216 және 217-баптары бойынша өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар жеке тұлға;
іздеу салынған жеке тұлға болып табылса.
2) ҚҚС бойынша тіркеу есебінен шығару кезінде:
салықтық өтiнiш берген жылдың алдындағы күнтiзбелiк жыл үшiн салық салынатын айналымының мөлшерi АЕК 30 000 еселенген мөлшерінен асып кеткен алушы (ҚҚС төлеуші) салықтық өтініш табыс етсе;
салықтық өтiнiш берiлген ағымдағы күнтiзбелiк жылдың бастапқы кезеңi үшiн салық салынатын айналымының мөлшерi АЕК 30 000 еселенген мөлшерінен асып кеткен алушы (ҚҚС төлеуші) салықтық өтініш табыс етсе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметi адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрационный учет плательщиков
налога на добавленную стоимость»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Регистрационный учет индивидуального предпринимателя,
частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрационный учет индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 565-567 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), главами 26Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года «О частном предпринимательстве» и Договором «О правовом статусе граждан одного государства, постоянно проживающих на территории другого государства» от 28 апреля 1998 года, заключенным между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Российской Федерацией (ратифицированным Законом Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года № 20-II).

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Қосылған құн салығын
төлеушілерді тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Дара кәсіпкерді, жеке нотариусты, жеке сот орындаушысын,
адвокатты тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Дара кәсіпкерді, жеке нотариусты, жеке сот орындаушысын, адвокатты тіркеу есебі» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына565567-баптарына және «Жеке кәсіпкерлік туралы» 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 26-тарауларына және Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясы арасында жасалған «Бiр мемлекеттің басқа мемлекеттің аумағында тұрақты тұратын азаматтарының құқықтық мәртебесi туралы» 1998 жылғы 28 сәуірдегі Шартқа (Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы № 20-ІІ Заңында ратификацияланған) сәйкес көрсетіледі.

4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются:
1) выдача свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (далее – свидетельство ИП) – при постановке на регистрационный учет в качестве индивидуального предпринимателя (далее – ИП) и изменении регистрационных данных, указанных в свидетельстве ИП;
2) выдача дубликата свидетельства ИП – при утере свидетельства ИП;
3) выдача свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката – при постановке на регистрационный учет в качестве частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката;
4) снятие с учета ИП, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката – при снятии с учета.
6. Государственная услуга оказывается следующим лицам (далее – потребитель):
гражданам Республики Казахстан, оралманам;
гражданам Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, имеющим статус постоянного жителя и право осуществлять предпринимательскую деятельность в качестве ИП на территории Республики Казахстан.
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) постановка получателя (физического лица) на регистрационный учет в качестве ИП, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, с выдачей свидетельств ИП, адвоката, частного нотариуса, частного судебного исполнителя – в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача дубликата свидетельства ИП в случае его утраты - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
изменение регистрационных данных ИП, указанных в свидетельстве ИП, с заменой свидетельства ИП - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
изменение сведений о месте нахождения частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
снятие физического лица с регистрационного учета в качестве ИП, адвоката, частного нотариуса, частного судебного исполнителя - после исполнения налоговых обязательств;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz , «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) дара кәсіпкер (бұдан әрі – ДК) ретінде тіркеу есебіне қойған және ДК куәлігінде (бұдан әрі – ДК куәлігі) көрсетілген тіркеу деректері өзгертілген кезде – ДК-ді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру;
2) ДК куәлігі жоғалған кезде – ДК куәлігінің телнұсқасын беру ;
3) жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат ретінде тіркеу есебіне қойған кезде – жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат ретінде тіркеу есебіне қою туралы куәлік беру;
4) есептен шығару кезінде – ДК, жеке нотариусты, жеке сот орындаушысын, адвокатты есептен шығару болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет мынадай тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға;
Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрғын мәртебесі және ЖК ретінде кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру мәртебесі бар Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының азаматтарына көрсетіледі.
7. Орталықта мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) ДК, адвокаттың, жеке нотариустың, жеке сот орындаушысының куәлігін бере отырып алушы (жеке тұлғаны) ДК, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат ретінде тіркеу есебіне қою – осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
алушыны (жеке тұлғаны) ДК, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат ретінде тіркеу есебіне қою – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
ДК куәлігі жоғалған жағдайда оның телнұсқасын – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде беру ;
ДК куәлігін ауыстыра отырып, ДК куәлігінде көрсетілген ДК тіркеу деректерін – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде өзгерту;
жеке нотариустың, жеке сот орындаушысының, адвокаттың орналасқан орны туралы мәліметтерді – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде өзгерту;
жеке тұлғаны ДК, адвокат, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы ретінде тіркеу есебінен – салық міндеттемелері орындалғаннан кейін шығару;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не позднее 20 минут;
4) для изменения регистрационных данных ИП, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката – получатель представляет необходимые документы, определенных пунктом 11 настоящего стандарта, в течение 10 рабочих дней со дня изменения регистрационных данных, указанных в свидетельстве ИП, места нахождения частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей (далее – сбор) взимается при регистрации в качестве ИП, выдаче дубликата свидетельства ИП в соответствии со статьей 456 Налогового кодекса.
От уплаты сбора в соответствии с подпунктом 1) статьи 457 Налогового кодекса освобождаются:
крестьянские или фермерские хозяйства;
инвалиды I, II и III групп;
репатрианты (оралманы), занимающиеся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица, до приобретения гражданства Республики Казахстан.
Оплата сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя, с предъявлением оригинала – для регистрации и изменения регистрационных данных;
3) фотографию размером 3,5 х 4,5 сантиметра – для регистрации в качестве ИП и изменения регистрационных данных;
4) документ, подтверждающий местонахождение получателя (книга регистрации граждан или документ, подтверждающий право собственности на недвижимое имущество или пользования им) - для регистрации и изменения регистрационных данных;

2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) ДК, жеке нотариустың, жеке сот орындаушысының, адвокаттың тіркеу деректерін өзгерту үшін – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды ДК куәлігінде көрсетілген тіркеу деректері, жеке нотариустың, жеке сот орындаушысының, адвокаттың орналасқан орны өзгерген күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде табыс етеді.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Салық кодексінің 456-бабына сәйкес ДК ретінде тіркеу, ДК куәлігінің телнұсқасын беру кезінде ДК мемлекеттік тіркеу үшін алым (бұдан әрі – алым) алынады.
Салық кодексінің 457-бабы 1) тармақшасына сәйкес алым төлеуден:
шаруа немесе фермер қожалықтары;
І, ІІ және ІІІ топтағы мүгедектер;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін заңды тұлға құрмастан кәсіпкерлік қызметпен шұғылданатын репатрианттар (оралмандар) босатылады.
Алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын басқа ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз жүзеге асырылады.
9. Орталықтың жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) тіркеу және тіркеу деректерін өзгерту үшін – түпнұсқасын ұсына отырып, алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) ДК ретінде тіркеу және тіркеу деректерін өзгерту үшін – мөлшері 3,5 х 4,5 сантиметр фотосуретті;
4) тіркеу және тіркеу деректерін өзгерту үшін – алушының орналасқан орнын растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабы немесе жылжымайтын мүлікке меншік немесе оны пайдалану құқығын растайтын құжат);

5) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора - для регистрации получателя в качестве ИП и получения дубликата свидетельства ИП;
6) согласие родителей, усыновителей или попечителя, а при отсутствии такого согласия решение суда об объявлении несовершеннолетнего полностью дееспособным – для регистрации в качестве ИП получателя, не достигшего совершеннолетнего возраста и изменения регистрационных данных;
7) копию лицензии на право занятия частной нотариальной, деятельностью по исполнению исполнительных документов, адвокатской деятельностью с предъявлением оригинала - для регистрации и изменения регистрационных данных получателя (частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката);
8) ликвидационную налоговую отчетность – для снятия с регистрации;
9) свидетельство ИП или пояснение на бумажном носителе при его утере или порче – для снятия с регистрации получателя (ИП);
10) свидетельство о постановке на регистрационный учет по НДС или пояснение на бумажном носителе при его утере или порче - для снятия с регистрации получателя (ИП), являющегося плательщиком НДС;
11) налоговое заявление для снятия с регистрации по НДС – для снятия с регистрации получателя (ИП), являющегося плательщиком НДС;
12) документ, подтверждающий публикацию в официальном периодическом печатном издании информации о прекращении деятельности получателя - для снятия с регистрации;
13) справку банка и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, о закрытии имеющихся банковских счетов - для снятия с регистрации;
14) документ органа внутренних дел об уничтожении печати (при ее наличии) получателя - для снятия с регистрации.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Документы, указанные в подпунктах 8) – 14) настоящего пункта стандарта, получатели представляют в течение месяца со дня принятия решения о снятии с регистрации.
Документы, указанные в подпунктах 10)11) настоящего пункта стандарта, представляют получатели (ИП), являющиеся плательщиками НДС.
Документы на регистрацию совместного предпринимательства подаются лицом, уполномоченным представлять интересы в отношениях с третьими лицами и государственными органами.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.

5) алушыны ДК ретінде тіркеу және ДК куәлігінің телнұсқасын алу үшін – алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
6) кәмелеттік жасқа толмаған алушыны ДК ретінде тіркеу және тіркеу деректерін өзгерту үшін – ата-анасының, асырап алушысының немесе қамқоршысының келісімін, ал мұндай келісім болмаған жағдайда кәмелетке толмаған жастың толық іс-әрекетке қабілетті екендігін жариялау туралы сот шешімін;
7) алушыны (жеке нотариустың, жеке сот орындаушысының, адвокаттың) тіркеу және тіркеу деректерін өзгерту үшін – түпнұсқасын көрсете отырып, жекеше нотариаттық, атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен, адвокаттық қызметпен айналысу құқығына лицензияның көшірмесін;
8) тіркеуден шығару үшін – тарату салық есептілігін;
9) алушыны (ДК) тіркеуден шығару үшін – ДК куәлігін немесе ол жоғалған немесе бүлінген кезде қағаз жеткізгіштегі түсiнiктемені;
10) ҚҚС төлеушi болып табылатын алушыны (ДК) тіркеуден шығару үшін – ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлікті немесе ол жоғалған немесе бүлінген кезде қағаз жеткізгіштегі түсiнiктемені;
11) ҚҚС төлеушi болып табылатын алушыны (ДК) тіркеуден шығару үшін – ҚҚС бойынша тіркеуден шығару үшін салықтық өтінішті;
12) тіркеуден шығару үшін – алушы қызметін тоқтатқаны туралы ақпараттың ресми мерзімді баспа басылымында жарияланғанын растайтын құжатты;
13) тіркеуден шығару үшін – банктің және (немесе) жекелеген банк операцияларының түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк шоттарының жабылғаны туралы анықтамасын;
14) тіркеуден шығару үшін – ішкі істер органының алушы мөрінің (ол болған жағдайда) жойылғаны туралы құжатты табыс етеді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері түпнұсқалардың құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Стандарттың осы тармағының 8) – 14) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды алушылар тіркеуден шығару туралы шешім қабылданған күнінен бастап бір ай ішінде табыс етеді.
Стандарттың осы тармағының 10)11) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды алушылар ҚҚС төлеуші болып табылатын алушылар (ДК) табыс етеді.
Бірлескен кәсіпкерлікті тіркеуге арналған құжаттарды үшінші тұлғаларға және мемлекеттік органдарға қатынастағы мүдделерді білдіруге уәкілеттік берілген тұлға тапсырады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың стенділерінде және күту залындағы арнайы тақтада орналастырылады.
Өтініштің нысандарын алушы сондай-ақ Орталықта да тегін ала алады.

13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) получатель в соответствии со статьей 579 Налогового кодекса признан бездействующим налогоплательщиком – при изменении регистрационных данных ИП;
2) получатель имеет неисполненные налоговые обязательства – при снятии получателя (физического лица) с регистрационного учета в качестве ИП, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника Центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству Центра.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства налогового органа, в ведении которого находится Центр, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно Центр. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя налогового органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов, в канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.

13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжатты қабылдағаны туралы белгімен талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға Орталықта – қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) беріледі.
16. Егер:
1) ДК тіркеу деректерін өзгерту кезінде – алушы Салық кодексінің 579-бабына сәйкес әрекетсіз салық төлеуші деп танылса;
2) алушыны (жеке тұлғаны) ДК, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат ретінде тіркеу есебінен шығару кезінде – алушының орындалмаған салық міндеттемелері болса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметi адамның конституциялық құқықтарын, қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтауға негiзделедi және әдептiлiк, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттармен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижелерi осы стандарттың 2 - қосымшасына сәйкес сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызмет көрсетудің сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Алушы Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздігіне) шағымдану тәртiбiн түсіндіруі және шағымды дайындауға жәрдемдесуі үшін Орталықтың басшысына жүгінеді.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздігіне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты да call-орталығының 8 (7172) 58-09-09 телефоны арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Орталықтың қарамағындағы салық органының басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы немесе қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей Орталық көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін салық органының басшысына және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне шағым жіберіледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрационный учет
индивидуального предпринимателя,
частного нотариуса,
частного судебного исполнителя, адвоката»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Регистрационный учет в качестве электронного
налогоплательщика»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрационный учет в качестве электронного налогоплательщика» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, а также статьями 572573 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются выдача соглашения об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами (далее – соглашение), и электронного носителя информации с ключевым контейнером, содержащим электронную цифровую подпись (далее – ЭЦП), переоформление соглашения, замена или аннулирование ЭЦП.

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Жеке кәсіпкерді, жеке нотариусты,
жеке сот орындаушысын, адвокатты
тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебі» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына572573-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz , «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Электрондық құжаттармен алмасу кезінде электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы келісімді (бұдан әрі – келісім) және электрондық цифрлық қолтаңбадан (ЭЦҚ) тұратын кiлтi бар контейнерлi ақпаратты электрондық тасығышты беру, келісімді қайта ресімдеу, ЭЦҚ ауыстыру немесе жою болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, юридическим лицам и их структурным подразделениям, прошедшим регистрацию в качестве налогоплательщиков (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) постановка на регистрационный учет в качестве электронного налогоплательщика, переоформление соглашения - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в  пункте 11 настоящего стандарта;
аннулирование или замена ЭЦП – в течение 1 рабочего дня со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы - для постановки на регистрационный учет в качестве электронного налогоплательщика, для замены ЭЦП, для аннулирования ЭЦП;
2) копию документа, подтверждающего наличие идентификационного номера у получателя (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) – для переоформления соглашения в случае отсутствия идентификационного номера получателя в соглашении;
3) оригинал соглашения, за исключением случаев его утери - для получения переоформленного соглашения.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.

6. Мемлекеттік қызмет салық төлеуші ретінде тіркеуден өткен жеке тұлғаларға, заңды тұлғаларға және олардың құрылымдық бөлімшелеріне (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебіне қою, келісімді қайта ресімдеу – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
ЭЦҚ ауыстыру немесе жою кезінде – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 1 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:
1) электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебіне қою үшін, ЭЦҚ ауыстыру үшін, ЭЦҚ жою үшін – белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) келісімде алушының сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда келісімді қайта ресімдеу үшін – алушыда сәйкестендіру нөмірінің бар екенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа табыс етілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесiн;
3) қайта ресімделген келісімді алу үшін – келісім жоғалған жағдайды қоспағанда, оның түпнұсқасын табыс етеді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың стенділерінде және күту залындағы арнайы тақтада орналастырылады.
Сондай-ақ өтініштің нысандарын да алушы Орталықтан тегін ала алады.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрационный учет в качестве
электронного налогоплательщика»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код)
производителям (импортерам) отдельных видов нефтепродуктов, а
также на товары производителей и импортеров некоторых видов
подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) производителям (импортерам) отдельных видов нефтепродуктов, а также на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астане и Алматы (далее – налоговый департамент) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года «О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий», статьей 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции», подпунктом 10) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 135 «Об утверждении Правил оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных», от 30 декабря 2011 года № 1709 «Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов» и приказами председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 24 июня 2003 года № 259 «Об утверждении структуры персональных идентификационных номеров-кодов для этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива)», от 18 марта 2004 года № 133 «Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов табачным изделиям».

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Электрондық салық төлеуші
ретінде тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушілерге
(импорттаушыларға), сондай-ақ акцизделетін өнімдердің кейбір
түрлерін, авиациялық отын мен мазут өндірушілер мен
импорттаушыларының тауарларына жеке сәйкестендіру нөмірін
(ЖСН-код) беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушілерге (импорттаушыларға), сондай-ақ акцизделетін өнімдердің кейбір түрлерін, авиациялық отын мен мазут өндірушілер мен импорттаушыларының тауарларына жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН-код) беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабына, «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» 2011 жылғы 20 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 10) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы» 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 135, «Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы» 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1709 қаулыларына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының «Этил спирті мен алкоголь өнімі (сырадан басқа) үшін дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарының құрылымын бекіту туралы» 2003 жылғы 24 маусымдағы № 259, «Темекі өнімдеріне жеке сәйкестендіру нөмірлерін-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы» 2004 жылғы 18 наурыздағы № 133 бұйрықтарына сәйкес көрсетіледі.

4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах налогового департамента.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в налоговом департаменте являются выдача извещения о присвоении ПИН-кодов производителям, импортерам, видам продукции на бланке письма налогового департамента либо мотивированный отказ налогового департамента в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается следующим лицам (далее – получатель):
физическим лицам и юридическим лицам, осуществляющим на территории Республики Казахстан производство и (или) импорт на территорию Республики Казахстан, а также реализацию конкурсной массы в отношении следующих видов продукции:
1) табачных изделий;
2) этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива);
3) бензина, авиационного и дизельного топлива, мазута;
физическим лицам и юридическим лицам, осуществляющим реализацию конфискованных, бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государства на территории Республики Казахстан отдельных видов подакцизной продукции, авиационного топлива, мазута.
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте:
1) присвоение ПИН-кода для этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива) – в течение 10 календарных дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта:
присвоение ПИН-кода производителям и импортерам табачных изделий и табачным изделиям – не позднее, чем за 5 календарных дней до начала реализации получателем табачных изделий;
присвоение ПИН-кода производителям, импортерам нефтепродуктов и каждому наименованию нефтепродукта – не позднее, чем за 5 календарных дней до 1 числа месяца, в котором получатель планирует осуществлять реализацию нефтепродуктов;
письменное уведомление уполномоченным органом в области оборота нефтепродуктов получателя, планирующего осуществить реализацию нефтепродуктов, об отказе в присвоении ПИН-кода – в течение 5 календарных дней со дня направления сводной заявки налоговым департаментом;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) салық департаментінің стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Салық департаментінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өнім түрлерінің тізбесі мен оларға берілген ДСН-кодтарын көрсете отырып, салық департаменті хатының бланкісінде ДСН-кодтарының берілгені туралы хабарландыруды не салық департаментінің мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет мынадай тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі:
Қазақстан Республикасының аумағында мынадай өнім түрлеріне қатысты өндіруді және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына импорттауды, сондай-ақ конкурстық массаны өткізуді жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі:
1) темекі өнімдері;
2) этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа);
3) бензин, авиациялық дизель және отын, мазут.
тәркіленген, иесіз, мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен және Қазақстан Республикасының аумағында мемлекет меншігіне өтеусіз берілген акцизделетін өнімдердің жекелеген түрлерін, бензинді, авиациялық отыны, мазутты өткізуді жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Салық департаментінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) этил спирті мен алкоголь өнімін (сырадан басқа) ДСН-кодын беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде:
темекі өнімдерін өндірушілер мен импорттаушыларға ДСН-кодын беру – алушы темекі өнімдерінің өндірісі және айналымы саласында темекі өнімдерінің жаңа маркаларын өткізуді жоспарлаған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 5 күн ішінде;
мұнай өнімдерін өндірушілерге, импорттаушыларға және мұнай өнімінің әрбір атауына ДСН-кодын беру – алушы мұнай өнімдерін өткізуді жүзеге асыруды жоспарлаған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 5 күн ішінде;
мұнай өнімдерінің айналымы саласындағы уәкілетті органның ДСН-кодын беруден бас тарту туралы мұнай өнімдерін өткізуді жоспарлаған алушыны жазбаша хабарландыруы – салық департаменті жиынтық өтінімді жіберген күнінен бастап күнтізбелік 5 күн ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;

4) сроки представления документов на присвоение ПИН-кода:
в сфере производства и оборота табачных изделий – не позднее, чем за 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором планируется осуществлять реализацию новых марок табачных изделий;
в сфере производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции (кроме пива) – в течение 30 календарных дней до осуществления производства и/или ввоза новых видов этилового спирта, алкогольной продукции (кроме пива);
в сфере производства и оборота бензина, авиационного и дизельного топлива, мазута – не позднее, чем за 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором планируется осуществлять реализацию нефтепродуктов.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы налогового департамента - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в налоговом департаменте, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в налоговый департамент:
1) заявку на присвоение ПИН-кода установленной формы - по табачным изделиям, бензину, авиационному и дизельному топливу, мазуту;
2) заявку на присвоение ПИН-кода произвольной формы - по этиловому спирту и алкогольной продукции (кроме пива);
3) копии сертификата соответствия на соответствующий вид бензина, авиационного и дизельного топлива, мазута - для присвоения ПИН-кода маркам бензина, авиационного и дизельного топлива, мазута;
4) перечень марок табачных изделий, производимых в Республике Казахстан или импортируемых на таможенную территорию Республики Казахстан - для присвоения ПИН-кода маркам табачных изделий;
5) копии лицензий на эксплуатацию нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатацию объектов хранения газа, нефти и нефтепродуктов, магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов - представляют получатели–производители нефтепродуктов.
При приеме документов сотрудник налогового департамента сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Заявку на присвоение ПИН-кода для этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива) получатели представляют в электронном виде посредством информационной системы (Клиентское приложение ИС УКМ для производителей и/или импортеров), с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
Заявку на присвоение ПИН-кода производителям, импортерам нефтепродуктов и каждому наименованию нефтепродукта, производителям и импортерам табачных изделий получатели могут предоставить в электронном виде посредством информационной системы (Клиентское приложение для налогоплательщика «ИС Акциз»), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
В случае импорта на территорию Республики Казахстан, при ввозе с территории государств-членов таможенного союза одинаковых марок/наименований указанных видов товаров несколькими получателями (хозяйствующими субъектами), заявка на присвоение ПИН-кода подается каждым получателем отдельно.

4) ДСН-кодын беруге құжаттарды табыс ету мерзімдері:
темекі өнімдерінің өндірісі мен айналымы саласында – темекі өнімдерінің жаңа маркаларын өткізуді жүзеге асыру жоспарланған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 30 күн ішінде;
этил спиртінің, алкоголь өнімдерінің (сырадан басқа) өндірісі мен айналымы саласында – этил спиртінің, алкоголь өнімдерінің (сырадан басқа) жаңа түрлерін өндіруді және/немесе әкелуді жүзеге асырғанға дейін 30 күнтізбелік күн ішінде;
бензин, авиациялық және дизель отыны, мазут өндірісі мен айналымы саласында – мұнай өнімдерін өткізуді жүзеге асыру жоспарланған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 30 күн ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Салық департаментінің жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар салық департаментінде көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы салық департаментіне:
1) темекі өнімдері, бензин, авиациялық және дизель отыны, мазут бойынша – белгіленген нысандағы ДСН-кодын беруге өтінімді;
2) этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа) бойынша – еркін нысандағы ДСН-кодын беруге өтінімді;
3) бензиннің, авиациялық және дизель отынының, мазуттың маркаларына ДСН-кодын беру үшін – бензиннің, авиациялық және дизель отынының, мазуттың тиісті түріне сәйкестік сертификатының көшірмесін;
4) темекі өнімдерінің маркаларына ДСН-кодын беру үшін – Қазақстан Республикасында өндірілетін немесе Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын темекі өнімдері маркаларының тізбесін табыс етеді;
5) мұнай-газ өңдеу өндірістерін пайдалануға, газ, мұнай және мұнай өнімдерін сақтау объектілерін, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензияның көшірмесін мұнай өнімдерін өндіруші алушылар табыс етеді.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа) үшін ДСН-кодын алуға өтінімді алушылар электрондық түрде ақпараттық жүйе (өндірушілерге және /немесе импорттаушыларға арналған ЕБТ АЖ Клиенттік қосымшасы) арқылы, интернет желісіне қолжетімді кез келген компьютерден табыс етеді.
Мұнай өнімдерін өндірушілерге, импорттаушыларға және мұнай өнімінің әрбір атауына, темекі өнімдерін өндірушілерге және импорттаушыларға ДСН-кодын беруге өтінімді алушылар электрондық түрде ақпараттық жүйе («Акциз АЖ» салық төлеушіге арналған Клиенттік қосымшасы) арқылы, салық органында орнатылған салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісіне қолжетімді кез келген компьютерден табыс етеді.
Бірнеше алушы (шаруашылық етуші субъектілер) аталған тауар түрлерінің бірдей маркаларын/атауларын Қазақстан Республикасының аумағына импорттаған жағдайда, кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан әкелген кезде ДСН-кодын беруге өтінімді әрбір алушы бөлек тапсырады.

12. Формы заявки для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания налогового департамента.
Формы заявки получатель может также получить бесплатно в налоговом департаменте.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Клиентском приложении ИС УКМ для производителей и/или импортеров», «Клиентском приложении для налогоплательщика «ИС Акциз»».
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz :
отправка электронного документа осуществляется из «Клиентского приложения ИС УКМ для производителей и/или импортеров», «Клиентского приложения для налогоплательщика «ИС Акциз». Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные налоговому департаменту для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Клиентское приложение ИС УКМ для производителей и/или импортеров» получатель получает электронное сообщение в «Журнале работ» о принятии/не принятии заявки для предоставления государственной услуги.
При обращении через «Клиентское приложение для налогоплательщика «ИС Акциз» получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии заявки для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником налогового департамента проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в налоговом департаменте - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) у получателя отсутствует регистрационная карточка учета объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, согласно статье 574 Налогового кодекса;
2) получатель не соответствует требованиям законодательства в области государственного регулирования производства и оборота отдельных видов подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность налогового департамента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтінім нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, салық департаментінің күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтінім нысандарын алушы салық департаментінен де тегін ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді www.salyk.kz интернет-ресурсынан алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу қажет және «өндірушілерге және /немесе импорттаушыларға арналған ЕБТ АЖ Клиенттік қосымшасында», «Акциз АЖ» салық төлеушіге арналған Клиенттік қосымшасында» электрондық құжат нысанын толтыру қажет
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «өндірушілерге және/немесе импорттаушыларға арналған ЕБТ АЖ Клиенттік қосымшасынан», «Акциз АЖ» салық төлеушіге арналған Клиенттік қосымшасынан» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін салық департаментіне табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойыла отырып талон беріледі.
«Өндірушілерге және /немесе импорттаушыларға арналған ЕБТ АЖ Клиенттік қосымшасы» арқылы жүгінген кезде алушы «Жұмыстар журналында» мемлекеттік қызметті беру үшін өтінімнің қабылданғандығы/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама алады.
«Акциз АЖ» салық төлеушіге арналған Клиенттік қосымшасы» арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті беру үшін өтінімнің қабылданғандығы/қабылданбағаны туралы электрондық хабарландыруды алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде салық департаментінің қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға салық департаментінде – қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) беріледі.
16. Егер:
1) алушыда Салық кодексінің 574-бабына сәйкес салық салу объектілерін және (немесе) салық салумен байланысты объектілерін есепке алудың тіркеу карточкасы болмаса;
2) алушы акцизделетін өнімдердің жекелеген түрлерінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу саласындағы заңнаманың талаптарына сай келмесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық департаментінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа налогового департамента, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения налогового департамента.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства налогового департамента по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно налоговый департамент. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя налогового департамента, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан либо в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в налоговом департаменте.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги налоговым департаментом или некорректное обслуживание работником налогового департамента.

4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Салық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті орган қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы уәкілетті орган басшылығына жүгінеді.
Салық департаменті қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да Call-орталықтардың 8 (7172) 58-09-09 телефоны бойынша не порталдан алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым салық департаментінің басшылығына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде шағым беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей салық департаменті көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда жазбаша түрде шағым беріледі және өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін салық департаментінің басшысына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне жіберіледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне не сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол, не салық департаментінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға салық департаментінің мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе салық департаменті қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.

Ответ от налогового департамента представляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан: www.salyk.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Присвоение персонального
идентификационного номера (ПИН-
код) производителям (импортерам)
отдельных видов нефтепродуктов,
а также на товары производителей
и импортеров некоторых видов
подакцизной продукции, авиационного
топлива и мазута»
Перечень налоговых департаментов, оказывающих государственную
услугу
пп
Налоговые
департаменты
Юридический
адрес
Интернет-
ресурс
Телефоны и
кабинет
секретариата
налоговых
департаментов
Телефоны
подразделений
налоговых
департаментов,
оказывающих
государственную
услугу
1
2
3
4
5
6
1
Налоговый департамент
по Акмолинской области
г.Кокшетау,
ул. М.Горького,21А
www.nalog.kokc.kz
8 (7162) 72-12-27
кабинет № 106
8 (7162) 72-11-97
8 (7162) 72-11-81
2
Налоговый департамент
по Актюбинской области
г. Актобе,
ул. Некрасова, 73
8 (7132) 21-01-94
8 (7132)
59-53-64
кабинет № 19
8 (7132) 96-97-09
8 (7132) 96-99-41
3
Налоговый департамент
по Алматинской области – представительство
г.Алматы,
Мира–Шевченко 67а
www.taxalmaty.kz
8 (7272) 72-78-99
кабинет № 41
8 (7272) 72-71-27
8 (7272) 72-72-53
4
Налоговый департамент
по Атырауской области
г.Атырау,
пр.Азаттык 94А
www.taxatyrau.kz
8 (7122) 45-15-77
кабинет № 50
8 (7122) 45-15-71
5
Налоговый департамент
по Восточно-
Казахстанской области
г.Усть-
Каменогорск,
ул.Пермитина, 27
www.salykvko.gov.
kz
8 (7232) 24-06-02
кабинет № 101
8 (7232) 57-84-79
8 (7232) 24-91-51
6
Налоговый департамент
по Жамбылской области
г.Тараз,
пр. Толе би, 36
www.taxtaraz.kz
8 (7262) 45-25-61
8 (7262) 45-71-43
кабинет № 203
8 (7262) 45-71-16
8 (7262) 56-85-39
7
Налоговый департамент
по Западно-
Казахстанской области
г.Уральск,
ул.Некрасова 30/1
www.taxwest.kz
8 (7112) 50-39-23
кабинет № 100

Салық департаментінің жауабы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес беріледі.
25. Қабылданған шағым шағымдар мен өтініштерді есепке алу кітабына «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде тіркеледі.
Шағым берген тұлғаға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы алушыға жазбаша түрде хабарланады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған адамнан не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің ww.salyk.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Мұнай өнімдерінің жекелеген
түрлерін өндірушілерге
(импорттаушыларға), сондай-ақ
акцизделетін өнімдердің кейбір
түрлерін, авиациялық отын мен
мазут өндірушілер мен
импорттаушыларының тауарларына жеке
сәйкестендіру нөмірін (ЖСН-код) беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін салық департаменттерінің тізбесі
Р/с
Салық департаменттері
Заңды мекенжайы
Интернет-ресурсы
Салық департаменттері хатшылығының телефондары және кабинет
Мемлекеттік қызмет көрсететін салық департаменттері бөліністерінің телефондары
1
2
3
4
5
6
1
Ақмола облысы бойынша салық департаменті
Көкшетау қ., Горький к-сі, 21 А
www.nalog.kokc.kz
8 (7162) 72-12-27
№ 106 кабинет
8 (7162) 72-11-97
8 (7162) 72-11-81
2
Ақтөбе облысы бойынша салық департаменті
Ақтөбе қ., Некрасов к-сі, 73
8 (7132) 21-01-94
8 (7132) 59-53-64
№ 19 кабинет
8 (7132) 96-97-09
8 (7132) 96-99-41
3
Алматы облысы бойынша салық департаменті – өкілдік
Алматы қ., Мира –Шевченко к-сі, 67а
www.taxalmaty.kz
8 (7272) 72-78-99
№ 41 кабинет
8 (7272) 72-71-27
8 (7272) 72-72-53
4
Атырау облысы бойынша салық департаменті
Атырау қ., Азаттық даң., 94 А
www.taxatyrau.kz
8 (7122) 45-15-77
№ 50 кабинет
8 (7122) 45-15-71
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Өскемен қ., Пермитин к-сі, 27
www.salykvko.gov.kz
8 (7232) 24-06-02
№ 101 кабинет
8 (7232) 57-84-79
8 (7232) 24-91-51
6
Жамбыл облысы бойынша салық департаменті
Тараз қ, Төле би даң., 36
www.taxtaraz.kz
8 (7262) 45-25-61
8 (7262) 45-71-43
№ 203 кабинет
8 (7262) 45-71-16
8 (7262) 56-85-39
7
Батыс Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Орал қаласы, Некрасов к-сі, 30/1
www.taxwest.kz
8 (7112) 50-39-23
№ 100 кабинет

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Постановка и снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 645650 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются выдача регистрационной карточки ККМ, установка фискального режима работы и пломбы ККМ, заверение подписью руководителя и печатью налогового органа книги учета наличных денег и товарных чеков, выдача разрешения на нарушение целостности пломбы ККМ, снятие с учета ККМ либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается налогоплательщикам, на которых распространяется обязательство по применению ККМ – налогоплательщикам, которые осуществляют денежные расчеты на территории Республики Казахстан при торговых операциях, выполнении работ, оказании услуг посредством наличных денег, за исключением освобожденных от применения ККМ (далее – получатель).
От применения ККМ освобождаются:
1) физические лица, не подлежащие обязательной государственной регистрации в качестве индивидуальных предпринимателей, кроме лиц, осуществляющих частную нотариальную деятельность;
2) индивидуальные предприниматели (кроме реализующих подакцизные товары):
осуществляющие деятельность на основе разового талона (до 1 января 2013 года) или патента в рамках специального налогового режима для субъектов малого бизнеса;
осуществляющие деятельность в рамках специального налогового режима для крестьянских или фермерских хозяйств;
осуществляющие деятельность по оказанию услуг населению по перевозкам в общественном городском транспорте с выдачей билетов по форме, утвержденной уполномоченным государственным органом в области транспорта по согласованию с уполномоченным органом;
3) Национальный Банк Республики Казахстан.

1. Жалпы ережелер
1. «Бақылау-касса машиналарын (БКМ) есепке қою және есептен шығару» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына644-650-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі БКМ тіркеу карточкасын беру, фискалдық жұмыс режимін орнату және БКМ пломбасын қою, қолма-қол ақшаларды және тауар чектерін есепке алу кітабына салық органы басшысының қолымен және салық органының мөрімен куәландыру, БКМ пломбасының бүтіндігін бұзуға рұқсат беру, БКМ есептен шығару не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет БКМ қолдану міндеті таралатын салық төлеушілерге – БКМ қолданудан босатылғандарды қоспағанда, қолма-қол ақша арқылы сауда операциялары, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету кезінде Қазақстан Республикасы аумағында ақшалай есеп айырысуларды жүзеге асыратын салық төлеушілерге (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
БКМ қолданудан:
1) жеке нотариаттық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды қоспағанда, дара кәсіпкерлер ретінде міндетті мемлекеттік тіркелуге жатпайтын жеке тұлғалар;
2) мынадай:
қызметін біржолғы талон (2013 жылдың 1 қаңтарына дейін) немесе шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимі шеңберіндегі патент негізінде жүзеге асыратын;
қызметін шаруа немесе фермер қожалықтары үшін арнаулы салық режимі шеңберінде жүзеге асыратын;
уәкілетті органмен келісім бойынша көлік саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен нысан бойынша билеттер бере отырып, қоғамдық қалалық көлікте тасымалдау бойынша халыққа қызмет көрсету бойынша қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер (акцизделетін тауарларды өткізушілерден басқа);
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі босатылады.

7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) постановка на учет ККМ, снятие с учета ККМ, внесение изменений в регистрационные данные ККМ, замена регистрационной карточки ККМ в случае изменения сведений в ней или ее утери (порчи), замена (восстановление) книги учета наличных денег и (или) книги товарных чеков - в течение 5 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
замена регистрационной карточки ККМ в случае отсутствия в ней идентификационного номера получателя - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
вынесение решения о выдаче разрешения (отказа) на нарушение целостности пломбы ККМ - в течение дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) представление документов в Центр для внесения изменений в регистрационные данные ККМ – в течение 5 рабочих дней со дня возникновения изменений;
представление документов для замены (восстановления) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков – в течение 5 рабочих дней со дня полного заполнения или утери (порчи) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков;
представление документов в случае технической неисправности ККМ, устранение которой невозможно без нарушения целостности пломбы налогового органа – в течение 3 рабочих дней с момента возникновения неисправности;
представление ККМ для установки пломбы после устранения технической неисправности – в течение срока проведения ремонта, указанного в заключении центра технического обслуживания, но не более 15 рабочих дней со дня выдачи разрешения налогового органа на нарушение целостности пломбы.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.

7. Орталықта мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) БКМ есепке қою, БКМ есептен шығару, БКМ тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу, БКМ тіркеу карточкасындағы мәліметтер өзгерген немесе ол жоғалған (бүлінген) жағдайда оның ауыстыру, қолма-қол ақшаларды есепке алу кітаптарын және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру) – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
БКМ тіркеу карточкасында алушының сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда оны ауыстыру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
БКМ пломбасының бүтіндігін бұзуға рұқсат беру (бас тарту) туралы шешім шығару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күн ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) БКМ тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу үшін Орталыққа құжаттарды табыс ету – өзгерістер туындаған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру) үшін құжаттарды табыс ету – қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптары толық толтырылған немесе жоғалған (бүлінген) күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
салық органының пломбасының бүтіндігін бұзбай жою мүмкін емес БКМ техникалық ақауы болған жағдайда құжаттарды табыс ету – ақау пайда болған кезден бастап 3 жұмыс күні ішінде;
техникалық ақаулық жойылғаннан кейін пломбаны орнату үшін БКМ табыс ету – техникалық қызмет көрсету орталығының қорытындысында көрсетілген жөндеу жүргізу мерзімі ішінде, бірақ салық органының пломбаның бүтіндігін бұзуға рұқсаты берілген күнінен бастап 15 жұмыс күнінен аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы - для постановки, снятия с учета ККМ, внесения изменений в регистрационные данные ККМ, замены (восстановления) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков, получения разрешения на нарушение целостности пломбы ККМ;
2) ККМ, содержащую сведения о налогоплательщике - для постановки и снятия с учета ККМ, замены (восстановления) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков, для установки пломбы после устранения технической неисправности;
3) паспорт завода-изготовителя ККМ - для постановки на учет, снятия с учета ККМ (за исключением ККМ, являющихся компьютерными системами), замены (восстановления) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков;
4) книги учета наличных денег и товарных чеков, пронумерованные, прошнурованные, заверенные подписью и (или) печатью получателя - для постановки на учет, снятия с учета ККМ (за исключением ККМ, являющихся компьютерными системами), замены (восстановления) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков;
5) краткое описание функциональных возможностей и характеристик компьютерной системы - для постановки на учет ККМ, являющейся компьютерной системой;
6) руководство по использованию модуля «Рабочее место налогового инспектора» модели компьютерной системы с обеспечением доступа к нему – для постановки на учет ККМ, являющейся компьютерной системой;
7) регистрационную карточку ККМ – для внесения изменений в регистрационные данные ККМ, замены (восстановления) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков, снятия с учета ККМ;
8) ККМ с установленной пломбой налогового органа - для замены (восстановления) книг учета наличных денег и (или) товарных чеков, для снятия с учета ККМ;
9) заключение центра технического обслуживания с обоснованным указанием сроков проведения ремонта и причины неисправности – для получения разрешения на нарушение целостности пломбы ККМ (в случае технической неисправности ККМ);
10) обеспечение доступа к модулю «Рабочее место налогового инспектора» модели компьютерной системы – для снятия с учета ККМ, являющейся компьютерной системой;
11) копию документа, подтверждающего наличие идентификационного номера у получателя (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) – для замены регистрационной карточки ККМ в случае отсутствия в ней идентификационного номера получателя;
12) оригинал регистрационной карточки ККМ, за исключением случаев ее утери (порчи) - для получения новой регистрационной карточки ККМ.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:
1) БКМ есепке қою, шығару, БКМ тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу, қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру), БКМ пломбасының бүтіндігін бұзуға рұқсат алу үшін – белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) БКМ есепке қою және шығару, қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру) үшін, техникалық ақаулық жойылғаннан кейін пломба орнату үшін – салық төлеуші туралы мәлімет қамтылған БКМ;
3) БКМ есепке қою, есептен шығару (компьютерлік жүйе болып табылатын БКМ қоспағанда), қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру) үшін – БКМ жасаушы зауыттың паспортын;
4) БКМ есепке қою, есептен шығару (компьютерлік жүйе болып табылатын БКМ қоспағанда), қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру) үшін – нөмірленген, тігілген, алушының қолымен және (немесе) алушының мөрімен куәландырылған қолма-қол ақшаларды есепке алу және тауар чектерінің кітаптарын;
5) компьютерлік жүйе болып табылатын БКМ есепке қою үшін –компьютерлік жүйенің жұмыс істеу мүмкіндіктері мен сипаттарының қысқаша сипаттамасын;
6) компьютерлік жүйе болып табылатын БКМ есепке қою үшін – қолжетімділікті қамтамасыз ете отырып, компьютерлік жүйе моделінің «Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі нұсқаулықты;
7) БКМ тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу, қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру), БКМ есептен шығару үшін – БКМ тіркеу карточкасын;
8) қолма-қол ақшаларды есепке алу және (немесе) тауар чектерінің кітаптарын ауыстыру (қалпына келтіру), БКМ есептен шығару үшін – салық органы орнатқан пломбасы бар БКМ;|
9) БКМ пломбасының бүтіндігін бұзуға рұқсатты алу (БКМ техникалық ақаулығы жағдайында) үшін – жөндеу жүргізу мерзімдері мен ақау себептері негіздей отырып көрсетілген техникалық қызмет көрсету орталығының қорытындысын;
10) компьютерлік жүйе болып табылатын БКМ есептен шығару үшін
– компьютерлік жүйе моделінің «Салық инспекторының жұмыс орны» модуліне қол жеткізуді қамтамасыз ету;
11) БКМ тіркеу карточкасында алушының сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда оны ауыстыру үшін – алушыда сәйкестендіру нөмірінің бар екенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа табыс етілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесiн;
12) жаңа БКМ тіркеу карточкасын алу үшін – жоғалған (бүлінген) жағдайларды қоспағанда, БКМ тіркеу карточкасын табыс етеді.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды алушыға қайтарады.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Постановка и снятие с учета контрольно-
кассовых машин (ККМ)»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Представление сведений об отсутствии и (или) наличии налоговой
задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам
и социальным отчислениям, выписок из лицевого счета о состоянии
расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а
также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению
обязательных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных
отчислений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление сведений об отсутствии и (или) наличии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выписок из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных отчислений» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Бақылау-касса машиналарын (БКМ)
есепке қою және есептен шығару»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік
аударымдар бойынша берешегінің жоқ және (немесе) бар екендігі
туралы мәліметтер, салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті
зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу және аудару,
әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу бойынша
міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысулардың
жай-күйі туралы дербес шоттан үзінді беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқтығы және (немесе) болуы туралы мәліметтер, салықтың міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу және аудару, әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысулардың жай-күйі туралы дербес шоттан үзінді көшірме беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болуы шартымен www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 7)-8) пункта 1 статьи 13, пунктом 1 статьи 598, подпунктами 15) и 21) пункта 1 статьи 20 Налогового кодекса Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz , раздел «Налоговые услуги»);
2) на портале;
3) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефонам сall-центров (8 (7172) 58-09-09) и (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре или на портале являются выдача справки об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям или справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям (далее – справки), выдача выписки из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по перечислению обязательных пенсионных взносов и уплате социальных отчислений (далее – выписка) в форме электронного документа либо мотивированный ответ налогового органа об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается налогоплательщикам Республики Казахстан (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре или на портале:
1) выдача справки юридическому лицу, имеющему структурное подразделение, юридическому лицу в случае ликвидации, реорганизации путем разделения, постоянному учреждению юридического лица-нерезидента, структурному подразделению юридического лица-нерезидента в случае прекращения деятельности – в течение 5 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача справки в иных случаях – в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача выписки – в течение 2 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 13-бабы 1-тармағының 7)-8) тармақшаларына, 598-бабы 1-тармағының, 20-бабы 1-тармағының 15) және 21) тармақшаларына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) порталда;
3) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының телефондары (8 (7172) 58-09-09) және (1414) арқылы да беріледі.
5. Орталықта немесе порталда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі электрондық құжат түріндегі салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы анықтама немесе, салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама (бұдан әрі – анықтамалар) беру, және салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын аудару, әлеуметтік аударымдарды төлеу бойынша міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысулардың жай-күйі туралы дербес есеп шоттан көшірме жазба (бұдан әрі – көшірме жазба) беру не салық органының уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тартуы жауабын беру.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының салық төлеушілеріне (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Орталықта немесе порталда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) құрылымдық бөлімшесі бар заңды тұлғаға, таралған, бөліну жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда заңды тұлғаға, қызметін тоқтатқан жағдайда резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесіне, резидент емес заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесіне анықтамалар беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
өзге жағдайларда анықтамалар беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
көшірме жазба беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;

3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
2) портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2) на портале – в личном кабинете получателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) ликвидационный баланс – для получения справки; представляет получатель (ликвидируемое юридическое лицо) после завершения налоговым органом документальной проверки;
3) справку банка и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, о закрытии имеющихся банковских счетов - для получения справки; представляет получатель (ликвидируемое или реорганизуемое юридическое лицо) после завершения налоговым органом документальной проверки;
4) разделительный баланс - для получения справки; представляет получатель (реорганизуемое юридическое лицо) после завершения уполномоченным органом документальной проверки.
Налоговое заявление представляется в Центр:
1) для получения справки:
получателем, являющимся юридическим лицом, постоянным учреждением юридического лица-нерезидента, индивидуальным предпринимателем - по месту нахождения получателя;
получателем, являющимся физическим лицом - по месту жительства или пребывания, по месту нахождения объекта налогообложения и (или) объекта, связанного с налогообложением;
2) для получения выписки – по месту регистрационного учета.
Налоговое заявление получатели могут предоставить в электронном виде:
1) посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет,
2) на портал в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.

3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Орталық – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
2) портал – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар;
2) порталда алушының жеке кабинетінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы уәкілетті органға мыналарды тапсырады:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтініш;
2) анықтама алу үшін – тарату балансы; алушы (таратылатын заңды тұлға) салық органы құжаттық тексеруді аяқтағаннан кейін табыс етеді;
3) анықтама алу үшін – банктің және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банктік шоттарының жабылғаны туралы анықтамасы; алушы (таратылатын немесе қайта ұйымдастырылатын заңды тұлға) салық органы құжаттық тексеруді аяқтағаннан кейін табыс етеді;
4) анықтама алу үшін – бөлу балансы; алушы (қайта ұйымдастырылатын заңды тұлға) уәкілетті органы құжаттық тексеруді аяқтағаннан кейін табыс етеді.
Салықтық өтінішті Орталыққа:
1) анықтамаларды алу үшін:
алушының орналасқан орны бойынша – заңды тұлға, резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесі, дара кәсіпкер болып табылатын алушы;
тұрғылықты немесе болу орны бойынша, салық салу объектісінің және (немесе) салық салумен байланысты объектісінің орналасқан орны бойынша – жеке тұлға болып табылатын алушы;
2) көшірме жазба алу үшін – тіркеу есебінің орны бойынша табыс етеді.
Салықтық өтінішті алушылар электрондық түрде:
1) «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасы арқылы, салық органында орнатылған салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютерден;
2) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға табыс ете алады.

12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсах: портале www.е.gov.kz , интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz , стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика».
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика». Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
При обращении на портал:
Отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется налоговому органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика» получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении через портал получателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется:
1) в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или в «Кабинет налогоплательщика» при электронном обращении получателя;
2) на портале - в «личный кабинет» получателя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) получателем не представлена налоговая отчетность за налоговый период на дату подачи налогового заявления, за исключением случаев продления срока представления налоговой отчетности;
2) получателем не представлены ликвидационный баланс; справка банка и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, о закрытии имеющихся банковских счетов – при ликвидации получателя (юридического лица), прекращении деятельности в Республике Казахстан получателя (структурного подразделения, постоянного учреждения юридического лица-нерезидента);

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары www.e.gov.kz порталында, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы Орталықтан да тегін ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді www.salyk.kz интернет-ресурсынан алу үшін «Салық төлеушінің кабинетінде» электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салу нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық сұрау салуды жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
Порталға жүгінген кезде:
электрондық сұрау салуды жөнелту алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызмет көрсетуге сәйкес автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісімен талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
«Салық төлеушінің кабинеті» арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетулерді беру үшін құжаттардың қабылданғандығы/қабылданбағандығы туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Портал арқылы жүгінген кезде алушыға порталда «жеке кабинетіне» алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуді беру үшін сұрау салудың қабылданғандығы туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға:
1) Орталықта - қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) немесе алушы электрондық түрде жүгінген кезде «Салық төлеушінің кабинетінде»;
2) порталда – алушының «жеке кабинетінде» беріледі.
16. Егер:
1) салық есептілігін табыс ету мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда салықтық өтінішті табыс ету күні алушы салық кезеңі үшін салық есептілігін табыс етпеген болса;
2) алушының (заңды тұлғаның) таралуы, алушының (резидент емес заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің, тұрақты мекемесінің) Қазақстан Республикасындағы қызметінің тоқтатылуы кезінде – алушы тарату балансын; банктің және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банктік шоттарының жабылғаны туралы анықтамасын табыс етпеген болса;

3) получателем не представлена справка банка и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, о закрытии имеющихся банковских счетов – при прекращении деятельности получателя (структурного подразделения юридического лица – резидента);
4) получателем не представлены разделительный баланс, справка банка и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, о закрытии имеющихся банковских счетов – при реорганизации получателя (юридического лица) путем разделения;
5) ликвидирован получатель (юридическое лицо), реорганизован путем разделения, прекращена деятельность в Республике Казахстан получателя (структурного подразделения, постоянного учреждения юридического лица-нерезидента), а также прекращена деятельность получателя (индивидуального предпринимателя, за исключением применяющего специальный налоговый режим на основе патента, упрощенной декларации), частного нотариуса, адвоката), справка выдается после проведения налоговой проверки;
при обращении получателя на портал -
6) в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
7) получатель не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;
8) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо:
9) получателем, запрашивающим электронный информационный ресурс, не оплачены расходы на исполнение запроса, если оплата расходов предусмотрена законодательством Республики Казахстан или договором;
10) запрос получателя не соответствует требованиям, установленным статьей 36 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.

3) алушы (резидент заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі) қызметін тоқтатқан кезде – алушы банктің және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банктік шоттарының жабылғаны туралы анықтамасын табыс етпеген болса;
4) алушының (заңды тұлғаның) бөліну жолымен қайта ұйымдастырылуы кезінде – алушы бөлу балансын, банктің және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банктік шоттарының жабылғаны туралы анықтамасын табыс етпеген болса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады;
5) алушы (заңды тұлға) таратылған болса, бөліну жолымен қайта ұйымдастырылған болса, алушының (резидент емес заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің, тұрақты мекемесінің) Қазақстан Республикасындағы қызметі тоқтатылған болса, сондай-ақ алушының (патент, оңайлатылған декларация негізіндегі арнаулы салық режимін қолданатындарды қоспағанда, дара кәсіпкердің, жекеше нотариустың, адвокаттың) қызметі тоқтатылған болса анықтама салықтық тексеру жүргізу аяқталғаннан кейін беріледі;
алушы порталға жүгінген кезде -
6) сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурсқа қатысты қол жеткізуді шектеулер болса және сұрау салуды жіберген тұлғада сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
7) алушыда сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және ол оның кімнің иелігінде екенін білмесе;
8) сұрау салудың маңызын айқындау кезінде сұрау салушы тұлғаның қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтініш бергенін анықтау мүмкін болмаса;
9) егер шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе шартта көзделсе, электрондық ақпараттық ресурсқа сұрау салған алушы сұрау салуды орындауға шығыстарды төлемесе;
10) алушының сұрау салуы «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметi адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Представление сведений об отсутствии и
(или) наличии налоговой задолженности,
задолженности по обязательным
пенсионным взносам и социальным
отчислениям, выписок из лицевого счета о
состоянии расчетов с бюджетом по
исполнению налогового обязательства,
а также обязательств по исчислению,
удержанию и перечислению обязательных
пенсионных взносов, исчислению и уплате
социальных отчислений»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в
Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, подпунктом 8) пункта 1 статьи 13 и статьей 220 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Салық берешегінің, міндетті зейнетақы
жарналары мен әлеуметтік аударымдар
бойынша берешегінің жоқтығы және(немесе)
болуы туралы мәліметтерді, салықтың
міндеттемесін, сондай-ақ міндетті
зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу
және аудару, әлеуметтік аударымдарды есептеу
және төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындау
бойынша бюджетпен есеп айырысулардың жай-күйі
туралы дербес шоттан үзінді көшірме беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстар мен
ұсталған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстар мен ұсталған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына, 13-баптың 1-тармағы 8) тармақшасына және 220-бабына сәйкес көрсетіледі.

4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов (далее – справка) либо мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается нерезидентам Республики Казахстан (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) выдача справки – в течение 15 календарных дней с наиболее поздней даты – подачи заявления или представления получателем и (или) налоговым агентом соответствующей формы налоговой отчетности, в которой отражены суммы начисленных доходов получателя и подлежащих уплате налога;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр налоговое заявление установленной формы.
Налоговое заявление представляется:
по местонахождению налогового агента – получателями (юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан без образования постоянного учреждения, иностранцами или лицами без гражданства);
по местонахождению постоянного учреждения – получателями (юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение);
по местопребыванию (жительства) в Республике Казахстан – получателями (иностранцами или лицами без гражданства, уплачивающими налоги с доходов из источников в Республике Казахстан).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстар мен ұсталған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама (бұдан әрі – Анықтама) беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы Орталықтың уәжделген жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының резидент еместеріне (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) анықтаманы беру – алушының және (немесе) салық агентінің өтініш берген немесе алушының есептелген табыстары мен төлеуге жататын салық сомалары көрсетілген тиісті салық есептілігі нысанын табыс еткен неғұрлым кеш күнінен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа белгіленген нысан бойынша салықтық өтінішті тапсырады.
Салықтық өтініш:
салық агентінің орналасқан жері бойынша - алушылар (Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме құрмай жүзеге асыратын резидент емес - заңды тұлғалар, шетел азаматтары немесе азаматтығы жоқ тұлғалар);
тұрақты мекеменің орналасқан жері бойынша - алушылар (Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент емес - заңды тұлғалар);
Қазақстан Республикасында келу (тұрғылықты) жері бойынша - алушылар (Қазақстан Республикасындағы көздерден түскен табыстардан салықтар төлейтін шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ тұлғалар) беріледі.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о суммах полученных
доходов из источников в Республике
Казахстан и удержанных (уплаченных)
налогов»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Подтверждение налогового резидентства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Подтверждение налогового резидентства» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астане и Алматы (далее – налоговый департамент) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьей 225 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), а также положениями конвенции об избежании двойного налогообложения, заключенных между Республикой Казахстан и другими государствами.
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах налогового департамента.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Қазақстан Республикасындағы көздерден
алынған табыстар мен ұсталған (төленген)
салықтардың сомалары туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Салық резиденттігін растау» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Салық резиденттігін растау» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына225-бабына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен басқа да мемлекеттер арасында жасалған қосарланған салық салуды болдырмау туралы конвенциялардың ережелеріне сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) салық департаментінің стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да беріледі.

5. Результатом оказываемой государственной услуги в налоговом департаменте являются выдача документа, подтверждающего резидентство, установленной формы либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается резидентам Республики Казахстан (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте:
1) выдача документа, подтверждающего резидентство - в течение 15 календарных дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы налогового департамента - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в налоговом департаменте, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в налоговый департамент:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего наличие в Республике Казахстан места эффективного управления (местонахождение фактического органа управления) получателя (юридического лица) или иных документов, подтверждающих место основного управления и (или) контроля, а также принятия стратегических коммерческих решений, необходимых для проведения предпринимательской деятельности получателя (юридического лица) – предоставляют получатели (иностранные юридические лица, являющиеся резидентами) на основании того, что его место эффективного управления находится в Республике Казахстан;
3) нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности или паспорта Республики Казахстан – предоставляют получатели (граждане Республики Казахстан, являющиеся резидентами);

5. Салық департаментінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі белгілеген нысанда резиденттігін растайтын құжатты беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы резиденттеріне (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Салық департаментінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) резинденттікті растайтын құжатты беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Салық департаментінің жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар салық департаментінде көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы салық департаментіне мыналарды тапсырады:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтініш;
2) алушының (заңды тұлғаның) Қазақстан Республикасында тиімді басқару орындарының (басқару органының нақты орналасқан жерлерінің) барын растайтын құжаттың немесе негізгі басқару және (немесе) бақылау орнын, сондай-ақ алушының (заңды тұлғаның) кәсіпкерлік қызметін жүргізуге қажетті стратегиялық коммерциялық шешімдер қабылдау орнын растайтын өзге де құжаттардың нотариаттық куәландырылған көшірмесін – алушылар (резидент болып табылатын шетелдік заңды тұлғалар) оның тиімді басқару орны Қазақстан Республикасында орналасқандығы негізінде ұсынады;
3) Қазақстан Республикасының жеке куәлігі немесе төлқұжатының нотариаттық расталған көшірмесін - алушылар (резидент болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтары) ұсынады;

4) нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности или паспорта, вида на жительство в Республике Казахстан (при его наличии), документа, подтверждающего период пребывания в Республике Казахстан (визы или иных документов) – предоставляют получатели (иностранцы и лица без гражданства, являющиеся резидентами).
При приеме документов сотрудник налогового департамента сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания налогового департамента.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в налоговом департаменте.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные налоговому департаменту для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником налогового департамента проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в налоговом департаменте - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является, если получатель, представивший документы, не является резидентом Республики Казахстан в соответствии со статьей 189 Налогового кодекса.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность налогового департамента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа налогового департамента, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения налогового департамента.

4) жеке куәлігінің немесе төлқұжатының немесе Қазақстан Республикасында болу кезеңін растайтын құжаттың (визаның немесе өзге де құжаттардың) нотариаттық расталған көшірмесін – алушылар (резидент болып табылатын шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ тұлғалар) ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқалардың растығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың стенділерінде және күту залындағы арнайы тақтада орналастырылады.
Өтініштің нысандарын алушы, салық департаментінде де тегін ала алады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін салық департаментіне табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде салық департаментінің қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға салық департаментінде – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) жеткізіледі.
16. Егер құжаттарды тапсырған алушы Қазақстан Республикасының резиденті Салық кодексі 189-бабына сәйкес болып табылмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметi адамның конституциялық құқықтарын, қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтауға негiзделедi және әдептiлiк, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттармен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижелерi осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызмет көрсетудің сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Салық департаменті қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы салық департаменті бөлімшесінің басшылығына жүгінеді.

8 (7252) 23-26-51
8 (7252) 21-45-07
15
Налоговый
департамент
по г. Алматы
г.Алматы,
пр.Абылай Хана, 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61
кабинет № 316
8 (7272) 72-74-65
8 (7272) 72-01-89
16
Налоговый
департамент по
г.Астана
г. Астана,
пр. Республики 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83
кабинет № 501
8 (7172) 77-32-67
8(7172) 39-50-54
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Подтверждение налогового резидентства»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача патента индивидуальным предпринимателям»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача патента индивидуальным предпринимателям» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 и статьями 426432 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются выдача патента или решения об отказе в выдаче патента, выдача дубликата патента либо мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги.

8 (7252) 23-26-51
8 (7252) 21-45-07
15
Алматы қаласы бойынша салық департаменті
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61 № 316 кабинет
8 (7272) 72-74-65
8 (7272) 72-01-89
16
Астана қаласы бойынша салық департаменті
Астана қ. Республика даң., 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83 № 501 кабинет
8 (7172) 77-32-67
8(7172) 39-50-54
«Салық резиденттігін растау»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Дара кәсіпкерлерге патент беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Дара кәсіпкерлерге патент беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына426-432-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталығының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі патент беру немесе патент беруден бас тарту туралы шешімді беру, патенттің телнұсқасын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы Орталықтың уәжделген жауабы болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается индивидуальным предпринимателям – субъектам малого бизнеса (далее – получатель), которые соответствуют следующим условиям:
1) не используют труд работников;
2) осуществляют деятельность в форме личного предпринимательства;
3) доход за налоговый период не превышает 200-кратного минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года.
Специальный налоговый режим на основе патента не вправе применять:
1) юридические лица, имеющие филиалы, представительства;
2) филиалы, представительства юридических лиц;
3) налогоплательщики, имеющие иные обособленные структурные подразделения и (или) объекты налогообложения в разных населенных пунктах, кроме налогоплательщиков, осуществляющих деятельность по сдаче в аренду имущества;
4) юридические лица, в которых доля участия других юридических лиц составляет более 25 процентов;
5) юридические лица, у которых учредитель одновременно является учредителем другого юридического лица, применяющего специальный налоговый режим.
Специальный налоговый режим на основе патента не распространяется на следующие виды деятельности:
1) производство подакцизных товаров;
2) хранение и оптовая реализация подакцизных товаров;
3) реализация отдельных видов нефтепродуктов - бензина, дизельного топлива и мазута;
4) организация и проведение лотерей (кроме государственных (национальных));
5) недропользование;
6) сбор и прием стеклопосуды;
7) сбор (заготовка), хранение, переработка и реализация лома и отходов цветных и черных металлов;
8) консультационные услуги;
9) деятельность в области бухгалтерского учета или аудита;
10) финансовая, страховая деятельность и посредническая деятельность страхового брокера и страхового агента;
11) деятельность в области права, юстиции и правосудия.
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) выдача патента (дубликата патента) или решения об отказе в выдаче патента - в течение 1 рабочего дня со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.

6. Мемлекеттік қызмет мынадай шарттарға сай келетін:
1) қызметкерлердің еңбегін пайдаланбайтын;
2) дара кәсіпкерлік нысанындағы қызметті жүзеге асыратын;
3) салық кезеңi үшін табысы республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және тиiстi қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болған ең төменгi жалақының 200 еселенген мөлшерiнен аспайтын дара кәсіпкерлер – шағын бизнес субъектілеріне (бұдан әрі - алушы) көрсетіледі.
Арнаулы салық режимін:
1) филиалдары, өкілдіктері бар заңды тұлғалардың;
2) заңды тұлғалар филиалдарының, өкілдіктерінің;
3) мүлікті жалға беру қызметін жүзеге асыратын салық төлеушілерді қоспағанда әртүрлі елді мекендерде өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері және (немесе) салық салу объектілері бар салық төлеушілердің;
4) басқа заңды тұлғалардың қатысу үлесі 25 пайыздан асатын заңды тұлғалардың;
5) құрылтайшысы арнаулы салық режимін қолданатын басқа заңды тұлғаның бір мезгілде құрылтайшысы болып табылатын заңды тұлғалардың қолдануға құқығы жоқ.
Арнаулы салық режимi патент негізінде мынадай қызмет түрлерiне:
1) акцизделетін тауарларды өндiруге;
2) акцизделетін тауарларды сақтауға және көтерме саудада өткізуге;
3) мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн - бензиндi, дизель отынын және мазутты өткізуге;
4) лотереяларды (мемлекеттік (ұлттық) лотереялардан басқа) ұйымдастыруға және өткізуге;
5) жер қойнауын пайдалануға;
6) шыны ыдыстарды жинауға және қабылдауға;
7) түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауға (дайындауға), сақтауға, қайта өңдеуге және өткізуге;
8) консультациялық қызметтер көрсетуге;
9) бухгалтерлiк есеп және аудит саласындағы қызметке;
10) сақтандыру брокері мен сақтандыру агентінің қаржы, сақтандыру қызметіне және делдалдық қызметіне;
11) құқық, әділет және сот төрелігі саласындағы қызметке қолданылмайды.
7. Орталықта мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) патент (патенттің телнұсқасын) беру немесе патент беруден бас тарту туралы шешім – алушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 1 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.

10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы - для получения патента (за исключением очередного), прекращения специального налогового режима на основе патента;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет стоимости патента, социальных отчислений, перечисление обязательных пенсионных взносов - для получения патента; при представлении расчета для получения патента в электронном виде предъявление данного документа не требуется;
3) расчет для получения патента установленной формы – для получения патента, очередного патента;
4) заявление о выдаче дубликата патента произвольной формы - для получения дубликата патента.
Расчет для получения патента получатели могут предоставить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
12. Формы заявления, отчетности (расчета) для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
Формы отчетности получатель самостоятельно может приобрести в местах продажи.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика», СОНО. Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.

10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:
1) патент (кезектісін қоспағанда) алу, патент негізінде арнаулы салық режимін жүзеге асыруды тоқтату үшін – белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) патент алу үшін - бюджетке патент құнын, әлеуметтік аударымдардың төленгенін, міндетті зейнетақы жарналарының аударылғанын растайтын құжатты; патентті алу үшін есепті электрондық түрде табыс еткенде аталған құжатты ұсыну талап етілмейді;
3) патентті, кезекті патентті алу үшін - белгіленген нысандағы патентті алу үшін есепті;
4) патенттің телнұсқасын алу үшін - ерікті нысандағы патенттің телнұсқасын беру туралы өтінішті ұсынады.
Патент алу үшін есепті, алушылар «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервистері (бұдан әрі – СЕӨС), салық органында орнатылған салық төлеуші терминалы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютер арқылы табыс ете алады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары www.e.gov.kz порталында, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы Орталықтан да тегін ала алады. Салық есептілігі нысандарын алушы өз бетінше сату орындарынан сатып ала алады.
Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың қабылданғаны/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача патента индивидуальным
предпринимателям»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача решения о применении специального налогового режима»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача решения о применении специального налогового режима» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 426 – 428433 – 452 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются выдача решения о применении специального налогового режима (далее – СНР)/об отказе в применении СНР либо мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги.

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Дара кәсіпкерлерге патент беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерінің мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Арнаулы салық режимін қолдану туралы шешімді беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Арнаулы салық режимін қолдану туралы шешімді беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына426 – 428433 – 452-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz) «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі));
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталығының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі арнаулы салық режимін (бұдан әрі – АСР) қолдану туралы /АСР қолданудан бас тарту туралы шешімді беру не Орталықтың мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабы болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается следующим лицам (далее – получатель):
1) для выдачи решения на СНР на основе упрощенной декларации:
индивидуальным предпринимателям:
предельная среднесписочная численность работников за налоговый период (календарный квартал) которых составляет 25 человек, включая самого индивидуального предпринимателя;
предельный доход за налоговый период (календарный квартал) которых составляет 10,0 млн. тенге;
юридическим лицам:
предельная среднесписочная численность работников за налоговый период (календарный квартал) которых составляет 50 человек;
предельный доход за налоговый период (календарный квартал) которых составляет 25,0 млн. тенге;
2) для выдачи решения на СНР для крестьянских или фермерских хозяйств – крестьянским или фермерским хозяйствам при наличии земельных участков на праве частной собственности и (или) на праве землепользования (включая право вторичного землепользования);
3) для выдачи решения на СНР для юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства) и сельских потребительских кооперативов:
юридическим лицам-производителям сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства), осуществляющим:
производство сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства) с использованием земли, переработку и реализацию указанной продукции собственного производства;
производство продукции животноводства и птицеводства (в том числе племенного) с полным циклом (начиная с выращивания молодняка), пчеловодства, аквакультуры (рыбоводства), а также переработку и реализацию указанной продукции собственного производства;
сельским потребительским кооперативам, осуществляющим:
реализацию сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства), произведенной крестьянскими или фермерскими хозяйствами - членами (пайщиками) данных кооперативов;
переработку сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства), произведенной крестьянскими или фермерскими хозяйствами - членами (пайщиками) данных кооперативов, и реализацию продукции, полученной в результате переработки данной продукции.
СНР не вправе применять:
1) юридические лица, имеющие филиалы, представительства;
2) филиалы, представительства юридических лиц;
3) налогоплательщики, имеющие иные обособленные структурные подразделения и (или) объекты налогообложения в разных населенных пунктах, кроме налогоплательщиков, осуществляющих деятельность по сдаче в аренду имущества;
4) юридические лица, в которых доля участия других юридических лиц составляет более 25 процентов;

6. Мемлекеттік қызмет мынадай тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
1) оңайлатылған декларация негізінде АСР қолдануға шешім беру бойынша:
дара кәсіпкерлерге:
дара кәсіпкердің өзін қоса алғанда, қызметкерлердің шекті орташа тізімдік саны салық кезеңі (күнтізбелік тоқсан) ішінде 25 адамды құраса;
салық кезеңі (күнтізбелік тоқсан) ішінде шекті табысы 10,0 млн. теңгені құраса;
заңды тұлғаларға:
қызметкерлердің шекті орташа тізімдік саны салық кезеңі (күнтізбелік тоқсан) ішінде 50 адамды құраса;
салық кезеңі (күнтізбелік тоқсан) ішінде шекті табысы 25,0 млн. теңгені құраса;
2) шаруа немесе фермер қожалықтары үшін АСР қолдануға шешім беру бойынша – жеке меншік құқығындағы және (немесе) жер пайдалану құқығындағы (қайталап жер пайдалану құқығын қоса алғанда) жер учаскелері бар шаруа немесе фермер қожалықтарына;
3) ауыл шаруашылығы өнімдерін, аквадақыл (балық өсіру) өнімін өндіруші заңды тұлғалар мен ауылдық тұтыну кооперативтері үшін АСР қолдануға шешім беру үшін:
ауыл шаруашылығы өнімдерін, акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімдерін өндіруші заңды тұлғалар:
ауыл шаруашылығы өнімдерін, акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімдерін өндіруді, өзі өндірген көрсетілген өнімді қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын;
толық кезеңді (төлді өсіруден бастап) мал шаруашылығы мен құс шаруашылығының (оның ішінде, асыл тұқымды), бал арасы шаруашылығының, акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімдерін өндіруді, сондай-ақ өзі өндірген көрсетілген өнімдерді қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғаларға;
ауылдық тұтыну кооперативтеріне:
шаруа немесе фермер қожалықтары – осы кооперативтердің мүшелері (пайшылары) өндірген ауыл шаруашылығы өнімдерін, акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімдерін өткізуді;
шаруа немесе фермер қожалықтары - осы кооперативтердің мүшелері (пайшылары) өндірген ауыл шаруашылығы өнімдерін, акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімдерін қайта өңдеуді және осы өнімдерді қайта өңдеу нәтижесінде алынған өнімдерді өткізуді жүзеге асыратын ауылдық тұтыну кооперативтеріне көрсетіледі.
Арнаулы салық режимін:
1) филиалдары, өкілдіктері бар заңды тұлғалардың;
2) заңды тұлғалар филиалдарының, өкілдіктерінің;
3) мүлікті жалға беру жөніндегі қызметін жүзеге асыратын салық төлеушілерден басқа әртүрлі елді мекендерде өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері және (немесе) салық салу объектілері бар салық төлеушілердің;
4) басқа заңды тұлғалардың қатысу үлесі 25 пайыздан асатын заңды тұлғалардың;

5) юридические лица, у которых учредитель одновременно является учредителем другого юридического лица, применяющего СНР.
СНР не распространяется на следующие виды деятельности:
1) производство подакцизных товаров;
2) хранение и оптовая реализация подакцизных товаров;
3) реализация отдельных видов нефтепродуктов - бензина, дизельного топлива и мазута;
4) организация и проведение лотерей (кроме государственных (национальных));
5) недропользование;
6) сбор и прием стеклопосуды;
7) сбор (заготовка), хранение, переработка и реализация лома и отходов цветных и черных металлов;
8) консультационные услуги;
9) деятельность в области бухгалтерского учета или аудита;
10) финансовая, страховая деятельность и посредническая деятельность страхового брокера и страхового агента;
11) деятельность в области права, юстиции и правосудия.
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) выдача решения о применении СНР/об отказе в применении СНР, прекращение применения СНР - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) сроки представления налогового заявления:
для получения решения на СНР на основе упрощенной декларации:
до начала налогового периода (календарный квартал);
в течение 20 рабочих дней после государственной регистрации получателя (вновь образованного юридического лица);
в течение 10 рабочих дней со дня государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя – для получателя (вновь образованного индивидуального предпринимателя);
в течение 10 календарных дней со дня возникновения несоответствия условиям применения СНР на основе патента – для перехода с СНР на основе патента;
до окончания срока действия патента – в иных случаях перехода с СНР на основе патента;
для получения решения на СНР для получателей (крестьянских или фермерских хозяйств):
не позднее 20 февраля первого года применения СНР;
в течение 30 рабочих дней после получения свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для получателей (крестьянских или фермерских хозяйств), образованных после 20 февраля;
в течение 30 календарных дней с момента постановки на регистрационный учет по месту нахождения данного земельного участка – при возникновении права на земельный участок после 20 февраля на территории другой административно-территориальной единицы;
в течение 30 календарных дней с момента постановки на регистрационный учет по месту нахождения данного земельного участка – при возникновении права на земельный участок после 20 февраля у налогоплательщика, осуществляющего виды деятельности, на которые не распространяется данный СНР;
для получения решения на СНР для получателей (юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства) и сельских потребительских кооперативов):
не позднее 10 декабря года, предшествующего году, указанному в налоговом заявлении на применение СНР;
в течение 30 календарных дней с момента государственной регистрации в органе юстиции – вновь образованными получателями;

5) құрылтайшысы арнаулы салық режимін қолданатын басқа заңды тұлғаның бір мезгілде құрылтайшысы болып табылатын заңды тұлғалардың қолдануға құқығы жоқ.
Арнаулы салық режимi мынадай қызмет түрлерiне:
1) акцизделетін тауарларды өндiруге;
2) акцизделетін тауарларды сақтауға және көтерме саудада өткізуге;
3) мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн - бензиндi, дизель отынын және мазутты өткізуге;
4) лотереяларды (мемлекеттік (ұлттық) лотереялардан басқа) ұйымдастыруға және өткізуге;
5) жер қойнауын пайдалануға;
6) шыны ыдыстарды жинауға және қабылдауға;
7) түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауға (дайындауға), сақтауға, қайта өңдеуге және өткізуге;
8) консультациялық қызметтер көрсетуге;
9) бухгалтерлiк есеп және аудит саласындағы қызметке;
10) сақтандыру брокері мен сақтандыру агентінің қаржы, сақтандыру қызметіне және делдалдық қызметіне;
11) құқық, әділет және сот төрелігі саласындағы қызметке қолданылмайды.
7. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) АСР қолдану туралы/АСР қолданудан бас тарту туралы шешімді беру - алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) салықтық өтінішті табыс ету мерзімдері:
оңайлатылған декларация негізінде АСР қолдануға шешім беру үшін:
салық кезеңі (күнтізбелік тоқсан) басталғанға дейін;
алушы (жаңадан құрылған заңды тұлға) мемлекеттік тiркелгеннен кейiн 20 жұмыс күні ішінде;
алушы (жаңадан құрылған дара кәсіпкер) үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тiркелген күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
патент негізінде АСР-іне көшкен кезде - патент негізінде АСР қолдану шарттарына сәйкессіздік туындаған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде;
патент негізінде АСР-інен көшудің өзге жағдайларында - патенттің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін;
алушы (шаруа немесе фермер қожалықтары) үшін АСР-не қолдануға шешім алу үшін:
АСР қолданылатын бірінші жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей;
20 ақпаннан кейін құрылған алушы (шаруа немесе фермер қожалықтары) үшін - дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алғаннан кейін 30 жұмыс күні ішінде;
20 ақпаннан кейін басқа әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы жер учаскесіне құқық туындаған жағдайда - осы жер учаскесінің орналасқан орны бойынша тіркеу есебіне қойылған сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде;
осы АСР қолданылмайтын қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеушіде 20 ақпаннан кейін жер учаскесіне құқық туындаған жағдайда - осы жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тіркеу есебіне қойылған сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде;
ауыл шаруашылығы өнімдерін, аквадақыл (балық өсіру) өнімін өндіруші заңды тұлғалар мен ауылдық тұтыну кооперативтері үшін АСР қолдану үшін шешім беру үшін:
АСР қолдануға салықтық өтініште көрсетілген жылдың алдындағы жылдың 10 желтоқсанынан кешіктірмей;
жаңадан құрылған салық төлеушілер - әділет органында мемлекеттік тіркелген сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде;

в течение 30 календарных дней с момента постановки на регистрационный учет по месту нахождения данного земельного участка – в случае возникновения права на земельный участок после 1 января текущего календарного года;
для прекращения применения СНР:
не позднее 31 декабря налогового периода, предшествующего году прекращения СНР - при принятии добровольного решения о прекращении применения СНР для крестьянских или фермерских хозяйств;
в течение 10 календарных дней с момента возникновения несоответствия - в случае несоответствия условиям применения СНР на основе упрощенной декларации;
в течение 5 рабочих дней с момента возникновения несоответствия - в случае несоответствия условиям применения СНР для крестьянских или фермерских хозяйств и для юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства) и сельских потребительских кооперативов.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы - для получения решения на СНР;
2) копии правоустанавливающих, идентификационных документов на земельные участки, засвидетельствованные нотариально или сельскими (поселковыми) исполнительными органами - для получения решений на СНР для крестьянских или фермерских хозяйств, юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства) и сельских потребительских кооперативов;
3) копии актов определения оценочной стоимости земельных участков, выданных уполномоченным государственным органом по управлению земельными ресурсами, засвидетельствованные нотариально или сельскими (поселковыми) исполнительными органами - для получения решения на СНР для крестьянских или фермерских хозяйств.
Налоговое заявление для получения решения на СНР получатели могут представить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.

ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан кейін жер учаскесіне құқық туындаған жағдайда - осы жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тіркеу есебіне қойылған сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде.
АСР қолдануды тоқтату үшін:
шаруа немесе фермерлік қожалықтар үшін АСР қолдануды тоқтату туралы ерікті түрде шешім қабылдаған кезде – АСР тоқтату жылының алдындағы салық кезеңінің 31 желтоқсанынан кешіктірмей;
оңайлатылған декларация негізінде АСР қолдану шарттарына сәйкес келмеген жағдайда – сәйкессіздік туындаған сәттен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде;
шаруа немесе фермер қожалықтары үшін АСР, ауыл шаруашылығы өнімдерін, аквадақыл (балық өсіру) өнімін өндіруші заңды тұлғалар мен ауылдық тұтыну кооперативтеріне арналған АСР қолдану шарттарына сәйкес келмеген жағдайда - сәйкессіздік туындаған сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:
1) АСР қолдануға шешім алу үшін – белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) шаруа немесе фермер қожалықтары үшін АСР, ауыл шаруашылығы өнімдерін, аквадақыл (балық өсіру) өнімін өндіруші заңды тұлғалар мен ауылдық тұтыну кооперативтеріне арналған АСР қолдануға шешім алу үшін -нотариус немесе ауылдық (кенттік) атқарушы органдар куәландырған жер учаскелеріне құқық белгілеу, сәйкестендіру құжаттарының көшірмесін;
3) шаруа немесе фермер қожалықтары үшін АСР қолдануға шешім алу үшін - жер ресурстарын басқару жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген, нотариус немесе ауылдық (кенттік) атқарушы органдар куәландырған жер учаскелерінің бағаланатын құнын айқындайтын актілердің көшірмесін уәкілетті органға тапсырады.
АСР қолдануға шешім алу үшін салықтық өтінішті электрондық түрде «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервисі (СЕӨС) арқылы, салық органында орнатылған салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютерден табыс ете алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, сонан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.

12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика», СОНО. Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) получатель не соответствует условиям, указанным в пункте 6 настоящего стандарта;
2) получателем не представлены документы для применения СНР в сроки, указанные в пункте 1 статьи 435 Налогового кодекса.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника Центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству Центра.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары www.e.gov.kz порталында, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы Орталықтан да тегін ала алады.
Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен», СЕӨС-нен жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
«Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың қабылданғаны/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошталық хабарламаға белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға Орталықта қолма-қол беріледі (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі).
16. Егер:
1) алушы осы стандарттың 6-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес болмаса;
2) алушы АСР қолдану үшін құжатты Салық кодексінің 435-бабы 1-тармағында көрсетілген мерзімде тапсырмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметi, адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы Орталық басшылығына жүгінеді.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача решения о применении специального
налогового режима»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию
(за исключением виноматериала и пива)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала и пива)» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астана и Алматы (далее – налоговый департамент) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 653 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 9 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции» и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1349 «О маркировке (перемаркировке) отдельных видов подакцизных товаров учетно-контрольными марками и акцизными марками», от 30 декабря 2011 года № 1720  «Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок и акцизных марок».

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Арнаулы салық режимін қолдану
туралы шешімді беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Алкоголь өніміне (шарап материалы мен
сыраны қоспағанда) есепке алу-бақылау таңбаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Алкоголь өніміне (шарап материалы мен сыраны қоспағанда) есепке алу-бақылау таңбаларын беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 653-бабына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін есепке алу-бақылау таңбаларымен және акциздік таңбалармен таңбалау (қайта таңбалау) туралы» 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1349, «Есепке алу-бақылау таңбалары мен акциздік таңбаларды алу, есепке алу, сақтау және беру қағидаларын бекіту туралы» 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1720 қаулыларына сәйкес көрсетіледі.

4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах налогового департамента.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в налоговом департаменте являются выдача учетно-контрольных марок (далее – УКМ) с нанесенным штрих-кодом, выдача накладной либо мотивированный ответ налогового департамента об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается следующим физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель):
1) индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам, осуществляющим деятельность по производству алкогольной продукции;
2) юридическим лицам-резидентам Республики Казахстан, импортирующим на территорию Республики Казахстан алкогольную продукцию;
3) конкурсным и реабилитационным управляющим при реализации имущества (активов) должника.
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте:
1) выдача УКМ с нанесенным штрих-кодом, выдача накладной - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) срок представления заявки на изготовление УКМ – в течение 45 календарных дней до наступления нового календарного года;
в случае представления заявок на изготовление УКМ после установленного срока – в течение 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором планируется получение УКМ;
срок представления изменений и дополнений в части видов и количества УКМ в ранее представленные заявки – в течение 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ;
срок перечисления получателю денег на расчетный счет поставщика в соответствии с заявкой на изготовление УКМ (по каждому месяцу отдельно) – в течение 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ.
8. Государственная услуга оказывается платно.
За изготовление УКМ вносится оплата на расчетный счет изготовителя УКМ. Оплата УКМ получателями осуществляется на расчетный счет поставщика УКМ (Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан»; 050061, города Алматы, ул. Фурката, 4; РНН 600300123965; БИН 040340003379; ИИК KZ61125KZT1001300102; БИК NBRKKZKX). Информацию о стоимости УКМ можно получить в налоговом департаменте.
В случае изменения реквизитов изготовителя налоговый департамент незамедлительно сообщает об этом получателю, подавшему заявку, соответствующим письмом. Об ознакомлении с реквизитами поставщика УКМ оформляется расписка и проставляется подпись в копии договора на изготовление УКМ.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) салық департаментінің стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Салық департаментінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі штрих-код жапсырылған есепке алу-бақылау таңбаларын (бұдан әрі – ЕБТ) беру, жүкқұжат беру не салық департаментінің мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметтер мынадай жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
1) алкоголь өнімін өндіру бойынша қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға;
2) алкоголь өнімін Қазақстан Республикасының аумағына импорттаушы Қазақстан Республикасының резидент-заңды тұлғаларына;
3) борышкердің мүлкін (активтерін) өткізген кезде конкурстық және оңалтушы басқарушыларға көрсетіледі.
7. Салық департаментінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) штрих-код жапсырылған ЕБТ беру, жүкқұжат беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) ЕБТ жасауға арналған өтінім беру мерзімі - жаңа күнтізбелік жыл басталғанға дейін күнтізбелік 45 күн ішінде;
ЕБТ жасауға арналған өтінімді белгіленген мерзімнен кейін берген жағдайда – ЕБТ алу жоспарланған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 30 күн ішінде;
бұрын берілген ЕБТ жасауға арналған өтінімге ЕБТ түрлері мен саны бөлігіне өзгерістер мен толықтырулар табыс ету мерзімі - ЕБТ алу жүзеге асырғанға дейін күнтізбелік 30 күн ішінде;
ЕБТ жасауға арналған өтінімге сәйкес жеткізушінің есеп шотына алушының ақша аудару мерзімі (әр ай бойынша бөлек) - ЕБТ алу жүзеге асыру жоспарланған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 30 күн ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
ЕБТ жасау үшін ЕБТ жасаушының есеп шотына төлем жасау қажет. ЕБТ төлемін алушы ЕБТ жасаушының («Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны 050061, Алматы қаласы, Фурқат көшесі, 4; СТН 600300123965; БСН 040340003379; ЖСК KZ61125KZT1001300102; БСК NBRKKZKX) есеп шотында жүзеге асырылады. ЕБТ құны туралы ақпаратты салық департаментінен алуға болады.
Жасаушының деректемелері өзгерген жағдайда салық департаменті тиісті хатпен өтінімді табыс еткен алушыға тез арада хабарлайды. ЕБТ жасаушының деректемелерімен таныс болғандығы туралы қолхат ресімделеді және ЕБТ жасауға арналған шарттың көшірмесіне қол қойылады.

9. График работы налогового департамента - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в налоговом департаменте, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в налоговый департамент:
1) заявку установленной формы посредством информационной системы (Клиентское приложение для производителей и/или импортеров) – для изготовления УКМ;
2) заявление установленной формы в бумажном виде и посредством информационной системы (Клиентское приложение для производителей и/или импортеров) – для нанесения штрих-кода на УКМ, получения УКМ;
3) копию внешнеторгового договора (контракта), на основании которого осуществляется ввоз алкогольной продукции - для изготовления УКМ;
4) оригинал доверенности на имя работника получателя на получение УКМ, подписанной первым руководителем и главным бухгалтером, заверенной печатью получателя - для получения УКМ;
5) копию приказа о принятии на работу лица, получающего УКМ - для получения УКМ;
6) копию документа, удостоверяющего личность работника получателя - для получения УКМ;
7) копию лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции (при ввозе алкогольной продукции с территории государств-членов таможенного союза) или на импорт алкогольной продукции (при ввозе алкогольной продукции с территории государств, не являющихся членами таможенного союза) – для получения УКМ;
8) документ, подтверждающий уплату акцизов – для получения УКМ;
9) документ, подтверждающий оплату за УКМ - для получения УКМ.
При приеме документов сотрудник налогового департамента сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
При выдаче УКМ на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан и импортируемую с территории государств-членов таможенного союза, материально-ответственным лицом налогового департамента выписывается накладная в двух экземплярах, которая подписывается обеими сторонами. Один экземпляр накладной передается получателю, второй экземпляр остается в налоговых органах.
При выдаче УКМ на импортируемую алкогольную продукцию накладная выписывается в трех экземплярах: первый и второй экземпляры выдаются получателю (второй экземпляр – для представления в таможенный орган), третий экземпляр остается в налоговом департаменте.

9. Салық департаментінің жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар салық департаментінде көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсеуді алу үшін алушы салық департаментіне мыналарды тапсырады:
1) ЕБТ жасау үшін - ақпараттық жүйе арқылы белгіленген нысанда өтінімді (Өндірушілер және (немесе) импорттаушылар үшін ЕБТ ақпараттық жүйесінің клиенттік қосымшасы»);
2) ЕБТ алуға, ЕБТ-ға штрих-код жапсыру үшін - ақпараттық жүйе арқылы белгіленген нысанда қағаз түріндегі өтінімді (Өндірушілер және (немесе) импорттаушылар үшін ЕБТ ақпараттық жүйесінің клиенттік қосымшасы);
3) ЕБТ жасау үшін - өтінімге оның негізінде алкоголь өнімін әкелу жүзеге асырылатын сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесі;
4) ЕБТ жасау үшін - бірінші басшы мен бухгалтер қол қойған, алушының мөрімен куәландырылған алушының қызметкерінің атына берілген ЕБТ алуға сенімхаттың түпнұсқасы;
5) ЕБТ алу үшін - ЕБТ алушы тұлғаны жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі;
6) ЕБТ алу үшін - алушының қызметкерінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
7) ЕБТ алу үшін - алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада өткізуге (алкоголь өнімін кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан әкелген кезде) немесе алкоголь өнімінің импортына (алкоголь өнімін кеден одағының мүшесі болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтарынан әкелген кезде) лицензияның көшірмесі;
8) ЕБТ алу үшін - акциздерді төленгенін растайтын төлем құжаты;
9) ЕБТ алу үшін - ЕБМ үшін төленгенін растайтын төлем құжаты.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан импортталатын алкоголь өніміне ЕБМ берген кезде, салық департаментінің материалдық-жауапты адамы екі тарап қол қояын екі данада жүкқұжат жазып береді. Жүкқұжаттың бір данасы алушыға беріледі, екінші данасы салық департаментінде қалады.
Импортталатын алкоголь өніміне ЕБМ берген кезде жүкқұжат үш данада жүкқұжат жазып беріледі: бірінші және екінші дана алушыға беріледі (екінші дана – кеден органына табыс ету үшін) үшінші дана салық департаментінде қалдырылады.

12. Формы заявки, заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания налогового департамента.
Формы заявки, заявления получатель может также получить бесплатно в налоговом департаменте.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Клиентском приложении для производителей и/или импортеров».
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Клиентского приложения для производителей и/или импортеров». Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные налоговому департаменту для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Клиентское приложение для производителей и/или импортеров» получатель получает сообщение о принятии заявки в Журнале работы информационной системы.
При обращении по почте работником налогового департамента проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется материально-ответственными лицами в налоговом департаменте - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) получатель не соответствует условиям, указанным в пункте 6 настоящего стандарта;
2) при согласовании заявки на изготовление УКМ с налоговым департаментом получателем не представлена копия внешнеторгового договора (контракта);
3) получателем произведена не полная уплата суммы акцизов.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность налогового департамента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа налогового департамента, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтінім нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, салық департаментінің күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтінім нысандарын алушы салық департаментінен де тегін ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді www.salyk.kz интернет-ресурсынан алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу қажет және «Өндірушілерге және /немесе импорттаушыларға арналған ЕБТ клиенттік қосымшасы» электрондық құжат нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
Электрондық құжатты жөнелту «Өндірушілерге және /немесе импорттаушыларға арналған ЕБТ клиенттік қосымшасынан» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін салық департаментіне табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойыла отырып талон беріледі.
«Өндірушілерге және /немесе импорттаушыларға арналған ЕБТ клиенттік қосымшасы» арқылы жүгінген кезде алушы ақпараттық жүйенің Жұмыстар журналында өтінімді қабылдағаны туралы хабарлама алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде салық департаментінің қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға салық департаментінде салық департаментінде материалдық-жауапты адамдар – қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) береді.
16. Егер:
1) алушы осы стандарттың 6-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмесе;
2) ЕБТ таңбаларын жасауға өтінімді салық департаментімен келіскен кезде алушы сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесін табыс етпесе;
3) алушы акциздердің сомасын толықтай жүргізбесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық департаментінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Салық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.

8 (7152) 46-73-32
14
Налоговый
департамент по
Южно-
Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Б.Момышулы, 27
www.naloguko.
shym.kz
8(7252) 23-29-01
кабинет № 201
8 (7252) 23-27-02
8 (7252) 23-27-03
15
Налоговый
департамент
по г. Алматы
г.Алматы,
пр.Абылай Хана, 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61
кабинет № 316
8 (7272) 72-11-60
8 (7272) 67-69-88
16
Налоговый
департамент по г.Астана
г. Астана,
пр. Республики 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83
кабинет № 501
8 (7172) 77-32-69
8 (7172) 77-32-02
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача учетно-контрольных марок на
алкогольную продукцию (за исключением
виноматериала и пива)»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача акцизных марок на табачные изделия»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача акцизных марок на табачные изделия» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астане и Алматы (далее – налоговый департамент) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 653 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1349 «О маркировке (перемаркировке) отдельных видов подакцизных товаров учетно-контрольными марками и акцизными марками», от 30 декабря 2011 года № 1720 «Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи акцизных и учетно-контрольных марок».

8 (7152) 46-73-32
14
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Шымкент қ., Б.Момышұлы көшесі, 27
www.naloguko.shym.kz
8(7252) 23-29-01 № 201 кабинет
8 (7252) 23-27-02
8 (7252) 23-27-03
15
Алматы қаласы бойынша салық департаменті
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61 № 316 кабинет
8 (7272) 72-11-60
8 (7272) 67-69-88
16
Астана қаласы бойынша салық департаменті
Астана қ. Республика даң., 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83 № 501 кабинет
8 (7172) 77-32-69
8 (7172) 77-32-02
«Алкоголь өніміне (шарап материалы мен
сыраны қоспағанда) есепке
алу-бақылау таңбаларын беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Темекі өнімдеріне акциздік таңбалар беру»
мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Темекі өнімдеріне акциздік таңбалар беру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 653-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін есепке алу-бақылау таңбаларымен және акциздік таңбалармен таңбалау (қайта таңбалау) туралы» 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1349, «Есепке алу-бақылау таңбалары мен акциздік таңбаларды алу, есепке алу, сақтау және беру қағидаларын бекіту туралы» 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1720 қаулыларына сәйкес көрсетіледі.

4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах налогового департамента.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в налоговом департаменте являются выдача акцизных марок, накладной либо мотивированный ответ налогового департамента об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается следующим физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель):
1) отечественным производителям табачных изделий;
2) конкурсным и реабилитационным управляющим, реализующим имущество (активы) должника;
3) импортерам табачных изделий.
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте:
1) выдача акцизных марок, накладной - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) срок представления заявки на приобретение акцизных марок – в течение 45 календарных дней до наступления нового календарного года;
в случае представления заявок на приобретение акцизных марок после установленного срока – в течение 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором планируется получение акцизных марок;
срок представления изменений и дополнений в части видов и количества акцизных марок в ранее представленные заявки – в течение 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение акцизных марок;
срок перечисления денег на расчетный счет поставщика в соответствии с заявкой на приобретение акцизных марок (по каждому месяцу отдельно) – в течение 30 календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение акцизных марок.
8. Государственная услуга оказывается платно.
За изготовление акцизных марок вносится оплата на расчетный счет изготовителя акцизных марок. Оплата акцизных марок осуществляется на расчетный счет поставщика акцизных марок (Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан»; 050061, г. Алматы, ул. Фурката 4; РНН 600300123965; БИН 040340003379; ИИК KZ61125KZT1001300102; БИК NBRKKZKX). Информацию о стоимости акцизных марок можно получить в налоговом департаменте.
В случае изменения реквизитов поставщика налоговый департамент незамедлительно сообщают об этом получателю, подавшему заявку соответствующим письмом. Об ознакомлении с реквизитами поставщика акцизных марок оформляется расписка и проставляется подпись в копии договора на изготовление акцизных марок.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) салық департаментінің стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Салық департаментінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі акциздік таңбаларды беру, жүкқұжат беру не салық департаментінің мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметтер мынадай жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
1) отандық темекі өнімдерін өндірушілерге;
2) борышкердің мүлкін (активтерін) өткізуші конкурстық және оңалтушы басқарушыларына;
3) темекі өнімдерін импорттаушыларға көрсетіледі.
7. Салық департаментінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) акциздік таңбаларды беру, жүкқұжат беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) акциздік таңбаларды сатып алуға өтінім беру мерзімі - жаңа күнтізбелік жыл басталғанға дейін күнтізбелік 45 күн ішінде;
акциздік таңбаларды сатып алуға өтінім белгіленген мерзімнен кейін берілген жағдайда - акциздік таңбаларды алу жоспарлаған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 30 күн ішінде;
бұрын берілген өтінімдерге акциздік таңбалардың түрлері мен саны бөлігінде өзгерістер мен толықтыруларды ұсыну мерзімі - акциздік таңба алу жүзеге асыруды жоспарлаған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 30 күн ішінде;
акциздік таңбаларды сатып алуға өтінімге сәйкес өнім берушінің есеп шотына ақша аудару мерзімі (әр ай бойынша бөлек) - акциздік таңба алу жүзеге асыруды жоспарлаған айдың 1 күніне дейін күнтізбелік 30 күн ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Акциздік таңбаларды жасау үшін акциздік таңбаларды жасаушының есеп шотына төлем жасау қажет. Акциздік таңбалар төлемі акциздік таңбаларды жеткізушінің есеп шотына жүзеге асырылады («Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны 050061, Алматы қаласы, Фурқат көшесі, 4; СТН 600300123965; БСН 040340003379; ЖСК KZ61125KZT1001300102; БСК NBRKKZKX). Акциздік таңбалардың құны туралы ақпаратты салық департаментінен алуға болады.
Жасаушының деректемелері өзгерген жағдайда салық департаменттері тиісті хатпен өтінімді табыс еткен алушыға тез арада хабарлайды. Акциздік таңбаларды жасаушының деректемелерімен таныс болғандығы туралы қолхат ресімделеді және акциздік таңбаларды жасауға арналған шарттың көшірмесіне қол қойылады.

9. График работы налогового департамента - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в налоговом департаменте, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в налоговый департамент:
1) заявку установленной формы посредством информационной системы (Клиентское приложение для декларантов) - для изготовления акцизных марок;
2) заявление установленной формы в бумажном виде и посредством информационной системы (Клиентское приложение для декларантов) - для получения акцизных марок;
3) копию внешнеторгового контракта, на основании которого осуществляется ввоз табачных изделий – для изготовления акцизных марок; представляют получатели, импортирующие табачные изделия;
4) оригинал доверенности на имя сотрудника получателя, подписанный первым руководителем и главным бухгалтером, заверенной печатью получателя - для получения акцизных марок;
5) копию приказа о принятии на работу лица, получающего акцизные марки – для получения акцизных марок;
6) копию документа, удостоверяющего личность сотрудника получателя акцизных марок - для получения акцизных марок;
7) копию лицензии, выданной получателям на соответствующий вид деятельности – для получения акцизных марок;
8) подлинник платежного документа, подтверждающего уплату акцизов – для получения акцизных марок;
9) подлинник платежного документа, подтверждающего оплату за акцизные марки – для получения акцизных марок;
10) подлинник платежного документа, подтверждающего уплату акциза на импортируемые табачные изделия – для получения акцизных марок на импортируемые табачные изделия.
При приеме документов сотрудник налогового департамента сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
При выдаче акцизных марок на табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан, работником налогового департамента выписывается накладная в 2-х экземплярах, которая подписывается обеими сторонами. Один экземпляр накладной передается получателю, второй экземпляр остается в налоговом департаменте.
При выдаче акцизных марок на импортируемые табачные изделия накладная выписывается в 3-х экземплярах: первый и второй экземпляры выдаются получателям (второй экземпляр – для представления в таможенный орган), третий экземпляр остается в налоговом департаменте.

9. Салық департаментінің жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар салық департаментінде көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алушы салық департаментіне мыналарды тапсырады:
1) акциздік таңбаларды жасау үшiн - ақпараттық жүйесі арқылы белгіленген нысандағы өтінім (Декларанттар үшін клиенттік қосымша);
2) акциздік таңбаларды алу үшiн - ақпараттық жүйесі арқылы белгіленген нысанда қағаз түріндегі өтінімді (Декларанттар үшін клиенттік қосымша);
3) темекі өнімдерін импорттайтын алушылар акциздік таңбаларды жасау үшiн - оның негізінде темекі өнімдерін әкелу жүзеге асырылатын сыртқы сауда келісімнің көшірмесі;
4) акциздік таңбаларды алу үшiн - бірінші басшы мен бухгалтер қол қойған, алушының мөрімен куәландырылған алушының қызметкерінің атына берілген сенімхаттың түпнұсқасы;
5) акциздік таңбаларды алу үшiн - акциздік таңбаларды алушы тұлғаны жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі;
6) акциздік таңбаларды алу үшiн - акциздік таңбаларды алушының қызметкерінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
7) акциздік таңбаларды алу үшiн - алушыларға тиісті қызмет түріне берілген лицензияның көшірмесі;
8) акциздік таңбаларды алу үшiн - акциздердің төленгенін растайтын төлем құжаты;
9) акциздік таңбаларды алу үшiн - акциздік таңбаларды алуға төлемді растайтын төлем құжаты;
10) импортталатын темекі өнімдеріне арналған акциздік таңбаларды алу үшiн - импортталатын темекі өнімдеріне акциз төлемін растайтын төлем құжаттың түпнұсқасы.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан импортталатын темекі өнімдеріне арналған акциздік таңбаларды берген кезде салық департаментінің қызметкері екі тарап қол қоятын екі данада жүкқұжат жазып береді. Жүкқұжаттың бір данасы алушыға беріледі, екінші данасы салық департаментінде қалады.
Импортталатын темекі өнімдеріне арналған акциздік таңбаларды берген кезде жүкқұжат 3 данада жүкқұжат жазып беріледі: бірінші және екінші дана алушыға беріледі (екінші дана – кеден органына табыс ету үшін) үшінші дана салық департаментінде қалдырылады.

8 (7252) 23-27-02
8 (7252) 23-27-03
15
Налоговый
департамент
по г. Алматы
г.Алматы,
пр.Абылай Хана, 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61
кабинет № 316
8 (7272) 72-11-60
8 (7272) 67-69-88
16
Налоговый
департамент по г.Астана
г. Астана,
пр. Республики 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83
кабинет № 501
8 (7172) 77-32-69
8 (7172) 77-32-02
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача акцизных марок на табачные изделия»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Приостановление (продление, возобновление)
представления налоговой отчетности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Приостановление (продление, возобновление) представления налоговой отчетности» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 7374 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе являются выдача решений о приостановлении или об отказе в приостановлении представления налоговой отчетности, отметка работника Центра о приеме на втором экземпляре налогового заявления либо мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги.
Приостановление представления налоговой отчетности не распространяется на порядок и сроки представления налоговой отчетности по налогам на имущество, транспортные средства и земельному налогу, по плате за пользование земельными участками.

8 (7252) 23-27-02
8 (7252) 23-27-03
15
Алматы қаласы бойынша салық департаменті
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61 № 316 кабинет
8 (7272) 72-35-01
8 (7272) 67-69-88
16
Астана қаласы бойынша салық департаменті
Астана қ. Республика даң., 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83 № 501 кабинет
8 (7172) 77-32-02
8 (7172) 77-32-69
«Темекі бұйымдарына акциздік
таңбалар беру» мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Салық есептілігін табыс етуді тоқтата
тұру (ұзарту, қайта бастау)»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Салық есептілігін беруді тоқтата тұру (ұзарту, қайта бастау)» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына7374-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызмет көрсетулер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталық телефоны (8(7172) 58-09-09) арқылы да көрсетілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы не салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұрудан бас тарту туралы шешімді беру, салықтық өтініштің екінші данасына салықтық өтініштің қабылданғаны туралы Орталық қызметкерінің белгісі болып табылады.
Салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру мүлікке, көлік құралы салықтары мен жер салығы бойынша, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша салық есептілігін табыс ету тәртібі мен мерзімдеріне қолданылмайды.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам, на которых в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан возложена обязанность по представлению налоговых форм (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе:
1) выдача решений о приостановлении или об отказе в приостановлении представления налоговой отчетности, за исключением случаев обращения индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим на основе патента - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в  пункте 11 настоящего стандарта;
выдача решений о приостановлении или об отказе в приостановлении представления налоговой отчетности индивидуальным предпринимателям, применяющим специальный налоговый режим на основе патента - в течение дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) налоговую отчетность по видам налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям с начала налогового периода до даты приостановления деятельности, указанной в налоговом заявлении – не представляют индивидуальные предприниматели, применяющие специальный налоговый режим на основе патента, представление отчетности;
3) расчет для получения патента до окончания срока приостановления деятельности на предстоящий период со дня возобновления деятельности - представляют получатели, применяющие специальный налоговый режим на основе патента, в случае принятия решения о возобновлении деятельности.
Налоговые формы получатели могут предоставить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
При обращении за продлением срока приостановления представления налоговой отчетности налоговая отчетность, указанная в настоящем подпункте, не представляется при условии наличия отметки работника Центра о приеме налогового заявления.
После истечения срока приостановления деятельности, указанного в решении о приостановлении представления налоговой отчетности, получатель представляет в Центр налоговую отчетность в порядке, установленном Налоговым кодексом.
При принятии получателем решения о возобновлении деятельности до окончания срока приостановления деятельности, необходимо до окончания срока приостановления деятельности в Центр представить налоговое заявление и налоговую отчетность в порядке, установленном Налоговым кодексом, за исключением получателями, применяющими специальный налоговый режим на основе патента.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салық есептілігін табыс ету міндеті жүктелген заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) патент негізіндегі арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлер жүгінген жағдайларды қоспағанда, салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы немесе тоқтата тұрудан бас тарту туралы шешімді беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
патент негізіндегі арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлерге салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы немесе тоқтата тұрудан бас тарту туралы шешімді беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күн ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мыналарды тапсырады:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтініш;
2) салық кезеңі басталғаннан бастап салықтық өтініште көрсетілген қызметті тоқтата тұру күніне дейін салықтың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түрлері, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша салық есептілігін - патент негізіндегі арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлер табыс етпейді;
3) тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін салық органына қызметін қайта бастаған күнінен бастап алдағы кезеңге патент алу үшін есеп - қызметті қайта бастау туралы шешім қабылдаған жағдайда патент негізіндегі арнаулы салық режимін қолданатын алушылар тапсырады.
Салық нысандарын алушылар «Салық төлеушінің кабинеті»
веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервистері (бұдан әрі – СЕӨС), салық органында орнатылған салық төлеуші терминалы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютер арқылы табыс ете алады.
Салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру мерзімін ұзарту үшін жүгінген кезде осы тармақшада көрсетілген салық есептілігі салықтық өтініштің қабылданғаны туралы Орталық қызметкерінің белгісі болса, табыс етілмейді.
Салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы шешімде көрсетілген қызметті тоқтата тұру мерзімі өткеннен кейін алушы Орталыққа Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салық есептілігін табыс етеді.
Патент негізіндегі арнаулы салық режимін қолданатын алушыларды қоспағанда, алушы қызметті тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін қызметті қайта бастау туралы шешім қабылдаған жағдайда қызметті тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін Орталыққа Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салықтық өтініш пен салық есептілігін табыс етуі қажет.

12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
Формы налоговой отчетности получатель самостоятельно может приобрести в местах продажи.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика». Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или в «Кабинет налогоплательщика», СОНО при электронном обращении получателя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) получатель - индивидуальный предприниматель, применяющий специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств;
2) получатель - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, являющееся плательщиком налога на игорный бизнес и (или) фиксированного налога;
3) получатель - юридическое лицо, применяющее специальный налоговый режим для юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции и сельских потребительских кооперативов;
4) получатель имеет налоговую задолженность на дату подачи заявления или непредставления налоговой отчетности, которую необходимо представить одновременно с налоговым заявлением, за исключением случаев обращения получателя, применяющего специальный налоговый режим на основе патента.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары Қазақстан  Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы Орталықтан да тегін ала алады.
Салық есептілігі нысандарын алушы өз бетінше сату орындарынан сатып ала алады.
Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың қабылданғаны/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға Орталықта
– қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) немесе алушы электрондық жүгінген кезде «Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС жеткізіледі.
16. Егер:
1) алушы шаруа немесе фермер қожалықтары үшін арнаулы салық режимдерін қолданатын дара кәсіпкер болса;
2) алушы ойын бизнесі салығын және (немесе) тіркелген салықты төлеуші болып табылатын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға болса;
3)алушы ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші заңды тұлғалар мен селолық тұтыну кооперативтері үшін арнаулы салық режимін қолданатын заңды тұлға болса;
4) алушы өтінішті берген күнге салық берешегі болса немесе патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлер жүгінген жағдайларды қоспағанда, алушы салықтық өтінішпен бірге табыс етуге тиіс салық есептілігін табыс етпесе, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Приостановление (продление, возобновление)
представления налоговой отчетности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Внесение новых моделей контрольно-кассовых машин
в Государственный реестр контрольно-кассовых машин»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Внесение новых моделей контрольно-кассовых машин (ККМ) в Государственный реестр контрольно-кассовых машин» оказывается Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по адресу: 010000, город Астана, проспект Победы 11, здание «Дом министерства финансов», кабинет № 102.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьей 651 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах уполномоченного органа;
3) на стендах территориальных органов уполномоченного органа.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Салық есептілігін табыс етуді тоқтата
тұру (ұзарту, қайта бастау)»
мемлекеттік қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне
бақылау-касса машиналарының жаңа модельдерін енгізу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне бақылау-касса машиналарының жаңа моделдерін енгізу» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) 010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы 11, «Қаржы министрлігі үйі» ғимараты, № 102 кабинеті мекенжайы бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына651-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызмет көрсетулер» бөлімі);
2) уәкілетті органның стенділерінде;
3) уәкілетті органның аумақтық органдарының стенділерінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталық телефоны (8 (7172) 58-09-09) арқылы да көрсетілуі мүмкін.

5. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе являются выдача решений о включении или об отказе во включении модели контрольно-кассовой машины (далее – ККМ) в Государственный реестр ККМ, либо мотивированный отказ уполномоченного органа в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам, заинтересованным во внесении новых моделей ККМ в Государственный реестр ККМ (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе:
1) выдача решений о включении или об отказе во включении модели ККМ в Государственный реестр – в течение 30 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) при принятии уполномоченным органом решения об исключении модели ККМ из Государственного реестра ККМ – уведомление получателей в течение шестимесячного периода до исключения модели ККМ из Государственного реестра ККМ.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган:
1) налоговое заявление установленной формы – для включения в реестр модели ККМ;
2) эталонный образец модели ККМ – для включения в реестр модели ККМ;
3) паспорт завода-изготовителя ККМ – для включения в реестр модели ККМ;
4) техническую документацию завода-изготовителя – для включения в реестр модели ККМ;
5) образцы формируемых чеков и отчетов, распечатанных как заводом-изготовителем, так и получателем с ККМ в фискальном и не фискальном режиме – для включения в реестр модели ККМ;

5. Уәкілетті органда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі бақылау-касса машиналарының (бұдан әрі – БКМ) моделін Мемлекеттік тізілімге енгізу туралы немесе енгізуден бас тарту туралы шешімді беру не уәкілетті органның мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет БКМ мемлекеттік тізіліміне жаңа БКМ модельдерін енгізуге мүдделі жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік тізілімге БКМ моделін енгізу туралы немесе енгізуден бас тарту туралы шешімді беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 30 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) уәкілетті орган БКМ моделiн БКМ мемлекеттiк тiзiлiмінен алып тастау туралы шешім қабылдаған кезде – БКМ моделiн БКМ мемлекеттiк тiзiлiмінен алып тастағанға дейін алты айлық кезең ішінде алушыларға хабарлау.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар уәкілетті органда көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы уәкілетті органға мыналарды:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтініш – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
2) БКМ моделінің эталондық үлгісін – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
3) БКМ жасаушы зауыттың паспортын – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
4) жасаушы зауыттың техникалық құжаттамасын – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
5) фискалды және фискалсыз режимде БКМ жасаушы зауыт, сол сияқты алушы басып шығарған, қалыптастырылатын чектер мен есептердің үлгілерін – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;

6) руководство по эксплуатации ККМ на бумажном и электронном носителях – для включения в реестр модели ККМ;
7) руководство для работника уполномоченного органа на бумажном и электронном носителях, содержащее подробное описание действий работника уполномоченного при установке фискального режима, перерегистрации ККМ, снятии фискальных отчетов, отчета о текущем состоянии кассы (Х-отчет), а также при введении информации, которая должна содержаться в контрольном чеке - для включения в реестр модели ККМ;
8) гарантийное обязательство завода-изготовителя по технической поддержке модели ККМ – для включения в реестр модели ККМ;
9) сведения о соответствии технических характеристик модели ККМ, указанных в документации завода-изготовителя, основным техническим требованиям установленной формы – для включения в реестр модели ККМ;
10) нотариально засвидетельствованную копию сертификата соответствия модели ККМ – для включения в реестр модели ККМ;
11) цветную фотографию модели ККМ на бумажном и электронном носителях – для включения в реестр модели ККМ;
12) программное обеспечение на электронном носителе для подключения фискального регистратора к персональному компьютеру – для включения в реестр модели ККМ, являющейся фискальным регистратором;
13) заключение уполномоченного государственного органа в области информатизации и связи о соответствии компьютерной системы техническим требованиям – для включения в реестр модели ККМ, являющейся компьютерной системой.
12. Формы заявления для получения лицензии размещаются на интернет-ресурсах: портале www.е.gov.kz , www.elicense.kz, интернет-ресурсе уполномоченного органа www.salyk.kz , стендах и специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа.
13. Прием документов осуществляется по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
14. Документы, представленные уполномоченному органу для получения государственной услуги, принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) получателю с отметкой о дате приема документов.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в уполномоченном органе - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является случай, если модель ККМ не соответствует техническим требованиям, установленным Министерством финансов Республики Казахстан.
Соответствие модели ККМ техническим требованиям при включении в Государственный реестр определяется путем испытания (тестирования) образца модели ККМ в присутствии представителей лица, инициировавшего включение модели ККМ в Государственный реестр. Для установления соответствия модели ККМ техническим требованиям уполномоченный орган может привлекать экспертов из иных государственных органов, из числа других лиц (за исключением лиц, инициировавших включение модели ККМ в Государственный реестр и лиц, с ним связанных).
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.

6) қағаз және электрондық тасығыштарда БКМ пайдалану нұсқаулығын – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
7) фискалды режим орнату, БКМ қайта тіркеу, фискалдық есептерді, кассаның ағымдағы жай-күйі туралы есепті (Х-есеп) алу кезіндегі, сондай-ақ бақылау чегінде қамтылуы тиіс үшін ақпаратты енгізу кезіндегі уәкілетті орган қызметкерінің әрекетін толық сипаттамасын қамтитын қағаз және электрондық тасығыштарда уәкілетті орган қызметкері үшін нұсқаулықты – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
8) жасаушы зауыттың БКМ моделін техникалық қолдау бойынша кепілдікті міндеттемесін – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
9) жасаушы зауыттың құжаттамасында көрсетілген БКМ моделінің техникалық сипаттамаларының белгіленген нысандағы негізгі техникалық талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтерді – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
10) БКМ моделінің сәйкестік сертификатының нотариалды куәландырылған көшірмесін – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
11) БКМ моделінің қағаз және электрондық тасығыштардағы түрлі-түсті фотосуретін – БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
12) фискалдық тіркеушіні дербес компьютерге қосу үшін электрондық жеткізгіште бағдарламалық қамтамасыз етуін – фискалды тіркеуші болып табылатын БКМ моделін тізілімге енгізу үшін;
13) ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның компьютерлік жүйенің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындысын – компьютерлік жүйе болып табылатын БКМ моделін тізілімге енгізу үшін тапсырады.
12. Лицензия алу үшін өтініш нысаны интернет-ресурстарда: www.e.gov.kz, www.elicense.kz, www.salyk.kz уәкілетті органның интернет-ресурсында, уәкілетті органның күту залында стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті органға табыс етілген құжаттар тізімдеме бойынша қабылданады, оның көшірмесі құжаттар қабылданған күн туралы белгімен алушыға жіберіледі (табыс етіледі).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға уәкілетті органда–қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) жеткізіледі.
16. Егер БКМ моделі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгілеген техникалық талаптарға сәйкес келмесе, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
БКМ моделінің Мемлекеттік тізілімге енгізу кезінде техникалық талаптарға сәйкестігі БКМ моделін Мемлекеттік тізілімге енгізуге бастама жасаған тұлға өкілдерінің қатысуымен БКМ моделінің үлгісін сынақтан өткізу (тестілеу) жолымен айқындалады. БКМ моделінің техникалық талаптарға сәйкестігін анықтау үшін уәкілетті орган өзге мемлекеттік органдардан, басқа тұлғалардан (БКМ моделін мемлекеттік тізілімге енгізуге бастама жасаған тұлғадан және олармен байланысты тұлғалардан басқа) сарапшылар тарта алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству уполномоченного органа.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа можно получить по телефону сall-центра 1414 либо на портале.
При обращении получателя на портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган. В случае некорректного обслуживания, подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя уполномоченного органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов, в кабинет 102 по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в пункте 22 настоящего стандарта, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в уполномоченном органе.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание работником уполномоченного органа.
При обращении через портал: после отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті орган қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы уәкілетті орган басшылығына жүгінеді.
Уәкілетті орган қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты сall-орталығының 1414 телефоны арқылы не порталдан алуға болады.
Алушы порталға жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да «электрондық үкімет» сall-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны (1414) арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандарттың 22-тармағында көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол, не уәкілетті органда орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе уәкілетті орган қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Портал арқылы жүгінген кезде: портал арқылы электрондық жүгініс жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» жүгініс туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол уәкілетті органда жүгіністі өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.

Ответ от уполномоченного органа представляется в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефонам 8(7172) 71-80-02.
После отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.salyk.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Внесение новых моделей контрольно-
кассовых машин в Государственный
реестр контрольно-кассовых машин»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Разъяснение налогового законодательства Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Разъяснение налогового законодательства Республики Казахстан» оказывается Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) и его территориальными подразделениями (далее – налоговый орган) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

Уәкілетті органның жауабы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес беріледі.
25. Қабылданған шағым шағымдар мен өтініштерді есепке алу кітабына тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қаралады.
Шағым берген тұлғаға күні мен уақыты, жүгіністі қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы алушыға жазбаша түрде хабарланады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған адамнан не 8 (7172) 71-80-02 телефондары арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық жүгінуі жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» жүгінуі туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол уәкілетті органда жүгіністі өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты уәкілетті органның www.salyk.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттік тізіліміне
бақылау-касса машиналарының
жаңа модельдерін енгізу»
мемлекеттік қызмет
стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасының салық заңнамасын түсіндіру»
мемлекеттiк қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының салық заңнамасын түсіндіру» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) және оның аумақтық органдары (бұдан әрі – салық органы) көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 5)-6) и 21) пункта 1 статьи 20 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета (электронный адрес: www.salyk.kz , раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах уполномоченного органа;
3) на стендах налогового органа.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в уполномоченном органе - представление разъяснения налогового законодательства Республики Казахстан в письменной форме;
2) в налоговом органе - представление разъяснения налогового законодательства Республики Казахстан в письменной и (или) устной формах, а также посредством телефонной связи;
3) мотивированный отказ уполномоченного органа или налогового органа в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается налогоплательщикам Республики Казахстан (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе или налоговом органе:
1) представление письменных ответов на обращение получателя, по которому не требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место – в течение 15 календарных дней со дня поступления обращения работнику уполномоченного органа;
представление письменных ответов на обращение получателя, по которому требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место – в течение 30 календарных дней со дня поступления обращения работнику уполномоченного органа;
срок может быть продлен не более чем на 30 календарных дней - при необходимости проведения дополнительного изучения или проверки, о чем сообщается получателю в течение 3 календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги (при обращении в устной форме) – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя (при получении ответов на письменные обращения нарочно) – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 5)-6) және 21) тармақшаларына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызмет көрсетулер» бөлімі);
2) уәкілетті органның стенділерінде;
3) салық органының стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілу мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті органда – жазбаша түрде Қазақстан Республикасының салық заңнамасын түсіндіру;
2) салық органында – жазбаша және (немесе) ауызша түрде, сондай-ақ телефон байланысы арқылы Қазақстан Республикасының салық заңнамасын түсіндіру;
3) уәкілетті органның немесе салық органының мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының салық төлеушілеріне (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда немесе салық органында мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) өзге субъектілерден, лауазымды тұлғалардан ақпарат алу немесе орнына барып тексеру талап етілмейтін алушының өтінішіне жазбаша жауаптар беру – уәкілетті орган қызметкеріне өтініш түскен күнінен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде;
өзге субъектілерден, лауазымды тұлғалардан ақпарат алу немесе орнына барып тексеру талап етілетін алушының өтінішіне жазбаша жауаптар беру – уәкілетті орган қызметкеріне өтініш түскен күнінен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде;
қарау мерзімі күнтізбелік 30 күнінен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін – қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған кезде, бұл туралы қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап күнтізбелік 3 күн ішінде алушыға хабарланады;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты (ауызша жүгінгенде) – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты (жазбаша өтініштерге жауаптарды қолма-қол алатын кезде) – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті орган – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін;

2) налогового органа (налоговых департаментов по областям, городам Астана и Алматы) - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
3) налогового органа (Центров приема и обработки информации налоговых органов) - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед;
4) Call-центра (8 (7172) 58-09-09) - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе или налоговом органе, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган или налоговый орган:
обращение произвольной формы.
Получатели могут также обратиться в устной форме к соответствующим работникам налогового органа и посредством телефонной связи в Call-центр (8 (7172) 58-09-09).
12. Для получения государственной услуги заполнение бланков установленного образца не требуется.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные уполномоченному органу или налоговому органу для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником уполномоченного органа или налогового органа проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в уполномоченном органе или налоговом органе - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) либо по почте.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если в повторном обращении получателя не приводятся новые доводы или вновь открывшиеся обстоятельства, а в материалах предыдущего обращения имеются исчерпывающие материалы проверок и получателям в установленном порядке дан ответ.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.

2) салық органы (облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінің) – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін;
3) салық органы (Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарының) – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін;
4) Call-орталығы (8 (7172) 58-09-09) – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар уәкілетті органда немесе Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алушы уәкілетті органға немесе салық органға:
еркін нысанда өтінішті табыс етеді.
Алушылар салық органының тиісті қызметкеріне ауызша түрде және Call-орталыққа (7172) 58-09-09) телефон байланысы арқылы да жүгіне алады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін белгіленген үлгідегі бланкілерді толтыру талап етілмейді.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті органға немесе салық органына табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде уәкілетті органның немесе салық органының қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға уәкілетті органда немесе салық органында – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) не пошта арқылы жеткізіледі.
16. Егер алушының қайта өтінішінде жаңа дәлелдер немесе жаңа ашылған мән-жайлар келтірілмесе, ал алдыңғы өтініштегі материалдарда тексерістің толық материалдары бар болса және алушыларға белгіленген тәртіппен жауап берілсе, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа или налогового органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа или налогового органа, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа или налогового органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения уполномоченного органа или налогового органа.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа или налогового органа можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа или налогового органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган или налоговый орган. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя уполномоченного органа или налогового органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию, в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в уполномоченном органе или налоговом органе.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги уполномоченным органом или налоговым органом, или некорректное обслуживание работником уполномоченного органа или налогового органа.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның немесе салық органының қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның немесе салық органының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті органның немесе салық органының қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы уәкілетті орган бөлімшесінің немесе салық органының басшылығына жүгінеді.
Уәкілетті органның немесе салық органының қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да Call-орталықтың 8 (7172) 58-09-09 телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган немесе салық органы басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде шағым беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті орган немесе салық органы көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда жазбаша түрде шағым беріледі және өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін уәкілетті органның басшысына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне жіберіледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол, не уәкілетті органда немесе салық органында орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға уәкілетті органның немесе салық органының мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе уәкілетті орган немесе салық органы қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.

пр. Туран, 19/1
8 (7172) 67-81-51
кабинет № 103
операционный зал:
1 этаж, окно № 1
8 (7172) 67-81-55
8 (7172) 67-81-68
8 (3172) 67-81-53
8 (7172) 67-81-44
8 (7172) 67-81-44
8 (7172) 67-81-62
6
Налоговое
управление «Астана
- жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай
батыра, 22
8 (7172) 24-02-10
кабинет № 3
8 (7172) 48-91-85
8 (7172) 48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Разъяснение налогового
законодательства Республики
Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Прием налоговой отчетности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием налоговой отчетности» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 13)21) пункта 1 статьи 20, статьями 6872584 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)».
Настоящий стандарт не применяется при приеме деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-81-55
8 (7172) 67-81-68
8 (3172) 67-81-53
8 (7172) 67-81-44
8 (7172) 67-81-44
8 (7172) 67-81-62
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-85
8 (7172) 48-91-87
«Қазақстан Республикасының
салық заңнамасын түсіндіру»
мемлекеттік қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Салық есептілігін қабылдау»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Салық есептілігін қабылдау» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 13)21) тармақшаларына68-72584-баптарына және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетіледі.
Осы стандарт импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияларды, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштерді қабылдау кезінде қолданылмайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);

2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центр (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются отметки работника Центра, почтовой или иной организации связи о приеме на втором экземпляре налоговой отчетности, электронное уведомление/подтверждение о принятии или непринятии налоговой отчетности, выдача справки о принятии декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам Республики Казахстан, на которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан возложена обязанность по представлению налоговой отчетности (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) прием налоговой отчетности на бумажном носителе в явочном порядке - в течение 10 минут с момента подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
прием налоговой отчетности в электронном виде - в течение 2 рабочих дней с момента принятия системой приема налоговой отчетности;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговую отчетность установленной формы - для приема налоговой отчетности;
2) отчетность по мониторингу – для приема отчетности по мониторингу.
Налоговую отчетность получатели могут предоставить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
Отчетность по мониторингу получатели представляют в электронном виде посредством СОНО, через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.

2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының телефондары (8 (7172) 58-09-09) арқылы да беріледі.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Салық есептілігінің екінші данасында қабылданғаны туралы Орталық қызметкерінің, пошта немесе өзге байланыс ұйымының белгісі, салық есептілігінің қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау, жеке табыс салығы және мүлік салығы бойынша декларацияның қабылданғаны туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық есептілігін табыс ету бойынша міндеттеме жүктелген Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
7. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) келу тәртібінде қағаз жеткізгіште салық есептілігін қабылдау – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген сәттен 10 минут ішінде;
электрондық түрдегі салық есептілігін қабылдау – салық есептілігін қабылдау жүйесі қабылдаған сәттен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мыналарды тапсырады:
1) салық есептілігін қабылдау үшін – белгіленген нысандағы салық есептілігі;
2) мониторинг бойынша есептілікті қабылдау үшін – мониторинг бойынша есептілік.
Алушылар салық есептілігін электрондық түрде «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервисі (СЕӨС) арқылы, салық органында орнатылған салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютерден табыс ете алады.
Алушылар мониторинг бойынша есептілікті СЕӨС арқылы, салық органында орнатылған салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютерден табыс етеді.

12. Формы отчетности для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы отчетности получатель самостоятельно может приобрести в местах продажи.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика», СОНО. Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или в «Кабинет налогоплательщика», СОНО при электронном обращении получателя.
16. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации об оказываемой услуге, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника Центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству Центра.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін есептілік нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz
интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Алушы есептілік нысандарын өз бетінше сату орындарынан сатып ала алады.
Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
Электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен», СЕӨС-нен жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
«Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың қабылданғаны/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға Орталықта
– қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі ) немесе алушы электрондық жүгінген кезде «Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС жеткізіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы уәкілетті орган басшылығына жүгінеді.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да Call-орталықтардың 8 (7172) 58-09-09 телефоны бойынша не порталдан алуға болады.

1) выдача решения о продлении либо отказе в продлении срока представления отчетности по мониторингу - при продлении срока представления отчетности по мониторингу;
2) продление сроков представления налоговой отчетности - при продлении срока представления налоговой отчетности, за исключением отчетности по мониторингу.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам, на которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан возложена обязанность по представлению налоговой отчетности (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе или Центре:
1) продление срока представления отчетности по мониторингу - в течение 5 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) срок представления налогового заявления:
до истечения срока, установленного Налоговым кодексом для представления налоговой отчетности - при продлении срока представления налоговой отчетности;
за 10 рабочих дней до истечения срока представления отчетности по мониторингу - при продлении срока представления отчетности по мониторингу.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Центров - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе или Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган или Центр:
налоговое заявление установленной формы - для продления сроков представления налоговой отчетности, за исключением отчетности по мониторингу и налоговой отчетности по косвенным налогам при импорте товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств – членов таможенного союза.
Налоговое заявление получатели могут предоставить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.

1) мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімін ұзарту кезінде – мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім;
2) мониторинг бойынша есептілікті қоспағанда, салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту кезінде – салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту.
3) Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық есептілігін табыс ету бойынша міндеттеме жүктелген жеке тұлғаларына және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімін ұзарту – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) салықтық өтінішті табыс ету мерзімі:
салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту кезінде – Салық кодексінде салық есептілігін табыс ету үшін белгіленген мерзім аяқталғанға дейін;
мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімін ұзарту кезінде – салықтық өтінішті мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімі аяқталғанға дейінгі 10 жұмыс күні ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті орган – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін;
2) Орталықтар – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар уәкілетті органда немесе Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа:
мониторинг бойынша есептілікті және кеден одағына мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импорты кезіндегі жанама салықтар бойынша салық есептілігін қоспағанда, салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту үшін – белгіленген нысан бойынша салықтық өтінішті табыс етеді.
Алушылар салық өтінішін электрондық түрде «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервисі (СЕӨС) арқылы, салық органында орнатылған салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютерден табыс ете алады.

12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа или Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в уполномоченном органе или Центре.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика». Документ автоматически направляется уполномоченному органу или Центру – адресату.
14. Документы, представленные уполномоченному органу или Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником уполномоченного органа или Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в уполномоченном органе или Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или в «Кабинет налогоплательщика», СОНО при электронном обращении получателя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) у получателя (крупного налогоплательщика, подлежащего мониторингу) имеется налоговая задолженность на дату подачи документов для продления срока представления налоговой отчетности по мониторингу;
2) в отношении получателя (крупного налогоплательщика, подлежащего мониторингу) имеется факт нарушения сроков представления отчетности по мониторингу за предшествующий двенадцатимесячный период - при продлении срока представления налоговой отчетности по мониторингу.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа или Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның немесе Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Алушы өтініш нысандарын уәкілетті органнан немесе Орталықтан да тегін ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді www.salyk.kz интернет-ресурсынан алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС-де электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық сұрау салуды жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – уәкілетті органға немесе Орталыққа жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті органға табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойыла отырып талон беріледі.
«Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызмет көрсетулерді беру үшін құжаттардың қабылданғандығы/қабылданбағандығы туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде уәкілетті органның немесе Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға уәкілетті органда немесе Орталықта – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі ) немесе алушы электрондық жүгінген кезде «Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС жеткізіледі.
16. Егер:
1) мониторинг бойынша салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту үшін – алушыда (мониторингке жататын ірі салық төлеушіде) құжаттарды тапсыру күніне салық берешегі болса;
2) мониторинг бойынша салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту үшін – алдыңғы он екі айлық кезең ішінде алушыға қатысты мониторинг бойынша есептілікті тапсыру мерзімдерін бұзу фактілері болса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның немесе Орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа или Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа или Центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения уполномоченного органа или руководству Центра.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа или налогового органа, в ведении которого находится Центр, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган или Центр. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя уполномоченного органа или налогового органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию, в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в уполномоченном органе или Центре.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги уполномоченным органом или Центром, или некорректное обслуживание работником уполномоченного органа или Центра.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның немесе Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті орган немесе Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы уәкілетті орган бөлімшесінің басшылығына немесе Орталық басшылығына жүгінеді.
Уәкілетті орган қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да сall-орталықтардың 8 (7172) 58-09-09 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органның немесе Орталықтың қарамағындағы салық органының басшылығының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы немесе қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті орган немесе Орталық көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда жазбаша түрде шағым беріледі және өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін уәкілетті органның уәкілетті органның басшысына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне жіберіледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол, не уәкілетті органда немесе Орталықта орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға уәкілетті органның немесе Орталықтың мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе уәкілетті орган немесе Орталық қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Продление срока представления
налоговой отчетности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Отзыв налоговой отчетности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Отзыв налоговой отчетности» оказывается Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) и его территориальными подразделениями в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 21) пункта 1 статьи 20, статьями 69584 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах уполномоченного органа;
3) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе или Центре являются выдача извещения об отзыве налоговой отчетности или мотивированный отказ уполномоченного органа или Центра в предоставлении государственной услуги.

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
6
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Салық есептілігін табыс
ету мерзімін ұзарту»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Салық есептілігін керi қайтарып алу»
мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Салық есептілігін керi қайтарып алу» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына69584-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) уәкілетті органның стенділерінде;
3) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да беріледі.
5. Уәкілетті органда немесе Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Салық есептілігін кері қайтару туралы хабарлама беру не уәкілетті органның немесе Орталықтың мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам, на которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан возложена обязанность по представлению налоговой отчетности (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе или Центре:
1) отзыв налоговой отчетности - в течение 5 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Центров - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе или Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган или Центр:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) налоговую отчетность - для отзыва налоговой отчетности, представленной получателем с нарушением условий пункта 2 статьи 68 Налогового кодекса.
Налоговые формы получатели могут предоставить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа или Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в уполномоченном органе или Центре.
Формы налоговой отчетности получатель самостоятельно может приобрести в местах продажи.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық есептілігін табыс ету бойынша міндеттеме жүктелген жеке тұлғаларына және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда немесе Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) салық есептілігін кері қайтару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін;
2) Орталықтардың – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар уәкілетті органда немесе Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) алушы Салық кодексінің 68-бабы 2-тармағының шарттарын бұза отырып, табыс еткен салық есептілігін кері қайтару үшін – салық есептілігін табыс етеді.
Салық нысандарын алушылар «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервистері (бұдан әрі – СЕӨС), салық органында орнатылған салық төлеуші терминалы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютер арқылы табыс ете алады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы уәкілетті органнан немесе Орталықтан да тегін ала алады.
Салық есептілігі нысандарын алушы өз бетінше сату орындарынан сатып ала алады.
Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.

13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика», СОНО. Документ автоматически направляется уполномоченному органу или Центру – адресату.
14. Документы, представленные уполномоченному органу или Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником уполномоченного органа или Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в уполномоченном органе или Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или в «Кабинет налогоплательщика», СОНО при электронном обращении получателя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) налоговое заявление об отзыве ошибочно представленной налоговой отчетности проверяемого налогового периода получателем представлено в период проведения комплексных и тематических проверок по видам налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, указанным в предписании на проведение проверки;
2) налоговое заявление об отзыве ошибочно представленной налоговой отчетности обжалуемого налогового периода получателем представлено в период срока подачи и рассмотрения жалобы на уведомление о результатах налоговой проверки и (или) решение вышестоящего органа налоговой службы, вынесенное по результатам рассмотрения жалобы на уведомление, с учетом восстановленного срока подачи жалобы.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа или Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа или Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.

13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен», СЕӨС жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – уәкілетті органға немесе Орталыққа жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті органға немесе Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде уәкілетті органның немесе Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
«Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың қабылданғаны/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау алады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға уәкілетті органда немесе Орталықта – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі ) немесе алушы электрондық жүгінген кезде «Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС жеткізіледі.
16. Егер:
1) алушы тексерілетін салық кезеңінің қате табыс етілген салық есептілігін кері қайтару туралы салықтық өтінішті тексеру жүргізуге нұсқамада көрсетілген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түрлері, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша кешенді және тақырыптық тексерулер жүргізу кезеңінде табыс етсе;
2) алушы шағымдалатын салық кезеңінің қате табыс етілген салық есептілігін кері қайтару туралы салықтық өтінішті салық тексеруінің нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) шағым берудің қалпына келтірілген мерзімін ескере отырып, хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған салық қызметі органының шешіміне шағымды беру және қарау мерзімі кезеңінде тапсырса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның немесе Орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның немесе Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Отзыв налоговой отчетности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов,
других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов» оказывается Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) и его территориальными подразделениями Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 9) и 21) пункта 1 статьи 20, статьями 599601-602605-606 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа (электронный адрес: www.salyk.kz , раздел «Налоговые услуги»);

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
6
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Салық есептілігін керi қайтару»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың төленген
сомаларын есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың төленген сомаларын есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 9) және 21) тармақшаларына599601602605606-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);

2) на стендах уполномоченного органа;
3) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе или Центре являются:
1) осуществление зачета излишне или ошибочно уплаченных сумм на надлежащий код бюджетной классификации и (или) в надлежащий уполномоченный орган или Центр с отражением в карточке лицевого счета налогоплательщика, либо мотивированный отказ уполномоченного органа в предоставлении государственной услуги;
2) письменное сообщение о неподтверждении ошибки – по зачету и (или) возврату ошибочно уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет в случае неподтверждения ошибок;
3) возврат уплаченных сумм на банковский счет налогоплательщика с отражением в карточке лицевого счета налогоплательщика – по возврату уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов, или мотивированный отказ уполномоченного органа или Центра в предоставлении государственной услуги;
4) уведомление об исполнении судебного решения налогоплательщику и (или) государственному учреждению – по возврату суммы государственной пошлины.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам, зарегистрированным в качестве налогоплательщиков (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе или Центре:
1) зачет/отказ в проведении зачета излишне или ошибочно уплаченной суммы налога, другого обязательного платежа в бюджет – в течение 10 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат/отказ в проведении возврата излишне уплаченной суммы налога, платы, пени – в течение 15 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат/отказ в проведении возврата ошибочно уплаченной суммы налога, другого обязательного платежа в бюджет – в течение 10 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в  пункте 11 настоящего стандарта;
возврат/отказ в проведении возврата уплаченной суммы штрафа – в течение 30 календарных дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) сроки представления документов на возврат:
суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет – в течение 5 лет после окончания налогового периода;
суммы штрафа за правонарушения в области налогообложения – в течение 5 лет со дня зачисления суммы штрафа в бюджет;
суммы штрафа, наложенного по иным причинам – в течение одного года со дня зачисления суммы штрафа в бюджет;
уплаченной суммы государственной пошлины – до истечения 3-летнего срока со дня зачисления суммы государственной пошлины в бюджет.

2) уәкілетті органның стенділерінде;
3) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да беріледі.
5. Мыналар:
1) артық немесе қате төленген сомаларды салық төлеушінің салық төлеушiнiң дербес шотының карточкасында көрсете отырып, тиісті бюджет сыныптамасының кодына және (немесе) тиісті уәкілетті органға немесе Орталыққа есепке жатқызуды жүргізу не уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуы;
2) қате төленген салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер сомаларын есепке жатқызу және (немесе) қайтару бойынша қателіктер расталмаған жағдайда – қателіктердің расталмағаны туралы жазбаша хабарлама;
3) төленген салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың сомаларын қайтару бойынша салық төлеушінің дербес шотының карточкасында көрсете отырып төленген сомаларды салық төлеушінің банктік шотына қайтару не уәкілетті органның немесе Орталықтың мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуы;
4) мемлекеттік баж сомасын қайтару бойынша салық төлеушіге және (немесе) мемлекеттік мекемеге сот шешімінің орындалуы туралы хабарлама уәкілетті органда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет салық төлеуші ретінде тіркелген жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда немесе Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) салықтың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемнің артық немесе қате төленген сомасын есепке жатқызу/есепке жатқызудан бас тарту – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
артық төленген салық, төлемақы, өсімпұл сомасын қайтару/қайтару жүргізуден бас тарту – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;
қате төленген салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем сомасын қайтару/қайтару жүргізуден бас тарту – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
төленген айыппұл сомасын қайтару/қайтару жүргізуден бас тарту – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 30 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) қайтаруға құжаттарды табыс ету мерзімдері:
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер сомаларын – салық кезеңі аяқталғаннан кейін 5 жыл ішінде;
салық салу саласындағы құқық бұзушылықтар үшін айыппұл сомаларын – айыппұл сомасы бюджетке есепке жатқызылған күнінен бастап 5 жыл ішінде;
өзге себептермен салынған айыппұл сомаларын – айыппұл сомасы бюджетке есепке жатқызылған күнінен бастап бір жыл ішінде;
төленген мемлекеттік баж сомаларын – мемлекеттік баж сомасы бюджетке есепке жатқызылған күнінен бастап 3 жылдық мерзім өткенге дейін.

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Центров - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе или Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган или Центр:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) подтверждение таможенного органа о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных платежей и налогов, пени в бюджет - для проведения зачета излишне уплаченных в бюджет таможенных платежей и налогов, взимаемых таможенными органами при перемещении товаров через таможенную границу таможенного союза; при представлении налогового заявления в электронном виде подтверждение таможенного органа получатели представляют на бумажном носителе в явочном порядке;
3) подлинник или копии платежного документа об уплате налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени и штрафа - для проведения возврата;
4) копию платежного документа об уплате таможенных платежей и налогов, пени в бюджет – для возврата излишне уплаченных в бюджет таможенных платежей и налогов, взимаемых таможенными органами при перемещении товаров через таможенную границу таможенного союза;
5) подтверждение таможенных органов о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных платежей и налогов, пени в бюджет – для возврата излишне уплаченных в бюджет таможенных платежей и налогов, взимаемых таможенными органами при перемещении товаров через таможенную границу таможенного союза;
6) постановление о наложении административного взыскания – для возврата уплаченных сумм штрафа;

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті орган – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін;
2) Орталықтар – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар уәкілетті органда немесе Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтінішті;
2) тауарларды кеден одағының кеден шекарасы арқылы өткізу кезінде кеден органдары алатын бюджетке артық төленген кеден төлемдері мен салықтарды есепке жатқызу жүргізу үшін – бюджетке артық (қате) төленген кеден төлемдері мен салық, өсімпұл сомаларының бар екендігі туралы кеден органының растауын; салықтық өтінішті электрондық түрде табыс еткен кезде алушылар кеден органының растауын өзі келу тәртібімен қағаз тасығышта табыс етеді;
3) қайтару жүргізу үшін – салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, өсімпұлдар мен айыппұлдарды төлеу туралы төлем құжатының түпнұсқасын немесе көшірмелерін;
4) тауарларды кеден одағының кеден шекарасы арқылы өткізу кезінде кеден органдары алатын бюджетке артық төленген кеден төлемдері мен салықтарды қайтару үшін – кеден төлемдері мен салықтардың, өсімпұлдардың бюджетке төленгені туралы төлем құжатының көшірмесін;
5) тауарларды кеден одағының кеден шекарасы арқылы өткізу кезінде кеден органдары алатын бюджетке артық төленген кеден төлемдері мен салықтарды қайтару үшін – бюджетке артық (қате) төленген кеден төлемдері мен салық, өсімпұл сомаларының бар екендігі туралы кеден органдарының растауын;
6) төленген айыппұл сомаларын қайтару үшін – әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны;

7) копию документа, подтверждающего уплату штрафа – для возврата уплаченных сумм штрафа;
8) акт суда или вышестоящего органа (должностного лица) об изменении суммы штрафа или отмене постановления о наложении административного взыскания, на основании которого неправомерно наложен штраф – для возврата уплаченных сумм штрафа;
9) иные документы, подтверждающие неправомерное наложение штрафа - для возврата уплаченных сумм штрафа;
10) документ органа, осуществляющего учет административных правонарушений и лиц, их совершивших, подтверждающий отсутствие факта привлечения лица к административной ответственности в рамках поступившего заявления на возврат суммы штрафа – для возврата ошибочно уплаченной суммы, поступившей на коды бюджетной классификации по учету суммы штрафа;
11) документ, выданный соответствующим уполномоченным государственным органом, подтверждающий непредставление получателем документов на совершение регистрационных действий, на получение лицензий, разрешений – для возврата уплаченных в бюджет сумм сборов;
12) документ, выданный государственным лесовладельцем, подтверждающий неиспользование лесорубочного билета, лесного билета на лесопользование – для возврата уплаченной суммы платы за лесные пользования;
13) копию платежного документа об уплате государственной пошлины в бюджет, документ соответствующего органа, являющего основанием для ее возврата, решение судебного органа – для возврата суммы государственной пошлины получателю, в пользу которого состоялось решение суда о возмещении государственной пошлины с государственного учреждения, являющегося стороной по делу, за исключением случаев защиты государственным учреждением интересов третьих лиц.
При приеме документов сотрудник уполномоченного органа или Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Налоговое заявление представляется в уполномоченный орган или Центр:
в котором ведутся лицевые счета получателя по такому налогу, плате, пени – для проведения зачета излишне уплаченных сумм налогов, плат, пени;
в котором ведутся лицевые счета получателя по налогам, другим обязательным платежам в бюджет, пени – для возврата уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени;
по месту уплаты штрафа – для возврата уплаченных сумм штрафа;
в который произведена ошибочная уплата – для зачета/возврата ошибочно уплаченной суммы налога, другого обязательного платежа в бюджет.
Налоговое заявление получатели могут предоставить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.

7) төленген айыппұл сомаларын қайтару үшін – айыппұлдың төленгенін растайтын құжатты;
8) төленген айыппұл сомаларын қайтару үшін – айыппұл сомасының өзгергені немесе соның негізінде заңсыз айыппұл салынған әкімшілік жаза қолдану туралы қаулының күшін жою туралы сот немесе жоғары тұрған органның (лауазымды адамның) актісін;
9) төленген айыппұл сомаларын қайтару үшін – айыппұлдың заңсыз салынғандығын растайтын өзге де құжаттарды;
10) айыппұл сомасының есебі бойынша бюджет сыныптамасының кодтарына келіп түскен қате төленген сомаларды қайтару үшін – айыппұл сомасын қайтаруға келіп түскен өтініш шеңберінде тұлғаны әкімшілік жауаптылыққа тарту фактісінің жоқ екенін растайтын әкімшілік құқық бұзушылықтарды және оларды жасаған тұлғаларды есепке алуды жүзеге асыратын органның құжатын;
11) бюджетке төленген алым сомаларын қайтару үшін – алушының лицензия, рұқсат алу үшін тіркеу әрекеттерін жасауға құжаттарды табыс етпегенін растайтын тиісті уәкілетті мемлекеттік орган берген құжатты;
12) орманды пайдаланғаны үшін төлемақының төленген сомаларын қайтару үшін – орманды пайдалануға орман билетін, ағаш кесу билетін пайдаланбағандығын растайтын мемлекеттік орман иесі берген құжатты;
13) мемлекеттік мекеменің үшінші тұлғалардың мүдделерін қорғау жағдайларын қоспағанда, пайдасына іс бойынша тарап болып табылатын мемлекеттік мекемеден мемлекеттік бажды өтеу туралы соттың шешімі шыққан алушыға мемлекеттік баж сомасын қайтару үшін – мемлекеттік бажды төлеу туралы төлем құжатын, оны қайтару үшін негіз болып табылатын тиісті органның құжатын, сот органының шешімін табыс етеді.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалылығын салыстырып тексереді, одан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Салықтық өтініш:
салықтардың, төлемақылардың, өсімпұлдардың артық төленген сомаларын есепке жатқызуды жүргізу үшін – осындай салық, төлемақы, өсімпұл бойынша алушының дербес шоттары жүргізілетін;
салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың артық төленген сомаларын қайтару үшін – салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, өсімпұлдар бойынша алушының дербес шоттары жүргізілетін;
айыппұлдың төленген сомаларын қайтару үшін – айыппұлды төлеу орны бойынша;
қате төленген салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем сомаларын есепке жатқызу/қайтару үшін – қате төлем жүргізілген уәкілетті органға немесе Орталыққа табыс етіледі.
Салықтық өтінішті алушылар «Салық төлеушінің кабинеті»
веб-қосымшасы, салық органында орнатылған салық төлеуші терминалы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютер арқылы табыс ете алады.

12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа или Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в уполномоченном органе или Центре.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика».
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика». Документ автоматически направляется уполномоченному органу или Центру – адресату.
14. Документы, представленные уполномоченному органу или Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика» получатель получает статус налогового заявления «в Обработке» в подразделе «Налоговые заявления» раздела «Сервисы» веб-приложения «Кабинет налогоплательщика».
При обращении по почте работником уполномоченного органа или Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется:
1) в уполномоченном органе или Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или в «Кабинет налогоплательщика» при электронном обращении получателя;
2) в банке, в котором получатель имеет открытые банковские счета.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) для проведения зачета налоговое заявление представлено получателем в счет погашения налоговой задолженности другого налогоплательщика;
2) для проведения зачета налоговое заявление представлено получателем в случае продления срока представления налоговой отчетности до даты ее представления;
3) для проведения зачета представлено налоговое заявление на зачет излишне уплаченной суммы акциза на подакцизные товары, подлежащие маркировке учетно-контрольными марками, за исключением случаев прекращения деятельности налогоплательщика по производству данных товаров;
4) для проведения зачета представлено налоговое заявление, в результате рассмотрения которого факт наличия излишне/ошибочно уплаченной суммы не подтверждается;
5) для проведения возврата представлено налоговое заявление на возврат уплаченных других обязательных платежей (сборов, плат), не подлежащих возврату из бюджета, за исключением ошибочно уплаченных;

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның немесе Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы уәкілетті органнан да тегін ала алады. Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде» электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен» жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – уәкілетті органға немесе Орталыққа жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті органға немесе Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон бері.
«Салық төлеушінің кабинеті» арқылы жүгінген кезде алушы «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасының «Сервистер» бөлімі «Салықтық өтініштер» кіші бөлімінде салықтық өтініштің «Өңдеуде» мәртебесін алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде уәкілетті органның немесе Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға:
1) уәкілетті органда немесе Орталыққа – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) немесе алушы электрондық жүгінген кезде «Салық төлеушінің кабинетінен»;
2) алушының ашық банктік шоты бар банкке жеткізіледі.
16. Егер:
1) алушы есепке жатқызу үшін салықтық өтінішті басқа салық төлеушінің салық берешегін өтеу есебіне табыс еткен болса;
2) алушы есепке жатқызу үшін салықтық өтінішті салық есептілігін табыс ету күніне дейін оны табыс ету мерзімін ұзарту жағдайында табыс еткен болса;
3) есепке жатқызу үшін салықтық өтініш есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалануға жататын акцизделетін тауарларды өндіру бойынша салық төлеушінің қызметі тоқтаған жағдайды қоспағанда, осындай тауарларға артық төленген акциз сомаларын есепке жатқызуға табыс етілген болса;
4) қарау нәтижесінде артық/қате төленген сомалардың бар екендігі расталмаған есепке жатқызу үшін салықтық өтініш табыс етілген болса;
5) қайтару жүргізу үшін салықтық өтініш қате төленгендерді қоспағанда, бюджеттен қайтаруға жатпайтын төленген басқа да міндетті төлемдерді (алымдарды, төлемақыларды) қайтаруға табыс етілген болса;

6) налоговое заявление на возврат представлено получателем, имеющим налоговую задолженность;
7) налоговое заявление на возврат представлено юридическим лицом, имеющим структурные подразделения, у которых имеется налоговая задолженность;
8) представлено налоговое заявление на возврат излишне уплаченной суммы акциза на подакцизные товары, подлежащие маркировке учетно-контрольными марками, за исключением случаев прекращения деятельности налогоплательщика по производству данных товаров.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа или Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа или Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа или Центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения уполномоченного органа или руководству Центра.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа или Центра можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа или налогового органа, в ведении которого находится Центр, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz .
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган или Центр. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя уполномоченного органа или налогового органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию, в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.

6) қайтаруға салықтық өтінішті салық берешегі бар алушы табыс еткен болса;
7) қайтаруға салықтық өтінішті салық берешегі бар құрылымдық бөлімшесі бар заңды тұлға табыс еткен болса;
8) қайтаруға салықтық өтініш есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалануға жататын акцизделетін тауарларды өндіру бойынша салық төлеушінің қызметі тоқтаған жағдайды қоспағанда, осындай тауарларға артық төленген акциз сомаларын қайтаруға табыс етілген болса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның немесе Орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның немесе Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті орган немесе Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы уәкілетті орган бөлімшесінің басшылығына немесе Орталық басшылығына жүгінеді.
Уәкілетті орган немесе Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да сall-орталықтардың 8 (7172) 58-09-09 телефоны арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органның немесе Орталықтың қарамағындағы салық органының басшылығының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы немесе қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті орган немесе Орталық көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда жазбаша түрде шағым беріледі және өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін уәкілетті органның немесе салық органының басшысына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне жіберіледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Проведение зачетов и возвратов
уплаченных сумм налогов, других
обязательных платежей в бюджет, пени,
штрафов»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Возврат налога на добавленную стоимость из бюджета»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Возврат налога на добавленную стоимость из бюджета» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, главой 37, статьями 599600603-604 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и статьями 25 и 42 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
6
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Салықтардың, бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдердің,
өсімпұлдардың, айыппұлдардың
төленген сомаларын есепке
жатқызуды және қайтаруды жүргізу»
мемлекеттік қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың
%-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Бюджеттен қосылған құн салығын қайтару»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Бюджеттен қосылған құн салығын қайтару» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына37-тарауына599600603604-баптарына және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 25 және  42-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);

2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону Call-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются:
при возврате превышения сумм НДС, предусмотренном налоговым законодательством Республики Казахстан:
1) зачет суммы превышения налога на добавленную стоимость (далее – НДС) в счет погашения имеющейся налоговой задолженности по:
НДС, в том числе в счет НДС, подлежащего уплате при получении работ, услуг от нерезидента, не являющегося плательщиком НДС в Республике Казахстан, в счет НДС на импортируемые товары;
другим видам налогов, плат налогоплательщика;
другим видам налогов и плат структурных подразделений юридического лица, в случае отсутствия у налогоплательщика налоговой задолженности по НДС, другим видам налогов и плат;
2) зачет суммы превышения НДС в счет предстоящих платежей по другим видам налогов, плат (по требованию), в случае отсутствия налоговой задолженности;
3) возврат оставшейся суммы превышения НДС на банковский счет налогоплательщика при отсутствии налоговой задолженности в течение срока возврата превышения по НДС, предусмотренного Налоговым кодексом;
4) мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги;
при возврате НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретенным за счет средств гранта:
1) зачет (возврат) суммы НДС в счет погашения имеющейся налоговой задолженности по:
НДС, в том числе в счет НДС, подлежащего уплате при получении работ, услуг от нерезидента, не являющегося плательщиком НДС в Республике Казахстан, в счет НДС на импортируемые товары;
другим видам налогов, плат налогоплательщика;
другим видам налогов, плат структурных подразделений юридического лица, в случае отсутствия у налогоплательщика налоговой задолженности по НДС, другим видам налогов и плат;
2) зачет (возврат) суммы НДС в счет предстоящих платежей по другим видам налогов, плат (по требованию), в случае отсутствия налоговой задолженности;
3) возврат оставшейся суммы НДС, подлежащей возврату грантополучателю или исполнителю на его банковский счет после проведения зачетов;
4) мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги;
при возврате НДС представительствам и персоналу представительства:
1) возврат НДС на соответствующие счета представительств и (или) персонала представительств, открытые в банках Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да беріледі.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген ҚҚС асып кеткен сомасын қайтару кезінде:
1) мыналар:
ҚҚС бойынша, оның ішінде Қазақстан Республикасында ҚҚС төлеуші болып табылмайтын резидент еместен жұмыстар, қызметтер алған кезде төлеуге жататын ҚҚС есебіне, импортталатын тауарларға ҚҚС есебіне;
салық төлеушінің басқа да салық, төлемақы түрлері бойынша;
салық төлеушінің ҚҚС, салық және төлемақының басқа түрлері бойынша салық берешегі болмаған жағдайда заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің басқа да салық және төлемақы түрлері бойынша салық берешегін өтеу есебіне қосылған құн салығының (бұдан әрі - ҚҚС) асып кетуінің сомасын есепке жатқызу;
2) ҚҚС асып кетуін салық берешегі болмаған жағдайда салықтардың, төлемақылардың түрлері бойынша (талап еткенде) алдағы төлемдер есебіне есепке жатқызу;
3) Салық кодексінде көзделген ҚҚС бойынша асып кетуді қайтару мерзімі ішінде салық берешегі болмаған жағдайда қалған ҚҚС асып кетуі сомасын салық төлеушінің банктік шотына қайтару;
4) Орталықтың мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тартуы; грант есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша төленген ҚҚС қайтару кезінде:
1) мыналар:
ҚҚС бойынша, оның ішінде Қазақстан Республикасында ҚҚС төлеуші болып табылмайтын резидент еместен жұмыстар, қызметтер алған кезде төлеуге жататын ҚҚС есебіне, импортталатын тауарларға ҚҚС есебіне;
салық төлеушінің басқа да салық, төлемақы түрлері бойынша;
салық төлеушінің ҚҚС, салық және төлемақының басқа түрлері бойынша салық берешегі болмаған жағдайда заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің басқа да салық және төлемақы түрлері бойынша қолда бар салық берешегін өтеу есебіне ҚҚС асып кетуінің сомасын есепке жатқызу (қайтару);
2) ҚҚС сомасын салық берешегі болмаған жағдайда салықтардың, төлемақылардың түрлері бойынша (талап еткенде) алдағы төлемдер есебіне есепке жатқызу (қайтару);
3) грант алушыға немесе орындаушыға есепке жатқызулар жүргізілгеннен кейін оның банктік шотына қайтаруға жататын қалған ҚҚС сомасын қайтару;
4) Орталықтың мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тартуы;
өкілдіктерге және өкілдіктің персоналына ҚҚС қайтару кезінде:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының банктерінде ашылған өкілдіктердің және (немесе) өкілдіктер персоналының тиісті шоттарына ҚҚС қайтару;

2) мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги;
при возврате НДС путем зачета в счет НДС, подлежащего уплате за нерезидента:
1) выдача подтверждения о проведенном зачете превышения НДС по установленной форме;
2) мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается следующим лицам (далее - получатель):
1) плательщику НДС, у которого сложилось превышение НДС;
2) грантополучателю - государственному органу, являющемуся бенефициаром в соответствии с международным договором о предоставлении Республике Казахстан гранта и назначающему исполнителя, если иное не предусмотрено указанным международным договором Республики Казахстан;
3) исполнителю - лицу, назначенному грантополучателем для целей реализации гранта;
4) дипломатическим и приравненным к ним представительствам иностранных государств, консульским учреждениям иностранного государства, аккредитованным в Республике Казахстан (далее - представительство). Перечень представительств утвержден Министерством иностранных дел Республики Казахстан;
5) лицам, относящимся к дипломатическому, административно-техническому персоналу, включая членов их семей, проживающих вместе с ними, консульским должностными лицам, консульским служащим, включая членов их семей, проживающих вместе с ними (далее - персонал).
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) возврат превышения НДС получателю, осуществляющему обороты, облагаемые по нулевой ставке, которые составляют не менее 70 процентов в общем облагаемом обороте по реализации за налоговый период – в течение 60 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат превышения НДС получателю, осуществляющему обороты, облагаемые по нулевой ставке, которые составляют менее 70 процентов в общем облагаемом обороте по реализации за налоговый период – в течение 180 календарных дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат НДС получателю по оборотам по реализации, облагаемым по нулевой ставке – в течение 60 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат превышения НДС в упрощенном порядке получателям, состоящим не менее 12 последовательных месяцев на мониторинге крупных налогоплательщиков и не имеющим неисполненного налогового обязательства по представлению налоговой отчетности на дату представления декларации по НДС, с указанием требования о возврате превышения НДС – в течение 15 рабочих дней с последней даты, установленной Налоговым кодексом (с учетом периода продления) для подачи в Центр декларации по НДС за налоговый период, в которой указано требование о возврате суммы превышения НДС;

2) Орталықтың мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тартуы;
резидент емес үшін төлеуге жататын ҚҚС есебіне есепке жатқызу жолымен ҚҚС қайтару кезінде:
1) белгіленген нысан бойынша ҚҚС асып кетуін есепке жатқызу жүргізілгені туралы растауды беру;
2) Орталықтың мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет мынадай тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
1) ҚҚС асып кетуі туындаған ҚҚС төлеушіге;
2) Қазақстан Республикасына грант беру туралы халықаралық шартқа сәйкес бенефициар болып табылатын және егер аталған Қазақстан Республикасының халықаралық шартында өзгеше көзделмесе орындаушыны тағайындайтын грант алушы мемлекеттік органға;
3) грантты іске асыру үшін грант алушы болып тағайындалған орындаушы тұлғаға;
4) Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оларға теңестірілген шет мемлекеттердің өкілдіктеріне, шет мемлекеттердің консулдық мекемелеріне (бұдан әрі - өкілдіктер) көрсетіледі. Өкілдіктердің тізбесін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі бекіткен;
5) олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, әкімшілік-техникалық персоналына жататын адамдарға (бұдан әрі - персонал), олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, консулдық лауазымды адамдарға, консулдық қызметшілерге көрсетіледі.
7. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) салық кезеңі ішінде өткізу бойынша жалпы салық салынатын айналымда кемінде 70 пайызды құрайтын нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды жүзеге асыратын алушыға ҚҚС асып кетуін қайтару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 60 жұмыс күні іші;
салық кезеңі ішінде өткізу бойынша жалпы салық салынатын айналымда 70 пайыздан азын құрайтын нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды жүзеге асыратын алушыға ҚҚС асып кетуін қайтару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап күнтізбелік 180 күн ішінде;
алушыға нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым бойынша ҚҚС қайтару - алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 60 жұмыс күні ішінде;
ірі салық төлеушілер мониторингінде кемінде 12 ай қатарынан тұрған және ҚҚС асып кетуін қайтару туралы талапты көрсете отырып, ҚҚС жөніндегі декларацияны табыс ететін күні салық есептілігін табыс ету бойынша орындалмаған салық міндеттемесі жоқ алушыға оңайлатылған тәртіппен ҚҚС асып кетуін қайтару – ҚҚС асып кетуін қайтару туралы талап көрсетілген салық кезеңі үшін ҚҚС жөніндегі декларацияны Орталыққа табыс ету үшін Салық кодексінде (ұзарту кезеңін есепке ала отырып) белгіленген соңғы күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;

возврат превышения НДС в упрощенном порядке получателям (автономным организациям образования), определенным пунктом 1 статьи 135-1 Налогового кодекса, не имеющим неисполненного налогового обязательства по представлению налоговой отчетности - на дату подачи получателем подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат превышения НДС в упрощенном порядке получателям, у которых в результате камерального контроля не выявлены расхождения между данными, отраженными в налоговой отчетности данного лица по НДС и в налоговой отчетности по НДС его непосредственных поставщиков и покупателей, в которой указано требование о возврате суммы превышения НДС – в течение 45 рабочих дней с последней даты, установленной для подачи декларации по НДС за налоговый период, в которой указано требование о возврате суммы превышения НДС;
возврат превышения НДС в упрощенном порядке получателям, которые в результате применения системы управления рисками не отнесены к категории риска, не имеющей права на применение упрощенного порядка возврата превышения НДС – в течение 30 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат НДС, уплаченного поставщикам товаров, работ, услуг, приобретенных за счет средств гранта – в течение 30 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат НДС представительствам – в течение 30 рабочих дней после получения налоговым органом от Министерства иностранных дел Республики Казахстан сводных ведомостей (реестров) и документов, подтверждающих уплату НДС, с письменным извещением.
Центр после проверки сводных ведомостей (реестров) и копий документов, подтверждающих уплату НДС, извещает Министерство иностранных дел Республики Казахстан о возврате или отказе в возврате НДС;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут;
4) срок для сдачи налогового заявления на проведение зачета и возврата налогов, других обязательных платежей, пеней и штрафов по результатам акта налоговой проверки – в течение 5 рабочих дней со дня подписания акта налоговой проверки либо заключения к акту;
срок для сдачи налогового заявления на проведение зачета и возврата налогов, других обязательных платежей, пеней и штрафов при упрощенном порядке возврата превышения НДС – в течение 1 рабочего дня после сроков, установленных Налоговым кодексом для уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет;

Салық кодексінің 135-1-бабының 1-тармағында айқындалған, салық есептілігін табыс ету бойынша орындалмаған салықтық міндетемелері жоқ алушыларға (дербес білім беру ұйымдары) оңайлатылған тәртіппен ҚҚС асып кетуін қайтару - алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген;
камералдық бақылау нәтижесінде ҚҚС асып кетуін қайтару туралы талап көрсетілген осы тұлғаның ҚҚС бойынша салық есептілігінде және оның тікелей өнім берушілері мен сатып алушыларының ҚҚС бойынша салық есептілігінде көрсетілген деректер арасындағы алшақтықтар анықталған алушыларға оңайлатылған тәртіппен ҚҚС асып кетуін қайтару – ҚҚС асып кетуін қайтару туралы талап көрсетілген салық кезеңі үшін ҚҚС жөніндегі декларацияны уәкілетті органға табыс ету үшін Салық кодексінде белгіленген соңғы күнінен бастап 45 жұмыс күні ішінде;
тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану нәтижесінде тәуекелдер санатына жатқызылмаған, ҚҚС асып кетуін қайтарудың оңайлатылған тәртібін қолдануға құқығы жоқ алушыларға оңайлатылған тәртіппен ҚҚС асып кетуін қайтару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 30 жұмыс күні ішінде;
грант қаражаты есебінен тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізушілерге төленген ҚҚС қайтару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 30 жұмыс күні ішінде;
өкілдіктерге ҚҚС қайтару – салық органы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінен жазбаша хабарламасы бар жиынтық ведомостарды (тізілімдерді) және ҚҚС төленгенін растайтын құжаттарды алғаннан кейін 30 жұмыс күні ішінде.
Орталық жиынтық ведомостарды (тізілімдерді) және ҚҚС төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін тексергеннен кейін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігін ҚҚС қайтарылғаны немесе қайтарудан бас тартылғаны туралы хабарлайды;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) салықтық тексеру актісінің нәтижелері бойынша салықтарды, басқа да міндетті төлемдерді, өсімпұлдарды және айыппұлдарды есепке жатқызу мен қайтаруды жүргізуге салықтық өтініш табыс ету үшін мерзім – салықтық тексеру актісіне немесе актіге қорытындыға қол қойылған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
ҚҚС асып кетуін қайтарудың оңайлатылған тәртібі кезінде салықтарды, басқа да міндетті төлемдерді, өсімпұлдарды және айыппұлдарды есепке жатқызу мен қайтару жүргізуге салықтық өтініш табыс ету мерзімі – салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу үшін Салық кодексінде белгіленген мерзімдерден кейін 1 жұмыс күні ішінде;

возврат превышения НДС, образовавшегося после 1 января 2009 года - в течение срока исковой давности, установленного Налоговым кодексом;
предъявление представительством к возврату суммы НДС, не предъявленной к возврату за квартал, в котором приобретены товары, выполнены работы, оказаны услуги - в течение срока исковой давности, установленного Налоговым кодексом.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы - для возврата превышения НДС, образовавшегося до 1 января 2009 года, возврата НДС, уплаченного поставщикам товаров, работ, услуг, приобретенных за счет средств гранта;
2) требование о возврате превышения НДС, указанное в декларации по НДС за налоговый период, установленной формы 300.00 - для возврата превышения НДС, образовавшегося после 1 января 2009 года;
в ходе проведения налоговой проверки - по экспорту товаров следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
3) договор (контракт) на поставку экспортируемых товаров – для возврата превышения НДС;
4) грузовую таможенную декларацию, с 1 июля 2010 года декларацию на товары, с отметками таможенного органа, с 1 января 2011 года копию декларации на товары с отметками таможенного органа, осуществляющего выпуск товаров в таможенной процедуре экспорта, а также с отметкой таможенного органа, расположенного в пункте пропуска на таможенной границе таможенного союза, кроме случаев вывоза товаров в таможенной процедуре экспорта по системе магистральных трубопроводов или по линиям электропередачи, в таможенной процедуре экспорта с применением процедуры периодического таможенного декларирования, в таможенной процедуре экспорта с применением процедуры временного таможенного декларирования – для возврата превышения НДС;

2009 жылдың 1 қаңтарынан кейін қалыптасқан ҚҚС асып кетуін қайтару – Салық кодексінде белгіленген талап қою мерзімі ішінде;
тауарлар сатып алынған, жұмыстар орындалған, қызметтер көрсетілген тоқсан үшін қайтаруға ұсынылмаған ҚҚС сомасын қайтаруға өкілдіктің ұсынуы – Салық кодексінде белгіленген талап қою мерзімі ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мыналарды тапсырады:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтініш – 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін қалыптасқан ҚҚС асып кетуін қайтару, грант қаражаты есебінен сатып алынған тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізушілерге төленген ҚҚС асып кетуін қайтару үшін;
2) 300.00 белгіленген нысанындағы ҚҚС бойынша декларацияда көрсетілген ҚҚС асып кетуін қайтару туралы талап - 2009 жылдың 1 қаңтарынан кейін қалыптасқан ҚҚС асып кетуін қайтару үшін;
салықтық тексеру жүргізу барысында - тауарлар экспорты бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын құжаттар;
3) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін экспортталатын тауарларды жеткізуге арналған шарт (келісімшарт);
4) кеден органының белгісі бар кедендік жүк декларациясы, 2010 жылдың 1 шілдесінен бастап тауарларға декларация, 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап тауарларды экспорт кедендік рәсімінде шығаруды жүзеге асыратын кеден органының белгісі бар, сондай-ақ тауарларды магистральдық құбыр жүйесі бойынша немесе электр беру желілері бойынша экспорт кедендік рәсімінде, кезең-кезеңдік декларациялау рәсімін қолдана отырып, тауарларды экспорт кедендік рәсімінде, уақытша декларациялау рәсімін қолдана отырып, тауарларды экспорт кедендік рәсімінде әкету жағдайларын қоспағанда, кеден одағының кедендік шекарасындағы өткізу пунктінде орналасқан кеден одағына мүше мемлекеттің кеден органының белгісі бар тауарларға декларацияның көшірмесі;

5) полную грузовую таможенную декларацию, с 1 июля 2010 года декларацию на товары, с отметками таможенного органа, с 1 января 2011 года копию полной декларации на товары с отметками таможенного органа, производившего таможенное декларирование (при вывозе товаров в таможенной процедуре экспорта по системе магистральных трубопроводов или по линиям электропередачи, при вывозе товаров в таможенной процедуре экспорта с применением процедуры периодического таможенного декларирования, при вывозе товаров в таможенной процедуре экспорта с применением процедуры временного таможенного декларирования) - для возврата превышения НДС;
6) копии товаросопроводительных документов – для возврата превышения НДС;
7) акт приема-сдачи товаров (при вывозе товаров в таможенной процедуре экспорта по системе магистральных трубопроводов или по линиям электропередачи) – для возврата превышения НДС;
8) подтверждение (в случае экспорта объекта интеллектуальной собственности) уполномоченного государственного органа в области охраны прав интеллектуальной собственности о праве на объект интеллектуальной собственности, а также его стоимости – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - по экспорту товаров следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов) в случае осуществления дальнейшего экспорта товаров, ранее вывезенных за пределы таможенной территории таможенного союза в таможенной процедуре переработки вне таможенной территории, или продуктов их переработки:
9) грузовую таможенную декларацию, с 1 июля 2010 года декларация на товары, с 1 января 2011 года копию декларации на товары, в соответствии с которой производится изменение таможенной процедуры переработки вне таможенной территории на таможенную процедуру экспорта – для возврата превышения НДС;
10) грузовую таможенную декларацию, с 1 июля 2010 года декларацию на товары, с 1 января 2011 года копию декларации на товары, оформленной в таможенной процедуре переработки вне таможенной территории – для возврата превышения НДС;
11) копии грузовой таможенной декларации, с 1 июля 2010 года декларации на товары, с 1 января 2011 года копии декларации на товары, оформленной при ввозе товаров на территорию иностранного государства в таможенной процедуре переработки на таможенной территории (переработки товаров для внутреннего потребления), заверенной таможенным органом, осуществившим такое оформление – для возврата превышения НДС;
12) копии грузовой таможенной декларации, с 1 июля 2010 года декларации на товары, с 1 января 2011 года копии декларации на товары, в соответствии с которой производится изменение таможенной процедуры переработки для внутреннего потребления на территории иностранного государства на таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления на территории иностранного государства или таможенную процедуру экспорта – для возврата превышения НДС;

5) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін кеден органының белгісі бар толық кедендік жүк декларациясы, 2010 жылдың 1 шілдесінен бастап тауарларға декларация, 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап кедендік декларациялауды жүргізген кеден органының белгісі бар тауарларға декларацияның көшірмесі (тауарларды магистральдық құбыр жүйесі бойынша немесе электр беру желілері бойынша экспорт кедендік рәсімінде әкету кезінде, кезең-кезеңдік декларациялау рәсімін қолдана отырып, тауарларды экспорт кедендік рәсімінде әкету кезінде, уақытша кедендік декларациялау рәсімін қолдана отырып, тауарларды экспорт кедендік рәсімінде әкету кезінде);
6) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін тауарға ілеспе құжаттардың көшірмелері;
7) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін тауарларды қабылдау-беру актісі (тауарларды магистральдық құбыр жүйесі бойынша немесе электр беру желілері бойынша экспорт кедендік рәсімінде әкету кезінде);
8) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін зияткерлік меншік құқығын қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның зияткерлік меншік объектісіне құқығы, сондай-ақ оның құны туралы растауы (зияткерлік меншік объектісін экспорттаған жағдайда).
Салықтық тексеру жүргізу барысында - Кеден аумағынан тыс жерлерде қайта өңдеу кедендік рәсімінде кеден одағының кеден аумағынан тыс жерлерге бұдан бұрын әкетілген тауарларды немесе олардың қайта өңделген өнімдерін одан әрі экспорттау жүзеге асырылған жағдайда тауарлар экспорты бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (мұндай айналымдар болған кезде) растайтын мынадай құжаттар:
9) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін оған сәйкес кеден аумағынан тыс жерлерде қайта өңдеу кедендік рәсімін экспорт кедендік рәсіміне өзгерту жүргізілетін кедендік жүк декларациясы, 2010 жылғы 1 шілдеден бастап тауарларға декларация, 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап тауарларға декларацияның көшірмесі;
10) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін кеден аумағынан тыс жерлерде қайта өңдеу кедендік рәсімінде ресімделген кедендік жүк декларациясы, 2010 жылғы 1 шілдеден бастап тауарларға декларация, 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап тауарларға декларация көшірмесі;
11) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін тауарларды шетел мемлекетінің аумағына әкелу кезінде кеден аумағында қайта өңдеу (ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу) кедендік рәсімінде ресімделген, осындай ресімдеуді жүзеге асырған кеден органы куәландырған кедендік жүк декларациясының көшірмесі, 2010 жылғы 1 шілдеден бастап тауарларға декларация, 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап тауарларға декларацияның көшірмесі;
12) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін оған сәйкес шетел мемлекетінің аумағында ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімін шетел мемлекетінің аумағына ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне немесе экспорт кедендік рәсіміне ауыстыру жүргізілген кедендік жүк декларациясының көшірмесі, 2010 жылғы 1 шілдеден бастап тауарларға декларация, 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап тауарларға декларация көшірмесі;

в ходе проведения налоговой проверки - по обороту по реализации, совершенному до 1 января 2009 года, получателями (резидентами Республики Казахстан), аффинированных драгоценных металлов – золота, платины, изготовленные из сырья собственного производства, Национальному Банку Республики Казахстан и финансовым организациям следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
13) договор (контракта) на поставку аффинированных драгоценных металлов – золота, платины, изготовленных из сырья собственного производства - для возврата превышения НДС;
14) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку аффинированных драгоценных металлов – золота, платины, изготовленных из сырья собственного производства – для возврата превышения НДС;
15) копии документов, подтверждающих получение аффинированных драгоценных металлов – золота, платины, изготовленных из сырья собственного производства, Национальным Банком Республики Казахстан и финансовыми организациями – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - по обороту по реализации налогоплательщиками, осуществляющими добычу и производство золота, Национальному Банку Республики Казахстан аффинированного золота из сырья собственного производства для пополнения золотовалютных активов, совершенному после 1 января 2012 года, следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
16) договор об общих условиях купли-продажи аффинированного золота для пополнения золотовалютных активов, заключенный между налогоплательщиком и Национальным Банком Республики Казахстан - для возврата превышения НДС;
17) копии документов, подтверждающих стоимость аффинированного золота, реализованного Национальному Банку Республики Казахстан – для возврата превышения НДС;
18) копии документов, подтверждающих получение аффинированного золота Национальным Банком Республики Казахстан с указанием количества аффинированного золота (при возврате превышения НДС);
в ходе проведения налоговой проверки - по обороту по реализации услуг по международным перевозкам при перевозке грузов следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
19) товарно-транспортную накладную – для возврата превышения НДС: накладную получатели представляют при перевозке грузов в международном автомобильном сообщении;
20) накладную единого образца – для возврата превышения НДС: накладную получатели представляют при перевозке грузов в международном и межгосударственном сообщении железнодорожным транспортом;

салықтық тексеру жүргізу барысында - 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне және қаржы ұйымдарына алушылар (Қазақстан Республикасының резиденттері) тазартылған қымбат бағалы металдарды – өз өндірісінің шикізатынан дайындалған алтынды, платинаны өткізу бойынша айналым бойынша айналымдарды растайтын нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттарды:
13) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін тазартылған қымбат бағалы металдарды – өз өндірісінің шикізатынан дайындалған алтынды, платинаны жеткізуге арналған шарт (келісімшарт);
14) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін тазартылған қымбат бағалы металдарды – өз өндірісінің шикізатынан дайындалған алтынды, платинаны тиеп-жөнелтуді растайтын тауарға ілеспе құжаттарының көшірмелері;
15) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және қаржы ұйымдарының тазартылған қымбат бағалы металдарды
– өз өндірісінің шикізатынан дайындалған алтынды, платинаны алғандығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
салықтық тексеру жүргізу барысында – 2012 жылғы 1 қаңтардан кейін жасалған Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне алтын шығарумен және өндірумен айналысатын салық төлеушілер алтын валюталық активтерді толтыру үшін өз өндірісінің шикізатынан тазартылған алтын өткізуі бойынша айналымы бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
16) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін салық төлеуші мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі арасында жасалған алтын валюталық активтерді толтыру үшін тазартылған алтынды сатып алу-сатудың ортақ ережелері туралы шарт;
17) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өткізілген тазартылған алтынның құнын растайтын құжаттардың көшірмесі;
18) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі тазартылған алтынның қабылданғанын растайтын тазартылған алтынның саны көрсетілген құжаттардың көшірмесі;
салықтық тексеру жүргізу барысында – халықаралық тасымалдау бойынша жүктерді тасымалдау кезінде қызмет көрсетулерді өткізу айналымы бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
19) тауар-көлік жүкқұжаты - ҚҚС асып кетуін қайтару үшін: алушылар жүкқұжатты халықаралық автомобиль қатынасында жүктерді тасымалдау кезінде табыс етеді;
20) бір үлгідегі жүкқұжат - ҚҚС асып кетуін қайтару үшін: алушылар жүкқұжатты халықаралық және мемлекетаралық қатынастарда теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау кезінде табыс етеді;

21) грузовую накладную – для возврата превышения НДС: накладную получатели представляют при перевозке грузов воздушным транспортом;
22) коносамент или морскую накладную – для возврата превышения НДС: коносамент или накладную получатели представляют при перевозке грузов морским транспортом;
в ходе проведения налоговой проверки – по обороту по реализации услуг по системе магистральных трубопроводов следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
23) грузовую таможенную декларацию на транзитный объем товаров по каждому магистральному трубопроводу за расчетный период, с января 2011 года копию декларации на товары, помещенные под таможенные процедуры экспорта и выпуска для внутреннего потребления, за расчетный период либо декларацию на товары, помещенные под таможенную процедуру таможенного транзита, за расчетный период – для возврата превышения НДС;
24) акты выполненных работ, акты приема-сдачи грузов, с 1 января 2011 года акты выполненных работ, акты приема-сдачи грузов от продавца либо от других лиц, осуществлявших ранее доставку указанных грузов, покупателю либо другим лицам, осуществляющим дальнейшую доставку указанных грузов – для возврата превышения НДС;
25) счета-фактуры – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - по обороту по реализации услуг по международным перевозкам при перевозке пассажиров и багажа документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
26) отчет о продаже проездных билетов, проданных в Республике Казахстан, а также расчетные ведомости о пассажирских билетах, составленные автовокзалами (автостанциями) по пути следования - для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа автомобильным транспортом при регулярных перевозках;
27) списки пассажиров – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа автомобильным транспортом при нерегулярных перевозках;
28) отчет о продаже проездных, перевозочных и почтовых документов, проданных в Республике Казахстан – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа железнодорожным транспортом;
29) расчетную ведомость о пассажирских билетах, проданных в Республике Казахстан в международном сообщении – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа железнодорожным транспортом;

21) жүкқұжат - ҚҚС асып кетуін қайтару үшін: алушылар жүкқұжатты әуе көлігімен жүктерді тасымалдау кезінде табыс етеді;
22) коносамент немесе теңiз жүкқұжаты -ҚҚС асып кетуін қайтару үшін: алушылар коносамент немесе жүкқұжатты теңiз көлiгiмен жүктерді тасымалдау кезінде табыс етеді;
салықтық тексеру жүргізу барысында – магистральдық құбыр жүйесі бойынша қызмет көрсетулерді өткізу айналымы бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
23) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін есеп-қисап кезеңі үшін әрбір магистральдық құбыр бойынша тауарлардың транзиттік көлеміне арналған кедендік жүк декларациясы, 2011 жылғы қаңтардан бастап есеп-қисап кезеңі үшін экспортты кедендік рәсімде орналастырылған және ішкі тұтыну үшін шығарылған тауарларға декларация көшірмесі немесе есеп-қисап кезеңі үшін кедендік транзитті кедендік рәсімде орналастырылған тауарларға декларация;
24) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін орындалған жұмыстардың актілері, жүктерді қабылдап алу-тапсыру актілері, 2011 жылдың қаңтарынан бастап аталған тауарларды одан әрі жеткізуді жүзеге асыратын сатып алушы немесе басқа тұлғаға сатушыдан немесе басқа тұлғадан орындалған жұмыстардың актілері, жүктерді қабылдап алу-тапсыру актілері;
25) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін шот-фактуралар;
салықтық тексеру жүргізу барысында – халықаралық тасымалдау бойынша жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде қызмет көрсетулерді өткізу айналымы бойынша айналым бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
26) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін Қазақстан Республикасында сатылған жол жүру билеттерін сату туралы есеп, сондай-ақ жол жүру бойындағы автовокзалдар (автостанциялар) жасаған жолаушылар билеттері туралы есеп айырысу ведомостары: алушылар автомобиль көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдауды тұрақты тасымалдау кезінде табыс етеді;
27) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін жолаушылардың тізімі: алушылар автомобиль көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдауды тұрақты емес тасымалдау кезінде табыс етеді;
28) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін Қазақстан Республикасында сатылған жол жүру, тасымалдау және пошта құжаттарын сату туралы есеп: алушылар теміржол көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;
29) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін халықаралық қатынаста Қазақстан Республикасында сатылған жолаушылар билеттері туралы есеп айырысу ведомосы: алушылар теміржол көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;

30) балансовую ведомость по взаиморасчетам за пассажирские перевозки между железнодорожными администрациями и отчет об оформлении проездных и перевозочных документов – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа железнодорожным транспортом;
31) генеральная декларация – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа воздушным транспортом;
32) пассажирский манифест - для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа воздушным транспортом;
33) карго-манифест – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа воздушным транспортом;
34) лоджит (центрально-загрузочный график) – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа воздушным транспортом;
35) сводно-загрузочная ведомость (проездной билет и багажная квитанция) – для возврата превышения НДС; получатели представляют при перевозке пассажиров и багажа воздушным транспортом;
в ходе проведения налоговой проверки - по обороту по реализации горюче-смазочных материалов, осуществляемой аэропортами при заправке воздушных судов иностранных авиакомпаний, выполняющих международные полеты, международные воздушные перевозки, следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
36) договор аэропорта с иностранной авиакомпанией, предусматривающий и (или) включающий реализацию горюче-смазочных материалов, - при осуществлении регулярных рейсов - для возврата превышения НДС;
37) заявку иностранной авиакомпании (с указанием государства, в котором она зарегистрирована, даты предполагаемой посадки воздушного судна) и (или) договор (соглашение) аэропорта с иностранной авиакомпанией - (при осуществлении нерегулярных рейсов) – для возврата превышения НДС; заявка не заполняется при посадке иностранного воздушного судна вследствие форс-мажорных обстоятельств;
38) расходный ордер или требование на заправку иностранного воздушного судна (с указанием наименования авиакомпании, количества заправленных горюче-смазочных материалов, даты заправки воздушного судна, подписи командира воздушного судна или представителя иностранной авиакомпании и сотрудника соответствующей службы аэропорта, осуществившей заправку) – для возврата превышения НДС;
39) копии транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов с отметкой таможенного органа, подтверждающих заправку горюче-смазочными материалами воздушных судов иностранных авиакомпаний, выполняющих международные полеты, международные воздушные перевозки, – в случае заправки иностранных воздушных судов, выполняющих международные полеты, международные воздушные перевозки, за исключением рейсов, в отношении которых в соответствии с таможенным законодательством таможенного союза и (или) таможенным законодательством Республики Казахстан не совершаются таможенные операции по таможенной очистке и выпуску товаров - для возврата превышения НДС;

30) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін теміржол әкімшіліктері арасындағы жолаушылар тасымалдау үшін өзара есеп айырысу жөніндегі баланстық ведомость және жол жүру мен тасымалдау құжаттарын ресімдеу туралы есеп: алушылар теміржол көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;
31) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін бас декларация: алушылар әуе көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;
32) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін жолаушы манифесі: алушылар әуе көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;
33) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін карго-манифест: алушылар әуе көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;
34) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін лоджит (орталық-тиеу кестесі): алушылар әуе көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;
35) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін жинақтау-тиеу ведомосы (жол жүру билеті мен багаж түбіртегі): алушылар әуе көлігімен жолаушылар мен багаж тасымалдау кезінде табыс етеді;
салықтық тексеру жүргізу барысында – халықаралық ұшуды, халықаралық әуемен тасымалдауды орындайтын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне май құю кезінде әуежайлар жүзеге асыратын жанар-жағармай материалдарын өткізу айналымы бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
36) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін тұрақты рейстерді жүзеге асыру кезінде - әуежайдың шетелдік авиакомпаниямен жанар-жағармай материалдарын өткізуді көздейтін және (немесе) қамтитын шарты;
37) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін - шетелдік авиакомпанияның өтінімі (ол тіркелген мемлекет, әуе кемесінің болжамды қону күні көрсетіле отырып) және (немесе) әуежайдың шетелдік авиакомпаниямен шарты (келісімі) – (тұрақты емес рейстерді жүзеге асыру кезінде); шетелдік әуе кемесі форс-мажорлық жағдайлар салдарынан қонған кезде өтінім толтырылмайды;
38) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін шетелдік әуе кемесіне май құюға арналған шығыс ордері немесе қойылатын талап (авиакомпания атауы, құйылған жанар-жағармай материалдарының мөлшері, әуе кемесіне май құйылған күн, әуе кемесі командирінің немесе шетелдік авиакомпания өкілінің және май құюды жүзеге асырған әуежайдың тиісті қызметі қызметкерінің қолдары);
39) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін кеден одағының кеден заңнамасына және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес оларға қатысты кедендік ресімдеу және кедендік бақылау көзделмеген рейстерді қоспағанда, халықаралық ұшуды, халықаралық әуемен тасымалдауды орындайтын шетелдік әуе кемелеріне май құйылған жағдайда - халықаралық ұшуды, халықаралық әуемен тасымалдауды орындайтын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне жанар-жағармай материалдары құйылғанын растайтын, кеден органының белгісі бар көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың көшірмелері;

40) документ, подтверждающий факт оплаты иностранной авиакомпанией за реализованные аэропортом горюче-смазочные материалы - для возврата превышения НДС;
41) заключение должностного лица уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающее факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний) по форме и порядку, которые утверждены уполномоченным государственным органом по согласованию с уполномоченным органом в сфере гражданской авиации – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - по обороту по реализации товаров на территории специальных экономических зон (далее – СЭЗ), совершенному до 1 января 2009 года, следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
42) документ об использовании в процессе строительства объектов административного и производственного назначения ввезенных товаров (оборудования), выдаваемого по запросу налогового органа, находящегося на территории СЭЗ, исполнительным органом, созданным на территории СЭЗ – по обороту, совершенному до 1 января 2009 года – для возврата превышения НДС;
43) договор (контракт) на поставку товаров с организациями, осуществляющими на территории специальной экономической зоны строительство объектов административного и производственного назначения – для возврата превышения НДС;
44) копии грузовой таможенной декларации с отметками таможенного органа, осуществляющего выпуск товаров в таможенном режиме свободной таможенной зоны – для возврата превышения НДС;
45) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров – для возврата превышения НДС;
46) копии документов, подтверждающих получение товаров организациями, указанными в подпункте 1) настоящего пункта – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - по обороту по реализации товаров на территорию СЭЗ, совершенному после 1 января 2012 года, следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
47) договор (контракт) на поставку товаров с организациями, осуществляющими деятельность на территориях специальных экономических зон – для возврата превышения НДС;
48) копии декларации на товары и (или) транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов с  приложением перечня товаров с отметками таможенного органа, осуществляющего выпуск товаров по таможенной процедуре свободной таможенной зоны – для возврата превышения НДС;

40) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін әуежай өткізген жанар-жағармай материалдары үшін шетелдік авиакомпанияның ақы төлеу фактісін растайтын құжат;
41) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргiзуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органның лауазымды адамының шетелдiк авиакомпания әуе кемесiнiң рейстi жүзеге асыру фактiсiн және азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органның (авиакомпаниялар болігінде) келiсiмiмен уәкiлеттi орган бекiткен нысанда және тәртiппен өткiзiлген жанар-жағармай материалдарының мөлшерiн растайтын қорытындысы;
салықтық тексеру жүргізу барысында – 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған арнайы экономикалық аймақтар (бұдан әрі – АЭА) аумақтарына тауарларды өткізу айналымы бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
42) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған айналым бойынша АЭА аумағында орналасқан салық органының сұрау салуы бойынша АЭА аумағында құрылған атқарушы орган беретін әкелінген тауарларды (жабдықтарды) әкімшілік және өндірістік мақсаттағы объектілер құрылысы барысында пайдалану туралы құжат;
43) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін арнайы экономикалық аумағында әкімшілік және өндірістік мақсаттағы объектілер құрылысын жүзеге асыратын ұйымдармен жасасқан тауарларды (жабдықтарды) жеткізуге арналған шарт (келісімшарт);
44) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін еркін кеден аймағы кедендік режимінде тауарлар шығаруды жүзеге асыратын кеден органының белгісімен кедендік жүк декларациясының көшірмелері;
45) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін тауарларды тиеп-жөнелтуді растайтын тауарлардың ілеспе құжаттарының көшірмелері;
46) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін осы тармақтың 1-тармақшасында көрсетілген ұйымдардың тауарларды алғанын растайтын құжаттардың көшірмелері;
салықтық тексеру жүргізу барысында – 2012 жылғы 1 қаңтардан кейін жасалған АЭА аумақтарында тауарларды өткізу айналымы бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
47) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін АЭА аумақтарында қызметті жүзеге асыратын ұйымдармен тауарларды жеткізу шарты (келісімшарты);
48) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін еркін кедендік аймақ кедендік рәсімі бойынша тауарлар шығаруды жүзеге асыратын кеден органының белгілері бар тауарлар тізбесі қоса берілген тауарларға арналған декларациялардың және (немесе) көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың көшірмелері;

49) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров организациям, указанным в подпункте 1) настоящего пункта – для возврата превышения НДС;
50) копии документов, подтверждающих получение товаров организациями, указанными в подпункте 1) настоящего пункта – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - по реализации товаров налогоплательщику, заключившему концессионный договор с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 1 января 2009 года, следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
51) договор на поставку товаров указанному налогоплательщику – для возврата превышения НДС;
52) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров указанному налогоплательщику – для возврата превышения НДС;
53) копии документов, подтверждающих получение товаров указанным налогоплательщиком – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - по реализации товаров налогоплательщикам, осуществляющим на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, в соответствии, с условиями которого освобождаются от НДС импортируемые товары, следующие документы, подтверждающие обороты, облагаемые по нулевой ставке (при наличии данных оборотов):
54) договор на поставку товаров таким налогоплательщикам с указанием, что поставляемые товары предназначены для выполнения рабочей программы контракта на недропользование – для возврата превышения НДС;
55) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров таким налогоплательщикам – для возврата превышения НДС;
56) копии документов, подтверждающих получение товаров такими налогоплательщиками – для возврата превышения НДС;
в ходе проведения налоговой проверки - иные документы, подтверждающие достоверность сумм НДС, предъявленных к возврату из бюджета, в зависимости от основания возврата:
57) документы, являющиеся основанием для отнесения в зачет НДС (счет-фактура или другой документ, с выделенным в нем НДС) – для возврата превышения НДС. По товарам, работам и услугам, приобретенным до 1 января 2009 года, с применением контрольно-кассовых машин с фискальной памятью и выдачей контрольного чека – сумма налога, указанная в чеке контрольно-кассовой машины;
58) первичные учетные документы (документальное свидетельство, как на бумажном, так и на электронном носителе факта совершения операции или события и права на ее совершение, на основании которого ведется бухгалтерский учет) – для возврата превышения НДС;

49) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген ұйымдарға тауарларды тиеп-жөнелтуді растайтын тауарлардың ілеспе құжаттарының көшірмелері;
50) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген ұйымдардың тауарларды алуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
салықтық тексеру жүргізу барысында – 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін инфрақұрылымдық жобаны іске асыруға Қазақстан Республикасы Үкіметімен концессиялық шарт жасасқан салық төлеушіге тауарлар өткізу бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
51) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін көрсетілген салық төлеушіге тауарларды жеткізуге арналған шарт;
52) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін көрсетілген салық төлеушіге тауарлардың тиеп-жөнелтілгенін растайтын тауардың ілеспе құжаттарының көшірмелері;
53) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін аталған салық төлеушінің тауарларды алғанын растайтын құжаттардың көшірмелері;
салықтық тексеру жүргізу барысында – Қазақстан Республикасының аумағында қызметін импортталатын тауарлар ҚҚС-нан босатылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде жүзеге асыратын тауарларды өткізу бойынша салық төлеушілерге нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды (осындай айналымдар болған жағдайда) растайтын мынадай құжаттар:
54) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін жеткізілетін тауарлардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың жұмыс бағдарламаларын орындауға арналғандығын көрсете отырып, осындай салық төлеушілерге тауарларды жеткізуге арналған шарт;
55) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін осындай салық төлеушілерге тауарлар тиеп-жөнелтілгенін растайтын тауардың ілеспе құжаттарының көшірмелері;
56) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін осындай салық төлеушілердің тауарларды алғандығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
салықтық тексеру жүргізу барысында – қайтару негізіне қарай бюджеттен қайтаруға ұсынылған ҚҚС сомасының дұрыстығын растайтын өзге де құжаттар:
57) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін ҚҚС есепке жатқызу үшін негіз болып табылатын құжаттар (есеп-фактура немесе онда ҚҚС бөлінген басқа да құжат). 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін фискальды жадысы бар бақылау-касса машиналарын қолдана отырып және бақылау чегін бере отырып сатып алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер бойынша – бақылау-касса машинасының чегінде көрсетілген салық сомасы;
58) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін бастапқы есеп құжаттары (қағаз тасығышта, сол сияқты электрондық тасығышта оның негізінде бухгалтерлік есеп жүргізілетін операцияның жасалу немесе оқиғаның болу фактісінің және оны жасауға құқығының құжаттық куәлігі);

59) налоговое заявление на проведение зачета и возврата налогов, других обязательных платежей, пеней и штрафов установленной формы (смотрите стандарт государственной услуги «Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов») – для возврата превышения НДС; заявление получатели представляют в случае подтверждения достоверности суммы превышения НДС, предъявленного к возврату;
60) копию договора о предоставлении гранта между Республикой Казахстан и иностранным государством, правительством иностранного государства либо международной организацией, включенной в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
61) копию договора (контракта), заключенного грантополучателем либо исполнителем с поставщиком товаров, работ, услуг – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
62) копию документа, подтверждающего назначение исполнителя в качестве такового при его обращении с налоговым заявлением о возврате НДС - для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
63) документ, подтверждающий отгрузку и получение товаров, работ, услуг – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
64) счет-фактуру, выписанную получателем (поставщиком, являющимся плательщиком НДС), с выделением суммы НДС отдельной строкой – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
65) накладную, товарно-транспортную накладную – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
66) документ, подтверждающий получение товара материально ответственным лицом получателя (грантополучателя или исполнителя) – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
67) акт выполненных и принятых получателем (грантополучателем или исполнителем работ, услуг, оформленных в установленном порядке) – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;
68) документы, подтверждающие оплату за полученные товары, работы, услуги, в том числе уплату НДС – для возврата НДС, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретаемым за счет средств гранта;

59) ҚҚС асып кетуін қайтару үшін белгіленген нысандағы салықтарды, басқа да міндетті төлемдерді, өсімпұлдар мен айыппұлдарды есепке жатқызу және қайтару жүргізуге салықтық өтініш («Салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың төленген сомаларын есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу» мемлекеттік қызмет стандартын қараңыз); алушы өтінішті қайтаруға ұсынылған ҚҚС асып кету сомаларының дұрыстығы расталған жағдайда табыс етеді;
60) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін Қазақстан Республикасы мен шет мемлекет, шет мемлекет үкіметі не Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге енгізілген халықаралық ұйым арасындағы грант беру туралы шарттың көшірмесі;
61) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін грант алушы не орындаушы тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді ұсынушымен жасасқан шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
62) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін ҚҚС қайтару туралы салықтық өтінішпен жүгінуі кезінде оның орындаушы ретінде тағайындалуын растайтын құжаттың көшірмесі;
63) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің тиеп-жөнелтілгенін және алынғанын растайтын құжат;
64) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін ҚҚС сомасын бөлек жазып көрсете отырып, алушы (ҚҚС төлеуші болып табылатын жеткізуші) жазып берген шот-фактура;
65) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін жүкқұжатты, тауар-көлік жүкқұжатын;
66) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін алушының (грант алушының немесе орындаушының) материалдық жауапты адамының тауарды алғанын растайтын құжатты;
67) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін белгіленген тәртіппен ресімделген, алушы (грант алушы немесе орындаушы) орындаған және қабылдаған тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің актісі;
68) грант қаражаттары есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша төленген ҚҚС қайтару үшін тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді алғаны үшін ақының төленгенін, оның ішінде ҚҚС төленгенін растайтын құжаттар;

69) сводную ведомость (реестра) дипломатических и приравненных к ним представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, по установленной форме – для возврата НДС получателям (представительствам).
Получатели (представительства) составляют ежеквартально на бумажном носителе сводные ведомости (реестры), заверенные печатью и подписываются руководителем либо иным уполномоченным на то должностным лицом получателя (представительства):
в течение месяца, следующего за отчетным кварталом, за исключением случаев завершения срока пребывания в Республике Казахстан члена (членов) персонала получателя (представительства);
по приобретенным товарам, выполненным работам, оказанным услугам за отчетный квартал.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Сводные ведомости (реестры), составленные получателями (представительствами), передаются в Министерство иностранных дел Республики Казахстан с приложением копий документов, подтверждающих уплату НДС (счетов-фактур, выписанных в порядке, установленном Налоговым кодексом, документов, подтверждающих факт оплаты), в течение месяца, следующего за отчетным кварталом, за исключением случаев завершения срока пребывания в Республике Казахстан члена (членов) персонала получателя (представительства).
После подтверждения принципа взаимности Министерство иностранных дел Республики Казахстан передает в Центр по месту нахождения получателей (представительств), аккредитованных в Республике Казахстан, с сопроводительным документом следующие документы:
1) сводные ведомости (реестры) с приложением копий документов, подтверждающих уплату НДС (счетов-фактур, выписанных в порядке, установленном Налоговым кодексом, документов, подтверждающих факт оплаты);
2) копии документов, подтверждающих уплату НДС (счетов-фактур, выписанных в порядке, установленном Налоговым кодексом, документов, подтверждающих факт оплаты);
3) копии аккредитационных документов, выданных Министерством иностранных дел Республики Казахстан – при представлении документов на возврат НДС членам персонала получателя (представительства);
4) перевод на казахский и (или) русский языки, заверенный печатью получателя (представительства) – при наличии отдельных документов, составленных на иностранных языках.
Декларацию с требованием о возврате получатели могут предоставить в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
Документы, представляемые получателем в ходе налоговой проверки, проводимой налоговым органом, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, получатели представляют по подтверждению достоверности сумм НДС, предъявленных к возврату за налоговый период, за который представлена декларация по НДС с указанием требования о возврате превышения НДС, а также предыдущие налоговые периоды, за которые не проводились налоговые проверки по НДС, но не превышающие срок исковой давности, предусмотренный Налоговым кодексом.

69) алушыларға (өкілдіктерге) ҚҚС қайтару үшін белгіленген нысан бойынша Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің жиынтық ведомосі (тізілім).
Алушылар (өкілдіктер) жиынтық ведомостерді (тізілімдерді) тоқсан сайын қағаз тасығышта жасайды, мөрмен куәландырады және оған алушының (өкілдіктің) басшысы не соған уәкілеттік берілген өзге лауазымды адам:
алушы (өкілдік) персоналы мүшесінің (мүшелерінің) Қазақстан Республикасында болу мерзімі аяқталған жағдайларды қоспағанда, есепті тоқсаннан кейінгі айдың ішінде;
есепті тоқсан үшін сатып алынған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер бойынша қол қояды.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалылығын салыстырып тексереді, одан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Алушылар (өкілдіктер) жасаған жиынтық ведомостер (тізілімдер) алушы (өкілдік) персоналы мүшесінің (мүшелерінің) Қазақстан Республикасында болу мерзімі аяқталған жағдайларды қоспағанда, есепті тоқсаннан кейінгі айдың ішінде ҚҚС төленгенін растайтын құжаттардың (Салық кодексінде белгіленген тәртіппен жазып берілген шот-фактуралардың, төлеу фактісін растайтын құжаттардың) көшірмелерімен қоса Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне беріледі.
Өзара түсіністік принципі расталғаннан кейін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасында аккредиттелген алушылардың (өкілдіктердің) орналасқан жері бойынша Орталыққа ілеспе құжатпен мынадай құжаттарды береді:
1) ҚҚС төленгенін растайтын құжаттардың (Салық кодексінде белгіленген тәртіппен жазып берілген шот-фактуралардың, төлеу фактісін растайтын құжаттардың) көшірмелерімен қоса жиынтық ведомостер (тізілімдер);
2) ҚҚС төленгенін растайтын құжаттардың (Салық кодексінде белгіленген тәртіппен жазып берілген есеп-фактуралардың, төлеу фактісін растайтын құжаттардың) көшірмелері;
3) алушы (өкілдік) персоналының мүшелеріне ҚҚС қайтаруға құжаттар табыс етілген кезде – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі берген аккредиттеу құжаттарының көшірмелері;
4) шет тілдерінде толтырылған жекелеген құжаттар болған кезде – алушының (өкілдіктің) мөрімен куәландырылған қазақ және (немесе) орыс тiлдеріндегi аударма.
Салық органы берген электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған қайтару туралы талабы бар декларацияны тұтынушылар «Салық төлеушінің кабинеті» веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервисі (бұдан әрі – СЕӨС) арқылы электрондық түрде салық органынан немесе интернет жүйесіне қол жетімділігі бар жұмыс немесе үй компьютерінен табыс ете алады.
Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген салық органы жүргізетін салық тексеруі барысында алушы табыс ететін құжаттарды алушылар ҚҚС асып кетуін қайтару туралы талап көрсете отырып, ҚҚС бойынша декларация табыс етілген салық кезеңі үшін, сондай-ақ ҚҚС бойынша салық тексерулері жүргізілмеген, бірақ Салық кодексінде көзделген талап ету мерзімінен асып кетпейтін алдыңғы кезеңдер үшін қайтаруға ұсынылған ҚҚС сомаларының дұрыстығын растау бойынша салық органы жүргізетін салық тексеруі барысында табыс етеді.

12. Формы отчетности для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
Формы отчетности получатель самостоятельно может приобрести в местах продажи.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика», СОНО. Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО  получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется посредством возврата НДС на банковский счет получателя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) неправильно составлено налоговое заявление в соответствии с требованиями Налогового кодекса или не отражения требования о возврате НДС в декларации;
2) не подтверждено актом налоговой проверки сумма возврата НДС;
3) до начала налоговой проверки в ходе предварительного контроля установлено, что у получателя отсутствует сумма превышения НДС, предъявленная к возврату;
4) за получением государственной услуги обратился получатель, осуществляющий расчеты с бюджетом в специальных налоговых режимах, установленных для субъектов малого бизнеса, крестьянских или фермерских хозяйств, юридических лиц-производителей сельскохозяйственной продукции и сельских потребительских кооперативов;
5) за получением государственной услуги обратился получатель -организация, осуществляющая переработку сельскохозяйственного сырья, и применяющая положения статьи 267 Налогового кодекса;
6) представлено налоговое заявление по истечении 12 месяцев после налогового периода, в котором совершены обороты по реализации, облагаемые НДС по нулевой ставке, и по которым представлено налоговое заявление, по превышению, образовавшемуся до 1 января 2009 года.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін есептілік нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Алушы өтініш нысандарын Орталықтан да тегін ала алады.
Алушы есептілік нысандарын өз бетінше сату орындарынан сатып ала алады.
Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен», СЕӨС-нен жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
«Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың қабылданғаны/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға оның банк шотына ҚҚС қайтару арқылы жеткізіледі.
16. Егер:
1) Салықтық өтініш Салық кодексінің талаптарына сәйкес дұрыс толтырылмаса немесе декларацияда ҚҚС қайтару туралы талап көрсетілмесе;
2) ҚҚС қайтару сомасы салықтық тексеру актісімен расталмаса;
3) салықтық тексеру басталғанға дейін алдын ала бақылау барысында салық төлеушіде қайтаруға ұсынылған ҚҚС асып кеткен сомасының жоқ екендігі анықталса;
4) мемлекеттік қызмет алу үшін шағын бизнес субъектілері, шаруа немесе фермер қожалықтары, ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруші заңды тұлғалар және селолық тұтыну кооперативтері үшін белгіленген арнаулы салық режимдерінде бюджетпен есеп айырысуды жүзеге асыратын алушы жүгінсе;
5) мемлекеттік қызмет алу үшін ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асыратын және Салық кодексі 267-бабының ережелерін қолданатын алушы ұйым жүгінсе;
6) нөлдік ставка бойынша ҚҚС салынатын және ол бойынша 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін қалыптасқан асып кету бойынша салықтық өтініш табыс етілген өткізу бойынша айналымдар жасалған салық кезеңінен кейін 12 ай өткеннен соң салықтық өтініш табыс етілсе, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздер жоқ.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Возврат налога на добавленную
стоимость из бюджета»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астане и Алматы (далее – налоговый департамент) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20, статьями 217219 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах налогового департамента.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в налоговом департаменте являются:
1) решение налогового департамента о возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты (далее – решение о возврате), установленной формы – при возврате подоходного налога из условного банковского вклада;

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Бюджеттен қосылған құн
салығын қайтару»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтару»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтару» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті) Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына217219-баптарына негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) салық департаментінің стендтерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да беріледі.
Салық департаментінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) табыс салығын шартты банк салымынан қайтару кезінде – белгіленген нысандағы төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтару туралы салық департаментінің шешімі (бұдан әрі – қайтару туралы шешім);

2) возврат уплаченных сумм подоходного налога на банковский счет нерезидента – при возврате подоходного налога из бюджета;
3) обоснованное решение об отказе в возврате подоходного налога, удержанного у источника выплаты (далее – решение об отказе в возврате), на бланке налогового департамента за подписью руководителя налогового департамента;
4) мотивированный отказ налогового департамента в предоставлении государственной услуги.
Решением о возврате является представленное получателем (нерезидентом) налоговое заявление на возврат уплаченного подоходного налога из бюджета или условного банковского вклада на основании международного договора, на котором проставляется сумма подоходного налога, подлежащая возврату, заверенное подписью руководителя и печатью налогового департамента.
Для возврата подоходного налога из условного банковского вклада получателю (нерезиденту или представителю) необходимо решение о возврате представить в банк, в котором размещен условный банковский вклад. Банк на основании данного решения о возврате производит возврат суммы подоходного налога, указанной в решении о возврате, и начисленных банковских вознаграждений на банковский счет получателя (нерезидента).
6. Государственная услуга оказывается резидентам государств, с которыми Республикой Казахстан заключены соответствующие международные договоры (конвенции) об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доходы и капитал (имущество). В настоящем стандарте указанные лица признаются нерезидентами (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте:
1) выдача решения об отказе в рассмотрении документов получателя – в течение 7 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача решений о возврате/об отказе в возврате - в течение 30 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
возврат суммы подоходного налога из государственного бюджета – в течение 30 рабочих дней со дня вынесения решения о возврате;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы налогового департамента - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.

2) табыс салығын бюджеттен қайтару кезінде – резидент еместің банк шотына төленген табыс салығының сомаларын қайтару;
3) салық департаменті басшысының қолы қойылған салық департаментінің бланкісінде төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтарудан бас тарту туралы негізделген шешім (бұдан әрі – қайтарудан бас тарту туралы шешім);
4) мемлекеттік қызмет көрсетуден салық департаментінің уәжделген бас тартуы болып табылады.
Қайтарылуы тиіс табыс салығының сомасы қойылатын және салық департаменті басшысының қолымен және мөрімен куәландырылған халықаралық шарт негізінде бюджеттен немесе шартты банк салымынан төленген табыс салығын қайтаруға алушы (резидент емес) берген салықтық өтініш қайтару туралы шешім болып табылады.
Шартты банк салымынан табыс салығын қайтару үшін алушыға (резидент емеске немесе өкіліне) қайтару туралы шешімді шартты банк салымы салынған банкке табыс ету қажет. Банк осы қайтару туралы шешімнің негізінде резидент еместің банк шотына қайтару туралы шешімде көрсетілген табыс салығының сомасын және есептелген банктік сыйақы сомаларын қайтаруды жүргізеді.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы табыс пен капиталға (мүлікке) қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы тиісті халықаралық шарттар (конвенциялар) жасасқан мемлекеттердің резиденттеріне көрсетіледі. Осы стандартта аталған тұлғалар резидент еместер (бұдан әрі –алушы) болып танылады.
7. Салық департаментінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) алушының құжаттарын қараудан бас тарту туралы шешім беру
– алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 7 жұмыс күні ішінде;
қайтару туралы/қайтарудан бас тарту туралы шешім беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 30 жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік бюджеттен табыс салығы сомасын қайтару – қайтару туралы шешім шыққан күнінен бастап 30 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Салық департаментінің жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.

10. Государственная услуга оказывается в налоговом департаменте, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в налоговый департамент:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) нотариально засвидетельствованные копии контрактов (договоров, соглашений) на выполнение работ, оказание услуг или на иные цели;
3) нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов либо выписки из торгового реестра (реестра акционеров или иного аналогичного документа, предусмотренного законодательством государства, в котором зарегистрирован получатель с указанием учредителей (участников) и мажоритарных акционеров получателя (юридического лица-нерезидента);
4) копии бухгалтерских документов, подтверждающих суммы полученных доходов и удержанных (уплаченных) налогов;
5) документ, подтверждающий резидентство (нотариально засвидетельствованную копию, в случае непредставления оригинала для сверки), выданный компетентным органом государства резидентства – получатели предоставляют также в случае изменения регистрационных данных получателя в стране резидентства;
6) копии документов, удостоверяющих личность физических лиц-нерезидентов, являющихся служащими или другим персоналом, нанятым получателем для выполнения работ, оказания услуг на территории Республики Казахстан, и документов, подтверждающих сроки их пребывания на территории Республики Казахстан.
При представлении налогового заявления на возврат уплаченного подоходного налога с доходов, полученных по акциям, являющимся базовым активом депозитарных расписок получатель дополнительно представляет следующие документы:
1) выписку со счета, полученную от акционерного общества «Центральный депозитарий ценных бумаг»;
2) решение общего собрания акционеров эмитента акций, являющихся базовым активом депозитарных расписок, о выплате дивидендов за определенный период с указанием размера дивиденда в расчете на одну акцию и даты составления списка акционеров, имеющих право на получение дивидендов;
3) выписки с валютного счета по поступившим суммам дивидендов;
4) нотариально засвидетельствованный перевод на казахском или русском языке документов, указанных в настоящем пункте, - при составлении документов на иностранном языке.
При приеме документов сотрудник налогового департамента сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.

10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар салық департаментінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы салық департаментіне мыналарды тапсырады:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтініш;
2) жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге немесе өзге де мақсаттарға арналған келісімшарттардың (шарттардың, келісімдердің) нотариалды куәландырылған көшірмелері;
3) құрылтай құжаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері не сауда тізілімінен (алушының (резидент емес заңды тұлғаның) құрылтайшылары (қатысушылары) мен мажоритарлық акционерлері көрсетілген акционерлер тізілімінен немесе алушы тіркелген мемлекет заңнамасында көзделген өзге соған ұқсас құжаттан) көшірме жазба;
4) алынған табыс пен ұсталған (төленген) салық сомаларын растайтын бухгалтерлік құжаттардың көшірмелері;
5) резиденттік мемлекетінің құзыретті органы берген резиденттігін растайтын құжат (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы табыс етілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі) – алушының резиденттік еліндегі тіркеу деректері өзгерген жағдайда табыс етіледі;
6) Қазақстан Республикасының аумағында жұмыстар орындау, қызметтер көрсету үшін алушы жалдаған қызметкер немесе басқа персонал болып табылатын резидент емес жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттардың және олардың Қазақстан Республикасының аумағында болу мерзімдерін растайтын құжаттардың көшірмелері.
Депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акциялар бойынша алынған табыстардан төленген табыс салығын қайтаруға салықтық өтініш берген кезде алушы мынадай құжаттар қосымша табыс етіледі:
1) «Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі» акционерлік қоғамынан алынған шоттан көшірме жазба;
2) депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акциялар эмитентінің акционерлері жалпы жиналысының бір акция есебінде дивиденд мөлшері және дивиденд алуға құқығы бар акционерлер тізімінің жасалған күні көрсетіле отырып, белгілі бір кезең үшін дивидендтер төлеу туралы шешімі;
3) келіп түскен дивидендтердің сомалары бойынша валюталық шоттан көшірме жазбалар;
4) құжаттар шет тілде жасалған кезде – осы тармақта көрсетілген құжаттардың нотариалды куәландырылған қазақ немесе орыс тіліндегі аудармасы.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалылығын салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды алушыға қайтарады.

12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания налогового департамента.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в налоговом департаменте.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные налоговому департаменту для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником налогового департамента проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в налоговом департаменте - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) или по почте заказным письмом с уведомлением.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) получателем (нерезидентом) подано заявление по истечении срока, установленного пунктом 4 статьи 217 Налогового кодекса;
2) документ, подтверждающий резидентство, не соответствует требованиям, установленным пунктами 4 и 5 статьи 219 Налогового кодекса;
3) получателем (нерезидентом) не представлены документы, определенные статьей 219 Налогового кодекса;
4) получателем (нерезидентом) не соблюдены положения пункта 2 статьи 217 Налогового кодекса.
В случае направления налоговым департаментом запроса другим налоговым органам, банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, компетентному органу иностранного государства, государственному органу Республики Казахстан и иным организациям, осуществляющим деятельность на территории Республики Казахстан, о представлении необходимой информации, а также нерезиденту по вопросам, связанным с возвратом налога, предоставление государственной услуги приостанавливается, о чем сообщается получателю (представителю) соответствующим письмом налогового департамента.
Предоставление государственной услуги также приостанавливается на период проведения тематической проверки налогового агента по вопросу возврата уплаченного подоходного налога, а также на период проведения внеплановой комплексной налоговой проверки представительства или филиала нерезидента в Республике Казахстан.
3. Принципы работы
17. Деятельность налогового департамента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz
интернет-ресурсында, салық департаментінің күту залындағы стендтерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы салық департаментінен де тегін ала алады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін салық департаментіне табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде салық департаментінің қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға салық департаментінде – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) немесе хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы жеткізіледі.
16. Егер:
1) алушы (резидент емес) өтiнiштi Салық кодексінің 219-бабы 4-тармағында белгiленген мерзiм өткен соң берген жағдайда, өтiнiштi қараудан бас тартады;
2) резиденттігін растайтын құжат Салық кодексінің 219-бабы 4 және 5-тармақтарында белгіленген талаптарға сай келмесе;
3) алушы (резидент емес) Салық кодексінiң 219-бабында айқындалған құжаттарды бермеген;
4) алушы (резидент емес) Салық кодексінің 217-бабы 2-тармағының ережелерiн сақтамаған жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Салық департаменті басқа салық органдарына, банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға, шетел мемлекетінің құзыретті органына, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органына және Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын өзге де ұйымдарға қажетті ақпарат беру туралы, сондай-ақ резидент емеске салықты қайтаруға байланысты мәселелер бойынша сұрау салу жіберілген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету тоқтатыла тұрады, бұл туралы салық департаментінің тиісті хатымен алушыға (өкіліне) хабарланады.
Мемлекеттік қызмет көрсету төленген табыс салығын қайтару мәселесі бойынша салық агентіне тақырыптық тексеру жүргізу кезеңіне, сондай-ақ резидент еместің Қазақстан Республикасындағы өкіліне немесе филиалына салықтық тексеру жүргізу кезеңіне де тоқтатыла тұрады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық департаментінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 21) пункта 1 статьи 20, статьями 4752 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 249 Налогового кодекса от 12 июня 2001 года, срок действия которой продлен статьей 49 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Министерстве или Центре являются выдача решений об изменении/об отказе в изменении сроков уплаты налогов и (или) пеней, решения об изменении срока уплаты НДС на импорт.
6. Государственная услуга оказывается следующим лицам (далее – получатель):
1) физическим и юридическим лицам, прошедшим государственную регистрацию в качестве налогоплательщика Республики Казахстан – при изменении сроков уплаты налогов и (или) пеней;
2) плательщикам НДС – при изменении сроков уплаты НДС на импорт.
7. Сроки оказания государственной услуги в Министерстве или Центре:
1) выдача решения об изменении сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) пеней, поступающих в республиканский бюджет, а также распределяемых между республиканским и местными бюджетами – в течение 15 календарных дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача решения об изменении сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) пеней, поступающих в полном объеме в местные бюджеты - в течение 15 календарных дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача решения об изменении срока уплаты НДС на импорт – в течение 5 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
изменение срока уплаты налогов и (или) пеней, кроме НДС на импорт осуществляется на срок не более 12-ти месяцев;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына4752-баптарына, 2001 жылғы 12 маусымдағы Салық кодексінің қолданылу мерзімі «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабымен ұзартылған 249-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтарының телефондары (8 (7172) 58-09-09) арқылы да беріледі.
5. Министрлікте немесе Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі салықтарды және (немесе) өсімпұлдарды төлеу мерзімдерін өзгерту туралы/өзгертуден бас тарту туралы шешімді, импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту туралы шешімді беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет мынадай тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
1) салықтарды және (немесе) өсімпұлдарды төлеу мерзімдерін өзгерту кезінде – Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде мемлекеттік тіркеуден өткен жеке және заңды тұлғаларға;
2) импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту кезінде – ҚҚС төлеушілерге көрсетіледі.
7. Министрлікте немесе Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) республикалық бюджетке түсетін, сондай-ақ республикалық және жергілікті бюджеттер арасында таратылатын салықтарды және (немесе) өсімпұлдарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту туралы шешімді беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;
толық көлемде жергілікті бюджеттерге түсетін салықтарды және (немесе) өсімпұлдарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту туралы шешімді беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;
импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту туралы шешімді беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
импортқа ҚҚС қоспағанда, салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу мерзімін өзгерту 12 айдан аспайтын мерзімге жүзеге асырылады;

изменение срока уплаты НДС на импорт осуществляется на срок не более чем 3-х месяцев со дня принятия грузовой таможенной декларации, с 1 июля 2010 года декларации на товары таможенным органом;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) Министерства - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Центров - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед;
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Министерстве или Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Министерство или Центр:
1) заявление произвольной формы, содержащее причины переноса срока уплаты налогов и (или) пеней – для изменения сроков уплаты налогов, за исключением НДС на импорт, и (или) пеней;
2) налоговое заявление установленной формы – для изменения сроков уплаты НДС на импорт;
3) оригинал договора гарантии банка, заключенного между банком-гарантом и получателем, и банковской гарантии – для изменения срока уплаты налогов и (или) пеней под гарантию банка;
4) договор залога и отчет оценщика об оценке рыночной стоимости залогового имущества – для изменения срока уплаты налогов и (или) пеней под залог имущества;
5) копии договора (контракта) на поставку товаров – для изменения сроков уплаты НДС на импорт;
6) заключение таможенного органа о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки, в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан – для изменения сроков уплаты НДС на импорт;

импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту кеден органы кеден жүк декларациясын, 2010 жылғы 1 шілдеден бастап тауарларға декларацияны қабылдаған күнінен бастап 3 айдан аспайтын мерзімге жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Министрлік – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін;
2) Орталықтар – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін;
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет Министрлікте немесе мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Министрлікке немесе Орталыққа:
1) импортқа ҚҚС қоспағанда, салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу мерзімін өзгерту үшін – салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу мерзімін ауыстыру себептері қамтылған еркін түрдегі өтінішті;
2) импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту үшін – белгіленген нысандағы салықтық өтініш;
3) импортқа ҚҚС қоспағанда, салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу мерзімін банк кепілдігі арқылы өзгерту үшін – кепілдік беруші банк пен алушы арасында жасалған банк кепілдігі шартының және банк кепілдігінің түпнұсқасы;
4) мүлікті кепілге қою арқылы салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу мерзімін өзгерту үшін – кепіл шарты мен кепіл мүлкінің нарықтық құнын бағалау туралы бағалаушының есебі;
5) импортқа ҚҚС төлеу мерзімдерін өзгерту үшін – тауарларды жеткізуге арналған шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
6) импортқа ҚҚС төлеу мерзімдерін өзгерту үшін – Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы кеден органының қорытындысы;

7) заключение налогового органа по месту нахождения получателя (плательщика НДС) о наличии у него производственных мощностей и помещений.
При приеме документов сотрудник Министерства или Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Министерства или Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Министерстве или Центре.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные Министерству или Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником Министерства или Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Министерстве или Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
Результат оказания государственной услуги при продлении срока представления отчетности по мониторингу получателю доставляется работником Министерства по почте.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
при изменении сроков уплаты налогов и (или) пеней -
1) рыночная стоимость имущества, представляемого в залог, меньше суммы налогов и (или) пеней, подлежащих уплате в бюджет, включая расходы по взысканию;
2) содержание договора залога или гарантии банка не соответствуют требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
при изменении срока уплаты НДС на импорт -
3) импортируемые товары не предназначены для промышленной переработки и не являются водой, газом, электроэнергий;
4) заявление об изменении срока уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары не соответствует форме, установленной соответствующим постановлением Правительства Республики Казахстан;
5) импортируемые товары предназначены для производства подакцизных товаров, кроме легковых автомобилей;
6) отсутствуют необходимые производственные мощности и помещения.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Министерства и Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.

7) алушының (ҚҚС төлеушінің) тіркелген жері бойынша салық органының өндірістік қуаттары мен үй-жайларының бар-жоғы туралы қорытындысы табыс етіледі.
Құжаттарды қабылдау кезінде Министрліктің немесе Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалылығын салыстырып тексереді, одан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Министрліктің немесе Орталықтың күту залындағы стендтерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Өтініш нысандарын алушы Министрліктен немесе Орталықтан да тегін ала алады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Министрлікке немесе Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде Министрліктің немесе Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға Министрлікте немесе Орталықта – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) жеткізіледі.
Мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімін ұзарту кезінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға Министрліктің қызметкері почта арқылы жеткізеді.
16. Егер:
салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу мерзімін өзгерту кезінде –
1) кепілге берілетін мүліктің нарықтық құны өндіріп алу бойынша шығыстарды қоса алғанда бюджетке төлеуге жататын салықтардың және (немесе) өсімпұлдардың сомасынан аз болса;
2) кепіл шартының немесе банк кепілдігінің мазмұны Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
импортқа ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту кезінде -
3) импортталатын тауарлар өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналмаған болса және су, газ, электр энергиясы болып табылмаса;
4) импортталатын тауарларға ҚҚС төлеу мерзімін өзгерту туралы салықтық өтініш Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті қаулысында белгіленген нысанға сәйкес келмесе;
5) импортталатын тауарлар жеңіл автомобильдерді қоспағанда, акцизделетін тауарларды өндіруге арналған болса;
6) қажетті өндірістік қуаты және үй-жайлары болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Министрліктің немесе Орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Министерства и Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника Министерства или Центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения Министерства или руководству Центра.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Министерства или Центра можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства Министерства или налогового органа, в ведении которого находится Центр, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно Министерство и Центр. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя Министерства или налогового органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию, в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве и Центре.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги Министерством или Центром, или некорректное обслуживание работником Министерства или Центра.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Министрліктің немесе Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Министрліктің немесе Орталықтың қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы Министрлік бөлімшесінің басшылығына немесе Орталық басшылығына жүгінеді.
Министрліктің немесе Орталықтың қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да Call-орталықтардың 8 (7172) 58-09-09 телефоны бойынша не порталдан алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Министрліктің немесе Орталық қарамағына қарайтын салық органының басшылығының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы немесе қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей Министрлік немесе Орталық көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда жазбаша түрде шағым беріледі және Министрліктің немесе өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін салық органының басшысына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне жіберіледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол, не Министрлікте немесе Орталықта орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға Министрліктің немесе Орталықтың мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе Министрлік немесе Орталық қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.

5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются постановка на регистрационный учет или снятие с регистрационного учета по месту нахождения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, с отражением регистрационных данных в интегрированной налоговой информационной системе (ИНИС).
6. Государственная услуга оказывается следующим лицам (далее - получатель):
физическим лицам, индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам, имеющим на праве собственности, постоянного землепользования, первичного безвозмездного временного землепользования, временного возмездного землепользования, временного владения и пользования, доверительного управления объект налогообложения и (или) объект, связанный с налогообложением;
физическим лицам по объекту незавершенного строительства, являющемуся объектом налогообложения в соответствии со статьей 405 Налогового кодекса;
индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам, являющимися плательщиками земельного налога в соответствии с пунктом 2 статьи 374 Налогового кодекса.
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) постановка, снятие с регистрационного учета по месту нахождения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением - в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
срок подачи налогового заявления:
индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами – в течение 10 рабочих дней с даты возникновения (прекращения) права собственности, постоянного землепользования, первичного безвозмездного временного землепользования, временного возмездного землепользования, временного владения и пользования, доверительного управления;
физическими лицами по объекту незавершенного строительства – в течение 10 рабочих дней со дня проживания, эксплуатации;
индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами – в течение 10 рабочих дней с даты вступления в силу правоустанавливающих документов, на основании которых возникает право фактического владения и пользования земельным участком;
2) максимально допустимое время ожидания обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.

5. Орталықта көрсетілетің мемлекеттік қызметтің нәтижесі біріктірілген салықтық ақпараттық жүйеде (БСАЖ) тіркеу деректерін көрсете отырып, салық салу объектілерінің және (немесе) салық салумен байланысты объектілерінің орналасқан жері бойынша тіркеу есебіне қою немесе тіркеу есебінен шығару болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет мынадай тұлғаларға (бұдан әрі – алушы):
меншік, тұрақты жер пайдалану, бастапқы өтеусіз уақытша жер пайдалану, өтеулі уақытша жер пайдалану, уақытша иелену және пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығында салық сал объектісі және (немесе) салық салумен байланысты объектісі бар жеке тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға;
Салық кодексінің 405-бабына сәйкес салық салу объектісі болып табылатын аяқталмаған құрылыс объектісі бойынша жеке тұлғаларға;
Салық кодексінің 374-бабы 2-тармағына сәйкес жер салығын төлеуші дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) салық салу объектілерінің және (немесе) салық салумен байланысты объектілердің орналасқан орны бойынша тіркеу есебіне қою, тіркеу есебінен шығару – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды берген күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
салықтық өтінішті тапсыру мерзімі:
дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың салықтық өтінішті тапсыру мерзімі – меншік, тұрақты жер пайдалану, бастапқы өтеусіз уақытша жер пайдалану, өтеулі уақытша жер пайдалану, уақытша иелену және пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығы туындаған (тоқтаған) күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
аяқталмаған құрылыс объектісі бойынша жеке тұлғалардың салықтық өтінішті тапсыру мерзімі – тұру, пайдалану күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың салықтық өтінішті тапсыру мерзімі – оның негізінде жер учаскесін нақты иелену мен пайдалану құқығы туындайтын құқық белгілеу құжаттар күшіне енген күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
2) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.

10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
1) налоговое заявление установленной формы;
2) нотариально засвидетельствованные копии правоустанавливающих, идентификационных или иных документов, подтверждающих владение, пользование и (или) распоряжение объектом налогообложения и (или) объектом, связанным с налогообложением - для постановки на регистрационный учет по месту нахождения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением;
3) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих прекращение права владения, пользования и (или) распоряжения на объект налогообложения и (или) объект, связанный с налогообложением – для снятия с регистрационного учета по месту нахождения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в Центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.

10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мыналарды тапсырады:
1) белгіленген нысандағы салықтық өтініш;
2) салық салу объектілерінің және (немесе) салық салумен байланысты объектілерінің орналасқан жері бойынша тіркеу есебіне қою кезінде – салық салу объектісін және (немесе) салық салумен байланысты объектіні иеленуді, пайдалануды және (немесе) билік етуін растайтын құқық белгілеу, сәйкестендіру құжаттарының немесе басқа құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері;
3) салық салу объектілерінің және (немесе) салық салумен байланысты объектілердің орналасқан жері бойынша тіркеу есебінен шығару кезінде – салық салу объектісін және (немесе) салық салумен байланысты объектіні иелену, пайдалану және (немесе) билік ету құқығының тоқтағанын растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалылығын салыстырып тексереді, одан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін есептілік нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стендтерде және арнайы бағанда орналастырылады.|
Алушы өтініш нысандарын Орталықтан да тегін ала алады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға Орталықта – қолма-қол (алушының не сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) жеткізіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрационный учет по месту нахождения
объектов налогообложения и (или)
объектов, связанных с налогообложением»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Прием налоговых форм при экспорте (импорте) товаров
в рамках таможенного союза»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием налоговых форм при экспорте (импорте) товаров в рамках таможенного союза» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в Центрах приема и обработки информации (далее – Центр) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с Главой 37-1подпунктами 13)21) пункта 1 статьи 20, статьями 68,70584Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2011 года № 1310 «Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления».
4. Настоящий стандарт применяется при приеме деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
Информация об оказании государственной услуги располагается:

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
«Салық салу объектілерінің және
(немесе) салық салуға байланысты
объектілердің орналасқан жері
бойынша тіркеу есебі»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Кеден одағы шеңберінде тауарлардың экспорты (импорты)
кезінде салық нысандарын қабылдау»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кеден одағы шеңберінде тауарлардың экспорты (импорты) кезінде салық нысандарын қабылдау» мемлекеттік қызметін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарында (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 37-1 тарауына, 20-бабының 1-тармағы 1321) тармақшаларына6870584-баптарына және «Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қарашадағы № 1310 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Бұл стандарт импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияларды, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштерді қабылдау кезінде қолданылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:

1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах Центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в Центре являются отметка работника Центра о приеме налоговой отчетности, электронное уведомление/подтверждение о принятии или непринятии налоговой отчетности Центром либо мотивированный отказ Центра в предоставлении государственной услуги.
Налоговая отчетность в рамках таможенного союза включает в себя налоговую декларацию, заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, приложения к ним, подлежащие составлению и представлению налогоплательщиком (налоговым агентом) по косвенным налогам по импортированным товарам.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам, на которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан возложена обязанность по представлению налоговых форм при экспорте (импорте) товаров в рамках таможенного союза (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в Центре:
1) прием налоговых форм, учитывая получение получателем уведомления/подтверждения о приеме налоговым органом налоговой отчетности в электронном виде – в течение 40 минут с момента подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 40 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Центра - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 17.00 часов, без перерыва на обед.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в Центре, где предусмотрены условия для людей с ограниченными возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр:
при экспорте товаров в государства - члены таможенного союза или выполнении работ по переработке давальческого сырья плательщик налога на добавленную стоимость:

1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz, «Салықтық қызметтер» бөлімі);
2) Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Сall-орталықтың (8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Орталық қызметкерінің салық есептілігін қабылдағаны туралы белгісі, Орталықтың салық есептілігін қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы электрондық хабарлама/растау не Орталықтың мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуы болып табылады.
Кеден одағы шеңберіндегі салық есептілігі импортталған тауарлар бойынша салық төлеуші (салық агенті) жасауы және табыс етуі тиіс салық декларациясын, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті, оларға қосымшаларды қамтиды.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеден одағы шеңберінде тауарларды экспорттау (импорттау) кезінде салықтық нысандарды табыс ету міндеттемесі жүктелген жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) салық органының салық есептілігін қабылдағаны туралы электрондық хабарлама/растауды алушының алуын есептегенде, салықтық қабылдау – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 40 минут ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 40 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 40 минуттан аспайды.
8. Мемлкеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат - 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, күтіп отыру және қажетті құжаттарды дайындау үшін қолайлы жағдайы бар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту орны бар Орталықта көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа:
кеден одағына мүше мемлекеттерге тауарларды экспорттау немесе алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу кезінде қосылған құн салығын төлеуші:

1) декларацию по налогу на добавленную стоимость установленной формы;
2) реестры счетов-фактур по приобретенным и реализованным в течение налогового периода товарам, работам, услугам, являющиеся приложением к декларации, установленной формы;
3) заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, полученное от получателя государства - члена таможенного союза, импортировавшего товары (в том числе продукты переработки давальческого сырья);
4) копию заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов - в случае экспорта подакцизных товаров;
5) реестр счетов-фактур по реализованным в государства - члены таможенного союза в течение налогового периода товарам или выполненным работам по переработке давальческого сырья, являющийся приложением к декларации по налогу на добавленную стоимость (реестр установленной формы);
при импорте товаров, в том числе товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья, на территорию Республики Казахстан с территории государств - членов таможенного союза:
6) декларацию по косвенным налогам по импортированным товарам, в том числе по договорам (контрактам) лизинга установленной формы (320.00);
7) заявление (заявления) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов на бумажном носителе (в четырех экземплярах) и в электронном виде, установленной формы (328.00);
8) выписку банка, подтверждающую фактическую уплату косвенных налогов по импортированным товарам, и (или) иной платежный документ, предусмотренный банковским законодательством Республики Казахстан, подтверждающий исполнение налогового обязательства по уплате косвенных налогов по импортированным товарам, или иной документ, выданный Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, подтверждающий представление получателю права на изменение срока уплаты налога, или документы, подтверждающие освобождение от налога на добавленную стоимость, с учетом требований статьи 276-15 Налогового кодекса;
9) товаросопроводительные документы, подтверждающие перемещение товаров с территории государства - члена таможенного союза на территорию Республики Казахстан - не представляются в случае, если для отдельных видов перемещения товаров оформление таких документов не предусмотрено законодательством Республики Казахстан;
10) счета-фактуры, оформленные в соответствии с законодательством государства - члена таможенного союза при отгрузке товаров, в случае, если их выставление (выписка) предусмотрено законодательством государства - члена таможенного союза;
11) договоры (контракты), на основании которых приобретены товары, импортированные на территорию Республики Казахстан с территории государства - члена таможенного союза, в случае лизинга товаров (предметов лизинга) - договоры (контракты) лизинга, в случае представления займа в виде вещей - договоры займа, договоры (контракты) об изготовлении товаров, договоры (контракты) на переработку давальческого сырья;

1) белгіленген нысандағы қосылған құн салығы бойынша декларацияны;
2) салық кезеңі ішінде сатып алынған және өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша белгіленген нысандағы декларцияға қосымша болып табылатын шот-фактуралар тізілімін;
3) тауарлар (оның ішінде алыс-беріс шикізаттарын қайта өңдеу өнімдері) импортталған кеден одағына мүше мемлекеттің алушысынан алынған тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті;
4) акцизделетін тауарларды экспорттаған жағдайда тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің көшірмесі;
5) қосылған құн салығы бойынша декларацияға қосымша болып табылатын салық кезеңі ішінде кеден одағына мүше мемлекеттерге өткізілген тауарлар немесе алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша орындалған жұмыстар бойынша шот-фактуралар тізілімін (белгіленген нысандағы тізілім);
кеден одағына мүше мемлекеттер аумағынан Қазақстан Республикасы аумағына тауарларды, оның ішінде алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері болып табылатын тауарларды импорттау кезінде:
6) импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі, оның ішінде белгіленген нысандағы (320.00) лизинг шарттары (келісімшарттары) бойынша декларацияны;
7) қағаз тасығышта (төрт данада) және электрондық түрде белгіленген нысандағы (328.00) тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті (өтініштерді);
8) импортталған тауарлар бойынша жанама салықтардың нақты төленгенін растайтын банктің көшірме жазбасы және (немесе) импортталған тауарлар бойынша жанама салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесінің орындалғанын растайтын, Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де төлем құжатты немесе алушыға салықты төлеу мерзімін өзгерту құқығы берілгенін растайтын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті берген өзге құжатты немесе Салық кодексі 276-15-бабының талаптарын есепке ала отырып, қосылған құн салығынан босатылғанын растайтын құжаттарды;
9) кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың өткізілуін растайтын тауарға ілеспе құжаттарды - егер тауарларды өткізудің жекелеген түрлері үшін мұндай құжаттарды ресімдеу Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделмеген жағдайда табыс етілмейді;
10) егер шот-фактураларды (көшірме жазбасын) жазып беру кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген жағдайда тауарларды тиеп-жөнелту кезінде кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес ресімделген шот-фактураларды;
11) кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарлар олардың негізінде сатып алынған шарттар (келісімшарттар), тауарлар лизингі (лизинг нысаналары) жағдайында - лизинг шарттарын (келісімшарттарын), зат түрінде қарыз берілген жағдайда - қарыз шарттарын, тауарларды дайындау туралы шарттарды (келісімшарттарды), алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге арналған шарттарды (келісімшарттарды);

12) информационное сообщение (в случаях, предусмотренных пунктами 25 статьи 276-18 Налогового кодекса), представленное получателю Республики Казахстан получателем другого государства - члена таможенного союза, либо налогоплательщиком государства, не являющегося членом таможенного союза (подписанное руководителем (индивидуальным предпринимателем), и заверенное печатью организации), реализующим товары, импортированные с территории третьего государства - члена таможенного союза, о сведениях о получателе третьего государства - члена таможенного союза и договоре (контракте), заключенном с получателем этого третьего государства - члена таможенного союза о приобретении импортированного товара - сообщение не представляется в случае, если сведения содержатся в договоре (контракте), указанном в подпункте 11) настоящего пункта;
13) договоры (контракты) комиссии или поручения (в случаях их заключения);
14) договоры (контракты), на основании которых приобретены товары, импортированные на территорию Республики Казахстан с территории другого государства - члена таможенного союза, по договорам комиссии или поручения (в случаях, предусмотренных пунктами  2 и 3 статьи 276-18 Налогового кодекса, за исключением случаев, когда налог на добавленную стоимость уплачивается комиссионером, поверенным);
15) документы, подтверждающие получение (либо приобретение) импортированных на территорию Республики Казахстан товаров (в том числе чеки контрольно-кассовой машины, товарные чеки, закупочные акты) – представляют в случае розничной купли-продажи при отсутствии документов, указанных в подпунктах 9)-11) настоящего пункта;.
16) документы, предусмотренные подпунктами 7)14) настоящего пункта - представляют по договорам (контрактам) лизинга одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам;
17) документы, предусмотренные подпунктами 7)9)14) настоящего пункта - представляют одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам в случае, если дата наступления срока оплаты части стоимости товаров (предметов лизинга), предусмотренная в договоре (контракте) лизинга, наступает после ввоза товаров (предмета лизинга) на территорию Республики Казахстан;
18) документы, предусмотренные подпунктами 7)11) настоящего пункта - представляют одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам в случае, если по договору (контракту) лизинга дата наступления срока оплаты части стоимости товаров (предметов лизинга) установлена до даты ввоза товаров (предметов лизинга) на территорию Республики Казахстан);

12) Қазақстан Республикасының алушысына кеден одағына мүше басқа мемлекеттің алушысы, не кеден одағына мүше үшінші мемлекет аумағынан импортталған тауарларды өткізетін кеден одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттің (басышының (жеке кәсіпкердің) қолы қойылған және ұйымның мөрімен куәландырылған) салық төлеушісі берген кеден одағына мүше үшінші мемлекеттің алушысы туралы мәліметтер және импортталған тауарды алғаны туралы кеден одағына мүше осы үшінші мемлекеттің алушысымен жасалған шарт (келісімшарт) туралы ақпараттық хабарлама (Салық кодексінің 276-18-бабы 2-5-тармақтарында көзделген жағдайларда) – егер мәліметтер осы тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген шартта (келісімшартта) қамтылған жағдайда хабарлама табыс етілмейді;
13) комиссия немесе кепілдік шарттарын (келісімшарттарын) (олар жасалған жағдайда);
14) олардың негізінде комиссия немесе кепілдік шарттары бойынша кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарлар сатып алынған шарттар (келісімшарттар) (қосылған құн салығын комиссионер, сенім білдірілген адам төлейтін жағдайларды қоспағанда, осы Кодекстің 276-18-бабының 2 және 3-тармақтарында көзделген жағдайларда);
15) Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарлардың алынғанын (не сатып алынғанын) растайтын құжаттарды (оның ішінде бақылау-касса машинасының чектері, тауар чектері, сатып алу актілері) - осы тармақтың 9)11) тармақшаларында көрсетілген құжаттар болмаған кезде бөлшек саудада сатып алу-сату жағдайында табыс етіледі;.
16) осы тармақтың 7) – 14) тармақшаларында көзделген құжаттарды – импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгілде лизинг шараттары (келісімшарттары) бойынша табыс етіледі;
17) осы тармақтың 7)9) – 14) тармақшаларында көзделген құжаттарды – егер лизинг шартында (келісімшартында) көзделген тауарлар (лизинг нысандары) құнының бір бөлігін төлеу мерзімі Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды (лизинг нысанын) әкелгеннен кейін басталған жағдайда импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгіледі табыс етіледі;
18) осы тармақтың 7) -11) тармақшаларында көзделген құжаттарды – егер лизинг шарты (келісімшарты) бойынша тауарлар (лизинг нысаны) құнының бір бөлігін төлеу мерзімінің күні Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды (лизинг нысандарын) әкелген күнге дейін белгіленген жағдайда импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгілде табыс етіледі;

19) документы (их копии), предусмотренные подпунктами 7) и 8)настоящего пункта - представляют в последующем одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
Документы, указанные в подпункте 14 настоящего подпункта, не представляются при ином порядке уплаты налога на добавленную стоимость, а также в случае наличия переплаты на лицевых счетах по налогу на добавленную стоимость по импортированным товарам, которая подлежит зачету в счет предстоящих платежей по налогу на добавленную стоимость по импортированным товарам при условии, что получателем не подано заявление на зачет указанных сумм переплаты по другим видам налогов и платежей или возврат на расчетный счет.
Декларацию по косвенным налогам по импортированным товарам и заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов получатели представляют на бумажном носителе и в электронном виде посредством веб-приложения «Кабинет налогоплательщика» или Сервисов обработки налоговой отчетности (СОНО), через терминал налогоплательщика, установленный в налоговом органе, или с любого компьютера, имеющего доступ к сети интернет.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания Центра.
Формы заявления получатель может также получить бесплатно в Центре.
Формы налоговой отчетности получатель самостоятельно может приобрести в местах продажи.
Для получения государственной услуги через интернет-ресурс www.salyk.kz необходимо получить электронную цифровую подпись в налоговом органе и заполнить форму электронного документа в «Кабинете налогоплательщика», СОНО.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на интернет-ресурс www.salyk.kz:
Отправка электронного документа осуществляется из «Кабинета налогоплательщика», СОНО. Документ автоматически направляется налоговому органу – адресату.
14. Документы, представленные Центру для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении через «Кабинет налогоплательщика», СОНО получатель получает электронное уведомление/подтверждение о принятии/не принятии документов для предоставления государственной услуги.
При обращении по почте работником Центра проставляется отметка на почтовом уведомлении.

19) осы тармақтың 7) және 8) тармақшаларында көзделген құжаттарды (олардың көшірмелерін) - кейіннен импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгілде табыс етіледі.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Осы тармақтың 14) тармақшасында көрсетілген құжаттар қосылған құн салығы басқа төлеу тәртібін кезінде, сондай-ақ алушы көрсетілген артық төлем сомасын басқа салық және төлем түрлеріне есепке жатқызуға немесе есеп шотына қайтаруға өтініш бермеген жағдайда импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша алдағы уақыттағы төлемдер есебіне есепке жатқызуға жататын импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығының дербес шоттарында артық төлем болған жағдайда табыс етілмейді.
Алушылар импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияны және тауарларды әкелу мен жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті қағаз жеткізгіште және электрондық түрде «Салық төлеуші кабинеті» веб-қосымшасы немесе Салық есептілігін өңдеу сервистері (бұдан әрі – СЕӨС) арқылы, салық органында ортнатылған салық төлеушінің терминалы арқылы немесе интернет желісіне қол жетімділігі бар кез келген компьютерден табыс етеді.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін есептілік нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық Комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, Орталықтың күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Алушы өтініш нысандарын Орталықтан да тегін ала алады.
Алушы есептілік нысандарын өз бетінше сату орындарынан сатып ала алады.
Мемлекеттік қызметті www.salyk.kz интернет-ресурсы арқылы алу үшін салық органынан электрондық цифрлық қолтаңба алу және «Салық төлеушінің кабинетінде», СЕӨС электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
www.salyk.kz интернет-ресурсына жүгінген кезде:
электрондық құжатты жөнелту «Салық төлеушінің кабинетінен», СЕӨС-нен жүзеге асырылады. Құжат автоматты түрде адресатқа – салық органына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа табыс етілген құжаттар қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
«Салық төлеушінің кабинеті», СЕӨС арқылы жүгінген кезде алушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың қабылданғаны/қабылданбағаны туралы электрондық хабарлама/растау алады.
Пошта арқылы жүгінген кезде Орталықтың қызметкері пошта хабарламасына белгі қояды.

пр. Туран, 19/1
8 (7172)
67-81-28
приемная
8 (7172)
67-81-51
кабинет № 103
операционный
зал: 1 этаж, окно № 1
8 (7172)
67-51-59
8 (7172)
67-81-43
8 (7172)
67-51-50
8 (7172)
67-81-60
8 (7172)
67-81-66
8 (7172)
67-81-52
8 (7172)
67-81-71
8 (7172)
67-81-61
5
Налоговое
управление
«Астана-жаңа қала»
г.Астана,
пр. Кабанбай батыра, 22
8 (7172)
24-02-10
приемная
8 (7172)
24-02-10
кабинет № 3
8 (7172)
48-91-86
8 (7172)
24-01-69
8 (7172)
48-91-87
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Прием налоговых форм при экспорте
(импорте) товаров в рамках таможенного
союза»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на производство табачных изделий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство табачных изделий» оказывается Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по адресу: 010000, город Астана, проспект Победы 11, здание «Дом министерства финансов», кабинет № 102, или в центрах обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.еlicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 и статьей 471 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 42 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьей 5 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года «О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий» (далее – ЗРК о государственном регулировании), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2007 года № 628 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности по производству табачных изделий и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 352», от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования».

Астана қ., Тұран даң., 19/1
8 (7172) 67-81-28 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 67-81-51 № 103 кабинет операциялық зал: 1 қабат, № 1 терезе
8 (7172) 67-51-59
8 (7172) 67-81-43
8 (7172) 67-51-50
8 (7172) 67-81-60
8 (7172) 67-81-66
8 (7172) 67-81-52
8 (7172) 67-81-71
8 (7172) 67-81-61
5
«Астана – жаңа қала» салық басқармасы
Астана қ., Қабанбай батыр даң., 22
8 (7172) 24-02-10 қабылдау бөлмесі
8 (7172) 24-02-10 № 3 кабинет
8 (7172) 48-91-86
8 (7172) 24-01-69
8 (7172) 48-91-87
"Кеден одағы шеңберінде тауарларды
экпорт (импорт) кезінде салықтық
нысандарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінде (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы 11, «Қаржы министрлігінің үйі» ғимаратында № 102 кабинетте немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болуы шартымен «электрондық үкімет» www.е.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.еlicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына және 471-бабына, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабына, «Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы ҚРЗ) 5-бабына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 352 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2007 жылғы 25 шілдедегі № 628, «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулыларына сәйкес көрсетіледі.

4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на интернет-ресурсе ЦОН (электронный адрес: www.con.gov.kz );
3) на портале;
4) на стендах уполномоченного органа, ЦОН;
5) на стендах территориальных органов уполномоченного органа.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в уполномоченном органе или ЦОН – выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство табачных изделий в форме электронного документа либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью уполномоченного лица;
2) на портале - выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство табачных изделий либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе или ЦОН или на портале:
1) выдача лицензии и (или) приложения к лицензии (далее – лицензия) – в течение 15 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение 10 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии - в течение 2 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
проверка полноты представленных документов получателя, выдача письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении документов получателя в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за право занятия данной деятельностью взимается при выдаче (переоформлении) лицензий (дубликата лицензий) в соответствии со статьей 471 Налогового кодекса.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного заявления на получение государственной услуги через портал, удостоверенного ЭЦП получателя, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі);
2) ХҚО интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.con.gov.kz);
3) порталда;
4) уәкілетті органның, ХҚО стенділерінде;
5) уәкілетті органның аумақтық органдарының стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті органда немесе ХҚО-да – электрондық құжат нысанында темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәкілетті органның уәжделген жауабы;
2) порталда – темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәкілетті органның уәжделген жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда, ХҚО-да немесе порталда мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша (бұдан әрі – лицензия) беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
алушы тапсырған құжаттардың толықтығын тексеру, тапсырылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда алушының құжаттарын одан әрі қараудан бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Лицензия (лицензияның телнұсқасын) беру (қайта ресімдеу) кезінде қызметтің осы түрлерімен айналысу құқығына Салық кодексінің 471-бабына сәйкес лицензиялық алым алынады.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алуға алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық өтініш портал арқылы берілген жағдайда төлем «электрондық үкімет» (бұдан әрі – ЭҮТШ) төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.

9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
2) ЦОН - ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья, праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3) портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в уполномоченном органе или ЦОН, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2) на портале – в личном кабинете получателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган или ЦОН:
1) заявление установленной формы согласно приложениям 2 и 3 к настоящему стандарту – для получения лицензии;
2) заявление произвольной формы – для получения приложения к лицензии, дубликата лицензии, переоформления лицензии;
3) копию устава (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для получения лицензии юридическим лицом;
4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для получения лицензии юридическим лицом;
5) копию документа, удостоверяющего личность – для получения лицензии физическим лицом;
6) копию свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для получения лицензии индивидуальным предпринимателем;
7) копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) – для получения лицензии;
8) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями – для получения лицензии, приложения к лицензии;

9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті орган – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
2) ХҚО – мемлекеттік қызмет көрсету күн сайын дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
3) портал – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы жағдайлары бар күту орны көзделген салық департаментінде немесе ХҚО-да көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2) порталда – алушының жеке кабинетінде беріледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алушы уәкілетті органға немесе ХҚО-ға:
1) лицензия алу үшін - осы стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) лицензияға қосымша, лицензияның телнұсқасын алу, лицензияны қайта ресімдеу үшін – еркін нысандағы өтінішті;
3) заңды тұлға лицензия алу үшін – жарғының көшірмесін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
4) заңды тұлға лицензия алу үшін – алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлігін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
5) жеке тұлға лицензия алу үшін – алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
6) дара кәсіпкер лицензия алу үшін – алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлігін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
7) лицензия алу үшін – алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәлігін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
8) лицензия және лицензияға қосымшаны алу үшін – біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар мен мәліметтерді;

9) копию лицензии (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) – для получения приложения к лицензии, переоформления лицензии;
10) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства» - для получения лицензии, дубликата лицензии, переоформления лицензии; не требуется для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия.
Представление документов, предусмотренных подпунктами 3)4)5)6) и 7) части первой настоящего пункта, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
При подаче документов через веб-портал «электронного правительства» или ЦОН документы представляются в электронной форме.
В ЦОН устав юридического лица, лицензия и (или) приложение к лицензии, документ об уплате в бюджет лицензионного сбора, форма сведений прикрепляются к электронному запросу в форме электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП работника ЦОН.
При приеме документов сотрудник уполномоченного органа или ЦОН сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем посредством портала или информационной системы ЦОН в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц, после чего возвращает оригиналы получателю.
На портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя – для получения лицензии, приложения к лицензии, дубликата лицензии, переоформления лицензии;
2) информацию, подтверждающую уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП - для получения лицензии, дубликата лицензии, переоформления лицензии; не требуется для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия;
в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу:
3) устав юридического лица – для получения лицензии юридическим лицом;
4) свидетельство о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица - для получения лицензии юридическим лицом;
5) документ, удостоверяющий личность получателя – для получения лицензии физическим лицом;
6) свидетельство о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для получения лицензии индивидуальным предпринимателем;
7) свидетельство о постановке получателя на учет в налоговом органе – для получения лицензии;

9) лицензияны қайта ресімдеу, лицензияға қосымшаны алу үшін –лицензияның көшірмесін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
10) лицензия, лицензияның телнұсқасын алу, лицензияны қайта ресімдеу үшін – «электрондық үкiметтiң» төлем шлюзi арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi; лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін талап етілмейді.
Осы тармақтың бiрiншi бөлiгiнiң 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсыну олардағы ақпаратты мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәлiметтер нысанынан алу мүмкiн болған жағдайда, талап етiлмейдi.
«Электрондық үкiмет» веб-порталы немесе халыққа ХҚО-ғы арқылы құжаттарды беру кезiнде құжаттар электрондық нысанда берiледi.
ХҚО-да заңды тұлғаның жарғысы, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, бюджетке лицензиялық алым төлеу туралы құжат, мәліметтер нысаны ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанындағы электрондық сұрау салуға бекітіледі.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе ХҚО қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал немесе ХҚО ақпараттық жүйесі арқылы берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, содан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
Порталға жүгінген кезде:
1) лицензия, лицензияға қосымша, лицензияның телнұсқасын алу, лицензияны қайта ресімдеу үшін – алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) лицензия, лицензияның телнұсқасын алу, лицензияны қайта ресімдеу үшін – қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы төленгенін растайтын ақпарат жібереді; лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін талап етілмейді;
электрондық сұрау салуға тіркелетін сканерленген түрдегі көшірмелер:
3) заңды тұлға лицензия алу үшін – заңды тұлғаның жарғысы;
4) заңды тұлға лицензия алу үшін – алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі;
5) жеке тұлға лицензия алу үшін – алушының жеке басын куәландыратын құжат;
6) дара кәсіпкер лицензия алу үшін - алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі;
7) лицензия алу үшін – алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәлігі;

8) сведения и документы в соответствии с квалифицированными требованиями - для получения лицензии, приложения к лицензии;
9) сведения о лицензии (при наличии на портале) либо лицензию – для получения приложения к лицензии, переоформления лицензии.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган или ЦОН получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Формы заявления для получения лицензии размещаются на интернет-ресурсах: портале www.е.gov.kz , www.elicense.kz , интернет-ресурсе уполномоченного органа www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, ЦОН.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. Прием документов осуществляется по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта или адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении в ЦОН отправка электронного запроса осуществляется посредством автоматизированного рабочего места сотрудника ЦОН.
При обращении на портал:
отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Документы, представленные уполномоченному органу для получения государственной услуги, принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) получателю или его представителю с отметкой о дате приема документов.
При обращении в ЦОН получателю или его представителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества сотрудника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
При обращении на портал получателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса на предоставление государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется:
1) в уполномоченном органе или ЦОН - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности);
2) на портале - в «личный кабинет» получателя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:

8) лицензия, лицензияға қосымша – электрондық нысан түріндегі біліктілік талаптарға сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
9) лицензияға қосымшаны алу, лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия туралы мәліметтер (порталда болған кезде) немесе лицензия.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті органның уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
12. Лицензия алу үшін өтініш нысандары интернет-ресурсының: www.е.gov.kz, www.elicense.kz, порталында, уәкілетті органның www.salyk.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның, ХҚО-ның күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар немесе осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
ХҚО-ға жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жөнелту ХҚО қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны арқылы жүзеге асырылады.
Порталға жүгінген кезде:
электрондық өтінішті жөнелту алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Өтініш таңдалған қызмет көрсетуге сәйкес автоматты түрде адресатқа – уәкілетті органға, ХҚО-ға жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті органға табыс етілген құжаттар, тізімделу бойынша қабылданады және алушыға немесе оның өкіліне құжаттардың қабылданғаны туралы көшірмесі қабылдау күні туралы белгімен (тапсырылады) жіберіледі.
ХҚО жүгінген кезде алушыға немесе оның өкіліне:
1) сұрау салу нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынып отырған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Порталға жүгінген кезде алушыға «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуді беруге сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алушыға:
1) уәкілетті органда немесе ХҚО-да - қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі);
2) порталда – алушының «жеке кабинетінде» беріледі.
16. Егер:

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
3) деятельность получателя не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получать лицензии;
при обращении получателя на портал:
7) в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
8) получатель не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;
9) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо;
10) получателем, запрашивающим электронный информационный ресурс, не оплачены расходы на исполнение запроса, если оплата расходов предусмотрена законодательством Республики Казахстан или договором;
11) запрос получателя не соответствует требованиям, установленным статьей 36 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
В случае, если уполномоченный орган или ЦОН в установленные сроки не выдал получателю лицензию, либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензии считаются выданными.
Уполномоченный орган или ЦОН не позднее 5 рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии обязан выдать получателю соответствующую лицензию.
В случае невыдачи уполномоченным органом или ЦОН лицензии по истечении 5 рабочих дней лицензия считается полученной, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов уполномоченным органом или ЦОН.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в уполномоченном органе или ЦОН либо «личном кабинете» на портале в виде электронного документа в сроки, установленные пунктом 7 настоящего стандарта.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа и ЦОН основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.

1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметпен айналысуға тыйым салынған болса;
2) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат болмағанда;
3) алушының қызметі біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) алушыға лицензия беру келісетін мемлекеттік органдармен келісілмесе;
5) алушыға қатысты осы қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген соттың үкімі болса;
6) сот орындаушысының ұсынысы негізінде сот лицензия алуға тыйым салса;
алушы порталға жүгінген кезде:
7) сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурсқа қатысты қолжеткізілімге шектеу қолданылса және сұрау салу жіберген тұлғада сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
8) алушыда сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және оған оның кімнің иелігінде екені белгісіз болса;
9) сұрау салудың маңызын айқындау кезінде сұрау салушы тұлғаның қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтініш бергенін анықтау мүмкін болмаса;
10) егер шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе шартта көзделсе, электрондық ақпараттық ресурсқа сұрау салған алушы сұрау салуды орындауға шығыстарды төлемесе;
11) алушының сұрау салуы «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Егер уәкілетті орган немесе ХҚО белгіленген мерзімде алушыға лицензияны бермеген немесе лицензияны беруден уәжделген түрде бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзімдері өткен күннен бастап лицензия берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган немесе ХҚО лицензиянының берілген мерзімі бітер кезден бұрын 5 жұмыс күні ішінде кешіктірмей алушыға тиісті лицензияны беруге міндетті.
Уәкілетті орган немесе ХҚО лицензияны 5 жұмыс күні ішінде бермеген жағдайда лицензия берілді деп есептеледі, ал лицензияланған қызмет түрін жүзеге асыру құқығын растайтын құжат, лицензияның өзін алғанға дейін уәкілетті орган немесе ХҚО қабылдаған күні туралы белгісі бар құжаттардың тізімі болып табылады.
Алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген түрде бас тарту туралы жауапты уәкілетті органда немесе ХҚО-да немесе порталдың «жеке кабинетінде» осы стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімде электрондық құжат түрінде алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның және ХҚО қызметi адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения уполномоченного органа.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника ЦОН, а также оказание содействия в подготовке жалобы можно получить у ответственных лиц (электронный адрес: www.con.gov.kz).
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону call-центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган или ЦОН. В случае некорректного обслуживания, подается жалоба в письменном виде и адресуется:
1) на имя руководителя уполномоченного органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов, в кабинет 102 по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта, или в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные;
2) на имя руководителя ЦОН или в Комитет по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, в ведении которого находится ЦОН. Адреса и телефоны руководителей ЦОН указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, адрес и телефон Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в уполномоченном органе, ЦОН.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание работником уполномоченного органа или ЦОН.
При обращении через портал: после отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті орган қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы уәкілетті органның басшылығына жүгінеді.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі, сондай-ақ шағымды дайындауға көмек көрсету туралы ақпаратты жауапты адамдардан (электрондық мекенжайы: www.con.gov.kz) алуға болады.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының телефоны (1414) бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысына осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті орган немесе ХҚО көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда:
1) өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін уәкілетті органның басшысына, осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген 102 кабинетке немесе жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері;
2) ХҚО-ның немесе ХҚО-ы қарауына жататын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің басшыларына жазбаша түрде шағым беріледі. ХҚО-ның басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген, Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандарттың 21 және 22-тармағында көрсетілген ұйымның кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол, немесе уәкілетті органда, ХҚО-да орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе уәкілетті органның немесе ХҚО қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Портал арқылы жүгінген кезде: портал арқылы электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол уәкілетті органда өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.

Ответ от уполномоченного органа или ЦОН представляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефонам 8 (7172) 71-80-02 или по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
После отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе или ЦОН (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе уполномоченного органа:www.salyk.kz.
Адрес Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, города Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, интернет-ресурс e-mail: kagu-con@mci.gov.kz и номер Call-центра «электронного правительства» 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
производство табачных изделий»
Перечень
центров обслуживания населения областей,
городов Алматы и Астаны
п/п
Наименование
центров (филиалы,
отделы, отделении)
Адрес
месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский
городской отдел
г.Кокшетау, ул. Биржан
Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел
с. Красный Яр
г.Кокшетау, с.Красный
Яр, ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный
отдел
Аккольский район, г.Акколь,
ул.Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский
районный отдел
Аршалынский район, п.Аршалы,
ул. М.Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарский
районный отдел
Атбасарский район,г. Атбасар, ул.Валиханова, д. 11, оф.

Уәкілетті органның немесе ХҚО жауабы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес беріледі.
25. Қабылданған шағым шағымдар мен өтініштер есепке алу кітабына тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қаралады.
Шағым берген тұлғаға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы алушыға жазбаша түрде хабарланады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған адамнан не 8 (7172) 71-80-02 телефоны бойынша немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол уәкілетті органда немесе ХҚО-да өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты уәкілетті органның www.salyk.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің адресі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8 үй, 14 подъезд, интернет-ресурстың e-mail: kagu-con@mci.gov.kz және «электрондық үкімет» Call-орталығының нөмірі 1414.
«Темекі өнімдерін өндіруге лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының халыққа
қызмет көрсету орталықтарының тізімі мен мекенжайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 12 үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Карсный яр ауылындағы аудандық бөлім
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 15 үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл ауылы, Нұрмағанбетов көшесі, 102 үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, Мәметова көшесі, 19 үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар ауылы, Уәлиханов көшесі, 11 үй

8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский
районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул.Аль-Фараби, д.44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский
районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск, ул. Сейфуллина, д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский
районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск, ул.Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский
районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь, ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский
районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау, ул. Мусабаевад, 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский
районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк,
ул.Сыздыкова,, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный
отдел
Есильский район, г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский
районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный
отдел
Жаксынский район, с. Жаксы, ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский
районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда, ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский
районный отдел
Коргалжынский район,
с. Коргалжын,
ул. Абая, д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
17)
Степногорский
городской отдел
г.Степногорск, 4 мкр., д.7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский
районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино,
ул. Абылай-хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский
районный отдел
Целиноградский район,
а. Акмол, ул.Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский
районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды, Переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
2.
Филиал РГП «ЦОН по
Актюбинской области»
г.Актобе,
ул.Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский
городской отдел № 1
г.Актобе,
ул.Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с.Каргалинское (Жилянка)
г.Актобе Каргалинский
район, с.Каргалинское
(Жилянка),
ул.Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный
отдел
Алгинский район, г. Алга, ул. Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Мартукский район,
п.Мартук,
ул.Байтурсынова, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский
районный отдел
Хромтауский район,
г.Хромтау, ул.Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский
районный отдел
Мугалжарский район,
г.Кандыагаш,
мкр.Молодежный, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный
отдел
Мугалжарский район,
г.Эмба, ул.Амирова, 10

8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі 42үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауылы, Макинка қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Шучье қаласы, Абылайхан даңғылы, 28 үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс даңғылы, 7 үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15 үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2 а үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс даңғылы, 56 үй
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державин қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104 үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8 үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52 үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44 а үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорск қалалық бөлімі
Степногорск қаласы, 4 шағын аудан, 7 үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылайхан даңғылы, 119 үй
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15 үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный қиылысы, 1 үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
2.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109 үй
8 (7132) 56-57-87
1)
№1 Ақтөбе қалалық бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109 үй
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10 үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23 үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәрток ауданы, Мәрток ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау ауылы, Абай көшесі, 12 үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47»Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10

8 (72842) 9-10-59
11)
Коксуский районный
отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Капшагайский
городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Саркандский
районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбекский
районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфиловский
районный отдел
г. Жаркент, ул.
Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
16)
Талгарский районный
отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдыкорганский
городской отдел
г.Талдыкорган,
ул.Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелийский городской отдел
г. Текели, ул.
Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
4.
Филиал РГП «ЦОН по
Атырауской области»
г.Атырау,
проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г.Атырау,
проспект.Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел № 1
г.Атырау,
ул.Баймуханова,
дом 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г.Атырау, Балыкшы,
ул.Байжигитова дом 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Атырауская область,
Индерский район,
пос.Индерборский,
ул.Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область,
Махамбетский район,
с.Махамбет, ул.Абая,
дом 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область,
Кызылкугинский район,
с.Миялы, ул.Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный
отдел
Атырауская область,
Жылыойский район,
г.Кульсары,
ул.Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский
районный отдел
Атырауская область,
Курмангазинский район,
с.Ганюшкино,
ул.Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный
отдел
Атырауская область,
Макатский район,
п.Макат,
ул.Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный
отдел
Атырауская область,
Исатайский район,
с.Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан, дом 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН  по Восточно-Казахстанской области»
5.
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-Казахстанской
области»
г.Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37а

8 (72842) 9-10-59
11)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Шеңгелді бөлімі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқант қаласы. Жамбыл көшесі, н/ж
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Лепсі бөлімі
Лепсі ст, Төлебаев көшесі, 1.
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Нарынқол бөлімі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі н/ж
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі н/ж
8 (72831) 5-51-11
16)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Нұра бөлімі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі 67»Б»
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
4.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы ауылы, Байжігітов көшесі, 80а үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30 үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Абай көшесі, 10 үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1 үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат ауылы, Центральный көшесі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9 үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
5.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а

8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г.Усть-Каменогорск,
пр.Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г.Усть-Каменогорск,
ул.Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район,
п.Глубокое,
ул.Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район,
г.Зайсан,
ул.Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район,
г.Зыряновск,
ул.Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен –Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный
отдел
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный
отдел
г. Риддер, ул.
Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский
районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный
отдел
Уланский район,
п.Молодежный дом 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский
городской отдел
Шемонаихинский район,
г.Шемонайха
3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской
отдел № 1
г.Семей, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
г.Семей,
ул.Найманбаева 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный
отдел
Абайский район,
с.Карауыл,
ул.Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской
отдел
Аягозский район,
г.Аягоз, ул.Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский
районный отдел
Бескарагайский район,
с.Бескарагай,
ул.Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский
районный отдел
Бородулихинский район,
с.Бородулиха,
ул.Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный
отдел
Жарминский район,
с.Калбатау, ул.Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский
районный отдел
Курчатовский район,
г.Курчатов, ул.Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский
районный отдел
Кокпектинский район,
с.Кокпекты,
ул.Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный
отдел
Урджарский район,
с.Урджар,
ул.Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской  области»
6.
Филиал РГП «ЦОН по
Жамбылской области»
г.Тараз пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской
отдел
г. Тараз,
ул. К.Койгелды, №158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел  № 1
г. Тараз, ул.Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел  № 2
г. Тараз, мкр.Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел  № 3
г. Тараз пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер,
ул.Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский
районный отдел
с. Аса, ул.Абая, 127

8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
№1 Шығыс Қазақстан қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
№2 Шығыс Қазақстан қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое ауылы, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан аудандық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Қатон – Қарағай аудандық бөлімі
Қатон - Қарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б.Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12 үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсаут ауылы, Абылайхан көшесі, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9 үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха аудандық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 шағын ауданы, 12
8 (72332) 3-41-00
12)
№ 1 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
№ 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз аудандық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Жастар көшесі,
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздана көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
6.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ.Қойгелді көшесі, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлімі
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлімі
Тараз қаласы, Талас шағын ауданы, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлімі
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127

8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный
отдел
с. Б.Момышулы, ул.
Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
с. Кордай,
ул.Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский
районный отдел
с. Мерке,
ул.Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский
районный отдел
с. Мойынкум,
ул.Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский
районный отдел
г. Жанатас,
ул.Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный
отдел
г. Каратау,
ул.Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т.Рыскуловского района
с. Кулан,
ул.Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
г. Шу,
ул.Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с.Гродеково
с. Гродеково,
ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
7.
Филиал РГП «ЦОН по
Западно-Казахстанской
области»
ЗКО, г.Уральск.
ул.Жамбыла, д.81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по Акжаикскому району
ЗКО, Акжаикский район,
с.Чапаев, переулок Акжаикский, 2
8-711-36-92-580
2)
Отдел по Бокейординскому
району
ЗКО, Бокейординский
район, с.Сайхин,
ул.Бергалиева, 1
8-711-40-21-847
8-711-40-21-835
3)
Отдел по Бурлинскому району
ЗКО, Бурлинский район,
г.Аксай, ул.
Железнодорожная, 121 А
8-711-33-35-550
8-711-33-36-778
4)
Отдел по Жангалинскому
району
ЗКО, Жангалинский
район, с.Жангала,
ул.Халыктар достыгы,
63А
8-711-41-22-403
8-711-41-22-404
5)
Отдел по Жанибекскому
району
ЗКО, Жанибекский
район, с.Жанибек,
ул.Иманова, 79
8-711-35-22-425
6)
Отдел по Зеленовскому
району
ЗКО, Зеленовский
район, с.Переметное,
ул.Гагарина, 69Б
8-711-30-23-614
8-711-30-23-616
7)
Отдел по Казталовскому
району
ЗКО, Казталовский
район, с.Казталовка,
ул.Лукманова, 22А
8-711-44-32-204
8-711-44-32-205
8)
Отдел по Каратюбинскому
району
ЗКО, Каратобинский
район, с.Каратобе,
ул.Курмангалиева, 23/1
8-711-45-31-800
8-711-45-31-463
9)
Отдел по Сырымскому
району
ЗКО, Сырымский район,
с.Жымпиты,
ул.Казахстанская,11/2
8-711-34-31-446
8-711-34-31-447
10)
Отдел по Таскалинскому
району
ЗКО, Таскалинский
район, с.Таскала,
ул.Вокзальная, 6
8-711-39-22-398
8-711-39-21-979
11)
Отдел по Теректинскому
района
ЗКО, Теректинский
район, с.Федоровка,
ул.Юбилейная, 24
8-711-32-23-378
8-711-32-23-379
12)
Отдел по Чингирлаускому
району
ЗКО, Чингирлауский
район, с.Чингирлау,
ул.Тайманова, 95
8-711-37-33-311
8-711-37-34-420
13)
Отдел по Казталовскому
району
ЗКО, Казталовский
район, с.Жалпактал,
ул.С.Датулы, 23
8-711-38-21-044
8-711-38-21-045
14)
Отдел по Дарьинскому
сельскому округу
ЗКО, Зеленовский
район, с.Дарьинское,
ул.Балдырган, 27/1

8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмайылов көшесі, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 1
8 (72644) 6-33-93
13)
Т.Рысқұлов ауданының бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеков ауылының бөлімі
Гордеков ауылы, Мир көшесі, 18
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
7.
Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
БҚО, Орал қ, Жамбыл көшесі, д.81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық ауданы бойынша бөлім
БҚО, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық қиылысы, 2
8-711-36-92-580
2)
Бөкейорда ауданы бойынша бөлім
БҚО, Бөкейорда көшесі, Сайхын ауылы, Берғалиев көшесі, 1
8-711-40-21-847
8-711-40-21-835
3)
Бөрлі ауданы бойынша бөлім
БҚО, Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы, Железнодорожный көшесі, 121 А
8-711-33- 35-550
8-711-33-36-778
4)
Жаңғала ауданы бойынша бөлім
БҚО, Жаңғала ауданы, Халықтар достығы көшесі, 63 А
8-711-41-22-403
8-711-41-22-404
5)
Жәнібек ауданы бойынша бөлім
БҚО, Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79
8-711-35-22-425
6)
Зеленов ауданы бойынша бөлім
БҚО, Зеленов ауданы, Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 69Б
8-711-30-23-614
8-711-30-23-616
7)
Казталов ауданы бойынша бөлім
БҚО, Казталов ауданы, Казталов ауылы, Лұқманов көшесі, 22А
8-711-44-32-204
8-711-44-32-205
8)
Қаратөбе ауданы бойынша бөлім
БҚО, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Ғ.Құрманғалиев көшесі, 23/1
8-711-45-31-800
8-711-45-31-463
9)
Сырым ауданы бойынша бөлім
БҚО, Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі,11/2
8-711-34-31-446
8-711-34-31-447
10)
Тасқала ауданы бойынша бөлім
БҚО, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Вокзальная көшесі, 6
8-711-39-22-398
8-711-39-21-979
11)
Теректі ауданы бойынша бөлім
БҚО,Теректі ауданы, Федоров ауылы, Юбилейный көшесі, 24
8-711-32-23-378
8-711-32-23-379
12)
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлім
БҚО, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95
8-711-37-33-311
8-711-37-34-420
13)
Казталов ауданы бойынша бөлім
БҚО, Казталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С.Датұлы көшесі, 23
8-711-38-21-044
8-711-38-21-045
14)
Дарьинск ауылдық округі бойынша бөлім
БҚО, Зеленов ауданы, Дарьинск ауылы, Балдырған көшесі, 27/1

8-711-31-24-080
8-711-31-24-082
15)
Отдел по Тайпакскому
сельскому округу
Акжаикского района
ЗКО, Акжаикский
район, с.Тайпак,
ул.Шемякина, 13
8-711-42-21-884
16)
Отдел по Акжаикскому
сельскому округу Теректинского района
ЗКО, Теректинский
район, с.Акжаик, ул.Ак
жайык, 5
8-711-43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
8.
Филиал РГП «ЦОН по
Карагандинской области»
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул.Ержанова 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
Ул.Чкалова 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул.Муканова 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул.Архитектурная 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр. дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г.Темиртау
ул.Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г.Темиртау
пр.Республики,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел № 1
г.Абайул.Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел № 2
г.Абай, п.Топар,
ул.Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г.Сарань
г.Сарань ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г.Шахтинск
г.Шахтинск проспект А.
Кунанбаева 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г.Шахтинск
г.Шахтинск п.Шахан
Квартал 10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
п.Осакаровка
ул. Пристационная,12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский
районный отдел № 2
р-н Осакаровка, п.
Молодежный, ул.Абая 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г.Сатпаев
г. Сатпаев
проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г.Балхаш ул. Бокейхана
20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный
отдел
село Аксу – Аюлы, ул.
Жапакова, 23/1
п.Агадырь, ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г.Жезказган
Б.Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский
районный отдел
Жанааркинский район,
ул. А.Оспанова, 40
п.Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражал,
ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г.Приозерск,
ул. Балхашская 7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар жырауский
районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район,
ул. Абылай хана, 37
п.Ботакара
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район,
ул.Мира 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел № 1
п.Актогай,
ул. Бокейхана, 10
п.Актогай
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-шаган ул.Абая
12
8 (71038)22-3-39
27)
Нуринский районный
отдел
п.Киевка, ул.
Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Улытауский районный
отдел
Улытауский район
ул. Амангельды 29а
п.Улытау

8-711-31-24-080
8-711-31-24-082
15)
Тайпақ ауылдық округі бойынша бөлім
БҚО, Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесі, 13
8-711-42-21-884
16)
Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округі бойынша бөлімі
БҚО, Теректі ауданы, Ақжайық ауылы, Ақжайық көшесі, 5
8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
8.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-63-10
1)
№ 1 қалалық бөлім
Ержанов көшесі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
№ 2 қалалық бөлім
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
№ 3 қалалық бөлім
Мұқанов көшесі, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
№ 4 қалалық бөлім
Архитектурная көшесі, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
№ 5 қалалық бөлім
21-ші шағын аудан, 6/7 үй
8 (7212) 32-92-51
6)
№ 6 м
Серов көшесі, 73
8 (7212) 93-16-94
7)
Темір қаласы бойынша № 1 бөлім
Блюхер көшесі, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Темір қаласы бойынша № 2 бөлім
Республика даңғылы, 128
8 (7213) 99-79-96
9)
№ 1 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
№ 2 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Топар ауылы, Қазбек би көшесі, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қаласының бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
№ 1 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, А.Құнанбаев даңғылы, 65В
8 (72156) 5-21-25
13)
№ 2 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан ауылы, 10/16 квартал, 16 үй
8 (72156) 3-20-99
14)
№ 1 Осакаров аудандық бөлімі
Осакаров кенті, Пристационная көшесі, 12
8 (72149) 4-32-62
15)
№ 2 Осакаров аудандық бөлімі
Оскаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қаласының бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев көшесі, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қаласының бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1. Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қаласының бөлімі
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесі, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А.Оспанов көшесі, 40
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қаласының бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қаласының бөлімі
Приозерск кенті, Балқаш көшесі, 7
8 (71039)5-27-37
23)
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37
8 (72154) 2-23-73
24)
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Мир көшесі, 24
8 (72138) 3-15-62
25)
№1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10
8 (71037) 2-11-05
26)
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29а

8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
9.
Филиал РГП «ЦОН по
Костанайской области»
Костанайская область
г.Костанай ул.Тарана д 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Костанайская область
г.Костанай ул. Гашика д.14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область,
п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Костанайская область,
с. Амангельды,
ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область,
г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область,
с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область,
с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область
Жангельдинский р-он,
с.Торай, ул.8 марта 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область
г.Житикара, ул.Ленина д.108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Костанайская область,
Камыстинский р-он,
с.Камысты, ул.Ержанова д.66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Костанайская область
Карабалыкский р-он,
п.Карабалык,
ул.Космонавтов д.16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Костанайская область,
Карасуский р-он,
с.Карасу,
ул.Комсомольская д.24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Костанайская область,
г.Лисоковск,
микрорайон № 4, д.25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область
Мендыкаринский
р-он,с.Боровское,
ул.Королева д.4А
8 (71443) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Костанайская область,
Наурзумский р-он,
п.Караменды,
ул.Шакшак Жанибека д.5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область,
г.Рудный,
пр.Космонавтов, д.12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область,
г.Рудный,
ул.Корчагина,д.76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский отдел
Костанайская область,
Сарыкольский р-он,
п.Сарыколь, ул.Ленина 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область,
Тарановский р-он,
с.Тарановское,
ул.Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область,
Узункольский р-он,
с.Узынколь, ул.Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-он,с.Федоровка, ул. Красноармейская 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Костанайская область,
Костанайский р-он,
п.Затабольск, ул. Калинина, 53

8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
9.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гашека көшесі, 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді ауданы, Майлин көшесі, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов бөлімі
Қостанай облысы, Денисовка ауылы, Советская көшесі, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелдин бөлімі
Қостанай облысы, Жангелдин ауданы, Торғай селосы, 8 наурыз көшесі, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара бөлімі
Қостанай облысы, Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық бөлімі
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомол көшесі, 24 үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаков бөлімі
Қостанай облысы, Лисаков қаласы, №4 шағын аудан, 25 үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара бөлімі
Қостанай облысы, Меңдіқара ауданы, Боровской ауылы, Королев көшесі, 4А үй
8 (71443) 22-4-60
14)
Наурызым бөлімі
Қостанай облысы, Наурызым ауданы, Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5 үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
15)
№1 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Космонавттар көшесі, 12
8 (71431) 49-8-02
16)
№ 2 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76 үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин көшесі, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таран бөлімі
Қостанай облысы, Таран ауданы, Таран ауылы, Калинин көшесі, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров бөлімі
Қостанай облысы, Федров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесі, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай ауданының бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затабол кенті, Калинин көшесі, 53

8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
10.
Филиал РГП «ЦОН по
Кызылординской области»
Кызылординская
область г. Кызылорда
ул. Г.Муратбаева 2Е
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда,
пос.Тасбогет,
ул.Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул.Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр.Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда,
мкр.Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область
город Байконыр,
ул.Максимова № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Кызылординская область
г.Аральск,
ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область
г.Казалинск,
ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область
кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область
кент.Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область
кент Теренозек,
ул. Амангельди № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный
отдел
Кызылординская область
кент.Шиели,
ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский
районный отдел
Кызылординская область
кент Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал  РГП  «ЦОН по Мангистауской области»
11.
Филиал РГП «ЦОН по
Мангистауской области»
г.Актау, 15 мкр, зд.67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской
отдел № 1
г.Актау, 15 мкр, зд.67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский
городской отдел № 2
г.Жанаозен микрорайон
Оркен, зд.Дом
творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский
районный отдел № 3
Мунайлинский район,
село Мангистау
зд.Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел № 4
село Бейнеу, ул.Косай
ата зд.Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
Боранкулское отделение № 9
Бейнеуского района
с.Боранкул, 7 аул,
зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
5)
Мангистауский
районный отдел № 5
село Шетпе,
ул.Центральная № 15 здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
6)
Каракиянский
районный отдел № 6
село Курык,
ул.Валиханова дом № 15
8 (72937) 22-2-10
7)
Тупкараганский
районный отдел № 7
г.Форт-Шевченко,
ул.Маяулыз д.6-д
8 (72938) 2-30-38
Акшукурское отделение № 10
Тупкараганского района
село Акшукур зд. ТОО «Жайлау» ул.Уштерек № 5
8 (72938)33-28-44
8)
Жетыбайский районный отдел № 8
пос.Жетыбай,
ул.Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
12.
Филиал РГП «ЦОН по
Павлодарской области»
г.Павлодар, ул.Павлова 48

8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
10.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2Е
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағын ауданы, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт шағын ауданы, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал көшесі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жосалы кенті, Абай көшесі н/ж
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жалғаш кенті,
Желтоқсан көшесі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, н/ж
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
11.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-17
2)
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен шағын ауданы, Балалар шығармашылық үйінің ғимараты.
8 (72934) 5-03-90
3)
№3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйым ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қостай көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл селосы, 7 ауыл, Боранқұл мәдениет ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
5)
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе ауылы, Центральный көшесі, № 15 Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
6)
№ 6 Қарақиян аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15 үй
8 (72937) 22-2-10
7)
№ 7 Түпқарағай аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6-д
8 (72938) 2-30-38
Түпқарағай ауданының № 10 Ақшүкір бөлімі
Ақшүкір ауылы, Үштерек көшесі, №5 «Жайлау» ЖШС ғимараты
8 (72938)33-28-44
8)
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
12.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48

8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
г.Павлодар,
ул.Кутузова 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел № 1
г.Павлодар,
ул.Исиналиева 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
г.Павлодар,
ул.Толстого 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз,
ул. Машхур-Жусуп 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
г. Аксу, ул. Ленина 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
с. Актогай, ул. Абая 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул,
ул. Сатпаева 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
с. Железинк,
ул. Торайгырова 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты,
ул. В. Чайко 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
с. Теренколь, ул.
Тургенова 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку, ул. Ташимова 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск,
ул. Исы-Байзакова 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
с. Майск,
ул. Сейфулина 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
с. Успенка,
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
13.
Филиал РГП «ЦОН по
Северо-Казахстанской
области»
ул. Ауэзова 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
ул. Конституции
Казахстана 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д.Сыздыкова 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
ул.Победы 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им.Г.Мусрепова
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М.Жумабаева
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С.Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому
району
ул. Конституции
Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому
району
ул. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по Уалихановскому
району
ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району Шал акына
ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
14.
Филиал РГП  «ЦОН по
Южно-Казахстанской области»
г.Шымкент,
ул, Мадели Кожа, б/н

8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Исеналиева көшесі, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз аудандық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр – Жүсіп көшесі, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу аудандық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В.Чайко көшесі, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенев көшесі, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Майск ауылы, Сейфуллин көшесі, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успен аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлімі
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Д.Сыздықов көшесі, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Жеңіс көшесі, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Еңбек көшесі, 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Горький қиылысы көшесі, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ.Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Институт көшесі, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Юбилейный көшесі, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют ауданы бойынша бөлім
С.Мұқанов көшесі, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Қазақстан Конституциясы көшесі, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Желтоқсан көшесі, 31
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж

8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1
г.Шымкента
г.Шымкент,
ул, Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г.Шымкент,
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3
г. Шымкента
г.Шымкент,
ул.Оспанова, 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4
г.Шымкента
г.Шымкент,
ул.Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г.Шымкент, ул.
Республика 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской
отдел
г. Арыс, ул.Ергөбек б/н.
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян, ул. Мынбулак б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
г.Кентау, ул.Абылай хан, 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский
районный отдел
г. Жетисай,
ул. Жайшыбекова б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный
отдел
с. Шауилдир,
проспект Жибек-жолы б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан,
ул.Кажымухан б/н.
8 (72530) 22-670
13)
Туркистанский городской отдел
г.Туркестан,
ул.Тылеулы мынбасы б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
г.Ленгер, ул.Толе-би б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас,
ул.Т.Рыскулова 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент,
ул.Кыстаубаев б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
с.Шолаккорган,
ул.Кожанова б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с.Сарыагаш, ул.Шораулы б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с.Абай,
ул.А.Жылкышиева б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
г.Шардара, тупик Шардара б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15.
Филиал РГП «ЦОН по
г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр-н: Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр-н: Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр
обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна, д.25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53

8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қаласының № 2қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі,61
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс аудандық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, н/ж
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі н/ж
8 (72548) 21-443
8)
Кентау аудандық бөлімі
Кентау қаласы, Абылайхан даңғылы,, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жәйшібеков көшесі, н/ж
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, н/ж
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н/ж
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан аудандық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, н/ж
8 (72533) 41679
14)
Төлеби аудандық бөлімі
Леңгер қаласы, Төле би көшесі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т.Рысқұлов көшесі, 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, н/ж
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, н/ж
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораулы көшесі, н/ж
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, Жылқышиев көшесі, н/ж
8 (72532) 31-629
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйығы, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов ауданының бөлімі
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алматы ауданының бөлімі
Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау ауданының бөлімі
Шаңырақ ықшам ауданы-2, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық ауданының бөлімі
Алмагүл шағын ауданы, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу ауданының бөлімі
Төлеби көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу ауданының бөлімі
Макаров көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб ауданының бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлімі
Мирзоян көшесі, 25 үй
8(7172) 61-84-11
№ 1 бөлімі
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлімі
Абай көшесі, 53

8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный,
ул.Актасты д.20
8 (7172) 94-71-80
2)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики, д.43
8 (7172) 32-46-97
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, д.6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2
(в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка д.12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс д.34
8 (7172) 31-70-37
3)
Отдел по Есильскому
району
ул.Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по
Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, д.5/1 вп. № 1
8(7172)50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
производство табачных изделий»
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
_____________________________________________________________________
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид ________________________,
серия _________ № _____________________ выдан _______________________
дата выдачи _________________________________________________________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и
местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________                    ___________________________________
(подпись)                             (фамилия, имя, отчество)
________________ 20____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20___ года
___________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
производство табачных изделий»
В ____________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________
(полное наименование юридического
лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии наосуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, e-mail)
Банковский счет______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель ______________           _______________________________
(подпись)                 (фамилия, имя, отчество)
Место печати                _________________ 20__ года
Заявление принято к рассмотрению ________________ 20__ года
_________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
производство табачных изделий»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлімі
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20
8 (7172) 94-71-80
2)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы, 43
8 (7172) 32-46-97
«Тлендиев» бөлімі
Бөгенбай даңғылы, 6а үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімі
Есенберлин көшесі, 16/2 (Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімі
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімі
Сарыарқа көшесі, 12 үй
«БТА-банк» АҚ ғимараты
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімі
Жеңіс даңғылы, 34
8 (7172) 31-70-37
3)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі, 7
8 (7172) 50-13-70
Есіл ауданы бойынша бөлім
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
«Темекі өнімдерін өндіруге лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
___________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
______________________________________________________
______________________________________________________
(жеке тұлғаның толық аты-жөні, тегі, ЖСН деректер)
______________________________________________________
Өтiнiш
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
______________________________________________________________ жүзеге
асыруға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруiңiздi сұраймын.
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі _________________,сериясы ______
№ _____________________ берген ______________________________________
берілген күні _______________________________________________________
Банк шоты (егер бар болса)___________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қоса берiлiп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ __________________________________________________
(қолы)                   (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөр орны 20__ жылғы ________________
Өтiнiш 20__ жылғы _______________ қарауға қабылданды
__________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамының қолы, аты-жөні)
«Темекі өнімдерін өндіруге лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 3-қосымша
_______________________________________________________
лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
Өтiнiш
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі көрсетiлсiн)
___________________________________________________________ жүзеге
асыруға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруiңiздi сұраймын.
Мекен жайы __________________________________________________________
(индексi, қала, аудан, облыс, көшесi, үй нөмірі,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Филиалдары (өкiлдiктерi, объектiлерi, пункттерi,
учаскелерi)__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жерi және деректемелері)
Қоса берiлiп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ______________ ______________________________________
(қолы)           (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөр орны 20__ жылғы _________________
Өтiнiш 20__ жылғы ________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(жауапты адамының қолы, аты-жөні)
«Темекі өнімдерін өндіруге лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 4-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейінгі жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на производство этилового спирта»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство этилового спирта» оказывается Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), по адресу: 010000, город Астана, проспект Победы 11, здание «Дом министерства финансов», кабинет № 102, или в центрах обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.еlicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 и статьи 471 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 36 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», подпунктом 1) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции» (далее – ЗРК о государственном регулировании), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2007 года № 733 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности по производству этилового спирта», от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);

1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінде (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы 11, «Қаржы министрлігінің үйі» ғимаратында № 102 кабинетте немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болу шартымен «электрондық үкімет» www.е.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.еlicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына және 471-бабына, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы ҚРЗ) 3-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Этил спиртін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» 2007 жылғы 23 тамыздағы № 733, «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулыларына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі);

2) на интернет-ресурсе ЦОН (электронный адрес: www.con.gov.kz );
3) на портале;
4) на стендах уполномоченного органа, ЦОН;
5) на стендах территориальных органов уполномоченного органа, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в уполномоченном органе или ЦОН – выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство этилового спирта в форме электронного документа либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью уполномоченного лица;
2) на портале - выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство этилового спирта либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе, ЦОН или на портале:
1) выдача лицензии и (или) приложения к лицензии (далее – лицензия) – в течение 15 рабочих дней со дня со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение 10 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии - в течение 2 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
проверка полноты представленных документов получателя, выдача письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении документов получателя в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за право занятия данной деятельностью взимается при выдаче (переоформлении) лицензий (дубликата лицензий) в соответствии со статьей 471 Налогового кодекса.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного заявления на получение государственной услуги через портал, удостоверенного ЭЦП получателя, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

2) ХҚО интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.con.gov.kz);
3) порталда;
4) уәкілетті органның, ХҚО стенділерінде;
5) уәкілетті органның аумақтық органдарының стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті органда немесе ХҚО-да – электрондық құжат нысанында этил спиртінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәкілетті органның уәжделген жауабы;
2) порталда – этил спиртінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәкілетті органның уәжделген жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Уәкілетті органда, ХҚО-да немесе порталда мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша (бұдан әрі – лицензия) беру–алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
алушы тапсырған құжаттардың толықтығын тексеру, тапсырылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда алушының құжаттарын одан әрі қараудан бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Лицензия (лицензияның телнұсқасын) беру (қайта ресімдеу) кезінде қызметтің осы түрлерімен айналысу құқығына Салық кодексінің 471-бабына сәйкес лицензиялық алым алынады.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алуға алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық өтініш портал арқылы берілген жағдайда төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на производство алкогольной продукции»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на производство алкогольной продукции» оказывается Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), по адресу: 010000, город Астана, проспект Победы 11, здание «Дом министерства финансов», кабинет № 102, или в центрах обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.еlicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 и статьей 471 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 36 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», подпунктом 1) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции» (далее – ЗРК о государственном регулировании), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2007 года № 732 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности по производству алкогольной продукции», от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);

1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінде (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы 11, «Қаржы министрлігінің үйі» ғимаратында № 102 кабинетте немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болу шартымен «электрондық үкімет» www.е.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.еlicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына және 471-бабына, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы ҚРЗ) 3-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Алкоголь өнімінің өндірісі жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» 2007 жылғы 23 тамыздағы № 732, «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулыларына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі);

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на приобретение этилового спирта с уплатой
акциза организациями, использующими его в технических целях
или при производстве неалкогольной продукции»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на приобретение этилового спирта с уплатой акциза организациями, использующими его в технических целях или при производстве неалкогольной продукции» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астана и Алматы (далее – налоговый департамент) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), подпунктом 3) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции» (далее – ЗРК о государственном регулировании) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1572 «Об утверждении Правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах налогового департамента.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в налоговом департаменте являются выдача разрешения на приобретение этилового спирта с уплатой акциза организациями, использующими его в технических целях или при производстве неалкогольной продукции (далее - разрешение) либо мотивированный письменный ответ налогового департамента об отказе в предоставлении государственной услуги.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Этил спиртін техникалық мақсаттарда немесе алкогольдік емес
өнімдерді өндіру кезінде пайдаланатын ұйымдардың оны акциз
төлей отырып сатып алуына рұқсат беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Этил спиртін техникалық мақсаттарда немесе алкогольдік емес өнімдерді өндіру кезінде пайдаланатын ұйымдардың оны акциз төлей отырып сатып алуына рұқсат беру» мемлекеттік қызметін облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті) немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы ҚРЗ) 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына және «Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1572 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі);
2) салық департаментінің стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының 8(7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Салық департаментінің көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі этил спиртін техникалық мақсаттарда немесе алкогольдік емес өнім өндіруге қолданатын ұйымдардың сатып алуы үшін акциз төлей отырып рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) берілуі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша уәжделген жауап беруі болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам Республики Казахстан, прошедшим государственную регистрацию в качестве налогоплательщика Республики Казахстан (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте:
1) выдача разрешения или отказа в выдаче разрешения, за исключением случаев обращения получателей (субъектов малого бизнеса) – в течение 1 (одного) месяца со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача разрешения или отказа в выдаче разрешения получателям (субъектам малого бизнеса) - в течение 15 календарных дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы налогового департамента - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в налоговом департаменте, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в налоговый департамент:
1) заявление установленной формы;
2) копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) получателя;
3) нормы и потребности расхода этилового спирта, утвержденные соответствующим уполномоченным органом;
4) отчет произвольной формы об объемах потребления ранее полученного этилового спирта, если получатель обращается в очередной раз - отчет получатель представляет после использования разрешенного объема спирта либо в течение 10 рабочих дней после истечения срока, на который выдано разрешение, в налоговый департамент по месту получения разрешения).
Отчет об использовании этилового спирта в технических целях или при производстве неалкогольной продукции, который приобретен по разрешению, должен содержать сведения о фактическом использовании приобретенного объема этилового спирта.
При приеме документов сотрудник налогового департамента сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде мемлекеттік тіркеуден өткен Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Салық департаментінде мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) алушыларға рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту (шағын бизнес субъектілерінің) берген өтініштерін қоспағанда – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 1 (бір) айдың ішінде;
алушыларға рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту (шағын бизнес субъектілеріне) – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 15 күнтізбелік күннің ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Салық департаментінің жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы жағдайлары бар күту орны көзделген салық департаментінде көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алушы салық департаментіне мыналарды:
1) белгіленген нысандағы өтінішті;
2) алушының мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктің көшірмесін;
3) тиісті уәкілетті орган бекіткен этил спиртінің қажетті және шығыс нормаларын;
4) егер алушы екінші рет өтініш беретін болса, бұрын алынған этил спиртін тұтыну көлемі туралы еркін түрде есепті (алушы рұқсат берген салық департаментіне спиртті пайдаланғаннан кейін 10 күннің ішінде рұқсат беру орны бойынша есепті) тапсырады.
Рұқсат бойынша сатылып алынған этил спиртін техникалық мақсаттарда немесе алкогольдік емес өнім шығаруға пайдаланылған кезде, есепте этил спиртінің сатылып алынған көлемінің нақты пайдаланылғаны туралы мәліметтер қамтылуы тиіс.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, сонан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.

12. Формы заявления для получения разрешения размещаются на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания налогового департамента.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные налоговому департаменту для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
При обращении по почте работником налогового департамента проставляется отметка на почтовом уведомлении.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в налоговом департаменте - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является случай, если в отношении получателя имеется вступившее в законную силу решение суда, запрещающее ему заниматься видом деятельности, для которой приобретается этиловый спирт.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность налогового департамента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа налогового департамента, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения налогового департамента.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента можно получить по телефону сall-центра 8 (7172) 58-09-09.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства налогового департамента по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб:call-e-tax@mgd.kz.

12. Рұқсат алу үшін өтініш нысандары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, салық департаментінің күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін салық департаментіне табыс етілген құжаттар, тізімделу бойынша қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
Пошта арқылы жүгінген кезде салық департаментінің қызметкері пошталық хабарламаға белгі қояды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі алушыға салық департаментінде қолма-қол (алушының өзі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) беріледі.
16. Егер алушыға қатысты осы этил спирті сатып алынатын қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген соттың үкімі болса, ол мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық департаментінің қызметi адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Салық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Салық департаменті қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы салық департаментінің басшылығына жүгінеді.
Салық департаментінің қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты да сall-орталықтарының 8 (7172) 58-09-09) телефоны арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым салық департаментінің басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.

1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за
исключением деятельности по хранению и оптовой реализации
алкогольной продукции на территории ее производства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астане и Алматы (далее – налоговый департамент) или в центрах обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.еlicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 и статьей 471 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 36 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», подпунктом 1) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);

1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және өткізу
жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға
және көтерме саудада өткізуге лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті) немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болу шартымен «электрондық үкімет» www.е.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.еlicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына және 471-бабына, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына және «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі);

2) на интернет-ресурсе ЦОН (электронный адрес: www.con.gov.kz) ;
3) на портале;
4) на стендах налогового департамента, ЦОН.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в налоговом департаменте или ЦОН – выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции в форме электронного документа либо мотивированный ответ налогового департамента об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью уполномоченного лица;
2) на портале - выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции либо мотивированный ответ налогового департамента об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте, ЦОН или на портале:
1) выдача лицензии и (или) приложения к лицензии (далее – лицензия) – в течение 15 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение 10 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии - в течение 2 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
проверка полноты представленных документов получателя, выдача письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении документов получателя в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за право занятия данной деятельностью взимается при выдаче (переоформлении) лицензий (дубликата лицензий) в соответствии со статьей 471 Налогового кодекса.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного заявления на получение государственной услуги через портал, удостоверенного ЭЦП получателя, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

2) ХҚО интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.con.gov.kz);
3) порталда;
4) салық департаментінің, ХҚО стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) салық департаментінде немесе ХҚО-да – электрондық құжат нысанында алкогольді өнімді сақтауға және көтерме сатуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы салық департаментінің уәжделген жауабы;
2) порталда – электрондық құжат нысанында алкогольді өнімді сақтауға және көтерме сатуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы салық департаментінің уәжделген жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Салық департаментінде, ХҚО-да немесе порталда мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша (бұдан әрі – лицензия) беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
алушы тапсырған құжаттардың толықтығын тексеру, тапсырылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда алушының құжаттарын одан әрі қараудан бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 2 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Лицензия (лицензияның телнұсқасын) беру (қайта ресімдеу) кезінде қызметтің осы түрлерімен айналысу құқығына Салық кодексінің 471-бабына сәйкес лицензиялық алым алынады.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алуға алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық өтініші портал арқылы берілген жағдайда төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.

7) свидетельство о постановке получателя на учет в налоговом органе – для получения лицензии;
8) сведения и документы в соответствии с квалифицированными требованиями - для получения лицензии, приложения к лицензии;
9) сведения о лицензии (при наличии на портале) либо лицензию – для получения приложения к лицензии, переоформления лицензии;
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, налоговый департамент или ЦОН получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенные ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Формы заявления для получения лицензии размещаются на интернет-ресурсах: портале www.е.gov.kz, www.elicense.kz, интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан www.salyk.kz, стендах и специальной стойке в зале ожидания налогового департамента, ЦОН.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении в ЦОН отправка электронного запроса осуществляется посредством автоматизированного рабочего места сотрудника ЦОН.
При обращении на портал:
отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется налоговому департаменту – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Документы, представленные налоговому департаменту или ЦОН для получения государственной услуги, принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) получателю или его представителю с отметкой о дате приема документов.
При обращении в ЦОН получателю или его представителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
При обращении на портал получателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса на предоставление государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется:
1) в налоговом департаменте или ЦОН - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности);
2) на портале - в «личный кабинет» получателя.

7) лицензия алу үшін – алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәлігі;
8) лицензия, лицензияға қосымша – электрондық нысан түріндегі біліктілік талаптарға сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
9) лицензияға қосымшаны алу, лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия туралы мәліметтер (порталда болған кезде) немесе лицензия.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін салық департаментінің немесе ХҚО-ның уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
12. Лицензия алу үшін өтініш нысандары интернет-ресурсының: www.е.gov.kz, www.elicense.kz порталында, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсында, салық департаментінің, ХҚО-ның күту залындағы стенділерде және арнайы бағанда орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжаттың нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
ХҚО-ға жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жөнелту ХҚО қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны арқылы жүзеге асырылады.
Порталға жүгінген кезде:
электрондық өтінішті жөнелту алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Өтініш таңдалған қызмет көрсетуге сәйкес автоматты түрде адресатқа – салық департаментіне жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін салық департаментіне немесе ХҚО-ға табыс етілген құжаттар, тізімделу бойынша қабылданады және алушыға немесе оның өкіліне құжаттардың қабылданғаны туралы көшірмесі қабылдау күні туралы белгімен (тапсырылады) жіберіледі.
ХҚО жүгінген кезде алушыға немесе оның өкіліне:
сұрау салу нөмірі мен қабылданған күні;
сұрау салынып отырған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Порталға жүгінген кезде алушыға «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуді беруге сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі алушыға:
1) салық департаментінде немесе ХҚО-да – қолма-қол (алушының өзі келуі немесе сенімхат бойынша өкілінің келуі);
2) порталда – алушының «жеке кабинетінде» беріледі.

16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
3) деятельность получателя не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получать лицензии;
при обращении получателя на портал -
7) в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
8) получатель не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;
9) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо;
10) получателем, запрашивающим электронный информационный ресурс, не оплачены расходы на исполнение запроса, если оплата расходов предусмотрена законодательством Республики Казахстан или договором;
11) запрос получателя не соответствует требованиям, установленным статьей 36 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
В случае, если налоговый департамент или ЦОН в установленные сроки не выдал получателю лицензию, либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензии считаются выданными.
Налоговый департамент, ЦОН не позднее 5 рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии обязан выдать получателю соответствующую лицензию.
В случае невыдачи налоговым департаментом или ЦОН лицензии по истечении 5 рабочих дней лицензия считается полученной, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов налоговым департаментом или ЦОН.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в налоговом департаменте или ЦОН либо «личном кабинете» на портале в виде электронного документа в сроки, установленные пунктом 7 настоящего стандарта.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.

16. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметпен айналысуға тыйым салынған болса;
2) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат болмағанда;
3) алушының қызметі біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) алушыға лицензия беру келісетін мемлекеттік органдармен келісілмесе;
5) алушыға қатысты осы қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген соттың үкімі болса;
6) сот орындаушысының ұсынысы негізінде сот лицензия алуға тыйым салса;
алушы порталға жүгінген кезде:
7) сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурсқа қатысты қолжеткізілімге шектеу қолданылса және сұрау салу жіберген тұлғада сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
8) алушыда сұрау салынған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және оған оның кімнің иелігінде екені белгісіз болса;
9) сұрау салудың маңызын айқындау кезінде сұрау салушы тұлғаның дәл қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтініш бергенін анықтау мүмкін болмаса;
10) егер шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе шартта көзделсе, электрондық ақпараттық ресурсқа сұрау салған алушы сұрау салуды орындауға шығыстарды төлемесе;
11) алушының сұрау салуы «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Егер салық департаменті немесе ХҚО белгіленген мерзімде алушыға лицензияны бермеген немесе лицензияны беруден уәжделген түрде бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзімдері өткен күнінен бастап лицензия берілді деп есептеледі.
Салық департаменті, ХҚО лицензиянының берілген мерзімі бітер кезден бұрын 5 жұмыс күні ішінде кешіктірмей алушыға тиісті лицензияны беруге міндетті.
Салық департаменті немесе ХҚО лицензияны 5 жұмыс күні ішінде бермеген жағдайда лицензия берілді деп есептеледі, ал лицензияланған қызмет түрін жүзеге асыру құқығын растайтын құжат, лицензияның өзін алғанға дейін салық департаменті немесе ХҚО қабылдаған күні туралы белгісі бар құжаттардың тізімі болып табылады.
Алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген түрде бас тарту туралы жауапты салық департаментінде немесе ХҚО-да немесе порталдың «жеке кабинетінде» осы стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімде электрондық құжат түрінде алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз жоқ.

3. Принципы работы
17. Деятельность налогового департамента и ЦОН основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа налогового департамента, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения налогового департамента.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника ЦОН, а также оказание содействия в подготовке жалобы можно получить у ответственных лиц (электронный адрес: www.con.gov.kz ).
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону call-центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства налогового департамента по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб:call-e-tax@mgd.kz .
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно налоговый департамент или ЦОН. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется:
1) на имя руководителя налогового департамента, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию, в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные;
2) на имя руководителя ЦОН или в Комитет по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, в ведении которого находится ЦОН. Адреса и телефоны руководителей ЦОН указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, адрес и телефон Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения указан в пункте 26 настоящего стандарта.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық департаментінің немесе ХҚО қызметi адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Салық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Салық департаменті қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы салық департаментінің басшылығына жүгінеді.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі, шағымды дайындауға көмек көрсету туралы ақпаратты да жауапты  адамдардан (электрондық мекенжайы: www.con.gov.kz) алуға болады.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым салық департаментінің басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей салық департаменті немесе ХҚО көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда:
1) өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін салық департаментінің басшысына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері;
2) ХҚО-ның немесе ХҚО-ы қарауына жататын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің басшыларына жазбаша түрде шағым беріледі. ХҚО-ның басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген, Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің басшыларының мекенжайлары ментелефондары осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.

23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, или представленные через ящик для жалоб и предложений, расположенный в налоговом департаменте, ЦОН.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги налоговым департаментом или некорректное обслуживание работником налогового департамента, ЦОН.
При обращении через портал: после отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в налоговом департаменте (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Ответ от налогового департамента или ЦОН представляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
После отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в налоговом департаменте или ЦОН (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан: www.salyk.kz.
Адрес Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, города Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, интернет-ресурс e-mail: kagu-con@mci.gov.kz и номер Call-центра «электронного правительства» 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на хранение и оптовую
реализацию алкогольной продукции, за
исключением деятельности по хранению и
оптовой реализации алкогольной продукции на
территории ее производства»
Перечень налоговых департаментов,
оказывающих государственную услугу
пп
Налоговые
департаменты
Юридический
адрес
Интернет-
ресурс
Телефоны и
кабинет
секретариата
налоговых
департаментов
Телефоны
подразделений
налоговых
департаментов,
оказывающих
государственную
услугу
1
2
3
4
5
6
1
Налоговый
департамент по
Акмолинской
области
г.Кокшетау,
ул.М.Горького, 21А
www.nalog.kokc.kz
8 (7162) 72-12-27
кабинет № 106
8 (7162) 72-11-95
8 (7162) 72-11-81
2
Налоговый
департамент по
Актюбинской
области
г. Актобе,
ул. Некрасова, 73
8 (7132) 21-01-94
8 (7132) 59-53-64
кабинет № 19
8 (7132) 96-97-09
8 (7132) 96-99-41
3
Налоговый
департамент по
Алматинской
области – представительство
г.Алматы,
Мира–Шевченко 67а
www.taxalmaty.kz
8 (7272) 72-78-99
кабинет № 41
8 (7282) 72-71-27
8 (7282) 72-72-53
4
Налоговый
департамент по
Атырауской
области
г.Атырау,
пр.Азаттык 94А
www.taxatyrau.kz
8 (7122) 45-15-77
кабинет № 50
8 (7122) 45-15-71
5
Налоговый
департамент по
Восточно-
Казахстанской
области
г.Усть-
Каменогорск,
ул.Пермитина, 27
www.salykvko.gov.kz
8 (7232) 24-06-02
кабинет № 101
8(7232) 70-10-52
8(7232) 24-91-51
6
Налоговый
департамент по
Жамбылской
области
г.Тараз,
пр. Толе би, 36
www.taxtaraz.kz
8 (7262) 45-25-61
8 (7262) 45-71-43
кабинет № 203
8 (7262) 45-71-16
8 (7262) 56-85-39
7
Налоговый
департамент по
Западно-
Казахстанской
области
г.Уральск,
ул.Некрасова 30/1
www.taxwest.kz
8 (7112) 50-39-23
кабинет № 100
8 (7112) 51-38-20
8 (7112) 50-75-19
8
Налоговый
департамент по
Карагандинской
области
г.Караганда,
ул.Чкалова, 3
www.nalog.
karaganda.kz
8 (7212) 41-09-48
кабинет 104
8 (7212) 41-29-28
8 (7212) 50-39-72
9
Налоговый
департамент по
Костанайской
области
г.Костанай,
ул.Майлина, 2
www.taxkostanay.kz
8 (7142) 53-54-05
кабинет № 103
8 (7142) 53-72-14
8 (7142) 53-74-24
10
Налоговый
департамент по
Кызылординской
области
г. Кызылорда,
пр.Абая, 64 Г
8 (7242) 23-51-71
кабинет № 215
8 (7242) 23-70-42
8 (7242) 23-88-42
11
Налоговый
департамент по
Мангистауской
области
г. Актау,
4 микрорайон, д.12
8 (7292) 33-66-77
кабинет № 1
8 (7292) 33-66-78
8 (7292) 30-24-44
12
Налоговый
департамент по
Павлодарской
области
г. Павлодар,
ул. Ленина, 57
8 (7182) 53-57-56
кабинет № 102
8 (7182) 32-27-51
8 (7182) 53-54-08
13
Налоговый
департамент по
Северо-
Казахстанской
области
г.Петропавловск.
ул. К.Сутюшева, 56
www.salyksko.kz
8 (7152) 46-66-09
кабинет № 102
8 (7152) 46-73-32 8 (7152) 50-00-79
14
Налоговый
департамент по
Южно-Казахстанскойобласти
г. Шымкент,
ул. Б.Момышулы, 27
www.naloguko.shym.kz
8(7252) 23-29-01
кабинет № 201
8 (7252) 23-27-02
8 (7252) 23-27-03
15
Налоговый
департамент
по г. Алматы
г.Алматы,
пр.Абылай Хана, 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61
кабинет № 316
8 (7272) 72-35-01
8 (7272) 67-69-88
16
Налоговый
департамент по
г.Астана
г. Астана,
пр. Республики 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83
кабинет № 501
8 (7172) 77-32-02
8 (7172) 77-32-69
Перечень
центров обслуживания населения областей,
городов Алматы и Астаны
п/п
Наименование
центров (филиалы,
отделы, отделении)
Адрес
месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63

23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне, сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол, не салық департаментінде, ХҚО орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе салық департаменті, ХҚО қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Портал арқылы жүгінген кезде: портал арқылы электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол салық департаментінде өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Салық департаментінің немесе ХҚО жауабы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес беріледі.
25. Қабылданған шағым шағымдар мен өтініштерді есепке алу кітабына тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қаралады.
Шағым берген тұлғаға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы алушыға жазбаша түрде хабарланады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған адамнан не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефоны арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол салық департаментінде немесе ХҚО-да өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің www.salyk.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің адресі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8 үй, 14 кіре беріс, интернет-ресурстың e-mail: kagu-con@mci.gov.kz және «электрондық үкімет» Call-орталығының нөмірі 1414.
«Алкоголь өнімін өндіретін
аумақтағы оны сақтау және
бөлшек өткізу жөніндегі қызметті
қоспағанда, алкоголь өнімдерін
сақтауға және көтерме өткізуге
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін салық департаменттерінің тізбесі
Р/с
Салық департаменттері
Заңды мекенжайы
Интернет-ресурсы
Салық департаменттері хатшылығының телефондары және кабинет
Мемлекеттік қызмет көрсететін салық департаменттері бөліністерінің телефондары
1
2
3
4
5
6
1
Ақмола облысы бойынша салық департаменті
Көкшетау қ., Горький к-сі, 21 А
www.nalog.kokc.kz
8 (7162) 72-12-27 № 106 кабинет
8 (7162) 72-11-95
8 (7162) 72-11-81
2
Ақтөбе облысы бойынша салық департаменті
Ақтөбе қ., Некрасов к-сі, 73
8 (7132) 21-01-94
8 (7132) 59-53-64 19 кабинет
8 (7132) 96-97-09
8 (7132) 96-99-41
3
Алматы облысы бойынша салық департаменті – өкілдік
Алматы қ., Мира –Шевченко к-сі, 67а
www.taxalmaty.kz
8 (7272) 72-78-99 № 41 кабинет
8 (7272) 72-71-27
8 (7272) 72-72-53
4
Атырау облысы бойынша салық департаменті
Атырау қ., Азаттық даң., 94 А
www.taxatyrau.kz
8 (7122) 45-15-77 № 50 кабинет
8 (7122) 45-15-71
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Өскемен қ., Пермитин к-сі, 27
www.salykvko.gov.kz
8 (7232) 24-06-02 № 101 кабинет
8 (7232) 24-94-72
8 (7232) 57-84-79
6
Жамбыл облысы бойынша салық департаменті
Тараз қ, Төле би даң., 36
www.taxtaraz.kz
8 (7262) 45-25-61
8 (7262) 45-71-43 № 203 кабинет
8 (7262) 45-71-16
8(7262) 56-85-39
7
Батыс Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Орал қаласы, Некрасов к-сі, 30/1
www.taxwest.kz
8 (7112) 50-39-23 № 100 кабинет
8 (7112) 51-38-20
8 (7112) 50-75-19
8
Қарағанды облысы бойынша салық департаменті
Қарағанды қ., Чкалов к-сі, 3
www.nalog.karaganda.kz
8 (7212) 41-09-48 № 104 кабинет
8 (7212) 41-29-28
8 (7212) 50-39-72
9
Қостанай облысы бойынша салық департаменті
Қостанай қ., Майлин к-сі, 2
www.taxkostanay.kz
8 (7142) 53-54-05 № 103 кабинет
8 (7142) 53-72-14
8 (7142) 53-74-24
10
Қызылорда облысы бойынша салық департаменті
Қызылорда қ., Абай даң., 64 Г
8 (7242) 23-51-71 № 215 кабинет
8 (7242) 23-70-42
8 (7242) 23-88-42
11
Маңғыстау облысы бойынша салық департаменті
Ақтау қ., 4 ш.а., 12
8 (7292) 33-66-77 № 1 кабинет
8 (7292) 33-66-78
8 (7292) 30-24-44
12
Павлодар облысы бойынша салық департаменті
Павлодар қ., Ленин к-сі, 57
8 (7182) 53-57-56 № 102 кабинет
8 (7182) 32-27-51
8 (7182) 53-54-08
13
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Петропавл қ., Сүтішев к-сі, 56а
www.salyksko.kz
8 (7152) 46-66-09 № 102 кабинет
8 (7152) 46-13-91
8 (7152) 50-00-79
14
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша салық департаменті
Шымкент қ., Б.Момышұлы көшесі, 27
www.naloguko.shym.kz
8(7252) 23-29-01 № 201 кабинет
8 (7252) 23-12-83
8 (7252) 23-27-04
15
Алматы қаласы бойынша салық департаменті
Алматы қ., Абылайхан даң., 93/95
www.nd.kz
8 (7272) 67-15-61 № 316 кабинет
8 (7272) 67-69-37
8 (7272) 67-69-88
16
Астана қаласы бойынша салық департаменті
Астана қ. Республика даң., 52
www.astananalog.kz
8 (7172) 77-31-83 № 501 кабинет
8 (7172) 77-32-69
8 (7172) 77-32-02
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының халыққа қызмет
көрсету орталықтарының тізімі мен мекенжайлары
Р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63

1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за
исключением деятельности по хранению и розничной реализации
алкогольной продукции на территории ее производства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астане и Алматы (далее – налоговый департамент) или в центрах обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.е.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.еlicense.kz (далее – портал), при условиии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 и статьей 471 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьей 36 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», подпунктом 1) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);

1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және өткізу
жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға
және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті) немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ алушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болу шартымен «электрондық үкімет» www.е.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.еlicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына және 471-бабына, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына және «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі);

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа налогового департамента, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения налогового департамента.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника ЦОН, а также оказание содействия в подготовке жалобы можно получить у ответственных лиц (электронный адрес: www.con.gov.kz ).
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону call-центра (1414).
В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства налогового департамента по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz .
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно налоговый департамент или ЦОН. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется:
1) на имя руководителя налогового департамента, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию, в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные;
2) на имя руководителя ЦОН или в Комитет по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, в ведении которого находится ЦОН. Адреса и телефоны руководителей ЦОН указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, адрес и телефон Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, в суд в установленном законодательством порядке.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Салық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Салық департаменті қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы салық департаментінің басшылығына жүгінеді.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі, сондай-ақ шағымды дайындауға көмек көрсету туралы ақпаратты жауапты адамдардан (электрондық мекенжайы: www.con.gov.kz) алуға болады.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым салық департаментінің басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей салық департаменті немесе ХҚО көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда:
1) өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін салық департаментінің басшысына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері;
2) ХҚО-ның немесе ХҚО-ы қарауына жататын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің басшыларына жазбаша түрде шағым беріледі. ХҚО-ның басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген, Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне, сотқа жүгінуге құқығы бар.

1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2012 года № 1519
Стандарт государственной услуги
«Апостилирование официальных документов, исходящих из
структурных подразделений Министерства финансов Республики
Казахстан и (или) их территориальных подразделений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений» оказывается налоговыми органами Республики Казахстан в налоговых департаментах по областям, городам Астана и Алматы (далее – налоговый департамент) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 21) пункта 1 статьи 20 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года «О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов», постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 545 «О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)» (далее – Гаагская конвенция).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (электронный адрес: www.salyk.kz, раздел «Налоговые услуги»);
2) на стендах налогового департамента.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону сall-центра (8 (7172) 58-09-09).
5. Результатом оказываемой государственной услуги в налоговом департаменте являются проставление апостиля, либо мотивированный отказ налогового департамента в предоставлении государственной услуги на следующих документах:
1) документ, подтверждающий резидентство налогоплательщика Республики Казахстан – Сертификат резидентства Республики Казахстан;

1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1519 қаулысымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық
бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызметін облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттерінде (бұдан әрі – салық департаменті) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының салық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 20-бабы 1-тармағының 21) тармақшасына, «Қазақстан Республикасының Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыру талаптарын жоятын конвенцияға қосылуы туралы» 1999 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңына, «Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) (бұдан әрі - Гаага конвенциясы) ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 545 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.salyk.kz «Салықтық қызмет көрсету» бөлімі);
2) салық департаментінің стенділерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының 8(7172) 58-09-09) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Салық департаментінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мынадай құжаттарға апостиль қою немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден салық департаментінің уәжделген бас тартуы болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің резиденттігін растайтын құжат – Қазақстан Республикасының резиденттігі сертификаты;

2) справка о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов;
3) документ, представляемый в налоговые органы иностранных государств, для возврата удержанных (уплаченных) на территории иностранных государств налогов, предусматривающий подтверждение резидентства налогоплательщиков Республики Казахстан;
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги в налоговом департаменте:
1) апостилирование документов – в течение 3 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
апостилирование документов в случае необходимости дополнительной проверки соответствующих документов – в течение 15 рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Государственная пошлина взимается при проставлении апостиля в соответствии со статьей 540 Налогового кодекса.
Оплата государственной пошлины осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Освобождаются от уплаты государственной пошлины получатели при проставлении апостиля на документах, поступающих на апостилирование через дипломатические представительства и консульские учреждения Республики Казахстан.
9. График работы налогового департамента - ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в налоговом департаменте, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, место ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в налоговый департамент:

2) Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстардың және ұсталған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама;
3) шет мемлекеттердің аумақтарында ұсталған (төленген) салықтарды қайтару үшін шет мемлекеттердің салық органдарына тапсырылатын, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің резиденттігін растауды көздейтін құжат.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Салық департаментінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) құжаттарға апостиль қою – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде;
тиісті құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде құжатқа апостиль қою – алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Апостиль қою кезінде Салық кодексінің 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік бажды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктері мен консулдық мекемелері арқылы апостильдеуге түсетін құжаттарға апостиль қойған кезде, алушылар мемлекеттік баж төлеуден босатылады.
9. Салық департаментінің жұмыс кестесі – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар, толтырылған бланкілердің үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы жағдайлары бар күту орны көзделген салық департаментінде көрсетіледі.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет орындары және өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін алушы салық департаментіне мыналарды:

1) оригинал документа, подлежащего апостилированию;
2) оригинал документа, подтверждающего уплату в бюджет государственной пошлины за проставление апостиля;
3) копию документа, подтверждающего личность обращающегося получателя (паспорт, удостоверение личности);
4) нотариально заверенную доверенность – при обращении представителя.
При приеме документов сотрудник налогового департамента сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю.
12. Для получения государственной услуги заполнение бланков не требуется.
13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, представленные налоговому департаменту для получения государственной услуги, принимаются, и получателю выдается талон с отметкой о приеме документов.
15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется в налоговом департаменте - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются случаи, если:
1) страна, в которую направляется документ, не является участницей Гаагской Конвенции;
2) отсутствует доверенность, уполномочивающая обращающегося получателя на предоставление документов, либо оформление доверенности ненадлежащим образом;
3) документ, подлежащий апостилированию, подписан не уполномоченным лицом, либо заверен печатью ненадлежащим образом, а также в содержании документа допущена ошибка, имеются исправления, подчистки;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
5) неполная уплата суммы государственной пошлины.
Основания для приостановления оказания государственной услуги отсутствуют.
3. Принципы работы
17. Деятельность налогового департамента основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа налогового департамента, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.

1) апостиль қоюға тиісті құжаттың түпнұсқасын;
2) апостиль қою үшін мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасын;
3) жүгінуші тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесін (паспорт, жеке куәлігі);
4) өкілі жүгінген кезде – нотариалды куәландырылған сенімхатты тапсырады.
Құжаттарды қабылдау кезінде салық департаментінің қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен түпнұсқалығын салыстырып тексереді, сонан соң түпнұсқаларды алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкі толтыру талап етілмейді.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін салық департаментіне табыс етілген құжаттар, тізімделу бойынша қабылданады және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгімен талон беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі алушыға салық департаментінде қолма-қол (алушының өзі келуі не сенімхат бойынша өкілінің келуі) беріледі.
16. Егер:
1) құжат жіберілетін ел Гаага Конвенциясына қатысушы болып табылмаса;
2) жүгініп отырған алушының құжат тапсыруға уәкілетті ететін сенімхаттың болмауы немесе сенімхат тиісінше ресімделмеген болса;
3) апостиль қоюға жататын құжатқа уәкілетті емес адам қол қойған не тиісінше мөрмен куәландырылмаған, сондай-ақ құжаттың мазмұнында қателіктер жіберілген, түзетулер, тазартулар болса;
4) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжат жоқ болса;
5) мемлекеттік баж сомасы толық төленбеген болса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздер жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Салық департаментінің қызметi адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтiк борышты орындау кезiндегi заңдылықты сақтауға негiзделген және сыпайылық, толық ақпарат беру, сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Салық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.

5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента и оказания содействия в подготовке жалобы получатель обращается к руководству подразделения налогового департамента.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника налогового департамента можно получить по телефону сall-центра 1414 либо на портале.
При обращении получателя на портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в письменном виде на государственном и (или) русском языках по почте либо нарочно на имя руководства налогового департамента по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, а также на адрес электронной книги жалоб:call-e-tax@mgd.kz.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно налоговый департамент. В случае некорректного обслуживания подается жалоба в письменном виде и адресуется на имя руководителя налогового департамента, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов в канцелярию, в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель имеет право обратиться в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной книги жалоб: call-e-tax@mgd.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию в кабинет, указанный в приложении 1 к настоящему стандарту, или представленные через ящики для жалоб и предложений, расположенный в налоговом департаменте.
В необходимых случаях получателями к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное предоставление государственной услуги налоговым департаментом или некорректное обслуживание работником налогового департамента.
При обращении через портал: после отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в налоговом департаменте (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

5. Шағымдану тәртiбi
20. Салық департаменті қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшін алушы салық департаментінің басшылығына жүгінеді.
Сондай-ақ салық департаментінің қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты сall-орталықтарының (1414) телефоны арқылы немесе порталдан алуға болады.
Алушы порталға жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің (1414) телефоны арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым салық департаментінің басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша пошта арқылы не қолма-қол мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жазбаша түрде беріледі, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін түскі үзіліспен, сондай-ақ call-e-tax@mgd.kz мекенжайы бойынша электрондық шағым кітабына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей салық департаменті көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда өтініште қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін салық департаментінің басшысының атына, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинетіне жіберіледі, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне, сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайда шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде (электрондық шағым кітабының мекенжайы: call-e-tax@mgd.kz) не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген кеңсе кабинеті арқылы жұмыс күндері қолма-қол, не салық департаментінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы жазбаша түрде қабылданады.
Қажет болған жағдайда алушылар шағымға салық департаментінің мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсеткенін немесе салық департаменті қызметкерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Портал арқылы жүгінген кезде: портал арқылы электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жетімді болады, ол салық департаментінде өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.