О некоторых вопросах лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 1635. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 852
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.10.2015 № 852 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок.
2. Определить лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок местные исполнительные органы областей.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2007 года № 769 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 33, ст. 365);
2) подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2012 года № 213 «О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2004 года № 470 «О некоторых вопросах системы гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам» и от 5 сентября 2007 года № 769 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по приемке, взвешиванию, сушке, очистке, хранению и отгрузке зерна» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 33, ст. 428).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 1635
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по складской
деятельности с выдачей зерновых расписок

Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 1635 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 852 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.10.2015 № 852 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Облыстардың жергілікті атқарушы органдары астық қолхаттарын бере отырып қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөнiндегi қызметті лицензиялауды жүзеге асыратын лицензиар болып айқындалсын.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызмет көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қыркүйектегі № 769 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 33, 365-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесінің кейбір мәселелері туралы» 2004 жылғы 27 сәуірдегі № 470 және «Астықты қабылдау, өлшеу, кептіру, тазалау, сақтау және тиеп жөнелту жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» 2007 жылғы 5 қыркүйектегі № 769 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 ақпандағы № 213 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 33, 428-құжат).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1635 қаулысымен
бекітілген
Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын
бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесі

Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 25.09.2013 № 1005 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
1
на праве собственности зернохранилища (элеватора, хлебоприемного пункта), отвечающего требованиям санитарно-
эпидемиологического благополучия
справка органа регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним, подтверждающая право собственности на зернохранилище и отсутствие обременения на него по обязательствам третьих лиц, по установленной законодательством форме;
заключение органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия
представляется в виде формы сведений, содержащей информацию о документе, подтверждающем право собственности на зернохранилище и отсутствие обременения на него по обязательствам третьих лиц и заключении органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия
2
технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильное оборудование), весового оборудования (поверенного в установленном порядке), погрузочно-разгрузочных устройств, подъемно-транспортного оборудования, передвижного транспортного оборудования, оборудования активного вентилирования, емкостей для хранения зерна, оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении, асфальтированных площадок
форма сведений (согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок)
соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 10 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»
3
пропускного режима, ограждения территории
форма сведений (согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок)
соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 10 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»
4
производственно-
технологической лаборатории для определения качества зерна, прошедшей оценку состояния измерений, оснащенной: лабораторным оборудованием и приборами (влагомерами, сушильными шкафами, весами лабораторными, мельницей для размола зерна, комплектами сит, пробоотборниками, пурками, устройствами для определения содержания белка, содержания и качества клейковины, числа падения, оптическими приборами для определения зараженности зерна), прошедшими испытания с целью утверждения типа или метрологическую аттестацию, внесенными в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан и поверенными в установленном порядке; стеллажами для хранения образцов зерна
свидетельство о состоянии средств измерений в лаборатории, сертификаты о поверке средств измерений
представляется в виде формы сведений, содержащей информацию о наличии свидетельства о состоянии средств измерений в лаборатории и сертификатов о поверке средств измерений
5
квалифицированного состава технических руководителей и специалистов, имеющих соответствующее образование (для технических руководителей - высшее техническое, технологическое или агрономическое образование, для специалистов – послесреднее (техническое, технологическое или агрономическое) образование)
Форма сведений (согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок)
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 10 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им,
для осуществления деятельности
по оказанию услуг по складской
деятельности с выдачей
зерновых расписок
Форма сведений о соответствии квалификационным
требованиям для осуществления деятельности по оказанию
услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок
Номер и дата справки органа регистрации прав на недвижимое
имущество и сделок с ним, подтверждающей право собственности на
зернохранилище (элеватор, хлебоприемный пункт) и отсутствие
обременения на него (них) по обязательствам третьих лиц:
__________________________________________________________________
Адрес объекта недвижимости _________________________________
Собственник (правообладатель) ______________________________
Сведения о наличии заключения органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия:
номер ______________________________________________________
дата _______________________________________________________
санитарно-эпидемиологическое заключение (статус заключения)
__________________________________________________________________
Наименование государственного органа санитарно-эпидемиологической службы
__________________________________________________________________
Сведения о наличии технологического оборудования:
Наименование оборудования
Единица измерения
Наличие на ______ 20__ год
Состояние
1
2
3
4
зерноочистительные машины
штук
зерносушильное оборудование
штук/тонн в час
весовое оборудование (поверенное в установленном порядке) с указанием данных сертификата о поверке (номер, дата выдачи, наименование метрологической службы, срок действия сертификата)
штук
погрузочно-разгрузочные устройства
штук
подъемно-транспортное оборудование
штук
передвижное транспортное оборудование
штук
оборудование активного вентилирования
штук
емкости для хранения зерна
тыс. тонн
оборудование для контроля температуры и влажности зерна при хранении
комплектов
асфальтированные площадки
квадратных метров
Сведения о наличии пропускного режима, ограждения территории
_____________________________________________________________________
Сведения о наличии свидетельства о состоянии средств измерений
в лаборатории и сертификатов о поверке средств измерений
№ п/п
Наименование документа
Номер документа
Дата начала документа
Дата завершения действия
Наименование метрологической службы
1
2
3
4
5
6
Сведения об оснащенности производственно-технологической
лаборатории для определения качества зерна исправным оборудованием и
приборами
Объект
Единица измерения
Наличие на ______ 20__ год
1
2
3
Пробоотборники
штук
Влагомеры
штук
Сушильные шкафы
штук
Весы лабораторные
штук
Мельницы для размола зерна
штук
Комплекты сит
штук
Пурки
штук
Устройства для определения содержания белка
штук
Устройства для определения содержания и качества клейковины
штук
Устройства для определения числа падения
штук
Оптические приборы для определения зараженности зерна
штук
Стеллажи для хранения образцов зерна
штук
Сведения о наличии квалифицированного состава технических
руководителей и специалистов:
№ п/п
Ф. И. О. специалиста
Должность
Специальность по образованию
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.09.2013 № 1005 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледi).
Р/с
Бiлiктiлiк талаптары мыналардың болуын қамтиды
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық талаптарына жауап беретін меншік құқығындағы астық қоймасы (элеватор, астық қабылдау пункті)
астық қоймасына меншік құқығын және үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша оған салынған ауыртпалықтың жоқ екенін растайтын жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді тіркеу органының заңнамада белгіленген нысан бойынша анықтамасы;
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы органның қорытындысы
астық қоймасына меншік құқығын және үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша оған салынған ауыртпалықтың жоқ екенін растайтын құжат және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы органның қорытындысы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны түрінде ұсынылады
2
технологиялық жабдық (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы), таразы жабдығы (белгіленген тәртіппен тексерілген), тиеу-түсіру құрылғылары, көтергіш-көлік жабдығы, жылжымалы көлік жабдығы, белсенді желдету жабдығы, астық сақтауға арналған ыдыстар, сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған жабдық, асфальтталған алаңдар
мәліметтер нысаны (астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес)
осы талаптарға сәйкестікті «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
3
өткізу режимі, аумақтың қоршалуы
мәліметтер нысаны (астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес)
осы талаптарға сәйкестікті «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
4
астық сапасын айқындауға арналған, өлшеулердің жай-күйі бағалаудан өткен және мыналармен:
үлгісін бекіту мақсатында сынақтардан немесе метрологиялық аттестаттаудан өткен, Қазақстан Республикасының мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесінің тізіліміне енгізілген және белгіленген тәртіппен тексерілген зертханалық жабдықпен және аспаптармен (ылғал өлшегіштермен, кептіру шкафтарымен, зертханалық таразылармен, дәнді ұнтақтауға арналған диірмендермен, елеуіштер жиынтығымен, сынама іріктегіштермен, ыдыстармен, ақуыз құрамын, дән маңызының құрамы мен сапасын, құлау санын анықтауға арналған құрылғылармен, астықтың зақымданғанын анықтауға арналған оптикалық аспаптармен); астық үлгілерін сақтауға арналған сөрелермен жабдықталған өндірістік-технологиялық зертхана
зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәлік, өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттар
зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәлік пен өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны түрінде ұсынылады
5
тиiстi бiлiмi бар (басшылар үшiн – жоғары техникалық, технологиялық немесе агрономиялық бiлiм, мамандар үшiн – ортадан кейінгі (техникалық, технологиялық немесе агрономиялық бiлiм) техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамы
мәліметтер нысаны (астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес)
осы талаптарға сәйкестікті «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
Астық қолхаттарын бере отырып,
қойма қызметi бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметті жүзеге
асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк
талаптары және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың тізбесіне
қосымша
Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын
бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер
нысаны
Астық қоймасына (элеватор, астық қабылдау пункті) меншік
құқығын және үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша оған (оларға)
салынған ауыртпалықтың жоқ екенін растайтын жылжымайтын мүлікке
құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді тіркеу органы
анықтамасының нөмірі және берілген күні: ____________________________
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы ______________________
Меншік иесі (құқық иеленуші) __________________________________
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы орган
қорытындысының болуы туралы мәліметтер:
нөмірі ________________________________________________________
күні __________________________________________________________
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (қорытынды мәртебесі)
_______________________________________________________________
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының
атауы _______________________________________________________________
Технологиялық жабдықтың болуы туралы мәліметтер:
Жабдықтың атауы
Өлшем бірлігі
20__ жылғы _____
қолда бары
Жай-күйі
1
2
3
4
астық тазалау машиналары
дана
астық кептіру жабдығы
сағатына дана/тонна
салыстырып тексеру туралы сертификаттың деректері (нөмірі, берілген күні, метрологиялық қызметтің атауы, сертификаттың қолданыс мерзімі) көрсетілген таразы жабдығы (белгіленген тәртіппен тексерілген)
дана
тиеу-түсіру құрылғылары
дана
көтергіш-көлік жабдығы
дана
жылжымалы көлік жабдығы
дана
белсенді желдету жабдығы
дана
астық сақтауға арналған ыдыстар
мың тонна
сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған жабдық
жиынтық
асфальтталған алаңдар
шаршы метр
Өткізу режимі, аумақ қоршауының болуы туралы мәліметтер _______
Зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәлік пен
өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттардың болуы
туралы мәліметтер
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттың нөмірі
Құжаттың басталу күні
Іс-әрекеттің аяқталу күні
Метрологиялық қызметтің атауы
1
2
3
4
5
6
Астық сапасын айқындауға арналған өндірістік-техникалық
зертхананың жарамды жабдықпен және аспаптармен жабдықталуы туралы
мәліметтер
Объект
Өлшем бiрлiгi
20__ жылғы ______
қолда бары
1
2
3
Сынама іріктегіштер
дана
Ылғал өлшегiштер
дана
Кептiргiш шкафтар
дана
Зертханалық таразылар
дана
Дәнді ұнтақтауға арналған диірмендер
дана
Елеуіштер жиынтығы
дана
Астық тегін анықтауға арналған құрал (пурка)
дана
Ақуыздың салмақтық үлесін анықтауға арналған құрылғы
дана
Дән маңызының салмақтық үлесі мен сапасын анықтауға арналған құрылғы
дана
Құлау санын анықтауға арналған құрылғы
дана
Астықтың зақымданғанын анықтауға арналған оптикалық аспаптар
дана
Астық сынамаларын сақтауға арналған сөрелер
дана
Техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамының болуы
туралы мәліметтер:
Р/с
Маманның Т.А.Ә.
Лауазымы
Білімі бойынша мамандығы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1
2
3
4
5