О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2012 года № 1656
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 «О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 215) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в цели 1.1 «Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем»:
в задаче 1.1.1. «Стабилизация эмиссий в окружающую среду»:
в графе «2012 год» строки, порядковый номер 14, «Внедрение результатов научных исследований в сфере охраны окружающей среды в практику» знак «X» исключить;
в разделе 4. «Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«Внедрение СМК 2013 год»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды»:
в графе «2012 год»:
в показателях прямого результата:
в строке: «Количество реализуемых инвестиционных проектов по строительству и реконструкции объектов охраны окружающей среды» цифру «1» исключить;
в строке: «озеро Карасу (310000 м3)» цифры «159650» исключить;
в строке: «озеро Боровое (410000 м3)» цифры «211150» исключить;
в строке: «озеро Щучье (470000 м3)» цифры «242050» исключить;
в показателях конечного результата:
в строке: «озеро Карасу» цифры «51,5» исключить;
показатели конечного результата дополнить строками следующего содержания:
«
Полученные решения о предоставлении права временного безвозмездного землепользования
шт.
2
Отчет по топогеодезической
съемке и изыскательским работам
шт.
2
»;
в показателях качества:

"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 1656 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 215-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау» деген 1.1-мақсатта:
«Қоршаған ортаға эмиссияларды тұрақтандыру» деген 1.1.1 -міндетте:
«Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми-зерттеу нәтижелерін тәжірибеге ендіру» деген реттік нөмірі 14-жолдың «2012 жыл» деген бағанындағы «X» деген белгі алынып тасталсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытын, мақсаты мен міндетін іске асыру бойынша іс-шаралар» деген бағанда;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«ССЖ енгізу 2013 жыл»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік багдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау бойынша іске асырылатын инвестициялық жобалардың саны» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«Қарасу көлі (310000 м3)» деген жолда «159650» деген сандар алынып тасталсын;
«Бурабай көлі (410000 м3)» деген жолда «211150» деген сандар алынып тасталсын;
«Щучье көлі (470000 м3)» деген жолда «242050» деген сандар алынып тасталсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қарасу көлі» деген жолда «51,5» деген сандар алынып тасталсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын ұсыну туралы алынған шешімдер
дана
2
Топогеодезиялық суретке түсіру және іздестіру жұмыстары жөніндегі есеп
дана
2
»;
сапа көрсеткіштерінде:

в строке: «Затраты на очистку озер от одного кубического метра ила по реализуемым проектам» цифры «6,5» исключить;
показатели эффективности дополнить строкой следующего содержания:
«
Затраты на топогеодезические и изыскательские работы
тыс. тенге
15000
»;
в графе «2012 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «4 013 299» заменить цифрами «15000»;
в бюджетной программе 009 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды»:
в строке «Среднесуточный сброс сточных вод, поступающих на КОС по реализуемым проектам в селе Щарбакты Щербактинского района Павлодарской области в городе Атырау»:
слова «в городе Атырау» исключить;
в графе «2012 год»:
цифры «70000» исключить;
строку:
«
Протяженность дноуглубительных работ для повышения водности и улучшения гидрологического режима реки Урал в пределах Атырауской области по реализуемому проекту
км
2868,5
2868,5
2868,5
»;
изложить в следующей редакции:
«
Протяженность дноуглубительных работ для повышения водности и улучшения гидрологического режима реки Урал в пределах Атырауской области по реализуемому проекту
м
1500
7200
7200
»;
в строке «Очистка и углубление каналов поймы реки Урал Атырауской области» цифры «63850» заменить цифрами «425000»;
в строке «Стоимость работ на 1-м кубическом метре общего объема работ по очистке и углублению каналов в рамках реализуемого проекта» цифры «6,7» заменить цифрами «0,59»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «3 737 445» заменить цифрами «3 101 144»;
в бюджетной программе 012 «Ликвидация «исторических» загрязнений»:
в показателях качества:
строку «Уровень очистки территории от «исторических» загрязнений по реализуемым проектам» исключить;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «233 259» заменить цифрами «189 524»;
в бюджетной программе 019 «Содействие Республике Казахстан в усилении межрегионального сотрудничества для продвижения «Зеленого роста» и реализации Астанинской Инициативы»:
в графе «2012 год»:
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «42 750» заменить цифрами «38 500»;
в строке «За счет гранта» цифры «16 250» заменить цифрами «12 000»;
в бюджетной программе 020 «Уничтожение отходов, содержащих СОЗ (стойкие органические загрязнители) в Казахстане»:
в графе «2012 год»:
показатели прямого результата:
в строке: «Разработанные ТЭО строительства завода по утилизации СОЗ и опасных отходов и программы восстановления загрязненных СОЗ и опасными отходами участков» цифру «2» исключить;
показатели прямого результата: дополнить строками следующего содержания:
«
Количество нанятых консультантов: специалиста по финансам и координатора-специалиста по закупкам
шт.
2
»;
в показателях конечного результата:
в строке «ТЭО строительства завода по утилизации СОЗ и опасных отходов, программы восстановления загрязненных СОЗ и опасными отходами участков» цифру «2» исключить;
в показателях качества:
в строке: «Соответствие требованиям к разработке технико-экономического обоснования бюджетных инвестиционных проектов (программ)» цифру «100» исключить;
в показателях эффективности:
в строке: «Затраты на разработку одного ТЭО» цифры «24050» исключить;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Рекомендации нанятых консультантов
шт.
2
»;

«Іске асырылатын жобалар бойынша тұнбаның бір текше метрінен көлдерді тазартуға арналған шығындар» деген жолда «6,5» деген сандар алынып тасталсын;
тиімділік көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Топогеодезиялық және іздестіру жұмыстарына арналған шығындар
мың теңге
15000
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2012 жыл» деген бағанындағы «4 013 299» деген сандар «15000» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және  реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Павлодар облысы Шербақты ауданы Шарбақты ауылында, Атырау қаласында іске асырылып жатқан жобалардың кәріздік тазарту құрылыстарына түсетін сарқынды сулардың орташа тәуліктік төгінділері» деген жолда:
«, Атырау қаласында» деген сөздер алынып тасталсын;
«2012 жыл» деген бағанда:
«70000» деген сандар алынып тасталсын;
мына:
«
Атырау облысы шегіндегі Жайық өзенінің су көлемін көтеру және гидрологиялық режимін жақсарту үшін іске асырылатын жоба бойынша тереңдету жұмыстарының ұзындығы
км
2868,5
2868,5
2868,5
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Атырау облысы шегіндегі Жайық өзенінің су көлемін көтеру және гидрологиялық режимін жақсарту үшін іске асырылатын жоба бойынша тереңдету жұмыстарының ұзындығы
м
1500
7200
7200
»;
«Атырау облысы Жайық өзенінің жайылма арықтарын тазарту мен тереңдету» деген жолдағы «63850» деген сандар «425000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жайылма арықтарын тазарту мен тереңдету бойынша іске асырылатын жобалар шеңберінде жалпы жұмыс көлемінің 1 текше метрдегі жұмыстарының құны» деген жолдағы «6,7» деген сандар «0,59» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «3 737 445» деген сандар «3 101 144» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Тарихи» ластануларды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
сапа көрсеткіштерінде:
«Іске асырылатын жобалар бойынша аумақтарды «тарихи» ластанулардан тазартудың деңгейі» деген жол алынып тасталсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «233 259» деген сандар «189 524» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Қазақстан Республикасының «жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастамашылығын іске асыру үшін өңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге көмек көрсетуі» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «42 750» деген сандар «38 500» деген сандармен ауыстырылсын;
«грант қаражаттары бойынша» деген жолдағы «16250» деген сандар «12000» деген сандармен ауыстырылсын;
020 «Қазақстанда құрамында ТОЛ (тұрақты органикалық ластағыштар) бар қалдықтарды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Әзірленген ТОЛ және қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату жөніндегі зауыт салудың ТЭН-і және ТОЛ-мен және қауіпті қалдықтармен ластанған учаскелерді қалпына келтіру бағдарламасының ТЭН-і» деген жолда «2» деген сан алынып тасталсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жалданған консультанттар саны: қаржы бойынша маман және сатып алу бойынша үйлестіруші маман
дана
2
»;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«ТОЛ және қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату жөніндегі зауыт салу ТЭН-і, ТОЛ-мен және қауіпті қалдықтармен ластанған учаскелерді қалпына келтіру бағдарламасының ТЭН-і» деген жолда «2» деген сан алынып тасталсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу талаптарына сәйкестігі» деген жолда «100» деген сан алынып тасталсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ТЭН-ді әзірлеу шығындары» деген жолдағы «24050» деген сандар алынып тасталсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жалданған консультанттар ұсынымдары
дана
2
»;

в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «55 525» заменить цифрами «8 225»;
в строке «За счет софинансирования» цифры «48 100» заменить цифрами «800»;
в бюджетной программе 022 «Очистка природной среды от техногенного загрязнения»:
в графе «2012 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество приобретенного химического реагента для очистки территории по реализуемому проекту» цифры «1500» заменить цифрами «1000»;
в строке «Количество приобретенных скважинных насосов» цифры «10» заменить цифрами «12»;
в строке «Доля проведенных опытно-фильтрационных работ на 68 пробуренных скважинах от общего объема опытно-фильтрационных работ по реализуемому проекту» цифры «33» исключить;
в строке «Доля оснащенности оборудованием и материалами для очистки подземных вод от загрязнения шестивалентным хромом на опытно-промышленном участке № 3 в зоне, примыкающей к реке Илек в Актюбинской области» цифры «100» заменить цифрами «95»;
в строке «Качество опытно-фильтрационных и камеральных работ в соответствии с проектно-сметной документацией» цифры «100» исключить;
в строке «Затраты на проведение опытно-фильтрационных работ на одной единице скважины» цифры «1752» исключить;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «372 756» заменить цифрами «167 731»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2012 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов» цифры «19 826 417» заменить цифрами «14 891 507»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «9 788 013» заменить цифрами «9 531 438»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «10 038 404» заменить цифрами «5 360 069».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «55 525» деген сандар «8 225» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қаржыландыру» деген жолдағы «48100» деген сандар «800» деген сандармен ауыстырылсын;
022 «Табиғи ортаны техногендік ластанудан тазарту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Іске асырылатын жоба бойынша аумақты тазарту үшін сатып алынған химиялық реагенттердің саны» деген жолдағы «1500» деген сандар «1000» деген сандармен ауыстырылсын;
«сатып алынған бұрғылау сорғыштарының саны» деген жолдағы «10» деген сандар «12» деген сандармен ауыстырылсын;
«Іске асырылатын жоба бойынша жалпы тәжірибелік-сүзгілік жұмыстар көлеміндегі бұрғыланған 68 ұңғымада жүргізілген тәжірибелік-сүзгілік жұмыстардың үлесі» деген жолдағы «33» деген сандар алынып тасталсын;
«Ақтөбе облысының Елек өзеніне іргелес аймақта алты валентті хроммен ластанған № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскенің жерасты суларын тазарту үшін жабдықтармен және материалдармен жабдықтау үлесі» деген жолдағы «100» деген сандар «95» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес тәжірибелік-сүзгілік және өңделетін жұмыстардың сапасы» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«Бір ұңғыма бірлігінде тәжірибелік-сүзгілік жұмыстарды жүргізу шығындары» деген жолдағы «1752» деген сандар алынып тасталсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «372 756» деген сандар «167 731» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындар жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «19 826 417» деген сандар «14 891 507» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «9 788 013» деген сандар «9 531 438» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «10 038 404» деген сандар «5 360 069» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов