О реорганизации государственного учреждения "Администрация специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" в акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1774
В соответствии с частью 1 статьи 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года и пунктом 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года «Об акционерных обществах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственное учреждение «Администрация специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» путем преобразования в акционерное общество «Управляющая компания специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» (далее – общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить органом управления специальной экономической зоны общество.
3. Определить основным предметом деятельности общества:
1) взаимодействие с государственными органами по вопросам функционирования специальной экономической зоны;
2) предоставление в аренду (субаренду) объектов инфраструктуры лицам, осуществляющим вспомогательные виды деятельности;
3) заключение и расторжение договоров об осуществлении деятельности;
4) представление уполномоченному органу отчетности о результатах деятельности специальной экономической зоны в порядке, установленном уполномоченным органом, на основании ежегодных отчетов участников специальной экономической зоны;
5) привлечение участников специальной экономической зоны;
6) привлечение инвестиций для строительства объектов инфраструктуры и для осуществления иных видов деятельности специальных экономических зон;
7) осуществление строительства объектов инфраструктуры согласно утвержденному технико-экономическому обоснованию на земельных участках, не переданных участникам специальной экономической зоны;
8) организация места приема для функционирования центра обслуживания населения по принципу «одного окна»;
9) подтверждение фактического потребления ввезенных товаров при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны;
10) мониторинг выполнения условий договоров об осуществлении деятельности.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством нефти и газа Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағының әкімшілігі" мемлекеттік мекемесін "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамына қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1774 Қаулысы
1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 45-бабының 1-бөлігіне және «Акционерлік қоғамдар туралы» 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының әкімшілігі» мемлекеттік мекемесі қайта құру жолымен оның жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыз қатысуымен «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы» акционерлік қоғамы болып (бұдан әрі – қоғам) қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғам арнайы экономикалық аймақты басқару органы болып айқындалсын.
3. Қоғам қызметінің негізгі мәні болып мыналар айқындалсын:
1) арнайы экономикалық аймақтың жұмыс істеу мәселелері бойынша мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимыл;
2) қызметтің қосалқы түрлерін жүзеге асыратын тұлғаларға инфрақұрылым объектілерін жалға (қосалқы жалға) беру;
3) қызметті жүзеге асыру туралы шарттарды жасасу және бұзу;
4) арнайы экономикалық аймаққа қатысушылардың жыл сайынғы есептерінің негізінде уәкілетті орган белгілеген тәртіппен арнайы экономикалық аймақ қызметінің нәтижелері туралы есептілікті уәкілетті органға беру;
5) арнайы экономикалық аймақтың қатысушыларын тарту;
6) инфрақұрылым объектiлерiн салу және арнайы экономикалық аймағының өзге де қызмет түрлерiн жүзеге асыру үшiн инвестициялар тарту;
7) арнайы экономикалық аймақтың қатысушыларына берілмеген жер учаскелерінде бекітілген техникалық-экономикалық негіздемеге сәйкес инфрақұрылым объектілерін салуды жүзеге асыру;
8) халыққа қызмет көрсету орталығының «бір терезе» қағидаты бойынша жұмыс істеу үшін қабылдау орнын ұйымдастыру;
9) арнайы экономикалық аймақты құру мақсатына сай келетін қызметті жүзеге асыру кезінде әкелінген тауарлардың нақты тұтынылуын растау;
10) қызметті жүзеге асыру туралы шарттар талаптарының орындалуына мониторинг жүргізу.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) утверждение устава общества и его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передачу Министерству нефти и газа Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций общества;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1774
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 «О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел «Атырауская область»:
дополнить строкой, порядковый номер 145-4, следующего содержания:
«145-4. Акционерное общество «Управляющая компания специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк».
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел «Министерству нефти и газа Республики Казахстан» дополнить строкой, порядковый номер 20-6, следующего содержания:
«20-6. Акционерное общество «Управляющая компания специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк».
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 14. «Министерство нефти и газа Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:»:

1) қоғамның жарғысын бекітуді және оны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігіне қоғамның мемлекеттік акциялар пакетін иелену және пайдалану құқығын беруді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1774 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
«Атырау облысы» бөлiм:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 145-4-жолмен толықтырылсын:
«145-4. «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы» акционерлiк қоғамы»;
2. «Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктер мен өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiнде:
«Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлiгi» деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 20-6-жолмен толықтырылсын:
«20-6. «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы» акционерлiк қоғамы».
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
4. «Министрлiктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердегi адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 15 сәуiрдегi № 339 қаулысында:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген министрлiктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiндегi адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерiнде:
«Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердi ескере отырып, оның iшiнде» деген реттiк нөмiрi 14-жолдағы:

цифры «162» заменить цифрами «152»;
в строке «Государственные учреждения, подведомственные Министерству нефти и газа Республики Казахстан, в том числе:»:
цифры «26» заменить цифрами «16»;
строку «Администрация специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» 10», исключить.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 994.

«162» деген сандар «152» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер, оның iшiнде» деген жолдағы:
«26» деген сандар «16» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркi» арнайы экономикалық аймағының әкiмшiлiгi» 10» деген жол алынып тасталсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 994 қаулысымен.