О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере использования космического пространства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2013 года № 77. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 437
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.06.2015 № 437 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктами 2) и 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства.
2. Определить лицензиаром по осуществлению деятельности в сфере использования космического пространства Национальное космическое агентство Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1395 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности в сфере использования космического пространства» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 51, ст. 643);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2012 года № 22 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1395 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к деятельности в сфере использования космического пространства» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 22, ст. 310).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2013 года № 77
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
в сфере использования космического пространства
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
для физических лиц (индивидуальных предпринимателей)
1
высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет
форма сведений, содержащая информацию о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет*
2
на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры)
форма сведений, содержащая информацию о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры)*
3
технического проекта, в котором отражены назначение проекта, территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг, описание технологического процесса, обеспечивающих выполнение заявленных работ
форма сведений, содержащая информацию о наличии утвержденного в произвольной форме физическим лицом технического проекта*
для юридических лиц
4
у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности
форма сведений, содержащая информацию о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности*
5
в штате не менее 10% состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет
форма сведений, содержащая информацию о наличии в штате не менее 10% состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет*
6
на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры)
форма сведений, содержащая информацию о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры)*
7
технического проекта, в котором отражены назначение проекта, территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг, описание технологического процесса, обеспечивающих выполнение заявленных работ
форма сведений, содержащая информацию о наличии утвержденного в произвольной форме первым руководителем юридического лица технического проекта*
* Форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства
Приложение
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им для осуществления
деятельности в сфере использования
космического пространства
Форма сведений
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих соответствие им,
для осуществления деятельности
в сфере использования космического пространства

Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 қаңтардағы № 77 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 437 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.06.2015 № 437 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыру жөніндегі лицензиар болып белгіленсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1395 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 51, 643-құжат);
2) «Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1395 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 қаңтардағы № 22 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 22, 310-құжат).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2013 жылғы 31 қаңтардағы
№ 77 қаулысымен
бекітілген
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті
жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін
1
тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімінің және тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
2
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасы (үй-жайлар немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы)
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру аппаратурасының) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
3
жобаның мақсаты, өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ, мәлімделген жұмыстардың орындалуын қамтамасыз ететін техникалық үдерістің сипаттамасы көрініс тапқан техникалық жоба
жеке тұлға еркін нысанда бекіткен техникалық жобаның болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
заңды тұлғалар үшін
4
ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы
ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
5
штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың кемінде 10% болуы
штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың кемінде 10% болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
6
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік база (үй-жайлар немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы)
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру аппаратурасының) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
7
жобаның мақсаты, өндіріс өрістейтін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ, мәлімделген жұмыстардың орындалуын қамтамасыз ететін техникалық үдерістің сипаттамасы көрініс тапқан техникалық жоба
заңды тұлғаның бірінші басшысы еркін нысанда бекіткен техникалық жобаның болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
* Осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға қойылатын
біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

1. Для физических лиц (индивидуальных предпринимателей):
1. Информация о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) специальность и квалификация ______________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ________________________________________________________;
4) место работы ______________________________________________;
5) период, занимаемые должности ______________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора _______________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) _____________________________________________;
2. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы
____________________________________________________________________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения
___________________________________________________________________;
3) дата заключения договора __________________________________;
4) с кем заключен договор ____________________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры
__________________________________;
6) орган выдавший паспорт ____________________________________;
7) назначение оборудования ___________________________________;
8) номер, дата, орган выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при наличии)
____________________________________________________________________.
3. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта _____________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта __________________;
3) описание технологического процесса ________________________;

1. Жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін:
1. Лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімінің және тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні ________________________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы __;
4) жұмыс орны _______________________;
5) кезеңі, атқаратын лауазымдары ___________________________;
6) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
___________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда) ___________________________;
2. Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе ақысыз пайдалану немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі
_________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан жері _________________________;
3) шарт жасасқан күн ___________________________;
4) шарт кіммен жасалды ___________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стендтік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні ________;
6) паспорт берген орган _________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ___________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру (калибрлеу) туралы сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда)
___________________________;
3. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы ___________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _______________________;

4) территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг ___________________________________________;
5) кем утвержден технический проект __________________________;
6) дата утверждения технического проекта _____________________.
2. Для юридических лиц:
1. Информация о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности:
1) специальность и квалификация ______________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании __________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ________________________________________________________;
4) место работы ______________________________________________;
5) должность _________________________________________________;
6) местонахождение организации _______________________________;
7) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора _______________________;
8) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) _____________________________________________.
2. Информация о наличии в штате не менее 10% состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) общее количество специалистов по штатному расписанию (ед.) ____________________________________________________________________;
2) количество специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________;
3) Ф.И.О. специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, их специальности и квалификацию
____________________________________________________________________;
4) место работы каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ____________;
5) должность каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________________________________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности (при наличии) _____________________.

4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
_________________________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен ____________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1. Ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________;
2) жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні __;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы
______________________;
4) жұмыс орны _______________________;
5) лауазымы ___________________________;
6) ұйымның орналасқан жері ___________________________;
7) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
___________________________;
8) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда) ___________________________.
2. Штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың кемінде 10% болуы туралы ақпарат:
1) штаттық кесте бойынша мамандардың жалпы саны (бірлік)
_______________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандар саны _______________________;
3) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың Т.А.Ә., олардың мамандықтары және біліктілігі ______;
4) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның жұмыс орны _______________________;
5) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның лауазымы _______________________;
6) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе еңбек шартының нөмірі мен күні _______________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда) _______________________.