О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2013 года № 89. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 69
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2015 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства.
2. Определить уполномоченный орган в сфере архитектуры, градостроительства и строительства лицензиаром по осуществлению деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2012 года № 162 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к отдельным видам (подвидам) лицензируемой деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 29, ст. 393).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                            С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 2013 года № 89
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности в сфере архитектуры, градостроительства
и строительства
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 22.11.2013 № 1254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
п/п
Квалификационные требования
Документы прилагаемые при подаче заявления
Примечание
1
2
3
4
1.
Изыскательская деятельность
1)
для физического лица – наличие соответствующего высшего профессионального образования в области изыскательской деятельности и трудового стажа (трудовой деятельности) не менее трех лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующего среднего профессионального или технического и профессионального образования в области изыскательской деятельности, трудового стажа (трудовой деятельности) не менее пяти лет в качестве исполнителя (работника) по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности
форма сведений, содержащих информацию о квалификации и стаже работы согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2)
для юридического лица – наличие в штате не менее одного инженерно-технического работника, имеющего соответствующее высшее профессиональное образование в области изыскательской деятельности и трудовой стаж (трудовая деятельность) работы не менее трех лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующее среднее профессиональное или техническое и профессиональное образование в области изыскательской деятельности, трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее пяти лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3)
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, оснащенной:

Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2013 жылғы 5 ақпандағы № 89 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 18 ақпандағы № 69 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2015 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы уәкілетті орган сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып белгіленсін.
3. «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы лицензияланатын қызметтің жекелеген түрлеріне (кіші түрлеріне) қойылатын біліктілік талаптарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 162 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 29, 393-құжат) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 ақпандағы
№ 89 қаулысымен
бекітілген
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметті жүзеге
асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың тізбесі
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.11.2013 № 1254 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с
Біліктілік талаптары
Өтінішті берген кезде қоса берілетін құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
Іздестіру қызметі
1)
жеке тұлға үшін – іздестіру қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) немесе іздестіру қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде бес жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес біліктілігі және жұмыс өтілі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2)
заңды тұлға үшін – штатында іздестіру қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімі және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) немесе іздестіру қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде бес жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) бар кемінде бір инженер-техник қызметкердің болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығындағы мыналармен:

1) административно-
производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ;
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
форма сведений, содержащих информацию о о производственной базе согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
4)
наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды:
1) контрольно-
измерительных приборов, инструментов, механизмов, приспособлений, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида; лицензируемого вида деятельности;
2) персонального компьютера с установленным программным обеспечением, необходимым для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов при осуществлении инженерно-геодезических работ
форма сведений, содержащих информацию о материально-
технической оснащенности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
5)
наличие утвержденной заявителем (лицензиатом) инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащее выполнение работ и обеспечение качества (нормоконтроль, контроль качества производства работ)
форма сведений, содержащих информацию об утвержденной инструкции по системе контроля качества согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
6)
наличие утвержденных заявителем (лицензиатом) правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности с приложением документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника
форма сведений, содержащих информацию об утвержденных правилах и инструкциях по системе охраны труда и техники безопасности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2.
Проектная деятельность
2.1
квалификационные требования к лицензиатам ІІІ категории для занятия проектной деятельностью:
1)
для физического лица – наличие соответствующего высшего профессионального образования в области проектной деятельности и трудового стажа (трудовой деятельности) не менее трех лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующего среднего профессионального или технического и профессионального образования в области проектной деятельности, трудового стажа (трудовой деятельности) не менее пяти лет в качестве исполнителя (работника) по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности
форма сведений, содержащих информацию о квалификации и стаже работы согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2)
для юридического лица – наличие в штате не менее одного инженерно-технического работника, имеющего соответствующее высшее профессиональное образование в области проектной деятельности и трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее трех лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующее среднее профессиональное или техническое и профессиональное образование в области проектной деятельности, трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее пяти лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности у ответственных исполнителей
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3)
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, оснащенной:

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес өндірістік база туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуының болуы:
1) лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрінің мәлімделген жұмыстарын орындау үшін қажетті техникалық талаптарға байланысты пайдаланылатын бақылау-өлшеу аспаптары, құралдары, механизмдері, құрылғылары;
2) инженерлік-геодезиялық жұмыстарды жүзеге асырған кезде есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютер
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5)
жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау (норманы бақылау, жұмыс жүргізу сапасын бақылау) жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен нұсқаулықтың болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6)
жауапты инженер-техник қызметкердің оқудан өткенін растайтын құжаттарды қоса берумен, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен қағидалардың және нұсқаулықтардың болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2.
Жобалау қызметі
2.1
жобалау қызметімен айналысу үшін ІІІ санаттағы лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптары:
1)
жеке тұлға үшін – жобалау қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) немесе жобалау қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде бес жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің), сондай-ақ сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес біліктілігі және жұмыс өтілі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2)
заңды тұлға үшін – штатында жобалау қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімі және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) немесе жобалау қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде бес жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) бар кемінде бір инженер-техник қызметкердің, сондай-ақ жауапты орындаушыларда сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығындағы мыналармен:

1) административно-
производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ.
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
форма сведений, содержащих информацию о
о производственной базе согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
4)
наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, включающей персональные компьютеры с установленным программным обеспечением, позволяющим осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов, необходимых для заявленного подвида лицензируемого вида деятельности
форма сведений, содержащих информацию о технической оснащенности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
5)
наличие утвержденной заявителем (лицензиатом) инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащее выполнение работ и обеспечение качества (нормоконтроль, контроль качества производства работ, контроль качества проектов и его разделов)
форма сведений, содержащих информацию об утвержденной инструкции по системе контроля качества согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
6)
наличие утвержденных заявителем (лицензиатом) правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности с приложением документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника
форма сведений, содержащих информацию об утвержденных правилах и инструкциях по системе охраны труда и техники безопасности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2.2
квалификационные требования к лицензиатам ІІ категории для занятия проектной деятельностью:
1)
для физического лица – наличие соответствующего высшего профессионального образования в области проектной деятельности и трудового стажа (трудовой деятельности) не менее восьми лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующего среднего профессионального или технического и профессионального образования в области проектной деятельности, трудового стажа (трудовой деятельности) не менее десяти лет в качестве исполнителя (работника) по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности
форма сведений, содержащих информацию о квалификации и стаже работы согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2)
для юридического лица – наличие в штате не менее одного инженерно-технического работника, имеющего соответствующее высшее профессиональное образование в области проектной деятельности и трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее пяти лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующее среднее профессиональное или техническое и профессиональное образование в области проектной деятельности, трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее семи лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности у ответственных исполнителей
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3)
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, оснащенной:

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес өндірістік база туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген кіші түрін орындау үшін қажетті есеп айырысуларды орындауды, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес техникалық жарақтандырылуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5)
жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау (норманы бақылау, жұмыс жүргізу сапасын бақылау, жобалар мен оның бөлімдерінің сапасын бақылау) жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен нұсқаулықтың болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6)
жауапты инженер-техник қызметкердің оқудан өткенін растайтын құжаттарды қоса берумен, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен қағидалардың және нұсқаулықтардың болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2.2
жобалау қызметімен айналысу үшін ІІ санаттағы лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптары:
1)
жеке тұлға үшін – жобалау қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде сегіз жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) немесе жобалау қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде он жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің), сондай-ақ сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес біліктілігі және жұмыс өтілі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2)
заңды тұлға үшін – штатында жобалау қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімі және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде бес жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) немесе жобалау қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде жеті жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) бар кемінде бір инженер-техник қызметкердің, сондай-ақ жауапты орындаушыларда сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығындағы мыналармен:

1) административно-
производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ.
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
форма сведений, содержащих информацию о
о производственной базе согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
4)
наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, включающей персональные компьютеры с установленным программным обеспечением, позволяющим осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов, необходимых для заявленного подвида лицензируемого вида деятельности
форма сведений, содержащих информацию о технической оснащенности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
5)
наличие утвержденной заявителем (лицензиатом) инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащее выполнение работ и обеспечение качества (нормоконтроль, контроль качества производства работ, контроль качества проектов и его разделов)
форма сведений, содержащих информацию об утвержденной инструкции по системе контроля качества согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
6)
наличие утвержденных заявителем (лицензиатом) правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности с приложением документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника
форма сведений, содержащих информацию  об утвержденных правилах и инструкциях по системе охраны труда и техники безопасности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
7)
опыт работы лицензиата не менее пяти лет, при этом опыт работы исчисляется со дня получения лицензии или иного равнозначного разрешительного документа для иностранных лиц на осуществление проектной деятельности (проектно-изыскательской деятельности в части проектирования), либо опыт работы не менее пяти лет в качестве лицензиата ІІІ категории
Копия лицензии или соответствующего официального разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение в соответствии с Законом Республики Казахстан «О нотариате»
8)
наличие не менее пяти реализованных объектов строительства второго технически несложного и/или третьего уровня ответственности в качестве генерального подрядчика с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов ввода объекта в эксплуатацию) либо не менее десяти объектов первого и/или второго уровней ответственности, на которых лицензиат выполнял работы по договорам субподряда, с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов выполненных работ).
форма сведений, содержащих информацию о реализованных объектах согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
в случае наличия опыта работы по договорам генерального подряда и договорам субподряда, допускается представление актов ввода объектов в эксплуатацию и актов выполненных работ, при этом общее количество актов должно представляться в количестве, установленном для подтверждения наличия объектов по договорам субподряда. Предоставление в качестве опыта работы документального подтверждения по объектам, которые в соответствии с категорией лицензии не позволяется выполнять в качестве генерального подрядчика, допускается лишь в случаях выполнения работ по договорам вступивших в силу до 30 января 2012 года.

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес өндірістік база туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген кіші түрін орындау үшін қажетті есеп айырысуларды орындауды, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес техникалық жарақтандырылуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5)
жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау (норманы бақылау, жұмыс жүргізу сапасын бақылау, жобалар мен оның бөлімдерінің сапасын бақылау) жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен нұсқаулықтың болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6)
жауапты инженер-техник қызметкердің оқудан өткенін растайтын құжаттарды қоса берумен, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен қағидалардың және нұсқаулықтардың болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7)
лицензиаттың кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі, бұл ретте жұмыс тәжірибесі жобалау қызметін (жобалау бөлігінде жобалау-іздестіру қызметін) жүзеге асыруға шетелдік тұлғалар үшін лицензия немесе өзге де тең келетін рұқсат беру құжатын алған күнінен бастап есептеледі не ІІІ санаттағы лицензиат ретінде кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі
лицензияның немесе «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті расталуы бар шет мемлекеттің тиісті ресми рұқсат беру құжатының көшірмесі
8)
бас мердігер ретінде, құжаттамалық растауды (объектіні пайдалануға беру туралы қол қойылған актілердің көшірмелерін) ұсына отырып, техникалық жағынан күрделі емес екінші және/немесе үшінші жауапкершілік деңгейінде кемінде бес іске асырылған құрылыс объектілерінің болуы не лицензиат қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыстар орындаған, құжаттамалық растауды (орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі кемінде он объектінің болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес іске асырылған объектілер туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бас мердігерлік және қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыс тәжірибесі болған жағдайда объектілерді пайдалануға беру актілерін және орындалған жұмыстардың актілерін ұсынуға рұқсат етіледі, бұл ретте актілердің жалпы саны қосалқы мердігерлік шарттар бойынша объектілердің болуын растау үшін белгіленген мөлшерде ұсынылуға тиіс.
Жұмыс тәжірибесі ретінде лицензияның санатына сәйкес жұмыстарды бас мердігер ретінде орындауға рұқсат берілмейтін объектілер бойынша құжаттық растауды ұсыну 2012 жылғы 30 қаңтарға дейін күшіне енген шарттар бойынша жұмыстарды орындаған жағдайда ғана рұқсат етіледі.

9)
не менее пяти положительных отзывов от заказчиков и/или от эксплуатирующих лиц по реализованным объектам строительства в качестве генерального подрядчика либо не менее десяти положительных отзывов по договорам субподряда, либо, в случае невозможности представления отзывов от заказчиков и/или от эксплуатирующих лиц, заинтересованных местных исполнительных органов
форма сведений, содержащих информацию об отзывах о реализованных объектах согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2.3
квалификационные требования к лицензиатам І категории для занятия проектной деятельностью:
1)
для физического лица – наличие соответствующего высшего профессионального образования в области проектной деятельности и трудового стажа (трудовой деятельности) не менее тринадцати лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующего среднего профессионального или технического и профессионального образования в области проектной деятельности, трудового стажа (трудовой деятельности) работы не менее пятнадцати лет в качестве исполнителя (работника) по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности
форма сведений, содержащих информацию о квалификации и стаже работы согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2)
для юридического лица – наличие в штате не менее одного инженерно-технического работника, имеющего соответствующее высшее профессиональное образование в области проектной деятельности, трудовой стаж (трудовая деятельность) работы не менее пяти лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующее среднее профессиональное или техническое и профессиональное образование в области проектной деятельности, трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее семи лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности у ответственных исполнителей.
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, требование по наличию допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности у ответственных исполнителей не распространяется
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3)
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления), оснащенной:

9)
бас мердігер ретінде іске асырылған құрылыс объектілері бойынша тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан, не тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан пікірлер алу мүмкін болмаған жағдайда мүдделі жергілікті атқарушы органдардан кемінде бес оң пікірдің не қосалқы мердігерлік шарттар бойынша кемінде он оң пікірдің болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес іске асырылған объектілер жөніндегі пікірлер туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2.3
жобалау қызметімен айналысу үшін І санаттағы лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптары:
1)
жеке тұлға үшін – жобалау қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде он үш жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) немесе жобалау қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде он бес жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің), сондай-ақ сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес біліктілігі және жұмыс өтілі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2)
заңды тұлға үшін – штатында жобалау қызметі саласында тиісті жоғары кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде бес жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) немесе жобалау қызметі саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде жеті жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) бар кемінде бір инженер-техник қызметкердің, сондай-ақ жауапты орындаушыларда сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін жауапты орындаушыларда сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы туралы талап қолданылмайды
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) құқығындағы мыналармен:

1) административно-
производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ.
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
форма сведений, содержащих информацию о
о производственной базе согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
4)
наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, включающей персональные компьютеры с установленным программным обеспечением, позволяющим осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов, необходимых для заявленного подвида лицензируемого вида деятельности
форма сведений, содержащих информацию о технической оснащенности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
5)
наличие утвержденной заявителем (лицензиатом) инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащее выполнение работ и обеспечение качества (нормоконтроль, контроль качества производства работ, контроль качества проектов и его разделов)
форма сведений, содержащих информацию об утвержденной инструкции по системе контроля качества согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
6)
наличие утвержденных заявителем (лицензиатом) правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности с приложением документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника.
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, требование по наличию документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника не распространяется
форма сведений, содержащих информацию об утвержденных правилах и инструкциях по системе охраны труда и техники безопасности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
7)
опыт работы лицензиата не менее десяти лет, либо не менее семи лет для лица, осуществлявшего проектную деятельность (проектно-изыскательскую деятельности в части проектирования) для морских нефтегазовых проектов на территории Республики Казахстан, либо опыт работы не менее пяти лет в качестве лицензиата ІІ категории.
Опыт работы исчисляется со дня получения лицензии.
Для иностранных лиц в качестве опыта работы учитывается равнозначный разрешительный документ на осуществление проектной деятельности (проектно-изыскательской деятельности в части проектирования).
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, опыт работы не менее шести лет
копия лицензии или соответствующего официального разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение в соответствии с Законом Республики Казахстан «О нотариате».
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, рекомендация от юридического лица со стопроцентным участием государства в уставном капитале, основным предметом деятельности которого являются организация и проведение международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан

1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес өндірістік база туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген кіші түрін орындау үшін қажетті есеп айырысуларды орындауды, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес техникалық жарақтандырылуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5)
жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау (норманы бақылау, жұмыс жүргізу сапасын бақылау, жобалар мен оның бөлімдерінің сапасын бақылау) жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен нұсқаулықтың болуы
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6)
жауапты инженер-техник қызметкердің оқудан өткенін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен қағидалардың және нұсқаулықтардың болуы.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін жауапты инженер-техник қызметкердің оқудан өткенін растайтын құжаттардың болуы туралы талап қолданылмайды
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7)
лицензиаттың кемiнде он жыл не Қазақстан Республикасының аумағында теңіз мұнай-газ жобалары үшін жобалау қызметiн (жобалау бөлiгiнде жобалау-iздестiру қызметiн) жүзеге асырған тұлғалар үшін кемінде жеті жыл жұмыс тәжiрибесi не II санаттағы лицензиат ретiнде кемiнде бес жыл жұмыс тәжiрибесi.
Жұмыс тәжiрибесi лицензияны алған күннен бастап есептеледі.
Шетелдiк тұлғалар үшiн жұмыс тәжiрибесi ретінде жобалау қызметiн (жобалау бөлiгiнде жобалау-iздестiру қызметiн) жүзеге асыруға тең келетiн рұқсат беру құжаты есепке алынады.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін алты жыл жұмыс тәжiрибесi
лицензияның немесе «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті расталуы бар шет мемлекеттің тиісті ресми рұқсат беру құжатының көшірмесі.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін қызметінің негізгі нысанасы Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу болып табылатын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаның ұсынымдары

8)
наличие не менее десяти реализованных объектов строительства первого и/или второго уровня ответственности в качестве генерального подрядчика с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов ввода объекта в эксплуатацию), либо наличие не менее двадцати объектов первого и/или второго уровней ответственности, на которых лицензиат выполнял работы по договорам субподряда, с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов выполненных работ).
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, данное требование не распространяется
форма сведений, содержащих информацию о реализованных объектах согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
в случае наличия опыта работы по договорам генерального подряда и договорам субподряда, допускается представление актов ввода объектов в эксплуатацию и актов выполненных работ, при этом общее количество актов должно представляться в количестве, установленном для подтверждения наличия объектов по договорам субподряда. Предоставление в качестве опыта работы документального подтверждения по объектам, которые в соответствии с категорией лицензии не позволяется выполнять в качестве генерального подрядчика, допускается лишь в случаях выполнения работ по договорам вступивших в силу до 30 января 2012 года.
9)
не менее пяти положительных отзывов от заказчиков и/или от эксплуатирующих лиц по реализованным объектам строительства в качестве генерального подрядчика либо не менее десяти положительных отзывов по договорам субподряда, либо, в случае невозможности представления отзывов от заказчиков и/или от эксплуатирующих лиц, заинтересованных местных исполнительных органов.
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, данное требование не распространяется
форма сведений, содержащих информацию об отзывах о реализованных объектах согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
10)
не более 20% от общего числа инженерно-технических работников лицензиата, выполняющих работы по совместительству.
Для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, данное требование не распространяется
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3.
Строительно-монтажные работы
3.1
квалификационные требования к лицензиатам ІІІ категории для занятия строительно-монтажными работами:

8)
құжаттамалық растауды (объектіні пайдалануға беру туралы қол қойылған актілердің көшірмелерін) ұсына отырып, бас мердігер ретінде бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейінде кемінде он іске асырылған құрылыс объектілерінің болуы не лицензиат қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыстар орындаған, құжаттамалық растауды (орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі кемінде жиырма объектінің болуы.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін бұл талап қолданылмайды
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес іске асырылған объектілер туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
бас мердігерлік және қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыс тәжірибесі болған жағдайда объектілерді пайдалануға беру актілерін және орындалған жұмыстардың актілерін ұсынуға рұқсат етіледі, бұл ретте актілердің жалпы саны қосалқы мердігерлік шарттар бойынша объектілердің болуын растау үшін белгіленген мөлшерде ұсынылуға тиіс.
Жұмыс тәжірибесі ретінде лицензияның санатына сәйкес жұмыстарды бас мердігер ретінде орындауға рұқсат берілмейтін объектілер бойынша құжаттық растауды ұсыну 2012 жылғы 30 қаңтарға дейін күшіне енген шарттар бойынша жұмыстарды орындаған жағдайда ғана рұқсат етіледі.
9)
бас мердігер ретінде іске асырылған құрылыс объектілері бойынша тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан кемінде бес оң пікірдің не қосалқы мердігерлік шарттар бойынша кемінде он пікірдің не тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан пікірлер алу мүмкін болмаған жағдайда мүдделі жергілікті атқарушы органдардан оң пікірдің болуы.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін бұл талап қолданылмайды
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес іске асырылған объектілер жөніндегі пікірлер туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
10)
лицензиаттың қызметін қоса атқарып жүрген инженерлік-техникалық қызметкерлердің жалпы санының 20 %-ынан артық болмауы.
Құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін бұл талап қолданылмайды
осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3.
Құрылыс-монтаж жұмыстары
3.1
құрылыс-монтаж жұмыстарымен айналысу үшін ІІІ санаттағы лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптары:

1)
для физического лица – наличие соответствующего высшего профессионального образования в области строительно-монтажных работ и трудового стажа (трудовой деятельности) не менее двух лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующего среднего профессионального или технического и профессионального образования в области строительно-монтажных работ, трудового стажа (трудовой деятельности) не менее трех лет в качестве исполнителя (работника) по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности
форма сведений, содержащих информацию о квалификации и стаже работы согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2)
для юридического лица – наличие в штате не менее одного инженерно-технического работника, имеющего соответствующее высшее профессиональное образование в области строительно-монтажных работ и трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее двух лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующее среднее профессиональное или техническое и профессиональное образование в области строительно-монтажных работ, трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее трех лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности у ответственных исполнителей
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3)
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, оснащенной:
1) административно-
производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ, а также не нарушает условия труда административных, технических и производственных работников. 2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
форма сведений, содержащих информацию о
о производственной базе согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
4)
наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, включающей минимальный комплект оборудования, контрольно-измерительные приборы, инструменты, машины и механизмы, которые устанавливаются в соответствии с техническими требованиями к выполнению строительно-монтажных работ в зависимости от технических требований к заявленным работам подвида лицензируемого вида деятельности
форма сведений, содержащих информацию о технической оснащенности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям

1)
жеке тұлға үшін – құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде екі жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) немесе құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде үш жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің), сондай-ақ сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес біліктілігі және жұмыс өтілі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2)
заңды тұлға үшін – штатында құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті жоғары кәсіптік білімі және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде екі жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) немесе құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) бар кемінде бір инженер-техник қызметкердің, сондай-ақ жауапты орындаушыларда сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығындағы мыналармен:
1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, сондай-ақ әкімшілік, техникалық және өндірістік қызметкерлердің еңбек жағдайларын бұзбаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес өндірістік база туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрі кіші түрінің мәлімделген жұмыстарына қойылатын техникалық талаптарға байланысты құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындауға қойылатын техникалық талаптарға сәйкес белгіленген жабдықтардың ең аз жиынтығын, бақылау-өлшеу құралдарын, аспаптарды, машиналар мен механизмдерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес техникалық жарақтандырылуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

5)
наличие утвержденной заявителем (лицензиатом) инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащее выполнение работ и обеспечение качества (нормоконтроль, контроль качества производства работ)
форма сведений, содержащих информацию об утвержденной инструкции по системе контроля качества согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
6)
наличие утвержденных заявителем (лицензиатом) правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности с приложением документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника
форма сведений, содержащих информацию об утвержденных правилах и инструкциях по системе охраны труда и техники безопасности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3.2
квалификационные требования к лицензиатам ІІ категории для занятия строительно-монтажными работами:
1)
для физического лица – наличие соответствующего высшего профессионального образования в области строительно-монтажных работ и трудового стажа (трудовой деятельности) не менее восьми лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующего среднего профессионального или технического и профессионального образования в области строительно-монтажных работ, трудового стажа (трудовой деятельности) не менее десяти лет в качестве исполнителя (работника) по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности
форма сведений, содержащих информацию о квалификации и стаже работы согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2)
для юридического лица – наличие в штате не менее одного инженерно-технического работника, имеющего соответствующее высшее профессиональное образование в области строительно-монтажных работ и трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее трех лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, соответствующее среднее профессиональное или техническое и профессиональное образование в области строительно-монтажных работ, трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее пяти лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности у ответственных исполнителей
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3)
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, оснащенной:

5)
жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау (норманы бақылау, жұмыс жүргізу сапасын бақылау) жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен нұсқаулықтың болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6)
жауапты инженер-техник қызметкердің оқудан өткенін растайтын құжаттарды қоса берумен, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен қағидалардың және нұсқаулықтардың болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3.2
құрылыс-монтаждау жұмыстарымен айналысу үшін ІІ санаттағы лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптары:
1)
жеке тұлға үшін – құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде сегіз жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) немесе құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде он жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің), сондай-ақ сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес біліктілігі және жұмыс өтілі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2)
заңды тұлға үшін – штатында құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті жоғары кәсіптік білімі және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) немесе құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде бес жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) бар кемінде бір инженер-техник қызметкердің, сондай-ақ жауапты орындаушыларда сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығындағы мыналармен:

9)
не менее пяти положительных отзывов от заказчиков и/или от эксплуатирующих лиц по реализованным объектам строительства в качестве генерального подрядчика, либо не менее десяти положительных отзывов по договорам субподряда, либо, в случае невозможности представления отзывов от заказчиков и/или от эксплуатирующих лиц, заинтересованных местных исполнительных органов
форма сведений, содержащих информацию об отзывах о реализованных объектах согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3.3
квалификационные требования к лицензиатам І категории для занятия строительно-монтажными работами:
1)
для физического лица – наличие соответствующего высшего профессионального образования в области строительно-монтажных работ и трудового стажа (трудовой деятельности) не менее тринадцати лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующего среднего профессионального или технического и профессионального образования в области строительно-монтажных работ, трудового стажа (трудовой деятельности) не менее пятнадцати лет в качестве исполнителя (работника) по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности
форма сведений, содержащих информацию о квалификации и стаже работы согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
2)
для юридического лица – наличие в штате не менее одного инженерно-технического работника, имеющего соответствующее высшее профессиональное образование в области строительно-монтажных работ и трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее трех лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, или соответствующее среднее профессиональное или техническое и профессиональное образование в области строительно-монтажных работ, и трудовой стаж (трудовая деятельность) не менее пяти лет по профилю работ, входящих в состав запрашиваемого подвида лицензируемого вида деятельности, а также допуска для работ в районах повышенной сейсмической опасности у ответственных исполнителей
форма сведений, содержащих информацию о наличии квалификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
3)
наличие производственной базы на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления), оснащенной:
1) административно-
производственными зданиями или помещениями, необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида лицензируемого вида деятельности. При этом административные, производственные и иные здания или помещения производственной базы могут быть совмещены, если это не противоречит требованиям системы охраны труда и техники безопасности при проведении работ.
2) рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
форма сведений, содержащих информацию о
о производственной базе согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям

9)
бас мердігер ретінде іске асырылған құрылыс объектілері бойынша тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан, не тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан пікірлер алу мүмкін болмаған жағдайда мүдделі жергілікті атқарушы органдардан кемінде бес оң пікірдің не қосалқы мердігерлік шарттар бойынша кемінде он оң пікірдің болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес іске асырылған объектілер туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3.3
құрылыс-монтаждау жұмыстарымен айналысу үшін І санаттағы лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптары:
1)
жеке тұлға үшін – құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті жоғары кәсіптік білімінің және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде он үш жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің) немесе құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімінің, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша орындаушы (қызметкер) ретінде кемінде он бес жыл еңбек өтілінің (еңбек қызметінің), сондай-ақ сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес біліктілігі және жұмыс өтілі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2)
заңды тұлға үшін – штатында құрылыс- монтаждау жұмыстары саласында тиісті жоғары кәсіптік білімі және лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде үш жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) немесе құрылыс-монтаждау жұмыстары саласында тиісті орта кәсіптік немесе техникалық және кәсіптік білімі, лицензияланатын қызмет түрінің өтініш жасалған кіші түрінің құрамына кіретін жұмыстардың бейіні бойынша кемінде бес жыл еңбек өтілі (еңбек қызметі) бар кемінде бір инженер-техник қызметкердің, сондай-ақ жауапты орындаушыларда сейсмикалық қауіптілігі жоғары аудандардағы жұмыстар үшін рұқсатының болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес инженерлік-техникалық қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) құқығындағы мыналармен:
1) лицензияланатын қызмет түрінің мәлімделген жұмыс түрлерін, кіші түрін орындауға қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен немесе үй-жайлармен жарақтандырылған. Бұл ретте жұмысты жүргізген кезде еңбекті қорғау жүйесі мен қауіпсіздік техникасының талаптарына қайшы болмаса, өндірістік базаның әкімшілік, өндірістік және өзге де ғимараттары немесе үй-жайлары біріктірілуі мүмкін;
2) еңбек жағдайларына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен жарақтандырылған өндірістік базаның болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес өндірістік база туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

4)
наличие минимальной материально-технической оснащенности на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и/или аренды, включающей минимальный комплект оборудования, контрольно-измерительные приборы, инструменты, машины и механизмы, которые устанавливаются в соответствии с техническими требованиями к выполнению строительно-монтажных работ в зависимости от технических требований к заявленным работам подвида лицензируемого вида деятельности
форма сведений, содержащих информацию о технической оснащенности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
5)
наличие утвержденной заявителем (лицензиатом) инструкции по системе контроля качества, регламентирующей надлежащее выполнение работ и обеспечение качества (нормоконтроль, контроль качества производства работ)
форма сведений, содержащих информацию об утвержденной инструкции по системе контроля качества согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
6)
наличие утвержденных заявителем (лицензиатом) правил и инструкций по системе охраны труда и техники безопасности с приложением документов, подтверждающих обучение ответственного инженерно-технического работника
форма сведений, содержащих информацию об утвержденных правилах и инструкциях по системе охраны труда и техники безопасности согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
7)
опыт работы лицензиата не менее десяти лет, либо не менее семи лет для лица осуществлявшего строительно-монтажные работы для морских нефтегазовых проектов на территории Республики Казахстан, либо опыт работы не менее пяти лет в качестве лицензиата ІІ категории. Опыт работы исчисляется со дня получения лицензии. Для иностранных лиц в качестве опыта работы учитывается равнозначный разрешительный документ на осуществление строительно-монтажных работ.
копия лицензии или соответствующего официального разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение в соответствии с Законом Республики Казахстан «О нотариате»
8)
наличие не менее десяти реализованных объектов строительства первого и/или второго уровней ответственности в качестве генерального подрядчика с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов ввода объекта в эксплуатацию), либо не менее двадцати объектов первого и/или второго уровней ответственности, на которых лицензиат реализовал работы по договорам субподряда, с представлением документального подтверждения (копии подписанных актов выполненных работ)
форма сведений, содержащих информацию о реализованных объектах согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
в случае наличия опыта работы по договорам генерального подряда и договорам субподряда, допускается представление актов ввода объектов в эксплуатацию и актов выполненных работ, при этом общее количество актов должно представляться в количестве, установленном для подтверждения наличия объектов по договорам субподряда. Предоставление в качестве опыта работы документального подтверждения по объектам, которые в соответствии с категорией лицензии не позволяется выполнять в качестве генерального подрядчика, допускается лишь в случаях выполнения работ по договорам вступивших в силу до 30 января 2012 года.

4)
меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығында лицензияланатын қызмет түрі кіші түрінің мәлімделген жұмыстарына қойылатын техникалық талаптарға байланысты құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындауға қойылатын техникалық талаптарға сәйкес белгіленген жабдықтардың ең аз жиынтығын, бақылау-өлшеу құралдарын, аспаптарды, машиналар мен механизмдерді қамтитын ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес техникалық жарақтандырылуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5)
жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін регламенттейтін сапаны бақылау (норманы бақылау, жұмыс жүргізу сапасын бақылау) жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен нұсқаулықтың болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6)
жауапты инженер-техник қызметкердің оқудан өткенін растайтын құжаттарды қоса берумен, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша өтініш беруші (лицензиат) бекіткен қағидалардың және нұсқаулықтардың болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7)
лицензиаттың кемінде он жыл не Қазақстан Республикасының аумағында теңіз мұнай-газ жобалары үшін құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыратын тұлғалар үшін кемінде жеті жыл жұмыс тәжірибесі не ІІ санаттағы лицензиат ретінде кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Жұмыс тәжірибесі лицензия алған күннен бастап есептеледі.
Шетелдік тұлғалар үшін жұмыс тәжірибесі ретінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыруға тең келетін рұқсат беру құжаты есепке алынады
лицензияның немесе «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті расталуы бар шет мемлекеттің тиісті ресми рұқсат беру құжатының көшірмесі
8)
бас мердігер ретінде, құжаттамалық растауды (объектіні пайдалануға беру туралы қол қойылған актілердің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейінде кемінде он іске асырылған құрылыс объектілерінің болуы не лицензиат қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыстар орындаған, құжаттамалық растауды (орындалған жұмыстардың қол қойылған актілерінің көшірмелерін) ұсына отырып, бірінші және/немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі кемінде жиырма объектінің болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес іске асырылған объектілер туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны. Мұнай-газ саласында құрылыс-монтаждау жұмыстарымен айналысатын өтініш берушілер (лицензиаттар) оған қатысты өтініш беруші (лицензиат) еншілес ұйым болып табылатын негізгі ұйым жұмысының тәжірибесі бөлігінде ақпарат пен құжаттарды ұсына алады.
бас мердігерлік және қосалқы мердігерлік шарттар бойынша жұмыс тәжірибесі болған жағдайда объектілерді пайдалануға беру актілерін және орындалған жұмыстардың актілерін ұсынуға рұқсат етіледі, бұл ретте актілердің жалпы саны қосалқы мердігерлік шарттар бойынша объектілердің болуын растау үшін белгіленген мөлшерде ұсынылуға тиіс.
Жұмыс тәжірибесі ретінде лицензияның санатына сәйкес жұмыстарды бас мердігер ретінде орындауға рұқсат берілмейтін объектілер бойынша құжаттық растауды ұсыну 2012 жылғы 30 қаңтарға дейін күшіне енген шарттар бойынша жұмыстарды орындаған жағдайда ғана рұқсат етіледі.

9)
не менее пяти положительных отзывов от заказчиков и/или эксплуатирующих лиц по реализованным объектам строительства в качестве генерального подрядчика, либо не менее десяти положительных отзывов по договорам субподряда, либо, в случае невозможности представления отзывов от заказчиков и/или от эксплуатирующих лиц, заинтересованных местных исполнительных органов
форма сведений, содержащих информацию об отзывах о реализованных объектах согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
10)
не более 20 % от общего числа инженерно-технических работников лицензиата, выполняющих работы по совместительству
форма сведений, содержащих информацию о наличии квификации и стаже работы инженерно-технических работников согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Приложение
к квалификационным требованиям
утвержденным постановлением
Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2013 года № 1254
Форма сведений к лицензии на изыскательскую деятельность
Сведения о квалификации заявителя для физического лица и
инженерно-технических работников юридического лица
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к
лицензии)
1) ФИО ______________________________________________________________
2) Должность ________________________________________________________
Работает в данной организации _______________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы ______________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения___________________________________
6) Год окончания ____________________________________________________
7) Квалификация по диплому __________________________________________
Сведения о производственной базе
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении
лицензиий с присвоением категорий)
8) Адрес производственной базы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
9) Площадь __________________________________________________________
10) Номер свидетельства о регистрации недвижимости __________________
_____________________________________________________________________
11) Номер договора об аренде ________________________________________
12) База оснащена (необходимо поставить знак «Х» в случае наличия):
Административно-производственными зданиями и помещениями,
необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида
лицензируемого вида деятельности ____________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
_____________________________________________________________________

9)
бас мердігер ретінде іске асырылған құрылыс объектілері бойынша тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан, не тапсырыс берушілерден және/немесе пайдаланушы тұлғалардан пікірлер алу мүмкін болмаған жағдайда мүдделі жергілікті атқарушы органдардан кемінде бес оң пікірдің не қосалқы мердігерлік шарттар бойынша кемінде он оң пікірдің болуы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес іске асырылған объектілер туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
10)
лицензиаттың қызметін қоса атқарып жүрген инженер-техник қызметкерлердің жалпы санынан 20 % артық болмауы
осы біліктілік талаптарына  қосымшаға сәйкес инженер-техник қызметкерлердің біліктілігі мен жұмыс өтілінің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 22 қарашадағы
№ 1254 қаулысымен бекітілген
біліктілік талаптарына
қосымша
Іздестіру қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Жеке тұлға үшін өтініш берушінің біліктілігі және заңды тұлға үшін
инженер-техник қызметкерлері туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде)
1) ТАӘ ______________________________________________________________
2) Лауазымы _________________________________________________________
3) Осы ұйымда ________________________________________ жұмыс істейді.
(тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтінін көрсету)
4) Жұмыс өтілі ______________________________________________________
(мамандығы бойынша және атқарып отырған жұмысындағы
өтілін көрсету)
5) Оқу орнының атауы ________________________________________________
6) Бітірген жылы ____________________________________________________
7) Дипломы бойынша біліктілігі ______________________________________
Өндірістік база туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта
ресімдеген кезде толтырылады)
8) Өндірістік базаның мекенжайы _____________________________________
_____________________________________________________________________
9) Ауданы ___________________________________________________________
10) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі ______________
_____________________________________________________________________
11) Жалға алу туралы шарттың нөмірі _________________________________
12) База мыналармен жарақталған: (болған жағдайда, «Х» белгісін қою
қажет)
Өтініш берілген жұмыс түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші
түрін орындау үшін қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және
үй-жайлармен ________________________________________________________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен ___________
_____________________________________________________________________

13) Реквизиты утвержденной инструкции по системе контроля качества,
регламентирующей надлежащие выполнение работ и обеспечение качества
(нормоконтроль, контроль качества производства работ)
_____________________________________________________________________
14) Реквизиты утвержденных правил и инструкций по системе охраны
труда и техники _____________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии)
15) Наименование: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
16) Еденица измерения _______________________________________________
17) Количество ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
18) Срок эксплуатации _______________________________________________
19) Характеристики (марки, мощности) качественный состав ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20) Примечание ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Форма сведений к лицензии на проектную деятельность
Сведения о квалификации заявителя для физического лица и инженерно-
технических работников юридического лица
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении
лицензии на І категорию)
1) ФИО ______________________________________________________________
2) Должность ________________________________________________________
3) Работает в данной организации ____________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы ______________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения __________________________________
6) Год окончания ____________________________________________________

13) Жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін
регламенттейтін сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулықтың
деректемелері (норманы бақылау, жұмыс жүргізудің сапасын бақылау) ___
_____________________________________________________________________
14) Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша
бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтардың деректемелері ______________
_____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде толтырылады)
15) Атауы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16) Өлшем бірлігі ___________________________________________________
17) Саны ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
18) Пайдалану мерзімі _______________________________________________
19) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20) Ескертпе ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жобалау қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Жеке тұлға үшін өтініш берушінің біліктілігі және заңды тұлға үшін
инженер-техник қызметкерлері туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ лицензияны І санатқа қайта
ресімдеген кезде толтырылады)
1) ТАӘ ______________________________________________________________
2) Лауазымы _________________________________________________________
3) Осы ұйымда ________________________________________ жұмыс істейді.
(тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтінін көрсету)
4) Жұмыс өтілі ______________________________________________________
(мамандығы бойынша және атқарып отырған жұмысындағы
өтілін көрсету)
5) Оқу орнының атауы ________________________________________________
6) Бітірген жылы ____________________________________________________