Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции государственной молодежной политики до 2020 года "Казахстан 2020: путь в будущее" (первый этап - 2013 - 2015 годы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2013 года № 603
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции государственной молодежной политики до 2020 года «Казахстан 2020: путь в будущее» (первый этап – 2013 – 2015 годы) (далее – План мероприятий).
2. Центральным и местным государственным органам принять необходимые меры по реализации Плана мероприятий.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2013 года № 603
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по реализации Концепции государственной молодежной
политики до 2020 года «Казахстан 2020: путь в

"Қазақстан 2020: болашаққа жол" мемлекеттік жастар саясатының 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бірінші кезең - 2013 - 2015 жылдар) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 маусымдағы № 603 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан 2020: болашаққа жол» мемлекеттік жастар саясатының 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бірінші кезең – 2013 – 2015 жылдар) (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар Іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 17 маусымдағы
№ 603 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан 2020: болашаққа жол» мемлекеттік жастар саясатының
2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі

будущее» (первый этап – 2013 – 2015 годы)
п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
Предполагаемые расходы, млн. тенге
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Обеспечение доступного и качественного образования
1.
Проведение анализа потребностей рынка труда в разрезе регионов и специальностей организаций технического, профессионального и высшего образования с учетом разрабатываемой новой Программы занятости до 2020 года
информация в МТСЗН
ЦМГО
ежегодно, начиная с 2014 года
не требуется
2.
Формирование государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, высшим образованием с учетом выработанных рекомендаций по потребности рынка труда с учетом Карты занятости регионов
постановления Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
МОН, МТСЗН, МРР, ЦМГО
2 квартал
2014 года
в пределах выделенных средств
РБ, МБ
3.
Внесение предложений по мерам стимулирования молодых ученых-инноваторов
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, ЦМГО
сентябрь
2013 года
не требуется
4.
Выработка предложений по расширению участия крупных национальных и иностранных компаний в управлении организациями образования
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, МРР, МИНТ, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына»
(по согласованию), НЭПК «Союз «Атамекен»
(по согласованию)
сентябрь
2013 года
не требуется
5.
Обеспечение участия родительской общественности в управлении учебными заведениями
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
июль
2013 года
не требуется
6.
Разработка экспериментальной модели, нацеленной на повышение роли профориентационной работы в общеобразовательных учреждениях
информация в МОН
МТСЗН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
январь
2014 года
не требуется
2. Формирование здорового образа жизни
7.
Увеличение охвата учащихся дополнительным образованием
информация в МОН
акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО
(по согласованию)
до 20 января 2014 года,
промежуточная информация – до 20 июля 2013 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
8.
Разработка перечня спортивных объектов, находящихся в коммунальной собственности и предусмотрение квотирования режима работы для обеспечения доступа молодежи к спортивным объектам
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, АДСФК, МРР, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, МК «Жас Отан» (по согласованию)
до 1 сентября 2013 года,
промежуточная информация – до 20 июля 2013 года
не требуется
9.
Проведение мониторинга потребности модернизации организаций системы образования в спортивных залах, оснащения спортивным инвентарем и представление соответствующих предложений с учетом поэтапного финансирования, в том числе в рамках государственно-частного партнерства
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, АДСФК, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 1 августа 2013 года
не требуется
10.
Проведение на постоянной основе мероприятий по пропаганде национальных видов спорта
информация в Правительство Республики Казахстан
АДСФК, МОН, МКИ, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 1 декабря 2013 года
в рамках государст-
венного социального и информа-
ционного заказа
11.
Создание условий для развития студенческих спортивных лиг по видам спорта
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, АДСФК, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, национальные федерации
(по согласованию)
до 1 июля
2014 года
не требуется
12.
Продолжение работы по проведению спортивных мероприятий (спартакиад, универсиад и др.) в учебных заведениях среди детей, подростков и молодежи: определение перечня спортивных мероприятий, сроков и цикличности их проведения и т.д.
информация в Правительство Республики Казахстан
АДСФК, МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, национальные федерации
(по согласованию)
до 1 июля
2014 года
не требуется

іс-шаралар жоспары (бірінші кезең – 2013 – 2015 жылдар)
Р/с
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар, млн. теңге
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Қол жетімді және сапалы білім беруді қамтамасыз ету
1.
Әзірленіп жатқан 2020 жылға дейінгі жаңа Жұмыспен қамту бағдарламасын ескере отырып, өңірлер мен техникалық, кәсіптік және жоғары білім беру ұйымдарының мамандықтары бөлінісінде еңбек нарығының қажеттіліктеріне талдау жүргізу
Еңбекминіне ақпарат
ОЖМО
жыл сайын, 2014 жылдан бастап
талап етілмейді
2.
Еңбек нарығының қажеттіліктері бойынша әзірленген ұсынымдарды ескере отырып, техникалық және кәсіптік, жоғары білімді кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың қаулылары
БҒМ, Еңбекмині, ӨДМ, ОЖМО
2014 жылғы 2 тоқсан
көзделген қаражат шегінде
РБ, ЖБ
3.
Жас жаңашыл-ғалымдарды ынталандыру шаралары бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, ОЖМО
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
4.
Білім беру ұйымдарын басқаруға ірі ұлттық және шетелдік компаниялардың қатысуын кеңейту бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, ӨДМ, ИЖТМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері  «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
5.
Оқу орындарын басқаруға ата-аналар қоғамдастықтарының қатысуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы шілде
талап етілмейді
6.
Жалпы білім беру мекемелерінде кәсіптік бағдарлау жұмыстарының рөлін арттыруға бағытталған экспериментальдық модельді әзірлеу
БҒМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы қаңтар
талап етілмейді
2. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
7.
Оқушыларды қосымша білім берумен қамтуды кеңейту
БҒМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,РЖҰ (келісім бойынша)
2014 жылғы 20 қаңтарға дейін, аралық ақпарат 2013 жылғы 20 шілдеге дейін
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
8.
Коммуналдық меншіктегі спорт нысандарының тізбесін әзірлеу және жастардың спорт нысандарына қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін жұмыс істеу режимін квоталауды қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, СДШІА, ӨДМ, облыстардың,  Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Жас Отан» ЖҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 1 қыркүйекке дейін, аралық ақпарат 2013 жылғы 20 шілдеге дейін
талап етілмейді
9.
Білім беру жүйесі ұйымдарының спорт залдарын жаңғырту, спорттық құрал-жабдықтармен жарақтандыру қажеттілігіне мониторинг жүргізу және кезең-қезеңімен, оның ішінде мемлекеттік-жеке меншік әріптестік шеңберінде қаржыландыруды ескере отырып тиісті ұсыныстар беру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, СДШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы 1 тамызға дейін
талап етілмейді
10.
Ұлттық спорт түрлерін насихаттау жөнінде тұрақты негізде іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СДШІА, БҒМ, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
мемлекеттік әлеуметтік және ақпараттық тапсырыс шеңберінде
11.
Спорт түрлері бойынша студенттік спорттық лигаларды дамыту үшін жағдай жасау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, СДШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ұлттық федерациялар (келісім бойынша)
2014 жылғы
1 шілдеге дейін
талап етілмейді
12.
Оқу орындарында балалар, жасөспірімдер мен жастар арасындағы спорттық іс-шараларды (спартакиадаларды, универсиадаларды және т.б.) өткізу жұмыстарын жалғастыру: спорттық іс-шаралар тізбесін, мерзімін және олардың өту айналымын және т.б. анықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СДШІА, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ұлттық федерациялар(келісім бойынша)
2014 жылғы
1 шілдеге дейін
талап етілмейді

3. Повышение правовой культуры молодежи
13.
Реализация совместно с молодежными организациями социальных проектов, нацеленных на повышение у молодежи правовой культуры и противодействие правовому нигилизму
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, ЦМГО
до 1 января
2014 года
в пределах
предусмотренных средств
РБ
14.
Выработка предложений по совершенствованию системы ювенальной юстиции
информация в Правительство Республики Казахстан
МЮ, МВД, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО
(по согласованию)
промежуточная информация
до 1 июля 2013 года итоговая информация до 1 июля 2014 года
не требуется
15.
В целях совершенствования работы по реабилитации и адаптации лиц, отбывших уголовные наказания, проведение региональных семинаров с сотрудниками уголовно-исполнительной системы с привлечением представителей управлений координации занятости и социальных программ
информация в Правительство Республики Казахстан
МВД, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
второе полугодие
2013 года
в пределах
предусмотренных средств
РБ
4. Создание условий для трудоустройства молодежи
16.
Выработка предложений по стимулированию работодателей для трудоустройства молодежи, в том числе молодых людей с ограниченными возможностями
предложения в Правительство Республики Казахстан
МТСЗН, МЭБП, МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына»
(по согласованию), НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию),
Федерация профсоюзов (по согласованию), РМО (по согласованию)
до 20 ноября
2013 года
не требуется
17.
Рассмотрение возможности создания региональных центров по содействию в трудоустройстве молодежи
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МТСЗН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 20 ноября
2013 года
не требуется
18.
Проведение комплекса мероприятий, направленных на социализацию молодых людей, в том числе из сельской местности, а также на оказание содействия в их трудоустройстве
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МТСЗН, МСХ, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
ежегодно,
2013 – 2015 годы
в рамках государственного социального заказа
19.
Внесение предложений по дальнейшему развитию студенческих строительных отрядов, трудовых отрядов «Жасыл ел», в том числе по привлечению к строительству значимых объектов «EXPO-2017» и «Универсиада-2017»
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МЭБП, МИНТ, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, НК «ЭКСПО - 2017» (по согласованию)
раз в полугодие,
начиная с 2013 года
не требуется
20.
Внесение предложений по развитию института наставничества на производстве для молодых специалистов без опыта работы
информация в Правительство Республики Казахстан
МТСЗН, МОН, Федерация профсоюзов
(по согласованию), НЭПК «Союз «Атамекен»
(по согласованию)
сентябрь
2013 года
не требуется
21.
Обеспечение системной информационно-разъяснительной работы по повышению престижа рабочих специальностей
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МКИ, МТСЗН
раз в полугодие,
начиная с 2013 года
в рамках государственного социального и информа-
ционного заказа
22.
Реализация мероприятий по обеспечению взаимодействия государственных органов с молодежными организациями по формированию экологической культуры
информация в Правительство Республики Казахстан
МООС, МИНТ, МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РШМТО «Жасыл Ел»
(по согласованию), НВС (по согласованию)
до 15 января
2014 года
не требуется
23.
Реализация мероприятий по обеспечению взаимодействия государственных органов с молодежными организациями по развитию экотуризма
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МООС, МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РШМТО  «Жасыл Ел»
(по согласованию), НВС (по согласованию)
до 15 января
2014 года
не требуется
24.
Обеспечение эффективной деятельности трудовых отрядов «Жасыл ел» на республиканском и региональном уровнях
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МООС, МТСЗН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
ежегодно,
до 15 января
в пределах средств, предусмотренных по программе «Жасыл даму»
25.
Поддержка инициатив организаций молодежи, направленных на объединение работающей молодежи
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, МТСЗН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 15 января
2014 года
в рамках государст-
венного социального заказа

3. Жастардың құқықтық мәдениетін арттыру
13.
Жастар ұйымдарымен бірлесіп жастардың бойында құқықтық мәдениетті арттыру және құқықтық нигилизмге қарсы әрекеттерге бағытталған әлеуметтік жобаларды іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ОЖМО
2014 жылғы 1 қаңтарға дейін
көзделген қаражат шегінде
РБ
14.
Ювеналдық әділет жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Әділетмині, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы 1 шілдеге дейін аралық ақпарат
2014 жылғы 1 шілдеге дейін қорытынды ақпарат
талап етілмейді
15.
Қылмыстық жазасын өтеп шыққан адамдарды оңалту және бейімдеу жұмыстарын жетілдіру мақсатында қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлерінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары өкілдерін тарта отырып өңірлік семинарлар өткізуі
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылдың екінші жарты жылдығы
көзделген қаражат шегінде
РБ
4. Жастарды жұмыспен қамту үшін жағдайлар жасау
16.
Жастарды, оның ішінде мүмкіндіктері шектеулі жастарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс берушілерді қосымша ынталандыру шараларын әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині, ЭБЖМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Кәсіподақтарының федерациясы (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
20 қараша
талап етілмейді
17.
Жастарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу жөнінде орталықтар желісін құру мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
20 қарашаға дейін
талап етілмейді
18.
Жастарды, оның ішінде ауылдық жерлерден келген жастарды әлеуметтендіруге, сондай-ақ олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесуге бағытталған іс-шаралар кешенін өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, Еңбекмині, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2013 – 2015 жылдар
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
19.
Студенттік құрылыс жасақтарын, «Жасыл ел» еңбек жасақтарын одан әрі дамыту, оның ішінде «EXPO-2017», «Универсиада-2017» маңызды нысандарын салуға тарту бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ЭБЖМ, ИЖТМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «ЭКСПО-2017» ҰК (келісім бойынша)
жарты жылда бір рет, 2013 жылдан бастап
талап етілмейді
20.
Жұмыс тәжірибесі жоқ жас мамандар үшін өндірістерде тәлімгерлік институтын дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині, БҒМ, Кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша), «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
21.
Жұмысшы мамандықтардың беделін арттыру бойынша жүйелі ақпараттық-түсіндіру жұмысын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, МАМ, Еңбекмині
жарты жылда бір рет, 2013 жылдан бастап
мемлекеттік әлеуметтік және ақпараттық тапсырыс шеңберінде
22.
Экологиялық мәдениетті қалыптастыру бойынша мемлекеттік органдардың жастар ұйымдарымен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қоршағанортамині, ИЖТМ, БҒМ, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Жасыл Ел» ЖЕОРШ (келісім бойынша), ҰЕЖ (келісім бойынша)
2014 жылғы 15 қаңтарға дейін
талап етілмейді
23.
Экотуризмді дамыту бойынша мемлекеттік органдардың жастар ұйымдарымен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, Қоршағанортамині, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,«Жасыл Ел» ЖЕОРШ (келісім бойынша), ҰЕЖ (келісім бойынша)
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
талап етілмейді
24.
Республикалық және өңірлік деңгейлерде «Жасыл ел» еңбек жасақтарының қызметін тиімді қызметін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, Қоршағанортамині, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,РЖҰ (келісім бойынша)
жыл сайын
15 қаңтарға дейін
«Жасыл Даму» бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
25.
Жұмыс істеп жүрген жастарды біріктіруге бағытталған жастар ұйымдарының бастамаларын қолдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде

5. Развитие системы доступного жилья для молодежи
26.
Внесение предложений по совершенствованию жилищного законодательства с целью расширения возможностей получения жилья молодыми семьями
предложения в Правительство Республики Казахстан
МРР, МЭБП, МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 1 августа
2013 года
не требуется
27.
Обеспечение молодых специалистов жильем в рамках активных мер содействия занятости
предложения в Правительство Республики Казахстан
МТСЗН, МРР, МЭБП, МОН,
акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
до 1 июля
2014 года
*
28.
Привлечение молодежных организаций в рамках государственного социального заказа к разъяснению и информированию о реализуемых жилищных программах
информация в Правительство Республики Казахстан
МРР, МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, ЖССБК (по согласованию),
РМО (по согласованию)
до 1 июля
2013 года
в рамках государственного социального и информа-
ционного заказа
6. Приобщение молодежи к культурным ценностям
29.
Расширение социальных проектов, направленных на воспитание у молодежи уважения к семейным ценностям на основе культуры, народных традиций и нравственных устоев
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
до 1 июля
2013 года
в рамках государст-
венного социального заказа
30.
Проведение анализа и внесение предложений по систематизации конкурсов на всех уровнях с расширением возможности участия молодежных коллективов и творческой молодежи
предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 1 декабря
2013 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
31.
Расширение социально-значимых проектов и программ молодежных организаций и студенчества, направленных на развитие государственного языка
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 1 декабря
2013 года
в рамках государст-
венного социального заказа
32.
Реализация мер, направленных на создание виртуальных площадок для творческой молодежи, а также на популяризацию государственного языка казахстанскими интернет ресурсами
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 1 декабря 2013 года
в рамках государст-
венного социального заказа
33.
Проведение совместно с молодежными организациями целевых мероприятий по обеспечению преемственности поколений и популяризации национальных традиций
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МКИ, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
ежегодно, к 15 числу месяца
следующего за отчетным периодом
в рамках государственного социального и информационного заказа
34.
В целях формирования нового казахстанского патриотизма разработать методические пособия по семейному воспитанию соответствующие культуре, традициям и нравственным ценностям
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МКИ, АДР, МО
до 15 января
2014 года
в пределах предусмотренных средств
РБ

5. Жастарға арналған қол жетімді тұрғын үй жүйесін дамыту
26.
Жас отбасылардың тұрғын үй алу мүмкіндіктерін кеңейту мақсатында тұрғын үй заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ӨДМ, ЭБЖМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
1 тамызға дейін
талап етілмейді
27.
Жұмыспен қамтуға белсенді жәрдемдесудің шаралары шеңберінде жас мамандарды тұрғын үймен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині, ӨДМ, ЭБЖМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы
1 шілдеге дейін
*
28.
Іске асырылып жатқан тұрғын үй бағдарламалары туралы түсіндіруге және ақпараттандыруға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде жастар ұйымдарын тарту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ӨДМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,ҚТҚЖБ (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 шілдеге дейін
мемлекеттік әлеуметтік және ақпараттық тапсырыс шеңберінде
6. Жастарды мәдени құндылықтарға тарту
29.
Жастардың бойында мәдениет, ұлттық дәстүр және рухани ұстаным негізінде отбасылық құндылықтарды құрметтеу сезімін тәрбиелеуге бағытталған әлеуметтік жобаларды кеңейту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 шілдеге дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
30.
Жастар ұжымдары мен шығармашыл жастардың мүмкіндіктерін кеңейте отырып, барлық деңгейлердегі конкурстарды жүйелендіру бойынша талдау жасау және ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
31.
Мемлекеттік тілді дамытуға бағытталған әлеуметтік маңызды жобалар мен жастар ұйымдарының және студенттер бағдарламаларын кеңейту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
32.
Шығармашыл жастарға арналған виртуалды алаңдарды, сонымен қатар мемлекеттік тілді насихаттауға бағытталған қазақстандық интернет ресурстарын жасауға бағытталған шараларды іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
33.
Ұрпақтар сабақтастығын қамтамасыз ету және ұлттық салт-дәстүрлерді насихаттау бойынша мақсатты іс-шараларды жастар ұйымдарымен бірлесіп өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне қарай
мемлекеттік әлеуметтік және ақпараттық тапсырыс шеңберінде
34.
Жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру мақсатында қажетті мәдениетке, дәстүрге, адамгершілік құндылықтарға сәйкес отбасы тәрбиесі бойынша әдістемелік құралдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, МАМ, ДІА, Қорғанысмині
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
көзделген қаражат шегінде
РБ

7. Стимулирование гражданской и патриотической самореализации молодежи
35.
Проведение мероприятий по обеспечению взаимодействия молодежи с государственными органами в рамках консультативно-совещательных органов
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 15 января 2014 года
в рамках государст-
венного социального заказа
36.
Проведение мероприятий по консалтинговой поддержке деятельности молодежных организаций
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 15 января
2014 года
в рамках государст-
венного социального заказа
37.
Проведение мероприятий по развитию деятельности студенческих советов и комитетов по делам молодежи
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 15 января
2014 года
в рамках государст-
венного социального заказа
38.
Проведение комплекса мероприятий «Нақты істер», направленных на вовлечение депутатов местных представительных органов
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МРР, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, МК «Жас Отан»
(по согласованию)
до 15 января
2014 года
в рамках государст-
венного социального заказа
39.
Проведение целевых мероприятий по дальнейшему развитию детско-юношеского движения
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
до 15 января
2014 года
в рамках государст-
венного социального заказа
40.
Внесение предложений по созданию молодежных отрядов по обеспечению общественного правопорядка
информация в Правительство Республики Казахстан
МВД, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
декабрь
2013 года
не требуется
41.
Проведение мероприятий по развитию добровольческого движения
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МКИ, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
2013 – 2015 годы
в рамках государст-
венного социального заказа
42.
Проведение республиканских мероприятий по военно-патриотическому воспитанию
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
до 1 декабря
2013 года
в рамках государст-
венного социального заказа
8. Обеспечение преемственности морально-нравственных ориентиров в молодежной среде
43.
Производство и распространение новых музыкальных, литературных, кино-, телепроизведений, направленных на продвижение в молодежной среде общечеловеческих ценностей с активным привлечением творческого потенциала молодежных организаций
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МОН, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию),  акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
раз в полугодие
в рамках государственного информа-
ционного заказа
44.
Привлечение молодежи к реализации проектов, направленных на укрепление межэтнического согласия
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, АНК (по согласованию),
акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
раз в полугодие
не требуется
45.
Организация выпуска образовательных телепрограмм в рамках действующих проектов, направленных на формирование у молодежи культа знаний и профессионализма
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, АО «Казконтент» (по согласованию), Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию), акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
раз в полугодие
в рамках государст-
венного социального и информа-
ционного заказа
46.
Поддержка инициатив молодежи, направленных на продвижение идей ресурсосбережения и формирование новой экологической этики
информация в Правительство Республики Казахстан
МООС, АО «ФНБ «Самрук-Казына»
(по согласованию)
раз в полугодие
в рамках государст-
венного социального заказа и за счет внебюджетных средств
47.
Проведение ежегодного молодежного фестиваля, пропагандирующего толерантность и межэтническое согласие
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, АНК (по согласованию)
до 1 декабря
2013 года
в рамках государст-
венного социального заказа
48.
Проведение целевых мероприятий по профилактике суицидального поведения среди молодежи
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
до 1 декабря
2013 года
в рамках государст-
венного социального заказа

7. Жастардың азаматтық және патриоттық сезімдерін өздігінен дамытуды ынталандыру
35.
Консультативтік кеңесші органдар шеңберінде республикалық және өңірлік жастардың мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету бойынша іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
36.
Жастар ұйымдарының қызметін консалтингтік қолдау бойынша іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
37.
Студенттік кеңестер мен жастар ісі комитеттерінің қызметін дамыту жөнінде іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
38.
Жергілікті өкілді органдар депутаттарын тартуға бағытталған «Нақты істер» іс-шаралар кешенін өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Жас Отан» ЖҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
39.
Балалар мен жасөспірімдер қозғалысын одан әрі дамыту бойынша мақсатты іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы
15 қаңтарға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
40.
Қоғамдағы құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету бойынша жастар жасақтарын құру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
желтоқсан
талап етілмейді
41.
Еріктілер қозғалысын дамыту бойынша іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 – 2015 жылдар
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
42.
Әскери-патриоттық тәрбие бойынша республикалық іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
8. Жастар ортасында моральдық-рухани бағдарлардың сабақтастығын қамтамасыз ету
43.
Жастар ұйымдарының әлеуетін белсенді тарта отырып, жастар ортасында жалпы адамзаттық құндылықтарды насихаттауға бағытталған жаңа музыкалық, әдеби, кино-теле шығармаларды шығару және тарату
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, БҒМ, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жарты жылда бір рет
мемлекеттік ақпараттық тапсырыс шеңберінде
44.
Этносаралық келісімді нығайтуға бағытталған жобаларды іске асыруға жастарды тарту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, ҚХА (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жарты жылда бір рет
талап етілмейді
45.
Жастардың бойында білімге құштарлықты және кәсібилікті қалыптастыруға бағытталған қолданыстағы жобалар аясында білім теле-бағдарламаларын шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, «Қазконтент» АҚ (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жарты жылда бір рет
мемлекеттік әлеуметтік және ақпараттық тапсырыс шеңберінде
46.
Ресурстарды үнемдеу және жаңа экологиялық этиканы қалыптастыру идеяларын ілгері жылжытуға бағытталған жастардың бастамаларын қолдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қоршағанортамині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
жарты жылда бір рет
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде және бюджеттен тыс қаражат есебінен
47.
Төзімділікті және этносаралық келісімді насихаттайтын жыл сайынғы жастар фестивалін өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ҚХА (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
48.
Жастар арасында суицидтік мінез-құлықтың профилактикасы бойынша мақсатты іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде

9. Научно-исследовательское и методическое обеспечение
49.
Внесение предложений по основным направлениям научно-прикладных исследований по изучению процессов, происходящих в молодежной среде
предложения на рассмотрение ВНТК
МОН, ЦМГО
ежегодно, до 20 декабря
в рамках предусмотренных средств
РБ
50.
Разработка и утверждение тематики социологических исследований по актуальным темам в молодежной среде
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, ЦМГО, ТОО «НИЦ «Молодежь»
(по согласованию)
ежегодно,
до 20 декабря
не требуется
51.
Выработка предложений по совершенствованию методики, сбора и анализа государственных и отраслевых статистических данных по вопросам молодежной политики
информация в Правительство Республики Казахстан
АС, МОН, ЦМГО, ТОО «НИЦ «Молодежь»
(по согласованию)
до 20 июня
2013 года
не требуется
52.
Проведение на системной основе социологических и аналитических исследований, направленных на выявление потребностей и интересов всех категорий молодежи
информация
в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию)
ежеквартально
*
53.
Обеспечение системной методической поддержки молодежи и молодежных организаций, а также государственных органов, обеспечивающих работу с молодежью
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию)
ежеквартально
*
54.
Подготовка ежегодного Национального доклада «Молодежь Казахстана»
Национальный доклад в Правительство Республики Казахстан
МОН, АС, ЦМГО, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан (по согласованию), ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию)
ежегодно,
до 20 декабря
*
55.
Включение индикаторов и показателей эффективности реализации молодежной политики в программах развитии территории местных исполнительных органов
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, МОН, МГО
2014 – 2015 годы
не требуется
56.
Разработка индикаторов эффективности реализации молодежной политики государственными органами
система оценки
МОН, МЭБП, АС, ЦМГО, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию), ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию), РМО (по согласованию)
до 20 июля
2014 года
не требуется
57.
Разработка методологии и рейтингов оценки молодежных организаций
система оценки
МОН, ЦМГО, ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию),
РМО (по согласованию)
до 20 июля
2014 года
не требуется
58.
Издание статистических бюллетеней по актуальным вопросам молодежи
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, АС, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан (по согласованию),
ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию)
ежеквартально
*
59.
Организация обучающих семинар-тренингов, вебинаров для представителей государственных органов и бюджетных организаций, обеспечивающих работу с молодежью
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию), АГУ при Президенте Республики Казахстан (по согласованию),
акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы
ежеквартально,
в течение 2014 – 2015 годов
*
60.
Изучение зарубежного опыта в области исследования процессов в молодежной среде, обмен опытом и привлечение зарубежных грантов в данном направлении
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МИД, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию), ЦМП (по согласованию), ТОО «НИЦ «Молодежь» (по согласованию)

9. Ғылыми-зерттеу және әдістемелік қамтамасыз ету
49.
Жастар ортасында болатын процестерді зерделеу бойынша ғылыми-қолданбалы зерттеулердің негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар енгізу
ЖҒТК қарауына ұсыныстар
БҒМ, ОЖМО
жыл сайын, 20 желтоқсанға дейін
көзделген қаражат шегінде
РБ
50.
Жастар ортасында өзекті тақырыптар бойынша әлеуметтанушылық зерттеулердің тақырыптарын әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, ОЖМО, «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша)
жыл сайын, 20 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
51.
Жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық статистикалық деректерді жинау мен талдау әдістерді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СА, БҒМ, ОЖМО, «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша)
2013 жылғы
20 маусымға дейін
талап етілмейді
52.
Жастардың барлық санаттарының қажеттіліктері мен қызығушылықтарын анықтауға бағытталған әлеуметтанушылық және талдамалық зерттеулерді жүйелі негізде өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша)
тоқсан сайын
*
53.
Жастарға және жастар ұйымдарына, сондай-ақ жастармен жұмысты қамтамасыз ететін мемлекеттік органдарға жүйелі әдістемелік қолдауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ЭБЖМ, «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша)
тоқсан сайын
*
54.
«Қазақстан жастары» атты жыл сайынғы ұлттық баяндаманы дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұлттық баяндама
БҒМ, СА, ОЖМО, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша)
жыл сайын
20 желтоқсанға дейін
*
55.
Жергілікті атқарушы органдардың өңірлерді дамыту бағдарламаларына жастар саясатын іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін және индикаторларын енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, БҒМ, ОЖМО
2014 – 2015 жылдар
талап етілмейді
56.
Мемлекеттік органдардың жастар саясатын іске асыруының тиімділік индикаторларын әзірлеу
бағалау жүйесі
БҒМ, ЭБЖМ, СА, ОЖМО, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2014 жылғы
20 шілдеге дейін
талап етілмейді
57.
Жастар ұйымдарын бағалаудың әдіснамасы мен рейтингін әзірлеу
бағалау жүйесі
БҒМ, ОЖМО, «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2014 жылғы
20 шілдеге дейін
талап етілмейді
58.
Жастардың өзекті мәселелері бойынша статистикалық бюллетеньдер шығару
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, СА, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша)
тоқсан сайын
*
59.
Жастармен жұмысты қамтамасыз ететін мемлекеттік органдар мен бюджеттік ұйымдардың өкілдері үшін оқыту семинар-тренингтерін және вебинарлар өткізуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы МБА (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
тоқсан сайын, 2014 – 2015 жылдар ішінде
*
60.
Жастар ортасындағы процестерді зерттеу саласындағы шетелдік тәжірибені зерделеу, аталған бағытта тәжірибе алмасу және шетелдік гранттарды тарту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, СІМ, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), ХБО (келісім бойынша), «Жастар» ҒЗО» ЖШС (келісім бойынша)

до 20 ноября 2014 года,
2013 – 2015 годы
*
10. Развитие международного молодежного сотрудничества
61.
Проведение целевой организационно-практической кампании по привлечению грантов международных организаций
совместные проекты, договоры
МОН, МИД, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию), РМО (по согласованию)
2013 – 2015 годы
не требуется
62.
Привлечение молодежи для участия в подготовке и проведении крупных международных мероприятий (EXPO-2017, Универсиада-2017)
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МЭБП, МИНТ, АДСФК, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
2013 – 2015 годы
в пределах средств, выделенных на мероприятия
63.
Изучение возможности создания филиалов крупных международных организаций в Казахстане (GlobalShapers, GreatSilkWay, ENACTUS и т.д.)
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН
2013 – 2015 годы
не требуется
64.
Проведение целевых мероприятий по продвижению международной диалоговой площадки нового формата «G-global» с активным вовлечением молодежных организаций
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, МИД, МКИ, РМО
(по согласованию)
до 1 декабря
2013 года
в рамках государст-
венного социального заказа
65.
Активизация международного молодежного сотрудничества в рамках ШОС, СНГ, СВМДА и других международных организаций
предложения, рекомендации
МОН, МИД, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию), РМО (по согласованию)
2013 – 2015 годы
за счет внебюджетных средств
11. Информационное сопровождение
66.
Выпуск и трансляция тематических аудио-, видеороликов о ходе реализации молодежной политики
информация в МОН
МКИ, АО «Казконтент» (по согласованию),
акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, РМО
(по согласованию)
2013 – 2015 годы
в рамках государст-
венного информа-
ционного заказа
67.
Производство национальных фильмов о пропаганде созидательных ценностей, гражданской культуры и героизма, нового казахстанского патриотизма с привлечением творческого потенциала молодежных организаций
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, АО «Казахфильм» им. Ш. Айманова (по согласованию),
МОН, РМО (по согласованию)
до 10 января 2014 года,
2014 – 2015 годы
в пределах предусмотренных средств
РБ
68.
Внесение предложений по созданию сайта Комитета по делам молодежи Министерства образования и науки Республики Казахстан
предложение в Правительство Республики Казахстан
МОН
до 1 января 2014 года, промежуточная
информация – до 1 июля 2013 года
не требуется
69.
Обеспечение на базе молодежных ресурсных центров консультирования молодежи по юридическим и психологическим вопросам, в том числе через социальные сети
информация в МОН
акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы

2014 жылғы 20 қарашаға дейін,
2013 – 2015 жылдар
*
10. Халықаралық жастар ынтымақтастығын дамыту
61.
Халықаралық ұйымдардың гранттарын тарту бойынша мақсатты ұйымдастырушылық-практикалық науқандарды жүргізу
бірлескен жобалар, шарттар
БҒМ, СІМ, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылдар
талап етілмейді
62.
Ірі халықаралық іс-шараларды дайындауға және өткізуге жастардың қатысуын қамтамасыз ету (EXPO-2017, Универсиада-2017)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ЭБЖМ, ИЖТМ, СДШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылдар
іс-шараларға бөлінген қаражат шегінде
63.
Қазақстанда ірі халықаралық жастар ұйымдарының филиалдарын ашу мүмкіндігін зерделеу (Global Shapers, Great Silk Way, ENACTUS және т.б.)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ
2013 – 2015 жылдар
талап етілмейді
64.
Жастар ұйымдарының қатысуымен жаңа форматтағы «G-global» халықаралық диалогтік алаңын ілгері жылжыту бойынша мақсатты іс-шараларды өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, СІМ, МАМ, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 желтоқсанға дейін
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
65.
ШЫҰ, ТМД, АӨСШК және басқа халықаралық ұйымдар шеңберінде халықаралық жастар ынтымақтастығын жандандыру
ұсыныстар, ұсынымдар
БҒМ, СІМ, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
11. Ақпараттық сүйемелдеу
66.
Жастар саясатын іске асыру барысы туралы тақырыптық аудио-бейне роликтерді шығару және тарату
БҒМ-ге ақпарат
МАМ, «Казконтент» АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылдар
мемлекеттік ақпараттық тапсырыс шеңберінде
67.
Жастар ұйымдарының шығармашылық әлеуетін тарта отырып, жасампаз құндылықтарды, азаматтық мәдениетті және батырлықты, жаңа қазақстандық патриотизмді насихаттау туралы ұлттық фильмдер шығару
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, Ш. Айманов атындағы «Қазақфильм» АҚ (келісім бойынша), БҒМ, РЖҰ (келісім бойынша)
2014 жылғы 10 қаңтарға дейін,
2014 – 2015 жылдар
көзделген қаражат шегінде
РБ
68.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жастар ісі комитеті сайтын құру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ
2014 жылғы 1 қаңтарға дейін, аралық ақпарат 2013 жылғы 1 шілдеге дейін
талап етілмейді
69.
Жастардың ресурстық орталықтары базасында, сондай-ақ әлеуметтік желілер арқылы жастарға консультациялар беруді қамтамасыз ету
БҒМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

до 20 ноября 2013 года,
2013 – 2015 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
70.
Рассмотрение возможности включения в учебные программы учебных заведений системы высшего образования специального курса «О государственной молодежной политике»
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН
до 1 октября
2013 года
не требуется
71.
Проведение информационных мероприятий по разъяснению Концепции молодежной политики на уровне городов, районов и сел
агитационные группы
МОН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств
МБ
12. Институциональное укрепление молодежной политики
72.
Проработка вопроса по созданию молодежных ресурсных центров во всех областях, городах и районах с предусмотрением должности инструктора по работе с молодежью в населенных пунктах
информация
в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, Совет по молодежной политике при Президенте
Республики Казахстан (по согласованию), РМО (по согласованию)
до 25 января 2014 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
73.
Разработка рекомендаций по модельному положению, календарному плану работы ресурсного центра по работе с молодежью
информация
в Правительство Республики Казахстан
МОН, Совет по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан (по согласованию), акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
до 25 января
2014 года
не требуется
74.
Разработка пакета предложений по повышению эффективности комитетов по делам молодежи в организациях системы образования
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)
до 1 июля 2013 года,
2013 – 2015 годы
не требуется
75.
Внедрение отраслевого принципа размещения государственного социального заказа в сфере молодежной политики на центральном уровне через распределяемую бюджетную программу
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, ЦГО, РМО (по согласованию)
до 1 июля
2014 года
не требуется
76.
Внедрение отраслевого принципа размещения государственного социального заказа в сфере молодежной политики на уровне областей и городов республиканского значения через распределяемую бюджетную программу
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы г.г. Астаны и Алматы,
Павлодарской области, РМО (по согласованию)
до 1 июля
2015 года
не требуется
77.
Разработка национального событийного графика значимых мероприятий в сфере молодежной политики
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, акиматы областей, г.г. Астаны и Алматы, РМО (по согласованию)

2013 жылғы 20 қарашаға дейін,
2013 – 2015 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
70.
Жоғарғы білім беру жүйесінің оқу орындарының оқу бағдарламаларына «Мемлекеттік жастар саясаты туралы» арнайы курсын енгізу мүмкіндіктерін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ
2013 жылғы
1 қазанға дейін
талап етілмейді
71.
Қалалар, аудандар мен ауылдар деңгейінде Мемлекеттік жастар саясаты тұжырымдамасын түсіндіру бойынша ақпараттық іс-шаралар өткізу
үгіттеу топтары
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
12. Жастар саясатын институционалдық күшейту
72.
Барлық облыстарда, қалалар мен аудандарда жастармен жұмыс жүргізетін ресурстық орталықтар құру және саны аз елді мекендерде нұсқаушыларды енгізу мәселелерді пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), РЖҰ (келісім бойынша)
2014 жылғы
25 қаңтарға дейін
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
73.
Жастармен жұмыс жөніндегі ресурстық орталықтар жұмысының модельдік ережесі, күнтізбелік жоспары бойынша ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2014 жылғы
25 қаңтарға дейін
талап етілмейді
74.
Білім беру жүйесі ұйымдарында жастар ісі комитеттерінің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар пакетін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 шілдеге дейін
2013 – 2015 жылдар
талап етілмейді
75.
Орталық деңгейде бөлінетін бюджеттік бағдарламалар арқылы, жастар саясаты саласында мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастырудың салалық қағидатын енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ОМО, РЖҰ  (келісім бойынша)
2014 жылғы
1 шілдеге дейін
талап етілмейді
76.
Облыстар және республикалық маңызы бар қалалар деңгейінде бөлінетін бюджеттік бағдарламалар арқылы жастар ұйымдары арасында мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастырудың салалық қағидатын енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, Астана және Алматы қ.қ., Павлодар облысының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)
2015 жылғы
1 шілдеге дейін
талап етілмейді
77.
Мемлекеттік жастар саясаты саласындағы маңызды шаралардың ұлттық оқиғалар кестесін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, РЖҰ (келісім бойынша)

до 20 октября 2013 года,
2013 – 2015 годы
не требуется
78.
Оказание поддержки предпринимательской инициативы среди молодежи в регионах в рамках Дорожной карты занятости 2020
информация в Правительство Республики Казахстан
МТСЗН, МОН, МЭБП, акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы, РМО
(по согласованию)
до 1 июля
2013 года
в пределах предусмотренных средств
РБ
79.
Организация встреч первых руководителей центральных и местных государственных органов с молодежью
информация в Правительство Республики Казахстан
МОН, ЦМГО, РМО
(по согласованию)
до 1 сентября 2013 года,
2013 – 2015 годы
не требуется
Примечания:
* – Объемы финансирования Плана мероприятий будут уточняться при утверждении республиканского бюджета на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
расшифровка аббревиатур:
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
АС – Агентство Республики Казахстан по статистике
АДР – Агентство Республики Казахстан по делам религий
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
ЦМГО – центральные и местные государственные органы Республики Казахстан
ЦГО – центральные государственные органы Республики Казахстан
ЦМП – акционерное общество «Центр международных программ»
АГУ – Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
АНК – Ассамблея народа Казахстана
АО «ФНБ «Самрук-Казына» – акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «Казконтент» – акционерное общество «Казконтент»
ЖССБК – акционерное общество «Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана»
РМО – республиканские молодежные организации
РШМТО «Жасыл Ел» – республиканский штаб молодежных трудовых отрядов «Жасыл Ел»
МК «Жас Отан» – общественное объединение «Молодежное крыло «Жас Отан» при Народно-демократической партии «Нур Отан»
НЭПК «Союз «Атамекен» – Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен»

2013 жылғы 20 қазанға дейін,
2013 – 2015 жылдар
талап етілмейді
78.
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында өңірлердегі жастар арасындағы кәсіпкерлік бастамаға қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині, БҒМ, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері,РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 шілдеге дейін
көзделген қаражат шегінде
РБ
79.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының жастармен кездесулерін ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ, ОЖМО, РЖҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы 1 қыркүйекке дейін,
2013 – 2015 жылдар
талап етілмейді
Ескертпе:
* – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Іс-шаралар жоспарын қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетті бекіткен кезде нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
СА – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ДІА – Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ОЖМО – Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті мемлекеттік органдары
ОМО – Қазақстан Республикасы орталық мемлекеттік органдары
ХБО – «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік орталығы
МБА – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы мемлекеттік басқару академиясы
ҚХА – Қазақстанның халқы Ассамблеясы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«Казконтент» АҚ – «Казконтент» акционерлік қоғамы
ҚТҚЖБ – «Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» акционерлік қоғамы
РЖҰ – республикалық жастар ұйымдары
«Жасыл Ел» ЖЕОРШ – «Жасыл ел» жастар еңбек отрядтарының республикалық штабы
«Жас Отан» ЖҚ – «Нұр Отан» халықтық демократиялық партиясы жанындағы «Жас Отан» жастар қанаты» қоғамдық бірлестігі
«Атамекен» одағы» ҚҰЭП – «Атамекен» одағы» Қазақстан ұлттық экономикалық палатасы

НК «ЭКСПО – 2017» – акционерное общество «Национальная компания «Астана ЭКСПО – 2017»
НВС – национальная волонтерская сеть
ТОО «НИЦ «Молодежь» – товарищество с ограниченной ответственностью «Научно-исследовательский центр «Молодежь»

«ЭКСПО – 2017» ҰК – «Астана ЭКСПО – 2017» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
ҰЕЖ – ұлттық еріктілер желісі
«Жастар» ҒЗО» ЖШС – «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі