О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2013 года № 735.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2013 года № 735
Изменения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1998 года № 198 "Об утверждении Порядка государственной регистрации начинающихся, продолжающихся и законченных научно-исследовательских, опытно-конструкторских и проектно-технологических работ, содержащих сведения, составляющие государственные секреты, проводимых в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 8, ст. 51):
в Порядке государственной регистрации начинающихся, продолжающихся и законченных научно-исследовательских, опытно-конструкторских и проектно-технологических работ, содержащих сведения, составляющие государственные секреты, проводимых в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением, часть вторую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Научно-технический отчет о НИОКиПТР должен быть оформлен в соответствии с требованиями национального стандарта, регламентирующего структуру и правила оформления отчета о НИР (ГОСТ 7.32-91).".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2000 года № 167 "Об утверждении Правил экспертизы энергосбережения действующих и строящихся объектов" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 5-6, ст. 67):
в Правилах экспертизы энергосбережения действующих и строящихся объектов, утвержденных указанным постановлением, пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Экспертная организация перед пуском и вводом в эксплуатацию энергопотребляющего оборудования объектов энергосбережения проводит экспертизу на соответствие обследуемых объектов требованиям национальных стандартов, СНиПов, иных нормативных правовых актов и проектным данным по показателям энергоэффективности смонтированного оборудования. По результатам экспертизы Комитет принимает решение о пуске или вводе в эксплуатацию энергоиспользущего оборудования.".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.07.2019 № 558 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 23 шілдедегі № 735 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 23 шілдедегі
№ 735 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер
1. "Қазақстан Республикасында жүргiзiлетiн, басталған, жалғастырылып жатқан және аяқталған мемлекеттiк құпиялардан тұратын мәлiметтерi бар ғылыми-зерттеу, тәжiрибе-конструкторлық және жобалау-технологиялық жұмыстарды мемлекеттiк тiркеудiң тәртiбiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 11 наурыздағы № 198 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 8, 51-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында жүргiзiлетiн, басталған, жалғастырылып жатқан және аяқталған мемлекеттiк құпиялардан тұратын мәлiметтерi бар ғылыми-зерттеу, тәжiрибе-конструкторлық және жобалау-технологиялық жұмыстарды мемлекеттiк тiркеудiң тәртiбiнде 9-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ҒЗТКжЖТЖ туралы ғылыми-техникалық есеп ҒЗЖ туралы есептi ресiмдеудiң құрылымы мен ережесiн регламенттейтiн ұлттық стандарттың (МЕМСТ 7.32-91) талаптарына сәйкес ресiмделуi тиiс.".
2. "Жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан объектілердің энергия үнемдеуіне сараптама жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 4 ақпандағы № 167 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 5-6, 67-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан объектілердің энергия үнемдеуіне сараптама жасау ережесінде 7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сараптама жасау ұйымы энергия үнемдеу объектілерінің энергия тұтыну жабдығын іске қосу және пайдалануға енгізу алдында зерттелетін объектілердің ұлттық стандарттардың, ҚНжЕ, өзге нормативтік құқықтық актілердің талаптарына және монтаждалған жабдықтың энергия тиімділігі көрсеткіштері бойынша жобалық деректеріне сәйкестігіне сараптама жасайды. Сараптама жасаудың нәтижелері бойынша Комитет энергияны пайдаланушы жабдықты іске қосу және пайдалануға енгізу туралы шешім қабылдайды.".
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 31.07.2019 № 558 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.01.2022 № 33 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 655 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2003 года № 171 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по изданию учебников, учебно-методических комплексов, электронных учебников и дополнительной учебной литературы для организаций образования" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 8, ст. 87):
в квалификационных требованиях, предъявляемых к деятельности по изданию учебников, учебно-методических комплексов, электронных учебников и дополнительной учебной литературы для организаций образования, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) полиграфической базы, специализированной на издании книжной продукции в полиграфическом исполнении, соответствующей национальным стандартам;";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) компьютерной и оргтехники, обеспечивающей издание электронных учебников, соответствующих национальным стандартам;".
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.10.2015 № 829 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.02.2016 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.09.2018 № 605 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года № 105 "Об утверждении Правил выплаты средств на поддержку развития семеноводства" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 6, ст. 55):
в Правилах выплаты средств на поддержку развития семеноводства, утвержденных указанным постановлением:
абзац шестой подпункта 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов (за исключением саженцев).";
в пункте 11:
абзац четвертый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов;";
абзац пятый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов;".

4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.01.2022 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 655 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. "Бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар, оқу-әдістемелiк кешендер, электронды оқулықтар және қосымша оқу әдебиеттерiн шығару жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлік талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 ақпандағы № 171 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 8, 87-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар, оқу-әдістемелiк кешендер, электронды оқулықтар және қосымша оқу әдебиеттерiн шығару жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлік талаптарында:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ұлттық стандарттарға сәйкес келетiн полиграфиялық орындалған кiтап өнiмдерiн шығаруға мамандандырылған полиграфиялық базаның болуын;";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ұлттық стандарттарға сәйкес келетін электрондық оқулықтардың шығарылуын қамтамасыз ететiн компьютерлiк және ұйымдастыру техникасының болуын;".
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.10.2015 № 829 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2016 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
11. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.09.2018 № 605 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. "Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы № 105 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 6, 55-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу ережесiнде:
9-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тексерiлген тұқымның (көшеттердi қоспағанда) саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың заңнамада белгіленген тәртiппен аттестатталған анықтамасын береді.";
11-тармақта:
1) тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тексерiлген тұқымның саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестiгі туралы тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған анықтамасын;";
3) тармақшаның бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тексерiлген тұқымның саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған анықтамасын бередi;".

13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Утратил силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 307 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1086 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. Утратил силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 901(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
20. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 901(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 901(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
22. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.01.2024 № 7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
23. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
24. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 1198 "Об утверждении Технического регламента "Требования к безопасности железобетонных, бетонных конструкций":
в Техническом регламенте "Требования к безопасности железобетонных, бетонных конструкций", утвержденном указанным постановлением:
подпункт 19) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"19) презумпция соответствия – законодательно или концептуально закрепленное положение, согласно которому выполнение детальных (конкретных) требований гармонизированных национальных стандартов считается соблюдением соответствующих общих (существенных) требований Технического регламента;";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. При производстве железобетонных и бетонных конструкций для снижения уровня шума и уровня вибрации и устранения вредного их воздействия на рабочих местах необходимо применять специальные мероприятия: конструктивные, технологические и организационные, средства виброизоляции и виброгашения, дистанционное управление, средства индивидуальной защиты в соответствии с требованиями санитарно-эпидемиологических правил и норм, гигиенических нормативов, национальных стандартов, а также ведомственных правил по охране труда и техники безопасности.".

13. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 307 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.12.2015 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) қаулысымен.
19. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) қаулысымен.
21. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) қаулысымен.
22. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.01.2024 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
25. "Темiр-бетон, бетон конструкцияларының қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 1198 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Темiр-бетон, бетон конструкцияларының қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентiнде:
7-тармақтың 19) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"19) сәйкестiк презумпциясы – оған сәйкес үйлестiрiлген ұлттық стандарттардың егжей-тегжейлi (нақты) талаптарын орындау Техникалық регламенттiң тиiстi жалпы (елеулi) талаптарын сақтау болып есептелетiн заң жүзiнде немесе тұжырымдамалық бекiтiлген ереже;";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Темiр-бетон және бетон конструкцияларын жасап шығару кезiнде шудың деңгейi мен дiрiлдiң деңгейiн азайтатын және олардың зиянды әсерiн жою үшiн жұмыс орындарында арнайы шараларды қабылдап отыру қажет: санитариялық-эпидемиологиялық қағидалар мен нормалардың, гигиеналық нормативтердiң, ұлттық стандарттардың, сондай-ақ ведомстволық еңбекті қорғау және қауiпсiздiк техникасы қағидаларының талаптарына сәйкес конструктивтік, технологиялық және ұйымдастыру шаралары, дiрiлден оқшауландыру және дiрiлдi өшiру құралдары, жеке қорғану құралдары.".

26. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2008 года № 1265 "Об утверждении Технического регламента "Требования к безопасности деревянных конструкций":
в Техническом регламенте "Требования к безопасности деревянных конструкций", утвержденном указанным постановлением, подпункт 15) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"15) презумпция соответствия – законодательно или концептуально закрепленное положение, согласно которому выполнение детальных (конкретных) требований гармонизированных национальных стандартов считается соблюдением соответствующих общих (существенных) требований Технического регламента.".
27. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1351 "Об утверждении Технического регламента "Требования к безопасности конструкций из других материалов" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 49, ст. 562):
в Техническом регламенте "Требования к безопасности конструкций из других материалов", утвержденном указанным постановлением, подпункт 5) пункта 31 изложить в следующей редакции:
"5) сертификаты соответствия на применяемые материалы и комплектующие изделия, не включенные в национальные стандарты.".
28. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1353 "Об утверждении Технического регламента Республики Казахстан "Требования к безопасности металлических конструкций" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 50, ст. 565):
в Техническом регламенте Республики Казахстан "Требования к безопасности металлических конструкций", утвержденном указанным постановлением, подпункт 11) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"11) презумпция соответствия - законодательно или концептуально закрепленное положение, согласно которому выполнение детальных (конкретных) требований гармонизированных национальных стандартом считается соблюдением соответствующих общих (существенных) требований Технического регламента.".
29. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
30. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
31. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
32. Утратил силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
33. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1448 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

26. "Ағаш конструкцияларының қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 1265 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ағаш конструкцияларының қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентiнде 7-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) сәйкестiк презумпциясы – оған сәйкес үйлестiрiлген ұлттық стандарттардың егжей-тегжейлi (нақты) талаптарын орындау Техникалық регламенттiң тиiстi жалпы (елеулi) талаптарын сақтау деп есептелетiн заңнамалық немесе тұжырымдамалық бекiтiлген ереже.".
27. "Басқа материалдардан жасалған конструкциялар қауіпсіздігіне қойылатын талаптар" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1351 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 49, 562-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Басқа материалдардан жасалған конструкциялар қауіпсіздігіне қойылатын талаптар" техникалық регламентінде 31-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ұлттық стандарттарға енгізілмеген қолданылатын материалдар мен жинақтаушы бұйымдарға арналған сәйкестік сертификаттары.".
28. "Металл конструкциялардың қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1353 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 50, 565-құжат) қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Металл конструкциялардың қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентiнде 6-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) сәйкестiк презумпциясы – оған сәйкес үйлестiрiлген ұлттық стандарттардың егжей-тегжейлi (нақты) талаптарын орындау Техникалық регламенттiң тиiстi жалпы (елеулi) талаптарын сақтау деп саналатын заңнамалық немесе тұжырымдамалық бекiтiлген ереже.".
29. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
31. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
32. Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
33. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1448 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).