О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2013 года № 1131
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 «Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 254) следующие изменения и дополнения:
в стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Обеспечение доступности качественного образования»:
в цели 1.1. «Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения»:
в «Целевых индикаторах (с указанием окончательного срока (периода) достижения)»:
в графе «2013 год» строки «1. Охват детей в возрасте с 3-х до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением (к 2015 г. – 70 %)» цифры «65» заменить цифрами «72,5»;
в задаче 1.1.1. «Расширение сети дошкольных организаций и повышение качества дошкольного воспитания и обучения»:
в «Показателях прямых результатов:»:
в графу «2013 год» строки «2. Количество вводимых дополнительных мест за счет размещения государственного образовательного заказа в дошкольных организациях» дополнить цифрами «21,3»;
в задаче 1.2.1. «Предоставление качественных услуг школьного образования»:
в «Показателях прямых результатов:»:
в графе «2013 год» строки «2. Доля педагогических кадров, прошедших повышение квалификации по новой системе» цифры «10,72» заменить цифрами «7,8»;
в цели 1.3. «Функционирование эффективной системы технического и профессионального образования, интегрированной в мировое образовательное пространство, к 2020 году»:
в задаче 1.3.1. «Обеспечение доступности технического и профессионального образования»:
в «Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов»:
строку:
«
2. Введение в эксплуатацию межрегиональных центров по подготовке и переподготовке кадров
-
х
-
х
-
»
изложить в следующей редакции:
«
2. Введение в эксплуатацию межрегиональных центров по подготовке и переподготовке кадров
-
х
х
х
-
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:

"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 қазандағы № 1131 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 254-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1.1-мақсатта:
«Нысаналы индикаторларда (қол жеткізудің түпкілікті мерзімін (кезеңін) көрсете отырып)»:
«1. 3–6 жастағы балаларды мектепке дейiнгi тәрбиемен және оқытумен қамту (2015 жылға қарай – 70 %)» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «65» деген сандар «72,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мектепке дейінгі ұйымдардың желісін кеңейту және мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың сапасын арттыру» деген 1.1.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:»:
«2. Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру есебінен енгізілетін қосымша орындар саны» деген жолдың «2013 жыл» деген бағаны «21,3» деген сандармен толықтырылсын;
«Мектептегі білім берудің сапалы қызметтерін ұсыну» деген 1.2.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:»:
«2. Жаңа жүйе бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен мұғалімдердің үлесі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «10,72» деген сандар «7,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«2020 жылға қарай әлемдік білім беру кеңістігіне біріктірілген техникалық және кәсіптік білім берудің тиімді жүйесінің жұмыс істеуі» деген 1.3-мақсатта:
«Техникалық және кәсіптік білімнің қолжетімділігін қамтамасыз ету» деген 1.3.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда»:
мына:
«
2. Кадрларды даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық орталықтарды пайдалануға енгізу
-
х
-
х
-
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2. Кадрларды даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық орталықтарды пайдалануға енгізу
-
х
х
х
-
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:

в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки»:
в «1. Обеспечение функционирования, международное сотрудничество и стратегическое планирование Министерства (ДСПиИТ, АД)»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество сотрудников МОН, прошедших повышение квалификации» цифры «182» заменить цифрами «116»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «4 022 178» заменить цифрами «3 733 194»;
в бюджетной программе 005 «Строительство и реконструкция объектов образования и науки»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Строительство общежитий для высших учебных заведений» цифру «9» заменить цифрой «8»;
в строке «Строительство межрегиональных профессиональных центров по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для нефтегазовой, обрабатывающей, топливно-энергетической и машиностроительной отраслей» цифру «3» заменить цифрой «2»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «7 783 445» заменить цифрами «9 656 076»;
в бюджетной программе 008 «Методологическое обеспечение системы образования»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Планируемое количество наименований изданных, переизданных учебников и учебно-методических комплексов для учащихся республиканских организаций и казахской диаспоры за рубежом, в том числе для школ г. Байконыр, а также учебно-методического материала для 12-летней школы» цифры «331» заменить цифрами «333»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 061 973» заменить цифрами «3 083 757»;
в бюджетной программе 009 «Обучение и воспитание одаренных детей»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Предполагаемое среднегодовое количество учащихся в Назарбаев Интеллектуальных школах, интернатах, предшколах, детских садах, учебно-оздоровительных центрах» цифры «11 991,6» заменить цифрами «8 011,3»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «22 512 374» заменить цифрами «15 603 168»;
в бюджетной программе 011 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:

«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«1. Министрліктің жұмыс істеуін, халықаралық ынтымақтастығын және стратегиялық жаспарлауын қамтамасыз етуде (CЖжАТД, ӘД)»:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Біліктілігін арттырған БҒМ қызметкерлерінің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «182» деген сандар «116» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «4 022 178» деген сандар «3 733 194» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Жоғары оқу орындары үшін жатақханалар салу» деген жолдағы «9» деген сан «8» деген санмен ауыстырылсын;
«Мұнай-газ, өңдеу, отын-энергетика және машина жасау салалары үшін техникалық және қызмет көрсету еңбегі кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық кәсіптік орталықтар салу» деген жолдағы «3» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «7 783 445» деген сандар «9 656 076» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Білім беру жүйесінің әдіснамалық қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Республикалық ұйымдар оқушылары және шетелдегі қазақ диаспорасы үшін, оның ішінде Байқоңыр қаласының мектептері үшін басып шығарылған, қайта басылған және жеткізілген оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер атауларының жоспарлы саны» деген жолдағы «331» деген сандар «333» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 061 973» деген сандар «3 083 757» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Назарбаев Зияткерлік мектептердегі, интернаттардағы, мектепалдындағы, балабақшалардағы, оқу-сауықтыру орталықтарындағы оқушылардың орташа жылдық болжамды саны» деген жолдағы «11 991,6» деген сандар «8 011,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «22 512 374» деген сандар «15 603 168» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:

53 682 651,8
42 309 138
49 843 048
68 122 115
54 595 171
50 511 155
46 572 146
»;
в бюджетной программе 020 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «89 518 474» заменить цифрами «89 435 974»;
в бюджетной программе 023 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:

53 682 651,8
42 309 138
49 843 048
68 122 115
54 595 171
50 511 155
46 572 146
»;
020 «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «89 518 474» деген сандар «89 435 974» деген сандармен ауыстырылсын;
023 «Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:

в строке «Предполагаемое среднее количество слушателей, проходящих курсы повышения квалификации и переподготовки кадров различного профиля новой формации по технологии 12-летнего образования, а также стажировку и повышение квалификации за рубежом» цифры «72 915» заменить цифрами «73 054»;
в «показатели эффективности»:
в строке «Предполагаемая средняя стоимость обучения 1 слушателя в год, проходящего курсы повышения квалификации и переподготовки кадров» цифры «172 045» заменить цифрами «173 039»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «12 901 392» заменить цифрами «12 641 182»;
в бюджетной программе 031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы»:
в графе «2013 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому» цифры «1 406» заменить цифрами «1 378»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 304 316» заменить цифрами «3 251 097»;
в бюджетной программе 033 «Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования»:
«показатели прямого результата»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество проектов по проведению исследований в рамках ОЭСР
ед.
3
»;
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «1 463 362» заменить цифрами «1 684 162»;
в бюджетной программе 035 «Капитальные расходы организаций образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях эффективности»:
в строке «Приобретение основных средств в среднем на 1 учреждение» цифры «70,209» заменить цифрами «72,221»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 576 551» заменить цифрами «2 688 218»;
в бюджетной программе 044 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей»:
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «4 339 163» заменить цифрами «4 249 349»;
в бюджетной программе 053 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:

«Жаңа формацияның әртүрлі бейіні, 12 жылдық білімнің технологиялары бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші, сондай-ақ шетелде тағылымдамадан және біліктілігін арттырудан өтуші тыңдаушылардың болжамды саны» деген жолдағы «72 915» деген сандар «73 054» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштерінде»:
«Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші 1 тыңдаушыны жылына оқытудың болжамды орташа құны» деген жолдағы «172 045» деген сандар «173 039» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «12 901 392» деген сандар «12 641 182» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету» деген жолдағы «1 406» деген сандар «1 378» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «3 304 316» деген сандар «3 251 097» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері»:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
ЭЫДҰ шеңберінде зерттеулер жүргізу бойынша жобалардың саны
бірлік
3
»;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «1 463 362» деген сандар «1 684 162» деген сандармен ауыстырылсын;
035 «Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тиімділік көрсеткіштерінде»:
«Негізгі құралдарды 1 мекемеге орта есеппен сатып алу» деген жолдағы «70,209» деген сандар «72,221» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «2 576 551» деген сандар «2 688 218» деген сандармен ауыстырылсын;
044 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «4 339 163» деген сандар «4 249 349» деген сандармен ауыстырылсын;
053 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:

в строке «Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования» цифры «264 136» заменить цифрами «255 295»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «11 575 142» заменить цифрами «10 934 758»;
в бюджетной программе 054 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Установление мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования доплаты за организацию производственного обучения» цифры «6 559» заменить цифрами «6 393»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 530 792» заменить цифрами «1 485 346»;
в бюджетной программе 055 «Научная и (или) научно-техническая деятельность»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество научно-технических проектов в рамках программно-целевого финансирования» цифры «152» заменить цифрами «172»;
в строке «Ориентировочное количество научно-технических программ в рамках грантового финансирования» цифры «1 680» заменить цифрами «2 025»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «29 173 753» заменить цифрами «32 173 753»;
в бюджетной программе 057 «Услуги по обеспечению деятельности АО «Холдинг «Кәсіпқор»:
в «показателях прямого результата»:
строку:
«
Предполагаемое количество обучающихся, принимаемых для обучения по подготовительной программе Foundation
чел.
100
»
исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Планируемое количество принимаемых на обучение студентов
чел.
300
»;
в графе «2013 г.» строки «объем бюджетных расходов» цифры «1 260 069» заменить цифрами «1 813 339»;
в бюджетной программе 060 «Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество разработанной проектно-сметной документации» цифру «4» заменить цифрой «2»;
в строке «Ориентировочное количество разработанной проектно-сметной документации. Корректировка.» знак «-» заменить цифрой «4»;
в строке «Ориентировочное количество строящихся объектов» цифры «13» заменить цифрами «18»;

«Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайту» деген жолдағы «264 136» деген сандар «255 295» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «11 575 142» деген сандар «10 934 758» деген сандармен ауыстырылсын;
054 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымшаақы белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін қосымшаақыны ұлғайту» деген жолдағы «6 559» деген сандар «6 393» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «1 530 792» деген сандар «1 485 346» деген сандармен ауыстырылсын;
055 «Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Бағдарламалық-нысаналық қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-техникалық жобалардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «152» деген сандар «172» деген сандармен ауыстырылсын;
«Гранттық қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-техникалық жобалардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «1 680» деген сандар «2 025» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «29 173 753» деген сандар «32 173 753» деген сандармен ауыстырылсын;
057 «Кәсіпқор» Холдингі» АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
мына:
«
Foundation даярлық бағдарламасы бойынша оқуға қабылданатын білім алушылардың болжамды саны
адам
100
»
деген жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Оқуға қабылданатын студенттердің жоспарлы саны
адам
300
»;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «1 260 069» деген сандар «1 813 339» деген сандармен ауыстырылсын;
060 «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Әзірленген жобалау-сметалық құжаттаманың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «4» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«Әзірленген жобалау-сметалық құжаттаманың шамамен алғандағы саны. Түзету» деген жолдағы «-» деген белгі «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Салынып жатқан объектілердің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «13» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Ориентировочное количество вводимых в эксплуатацию объектов» цифры «13» заменить цифрами «10»;
в строке «Ориентировочное количество объектов, оснащенных учебным и другим оборудованием, учебно-методической литературой» цифры «13» заменить цифрами «24»;
в «показатели конечного результата»:
в строке «Предполагаемое количество учащихся, участвующих в олимпиадах, внешкольных мероприятиях» цифры «44 968» заменить цифрами «32 349»;
в строке «Предполагаемое количество руководящих работников организаций образования Республики Казахстан, прошедших стажировку в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» цифры «233» заменить цифрами «103»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «44 970 064» заменить цифрами «41 985 846»;
в бюджетной программе 062 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Повышение оплаты труда учителям, прошедшим квалификационный экзамен по окончании курсов повышения квалификации: 1 уровень на 100 %, 2-ой уровень на 70 %, 3-й уровень на 30 %» цифры «12 606,0» заменить цифрами «12 289,0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 790 874» заменить цифрами «2 685 026»;
в бюджетной программе 080 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Среднегодовой контингент стипендиатов» цифры «60 549» заменить цифрами «48 137»;
в строке «Среднее количество обучающихся, обеспеченных льготным проездом» цифры «105 014» заменить цифрами «103 632»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «9 255 247» заменить цифрами «7 336 460»;
в бюджетной программе 083 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования»:
в графе «2013 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Выплата разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования» цифры «7 641» заменить цифрами «7 575,1»;

«Пайдалануға енгізіліп жатқан объектілердің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «13» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;
«Оқу және басқа да жабдықпен және оқу-әдістемелік әдебиетпен қамтамасыз етілген объектілердің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «13» деген сандар «24» деген сандармен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Олимпиадаларға, мектептен тыс іс-шараларға қатысатын оқушылардың болжамды саны» деген жолдағы «44 968» деген сандар «32 349» деген сандармен ауыстырылсын;
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-да тағылымдамадан өткен Қазақстан Республикасы білім беру ұйымдарының басшы қызметкерлерінің болжамды саны» деген жолдағы «233» деген сандар «103» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «44 970 064» деген сандар «41 985 846» деген сандармен ауыстырылсын;
062 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Біліктілікті арттыру курстарын аяқтағаннан кейін біліктілік емтиханынан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеру: 1-деңгей – 100%-ға, 2-деңгей – 70%-ға, 3-деңгей – 30%» деген жолдағы «12 606,0» деген сандар «12 289,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «2 790 874» деген сандар «2 685 026» деген сандармен ауыстырылсын;
080 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Стипендиаттардың жылдық орташа контингенті» деген жолдағы «60 549» деген сандар «48 137» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жеңілдікпен жол жүрумен қамтамасыз етілген білім алушылардың орташа саны» деген жолдағы «105 014» деген сандар «103 632» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «9 255 247» деген сандар «7 336 460» деген сандармен ауыстырылсын;
083 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеу» деген жолдағы «7 641» деген сандар «7 575,1» деген сандармен ауыстырылсын;

452 335
Бюджетная программа
089 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования»
Описание
Перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование мероприятий и показателей бюджетной программы
Ед. изм.
отчетный период
плановый период
2014 год
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Количественные показатели определены соглашениями о результатах, заключенными с акимами областей, городов Астаны и Алматы
Количество школ, в которых проводится апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
Ед.
50
показатели конечного результата
Полное и своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
%

452 335
Бюджеттік бағдарлама
089 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына қаржыландыруды байқаудан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына қаржыландыруды байқаудан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама іс-шаралары мен көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған нәтижелер туралы келісімдермен айқындалған
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына қаржыландыру жүйесі байқаудан өткізілетін мектептердің саны
бірлік
50
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді толық және уақтылы аудару
%

17 100
»;
в бюджетной программе 130 «Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности»:
в графе «2013 г.»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «9 693 506» заменить цифрами «6 893 506»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов» цифры «419 979 745,0» заменить цифрами «417 841 214,0»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «355 524 453,0» заменить цифрами «348 089 227,0»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «64 455 292,0»   заменить цифрами «69 751 987,0».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

17 100
»;
130 «Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «9 693 506» деген сандар «6 893 506» деген сандармен ауыстырылсын.
«Бюджеттік шығыстардың жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджет шығыстарының БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «419 979 745,0» деген сандар «417 841 214,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «355 524 453,0» деген сандар «348 089 227,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «64 455 292,0» деген сандар «69 751 987,0» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов