О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2013 года № 1254. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1034
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 54, ст. 521):
стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 990):
стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 қарашадағы № 1254 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1034 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 54, 521-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру", "Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру", "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 990-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Үлескердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 1530 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан 2013 г., № 2, ст. 24):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Определить лицензиаром по осуществлению деятельности по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан.»;
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.02.2015 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2013 года № 1254
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2010 года № 1036
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата
лицензии на проектную деятельность» 1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность» (далее – государственная услуга).
2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.
3. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан и департаменты государственного архитектурно–строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб–портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги

3) "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 1530 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 2, 24-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып белгіленсін.";
4) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2015 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 22 қарашадағы
№ 1254 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 қазандағы
№ 1036 қаулысымен
бекітілген
"Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.
3. Қызмет берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау департаменттері (бұдан әрі – қызмет беруші), олардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.e.gov.kz немесе "Е-лицензиялау" веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі

4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в центр или портал составляет пятнадцать рабочих дней для выдачи и переоформления лицензии, и два рабочих дня для выдачи дубликата лицензии (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 20 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на проектную деятельность, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном виде в сроки, установленные в подпункте 1) пункта 5 настоящего стандарта. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и дубликата лицензии, 1 МРП за переоформление лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектную деятельность через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
8. График работы:
1) центр – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Мобильные филиалы центров осуществляют прием документов согласно графиком утвержденным совместно с территориальными управлениями миграционной полиции и местными исполнительными органами но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;

4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) орталыққа немесе порталға құжаттар пакеті тапсырылған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі лицензияны беру және қайта ресімдеу үшін он бес жұмыс күнін, лицензияның телнұсқасын беру үшін екі жұмыс күнін құрайды (құжаттардың қабылданған күні мен берілген күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін ең көп рұқсат етілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берілген күні қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандарттың 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мерзімде порталда қызмет берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында жобалау қызметіне лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе қызмет алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылып, қызмет беруші басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады не өтініш электронды түрде берілген жағдайда, электронды құжат нысанында не өтініш қағаз түрінде берілген жағдайда, қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым алынады және ол лицензияны және лицензияның телнұсқасын беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК), лицензияны қайта ресімдеу үшін 1 АЕК-ті құрайды.
Жобалау қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге портал арқылы электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталық – көрсетілетін мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша күн сайын, дүйсенбі мен сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау "электрондық кезек" тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Қызмет алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті "брондауға" болады.
Орталықтардың ұтқыр филиалдары құжаттарды қабылдауды көші-қон полициясының аумақтық басқармаларымен бірге жергілікті атқарушы органдар бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес;

2) портала – круглосуточно.
9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов:
1) в центр при получении лицензии:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 2 и 3 настоящего стандарта;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта;
в случае обращения иностранного лица, при необходимости получения лицензии І или ІІ категории, копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на проектную деятельность;
2) в центр при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копии документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
3) в центр при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта;

2) порталда – тәулік бойы.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
1) лицензия алған кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
дара кәсіпкер үшін – өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін жобалау қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі;
2) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
3) санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;

4) в центр при выдаче дубликата лицензии:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 7 и 8 настоящего стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства».
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов:
5) на портал при получении лицензии:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 2 и 3 к настоящему стандарту;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
в случае обращения иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на проектную деятельность, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
6) на портал при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;

4) лицензияның телнұсқасын берген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын; заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы; дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін; лицензия туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында орталықтың қызметкері өзі алады;
5) лицензия алған кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі);
төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін жобалау қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
6) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;

7) на портал при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 4 настоящего стандарта, которые в форме электронных копий документов прикрепляются к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии;
При отказе в приеме документов работником центра услугополучателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Порядок обжалования
11. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору услугополучателя путем обращения:
1) к руководителю услугодателя, график приема граждан размещен на интернет–ресурсе услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz;
2) на «телефон доверия» услугодателя по номерам 8 (7172) 74–22–43, 74–19–45;
3) в раздел «вопросы–ответы» интернет–ресурса услугодателя: www.ads.gov.kz;
4) на блог руководителя услугодателя (страница «Блог председателя услугодателя» интернет–ресурса услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz);
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный у услугодателя по адресу: 010000, г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10;

7) санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін, лицензия туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында қызмет беруші өзі алады.
10. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынса;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмесе;
3) қызмет алушы біліктілік талаптарына сай келмесе;
4) өтініш берушіге қатысты оның қызметтің жекелеген түрімен айналысуына тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болса;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот қызмет алушыға лицензия алуға тыйым салса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда, орталық қызметкері қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
3. Шағымдану тәртібі
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым қызмет алушының қалауы бойынша;
1) азаматтарды қабылдау кестесі қызмет берушінің интернет-ресурсында: www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша орналасқан қызмет берушінің басшысына;
2) қызмет берушінің 8 (7172) 74-22-43, 74-19-45 нөмірлері бойынша "сенім телефонына";
3) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсындағы "сұрақ-жауап" бөліміне;
4) қызмет беруші басшысының блогына (www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсының "Қызмет беруші төрағасының блогы" парағына);
5) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;

6) с письменной жалобой к услугодателю по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10.
12. Жалобы на не корректное обслуживание при оказании государственной услуги услугополучателем направляются путем обращения:
1) в центр – непосредственно руководителю филиала центра либо руководителю центра по адресу: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94–99–95, интернет – ресурс: www.con.gov.kz;
2) на портале – по номеру телефона единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг (1414).
13. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя и центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации услугодателя, при этом услуголучателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу).
В центре подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра. Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы услугополучателю сообщается в письменном виде по почте в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
О результатах рассмотрения жалобы услугополучателю сообщается в письменном виде по почте в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
После отправки электронного обращения через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

6) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіге жазбаша шағым беру арқылы жіберіледі.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде дөрекі қызмет көрсету туралы шағымды қызмет алушы мынадай жолмен береді:
1) орталықта – орталық филиалының басшысына тікелей не Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй мекенжайы, 8 (7172) 94-99-95 телефоны, www.con.gov.kz. интернет-ресурсы бойынша орталық басшысына береді;
2) порталда – мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі бойынша (1414) береді.
13. Шағым құзыретіне шағымда көтерілген мәселелерді шешу кіретін субъектінің немесе лауазымды адамның атына жіберілуге тиіс.
Шағымда шағым берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болса), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым берген кезде іс-әрекетіне шағым беріліп отырған субъектінің атауы немесе лауазымды адамдардың лауазымы, тегі және аты-жөні, шағым беру себебі мен талаптары көрсетіледі.
14. Қызмет беруші мен орталықтың атына түскен қызмет алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Қабылданған шағым қызмет берушінің ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі, бұл ретте қызмет алушыға күні мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Орталықта қолма-қол және пошта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оның орталықтың кеңсесiнде тіркелгені болып табылады (мөртабан, кiрiс нөмiрi және тiркелген күні шағымның екiншi данасына немесе шағымға iлеспе хатқа қойылады). Қызмет алушының шағымы қабылданғаны туралы растау үшін оған шағымды қабылдаған адам талон береді, онда шағымның нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiледі.
Шағым тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қызмет алушыға оны қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Қызмет алушының уәкілетті органның атына түскен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі шағымы ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағым тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қызмет алушыға оны қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Портал арқылы электрондық өтініш жіберілгеннен кейін порталда қызмет алушы өзінің "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, ол мемлекеттік орган өтінішті өңдеген кезде жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).

15. В случаях несогласия с результатами рассмотрения жалобы услугодателя, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования
16. Особенности оказания государственной услуги лицам, относимым к социально уязвимым слоям населения, с учетом отсутствия возможности их личной явки к услугодателю и (или) в центр обслуживания населения отсутствуют;
17. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет–ресурсах услугодателя kds.gov.kz и государственного органа, разработавшего стандарт государственной услуги minregion.gov.kz;

15. Қызмет берушінің шағымды қарау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Өзге талаптар
16. Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын адамдардың қызмет берушіге және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығына өздерінің келу мүмкіндігінің болмауына байланысты оларға мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері жоқ.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жерлердің мекенжайлары қызмет берушінің kds.gov.kz және көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеп шығарған мемлекеттік органның minregion.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.

18. При обращении услугополучателя через веб–портал «электронного правительства» или веб–портал «Е–лицензирование» посылается запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
19. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа осуществляется через «личный кабинет» услугоплучателя;
20. Номер Единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Адреса и графики работ центров
№ п/п
Наименование центра
Адрес
расположения центра
Номер телефона операционного зала
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Акмолинской области
город Кокшетау, улица Ауезова, 189 «а»
40-10-76
40-10-76
приемная
2
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Актюбинской области
город Актобе, улица Тургенева, 109
56-40-34
56-57-87
приемная
3
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Алматинской области
город Талдыкорган, улица Тауелсиздик, 67 «б»
21-24-35
24-41-33
приемная
4
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Атырауской области
город Атырау, улица Авангардская, 2-23 «б»
21-29-42
21-37-17
приемная
5
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Восточно-
Казахстанской области
город Усть-Каменогорск, улица Белинского, 37 «а»
78-42-90
78-42-36
приемная
6
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Жамбылской области
город Тараз, проспект Абая, 232
56-90-07
56-90-01
приемная
7
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Западно-Казахстанской
области
город Уральск, улица Жамбыла, 81
28-29-14
28-29-14
приемная
8
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Карагандинской области
город Караганда, улица Чкалова, 7
44-64-61
41-12-85
приемная
9
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Костанайской области
город Костанай, улица Тарана, 114
53-46-15
54-10-20
приемная
10
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Кызылординской области
город Кызылорда, улица Муратбаева, б/н
23-08-05
23-07-16
приемная
11
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области
город Актау, 15 микрорайон, 67 «б»
42-21-25
42-23-11
приемная
12
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Павлодарской области
город Павлодар, улица Павлова, 48
33-47-54
33-47-35
приемная
13
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Ауэзова, 157
33-31-03
33-12-57
приемная
14
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по Южно-Казахстанской области
город Шымкент, улица Мадели кожа, б/н
21-48-96
30-06-79
приемная
15
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по городу Алматы
город Алматы, улица Жандосова, 51
247-14-33
247-16-25
приемная
16
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по городу Астана
город Астана, проспект Республики, 43А
57-07-71
57-07-71
приемная
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Физическое лицо _________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)        Дата заполнения: «___» ________20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация
по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель _________ ______________________________________________
(подпись)    фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: « ___ » _________ 20 __ года
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма сведений к лицензии на проектную деятельность
Сведения о квалификации заявителя для физического лица и инженерно-
технических работников юридического лица
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении
лицензии на І категорию)

18. Қызмет алушы "электронды үкімет" веб-порталы немесе "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы өтініш берген кезде қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында сұрау жіберіледі.
19. Қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету дәрежесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі қызмет алушының "жеке кабинеті" арқылы жүзеге асырылады.
20. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының нөмірі – 1414.
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Орталықтардың мекенжайлары мен жұмыс кестесі
Р/с
Орталықтың атауы
Орталық орналасқан мекенжай
Операциялық залдың телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесi, 189 "а"
40-10-76
40-10-63 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 109
56-40-34
56-57-87 қабылдау бөлмесі
3
Алматы облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесi, 67 "б"
21-24-35
24-41-33 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Атырау қаласы, Авангардская көшесi, 2-23 "б"
21-29-42
21-37-17 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесi, 37 "а"
78-42-90
78-42-36 қабылдау бөлмесі
6
Жамбыл облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
56-90-07
56-90-01 қабылдау бөлмесі
7
Батыс Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесi, 81
28-29-14
28-29-14 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесi, 7
44-64-61
41-12-85 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесi, 114
53-46-15
54-10-20 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесi, н/ж
23-08-05
23-07-16 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15-шағын аудан, 67 "б"
42-21-25
42-23-11 қабылдау бөлмесі
12
Павлодар облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесi, 48
33-47-54
33-47-35 қабылдау бөлмесі
13
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесi, 157
33-31-03
33-12-57 қабылдау бөлмесі
14
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделi қожа көшесi, н/ж
21-48-96
30-06-79 қабылдау бөлмесі
15
Алматы қаласы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51
247-14-33
247-16-25 қабылдау бөлмесі
16
Астана қаласы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А
57-07-71
57-07-71 қабылдау бөлмесі
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін
жеке тұлғаның
ӨТІНІШІ
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште ________________________________________ беруді сұраймын.
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою керек)
Жеке тұлғаның тұратын жері __________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызмет жүзеге асырылатын мекенжай(лар) ______________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Қоса берілген құжаттар _______________________________________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыс деректері болып
табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сот лицензияланатын қызмет түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні
әрі жарамды болып табылатыны куәландырылады.
Жеке тұлға ____________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны
(бар болса) Толтырылған күні: 20__ жылғы "___" _________.
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін
заңды тұлғаның
ӨТІНІШІ
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште ________________________________________ беруді сұраймын.
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою керек)
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызмет жүзеге асырылатын мекенжай(лар) ______________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Қоса берілген құжаттар _______________________________________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыс деректері болып
табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сот лицензияланатын қызмет түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні
әрі жарамды болып табылатыны куәландырылады.
Басшы ____________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны Толтырылған күні: 20__ жылғы "___" _________.
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Жобалау қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Жеке тұлға үшін өтініш берушінің біліктілігі және заңды тұлға үшін
инженер-техник қызметкерлері туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ лицензияны І санатқа қайта
ресімдеген кезде толтырылады)

1) ФИО ______________________________________________________________
2) Должность ________________________________________________________
3) Работает в данной организации ____________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы ______________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения __________________________________
6) Год окончания ____________________________________________________
7) Квалификация по диплому __________________________________________
8) Наличие допуска для работ в районах повышенной сейсмической
опасности ___________________________________________________________
(указать номер документа, дату и место выдачи)
Сведения о производственной базе
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении
лицензиий с присвоением категорий)
9) Адрес производственной базы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
10) Площадь _________________________________________________________
11) Номер свидетельства о регистрации недвижимости __________________
_____________________________________________________________________
12) Номер договора об аренде ________________________________________
13) База оснащена (необходимо поставить знак «Х» в случае наличия):
Административно-производственными зданиями и помещениями,
необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида
лицензируемого вида деятельности ____________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
_____________________________________________________________________
14) Реквизиты утвержденной инструкции по системе контроля качества,
регламентирующей надлежащие выполнение работ и обеспечение качества
(нормоконтроль, контроль качества производства работ)
_____________________________________________________________________
15) Реквизиты утвержденных правил и инструкций по системе охраны
труда и техники _____________________________________________________
Иные требования
(заполняется при получении и переоформлении лицензий І и ІІ
категорий)
16) Опыт работы:_____________________________________________________
17) Реализованные объекты ___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

1) ТАӘ ______________________________________________________________
2) Лауазымы _________________________________________________________
3) Осы ұйымда ________________________________________ жұмыс істейді.
(тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтінін көрсету)
4) Жұмыс өтілі ______________________________________________________
(мамандығы бойынша және атқарып отырған жұмысындағы
өтілін көрсету)
5) Оқу орнының атауы ________________________________________________
6) Бітірген жылы ____________________________________________________
7) Дипломы бойынша біліктілігі ______________________________________
8) Сейсмикалық қаупі жоғары аудандарда жұмыс істеуге рұқсатының болуы
_____________________________________________________________________
(құжаттың нөмірін, берілген күні мен орнын көрсету)
Өндірістік база туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта
ресімдеген кезде толтырылады)
9) Өндірістік базаның мекенжайы _____________________________________
_____________________________________________________________________
10) Ауданы __________________________________________________________
11) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі ______________
_____________________________________________________________________
12) Жалға алу туралы шарттың нөмірі _________________________________
13) База мыналармен жарақталған: (болған жағдайда, "Х" белгісін қою
қажет)
Өтініш берілген жұмыс түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші
түрін орындау үшін қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және
үй-жайлармен ________________________________________________________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен ___________
_____________________________________________________________________
14) Жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін
регламенттейтін сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулықтың
деректемелері (норманы бақылау, жұмыс жүргізудің сапасын бақылау) ___
_____________________________________________________________________
15) Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша
бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтардың деректемелері ______________
_____________________________________________________________________
Өзге талаптар
(лицензия алған және лицензияны І және ІІ қайта ресімдеген кезде
толтырылады)
16) Жұмыс тәжірибесі ________________________________________________
17) Іске қосылған объектілер ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

18) Реквизиты актов ввода в эксплуатацию и актов выполненных работ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19) Реквизиты отзывов по реализованным объектам _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии
вне зависимости от запрашиваемой категории)
20) Наименование: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
21) Еденица измерения _______________________________________________
22) Количество ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
23) Срок эксплуатации _______________________________________________
24) Характеристики (марки, мощности) качественный состав ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
25) Примечание ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
_____________________________________________________________________
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________ ___________________________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
_______________ 20 ____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон, факс,
е-mail)
_____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ _____________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество)
Место печати ______________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20 __ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи  ________________________________________________________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ __________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество)
_______________ 20 ____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
От __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон,
факс, е-mail)
_____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ _____________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Место печати ______________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20 __ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2013 года № 1254
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 07 октября 2010 года № 1036
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на строительно-монтажные работы» 1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы» (далее – государственная услуга).

18) Пайдалануға беру актілерінің және орындалған жұмыстар актілерінің
деректемелері _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19) Іске қосылған объектілер бойынша пікірлердің деректемелері ______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде толтырылады)
20) Атауы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21) Өлшем бірлігі ___________________________________________________
22) Саны ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
23) Пайдалану мерзімі _______________________________________________
24) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
25) Ескертпе ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуді сұраймын.
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі _________, сериясы ____________,
№ ______________, кім берді _______________ қашан берді _____________
Банктік шоты (бар болса) ____________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуді сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс,
e-mail)
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдары (өкілдігі, объектілері, пункттері, учаскелері) ___________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ____________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны 20__ жылғы _________________________
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның
телнұсқасын беруді сұраймын.
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі __________, сериясы ___________,
№ ______________, кім берді _______________ қашан берді _____________
Банктік шоты (бар болса) ____________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
"Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
8-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның
телнұсқасын беруді сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс,
e-mail)
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдары (өкілдігі, объектілері, пункттері, учаскелері) ___________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ____________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны 20__ жылғы ___________________
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 22 қарашадағы
№ 1254 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 қазандағы
№ 1036 қаулысымен
бекітілген
"Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).

2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.
3. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан и департаменты государственного архитектурно–строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб–портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в центр или портал составляет пятнадцать рабочих дней для выдачи и переоформления лицензии, и два рабочих дня для выдачи дубликата лицензии (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 20 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии строительно-монтажные работы, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном виде в сроки, установленные в подпункте 1) пункта 5 настоящего стандарта. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя
7. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и дубликата лицензии, 1 МРП за переоформление лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.
3. Қызмет берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау департаменттері (бұдан әрі – қызмет беруші), олардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.e.gov.kz немесе "Е-лицензиялау" веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) қызмет алушы орталыққа немесе порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі лицензияны беру және қайта ресімдеу үшін он бес жұмыс күнін, лицензияның телнұсқасын беру үшін екі жұмыс күнін құрайды (құжаттардың қабылданған күні мен берілген күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін ең көп рұқсат етілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берілген күні қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандарттың 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мерзімде порталда қызмет берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе қызмет алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылып, қызмет беруші басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады не өтініш электронды түрде берілген жағдайда, электронды құжат нысанында не өтініш қағаз түрінде берілген жағдайда, қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым алынады және ол лицензияны және лицензияның телнұсқасын беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК), лицензияны қайта ресімдеу үшін 1 АЕК-ті құрайды.
Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге портал арқылы электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.
3. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно–коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан и департаменты государственного архитектурно–строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб–портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в центр или портал составляет пятнадцать рабочих дней для выдачи и переоформления лицензии, и два рабочих дня для выдачи дубликата лицензии (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 20 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на изыскательскую деятельность, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном виде в сроки, установленные в подпункте 1) пункта 5 настоящего стандарта. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и дубликата лицензии, 1 МРП за переоформление лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на изыскательскую деятельность через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.
3. Қызмет берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау департаменттері (бұдан әрі – қызмет беруші), олардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.e.gov.kz немесе "Е-лицензиялау" веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) қызмет алушы орталыққа немесе порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі лицензияны беру және қайта ресімдеу үшін он бес жұмыс күнін, лицензияның телнұсқасын беру үшін екі жұмыс күнін құрайды (құжаттардың қабылданған күні мен берілген күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін ең көп рұқсат етілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берілген күні қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандарттың 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мерзімде порталда қызмет берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында іздестіру қызметіне лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе қызмет алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылып, қызмет беруші басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады не өтініш электронды түрде берілген жағдайда, электронды құжат нысанында не өтініш қағаз түрінде берілген жағдайда, қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым алынады және ол лицензияны және лицензияның телнұсқасын беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК), лицензияны қайта ресімдеу үшін 1 АЕК-ті құрайды.
Іздестіру қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге портал арқылы электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.
3. Наименование услугодателя: Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан и Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, городов Астана и Алматы (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения услугополучателя в центр или на портал составляет пятнадцать рабочих дней для выдачи и переоформления лицензии и два рабочих дня для выдачи дубликата лицензии (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения - не более 20 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление лицензии и выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, или в случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном виде в сроки, установленные в подпункте 1) пункта 5 настоящего стандарта.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.
3. Қызмет берушінің атауы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау департаменттері (бұдан әрі – қызмет беруші), олардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.e.gov.kz немесе "Е-лицензиялау" веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) қызмет алушы орталыққа немесе порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі лицензияны беру және қайта ресімдеу үшін он бес жұмыс күнін, лицензияның телнұсқасын беру үшін екі жұмыс күнін құрайды (құжаттардың қабылданған күні мен берілген күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін ең көп рұқсат етілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берілген күні қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандарттың 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мерзімде порталда қызмет берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе қызмет алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылып, қызмет беруші басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады не өтініш электронды түрде берілген жағдайда, электронды құжат нысанында не өтініш қағаз түрінде берілген жағдайда, қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и дубликата лицензии, 1 МРП за переоформление лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
8. График работы:
1) центр – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Мобильные филиалы центров осуществляют прием документов согласно утвержденным совместно с территориальными управлениями миграционной полиции и местными исполнительными органами графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
2) портала - круглосуточно.
9. Для получения государственной услуги потребитель представляет перечень документов:
1) в департаменты или в центр при получении лицензии на первом этапе:
заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя - для юридического лица;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия правоустанавливающего документа на земельный участок принадлежащего проектной компании на праве собственности или на
праве землепользования;
копию заключения экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации на стадии нулевого цикла строительства;
копия договора с банком-агентом;
копия справки из банка-агента о наличии собственного капитала для строительства жилого здания в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания или в размере не менее эквивалентной стоимости строительства нулевого цикла;
нотариально засвидетельствованные копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, договоров субподряда подтверждающих наличие опыта возведения жилых зданий у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов
уставного капитала в уставном фонде проектной компании, в том числе в качестве заказчика, не менее трех лет;
нотариально засвидетельствованные копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, наличие опыта сдачи в эксплуатацию в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не менее ста квартир у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании;
копия справки из банка-агента о наличии у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании собственного капитала в размере не менее ста тысяч месячных расчетных показателей.

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым алынады және ол лицензияны және лицензияның телнұсқасын беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК), лицензияны қайта ресімдеу үшін 1 АЕК-ті құрайды.
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын ғимараттар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге портал арқылы электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталық – көрсетілетін мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша күн сайын, дүйсенбі мен сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау "электрондық кезек" тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Қызмет алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті "брондауға" болады.
Орталықтардың ұтқыр филиалдары құжаттарды қабылдауды көші-қон полициясының аумақтық басқармаларымен бірге жергілікті атқарушы органдар бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес;
2) порталда – тәулік бойы.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
1) бірінші кезеңде лицензия алған кезде департаменттерге немесе орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
өтініш берушінің салық органында есепте тұрғаны туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
жобалау компаниясына меншік құқығында немесе жер пайдалану құқығында тиесілі жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі;
құрылыстың нөлдік сатысындағы жобалау (жобалау-смета) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысының көшірмесі;
агент-банкпен шарттың көшірмесі;
тұрғын ғимартты салу үшін агент-банктің тұрғын ғимаратты салу құнының кемінде он бес пайызы мөлшерінде немесе нөлдік циклдегі құрылыс құнына балама мөлшерде меншікті қаражатының бар екені туралы анықтамасының көшірмесі;
қол қойылған пайдалануға беру актілерінің, жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының, оның ішінде тапсырыс беруші ретіндегі құрылтайшының тұрғын ғимараттарды тұрғызуда кемінде үш жыл тәжірибесінің бар екенін растайтын қосалқы мердігерлік шарттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері;
қол қойылған пайдалануға беру актілерінің нотариалды куәландырылған көшірмелері, жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының кемінде жүз пәтерді Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде пайдалануға беру тәжірибесінің болуы;
жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының кемінде жүз мың айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде меншікті капиталының бар екені туралы агент-банк анықтамасының көшірмесі;

2) в департаменты или в центр при получении лицензии на втором этапе:
заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя - для юридического лица;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия заключения экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации объекта строительства;
копия акта промежуточной приемки о завершении нулевого цикла строительства;
копия справки из банка-агента о наличии депозитов дольщиков в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания в банке-агенте, внесенных в соответствии с договорами о долевом участии в жилищном строительстве;
копия справки из банка-агента о наличии собственного капитала для завершения строительства в полном объеме либо собственного капитала в размере не менее двадцати пяти процентов от стоимости строительства жилого здания и соглашения с инвестором о предоставлении инвестиций, достаточных для завершения строительства;
копия договора с организацией, оказывающей инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
3) в департаменты или в центр при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 5 и 6 к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) в департаменты или в центр при выдаче дубликата лицензии:

2) екінші кезеңде лицензия алған кезде департаменттерге немесе орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
құрылыс объектісінің жобалау (жобалау-смета) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысының көшірмесі;
құрылыстың нөлдік циклінің аяқталғаны туралы аралық қабылдау актісінің көшірмесі;
агент-банкте үлескерлердің тұрғын ғимарат құрылысы құнының кемінде он бес пайызы мөлшерінде тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарға сәйкес енгізілген депозитінің бар екені туралы агент-банк анықтамасының көшірмесі;
құрылысты аяқтау үшін толық көлемде меншікті қаражатының не тұрғын ғимарат құрылысы құнының кемінде жиырма бес пайызы мөлшерінде меншікті қаражатының бар екені туралы агент-банк анықтамасының және құрылысты аяқтау үшін жеткілікті инвестиция беру туралы инвестормен келісімнің көшірмесі;
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсететін ұйыммен шарттың көшірмесі;
3) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде департаменттерге немесе орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
4) лицензияның телнұсқасын берген кезде департаменттерге немесе орталыққа:

заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 7 и 8 настоящего стандарта.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о лицензии, о наличии земельного участка, принадлежащего проектной компании на праве собственности или на праве землепользования являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
5) на портале при получении лицензии на первом этапе:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
6) на портале при получении лицензии при получении лицензии на втором этапе:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно подпунктов 2) пункта 9 настоящего стандарта - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
7) на портале при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 к настоящему стандарту;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
данные лицензии и приложения к лицензии;

заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерді, лицензия туралы, жобалау компаниясына меншік құқығында немесе жер пайдалану құқығында тиесілі жер учаскесінің бар-жоғы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында орталықтың қызметкері өзі алады;
5) бірінші кезеңде лицензия алған кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
осы стандарттың 9-тармағының 1) тармақшасына сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер мен құжаттар, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
6) екінші кезеңде лицензия алған кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
осы стандарттың 9-тармағының 2) тармақшасына сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер мен құжаттар, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
7) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкерді қайта тіркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
лицензияның және лицензияға қосымшаның деректері;

8) на портале при выдаче дубликата лицензии - запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 7 и 8 к настоящему стандарту;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
При отказе в приеме документов работником центра услугополучателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Порядок обжалования
11. Жалобы в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору услугополучателя путем обращения:
1) к руководителю услугодателя, график приема граждан размещен на интернет-ресурсе услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz;
2) на «телефон доверия» услугодателя по номерам 8 (7172) 74-22-43, 74-19-45;
3) в раздел «вопросы-ответы» интернет-ресурса услугодателя: www.ads.gov.kz;
4) на блог руководителя услугодателя (страница «Блог председателя услугодателя» интернет-ресурса услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz);
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный у услугодателя по адресу: 010000, г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10;
6) с письменной жалобой к услугодателю по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10.
12. Жалобы на не корректное обслуживание при оказании государственной услуги услугополучателем направляются путем обращения:
1) в центр – непосредственно руководителю филиала центра либо руководителю центра по адресу: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет – ресурс: www.con.gov.kz;
2) на портале – по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг (1414).

8) лицензияның телнұсқасын берген кезде порталға – заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі.
10. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынса;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмесе;
3) қызмет алушы біліктілік талаптарына сай келмесе;
4) өтініш берушіге қатысты оның қызметтің жекелеген түрімен айналысуына тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болса;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот қызмет алушыға лицензия алуға тыйым салса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарылған жағдайда, орталық қызметкері қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
3. Шағымдану тәртібі
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым қызмет алушының қалауы бойынша;
1) азаматтарды қабылдау кестесі қызмет берушінің интернет-ресурсында: www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша орналасқан қызмет берушінің басшысына;
2) қызмет берушінің 8 (7172) 74-22-43, 74-19-45 нөмірлері бойынша "сенім телефонына";
3) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсындағы "сұрақ-жауап" бөліміне;
4) қызмет беруші басшысының блогына (www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсының "Қызмет беруші төрағасының блогы" парағына);
5) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіге жазбаша шағым беру арқылы жіберіледі.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде дөрекі қызмет көрсету туралы шағымды қызмет алушы мынадай жолмен береді:
1) орталықта – орталық филиалының басшысына тікелей не Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй мекенжайы, 8 (7172) 94-99-95 телефоны, www.con.gov.kz. интернет-ресурсы бойынша орталық басшысына береді;
2) порталда – мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі бойынша (1414) береді.

с 9.00 до 18.30 перерыв на обед с 13.00 до 14.30 в рабочие дни
8 (7162) 25-20-40
25-32-23 приемная
2
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Актюбинской области
город Актобе, проспект Абылхаир хана, 40
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7132) 55-13-11
54-29-45 приемная
3
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Алматинской области
город Талдыкорган, улица Шевченко, 131
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7282) 21-10-83
27-35-47, 27-35-48 приемная
4
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Атырауской области
город Атырау, улица Айтеке би,
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7122) 27-11-16
27-09-58 приемная
5
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Восточно-Казахстанской области
город Усть-Каменогорск, улица Казахстана, 27
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7232) 24-79-55
26-09-20, 57-78-71 приемная
6
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Западно-Казахстанской области
город Уральск, улица Хамида Чурина, 116/160
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7112) 51-43-61
51-52-31, 51-43-61 приемная
7
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Жамбылской области
город Тараз, улица Желтоксан, 78
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7262) 43-67-43
43-74-57 приемная
8
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Карагандинской области
город Караганда, улица Толебаева, 14
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7212) 56-27-63
56-88-58 приемная
9
Департамент государственного архитектурно- строительного контроля и лицензирования по Костанайской области
город Костанай, улица Толстого, 74
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7142) 57-51-09
57-51-09 приемная
10
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Кызылординской области
город Кызылорда, улица Скаткова, 96
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7242) 23-03-27
23-02-39, 23-03-27 приемная
11
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Мангистауской области

жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8 (7162) 25-20-40
25-32-23 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 40
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7132) 55-13-11
54-29-45 қабылдау бөлмесі
3
Алматы облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі, 131
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7282) 21-10-83
27-35-40, 27-35-48 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7122) 27-11-16
27-09-58 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 27
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7232) 24-79-55
26-09-20, 57-78-71 қабылдау бөлмесі
6
Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Орал қаласы, Хамид Чурин көшесі, 116/160
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7112) 51-43-61
51-52-31, 51-43-61 қабылдау бөлмесі
7
Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 78
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7262) 43-67-43
43-74-57 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Қарағанды қаласы, Төлебаев көшесі, 14
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7212) 56-27-63
56-88-58 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Қостанай қаласы, Толстой көшесі, 74
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7142) 57-51-09
57-51-09 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Қызылорда қаласы, Скатков көшесі, 96
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7242) 23-03-27
23-02-39, 23-03-27 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті

1. Год рождения _______________________________________________
2. Паспортные данные __________________________________________
(серия, №, кем и когда выдан)
3. Образование ________________________________________________
_____________________________________________________________________
(при наличии специальности, № диплома (иного документа), наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о регистрации хозяйствующего субъекта (в
случае необходимости ________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
5. Домашний адрес _____________________________________________
6. Место работы _______________________________________________
7. Расчетный счет (если имеется) ______________________________
_____________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
8. Прилагаемые документы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ _____________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2013 года № 1254
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 2013 года № 89
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности в сфере архитектуры, градостроительства
и строительства
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2015 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Туған жылы _______________________________________________________
2. Паспортының деректері ____________________________________________
(сериясы, №, кім және қашан берді)
3. Білімі ___________________________________________________________
(мамандығы болған жағдайда, дипломның (басқа құжаттың) №,
оқу орынының атауы, бітірген жылы)
4. Шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеу туралы куәлік (қажет болған
жағдайда) ___________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
5. Үйінің мекенжайы _________________________________________________
6. Жұмыс орны _______________________________________________________
7. Есеп айырысу шоты (бар болса) ____________________________________
_____________________________________________________________________
(шоттың №, банктің атауы мен орналасқан жері)
8. Қоса берілген құжаттар: __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 22 қарашадағы
№ 1254 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 ақпандағы
№ 89 қаулысымен
бекітілген
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметті жүзеге
асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың тізбесі
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2015 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.