О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2013 года № 109 "Вопросы Министерства регионального развития Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2013 года № 1343. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2013 года № 109 «Вопросы Министерства регионального развития Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 2, ст. 94) следующие изменения и дополнения:
в Положении Министерства регионального развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в 1. Функции центрального аппарата:
цифру «1» исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) мониторинг Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны путем формирования отчета о реализации и проекта заключения на основе информации о реализации, представляемой центральными государственными и местными исполнительными органами, а также его размещение на веб-портале (за исключением информации секретного характера и для служебного пользования);»;
дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
«2-1) разработка поэтапно на каждый среднесрочный период Плана мероприятий по реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны;
2-2) согласование программ развития области, города республиканского значения, столицы и плана мероприятий по их реализации;»;
дополнить подпунктом 39-1) следующего содержания:
«39-1) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области архитектуры, градостроительства, строительства, развития производственной базы строительной индустрии;»;
подпункт 55) изложить в следующей редакции:
«55) разработка и утверждение правил образования физическими и юридическими лицами, выполняющими экспертизу проектов (включая государственную экспертизу), экспертных комиссий и привлечение специалистов для участия в экспертизе;»;
подпункт 79) изложить в следующей редакции:
«79) разработка и внесение в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию государственной политики в сфере жилищных отношений;»
дополнить подпунктами 90-1), 90-2), 90-3), 90-4), и 90-5) следующего содержания:
«90-1) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области жилищных отношений;

"Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 ақпандағы № 109 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 желтоқсандағы № 1343 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 ақпандағы № 109 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 2, 94-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
1) Орталық аппараттың функцияларында:
«1» деген сан алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар ұсынатын іске асыру туралы есепті және іске асыру туралы ақпараттың негізінде қорытынды жобаны қалыптастыру арқылы Елді аумақтық-кеңістіктік дамытудың болжамды схемасының мониторингі, сондай-ақ оны веб-порталда орналастыру (құпия сипаттағы және қызмет бабында пайдаланылатын ақпаратты қоспағанда);»;
мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«2-1) кезең-кезеңімен әрбір орта мерзімді кезеңге Елді аумақтық-кеңістіктік дамытудың болжамды схемасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу;
2-2) облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы дамыту бағдарламаларын және оларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын келісу;»;
мынадай мазмұндағы 39-1) тармақшамен толықтырылсын:
«39-1) сәулет, қала құрылысы, құрылыс, құрылыс индустриясының өндірістік базасын дамыту саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;»;
55) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«55) жобаларға сараптаманы (мемлекеттік сараптаманы қоса алғанда) орындайтын жеке және заңды тұлғалардың сарапшылық комиссиялар құру қағидаларын әзірлеу мен бекіту және сараптамаға қатысу үшін мамандарды тарту;»;
79) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«79) тұрғын үй қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу;»;
мынадай мазмұндағы 90-1), 90-2), 90-3), 90-4) және 90-5) тармақшалармен толықтырылсын:
«90-1) тұрғын үй қатынастары саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;

90-2) осуществление мониторинга предоставления жилищной помощи;
90-3) осуществление методического обеспечения внедрения современных методов управления в организациях, предоставляющих жилищно-эксплуатационные и коммунальные услуги;
90-4) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области регулирования земельных отношений;
90-5) утверждение классификатора целевого назначения земель на основе проектов (схем) зонирования земель;»;
подпункт 93) изложить в следующей редакции:
«93) проведение экспертизы проектов и схем республиканского значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;»;
в 2. Функции ведомства:
цифру «2» исключить;
дополнить подпунктом 45-1) следующего содержания:
«45-1) реализация государственной политики в области регулирования земельных отношений;»;
подпункт 72) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

90-2) тұрғын үй көмегін көрсету мониторингін жүзеге асыру;
90-3) тұрғын үй-пайдалану және коммуналдық қызметтер көрсететін ұйымдарға басқарудың қазіргі заманғы әдістерін енгізуді әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
90-4) жер қатынастарын реттеу саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;
90-5) жерді аймақтарға бөлу жобалары (схемалары) негізінде жердің нысаналы мақсатының жіктемесін бекіту;»;
93) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«93) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын республикалық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;
2. Ведомстволардың функцияларында:
«2» деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 45-1) тармақшамен толықтырылсын:
«45-1) жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;»;
72) тармақша алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов