Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1570. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2015 года № 751
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.09.2015 № 751 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра юстиции РК от 24.04.2015 г. № 233.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация филиалов и представительств»;
2) стандарт государственной услуги «Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств»;
5) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)»;
6) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача справки из государственной базы данных «Юридические лица».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1570
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация юридических лиц, учетная
регистрация филиалов и представительств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация филиалов и представительств» (далее – государственная услуга).

Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1570 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 қыркүйектегі № 751 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.09.2015 № 751 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1570 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz
(далее – портал).
Государственная услуга через портал оказывается для юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
В случае оказания государственной услуги в электронной форме государственная регистрация юридических лиц относящихся к субъектам малого предпринимательства осуществляется на основании уведомления, поступающего в государственную базу данных «Юридические лица» через портал автоматически.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетная регистрация их филиалов (представительств), а также государственная регистрация юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы, (за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым), производится не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
государственная регистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, (за исключением политических партий, учетная регистрация их филиалов и представительств) производится не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная регистрация политических партий и учетная регистрация их филиалов (представительств) производится не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
В центр услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынуды:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) жүзеге асырады;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш берушінің электрондық - цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалар үшін мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда көрсетілетін жағдайда шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу портал арқылы «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқорына хабарламаның түсуі негізінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу, сондай-ақ Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығына қатысушы заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын, (өкілдіктерін) қоспағанда) қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі;
үлгілік жарғы болып табылмайтын, қызметін жарғы негізінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ акционерлік қоғамдарды мемлекеттік тіркеу (саяси партияларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда), қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Саяси партияларды мемлекеттік тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірілмей жүргізіледі.
Орталыққа көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;

2) на портале – государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства осуществляется в уведомительном порядке и оказывается в течение одного рабочего дня.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
справка о государственной регистрации юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства по форме, установленной Правительством Республики Казахстан либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 14 настоящего стандарта;
на портале «в личный кабинет» направляется уведомление о государственной регистрации юридического лица относящегося к субъекту малого предпринимательства либо в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателем.
7. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» согласно приложению 1 к настоящему стандарту и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
8. График работы:
1) услугодателей:
в Комитете регистрационной службы и оказания правовой помощи (далее – Комитет) – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
в территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) центра – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3) портал – круглосуточно (за исключением технических перерывов, в связи с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги (за исключением регистрации юридических лиц относящихся к субъектам малого предпринимательства) при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю или в центр:

2) порталда – шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу хабарлама тәртібімен жүзеге асырылады және бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы анықтама беру не осы стандарттың 14-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
порталда – «жеке кабинетіне» шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркеу орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда, төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші:
Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінде (бұдан әрі – Комитет) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) орталықтарда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
3) порталда – тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды тіркеуді қоспағанда) үшін көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат арқылы өкіліне) көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1) заявление по форме установленной Министерством, согласно приложениям 234, и 5 к настоящему стандарту;
2) устав или положение юридического лица либо положение филиала и представительства;
уставы (положения) юридических лиц, относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства, их филиалов и представительств, за исключением уставов (положений) акционерных обществ, их филиалов и представительств не предоставляются;
3) протокол учредительного собрания (для общественных и религиозных объединений – конференция, съезд), принявшего устав, подписанный председателем и секретарем собрания (конференции, съезда) либо решение уполномоченного органа юридического лица либо учредителя о создании юридического лица;
4) квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
5) документ, удостоверяющий личность руководителя (индивидуальный идентификационный номер) и учредителя юридического лица (в случае, если учредителем является юридическое лицо – бизнес-идентификационный номер) (за исключением учредителей хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг);
6) общественными объединениями дополнительно предоставляются список граждан-инициаторов с указанием фамилии, имени, отчества, числа, месяца, года рождения, индивидуального идентификационного номера, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи;
7) религиозными объединениями дополнительно предоставляются список граждан-инициаторов и руководящего органа создаваемого религиозного объединения с указанием фамилии, имени, отчества, числа, месяца, года рождения, индивидуального идентификационного номера и сведения о документе удостоверяющих личности, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи на электронном и бумажном носителях; печатные религиозные материалы, раскрывающие историю возникновения и основы вероучения, и содержащие сведения о соответствующей ему религиозной деятельности;
8) политическими партиями дополнительно предоставляются программа партии; списки членов партии, в составе которых должно быть не менее сорока тысяч членов партии, представляющих структурные подразделения (филиалы и представительства) партии во всех областях, городе республиканского значения и столице, численностью не менее шестисот членов партии в каждой из них с указанием фамилии, имени, отчества, месяца, года рождения, номера документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, индивидуального идентификационного номера, адреса места жительства;

1) осы стандартқа 234 және 5-қосымшаларға сәйкес Министрлік белгілеген нысандағы өтініш;
2) заңды тұлғаның жарғысын немесе ережесі не филиалдың және өкілдіктің ережесі;
акционерлiк қоғамдардың, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiнiң жарғыларын (ережелерiн) қоспағанда, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалардың, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiнiң жарғылары (ережелерi) мемлекеттік тiркеу кезінде ұсынылмайды;
3) жиналыс (конференция, съезд) төрағасы мен хатшысы қол қойған, жарғыны қабылдаған құрылтай жиналысының (қоғамдық және діни бірлестіктер үшін – конференция, съезд) хаттамасы немесе заңды тұлғаның уәкілетті органының не құрылтайшының заңды тұлғаны құру туралы шешімі;
4) түбіртек немесе бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенін растайтын құжат;
5) заңды тұлға басшысының (жеке сәйкестендіру нөмірі) және құрылтайшысының (егер құрылтайшы заңды тұлға болып табылса, бизнес сәйкестендіру нөмірі) жеке басын куәландыратын құжаты (шаруашылық серіктестігі қатысушыларының тізілімін жүргізуді бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімі жүйесін жүргізу бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серіктестер құрылтайшыларын қоспағанда);
6) қоғамдық бірлестіктер қосымша бастамашы азаматтардың тегi, аты, әкесiнің аты, туған күнi, айы, туған жылы, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері, үй мен қызмет телефондары, жеке қолтаңбасы көрсетілген тiзiмiн ұсынады;
7) діни бірлестіктер қосымша тегі, аты, әкесінің аты, күні, айы, туған жылы, жеке сәйкестендіру нөмірі және жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер, тұрғылықты жері, үй мен қызмет телефон нөмірі, өз қолы көрсетілген бастамашы азаматтардың және діни бірлестіктерді құрушы басшы органдардың, электронды және қағаз жеткізгіштегі тізімін; дінтану негіздері және пайда болу тарихын ашатын және оған тиісті діни қызметтер туралы мәліметтерді қамтитын діни баспа материалдарын ұсынады;
8) саяси партиялар қосымша партия бағдарламасын; құрамында олардың әрқайсысының тегiн, атын, әкесiнiң атын, туған айы мен жылын, Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын, құжаттың нөмірін, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрған жерiнiң мекенжайын көрсете отырып, барлық облыстардағы, республикалық маңызы бар қаладағы және астанадағы кемiнде алты жүз мүшесi бар құрылымдық бөлiмшелерді (филиалдар мен өкiлдiктердi) білдіретін кемінде қырық мың партия мүшесi болатын партия мүшелерiнiң тiзiмiн ұсынады;

9) юридическими лицами, относящимся к субъектам среднего и крупного предпринимательства с иностранным участием, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно должны быть представлены:
легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
10) в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, дополнительно предоставляются:
для юридических лиц, предметом деятельности которое является оказание финансовых услуг, предоставляются разрешение Национального  банка Республики Казахстан;
для юридических лиц, которые являются субъектами рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда такое создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, требуется предварительное согласие антимонопольного органа;
для юридических лиц, которые являются субъектами естественных монополий требуется предварительное согласие уполномоченного органа, осуществляющего контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий;
потребительскими кооперативами дополнительно представляется список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества, года рождения и местожительства – для граждан, и сведений о месте нахождения, банковских реквизитах и сведений о государственной регистрации - для юридических лиц;
сельскими потребительскими кооперативами водопользователей дополнительно представляется список членов кооператива с указанием фамилии, имени, отчества, места жительства и данных документа, удостоверяющего личность (индивидуальный идентификационный номер), а также наименования и места нахождения юридических лиц с указанием бизнес-идентификационного номера, также сведения о наличия у членов кооператива водопользователей орошаемых земель сельскохозяйственного назначения;
жилищными и жилищно-строительными кооперативами также представляется список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества, года рождения, индивидуального идентификационного номера и адреса местожительства;

9) егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, шетелдік қатысуы бар орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалар қосымша:
сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірме немесе құрылтайшы – шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасымен қоса берілген басқа да заңдастырылған құжат;
нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге шетелдік құрылтайшы паспортының көшірмесі немесе жеке басын куәландыратын басқа да құжат;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қосымша:
Қызметінің мәні қаржылық қызметтер көрсету болып табылатын заңды тұлғалар үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің рұқсаты беріледі;
тиісті тауар нарығында үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар, өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар үшін мұндай құру Қазақстан Республикасының заңдарында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, монополияға қарсы органның алдын ала келісімі талап етіледі;
табиғи монополиялар субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар үшін табиғи монополиялар саласындағы қызметті бақылауды және реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның алдын ала келісімі;
тұтыну кооперативтерi қосымша азаматтар үшiн – осы кооперативтер мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнiң аты, туған жылы, тұрғылықты жерi, заңды тұлғалар үшiн – тұрған жерi, банк деректемелері туралы және мемлекеттік тiркеу туралы мәлiметтер көрсетілген тiзiм;
су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативтері тегін, атын, әкесінің атын, тұрғылықты жерін және жеке басын куәландыратын құжат деректерін (жеке сәйкестендіру нөмірін), сондай-ақ бизнес-сәйкестендіру нөмірлерін көрсете отырып, заңды тұлғалардың атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып кооператив мүшелерінің тізімін, сондай-ақ су пайдаланушылар кооперативі мүшелерінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы суармалы жерлердің болуы туралы мәліметтер;
тұрғын үй және тұрғын үй-құрылыс кооперативтерi осы кооперативтер мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнің аты, туған жылы, жеке сәйкестендіру нөмірі және тұрғылықты жерiнің мекенжайы көрсетілген тiзiмдi ұсынады.

11) при государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту среднего и крупного предпринимательства, заявление подписывается и подается в регистрирующий орган учредителем или одним из учредителей либо уполномоченным учредителем лицом в случаях, когда единственным учредителем являются иностранец или иностранное юридическое лицо, Правительство Республики Казахстан или государственные органы либо Национальный Банк, с приложением учредительных документов, удостоверенных в нотариальном порядке в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
При государственной регистрации юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, заявление подписывается и подается в регистрирующий орган учредителем (учредителями) либо уполномоченным на то лицом с приложением учредительных документов, удостоверенных в нотариальном порядке в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
12) заявление на учетную регистрацию филиала (представительства) подписывается лицом, уполномоченным юридическим лицом, создающим филиал (представительство), и скрепляется печатью юридического лица.
Положение о филиале (представительстве) юридических лиц утверждаются юридическим лицом, должны предоставить копию устава (положения) и доверенность юридического лица (за исключением филиалов (представительстве) общественных и религиозных объединений), выданная руководителю филиала (представительства).
Учетная регистрация филиалов (представительств) иностранных юридических лиц производится в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан для учетной регистрации филиалов (представительств) юридических лиц Республики Казахстан. Кроме документов, предусмотренных этим порядком, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно представляются легализованная выписка из торгового реестра, учредительные документы или другой легализованный документ иностранного юридического лица, подтверждающие, что иностранное юридическое лицо, создающее филиал (представительство), является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, а также документ, подтверждающий налоговую регистрацию в стране инкорпорации иностранного юридического лица, с указанием номера налоговой регистрации (или его аналога). Документы иностранного юридического лица, создающего филиал (представительство), представляются с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
При создании филиала (представительства) государственным предприятием дополнительно представляется документ, подтверждающий согласие Национального Банка Республики Казахстан либо уполномоченного органа по управлению государственным имуществом (местного исполнительного органа) на создание филиала (представительства).

11) орта және ірі кәсiпкерлiк субъектiсіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттiк тіркеу кезiнде өтiнiшке Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда нотариаттық тәртiппен куәландырылған құрылтай құжаттарын қоса бере отырып, құрылтайшы немесе құрылтайшылардың бiрi шетелдiк жеке немесе заңды тұлға, Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе мемлекеттiк органдар не Ұлттық Банк жалғыз құрылтайшы болып табылатын жағдайларда, құрылтайшының уәкiлеттiк берген адамы қол қояды және тіркеуші органға бередi.
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу кезінде өтінішке Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда нотариаттық тәртiппен куәландырылған құрылтай құжаттарын қоса бере отырып, құрылтайшы (құрылтайшылар) не осыған уәкілеттік берілген адам қол қояды және оны тіркеуші органға береді;
12) филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу үшін өтінішке филиалды (өкілдікті) құратын заңды тұлға уәкілеттік берген адам қол қояды және ол заңды тұлғаның мөрімен бекітіледі.
Заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) туралы ережені заңды тұлға бекітеді, жарғының (ереженің) көшірмелері және заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) басшысына берілген сенімхат (қоғамдық және діни бірлестіктерінің филиалы мен өкілдігін қоспағанда) қосымша ұсынылады.
Шетелдiк заңды тұлғалардың филиалдарын (өкiлдiктерiн) есептік тiркеу Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының филиалдарын (өкiлдiктерiн) есептік тiркеу үшін белгiленген тәртіппен жүргізіледі. Егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгiленбесе, осы тәртiппен көзделген құжаттардан басқа, филиалды (өкілдiкті) құратын шетелдiк заңды тұлғаның шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын сауда тiзiлiмiнің заңдастырылған үзiндi көшiрмесі, шетелдiк заңды тұлғаның құрылтай құжаттары немесе басқа да заңдастырылған құжаты, сондай-ақ салықтық тіркеу нөмірі (немесе оның аналогы) көрсетіле отырып, шетелдік заңды тұлғаның инкорпорация еліндегі салықтық тіркелуін растайтын құжат қосымша ұсынылады. Филиалды (өкiлдiкті) құратын шетелдiк заңды тұлғаның құжаттары нотариат куәландырған қазақ және орыс тiлдеріндегі аудармасымен бірге ұсынылады.
Мемлекеттік кәсіпорын филиал (өкілдік) құрған кезде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкін не мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) филиал (өкілдік) құруға келісімін растайтын құжат қосымша ұсынылады.

10. Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
11. При приеме документов работник услугодателя или центра сверяет документы, указанные в подпункте 5) пункта 9 настоящего стандарта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, в случае несоответствия, документы возвращаются услугополучателю.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При приеме документов центрами услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю.
12. Государственная регистрация юридического лица может быть произведена на основании электронного заявления, поданного посредством сети Интернет, в порядке, определяемом Министерством.
13. Для государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту малого предпринимательства, в регистрирующий орган учредителем (учредителями) подается уведомление о начале осуществления предпринимательской деятельности посредством заполнения электронного документа по форме установленной Министерством, и заполняется на веб-портале «электронного правительства».
Оплата регистрационного сбора осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» и к уведомлению о начале осуществления предпринимательской деятельности прилагается электронная копия квитанции или иного документа, подтверждающей оплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию юридического лица.
Уставы (положения) юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства, их филиалов и представительств в процессе государственной регистрации не представляются.
Государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства с иностранным участием, производится в порядке, установленном для регистрации юридических лиц Республики Казахстан, относящихся к субъектам малого предпринимательства. Если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно должны быть представлены:
легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
Подтверждением о принятии уведомления о начале осуществления предпринимательской деятельности является выдача справки о государственной регистрации юридического лица относящегося к субъекту малого предпринимательства.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» заявителя. Запрос автоматически направляется в адресат услугодателя в соответствии с выбранной услугой.
При обращении на портале в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

10. Мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары тігілген және нөмірленген түрінде, үш данада тапсырылады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
11. Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің немесе орталықтың қызметкері осы стандарттың 9-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, сәйкес келмеген жағдайда аталған құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзе асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын «бір терезе» арқылы онда көрсетілген мерзімде, қолхат негізінде жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
12. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу Министрлік айқындаған тәртіппен Интернет желісі арқылы берілген электрондық өтініш негізінде жүргізілуі мүмкін.
13. Шағын кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін құрылтайшы (құрылтайшылар) тіркеуші органға Министрлікпен белгілеген нысан бойынша электрондық құжатты толтыру арқылы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама береді және оны «электрондық үкіметтің» веб-порталында толтырады.
Тіркеу алымын төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады немесе кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарламаға заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртектің немесе өзге де құжаттың электрондық көшірмесі қоса беріледі.
Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалардың, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғылары (ережелері) мемлекеттік тіркеу процесінде ұсынылмайды.
Шетелдік қатысуымен шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларын тіркеу үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі. Егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, қосымша:
құрылтайшы – шетелдік заңды тұлғаның шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге сауда тізілімінің заңдастырылған үзінді көшірмесі немесе басқа да заңдастырылған құжат;
нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге шетелдік құрылтайшының паспортының көшірмесі немесе жеке басын куәландыратын басқа да құжат ұсынылуға тиіс.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы беру кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны жөнінде хабарламаны қабылдау туралы растау болып табылады.
Порталға жүгінген жағдайда электронды сұрау салуы өтініш берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдалған көрсетілетін қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына жолданады.
Порталға жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, сұрау салуды қабылдау туралы есеп – хабарлама жіберіледі.

14. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства) являются:
1) нарушения порядка создания юридического лица, установленного  законодательными актами Республики Казахстан, несоответствия учредительных документов закону Республики Казахстан;
2) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
3) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц и (или) признано недееспособным или ограниченно дееспособным, и (или) признано безвестно отсутствующим, и (или) объявлено умершим, и (или) имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 192 «Лжепредпринимательство», 216        «Преднамеренное банкротство» и 217 «Ложное банкротство» Уголовного кодекса Республики Казахстан;
4) представления утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность;
5) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов.
Для религиозных объединений в случаях, когда содержащиеся в учредительных и иных представленных документах сведения недостоверны и (или) создаваемое объединение не признано в качестве религиозного объединения на основании результатов религиоведческой экспертизы.
Отказ в учетной регистрации филиала (представительства) осуществляется в случаях нарушения установленного законодательными актами Республики Казахстан порядка создания филиала (представительства), несоответствия представленных для учетной регистрации документов законом Республики Казахстан.
15. В случаях представления неполного пакета документов, наличия в них недостатков, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала или представительства прерывается до устранения выявленных недостатков или получения соответствующего заключения (экспертизы) услугодателями.
16. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту.

14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтен (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда) бас тарту үшін негіздер:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде белгіленген тәртiпте заңды тұлғаны құруы бұзылуы, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заңына сәйкес келмеуі;
2) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) iс-әрекет етпейтiн заңды тұлға болып табылса;
3) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға iс-әрекет етпейтiн заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылған және (немесе) әрекетке қабiлетсiз немесе әрекет қабiлетi шектеулі деп танылған және (немесе) хабар-ошарсыз кеткен деп танылған, және (немесе) қайтыс болды деп жарияланған, және (немесе) оның Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 192 (Жалған кәсіпкерлік), 216 (Әдейі банкроттық) және 217 (Жалған банкроттық) - баптары бойынша қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар болуы;
4) жеке басты куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттардың ұсынылуы;
5) сот актілері және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдарының қаулылары (тыйым салулары, қамауға алулары) бар болуы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден бас тарту негіз болып табылады.
Діни бірлестіктер оның филиалдары мен өкілдіктері үшін құрылтай және өзге де ұсынылған құжаттардағы мәліметтер дәйексіз болса және (немесе) құрылатын бірлестік дінтану сараптамасының нәтижелері негізінде діни бірлестік ретінде танылмаған жағдайларда тіркеуден бас тартылады.
Филиалды (өкiлдiктi) есептiк тiркеуден бас тарту Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгiленген филиалды (өкiлдiктi) құру тәртiбi бұзылған, есептiк тiркеуге ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңына сәйкес келмеген жағдайларда жүзеге асырылады.
15. Құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі туындаған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша анықталған кемшіліктер жойылғанша немесе тиісті қорытындыны (сараптаманы) алғанша заңды тұлғаны, филиалды немесе өкілдікті мемлекеттік (есептік) тіркеу мерзімін көрсетілетін қызметті берушілер тоқтата тұрады.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы стандарттың 6-қосымшасындағы нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
17. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, центра и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 13, телефон: 8 (7172) 74-07-37.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
2) жалоба на действия (бездействия) работника центра направляется к руководителю центра по адресам и телефонам, указанным в пункте 20 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии центра, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю центра для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілер және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне)
шағымдану тәртiбi
17. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының, орталық және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша қызмет берушінің басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 13-кіреберіс, телефоны: 8 (7172) 74-07-37 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау оларды көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымның жауабын алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (штамп, кіріс нөмірі және күні) болып табылады. Тіркеуден кейін жауапты орындаушыны анықтау және қажетті шараларды қолдану үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
2) орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсiздiгiне) шағым осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар арқылы орталық басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның орталық кеңсесінде қабылдануын растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қолдану үшін орталықтың қызметкеріне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе орталықтың мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Портал арқылы шағым жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетін» өтініш туралы ақпаратқа қолжетімділігі болады, бұл ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткізу, тіркеу туралы белгі жасау, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

18. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
19. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность лично явиться в центр, прием документов необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
20. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:

18. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
19. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өздерінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік көрсетілетін кызмет үшін қажетті құжаттарды қабылдау, орталық қызметкері көрсетілетін қызметті алушылардың тұрғылықты жері бойынша барып көрсетіледі.
20. Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайы интернет-ресурстарда орналастырылған:

1) услугодателя – www. adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
21. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
22. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.

1) қызмет беруші - www.adilet.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі;
2) орталық - www.con.gov.kz.
21. Қызмет алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысанда алуға мүмкіндігі бар.
22. Қызмет алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.

23. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
юридических лиц, учетная регистрация их
филиалов и представительств»
Ставки
сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного
показателя, установленного на соответствующий финансовый год
законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
п/п
Виды регистрационных действий
Ставки (МРП)
1
2
3
1.
За государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, а также их перерегистрацию:
1.1.
за государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности юридических лиц (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств:

23. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің стандартына
1-қосымша
Алым
мөлшерлемесі республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы
жылында белгіленген айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК)
мөлшері негізге алына отырып есептеледі және мыналарды құрайды:
р/с
Тіркеу іс-әрекеттерінің түрлері
Алым мөлшерлемелер (АЕК)
1.
заңды тұлғалардың, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркеу үшін:
1.1
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) мемлекеттік тіркегені, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:

1.1.1
юридических лиц, их филиалов и представительств
6,5
1.1.2
юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства, их филиалов и представительств
2
1.1.3
политических партий, их филиалов и представительств
14
1.2.
за государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) учреждений, финансируемых из средств бюджета, казенных предприятий и кооперативов собственников помещений (квартир), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств:
1.2.1
за государственную регистрацию прекращения деятельности, учетную регистрацию, снятие с учетной регистрации
1

1.1.1
заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
6,5
1.1.2
шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
2
1.1.3
саяси партияларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
14
1.2
бюджет қаражатынан қаржыландырылатын мекемелерді, қазыналық кәсіпорындарды және үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің кооперативтерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) мемлекеттік тіркегені, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
1.2.1
қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені, есептік тіркегені, есептік тіркеуден шығарғаны үшін
1

1.2.2
за перерегистрацию
0,5
1.3.
за государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) детских и молодежных общественных объединений, а также общественных
объединений инвалидов, учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, филиалов республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений:

1.2.2
қайта тіркегені үшін
0,5
1.3
балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) мемлекеттік тіркегені, олардың филиалдары мен өкілдіктерін, республикалық және өңірлік ұлттық-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарын есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:

1.3.1
за регистрацию (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
2
1.3.2
за перерегистрацию, государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), снятие с учетной регистрации
1
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
юридических лиц, учетная регистрация их
филиалов и представительств»
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) юридическое лицо _________ 2) филиал ________
3) представительство ________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)
_____________________________________________________________________
3. Участие в составе юридического лица, филиала (представительства)
иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _____________ 2) нет ____________________
4. Место нахождение юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: _______________ Область: __________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: __________
Номер телефона (факса): __________________________
5. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
6. Состав и количество учредителей
(укажите в соответствующей ячейке х, количество в цифровом
обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. (для
физического лица), наименование (для юридического лица), а также их
доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении
прикладываются к заявлению на отдельном листе.
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _______________
10. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):

1.3.1
мемлекеттік тіркегені үшін (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде)
2
1.3.2
қызметінің тоқтатылуын қайта тіркегені, мемлекеттік тіркегені (оның ішінде, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
1
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің стандартына
2-қосымша
_______________________________
тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік)
тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) заңды тұлға _______ 2) филиал ________ 3) өкілдік ________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы _____________________
_____________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрамында шетел
инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә ___________________________ 2) жоқ ____________________________
4. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мекенжайы
Пошталық индексі: __________________ Облыс: _________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: ______ пәтер, бөлме: __________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________
5. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
6. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, саны цифр түрінде):
1) заңды тұлға _______________ 2) жеке тұлға ________________________
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Үлес сомасы (мың теңге) __________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. ________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Салым сомасы (мың теңге) _________
Егер құрылтайшылар саны біреуден асатын жағдайда олар туралы
мәліметтер: Т.А.Ә. (жеке тұлға үшін) атауы (заңды тұлға үшін)
сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы пайыз түріндегі және ақшалай
үлестің жеке парақта өтінішке қоса тіркеледі.
7. Экономикалық қызмет негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ____________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
9. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны __________
10. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):

1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
11. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х)
1) преобразование _________________ 2) слияние _____________________
3) выделение ______________________ 4) разделение __________________
«____» ________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
юридических лиц, учетная регистрация их
филиалов и представительств»
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации
хозяйственных товариществ, осуществляющих
свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица _________________________________
___________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма (укажите в соответствующей ячейке
х):
1) полное товарищество ___
2) коммандитное товарищество ___
3) товарищество с ограниченной ответственностью ___
4) товарищество с дополнительной ответственностью ___
3. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _______________ 2) нет ____________
5. Место нахождения юридического лица:
Почтовый индекс: __________________________ Область: _______________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ____________, квартира, комната: ________________________
номер телефона (факса): __________
6. Ф.И.О. руководителя ____________________________________________
___________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Укажите код основного вида экономической деятельности:___________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае, если учредителей более одного, сведения о них: Ф.И.О. с
указанием данных удостоверения личности и ИИН, аналог номера
налоговой регистрации, либо код страны (для физического лица),
наименование с указанием БИН, аналог номера налоговой регистрации,
либо код страны (для юридического лица), а также их доля в уставном
капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению
на отдельном листе.
10. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию: _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора)
_____________________________________________________________________
12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _______________
13. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства:_____
2)субъект среднего предпринимательства _____
3) субъект крупного предпринимательства _____
14. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование _______ 2) слияние _____
3) выделение ____________ 4) разделение _________________

1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _____________________________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
11. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті
ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру ________________ 2) қосылу ____________________________
3) бөлініп шығу ______________ 4) бөліну ____________________________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің стандартына
3-қосымша
_______________________________
тіркеу органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық
серіктестіктерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) толық серіктестік _____________________ 3) жауапкершілігі шектеулі
серіктестік _________________________________________________________
2) сенім серіктестігі _________________ 4) қосымша жауапкершілігі бар
серіктестік _________________________________________________________
3. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) иә ______________________ 2) жоқ _________________________________
4. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) иә ______________________ 2) жоқ _________________________________
5. Заңды тұлғаның орналасқан жері
Пошталық индексі: ___________________ Облысы: _______________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл,кенті): ____________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: __________ пәтер, бөлме: ________ телефон нөмірі (факс)
_____________________________________________________________________
6. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)
_____________________________________________________________________
7. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға _______________________
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ________________ Үлес сомасы (мың теңге)
_____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. ________________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) ___________
Егер құрылтайшылар саны бірнеше болған жағдайда олар туралы
мәліметтер: қосымша парақта (жеке тұлға) Т.А.Ә. ЖСН және азаматтың
жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып, салық тіркеліміндегі
аналог нөмірін немесе ел кодын, (жеке тұлға үшін) БСН көрсете отырып
атауын, салық тіркеліміндегі аналог нөмірін немесе ел кодын (заңды
тұлға үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы пайыз түріндегі
және ақшалай үлесін көрсете отырып ұсынады.
10. Байқау кеңесі құрылған жағдайда айрықша құзыреті:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Тексеру комиссиясының мерзімін көрсетіңіз (жеке ревизор):
_____________________________________________________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны
_____________________________________________________________________
13. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _____________________________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
14. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті
ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру _______________________________________________________
2) қосылу ___________________________________________________________
3) бөлініп шығу _____________________________________________________
4) бөліну ___________________________________________________________

15. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________
16. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица __________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
17. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ______________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _____________________________
18. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо _____________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
19. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
«____» __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: _______________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О. и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра
участников осуществляется профессиональным участником рынка ценных
бумаг – подпись лица, уполномоченного протоколом общего собрания
учредителей (решением участника).
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
юридических лиц, учетная регистрация их
филиалов и представительств»
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации акционерного общества,
осуществляющего свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование регистрируемого акционерного общества ______________
____________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да ____________ 2) нет ____________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _____________ 2) нет ___________
4. Местонахождение акционерного общества
Почтовый индекс: _____________________ Область: ____________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________________, квартира, комната: ____________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Размер уставного капитала _______________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
9. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной
акции: _____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности его
значений)
10. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным
акциям: ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации
информации, подлежащих обязательному опубликованию
____________________________________________________________________
12. Количество членов совета директоров общества ___________________
____________________________________________________________________
требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым
организациям.
13. Количество членов правления общества ___________________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________

15. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың саны
_____________________________________________________________________
16. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы ________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
17. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
18. Бөлініп шығу жағдайында келесі мәліметтерді көрсету керек:
Бөлініп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы ____________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
19. Бөлінген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы ___________
_____________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (қатысушылардың тізілімі
бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушысымен жүргізілетін жағдайда
– жалпы жиналыстың құрылтайшыларының хаттамасымен өкілетті тұлғаның
қолы (қатысушының шешімімен).
Қол(дар)дың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің стандартына
4-қосымша
_______________________________
тіркеу органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік
қоғамды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
1. Тіркелетін акционерлік қоғамның атауы ____________________________
_____________________________________________________________________
2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) иә ___________________ 2) жоқ ____________________________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) иә ___________________ 2) жоқ ____________________________________
4. Акционерлік қоғамның орналасқан жері
Пошталық индексі: ___________________ Облысы: _______________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл,кенті): ____________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: ____ пәтер, бөлме:____ телефон нөмірі (факс) __________
5. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз _________
7. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, санын цифр түрінде):
1) заңды тұлға _______________ 2) жеке тұлға ________________________
9. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтің кепілдік берілген
мөлшерін көрсетіңіз: ________________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі
_____________________________________________________________________
болған жағдайда қандай да болса көрсеткішке қатысты қайта есептелген)
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу кезеңділігін
көрсетіңіз: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Міндетті жариялауға жататын ақпаратты басып шығару үшін
қолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: _________________
_____________________________________________________________________
12. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны ____________________
(Үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға
қолданылады)
13. Қоғамды басқару мүшелерінің саны ________________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _________

15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства _____________________________
2) субъект крупного предпринимательства _____________________________
16. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование ____________________ 2) слияние __________________
3) выделение _________________________ 4) разделение _______________
17. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________
18. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица __________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
19. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии _____________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
20. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо _____________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
21. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
«____» __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись руководителя
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном
порядке.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
юридических лиц, учетная регистрация их
филиалов и представительств»
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации
производственного кооператива, осуществляющего
свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование производственного кооператива _____________________
___________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Местонахождение производственного кооператива
Почтовый индекс:___________________ Область: _______________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________________ квартира, комната: _____________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Размер капитала _________________________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо ________ 2) физическое лицо ___________
9. Сведения об учредителях юридического лица
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности, ИИН, аналог номера
налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного физического
лица)
____________________________________________________________________
Размер пая % ________ Имущественный взнос __________________________
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
(ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для
____________________________________________________________________
иностранного физического лица)
Размер пая % ___________ Имущественный взнос ___________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О., данные
удостоверения личности, ИИН, аналог номера налоговой регистрации,
либо код страны (а также имущественный взнос), сведения о размере пая
прикладываются к заявлению на отдельном листе.
10. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами
кооператива ________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным
органом и трудовым коллективом:_____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Состав ревизионной комиссии ____________________________________
13. Срок избрания ревизионной комиссии _____________________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________

15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ____ 2) ірі кәсіпкерлік субъектісі ___
16. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті
ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру _______________ 2) қосылу _____________________________
3) бөлініп шығу _____________ 4) бөліну _____________________________
17. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері _________
18. Қайта құрылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы ________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
19. Қосылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы __________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
20. Бөлініп шығу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Одан жаңа заңды тұлға бөлініп шыққан қолданыстағы заңды тұлғаның
атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
21. Бөлінген жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Оның негізінде заңды тұлғалар құрылған заңды тұлғаның атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
заңды тұлғалар базасында пайда болған тұлғаның атауы ________________
_____________________________________________________________________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Басшының қолы және Т.А.Ә.
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің стандартына
5-қосымша
_______________________________
тіркеу органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде өзінің жүзеге асыратын
өндірістік кооперативті мемлекеттік тіркеу туралы
өтініш
1. Өндірістік кооперативтің атауы ___________________________________
_____________________________________________________________________
2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) иә __________________ 2) жоқ _____________________________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) иә __________________ 2) жоқ _____________________________________
4. Өндірістік кооперативтің орналасқан жері
Пошталық индексі: ___________________ Облысы:________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл,кенті): ____________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл:______________________
Үйдің нөмірі: ____ пәтер, бөлме:____ телефон нөмірі (факс) __________
5. Басшының аты-жөні ________________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ________
7. Капиталдың мөлшері: ______________________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, саны цифр түрінде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға ___________________________
9. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. ________________________________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері, аналогы немесе
_____________________________________________________________________
елдің коды (шет ел жеке тұлғалары үшін)
пай мөлшері % _____ мүліктік жарна __________________________________
Егер құрылтайшылар саны бірнеше болған жағдайда олар туралы
мәліметтер: қосымша парақта (жеке тұлға) Т.А.Ә. ЖСН және азаматтың
жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып, салық тіркеліміндегі
аналог нөмірін немесе ел кодын, сондай-ақ олардың пай мөлшерін,
мүліктік жарнасын көрсете отырып ұсынады.
10. Кооператив мүшелерінің мүліктік салым салудың тәртібі, әдістері
және мерзімі ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Кооператив пен оның мүшелерінің, атқару органының және еңбек
ұйымы арасындағы байланыс: __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Тексеру комиссиясының құрамы ____________________________________
13. Тексеру комиссиясын сайлау мерзімі ______________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен)
_____________________________________________________________________

15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства __________
2)субъект среднего предпринимательства _________
3) субъект крупного предпринимательства ________
16. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование __________ 2) слияние ____________
3) выделение ______________ 4) разделение __________
17. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________
18. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица __________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
19. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии _____________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
20. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо __________________________________________
_________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
21. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица ____________________________________________________________
_________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
«____» __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: __________________________________________
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись председателя правления (председатель) кооператива.
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
юридических лиц, учетная регистрация их
филиалов и представительств»
Форма
(фамилия, имя, при наличии отчество (далее - ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала
РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги (указать
наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _______ 2) орта кәсіпкерлік
субъектісі _______ 3) ірі кәсіпкерлік субъектісі ____________________
16. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті
ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру _____________________ 2) қосылу _______________________
3) бөлініп шығу ___________________ 4) бөліну _______________________
17. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері _________
18. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы ________________________________________
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
19. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы __________________________
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
20. Бөлініп шығу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Бөлініп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы ____________________________
_____________________________________________________________________
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
21. Бөлінген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы ___________
_____________________________________________________________________
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Басқару кооперативі басшысының қолы және Т.А.Ә.
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің стандартына
6-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болған жағдайда әкесінің аты
(бұдан әрі - Т.А.Ә.) не ұйымының атауы)
________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхаты
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                           (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1570
Стандарт государственной услуги
«Государственная перерегистрация юридических лиц,
учетная перерегистрация их филиалов и
представительств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
государственная перерегистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетная перерегистрация их филиалов (представительств), а также государственная перерегистрация юридических лиц – участников регионального финансового центра города Алматы, (за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым), должны быть произведены не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов;
государственная перерегистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная перерегистрация их филиалов (представительств) производится не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная перерегистрация политических партий и учетная перерегистрация их филиалов (представительств) производится не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
В центр услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день окончания срока оказания государственной услуги.
Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін
қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                               (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./___________________/қолы
20__ жылғы «___» ___________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1570 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министірлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу, сондай-ақ қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын (акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығына қатысушы заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей;
саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Саяси партияларды мемлекеттік қайта тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қайта тіркеу қажетті құжаттармен қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірмей жүргізіледі.
Орталыққа көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.

5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная (не автоматизированная).
6. Результат оказываемой государственной услуги:
справка о государственной регистрации юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства по форме, установленной Правительством Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 13 настоящего стандарта;
7. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» согласно приложению 1 к стандарту и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
8. График работы:
1) услугодателей:
в Комитете регистрационной службы и оказания правовой помощи (далее – Комитет) – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
в территориальных органов юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) центра – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю или в центр:
1) заявление по форме установленной Министерством согласно приложениям 234, и 5 к настоящему стандарту;
2) решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица;
3) три экземпляра учредительных документов (положений) с внесенными изменениями и дополнениями для юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов (представительств);

5. Мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз жеткізгіште (автоматтандырылмаған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік қайта тіркеу туралы анықтама не осы стандарттың 13-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші:
Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінде (бұдан әрі – Комитет) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) орталықтарда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 234 және 5-қосымшаларға сәйкес Министрлік белгілеген нысандағы өтініш;
2) заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көзделетін, мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының заңды тұлға мөрімен бекітілген шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
3) жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары (өкілдіктері) үшін өзгерістер мен толықтырулар енгізілген құрылтай құжаттарының (ережелерінің) үш данасы;

4) подлинники прежних учредительных документов юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положений об их филиалах (представительствах);
5) квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную перерегистрацию юридического лица или учетную перерегистрацию филиала (представительства).
Для государственной перерегистрации хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, представляется документ, подтверждающий отчуждение (уступку) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее части в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан и учредительными документами.
В случае, когда стороной договора отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее части является физическое лицо, то подлинность подписи физического лица подлежит нотариальному засвидетельствованию.
Для государственной перерегистрации субъектов естественной монополии требуется согласие уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках; для перерегистрации субъектов рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда такое создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, требуется согласие антимонопольного органа.
10. Филиалы и представительства подлежат перерегистрации, в случае изменения наименования.
11. Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
12. При приеме документов работник услугодателя или центра сверяет документы, указанные в подпункте 5) пункта 9 настоящего стандарта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, в случае несоответствия, документы возвращаются услугополучателю.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При приеме документов центрами услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

4) жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның бұрынғы құрылтай құжаттарының, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелердің төлнұсқалары;
5) заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркегені немесе филиалды (өкілдікті) есептік қайта тіркегені үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Шаруашылық серiктестiгіне қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар нарығына кәсiби қатысушы жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерін қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеруі негізі бойынша шаруашылық серiктестiктерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерiне және құрылтай құжаттарына сәйкес шаруашылық серiктестiгінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығының иелiктен шығарылғанын (бiреуге берiлгенiн) растайтын құжат ұсынылады.
Шаруашылық серiктестiгінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (біреуге беру) шартының тарапы жеке тұлға болып табылатын жағдайда, жеке тұлға қолының төлнұсқалығын нотариат куәландыруға тиіс.
Табиғи монополия субъектiлерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн табиғи монополиялар салаларында және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның келiсiмi талап етiледi; тиiстi тауар нарығында үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектiлерiн, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, олармен үлестес тұлғаларды, мұндай құру Қазақстан Республикасының заңдарында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, қайта тiркеу үшiн монополияға қарсы органның келiсiмi талап етіледi.
10. Филиалдар мен өкілдіктер атауы өзгерген жағдайда қайта тіркеуге жатады.
11. Мемлекеттік және орыс тілінде толтырылған құрылтай құжаттары, нөмірленген және тігілген түрінде үш данада және Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен куәландырады.
12. Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші немесе орталықтың қызметкері осы стандарттың 9-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, сәйкес келмеген жағдайда аталған құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работник центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю.
13. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги является:
1) нарушения порядка государственной перерегистрации и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствия учредительных документов закону Республики Казахстан;
2) непредставления передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица;
3) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
4) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц и (или) признано недееспособным или ограниченно дееспособным, и (или) признано безвестно отсутствующим, и (или) объявлено умершим, и (или) имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 192 «Лжепредпринимательство»,  216 «Преднамеренное банкротство» и 217 «Ложное банкротство» Уголовного кодекса Республики Казахстан;
5) представления утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность;
6) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов.
Отказ в учетной перерегистрации филиала (представительства) осуществляется в случаях нарушения установленного законодательными актами Республики Казахстан порядка создания филиала (представительства), несоответствия представленных для учетной перерегистрации документов законам Республики Казахстан.
Решение о государственной перерегистрации религиозного объединения или об отказе в ней принимается услугодателем по результатам религиоведческой экспертизы, проверки списка членов объединения и представленных документов на соответствие законодательству.

1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын қолхаттың негізінде күн сайын жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде белгіленген тәртiпте заңды тұлғаны қайта тiркеудің және қайта ұйымдастыру бұзылуы, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заңына сәйкес келмеуі;
2) тапсыру актiсiн немесе бөліну балансын ұсынбаған не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мирасқорлығы туралы ережелер болмаған;
3) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) iс-әрекет етпейтiн заңды тұлға болып табылған;
4) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға iс-әрекет етпейтiн заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылған және (немесе) әрекетке қабiлетсiз немесе әрекет қабiлетi шектеулі деп танылған және (немесе) хабарсыз кеткен деп танылған, және (немесе) қайтыс болды деп жарияланған, және (немесе) оның Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 192 «Жалған кәсіпкерлік», 216 «Әдейі банкроттық» және 217 «Жалған банкроттық» баптары бойынша қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар болған;
5) жеке басты куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттарды ұсынған;
6) сот актілері және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдары қаулыларының (тыйым салулары, арест) болған жағдайлар негіз болып табылады.
Филиалды (өкiлдiктi) есептiк қайта тiркеуден бас тарту филиалды (өкiлдiктi) құрудың Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгiленген тәртiбi бұзылған, есептiк қайта тiркеуге ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келмеген жағдайларда жүзеге асырылады.
Діни бірлестікті мемлекеттік қайта тіркеу немесе одан бас тарту туралы шешімді, қызметті көрсетушімен діни сараптама нәтижесі, бірлестік мүшелерінің тізімі және тапсырылған құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексеру арқылы қабылданады.

22. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная перерегистрация
юридических лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств»
Ставки
сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного     показателя, установленного на соответствующий финансовый год   законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
№ п/п
Виды регистрационных действий
Ставки (МРП)
1
2
3
1.
За государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, а также их перерегистрацию:
1.1.
за государственную регистрацию (перерегистрацию),  государственную регистрацию прекращения деятельности юридических лиц (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной  регистрации их филиалов и представительств:

22. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Алым
мөлшерлемесі республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және
алымдарды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш
(бұдан әрі осы баптың мәтіні бойынша - АЕК) мөлшері негізге
алына отырып есептеледі және мыналарды құрайды:
р/с
Тіркеу іс-әрекеттерінің түрлері
Алым мөлшерлемелер
(АЕК)
1
2
3
1.
Заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін:
1.1
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) мемлекеттік тіркегені, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:

1.1.1.
юридических лиц, их филиалов и представительств
6,5
1.1.2.
юридических лиц, являющихся субъектами малого  предпринимательства, их филиалов и представительств
2
1.1.3.
политических партий, их филиалов и представительств
14
1.2.
за государственную регистрацию (перерегистрацию),  государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) учреждений, финансируемых из средств бюджета, казенных предприятий и  кооперативов собственников помещений (квартир), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств:
1.2.1.
за государственную регистрацию прекращения деятельности, учетную регистрацию, снятие с учетной регистрации
1

1.1.1.
заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
6,5
1.1.2.
шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
2
1.1.3.
саяси партияларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін
14
1.2
бюджет қаражатынан қаржыландырылатын мекемелерді, қазыналық кәсіпорындарды және үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің кооперативтерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) мемлекеттік тіркегені, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
1.2.1.
қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені, есептік тіркегені, есептік тіркеуден шығарғаны үшін
1

1.2.2.
за перерегистрацию
0,5
1.3.
за государственную регистрацию (перерегистрацию),  государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан) детских и молодежных  общественных объединений, а также общественных объединений инвалидов, учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, филиалов  республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений:

1.2.2.
қайта тіркегені үшін
0,5
1.3
балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені), олардың қызметінің тоқтатылуын (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) мемлекеттік тіркегені, олардың филиалдары мен өкілдіктерін, республикалық және өңірлік ұлттық-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарын есептік тіркегені (қайта тіркегені), есептік тіркеуден шығарғаны үшін:

1.3.1.
за регистрацию (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
2
1.3.2.
за перерегистрацию, государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), снятие с учетной регистрации
1
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная перерегистрация
юридических лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств»
__________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) перерегистрации
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо __________ 2) филиал _________
3) представительство _________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
__________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
4. Основание перерегистрации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ___________________
2) уменьшение размера уставного капитала _______
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества (за исключение которых, ведение реестра участников осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг)_____________
5. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: _______________ Область: __________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома __________, квартира, комната: __________
Номер телефона (факса): ____________________________
6. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо __________ 2) физическое лицо ___________
Наименование юридического лица_____________________________________
__________________________________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Ф.И.О. физического лица __________________________________________
__________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. с указанием данных удостоверения личности и ИИН (для физического лица), наименование с указанием БИН (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.

1.3.1.
тіркегені үшін (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде)
2
1.3.2.
қызметінің тоқтатылуын қайта тіркегені, мемлекеттік тіркегені (оның ішінде, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) есептік тіркеуден шығарғаны үшін:
1
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
_______________________________
тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік)
қайта тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) заңды тұлға ____________________ 2) филиал _______________________
3) өкілдік __________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы _____________________
_____________________________________________________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________________
4. Қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) атауын өзгерту ___________________________________________________
2) жарғылық капитал мөлшерінің азаюы ________________________________
3) шаруашылық серіктестіктің қатысушылары құрамының өзгеруі _________
_____________________________________________________________________
(қатысушылардың тізілімін, бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушысы
жүргізетін жағдайдан басқа)
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жері
Пошталық индексі: __________________ Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: _____ пәтер, бөлме: ___________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________
6. Басшының Т.А.Ә.___________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға _________________________
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Салым сомасы (мың теңге) ________
Жеке тұлғаның Т. А.Ә.________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге)__________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы
мәліметтер: Т.А.Ә. жеке куәлігінің және ЖСН деректерін
көрсете отырып (жеке тұлғалар үшін), БСН көрсете отырып
(заңды тұлғалар үшін атауы), сонымен қатар олардың пайыз және ақшалай
жарғылық капиталдағы үлесі жеке парақта өтінішке қоса беріледі.

8. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
9. Размер уставного капитала _______________________________________
10. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
11. Основание для перерегистрации юридического лица возникло в
результате реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______ 2) нет ________
12. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
13. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства _________
2) субъект среднего предпринимательства ________
3) субъект крупного предпринимательства________
«____» ________________ 20 года
К заявлению прилагаются: _________________________________________
__________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная перерегистрация
юридических лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств»
____________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной перерегистрации хозяйственных товариществ,
осуществляющих свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица _______________________________
2. Организационно-правовая форма юридического лица (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) полное товарищество ___
2) коммандитное товарищество ___
3) товарищество с ограниченной ответственностью ___
4) товарищество с дополнительной ответственностью ___
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________
4. Основание перерегистрации хозяйственного товарищества (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ___________________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала ___________________________
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества
(за исключение которых, ведение реестра участников осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг) ____________________
5. Место нахождения юридического лица
Почтовый индекс: ___________ Область: ______________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ______________, квартира, комната: ______________________
номер телефона (факса): ___________________

8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
10. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны
_____________________________________________________________________
11. Заңды тұлғаны қайта тіркеу негізі, қайта ұйымдастыру нәтижесінде
туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ________________ 2) жоқ _______________________________________
12. Қосылу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету қажет:
Қосылатын заңды тұлғалардың атаулары ________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
13. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _________________ 2) орта кәсіпкерлік
субъектісі ____________ 3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке:____________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы «___»
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
_______________________________
тіркеу органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық
серіктестікті мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) толық серіктестік ___ 3) жауапкершілігі шектеулі серіктестік _____
2) сенім серіктестігі __ 4) қосымша жауапкершілігі бар серіктестік __
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
4. Шаруашылық серіктестікті қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х
түрінде көрсетіңіз):
1) атаудың өзгеруі __________________________________________________
2) жарғылық капиталдың мөлшерінің азаюы _____________________________
3) шаруашылық серіктестікке қатысушылар құрамының өзгеруі ___________
_____________________________________________________________________
(қатысушылардың тізілімін бағалы қағаздар нарығына кәсіптік
қатысушысы жүргізілетін жағдайдан басқа)
5. Заңды тұлғаның орналасқан жері:
Пошталық индексі: __________________ Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі:______ пәтер, бөлме: ___________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________

6. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
__________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _______ 2) физическое лицо _______
10. Укажите сведения об учредителях юридического лица
(за исключением, когда ведение реестра участников осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг)
Наименование юридического лица ____________________________________
__________________________________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Ф.И.О. физического лица ___________________________________________
__________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) ____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. с указанием данных удостоверения личности и ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для физического лица), наименование с указанием БИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
12. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию:________________________________________
__________________________________________________________________
13. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора) ______
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства _____
2) субъект среднего предпринимательства _____
3) субъект крупного предпринимательства _____
15. Основание для перерегистрации возникло в результате реорганизации
(укажите в соответствующей ячейке х):
1) да __________________________ 2) нет ____________________________
16. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _______________________
__________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ______________________________
«____» _________________ 20 года
К заявлению прилагаются:_____________________________________
_____________________________________________________________
Ф.И.О. и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра
участников осуществляется профессиональным участником рынка ценных
бумаг – подпись лица, уполномоченного протоколом общего собрания
учредителей (решением участника).
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Государственная перерегистрация
юридических лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств»
_________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной перерегистрации акционерного общества,
осуществляющего свою деятельность на основании типового устава

6. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері: _____________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде, санын
цифр түрінде көрсетіңіз):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға _______________________
10. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтерді көрсетіңіз ____
_____________________________________________________________________
(қатысушылардың тізілімін бағалы қағаздар нарығына кәсіптік
қатысушысы жүргізілетін жағдайдан басқа)
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) ___________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. ________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % __ Үлес сомасы (мың теңге) _____________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы
мәліметтер: Т.А.Ә. жеке куәлігінің және ЖСН деректерін
көрсете отырып (жеке тұлғалар үшін), БСН көрсете отырып
(заңды тұлғалар үшін атауы), сонымен қатар олардың пайыз және ақшалай
жарғылық капиталдағы үлесі жеке парақта өтінішке қоса беріледі.
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен)
_____________________________________________________________________
12. Байқау кеңесі құрылған жағдайда айрықша құзыретті көрсетіңіз: ___
_____________________________________________________________________
13. Тексеру комиссиясының (жеке тексерушінің) мерзімін көрсетіңіз: __
14. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _________________ 2) орта кәсіпкерлік
субъектісі ____________ 3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________
15. Заңды тұлғаны қайта тіркеу негізі, қайта ұйымдастыру нәтижесінде
туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә __________________________ 2) жоқ _____________________________
16. Қосылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы ___________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. ((қатысушылардың тізілімін
қоса беріледі бағалы қағаздар нарығына кәсіппен қатысушы жүргізетін
жағдайда құрылтайшылардың жалпы жиналысын хаттамасымен өкілетті
тұлғаның қолы (қатысушының шешімімен)).
Қолдың төлнұсқалығы нотариалды тәртіппен бекітілген түрде болуы
тиіс.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
____________________________
тіркеу органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік
қоғамды мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш

1. Наименование акционерного общества ___________________________
_________________________________________________________________
2. Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________
3. Основание перерегистрации акционерного общества (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования _______________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала ________________________
4. Местонахождение акционерного общества
Почтовый индекс: ______________________ Область: ________________
Город, район, район в городе: ___________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _______________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _________________
Номер дома _________________, квартира, комната: ________________
Номер телефона (факса): _________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя __________________________________________
_________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Размер уставного капитала _______________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей
ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
9. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной
акции: ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и
общедоступности его значений)
10. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным
акциям: ________________________________________________________
________________________________________________________________
11. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации
информации, подлежащих обязательному опубликованию __________________
____________________________________________________________________
12. Количество членов совета директоров общества ___________________
____________________________________________________________________
требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым
организациям.
13. Количество членов правления общества _______________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек __________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ________________________
2) субъект крупного предпринимательства ________________________

1. Акционерлік қоғамның атауы _______________________________________
_____________________________________________________________________
2. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
3. Акционерлік қоғамды қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х
түрінде көрсетіңіз):
1) атаудың өзгеруі ___ 2) жарғылық капиталдың мөлшерінің азаюы ______
4. Акционерлік қоғамның мекенжайы:
Пошталық индексі: __________________ Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: _____ пәтер, бөлме: ___________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________
5. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ________
7. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға ___________________________
9. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтің кепіл мөлшерін
көрсетіңіз: _________________________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі
_____________________________________________________________________
болған жағдайда қандай да болса көрсеткішке қатысты қайта есептелген)
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу кезеңділігін
көрсетіңіз: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Міндетті жариялауға жататын ақпаратты басып шығару үшін
қолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: _________________
_____________________________________________________________________
12. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны ____________________
_____________________________________________________________________
Үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға
қолданылады.
13. Қоғамды басқару мүшелерінің саны ________________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _________
15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ___ 2) ірі кәсіпкерлік субъектісі ____

16. Основание для перерегистрации акционерного общества возникло в
результате реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да ____________________________ 2) нет ______________________
17. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц ____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________________
«____» __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: _______________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись руководителя
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном
порядке.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Государственная перерегистрация
юридических лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств»
_________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной перерегистрации производственного
кооператива, осуществляющего свою деятельность
на основании типового устава
1. Наименование производственного кооператива ____________________
__________________________________________________________________
2. Изменение наименования производственного кооператива на _______
__________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________________
4. Местонахождение юридического лица
Почтовый индекс: ____________________ Область: ____________________
Город, район, район в городе: _____________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ___________________
Номер дома _______________ квартира, комната: _____________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя ____________________________________________
__________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: _________
7. Размер капитала ________________________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ______________
9. Сведения об учредителях юридического лица
Ф.И.О. физического лица ___________________________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для
иностранного физического лица) ____________________________________
Размер пая % ___________ Имущественный взнос ______________________
Ф.И.О. физического лица ___________________________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны
(для иностранного физического лица)________________________________
Размер пая % _________ Имущественный взнос ________________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.
данные удостоверения личности, ИИН, аналог номера налоговой
регистрации, либо код страны, а также имущественный взнос, сведения о
размере пая прикладываются к заявлению на отдельном листе.

16. Акционерлік қоғамды қайта тіркеу негізі қайта ұйымдастыру
нәтижесінде туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ________________________ 2) жоқ _______________________________
17. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы ___________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Басшының Т.А.Ә. және қолы/__________________________________________/
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
______________________________
Тіркеу органының атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын өндірістік
кооперативті мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш
1. Өндірістік кооперативтің атауы ___________________________________
_____________________________________________________________________
2. Өндірістік кооперативтің атауын өзгерту __________________________
_____________________________________________________________________
3. Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
4. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Пошталық индексі: __________________ Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _______________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: ______ пәтер, бөлме: __________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________
5. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз:
_____________________________________________________________________
7. Капиталдың мөлшері _______________________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға _______ 2) жеке тұлға ________________________________
9. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. ________________________________________________
ЖСН, СТН аналогы немесе елдің коды көрсетілуі тиіс (шетелдік жеке
тұлға үшін)
Пайдың үлесі % ___________________ Мүліктік жарна ___________________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда қосымша парақта
келесіні көрсетіңіз: Т.А.Ә., жеке куәлігінің деректері, ЖСН, СТН
аналогы немесе елдің коды (сонымен қатар мүліктік жарна, пайдың үлесі
туралы мәліметтер)

10. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами
кооператива _______________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Состав ревизионной комиссии ___________________________________
12. Срок избрания ревизионной комиссии ____________________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________
14. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным
органом и трудовым коллективом: ___________________________________
__________________________________________________________________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства _____________________________
2) субъект среднего предпринимательства ___________________________
3) субъект крупного предпринимательства ___________________________
16. Основание для перерегистрации производственного кооператива
возникло в результате реорганизации (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) да _______ 2) нет ________
17. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
«____»__________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ________________________________________
_________________________________________________________________
Ф.И.О. и подписи председателя правления (председатель) кооператива
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Государственная перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их филиалов и
представительств»
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Форма
(фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) _________________________________________;
2) _________________________________________;
3) _________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. /_________/ подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1570
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки о регистрации (перерегистрации)
юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств»

10. Кооператив мүшелерінің мүліктік салым салудың тәртібі,
әдістері және мерзімі _______________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Тексеру комиссиясының құрамы ____________________________________
12. Тексеру комиссиясын сайлау мерзімі ______________________________
13. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен)
_____________________________________________________________________
14. Кооператив пен оның мүшелерінің, атқару органының және
еңбек ұйымы арасындағы байланыс: ____________________________________
_____________________________________________________________________
15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _____________________________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
16. Өндірістік кооперативті қайта тіркеу негізі оның қайта құрылуы
негізінде туды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә _____________________________ 2) жоқ __________________________
17. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
20 жылғы «___» ______________________________________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Кооперативтің басқару төрағасының (төрағасы) Т.А.Ә. қолы/___________/
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болған жағдайда әкесінің аты
(бұдан әрі - Т.А.Ә.) не ұйымының атауы)
________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхаты
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 20-бабы 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін
қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                                     (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./___________________/қолы
20__ жылғы «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1570 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств» (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее-портал) при условии наличий у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП ).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) в центре:
с момента сдачи пакета документов при обращении в центр – в течение 20 минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания услуги продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания – не более 15 минут.
2) при обращении на портал:
в течение 20 минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания услуги продлевается до одного рабочего дня.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка о государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала (представительства) и справка государственной (учетной) перерегистрации согласно приложению 345 и 6 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.

1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тіркеу қызметі және құқықтық қызмет көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынуды:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) жүзеге асырады;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш берушіде электронды-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) орталыққа құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мерзіміне кірмейді бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді).
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
2) порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайларда көрсетілетін қызметтің мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын 345 және 6-қосымшаларына сәйкес заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) (есептік) мемлекеттік тіркеу және қайта (есептік) тіркеу туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз жеткізгіште.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов, в связи с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в центр:
запрос по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту, где указывается вид предоставляемой информации;
документ, удостоверяющий личность (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством.
Сведения документов, удостоверяющего личность, местожительства физического лица, наименование и реквизиты юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» заявителя. Запрос автоматически направляется в адресат услугодателя в соответствии с выбранной услугой.
При обращении на портале в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
10. При приеме документов работник услугодателя или центра сверяет документы, указанные в подпункте 1) пункта 9 настоящего стандарта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, в случае несоответствия, документы возвращаются услугополучателю.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При приеме документов центрами услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;

8. Жұмыс кестесі:
1) орталықтарда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
2) порталда – тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, техникалық үзілісті қоспағанда).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі:
1) орталыққа:
ұсынылған ақпарат түрі көрсетілген, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін беріледі);
заңнамада көзделген жағдайларда өкілдің уәкілеттігін куәландыратын құжатты ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қойылған жеке тұлғаның жеке басын, тұрғылықты жерін растайтын құжаттар туралы, заңды тұлғаның атауы мен деректемелері туралы мәліметтерді орталық қызметкері уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйесінен алады.
2) порталда:
электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Порталға жүгінген жағдайда электронды сұрау салуы өтініш берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдалған көрсетілетін қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына жолданады.
Порталға жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, сұрау салуды қабылдау туралы есеп – хабарлама жіберіледі.
10. Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің немесе орталықтың қызметкері осы стандарттың 9-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, сәйкес келмеген жағдайда аталған құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзе асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;

13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность лично явиться в центр, прием документов необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств»
______________________________
(услугодатель)
Запрос
на получение справки о регистрации (перерегистрации)
юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств
Я, _______________________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности)
и место жительства физического лица,
___________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
____________________________________________________________________
Действующий от юридического лица
____________________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: справку о регистрации (перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов
и представительств на юридическое лицо: ___________________________
(наименование юридического лица, филиала и представительства)
Прилагаю следующие документы:
____________________________________________________________________
Дата __________,_________________________________________/________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/ уполномоченного представителя)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: _____________________
____________________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20 ____ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств»
Форма
(фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
14. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өздерінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға, мемлекеттік көрсетілетін кызмет үшін қажетті құжаттарды қабылдау, орталық қызметкері көрсетілетін қызметті алушылардың тұрғылықты жері бойынша барып көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайы интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) қызмет беруші - www.adilet.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі;
2) орталық - www.con.gov.kz.
16. Қызмет алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысанда алуға мүмкіндігі бар.
17. Қызмет алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
________________________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы анықтама алуға сұрау салу
Мен,
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда), паспорт деректерi (жеке
куәлiк деректерi) және тұрғылықты жерi)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелерi)
___________________________________________________________ негізінде
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
_________________________________________________ атынан әрекет етушi
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған _________________________________________________________ заңды
тұлғасына заңды (заңды тұлғаның, филиал мен өкілдіктің атауы)
тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беруіңізді
сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беремiн: ____________________________________
Күнi _________,_______________________________________/______________
(өтiнiш берушiнiң/уәкiлеттi өкiлдiң (Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті орындау/қарау нәтижесi: ____________________________________
тексерiлдi: күнi 20__ жылғы _________ _______________________________
_____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болған жағдайда әкесінің аты
(бұдан әрі - Т.А.Ә.) не ұйымының атауы)
_________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхаты
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. /______/ подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств»
Министерство юстиции/ Национальный Банк Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка о государственной регистрации
юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________                            «___»_________ 20__ г. населенный пункт
Наименование:_______________________________________________
____________________________________________________________
Местонахождение: ___________________________________________
Справка дает право осуществлять деятельность в соответствии с
учредительными документами в рамках законодательства
Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств»
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка об учетной регистрации
филиала (представительства) юридического лица
_________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________                            «___»_________20__г.
населенный пункт
Наименование филиала (представительства) юридического лица:_________
____________________________________________________________________
Наименование юридического лица:_____________________________________
____________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:______
____________________________________________________________________
Справка дает право осуществлять деятельность в
соответствии с учредительными документами в рамках
законодательства Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств»
Министерство юстиции/ Национальный Банк Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции) _________)
Справка
о государственной перерегистрации юридического лица
__________________
бизнес-идентификационный номер
________________                             «__»__________20__ г.
населенный пункт
Наименование: __________________________________________________
________________________________________________________________
Местонахождение:________________________________________________
Дата первичной государственной регистрации: ____________________
Справка дает право осуществлять деятельность в
соответствии с учредительными документами в рамках
законодательства Республики Казахстан
Дата выдачи
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических лиц,
об учетной регистрации (перерегистрации)
их филиалов и представительств»
Министерство юстиции Республики Казахстан
(вариант: (Территориальный орган юстиции)_____________)
Справка
об учетной перерегистрации филиала (представительства)
юридического лица
________________________________
бизнес-идентификационный номер
________________                         «___»___________ 20__ г.
населенный пункт
Наименование филиала (представительства) юридического лица:________
___________________________________________________________________
Наименование юридического лица:____________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение филиала (представительства) юридического лица:_____
___________________________________________________________________
Дата первичной учетной регистрации филиала (представительства):____
___________________________________________________________________
Справка дает право осуществлять деятельность в
соответствии с учредительными документами в рамках
законодательства Республики Казахстан
Дата выдачи
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1570
Стандарт государственной услуги
«Выдача дубликата устава (положения) юридического лица,
не относящегося к субъекту частного предпринимательства,
а также акционерного общества, их филиалов и представительств»

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін
қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                               (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./___________________/қолы
20__ жылғы «___» _________
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі/Ұлттық Банкі
(нұсқа: (Аумақтық әділет органы) _____________)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеу туралы
Анықтама
______________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________                    20__ жылғы «___» ________________
елді мекен
Атауы: ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан жері:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Анықтама Қазақстан Республикасының заңнамасы шеңберiнде құрылтай
құжаттарына сәйкес қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
Берілген күні
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
(нұсқа: (Аумақтық әділет органы) _____________)
Заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тiркеу туралы
анықтама
__________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________                    20__ жылғы «___» ________________
елді мекен
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: _________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) орналасқан жері: _______________
_____________________________________________________________________
Анықтама Қазақстан Республикасының заңнамасы шеңберiнде құрылтай
құжаттарына сәйкес қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
Берілген күні
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі/Ұлттық Банкі
(нұсқа: (Аумақтық әділет органы) _____________)
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тiркеу туралы анықтама
___________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________                    20__ жылғы «___» ________________
елді мекен
Атауы: ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан жері: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Алғашқы тіркеудің күні: _____________________________________________
Анықтама Қазақстан Республикасының заңнамасы шеңберiнде құрылтай
құжаттарына сәйкес қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
Берілген күні
«Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы,
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік
тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
(нұсқа: (Аумақтық әділет органы) _____________)
Заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тiркеу туралы
анықтама
______________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
________________                    20__ жылғы «___» ________________
елді мекен
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) атауы: _________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы:________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлға филиалының (өкiлдiгiнiң) орналасқан жері: _______________
_____________________________________________________________________
Филиалды(өкілдікті) алғашқы есептік тiркеудің күні __________________
Анықтама Қазақстан Республикасының заңнамасы шеңберiнде құрылтай
құжаттарына сәйкес қызметтi жүзеге асыру құқығын бередi
Берілген күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1570 қаулысымен
бекітілген
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ
акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері
жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств» (далее – государственная услуга)
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерства).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдачи результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя:
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
Государственная услуга через портал оказывается для юридических лиц, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств, при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
выдача дубликата устава юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
В центр услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;
2) на портале получения информации - в течение одного рабочего дня.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств на бумажном носителе;
на портале – в «личный кабинет» направляется уведомление о приеме электронного заявления на выдачу дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств на бумажном носителе с назначением даты получения, удостоверенный ЭЦП услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) жүзеге асырады;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы өтініш берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері үшін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап:
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру қосымша қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтінішті тапсырған күннен кейін үш жұмыс күні ішінде жүргізілуге тиіс.
Орталыққа көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсыну қажет.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
2) порталда – бір жұмыс күн ішінде.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай – ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын қағаз жеткізгіште ұсыну;
порталда - «жеке кабинетке» жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасын қағаз жеткізгіште беру күнін белгілей отырып, электрондық өтініштің қабылданғаны туралы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған хабарлама жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателей:
в Комитете регистрационной службы и оказания правовой помощи (далее – Комитет) – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
в территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом с 13.00 до 14.30 часов кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) центра – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портал – круглосуточно (за исключением технических перерывов, в связи с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю или в центр:
1) заявление по форме установленной Министерством согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о получении дубликата устава (положения), скрепленные печатью юридического лица;
3) документ, подтверждающий публикацию в периодическом печатном издании информации об утере подлинника устава (положения).
10. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При приеме документов центрами услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» заявителя. Запрос автоматически направляется в адресат услугодателя в соответствии с выбранной услугой.
При обращении на портал в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты получения результата государственной услуги.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші:
Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінде (бұдан әрі – Комитет) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) орталықтарда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
3) порталда – тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты, техникалық үзілісті қоспағанда).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес Министрлік белгілеген нысандағы өтініш;
2) жарғының (ереженiң) телнұсқасын алу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының заңды тұлға мөрiмен бекітілген шешiмi не шешімінен үзiндi көшірме;
3) жарғы (ереже) түпнұсқасының жоғалғаны туралы ақпараттың мерзiмдi баспасөз басылымында жарияланғанын растайтын құжат.
10. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат берілді.
Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын «терезе» арқылы қолхат негізінде және сонда көрсетілген мерзімде жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Порталға жүгінген жағдайда электронды сұрау салуды өтініш берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдалған қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына жолданады.
Порталға жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсете отырып, өтінімді қабылдау туралы есеп – хабарлама жіберіледі.

13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность лично явиться в центр, прием документов необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача дубликата устава (положения) юридического
лица, не относящегося к субъекту частного
предпринимательства, а также акционерного общества,
их филиалов и представительств»
____________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление
о выдаче дубликата устава (положения) юридического лица,
не относящегося к субъекту частного предпринимательства,
а также акционерного общества, их филиалов и
представительств
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ____
2) филиал ___ 3) представительство ____
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)
__________________________________________________________________
3. БИН юридического лица, филиала (представительства) ______________
4. Основание для выдачи учредительных документов юридического лица
(филиала и представительства)
__________________________________________________________________

13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
14. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өздерінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік көрсетілетін кызмет үшін қажетті құжаттарды қабылдау, орталық қызметкерлері көрсетілетін қызметті алушылардың тұрғылықты жері бойынша барып көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайы интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) қызмет беруші - www.adilet.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі;
2) орталық - www.con.gov.kz.
16. Қызмет алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысанда алуға мүмкіндігі бар.
17. Қызмет алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын
заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік
қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері
жарғысының (ережесінің) төлнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
________________________________
тіркеу органының атауы
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың,
сондай-ақ акционерлік қоғамдардың филиалдары мен өкілдіктеріне
жарғының (ереженің) телнұсқасын беру туралы өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _____________________ 2) филиал ______________________
3) өкiлдiк __________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) БСН нөмiрi ________________
4. Заңды тұлғаның (филиалдың және өкілдіктің) құрылтай құжаттарының
телнұсқасын беру үшiн негiз _________________________________________
_____________________________________________________________________

5. Номер решения для получения дубликата и дата его принятия
__________________________________________________________________
6. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление
об утере подлинника устава (положения) юридического лица, не
относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также
акционерного общества, их филиалов и представительств, номер и дата
публикации __________________
___________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя М.П.
«____» __________ 20___ года
К заявлению прилагаются: ________________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача дубликата устава (положения)
юридического лица, не относящегося к
субъекту частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
их филиалов и представительств»
Форма
(фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. /_____/ подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1570
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация внесенных изменений
и дополнений в учредительные документы юридического лица,
не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а
также акционерного общества, положения об их филиалах
(представительствах)»

5. Телнұсқаны алу үшін шешімнің нөмірі және оны қабылдау күні: ______
_____________________________________________________________________
6. Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік қоғамдардың филиалдары мен өкілдіктері
жарғысының (ережесінің) төлнұсқасының жоғалғандығы туралы
хабарландыру жарияланған баспа органының атауы, нөмірі мен
жарияланған күні ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. және қолы М.О.
20__ жылғы «___» ___________
Өтiнiшке: ___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса берiледі.
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын
заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік
қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері
жарғысының (ережесінің) төлнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болған жағдайда әкесінің аты
(бұдан әрі - Т.А.Ә.) не ұйымының атауы)
________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхаты
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабы 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін
қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                                     (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./___________________/қолы
20__ жылғы «___» _______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1570 қаулысымен
бекітілген
«Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген
өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах) производится не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов в случаях:
изменения места нахождения;
принятия устава (положения) в новой редакции.
2) в случае внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах), не влекущих государственную (учетную) перерегистрацию, юридическое лицо, филиал (представительство) извещают об этом регистрирующий орган в месячный срок со дня принятия решения о внесении изменений и дополнений в устав (положение);
3) при перемене места нахождения юридического лица, относящегося к субъекту частного предпринимательства, за исключением акционерного общества, их филиалов (представительств) извещают об этом регистрирующий орган по фактическому адресу в месячный срок со дня принятия решения о перемене места нахождения.
В центр услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;

1. Жалпы ережелер
1. «Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап:
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу қажетті құжаттарды қоса беріп, өтініш берілген күннен кейінгі он жұмыс күнінен кешіктірілмей:
орналасқан жері өзгерген;
жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайларда жүргізіледі;
2) жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге мемлекеттік (есептік) қайта тіркеуге әкеп соқпайтын өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда заңды тұлға, филиал (өкілдік) тіркеуші органға бұл жүнінде жарғыға (ережеге) өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап бір ай мерзімде хабарлайды;
3) акционерлік қоғамды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғаның, олардың филиалдарының (өкілдіктерінің) орналасқан жері ауысқан кезде заңды тұлға, филиал (өкілдік) нақты мекенжайы бойынша тіркеуші органға бұл жүнінде орналасқан жерін ауыстыру туралы шешім қабылданған күннен бастап бір ай мерзімде хабарлайды.
Орталыққа көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.

5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
справка о государственной регистрации юридического лица, об учетной регистрации филиала, представительства по форме, установленной Правительством Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 12 настоящего стандарта;
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателей:
в Комитете регистрационной службы и оказания правовой помощи (далее – Комитет) – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
в территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов кроме, выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) центра - с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю или в центр:
1) заявление по форме установленной Министерством согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица;
3) три экземпляра текста изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве) или оформленные в новой редакции три экземпляра учредительных документов юридического лица, положения о филиале (представительстве), скрепленных печатью юридического лица;
4) подлинники прежних учредительных документов юридического лица, положения о филиале (представительстве);
5) документ, подтверждающий фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения);
6) к извещению:
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, а также текст внесенных изменений текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, скрепленные печатью юридического лица;
для юридического лица, относящегося к субъекту частного предпринимательства, за исключением акционерного общества, их филиалов (представительств) документ, подтверждающий фактическое место нахождения.

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нысаны: қағаз жеткізгіште.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы анықтама беру не осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша қағаз жеткізгіштерде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап;
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушілердің:
Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінде (бұдан әрі – Комитет) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) орталықтарда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Министрлік белгілеген нысандағы өтініш;
2) заңды тұлғаның мөрімен бекітілген заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзінді-көшірме;
3) заңды тұлғаның мөрімен бекітілген заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар мәтінінің үш данасы немесе жаңа редакцияда ресімделген заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының, филиал (өкілдік) туралы ереженің үш данасы;
4) заңды тұлғаның бұрынғы құрылтай құжаттарының, филиал (өкілдік) туралы ереженің телнұсқалары;
5) нақты орналасқан жерін (орналасқан жерін өзгерткен жағдайда) растайтын құжат;
6) хабарлама:
заңды тұлға мөрімен бекітілген, құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
акционерлік қоғамды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғалар, олардың филиалдары (өкілдіктері) үшін нақты орналасқан жерін растайтын құжат ұсынылады.

10. Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
11. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При приеме документов центрами услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю.
12. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги является:
1) нарушения порядка внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), несоответствия учредительных документов (положения) закону Республики Казахстан;
2) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов.
13. В случаях представления неполного пакета документов, наличия в них недостатков, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала или представительства прерывается до устранения выявленных недостатков или получения соответствующего заключения (экспертизы) услугодателями.
14. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг

10. Мемлекеттік және орыс тілінде қарастырылған құрылтай құжаттары тігілген және нөмірленген түрде үш данада ұсынылады және Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен куәландырылады.
11. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері күн сайын «бір терезе» арқылы онда көрсетілген мерзімде, қолхат негізінде жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негізі:
1) заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдігі) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібінің бұзылуы, құрылтай құжаттарының (ереженің) Қазақстан Республикасының заңына сәйкес келмеуі;
2) сот актілерінің және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдары қаулыларының (тыйым салу, қамауға алу) болуы.
13. Құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі туындаған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша анықталған кемшіліктер жойылғанға дейін немесе тиісті қорытындыны (сараптаманы) алғанға дейін заңды тұлғаның, филиал немесе өкілдіктің құрылтай құжаттарына (ережелеріне) енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу мерзімін көрсетілетін қызметті берушілер тоқтата тұрады.
14. Қызмет алушы осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізіміне сәйкес құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілер және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне)
шағымдану тәртiбi

16. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
17. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность лично явиться в центр, прием документов необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
18. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.qov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
19. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
20. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
21. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация внесенных
изменений и дополнений в учредительные
документы юридического лица,
не относящегося к субъекту частного
предпринимательства, а также акционерного
общества, положения об их филиалах
(представительствах)»
_______________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации внесенных
изменений и дополнений в учредительные документы
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _______________ 2) филиал ______________________
3) представительство ______________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
__________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
4. Основание внесения изменений в учредительные документы юридического лица
(укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение местонахождения _______________________________________
2) утверждение устава (положения) в новой редакции ____________________
5. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: ______________ Область: ____________________________
Город, район, район в городе: _________________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _____________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ________________________
Номер дома _________, квартира, комната: ____________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________

16. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
17. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өздерінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік көрсетілетін кызмет үшін қажетті құжаттарды қабылдау, орталық қызметкері көрсетілетін қызметті алушылардың тұрғылықты жері бойынша барып көрсетіледі.
18. Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайы интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) қызмет беруші - www.adilet.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі;
2) орталық - www.con.gov.kz.
19. Қызмет алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысанда алуға мүмкіндігі бар.
20. Қызмет алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
21. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын
заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге
енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды
тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
_____________________________
тіркеуші органның атауы
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрылтай құжаттарына
енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік (есептік)
тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшыққа х деп көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _____________ 2) филиал __________ 3) өкiлдiк ________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _____________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
4. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды
енгізудің негіздемесі (тиісті ұяшыққа х деп көрсетіңіз)
1) мекенжайын ауыстыру ______________________________________________
2) жарғыны (ережені) жаңа редакцияда бекіту _________________________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жері
Пошталық индексі: ______________ Облысы: ____________________________
Қала, аудан, қаладағы аудан: ________________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, орам, даңғыл: ___________________________
Үйдің нөмірі _________, пәтер, бөлме: _______________________________
телефон нөмірі (факс): ______________________________________________

6. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
__________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х,
количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ______________
Наименование юридического лица _____________________________________
___________________________________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) ____
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. с указанием данных удостоверения личности и ИИН (для физического лица), наименование с указанием БИН (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.
8. Укажите код основного вида экономической деятельности: ____
9. Размер уставного капитала _______________________________________
10. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
11. Основание для внесения изменения возникло в результате
реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______ 2) нет ________
12. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
13. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства _________
2) субъект крупного предпринимательства _________
«____» ________________ 20__ года
К заявлению прилагаются: __________________________________________
_________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация внесенных
изменений и дополнений в учредительные
документы юридического лица,
не относящегося к субъекту частного
предпринимательства, а также акционерного
общества, положения об их филиалах
(представительствах)»
___________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации с внесенными изменениями и
дополнениями акционерного общества, осуществляющего свою
деятельность на основании типового устава

6. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшыққа х деп
көрсетіңіз, сандық көрсеткіште):
1) заңды тұлға _________________ 2) жеке тұлға ______________________
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдың үлесі % ________ Үлес соммасы (мың теңге) _______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә._________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдың үлесі % _________ Үлес соммасы (мың теңге) ______
Егер құрылтайшылары біреуден көп болса олар жөнінде мәлімет:
Т.А.Ә. жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып (жеке тұлға
үшін), атауы және БСН (заңды тұлға үшін), сондай-ақ олардың жарғылық
капиталдағы үлесі пайыздық және ақшалай түрде көрсете отырып,
өтінішке қосымша бөлек парақта қоса беріледі.
8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
10. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны _________
11. Өзгерістер енгізу негіздемесі қайта ұйымдастыру нәтижесінде
туындады (тиiстi ұяшыққа х деп көрсетiңiз):
1) иә ________________________________ 2) жоқ _______________________
12. Қосылу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету қажет: қосылатын
заңды тұлғалардың атауы _____________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)____________________________________
13. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиiстi ұяшыққа х деп көрсетiңiз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
20 жылғы «___» ________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
______________________________________________________ қоса беріледі.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын
заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік
қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге
енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды
тіркеу» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________
тіркеуші органның атауы
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік
қоғамның құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен
толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш

1. Наименование регистрируемого акционерного обществ _____________
________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Основание внесения изменений в учредительные документы (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение местонахождения _____________________________________
5. Местонахождение акционерного общества
Почтовый индекс: _______________________ Область: _________________
Город, район, район в городе: _______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________________, квартира, комната: ____________________
номер телефона (факса): ___________________________________________
6. Ф.И.О. руководителя ____________________________________________
________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х,
количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
10. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной акции: _____________________________________________________________
________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности его
значений)
11. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным акциям: ____________________________________________________________
________________________________________________________________
12. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации
информации, подлежащих обязательному опубликованию, определенные
уполномоченным органом ____________________________________________
13. Количество членов совета директоров общества ___________________
___________________________________________________________________
требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым организациям.
14. Количество членов правления общества __________________________

1. Акционерлік қоғамның атауы _______________________________________
_____________________________________________________________________
2. Құрамына шетел инвесторларының қатысуы (тиiстi ұяшыққа х деп
көрсетiңiз):
1) иә _________________________ 2) жоқ ______________________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиiстi ұяшыққа х деп
көрсетiңiз):
1) иә _________________________ 2) жоқ ______________________________
4. Құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізудің негіздемесі (тиiстi
ұяшыққа х деп көрсетiңiз):
1) Мекенжайының өзгеруі _____________________________________________
5. Акционерлік қоғамның мекенжайы
Пошталық индексі: _______________________ Облысы: ___________________
Қала, аудан, қаладағы аудан: ________________________________________
Елді мекен (ауыл, кент): ____________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, орам, даңғыл: ___________________________
Үйдің нөмірі ________________, пәтер, бөлме: ________________________
телефон нөмірі (факс): ______________________________________________
6. Басшының Т.А.Ә. __________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
8. Жарғылық капиталының мөлшері _____________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшыққа х деп
көрсетіңіз, сандық көрсеткіште):
1) заңды тұлға ____________________ 2) жеке тұлға ___________________
10. Артықшылығы бар акция бойынша дивидендтің кепіл мөлшерін
көрсетіңіз:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі
болған жағдайда қандай да бір көрсеткішке қатысты индекстелген)
11. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу
мерзімділігін көрсетіңіз: ___________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Міндетті жариялануға жататын ақпаратты жариялау үшін
пайдаланатын, уәкілетті орган айқындаған бұқаралық ақпарат құралдарын
көрсетіңіз: _________________________________________________________
13. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны ____________________
Үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға
қолданылады.
14. Қоғамды басқару мүшелерінің саны ________________________________

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. /_______/ подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1570
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация прекращения деятельности
юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала
и представительства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства и территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве  хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
3) через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - портал) при условии наличий у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства производится в течение пяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица с приложением необходимых документов.
В центр услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін
қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                               (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./___________________/қолы
20__ жылғы «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1570 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу,
филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну:
1)көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) жүзеге асырады;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш берушіде электронды-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап:
заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы қосымша қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтінішті тапсырған күннен кейін бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Орталыққа көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсыну қажет.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;

2) на портале – государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица (филиала и представительства) оказывается в течение пяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица (филиала и представительства).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
приказ о государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица или о снятия с учетной регистрации филиала и представительства либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе в случаях и по основанию предусмотренным пунктом 15 настоящего стандарта;
на портале в «личный кабинет» направляется приказ о ликвидации юридического лица или о снятия с учетной регистрации филиала и представительства либо мотивированный отказ в оказания государственной услуги в форме электронного документа удостоверенный ЭЦП услугодателя по основанию предусмотренным пунктом 15 настоящего стандарта.
7. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственных услуг, установленным Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» от 10 декабря 2008 года и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
8. График работы услугодателя:
1) услугодателей:
в Комитете регистрационной службы и оказания правовой помощи (далее – Комитет) – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
в территориальных органах юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) центра – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) порталда – заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу өтініш берген күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу туралы немесе оның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеуден шығару туралы бұйрық не осы стандарттың 15-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша қағаз жеткізгіштерде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап;
порталда - «жеке кабинетке» заңды тұлғаны тарату туралы немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу туралы бұйрық не осы стандарттың 15-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаты нысанында дәлелді жауап жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркеу орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электронды сұрау салу берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші:
Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінде (бұдан әрі – Комитет) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
аумақтық әділет органдарында – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) орталықтарда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі;

3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением технических работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю или в центр:
1) заявление по форме установленной Министерством согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица;
3) документ, подтверждающий публикацию в официальных печатных изданиях Министерства юстиции Республики Казахстан информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
4) справку об отсутствии задолженности по таможенным пошлинам, налогам и таможенным сборам;
5) свидетельство об аннулировании выпуска акций (для акционерных обществ);
6) документ об уничтожении печати юридического лица;
7) квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица;
8) учредительные документы;
9) в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, дополнительно предоставляются:
для субъекта естественной монополии предоставляется предварительное согласие уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
для государственной регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс, получателем услуги представляются:
решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;
копия договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
копия передаточного акта государственного предприятия;
10) для снятия с учетной регистрации филиала и представительства получатели государственных услуг предоставляют услугодателю следующие документы:
заявление по форме установленной Министерством согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
положение о филиале (представительстве);
квитанции или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства).
10. Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица ликвидированного по решению суда, осуществляется на основании решения суда и определения суда о завершении ликвидационного производства.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации, осуществляется на основании такого решения с приложением:

3) порталда – тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат арқылы өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес Министрлік белгілеген нысандағы өтініш;
2) заңды тұлғаның мөрімен бекітілген, құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға мүлкінің меншік иесі немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлға органының шешімі;
3) заңды тұлғаны тарату, кредиторлардың кінә қою арыздарының тәртібі мен мерзімі туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми баспасөз басылымдарында жарияланғанын растайтын құжаты;
4) кеден баждары, салық және кеден алымдары бойынша берешегінің жоқтығы туралы анықтама;
5) акциялар шығарудың күшін жою туралы куәлікті (акционерлік қоғамдар үшін);
6) заңды тұлғаның мөрін жойғаны туралы құжат;
7) заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркегені үшін тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат;
8) құрылтай құжаттары;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қосымша:
табиғи монополия субъектiсi үшін табиғи монополиялар саласындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның алдын ала келiсiмi ұсынылады;
мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорынның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркегені үшін көрсетілетін қызметті алушы:
мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органның) шешімін;
мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесін;
мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актісінің көшірмесін ұсынады;
10) филиалы мен өкілдігін есептік тіркеуден шығарғаны үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес Министрлік белгілеген нысандағы өтінішті;
филиалы (өкілдігі) туралы ережені;
филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығарғаны үшін тіркеу алымын бюджетке төлегенін растайтын түбіртекті немесе өзге де құжатты ұсынады.
10. Соттың шешімі бойынша таратылған заңды тұлғаның қызметін тоқтату мемлекеттік тіркеу соттың шешімі және тарату іс жүргізуінің аяқталғаны туралы сот ұйғарымы негізінде жүзеге асырылады.
Оған қатысты сот мәжбүрлеп тарату туралы шешім шығарған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару:

1) положения о филиале (представительстве);
2) квитанции или иного документа, подтверждающих оплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства).
11. Органы налоговой службы на основании сведений Национального реестра бизнес-идентификационных номеров представляют сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по прекращающему деятельность юридическому лицу, филиалу (представительству), филиалу (представительству) иностранного юридического лица либо отказывают в представлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом, филиалом (представительством), филиалом (представительством) иностранного юридического лица налогового обязательства в порядке, установленном Налоговым кодексом.
12. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При приеме документов центрами услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и названия приложенных документов;
4) дата, время и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра ежедневно на основании расписки.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю.
13. Для государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала и представительства, учредителем (руководителем) либо доверенным лицом на портал подается заявление о прекращении деятельности юридического лица (филиала или представительства) посредством заполнения в форме электронного документа с приложением сканированных документов предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта и оплатой регистрационного сбора через платежный шлюз «электронного правительства».
14. При подаче документов на регистрацию прекращения деятельности юридического лица (филиала или представительства) в центр либо через портал услугополучателем предоставляется заявление на отзыв регистрационных свидетельств (позволяющих идентифицировать владельца электронной цифровой подписи) ранее выданных в Национальном удостоверяющем центре Республики Казахстан на данное юридическое лицо (филиала или представительство) согласно приложению 3 к настоящему стандарту.

1) филиал (өкілдік) туралы ережені;
2) филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден шығарғаны үшін тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын түбіртекті немесе өзге де құжатты қоса бере отырып, осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
11. Салық қызметінің органдары Бизнес – сәйкестендіру нөмірлері ұлттық тізілімінің мәліметтері негізінде қызметін тоқтататын заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің), шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бойынша салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоғы (бары) туралы мәліметтер береді не мұндай заңды тұлға, филиал (өкілдік), шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салық міндеттемесін орындамаған жағдайда, берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартады.
12. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Орталықта дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде күн сайын жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
13. Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу үшін құрылтайшы (басшы) не сенім білдірілген адам тіркеу органына порталға осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды сканерленген түрде қоса бере отырып және «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлей отырып, электрондық құжат нысанында толтыру арқылы заңды тұлғаның немесе филиалдың (өкілдіктің) қызметін тоқтату туралы өтініш береді.
14. Орталыққа не портал арқылы заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) қызметін тоқтатуды тіркеу үшін құжаттарды беру кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті алушы осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаға (филиалға немесе өкілдікке) Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығында бұрын берілген (электрондық цифрлық қолтаңбаның иесiн сәйкестендіруге мүмкiндiк беретiн) тіркеу куәліктерін қайтарып алуға өтініш береді.

15. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) нарушение порядка ликвидации юридического лица (филиала или представительства, а также в случаях наличия не снятых с учетной регистрации филиалов (представительств) ликвидируемого юридического лица;
2) наличие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям либо отказа органов налоговой службы в представлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом (филиалом или представительством иностранного юридического лица) налогового обязательства в порядке, установленном Налоговым кодексом.
16. В случаях представления неполного пакета документов, наличия в них недостатков, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала или представительства прерывается до устранения выявленных недостатков или получения соответствующего заключения (экспертизы) услугодателями.
17. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
18. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, центра и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 21 настоящего стандарта, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 13, телефон: 8 (7172) 74-07-37.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.

15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту үшін негіздер:
1) заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілдікті тарату тәртібін бұзу, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның, есептік тіркеуден шығарылған филиалдары (өкілдіктері) болған жағдайларда;
2) салық берешегі, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі болған не салық қызметі органдарының мұндай заңды тұлғаның (шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі) Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салық міндеттемесін орындамаған жағдайда, берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартуы негіз болып табылады.
16. Құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі туындаған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша анықталған кемшіліктер жойылғанша немесе тиісті қорытындыны (сараптаманы) алғанға дейін заңды тұлғаның тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу мерзімін көрсетілетін қызметті беруші тоқтата тұрады.
17. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес, нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілер және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне)
шағымдану тәртiбi
18. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының, орталық және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
1) шағым осы стандарттың 21-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша қызмет берушінің басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 13-кіреберіс, телефоны: 8 (7172) 74-07-37 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау оларды көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымның жауабын алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (штамп, кіріс нөмірі және күні) болып табылады. Тіркеуден кейін жауапты орындаушыны анықтау және қажетті шараларды қолдану үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.

24. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прекращения
деятельности юридического лица,
снятие с учетной регистрации филиала
и представительства»
Ставки
сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного
показателя, установленного на соответствующий финансовый год
законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
Виды регистрационных действий
Ставки сбора (МРП)
1.
за государственную регистрацию (перерегистрацию), государственную регистрацию прекращения деятельности юридических лиц (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию (перерегистрацию), снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств
6,5
2.
юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства, их филиалов и представительств
2
3.
политических партий, их филиалов и представительств
14
4
учреждений, финансируемых из средств бюджета, казенных предприятий и кооперативов собственников помещений (квартир) за государственную регистрацию, государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию, снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств
1
5.
учреждений, финансируемых из средств бюджета, казенных предприятий и кооперативов собственников помещений (квартир) за государственную перерегистрацию, учетную перерегистрацию
0,5
6.
детских и молодежных общественных объединений, а также общественных объединений инвалидов за государственную регистрацию государственную регистрацию прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан), учетную регистрацию, снятие с учетной регистрации их филиалов и представительств, филиалов республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений
2
7.
детских и молодежных общественных объединений, а также общественных объединений инвалидов за государственную перерегистрацию учетную перерегистрацию их филиалов и представительств
1
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прекращения
деятельности юридического лица,
снятие с учетной регистрации филиала
и представительства»
___________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление
о регистрации прекращения деятельности
юридического лица, филиала (представительства)

24. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын
мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеуден алу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Алым
мөлшерлемесі республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және
алымдарды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш
(бұдан әрі осы баптың мәтіні бойынша - АЕК) мөлшері негізге
алына отырып, есептеледі және мыналарды құрайды:
р/с
Тіркеу іс-қимылдарының түрлері
Алым мөлшерлемелері
(АЕК)
1.
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), есептік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығару үшін
6,5
2.
шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалардың, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің
2
3.
саяси партиялардың, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің
14
4.
бюджет қаражатынан қаржыландырылатын мекемелерді, қазыналық кәсіпорындар мен үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің кооперативтерін мемлекеттік тіркеу, қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде) есептік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығару үшін
1
5.
бюджет қаражатынан қаржыландырылатын мекемелерді, қазыналық кәсіпорындар мен үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің кооперативтерін мемлекеттік қайта тіркеу, есептік қайта тіркеу үшін
0,5
6.
балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерін мемлекеттік тіркеу, қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, қайта ұйымдастыру кезінде) есептік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін, республикалық және өңірлік ұлттық-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарын есептік тіркеуден шығару үшін
2
7.
балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерін мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу
1
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын
мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеуден алу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________
тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiн тоқтатуын
тiркеу туралы өтiнiш

1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ___________ 2) филиал ________
3) представительство __________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) (в случае отсутствия -
регистрационный номер)___________________________________________
4. Основание прекращения деятельности возникло в результате (укажите
в соответствующей ячейке х)
1) ликвидация _______ 2) реорганизация путем присоединения _________
5. Прекращение деятельности юридического лица, филиала
(представительства) (укажите в соответствующей ячейке х)
1) добровольная _______________ 2) принудительная __________________
6. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление о
прекращении деятельности юридического лица, филиала
(представительства), номер и дата публикации ______________________
___________________________________________________________________
7. Сведения о филиалах (представительствах) юридического лица
(укажите в соответствующей ячейке х)
1) да __________ 2) нет ___________
К заявлению прилагаются:_____________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
«______»_____________ 20 года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прекращения
деятельности юридического лица,
снятие с учетной регистрации филиала
и представительства»
______________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление
на отзыв (аннулирование) регистрационных свидетельств
(от юридического лица)
Идентификационные данные юридического лица БИН:__________________
Наименование организации:__________________________________________
__________________________________________________________________
прошу отозвать все ранее выпущенные регистрационные свидетельства, выпущенные
на сотрудников вышеуказанного юридического лица в связи с его ликвидацией
Дата «______» ______________ 20 __год.
Руководитель ________________
(Ф.И.О)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прекращения
деятельности юридического лица,
снятие с учетной регистрации филиала
и представительства»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее - ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға ___________ 2) филиал ________ өкілдік _______________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _____________________
_____________________________________________________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) (тіркеу нөмірі болмаған
жағдайда)
_____________________________________________________________________
4. Қызметтi тоқтату негiздемесi мынаның нәтижесінде туындады (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) тарату _______ 2) қосылу жолымен қайта ұйымдастыру _______________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiн тоқтату (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) ерікті _______________ 2) мәжбүрлі _______________________________
6. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiн тоқтату туралы
хабарламаны жариялаған баспа органының атауы, нөмiрі және жариялану
күні ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Заңды тұлғаның филиалдары (өкiлдiктерi) туралы мәлiметтер (тиiстi
ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) иә ____________________________ 2) жоқ ___________________________
Өтінішке: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________ қоса беріледі
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы
20__ жылғы «___» _____________
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын
мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеуден алу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________
тіркеу органының атауы
Тіркеу куәліктерін (заңды тұлғадан) кері қайтарып алуға (күшін
жоюға) өтініш
Заңды тұлғаның сәйкестендіру деректері БСН: _________________________
ұйымның атауы: ______________________________________________________
оның қызметі тоқтатылуына байланысты жоғарыда аталған заңды тұлғаның
қызметкерлеріне берілген барлық бұрын шығарылған тіркеу куәліктерін
кері қайтарып алуыңызды сұраймын
Күні 20__ жылғы «___» ______________
Басшысы ____________________________
(Т.А.Ә.)
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын
мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеуден алу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болған жағдайда әкесінің аты
(бұдан әрі - Т.А.Ә.) не ұйымының атауы)
_________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхаты
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. /____/ подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1570
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки из Государственной базы данных
«Юридические лица» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства.
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) при условии наличий у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, филиалам и представительствам (далее – услугополучатели).
Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении услугополучателя в центр:
максимальное допустимое время ожидания для сдачи документов – не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут;
2) при подаче электронного запроса услугополучателем на портале:
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (автоматизированная).

1) ________________________________;
2) ________________________________;
3) ________________________________;
толық тапсырмауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін
қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                               (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./___________________/қолы
20__ жылғы «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1570 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ереже
1. «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметі).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынуды:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш берушіде электронды-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жеке және заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге (әрі қарай – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде:
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызмет алушы порталға электронды сұрау салу берген кезде:
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (автоматтандырылған).

6. Результатом оказываемой государственной услуги:
1) в центре – нарочно (личное посещение услугополучателя либо представителя по доверенности);
2) на портале – в «личный кабинет» услугополучателя государственной услуги.
Выдача следующих справок услугополучателю государственной услуги в форме электронного документа:
1) о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
2) о наличии филиалов и представительств юридического лица;
3) об участии юридического лица в других юридических лицах;
4) об участии физического лица в юридических лицах, филиалах и представительствах;
5) о признании юридического лица бездействующим юридическим лицом или причастности его участников к бездействующим юридическим лицам;
6) о совпадении наименования создаваемого юридического лица с наименованием зарегистрированного хозяйствующего субъекта;
7) о всех регистрационных действиях юридического лица;
8) о зарегистрированном юридическом лице на заданную дату;
9) о последних внесенных изменениях в учредительные документы;
10) о наложенных обременениях (арест) на долю юридического лица;
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) центра – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов, в связи с проведением технических работ).
9. Для получения государственной услуги услугополучатель либо представитель (по доверенности) государственных услуг предоставляет:
1) в центр:
запрос по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту, где указывается вид предоставляемой информации;
документ, удостоверяющий личность (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством.
Сведения документов, удостоверяющего личность, местожительства физического лица, наименование и реквизиты юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица;
3) на портал:
запрос в форме электронного документа.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» заявителя. Запрос автоматически направляется в адресат услугодателя в соответствии с выбранной услугой.
При обращении на портале в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) орталықта – қолма қол (алушының немесе сенім хат бойынша өкілінің жеке болуы);
2) порталда – қызмет алушының «жеке кабинетіне».
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде мынадай анықтамалар беру:
1) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы;
2) заңды тұлғаның филиалдары мен өкілдіктерінің бар екендігі туралы;
3) заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы;
4) жеке тұлғаның заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысуы туралы;
5) заңды тұлғаны әрекетсіз заңды тұлға деп немесе оның қатысушыларын әрекетсіз заңды тұлғаларға қатысы бар деп тану туралы;
6) құрылатын заңды тұлғаның атауы тіркелген шаруашылық субъектінің атауымен сәйкес келуі туралы;
7) заңды тұлғаның барлық тіркеу іс-әрекеттері туралы;
8) көрсетілген мерзімге заңды тұлғаның тіркелгені туралы;
9) құрылтай құжаттарына соңғы толықтырулар мен өзгерістердің енгізілгені туралы;
10) заңды тұлғаның үлесіне салынған ауыртпалықтар (тыйым салу) туралы;
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) орталықтарда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы не өкілі (сенімхат бойынша):
1) орталыққа:
ұсынылған ақпарат түрі көрсетілген, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін беріледі);
заңнамада көзделген жағдайларда өкілдің уәкілеттігін куәландыратын құжатты ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қойылған жеке тұлғаның жеке басын, тұрғылықты жерін растайтын құжаттар туралы, заңды тұлғаның атауы мен деректемелері туралы мәліметтерді орталық қызметкері уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйесінен алады.
2) порталда:
электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Порталға жүгінген жағдайда электронды сұрау салуы өтініш берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдалған көрсетілетін қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына жолданады.
Порталға жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, сұрау салуды қабылдау туралы есеп – хабарлама жіберіледі.