О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2015 года № 774
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.09.2015 № 774 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Аттестация лиц командного состава судов»;
2) стандарт государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава судов»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов»;
4) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна»;
5) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна или строящегося судна»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право управления самоходными маломерными судами»;
8) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию»;
9) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию»;
10) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов»;
11) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация залога подвижного состава»;
12) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава и исключение из Государственного реестра подвижного состава»;

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ішкі су және теміржол көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 қыркүйектегі № 774 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 774 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Кемелердiң командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Кеменің, шағын көлемді кеменің немесе салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiк және куәліктердің телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) «Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
11) «Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
12) «Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу (қайта тіркеу) және Жылжымалы құрамның мемлекеттік тізілімінен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

13) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Аттестация лиц командного состава судов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аттестация лиц командного состава судов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: справка о прохождении аттестации лиц командного состава судов в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю:
1) заявление в произвольной форме;
2) копия удостоверения личности или паспорта;
3) копия рабочего диплома;

13) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: қағаз түрінде кемелердің командалық құрамы адамдарының аттестаттаудан өткендігі туралы анықтама.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету ақысыз негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі мен жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі жұма аралығында, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
3) жұмыс дипломының көшірмесі;

4) заключения медицинской комиссии о пригодности к работе на судне.
Услугополучателем государственной услуги представляются оригиналы документов для сверки.
При сдаче документов услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени и отчества работника услугодателя, принявшего заявление на оформление документов.
Услугодатель после получения пакета документов в течение десяти рабочих дней направляет услугополучателю по почте уведомление о сроках проведения экзамена.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником услугодателя посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (предъявляется представителем услугополучателя).
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.

4) кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы медициналық комиссияның қорытындысы.
Көрсетілетін қызметті алушы салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады.
Құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді:
1) өтініштің нөмірі және қабылдау күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы;
3) қоса берілген құжаттардың атаулары және саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы емтихан өткізу мерзімдері туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкіліне) ұсынуы бойынша жүзеге асырады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Жеке тұлғаның шағымында – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля») и на стендах, расположенных в помещениях услугодателей.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Аттестация лиц командного
состава судов»
форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество, либо
наименование организации услугополучателя)
__________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
В соответствии с пунктом 22-1 Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 915, территориальный орган Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по _____________ области/городу отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Аттестация лиц командного состава судов» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) …
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. (руководитель услугодателя)         (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Дипломирование лиц командного состава судов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Дипломирование лиц командного состава судов» (далее – государственная услуга).

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар және мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» кіші бөлімінде) және көрсетілетін қызметті берушілердің үй-жайларындағы стенділерде орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
«Кемелердің командалық құрамының
адамдарын аттестаттау»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
нысан
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 5 тамыздағы № 915 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және аттестаттау қағидаларының 22-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң ________ облысы (қаласы) бойынша аумақтық органы «Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.
Телефон.
Алдым: Т.А.Ә./ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы «__» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – выдача диплома осуществляется в течение 30 (тридцать) календарных дней;
2) выдача мотивированного отказа осуществляется в течение 7 (семь) рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи документов – 15 (пятнадцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – диплом либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы ЦОН: с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) заявление в произвольной форме;
2) удостоверение личности или паспорт (оригинал предоставляется для идентификации услугополучателя);
3) копии документов о высшем или послесреднем образовании (диплома);
4) документ, подтверждающий стаж плавания;
5) заключение медицинской комиссии о пригодности к работе на судне;
6) две фотографии размером 3,5х4,5 сантиметра.
Услугополучателем представляются оригиналы документов для сверки.
Сведения документа, удостоверяющие личность услугополучателя являющийся государственным информационным ресурсом, работник ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица государственного органа.
Услугополучатель обеспечивает полноту предоставляемого пакета документов, а также достоверность и полноту сведений в них.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче документов в ЦОН, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетің қызметті Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – диплом беру күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде жүзеге асырылады;
2) дәлелді бас тартуды беру 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
3) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
4) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – диплом не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесi: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы электрондық кезек броньдалуы мүмкін.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) еркін нысандағы өтiнiш;
2) жеке куәлiк немесе паспорт (көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) жоғары немесе орта білімнен кейінгі бiлiм туралы құжаттардың (дипломның) көшірмелері;
4) жүзу өтiлiн растайтын құжат;
5) кемедегi жұмысқа жарамдылығы туралы медициналық комиссияның қорытындысы;
6) мөлшері 3,5х4,5 сантиметр екі фотосурет.
Көрсетілетін қызметті алушы салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық ресурс болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметін ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынылатын құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ ондағы мәліметтердің анықтығын және толықтығын қамтамасыз етеді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
ХҚО-ға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:

1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени и отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
Услугодатель после предоставления ЦОН пакета документов в течение десяти рабочих дней направляет посредством курьерской связи уведомление в ЦОН о сроках проведения экзамена.
После получения уведомления о сроках проведения экзамена ЦОН информирует услугополучателя в течение одного рабочего дня и посредством «безбарьерного» обслуживания осуществляет выдачу уведомления услугодателя услугополучателю.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОН посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки в указанный в ней срок при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенности.
10. Основаниями отказа в выдаче диплома являются несоответствия представленных документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, требованиям правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан, в сроки согласно пункту 4 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОН отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.

1) өтініштің нөмірі және қабылдау күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы;
3) қоса берілген құжаттардың атаулары және саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты.
Көрсетілетін қызметті беруші ХҚО-ға құжаттар топтамасын ұсынғаннан кейін он жұмыс күні ішінде курьерлік байланыс арқылы ХҚО-ға емтихан өткізу мерзімдері туралы хабарлама жібереді.
Емтихан өткізу мерзімдері туралы хабарламаны алғаннан кейін ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға бір жұмыс күні ішінде хабарлайды және «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасын беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді ХҚО-ның қызметкері «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсынуы бойынша жүзеге асырады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысына ХҚО www.con.gov.kz интернет ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен байланыс телефондар бойынша беріледі.
Қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымдардың ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шығымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Жеке тұлғаның шағымында тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через ЦОН
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Дипломирование лиц
командного состава судов»
форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество, либо
наименование организации услугополучателя)
__________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава судов» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (работника ЦОН)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов»

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар және мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет») кіші бөлімінде;
ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсету қызмет тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
«Кемелердің командалық
құрамының адамдарына диплом беру»
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
нысан
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайы көрсетілсін) «Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХКО қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.
Телефон:
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «__» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов осуществляется в течение 7 (семь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о минимальном составе экипажей судов в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы ЦОНа: с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) заявление в произвольной форме с указанием названия судна и порта регистрации судна;
2) копию утвержденного штатного расписания экипажа, соответствующего постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2011 года № 677 "Об установлении требований к минимальному составу экипажей судов".
Услугополучателем государственной услуги представляются оригиналы документов для сверки.
При сдаче документов в ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;

1. Жалпы ережелер
1. «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсету қызмет нәтижесі – қағаз жеткізгіште кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесi: Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, түскі үзіліссіз, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы брондауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) кеменің атауын және кемені тіркеу портын көрсете отырып, еркін нысандағы өтініш;
2) экипаждың бекітілген штат кестесінің көшірмесі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады.
ХҚО-ға құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) өтініштің нөмірі және қабылдау күні;

2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени и отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником услугодателя посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (предъявляется представителем услугополучателя).
10. В случае представления улугополучателем неполного пакета документов согласно перечню предусмотренному в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению к стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.

2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы;
3) қоса берілген құжаттардың атаулары және саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі ұсынады) ұсыну бойынша жүзеге асырады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет берушінің басшысы атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысының атына ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондары бойынша жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымдардың ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны айқындану және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через ЦОН
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Выдача свидетельства
о минимальном составе экипажей судов»
форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество, либо
наименование организации услугополучателя)
__________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах., по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (работника ЦОН)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача
дубликата документа, подтверждающего государственную
регистрацию ипотеки маломерного судна»

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар және мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет») кіші бөлімінде;
ХҚО-ның – www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
«Кемелер экипаждарының ең аз
құрамы туралы куәлік беру»
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
нысан
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
4) _______________________________;
5) _______________________________;
....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХКО қызметкері)                           (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.
Телефон:
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Шағын көлемді кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна или дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию ипотеки маломерного судна и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляют:
1) за государственную регистрацию ипотеки маломерного судна:
с физических лиц – 1 месячный расчетный показатель (далее – МРП);
с юридических лиц – 5 МРП;
2) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна – 0,5 МРП.
Участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица, лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, инвалиды, а также один из родителей инвалида с детства, репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан освобождаются от оплаты сбора за государственную регистрацию ипотеки маломерного судна.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной формах, через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.

1. Жалпы ережелер
1. «Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – шағын көлемдi кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлік немесе шағын көлемдi кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктің телнұсқасы қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді. Алым мөлшерлемесі 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және мыналарды құрайды:
1) шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін:
жеке тұлғалардан – 1 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
заңды тұлғалардан – 5 АЕК;
2) шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар, мүгедектер, сондай-ақ бала жасынан мүгедектің ата-анасының бірі, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін репатрианттар (оралмандар) шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеуден босатылады.
Алым сомасын төлеу қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.

8. График работы ЦОНа: с понедельника по субботу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна:
письменное заявление залогодателя согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
нотариально засвидетельствованная копия договора об ипотеке маломерного судна с указанными в таком договоре документами;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию ипотеки маломерного судна;
2) для получения дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна:
письменное заявление залогодателя согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна.
При сдаче документов в ЦОН, услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени и отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг

8. ХҚО-ның жұмыс кестесi: Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы брондауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) шағын көлемдi кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес кепiл берушiнiң жазбаша өтініші;
шағын көлемдi кеменiң ипотекасы туралы шартта көрсетілген құжаттармен қоса оның нотариат куәландырған көшірмесі;
шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
2) шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес кепіл берушiнiң жазбаша өтініші;
шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктің телнұсқасын беру үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
ХҚО-ға құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді ХҚО-ның қызметкері қолхат негізінде «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) ұсыну  бойынша жүзеге асырады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына немесе Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алудың мерзімі мен орны көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны анықтауға және сәйкес шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысына ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай мен байланыс телефондары бойынша жіберіледі.
ХҚО кеңсесінде қолма-қол да, почта арқылы да түскен шағымдардың қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатты жазылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почта мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почта мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через ЦОН
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки
маломерного судна и выдача дубликата
документа, подтверждающего
государственную регистрацию
ипотеки маломерного судна»
Руководителю территориального органа
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
по _________________ области (городу)
_____________________________________
(Ф.И.О.)
от __________________________________
(наименование организации, юридический
адрес или Ф.И.О. физического лица,
дата рождения, домашний адрес, тел.)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна (ненужное зачеркнуть), принадлежащего ________
_____________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки ______________________________
_____________________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя _________________________________________
_____________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на два или более маломерных судна; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым маломерным судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом ___________________
_____________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки маломерного судна ______________________
____________________       _______________    _______________________
Должность                (подпись)              Ф.И.О.
М.П.
«____» __________ 20 __ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки
маломерного судна и выдача дубликата
документа, подтверждающего
государственную регистрацию
ипотеки маломерного судна»
(Фамилия, имя, при наличии отчество, либо
наименование организации услугополучателя)
__________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) …
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (работника ЦОН)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата
документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки
судна»

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтамалық бюро, күтуге арналған креслолар және дене мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер») кіші бөлімінде;
ХҚО-ның–www.con.gov.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
«Шағын көлемді кеменің ипотекасын
мемлекеттік тіркеу және шағын
көлемді кеме ипотекасының
мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттың телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі Көліктік
бақылау комитетінің
________________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық органының басшысы
________________________________
(Т.А.Ә.)
________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған
жылы, үйінің мекенжайы, тел.)
Өтініш
Сізден ______________________________________________________ тиесілі шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/ шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын (керек емесін сызып тастау) беруді сұраймын.
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы _____________
__________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәліметтер _________________________
__________________________________________________________________
Екі немесе одан да көп шағын көлемді кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір шағын көлемді кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
_________________________
__________________________________________________________________
Шағын көлемді кеме ипотекасының аяқталу күні _____________________
____________________    _______________     ______________________
Лауазымы               (қолы)                    Т.А.Ә.
М.О.
20__жылғы «__» __________
«Шағын көлемді кеменің ипотекасын
мемлекеттік тіркеу және шағын
көлемді кеме ипотекасының
мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттың телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) «Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкерінің)                          (қолы)
Орындаушы Т.А.Ә.______________
Телефон_______________
Алды: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы «__» ________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна или дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию ипотеки судна и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию ипотеки судна, уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляют:
1) за государственную регистрацию ипотеки судна:
с физических лиц – 1 месячный расчетный показатель (далее – МРП);
с юридических лиц – 5 МРП;
2) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию ипотеки судна – 0,5 МРП.
Участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица, лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, инвалиды, а также один из родителей инвалида с детства, репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан освобождаются от оплаты сбора за государственную регистрацию ипотеки судна.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.

1. Жалпы ережелер
1. «Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді. Алым мөлшерлемесі 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және мыналарды құрайды:
1) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін:
жеке тұлғалардан – 1 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК);
заңды тұлғалардан – 5 АЕК.
2) кеменің ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградтамаған адамдар, мүгедектер, сондай-ақ бала жасынан мүгедектің ата-анасының бірі, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін репатрианттар (оралмандар) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеуден босатылады.
Алым сомасын төлеу қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.

8. График работы ЦОНа: с понедельника по субботу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна:
письменное заявление залогодателя согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
нотариально засвидетельствованная копия договора об ипотеке судна с указанными в таком договоре документами;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию ипотеки судна;
2) для получения дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна:
письменное заявление залогодателя согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна.
При сдаче документов в ЦОН, услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени и отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг

8. ХҚО-ның жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы электрондық кезек брондалуы мүмкін.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлiктi алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес кепіл берушiнiң жазбаша өтініші;
кеменің ипотекасы туралы шартта көрсетілген құжаттармен қоса оның нотариат куәландырған көшірмесі;
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
2) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес кепіл берушiнiң жазбаша өтініші;
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
ХҚО-ға құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді ХҚО-ның қызметкері қолхат негізінде «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) ұсыну бойынша жүзеге асырады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына немесе Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алудың мерзімі мен орны көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны анықтауға және сәйкес шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысына ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай мен байланыс телефондары бойынша жіберіледі.
ХҚО кеңсесінде қолма-қол да, почта арқылы да түскен шағымдардың қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатты жазылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почта мекенжайы көрсетіледі;

2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через ЦОН
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки
судна и выдача дубликата документа,
подтверждающего государственную
регистрацию ипотеки судна»
Руководителю территориального органа
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
по _________________ области (городу)
_____________________________________
(Ф.И.О.)
от ___________________________________
(наименование организации, юридический
адрес или Ф.И.О. физического лица,
дата рождения, домашний адрес, тел.)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна/дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (ненужное зачеркнуть), принадлежащего _________________
Данные, идентифицирующие судно (название судна, регистрационный номер, место регистрации, регистровый номер, тип и класс, тоннаж судна) ____
_____________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки ______________________________
_____________________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя _________________________________________
____________________________________________________________________.
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на два или более судов; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом ___________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна __________________________________
____________________       _______________    _______________________
Должность               (подпись)               Ф.И.О.
М.П.
«____» __________ 20 __ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки
судна и выдача дубликата документа,
подтверждающего государственную
регистрацию ипотеки судна»
(Фамилия, имя, при наличии отчество, либо
наименование организации услугополучателя)
__________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтамалық бюро, күтуге арналған креслолар және дене мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер») кіші бөлімінде;
ХҚО-ның – www.con.gov.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
«Кеменің ипотекасын мемлекеттік
тіркеу және кеме ипотекасының
мемлекеттік тіркелгенін
растайтын құжаттың телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі Көліктік
бақылау комитетінің
_________________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық органының басшысы
________________________________
(Т.А.Ә.)
_________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған
жылы, үйінің мекенжайы, тел.)
Өтініш
Сізден _________________________________ тиесілі кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын (керек емесін сызып тастаңыз) беруді сұраймын.
Кемені сәйкестендіретін (кеменің атауы, тіркеу нөмірі, тіркеу орны, тіркелім кеме нөмірі, типі және сыныбы, тоннажы) ____________
__________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы ___________________
__________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайы немесе оның ұсынушыға белгіленгені туралы мәліметтер _____________________________
__________________________________________________________________
Екі немесе одан да көп кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген міндеттемелердің ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келісімі болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер _______________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні _______________________________
_______________     _________________       ______________________
Лауазымы             (қолы)                     Т.А.Ә.
М.О.
20__жылғы «__» __________
«Кеменің ипотекасын
мемлекеттік тіркеу және кеме
ипотекасының мемлекеттік
тіркелгенін растайтын құжаттың
телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(көрсетілетін кызметті алушының тегі, аты,
болса әкесінің аты немесе көрсетілетін
кызметті алушы ұйымының атауы)
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) …
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. (работника ЦОН)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна,
маломерного судна или строящегося судна»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна или строящегося судна» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства или Морской администрацией порта (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи заявления услугополучателем услугодателю – в течение 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выписка или копия из реестра судов Республики Казахстан в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя:

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) «Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкерінің)                       (қолы)
Орындаушы Т.А.Ә.______________
Телефон_______________
Алды: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы «__» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Кеменің, шағын көлемді кеменің немесе салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кеменің, шағын көлемді кеменің немесе салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары немесе Порттың теңіз әкiмшілiгi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарын тапсырған кезден бастап – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен үзінді көшірме немесе көшірме қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:

1) территориальных органов Комитета транспортного контроля Министерства – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Морской администрации порта – с понедельника по пятницу включительно, с 8.30 часов до 17.30 часов, с перерывом на обед с 12.30 до 13.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляется по месту регистрации судна, маломерного судна или строящегося судна в порядке «живой» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Для получения государственной услуги услугополучатель либо его представитель по доверенности представляют услугодателю заявление в произвольной форме.
При подаче заявления услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) даты (времени) и места выдачи документов;
4) фамилии, имени и отчества работника услугодателя, принявшего заявление на оформление документов.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником услугодателя посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) Министрлiктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі мен жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Порттың теңіз әкiмшілiгi – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі мен жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 12.30-ден сағат 13.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-ден 17.30-ға дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру кеменің, шағын көлемді кеменің және салынып жатқан кеменің тіркелген жері бойынша алдын ала жазылусыз, жылдамдатып қызмет көрсетусiз кезекке тұру тәртiбiмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы не сенімхат бойынша оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге еркін нысанда өтініш береді.
Өтінішті тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
4) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері қолхат негізінде «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) ұсыну бойынша жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефондары арқылы Министрлік басшысының атына немесе Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алудың мерзімі мен орны көрсетуімен көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні). Тіркеуден өткеннен кейін арыз көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны анықтауға және сәйкес шараларды қолдану үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»).
14. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право
управления самоходными маломерными судами»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право управления самоходными маломерными судами» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz
(далее – портал).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном осуществляется в течение 10 (десять) рабочих дней со дня успешной сдачи экзамена услугополучателем;

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почта мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметі анықтамалық бюро, күтуге арналған орындар және дене мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурсында орналастырылған көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер»).
14. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiк және куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiк және куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Министрліктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштерді қабылдау:
1) Министрлiктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО);
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімі:
1) өздігінен жүретін шағын көлемдi кеменi жүргізу құқығына куәлiк беру көрсетілетін қызметті алушы емтиханды табысты тапсырған кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

2) выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном осуществляется в течение 10 (десять) рабочих дней с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН либо на портал;
3) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения производится в течение 3 (три) рабочих дней с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН либо на портал;
4) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОНе – 15 (пятнадцать) минут;
5) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОНе – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) удостоверение на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде;
2) дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
в ЦОН:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
свидетельство (справка) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
медицинская справка по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
копия удостоверения личности или паспорта;
на портал:
запрос согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
электронная копия медицинской справки по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (представляются в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия удостоверения личности или паспорта.
ЦОН вручает услугополучателю уведомление в бумажном виде, а при подаче запроса на портал направляет услугополучателю в «личный кабинет» уведомление о месте и времени прохождения экзамена;

2) өздігінен жүретін шағын көлемдi кеменi жүргізу құқығына куәліктің телнұсқасын беру көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
3) өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына бұрын берілген куәліктің жарамдылық мерзiмi өткен жағдайда жаңа куәлікті беру көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға не порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
4) ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
5) көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі:
1) қағаз түрінде өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік;
2) қағаз түрінде өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасы.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесi:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, түскі үзіліссіз, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезек броньдалуы мүмкін;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік алу үшін:
ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәлік (анықтама);
№ 083/у нысаны бойынша медициналық анықтама;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет;
жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі.
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәліктің (анықтаманың) электрондық көшірмесі;
№ 083/у нысаны бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға ұсынылады);
жеке куәліктің немесе паспорттың электрондық көшірмесі.
ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түрінде, ал порталға сұрау салынған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» емтихан өткізудің орны мен уақыты туралы хабарламаны береді;

2) для получения дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
в ЦОН:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
одна фотография размером 2,5x3,5 сантиметров;
копия удостоверения личности или паспорта;
на портал:
запрос согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
одна фотография размером 2,5x3,5 сантиметров (представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия удостоверения личности или паспорта;
3) для получения удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения:
в ЦОН:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами;
медицинская справка по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
копия удостоверения личности или паспорта;
на портал:
запрос согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами (представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия медицинской справки по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (представляются в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия удостоверения личности или паспорта.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель либо работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче документов в ЦОН, услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
При подаче электронного запроса посредством портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).

2) өздігінен жүретін шағын көлемдi кеменi басқару құқығына куәліктің телнұсқасын алу үшін:
ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі бір фотосурет;
жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі бір фотосурет (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға ұсынылады);
жеке куәліктің немесе паспорттың электрондық көшірмесі;
3) өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына бұрын берілген куәліктің жарамдылық мерзiмi өткен жағдайда жаңа куәлікті алу үшін:
ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік;
№ 083/у нысаны бойынша медициналық анықтама;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет;
жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға ұсынылады);
№ 083/у нысаны бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға ұсынылады);
жеке куәліктің немесе паспорттың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметін көрсетілетін қызметті беруші не ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
ХҚО-ға құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын;
3) қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы электронды сұрау салған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді ХҚО-ның қызметкері «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) ұсынуы бойынша жүзеге асырады.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12, либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттың 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағым қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысына ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ почтамен түскен шағымдардың ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы мәліметті бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Портал арқылы шағымданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетте» мемлекеттік қызметті берушінің шағымды өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын шағым туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Жеке тұлғаның шағымында тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почта мекенжайы көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа: www.con.gov.kz.
15. Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача удостоверений и
дубликатов удостоверений на право
управления самоходными
маломерными судами»
Место для фото
М.П.
Личная карточка судоводителя
Руководителю территориального органа
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
по ___________________ области (городу)
_______________________________________
(Ф.И.О.)
от ____________________________________
(Ф.И.О., дата рождения, ИИН)
Заявление
Прошу выдать удостоверение на право управления ________________
_____________________________________________________________________
(указать тип (типы) маломерного судна: катер, мотолодка, парусное,
гидроцикл)
в районе ____________________________________________________________
(указать район (районы) плавания: МП, ВВП, ВВПР и ВВПО, МП и ВВП)
Плавать (умею/не умею) ________________________________________
Представляю следующие документы:
1. ____________________________________
2. ____________________________________
3._____________________________________
4. ____________________________________.
Адрес, контактные телефоны (факс) _____________________________
_______________________________________________________________
«____» _____________ 20 ___ г. ________________________________
(личная подпись заявителя)
Результаты экзаменов
Наименование
дисциплины и районов плавания
Оценка
знаний
(зачет,
незачет)
Дата приема
экзаменов
примечание
1
2
3
4
МП – территориальные и внутренние
воды морей
ВВП – судоходные
внутренние водные пути
ВВПР и ВВПО – внутренние водоемы,
не включенные в перечень
внутренних водных путей открытых
для судоходства Республики
Казахстан
МП и ВВП – территориальные
внутренние воды морей и
судоходные внутренние водные пути
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения судоводителя)
Сдан экзамен на право управления
_____________________________________________________________________
(тип судна (судов) площадь парусов)
В районе (районах) плавания ___________________________________
«____» ___________ 20 ____ г.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача удостоверений и
дубликатов удостоверений на право
управления самоходными
маломерными судами»
Руководителю территориального органа
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
по ___________________ области (городу)
_______________________________________
(Ф.И.О.)
от ____________________________________
(Ф.И.О., дата рождения, ИИН,
домашний адрес,
контактные телефоны)
Заявление
Прошу выдать дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном.
«__» ________ 20__ г. удостоверение на право управления самоходным маломерным судном было утеряно при следующих обстоятельствах: _________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Представляю документы:
1._____________________________;
2._____________________________.
«____» _____________ 20 ___ г.   ______________________________
(личная подпись заявителя)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача удостоверений и
дубликатов удостоверений на право
управления самоходными
маломерными судами»
(Фамилия, имя, при наличии отчество, либо
наименование организации услугополучателя)
__________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық түрде және ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар және дене мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің: www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» кіші бөлімінде);
ХҚО-ның: www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда көрсетіледі.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
«Өздігінен жүретін шағын көлемді
кемелердi жүргізу құқығына куәлік
және куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Фотосуретке арналған орын
М.О.
Кеме жүргізушінің жеке карточкасы
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі Көліктік
бақылау комитетінің
__________ облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
__________________________________
(Т.А.Ә.)
__________________________________
(Т.А.Ә. туған күні, ЖСН)
Өтініш
Маған__________________________________________ауданында (жүзу
ауданын (аудандарын): ТЖ, ІСЖ, ІСЖӨ және ІСЖК, ТЖ және ІСЖ көрсету керек)
__________________________________________________________________
(шағын көлемді кеменің үлгісін (үлгілерін) көрсету керек: катер, мотоқайық, желкенді, гидроцикл)
басқару құқығына куәлік беруіңізді сұраймын.
Жүзу (білемін/білмеймін)____________________________________
Мынадай құжаттарды ұсынамын:
1. ____________________________________
2. ____________________________________
3. ____________________________________
4. ____________________________________.
Мекенжайы, байланыс телефондары (факс) _____________________
____________________________________________________________
20 ____ ж. «___» ___________   _____________________________
(өтінім берушінің қолы)
Емтихандар нәтижелері
Пәндердің және жүзу аудандарының атауы
Білімді бағалау (сынақтан өтті, сынақтан өткен жоқ)
Емтихан қабылдау күні
Ескертпе
1
2
3
4
ТЖ – теңіздердің аумақтық және ішкі сулары
ІСЖ – кеме жүретін ішкі су жолдары
ІСЖӨ және ІСЖК – Қазақстан Республикасының кеме қатынасы үшін ашылған ішкі су жолдарының тізбесіне енгізілмеген ішкі су айдындары
ТЖ және ІСЖ – теңіздердің аумақтық ішкі сулары және кеме жүретін ішкі су жолдары
___________________________________________________________
(кеме жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
___________________________________________________________
(кеме (кемелер) үлгісі, желкендердің ауданы)
басқару құқығына емтихан тапсырылды
Жүзу ауданында (аудандарында) ____________________________
20____ ж. «__» _____________
«Өздігінен жүретін шағын көлемді
кемелердi жүргізу құқығына куәлік
және куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Көліктік бақылау комитетінің
________ облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
________________________________
(Т.А.Ә.)
________________________________
(Т.А.Ә. туған күні, ЖСН, үйінің мекенжайы,
байланыс телефоны)
Өтініш
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
20__жылғы «__» _______ өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік мынадай мән-жайларда жоғалған:___________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Мынадай құжаттарды ұсынамын:
1. ____________________________;
2. ____________________________.
20___жылғы «___» ___________ _________________________
(өтінім берушінің қолы)
«Өздігінен жүретін шағын көлемді
кемелердi жүргізу құқығына куәлік
және куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право управления самоходными маломерными судами» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) …
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. (работника ЦОН)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с
государственной регистрации маломерных судов и выдача
дубликатов документов, подтверждающих их государственную
регистрацию»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz
(далее – портал).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – 10 (десять) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут;

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) «Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелердi жүргізу құқығына куәлік және куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкерінің)                  (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.
Телефон.
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызмет алушының қолы
«__» _________ 20__ж.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Министрліктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштерді қабылдау:
1) Министрлiктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО);
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;

2) обращения услугополучателя на портал – 10 (десять) рабочих дней.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) судовой билет в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном виде или в форме электронного документа удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя – при регистрации (перерегистрации) маломерного судна;
2) дубликат судового билета в бумажном виде – при подаче заявления на выдачу дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию маломерного судна;
3) судовой билет со штампом «Погашено» в бумажном виде – при снятии с государственной регистрации маломерного судна.
7. Государственная услуга, за исключением снятия с государственной регистрации маломерного судна оказывается на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию маломерных судов и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляют:
1) за государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 3 месячных расчетных показателя (далее – МРП);
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 2 МРП;
несамоходных маломерных судов – 1,5 МРП;
2) за перерегистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1,5 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,75 МРП;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,75 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,5 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,38 МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП). В случае предварительной оплаты присоединяется электронная копия платежного документа.

2) көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезден бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі:
1) шағын көлемді кемені тіркеу (қайта тіркеу) кезінде – қағаз түрінде кеме билетi немесе қағаз түрінде не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) шағын көлемді кеменің мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беруге өтінішті беру кезінде – қағаз түрінде кеме билетiнің телнұсқасы;
3) шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығару кезінде – «Жойылды» деген мөртаңба қойылған қағаз түріндегі кеме билетi.
7. Мемлекеттік қызмет, шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруды қоспағанда ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді. Алым мөлшерлемесі 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және мыналарды:
1) мемлекеттік тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелер – үш айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
қуаты 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелер – екі АЕК;
өздігінен жүзбейтін шағын көлемдi кемелер – 1,5 АЕК;
2) қайта тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелер – 1,5 АЕК;
қуаты 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелер – бір АЕК;
өздігінен жүрмейтін шағын көлемдi кемелер – 0,75 АЕК;
3) мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын беру үшін:
қуаты 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелер – 0,75 АЕК;
қуаты 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемдi кемелер – 0,5 АЕК;
өздігінен жүзбейтін шағын көлемдi кемелер – 0,38 АЕК құрайды.
Алым сомасын төлеу қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Портал арқылы электрондық сұрау салынған жағдайда ақы төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрi – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылу мүмкін. Алдын ала төлеу кезінде төлем құжатының электрондық көшірмесі қоса беріледі.

8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения судового билета при регистрации маломерного судна:
в ЦОН:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
справка-счет торгующей организации, или товарный чек торгующей организации, либо договор купли-продажи или дарения, или свидетельство о праве на наследство, или иные документы, в соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте» (далее – правоустанавливающий документ, являющийся основанием государственной регистрации маломерного судна и прав на него);
судовой билет или другой документ с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации;
документ, свидетельствующий об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств, в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию маломерного судна;
на портал:
запрос, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия правоустанавливающего документа, являющегося основанием государственной регистрации маломерного судна и прав на него (оригинал представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия судового билета или другого документа с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации;
электронная копия документа, свидетельствующего об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств, в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию маломерного судна, за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП (оригинал представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);

8. Жұмыс кестесi:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, түскі үзіліссіз, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу кезінде кеме билетін алу үшін:
ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
сататын ұйымның анықтама-есебі немесе сататын ұйымның тауар чегі, не сатып алу-сату немесе сыйға тарту шарты, не мұрагерлікке құқық туралы куәлік, не «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес өзге де құжаттар (бұдан әрі – кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын құқық белгілейтін құжат);
кеме билеті немесе егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кеменің есептен шығарылғаны туралы белгісі бар басқа құжат;
егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген болса, шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығарылғаны туралы куәландыратын құжат;
шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);
кеме билетінің немесе егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кеменің есептен шығарылғаны туралы белгісі бар басқа құжаттың электрондық көшірмесі;
егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген жағдайда шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығарылғаны туралы куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);

2) для получения судового билета при перерегистрации маломерного судна:
в ЦОН:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал судового билета;
документ, подтверждающий основания для перерегистрации маломерного судна, в случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в судовую книгу;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна;
на портал:
запрос, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия судового билета (оригинал представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия документа, подтверждающего основания для перерегистрации маломерного судна, в случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в судовую книгу;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна, за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП (оригинал представляется при выдаче результата государственной услуги в ЦОН);
3) для получения дубликата судового билета:
в ЦОН:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий прохождение внеочередного технического освидетельствования маломерного судна на годность к плаванию;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата судового билета;
на портал:
запрос, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего прохождение внеочередного технического освидетельствования маломерного судна на годность к плаванию;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата судового билета за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП (оригинал представляется при выдаче результата государственной услуги в ЦОН);
4) для получения судового билета со штампом «Погашено» при снятии с государственной регистрации маломерного судна:
в ЦОН:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал судового билета;
на портал:
запрос, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
оригинал судового билета (представляется в ЦОН одновременно с направлением запроса через портал).
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, документа, подтверждающего оплату услугополучателем в бюджет суммы сбора за регистрацию, перерегистрацию маломерного судна и выдачу дубликата судового билета (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель либо работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче документов в ЦОН, услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

2) шағын көлемді кемені қайта тіркеу кезінде кеме билетін алу үшін:
ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
кеме билетінің түпнұсқасы;
оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеменің кеме кітабына бұрын енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған жағдайда, шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негіздерді растайтын құжаты;
шағын көлемді кемені мемлекеттік қайта тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
кеме билетінің электрондық көшірмесі (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);
оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеменің кеме кітабына бұрын енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған жағдайда, шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негіздерді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, шағын көлемді кемені мемлекеттік қайта тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);
3) кеме билетінің телнұсқасын алу үшін:
ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
шағын көлемді кеменің жүзуге жарамдылығына кезектен тыс техникалық куәландырудан өткенін растайтын құжат;
кеме билетінің телнұсқасын беру үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
шағын көлемді кеменің жүзуге жарамдылығына кезектен тыс техникалық куәландырудан өткенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда кеме билетінің телнұсқасын беру үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);
4) шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығару кезінде «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін алу үшін:
ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
кеме билетінің түпнұсқасы;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
кеме билетінің түпнұсқасы (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың, көрсетілетін қызметті алушы шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және кеме билетінің телнұсқасын беру үшін алым сомасының бюджетке төлегенін (алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) куәландыратын құжаттың мәліметін көрсетілетін қызметті беруші не ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызмет алушының жазбаша келісімін алады.
ХҚО-ға құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:

1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
При подаче электронного запроса посредством портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
10. Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию маломерных судов:
1) документы составляются на государственном или русском языках;
2) официальные иностранные документы легализовываются в загранучреждениях Республики Казахстан, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан.
В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально заверенный перевод на государственном или русском языках;
3) тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц – без сокращений;
4) не подлежат приему на государственную регистрацию документы, имеющие подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них исправления, документы, заполненные карандашом, а также документы с повреждениями, не позволяющими однозначно истолковать их содержание;
5) все документы, необходимые для регистрации, представляются в подлинниках с копиями. Подлинники документов после сверки с копиями возвращаются услугополучателю. В случае непредставления подлинников документов, предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
11. Основанием отказа в государственной регистрации маломерного судна является представление услугополучателем документов, формы и содержание которых не соответствуют пункту 10 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.

1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын;
3) қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы электронды сұрау салған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрауды қабылдау туралы статусы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді ХҚО-ның қызметкері «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) ұсынуы бойынша жүзеге асырады.
10. Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу үшін тапсырылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
1) құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде толтырылады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетел құжаттары Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінде ресімделеді.
Сонымен қатар, егер ұсынылатын құжаттар шет тілінде толтырылса, оларға нотариат куәландырған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы қоса беріледі;
3) құжаттар мәтіні анық, заңды тұлғалардың атауы мен деректемелері қысқартусыз жазылуы тиіс;
4) мемлекеттік тіркеуге өшірілген не үстiнен жазылған, сызылған сөздер мен оларда ескерілмеген өзге де түзетулерi бар құжаттар, қарындашпен жазылған құжаттар, сондай-ақ мазмұнын біржақты түсiндiруге мүмкiндiк бермейтiн бүлiнген жерлерi бар құжаттар қабылданбайды;
5) тіркеуге қажетті барлық құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері тапсырылады. Құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады. Егер құжаттардың түпнұсқалары тапсырылмаған жағдайда, олардың нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через ЦОН
14. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа: www.con.gov.kz.
16. Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя электронной цифровой подписи.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация
и снятие с государственной регистрации
маломерных судов и выдача дубликатов
документов, подтверждающих их
государственную регистрацию»
РУКОВОДИТЕЛЬ
________________________________ БАСШЫСЫ
(уәкілетті органның атауы)
(наименование уполномоченного органа)
____________________________________________
(Т.А.Ә. / Ф.И.О.)
кімнен/от ___________________________________
(Т.А.Ә. / Ф.И.О.)
мекенжай бойынша тұратын / проживающего по адресу
____________________________________________
(тұратын жері / место жительства)
Шағын
өлшемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш
Заявление
на государственную регистрацию (перерегистрацию) маломерного
судна
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тиесілі шағын өлшемді кемені тіркеуге (қайта тіркеу) қабылдауды сұраймын / Прошу принять к регистрации (перерегистрации) маломерное судно, принадлежащее ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Алғашқы мемлекеттік тіркеу кезінде жеке жасалған кемелер туралы мәліметтер
Сведения для судов индивидуальной постройки при первичной государственной регистрации _________________________________________
_____________________________________________________________________
Ұйымның атауы, заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған жылы, тіркелген жері, тел. / Название организации, юридический адрес или Ф.И.О. физического лица, год рождения, место прописки, тел.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН/БСН ИИН/БИН
_____________________________________________________________________
Кеменің типі / тип судна ____________________________________________
Кеменің № судна _____________________________________________________
Корпус материалы / материал корпуса _________________________________
Ұзындығы/ длина, м _______________ Ені/ ширина, м ___________________
Борт биіктігі / высота борта, м _____________________________________
Шөгуі / осадка: бос / порожнем ______________________________________
толық жүкте / в полном грузу ________________________________________
Жасалған жылы мен орны / год и место постройки ______________________
Жолаушылар сыйымдылығы (адам) / пассажировместимость (чел.) ________ (жүксіз) / (без груза)
Жүк көтерімділігі / грузоподъемность ________________________________
Құтқару құралдары / спасательные средства ___________________________
Су итергіш құралдары / водоотливные средства ________________________
Сигналды құралдары / сигнальные средства ____________________________
Зәкірлік құрылғы / якорное устройство _______________________________
Өртке қарсы инвентарь /противопожарный инвентарь ____________________
Қозғалтқыш маркасы / марка двигателя ________________________________
Қуаты /мощность ______________________ № ____________________________
Жасалған жылы және орны / год и место постройки _____________________
Қозғаушы / движитель: род ___________ саны __________________________
Жүзу ауданы / район плавания ________________________________________
Кеменің тұрақ орны / место стоянки судна ____________________________
«____» __________ 20 __ ж/г
__________________
(қолы /подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация
и снятие с государственной регистрации
маломерных судов и выдача дубликатов
документов, подтверждающих их
государственную регистрацию»
Руководителю территориального органа
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
по _________________ области (городу)
_____________________________________
(Ф.И.О.)
от ___________________________________
(наименование организации,
юридический адрес или Ф.И.О.
физического лица, дата рождения,
домашний адрес, тел.)
Заявление
Прошу снять с государственной регистрации маломерное судно/выдать дубликат судового билета на маломерное судно, принадлежащее _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
по причине __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(изложить основания, послужившие для обращения о снятии с
государственной регистрации маломерного судна или выдачи дубликата
судового билета)
ИИН/БИН _________________________
«____» __________ 20 __ г
__________________
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация
и снятие с государственной регистрации
маломерных судов и выдача дубликатов
документов, подтверждающих их
государственную регистрацию»
(Фамилия, имя, при наличии отчество, либо
наименование организации услугополучателя)_________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почта мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почта мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық түрде және ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар және дене мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің: www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» кіші бөлімінде);
ХҚО-ның: www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы көрсетілетін қызметтер алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда көрсетіледі.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік
тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік
тіркеуден шығару және олардың
мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттардың телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
РУКОВОДИТЕЛЬ
________________________________БАСШЫСЫ
(уәкілетті органның атауы)
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________________
(Т.А.Ә./Ф.И.О.)
кімнен/от _____________________________
(Т.А.Ә./Ф.И.О.)
мекенжай бойынша тұратын/проживающего по адресу
______________________________________________
(тұратын жері/место жительства)
Шағын
көлемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш
Заявление
на государственную регистрацию (перерегистрацию) маломерного судна
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
тиесілі шағын көлемді кемені тіркеуге (қайта тіркеу) қабылдауды сұраймын/
Прошу принять к регистрации (перерегистрации) маломерное судно, принадлежащее __________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Алғашқы мемлекеттік тіркеу кезінде жеке жасалған кемелер туралы мәліметтер
Сведения для судов индивидуальной постройки при первичной
государственной регистрации ____________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ұйымның атауы, заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған
жылы, тіркелген жері, тел./Название организации, юридический адрес
или Ф.И.О. физического лица, год рождения, место прописки,
тел. ___________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
ЖСН/БСН ИИН/БИН ________________________________________________
Кеменің типі/Тип судна _____________________________
Кеменің № Судна ________________________________________________
Корпус материалы/Материал корпуса_______________________________
Ұзындығы/ Длина, м_______________ Ені/ Ширина, м _______________
Борт биіктігі / Высота борта, м ________________________________
Шөгуі/Осадка: бос/порожнем _____________________________________
толық жүкте/в полном грузу _____________________________________
Жасалған жылы мен орны/Год и место постройки ___________________
Жолаушылар сыйымдылығы (адам) / Пассажировместимость (чел.) ________(жүксіз)/(без груза)
Жүк көтерімділігі/Грузоподъемность _____________________________
Құтқару құралдары/Спасательные средства_________________________
Су ағызу құралдары/Водоотливные средства________________________
Сигналды құралдары/Сигнальные средства__________________________
Зәкірлік құрылғы/Якорное устройство ____________________________
Өртке қарсы мүккәмал /Противопожарный инвентарь ________________
Қозғалтқыш маркасы / Марка двигателя ___________________________
Қуаты /Мощность______________________ № ________________________
Жасалған жылы және орны / Год и место постройки ________________
Қозғаушы/Движитель: род___________ Саны ________________________
Жүзу ауданы/Район плавания______________________________________
Кеменің тұрақ орны/Место стоянки судна _________________________
«_»_______20__ ж/г
__________________
(қолы /подпись)
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік
тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік
тіркеуден шығару және олардың
мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттардың телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрлігі
Көліктік бақылау комитетінің
_________________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық органының басшысы
________________________________
(Т.А.Ә.)
________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған
жылы, үйінің мекенжайы, тел.)
Өтініш
Тиесілі шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруды/шағын
көлемді кемеге кеме билетінің телнұсқасын беруді сұраймын________
_________________________________________________________________
мынадай себептер бойынша ________________________________________
_________________________________________________________________
(шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруға немесе кеме
билетінің телнұсқасын беруге жүгінуге себеп болған негізді жазу қажет)
ЖСН/БСН _________________________
20__ж. «__»_______
__________________
(қолы)
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік
тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік
тіркеуден шығару және олардың
мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттардың телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
___________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) …
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. (работника ЦОН)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с
регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания
«река-море» в Государственном судовом реестре и выдача
дубликатов документов, подтверждающих их государственную
регистрацию»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
1) выдача судового свидетельства и дубликата судового свидетельства осуществляется в течение 10 (десять) рабочих дней;

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкерінің)                       (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.
Телефон.
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызмет алушының қолы
«__» _________ 20__ж.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін кызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлік Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштер қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртiбi
4. Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-қа құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі:
1) кеме куәлiгiн және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беру 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

2) выдача справки об исключении судна из Государственного судового реестра осуществляется в течение 7 (семь) рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказываемой государственной услуги:
1) судовое свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном виде;
2) дубликат судового свидетельства в бумажном виде;
3) справка об исключении судна из Государственного судового реестра в бумажном виде.
7. Государственная услуга, за исключением снятия с регистрации судов, является платной.
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию речных судов и прав на них, выдачу дубликата судового свидетельства оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляют:
1) за государственную регистрацию – 15 месячных расчетных показателей (далее – МРП), на день оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 7,5 МРП, на день оплаты сбора;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию – 3,75 МРП, на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
9. Перечень документов для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
Для получения судового свидетельства при регистрации и перерегистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания
«река-море», дубликата судового свидетельства:
1) письменное заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства по установленной форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама беру 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
3) құжаттар топтамасын тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі:
1) кеме куәлiгi не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты;
2) қағаз жеткізгіштегі кеме куәлiгiнің телнұсқасы;
3) кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы қағаз жеткізгіштегі анықтама.
7. Кемелерді тіркеуден шығаруды қоспағанда, мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады, жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Өзен кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым мөлшерлемесі 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және мыналарды:
1) мемлекеттік тіркеу үшін – алымды төлеу күні қолданыстағы 5 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) қайта тіркеу үшін – алымды төлеу күні қолданыстағы 7,5 АЕК;
3) мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың телнұсқасын беру үшін – алымды төлеу күні қолданыстағы 3,75 АЕК құрайды.
Алым сомасын төлеу қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы брондауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу кезінде кеме куәлігін, кеме куәлігінің телнұсқасын алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін кызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге жазбаша өтініш;

2) копии следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
свидетельство о праве на судно, выданное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) копию классификационного свидетельства;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию или перерегистрацию речных судов или выдачу дубликата судового свидетельства.
Для получения справки об исключении судна из Государственного судового реестра при снятии с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море», погибших или пропавших без вести, конструктивно погибших, или утративших качество судна в результате перестройки или других изменений:
письменное заявление собственника судна по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документы, подтверждающие факты, изложенные в заявлении;
судовое свидетельство, выданное при государственной регистрации судна.
Для получения справки об исключении из Государственного судового реестра судна, переставшего находится в собственности государства, граждан и негосударственных юридических лиц Республики Казахстан, зарегистрированных в порядке установленном законодательством Республики Казахстан:
письменное заявление собственника (стороны договора) судна по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги с приложением правоустанавливающих документов.
При сдаче документов в ЦОН, услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) названий и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени и отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного обслуживания» ежедневно на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и/или доверенности.
10. Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
1) документы составляются на государственном или русском языках;

2) кемені мемлекеттік тіркеудің негізі болатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесі:
мемлекеттік органдардың өз құзыреті шегінде шығарған актiлерi;
кемеге қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған шарттар мен басқа да мәмілелері;
мұраға құқық туралы куәлігі;
соттың заңды күшiне енген шешімі;
Қазақстан Республикасы заңдарында белгiленген тәртiппен берiлген кемеге құқық туралы куәлiк;
3) сыныптаушы куәліктің көшірмесін;
4) өзен кемелерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу, немесе кеме куәлігінің телнұсқасын беру үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжат.
Ішкі суда жүзетін кемелерді және опат болған немесе хабарсыз жоғалып кеткен, конструкциялық жағынан күйреген немесе қайта жасау немесе басқа да өзгерістер нәтижесінде кеме сапасын жоғалтқан «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді тіркеуден шығару кезінде мемлекеттік кеме тізілімінен кемені алып тастау туралы анықтаманы алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы кеменің меншік иесінің жазбаша өтініші;
өтініште айтылған фактілерді растайтын құжат;
кемені мемлекеттік тіркеу кезінде берілген куәлігі.
Ішкі суда жүзетін кемелерді және мемлекеттің, Қазақстан Республикасы азаматтарының және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың меншігінде болудан қалған кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен алып тастау туралы анықтаманы алу үшін:
құқық белгілейтін құжаттар қоса берілген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеменің меншік иесінің (шарт тарапының) жазбаша өтініші.
ХҚО-ға құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың атауларын және санын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді ХҚО қызметкері қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және/немесе сенімхатты ұсыну бойынша күн сайын «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырады.
10. Кемелерді мемлекеттік тіркеуге берілетін құжаттарға қойылатын талаптар:
1) құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасалады;

2) официальные иностранные документы легализовываются в загранучреждениях Республики Казахстан, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан.
В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально заверенный перевод на государственном или русском языках;
3) тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц – без сокращений;
4) не подлежат приему на государственную регистрацию документы, имеющие подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них исправления, документы, заполненные карандашом, а также документы с повреждениями, не позволяющими однозначно истолковать их содержание;
5) все документы, необходимые для регистрации, представляются в подлинниках с копиями. Подлинники документов после сверки с копиями возвращаются потребителю. В случае непредставления подлинников документов, предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
11. Услугодатель отказывает в государственной регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в случае, если формы и содержание представленных документов не соответствуют требованиям пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОН отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 15 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

2) егер Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінде заңдастырылады.
Егер ұсынатын құжаттар шет тілінде жасалса, оларға мемлекеттік немесе орыс тіліндегі нотариат куәландырған аудармасы қоса беріледі;
3) құжаттардың мәтіндері анық, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері – қысқартусыз жазылған болуы тиіс;
4) тазартылған немесе үстінен жазылған, сызылған сөздер мен оларда ескертілмеген өзге де түзетулер, қарындашпен толтырылған құжаттар, сондай-ақ олардың мазмұнын біржақты түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері бар құжаттар мемлекеттік тіркеуге қабылдауға жатпайды;
5) тіркеуге қажетті барлық құжаттар көшірмелері мен түпнұсқада беріледі. Құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылғаннан кейін тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған көшірмелер ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін ұсынбаған жағдайда, ХҚО-тың қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжай бойынша; 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны айқындау және сәйкес шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысына ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай мен байланыс телефондары бойынша жіберіледі.
ХҚО кеңсесінде қолма-қол да, почта арқылы да түскен шағымдардың қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта жазылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через ЦОН
14. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация,
перерегистрация и снятие с регистрации
судов внутреннего водного плавания и
судов плавания «река-море» в
Государственном судовом реестре и
выдача дубликатов документов,
подтверждающих их государственную
регистрацию»
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына _______________________________
Территориальному органу Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ______________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы, тіркелген жері _____________________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс, место регистрации _____________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме
куәлiгiнің телнұсқасын
беруге өтінім
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию)
судна и выдачу дубликата судового свидетельства
______________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуыңызды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу):
Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее __________, имеющее следующие отличительные признаки:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почта мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почта мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті анықтамалық бюро, күтуге арналған креслолар және дене мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта жүзеге көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурсында орналастырылған:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілген қызметтер» кіші бөлімінде);
ХҚО-ның–www.con.gov.kz.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
«Ішкі суда жүзетін кемелерді және
«өзен-теңіз» суларында жүзетін
кемелерді Мемлекеттік кеме
тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта
тіркеу және мемлекеттік тіркеуден
шығару және олардың мемлекеттік
тіркелгенін растайтын құжаттардың
телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілген қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ____________________
Территориальному органу Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан_____________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы, тіркелген жері__________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс, место регистрации ___________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің
телнұсқасын
беруге өтінім
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и
выдачу дубликата судового свидетельства
_____________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын берді сұраймын (керегін сызу):
Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее _________, имеющее следующие отличительные признаки:

1. Атауы
Название ____________________________________________________________
2. Мемлекеттік тіркеу орны
Место государственной регистрации ___________________________________
3. Tipкey нөмipi
Регистрационный номер _______________________________________________
4. Мемлекеттік тіркелген күні
Дата государственной регистрации ____________________________________
5. Кеменің түрі
Тип судна ___________________________________________________________
6. Жасалған орны мен уақыты
Место и время постройки _____________________________________________
7. Ұзындығы
Длина _______________________________________________________________
8. Ені
Ширина ______________________________________________________________
9. Биіктігі
Высота ______________________________________________________________
10. Меншік иесі және оның мекенжайы
Собственник и его адрес _____________________________________________
Күні
Дата
Қолы
Подпись
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация,
перерегистрация и снятие с регистрации
судов внутреннего водного плавания и
судов плавания «река-море» в
Государственном судовом реестре и
выдача дубликатов документов,
подтверждающих их государственную
регистрацию»
(Фамилия, имя, при наличии отчество либо
наименование организации услугополучателя)
_________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (работника центра)                  (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация арендованных судов внутреннего
водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре
арендованных иностранных судов»

1. Атауы
Название _____________________________________________________
2. Мемлекеттік тіркеу орны
Место государственной регистрации ____________________________
3. Tipкey нөмipi
Регистрационный номер ________________________________________
4. Мемлекеттік тіркелген күні
Дата государственной регистрации _____________________________
5. Кеменің типі
Тип судна ____________________________________________________
6. Жасалған орны мен уақыты
Место и время постройки ______________________________________
7. Ұзындығы
Длина ________________________________________________________
8. Ені
Ширина _______________________________________________________
9. Биіктігі
Высота _______________________________________________________
10. Меншік иесі және оның мекенжайы
Собственник и его адрес ______________________________________
Күні
Дата
Қолы
Подпись
«Ішкі суда жүзетін кемелерді және
«өзен-теңіз» суларында жүзетін
кемелерді Мемлекеттік кеме
тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта
тіркеу және мемлекеттік тіркеуден
шығару және олардың мемлекеттік
тіркелгенін растайтын құжаттардың
телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілген қызмет стандартына
3-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) «Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкерінің)                      (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.
Телефон.
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызмет алушының қолы
«__» _________ 20__ж.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
1) выдача свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну (далее – свидетельство) осуществляется: в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи необходимых документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном виде.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».

1. Жалпы ережелер
1. «Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуші болып Министрліктің Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштер қабылдау және оның нәтижелерін беру Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртiбi
4. Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызметті көрсетуі мерзімі:
1) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру – 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі куәлік беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Ішкі суда жүзетін және «өзен-теңіз» суларында жүзетін жалға алынған кемелерді мемлекеттiк тіркеу үшін алым тіркеуді жүзеге асырған орын бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым мөлшерлемесі 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы он бес еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алым сомасын төлеу қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы электрондық кезекті брондауға болады.

9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) письменное заявление о государственной регистрации арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» по установленной форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
свидетельство о праве на судно, выданное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) копию классификационного свидетельства;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств;
5) нотариально засвидетельствованная копия договора аренды судна;
6) письменное разрешение собственника судна и залогодержателя зарегистрированной ипотеки судна или обременения на него на перевод судна под Государственный флаг Республики Казахстан;
7) документ, подтверждающий имя и местожительство либо наименование и местонахождение казахстанского арендатора судна по договору аренды;
8) решение о временном предоставлении иностранному судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан и об определении названия этого судна;
9) документ, выданный компетентными властями иностранного государства, в котором судно зарегистрировано непосредственно до смены флага, и подтверждающий, что право плавания под флагом такого государства приостановлено на срок предоставления судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан.
При сдаче документов, для получения государственной услуги услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) названий и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени и отчества работника работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного обслуживания» ежедневно на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и/или доверенности.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу туралы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша жазбаша өтiнiш;
2) кемені мемлекеттік тіркеудің негізі болатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесін:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актiлерi;
кемеге қатысты Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жасалған шарттар мен басқа да мәмілелер;
мұраға құқық туралы куәлік;
соттың заңды күшіне енген шешiмi;
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен берілген кемеге құқық туралы куәлік;
3) сыныптаушы куәліктің көшірмесі;
4) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжат;
5) кемені жалдау шартының нотариат куәландырған көшірмесі;
6) кеменің меншік иесінің және кеменің тіркелген ипотекасының немесе оған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге кемені ауыстыруға ауыртпалықтың кепіл ұстаушысының жазбаша рұқсаты;
7) жалдау шарты бойынша қазақстандық кемені жалға алушының атын және тұратын жерін не атауын және орналасқан жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
8) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы және осы кеменің атауын белгілеу туралы шешім;
9) кеме ту ауыстырылғанға дейін тікелей тіркелген және осындай мемлекеттің туын көтеріп жүзу құқығы кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын беру мерзіміне тоқтатылғанын растайтын шетел мемлекетінің құзыретті билік орындары берген құжат.
Мемлекеттік көрсетілген қызметті алу үшін құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) өтініштің нөмірін және қабылданған күнін;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді ХҚО қызметкері қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және/немесе сенімхатты ұсыну бойынша күн сайын «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырады.

10. Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
1) документы составляются на государственном или русском языках;
2) официальные иностранные документы легализовываются в загранучреждениях Республики Казахстан, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан.
В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально заверенный перевод на государственном или русском языках;
3) тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц – без сокращений;
4) не подлежат приему на государственную регистрацию документы, имеющие подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них исправления, документы, заполненные карандашом, а также документы с повреждениями, не позволяющими однозначно истолковать их содержание;
5) все документы, необходимые для регистрации, представляются в подлинниках с копиями. Подлинники документов после сверки с копиями возвращаются потребителю. В случае непредставления подлинников документов, предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
11. Услугодатель отказывает в государственной регистрации арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в случае, если формы и содержание представленных документов не соответствуют требованиям пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 15 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8-7172) 24-13-12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

10. Кемелерді мемлекеттік тіркеуге берілетін құжаттарға қойылатын талаптар:
1) құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады;
2) егер Қазақстан Республикасы заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінде заңдастырылады.
Егер ұсынатын құжаттар шет тілінде жасалса, оларға мемлекеттік немесе орыс тіліндегі нотариат куәландырылған аудармасы қоса беріледі;
3) құжаттардың мәтіндері анық, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері – қысқартусыз жазылған болуы тиіс;
4) тазартылған немесе үстінен жазылған, сызылған сөздер мен оларда ескертілмеген өзге де түзетулер, қарындашпен толтырылған құжаттар, сондай-ақ оларды мазмұнын біржақты түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері бар құжаттар мемлекеттік тіркеуге қабылдауға жатпайды;
5) тіркеуге қажетті барлық құжаттар көшірмелері бар түпнұсқада беріледі. Құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылғаннан кейін тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған көшірмелер ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық почталық мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысына ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай мен байланыс телефондары бойынша жіберіледі.
ХҚО кеңсесінде қолма-қол да, почта арқылы да түскен шағымдардың қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта жазылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркеген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через ЦОН
14. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
арендованных судов внутреннего водного
плавания и судов плавания «река-море»
в реестре арендованных иностранных судов»
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ______________________
Территориальному органу Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ______________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы, тіркелген жері __________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс, место регистрации ______________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме
куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию)
судна и выдачу дубликата судового свидетельства
______________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуыңызды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу):
Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее __________, имеющее следующие отличительные признаки:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почта мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почта мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті анықтамалық бюро, күтуге арналған креслолар және дене мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурсында орналастырылған:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер») кіші бөлімінде;
ХҚО-ның – www.con.gov.kz.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға да болады.
«Жалға алынған ішкі суда жүзетін
кемелерді және «өзен-теңіз»
суларында жүзетін кемелерді жалға
алынған шетел кемелерiнiң
тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ______________________
Территориальному органу Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ____________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы, тіркелген жері__________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс, место регистрации ______________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің
телнұсқасын
беруге өтінім
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства
____________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруді сұраймын (керегін сызу):
Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее __________, имеющее следующие отличительные признаки:

1. Кеменің атауы немесе оның нөмірі
Название судна или его номер ________
2. Түрі және мақсаты
Тип и назначение _______
3. Жобаның № жасалған жылы және жері
Проект № ___ год и место постройки ______
4. Корпусының материалы
Материал корпуса _________
5. Негізгі машиналары (үлгісі, саны және жалпы қуаты)
Главные машины (тип, число и общая мощность) _______________
6. Кеменің габариттік өлшемдері:
ұзындығы ______ м, ені ______ м,
Габариты размера судна:
длина ______ м, ширина ______ м,
толық жүкпен шөгу _______ м, жүксіз шөгу _________ м,
осадка в полном грузу _______ м, осадка порожним _______ м,
қондырғысымен бірге ең жоғарғы биіктігі (жүксіз, бос шөккен кезде) _____ м.
наибольшая высота с надстройками (от осадки порожнем)_____м.
7. Белгіленген жүккөтергіштігі ______ т. жолаушы сыйымдылығы (адам)____
Установленная грузоподъемность ____т. пассажировместимость (чел) ____
8. Жүзу разряды _________________
Разряд плавания _____________________
9. Қозғаушыларының түрі _________
Род движителей ______________
10. Руль құрылғысы (қол, механикалық, электрлік және т.с.с) _________
Рулевое устройство (ручное, механическое, электрическое и т.п.) _____
11. Су өткізбейтін аралықтардың саны _____________________________
Число водонепроницаемых переборок _____________________________
12. Құтқару қайықтары (саны, жалпы сыйымдылығы) _________________
Спасательные шлюпки (кол-во, общая вместимость) __________________
13. Жүру жылдамдығы (ең жоғарғы) (км/сағ) _________________________
Скорость хода (максимальная) (км/час) ______________________________
14. Зәкірлер саны және олардың салмағы _____________________________
Количество якорей и их вес _______________________________________
15. Радионавигациялық жабдық (атауы, үлгісі, саны) __________________
Радионавигационное оборудование (наименование, тип, число) __________
16. Су төкпе құралдары (жүйесі, өнімділігі) _________________________
Водоотливные средства (система, производительность) ________________
17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі) _______________________
Пожарная система (тип, производительность) _________________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар _____________________________
Прилагаемые для регистрации документы: __________________________
19. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның қолы
Подпись собственника судна или уполномоченного лица _________________
(өтінімге кім және қандай лауазымында қол қояды,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________ өтінімге қол қоюшы тұлғаның өкілеттік негіздемесі, Т.А.Ә., паспорттық деректері / кто и в каком качестве подписывает заявление, основание полномочий лица, подписывающего заявление, Ф.И.О., (паспортные данные)
Күні М.О. (заңды тұлға үшін)
Дата ____________ М.П. (для юридического лица)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
арендованных судов внутреннего водного
плавания и судов плавания «река-море»
в реестре арендованных иностранных судов»
(Фамилия, имя, при наличии отчество либо
наименование организации услугополучателя)
_________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

1. Кеменің атауы немесе оның нөмірі
Название судна или его номер ________
2. Түрі және мақсаты
Тип и назначение _______
3. Жобаның № жасалған жылы және жері
Проект № ___ год и место постройки ______
4. Корпусының материалы
Материал корпуса _________
5. Негізгі машиналары (үлгісі, саны және жалпы қуаты)
Главные машины (тип, число и общая мощность) _______________
6. Кеменің габариттік өлшемдері:
ұзындығы______ м, ені______ м,
Габариты размера судна:
длина ______ м, ширина ______ м,
толық жүкпен шөгу _______ м, жүксіз шөгу _________м,
осадка в полном грузу _______ м, осадка порожним _______ м,
қондырғысымен бірге ең жоғарғы биіктігі (жүксіз, бос шөккен кезде) _____м.
наибольшая высота с надстройками (от осадки порожнем)_____м.
7. Белгіленген жүккөтергіштігі____т. жолаушы сыйымдылығы (адам)____
Установленная грузоподъемность ____т. пассажировместимость (чел) ___
8. Жүзу разряды_________________
Разряд плавания ___________________
9. Қозғаушыларының түрі_________
Род движителей ______________
10. Руль құрылғысы (қол, механикалық, электрлік және т.с.с)_________
Рулевое устройство (ручное, механическое, электрическое и т.п.)_____
11. Су өткізбейтін аралықтардың саны___________________________
Число водонепроницаемых переборок _____________________________
12. Құтқару қайықтары (саны, жалпы сыйымдылығы)________________
Спасательные шлюпки (кол-во, общая вместимость) _______________
13. Жүру жылдамдығы (ең жоғарғы) (км/сағ)_________________________
Скорость хода (максимальная) (км/час)_____________________________
14. Зәкірлер саны және олардың салмағы ___________________________
Количество якорей и их вес _______________________________________
15. Радионавигациялық жабдық (атауы, үлгісі, саны)________________
Радионавигационное оборудование (наименование, тип, число)________
16. Су төкпе құралдары (жүйесі, өнімділігі)_______________________
Водоотливные средства (система, производительность) ______________
17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі)_____________________
Пожарная система (тип, производительность) _______________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар ___________________________
Прилагаемые для регистрации документы: __________________________
19. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның қолы
Подпись собственника судна или уполномоченного лица ______________
(өтінімге кім және қандай лауазымында қол қояды,
__________________________________________________________________
______________________________________________ өтінімге қол қоюшы
тұлғаның өкілеттік негіздемесі, Т.А.Ә., паспорттық деректері/кто и в каком качестве подписывает заявление, основание полномочий лица, подписывающего заявление, Ф.И.О., (паспортные данные)
Күні М.О. (заңды тұлға үшін)
Дата __________ М.П. (для юридического лица)
«Жалға алынған ішкі суда жүзетін
кемелерді және «өзен-теңіз»
суларында жүзетін кемелерді жалға
алынған шетел кемелерiнiң
тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
болса әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов», ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника центра)                     (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация залога подвижного состава»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация залога подвижного состава» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственных услуг осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) банки второго уровня (далее – БВУ);
через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал) осуществляется выдача результата оказания государственной услуги о регистрации залога подвижного состава в электронном виде.
2. Порядок оказания осударственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
выдача свидетельства о регистрации залога осуществляется в течение 2 (двух) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут;
2) обращения услугополучателя через БВУ:
выдача свидетельства о регистрации залога осуществляется в течение одного рабочего дня.

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсетк керек) «Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)...
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкерінің)                      (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.
Телефон.
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызмет алушының қолы
«__» _________                         20__ж.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтардың қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО);
2) екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушының ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
кепілді тіркеу туралы куәлікті беру 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы ЕДБ арқылы жүгінген сәттен бастап:
кепілді тіркеу туралы куәлік беру бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги при обращении в ЦОН, БВУ или портал является выдача свидетельства о регистрации залога подвижного состава (далее – свидетельство), на бумажном носителе или в форме электронного документа.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию залога железнодорожного подвижного состава оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации по ставком сбора установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляют:
для физических лиц 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
для юридических лиц – 5 (пять) МРП.
Оплата суммы сбора за свидетельство в соответствующий бюджет производится путем безналичного перечисления либо внесения наличными деньгами в банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение свидетельства через портал, оплата может также, осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства»;
2) в БВУ государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы банков второго уровня;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в ЦОН:
заполненный бланк заявления согласно приложению 1 к настоящему стандарту (заявление сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя либо его представителя, и документ, подтверждающий полномочия представителя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора (сканируется и прикрепляется работником ЦОН к электронному заявлению);
договор о залоге или договор, содержащий условия залога (сканируется и направляется в форме электронной копии документа, удостоверенного ЭЦП работника ЦОН).
Работник ЦОНа сверяет данные документов с данными из информационных систем, делает электронную копию документов и прикрепляет их к электронному заявлению, после чего возвращает оригиналы документов услугополучателю.
Услугополучатель дает письменное согласие сотруднику ЦОНа на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. ХҚО, ЕДБ немесе порталға жүгінген кезде көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі жылжымалы құрам кепілін тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлікті) қағаз жеткізгіште немесе электрондық құжат нысанында беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алым жергілікті бюджетке тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер және тәртібі бойынша төленеді және мыналарды құрайды:
жеке тұлғалар үшін – 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
заңды тұлғалар үшін – 5 (бес) АЕК.
Куәлік үшін алым сомасын тиісті бюджетке төлеу қолма-қол ақшасыз аудару не қолма-қол ақшаны банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға төлеу арқылы жүргізіледі.
Куәлік алу үшін электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, ақы төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы да жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы брондауға болады;
2) ЕДБ-де мемлекеттік көрсетілетін қызмет ЕДБ-нің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес ұсынылады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ХҚО-ға жүгінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес толтырылған өтініш бланкісі (өтініш сканерленеді және ХҚО қызметкерінің электрондық электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жіберіледі);
өтініш берушінің не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың және өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшірмесі;
тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын құжат (ХҚО қызметкері сканерлейді және электрондық өтінішке тіркейді);
кепілдік туралы шарт немесе кепілдік талаптары қамтылған шарт (сканерленеді және ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында жіберіледі).
ХҚО қызметкері құжаттардың деректерін ақпараттық жүйеден алынған деректермен салыстырады, құжаттардың электрондық көшірмесін жасайды және оларды электрондық өтінішке тіркейді, одан кейін құжаттардың түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ХҚО қызметкеріне ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін ХҚО ұсынған нысан бойынша береді.

В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
При сдаче документов в ЦОН выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного обслуживания» ежедневно на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и (или) доверенности;
2) в БВУ:
заявление установленного образца согласно приложению 1 к настоящему стандарту, удостоверенного ЭЦП сотрудника БВУ;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя либо его представителя;
документ, подтверждающий полномочия представителя (сканируется и прикрепляется сотрудником БВУ к электронному заявлению);
документ, подтверждающий оплату в бюджет регистрационного сбора (сканируется и прикрепляется сотрудником БВУ к электронному заявлению);
договор о залоге или договор, содержащий условия залога в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги и сотрудника БВУ.
В БВУ прием документов и отправка электронного заявления осуществляется сотрудником БВУ. Заявление автоматически направляется к услугодателю.
10. Услугодатель отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:
1) если в договоре о залоге не указан предмет залога и его оценка и срок исполнения обязательства, обеспечиваемого залогом, а также не содержатся указание на то, у какой из сторон находится заложенное имущество и допустимость его использования;
2) договор о залоге заключен не в письменной форме;

Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 9-қосымшада көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық тапсырмаған жағдайда ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар ХҚО арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күнін;
2) сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың атауы мен санын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді ХҚО-ның қызметкері қолхат негізінде «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы, онда көрсетілген мерзімде, жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) ұсыну бойынша жүзеге асырады;
2) ЕДБ жүгінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ЕДБ қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылады;
өтініш берушінің не оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (ЕДБ қызметкері сканерлейді және электрондық өтінішке тіркейді);
тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын құжат (ЕДБ қызметкері сканерлейді және электрондық өтінішке тіркейді);
кепілдік туралы шарт немесе мемлекеттік қызметті алушының және ЕДБ қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында кепілдік талаптары қамтылған шарт.
ЕДБ-де құжаттарды қабылдауды және электрондық өтінішті жіберуді ЕДБ қызметкері жүзеге асырады. Өтініш көрсетілетін қызметті алушыға автоматты түрде жіберіледі.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) егер кепілдік туралы шартта кепілдік нысанасы және оның бағасы, мәні, кепілдікпен қамтамасыз етілетін міндеттемелерді орындау көлемі және мерзімі көрсетілмесе, сондай-ақ кепілдікке қойылған мүліктің тараптардың қайсысында екені және оны пайдалануға қолжетімділік туралы нұсқау қамтылмаса;
2) кепілді тіркеу туралы өтініш осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес келмесе;

3) заявление о регистрации залога не соответствует форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
4) с заявлением о регистрации залога обратилось ненадлежащее лицо;
5) отсутствует документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества.
11. Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги услугополучатель получает в ЦОН, БВУ или на портале, в бумажном виде либо в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя, в течении одного рабочего дня с момента подачи заявления.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, центров обслуживания
населения и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 15 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8–7172) 24–13–12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

3) кепілді тіркеу туралы өтінішпен тиісті адам жүгінбесе;
4) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат болмаса бас тартады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты көрсетілетін қызметті алушы ХҚО, ЕДБ немесе порталдан қағаз түрінде не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде өтініш берген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде алады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысының атына ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондары бойынша жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ почтамен келіп түскен шағымдарың ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы мәліметті бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады
Шығымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через центры
обслуживания населения
14. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
16. Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
залога подвижного состава»
_____________________________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № ____
Залогодатель
Ф.И.О., место жительства, дата рождения физического лица;
место нахождения, наименование, рег. № юридического лица: ___________
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _____ серия _____ № __________
выдан ______________________________________ дата выдачи ____________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель
Ф.И.О., место жительства, дата рождения физического лица; место
нахождения, наименование, рег. № юр. лица:
_____________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность: вид _____ серия _____ № __________
выдан __________________________________ дата выдачи ________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
_____________________________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества: __________
_____________________________________________________________________
Дата заключения договора ____________________________________________
Место заключения договора ___________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества) ___________
_____________________________________________________________________
Стоимость заложенного имущества _____________________________________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя ___________________ залогодержателя ____________________
Допустимость его использования: Да Нет
Сведения о перезалоге: Да Нет(ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушының қол қоюға тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық түрде және халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызмет берушінің ғимаратында: анықтама бюросы, күту креслосы және өтініштерді толтыру бланкілерінің үлгісі бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің - www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлігінде);
ХҚО-ның - www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетіледі.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
«Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тiркеу»
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
________________________________________________
тіркеуші органның атауы
Өтініш № _____
Кепіл беруші
Жеке тұлғаның Т.А.Ә., тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №: _________________
__________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі______серия _________№________
______________________________ берген, берілген күні ____________
(құжатты берген органның атауы)
Почталық мекенжайы, телефон ______________________________________
______________________________________________атынын әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_________________________________________________________________
________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы
Жеке тұлғаның Т.А.Ә., тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №:_________________
_________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі_______серия _________№______
_______________________________ берген, берілген күні ___________
(құжатты берген органның атауы)
Почталық мекенжайы, телефон _____________________________________
_____________________________________________ атынын әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
______________________________________________________________
________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Жылжымалы мүлік кепіл шартын тіркеуді өтінемін: _________________
_________________________________________________________________
Шарттың жасалған күні ___________________________________________
Шарттың жасалған орны ___________________________
Кепіл мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің сипаттамасы)____
_________________________________________________________________
Кепілге салынған мүліктің құны __________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _______________________________________
Кепілге салынған мүлік
________________________________________________ кепіл берушінің
________________________________________________ кепіл ұстаушының
иелігінде және пайдалануында қалады
Пайдалануға болатыны: Иә Жоқ
Қайталама кепiл туралы мәлiметтер: Иә Жоқ (керек емесін сызып тастау керек)
Өтінішке мыналарды қоса беремін: (құжаттың атауы, серия, нөмір, қашан және кім берген)

1. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Необходимо ли Свидетельство о государственной регистрации:
Да Нет (ненужное зачеркнуть)
---------------------------------------------------------------------
Дата подачи заявления:_________________________ 20 __ г.
Дата приема заявления:_________________________ 20 __ г.
Подпись заявителя: ____________________________
Время: _________________ час ___________________ мин.
Ф.И.О. и подпись регистратора ______________________________________
(подпись) ФИО
«__» _______ 20 __ г
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
залога подвижного состава»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии
отчество либо наименование
организации услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2) статьи 20 Закона Республики Казахстан « О государственных услугах» от 15 апреля 2013 года отдел №__ филиала (с указанием адреса) РГП «Центр обслуживания населения» (далее – услугодатель) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Государственная регистрация залога подвижного состава» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника услугодателя)               (подпись)
тел.__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ г
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного
состава и исключение из Государственного реестра подвижного
состава»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава и исключение из Государственного реестра подвижного состава» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственных услуг осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);

1. _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе:
Иә Жоқ (керек емесін сызып тастау керек)
------------------------------------------
Өтініш берілген күн: 20__ ж. _______________
Өтініш қабылданған күн: 20___ ж. ___________
Өтініш берушінің қолы:____________________________________________
Уақыт:____________сағат____________мин.
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы _______________________________
(қолы)            Т.А.Ә.
«__»______20__ж
«Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тiркеу»
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса – әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) «Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)...
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері)                         (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.
Телефон:
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
«Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу (қайта тіркеу) және Жылжымалы құрамының мемлекеттік тізілімінен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу (қайта тіркеу) және Жылжымалы құрамының мемлекеттік тізілімнен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтардың қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО);

2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
выдача свидетельства либо уведомления об исключении из реестра осуществляется в течение 8 (восьми) рабочих дней со дня подачи пакета документов;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут;
2) обращения услугополучателя на портал:
выдача свидетельства либо уведомления об исключении из реестра осуществляется в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи пакета документов.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства о регистрации (перерегистрации) подвижного состава и исключение из Государственного реестра подвижного состава (далее – свидетельства) на бумажном носителе или в форме электронного документа.
7. Государственная регистрация грузового, пассажирского, специального подвижного состава осуществляется на безвозмездной основе, за исключением государственной регистрации тягового, а также моторвагонного подвижного состава, оказываемой на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Регистрационный сбор оплачивается в местный бюджет по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет:
1) за регистрацию – 0,25 месячного расчетного показателя (далее – МРП), действующего на дату оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 0,25 МРП действующего на дату оплаты сбора.
Оплата суммы регистрационного сбора в бюджет производится путем безналичного перечисления либо внесения наличными деньгами в банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение свидетельства через портал, оплата может также, осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства»;

2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
куәлікті не тізілімнен шығару туралы хабарламаны беру құжаттар топтамасын берген күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезден бастап:
куәлікті не тізілімнен шығару туралы хабарламаны беру құжаттар топтамасын берген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
6. Мемлекет қызметті көрсету нәтижесі жылжымалы құрамын тiркеу (қайта тіркеу) және Жылжымалы құрамды мемлекеттік тізілімінен шығару туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлікті) қағаз жеткізгіште немесе электрондық құжат нысанында беру болып табылады.
7. Темір жол жүк, жолаушылар құрамын, арнайы жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу ақылы негізде көрсетілетін ауыр, сондай-ақ моторвагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеуді қоспағанда, өтеусіз негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Тіркеу алымы жергілікті бюджетке «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер және тәртіп бойынша төленеді және мыналарды қамтиды:
1) тіркеу үшін – алымды төлеу күнінде қолданыстағы 0,25 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) қайта тіркеу үшін – алымды төлеу күнінде қолданыстағы 0,25 АЕК.
Куәлік үшін алым сомасын тиісті бюджетке төлеу қолма-қол ақшасыз аудару не қолма-қол ақшаны банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға төлеу арқылы жүргізіледі.
Куәлік алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы тапсырған жағдайда, ақы төлеу «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы да жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы электрондық кезекті брондауға болады;

2) портале – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава в государственном реестре:
1) в ЦОН:
заявление установленного образца государственной услуге согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
перечень инвентарного парка подвижного состава, подлежащего регистрации либо перерегистрации, в том числе находящегося в доверительном управлении либо имущественном найме, лизинге, заверенный подписью физического лица, по установленной форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего право собственности, либо договора имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом;
копия технического паспорта (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу подвижного состава;
документ, подтверждающий полномочия представителя.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписю (далее - ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа сверяет данные документов с данными из информационных систем, делает электронную копию документов и прикрепляет их к электронному заявлению, после чего возвращает оригиналы документов услугополучателю.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащиеся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) наименования запрашиваемой государственной услуги;
3) наименований и количества приложенных документов;

2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тізілімде мемлекеттік тiркеу (қайта тіркеу) үшін:
1) ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
тіркеуге не қайта тіркеуге жататын, оның ішінде сенімгерлік басқарудағы не мүліктік жалдаудағы, лизингтегі темір жол жылжымалы құрамын түгендеу паркінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандар бойынша жеке тұлғаның қолымен расталған тізбесі;
меншік құқығын растайтын құжаттың не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг не мүлікті сенімгерлік басқару шартының көшірмесі;
зауыт-өндірушінің теміржол жылжымалы құрамының әрбір бірлігіне берген техникалық паспортының (формулярының) көшірмесі;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты растайтын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметті ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингісі ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
ХҚО қызметкері құжаттардың деректерін ақпараттық жүйеден алынған деректермен салыстырады, құжаттардың электрондық көшірмесін жасайды және оларды электрондық өтінішке тіркейді, одан кейін құжаттардың түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Құжаттар ХҚО арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың атауы мен санын;

4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны;
2) на портал:
заявление установленного образца государственной услуге согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
перечень инвентарного парка подвижного состава, подлежащего регистрации либо перерегистрации, в том числе находящегося в доверительном управлении либо имущественном найме, лизинге, заверенный подписью физического лица, по установленной форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего право собственности, либо договора имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом;
копия технического паспорта (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу подвижного состава;
документ, подтверждающий полномочия представителя.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Для исключения подвижного состава из Государственного реестра:
1) в ЦОН:
заявление установленного образца государственной услуге согласно приложению 1;
акт о списании либо документ о повреждении, пропаже, отчуждении юридическим и физическим лицам Республики Казахстан, а так же иностранному лицу подвижного состава;
документа, подтверждающий полномочия представителя;
2) на портале:
Заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия акта о списании либо документа о повреждении, пропаже, отчуждении юридическим и физическим лицам Республики Казахстан, а также иностранному лицу подвижного состава.
10. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОН посредством «безбарьерного обслуживания» на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенности.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
тіркеуге не қайта тіркеуге жататын, оның ішінде сенімгерлік басқарудағы не мүліктік жалдаудағы, лизингтегі темір жол жылжымалы құрамның түгендеу паркінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандар бойынша жеке тұлғаның қолымен расталған тізбесі;
меншік құқығын растайтын құжаттың не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг не мүлікті сенімгерлік басқару шартының көшірмесі;
өндіруші зауыттың теміржол жылжымалы құрамының әрбір бірлігіне берген техникалық паспортының (формулярының) көшірмесі;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару үшін:
1) ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жылжымалы құрамды есептен шығару не оның зақымдануы, жоғалуы, Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғаларына, сондай-ақ шетелдік тұлғаға иеліктен шығарылуы туралы акті;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жылжымалы құрамын есептен шығару не оның зақымдануы, жоғалуы, Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғаларына, сондай-ақ шетелдік тұлғаға иеліктен шығарылуы туралы акті;
10. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді ХҚО орталығы қызметкері қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде, өзі жеке келгенде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі көрсетеді) көрсеткен кезде «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

11. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, центров обслуживания
населения и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 15 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: mtc@mtc.gov.kz, телефон (8–7172) 24–13–12 либо на блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (страница «Блог Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» интернет–ресурса Министерства по адресу: www.mtc.gov.kz).
Жалоба подается письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Обжалование решений, действий (бездействий) ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет–ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или ЦОНа подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

11. Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздгіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық почта мекенжайы: mtc@mtc.gov.kz, (8-7172) 24-13-12 телефоны арқылы Министрлік басшысының атына не Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогына (www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша Министрлік интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің блогы» бетіне) беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауап орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым ХҚО басшысының атына ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондары бойынша жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ почтамен келіп түскен шағымдарың ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады). Тіркелгеннен кейін шағым ХҚО басшысына жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы мәліметті бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады
Шығымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой через центры
обслуживания населения
14. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
ЦОНа – www.con.gov.kz.
16. Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
(перерегистрация)
подвижного состава и исключения из
государственного реестра
подвижного состава»
Руководителю уполномоченного органа
по (городу) _________________ области
___________________________________
(Ф.И.О.)
Заявление
Прошу зарегистрировать (перерегистрировать), исключить из государственного реестра подвижной состав (ненужное зачеркнуть), принадлежащий на праве
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(собственности, имущественного найма, аренды или лизинга)
в количестве ___ единиц.
Адрес:
г. _______________, ул. ____________________
РНН (ИИН, БИН): _________________________
контактные телефоны (факс) ________________
Перечень прилагается на ___ листах.
Заявитель ______________________/______________________________
(подпись руководителя)            (Ф.И.О.)
М.П.
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
(подпись) ФИО
«___» _________ 20 __ г
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
(перерегистрация)
подвижного состава и исключения из
государственного реестра
подвижного состава»
Форма
Перечень инвентарного парка
подвижного состава, подлежащего регистрации либо
перерегистрации
Перечень
тягового и мотор-вагонного подвижного
состава, принадлежащего
____________________________________
(полное наименование владельца)
п/п
Серия
Категория
Арендатор
Срок
аренды
Регион
курсирования
Заводской
номер
Инвентарный
номер
Дата
постройки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Нормативный
срок
службы
Фактический
срок службы
Дата
последнего
ремонта
Дата
следующего
ремонта
Техническое
состояние
Годен
до
Депо
приписки
Общая
мощность
транспорт-
ного
средства,
в кВТ
(КР-1) *
(КР-2) **
годен
списан
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Руководитель ___________________/__________________________/
(подпись)               (Ф.И.О.)
М.П.
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
*(КР-1) – капитальный ремонт в объеме 1
**(КР-2) – капитальный ремонт в объеме 2
Форма
Перечень
грузового подвижного состава, принадлежащего
___________________________________
(полное наименование владельца)
п/п
Род
вагона
Категория
Арендатор
Срок
аренды
Регион
курсирования
Заводской
номер
Инвентарный
номер
Дата
постройки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Нормативный
срок
службы
Фактический
срок
службы
Дата
последнего ремонта
(ДР)*
Дата последнего
ремонта
Дата
следующего
ремонта
Техническое
состояние
Годен
до
Станция
приписки
(КР)**
(КРП)***
годен
списан
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Руководитель ___________________/__________________________/
(подпись)                (Ф.И.О.)
М.П.
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
*(ДР) – деповской ремонт
**(КР) – капитальный ремонт
*** (КРП) – капитальный ремонт с продлением срока службы
**** для собственников грузовых вагонов
Форма
Перечень
пассажирского подвижного состава, принадлежащего
_______________________________
(полное наименование владельца)
п/п
Род
вагона
Категория
Арендатор
Срок
аренды
Регион
курсирования
Заводской номер
Инвентарный
номер
вагона
Дата
постройки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Нормативный срок
Фактический срок
Дата
последнего
ремонта
(ДР)*
Дата последнего ремонта
Дата
следующего
ремонта
Техническое
состояние
Годен
до
Депо
приписки
(КР1)**
(КР2)***
(КРПС) ****
(КВР) *****
годен
списан
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Руководитель ___________________/__________________________/
(подпись)             (Ф.И.О.)
М.П.
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
*(ДР) – деповской ремонт
**(КР-1) – капитальный ремонт в объеме 1
***(КР-2) – капитальный ремонт в объеме 2
**** (КРПС) – капитальный ремонт с продлением срока службы
***** (КВР) – капитальный восстановительный ремонт
Форма
Перечень
специального подвижного состава, принадлежащего
____________________________________
(полное наименование владельца)
п/п
Серия
Категория
Арендатор
Срок
аренды
Регион
курсирования
Заводской номер
Инвентарный
номер
Дата
постройки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Нормативный
срок службы
Фактический
срок
Дата
последнего
ремонта
Дата
следующего
ремонта
Техническое
состояние
Годен
до
Депо
приписки
(КР-1) *
(КР-2) **
годен
списан
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Руководитель ___________________/__________________________/
(подпись)                (Ф.И.О.)
М.П.
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
*(КР-1) – капитальный ремонт в объеме
**(КР-2) – капитальный ремонт в объеме
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация
(перерегистрация)
подвижного состава и исключения из
государственного реестра
подвижного состава»
Форма
(Ф.И.О либо наименование
организации услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2) статьи 20 Закона Республики Казахстан « О государственных услугах» от 15 апреля 2013 года отдел №__ филиала (с указанием адреса) РГП «Центр обслуживания населения» (далее – услугодатель) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги «Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава и исключения из Государственного реестра подвижного состава» ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушының қол қоюға тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық түрде және халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызмет берушінің ғимаратында: анықтама бюросы, күту креслосы және өтініштерді толтыру бланкілерінің үлгісі бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлігінде);
ХҚО-ның - www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетіледі.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
«Жылжымалы құрамды мемлекеттік
тiркеу (қайта тіркеу) және
Жылжымалы құрамының
мемлекеттік тізілімінен шығару»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі Көліктік бақылау
комитетінің_____________облысы (қаласы)
бойынша аумақтық органының басшысы
______________________________________
(Т.А.Ә.)
_______________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған
жылы, үйінің мекенжайы, тел.)
Өтiнiш
________________________________________
____________________________
(меншiк, мүлiктiк жалдау, жалға алу немесе лизинг)
________________________________________________ құқығында тиесiлi саны _____ бiрлiк жылжымалы құрамын тiркеудi (қайта тiркеуді), жылжымалы құрамды мемлекеттік тізілімінен шығарып тастауыңызды (керек емесін сызып тастаңыз) сұраймын.
Мекенжайы:
__________ қаласы _________ көшесi.
СТН (ЖСН, БЖН):____________
байланыс телефондары (факс) _______________.
Тiзбе ____ парақта қоса берiледi.
Өтiнiш берушi _____________/________________
(басшының қолы)         (Т.А.Ә.)
М.О.
(заңды тұлға және дара кәсiпкер үшiн)
«Жылжымалы құрамды мемлекеттік
тiркеу (қайта тіркеу) және
Жылжымалы құрамының
мемлекеттік тізілімінен шығару»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Тіркеуге не қайта тіркеуге жататын жылжымалы құрамды түгендеу паркінің тізбесі
______________________________________
(иесiнiң толық атауы)
тиесiлi тартқыш және мотор-вагонды
жылжымалы құрамының тiзбесi
Р/с №
Сериясы
Санаты
Жалға алушы
Жалға алу мерзімі
Қатынау өңірі
Зауыттық нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жасалған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Нормативтік қызмет ету мерзiмi
Нақты қызмет ету мерзiмi
Соңғы жөндеу күнi
Келесі жөндеу күнi
Техникалық жай-күйі
Дейін жарамды
Тiркеу депосы
Көлік құралының жалпы қуаты КВТ
(КЖ-1) *
(КЖ-2) **
жарамды
есептен шығарылған
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Басшы _________________/_______________________________/
(қолы)                    (Т.А.Ә.)
М.О.
(заңды тұлға және жеке кәсiпкер үшiн)
*(КЖ-1) – 1-көлемдегi күрделi жөндеу
**(КЖ-2) – 2-көлемдегi күрделi жөндеу
Нысан
_________________________________________________
(иесiнiң толық атауы)
тиесiлi жүк жылжымалы құрамының тiзбесi
Р/с №
Вагон түрi
Санаты
Жалға алушы
Жалға алу мерзімі
Қатынау өңірі
Зауыттық нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жасалған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Нормативтік қызмет ету мерзiмi
Нақты қызмет ету мерзiмi
Соңғы жөндеу күнi (ДЖ)*
Соңғы жөндеу күнi (КЖ)
Келесі жөндеу күнi
Техникалық жай-күйі
Дейін жарамды
Тiркеу станциясы****
(КЖ-1) **
(КЖ-2) ***
жарамды
есептен шығарылған
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Басшы ___________________/______________________________/
(қолы)                     (Т.А.Ә.)
М.О.
(заңды тұлға және жеке кәсiпкер үшiн)
* (ДЖ) – деполық жөндеу
** (КЖ-1) – 1-күрделi жөндеу
*** (КЖ-2) – 2-күрделi жөндеу
**** жүк вагондарының меншiк иелерi үшiн
Нысан
____________________________________________________
(иесiнiң толық атауы)
тиесiлi жолаушылар жылжымалы құрамының тiзбесi
Р/с №
Вагон түрi
Санаты
Жалға алушы
Жалға алу мерзімі
Қатынау өңірі
Зауыттық нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жасалған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Нормативтік қызмет ету мерзiмi
Нақты қызмет ету мерзiмi
Соңғы жөндеу күнi (ДЖ)*
Соңғы жөндеу күнi (КЖ)
Келесі жөндеу күнi
Техникалық жай-күйі
Дейін жарамды
Тiркеу станциясы*****
(КЖ-1) **
(КЖ-2) ***
(ҚЕМҰКЖ) ****
(ҚККЖ) *****
жарамды
есептен шығарылған
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Басшы ___________________/__________________________________/
(қолы)                   (Т. А.Ә.)
М.О.
(заңды тұлға және дара кәсiпкер үшiн)
* (ДЖ) – деполық жөндеу
** (КЖ-1) – 1-күрделi жөндеу
*** (КЖ-2) – 2-күрделi жөндеу
**** (ҚЕМҰКЖ) – қызмет ету мерзімін ұзарту күрделі жөндеу
***** (ҚККЖ) – қалпына келтіру күрделі жөндеу
Нысан
_____________________________________________________
(иесiнiң толық атауы)
тиесілі арнайы жылжымалы құрамының тiзбесi
Р/с №
Вагон түрi
Санаты
Жалға алушы
Жалға алу мерзімі
Қатынау өңірі
Зауыттық нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жасалған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Нормативтік қызмет ету мерзiмi
Нақты қызмет ету мерзiмi
Соңғы жөндеу күнi
Келесі жөндеу күнi
Техникалық жай-күйі
Дейін жарамды
Тiркеу депосы
(КЖ-1) *
(КЖ-2) **
жарамды
есептен шығарылған
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Басшы ___________________/________________________________/
(қолы)                     (Т.А.Ә.)
М.О.
(заңды тұлға және жеке кәсiпкер үшiн)
* (КЖ-1) – 1-күрделi жөндеу
** (КЖ-2) – 2-күрделi жөндеу
Жылжымалы құрамды мемлекеттік
тiркеу (қайта тіркеу) және
Жылжымалы құрамының
мемлекеттік тізілімінен шығару»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
нысан
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса – әкесінің аты не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) «Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және Жылжымалы құрамының мемлекеттік тізілімнен шығару» мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника услугодателя)               (подпись)
тел.__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ г
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2003 года № 368 «Об утверждении Правил предоставления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст. 175):
в Правилах представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна, утвержденных указанным постановлением:
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
«4. По заявлению юридического или физического лица в произвольной форме, регистрирующий орган в течение пяти рабочих дней с момента его подачи представляет информацию в форме выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан, в котором зарегистрировано судно. При этом выписка должна:».
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 01.09.2015 № 728 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля».
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 231 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 24, ст. 296).
3. Подпункты 8)9)10)11) пункта 1, пункт 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 70, ст. 1007).

1) _______________________________;
2) _______________________________;
3)...
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері)                           (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.
Телефон:
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 сәуірдегі № 368 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 17, 175-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру ережесінде:
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Заңды немесе жеке тұлғаның еркін нысандағы өтініші бойынша тіркеуші орган ол берілген сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде кеме тіркелген Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен үзінді көшірме немесе көшірме нысанында ақпарат береді. Бұл ретте үзінді көшірме:».
2. Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2015 № 728 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 624 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 қаулысы.
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 231 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 24, 296-құжат).
3. «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 70, 1007-құжат) 4-тармағы, 1-тармағының 8)9)10)11) тармақшалары.

4. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 507 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 34, ст. 505).
5. Пункты 35 и подпункты 8)9)10)11) пункта 7 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 828 «О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 49, ст. 678).
6. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2013 года № 1307 «О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля» и от 17 ноября 2011 года № 1351 «Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава».
7. Пункты 2 и 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2013 года № 1380 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2015 № 728 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2015 № 728 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229
Сноска. Приложение 6 утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 229

4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 507 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 34, 505-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы.
5. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 828 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 49, 678-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 35-тармақтары және 7-тармағының 8)9)10)11) тармақшалары.
6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 және «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу қағидаларын бекіту туралы» 2011 жылғы 17 қарашадағы № 1351 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 желтоқсандағы № 1307 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
7. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 1380 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2 және 3-тармақтары.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2015 № 728 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2015 № 728 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 624 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 624 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 624 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 229 қаулысына
7-қосымша