О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года № 363. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № 957.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 960.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 32-33, ст. 399) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
заголовок раздела 15 "Порядок учета гражданского и служебного оружия в магазинах" изложить в следующей редакции:
"15. Порядок хранения, учета и торговли гражданским и служебным оружием и патронами к нему в магазинах";
пункты 60 и 61 изложить в следующей редакции:
"60. Юридические лица, имеющие лицензию на торговлю гражданским и служебным оружием, хранят оружие и патроны к нему в специально оборудованном хранилище (оружейная комната), отвечающем следующим требованиям:
1) быть изолированным от других подсобных, служебных помещений, иметь капитальные стены, железобетонные потолочные перекрытия и пол;
некапитальные стены, являющиеся периметром охраняемой зоны специально оборудованного хранилища, не железобетонные потолочные перекрытия и пол обшиваются металлическими решетками, выполненными из круглого стального прута диаметром не менее 15 мм или квадратного стального прута со стороной не менее 14 мм. Прутья свариваются в каждом перекрестии, образуя ячейки не более 150х150 мм;
2) иметь две двери, при этом наружную – металлическую выполненную из стального листа толщиной не менее 3 мм, внутреннюю – решетчатую стальную или рол-ставню стальную;
наружная дверь запирается на внутренний замок, внутренняя решетчатая дверь или рол-ставня запирается на внутренний или навесной замок;
обрамление дверного проема специально оборудованного хранилища (дверная коробка) выполняется из стального профиля с вмонтированными в стену не менее чем десятью штырями из арматурной стали диаметром 10-12 мм и заглублением в стену не менее 80 мм;
3) оружие и патроны хранятся на стеллажах, в пирамидах или в металлических ящиках (шкафах);

"Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 363 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 960 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 960 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 32-33, 399-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы қару мен оның патрондары айналымының ережесінде:
"Дүкендерде азаматтық және қызметтік қаруды есепке алудың тәртібі" деген 15-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Дүкендердегі азаматтық және қызметтік қару мен олардың патрондарын сақтау, есепке алу және сату тәртібі";
60 және 61-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Азаматтық және қызметтік қару саудасына лицензиясы бар заңды тұлғалар қару мен оның патрондарын мынадай талаптарға сай келетін, арнайы жабдықталған қоймада (қару-жарақ бөлмесінде) сақтайды:
1) басқа қосалқы, қызметтік үй-жайлардан оқшауланған болуы, қабырғалары қалың, төбе жабыны мен едені темірбетонды болуы тиіс;
арнайы жабдықталған қойманың күзетілетін аймағының периметрі болып табылатын қалың емес қабырғалар, темірбетонды емес төбе жабулар мен еден диаметрі кемінде 15 мм жұмыр болат шыбықтан немесе жиегі кемінде 14 мм төртбұрышты болат шыбықтан орындалған металл тормен қапталады. Шыбықтар 150x150 мм аспайтын тор көз құрып, олардың әрбір қиылысқан жері дәнекерленеді;
2) екі есігі, бұл ретте сыртқысы - қалыңдығы кемінде 3 мм болат табақтан, ішкісі - торланған болаттан немесе болат рол-ставнядан орындалған болуы тиіс;
сыртқы есік ішкі құлыппен, ішкі торлы есік немесе рол-ставня ішкі немесе аспалы құлыппен жабылады;
арнайы жабдықталған қойма есігі ойығының (есіктің қорабы) диаметрі 10-12 мм арматуралы болаттан жасалған кемінде он шегемен және қабырғаға кемінде 80 мм тереңдікке қағылған болат профильден орындалады;
3) қару мен патрондар стеллаждарда, пирамидаларда немесе металл жәшіктерде (шкафтарда) сақталады;

4) при наличии вентиляционных окон, люков на них устанавливаются стальные решетки с ячейками размером не более 150х150 мм, исключающие возможность проникновения через эти системы. Отверстия в стенах, предназначенные для прохождения инженерных сетей, имеют диаметр не более 200 мм;
5) при наличии окон на них устанавливаются стальные решетки, а также металлические ставни или рол-ставни. Обрамления решеток, ставен и рол-ставен заделываются в стену на глубину не менее 80 мм штырями из арматурной стали диаметром 10-12 мм. Распашные ставни оконных проемов запираются на навесные или внутренние замки. Решетки, устанавливаемые в дверные, оконные проемы, выполняются из стального круглого прута диаметром не менее 15 мм или квадратного прута с толщиной не менее 14 мм, а ставни из стального листа толщиной не менее 3 мм. Прутья свариваются в каждом перекрестии, образуя ячейки не более 150x150 мм;
6) иметь противопожарные средства;
7) наличие двух комплектов ключей от специально оборудованного хранилища и металлических ящиков (шкафов) с оружием и патронами;
один комплект ключей постоянно находится у лица, ответственного за сохранность оружия и патронов к нему, второй – у руководителя организации;
не допускается оставлять ключи от специально оборудованного хранилища, металлических ящиков (шкафов) с оружием и патронами в столах и иных доступных для посторонних лиц местах;
8) иметь два и более рубежа пожарно-охранной сигнализации, выполненной скрытой проводкой до щитка электропитания, с установкой датчиков, срабатывающих на открывание окон, дверей, люков, разбитие стекол или взлом стен, потолков, полов, ящиков (шкафов) и на появление человека. Допускается прокладка шлейфов охранной сигнализации только внутри помещения;
в нерабочее время, специально оборудованное хранилище передается под охрану с подключением сигнализации на пульты централизованного наблюдения фирм-операторов, имеющих выносные рабочие места в дежурных частях органов внутренних дел;
9) в специально оборудованном хранилище общей площадью не менее 10 м2 допускается хранение на стеллажах:
не более 150 кг бездымного пороха;
200 000 штук патронов к гладкоствольному оружию;
300 000 штук патронов центрального боя к нарезному длинноствольному оружию;
500 000 штук патронов бокового боя к нарезному длинноствольному оружию;
50 000 штук патронов к нарезному короткоствольному оружию;
150 000 штук патронов к газовому, газовому с возможностью стрельбы травматическим патроном, бесствольному травматическому оружию;
10 000 штук патронов светозвукового действия;
в отдельных случаях, в зависимости от изменения площади специально оборудованного хранилища, а также количества гражданского и служебного оружия указанное предельное количество пороха и патронов уменьшается или увеличивается по согласованию с органами внутренних дел;
письмо-согласование ежегодно оформляется отдельным документом произвольной формы, в котором указывается площадь оружейной комнаты и реальное нахождение в ней оружия, запасных частей к нему, патронов по видам и калибрам и делается вывод о возможности уменьшения или увеличения конкретного количества хранящихся патронов по видам и калибрам.

4) желдеткіш терезелер, люктер болған жағдайда, оларға бұл жүйелер арқылы өту мүмкіндігін болдырмайтын көлемі 150x150 мм аспайтын тор көздері бар болат тор орнатылады. Инженерлік желілерді тартуға арналған қабырғалардағы тесіктердің диаметрі 200 мм аспайды;
5) терезелер болған жағдайда, оларға болат торлар, сондай-ақ металл қақпақтар немесе рол-ставнялар орнатылады. Торлардың, қақпақтардың және рол-ставнялардың жиектері диаметрі 10-12 мм болат арматурадан жасалған істікпен қабырғаға кемінде 80 мм тереңдікке қағылады. Шалқасынан ашылатын терезе қақпақтары берік аспалы немесе ішкі құлыптарға жабылады. Есік, терезе ойықтарына орнатылатын торлар диаметрі кемінде 15 мм жұмыр болат шыбықтан немесе қалыңдығы кемінде 14 мм шаршы болат шыбықтан, ал қақпақтар қалыңдығы кемінде 3 мм болат табақтан жасалады. Шыбықтар 150x150 мм аспайтын тор көз құрып, олардың әрбір қиылысқан жері дәнекерленеді;
6) өртке қарсы құралдар болуы керек;
7) қару мен оның патрондары бар арнайы жабдықталған қойманың және металл жәшіктер (шкафтар) кілттерінің екі жиынтығының болуы;
кілттердің бір жиынтығы қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамда, екіншісі — ұйым басшысында ұдайы болады;
қару мен оның патрондары бар арнайы жабдықталған қойманың және металл жәшіктердің (шкафтардың) кілттерін үстелдерде және бөгде адамдардың қолы жететін өзге де жерлерде қалдыруға тыйым салынады;
8) электр қуатымен қамтамасыз ету қалқанына жасырын сым тарту арқылы орындалған екі және одан көп күзет-өрт дабылы құралдарымен жабдықталады, терезелерді, есіктерді, люктерді ашқанда, шыныларды жарғанда немесе қабырғаларды, төбелерді, едендерді, жәшіктерді (шкафтарды) бұзғанда және адам болғанда іске қосылатын датчиктер орнатылады. Күзет дабылы құралдарының шлейфтерін үй-жай ішінде ғана жүргізуге рұқсат етіледі;
жұмыстан тыс уақытта арнайы жабдықталған қойма ішкі істер органдарының кезекші бөлімдеріне шығарылатын жұмыс орындары бар оператор-фирмалардың орталықтандырылған бақылау пультіне сигнализация қосылып, күзетуге тапсырылады;
9) жалпы алаңы кемінде 10 м2 арнайы жабдықталған қойма сөрелерінде мыналарды:
150 кг аспайтын түтінсіз оқ-дәріні;
тегіс ұңғылы қарудың 200 000 дана патронын;
ойық ұзын ұңғылы қарудың ортадан соққылайтын 300 000 дана патронын;
ойық ұзын ұңғылы қарудың бүйірден соққылайтын 500 000 дана патронын;
қысқа ұңғылы ойық қарудың 50 000 дана патронын;
газды, травматикалық патронмен ату мүмкіндігі бар газды, ұңғысыз травматикалық қарудың 150 000 дана патронын;
жарық-дыбыстық әсері бар 10 000 дана патронды сақтауға рұқсат етіледі;
жекелеген жағдайларда, арнайы жабдықталған қойма алаңының, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару санының өзгеруіне байланысты оқ-дәрі мен патрондардың көрсетілген шекті саны ішкі істер органдарымен келісім бойынша азайтылады немесе көбейтіледі;
келісу хат жыл сайын еркін нысандағы жеке құжатпен ресімделеді, онда қару-жарақ бөлмесінің алаңы және ондағы нақты болған қарудың, қосалқы бөлшектерінің, түрлері мен калибрлері бойынша патрондарының нақты саны көрсетіледі және сақталатын түрлері мен калибрлері бойынша патрондарды азайту немесе көбейту мүмкіндігі туралы тұжырым жасалады.

61. Торговый зал по продаже оружия и патронов оборудуется в соответствии со следующими требованиями:
1) наличие систем круглосуточного видеонаблюдения, включающих:
видеорегистратор (не менее 2-х каналов);
соответствующее компьютерное оборудование, позволяющее хранение видеоинформации на срок не менее 7 суток;
камеры видеонаблюдения (типа "день-ночь"), разрешающая способность которых будет позволять идентифицировать человека по фото-видеоизображению.
2) наличие мобильных либо стационарных средств подачи тревоги ("Тревожные кнопки"), позволяющих скрыто подавать сигнал на пульт централизованного наблюдения;
3) оружие, требующее разрешений или лицензий на его приобретение, выставляемое в торговом зале для демонстрации, располагается на креплении, защищается от бесконтрольного овладения им посетителями торгового зала ("тросовое" или аналогичное крепление, либо установка на витринах защитных стекол, пленок);
4) патроны к огнестрельному оружию выставляются на витрины без порохового заряда и находятся под стеклом;
5) оружие, находящееся на витринах, приводится в состояние, исключающее быстрое производство выстрела;
6) за прилавками устанавливается не менее двух шкафов для хранения снаряженных патронов, капсюлей и пороха. Не допускается совместное хранение пороха с капсюлями или снаряженными патронами в одном шкафу. Порох может выкладываться на прилавок совместно с капсюлями только для передачи покупателю;
7) соответствие требованиям, предусмотренным подпунктами 4), 5), и 6) пункта 60 настоящих Правил, за исключением ставен на оконных проемах;
8) наличие два комплекта ключей от торгового зала и шкафов для хранения снаряженных патронов, капсюлей и пороха;
один комплект ключей постоянно находится у лица, ответственного за сохранность оружия и патронов к нему, второй – у руководителя организации;
не допускается оставлять ключи от специально оборудованного хранилища, металлических ящиков (шкафов) с оружием и патронами в столах и иных доступных для посторонних лиц местах;
9) соответствие требованиям, предусмотренным подпунктами 1), 2) и 8) пункта 60 настоящих Правил. При несоответствии торгового зала указанным требованиям, оставление в нем оружия, приобретение которого осуществляется по разрешениям или лицензиям органов внутренних дел, а также патронов к оружию и пороха, после закрытия магазина (в нерабочее время) не допускается;
10) при наличии в торговом зале витражных перегородок они изготавливаются из ударостойких или устойчивых к пробиванию стекол, допускается установка пулестойких стекол;";

61. Қару мен патрондар сатылатын сауда залы мынадай талаптарға сәйкес жабдықталады:
1) мыналарды:
бейнетіркегішті (кемінде 2 арна);
кемінде 7 тәулік мерзімге дейін бейнеақпаратты сақтауға мүмкіндік беретін тиісті компьютерлік жабдықты;
дәлдік қабілеті фото-бейне сурет бойынша адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін ("күн-түн" үлгісіндегі) бейнебақылау камераларын қамтитын тәулік бойғы бейнебақылау жүйелерінің болуы;
2) орталықтандырылған бақылау пультіне жасырын сигнал беруге мүмкіндік беретін ұтқыр не стационарлық дабыл беру ("Дабыл кнопкалары") құралдарының болуы;
3) сауда залында көруге қойылатын, сатып алуға рұқсаттар немесе лицензиялар талап етілетін қару бекітпеде орналастырылады, ол сауда залына келушілердің бақылаусыз иеленуінен қорғалады ("тростық" немесе ұқсас бекітпе не сөрелерде қорғалушы шыныларды, пленкаларды орнату);
4) атыс қаруының патрондары сөрелерге оқ-дәрі зарядынсыз қойылады және шынының астында тұрады;
5) сөрелерде тұрған қару жылдам атуды болдырмайтын күйге келтіріледі;
6) жасақталған патрондарды, капсюльдер мен оқ-дәріні сақтау үшін сөрелердің артына кемінде екі шкаф орнатылады. Оқ-дәріні капсюльдермен немесе жасақталған патрондармен бірге бір шкафта сақтауға тыйым салынады.
Оқ-дәрі сатып алушыға тапсыру үшін ғана сөрелерге капсюльдермен бірге қойылуы мүмкін;
7) терезе ойықтарындағы қақпақтарды қоспағанда, осы Ереженің 60-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген талаптарға сәйкес болуы;
8) жасақталған патрондарды, капсюльдер мен оқ-дәріні сақтауға арналған сауда залы мен шкафтар кілттерінің екі жиынтығының болуы;
кілттердің бір жиынтығы қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамда, екіншісі - ұйым басшысында ұдайы болады;
арнайы жабдықталған қойманың, қару мен оның патрондары бар металл жәшіктердің (шкафтардың) кілттерін үстелдерде және бөгде адамдардың қолы жететін өзге де жерлерде қалдыруға рұқсат етілмейді;
9) осы Ереженің 60-тармағы 1), 2) және 8) тармақшаларында көзделген талаптарға сәйкес болуы. Сауда залы көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, дүкенді жапқаннан кейін (жұмыс уақытынан тыс) ішкі істер органдарының рұқсаттары немесе лицензиялары бойынша сатып алу жүзеге асырылатын қаруды, сондай-ақ қарудың патрондарын және оқ-дәріні қалдыруға жол берілмейді;
10) сауда залында витражды қоршаулар болған жағдайда, олар соққыға төзімді немесе шыныны тесуге төзімді материалдан жасалады, оққа төзімді шыны орнатуға жол беріледі.";

дополнить пунктом 63-1 следующего содержания:
"63-1. При продаже оружия, подлежащего регистрации в органах внутренних дел, продавцы магазинов производят сверку разрешения (лицензии) на приобретение оружия с оригиналом удостоверения личности или паспорта Республики Казахстан покупателя.";
подпункт 7) пункта 65 изложить в следующей редакции:
"7) ежегодно не позднее 10 января года, следующего за отчетным, представляет в Министерство внутренних дел Республики Казахстан годовой отчет о ввезенном оружии и его реализации, согласно приложению 15 к настоящим Правилам.";
пункт 91 изложить в следующей редакции:
"91. Оружие и патроны к нему хранятся в прочно прикрепленном к полу или стене металлическом шкафу (сейфе), с толщиной стенок не менее 3 мм и внутренним замком на двери, в местах постоянного проживания владельцев. Не допускается развешивание оружия на стенах жилых комнат.
В городских населенных пунктах (города республиканского, областного и районного значения, а также поселки, находящиеся на территории их административной подчиненности) место постоянного проживания владельца гражданского оружия (квартира, частный дом) оборудуется системой охраны помещений (пультовая или автономная сигнализация). Допускается по желанию владельца оборудование сигнализацией только комнаты или металлического шкафа (сейфа), в котором осуществляется непосредственное хранение оружия.
Вид и тип охранной сигнализации определяется владельцем оружия.
Не допускается хранение оружия вне места постоянного проживания владельца (частный дом, квартира, садовый дом, гараж, баня, балкон, сарай, вагончик, шалаш, чердак), а также в общежитиях (за исключением семейных, где отдельную комнату занимают члены одной семьи), временных вахтовых помещениях, у родственников, знакомых.
На период длительного отсутствия (свыше трех месяцев) владельца оружия (командировка, отпуск, лечение, прохождение воинской службы), оружие необходимо сдать на временное хранение в органы внутренних дел по месту жительства владельца.
Патроны к гражданскому оружию в общем количестве не более 500 штук могут храниться совместно с оружием, либо (более 500 штук) в отдельном металлическом шкафу (сейфе).
Не допускается хранение в сейфе с оружием посторонних предметов, в том числе денежных купюр, ценных бумаг, ювелирных изделий.";
в приложении 7-1 к указанным Правилам:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Виды, типы, модели, количество оружия и патронов к нему, установленные для вооружения государственных инспекторов и работников системы Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 63-1-тармақпен толықтырылсын:
"63-1. Ішкі істер органдарында тіркелуі тиіс қаруды сатқан кезде дүкендердің сатушылары қаруды сатып алуға рұқсатты (лицензияны) сатып алушының Қазақстан Республикасы жеке куәлігінің немесе паспортының түпнұсқасымен салыстырып тексеруді жүргізеді.";
65-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне осы Ережеге 15-қосымшаға сәйкес әкелінген қару және оның өткізілуі туралы жылдық есеп ұсынады.";
91-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Қару мен оның патрондары иелерінің тұрғылықты тұратын жерінде еденге немесе қабырғаға берік бекітілген, қабырғаларының қалыңдығы кемінде 3 мм болатын және есігінде ішкі құлпы бар металл шкафта (сейфте) сақталады. Қаруды тұратын бөлмелердің қабырғаларына ілуге жол берілмейді.
Қалалық елді мекендерде (республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар қалалар, сондай-ақ оларға әкімшілік бағынысты аумақтағы кенттер) азаматтық қару иесінің тұрақты тұратын жері (пәтер, жеке үй), үй-жайларды күзету жүйесімен (пульттік немесе автономды сигнализация) жабдықталады. Қару иесінің қалауы бойынша қаруды тікелей сақтау жүзеге асырылатын бөлмелерді немесе металл шкафты (сейфті) сигнализациямен жабдықтауға жол беріледі.
Күзет дабылының түрі мен типін қару иесі айқындайды.
Қару иесінің тұрақты тұратын жерінен тыс орындарда (жеке үй, пәтер, бақтағы үй, гараж, сарай, вагон, лашық, шатыр), сондай-ақ жатақханаларда (бір отбасының мүшелері жеке белмеде тұратын отбасылық жатақханаларды қоспағанда), уақытша вахталық үй-жайларда, туысқандарында, таныстарында сақтауға жол берілмейді.
Қару иесі ұзақ уақыт (үш айдан астам) болмаған кезеңде (іссапар, демалыс, емделу, әскери қызмет өткеру) қару иесінің түрғылықты жері бойынша ішкі істер органдарына қару уақытша сақтауға тапсырылуы қажет.
Азаматтық қарудың жалпы саны 500 данадан аспайтын патрондары қарумен бірге не (500 данадан астам) жеке металл шкафта (сейфте) сақталуы мүмкін.
Сейфте қарумен бірге бөгде заттарды, оның ішінде ақша купюраларын, бағалы қағаздарды, зергерлік бұйымдарды сақтауға жол берілмейді.";
көрсетілген Ережеге 7-1-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау және су ресурстары министрлігі жүйесінің мемлекеттік инспекторлары мен қызметкерлерін қаруландыру үшін белгіленген қару мен оның патрондарының түрлері, үлгілері, модельдері, саны";

дополнить указанные Правила приложением 10-5 следующего содержания согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить указанные Правила приложением 15 следующего содержания согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2014 года № 363
Приложение 10-5
к Правилам оборота оружия
и патронов к нему в Республике Казахстан
Виды, типы, модели, количество оружия и патронов к нему,
установленные для вооружения работников службы авиационной
безопасности аэропортов Республики Казахстан
1. Нормы вооружения работников службы авиационной безопасности аэропорта:
Работники службы авиационной безопасности аэропорта
Вид оружия
огнестрельное короткоствольное гладкоствольное или огнестрельное бесствольное оружие с патронами травматического, газового и светозвукового действия
длинноствольное
гладкоствольное ружье
Начальник службы авиационной безопасности (его заместитель)
1
Начальник подразделения безопасности службы авиационной безопасности
1
Начальник смены подразделения безопасности службы авиационной безопасности (его заместители)
1
Старший инспектор подразделения безопасности службы авиационной безопасности
1
Инспектор (младший инспектор) подразделения безопасности службы авиационной безопасности на контрольно-пропускном пункте
1 на пост
Инспектор (младший инспектор) смены подразделения безопасности службы авиационной безопасности
1 на пост (патруль)
Инспектор (младший инспектор) подразделения безопасности службы авиационной безопасности - вожатый служебных собак, проводник патрульно-розыскной собаки
1
2. Нормы боеприпасов устанавливаются из расчета:
Наименование оружия
Количество патронов (штук)
сотрудник, снаряженный
на смену (пост, патруль)
неснижаемый
запас на единицу оружия
расход в год для:
практических
стрельб на одного сотрудника
проверки боя на единицу оружия
орнитологического
обеспечения
Длинноствольное гладкоствольное ружье
15 патронов
60
10
8
30000
огнестрельное короткоствольное гладкоствольное или огнестрельное бесствольное оружие с патронами травматического, газового и светозвукового действия
10 патронов
20
Примечание:
1. Патроны, предусмотренные на проверку боя оружия, расходовать для других целей запрещается.
2. Необходимость проведения проверки боя оружия два раза в год устанавливается руководителем службы авиационной безопасности аэропорта.

көрсетілген Ереже осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 10-5-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Ереже осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 15-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 сәуірдегі
№ 363 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан
Республикасындағы
қару мен оның патрондары
айналымының ережесіне
10-5-қосымша
Қазақстан Республикасы әуежайларының авиациялық қауіпсіздік
қызметінің қызметкерлерін қаруландыру үшін белгіленген қару мен
оның патрондарының түрлері, үлгілері, модельдері, саны
1. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметі қызметкерлерін қаруландыру нормалары:
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қызметкерлері
Қару түрі
қысқа тегіс ұңғылы атыс немесе жарақат салатын, газды және жарық-дыбыстық әсері бар патрондарымен ұңғысыз атыс қаруы
Ұзын тегіс ұңғылы мылтық
Авиациялық қауіпсіздік қызметінің бастығы (оның орынбасары)
1
Авиациялық қауіпсіздік қызметінің қауіпсіздік бөлімшесінің бастығы
1
Авиациялық қауіпсіздік қызметінің қауіпсіздік бөлімшесінің ауысым бастығы (оның орынбасарлары)
1
Авиациялық қауіпсіздік қызметінің қауіпсіздік бөлімшесінің аға инспекторы
1
Бақылау-өткізу пунктіндегі авиациялық қауіпсіздік қызметі қауіпсіздік бөлімшесінің инспекторы (кіші инспекторы)
бекетке1
Авиациялық қауіпсіздік қызметінің қауіпсіздік бөлімшесінің ауысым инспекторы (кіші инспекторы)
Бекетке (патрульге)1
Авиациялық қауіпсіздік қызметі қауіпсіздік бөлімшесінің инспекторы (кіші инспекторы) - қызметтік иттердің жетекшісі, патрульдік-із кесуші иттің бапкерлері.
1
2. Оқ-дәрілердің нормалары мынадай есеппен белгіленеді:
Қару атауы
Патрондардың саны (дана)
ауысымға жарақталған қызметкер (бекет, патруль)
қару бірлігіне азайтылмайтын қор
жылдықшығын
Бір қызметкерге практикалық атыс үшін
қару бірлігіне атыс тексерулері
орнитоло-гиялық қамтамасыз ету
Ұзын ұңғылы тегіс ұңғылы мылтық
15 патрон
60
10
8
30000
Қысқа тегіс ұңғылы атыс немесе жарақат салатын, газды және жарық-дыбыстық әсері бар патрондарымен ұңғысыз атыс қаруы
16 патрон
20
Ескертпе:
1. Қарудың атысын тексеруге көзделген патрондарды басқа мақсаттарға жұмсауға тыйым салынады.
2. Қарудың атысын тексеруді өткізу қажеттілігін әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің бастығы жылына екі рет белгілейді.

3. Патроны для гладкоствольных ружей заряжаются дробью № 7, 8.
4. Общее количество оружия не должно превышать общей численности работников смены подразделения безопасности службы авиационной безопасности аэропорта по утвержденному штатному расписанию, при этом на 10 единиц разрешается иметь один ствол резервный.
5. Дополнительно разрешается наличие двух гладкоствольных ружей для орнитологического обеспечения полетов в аэропорту.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2014 года № 363
Приложение 15
к Правилам оборота оружия
и патронов к нему в Республике Казахстан
Отчет
о ввезенном оружии и его реализации
Поступление
оружия*
Наиме-
нова-
ние
моде-
ли
ору-
жия
ка-
либр
но-
мер
ору-
жия
но-
мер
и
да-
та
вы-
да
чи
серти-
фи-
ката
соот-
ветст-
вия
но-
мер
и
да-
та
вы-
да
чи
зак-
люче-
ния
на
соот-
ветст-
вие
крими-
налис-
тичес-
ким
тре-
бова-
ниям
но-
мер
и
дата
вы-
да-
чи
зак-
люче-
ния
по
при-
казу
МЗ
РК
от
08.02.
2008 г.
55 **
Реализовано оружия
Номер,
дата
внеш-
неэко-
номичес-
кого
конт-
ракта,
номер,
дата
разре-
шения
на
ввоз,
выдан-
ного
КАП
МВД
РК,
дата
пос-
туп-
ления
Наиме-
нова-
ние
юриди-
чес
кого
лица,
номер,
дата
выдачи
лицен-
зии
на
вид
деятель-
ности
(для
мага-
зинов
по
тор-
говле
ору-
жием),
дата
поступ-
ления
Наиме-
нова-
ние
юриди-
ческого
лица
или
Ф.И.О
физи-
чес-
кого
лица
сдав-
шего
ору-
жие
на
комис-
сион-
ную
про-
дажу
(номер,
дата
направ-
ления
на
комис-
сион-
ную
про-
дажу,
кем
выда-
но),
дата
поступ-
ления
юридическому
лицу,
осуществляющему
торговлю
гражданским и
служебным
оружием и
патронами к
нему
юридическому
лицу, имеющему
право на
использование
гражданского
и служебного
оружия
физическим
лицам
наиме-
нова-
ние,
ад-
рес,
да-
та
про-
дажи
но-
мер
и
да-
та
вы-
да-
чи
лицен-
зии
на
вид
дея-
тель-
ности
но-
мер
и
да-
та
вы-
да-
чи
ли-
цен-
зии
на
при-
обре-
тение
наи-
мено-
вание,
ад-
рес,
да-
та
про-
дажи
но-
мер
и
да-
та
вы-
да-
чи
ли-
цен-
зии
на
при-
обре-
тение
Ф.И.О.
дата
про-
дажи
но-
мер
и
дата
вы-
да-
чи
раз-
реше-
ния
на
при-
обре-
тение,
кем
вы-
да-
но
(пол-
ное
наи-
мено-
вание
ор-
га-
на
внут-
рен-
них
дел)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечание: * Столбцы 2-4 заполняются отдельно в зависимости от поступления оружия. Не реализованное в течение отчетного месяца оружие переносится на следующий отчетный период.
** данная графа заполняется для газового, в том числе с возможностью стрельбы травматическим патроном, бесствольного травматического и электрического оружия.

3. Тегіс ұңғылы мылтыққа арналған патрондар № 7, 8 бытырамен оқталады.
4. Қарудың жалпы саны әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қауіпсіздік бөлімшесінің ауысым қызметкерлерінің бекітілген штат кестесі бойынша жалпы санынан аспауы тиіс, бұл ретте 10 бірлікке бір резервтік қару ұстауға рұқсат етіледі.
5. Әуежайда ұшуды орнитологиялық қамтамасыз ету үшін қосымша екі тегіс ұңғылы қару ұстауға рұқсат етіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 сәуірдегі
№ 363 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасындағы
қару мен оның патрондары
айналымының ережесіне
15-қосымша
Әкелінген және өткізілген қару туралы есеп
Р/с №
Қарудың келіп түсуі*
Қару моделінің атауы,
калибрі
қарудың нөмірі
сәйкестік сертификатының нөмірі мен берілген күні
криминалистикалық талаптарға сәйкестік қорытындысынң нөмірі мен күні
Қазақстан Республикасы ДСМ-нің 2008 жылғы 8 ақпандағы № 55** бұйрығы бойынша берілген қорытындының нөмірі мен күні
Сатылған қару
Сыртқы экономикалық келісімшарттың нөмірі, күні, ҚР ІІМ ӘПК әкелуге берген рұқсаттың
Заңды тұлғаның атауы, қызмет түріне (қаруды сату жөніндегі дүкендер үшін) берілген лицензияның нөмірі, күні, келіп түскен күні
Қаруды комиссиялық сатуға тапсырған заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұғаның Т.А.Ә. (комиссиялық сатуға берілген жолдаманың нөмірі, күні, кім берді), келіп түскен күні
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының саудасын жүзеге асыратын заңды тұлғаға
азаматтық және қызметтік қаруды пайдалану құқығы бар заңды тұлғаға
жеке тұлғаларға
атауы, мекенжайы, сатылған күні
қызмет түріне берілген лицензияның нөмірі мен күні
сатып алуға берілген лицензияның нөмірі мен күні
атауы, мекенжайы, сатылған күні
сатып алуға берілген лицензияның нөмірі мен күні
Т.А.Ә. сатылған күні
сатып алуға берілген рұқсаттың нөмірі мен күні, кім берген (ішкі істер органдарының толық атауы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе: * 2-4-бағандар қарудың келіп түсуіне байланысты жеке толтырылады. Есепті айдың ішінде сатылмаған қару келесі есепті кезеңге ауыстырылады.
** аталған баған газды, оның ішінде жарақат салатын патронмен ату мүмкіндігі бар, ұңғысыз жарақат салатын және электрлік қару үшін толтырылады.