Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2014 года № 574. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305.
В соответствии с подпунктом 10) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2014 года № 574
Правила
субсидирования стоимости удобрений
(за исключением органических)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических) (далее – Правила) определяют порядок выплаты субсидий за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии), по удешевлению отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – СХТП) стоимости удобрений (за исключением органических) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
2. Акимы областей, в случае неполного освоения каким-либо районом выделенных средств на удешевление стоимости удобрений (за исключением органических), могут перераспределить их между другими районами на данное направление субсидирования в пределах утвержденного объема субсидирования по области.
3. Для определения списка СХТП на получение субсидий в каждом районе (городе областного значения, городах Астана и Алматы) решением акима района (города областного значения, городов Астана и Алматы) создается межведомственная комиссия (далее – МВК).
В состав МВК включаются представители:

Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 574 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығын қараңыз.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 29 мамырдағы
№ 574 қаулысымен
бекiтiлген
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) «Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) арзандату бойынша тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде субсидиялар (бұдан әрi – субсидиялар) төлеу тәртiбiн айқындайды.
2. Қандай да бір аудан тыңайтқыштар құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) арзандатуға бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда, облыстардың әкімдері оны өзге аудандар арасында облыс бойынша бекітілген субсидиялау көлемінің шегінде осы субсидиялау бағытына қайта бөле алады.
3. АШТӨ-нің субсидиялар алуға арналған тiзiмiн айқындау үшiн әрбiр ауданда (облыстық маңызы бар қалада, Астана және Алматы қалаларында) аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмiнiң шешiмiмен ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi – ВАК) құрылады.
ВАК-тың құрамына:

1) акимата района (города областного значения, городов Астана и Алматы), в том числе отделов или управлений сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения, городов Астана и Алматы);
2) маслихата района (города областного значения, городов Астана и Алматы);
3) территориальной инспекции уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса;
4) филиала региональной палаты предпринимателей областей, городов Астана и Алматы в районах соответствующей области, городов областного значения, городов Астана и Алматы (при наличии);
5) научных и общественных организаций аграрного профиля (при наличии).
Рабочим органом МВК являются отдел сельского хозяйства района, а по городам Астана и Алматы и городу областного значения – управление или отдел сельского хозяйства акимата города (далее – отдел).
4. Отдел устанавливает дату начала и окончания приема заявок для получения субсидий с учетом сложившихся погодно-климатических условий года, размещает на интернет-ресурсе местного исполнительного органа района (города областного значения, городов Астана и Алматы) и в официальных печатных изданиях объявление о начале и окончании приема заявок, порядок работы МВК и другие необходимые сведения.
5. Объемы субсидий по районам (в зависимости от прогнозной структуры посевных площадей приоритетных культур) устанавливаются решением местного исполнительного органа области и городов Астана и Алматы.
6. Управление сельского хозяйства области (городов Астана и Алматы) (далее – управление) размещает на интернет-ресурсе местного исполнительного органа области (городов Астана и Алматы) индивидуальный помесячный план финансирования области по субсидированию стоимости удобрений (за исключением органических) в течение трех рабочих дней после его утверждения.
7. Решением местного исполнительного органа области (городов Астана и Алматы) по согласованию с уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) устанавливаются виды субсидируемых удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных отечественными производителями (далее – производитель удобрений), на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у поставщика удобрений и (или) иностранных производителей удобрений (далее – иностранные производители удобрений). При представлении на согласование уполномоченному органу проекта решения местного исполнительного органа области (городов Астана и Алматы) прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидии (расчеты по объемам подлежащих субсидированию видов удобрений с учетом научно-обоснованных норм внесения на указанную в заявках площадь, документы, подтверждающие сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды заявленных удобрений).

1) аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмдiгiнiң, оның ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлiмдерiнiң немесе басқармаларының;
2) аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) мәслихатының;
3) агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық инспекциясының;
4) тиісті облыстың, облыстық маңызы бар қалалардың, Астана және Алматы қалаларының аудандарындағы облыстар, Астана және Алматы қалалары кәсіпкерлерінің өңірлік палатасы филиалының (бар болса);
5) аграрлық бейіндегі қоғамдық және ғылыми ұйымдардың (бар болса) өкілдері кіреді.
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлiмi, ал Астана және Алматы қалалары мен облыстық маңызы бар қала бойынша – қала әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы басқармасы немесе бөлiмi (бұдан әрi – бөлiм) ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.
4. Бөлiм жылдың қалыптасқан ауа райы-климаттық жағдайын ескере отырып субсидиялар алуға арналған өтінімдерді қабылдау басталатын және аяқталатын күнді белгілейді, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) жергiлiктi атқарушы органының интернет-ресурсында және ресми баспа басылымдарында өтінімдерді қабылдаудың басталуы мен аяқталуы туралы хабарландыруды, ВАК-тың жұмыс тәртiбiн және басқа да қажеттi мәлiметтердi орналастырады.
5. Аудандар бойынша субсидиялар көлемдері (басым дақылдардың егістік алқаптарының болжамды құрылымына қарай) облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен белгіленеді.
6. Облыстың (Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрi – басқарма) тыңайтқыштар құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау жөніндегі облыстың ай сайынғы қаржыландыру жоспарын оны бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде облыстың (Астана мен Алматы қалаларының) жергiлiктi атқарушы органының интернет-ресурсында орналастырады.
7. Облыстың (Астана мен Алматы қалаларының) жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органмен (бұдан әрі – уәкілетті орган) келісім бойынша субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері және отандық өндiрушiлер (бұдан әрi – тыңайтқыштар өндiрушi) өткізген тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына), тыңайтқыштар берушіден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден (бұдан әрі – шетелдік тыңайтқыш өндірушілер) сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына) арналған субсидиялардың нормалары белгіленеді. Облыстың (Астана мен Алматы қалаларының) жергiлiктi атқарушы органының шешiмiнің жобасын уәкілетті органға келісуге ұсынған кезде белгіленген субсидия нормасын негіздейтін құжаттар (өтінімдерде көрсетілген алқапқа ғылыми негізделген енгізу нормаларын ескере отырып, субсидиялауға жататын тыңайтқыш түрлерінің көлемдері бойынша есептер, өтінім берілген тиісті тыңайтқыштар түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағаларды растайтын құжаттар) қоса беріледі.

2. Условия выплаты субсидий
8. Субсидии на удешевление стоимости удобрений (за исключением органических) предназначаются для:
1) частичного удешевления стоимости удобрений, реализованных производителями удобрений в текущем году;
2) частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели удобрения у поставщика удобрений и (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений в текущем году;
3) частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели удобрения в 4 квартале предыдущего года у производителя и (или) у поставщика удобрений, и (или) у иностранных производителей удобрений.
9. Продавцами удобрений являются:
1) производитель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство удобрений в Республике Казахстан, имеющее сертификат о происхождении товара формы «CT-KZ». Перечень производителей удобрений представляется по запросу местного исполнительного органа области (городов Астана и Алматы) уполномоченным органом в области индустрии и новых технологий.
2) поставщик удобрений – физическое и (или) юридическое лицо, осуществляющее реализацию удобрений иностранного производства;
3) иностранный производитель удобрений.
10. В стоимость удобрений входят налог на добавленную стоимость, стоимость упаковки, маркировки, транспортные расходы до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики.
11. Бюджетные субсидии предоставляются в следующих размерах в соответствии с нормами субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) приобретенных удобрений:
1) при приобретении удобрений отечественного производства субсидии выплачиваются производителю в размере до 50 % включительно от стоимости реализованных удобрений;
2) при приобретении удобрений иностранного производства субсидии выплачиваются СХТП в размере до 30 % включительно от стоимости приобретенных удобрений.
При этом при установлении норм субсидий на виды удобрений, предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил, разница между размерами субсидий на удобрения отечественного и иностранного производства должна пропорционально соответствовать разнице, установленной настоящим пунктом Правил.
12. СХТП в сроки, установленные отделом, представляют в отдел заявку для включения в список СХТП на получение субсидий по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При этом СХТП, которые приобрели удобрения у производителя и (или) у поставщика в 4 квартале предыдущего года и у поставщика в текущем году, к заявке прилагают оригиналы счета-фактуры, товарно-транспортной накладной, выданных продавцом удобрений.
СХТП в день приема заявки выдается расписка в произвольной форме о принятии заявки.
В случае образования неосвоенных средств и (или) выделения дополнительных средств, отдел осуществляет дополнительный прием заявок в установленный местными исполнительными органами срок.

2. Субсидиялар төлеу шарттары
8. Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) арзандатуға арналған субсидиялар:
1) ағымдағы жылы тыңайтқыш өндiрушiлер өткізген тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатуға;
2) тыңайтқыштарды ағымдағы жылы тыңайтқыштар берушіден және (немесе) тiкелей шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге;
3) тыңайтқыштарды өткен жылғы 4-тоқсанда тыңайтқыштар өндiрушiден және (немесе) берушіден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге арналады.
9. Мыналар:
1) өндiрушi – «СТ-КZ» нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаты бар Қазақстан Республикасында тыңайтқыш өндiрудi жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға. Тыңайтқыш өндiрушiлердiң тiзбесiн облыстың (Астана мен Алматы қалаларының) жергiлiктi атқарушы органының сұратуы бойынша индустрия және жаңа технологиялар саласындағы уәкiлеттi орган бередi;
2) тыңайтқыштар берушi – шетелдік өндірістің тыңайтқыштарын өткізуді жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлға;
3) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушi тыңайтқыш сатушылар болып табылады.
10. Тыңайтқыштар құнына қосылған құн салығы, қаптау, таңбалау құны, республиканың тиiстi өңiрiндегi жеткiзу (жiберу) пунктiне дейiнгi көлiк шығыстары кiредi.
11. Бюджеттік субсидиялар сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына) арналған субсидиялардың нормаларына сәйкес мына мөлшерде беріледі:
1) отандық өндірістің тыңайтқыштарын сатып алған кезде субсидиялар сатылған тыңайтқыш құнының 50 %-ына дейін қоса алғандағы мөлшерде өндірушіге төленеді;
2) шетелдік өндірістің тыңайтқыштарын сатып алған кезде субсидиялар сатып алынған тыңайтқыштар құнының 30 %-ына дейін қоса алғандағы мөлшерде АШТӨ-ге төленеді.
Бұл ретте осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген тыңайтқыштар түрлеріне арналған субсидиялар нормаларын белгілеген кезде отандық және шетелдік өндірістің тыңайтқыштарына арналған субсидия мөлшерлері арасындағы айырмашылық осы Қағидалардың 11-тармағында белгіленген айырмашылыққа барабар сәйкес келуі тиіс.
12. АШТӨ бөлім белгiлеген мерзiмде бөлімге субсидия алуға арналған АШТӨ тiзiмiне енгiзу үшiн осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiм береді.
Бұл ретте, тыңайтқыштарды өндiрушiден және (немесе) өнім берушіден алдыңғы жылғы 4-тоқсанда және өнім берушіден ағымдағы жылы сатып алған АШТӨ тыңайтқыш сатушы берген шот-фактураның, тауар-көлiктiк жүкқұжаттың түпнұсқаларын өтінімге қоса береді.
Өтінімді қабылдаған күні АШТӨ өтінімнің қабылданғаны туралы еркін нысанда қолхат береді.
Игерілмеген қаражат қалыптасқан және (немесе) қосымша қаражат бөлінген жағдайда, бөлім жергілікті атқарушы органдар белгілеген мерзімде қосымша өтінімдер қабылдауды жүзеге асырады.

13. СХТП, оплачивающие стоимость удобрений в сроки, установленные в договоре купли-продажи между СХТП и продавцом удобрений, которые получают субсидии в соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 8 настоящих Правил, также включаются в список получателей бюджетных субсидий.
14. Субсидии не предоставляются в случаях недостоверности сведений, указанных в документах, определенных пунктом 12 настоящих Правил, оформления ненадлежащим образом заявки либо нарушения сроков ее представления.
3. Порядок работы МВК
15. Отдел в течение десяти рабочих дней с даты окончания приема заявок осуществляет их обработку и представляет на рассмотрение МВК.
16. МВК в течение восьми рабочих дней рассматривает представленные отделом документы и формирует список СХТП по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием причитающейся суммы субсидии и направляет его на утверждение акиму района (города областного значения), а по городам Астане и Алматы – акиму города. При этом объемы подлежащих субсидированию удобрений устанавливаются пропорционально заявкам СХТП с учетом выделенных бюджетных средств и размера посевных площадей каждого СХТП.
В случае отказа от включения в данный список СХТП, отдел не позднее трех рабочих дней с момента составления списка выдает СХТП письменное уведомление с указанием причины отказа.
17. Аким района (города областного значения, городов Астана и Алматы) в течение двух рабочих дней утверждает список СХТП.
18. Отдел в течение трех рабочих дней после утверждения списка СХТП акимом района (города областного значения, городов Астана и Алматы) размещает на интернет-ресурсе местного исполнительного органа района (города областного значения, городов Астана и Алматы) и в официальных печатных изданиях список СХТП с указанием причитающейся суммы субсидии и представляет его в управление.
19. В случае отказа СХТП от приобретения или возмещения заявленного объема удобрений, МВК перераспределяет данный объем удобрений между остальными СХТП, включенными в список СХТП.
4. Порядок выплаты субсидий
20. Управление составляет сводный реестр СХТП в течение пяти рабочих дней после представления списка отделом по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам:
1) для получения удешевленных удобрений;
2) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у поставщика и (или) у иностранных производителей удобрений в текущем году;
3) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у производителя и (или) у поставщика и (или) у иностранных производителей удобрений в 4 квартале предыдущего года.

13. Осы Қағидалардың 8-тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес субсидиялар алатын, тыңайтқыштар құнын АШТӨ мен тыңайтқыш сатушы арасындағы сатып алу-сату шартында белгіленген мерзімдерде төлейтін АШТӨ де бюджеттiк субсидиялар алушылардың тiзiмiне енгiзiледi.
14. Субсидиялар осы Қағидалардың 12-тармағында айқындалған құжаттарда көрсетілген мәліметтер дұрыс болмаған, өтінім тиісті түрде ресімделмеген не оны ұсыну мерзімдері бұзылған жағдайларда берілмейді.
3. ВАК-тың жұмыс тәртібі
15. Бөлім өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде оларды өңдеудi жүзеге асырады және ВАК-тың қарауына ұсынады.
16. Бөлім ұсынған құжаттарды ВАК сегіз жұмыс күнi iшiнде қарайды және тиесiлi субсидиялар сомасын көрсете отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ тiзiмiн қалыптастырады және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне, ал Астана мен Алматы қалалары бойынша қала әкiмiне бекiтуге жiбередi. Бұл ретте субсидиялауға жататын тыңайтқыштардың көлемi бөлiнген бюджет қаражаты мен әрбiр АШТӨ-нiң егiс алаңдарының мөлшерi ескерiле отырып, АШТӨ-нiң өтiнiмдерiне барабар белгiленедi.
Осы АШТӨ тiзiмiне енгiзуден бас тартылған жағдайда, бөлім АШТӨ-ге тiзiм жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей, бас тарту себебiн көрсете отырып жазбаша хабарлама бередi.
17. Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана, Алматы қалалары) әкiмi екi жұмыс күнi iшiнде АШТӨ тiзiмiн бекiтедi.
18. Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкімі АШТӨ тізімін бекіткеннен кейін бөлім ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) жергілікті атқарушы органының интернет-ресурсында және ресми баспа басылымдарында тиесілі субсидиялар сомасын көрсете отырып, АШТӨ тізімін орналастырады және оны басқармаға ұсынады.
19. АШТӨ өтiнiм берiлген тыңайтқыштар көлемiн сатып алудан немесе өтеуден бас тартқан жағдайда, ВАК осы тыңайтқыштар көлемiн АШТӨ тiзiмiне енгiзiлген басқа АШТӨ арасында қайта бөледi.
4. Субсидиялар төлеу тәртібі
20. Бөлім тізім ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде басқарма осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) арзандатылған тыңайтқыштар алу үшін;
2) ағымдағы жылы өнім берушіден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшін;
3) алдыңғы жылғы 4-тоқсанда өндiрушiден және (немесе) өнім берушіден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшін АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн жасайды.

21. Для получения субсидий за реализованные удобрения по удешевленной стоимости:
1) управление представляет производителю сводный реестр СХТП для получения удешевленных удобрений в течение двух рабочих дней после его составления.
В случае дополнительного приема заявок в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил, управление представляет производителю дополнительный сводный реестр СХТП для получения удешевленных удобрений в установленный местными исполнительными органами срок.
2) производитель ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в управление:
реестр по объемам фактической реализации удобрений в разрезе СХТП по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
копии первичных платежных документов, накладных и счетов-фактур на реализованные удобрения;
договор купли-продажи удобрений между производителем и СХТП, который составляется в трех экземплярах: первый – для производителя, второй – для СХТП, третий – для управления;
3) управление в течение трех рабочих дней с момента представления производителем документов:
проверяет представленные документы, определяет объемы причитающихся производителю субсидий;
составляет, утверждает и направляет производителю акт по объемам фактической реализации удобрений по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
формирует ведомость для выплаты субсидий производителю за частичное удешевление стоимости удобрений по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
22. Для получения субсидий за приобретенные удобрения:
1) у поставщика и (или) у иностранных производителей удобрений в текущем году;
2) у производителя и (или) поставщика и (или) иностранных производителей удобрений в 4 квартале предыдущего года управление на основании сводных реестров СХТП в течение трех рабочих дней после их составления формирует ведомость для выплаты субсидий СХТП по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
23. Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей осуществляется управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам до 30-го числа соответствующего месяца путем представления в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах.
При этом перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей в декабре месяце осуществляется управлением до 20 декабря соответствующего года.
24. Управление в срок до 5 июля и 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган сводную информацию об использовании субсидий.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
В ___________________________________________________________ области
(полное наименование акимата района, города)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе, удостоверяющем личность)
физического лица)
Заявка
Прошу включить в список сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение субсидий для приобретения (возмещения) удобрений (за исключением органических)
в объеме ________________________________ тонн (килограммов, литров),
(вид удобрений)
в объеме ________________________________ тонн (килограммов, литров),
(вид удобрений)
в объеме ________________________________ тонн (килограммов, литров).
(вид удобрений)
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального
предпринимателя – для физического лица
местонахождение
дата регистрации
кем выдано
3.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
4.
Справка банка второго уровня о наличии текущего счета
ИИК
Кбе
Реквизиты банка:
наименование банка
БИК
К/С
БИН
Кбе
5.
Счет-фактура (инвойс) (для СХТП, которые приобрели удобрения у иностранных производителей удобрений в текущем году и 4 квартале предыдущего года)*
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование продавца удобрений
адрес местонахождения продавца удобрений
ИИК продавца удобрений
номер товарно–транспортной накладной
наименование удобрения
единица измерения
количество (объем)
цена с НДС (тенге)
всего стоимость реализации
6.
Грузовая таможенная декларация (для СХТП, которые приобрели удобрения у иностранных производителей удобрений в текущем году и 4 квартале предыдущего года)*
номер
дата выдачи
наименование продавца удобрений
адрес места нахождения продавца удобрений
7.
Сертификат соответствия на приобретенные удобрения*
номер сертификата
срок действия сертификата
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес)
кем выдан
8.
Сертификат происхождения/ сертификат качества (для удобрений иностранного производства)*
номер и дата выдачи
наименование товара
экспортер/грузоотправитель
импортер/грузополучатель
9.
Свидетельство о регистрации химической продукции*
номер свидетельства
полное название химической продукции
фирма-производитель
срок действия свидетельства
дата регистрации
кем выдано
Примечание:
*Сведения в указанных документах заполняются на каждый вид удобрения.
Расчет потребности в удобрениях
Наименование сельско-
хозяйственной культуры
Площадь, гектар
Научно-рекомендованные нормы
применения удобрений на 1 гектар
Удобряемая площадь, гектар
Вид удобрения (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
7
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель ______________ _________________________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
МП
«___» ____________ 20 __ год
Заявление принято к рассмотрению «___» ________ 20 __ год
___________ _________________________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность) ответственного лица,
принявшего заявление)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
«Утверждаю»
Аким района (города)
___________________________
(фамилия, имя, отчество при
наличии,подпись, печать)
«___» __________ 20 __ года
Список
сельскохозяйственных товаропроизводителей
на получение субсидий

21. Арзандатылған құн бойынша сатылған тыңайтқыштар үшiн субсидиялар алу үшiн:
1) басқарма арзандатылған тыңайтқыштар алуға арналған АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн жасағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде оны өндiрушiге ұсынады.
Осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес қосымша өтінімдер қабылданған жағдайда, жергілікті атқарушы органдар белгілеген мерзімде басқарма өндiрушiге арзандатылған тыңайтқыштар алуға арналған АШТӨ-нiң қосымша жиынтық тiзiлiмiн ұсынады;
2) өндiрушi ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 5-күнiне дейiнгi мерзiмде басқармаға:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ бөлiнiсiнде тыңайтқыштардың iс жүзiнде сатылған көлемi жөнiндегi тiзiлiмдi;
сатылған тыңайтқыштарға бастапқы төлем құжаттарының, жүкқұжаттардың және шот-фактуралардың көшiрмелерiн;
өндiрушi мен АШТӨ арасындағы тыңайтқыштарды сатып алу-сату шартын ұсынады, ол үш данада жасалады: бiрiншiсi – өндiрушi үшiн, екiншiсi – АШТӨ үшiн, үшiншiсi – басқарма үшiн;
3) өндiрушi құжаттарды тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде басқарма:
ұсынылған құжаттарды тексередi, өндірушіге тиесілі субсидия көлемін айқындайды;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштардың iс жүзiнде сатылған көлемi жөнiндегi актiнi жасайды, бекiтедi және өндiрушiге жібереді;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатқаны үшiн өндiрушiге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
22. Мыналардан:
1) ағымдағы жылы өнім берушіден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден;
2) алдыңғы жылғы 4-тоқсанда өндiрушiден және (немесе) өнім берушіден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштарға субсидиялар алу үшiн басқарма АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмдерiнің негiзiнде оларды жасағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ-ге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
23. Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банктік шоттарына аударуды басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес тиісті айдың 30-күніне дейін аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне екi данада төлем шоттарын қоса бере отырып, төлем шоттарының тiзiлiмiн ұсыну арқылы жүзеге асырады.
Бұл ретте тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банктік шоттарына желтоқсан айында аударуды басқарма тиісті жылдың 20 желтоқсанына дейін жүзеге асырады.
24. Басқарма тиiстi жылдың 5 шiлдесiне және 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде уәкiлеттi органға субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат бередi.
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
_____________________ облысы ________________________________________
(аудан, қала әкiмдiгiнiң толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын құжатта бар болса)
Өтінім
_____ тонна (килограмм, литр) көлемiнде_____________________________,
(тыңайтқыш түрi)
_____ тонна (килограмм, литр) көлемiнде_____________________________,
(тыңайтқыш түрi)
_____ тонна (килограмм, литр) көлемiнде______________________________
(тыңайтқыш түрi)
тыңайтқыштарын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) сатып алу
(өтеу) үшiн субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын
өндiрушiлердiң тiзiмiне енгiзудi сұраймын.
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
2.
Жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
Жеке тұлға үшiн – дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк
орналасқан жері
тіркеу күні
кім берді
3.
Жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжат
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алқап, гектар
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
4.
Ағымдағы шоттың бар екендiгi туралы екінші деңгейдегі банктiң анықтамасы
ЖСК
Кбе
Банктің деректемелері:
банктің атауы
БСК
К/Е
БСН
Кбе
5.
Шот-фактура (инвойс) (тыңайтқыштарды шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiден ағымдағы жылы және алдыңғы жылғы 4-тоқсанда сатып алған АШТӨ үшiн)*
шот-фактураның нөмірі
берілген күні
тыңайтқыш сатушының атауы
тыңайтқыш сатушы орналасқан жердің мекенжайы
тыңайтқыш сатушының ЖСК
тауар-көліктік жүкқұжаттың нөмірі
тыңайтқыш атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
ҚҚС-пен бағасы (теңге)
барлық өткізу құны
6.
Кедендiк жүк декларациясы (тыңайтқыштарды шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiден ағымдағы жылы және алдыңғы жылғы 4-тоқсанда сатып алған АШТӨ үшiн)*
нөмірі
берілген күні
тыңайтқыш сатушының атауы
тыңайтқыш сатушы орналасқан жердің мекенжайы
7.
Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификаты*
сертификаттың нөмірі
сертификаттың қолданылу мерзімі
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)
кім берді
8.
Шығу тегі сертификаты/ сапа сертификаты (шетелдік өндірістің тыңайтқыштары үшін)*
нөмірі мен берілген күні
тауардың атауы
экспорттаушы/жүк жөнелтуші
импорттаушы/жүк алушы
9.
Химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік*
куәлік нөмірі
химиялық өнімнің толық атауы
өндіруші фирма
куәліктің қолданыс мерзімі
тіркеу күні
кім берді
Ескертпе:
*Аталған құжаттардағы мәліметтер тыңайтқыштың әрбір түріне толтырылады.
Тыңайтқыштарға қажеттіліктің есебі
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Алқабы, гектар
Тыңайтқыштарды 1 гектарға ғылыми жағынан ұсыным берілген қолдану нормалары
Тыңайты-латын алқап, гектар
Тыңайтқыш түрі, (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
7
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы _________ _____________________________________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса)
М.О
20 __ жылғы «___» ______________
Өтiнiм 20 __ жылғы «___»____________ қарауға қабылданды
____________ ________________________________________________________
(қолы)        (өтiнiштi қабылдаған жауапты адамның тегі, аты,
әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса)
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
«Бекiтемiн»
Аудан (қала) әкiмi
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса), мөрi)
20__ жылғы «___» _______________
Субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын
өндiрушiлердiң тiзiмi

1) для приобретения удешевленных удобрений у производителя удобрений
в 20 __ году
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН/БИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Пункт
назначения
(отпуска)
Вид
удобрения
Объем
приобретаемых
удобрений, тонн
(килограммов, литров)
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
2) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у поставщика удобрений в 20 __ году
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН/
БИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид удобрения
Объем
приобретенных
удобрений,
тонн (килограммов, литров)
Стоимость
тонны
(килограмма, литра)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлеж
щая
возме-
щению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
3) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у иностранных
производителей удобрений в 20__ году или 4-квартале 20 __ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН/БИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем
приобретенных
удобрений,
тонн (килограммов, литров)
Стоимость
1 тонны
(килограмма, литра)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
4) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у производителя
удобрений и (или) поставщика удобрений в 4-квартале 20 __ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН/
БИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид удобрения
Объем
приобретенных
удобрений, тонн
(килограммов, литров)
Стоимость
1 тонны
(килограмма, литра)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Председатель МВК ___________ ________________________________________
(подпись)  (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
Члены МВК: ________________  ________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
________________ _________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
МП
Приложение 3
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Сводный реестр отечественных сельхозтоваропроизводителей
1) для приобретения удешевленных удобрений у производителя удобрений
в 20 __ году
Район
(город)
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН/БИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Пункт
назначения
(отпуска)
Вид
удобрения
Объем
приобретаемых
удобрений, тонн
(килограммов, литров)
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
2) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у поставщика
удобрений в 20 __ году
Район
(город)
Наименование
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
ИИН/
БИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем
приобретенных
удобрений,
тонн (килограммов, литров)
Стоимость
1 тонны
килограмма, литра)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:

1) тыңайтқыш өндiрушiден 20__жылы арзандатылған тыңайтқыштар сатып алу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Жеткiзу (жiберу) пунктi
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынатын тыңайтқыш көлемi, тонна (килограмм, литр)
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
2) тыңайтқыш берушіден 20__ жылы сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (килограмм, литр)
Тыңайтқыш тоннасының (килограмының, литрінің) құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
3) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден 20__ жылы немесе 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/ БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (килограм м, литр)
1 тонна (килограмм, литр) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
4) тыңайтқыш өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш берушiден 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/ БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (килограм м, литр)
1 тонна (килограмм, литр) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
ВАК төрағасы __________ ____________________________________________
(қолы)         (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса)
ВАК мүшелері _________ ____________________________________________
(қолы)        (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса)
_________ ____________________________________________
(қолы)        (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса)
М.О.
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң
жиынтық тiзiлiмi
1) тыңайтқыш өндiрушiден 20 __ жылы арзандатылған тыңайтқыштар сатып алу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/ БСН
Ауылшаруашылығы тауарын өндiрушiнiңағымдағы шоты
Жеткiзу (жiберу) пунктi
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынатын тыңайтқыш көлемi, тонна (килограмм, литр)
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
2) тыңайтқыш берушiден 20 __ жылы сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушi нiң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (килограмм , литр)
1 тонна (килограмм , литр) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:

3) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у иностранных
производителей удобрений в 20__ году или 4-квартале 20 __ года
Район
(город)
Наименование
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
ИИН/БИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем
приобретенных
удобрений,
тонн (килограммов, литров)
Стоимость
1 тонны
килограмма, литра)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
4) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у производителя
удобрений и (или) поставщика удобрений в 4-квартале 20 __ году
Район
(город)
Наименование
сельхозтова-
производителя
ИИН/
БИН
Текущий счет
сельхозтова-
ропроизводителя
Вид
удобрения
Объем
приобретенных
удобрений,
тонн
(килограммов, литров)
Стоимость
1 тонны
килограмма, литра)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Руководитель
структурного подразделения управления _______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность),
подпись)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Реестр
по объемам фактической реализации субсидированных
удобрений (за исключением органических)
___________________________________________________
(наименование продавца)
Вид
удобрения
Наименование
сельхозто-
варопроиз
водителя
Единица
измерения
(тонна,
(килограмм, литр)
Заключено
договоров
Стоимость
1 тонны
(килограмма, литра),
тенге (за
вычетом
причита-
ющейся
нормы
субсидии на
1 тонну
(килограмма, литра),
Количество
отгруженных
удобрений
дата, №
договора
купли-
продажи
объем,
тонн
(килограммов, литров)
объем,
тонн
(килограммов, литров)
на сумму
субсидий,
тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Примечание: в указанный реестр не включаются сельхозтоваропроизводители, отказавшиеся от исполнения договора купли-продажи по причине поставки некачественного товара, либо по другим причинам и потребовавшие возврата денежных средств за приобретенные удобрения.
Продавец удобрений (первый руководитель)
____________ ___________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
МП
Главный бухгалтер продавца удобрений
___________ ____________________________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
«Утверждаю»
Руководитель управления
____________ области (города)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе,
удостоверяющем личность),
печать)
«___» __________ 20 __ года
Акт
по объемам фактической реализации удобрений
(за исключением органических)
по ____________________________ области (городу)
Наименование
Вид
удобрения
ИИН/БИН
Дата, №
договора
купли-продажи
Единица измерения
(тонна, килограмм, литр)
продавца
удобрений
сельхозтова-
ропроизво-
дителя,
купившего
удобрения
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
Количество
реализованных
удобрений тонн
(килограмм, литр)
Цена 1 тонны
(килограмма, литра),
тенге
Общая
стоимость,
тенге (гр.7
х гр. 8)
Норма
субсидий на 1
тонну (килограмм, литр),
тенге
Сумма субсидий,
тенге (гр. 7 х гр.
10)
7
8
9
10
11
Руководитель структурного подразделения управления
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность), подпись)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
«Утверждаю»
Руководитель управления
____________ области (города)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе,
удостоверяющем личность),
печать)
«___» __________ 20 __ года
Ведомость для выплаты субсидий
за период с «___» __________ по «___» __________ 20 __ года

3) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден 20__ жылы немесе 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушi  нiң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (килограмм , литр)
1 тонна (килограмм , литр)тыңай тқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
4) тыңайтқыш өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш берушiден 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштарға шығындарды өтеу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН/БСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (килограмм, литр)
1 тонна (килограмм , литр) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
Басқарманың құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса), қолы)
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Субсидияланған тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) іс жүзінде сатылған көлемi жөнiндегi тiзiлiм
___________________________
(сатушының атауы)
Тыңайтқыш түрi
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
Өлшем бірлігі (тонна, килограмм, литр)
Жасалған шарттар
1 тоннасының (килограмының, литрінің) құны, теңге (тиесiлi 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидияның тиесілі нормасын шегергенде)
Тиеп-жөнелтiлген тыңайтқыштар көлемi
сатып алу-сату шартының күнi, №
көлемi, тонна (килограмм, литр)
көлемi, тонна (килограмм, литр)
субсидиялар сомасына, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
Ескертпе: көрсетiлген тiзiлiмге сапасыз тауар жеткiзу себебi не басқа
да себептер бойынша сатып алу-сату шартын орындаудан бас тартқан және
сатып алынған тыңайтқыштар үшiн ақша қаражатын қайтаруды талап еткен
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер енгiзiлмейдi.
Тыңайтқыш сатушы (бiрiншi басшы) _______  ___________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса)
М.О.
Тыңайтқыш сатушының бас бухгалтерi _______ __________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса)
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
«Бекiтемiн»
_______________ облысының (қаласының)
басқарма басшысы __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса), мөрi)
20__жылғы «____» __________________
_______________________ облысы (қаласы) бойынша тыңайтқыштардың
органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) iс жүзiнде сатылған көлемi
жөнiндегi актi
Атауы
Тыңайтқыш түрi
ЖСН/БСН
Сатып алу-сату шартының күнi, №
Өлшем бiрлiгi, тонна (килограмм, литр)
тыңайтқыш сатушының
тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
кестенің жалғасы
Сатылған тыңайтқыштардың мөлшерi, тонна (килограмм, литр)
1 тоннасының, килограмының , литрінің бағасы, теңге
Жалпы құны, теңге (7-б. х 8-б.)
1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Субсидиялар сомасы, теңге (7-б. x 10-б.)
7
8
9
10
11
Басқарманың құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса), қолы)
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
«Бекiтемiн»
_______________ облысының (қаласының)
басқарма басшысы __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса), мөрi)
20__жылғы «____» ___________________
20__ жылғы «__» _________ - «__» _________ аралығында субсидиялар
төлеуге арналған ведомость

1) производителю удобрений за частичное удешевление стоимости
удобрений
Наименование
района
Наименование
отечественных
заводов-
производителей
удобрений
Вид
удобрения
Дата
реализации
Годовая квота
реализации
удобрений
Фактически
представлено
документов на
бюджетное
субсидирование в
пределах
квоты, тонн (килограммов, литров),
тонн
(килограммов, литров)
сумма
(тенге)
с начала
года
за период
с «__» по
«__» 20__ год
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Норма
бюджетных
субсидий на 1
тонну (килограмм, литр),
реализованных
удобрений, тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий с
начала года,
тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий, тенге
Подлежит к
оплате в
пределах квоты
на «__» ______
20__год, тенге
9
10
11
12
13
Сумма к оплате ____ (цифрами) ____ __________ (прописью) тенге.
2) отечественным сельхозтоваропроизводителям:
Наименование
отечественных
сельхозтова-
производителей
Вид
удобрения
Дата
приобретения
удобрений
Фактически представлено документов на
возмещение затрат за приобретенные
удобрения, тонн (килограммов, литров)
с начала года
за период с «__» по
«__» 20__ год
1
2
3
4
5
Итого:
продолжение таблицы
Норма
бюджетных
субсидий
на 1 тонну
(килограмм, литр),
тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий, тенге
Оплачено с
начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы
бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит к
оплате в
пределах квоты
на «__» ______
20__год, тенге
6
7
8
9
10
Сумма к оплате ____ (цифрами) ____ _______________ (прописью) тенге
Руководитель отдела финансов управления
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность), подпись)
Руководитель отдела __________ управления
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность), подпись)

1) тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатқаны үшiн тыңайтқыш өндiрушiге
Аудан атауы
Отандық тыңайтқыш өндiрушi зауыттардың атауы
Тыңайтқыш түрi
Сатылған күнi
Тыңайтқыштар сатудың жылдық квотасы
Квота шегiнде бюджеттiк субсидиялауға іс жүзінде берiлген құжаттар, тонна (килограмм, литр)
тонна (килограмм, литр)
сомасы (теңге)
жыл басынан
20__ жылғы «__» - «__» аралығында
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенiң жалғасы
Сатылған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған бюджеттiк субсидиялар нормасы, теңге
Жыл басынан бастап тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бастап төленгенi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ жылғы «__» ___ арналған квота шегiнде төлеуге жататыны, теңге
9
10
11
12
13
Төленетін сома _________ (санмен) _______________(жазбаша) теңге.
2) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң атауы
Тыңайтқыш түрi
Тыңайтқышты сатып алған күн
Сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығындарды өтеуге іс жүзінде берiлген құжаттар, тонна (килограмм, литр)
Жыл басынан бастап
20__жылғы «__» - «__» аралығында
1
2
3
4
5
Жиыны:
кестенiң жалғасы
1 тоннасына (килограмына, литріне) бюджеттiк субсидиялар нормасы, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бастап төленгенi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ жылғы «__» ____ арналған квота шегiнде төлеуге жататыны, теңге
6
7
8
9
10
Төленетін сома ___________ (цифрмен) _______________ (жазбаша) теңге.
Басқарманың қаржы
бөлiмінің басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса), қолы)
Басқарманың ___________ бөлiмінің
басшысы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса), қолы)