Об утверждении Дорожной карты дуальной системы образования, предусматривающей создание учебных центров повышения квалификации и переквалификации при производственных предприятиях и их участие в подготовке ВУЗами и колледжами специалистов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2014 года № 1093
В целях реализации Послания Президента Республики Казахстан - Лидера Нации Н.А. Назарбаева народу Казахстана от 17 января 2014 года «Казахстанский путь - 2050: Единая цель, единые интересы, единое будущее», постановления Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2014 года № 471 «Об утверждении Плана мероприятий по реализации первоочередных мер поддержки бизнеса» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту дуальной системы образования, предусматривающую создание учебных центров повышения квалификации и переквалификации при производственных предприятиях и их участие в подготовке ВУЗами и колледжами специалистов (далее - Дорожная карта).
2. Ответственным центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять меры по своевременному выполнению Дорожной карты;
2) представлять информацию о ходе исполнения Дорожной карты в
Министерство образования и науки Республики Казахстан ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить представление сводной информации о ходе исполнения Дорожной карты в Правительство Республики Казахстан ежегодно к 15 ноября.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 1093
Дорожная карта дуальной системы образования,
предусматривающая создание учебных центров повышения
квалификации и переквалификации при производственных
предприятиях и их участие в подготовке ВУЗами и колледжами
специалистов
Сноска. Дорожная карта с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 05.02.2015 № 42.
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Предполагаемые
расходы
1
2
3
4
5
6
1. Формирование нормативной правовой базы по дуальному обучению
1
Внесение изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам образования в
части определения
компетенций
заинтересованных сторон
по дуальному обучению
проект Закона
Республики
Казахстан
МОН, НПП,
МЗСР, МНЭ, заинтересованные госорганы,
GIZ (по
согласованию)
3 квартал
2014 года
-
2
Разработка предложений по
внесению изменений и
дополнений в нормативные
правовые акты по
исключению барьеров по
внедрению дуального
обучения
предложения в
МОН
НПП, МЗСР, МНЭ,
заинтересованные госорганы,
GIZ (по
согласованию)
2 квартал
2015 года
-
3
Заключение договоров и
меморандумов по внедрению
дуального обучения между
заинтересованными
сторонами
договора и
меморандумы
МОН, МЗСР
НПП, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, GIZ
(по
согласованию)
2014-2016
годы
-
4
Заключение договоров
между обучающимися,
предприятиями и учебными
заведениями по дуальному
обучению
договора
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, РПП,
ФНБ «Самрук-
Казына» (по
согласованию)
2014-2016
годы
-

Біліктілікті арттыру мен қайта даярлаудың оқу орталықтарын өндірістік кәсіпорындар жанынан құруды және олардың ЖОО-лар мен колледждердің мамандар даярлауына қатысуын көздейтін дуальді білім беру жүйесінің жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 15 қазандағы № 1093 қаулысы
Қазақстан Республикасының Президенті – Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың 2014 жылғы 17 қаңтардағы «Қазақстан жолы – 2050: Бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» атты Қазақстан халқына Жолдауын, «Бизнесті қолдаудың бірінші кезектегі шараларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 мамырдағы № 471 қаулысын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Біліктілікті арттыру мен қайта даярлаудың оқу орталықтарын өндірістік кәсіпорындар жанынан құруды және олардың ЖОО-лар мен колледждердің мамандар даярлауына қатысуын көздейтін дуальді білім беру жүйесінің жол картасы (бұдан әрі – Жол картасы) бекітілсін.
2. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (келісім бойынша):
1) Жол картасының уақтылы орындалуы жөнінде шаралар қабылдасын;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5 күніне дейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне Жол картасының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын 15 қарашаға қарай Жол картасының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 1093 қаулысымен
бекітілген
Біліктілікті арттыру мен қайта даярлаудың оқу орталықтарын өндірістік кәсіпорындар жанынан құруды және олардың ЖОО-лар мен колледждердің мамандар даярлауына қатысуын көздейтін дуальді білім беру жүйесінің жол картасы
Ескерту. Жол картасына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.02.2015 № 42 қаулысымен.
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар
1
2
3
4
5
6
1. Дуальді оқыту бойынша құқықтық нормативтік базаны қалыптастыру
1
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дуальді оқыту бойынша мүдделі тараптардың құзыреттерін айқындау бөлігінде білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы заңының жобасы
БҒМ, ҰКП, ДСӘДМ, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, GIZ (келісім бойынша)
2014 жылғы 3-тоқсан
-
2
Дуальді оқытуды енгізу бойынша кедергілерді жою үшін нормативтік құқықтық актілерге өзгерістермен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
БҒМ-ға ұсыныстар
ҰКП, ДСӘДМ, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, GIZ (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
-
3
Мүдделі тараптар арасында дуальді оқытуды енгізу бойынша шарттар және меморандумдар жасасу
шарттар және меморандумдар
БҒМ, ДСӘДМ, ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша) облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, GIZ (келісім бойынша)
2014–2016 жылдар
-
4
Дуальді оқыту бойынша білім алушылар, кәсіпорындар және оқу орындары арасында шарттар жасау
шарттар
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ӨКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша)
2014–2016 жылдар
-

2. Совершенствование управления по вопросам дуального обучения
5
Создание Координационной
группы на национальном
уровне
приказ
МОН
МОН, МЗСР
НПП, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
заинтересованные госорганы,
GIZ (по
согласованию)
3 квартал
2014 года
-
6
Создание координирующих
групп дуального обучения
в регионах
постановления
местных
исполнительных
органов
акиматы
областей,
городов
Астаны
и Алматы,
РПП, GIZ (по
согласованию)
4 квартал
2014 года
-
7
Обеспечение регистрации,
мониторинга, координации
по заключению договоров о
дуальном обучении в
региональных структурах НПП
реестр
договоров
РПП, акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
3 квартал
2014 года
-
8
Включение представителей
НПП в составы
попечительских и
наблюдательных советов
организаций образования
постановления
местных
исполнительных
органов
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, РПП
3 квартал
2014 года
-
9
Создание в колледжах
консультативных советов с
участием работодателей по
приоритетным
специальностям
постановления
местных
исполнительных
органов
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, РПП
сентябрь
2014 года
-
3. Обеспечение содержания дуального обучения
10
Разработка методических
рекомендаций по
разработке
образовательных программ
для дуального обучения
методические
рекомендации
МОН, МЗСР
РНМЦ, ФНБ «Самрук-Казына»
GIZ (по
согласованию)
4 квартал
2014 год
-
11
Разработка положения по
развитию наставничества
на производстве,
организация шефства
предприятиями за
организациями ТиПО
информация в МОН
НАО «Холдинг
«Кәсіпқор»,
МЗСР, МОН, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию)
Федерация
профсоюзов (по
согласованию),
НПП, MНЭ, GIZ
(по
согласованию)
4 квартал
2014 года
-
12
Разработка
экспериментальных учебных
планов по техническим
специальностям ТиПО с
увеличением количества
часов на практические
занятия до 60-70 %
учебные
планы
МОН, МЗСР,
РНМЦ, НПП,
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, GIZ
(по
согласованию)
4 квартал
2014 года
в
пределах
предусмотренных
средств
4. Развитие инфраструктуры дуального обучения
13
Открытие учебных центров
по повышению квалификации
и переподготовке кадров
совместно с крупными
предприятиями и
отраслевыми ассоциациями
при действующих
предприятиях
информация
в МОН
НПП, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
2014-2016
годы
за счет
средств
предприятий
14
Создание производственных
площадок на предприятиях
для прохождения
обучающимися
производственного
обучения и практики
информация
в МОН
НПП, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
заинтересованные госорганы
2014-2016
годы
за счет
средств
предприятии
15
Организация рабочих
ученических мест на
предприятиях и в
компаниях для прохождения
практики и
производственного обучения
информация
в МОН
НПП, ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласованию),
заинтересованные госорганы
2014-2016
годы
за счет
средств
предприятий
16
Обновление и
переоборудование учебно-
производственных
мастерских, лабораторий
колледжей, работающих по
дуальному обучению
информация
в МОН
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, МНЭ
2014-2016
годы
в
пределах
предусмотренных
средств
17
Привлечение в регионах
организаций образования в
дуальное обучение (не
менее 25 колледжей
ежегодно, не менее 2-х ВУЗов)
информация
в МОН
МЗСР, акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, GIZ
(по
согласованию)
2014-2016
годы
-
18
Привлечение предприятий к
дуальному обучению (не
менее 30 предприятий
ежегодно)
информация
в МОН
НПП,ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
2014-2016
годы
-

2. Дуальді оқыту мәселелері бойынша басқаруды жетілдіру
5
Ұлттық деңгейде үйлестіру тобын құру
БҒМ бұйрығы
БҒМ, ДСӘДМ, ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ», мүдделі мемлекеттік органдар, GIZ (келісім бойынша)
2014 жылғы 3-тоқсан
-
6
Өңірлерде дуальді оқытуды үйлестіру тобын құру
жергілікті атқарушы органдардың қаулысы
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ӨКП, GIZ (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
7
ҰКП өңірлік құрылымында дуальді оқыту туралы шарттарды жасау бойынша тіркеу, мониторингілеу, үйлестіруді қамтамасыз ету
шарттар тізілімі
ӨКП, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы 3-тоқсан
-
8
ҰКП өкілдерін білім беру ұйымдарының қамқоршылық және байқау кеңестерінің құрамына қосу
жергілікті атқарушы органдардың қаулылары
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ӨКП
2014 жылғы 3-тоқсан
-
9
Колледждерде басым мамандықтар бойынша жұмыскерлердің қатысуымен консультативтік кеңестер құру
жергілікті атқарушы органдардың қаулылары
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ӨКП
2014 жылғы қыркүйек
-
3. Дуальді оқытудың мазмұнын қамтамасыз ету
10
Дуальді оқыту үшін білім бағдарламаларын әзірлеу бойынша әдістемелік ұсынымдар даярлау
әдістемелік ұсынымдар
БҒМ, ДСӘДМ, РҒӘО, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ», GIZ (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
-
11
Өндірісте тәлімгерлікті дамыту, кәсіпорындардың ТжКБ оқу орындарын қамқорлыққа алуын ұйымдастыру жөніндегі ережені әзірлеу
БҒМ-ға ақпарат
«Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ», ДСӘДМ, БҒМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ», Кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша), ҰКП, ҰЭМ, GIZ
(келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
-
12
ТжКБ техникалық мамандықтары бойынша практикалық сабақтарға арналған сағат санының 60-70%-ға дейін ұлғайтылған экспериментальді оқу жоспарларын әзірлеу
оқу жоспарла
ры
БҒМ, ДСӘДМ, РҒӘО, ҰКП, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, GIZ (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
көзделген қаражат шегінде
4. Дуальді оқытудың инфрақұрылымын дамыту
13
Ірі кәсіпорындармен және салалық қауымдастықтармен бірлесіп біліктілікті арттыру және қайта даярлаудың оқу орталықтарын ашу
БҒМ-ға ақпарат
ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша), облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2016 жылдар
кәсіпорындар қаражаты есебінен
14
Білім алушылардың өндірістік оқытуды және практиканы өтуі үшін кәсіпорындарда өндірістік алаңдар құру
БҒМ-ға ақпарат
ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2014–2016 жылдар
кәсіпорындар қаражаты есебінен
15
Өндірістік оқытудан және практикадан өту үшін кәсіпорындар мен компанияларда оқушы жұмыс орындарын ұйымдастыру
БҒМ-ға ақпарат
ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2014–2016 жылдар
кәсіпорындар қаражаты есебінен
16
Дуальді оқыту бойынша жұмыс істейтін колледждердің зертханаларын және оқу шеберханаларын жаңарту және қайта жабдықтау
БҒМ-ға ақпарат
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰЭМ
2014–2016 жылдар
көзделген қаражат шегінде
17
Өңірлерде дуальді оқытуға оқу орындарын тарту (жыл сайын кемінде 25 колледж, кемінде 2 ЖОО)
БҒМ-ға ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, GIZ (келісім бойынша)
2014–2016 жылдар
-
18
Дуальді оқытуға кәсіпорындарды тарту (жыл сайын кемінде 30 кәсіпорын)
БҒМ-ға ақпарат
ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша),
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2016 жылдар
-

5. Развитие профориентационной работы
19
Разработка методических
рекомендаций до
профориентации
методические
рекомендации
МОН, МЗСР,
НПП, НАО
«Холдинг
«Кәсіпқор», GIZ
(по
согласованию)
2 квартал
2015 года
-
20
Изучение прогнозной
потребности рынка труда
в квалифицированных
кадрах по уровням
образования и
специальностям отраслей
экономики (по проектам
госпрограмм)
аналитическая
справка
МЗСР, НПП,
ФНБ «Самрук-Казына»
(по
согласованию),
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
ежегодно
-
21
Подготовка специалистов
для работы в сельской
местности на основе
заключения контрактов о
дуальном обучении между
обучающимися,
крестьянскими
хозяйствами, колледжами.
информация
в МОН
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, РПП
ежегодно
в
пределах
предусмотренных
средств
22
Исключена постановлением Правительства РК от 05.02.2015 № 42.
6. Финансирование в дуальном обучении
23
Обеспечение приоритетного
размещения государственного заказа
в учебных заведениях,
обеспечивающих подготовку
специалистов по дуальной
системе обучения
госзаказ
МОН, НПП,
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
ежегодно
в пределах
предусмотренных
средств
24
Обеспечение
прохождения
производственной
практики студентами на
базе предприятий с
возможной оплатой труда
договора
НПП,ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию)
постоянно
за счет
средств
предприятий
7. Обеспечение инженерно-педагогическими кадрами
25
Обеспечение
консультантами по
профессиональной
ориентации в рамках
дуального обучения при
центрах занятости
информация
в МОН
МЗСР,
Федерация
профсоюзов (по
согласованию),
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, РПП
4 квартал
2014 года
в пределах
средств,
предусмотренных на реализацию
Дорожной карты
«Занятость
2020»
26
Повышение квалификации
преподавателей
специальных дисциплин,
мастеров
производственного
обучения колледжей,
работающих по дуальному обучению
информация
в МОН
НПП, МФ,
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, GIZ
(по
согласованию)
ежегодно
в
пределах
предусмотренных
средств
27
Закрепление наставников
на предприятиях с
возможной доплатой к
заработной плате
информация
в МОН
НПП, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию)
постоянно
за счет
средств
предприятий
8. Информационно-разъяснительная работа
28
Проведение
информационно-
разъяснительной работы по
дуальному обучению с
постоянным освещением
успешных примеров
выступления
публикации
МОН, МЗСР,
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы,
НПП, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию)
постоянно
-
29
Освещение информации
о дуальном обучении на
веб-ресурсах
веб-ресурсы
НПП, ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию)
2015 год
-
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ
- Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МОН
- Министерство образования и науки Республики Казахстан
МФ
- Министерство финансов Республики Казахстан
МЗСР
- Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
НПО
- Неправительственные организации
НПП
- Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
РПП
- Региональная палата предпринимателей
GIZ
- Германское общество по международному сотрудничеству
НАО «Холдинг
«Кәсіпқор»
- Некоммерческое акционерное общество «Холдинг «Кәсіпқор»
ФНБ «Самрук-
Казына»
- Акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
РНМЦ
- Акционерное общество «Республиканский научно-методический центр
развития технического и профессионального образования и присвоения квалификации»
ТиПО
- Техническое и профессиональное образование
Центр
занятости
- Коммунальное государственное учреждение «Центр занятости»

5. Кәсіптік бағдар беру жұмыстарын дамыту
19
Кәсіптік бағдар беру бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
БҒМ, ДСӘДМ, ҰКП, «Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ, GIZ (келісім бойынша)
2015 жылғы 2-тоқсан
-
20
Еңбек нарығына қажетті білікті кадрларға болжамды зерттеу бойынша деңгейлік білім беру және экономикалық салалар бойынша мамандықтар мемлекеттік бағдарламалар жобасы бойынша)
талдамалық анықтама
ДСӘДМ, ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша), облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
21
Білім алушылар, шаруа қожалықтары, колледждер арасында дуальді оқыту бойынша келісімшарттар жасау негізінде ауылдық жерде жұмыс істеу үшін мамандар даярлау
БҒМ-ға ақпарат
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ӨКП
жыл сайын
көзделген қаражат шегінде
22
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.02.2015 № 42 қаулысымен.
6. Дуальді оқытудағы қаржыландыру
23
Оқытудың дуальді жүйесі бойынша мамандарды даярлауды қамтамасыз ететін оқу орындарына басым мемлекеттік тапсырысты орналастыруды қамтамасыз ету
мемлекет
тік тапсырыс
БҒМ, ҰКП, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
көзделген қаражат шегінде
24
Еңбекақысын төлеу мүмкіндігімен кәсіпорындар базасында студенттеріне өндірістік практиканы өтуді қамтамасыз ету
шарттар
ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ»
(келісім бойынша)
үнемі
кәсіпорындар қаражаты есебінен
7. Инженерлік-педагогикалық кадрлармен қамтамасыз ету
25
Жұмыспен қамту орталықтарында дуальді оқыту шеңберінде кәсіптік бағдар бойынша консультанттармен қамтамасыз ету
БҒМ-ға ақпарат
ДСӘДМ, Кәсіподақтар федерациясы (келісім бойынша), облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ӨКП
2014 жылғы 4-тоқсан
«Жұмыспен қамту 2020» жол картасын іске асыруға көзделген қаражат шегінде
26
Дуальді оқыту бойынша жұмыс істейтін арнайы пәндер оқытушыларын, колледждегі кәсіптік оқыту шеберлерінің біліктілігін арттыру
БҒМ-ға ақпарат
ҰКП, Қаржымині, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, GIZ (келісім бойынша)
жыл сайын
көзделген қаражат шегінде
27
Жалақыға үстемеақы төлеу мүмкіндігімен кәсіпорындарындағы жетекшілерді бекіту
БҒМ-ға ақпарат
ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ (келісім бойынша)
үнемі
кәсіпорындар қаражаты есебінен
8. Ақпараттық-түсіндіру жұмысы
28
Дуальді оқытудың табысты үлгілерін үнемі жария ете отырып, ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Жарияланымда баяндамалар
БҒМ, ДСӘДМ, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша)
үнемі
-
29
Дуальді оқыту туралы ақпаратты веб-ресурстарда жариялау
веб-ресурстар
ҰКП, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» (келісім бойынша)
2015 жыл
-
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
БҒМ
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ДСӘДМ
-
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ҮЕҰ
-
үкіметтік емес ұйымдар
ҰКП
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ӨКП
-
Өңірлік кәсіпкерлер палатасы
GIZ
-
Халықаралық ынтымақтастық жөніндегі Германия қоғамы
«Кәсіпқор»холдингі» КЕАҚ
-
«Кәсіпқор»холдингі» коммерциялық емес акционерлік қоғамы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ»
-
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
РҒӘО
-
«Техникалық және кәсіптік білімді дамыту және біліктілікті берудің республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы» акционерлік қоғамы
ТжКБ
-
техникалық және кәсіптік білім беру
Жұмыспен қамту орталығы
-
«Жұмыспен қамту орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі