О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 11 ноября 2014 года "Нұрлы жол - путь в будущее"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2014 года № 1200
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 11 ноября 2014 года
«Нұрлы жол – путь в будущее».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О мерах по реализации Послания Главы государства народу
Казахстана от 11 ноября 2014 года «Нұрлы жол – путь в будущее»
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана
от 11 ноября 2014 года «Нұрлы жол – путь в будущее» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана
от 11 ноября 2014 года «Нұрлы жол – путь в будущее»
(далее – Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания  Главы государства народу Казахстана от 11 ноября 2014 года
«Нұрлы жол – путь в будущее»;
2) ежегодно, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия и года представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от ноября 2014 года №
ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНЫЙ ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по реализации Послания Главы государства народу
Казахстана от 11 ноября 2014 года
«Нұрлы жол – путь в будущее»
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
Разработать и внести в Администрацию Президента Республики Казахстан проект решения Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан и проект Указа Президента Республики Казахстан
«О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год» для выделения второго транша из Национального фонда Республики Казахстан в размере 500 миллиардов тенге на следующие цели:

"Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы "Нұрлы жол - болашаққа бастар жол" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 15 қарашадағы № 1200 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрi – Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын, сондай-ақ Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауының ережелері бойынша ақпараттық-түсiндiру жұмысын жүйелi негiзде жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
2) жыл сайын, жартыжылдық және жыл қорытындылары бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы   қарашадағы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекет басшысының 2014 жылғы 11 қарашадағы «Нұрлы жол –
болашаққа бастар жол» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске
асыру жөніндегі
ІС-ШАРАЛАРДЫҢ ЖАЛПЫҰЛТТЫҚ ЖОСПАРЫ
Р/с № Іс-шараның атауы Аяқталу нысаны Жауапты орындаушылар Орындалу мерзімі
1 2 3 4 5
1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 500 миллиард теңге мөлшеріндегі екінші траншты мына мақсаттарға:

1) 100 млрд. тенге на льготное кредитование:
субъектов МСБ в обрабатывающей промышленности и сфере услуг, относящихся к обслуживанию обрабатывающей промышленности, а также на пополнение оборотных средств предприятий для загрузки мощностей действующих производств;
субъектов крупного предпринимательства в обрабатывающей промышленности;
2) 250 млрд. тенге – на дополнительную капитализацию Фонда проблемных кредитов;
3) 81 млрд. тенге – на строительство объектов инфраструктуры на территориях специальных экономических зон «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» и «Хоргос - Восточные ворота»;
4) 40 млрд. тенге – на продолжение строительства комплекса ЭКСПО-2017;
5) 29 млрд. тенге – на строительство нового терминала и реконструкцию взлетно-посадочной полосы аэропорта города Астаны
проект протокола Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан
проект Указа Президента Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан, Национальный Банк
Правительство Республики Казахстан, Национальный Банк
17 ноября 2014 года
17 ноября 2014 года
2.
Разработать и внести в Администрацию Президента Республики Казахстан проект решения Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан и проект Указа Президента Республики Казахстан «О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы» для выделения из Национального фонда Республики Казахстан до 3 миллиардов долларов США ежегодно на следующие цели:
1) развитие транспортно-логистической инфраструктуры;
2) развитие индустриальной инфраструктуры и инфраструктуры для туризма;
3) развитие энергетической инфраструктуры;
4) модернизацию инфраструктуры жилищно-коммунального хозяйства и сетей водо- и теплоснабжения;
5) укрепление жилищной инфраструктуры;
6) развитие социальной инфраструктуры;
7) поддержку предпринимательства и деловой активности
проект протокола Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан
проект Указа Президента Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан, Национальный Банк
Правительство Республики Казахстан, Национальный Банк
17 ноября 2014 года
17 ноября 2014 года
3.
Предусмотреть в проекте республиканского бюджета на 2015 – 2017 годы целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан
МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы
ноябрь 2014 года
4.
Разработать и внести в Администрацию Президента Республики Казахстан проект Государственной программы инфраструктурного развития на 2015 – 2019 годы в рамках новой экономической политики Казахстана «Нұрлы жол», включающей:

1) 100 млрд. теңге:
өңдеуші өнеркәсіптегі және өңдеуші өнеркәсіпке қызмет көрсету саласына жататын көрсетілетін қызметтер саласындағы ШОБ субъектілерін жеңілдікпен несиелеуге, сондай-ақ жұмыс істеп тұрған өндірістердің қуатын жүктеу үшін кәсіпорындардың айналым қаражатын толықтыруға;
өңдеуші өнеркәсіптегі ірі кәсіпкерлік субъектілерін жеңілдікпен несиелеуге;
2) 250 млрд. теңге – Проблемалық кредиттер қорын қосымша капиталдандыруға;
3) 81 млрд. теңге – «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» және «Қорғас – Шығыс қақпасы» арнайы экономикалық аймақтарының аумақтарында инфрақұрылым объектілерін салуға;
4) 40 млрд. теңге – ЭКСПО-2017 кешенінің құрылысын жалғастыруға;
5) 29 млрд. теңге – Астана қаласындағы халықаралық әуежайдың жаңа терминалын салуға және ұшу-қону жолағын жаңартуға бөлу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес шешімінің жобасын және «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне енгізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес хаттамасының жобасы
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ұлттық банк
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ұлттық банк
2014 жылғы 17 қараша
2014 жылғы 17 қараша
2.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мына мақсаттарға:
1) көліктік-логистикалық инфрақұрылымды дамытуға;
2) индустриялық инфрақұрылым мен туризмге арналған инфрақұрылымды дамытуға;
3) энергетикалық инфрақұрылымды дамытуға;
4) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық инфрақұрылымы мен сумен және жылумен жабдықтау желілерін жаңғыртуға;
5) тұрғын үй инфрақұрылымын нығайтуға;
6) әлеуметтік инфрақұрылымды дамытуға;
7) кәсіпкерлікті және іскерлік белсенділікті қолдауға жыл сайын 3 миллиардқа дейін АҚШ долларын бөлу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес шешімінің жобасын және «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне енгізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес хаттамасының жобасы
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ұлттық Банк
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ұлттық Банк
2014 жылғы 17 қараша
2014 жылғы 17 қараша
3.
2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет жобасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттерді көздеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы қараша
4.
Қазақстанның «Нұрлы жол» жаңа экономикалық саясаты шеңберінде мыналарды:

1) развитие транспортно-логистической инфраструктуры в рамках формирования макрорегионов по принципу хабов;
2) создание логистического хаба на востоке и морской инфраструктуры на западе страны;
3) создание масштабной паромной переправы из порта Курык и железнодорожной линии Боржакты – Ерсай;
4) строительство нового терминала и реконструкцию взлетно-посадочной полосы международного аэропорта в городе Астане в целях увеличения его пропускной способности к 2017 году до 7,1 миллиона пассажиров в год;
5) создание инфраструктурной связи макрорегионов с Астаной и между собой магистральными автомобильными, железнодорожными и авиалиниями по лучевому принципу;
6) реализацию основных автодорожных проектов: Западная Европа - Западный Китай; Астана – Алматы; Астана – Усть-Каменогорск; Астана – Актобе – Атырау; Алматы – Усть-Каменогорск; Караганда – Жезказган – Кызылорда; Атырау – Астрахань;
7) строительство высоковольтных воздушных линий электропередачи 500 кВ в направлениях:
Экибастуз – Семей – Усть-Каменогорск,
Семей – Актогай – Талдыкорган – Алматы;
8) создание транспортной доступности и инфраструктуры для туризма;
9) определение потребности в кадрах на реализуемых инфраструктурных проектах в разрезе отраслей, регионов, профессий (специальностей)
проект Указа Президента Республики Казахстан
МНЭ, МИР, МЭ, МОН, МЗСР, МФ, акимы областей, городов Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), НПП (по согласованию)
30 декабря 2014 года
5.
Обеспечить льготное кредитование МСБ и крупного предпринимательства в обрабатывающей промышленности, включая проекты в пищевой, химической промышленности, машиностроении, а также сфере услуг в размере 100 млрд. тенге ежегодно в 2014 – 2016 годах, и внести соответствующие изменения и дополнения в Программу «Дорожная карта бизнеса 2020»
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
постановление Правительства Республики  Казахстан
МНЭ, МИР,  АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию),  НПП (по согласованию)
МНЭ, МИР,  АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию),  НПП (по согласованию)
к 10 января и 10 июля, ежегодно до 2017 года
январь 2015 года
6.
Обеспечить дополнительную капитализацию Фонда проблемных кредитов в размере 250 млрд. тенге для оздоровления банковского сектора и выкупа «плохих» кредитов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МФ, Национальный банк, МНЭ
май 2015 года
7.
Завершить формирование инфраструктуры в действующих специальных экономических зонах, приняв меры по их наполнению индустриальными проектами
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, МЭ, акимы городов Астаны и Алматы, Акмолинской, Алматинской, Атырауской, Жамбылской, Карагандинской, Мангистауской, Южно-Казахстанской, Павлодарской областей, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), АО «НК «КТЖ» (по согласованию), НПП (по согласованию)
декабрь, ежегодно до 2020 года
8.
Обеспечить строительство объектов недвижимости и торгово-развлекательного центра на территории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), АО «НК «ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь,
ежегодно до 2016 года
9.
Обеспечить строительство нового терминала и реконструкцию взлетно-посадочной полосы аэропорта города Астаны
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МИР, аким города Астаны
декабрь,
ежегодно до 2017 года
10.
Обеспечить строительство участков дорог автодорожных магистралей: Западная Европа – Западный Китай; Астана – Алматы; Астана – Усть-Каменогорск; Астана – Актобе – Атырау; Алматы – Усть-Каменогорск; Караганда – Жезказган – Кызылорда; Атырау – Астрахань
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МФ, МНЭ, акимы городов Астаны и Алматы, Акмолинской, Актюбинской, Алматинской, Атырауской, Карагандинской, Кызылординской, Мангистауской, Павлодарской, Восточно-Казахстанской областей, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
декабрь,
ежегодно до 2020 года
11.
Завершить строительство паромной переправы в порту Курык и железнодорожной линии Боржакты – Ерсай
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МИР
декабрь,
ежегодно до 2016 года
12.
Внести предложения по строительству или аренде терминальных мощностей в «сухих» и морских портах Китая, Ирана, России и странах ЕС
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), МИР, АО «НК «КТЖ» (по согласованию), НПП (по согласованию)
март 2015 года
13.
Выработать предложения по строительству в регионах новых индустриальных зон, нацеленных на развитие производств МСБ и привлечение дополнительных инвестиций
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, МЭ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП (по согласованию)
июнь 2015 года
14.
Разработать план обеспечения транспортной доступности и инженерной инфраструктуры туристских объектов, а также их продвижения на внутреннем и внешних рынках
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИР, МФ, МНЭ, акимы областей, городов Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), НПП (по согласованию)
июнь 2015 года
15.
Определить потребность в кадрах на реализуемых инфраструктурных проектах в разрезе отраслей, регионов, профессий (специальностей)
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЗСР, МИР, МЭ, МСХ, МНЭ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), акимы областей, городов Астаны и Алматы, НПП (по согласованию)
Март 2015 года
16.
Обеспечить строительство высоковольтных воздушных линий электропередачи 500 кВ в направлениях:
Экибастуз – Семей – Усть-Каменогорск;
Семей – Актогай – Талдыкорган – Алматы
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «KEGOC» (по согласованию), МЭ, акимы Павлодарской, Восточно-Казахстанской, Алматинской областей и города Алматы
декабрь, ежегодно до 2018 года
17.
Ускорить темпы модернизации систем тепло- и водоснабжения, предусмотрев на эти цели до 100 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан ежегодно, с привлечением международных финансовых организаций для софинансирования проектов по модернизации сетей тепло- и водоснабжения
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, МФ, МЭ,  акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь, ежегодно до 2016 года
18.

1) хабтар қағидаты бойынша макроөңірлерді қалыптастыру шеңберінде көліктік-логистикалық инфрақұрылымды дамытуды;
2) елдің шығысында логистикалық хаб және батысында теңіз инфрақұрылымын құруды;
3) Құрық портынан ауқымды паромдық өткелді және Боржақты – Ерсай теміржол желісін салуды;
4) Астана қаласы халықаралық әуежайының өткізу қабілетін 2017 жылға қарай жылына 7,1 миллион жолаушыға дейін ұлғайту мақсатында оның жаңа терминалын салуды және ұшу-қону жолағын реконструкциялауды;
5) шұғыла қағидаты бойынша макроөңірлердің Астанамен және өзара магистаральды автомобиль, теміржол және әуе жолдарымен инфрақұрылымдық байланысын құруды;
6) Батыс Қытай – Батыс Еуропа; Астана – Алматы; Астана – Өскемен; Астана – Ақтөбе – Атырау; Алматы – Өскемен; Қарағанды – Жезқазған  – Қызылорда, Атырау – Астрахань негізгі автожол жобаларын іске асыруды;
7) Екібастұз – Семей – Өскемен, Семей – Ақтоғай – Талдықорған – Алматы бағыттарында 500 кВ жоғары вольтты электр беру әуе желілерін салуды;
8) туризмге арналған көліктік қолжетімділікті және инфрақұрылымды құруды;
9) іске асырылып жатқан инфрақұрылымдық жобалардағы салалар, өңірлер, кәсіптер (мамандықтар) бөлінісінде кадрларға қажеттілікті айқындауды қамтитын Инфрақұрылымдық дамудың 2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
ҰЭМ, ИДМ, ЭМ, БҒМ, ДСӘДМ, Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы 30 желтоқсан
5.
2014 – 2016 жылдары жыл сайын 100 млрд. теңге мөлшерінде тамақ, химия өнеркәсібіндегі, машина жасаудағы, сондай-ақ көрсетілетін қызметтер саласындағы жобаларды қоса алғанда, өңдеуші өнеркәсіптегі ШОБ және ірі кәсіпкерлікті жеңілдікпен несиелеуді қамтамасыз ету және «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасына тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, ИДМ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
ҰЭМ, ИДМ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылға дейін жыл сайын, 10 қаңтарға және 10 шілдеге қарай
2015 жылғы қаңтар
6.
Банк секторын сауықтыру және «нашар» кредиттерді сатып алу үшін Проблемалық кредиттер қорын 250 млрд. теңге мөлшерінде қосымша капиталдандыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
Қаржымині, Ұлттық Банк, ҰЭМ
2015 жылғы мамыр
7.
Жұмыс істеп тұрған арнайы экономикалық аймақтарды индустриялық жобалармен толықтыру бойынша шаралар қабылдай отырып, олардың инфрақұрылымын қалыптастыруды аяқтау
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, Астана және Алматы қалаларының, Ақмола, Алматы, Атырау, Жамбыл, Қарағанды, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан, Павлодар облыстарының әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2020 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
8.
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрме аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің және сауда-ойын сауық орталығының құрылысын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
9.
Астана қаласы әуежайының жаңа терминалының құрылысын және ұшу-қону жолағын реконструкциялауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИДМ, Астана қаласының әкімі
2017 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
10.
Батыс Қытай – Батыс Еуропа; Астана – Алматы; Астана – Өскемен; Астана – Ақтөбе – Атырау; Алматы – Өскемен; Қарағанды – Жезқазған – Қызылорда; Атырау – Астрахань автожол магистральдарының жол учаскелерін салуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, Астана және Алматы қалаларының, Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Қарағанды, Қызылорда, Маңғыстау, Павлодар, Шығыс Қазақстан облыстарының әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2020 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
11.
Құрық портында паромдық өткелді және Боржақты – Ерсай теміржол желісін салуды аяқтау
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚТЖ» ҰҚ» АҚ (келісім бойынша), ИДМ
2016 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
12.
Қытайдың, Иранның, Ресейдің және ЕО елдерінің құрлық және теңіз порттарында терминал қуаттарын салу немесе жалға алу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ИДМ, «ҚТЖ» ҰҚ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы наурыз
13.
Өңірлерде ШОБ өндірістерін дамытуға және қосымша инвестицияларды тартуға бағытталған жаңа индустриялық аймақтарды салу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы маусым
14.
Туристік объектілердің көліктік қолжетімділігін және инженерлік инфрақұрылымын қамтамасыз етудің, сондай-ақ оларды ішкі және сыртқы нарықта ілгерілету жоспарын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы маусым
15.
Іске асырылып жатқан инфрақұрылымдық жобалардағы салалар, өңірлер, кәсіптер (мамандықтар) бөлінісінде кадрларға қажеттілікті айқындау
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
ДСӘДМ, ИДМ, ЭМ, АШМ, ҰЭМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы наурыз
16.
Мына:
Екібастұз – Семей – Өскемен;
Семей – Ақтоғай – Талдықорган – Алматы бағыттарында 500 кВ жоғары вольтты электр беру әуе желілерін салуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «KEGOC» АҚ (келісім бойынша), ЭМ, Павлодар, Шығыс Қазақстан, Алматы облыстарының және Алматы қаласының әкімдері
2018 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
17.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жыл сайын осы мақсаттарға 100 млрд. теңге көздей отырып, жылумен және сумен жабдықтау желілерін жаңғырту жөніндегі жобаларды қоса қаржыландыру үшін халықаралық қаржы ұйымдарын тарта отырып, жылумен және сумен жабдықтау желілерін жаңғырту қарқынын жеделдету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2016 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
18.

Увеличить объемы строительства арендного жилья для различных категорий населения с целью его предоставления населению без посредников в долгосрочную аренду с правом выкупа и без выкупа под низкие проценты, предусмотрев на эти цели 180 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан в течение 2015 – 2016 годов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ, МФ, акимы областей, городов Астаны и Алматы, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
декабрь, ежегодно до 2016 года
19.
Внести изменения и дополнения в Программу развития регионов, предусмотрев новые механизмы строительства арендного жилья, а также модернизации сетей тепло- и водоснабжения с привлечением инвестиций международных финансовых организаций и частных инвесторов
постановление Правительства Республики  Казахстан
МНЭ, МФ, МЭ, МИР, акимы областей, городов Астаны и Алматы, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
февраль 2015 года
20.
Обеспечить до 2017 года полную ликвидацию аварийных школ и трехсменного обучения, предусмотрев на эти цели 70 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МФ, МНЭ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь, ежегодно до 2017 года
21.
Обеспечить до 2017 года кардинальное сокращение дефицита мест в дошкольных организациях, предусмотрев на эти цели 20 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан, а также путем привлечения частного сектора
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МФ, МНЭ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь, ежегодно до 2017 года
22.
Обеспечить развитие инфраструктуры и материально-технической базы вузов, определенных базовыми для государственной программы индустриально-инновационного развития, предусмотрев на эти цели до 10 млрд. тенге из Национального фонда Республики Казахстан
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МИР, МФ, МНЭ акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь,
ежегодно до 2017 года
23.
Обеспечить привлечение и эффективное использование кредитных линий на общую сумму 155 млрд. тенге в течение 2015 – 2017 годов от международных финансовых организаций для поддержки малого и среднего бизнеса
Соглашения с АБР, ЕБРР, Всемирным банком, информация в Администрацию Президента Республики Казахстан о привлечении кредитных линий
МНЭ, МФ, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию), АО «ФРП «Даму» (по согласованию), НПП (по согласованию)
декабрь,
ежегодно до 2017 года
24.
Обеспечить вовлечение молодежи в реализацию новой экономической политики «Нұрлы жол»
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, заинтересованные государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь,
ежегодно до 2017 года
25.
Организовать работу по утверждению в общественном сознании идеи «Мәңгілік Ел», изучению национальной истории с использованием возможностей, кинематографии, документалистики, публицистики, организации встреч с историками в молодежной среде
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКС, заинтересованные государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь, ежегодно до 2017 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН
– Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗСР
– Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИР
– Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС
– Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МФ
– Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ
– Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ
– Министерство энергетики Республики Казахстан
Национальный Банк
НПП
– Национальный Банк Республики Казахстан
– Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
АО «НК «ЭКСПО-2017»
– акционерное общество «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
АО «НУХ «Байтерек»
– акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «Байтерек»
АО «ФРП «Даму»
– акционерное общество «Фонд развития предпринимательства «Даму»
АО «НУХ «КазАгро»
– акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»
АО «НК «КТЖ»
– акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан темір жолы»
АО «ФНБ «Самрук-Казына»
– акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «KEGOC»
– акционерное общество «KEGOC»
ЕБРР
– Европейский Банк Реконструкции и Развития
АБР
– Азиатский Банк Развития
ЕС
– Европейский Союз
– заинтересованные государственные органы
– заинтересованные государственные органы – центральные государственные органы, которые привлечены в ходе исполнения мероприятий

2015 – 2016 жылдар ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 180 млрд. теңге көздей отырып, халықтың әртүрлі санаттарына төмен пайызбен сатып алу құқығымен және сатып алу құқығынсыз халыққа делдалдарсыз ұзақ мерзімді жалға беру мақсатында жалға берілетін тұрғын үйдің құрылысы көлемін ұлғайту
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
19.
Жалға берілетін тұрғын үй құрылысының, сондай-ақ халықаралық қаржы ұйымдары мен жеке инвесторларды тарта отырып, жылумен және сумен жабдықтау желілерін жаңғыртудың жаңа тетіктерін көздей отырып, Өңірлерді дамыту бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы ақпан
20.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 70 млрд. теңге көздей отырып, 2017 жылға дейін авариялық мектептерді және үш ауысымдық оқытуды толық жоюды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2017 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
21.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 20 млрд. теңге көздей отырып, сондай-ақ жеке секторды тарту жолымен 2017 жылға дейін мектепке дейінгі ұйымдардағы орын тапшылығын түбегейлі қысқартуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2017 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
22.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан осы мақсаттарға 10 млрд. теңге көздей отырып, мемлекеттік индустриялық-инновациялық дамыту бағдарламасы үшін базалық жоғары оқу орындары ретінде айқындалған жоғары оқу орындарының инфрақұрылымын және материалдық-техникалық базасын дамытуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2017 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
23.
Шағын және орта бизнесті қолдау үшін халықаралық қаржы ұйымдарынан 2015 – 2017 жылдар ішінде жалпы сомасы 155 млрд. теңге несие желілерін тартуды және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету
АДБ-мен, ЕҚДБ-мен, Дүниежүзілік Банкпен келісімдер, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне несие желілерін тарту туралы ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), «ДАМУ» КДҚ» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
24.
Жастарды «Нұрлы жол» жаңа экономикалық саясатын іске асыруға тартуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2017 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
25.
Қоғам санасында «Мәңгілік Ел» идеясын бекіту, кинематография, документалистика, публицистика мүмкіндіктерін пайдалана отырып, ұлттық тарихты зерделеу, жастар отрасында тарихшылармен кездесулерді ұйымдастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне ақпарат
МСМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2017 жылға дейін жыл сайын, желтоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ
– Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгi
ДСӘДМ
– Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ
– Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
МСМ
– Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
Қаржымині
– Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰЭМ
– Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ
– Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
Ұлттық Банк
ҰКП
– Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
– Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
«ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ
– «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» акционерлiк қоғамы
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
– «Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы
«ДАМУ» КДҚ» АҚ
– «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
– «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы
«ҚТЖ» ҰК» АҚ
– «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлiк қоғамы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
– «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«KEGOC» АҚ
– «KEGOC» акционерлік қоғамы
мүдделі мемлекеттік органдар
– іс-шараны орындау барысына тартылған мүдделі мемлекеттік органдар – орталық мемлекеттік органдар
АДБ
– Азия Даму банкі
ЕҚДБ
– Еуропа Қайта құру және Даму банкі
ЕО
– Еуропалық Одақ