О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 19
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений
в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской
Федерацией об условиях использования и аренды испытательного
полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г.
Приозерска от 20 января 1995 года
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года «О международных договорах Республики Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений
и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года.
2. Уполномочить Министра обороны Республики Казахстан Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича подписать от имени Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
Проект
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 27 января 2015 года № 19
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях
использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и
обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января
1995 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, далее именуемые Сторонами,

"1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 19 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен
жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін
қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» 2005 жылғы 30 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетовке 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға Қазақстан Республикасының атынан қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев
Жоба
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы
№  Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен
жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін
қамтамасыз ету туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы

руководствуясь статьей 25 Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года (далее – Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
1. Часть третью статьи 10 Соглашения изложить в следующей редакции:
«Командование полигона совместно с местными исполнительными органами Республики Казахстан определяет порядок использования участков территории полигона при проведении сезонных сельскохозяйственных и геологоразведочных работ, а также оказании помощи в ликвидации стихийных бедствий.».
2. Статью 15 дополнить частями следующего содержания:
«Допускается использование земельных участков полигона по согласованию с Российской Стороной в интересах военного и военно-технического сотрудничества Казахстанской Стороны с третьими странами без ущерба для настоящего Соглашения. При этом Российская Сторона не несет ответственность и затраты, связанные с таким использованием.
Вопросы использования отдельных земельных участков согласовываются министерствами обороны Сторон не позднее 1 декабря года, предшествующего планируемому.»
3. Приложение к Соглашению изложить в следующей редакции согласно приложению к настоящему Протоколу.
Статья 2
Все споры и разногласия, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола, Стороны решают путем взаимных консультаций и переговоров.
При возникновении у одной из Сторон вопросов, требующих совместного решения, данная Сторона письменно уведомляет об этом другую Сторону не позднее чем за 30 дней до начала переговоров.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол прекращает свое действие одновременно с прекращением действия Соглашения.
Совершено в городе         «  »         2015 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан
За Российскую Федерацию
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Протоколу о внесении изменений и
дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской
Федерацией об условиях использования
и аренды испытательного полигона
Сары-Шаган и обеспечения
жизнедеятельности г. Приозерска
от 20 января 1995 года
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Соглашению между Республикой Казахстан
и Российской Федерацией об условиях
использования и аренды
испытательного полигона
Сары-Шаган и обеспечения
жизнедеятельности г. Приозерска
Перечень
координатных точек, определяющих границы
земельных участков полигона Сары-Шаган
Номер точки
Географические координаты
северная широта
(град., мин., сек.)
восточная долгота
(град., мин., сек.)
1
2
3
Участок № 1
1

1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін қамтамасыз ету туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 25-бабын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
1. Келісімнің 10-бабының үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Полигон қолбасшылығы Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарымен бірлесіп, маусымдық ауыл шаруашылығы және геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу, сондай-ақ дүлей зілзалаларды жоюда көмек көрсету кезінде полигон аумағының учаскелерін пайдалану тәртібін айқындайды.».
2. 15-бап мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Полигонның жер учаскелерін Ресей Тарапымен келісім бойынша осы Келісімге залал келтірмей, Қазақстан Тарапының үшінші елдермен әскери және әскери-техникалық ынтымақтастығы мүдделеріне орай пайдалануға жол беріледі. Бұл ретте, Ресей Тарапы осындай пайдалануға байланысты жауапты болмайды және шығындарды көтермейді.
Жекелеген жер учаскелерін пайдалану мәселелері жоспарланған жылдың алдындағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей Тараптардың қорғаныс министрліктерімен келісіледі.».
3. Келісімге қосымша осы Хаттаманың қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2-бап
Осы Хаттаманың ережелерiн түсiндiру және қолдану кезiнде туындайтын барлық даулар мен келiспеушілiктерді Тараптар өзара консультациялар және келiссөздер арқылы шешеді.
Тараптардың бiрiнде бiрлесіп шешудi талап ететін мәселелер туындаған кезде осы Тарап келiссөздер басталғанға дейiн 30 күннен кешiктiрмей бұл туралы екiншi Тарапты жазбаша хабардар етедi.
Осы Хаттама оның күшiне енуi үшін қажеттi мемлекетiшілік рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енедi.
Осы Хаттама Келісімнің қолданысының тоқтатылуымен бір мезгілде өз қолданысын тоқтатады.
2015 жылғы « »              қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі екі мәтіннің күші бірдей.
Қазақстан Республикасы              Ресей Федерациясы
үшiн                                 үшiн
1995 жылғы 20 қаңтардағы
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы
арасындағы Сары-Шаған сынақ полигонын
пайдалану мен жалға беру шарттары және
Приозерск қаласының тіршілік әрекетін
қамтамасыз ету туралы келісімге
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттамаға
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ
полигонын пайдалану мен жалға беру шарттары
және Приозерск қаласының тіршілік әрекетін
қамтамасыз ету туралы келісімге
ҚОСЫМША
Сары-Шаған полигоны жер учаскелерінің шекараларын
анықтайтын координаттық нүктелердің тізбесі
Нүкте нөмірі
Географиялық координаттар
солтүстік ендік
(град., мин., сек.)
шығыс бойлық
(град., мин., сек.)
1
2
3
№ 1 учаске
1