О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 288. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 355.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 355.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 288
Изменения и дополнения, которые вносятся в
некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 1300 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 44, ст. 443):
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
дополнить пунктом 34-2 следующего содержания:
"34-2. По проектам документов, предусмотренных в подпунктах 1) - 6) пункта 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве", предусматривающих введение регуляторного инструмента или осуществление ужесточения регулирования в отношении субъектов частного предпринимательства, предварительно проводится процедура анализа регуляторного воздействия в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству.
Результаты анализа регуляторного воздействия размещаются на интернет-ресурсах регулирующих государственных органов.";
часть первую пункта 50 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) в случае, если по проекту постановления проводился анализ регуляторного воздействия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О частном предпринимательстве", к проекту постановления прилагаются протокольное решение Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности при Правительстве Республики Казахстан и заключение уполномоченного органа по предпринимательству о соблюдении регулирующими государственными органами установленных процедур, а также результаты анализа регуляторного воздействия.";
подпункт 2) части второй пункта 53-1 исключить;
пункт 91 дополнить частями третьей и четвертой следующего содержания:
"Проекты законов, предусматривающих введение регуляторного инструмента и связанные с ним требования или осуществление ужесточения регулирования в отношении субъектов частного предпринимательства, подлежат анализу регуляторного воздействия в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству.
Результаты анализа регуляторного воздействия размещаются на интернет-ресурсах регулирующих государственных органов.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 288 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 355 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 355 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 288 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 44, 443-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентінде:
мынадай мазмұндағы 34-2-тармақпен толықтырылсын:
"34-2. "Жеке кәсiпкерлiк туралы" 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 3-тармағының 1) – 6) тармақшаларында көзделген реттегіш құралды енгізуді немесе жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты реттеуді қатаңдатуды жүзеге асыруды көздейтін құжаттардың жобалары бойынша кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен алдын ала реттеушілік әсерді талдау рәсімі жүргізіледі.
Реттеушілік әсерді талдау нәтижелері реттеуші мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарында орналастырылады.";
50-тармақтың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) қаулы жобасы бойынша "Жеке кәсiпкерлiк туралы" 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес реттеушілік әсерді талдау жүргізілген жағдайда, қаулы жобасына Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның хаттамалық шешімі және кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органның реттеуші мемлекеттік органдардың белгіленген рәсімдерді сақтауы туралы қорытындысы, сондай-ақ реттеушілік әсерді талдау нәтижелері қоса беріледі.";
53-1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы алып тасталсын;
91-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші бөліктермен толықтырылсын:
"Реттегіш құралды және онымен байланысты талаптарды енгізуді немесе жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты реттеуді қатаңдатуды жүзеге асыруды көздейтін заң жобалары кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен реттеушілік әсерге талдануы тиіс.
Реттеушілік әсерді талдау нәтижелері реттеуші мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарында орналастырылады.";

пункт 95 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) к законопроекту, предусматривающему введение регуляторного инструмента и связанные с ним требования или осуществление ужесточения регулирования в отношении субъектов частного предпринимательства, прилагается заключение уполномоченного органа по предпринимательству о соблюдении регулирующими государственными органами установленных процедур, а также результаты анализа регуляторного воздействия.";
пункт 157 изложить в следующей редакции:
"157. На основе стратегического плана государственного органа каждый государственный орган разрабатывает меморандум на соответствующий финансовый год, который подписывается первым руководителем государственного органа и утверждается Премьер-Министром.";
приложение 1 к указанному регламенту дополнить строкой, порядковый номер 13, следующего содержания:
"
13.
Информация о результатах проведения анализа регуляторного воздействия (при наличии)
";
приложение 5 к указанному регламенту дополнить строкой, порядковый номер 7-1, следующего содержания:
"
7-1.
Информация о результатах проведения анализа регуляторного воздействия (при наличии)
".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 907.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 568.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.12.2016 № 846 (вводится в действие по истечении четырех месяцев со дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.10.2018 № 621.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 756.

95-тармақ мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) реттегіш құралды және онымен байланысты талаптарды енгізуді немесе жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты реттеуді қатаңдатуды жүзеге асыруды көздейтін заң жобасына кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органның реттеуші мемлекеттік органдардың белгіленген рәсімдерді сақтауы туралы қорытындысы, сондай-ақ реттеушілік әсерді талдау нәтижелері қоса беріледі.";
157-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"157. Мемлекеттік органның стратегиялық жоспары негізінде әрбір мемлекеттік орган тиісті қаржы жылына арналған меморандумды әзірлейді, оған мемлекеттік органның бірінші басшысы қол қояды және Премьер-Министр бекітеді.";
көрсетілген регламентке 1-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-жолмен толықтырылсын:
"
13.
Реттеушілік әсерге талдау жүргізу нәтижелері туралы ақпарат (бар болса)
";
көрсетілген регламентке 5-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 7-1-жолмен толықтырылсын:
"
7-1.
Реттеушілік әсерге талдау жүргізу нәтижелері туралы ақпарат (бар болса)
".
2. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 907 қаулысымен.
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 568 қаулысымен.
4. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 23.12.2016 № 846 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап төрт ай өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
5. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 05.10.2018 № 621 қаулысымен.
6. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 756 қаулысымен.