О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2011 года № 74 "Об утверждении Правил (методики) ценообразования на концентрат природного урана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 527
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2011 года № 74 «Об утверждении Правил (методики) ценообразования на концентрат природного урана» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 17, ст. 199) следующие изменение и дополнения:
в Правилах (методике) ценообразования на концентрат природного урана, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила (методика) ценообразования на концентрат природного урана (далее – Правила) устанавливают порядок определения (расчета) цен реализации концентрата природного урана по сделкам, совершаемым в соответствии с контрактами на куплю-продажу концентрата природного урана, за исключением сделок с Управлением закупок и материальных запасов Департамента атомной энергии Правительства Индии, указанным в разделе 7 настоящих Правил.»;
дополнить разделом 7 следующего содержания:
«7. Порядок определения цен реализации концентрата природного урана по сделкам с Управлением закупок и материальных запасов Департамента атомной энергии Правительства Индии»
21. Цена сделок рассчитывается по следующей формуле:
P = SP x (100 %-D):100 %, где:
P (price) - цена концентрата урана (долларов США/фунт U3O8);
SP (spot price) – среднеарифметическое значение спотовых цен Trade Tech LLC (Exchange Value) за шесть месяцев, предшествующих дате перехода права собственности покупателю;
D (discount) – дисконт, %.»;
примечание дополнить «***» следующего содержания:
«*** Требования раздела 7 устанавливают порядок определения (расчета) цен реализации концентрата природного урана по сделкам между акционерным обществом «Национальная атомная компания «Казатомпром» и Управлением закупок и материальных запасов Департамента атомной энергии Правительства Индии, совершаемым в соответствии с контрактом на куплю-продажу концентрата природного урана на период 2015 – 2019 годы.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

"Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидаларын (әдістемесін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 ақпандағы № 74 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 527 қаулысы
Баспасөз релизі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидаларын (әдістемесін) бекіту туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 3 ақпандағы № 74 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 17, 199-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидаларында (әдістемесінде):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидалары (әдістемесі) (бұдан әрі – Қағидалар) осы Қағидалардың 7-бөлімінде көрсетілген Үндістан Үкіметі Атом энергиясы департаментінің Сатып алу және материалдық қорлар басқармасымен жасалған мәмілелерді қоспағанда, табиғи уран концентратын сатып алу-сатуға арналған келісімшарттарға сәйкес жасалатын мәмілелер бойынша табиғи уран концентратын өткізу бағасын айқындау (есептеу) тәртібін белгілейді.»;
төмендегі мазмұндағы 7-бөліммен толықтырылсын:
«7. Үндістан Үкіметі Атом энергиясы департаментінің Сатып алу және материалдық қорлар басқармасымен жасалған мәмілелер бойынша табиғи уран концентратын өткізу бағасын айқындау тәртібі
21. Мәмілелер бағасы мынадай формула бойынша есептеледі:
P = SP х (100%-D):100%, мұнда:
P (price) – уран концентратының бағасы (U3O8 фунтына/АҚШ долларымен);
SP (spot price) – меншік құқығының сатып алушыға ауысу күнінің алдындағы алты айдағы Trade Tech LLC (Exchange Value) споттық бағасының орташа арифметикалық мәні;
D (discount) – дисконт, %.»;
ескертпе мынадай мазмұндағы «***» толықтырылсын:
«***7-бөлімнің талаптары «Қазатомөнеркәсіп» ұлттық атом компаниясы» акционерлік қоғамы мен Үндістан Үкіметі Атом энергиясы департаментінің Сатып алу және материалдық қорлар басқармасы арасындағы табиғи уран концентратын сатып алу-сатуға 2015 – 2019 жылдар кезеңіне арналған келісімшарттарға сәйкес жасалатын мәмілелер бойынша табиғи уран концентратын өткізу бағасын айқындау (есептеу) тәртібін белгілейді.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін  күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов