О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере контроля специфических товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2023 № 616 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2023 № 616 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить:
1) Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан:
лицензиаром по экспорту и импорту специфических товаров;
органом, уполномоченным на выдачу разрешений на транзит специфических товаров, оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, экстерриториальный реэкспорт, передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств, сертификата конечного пользователя Республики Казахстан, международного импортного сертификата Республики Казахстан, заключения об идентификации специфических товаров;
2) государственные органы, согласующие выдачу лицензий на экспорт и импорт специфических товаров, разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, экстерриториальный реэкспорт, передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств, заключений об идентификации специфических товаров, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
3) государственные органы, согласующие выдачу разрешений на транзит специфических товаров, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2023 № 616 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 592 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 1083
Государственные органы, согласующие выдачу лицензий на экспорт и импорт специфических товаров, разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, экстерриториальный реэкспорт, передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств, заключений об идентификации специфических товаров

Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласында рұқсат құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті:
өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспорты мен импорты бойынша лицензиар;
өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне, эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге, эксаумақтық реэкспортқа, импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ кепілдік міндеттемелер, Қазақстан Республикасының түпкілікті тұтынушысының сертификаты, Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификаты, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қортынды беріліп импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсаттар беруге уәкілетті орган болып;
2) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспортына және импортына лицензия беруді, эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге, эксаумақтық реэкспортқа, импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ кепілдік міндеттемелер, Қазақстан Республикасының түпкілікті тұтынушысының сертификаты, Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификаты, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қортынды беріліп импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсаттар беруді келісетін мемлекеттік органдар;
3) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсаттар беруді келісетін мемлекеттік органдар айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 592 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1083 қаулысына
1-қосымша
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспортына және импортына лицензия беруді, эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге, эксаумақтық реэкспортқа, импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ кепілдік міндеттемелер, Қазақстан Республикасының түпкілікті тұтынушысының сертификаты, Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификаты, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қортынды беріліп импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсаттар беруді келісетін мемлекеттік органдар

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2023 № 616 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Виды специфических товаров
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС, подлежащего лицензированию при экспорте, выдаче разрешений на экстерриториальный реэкспорт
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС, подлежащего лицензированию при импорте, выдаче разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств, заключений об идентификации специфических товаров
Государственные органы Республики Казахстан, согласующие выдачу лицензий на импорт (экспорт) и разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, экстерриториальный реэкспорт, передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств, заключений об идентификации специфических товаров
1
2
3
4
5
1
Специфические товары в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении контрольного списка специфических товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32767):
товары и технологии военного применения (назначения)
Министерство обороны Республики Казахстан
2
Специфические товары в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении контрольного списка специфических товаров":
продукция по категории 0, продукция по категориям 1-9, имеющая ссылку 200-299 ("Группа ядерных поставщиков") инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении контрольного списка специфических товаров":
продукция по категории 0, продукция по категориям 1-9, имеющая ссылку 200-299 ("Группа ядерных поставщиков")
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
3
Радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал, содержащий что-либо из вышеперечисленного, имеющие радиационные характеристики, превышающие уровни изъятия, предусмотренные гигиеническими нормативами, техническими регламентами*
2844
2845
2844
2845
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
4
"Обедненный уран", специально изготовленный для гражданских неядерных целей:

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың түрлері
Экспорт кезінде лицензияланатын, эксаумақтық реэкспортқа рұқсаттар берілетін тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
Импорт кезінде лицензияланатын, эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге, импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ кепілдік міндеттемелер, өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беріліп импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсаттар берілетін тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
Импортқа (экспортқа) лицензиялар мен эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге, эксаумақтық реэкспортқа, импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ кепілдік міндеттемелер, Қазақстан сертификаты, Қазақстан Республикасының заңнамасына Республикасының түпкілікті тұтынушысының сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беріліп импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсаттарды келісетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары
1
2
3
4
5
1.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32767 болып тіркелген) сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарлар: әскери қолданыстағы (мақсаттағы) тауарлар мен технологиялар
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
2.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32767 болып тіркелген) сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарлар:
0 санаты бойынша өнім, 200-299 сілтемесі бар 1-9 санаттары бойынша өнім ("Ядролық өнім берушілер тобы")
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
3.
Радионуклидті көздер, радиоактивті заттар, изотоптар және олардың қосылыстары немесе жоғарыда аталғандардың бірін қамтитын, радиациялық сипаттамалары гигиеналық нормативтерде, техникалық регламенттерде көзделген алып қою деңгейінен асатын кез келген басқа материал*
2844
2845
2844
2845
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
4.
Азаматтық ядролық емес мақсаттар үшін арнайы жасалған "кемітілген уран":

1)защита;
2) упаковка;
3) балласты;
4) противовесы
2844 30
2844 30
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
5
Контейнеры с антирадиационным свинцовым покрытием для транспортировки или хранения радиоактивных материалов, содержащие "обедненный уран" в качестве защиты
7806 0010 00
7806 0010 00
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
6
Радиоизотопные приборы, установки или оборудование (стационарные и передвижные, медицинского и немедицинского назначения), имеющие защиту в виде "обедненного урана"
9022
9022
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан, Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (только при импорте медицинских изделий)
7
Радиоизотопные приборы, установки или оборудование (стационарные и передвижные, медицинского и немедицинского назначения), содержащие радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал, содержащий что-либо из вышеперечисленного, радиационные характеристики которых превышают уровни изъятия, предусмотренные в гигиенических нормативах, технических регламентах*
9022, за исключением радиоизотопных приборов, установок или оборудования (стационарные и передвижные), не содержащих радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал
9022, за исключением радиоизотопных приборов, установок или оборудования (стационарные и передвижные), не содержащих радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан, Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (только при импорте медицинских изделий)
8
Электрофизические аппараты или устройства, испускающие или способные испускать ионизирующее излучение (стационарные и передвижные): рентгеновское оборудование, медицинского и немедицинского назначения, ускорители, включая циклотроны, и иные генераторы, ионизирующие излучение
получение разрешительных документов при экспорте и реэкспорте не требуется
8543 10 000 0
8705 90 900 0 (только автомобили с рентгеновскими установками);
9022,
за исключением импорта запасных частей и принадлежностей к рентгеновскому оборудованию (генераторов высокого напряжения, рентгеновских трубок, щитов и пультов управления, экранов, столов, кресел и аналогичных изделий для обследования или лечения, а также расходных материалов)
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
9
Специфические товары в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении контрольного списка специфических товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32767):
продукция по категории 1 - "Материалы, химикаты", "Микроорганизмы" и "Токсины"
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан, Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
10
Специфические товары в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении контрольного списка специфических товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32767):
продукция по категории 9 – "Двигательные установки, космические аппараты и сопутствующее оборудование"
Аэрокосмический комитет Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
11
Пиротехника гражданского назначения
3604 10 000 0
3604 10 000 0
Министерство внутренних дел Республики Казахстан (за исключением реэкспорта)
12
Специфические товары в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 424 "Об утверждении контрольного списка специфических товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32767):
продукция по категории 10, имеющая ссылку 900 – 999 ("односторонние списки продукции, контролируемые в рамках национальной безопасности")
8542 31 100 1
8542 31 901 0
8542 32 310 0
8542 32 390 0
8542 32 450 0
8542 32 550 0
8542 32 610 0
8542 32 690 0
8517 62 000 2
8526 91 200 0
8532 21 000 0
8532 24 000 0
8548 00 200 0
8504 40 300 4
8504 40 850 0
8504 40 870 0
8541 10 000 1
8541 30 000 1
8541 60 000 0
9013 10 000 0
8471 80 000 0
8486 20 900 1
8486 20 900 2
8486 20 900 3
8486 20 900 4
8486 20 900 5
9030 82 000 0
8807 30 000 0
9013 80 000 0
8534 00 110 0
8534 00 900 0
8806
8542 31 100 1
8542 31 901 0
8542 32 310 0
8542 32 390 0
8542 32 450 0
8542 32 550 0
8542 32 610 0
8542 32 690 0
8517 62 000 2
8526 91 200 0
8532 21 000 0
8532 24 000 0
8548 00 200 0
8504 40 300 4
8504 40 850 0
8504 40 870 0
8541 10 000 1
8541 30 000 1
8541 60 000 0
9013 10 000 0
8471 80 000 0
8486 20 900 1
8486 20 900 2
8486 20 900 3
8486 20 900 4
8486 20 900 5
9030 82 000 0
8807 30 000 0
9013 80 000 0
8534 00 110 0
8534 00 900 0
8806
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан, Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан, Министерство обороны Республики Казахстан (только при экспорте и импорте)
Примечание:
* номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 1083
Государственные органы, согласующие выдачу разрешений на транзит специфических товаров

1) қорғау;
2) орау;
3) балласттар;
4) қарсы салмақтар
2844 30
2844 30
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
5.
Құрамында қорғаныш түрінде "кемітілген уран" бар радиоактивті материалдарды тасымалдауға немесе сақтауға арналған радиацияға қарсы қорғасын жалатылған контейнерлер
7806 0010 00
7806 0010 00
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
6.
"Кемітілген уран" түрінде қорғанышы бар радиоизотоптық аспаптар, қондырғылар немесе жабдықтар (медициналық және медициналықтан басқа мақсаттағы стационарлық және жылжымалы)
9022
9022
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті (тек медициналық бұйымдардың импорты кезінде)
7.
Ррадионуклидті көздерді, радиоактивті заттарды, изотоптарды және олардың қосылыстарын немесе құрамында жоғарыда аталғандардың кез келгені бар кез келген басқа материалды қамтитын, радиациялық сипаттамалары гигиеналық нормативтерде, техникалық регламенттерде көзделген алып қою деңгейінен асатын радиоизотоптық аспаптар, қондырғылар немесе жабдық (стационарлық және жылжымалы, медициналық және медициналықтан басқа мақсаттағы)*
9022, құрамында радионуклидті көздер, радиоактивті заттар, изотоптар және олардың қосылыстары немесе кез келген басқа материал жоқ радиоизотоптық аспаптарды, қондырғыларды немесе жабдықтарды (стационарлық және жылжымалы) қоспағанда
9022, құрамында радионуклидті көздер, радиоактивті заттар, изотоптар және олардың қосылыстары немесе кез келген басқа материал жоқ радиоизотоптық аспаптарды, қондырғыларды немесе жабдықтарды (стационарлық және жылжымалы) қоспағанда
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті (тек медициналық бұйымдардың импорты кезінде)
8.
Иондаушы сәуле шығаратын немесе шығаруға қабілетті электрофизикалық аппараттар немесе құрылғылар (стационарлық және жылжымалы): медициналық және медициналықтан басқа мақсаттағы рентгендік жабдық, циклотрондарды қоса алғанда үдеткіштер және иондаушы сәуле шығаратын өзге де генераторлар
экспорт және реэкспорт кезінде рұқсат құжаттарын алу талап етілмейді
8543 10 000 0
8705 90 900 0 (тек рентген қондырғылары бар автомобильдер);
9022, рентген жабдықтарына қосалқы бөлшектер мен керек-жарақтардың импортын қоспағанда (жоғары кернеулі генераторлар, рентген түтіктері, қалқандар мен басқару пульттері, экрандар, үстелдер, креслолар және тексеруге немесе емдеуге арналған ұқсас бұйымдар, сондай-ақ шығыс материалдары)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
9.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32767 болып тіркелген) сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарлар:
1-санат бойынша өнім – "Материалдар, химикаттар, "Микроорганизмдер" және "Токсиндер"
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
10.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32767 болып тіркелген) сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарлар:
9–санат бойынша өнім – "Қозғалтқыш қондырғылары, ғарыш аппараттары және ілеспе жабдық"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті
11.
Азаматтық мақсаттағы пиротехника
3604 10 000 0
3604 10 000 0
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі (реэкспортты қоспағанда)
12
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32767 болып тіркелген) сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарлар: 10-санат бойынша 900-999 сілтемесі бар өнім ("ұлттық қауіпсіздік шеңберінде бақыланатын өнімдердің біржақты тізімдері")
8542 31 100 1
8542 31 901 0
8542 32 310 0
8542 32 390 0
8542 32 450 0
8542 32 550 0
8542 32 610 0
8542 32 690 0
8517 62 000 2
8526 91 200 0
8532 21 000 0
8532 24 000 0
8548 00 200 0
8504 40 300 4
8504 40 850 0
8504 40 870 0
8541 10 000 1
8541 30 000 1
8541 60 000 0
9013 10 000 0
8471 80 000 0
8486 20 900 1
8486 20 900 2
8486 20 900 3
8486 20 900 48486 20 900 5
9030 82 000 0
8807 30 000 0
9013 80 000 0
8534 00 110 0
8534 00 900 0
8806
8542 31 100 1
8542 31 901 0
8542 32 310 0
8542 32 390 0
8542 32 450 0
8542 32 550 0
8542 32 610 0
8542 32 690 0
8517 62 000 2
8526 91 200 0
8532 21 000 0
8532 24 000 0
8548 00 200 0
8504 40 300 4
8504 40 850 0
8504 40 870 0
8541 10 000 1
8541 30 000 1
8541 60 000 0
9013 10 000 0
8471 80 000 0
8486 20 900 1
8486 20 900 2
8486 20 900 3
8486 20 900 4
8486 20 900 5
9030 82 000 0
8807 30 000 0
9013 80 000 0
8534 00 110 0
8534 00 900 0
8806
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (тек экспорт пен импорт кезінде)
Ескертпе:
* тауарлардың номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауымен де анықталады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1083 қаулысына
2-қосымша
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беруді келісетін мемлекеттік органдар

Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2023 № 616 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Виды специфических товаров
Государственные органы Республики Казахстан, согласующие выдачу разрешений на транзит
1
2
3
1.
Обычное вооружение и военная техника, сырье, материалы, специальное оборудование и технологии, работы и услуги, связанные с их производством
Министерство обороны Республики Казахстан, Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2.
Ядерные и специальные неядерные материалы, оборудование, установки, технологии, источники ионизирующего излучения, оборудование и соответствующие товары и технологии двойного применения (назначения), работы и услуги, связанные с их производством
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан, Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
3.
Химикаты, товары и технологии двойного применения, которые могут быть использованы при создании химического оружия по спискам, перечням, устанавливаемым международными режимами контроля специфических товаров
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Министерство энергетики Республики Казахстан (только в отношении продуктов нефтехимической промышленности), Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
4.
Возбудители заболеваний, их генетически измененные формы и фрагменты генетического материала, которые могут быть использованы при создании бактериологического (биологического) и токсинного оружия, списки, перечни которых устанавливаются международными режимами контроля специфических товаров
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
5.
Ракетная техника, двигатели, их компоненты, оборудование, материалы и технологии, применяющиеся при создании ракетной техники, списки, перечни которых устанавливаются международными режимами контроля специфических товаров
Аэрокосмический комитет Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
6.
Научно-техническая информация, услуги и результаты интеллектуальной деятельности, связанные с продукцией военного назначения и технологиями двойного применения (назначения)
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан, Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
7.
Взрывчатые вещества и средства взрывания
Министерство обороны Республики Казахстан (только военного назначения), Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың түрлері
Транзитке рұқсат беруді келісетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары
1
2
3
1.
Кәдімгі қару-жарақ пен әскери техника, шикізат, материалдар, арнайы жабдықтар мен технологиялар, олардың өндірісіне байланысты жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
2.
Ядролық және ядролық емес арнайы материалдар, жабдықтар, қондырғылар, технологиялар, иондаушы сәулелену көздері, жабдықтар және қосарлы қолданыстағы (мақсаттағы) тиісті тауарлар мен технологиялар, олардың өндірісіне байланысты жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
3.
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылаудың халықаралық режимдерінде белгіленетін тізімдер, тізбелер бойынша химиялық қару жасаған кезде пайдаланылуы мүмкін химикаттар, қосарлы қолданыстағы тауарлар және технологиялар
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (тек мұнай-химия өнеркәсібі өнімдеріне қатысты), Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
4.
Тiзiмдерi, тізбелері өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылаудың халықаралық режимдерінде белгіленетін бактериологиялық (биологиялық) және уытты қару жасаған кезде пайдаланылуы мүмкін ауру қоздырғыштар, олардың генетикалық жағынан өзгерген нысандары мен генетикалық материалдың фрагменттері
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
5.
Тiзiмдерi, тізбелері өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылаудың халықаралық режимдерінде белгіленетін зымырандық техника, қозғалтқыштар, олардың компоненттері, зымырандық техника жасаған кезде қолданылатын жабдықтар, материалдар мен технологиялар
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
6.
Әскери мақсаттағы өнімдермен және қосарлы қолданыстағы (мақсаттағы) технологиялармен байланысты ғылыми-техникалық ақпарат, көрсетілетін қызметтер және зияткерлік қызмет нәтижелері
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
7.
Жарылғыш заттар мен жарғыш құралдары
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі (тек әскери мақсаттағы), Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті