О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1123. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 57, ст. 546) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве по инвестициям и развитию Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 56) изложить в следующей редакции:
"56) определение порядка формирования и ведения Государственного энергетического реестра;";
подпункт 58) изложить в следующей редакции:
"58) определение национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;";
дополнить подпунктом 62-1) следующего содержания:
"62-1) утверждение правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов совместно с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды;";
дополнить подпунктами 68-1), 68-2), 68-3), 68-4), 68-5) и 68-6) следующего содержания:
"68-1) утверждение разрешительных требований и перечня документов, необходимых для выдачи свидетельства об аккредитации, аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
68-2) определение порядка проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы;
68-3) утверждение формы аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
68-4) утверждение формы маркировки зданий, строений, сооружений по энергоэффективности;
68-5) определение порядка формирования и ведения карты энергоэффективности, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности;
68-6) определение порядка проведения анализа заключений энергоаудита;";
дополнить подпунктами 71-1) и 71-2) следующего содержания:
"71-1) установление по согласованию с уполномоченным государственным органом по государственному планированию и уполномоченным государственным органом по бюджетному планированию перечня автокомпонентов, используемых налогоплательщиком, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость;

"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1123 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 57, 546-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
56) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"56) Мемлекеттiк энергетикалық тiзiлiмдi қалыптастыру және жүргізу тәртiбiн айқындау;";
58) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"58) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтын айқындау;";
мынадай мазмұндағы 62-1) тармақшамен толықтырылсын:
"62-1) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 68-1), 68-2), 68-3), 68-4), 68-5) және 68-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"68-1) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы куәлікті, энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесін бекіту;
68-2) энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу тәртібін айқындау;
68-3) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторы аттестатының нысанын бекіту;
68-4) үй-жайларды, құрылыстарды, ғимараттарды энергия тиімділігі бойынша таңбалау нысанын бекіту;
68-5) энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу, энергия тиімділігі картасына жобаларды іріктеу және енгізу тәртібін айқындау;
68-6) энергия аудиті қорытындыларына талдау жүргізу тәртібін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 71-1) және 71-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"71-1) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен және бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша импорты қосылған құн салығынан босатылған моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасаған салық төлеуші пайдаланатын автокомпоненттер тізбесін белгілеу;

71-2) утверждение по согласованию с уполномоченным государственным органом по государственному планированию и уполномоченным государственным органом по бюджетному планированию перечня сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта;";
дополнить подпунктами 205-1) и 205-2) следующего содержания:
"205-1) обеспечение исполнения субъектами системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма обязательств, предусмотренных статьей 27-3 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан";
205-2) проведение конкурса по определению Правительством Республики Казахстан юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма;";
дополнить подпунктами 214-1) и 214-2) следующего содержания:
"214-1) приостановление лицензии в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях в случае выявления оказания гражданам Республики Казахстан туристских услуг в сфере выездного туризма туроператором или туроператором-фрахтователем, не исполняющим обязательства, предусмотренные статьей 27-3 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан", или исполняющим их ненадлежащим образом;
214-2) согласование решения администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма об осуществлении действий по защите прав граждан Республики Казахстан;";
подпункт 313) изложить в следующей редакции:
"313) утверждение правил смешанных перевозок;";
подпункт 399) изложить в следующей редакции:
"399) утверждение правил размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;";
подпункт 401) изложить в следующей редакции:
"401) определение порядка взимания платы и ставок за проезд по платной автомобильной дороге общего пользования республиканского значения (участку);";
дополнить подпунктами 421-1), 421-2), 421-3), 421-4), 421-5) и 421-6) следующего содержания:
"421-1) утверждение единых требований и технологических процедур в международных аэропортах Республики Казахстан по перевозке и обработке багажа, почты и грузов воздушным транспортом;
421-2) утверждение формы электронной грузовой авианакладной;
421-3) утверждение правил информационного взаимодействия при перевозке и обработке багажа, почты и грузов воздушным транспортом;

71-2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен және бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша инвестициялық келісімшарт шеңберінде импорты қосылған құн салығынан босатылатын шикізаттың және (немесе) материалдардың тізбесін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 205-1) және 205-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"205-1) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-3-бабында көзделген Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі субъектілерінің міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету;
205-2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функцияларын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындау бойынша конкурсты өткізуі;";
мынадай мазмұндағы 214-1) және 214-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"214-1) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-3-бабында көзделген міндеттемелерді орындамайтын немесе тиісті дәрежеде орындамайтын туроператордың немесе туроператор-әуе кемесін жалдаушының Қазақстан Республикасының азаматтарына шығу туризмі саласында туристік қызмет көрсеткені анықталған жағдайда, Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес лицензияны тоқтату;
214-2) Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтарын қорғау жөніндегі іс-қимылды жүзеге асыру туралы шешімін келісу;";
313) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"313) аралас тасымалдар қағидаларын бекіту;";
399) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"399) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына бөлiнген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидаларын бекіту;";
401) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"401) жалпыға ортақ пайдаланылатын республикалық маңызы бар ақылы автомобиль жолымен (жол учаскесімен) жүріп өту үшін ақы алу тәртібін және мөлшерлемелерін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 421-1), 421-2), 421-3), 421-4), 421-5) және 421-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"421-1) Қазақстан Республикасының халықаралық әуежайларында әуе көлігімен багажды, поштаны және жүктерді тасымалдау мен өңдеу жөніндегі бірыңғай талаптар мен технологиялық рәсімдерді бекіту;
421-2) электрондық авиажүкқұжатының нысанын бекіту;
421-3) Әуе көлігімен багажды, поштаны және жүктерді тасымалдау және өңдеу кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту;

421-4) утверждение по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере естественных монополий, методики расчета тарифов на услуги аэронавигации и аэропортов, отнесенные к сфере естественных монополий;
421-5) установление тарифов (цен, ставок сбора) на услуги аэронавигации и аэропортов, отнесенные к сфере естественных монополий;
421-6) утверждение инструкции по перевозке опасных грузов
на гражданских воздушных судах;";
подпункт 512) изложить в следующей редакции:
"512) утверждение правил проведения аудита информационных систем;";
дополнить подпунктом 514-1) следующего содержания:
"514-1) определение по согласованию с уполномоченным органом по управлению архивами и документацией информационных систем для перевода архивных документов в электронную форму;";
дополнить подпунктом 528-1) следующего содержания:
"528-1) принятие мер по повышению качества оказания государственных услуг с учетом заключения общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;";
дополнить подпунктом 553-1) следующего содержания:
"553-1) установление порядка использования сетей операторов связи в целях предоставления единой дежурно-диспетчерской службе "112" услуги по определению местоположения звонящего абонента и рассылке коротких текстовых сообщений на телефоны сотовой связи населения при угрозе или возникновении и снятии угрозы чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, введения чрезвычайного положения, в интересах обороны, безопасности и правопорядка;";
дополнить подпунктами 562-1), 562-2), 562-3) и 562-4) следующего содержания:
"562-1) запрашивание открытых данных у обладателей информации для размещения на интернет-портале открытых данных по результатам опроса общественного мнения на веб-портале "электронного правительства" о потребностях населения Республики Казахстан в открытых данных;
562-2) установление по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию и центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета порядка размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов;
562-3) установление по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов;
562-4) установление по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан порядка размещения и публичного обсуждения проектов концепций законопроектов и проектов нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;";
подпункты 576) и 577) изложить в следующей редакции:

421-4) табиғи монополиялар саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісу бойынша табиғи монополиялар саласына жатқызылған аэронавигация мен әуежайлардың көрсетілетін қызметтеріне тарифтерді есептеу әдістемесін бекіту;
421-5) табиғи монополиялар саласына жатқызылған аэронавигация мен әуежайлардың көрсетілетін қызметтеріне тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) белгілеу;
421-6) азаматтық әуе кемелерінде қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;";
512) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"512) ақпараттық жүйелердің аудитін жүргізу қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 514-1) тармақшамен толықтырылсын:
"514-1) архивтерді және құжаттаманы басқару жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша архивтік құжаттарды электрондық нысанға аудару үшін ақпараттық жүйелерді айқындау;";
мынадай мазмұндағы 528-1) тармақшамен толықтырылсын:
"528-1) мемлекеттік қызмет көрсету сапасына қоғамдық мониторинг қорытындысын ескере отырып, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру жөнінде шаралар қабылдау;";
мынадай мазмұндағы 553-1) тармақшамен толықтырылсын:
"553-1) бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметіне қоңырау шалушы абоненттің орналасқан жерін анықтау және әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар қатері төнген немесе қатер туындаған және жойылған, төтенше жағдай енгізілген кезде, қорғаныс, қауіпсіздік және құқық тәртібі мүддесінде халықтың ұялы байланыс телефондарына қысқа мәтіндік хабарлар жіберу жөнінде байланыс операторларының желілерін пайдалану тәртібін белгілеу;";
мынадай мазмұндағы 562-1), 562-2), 562-3) және 562-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"562-1) ақпарат иеленушілерден интернет-порталда орналастыру үшін Қазақстан Республикасы халқының ашық деректерге қажеттіліктері туралы "электрондық үкіметтің" веб-порталында қоғамдық пікірлерді сұрау нәтижелері бойынша ашық деректерді сұрату;
562-2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібін белгілеу;
562-3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібін белгілеу;
562-4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен келісу бойынша заң жобалары тұжырымдамаларының жобаларын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында орналастыру және жария талқылау тәртібін белгілеу;";
576) және 577) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"576) утверждение правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан;
577) утверждение правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";";
дополнить подпунктами 577-1), 577-2), 577-3), 577-4), 577-5), 577-6), 577-7), 577-8), 577-9), 577-10) и 577-11) следующего содержания:
"577-1) установление по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим реализацию государственной политики и государственное регулирование деятельности в сфере государственной регистрации и государственного технического обследования недвижимого имущества, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих;
"577-2) установление по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в области оценочной деятельности, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по определению стоимости объектов налогообложения;
577-3) установление по согласованию с антимонопольным органом и органами регистрации залога движимого имущества (регистрирующие органы) цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, оказанию информационной услуги в виде выдачи выписки из реестра залога движимого имущества, исправлению ошибок в регистрационных документах, допущенных по вине заявителя;
577-4) установление по согласованию с центральным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по ведению государственного земельного кадастра Республики Казахстан;
577-5) установление по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере обязательного социального страхования;

"576) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметінің қағидаларын бекіту;
577) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілуге тиіс мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 577-1), 577-2), 577-3), 577-4), 577-5), 577-6), 577-7), 577-8), 577-9), 577-10) және 577-11) тармақшалармен толықтырылсын:
"577-1) жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу мен мемлекеттік техникалық зерттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және қызметті мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
577-2) бағалау қызметі саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша салық салу объектілерінің құнын айқындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
577-3) монополияға қарсы органмен және жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу органдарымен (тiркеушi органдар) келісу бойынша міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді көшірме беру түрінде ақпараттық қызмет көрсету, өтініш берушінің кінәсінен жіберілген тіркеу құжаттарындағы қателерді түзету жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
577-4) жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік жер кадастрын жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
577-5) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;

577-6) установление по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного обеспечения;
577-7) установление по согласованию с уполномоченным государственным органом в сфере регистрации прав на недвижимое имущество и местным исполнительным органом коэффициента зонирования (К зон), учитывающего месторасположение объекта налогообложения в населенном пункте;
577-8) утверждение методики расчета коэффициента зонирования;
577-9) установление по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в области оценочной деятельности, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по определению стоимости объектов налогообложения (жилища, дачной постройки, объекта незавершенного строительства, холодной пристройки, хозяйственной (служебной) постройки, цокольного этажа, подвала жилища, гаража);
577-10) определение порядка ценообразования на услуги, оказываемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан";
577-11) определение порядка и сроков приведения в соответствие в информационных системах сведений по назначению и выплате пособий на детей;";
подпункты 585) и 586) изложить в следующей редакции:
"585) осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг, предусматривающих электронную форму оказания государственных услуг;
586) разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг, оказываемых в электронной форме;";
дополнить подпунктами 586-1) и 586-2) следующего содержания:
"586-1) осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг, предусматривающих оказание государственных услуг через Государственную корпорацию "Правительство для граждан;
586-2) разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг, оказываемых через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";";
в пункте 17:
подпункт 34) изложить в следующей редакции:
"34) координация формирования, ведения и реализации карты энергоэффективности, проведения научно-исследовательских, опытно-конструкторских и технологических работ в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;";

577-6) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша зейнетақымен қамсыздандыру саласында "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
577-7) жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен және жергілікті атқарушы органмен келісу бойынша елді мекендегі салық салу объектісінің орналасқан жерін ескеретін аймаққа бөлу коэффициентiн (К айм.) белгілеу;
577-8) аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін бекіту;
577-9) бағалау қызметі саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша салық салу объектілерінің (тұрғын үй, саяжай құрылысының, аяқталмаған құрылыс объектісінің, салқын жапсарлас, шаруашылық (қызметтік) құрылыстың, тұрғын үй ірге қабатының, жертөлесінің, гараждың) құнын айқындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
577-10) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы көрсететін қызметтерге баға белгілеу тәртібін айқындау;
577-11) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау мен төлеу жөніндегі ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіру тәртібін және мерзімдерді айқындау;";
585) және 586) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"585) мемлекеттік қызмет көрсетудің электрондық нысанын көздейтін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын келісуді жүзеге асыру;
586) электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 586-1) және 586-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"586-1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік қызметтер көрсету көзделген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын келісуді жүзеге асыру;
586-2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы ұсынылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;";
17-тармақта:
34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"34) энергия тиімділігі картасын қалыптастыруды, жүргізуді және іске асыруды, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды жүргізуді үйлестіру;";

дополнить подпунктами 37-1), 37-2), 37-3), 37-4), 37-5), 37-6) и 37-7) следующего содержания:
"37-1) проведение аттестации кандидатов в энергоаудиторы;
37-2) разработка разрешительных требований и перечня документов, необходимых для выдачи свидетельства об аккредитации, аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
37-3) ведение реестра энергоаудиторов;
37-4) получение от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности информации о субъектах Государственного энергетического реестра, уклоняющихся от предоставления информации или предоставляющих недостоверную информацию;
37-5) рассмотрение предложений от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по формированию и ведению Государственного энергетического реестра и карты энергоэффективности;
37-6) получение от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности информации о проведенном им анализе заключений энергоаудитов;
37-7) получение от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности экспертных заключений и (или) рекомендаций в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;";
дополнить подпунктами 282-1) и 282-2) следующего содержания:
"282-1) осуществление регулирования и контроля в сферах естественных монополий в области услуг аэронавигации и аэропортов;
282-2) проведение анализа сфер естественных монополий по услугам аэронавигации и аэропортов на предмет отнесения предоставляемых субъектами естественных монополий услуг (товаров, работ) в рамках данных сфер к регулируемым и внесение по итогам анализа предложения в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий, об исключении (включении) из Государственного регистра субъектов естественных монополий;";
дополнить подпунктом 307-1) следующего содержания:
"307-1) организация работ по разработке технико-экономических обоснований, диагностике и паспортизации автомобильных дорог международного и республиканского значения, а также совершенствование нормативно-технической базы автодорожной отрасли в соответствии
с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках и концессиях;";
подпункт 313) изложить в следующей редакции:
"313) разработка правил размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;";

мынадай мазмұндағы 37-1), 37-2), 37-3), 37-4), 37-5), 37-6) және 37-7) тармақшалармен толықтырылсын:
"37-1) энергия аудиторына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу;
37-2) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы куәлікті, энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесін әзірлеу;
37-3) энергия аудиторларының тізілімін жүргізу;
37-4) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтынан Мемлекеттік энергетикалық тізілімнің ақпаратты беруден жалтарған немесе дұрыс емес ақпарат берген субъектілері туралы ақпарат алу;
37-5) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтының Мемлекеттік энергетикалық тізілімді және энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және оны жүргізу бойынша ұсыныстарын қарау;
37-6) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтынан энергия аудиттері қорытындыларына талдау жүргізу туралы ақпарат алу;
37-7) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтынан энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында сараптамалық қорытындыларды және (немесе) ұсынымдарды алу;";
мынадай мазмұндағы 282-1) және 282-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"282-1) аэронавигация мен әуежайлардың көрсететін қызметтері аясында табиғи монополиялар салаларындағы реттеуді және бақылауды жүзеге асыру;
282-2) аэронавигация мен әуежайлардың көрсететін қызметтері бойынша табиғи монополиялар салаларына табиғи монополиялар субъектілері осы салалар шеңберінде ұсынатын көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) реттелетіндерге жатқызу тұрғысынан талдау жүргізу және талдау қорытындылары бойынша табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығару (енгізу) туралы ұсыныстар енгізу;";
мынадай мазмұндағы 307-1) тармақшамен толықтырылсын:
"307-1) халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу, диагностикалау және паспорттау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу және концессиялар туралы заңнамасына сәйкес автожол саласының нормативтік-техникалық базасын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;";
313) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"313) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына бөлiнген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидаларын әзірлеу;";

дополнить подпунктом 332-1) следующего содержания:
"332-1) запрашивание открытых данных у обладателей информации для размещения на интернет-портале открытых данных по результатам опроса общественного мнения на веб-портале "электронного правительства" о потребностях населения Республики Казахстан в открытых данных;";
подпункты 393), 394) и 395) изложить в следующей редакции:
"393) осуществление организации и контроля за деятельностью Государственной корпорации "Правительство для граждан";
394) координация деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан" и ее взаимодействие с услугодателями;
395) осуществление методологического обеспечения деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";";
подпункт 407) исключить;
подпункты 415) и 416) изложить в следующей редакции:
"415) разработка правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";
416) разработка правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением:
абзацев восьмого, девятого, двадцатого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого и двадцать пятого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2016 года;
абзацев восемнадцатого, девятнадцатого, тридцать шестого, тридцать седьмого, пятидесятого, восемьдесят четвертого, восемьдесят пятого и восемьдесят шестого, которые вводятся в действие с 1 января 2017 года;
абзацев тридцать девятого, сорокового, сорок первого, сорок второго, сорок третьего, сорок четвертого, пятьдесят второго, пятьдесят третьего, пятьдесят четвертого, пятьдесят пятого, пятьдесят шестого, пятьдесят седьмого, пятьдесят восьмого, пятьдесят девятого, шестидесятого, шестьдесят первого, шестьдесят второго, шестьдесят третьего, шестьдесят четвертого, шестьдесят пятого, шестьдесят шестого, шестьдесят седьмого, шестьдесят восьмого, шестьдесят девятого, семидесятого, семьдесят первого, семьдесят второго, девяносто второго, девяносто третьего, девяносто четвертого, девяносто пятого, девяносто шестого, девяносто седьмого, девяносто восьмого, девяносто девятого и сотого, которые вводятся в действие с 1 марта 2016 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов

мынадай мазмұндағы 332-1) тармақшамен толықтырылсын:
"332-1) ашық деректерді интернет-порталында орналастыру үшін Қазақстан Республикасы халқының ашық деректерге қажеттіліктері туралы "электрондық үкімет" веб-порталында қоғамдық пікірлерді сұрау нәтижелері бойынша ақпарат иеленушілерден ашық деректерді сұрату;";
393), 394) және 395) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"393) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыру;
394) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін және олардың көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылын үйлестіру;
395) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
407) тармақша алып тасталсын;
415) және 416) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"415) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметінің қағидаларын әзірлеу;
416) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидаларын әзірлеу;".
2. Осы қаулы:
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың сегізінші, тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші және жиырма бесінші абзацтарын;
2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін он сегізінші, он тоғызыншы, отыз алтыншы, отыз жетінші, елуінші, сексен төртінші, сексен бесінші және сексен алтыншы абзацтарын;
2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін отыз тоғызыншы, қырқыншы, қырық бірінші, қырық екінші, қырық үшінші, қырық төртінші, елу екінші, елу үшінші, елу төртінші, елу бесінші, елу алтыншы, елу жетінші, елу сегізінші, елу тоғызыншы, алпысыншы, алпыс бірінші, алпыс екінші, алпыс үшінші, алпыс төртінші, алпыс бесінші, алпыс алтыншы, алпыс жетінші, алпыс сегізінші, алпыс тоғызыншы, жетпісінші, жетпіс бірінші, жетпіс екінші, тоқсан екінші, тоқсан үшінші, тоқсан төртінші, тоқсан бесінші, тоқсан алтыншы, тоқсан жетінші, тоқсан сегізінші, тоқсан тоғызыншы және жүзінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов