Об утверждении Плана мероприятий на 2016 год по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1151
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 24 августа 2009 года № 858 «О Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2016 год по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года (далее – План мероприятий).
2. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять меры по выполнению Плана мероприятий;
2) представить не позднее 20 мая и 10 ноября 2016 года информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан представить не позднее 10 июня и 10 декабря 2016 года сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан.
4. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан не позднее 10 июля 2016 года и 10 января 2017 года представить сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1151
План мероприятий на 2016 год по реализации
Концепции правовой политики Республики Казахстан
на период с 2010 до 2020 года

Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейiнгi кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2016 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1151 қаулысы
«Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейiнгi кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2009 жылғы 24 тамыздағы № 858 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейiнгi кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2016 жылға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың (келiсiм бойынша) бiрiншi басшылары:
1) Іс-шаралар жоспарын орындау жөніндегі шараларды қабылдасын;
2) 2016 жылғы 20 мамырдан және 10 қарашадан кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi 2016 жылғы 10 маусымнан және 10 желтоқсаннан кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесі 2016 жылғы 10 шілдеден және 2017 жылғы 10 қаңтардан кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1151 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2016 жылға арналған іс-шаралар жоспары

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 570.
№ п/п
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1
Проведение разъяснительной работы по следованию принципу «нулевой терпимости (толерантности)» к правонарушениям
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МВД, заинтересованные государственные органы, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2-квартал
2
Изучение состояния охраны авторских прав произведений, помещенных в сети интернет
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЮ, МВД, МИР
2-квартал
3
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования законодательства в сфере интеллектуальной собственности»
проект Закона  Республики Казахстан
МЮ
2-квартал
4
Проработка вопроса по дальнейшему внедрению и законодательному закреплению понятия «консолидированный» или «комплексный» закон, предметом регулирования которых будут правоотношения, носящие комплексный характер
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЮ
2-квартал
5
Исключена постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 570
6
Исключена постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 570
7
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления»
проект Закона Республики Казахстан
МНЭ
3-квартал
8
Исключена постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 570
9
Анализ правоприменительной практики местной полицейской службы
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МВД
4-квартал
10
Исключена постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 570
11
Анализ правоприменительной практики Гражданского процессуального кодекса
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
ВС (по согласованию)
4-квартал
12

Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 570 қаулысымен.
Р/с №
Іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Құқық бұзушылықтарға «мүлдем төзбеушілік (толерантты болмау)» қағидатын ұстану жөнінде түсіндіру жұмысын жүргізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2-тоқсан
2
Интернет желісінде орналастырылған туындылардың авторлық құқықтарын қорғаудың жай-күйін зерделеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Әділетмині, ІІМ, ИДМ
2-тоқсан
3
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік саласындағы заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Әділетмині
2-тоқсан
4
Кешенді сипаттағы құқықтық қатынастарды реттеу мәні болатын «шоғырландырылған» немесе «кешенді» заң ұғымын одан әрі енгізу және заң жүзінде бекіту жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Әділетмині
2-тоқсан
5
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 570 қаулысымен.
6
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 570 қаулысымен.
7
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Әділетмині
3-тоқсан
8
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 570 қаулысымен.
9
Жергілікті полиция қызметінің құқық қолдану практикасын талдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ІІМ
4-тоқсан
10
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 570 қаулысымен.
11
Азаматтық процестік кодекстің құқық қолдану практикасын талдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЖС (келісім бойынша)
4-тоқсан
12

Разработка и утверждение Плана мероприятий на 2017 год по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МЮ
4-квартал
13
Реализация нормативных постановлений Конституционного Совета Республики Казахстан
информация в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан
МЮ, заинтересованные государственные органы
4-квартал
14
Разработка методики проведения юридической (правовой) экспертизы проектов законов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЮ
4-квартал
15
Исключена постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 570
16
Проведение на системной основе мероприятий, направленных на пропаганду гражданственности и казахстанского патриотизма, формирование уважения к Конституции, законам и государственным символам Республики Казахстан
лекции, выступления в средствах массовой информации
МЮ, центральные и местные государственные органы
в течение года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ВС – Верховный Суд Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2017 жылға арналған іс-шаралар жоспарын әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
Әділетмині
4-тоқсан
13
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң нормативтік қаулыларын iске асыру
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесіне ақпарат
Әділетмині,
мүдделі мемлекеттік органдар
4-тоқсан
14
Заң жобаларына заңдық (құқықтық) сараптама жүргізу әдістемесін әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Әділетмині
4-тоқсан
15
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 570 қаулысымен.
16
Азаматтықты және қазақстандық патриотизмді насихаттауға, Конституцияға, Қазақстан Республикасының заңдары мен мемлекеттік рәміздеріне құрметті қалыптастыруға бағытталған іс-шараларды жүйелі негізде өткізу
дәрістер, бұқаралық ақпарат құралдарында сөз сөйлеу
Әділетмині,
орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
жыл бойы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
IIМ – Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
ЖС – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты