Об условиях кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья на 2016 год в рамках Программы развития регионов до 2020 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 70
В соответствии с пунктом 2 статьи 180 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 11 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые условия кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья на 2016 год в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
2. Министерствам финансов и национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение кредитных договоров с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы;
2) контроль за выполнением условий кредитных договоров;
3) контроль и мониторинг целевого и эффективного использования, погашения и обслуживания бюджетных кредитов.
3. Местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию об освоении кредитов в министерства национальной экономики и финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 70
Условия кредитования областных бюджетов, бюджетов городов
Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья
на 2016 год в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1. Для предоставления кредитов заемщикам устанавливаются следующие основные условия:
1) представление местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее – заемщики) решений маслихатов, предусматривающих в областных бюджетах, бюджетах городов Астаны и Алматы на 2016 год соответствующие поступления, в Министерство финансов Республики Казахстан (далее – кредитор);
2) кредиты в сумме 2845045000 (два миллиарда восемьсот сорок пять миллионов сорок пять тысяч) тенге предоставляются заемщикам сроком на 9 (девять) лет по 0,01 %-ной ставке вознаграждения на проектирование и (или) строительство жилья в рамках Программы развития регионов до 2020 года;

Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға 2016 жылға арналған кредит беру шарттары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 70 қаулысы
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 180-бабының 2-тармағына, «2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 қаулысының 11-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға 2016 жылға арналған кредит беру шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы және Ұлттық экономика министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен кредиттік шарттар жасасуды;
2) кредиттік шарттар талаптарының орындалуын бақылауды;
3) бюджеттік кредиттердің мақсатты және тиімді пайдаланылуын, өтелуін және оларға қызмет көрсетілуін бақылау мен мониторингтеуді қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика және Қаржы министрліктеріне кредиттердің игерілуі туралы ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 70 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға 2016 жылға арналған кредит беру шарттары
1. Қарыз алушыларға кредиттер беру үшін мынадай негізгі шарттар белгіленеді:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі – қарыз алушылар) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне (бұдан әрі – кредитор) 2016 жылға арналған облыстық бюджеттерде, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінде тиісті түсімдерді көздейтін мәслихаттардың шешімдерін ұсынуы;
2) қарыз алушыларға 2845045000 (екі миллиард сегіз жүз қырық бес миллион қырық бес мың) теңге сомасындағы  кредиттер Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үйді жобалау және (немесе) салу үшін 0,01 %-дық сыйақы мөлшерлемесі бойынша 9 (тоғыз) жыл мерзімге беріледі;

3) период освоения кредитов исчисляется с момента перечисления кредитов со счета кредитора и заканчивается 10 декабря 2017 года.
2. Дополнительные условия по предоставлению, погашению и обслуживанию кредита устанавливаются в кредитном договоре в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

3) кредиттерді игеру кезеңі кредитордың шотынан кредиттер аударылған кезден бастап есептеледі және 2017 жылғы 10 желтоқсанда аяқталады.
2. Кредит беру, өтеу және оған қызмет көрсету жөніндегі қосымша
шарттар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес кредиттік
шартта белгіленеді.