Об утверждении перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 149. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 632.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.08.2023 № 632 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 03.03.2021 № 119.
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 03.03.2021 № 119.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. МАСИМОВ
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2016 года № 149
Перечень финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 03.03.2021 № 119.
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 03.12.2019 № 901 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Зарубежные финансовые инструменты, в том числе инструменты, обращающиеся на зарубежных финансовых рынках:
1) государственные и агентские ценные бумаги;
2) муниципальные ценные бумаги в рамках инвестирования в государственные и агентские ценные бумаги;
3) ценные бумаги международных финансовых организаций (МФО);
4) корпоративные ценные бумаги;
5) конвертируемые ценные бумаги в рамках инвестирования в корпоративные ценные бумаги;
6) ценные бумаги под залог недвижимости (MBS) и активов (ABS);
7) акции, депозитарные расписки на акции;
8) операции РЕПО и обратного РЕПО;
9) депозиты (вклады) в иностранной валюте и золоте;
10) производные финансовые инструменты;

Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 149 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 632 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.08.2023 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 03.03.2021 № 119 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 03.03.2021 № 119 қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 18 наурыздағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 03.03.2021 № 119 қаулысымен.
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 03.12.2019 № 901 қаулысымен.
1. Шетелдік қаржы құралдары, оның ішінде шетелдік қаржы нарықтарында айналыстағы құралдар:
1) мемлекеттік және агенттік бағалы қағаздар;
2) мемлекеттік және агенттік бағалы қағаздарға инвестициялау шеңберіндегі муниципалдық бағалы қағаздар;
3) халықаралық қаржы ұйымдарының (ХҚҰ) бағалы қағаздары;
4) корпоративтік бағалы қағаздар;
5) корпоративтік бағалы қағаздарға инвестициялау шеңберінде айырбасталатын бағалы қағаздар;
6) жылжымайтын мүлік (MBS) және активтер (ABS) кепілдікке қойылған бағалы қағаздар;
7) акциялар, акцияларға депозитарлық қолхаттар;
8) РЕПО және кері РЕПО операциялары;
9) шетел валютасындағы және алтындағы депозиттер (салымдар);
10) туынды қаржы құралдары;

11) структурные продукты;
12) валюты;
13) фонды денежного рынка;
14) золото в слитках и на металлических счетах;
15) инструменты исламского финансирования.
2. Казахстанские финансовые инструменты:
1) государственные ценные бумаги Республики Казахстан;
2) операции РЕПО и обратного РЕПО;
3) долговые ценные бумаги субъектов квазигосударственного сектора, определенных подпунктом 31) пункта 1 статьи 3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
4) долговые ценные бумаги банков второго уровня Республики Казахстан, за исключением субординированных облигаций;
5) депозиты (вклады) в тенге, иностранной валюте и золоте;
6) негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные под гарантию и (или) поручительство Правительства Республики Казахстан;
7) производные финансовые инструменты;
8) золото в слитках и на металлических счетах;
9) инструменты исламского финансирования;
10) негосударственные долговые ценные бумаги, за исключением ценных бумаг квазигосударственного сектора и банков второго уровня;
11) акции, депозитарные расписки на акции;
12) ценные бумаги под залог недвижимости (MBS) и активов (ABS).

11) құрылымдық өнімдер;
12) валюталар;
13) ақша нарығы қорлары;
14) құймадағы және металл шоттардағы алтын;
15) исламдық қаржыландыру құралдары.
2. Қазақстанның қаржы құралдары:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары;
2) РЕПО және кері РЕПО операциялары;
3) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 3-бабы 1-тармағының 31) тармақшасында айқындалған борыштық бағалы қағаздары;
4) Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің реттелген облигацияларын қоспағанда, борыштық бағалы қағаздары;
5) теңгемен, шетел валютасымен және алтынмен депозиттер (салымдар);
6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кепілдігімен және (немесе) кепілгерлігімен шығарылған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар;
7) туынды қаржы құралдары;
8) құйма және металл шоттардағы алтын;
9) исламдық қаржыландыру құралдары;
10) квазимемлекеттік сектордың және екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздарын қоспағанда, мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар;
11) акциялар, акцияларға депозитарлық қолхаттар;
12) жылжымайтын мүлік (MBS) және активтер (ABS) кепілдікке қойылған бағалы қағаздар.