О реорганизации акционерного общества "Международный аэропорт Астана" и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2017 года № 214
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать акционерное общество "Международный аэропорт Астана" путем присоединения к нему акционерного общества "Авиакомпания Кокшетау".
2. Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124) следующие изменения и дополнения:
1) в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к коммунальной собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Акмолинская область":
строку, порядковый номер 68-7, исключить;
в разделе "г. Астана":
строку, порядковый номер 107-6, исключить;
в разделе "Костанайская область":
строку, порядковый номер 822-15, исключить;
в разделе "Северо-Казахстанская область";
строку, порядковый номер 979, исключить;
2) в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана":
дополнить строкой, порядковый номер 21-180, следующего содержания:
"21-180. АО "Международный аэропорт Астана";
раздел "Костанайская область":
дополнить строкой, порядковый номер 229-11, следующего содержания:
"229-11. АО "Международный аэропорт Костанай";
раздел "Северо-Казахстанская область":
дополнить строкой, порядковый номер 280-7, следующего содержания:
"280-7. АО "Международный аэропорт г. Петропавловска".
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 – 2020 годы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 588) следующее изменение:
в перечне организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 40, исключить.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

"Астана халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамын қайта ұйымдастыру және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 20 сәуірдегі № 214 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы, оған "Көкшетау авиакомпаниясы" акционерлік қоғамын қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері коммуналдық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Ақмола облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 68-7-жол алып тасталсын;
"Астана қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 107-6-жол алып тасталсын;
"Қостанай облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 822-15-жол алып тасталсын;
"Солтүстік Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 979-жол алып тасталсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен қатысу үлестерi республикалық меншiкте қалатын акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-180-жолмен толықтырылсын:
"21-180. "Астана халықаралық әуежайы" АҚ";
"Қостанай облысы" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 229-11-жолмен толықтырылсын:
"229-11. "Қостанай халықаралық әуежайы" АҚ";
"Солтүстік Қазақстан облысы" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 280-7-жолмен толықтырылсын:
"280-7. "Петропавл қ. халықаралық әуежайы" АҚ".
4. "Жекешелендірудің 2016-2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 588-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
реттік нөмірі 40-жол алып тасталсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев