Об утверждении перечня военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, в которых служебное жилище не подлежит приватизации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2018 года № 95. Утратило силу постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 156.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.02.2023 № 156.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года.
В соответствии с пунктом 4 статьи 101-2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, в которых служебное жилище не подлежит приватизации.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2018 года № 95
Перечень военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, в которых служебное жилище не подлежит приватизации
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.09.2020 № 548 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.02.2022 № 48.
Гарнизон (области, городов республиканского значения, столицы) Наименование, инвентарный номер, местонахождение военного городка Категория (закрытые, обособленные) Дислоцируемая воинская часть (подразделение)
1 2 3 4
1. Министерство обороны Республики Казахстан
1) город Нур-Султан
Акмолинский
Военный городок
№ 13, г. Нур-Султан, ст. Сороковая
Закрытый
68665
Акмолинский
Военный городок
№ 16, г. Нур-Султан
Закрытый
Национальный университет обороны имени Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы

Қызметтік тұрғынжай жекешелендіруге жатпайтын әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелердің және өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 2 наурыздағы № 95 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 156 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.02.2023 № 156 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 101-2-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қызметтік тұрғынжай жекешелендіруге жатпайтын әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелердің және өзге де жабық объектілердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 2 наурыздағы
№ 95 қаулысымен
бекітілген
Қызметтік тұрғынжай жекешелендіруге жатпайтын әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелердің және өзге де жабық объектілердің тізбесі.
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.09.2020 № 548 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.02.2022 № 48 қаулыларымен.
Гарнизон (облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана) Әскери қалашықтың атауы, мүкәммалдық нөмiрi, орналасқан жерi Санаты (жабық, оқшауланған) Орналасқан әскери бөлiм (бөлімше)
1 2 3 4
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
1) Астана қаласы
Ақмола
№ 13 әскери қалашық, Нұр-Сұлтан қаласы, Сороковая станциясы
Жабық
68665
Ақмола
№ 16 әскери қалашық, Нұр-Сұлтан қаласы
Жабық
Қазақстан Республикасының Тұңғыш
Президенті – Елбасы атындағы Ұлттық қорғаныс университеті

2) Акмолинская область
Акмолинский
Военный городок № 18, п. Арнасай
Закрытый
68665, 73805
Акмолинский
Военный городок б/н, г. Акколь
Закрытый
55209
Щучинский
Военный городок № 7, г. Щучинск
Закрытый
Кадетский корпус "А"
3) Алматинская область
Алматинский
Военный городок № 1, с. Чемолган
Обособленный
11567
Жаркентский
Военный городок № 1, г. Жаркент
Обособленный
74261
Капшагайский
Военный городок № 1, г. Капшагай
Закрытый
32363
1
2
3
4
Жетыгенский
Военный городок № 2, п. Жетыген
Закрытый
65229
Талдыкорганский
Военный городок № 1, Ескельдинский район, п. Кара-Булак
Обособленный
15603
Сарыозекский
Военный городок № 1, п. Сарыозек
Закрытый
12740
Сарыозекский
Военный городок № 4, п. Сарыозек
Закрытый
68602
Талдыкорганский
Военный городок № 3, г. Талдыкорган
Закрытый
Талдыкорганская РЭЧ, 54380
Шенгельдинский
Военный городок № 1, с. Шенгельды
Обособленный
86621
4) Восточно-Казахстанская область
Аягозский
Военный городок № 1, г. Аягоз
Обособленный
10810
Аягозский
Военный городок № 3, г. Аягоз, п. Мамырсу
Обособленный
97616
Усть-Каменогорский
Военный городок № 1, п. Жангизтобе
Обособленный
47007
Усть-Каменогорский
Военный городок № 1, п. Ново-Ахмирово
Обособленный
27943, 35835, 64471
Усть-Каменогорский
Военный городок № 2, п. Курчум
Закрытый
31767 "В"
5) Жамбылская область
Гвардейский
Военный городок № 3, пгт. Гвардейский
Закрытый
30212
Гвардейский
Военный городок № 10, пгт. Гвардейский
Закрытый
30212
Гвардейский
Военный городок № 1, пгт. Гвардейский
Обособленный

2) Ақмола облысы
Ақмола
№ 18 әскери қалашық, Арнасай кенті
Жабық
68665, 73805
Ақмола
Нөмірсіз әскери қалашық, Ақкөл қаласы
Жабық
55209
Щучинск
№ 7 әскери қалашық, Щучинск қаласы
Жабық
"А" кадет корпусы
3) Алматы облысы
Алматы
№ 1 әскери қалашық, Шамалған ауылы
Оқшауланған
11567
Жаркент
№ 1 әскери қалашық, Жаркент қаласы
Оқшауланған
74261
Қапшағай
№ 1 әскери қалашық, Қапшағай қаласы
Жабық
32363
Жетіген
№ 2 әскери қалашық, Жетіген кенті
Жабық
65229
Талдықорған
№ 1 әскери қалашық, Ескелді ауданы, Қарабұлақ кенті
Оқшауланған
15603
Сарыөзек
№ 1 әскери қалашық, Сарыөзек кенті
Жабық
12740
Сарыөзек
№ 4 әскери қалашық, Сарыөзек кенті
Жабық
68602
Талдықорған
№ 3 әскери қалашық, Талдықорған қаласы
Жабық
Талдықорған АПБ, 54380
Шеңгелді
№ 1 әскери қалашық, Шеңгелді ауылы
Оқшауланған
86621
4) Шығыс Қазақстан облысы
Аягөз
№ 1 әскери қалашық, Аягөз қаласы
Оқшауланған
10810
Аягөз
№ 3 әскери қалашық, Аягөз қаласы, Мамырсу кенті
Оқшауланған
97616
Өскемен
№ 1 әскери қалашық, Жаңғызтөбе кенті
Оқшауланған
47007
Өскемен
№ 1 әскери қалашық, Жаңа-Ахмер кенті
Оқшауланған
27943, 35835, 64471
Өскемен
№ 2 әскери қалашық, Күршім кенті
Жабық
31767 "В"
5) Жамбыл облысы
Гвардейск
№ 3 әскери қалашық, Гвардейск қала үлгісіндегі кенті
Жабық
30212
Гвардейск
№ 10 әскери қалашық, Гвардейск қала үлгісіндегі кенті
Жабық
30212
Гвардейск
№ 1 әскери қалашық, Гвардейск қала үлгісіндегі кенті
Оқшауланған

31512
Таразский
Военный городок № 1, с. Б. Момышулы
Закрытый
91678
Луговской
Военный городок № 1, с. Кулан, ст. Луговая
Обособленный
42062
Луговской
Военный городок № 1, с. Мерке
Закрытый
11971
Таразский
Военный городок № 2, с. Жибек Жолы
Обособленный
28349
Таразский
Военный городок № 3, с. Акжар
Закрытый
40336
1
2
3
4
Таразский
Военный городок № 8, с. Айша биби
Обособленный
10216
6) Карагандинская область
Карагандинский
Военный городок № 1, п. Спасск
Обособленный

31512
Тараз
№ 1 әскери қалашық, Б. Момышұлы ауылы
Жабық
91678
Луговой
№ 1 әскери қалашық, Құлан ауылы, Луговая станциясы
Оқшауланған
42062
Луговой
№ 1 әскери қалашық, Меркі ауылы
Жабық
11971
Тараз
№ 2 әскери қалашық, Жібек жолы ауылы
Оқшауланған
28349
Тараз
№ 3 әскери қалашық, Ақжар ауылы
Жабық
40336
Тараз
№ 8 әскери қалашық, Айша бибі ауылы
Оқшауланған
10216
6) Қарағанды облысы
Қарағанды
№ 1 әскери қалашық, Спасск кенті
Оқшауланған

36352
Карагандинский
Военный городок № 2, п. Актас
Закрытый
22750
Балхашский
Военный городок № 3, п. Орта-Дересин
Закрытый
26441
Приозерский
Военный городок № 6, г. Приозерск
Закрытый
44841
Приозерский
Военный городок № 7, г. Приозерск
Закрытый
44841
7) Мангистауская область
Актауский
Военный городок № 4, г. Актау
Обособленный
25744, 51809
Актауский
Военный городок № 3, п. Форт-Шевченко
Закрытый
51809
Актауский
Военный городок № 11, п. Бейнеу
Обособленный
99116
8) Туркестанская область
Арысский
Военный городок № 2, г. Арысь
Обособленный
44859
Шымкентский
Военный городок № 7, Сарыагашский район, п. Жибек Жолы
Обособленный
32039
9) город Шымкент
Шымкентский
Военный городок № 11, г. Шымкент
Закрытый
35748
Все военные городки подразделений Сил воздушной обороны, имеющие свой жилой фонд и расположенные вне населенных пунктов
Обособленный
Все военные городки узла связи и воинских складов, имеющие свой жилой фонд и расположенные вне населенных пунктов
Обособленный
2. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
Алматинская область
Военный городок,
Илийский район,
с. Караой
Закрытый
Пограничная академия
1) Пограничная служба
подведомственные организаций Пограничной службы
город Алматы
Военный городок,
Жетысуский район,
мкр. Кокмайса
Закрытый
Управление ремонта техники и вооружения
Алматинская область
Военный городок,
Илийский район,
с. Караой
Закрытый
Управление служебной кинологии
территориальные подразделения Пограничной службы
Департамент Пограничной службы по Алматинской области
Алматинская область
Военный городок,
Панфиловский район,
г. Жаркент
Закрытый
структурное подразделение
Алматинская область
Военный городок,
Панфиловский район,
с. Пиджим
Закрытый
структурное подразделение
Алматинская область
Военный городок,
Уйгурский район,
с. Чунджа
Закрытый
структурное подразделение
Алматинская область
Военный городок,
Алакольский район,
г. Ушарал
Закрытый
структурное подразделение
Департамент Пограничной службы по Атырауской области
Атырауская область
Военный городок,
г. Атырау
Закрытый
Департамент
Департамент Пограничной службы по Восточно-Казахстанской области
Восточно-Казахстанская область
Военный городок,
Курчумский район,
с. Курчум
Закрытый
структурное подразделение
Восточно-Казахстанская область
Военный городок,
Зайсанский район,
г. Зайсан
Закрытый
структурное подразделение
Восточно-Казахстанская область
Военный городок,
Урджарский район,
с. Маканчи
Закрытый
структурное подразделение
Восточно-Казахстанская область
Военный городок,
Жарминский район,
с. Жангизтобе
Закрытый
структурное подразделение
Департамент Пограничной службы по Жамбылской области
Жамбылская область
Военный городок,
Кордайский район,
с. Кордай
Закрытый
структурное подразделение
Жамбылская область
Военный городок,
Меркенский район,
с. Сарымолдаев
Закрытый
структурное подразделение
Департамент Пограничной службы по Мангистауской области
Мангистауская область
Военный городок,
г. Актау
Закрытый
структурное подразделение
Мангистауская область
Военный городок,
Бейнеуский район,
с. Бейнеу
Закрытый
структурное подразделение
Мангистауская область
Военный городок,
Тупкараганский район,
с. Баутино
Закрытый
структурное подразделение
Департамент Пограничной службы по Туркестанской области
Туркестанская область
Военный городок,
Сарыагашский район,
г. Сарыагаш
Закрытый
структурное подразделение
Туркестанская область
Военный городок,
Мактааральский район,
п. Мырзакент
Закрытый
структурное подразделение
Туркестанская область
Военный городок,
Толебийский район,
г. Ленгер,
мкр. Шанырак
Закрытый
структурное подразделение
Все пограничные отделы (отделения) Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Закрытый

36352
Қарағанды
№ 2 әскери қалашық, Ақтас кенті
Жабық
22750
Балқаш
№ 3 әскери қалашық, Орта Дересін кенті
Жабық
26441
Приозерск
№ 6 әскери қалашық, Приозерск қаласы
Жабық
44841
Приозерск
№ 7 әскери қалашық, Приозерск қаласы
Жабық
44841
7) Маңғыстау облысы
Ақтау
№ 4 әскери қалашық, Ақтау қаласы
Оқшауланған
25744, 51809
Ақтау
№ 3 әскери қалашық, Форт-Шевченко кенті
Жабық
51809
Ақтау
№ 11 әскери қалашық, Бейнеу кенті
Жабық
99116
8) Түркістан облысы
Арыс
№ 2 әскери қалашық, Арыс қаласы
Оқшауланған
44859
Шымкент
№ 7 әскери қалашық, Сарыағаш ауданы, Жібек Жолы кенті
Оқшауланған
32039
9) Шымкент қаласы
Шымкент
№ 11 әскери қалашық, Шымкент қаласы
жабық
35748
Әуе қорғанысы күштерi бөлiмшелерiнiң өз тұрғын үй қоры бар және елдi мекендерден тыс орналасқан барлық әскери қалашықтары
Оқшауланған
Байланыс тораптары мен әскери қоймалардың өз тұрғын үй қоры бар және елдi мекендерден тыс орналасқан барлық әскери қалашықтары
Оқшауланған
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Алматы облысы
Әскери қалашық, Іле ауданы, Қараой ауылы
Жабық
Шекара академиясы
1) Шекара қызметі
Шекара қызметінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдары
Алматы қаласы
Әскери қалашық, Жетісу ауданы, Көкмайса ықшам ауданы
Жабық
Техниканы және қару-жарақты жөндеу басқармасы
Алматы облысы
Әскери қалашық, Іле ауданы, Қараой ауылы
Жабық
Қызметтік кинология басқармасы
Шекара қызметінің аумақтық органдары
Шекара қызметінің Алматы облысы бойынша департаменті
Алматы облысы
Әскери қалашық, Панфилов ауданы, Жаркент қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Алматы облысы
Әскери қалашық, Панфилов ауданы, Пенжім ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Алматы облысы
Әскери қалашық, Ұйғыр ауданы, Шонжы ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Алматы облысы
Әскери қалашық, Алакөл ауданы, Үшарал қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Шекара қызметінің Атырау облысы бойынша департаменті
Атырау қаласы
Әскери қалашық, Атырау қаласы
Жабық
Департамент
Шекара қызметінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті
Шығыс Қазақстан облысы
Әскери қалашық, Күршім ауданы, Күршім ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Шығыс Қазақстан облысы
Әскери қалашық, Зайсан ауданы, Зайсан қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Шығыс Қазақстан облысы
Әскери қалашық, Үржар ауданы, Мақаншы ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Шығыс Қазақстан облысы
Әскери қалашық, Жарма ауданы, Жаңғызтөбе ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Шекара қызметінің Жамбыл облысы бойынша департаменті
Жамбыл облысы
Әскери қалашық, Қордай ауданы, Қордай ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Жамбыл облысы
Әскери қалашық, Меркі ауданы, Сарымолдаев ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Шекара қызметінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті
Маңғыстау облысы
Әскери қалашық, Ақтау қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Маңғыстау облысы
Әскери қалашық, Бейнеу ауданы, Бейнеу ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Маңғыстау облысы
Әскери қалашық, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Шекара қызметінің Түркістан облысы бойынша департаменті
Түркістан облысы
Әскери қалашық, Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Түркістан облысы
Әскери қалашық, Мақтаарал ауданы, Мырзакент кенті
Жабық
құрылымдық бөлімше
Түркістан облысы
Әскери қалашық,
Төлеби ауданы,
Леңгір қаласы,
Шаңырақ ықшам ауданы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің барлық шекара бөлімдері (бөлімшелері)
Жабық

2) Авиационная служба
Алматинская область
Военный городок,
Илийский район,
пгт. Боралдай
Закрытый
Авиационное управление
Алматинская область
Военный городок,
Алакольский район,
г. Ушарал
Закрытый
структурное подразделение
Примечание.
Под военным городком понимается комплекс зданий и сооружений, расположенных на одном земельном участке и имеющих определенное целевое назначение для размещения сотрудников, военнослужащих и работников органов национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан
подраздел 1) Региональное командование "Оңтүстік"
Военный городок
№ Б/Н, г. Алматы, Бостандыкский район
Закрытый
5571
Военный городок
№ Б/Н, г. Алматы, Ауезовский район
Закрытый
7552
Военный городок
№ Б/Н, Алматинская область, Жамбылский район, с. Узунагач
Закрытый
28237
2) Региональное командование "Орталық"
Военный городок
№ Б/Н, Акмолинская область, г. Кокшетау
Закрытый
5510
Военный городок
№ Б/Н, Карагандинская область, г. Караганда, Октябрьский район
Закрытый
52859
3) Региональное командование "Шығыс"
Военный городок
№ Б/Н, Павлодарская область, г. Павлодар
Закрытый
5512
4) Региональное командование "Батыс"
Военный городок
№ Б/Н, Западно-Казахстанская область, г. Уральск
Закрытый
5517
Военный городок
№ Б/Н, Мангистауская область, г. Жанаозен
Закрытый
5548
Военный городок
№ Б/Н, Мангистауская область, г. Актау
Закрытый
3502
5) Воинские части центрального подчинения Национальной гвардии Республики Казахстан
Военный городок
№ Б/Н, г. Нур-Султан, Есильский район, микрорайон Үркер
Закрытый
5573
Военный городок
№ Б/Н, Алматинская область, Енбекшиказахский район, п. Каракемер
Обособленный
6654
Военный городок
№ Б/Н, Алматинская область, Илийский район, п. Заречный
Обособленный
5574
Военный городок б/н, Северо-Казахстанская область, г. Петропавловск
Закрытый
Академия Национальной гвардии

2) Авиация қызметі
Алматы облысы
Әскери қалашық,
Іле ауданы,
Боралдай қала түріндегі кенті
Жабық
Авиация басқармасы
Алматы облысы
Әскери қалашық,
Алакөл ауданы,
Үшарал қаласы
Жабық
құрылымдық бөлімше
Ескертпе.
Әскери қалашық деп бір жер учаскесінде орналасқан және Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлерін, әскери қызметшілері мен жұмыскерлерін орналастыру үшін белгілі бір нысаналы мақсатқа ие ғимараттар мен құрылыстар кешені түсініледі.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы
1) "Оңтүстік" өңірлік қолбасшылығы" кіші бөлімі
Нөмірсіз әскери қалашық, Алматы қаласы, Бостандық ауданы
жабық
5571
Нөмірсіз әскери қалашық, Алматы қаласы, Әуезов ауданы
жабық
7552
Нөмірсіз әскери қалашық, Алматы облысы, Жамбыл ауданы Ұзынағаш ауылы
жабық
28237
2) "Орталық" өңірлік қолбасшылығы
Нөмірсіз әскери қалашық, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы
жабық
5510
Нөмірсіз әскери қалашық, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Октябрь ауданы
жабық
52859
3) "Шығыс" өңірлік қолбасшылығы
Нөмірсіз әскери қалашық, Павлодар облысы, Павлодар қаласы
жабық
5512
4) "Батыс" өңірлік қолбасшылығы
Нөмірсіз әскери қалашық, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы
жабық
5517
Нөмірсіз әскери қалашық, Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы
жабық
5548
Нөмірсіз әскери қалашық, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы
жабық
3502
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының орталық бағыныстағы әскери бөлімдері
Нөмірсіз әскери қалашық, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Үркер шағын ауданы
жабық
5573
Нөмірсіз әскери қалашық, Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы, Қаракемер кенті
оқшауланған
6654
Нөмірсіз әскери қалашық, Алматы облысы, Іле ауданы, Заречный кенті
оқшауланған
5574
Нөмірсіз әскери қалашық, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы
жабық
Ұлттық ұлан академиясы