Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 171.
В соответствии с пунктом 2 статьи 76 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2023 № 631 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые ставки таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2011 года № 24 "Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых таможенными органами" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 14, ст. 171);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 56 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2011 года № 24 "Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых таможенными органами" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 5, ст. 34).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 апреля 2018 года № 171
Ставки таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов
Сноска. Ставки таможенных сборов - в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2023 № 631 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование таможенного платежа
Ставка в МРП (месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете и действующий на 1 января соответствующего финансового года)
1
2
Таможенный сбор за таможенное декларирование товаров:
с использованием декларации на товары;
6 МРП
с использованием транзитной декларации;
6 МРП
с использованием заявления в качестве декларации на товары;
0 МРП
с использованием перечня в качестве декларации на товары;
0 МРП
с использованием декларации на товары для экспресс-грузов;
0 МРП
перемещаемых в международных почтовых отправлениях
0 МРП
Таможенный сбор за таможенное сопровождение
1 МРП на расстояние до 50 километров,
2 МРП на расстояние от 50 до 100 километров,
3 МРП на расстояние от 100 до 200 километров,
13 МРП на расстояние от 200 до 400 километров,
22 МРП на расстояние от 400 до 600 километров,

Мемлекеттік кірістер органдары өндіріп алатын кедендік алымдардың мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 сәуірдегі № 171 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 76-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.08.2023 № 631 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік кірістер органдары өндіріп алатын кедендік алымдардың мөлшерлемелері бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Кеден органдары алатын кедендік алымдардың ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 қаңтардағы № 24 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 14, 171-құжат);
2) "Кеден органдары алатын кедендік алымдардың ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 қаңтардағы № 24 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 56 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 5, 34-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 5 сәуірдегі
№ 171 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік кірістер органдары өндіріп алатын кедендік алымдардың мөлшерлемелері
Ескерту. Мөлшерлемелер жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.08.2023 № 631 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кедендік төлемнің атауы
АЕК-дегі (республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіш) мөлшерлемелер
1
2
Тауарларды кедендік декларациялау үшін кедендік алым:
тауарларға арналған декларацияны пайдаланумен;
6 АЕК
транзиттік декларацияны пайдаланумен;
6 АЕК
тауарларға арналған декларация ретінде мәлімдемені пайдаланумен;
0 АЕК
тауарларға арналған декларация ретінде тізбені пайдаланумен;
0 АЕК
экспресс-жүктер үшін тауарларға арналған декларацияны пайдаланумен;
0 АЕК
халықаралық пошта жөнелтілімдерімен өткізілетін
0 АЕК
Кедендік алып жүру үшін кедендік алым
50 километрге дейінгі қашықтыққа 1 АЕК,
50-ден 100 километрге дейінгі қашықтыққа 2 АЕК,
100-ден 200 километрге дейінгі қашықтыққа 3 АЕК,
200-ден 400 километрге дейінгі қашықтыққа 13 АЕК,
400-ден 600 километрге дейінгі қашықтыққа 22 АЕК,

34 МРП на расстояние от 600 до 800 километров,
35 МРП на расстояние от 800 до 1000 километров,
58 МРП на расстояние от 1000 до 1500 километров,
79 МРП на расстояние от 1500 до 2000 километров,
93 МРП на расстояние от 2000 до 2500 километров
Таможенный сбор за принятие предварительного решения
9 МРП

600-ден 800 километрге дейінгі қашықтыққа 34 АЕК,
800-ден 1000 километрге дейінгі қашықтыққа 35 АЕК,
1000-нан 1500 километрге дейінгі қашықтыққа 58 АЕК,
1500-ден 2000 километрге дейінгі қашықтыққа 79 АЕК,
2000-нан 2500 километрге дейінгі қашықтыққа 93 АЕК
Алдын ала шешім қабылдау үшін кедендік алым
9 АЕК