Об утверждении Плана мероприятий по поддержке этнических казахов за рубежом на 2018 - 2022 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 280
В целях реализации поручений Президента Республики Казахстан, данных на V Всемирном курултае казахов, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по поддержке этнических казахов за рубежом на 2018 - 2022 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также иным организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) один раз в год, не позднее 15 января, следующего за отчетным годом, представлять информацию в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан о ходе реализации Плана.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан не позднее 15 февраля, следующего за отчетным годом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации мероприятий Плана.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 мая 2018 года №280

Шетелдегі этникалық қазақтарды қолдау жөніндегі 2018 - 2022 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 280 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентінің Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайында берген тапсырмасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шетелдегі этникалық қазақтарды қолдау жөніндегі 2018 - 2022 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ езге де ұйымдар (келісім бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі 15-қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың 15-ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жоспардың іс-шараларының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018жылғы 18 мамырдаға
№ 280 қаулысымен
бекітілген

ежегодно, 2019-2021 годы
2019 год-47137 тыс. тенге*;
2020 год-219223 тыс. тенге*;
2021 год-407982 тыс. тенге*.
РБ
2
Обеспечение казахских школ и казахских культурных центров за рубежом учебниками и учебно-методическими пособиями гуманитарного направления
учебники и учебнометодические пособия
МОН, МКС, МИД, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетных программ 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования" и 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", 2018-2020 годы - по 9600 тыс. тенге;
2021 год-9600 тыс. тенге*;
2022 год - 9600 тыс. тенге*.
РБ
3
Обеспечение казахских культурных центров за рубежом литературой гуманитарного направления по запросу
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКС, МИД, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана"
РБ
4
Разработка и выпуск учебно-методических пособий для зарубежных этнических казахов, а также их размещение на интернет-ресурсах
Учебно-методические пособия
МКС, МИД, ВАК (по согласованию)
декабрь, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", 2018-2020 годы - по 6400 тыс. тенге;
2021 год - 6400 тыс. тенге*;
2022 год - 6400 тыс. тенге*.
РБ
5
Принятие мер по законодательному обеспечению привлечения детей казахской диаспоры за рубежом в образовательные и познавательные лагеря в Казахстане во время каникул
информация в МКС
МОН, МИД, МКС, ВАК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ноябрь, 2019-2021 годы
не требуется
6
Обеспечение квотами представителей казахской диаспоры за рубежом для получения высшего образования в Республике Казахстан
квота для представителей казахской диаспоры за рубежом
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
в пределах предусмотренного объема государственного образовательного заказа по подготовке кадров с высшим образованием
РБ
7
В целях сохранения культурных, литературных и духовных ценностей казахского народа ознакомление этнических казахов, проживающих за рубежом, с достопримечательностями Казахстана, с проектами многофункциональной виртуальной карты "Сакральная география Казахстана общенационального значения", онлайн-энциклопедией "Абай әлемі", мультимедийным проектом "Qazaqstan 3D", мобильными приложениями "Жеті қазына" через посольство Республики Казахстан
план
МИД, ВАК (по согласованию), КФ ФРГЯ (по согласованию), НАО "Фонд Отандастар" (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
не требуется

2019-2021 жылдар, жыл сайын
2019 жыл - 47137 мың теңге*;
2020 жыл - 219223 мың теңге*;
2021 жыл - 407982 мың теңге*.
РБ
2
Шетелдегі қазақ мектептерін және қазақ мәдени орталықтарын гуманитарлық бағыттағы оқулықтармен және оқу-әдістемелік құралдармен қамтамасыз ету
оқулықтар және оқу-әдістемелік құралдар
БҒМ, МСМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
099 "Мектепте сапалы білім беруге қол жетімділікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы және 021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде 2018-2020 жылдары - 9600 мың теңгеден;
2021 жылы - 9600 мың теңге*;
2022 жылы - 9600 мың теңге*.
РБ
3
Шетелдегі қазақ мәдени орталықтарының сұраныстарына қарай гуманитарлық бағыттағы әдебиеттермен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің
Әкімшілігіне есеп
МСМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарлама шеңберінде
РБ
4
Шетелдегі этникалық қазақтарға арналған оқу-әдістемелік құралдарды әзірлеу және шығару, сондай-ақ оны интернет-ресурстарға орналастыру
оқу-әдістемелік құралдар
МСМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде 2018-2020 жылдары — 6400 мың теңгеден;
2021 жылы - 6400 мың теңге*;
2022 жылы - 6400 мың теңге*.
5
Шетелдегі қазақ диаспорасының балаларын демалыс уақыттарында Қазақстандағы білім беру және танымдық бағыттағы лагерьлерге тартуды заңнамалық қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, СІМ, МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша), облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2019-2021 жылдар қараша
талап етілмейді
6
Шетелдегі қазақ диаспорасы өкілдерін Қазақстан Республикасында жоғары білім алу үшін квотамен қамтамасыз ету
шет елдегі қазақ диаспорасына арналған квота
БҒМ, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
жоғары білімі бар кадрларды даярлау бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы көлемінде көзделген шегінде
РБ
7
Қазақ халқының мәдени, әдеби және рухани құндылықтарын сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының елшілігі арқылы шетелде тұратын этникалық қазақтарды Қазақстанның көрнекі жерлерімен, "Жалпыұлттық маңызы бар Қазақстанның қасиетті жерлерінің географиясы" көп функционалды виртуалды картасымен, "Абай әлемі" онлайн- энциклопедиясымен, "Qazaqstan3D" мультимедиялық жобасымен, "Жеті қазына" мобильді қосымшалар жобаларымен таныстыру
жоспар
СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша) МТДҚКҚ (келісім бойынша), "Отандастар қоры" КЕАҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
талап етілмейді

2. Создание условий для культурно-гуманитарных связей с казахской диаспорой, проживающей за рубежом
8
Проработка вопроса о создании казахских культурных центров за рубежом
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКС, МИД
декабрь 2019 года
не требуется
9
Обеспечение казахских культурных центров и объединений за рубежом казахской национальной одеждой, национальными музыкальными инструментами, национальными изделиями
план
ВАК (по согласованию), НАО "Фонд Отандастар" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2018-2022 годы
за счет благотворительности и спонсорских средств
10
Приглашение представителей казахской диаспоры за рубежом на мероприятия (фестивали, вечера поэзии, конкурсы поэтов, дни казахского кино), проводимые в рамках культурного сотрудничества с зарубежными странами
фестивали, вечера поэзии, конкурсы поэтов, дни казахского кино
МКС, МИД, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
не требуется
11
Проведение малого курылтая казахов по вопросам взаимодействия с казахской диаспорой, проживающей за рубежом
малый курултай
МКС, МИД, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", 2018-2020 годы - по 8987 тыс. тенге;
2021 год-8987 тыс. тенге*;
2022 год - 8987 тыс. тенге*.
РБ
12
Проведение международного фестиваля искусств с участием соотечественников, проживающих за рубежом
Международный фестиваль искусств
МКС, МИД, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
2018 год-12947 тыс. тенге;
2019 год-12947 тыс. тенге*;
2020 год-12947 тыс. тенге*;
2021 год-12947 тыс. тенге*;
2022 год -12947 тыс. тенге*.
РБ
13
Проведение мероприятий в целях ознакомления этнических казахов, проживающих за рубежом, с сакральными местами Казахстана: посещение сакральных мест; семинар-тренинг на тему сохранение духовных ценностей казахов и традиций; презентация онлайн-курсов по обучению казахскому языку
посещение сакральных мест, семинары- тренинги, презентации
МКС, МИД, ВАК (по согласованию), КФ ФРГЯ (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
2018 год-7143 тыс. тенге;
2019 год-7143 тыс. тенге*;
2020 год-7143 тыс. тенге*;
2021 год-7143 тыс. тенге*;
2022 год-7143 тыс. тенге*.
РБ
14
Разработка и выпуск информационно-справочных материалов в целях ознакомления с сакральными местами Казахстана
Информационно-справочные материалы
МКС
ежегодно, 2018-2022 годы
программы 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", 2018-2020 годы- по 11420 тыс. тенге;

2. Шет елдерде тұратын қазақ диаспорасымен мәдени-гуманитарлық байланыстарды ұстау үшін жағдай жасау
8
Шетелде қазақ мәдени орталықтарын құру жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
МСМ, СІМ
2019 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
9
Шетелдегі қазақ мәдени орталықтары мен бірлестіктерін қазақтың ұлттық киімдерімен, ұлттық музыка аспаптарымен, ұлттық бұйымдарымен қамтамасыз ету
жоспар
ДҚҚ (келісім бойынша), "Отандастар қоры" КЕАҚ (келісім бойынша), облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2018-2022 жылдар, жыл сайын
қайырымдылық және демеушілік қаражаттары есебінен
10
Шетелдегі қазақ диаспорасы өкілдерін шет елдерімен мәдени ынтымақтастық шеңберінде өткізілетін іс-шараларға (фестивальдар, поэзия кештері, ақындар сайыстары, қазақ киносы күндері) шақыру
фестивальдар, поэзия кештері, ақындар сайыстары, қазақ киносы күндері
МСМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
талап етілмейді
11
Шетелде тұратын қазақ диаспорасымен өзара іс-қимыл мәселелері бойынша қазақтардың кіші құрылтайын өткізу
кіші құрылтай
МСМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде 2018-2020 жылдары - 8987 мың теңгеден;
2021 жылы - 8987 мың теңге*;
2022 жылы - 8 987 мың теңге*.
РБ
12
Шетелде тұратын отандастардың қатысуымен халықаралық өнер фестивалін өткізу
халықаралық; өнер фестивалі
МСМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
2018 жылы -
12947,0 мың теңге;
2019 жылы -
12947,0 мың теңге*;
2020 жылы -
12947,0 мың теңге*;
2021 жылы -
12947,0 мың теңге*;
2022 жылы -
12947,0 мың теңге*.
РБ
13
Шетелде тұратын этникалық қазақтарды Қазақстанның қасиетті жерлерімен таныстыру мақсатында іс-шаралар өткізу: қасиетті жерлерге бару; қазақтың рухани құндылықтарын және дәстүрлерін сақтау тақырыбындағы семинар- тренинг; қазақ тілін оқыту бойынша онлайн-курстарының презентациясы
қасиетті жерлерге бару, семинар- тренингтер, презентация
МСМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша), МТДҚКҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
2018 жылы -
7143,0 мың теңге;
2019 жылы -
7143,0 мың теңге*;
2020 жылы - 7143 ,0 мың теңге*;
2021 жылы -
мың теңге*;
2022 жылы - 7143,0 мың теңге*.
РБ
14
Қазақстанның қасиетті жерлерімен таныстыру мақсатында ақпараттық- анықтамалық материалдарды әзірлеу және шығару
ақпараттық-анықтамалық материалдар
МСМ
2018-2022 жылдар, жыл сайын
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде 2018-2020 жылдары -11420 мың теңгеден;

2021 год-11420 тыс. тенге*;
2022 год-11420 тыс. тенге*.
РБ
15
Проведение социологических исследований по вопросам соотечественников, проживающих за рубежом
отчет о результатах социологических исследований
МКС, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 001 "Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности", 2018-2020 годы- по 1980 тыс. тенге;
2021 год-1980 тыс. тенге*;
2022 год-1980 тыс. тенге*.
РБ
3. Информационно-координационное обеспечение связи с казахской диаспорой, проживающей за рубежом
16
Создание цикла фильмов "Алыстағы ағайын" об известных казахах за рубежом
цикл фильмов
МКС, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
2018 год - 58654 тыс. тенге;
2019 год - 58 654 тыс. тенге*;
2020 год - 58654 тыс. тенге*;
2021 год - 58654 тыс. тенге*;
2022 год-58654 тыс. тенге*.
РБ
17
Создание и организация показа серии роликов об истории, культуре и традициях казахского народа
серия роликов
МИК, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
РБ
18
Организация показа государственных телеканалов на территории сопредельных стран, преимущественно в местах тесного расположения казахской диаспоры
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МИК, МИД, ВАК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
РБ
19
Организация освещения жизни и деятельности казахов за рубежом, а также казахов, переехавших в Казахстан в рамках действующих программ, на телеканале "Казахстан", открытие специальной рубрики в газетах "Егемен Қазақстан", "Казахстанская правда"
телепрограмма, рубрика
МИК
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
РБ
20
Обеспечение публикаций в казахстанских средствах массовой информации, содержащих сведения о казахской диаспоре в зарубежных странах
статья, аналитические материалы
МИК, МИД, ВАК (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
РБ
21
Организация съемок документального сериала "Қиырдағы қазақтар"
Документальный фильм
МИК, АО "Казконтент" (по согласованию)
2018 год
за счет благотворительности и спонсорских средств
22
Выпуск и издание международного общественно- политического, литературнохудожественного альманаха "Туған тіл" лля казахской диаспоры за рубежом
Международный общественно-политический, литературно-художественный альманах "Туған тіл"
МКС, ВАК (по согласованию)
ежеквартально, 2018-2022 годы

2021 жылы - 11420 мың теңге*;
2022 жылы - 11420 мың теңге*.
РБ
15
Шетелде тұратын отандастардың мәселелері бойынша әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу
әлеумет-танушылық зерттеу нәтижелері туралы есеп
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
001 "Мәдениет,
спорт және
туристік қызмет
саласындағы
мемлекеттік
саясатты
қалыптастыру"
бюджеттік
бағдарламасы
шеңберінде
2018-2020
жылдары - 1980
мың теңгеден;
2021 жылы - 1980 мың теңге*;
2022 жылы - 1980 мың теңге*.
РБ
3. Шетелде тұратын қазақ диаспорасымен байланысты ақпараттық-үйлестіруді қамтамасыз ету
16
Шетелдегі танымал қазақтар туралы "Алыстағы ағайын" фильмдерінің циклін шығару
Фильмдер циклі
МСМ ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
2018 жылы -
58654,0 мың теңге;
2019 жылы -
58654,0 мың теңге*;
2020 жылы -
58654,0 мың теңге*;
2021 жылы -
58654,0 мың теңге*;
2022 жылы -
58654,0 мың теңге*.
РБ
17
Қазақ халқының тарихы, мәдениеті және дәстүрлері туралы роликтер сериясын жасау және оларды көрсетуді ұйымдастыру
Роликтер сериясы
АКМ ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
003 "Мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасының лиммиті аясында
РБ
18
Шекаралас елдердің аумағында, қазақ диаспорасы тығыз орналасқан жерлерде басымдықпен мемлекеттік телеарналарды көрсетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
АКМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша), облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2018-2022 жылдар, жыл сайын
003 "Мемлекеттік
Ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасының шеңберінде
РБ
19
"Қазақстан" телеарнасында қолданыстағы бағдарламалар шеңберінде шетелдегі қазақтардың, сондай-ақ Қазақстанға көшіп келген қазақтардың қызметі мен өмірін жариялауды ұйымдастыру, "Егемен Қазақстан", "Казахстанская правда" газеттерінде арнайы айдар ашу
Теле- бағдарлама, айдар
АКМ
2018-2022 жылдар, жыл сайын
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасының шеңберінде
РБ
20
Шетелдегі қазақ диаспорасы туралы мәліметтен тұратын жарияланымдарды қазақстандық бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету
мақалалар, талдамалық материалдар
АКМ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасының шеңберінде
РБ
21
"Қиырдағы қазақтар" деректі сериалын түсіруді ұйымдастыру
деректі фильм
АКМ, "Казконтент" АҚ (келісім бойынша)
2018 жыл
қайырымдылық және демеушілік, қаражаттары есебінен
22
Шетелдегі қазақ диаспорасына арналған "Туған тіл" халықаралық қоғамдық-саяси, әдеби-көркем альманахын әзірлеу және шығару
"Туған тіл" халықаралық қоғамдық-саяси, әдеби-көркем альманахы
МСМ,ДҚҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, таксон сайын

в рамках бюджетной программы 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", 2018-2020 годы - по 5738 тыс. тенге;
2021 год-5738 тыс. тенге*;
2022 год-5738
РБ
23
Привлечение этнических казахов за рубежом в телепроект по развитию государственного языка
телепроект
МКС
ежегодно, 2018-2022 годы|
в рамках бюджетной программы 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", 2018-2020 годы - по 104936 тыс. тенге;
2021 год - 104936 тыс. тенге*;
2022 год - 104936 тыс. тенге*.
РБ
4. Активизация работы ВАК для поддержки казахской диаспоры за рубежом и вернувшихся на родину казахов
24
Рассмотрение механизмов по созданию условий для развития бизнеса на территории Казахстана для казахов, проживающих за рубежом
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МНЭ (свод), МИД, МТСЗН, МСХ, МВД, ВАК (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
не требуется
25
Оказание содействия в создании филиалов ВАК, особенно в городах республиканского и областного значения
филиалы ВАК в регионах
ВАК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2018-2019 годы
не требуется
26
Поощрение физических и юридических лиц за вклад в работу по поддержке казахской диаспоры за рубежом
план
ВАК (по согласованию), НАО "Фонд Отандастар" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
за счет благотворительности и спонсорских средств
27
Обеспечение функционирования интернет-ресурсов ВАК и НАО "Фонд Отандастар"
создание и сопровождение интернет-ресурсов
ВАК (по согласованию), НАО "Фонд Отандастар" (по согласованию)
ежегодно, 2018-2022 годы
за счет благотворительности и спонсорских средств
28
Рассмотрение механизма работы и источников финансирования НАО "Фонд Отандастар". а также возможности внесения вклада в него казахстанских бизнесменов
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
ВАК (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), НАО "Фонд Отандастар" (по согласованию), акиматы областей- городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2018-2022 годы
не требуется
29
Координация и регулирование работ по прохождению в члены ВАК в целях модернизации ее работы
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
ВАК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2018-2022 годы
не требуется
Примечание:
*- Объем финансирования Плана мероприятий будет уточняться при формировании и уточнении республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур:
МИК                   - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МСХ                   - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН                   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН             - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МКС                   - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МИД                   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МНЭ                   - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД                   - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
НПП "Атамекен"       - Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
АО "Казконтент"       - акционерное общество "Казконтент"
ВАК                   - Всемирная ассоциация казахов
КФ ФРГЯ             - корпоративный фонд "Фонд развития государственного языка"
НАО "Фонд             - некоммерческое акционерное общество "Фонд Отандастар"
Отандастар"
РБ                   - республиканский бюджет

021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасының аясында 2018-2020 жылдары - 5738 мың теңгеден;
2021 жылы - 5738 мың теңге*;
2022 жылы – 5738
мың теңге*.
РБ
23
Шетелдегі этникалық қазақтарды мемлекеттік тілді дамыту теле жобасына тарту
тележоба
МСМ
2018-2022 жылдар, жыл сайын
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасының шеңберінде 2018-2020 жылдары - 104936 мың теңгеден;
2021 жылы - 104936 мың теңге*;
2022 жылы - 104936 мың теңге*.
РБ
4. Шетелдегі және отанына көшіп келген қазақ диаспорасына қолдау көрсету үшін ДҚҚ жұмысын жандандыру
24
Шетелдерде тұратын қазақтар үшін Қазақстан аумағында бизнесті дамыту үшін жағдай жасау тетіктерін қарау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
ҰЭМ (жинақтау), СІМ, Еңбекмині, АШМ, ІІМ, ДҚҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
талап етілмейді
25
ДҚҚ филиалдарын, әсіресе республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда құруға жәрдемдесу
Өңірлердегі ДҚҚ-ның филиалдары
ДҚҚ (келісім бойынша), облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2018-2019 жылдар жыл сайын
талап етілмейді
26
Шетелдегі қазақ диаспорасына қолдау көрсету жұмысына үлес қосқан жеке және заңды тұлғаларды көтермелеу
жоспар
ДҚҚ (келісім бойынша), "Отандастар қоры" КЕАҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
қайырымдылық және демеушілік қаражаттары есебінен
27
ДҚК және "Отандастар қоры" КЕАҚ-ның интернет ресурстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
интернет- ресурстарды құру және сүйемелдеу
ДҚҚ (келісім бойынша), "Отандастар қоры" КЕАҚ (келісім бойынша)
2018-2022 жылдар, жыл сайын
қайырымдылық және демеушілік қаражаттары есебінен
28
"Отандастар қоры" КЕАҚ-ның жұмыс істеу тетіктері мен қаржыландыру көздерін, сондай-ақ оған қазақстандық бизнесмендердің өз үлесін қосу мүмкіндіктерін қарау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
ДҚҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Отандастар қоры" КЕАҚ (келісім бойынша) облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері
2018-2022 жылдар, жыл сайын
талап етілмейді
29
ДҚҚ жұмысын жаңғырту мақсатында оған мүшелікке өту бойынша жұмыстарды үйлестіру және реттеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне есеп
ДҚҚ (келісім бойынша), облыстардың және Астана, Алматы қалаларының 1 әкімдіктері
2018-2022 жылдар жыл сайын
талап етілмейді
Ескертпе
* - Іс-шаралар жоспарын қаржыландыру көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру және нақтылау кезінде нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
АШМ
-
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
БҒМ
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Еңбекмині
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
МСМ
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
СІМ
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰЭМ
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
"Атамекен" ҰКП
-
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"Казконтент" АҚ
-
"Казконтент" акционерлік қоғамы
ДҚҚ
-
Дүниежүзі қазақтарының қауымдастығы
МТДҚ КҚ
-
"Мемлекеттік тілді дамыту қоры" корпоративтік қоры
"Отандастар қоры" КЕАҚ
-
"Отандастар қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
РБ
-
республикалық бюджет