О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития о реализации проекта "Расчет индекса ограничительности торговли услугами для Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 764
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемыи проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Организациеи экономического сотрудничества и развития о реализации проекта "Расчет индекса ограничительности торговли услугами для Республики Казахстан".
2. Уполномочить Министра национальнои экономики Республики Казахстан Сулеименова Тимура Муратовича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Организациеи экономического сотрудничества и развития о реализации проекта "Расчет индекса ограничительности торговли услугами для Республики Казахстан", разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в деиствие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 ноября 2018 года №764
Проект
Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Организациеи экономического сотрудничества и развития о реализации Проекта "Расчет индекса ограничительности торговли услугами для Республики Казахстан"
Правительство Республики Казахстан и Организация экономического сотрудничества и развития, именуемые в дальнеишем "Сторона" или совместно "Стороны", согласились о нижеследующем:
Статья 1. Предмет Соглашения
1. Организация экономического сотрудничества и развития (далее - ОЭСР) осуществляет Проект "Расчет индекса ограничительности торговли услугами для Республики Казахстан" (далее - Проект), предусмотренныи в приложении 1 к настоящему Соглашению, являющемся его неотъемлемои частью.
2. Правительство Республики Казахстан соглашается финансировать работу, которую осуществляет ОЭСР в рамках Проекта.
3. Длительность Проекта составляет 24 месяца с даты подписания настоящего Соглашения. Продолжительность любых производимых ОЭСР услуг подлежит включению Советом ОЭСР в Программу работы и бюджета (далее - ПРБ). Производимые услуги, рассматриваемые в настоящем Соглашении, в настоящее время включены в ПРБ ОЭСР, и Директорат по торговле и сельскому хозяиству ОЭСР намерен предложить, чтобы эти производимые услуги по-прежнему включались в его последующую ПРБ. Однако, в случае, если эти производимые услуги в конечном итоге не будут включены в последующую ПРБ, ОЭСР имеет право на прекращение работы, финансируемои за счет этого вклада и расторжение Соглашения. В этом случае Правительство Республики Казахстан покроет лишь расходы, понесенные и совершенные ОЭСР до даты расторжения Соглашения.

Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы "Қазақстан Республикасы үшін көрсетілетін қызметтер саудасының шектеулілік индексін есептеу" жобасын іске асыру туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 764 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы "Қазақстан Республикасы үшін көрсетілетін қызметтер саудасының шектеулілік индексін есептеу" жобасын іске асыру туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі Тимур Мұратұлы Сүлейменовке Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы "Қазақстан Республикасы үшін көрсетілетін қызметтер саудасының шектеулілік индексін есептеу" жобасын іске асыру туралы келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күніне бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 16 қарашадағы
№764 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы "Қазақстан Республикасы үшін көрсетілетін қызметтер саудасының шектеулілік индексін есептеу" жобасын іске асыру туралы келісім
Бұдан әрі "Тарап" немесе бірлесіп "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы төмендегілер туралы келісті:
1-бап. Келісімнің нысанасы
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы (бұдан әрі - ЭЫДҰ) осы Келісімге оның ажырамас бөлігі болып табылатын 1-қосымшада көзделген "Қазақстан Республикасы үшін көрсетілетін қызметтер саудасының шектеулілік индексін есептеу" жобасын (бұдан әрі - Жоба) жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Үкіметі Жоба шеңберінде ЭЫДҰ іске асыратын жұмысты қаржыландыруға келіседі.
Жобаның ұзақтығы осы Келісімге қол қойылған күннен бастап 24 айды құрайды. ЭЫДҰ өндіретін кез келген қызметтердің ұзақтығын ЭЫДҰ Кеңесі Жұмыс және бюджет бағдарламасына (бұдан әрі - ЖББ) қосуға тиіс. Осы Келісімде қаралатын, өндірілетін қызметтердің қазіргі уақытта ЭЫДҰ ЖББ-ға қосылған және ЭЫДҰ Сауда және ауыл шаруашылығы жөніндегі директораты осы өндірілетін қызметтердің бұрынғыша оның кейінгі ЖББ-ға қосылуын ұсынуға ниет білдірмек. Алайда, егер бұл өндірілетін қызметтер нәтижесінде кейінгі ЖББ-ға қосылмаса, ЭДЫҰ осы салым есебінен қаржыландырылатын жұмысты тоқтатуға және Келісімді бұзуға құқылы. Бұл жағдайда Қазақстан Республикасының Үкіметі Келісім бұзылған күнге дейінгі ЭЫДҰ шеккен және жұмсаған шығыстарды ғана өтейді.

Статья 2. Бюджет и механизмы финансирования
1. Правительство Республики Казахстан обязуется предоставить ОЭСР взнос в размере 200 ООО (двести тысяч) евро для покрытия расходов по реализации Проекта. Расчет бюджетных сумм предоставлен в Приложении 2 к настоящему Соглашению, которое является его неотъемлимои частью. Административные издержки, понесенные ОЭСР, включены в сумму вышеуказанного взноса.
2. Взнос будет выплачиваться в соответствии со следующим графиком оплат:
а) первыи взнос 45% (сорок пять) в размере 90 ООО евро (девяносто тысяч) будет выплачиваться в течение 30 (тридцати) днеи после подписания настоящего Соглашения и получения соответствующеи счет-фактуры от ОЭСР;
б) второи взнос 55% (пятьдесят пять) в размере 110 000 евро (сто десять тысяч) будет выплачиваться в июле 2019 года.
Статья 3. Описание деятельности и отчетность
1. ОЭСР осуществит Проект как указано в Приложении 1 к настоящему Соглашению, которое является его неотъемлимои частью.
2. В течение трех месяцев после завершения первого года Проекта ОЭСР предоставит Правительству Республики Казахстан промежуточныи описательныи отчет о проделаннои работе.
3. В течение шести месяцев после завершения Проекта ОЭСР предоставит Правительству Республики Казахстан заключительныи описательныи отчет и финансовыи отчет расходов.
4. Правительство Республики Казахстан соглашается, что окончательная отчетность по расходам соответствует требованиям к финансовои отчетности в соответствии со стандартным форматом отчетности ОЭСР.
Статья 4. Информационное взаимодеиствие
1. Стороны должны предоставить друг другу соответствующую информацию, необходимую для осуществления Проекта.
2. Любое сообщение между Сторонами должно быть адресовано:
Для Правительства Республики Казахстан: Альмира Хамзина, руководитель Управления внешнеторговых переговоров Департамента развития внешнеторговои деятельности Министерства национальнои экономики Республики Казахстан, Z05K5K8, Казахстан, Астана, проспект Мэцгиик Ел, 8, Дом министерств, 7-и подъезд, тел.: +7 (7172) 74-30-98, e-mail: al.khamzina@economv.gov.kz.
Для ОЭСР: Джон Драммонд, руководитель, Отдел торговли услугами, Директорат по торговле и сельскому хозяиству, ОЭСР, 75775, Франция, Париж
Cedex 16, ул. Андрэ Паскаль 2, тел.: ’(33 1) 45 24 95 36, e-mail: John.DRUMMOND@OECD.ORG.
Статья 5. Использование результатов Проекта
1. Результаты Проекта в любои форме остаются исключительнои собственностью ОЭСР.
2. При условии соблюдения прав третьих сторон, а также правил и политики ОЭСР о классификации и рассекречивании документов в соответствующих случаях ОЭСР предоставляет Правительству Республики Казахстан право на использование, копирование и распространение в некоммерческих целях бумажных копии публикации(-и), подготовленнои в рамках мероприятии, финансируемых за счет настоящего взноса.

2-бап. Бюджет және қаржыландыру тетіктері
1.Қазақстан Республикасының Үкіметі Жобаны іске асыру бойынша шығыстарды өтеу үшін ЭЫДҰ-ға 200 000 (екі жүз мың) евро мөлшерінде жарна беруге міндеттенеді. Бюджет сомаларының есебі осы Келісімге оның ажырамас бөлігі болып табылатын 2-қосымшада берілген. ЭДЫҰ жұмсаған әкімшілік шығасылар жоғарыда көрсетілген жарна сомасына енгізілген.
2. Жарна мына төлем графигіне сәйкес төленетін болады:
а) 90 000 (тоқсан мың) евро мөлшерінде 45 % (қырық бес пайыз) бірінші жарна осы Келісімге қол қойылып, ЭЫДҰ-дан тиісті шот-фактура алынғаннан кейін 30 (отыз) күн ішінде төленеді;
б) 110 000 (бір жүз он мың) евро мөлшеріндегі 55 % (елу бес пайыз) екінші жарна 2019 жылғы шілдеде төленеді.
3-бап. Қызметтің сипаттамасы және есептілік
1. ЭЫДҮ Жобаны осы Келісімге оның ажырамас бөлігі болып табылатын 2-қосымшада көрсетілгендей жүзеге асырады.
2. Жобаның бірінші жылы аяқталғаннан кейін үш ай ішінде ЭЫДҰ Қазақстан Республикасының Үкіметіне атқарылған жұмыс туралы аралық сипаттама есепті береді.
3. Жоба аяқталғаннан кейін алты ай ішінде ЭЫДҰ Қазақстан Республикасының Үкіметіне қорытынды сипаттама есепті және шығыстардың қаржылық есебін береді.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі шығыстар бойынша түпкілікті есептіліктің ЭЫДҰ есептілігінің стандартты форматына сәйкес қаржылық есептілік талаптарына сәйкес келетіндігімен келіседі.
4-бап. Ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Тараптар бір-біріне Жобаны жүзеге асыруға қажетті тиісті ақпаратты ұсынуға тиіс.
2. Тараптар арасындағы кез келген хабарлама мыналарға жіберілуге тиіс:
Қазақстан Республикасының Үкіметі үшін: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті сыртқы сауда келіссөздер басқармасының басшысы Альмира Хамзинаға, Z05K5K8, Қазақстан, Астана, Мәңгілік ел даңғ., 8, Министрліктер үйі, 7-ші кіреберіс, тел.:+7 (7172) 74-30-98, e-mail: al.khamzina@.economv.gov.kz.
ЭЫДҰ үшін: ЭЫДҰ Сауда және ауыл шаруашылығы жөніндегі директоратының Керсетілетін қызметтер саудасы бөлімінің басшысы Джон Драммондқа, 75775, Франция, Париж Cedex 16, Андрэ Паскаль к-сі, 2, тел.: (33 1) 45 24 95 36, e-mail: John.DRUMMOND@OECD.ORG.
5-бап. Жобаның нәтижелерін пайдалану
1. Кез келген нысандағы жобаның нәтижелері ЭЫДҰ айрықша меншігі болып қалады.
2. Үшінші тарап құқықтары, сондай-ақ тиісті жағдайларда ЭЫДҰ құжаттарды сыныптау және кұпиясыздандыру туралы қағидалары мен саясаты сақталған жағдайда, ЭЫДҰ Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы жарна есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар шеңберінде дайындалған жарияланымның (-дардың) қағаз көшірмелерін коммерциялық емес мақсатта қолдану, көшіру және тарату құқығын береді.

3. Правительство Республики Казахстан обязуется всегда в надлежащем порядке признавать авторское право ОЭСР в соответствующих случаях.
4. Любые сведения или информация, которые являются собственностью Правительства Республики Казахстан, предоставленные ОЭСР в ходе осуществления Проекта, остаются собственностью Правительства Республики Казахстан. ОЭСР имеет право на использование и/или объединение приведенных сведении и информации в целях подготовки отчета(-ов), публикации(-и) и исполнения Проекта.
Статья 6. Урегулирование споров
Любои спор, разногласие или претензия, вытекающие из или касающиеся настоящего Соглашения, либо его нарушение, прекращение его деиствия или его недеиствительности, которое не может быть решено на основе взаимнои договоренности, подлежат разрешению в арбитраже в соответствии с Арбитражным регламентом Постояннои палаты третеиского суда 2012 года. Число арбитров должно равняться одному. Англиискии язык должен являться языком арбитражного разбирательства. Местом проведения арбитражного разбирательства является г. Париж (Франция). Стороны прямо отказываются от права на аннулирование или отмену любого решения, вынесенного арбитражным судом.
Статья 7. Привилегии и иммунитеты
Ничто в настоящем Соглашении не должно трактоваться как отказ от иммунитетов и привилегии ОЭСР как международнои организации.
Статья 8. Изменения и дополнения
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения посредством внесения отдельных поправок, являющихся неотъемлемои частью настоящего Соглашения.
Статья 9. Вступление в силу
1. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания и сохраняет полную силу и деиствие до тех пор, пока Стороны не выполнят все вытекающие из него обязательства.
2. Совершено в двух подлинных экземплярах, каждыи на казахском, русском и англииском языках. В случае расхождении между казахским, русским и англииским текстами вариант на англииском языке является единственнои подлиннои версиеи.
Со стороны Правительства
Республики Казахстан
Со стороны Организации
экономического сотрудничества и
развития
Тимур Сулеименов
Министр национальнои экономики
Республики Казахстан
Кен Аш
Директор по торговле и сельскому
хозяиству
Подпись: ______________________
Дата: _________________________
Подпись: ______________________
Дата: _________________________
Антуан Паиле
Заместитель руководителя, Программа,
Служба по вопросам бюджета и
финансового управления,
Исполнительныи директорат
Подпись:_______________
Дата:__________________
Приложение 1
к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и Организациеи
экономического сотрудничества и развития
о реализации Проекта "Индекс
ограничительное торговли услугами для
Республики Казахстан"
Техническое задание
Вводная информация

3. Қазақстан Республикасының Үкіметі тиісті жағдайларда ЭЫДҰ авторлық құқығын үнемі тиісті тәртіпте тануға міндеттенеді.
4. Жобаны жүзеге асыру барысында ЭЫДҰ-ға ұсынылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің меншігі болып табылатын кез келген мәліметтер немесе ақпарат Қазақстан Республикасы Үкіметінің меншігі болып қалады. ЭЫДҰ келтірілген мәліметтер мен ақпараттарды есеп (-тер), жарияланым (-дар) әзірлеу және жобаны орындау мақсатында пайдалануға және/немесе біріктіруге құқылы.
6-бап. Дауларды реттеу
Өзара уағдаластық негізінде шешілмейтін, осы Келісімнен туындайтын немесе оған қатысты кез келген дау, келіспеушілік немесе наразылық не оны бұзу, оның қолданысын немесе оның жарамсыздығын тоқтату төрелікте Аралық соттың тұрақты палатасының 2012 жылғы төрелік регламентіне сәйкес шешілуі тиіс. Төрешілер саны бірге тең болуға тиіс. Төрелік талқылаудың тілі ағылшын тілі болуға тиіс. Төрелік талқылауды өткізу орны - Париж қаласы (Франция) болып табылады. Тараптар төрелік сот шығарған кез келген шешімнің күшін жоюға немесе қабылдамауға берілген құқықтан тікелей бас тартады.
7-бап. Артықшылықтар мен иммунитеттер
Осы Келісімдегі ештеңе де халықаралық ұйым ретіндегі ЭЫДҰ-ның иммунитеттері мен артықшылықтарынан бас тарту ретінде түсіндірілмеуге тиіс.
8-бап. Өзгерістер мен толықтырулар
Тараптардың өзара келісу бойынша осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын жекелеген түзетулер енгізу арқылы осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
9-бап. Күшіне енуі
1. Осы Келісім қол қойылған кезінен бастап күшіне енеді және Тараптар одан туындайтын барлық міндеттемелерді орындағанға дейін толық күшін және қолданысын сақтайды.
2. Әрқайсысы қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде екі түпнұсқа данада жасалды. Қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі мәтіндер арасында алшақтықтар болған жағдайда, ағылшын тіліндегі нұсқасы жалғыз түпнұсқа болып табылады.
Қазақстан Республикасының Экономикалық ынтымақтастық және
Үкіметі тарапынан даму ұйымы тарапынан
Тимур Сүлейменов Кен Аш
Қазақстан Республикасының Ұлттық
экономика министрі Сауда және ауыл шаруашылығы бойынша
директор
Қолы:______________ Қолы:________________
Күні:_______________ Күні:_________________
Антуан Паиле
Басшының орынбасары, Бағдарлама,
Бюджет және қаржылық басқару
мәселелері жөніндегі қызмет,
Атқарушы директорат
Қолы:_______________
Күні:_______________
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Экономикалық ынтымақтастық
және даму ұйымы арасындағы
"Қазақстан Республикасы үшін
көрсетілетін қызметтер саудасының
шектеулілік индексін есептеу"
жобасын іске асыру туралы келісімге
1-қосымша
Техникалық тапсырма
Кіріспе ақпарат

По Проекту "Индекс ограничительное торговли услугами ОЭСР" (ИОТУ) ведется сбор информации по применимому регулированию политики торговли услугами и мерам ограничительное такои политики. Запуск Проекта состоялся в 2014 году. Он обладает двумя отдельными инструментами, дополняющими друг друга: нормативная база в сфере торговли услугами и индекс ограничительности торговли услугами. Эти инструменты представляют собои богатыи источник информации для аналитиков торговои политики, участников торговых переговоров и исследователеи, а также служат для оценки воздеиствия либерализации торговли, а также одностороннеи реформы сектора услуг. ИОТУ охватывает 22 сектора услуг в 44 странах. База данных содержит нормативные акты, деиствующие в настоящее время, и обновляется ежегодно. Перечень мер был подготовлен ОЭСР.
Цель настоящего Проекта состоит в том, чтобы включить Республику Казахстан в нормативную базу ИОТУ и разработать сопутствующие индексы ограничительности торговли услугами (ИОТУ).
Мероприятия, которые предстоит осуществить
Мероприятие 1: Стартовыи рабочии семинар
Определение координации деятельности.
Организация семинара в Астане для ознакомления с базои данных ИОТУ (включая используемую методику, охват и потенциальное использование для формирования политики), обсуждение процесса разработки ИОТУ для Республики Казахстан.
Участие уполномоченных регулирующих органов и причастных министерств.
Мероприятие 2: Сбор данных
Данная задача будет выполняться ОЭСР (фактическая информация из общедоступных источников, относящаяся к нормативным актам и законам, деиствующим для соответствующих секторов услуг).
Изучение соответствующего национального законодательства и сбор нормативных данных, начиная с 2014 года, по секторам услуг, охватываемым ИОТУ (услуги в области информационных технологии, строительные услуги, телекоммуникационные услуги, профессиональные услуги (юридические, бухгалтерские, инженерные услуги и услуги в области архитектуры), финансовые услуги (коммерческии банкинг и страхование), транспортные услуги (воздушныи, морскои, дорожныи и ж/д транспорт), услуги в сфере логистики (обработка, хранение, складирование, экспедирование грузов, брокерские услуги по таможенному оформлению), услуги по сбыту, курьерские услуги и аудиовизуальные услуги (кинематография, звукозапись, вещательные услуги).
Заполнение нормативнои базы данных ИОТУ данными Республики Казахстан.
Мероприятие 3: Верификация данных
Предоставление заполненнои нормативнои базы данных соответствующему уполномоченному контактному центру Республики Казахстан для верификации точности собранных данных.
Координирующее министерство распространит информацию, собранную ОЭСР, по соответствующим органам и регулирующим учреждениям для верификации точности фактов.
Пересмотр ОЭСР ответов по базе данных ИОТУ, если это будет необходимо или сочтено ОЭСР целесообразным.

"ЭЫДҰ көрсетілетін кызметтер саудасының шектеулілік индексі" жобасы бойынша (КҚСШИ) көрсетілетін қызметтер саудасында қолданылатын саясатты реттеу және осындай саясаттың шектеулілік шаралары бойынша ақпаратты жинау жүргізіледі. Жоба 2014 жылы іске қосылды. Оның бірін-бірі толықтыратын екі жеке құралы бар: көрсетілетін қызметтер саудасы саласындағы нормативтік база және көрсетілетін қызметтер саудасының шектеулілік индексі. Бұл құралдар сауда саясатының талдаушылары, сауда келіссөздерінің қатысушылары мен зерттеушілері үшін бай ақпарат көзі болып табылады, сондай-ақ сауданы ырықтандыру әсерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметтер секторының біржақты реформасын бағалау үшін қызмет атқарады. КҚСШИ 44 елде 22 көрсетілетін қызмет секторын қамтиды. Дерекқорда қазіргі кезде қолданылатын нормативтік актілер қамтылады және жыл сайын жаңартылып отырады. Шаралар тізбесін ЭЫДҰ дайындаған.
Осы жобаның мақсаты - Қазақстан Республикасын КҚСШИ-дің нормативтік базасына қосу және көрсетілетін қызметтер саудасы шектеулілігінің ілеспе индекстерін (КҚСШИ) әзірлеу.
Жүзеге асырылуға тиіс іс-шаралар
1-іс-шара: Бастапқы жұмыс семинары
Қызметті үйлестіруді айқындау.
Астанада КҚСШИ дерекқорымен танысу үшін семинар ұйымдастыру (пайдаланылатын әдістемені, саясатты қалыптастыру үшін қамту және әлеуетті пайдалануды қоса алғанда), Қазақстан Республикасы үшін КҚСШИ әзірлеу процесін талқылау.
Уәкілетті реттеуші органдар мен қатысты министрліктердің қатысуы.
2-іс-шара: Деректер жинау
Бұл тапсырманы ЭЫДҰ орындайды (тиісті көрсетілетін қызметтер секторлары үшін қолданыстағы нормативтік актілер мен заңдарға қатысты жалпыға бірдей қолжетімді дереккөздерден алынған нақты ақпарат).
2014 жылдан бастап КҚСШИ қамтитын көрсетілетін қызметтер секторлары бойынша (ақпараттық технологиялар саласындағы керсетілетін қызметтер, құрылыс қызметтері, телекоммуникадиялық көрсетілетін қызметтер, кәсіби көрсетілетін қызметтер (заң, бухгалтерлік, инженерлік көрсетілетін қызметтер мен сәулет саласында көрсетілетін қызметтер), қаржылық көрсетілетін қызметтер (коммерциялық банкинг пен сақтандыру), көлік қызметін көрсету (әуе, теңіз, жол және т/ж көліктері), логистика саласындағы керсетілетін қызметтер (өңдеу, сақтау, қоймалау, жүктерді экспедициялау, кедендік ресімдеу бойынша брокерлік көрсетілетін қызметтер), өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, курьерлік көрсетілетін қызметтер мен дыбыс-бейне көрсетілетін қызметтер (кинематография, дыбыс жазу, хабар тарату бойынша көрсетілетін қызметтер) тиісті ұлттық заңнаманы зерделеу және нормативтік деректерді жинау.
ҚҚСШИ нормативтік дерекқорын Қазақстан Республикасының деректерімен толтыру.
3-іс-шара: Деректерді верификациялау
Қазақстан Республикасының тиісті уәкілетті байланыс орталығына жиналған деректердің дәлдігін верификациялау үшін толтырылған нормативтік дерекқорды беру.
Үйлестіруші министрлік ЭЫДҰ жинаған ақпаратты деректердің дәлдігін тексеру үшін тиісті органдар мен реттеуші мекемелерге таратады.
Егер қажет болса немесе ЭЫДҰ орынды деп таныған жағдайда, КҚСШИ дерекқоры бойынша ЭЫДҰ-ның жауаптарды қайта қарауы.

Мероприятие 4.1: Расчет индексов ИОТУ, краткое изложение выводов
Расчет индексов ИОТУ для Республики Казахстан на основании заполненнои базы данных.
Краткое изложение выводов и интерпретация результатов ИОТУ в соответствии со стандартами отчетности ИОТУ, используемыми для других стран (см примеры http://www.oecd.org/tad/services-trade/countrv-notes-services- trade-restrictiveness-index.htm)
(на англииском и русском языках).
Мероприятие 4.2: Предоставление результатов
Предоставление результатов ИОТУ правительственным должностным лицам и окончательная проверка точности результатов.
Консультация по результатам, проводимая в электроннои форме и/или в виде семинара с целью обеспечения точности и понятности результатов.
Реализация и управление Проектом
Проект будет возглавлять и осуществлять ОЭСР после проведения запланированных мероприятии и на основе консультации с Министерством национальнои экономики Республики Казахстан.
На основе консультации с ОЭСР, Казахстан назначит Местного координатора Проекта для координации Проекта внутри страны.
Местныи координатор Проекта будет ответственен за рассмотрение требовании ОЭСР по Проекту, которые необходимо будет решать на месте, в частности, следующие:
оказание поддержки в определении или сборе источников информации, при необходимости;
оказание поддержки во взаимодеиствии с национальными регулирующими органами по вопросам, касающимся Проекта;
организация в стране встреч с заинтересованными сторонами; предоставление сводных замечании по итогам, в первую очередь - по нормативнои базе данных ИОТУ;
оказание поддержки в решении логистических вопросов по работникам Проекта: подготовка письменных приглашении, оказание поддержки в выдаче виз, определение мест проведения встреч, обеспечение успешного проведения встреч, организация перевода документации с государственного языка на англиискии язык (при необходимости).
Местныи координатор Проекта будет тесно работать с Менеджером Проекта из ОЭСР, которыи будет координировать реализацию Проекта со стороны ОЭСР. В частности, Менеджер Проекта из ОЭСР будет ответственен за следующее:
роль основного контактного лица для взаимодеиствия с Местным координатором Проекта;
отбор консультантов для Проекта;
мониторинг соблюдения сроков исполнения по Проекту;
подготовка и правка итогов в целях обеспечения высокого качества материала;
участие во встречах, организуемых в стране, при необходимости.
Ожидаемые итоги
Индекс ограничительности торговли услугами ОЭСР для Республики Казахстан: заполненная нормативная база данных и сводные индексы по охваченным секторам;
Страновая записка по ИОТУ, содержащая основные выводы и интерпретацию результатов;
Распространение и обсуждение результатов Проекта с ключевыми заинтересованными сторонами, как в Казахстане, так и вне республики.
Ориентировочныи график
Длительность Проекта - 24 месяца. Предполагаемые сроки
предоставлены в таблице ниже.
Мероприятие
Предполагаемые сроки
Мероприятие 1: Стартовыи рабочии семинар
в течение 2018 года
Мероприятие 2: Сбор данных

4.1-іс-шара: ҚҚСШИ индекстерін есептеу, қорытындылардың қысқаша мазмұны
Қазақстан Республикасы үшін толтырылған дерекқор негізінде ҚҚСШИ индекстерін есептеу.
Қорытындылардың қысқаша мазмұны мен басқа елдер үшін пайдаланылатын ҚҚСШИ есептілігі стандарттарына сәйкес КҚСШИ нәтижелерін түсіндіру (мысалдарды қараңыз http://www.oecd.org/tad/services-trade/coimtry-notes-services-trade-restrictiveness-index.htm) (ағылшын және орыс тілдерінде).
4.2-іс-шара: Нәтижелерді ұсыну
КҚСШИ нәтижелерін үкіметтік лауазымды адамдарға ұсыну және нәтижелер дәлдігін соңғы тексеру.
Нәтижелердің дәлдігі мен түсінікті болуын қамтамасыз ету мақсатында электрондық түрде және/немесе семинар түрінде өткізілетін нәтижелер бойынша консультация.
Жобаны іске асыру және басқару
Жобаны жоспарланған шараларды жүзеге асырғаннан кейін және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің консультациясы негізінде ЭЫДҰ басқарады және жүзеге асырады.
ЭЫДҰ-мен консультация негізінде Қазақстан жобаны ел ішінде үйлестіру үшін Жобаның жергілікті үйлестірушісін тағайындайды.
Жобаның жергілікті үйлестірушісі ЭЫДҰ-ның Жоба бойынша сол жерде шешуге тиісті талаптарын қарауға жауапты болады, атап айтқанда:
қажет болған жағдайда, ақпарат көздерін айқындауда немесе жинауда қолдау көрсету;
Жобаға қатысты мәселелер бойынша ұлттық реттеуші органдармен өзара іс-қимыл жасасуда қолдау көрсету;
елде мүдделі тараптармен кездесу ұйымдастыру;
қорытындылар бойынша, бірінші кезекте КҚСШИ нормативтік дерекқор бойынша жиынтық ескертулерді беру;
Жоба жұмыскерлері бойынша мынадай логистикалық мәселелерді шешуде қолдау керсету: жазбаша шақыртуларды дайындау, визаларды беруде қолдау көрсету, кездесулерді өткізу орындарын анықтау, кездесулердің сәтті өтуін қамтамасыз ету, құжаттамаларды мемлекеттік тілден ағылшын тіліне аударуды ұйымдастыру (қажет болғанда).
Жобаның жергілікті үйлестірушісі ЭЫДҰ-ның Жоба менеджерімен тығыз жұмыс жасайды, ол Жобаны іске асыруды ЭЫДҰ тарапынан үйлестіретін болады. Атап айтқанда, ЭЫДҰ-ның Жоба менеджері:
Жобаның жергілікті үйлестірушісімен өзара іс-қимыл жасасу үшін негізгі байланысушы адамның рөліне;
Жоба консультанттарын іріктеуге;
Жоба бойынша орындау мерзімдерін бақылауды мониторингтеуге;
материалдың жоғары сапасын қамтамасыз ету мақсатында қорытындыларды дайындауға және түзетуге;
қажет болған кезде, елде ұйымдастырылатын кездесулерге қатысуға жауапты болады.
Межеленген қорытынды
Қазақстан Республикасы үшін ЭЫДҰ көрсетілетін қызметтер саудасының шектеулілік индексі: толтырылған нормативтік дерекқор және қамтылған секторлар бойынша жиынтық индекстер;
Нәтижелердің негізгі қорытындылары мен түсіндірмесін қамтитын ҚҚСШИ бойынша елдік жазба;
Қазақстанда, сол сияқты республикадан тыс желерде Жоба нәтижелерін тарату және негізгі мүдделі тараптармен талқылау.
Болжамды кест
Жобаның ұзақтығы - 24 ай. Болжамды мерзімдер төмендегі кестеде берілген.
Іс-шара
Болжамды мерзімдер
1-іс-шара: Бастапқы жұмыс семинары
2018 жыл ішінде
2-іс-шара: Деректер жинау

сентябрь 2018 года - август 2019 года
Мероприятие 3: Верификация данных
сентябрь 2019 года - декабрь 2019 года
Мероприятие 4.1: Расчет индексов ИОТУ и краткое изложение выводов
январь 2020 года - апрель 2020 года
Мероприятие 4.2: Предоставление результатов
июнь 2020 года
Ожидаемые результаты
Предоставление источника информации для специалистов в области торговои политики, участников торговых переговоров и исследователеи, а также инструмента оценки влияния либерализации торговли и одностороннеи реформы сектора услуг.
Оценка сдерживающих факторов и вторичных эффектов регулирования, препятствующих участию в производственно-бытовых цепочках в Казахстане.
Определение передовых практических методов регулирования для улучшения общеи эффективности и расширения конкурентоспособности в
казахстанском секторе услуг.
Выработка конкретных рекомендации по совершенствованию сферы торговли услуг для Республики Казахстан.
Приложение 2
к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и Организациеи
экономического сотрудничества и
развития о реализации Проекта
"Индекс ограничительности торговли
услугами для Республики Казахстан"
Оценка бюджета
Тип расходов
Бюджет
Затраты на содержание персонала

2018 жылғы шілде - 2019 жылғы тамыз
3-іс-шара: Деректерді верификациялау
2019 жылғы қыркүйек - 2019 жылғы желтоқсан
4.1- іс-шара: КҚСШИ индекстерін есептеу және қорытындылардың қысқаша мазмұны
2020 жылғы қаңтар - 2020 жылғы сәуір
4.2 - іс-шара: Нәтижелерді ұсыну
2020 жылғы маусым
Межеленген нәтижелер
Сауда саясаты саласындағы мамандар, сауда келіссөздеріне қатысушылар мен зерттеушілер үшін ақпарат көзін ұсыну, сондай-ақ сауданы ырықтандырудың және көрсетілетін қызметтер секторының біржақты реформасының әсерін бағалау құралы.
Қазақстандағы өндірістік-тұрмыстық тізбектерге қатысуға бөгет болатын тежеу факторлары мен қайталама реттеу әсерлерін бағалау.
Қазақстандық көрсетілетін қызметтер секторында жалпы тиімділікті жақсарту және бәсекеге қабілеттілікті кеңейту үшін реттеудің үздік практикалық әдістерін айқындау.
Қазақстан Республикасы үшін көрсетілетін қызметтер саудасы саласын жетілдіру бойынша нақты ұсыныстар әзірлеу.
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Экономикалық ынтымақтастық
және даму ұйымы арасындағы
"Қазақстан Республикасы үшін
көрсетілетін қызметтер саудасының
шектеулілік индексін есептеу"
жобасын іске асыру туралы келісімге
2-қосымша
Бюджетті бағалау
Шығыстар түрі
Бюджет
Персоналды ұстауға арналған шығындар