О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2018 года в области литературы и искусства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 787
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2018 года в области литературы и искусства"
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Рассмотрев рекомендации Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить Государственную премию Республики Казахстан 2018 года в области литературы и искусства:
1) Абдикакимову Тыныштыкбеку, поэту - за сборник стихов и баллад "Алқоңыр дүние";
2) коллективу авторов: Альпиеву Толеубеку Нигметовичу, Бурибаеву Алану Аскаровичу, Байгожину Сундету Абдрахмановичу, участникам творческого коллектива некоммерческого акционерного общества "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера" - за оперу "Абай" (Л. Хамиди, А. Жубанов);
3) коллективу авторов: Сатаеву Ахану Каргамбаевичу, Назарбаевой Алие Нурсултановне, Жаксылыкову Тимуру Казбековичу, Негербек Алтынай Бауыржанкызы, Ахметову Адилу Ералиевичу - за полнометражный художественный фильм "Анаға апарар жол";
4) Бахтыгереевой Акуштап Бахтыгереевне, поэтессе - за сборник стихов и баллад "Ана сыры";
5) Оралбаеву Утегену Оралбаевичу, поэту - за сборник стихов "Шуақты шақ".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев

"Қазақстан Республикасының 2018 жылғы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 787 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының 2018 жылғы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасының 2018 жылғы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның ұсынымдарын қарап, ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығы:
1) ақын Тыныштықбек Әбдікәкімовке - "Алқоңыр дүние" өлеңдер мен балладалар жинағы үшін;
2) авторлар ұжымына: Төлеубек Нығметұлы Әлпиевке, Алан Асқарұлы Бөрібаевқа, Сүндет Әбдірахманұлы Байғожинге, "Астана Опера" мемлекеттік опера және балет театры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының шығармашылық ұжымына қатысушыларға - "Абай" операсы (Л. Хамиди, А. Жұбанов) үшін;
3) авторлар ұжымына:- Ақан Қарғамбайұлы Сатаевқа, Әлия Нұрсұлтанқызы Назарбаеваға, Тимур Қазбекұлы Жақсылықовқа, Алтынай Бауыржанқызы Нөгербекке, Әділ Ералыұлы Ахметовке - "Анаға апарар жол" толықметрлі көркем фильмі үшін;
4) ақын Ақұштап Бақтыгерейқызы Бақтыгерееваға - "Ана сыры" өлеңдер мен балладалар жинағы үшін;
5) ақын Өтеген Оралбайұлы Оралбаевқа - "Шуақты шақ" жыр жинағы үшін берілсін.
2. Осы Жарлық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев