О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2018 года № 805.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2018 года № 805
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-189, следующего содержания:
"21-189. ТОО "Казахавтодор";
в разделе "Акмолинская область":
строку, порядковый номер 13-13, исключить;
в разделе "Алматинская область":
строку, порядковый номер 38-7, исключить;
в разделе "Актюбинская область":
строку, порядковый номер 133-7, исключить;
в разделе "Атырауская область":
строку, порядковый номер 145-7, исключить;
в разделе "Восточно-Казахстанская область":
строку, порядковый номер 165-16, исключить;
в разделе "Жамбылская область":
строку, порядковый номер 180-6, исключить;
в разделе "Западно-Казахстанская область":
строку, порядковый номер 194-6, исключить;
в разделе "Карагандинская область":
строку, порядковый номер 214-18, исключить;
в разделе "Кызылординская область":
строку, порядковый номер 218-7, исключить;
в разделе "Костанайская область":
строку, порядковый номер 229-12, исключить;
в разделе "Мангистауская область":
строку, порядковый номер 236-9, исключить;
в разделе "Павлодарская область":
строку, порядковый номер 265-12, исключить;
в разделе "Северо-Казахстанская область":
строку, порядковый номер 280-8, исключить;
в разделе "Туркестанская область":
строку, порядковый номер 304, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Комитету автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан":

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 805 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2018 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 805 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-189-жолмен толықтырылсын:
"21-189. "Қазақавтожол" ЖШС";
"Ақмола облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 13-13-жол алып тасталсын;
"Алматы облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 38-7-жол алып тасталсын;
"Ақтөбе облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 133-7-жол алып тасталсын;
"Атырау облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 145-7-жол алып тасталсын;
"Шығыс Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 165-16-жол алып тасталсын;
"Жамбыл облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 180-6-жол алып тасталсын;
"Батыс Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 194-6-жол алып тасталсын;
"Қарағанды облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 214-18-жол алып тасталсын;
"Қызылорда облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 218-7-жол алып тасталсын;
"Қостанай облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 229-12-жол алып тасталсын;
"Маңғыстау облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 236-9-жол алып тасталсын;
"Павлодар облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 265-12-жол алып тасталсын;
"Солтүстік Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 280-8-жол алып тасталсын;
"Түркістан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 304-жол алып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне" деген бөлімде:

строки, порядковые номера 359-10-1, 359-10-2, 359-10-3, 359-10-4, 359-10-5, 359-10-6, 359-10-7, 359-10-8, 359-10-9, 359-10-10, 359-10-11, 359-10-12, 359-10-13 и 359-10-14, исключить;
раздел "Комитету автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 359-10-15, следующего содержания:
"359-10-15. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахавтодор".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 - 2020 годы" (САПП Республики Казахстан 2015 г., № 77-78-79, ст. 588):
в приложении 1 к указанному постановлению:
в перечне крупных организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации в приоритетном порядке:
раздел "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 6.4., следующего содержания:
"6.4. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахавтодор"";
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации:
раздел "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
строки, порядковые номера, 27.2, 28.3, 29.4, 30.5, 31.6, 32.7, 33.8, 34.9, 35.10, 36.11, 37.12, 38.13, 39.14 и 40.15, исключить.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2017 года № 393 "О реорганизации Республиканского государственного предпрития на праве хозяйственного ведения "Казахавтодор" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 25-26, ст. 197):
пункт 3 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) передачу прав владения и пользования государственными долями участия товарищества с ограниченной ответственностью "Казахавтодор" Комитету автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.";
пункты 4, 5, 6 и 7 исключить.

реттік нөмірлері 359-10-1, 359-10-2, 359-10-3, 359-10-4, 359-10-5, 359-10-6, 359-10-7, 359-10-8, 359-10-9, 359-10-10, 359-10-11, 359-10-12, 359-10-13 және 359-10-14-жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 359-10-15-жолмен толықтырылсын:
"359-10-15. "Қазақавтожол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
4. "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 588-құжат):
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
басым тәртіппен жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ірі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6.4-жолмен толықтырылсын:
"6.4. "Қазақавтожол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі"";
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 27.2, 28.3, 29.4, 30.5, 31.6, 32.7, 33.8, 34.9, 35.10, 36.11, 37.12, 38.13, 39.14 және 40.15-жолдар алып тасталсын.
5. "Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қазақавтожол" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 23 маусымдағы № 393 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 25-26, 197-құжат):
3-тармақ 2) тармақшадағы "тіркеуді қамтамасыз етсін." деген сөздер "тіркеуді;" деген сөзбен ауыстырып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) "Қазақавтожол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің мемлекеттік қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне беруді қамтамасыз етсін.";
4, 5, 6 және 7-тармақтар алып тасталсын.