О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 февраля 2019 года № 29
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2019 года №
Изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 "Об утверждении Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 439):
в Положении о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 7:
строку "председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан." изложить в следующей редакции:
"председатель Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан.".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 722 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических* и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 1, ст. 2):
в перечне лиц, которым выдается служебный паспорт Республики Казахстан, утвержденном указанным Указом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Сотрудники Министерства обороны Республики Казахстан, Службы государственной охраны Республики Казахстан, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар", Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, Службы экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан, имеющие офицерские звания, классные чины, квалификационные классы и (или) осуществляющие правоохранительную деятельность, за исключением сотрудников территориальных органов.".

"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 1 ақпандағы № 29 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер
1. "Қазақстан Республикасының Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 439-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі үйлестіру кеңесінің ережесінде:
7-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы." деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің төрағасы.";
2. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 722 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының қызметтік паспорты берілетін адамдардың тізбесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аумақтық органдардың қызметкерлерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Қазақстан Республикасы "Сырбар" сыртқы барлау кызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің), Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті экономикалық тергеу қызметінің офицер атағы, сыныптық шені, біліктілік сыныбы бар және (немесе) құқық қорғау қызметін іске асыратын қызметкерлері.".

3. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71 ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 2 "Административные государственные должности":
в разделе "Группа категорий С":
подраздел "Межрегиональные и областные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, подразделения центральных государственных органов в городах республиканского значения, столице" изложить в следующей редакции:
"Категория С-О-1
Руководитель
Руководитель таможни
Категория С-О-2
Заместитель руководителя
Заместитель руководителя таможни
Заведующий канцелярией областного и приравненного к нему суда
Заведующий секретариатом Совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Категория С-О-3
Руководитель управления3
Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства
Руководитель таможенного поста
Руководитель территориального отдела - старший судебный исполнитель
___________________________________
3 Вводится при штатной численности межрегионального, областного подразделения
центрального государственного органа (без учета районных территориальных органов) не
менее 100 единиц.
Категория С-О-4
Руководитель отдела
Заместитель руководителя таможенного поста
Судебный исполнитель
Категория С-О-5
Главный специалист
Главный специалист таможни
Главный специалист таможенного поста
Старший судебный пристав канцелярии областного и приравненного к нему суда
Категория С-О-6
Ведущий специалист
Ведущий специалист таможни
Ведущий специалист таможенного поста
Судебный пристав канцелярии областного и приравненного к нему суда".

3. "Мемлекетгік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген 2-тарауда:
"С санаттарының тобы" деген бөлімде:
"Орталық мемлекеттік органдардың өңіраралық және облыстық бөлімшелері мен олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы бөлімшелері" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"С-О-1 санаты
Басшы
Кеден басшысы
С-О-2 санаты
Басшының орынбасары
Кеден басшысының орынбасары
Облыстық және оған теңестірілген соттың кеңсе меңгерушісі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Әдеп жөніндегі кеңесі хатшылығының меңгерушісі
С-О-3 санаты
Басқарма басшысы3
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органының басқарма басшысы
Кеден бекетінің басшысы
Аумақтық бөлімнің басшысы - аға сот орындаушысы
3 Орталық мемлекеттік органның өңіраралық, облыстық бөлімшесінің (аудандық аумақтық органдарды есептемегенде) штат саны кемінде 100 бірлік болса, енгізіледі.
С-О-4 санаты
Бөлім басшысы
Кеден бекеті басшысының орынбасары
Сот орындаушысы
С-О-5 санаты
Бас маман
Кеденнің бас маманы
Кеден бекетінің бас маманы
Облыстық және оған теңестірілген сот кеңсесінің аға сот приставы
С-О-6 санаты
Жетекші маман
Кеденнің жетекші маманы
Кеден бекетінің жетекші маманы
Облыстық және оған теңестірілген сот кеңсесінің сот приставы".