О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" и от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2019 года № 251.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555):
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) стратегического планирования, налоговой и бюджетной политики, а также политики в области таможенного дела, по привлечению инвестиций, государственного и гарантированного государством заимствования и долга, государственно-частного партнерства, государственных инвестиционных проектов, рекламы, защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности, естественных монополий, за исключением сфер аэронавигации, аэропортов и по предоставлению в имущественный наем (аренду) или пользование кабельной канализации, международных экономических и финансовых отношений, в том числе регулирования международной экономической интеграции, на общественно значимых рынках, регулирования и развития внешнеторговой деятельности, за исключением продвижения экспорта, регулирования торговой деятельности, управления государственными активами, в том числе повышения качества корпоративного управления, развития системы государственного управления;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) государственного регулирования и контроля в сферах естественных монополий, за исключением сфер аэронавигации, аэропортов и по предоставлению в имущественный наем (аренду) или пользование кабельной канализации, на общественно значимых рынках, за исключением оказания услуг аэропортов на внутренних рейсах: посадка-высадка пассажиров (посредством телескопического трапа), предоставление в аренду помещений аэропорта, используемых в целях обеспечения перевозочного процесса, обработка грузов, предоставление рабочего места (площади) для регистрации пассажиров, обеспечение воздушных судов авиационными горюче-смазочными материалами, а также государственного контроля за соблюдением энергопроизводящими и энергоснабжающими организациями требований Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике";";
в пункте 15:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) государственного регулирования и контроля деятельности субъектов естественных монополий в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О естественных монополиях" и законодательством Республики Казахстан;";
в пункте 16:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 және "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 4 мамырдағы № 251 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) стратегиялық жоспарлау, салық және бюджет саясаты, сондай-ақ кеден ісі, инвестицияларды тарту саласындағы саясат, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу және борыш, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, мемлекеттік инвестициялық жобалар, жарнама, бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу, аэронавигация, әуежайлар және кәбілді арнаны мүліктік жалдауға (жалға) немесе пайдалануға беру салаларын қоспағанда, табиғи монополиялар, халықаралық экономикалық және қаржылық қатынастар, оның ішінде халықаралық экономикалық интеграцияны, қоғамдық маңызы бар нарықтарды реттеу, экспортты ілгерілетуді қоспағанда, сыртқы сауда қызметін реттеу және дамыту, сауда қызметін реттеу, мемлекеттік активтерді басқару, оның ішінде корпоративтік басқару сапасын арттыру, мемлекеттік басқару жүйесін дамыту;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) аэронавигация, әуежайлар және кәбілді арнаны мүліктік жалдауға (жалға) немесе пайдалануға беру салаларын қоспағанда, табиғи монополиялар салаларында, ішкі рейстерде әуежайлардың мынадай қызметтерін көрсетуді: жолаушыларды отырғызу-түсіру (телескоптық трап арқылы), тасымалдау процесін қамтамасыз ету мақсатында пайдаланылатын әуежайдың үй-жайларын жалға беру, жүктерді өңдеу, жолаушыларды тіркеу үшін жұмыс орнын (алаңдар) ұсыну, әуе кемелерін авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз етуді қоспағанда, қоғамдық маңызы бар нарықтарда мемлекеттік реттеу және бақылау, сондай-ақ энергия өндіруші және энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтауын мемлекеттік бақылау;";
15-тармақта:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне, "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін мемлекеттік реттеу және бақылау;";
16-тармақта:

дополнить подпунктами 59-1), 59-2), 59-3), 59-4), 59-5), 59-6) и 59-7) следующего содержания:
"59-1) представление ежегодно в Правительство Республики Казахстан отчетов о состоянии сфер естественных монополий, об исполнении утвержденных тарифных смет, об исполнении утвержденных инвестиционных программ;
59-2) утверждение правил формирования тарифов;
59-3) утверждение правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий;
59-4) утверждение типовых договоров предоставления регулируемых услуг;
59-5) утверждение перечня регулируемых услуг;
59-6) утверждение перечня субъектов естественных монополий, тарифы которым утверждаются с применением стимулирующего метода тарифного регулирования;
59-7) утверждение положения о Совете по тарифной политике и его персонального состава;";
подпункты 63), 64), 64-1), 64-2), 64-6), 64-7), 64-8), 64-9), 260), 260-1), 261), 287), 289), 290), 291), 292) и 339-62) исключить;
в пункте 17:
дополнить подпунктами 1-1), 1-2), 1-3), 1-4), 1-5), 1-6), 1-7), 1-8), 1-9), 1-10), 1-11), 1-12), 1-13), 1-14), 1-15), 1-16), 1-17), 1-18), 1-19), 1-20), 1-21), 1-22), 1-23), 1-24), 1-25), 1-26), 1-27), 1-28), 1-29), 1-30), 1-31), 1-32), 1-33), 1-34) и 1-35) следующего содержания:
"1-1) подготовка ежегодного отчета в Правительство Республики Казахстан о состоянии сфер естественных монополий, об исполнении утвержденных тарифных смет, об исполнении утвержденных инвестиционных программ;
1-2) формирование и ведение Государственного регистра субъектов естественных монополий;
1-3) разработка правил формирования тарифов;
1-4) разработка правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий;
1-5) разработка типовых договоров предоставления регулируемых услуг;
1-6) принятие к рассмотрению заявки либо отказ в ее принятии;
1-7) проведение публичных слушаний с опубликованием в средствах массовой информации объявления о дате и месте их проведения;
1-8) утверждение тарифа в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О естественных монополиях", и изменение в установленном законом порядке утвержденного тарифа до истечения срока его действия;
1-9) определение уровня индексации тарифа субъекта естественной монополии малой мощности;
1-10) утверждение и внесение изменения в утвержденную им тарифную смету;
1-11) утверждение и внесение изменения совместно с иным государственным органом в утвержденную инвестиционную программу субъекта естественной монополии, включенного в республиканский раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий, за исключением субъектов естественных монополий, предоставляющих регулируемые услуги аэронавигации, аэронавигационного обслуживания международных и транзитных полетов, аэропортов, за исключением обслуживания авиаперевозок, осуществляющих транзитные пролеты через воздушное пространство Республики Казахстан с осуществлением технических посадок в аэропортах Республики Казахстан в некоммерческих целях и по международным направлениям, по предоставлению в имущественный наем (аренду) или пользование кабельной канализации, за исключением деятельности субъектов малого предпринимательства;

мынадай мазмұндағы 59-1), 59-2), 59-3), 59-4), 59-5), 59-6) және 59-7) тармақшалармен толықтырылсын:
"59-1) Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын табиғи монополиялар салаларының жай-күйі туралы, бекітілген тарифтік сметалардың орындалуы туралы, бекітілген инвестициялық бағдарламалардың орындалуы туралы есептерді ұсыну;
59-2) тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту;
59-3) табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
59-4) реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынудың үлгі шарттарын бекіту;
59-5) реттеліп көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту;
59-6) тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісін қолдана отырып, тарифтері бекітілетін табиғи монополиялар субъектілерінің тізбесін бекіту;
59-7) Тарифтік саясат жөніндегі кеңес туралы ережені және оның дербес құрамын бекіту;";
63), 64), 64-1), 64-2), 64-6), 64-7), 64-8), 64-9), 260), 260-1), 261), 287), 289), 290), 291), 292) және 339-62) тармақшалар алып тасталсын;
17-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1), 1-2), 1-3), 1-4), 1-5), 1-6), 1-7), 1-8), 1-9), 1-10), 1-11), 1-12), 1-13), 1-14), 1-15), 1-16), 1-17), 1-18), 1-19), 1-20), 1-21), 1-22), 1-23), 1-24), 1-25), 1-26), 1-27), 1-28), 1-29), 1-30), 1-31), 1-32), 1-33), 1-34) және 1-35) тармақшалармен толықтырылсын:
"1-1) Қазақстан Республикасының Үкіметіне табиғи монополиялар салаларының жай-күйі туралы, бекітілген тарифтік сметалардың орындалуы туралы, бекітілген инвестициялық бағдарламалардың орындалуы туралы жыл сайынғы есепті дайындау;
1-2) Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімін қалыптастыру және жүргізу;
1-3) тарифтерді қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
1-4) табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
1-5) реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынудың үлгі шарттарын әзірлеу;
1-6) өтінімді қарауға қабылдау не оны қабылдаудан бас тарту;
1-7) бұқаралық ақпарат құралдарында жария тыңдаулардың өткізілетін күні мен орны туралы хабарландыру жариялай отырып, өткізу;
1-8) "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда тарифті бекіту және заңда белгіленген тәртіппен бекітілген тарифті оның қолданылу мерзімі өткенге дейін өзгерту;
1-9) қуаты аз табиғи монополия субъектісінің тарифін индекстеу деңгейін айқындау;
1-10) тарифтік сметаны бекіту және өзі бекіткен тарифтік сметаға өзгерістер енгізу;
1-11) реттеліп көрсетілетін аэронавигациялық қызмет ұсынатын, халықаралық және транзиттік ұшуға аэронавигациялық қызмет көрсететін табиғи монополиялар субъектілерін, Қазақстан Республикасының әуежайларында коммерциялық емес мақсаттарда және халықаралық бағыттар бойынша техникалық қонуды жүзеге асыра отырып, Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшып өтуді жүзеге асыратын авиатасымалдарға қызмет көрсетуді қоспағанда, әуежайларды, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін қоспағанда, кәбілді арнаны мүліктік жалдауға (жалға) немесе пайдалануға беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, Табиғи монополиялар субъектілері мемлекеттік тіркелімінің республикалық бөліміне енгізілген табиғи монополия субъектісінің бекітілген инвестициялық бағдарламасын өзге мемлекеттік органмен бірлесе отырып бекіту және оларға өзгерістер енгізу;

1-12) утверждение и внесение изменения совместно с местным исполнительным органом в утвержденную инвестиционную программу субъекта естественной монополии, включенного в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий;
1-13) утверждение временного компенсирующего тарифа;
1-14) выдача согласия на совершение отдельных действий субъектом естественной монополии, а также принятие от субъекта естественной монополии уведомления об осуществлении деятельности, не относящейся к регулируемым услугам, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
1-15) разработка и утверждение показателей качества и надежности регулируемых услуг по согласованию с соответствующими государственными органами;
1-16) разработка и утверждение показателей эффективности деятельности субъектов естественных монополий;
1-17) внесение субъекту естественной монополии предписания об устранении нарушения законодательства Республики Казахстан о естественных монополиях;
1-18) проведение анализа отчетов субъектов естественных монополий об исполнении утвержденной тарифной сметы, об исполнении утвержденной инвестиционной программы, о соблюдении показателей качества и надежности регулируемых услуг, а также достижении показателей эффективности деятельности субъектов естественных монополий;
1-19) согласование конкурсной документации проекта государственно-частного партнерства, в том числе концессионного проекта, проекта договора государственно-частного партнерства, в том числе договора концессии, внесение в них изменений и (или) дополнений в части формирования тарифа;
1-20) внесение изменения в утвержденную тарифную смету без повышения тарифа в случае принятия на баланс и (или) доверительное управление имущества, используемого в технологическом цикле при предоставлении регулируемых услуг, от государственных или местных исполнительных органов при его получении в безвозмездное пользование, в том числе электрических сетей от других энергопередающих организаций;
1-21) утверждение временного понижающего коэффициента;
1-22) определение прогнозного индекса тарифа на пятилетний период по сферам естественных монополий;
1-23) утверждение размера платы за коммунальные услуги в сферах естественных монополий для потребителей, не имеющих приборов учета;
1-24) утверждение ценовых пределов на регулируемые услуги магистральных железнодорожных сетей;
1-25) ежегодная корректировка утвержденных ценовых пределов на регулируемые услуги магистральных железнодорожных сетей в соответствии с правилами формирования тарифов;

1-12) жергілікті атқарушы органмен бірлесіп Табиғи монополиялар субъектілері мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне қосылған табиғи монополия субъектісінің бекітілген инвестициялық бағдарламасына өзгерістер енгізу және бекіту;
1-13) уақытша өтемдік тарифті бекіту;
1-14) табиғи монополия субъектісінің жекелеген іс-әрекеттер жасауына келісім беру, сондай-ақ табиғи монополия субъектісінен "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес реттеліп көрсетілетін қызметтерге жатпайтын қызметті жүзеге асыру туралы хабарлама қабылдау;
1-15) тиісті мемлекеттік органдармен келісу бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапа және сенімділік көрсеткіштерін әзірлеу және бекіту;
1-16) табиғи монополиялар субъектілері қызметі тиімділігінің көрсеткіштерін әзірлеу және бекіту;
1-17) табиғи монополия субъектісіне Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасының бұзылуын жою туралы нұсқама енгізу;
1-18) табиғи монополиялар субъектілерінің бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы, бекітілген инвестициялық бағдарламаның орындалуы туралы, реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапа және сенімділік көрсеткіштерін сақтау туралы, сондай-ақ табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділік көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы есептеріне талдау жүргізу;
1-19) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының, оның ішінде концессиялық жобаның конкурстық құжаттамасын, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының, оның ішінде концессия шартының жобасын келісу, оларға тарифті қалыптастыру бөлігінде өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу;
1-20) реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсыну кезінде технологиялық циклде пайдаланылатын мүлікті мемлекеттік немесе жергілікті атқарушы органдардан өтеусіз пайдалануға алған кезде оны, оның ішінде басқа энергия беруші ұйымдардан электр желілерін балансқа және (немесе) сенімгерлік басқаруға қабылдаған жағдайда тарифті көтермей, бекітілген тарифтік сметаға өзгерістер енгізу;
1-21) уақытша төмендету коэффициентін бекіту;
1-22) табиғи монополиялар салалары бойынша бес жылдық кезеңге арналған тарифтің болжамды индексін айқындау;
1-23) есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін табиғи монополиялар салаларындағы коммуналдық көрсетілетін қызметтер үшін төлемақы мөлшерін бекіту;
1-24) магистральдық теміржол желілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне баға шектерін бекіту;
1-25) тарифтерді қалыптастыру қағидаларына сәйкес магистральдық теміржол желілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне бекітілген баға шектерін жыл сайын түзету;

1-26) определение метода тарифного регулирования сферы естественной монополии;
1-27) формирование перечня регулируемых услуг;
1-28) формирование перечня субъектов естественных монополий, тарифы которым утверждаются с применением стимулирующего метода тарифного регулирования;
1-29) проведение не реже одного раза в месяц совместно с субъектами естественных монополий приема потребителей;
1-30) согласование местным исполнительным органам нормы потребления коммунальных услуг в сферах естественных монополий для потребителей, не имеющих приборов учета;
1-31) согласование субъекту естественной монополии в предусмотренном порядке размера взимания платы за приобретение и установку приборов учета, за исключением случаев приемки и ввода объектов строительства в эксплуатацию;
1-32) разработка положения о Совете по тарифной политике и формирование его состава;
1-33) осуществление государственного контроля за соблюдением энергопроизводящими и энергоснабжающими организациями требований Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике";
1-34) осуществление государственного контроля в сферах естественных монополий в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
1-35) взаимодействие с правоохранительными органами в пределах компетенции, установленной законодательством Республики Казахстан, при осуществлении государственного контроля в сферах естественных монополий;";
подпункты 81-1), 81-2), 81-11), 81-12), 92-8), 96), 111), 112), 113) 114), 114-1), 114-2), 115), 117), 118), 119), 120), 126), 129), 131), 140), 141), 142), 144), 145), 146), 148), 149), 152) и 155) исключить;
подпункт 186-1) изложить в следующей редакции:
"186-1) осуществление формирования, реализации, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа по проведению исследований, информационно-просветительской работы и оказанию консультационной помощи населению по вопросам защиты прав потребителей;";
подпункты 247), 248), 253), 254), 255), 256) и 266-17) исключить;
в пункте 18:
дополнить подпунктами 14-1) и 14-2) следующего содержания:
"14-1) рассматривать обращения субъектов естественных монополий и потребителей;
14-2) размещать на своем интернет-ресурсе:
Государственный регистр субъектов естественных монополий;
правовые акты уполномоченного органа;
заявки с прилагаемыми документами, представленными на электронном носителе, с учетом требования, установленного пунктом 7 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях";
утвержденные, установленные и определенные тарифы;
утвержденные тарифные сметы и инвестиционные программы;
отчеты субъектов естественных монополий об исполнении утвержденных тарифных смет, об исполнении утвержденных инвестиционных программ, о соблюдении показателей качества и надежности регулируемых услуг и достижении показателей эффективности деятельности субъектов естественных монополий;
реестр выданных согласий на совершение отдельных действий субъектом естественной монополии, а также принятых от субъекта естественной монополии уведомлений об осуществлении деятельности, не относящейся к регулируемым услугам, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
постановления о привлечении субъектов естественных монополий к административной ответственности;
решения судов по итогам разбирательств с участием уполномоченного органа;
показатели качества и надежности регулируемых услуг;
показатели эффективности деятельности субъектов естественных монополий;
иную информацию, относящуюся к осуществлению государственного регулирования деятельности субъектов естественных монополий;
подпункты 18), 19), 22), 23), 25), 25-1), 27), 28) и 29) исключить;
подпункт 60) изложить в следующей редакции:
"60) осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";

1-26) табиғи монополия саласын тарифтік реттеу әдісін айқындау;
1-27) реттеліп көрсетілетін қызметтердің тізбесін қалыптастыру;
1-28) тарифтері тарифтік реттеудің ынталандырушы әдісін қолдана отырып бекітілетін табиғи монополиялар субъектілерінің тізбесін қалыптастыру;
1-29) табиғи монополиялар субъектілерімен бірлесіп айына кемінде бір рет тұтынушыларды қабылдауды жүргізу;
1-30) жергілікті атқарушы органдарға есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін табиғи монополиялар салаларындағы коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларына келісу;
1-31) құрылыс объектілерін қабылдау және пайдалануға беру жағдайларын қоспағанда, есепке алу аспаптарын сатып алу және орнату үшін ақы алу мөлшерін табиғи монополия субъектісіне көзделген тәртіппен келісу;
1-32) Тарифтік саясат жөніндегі кеңес туралы ережені әзірлеу және оның құрамын қалыптастыру;
1-33) энергия өндіруші және энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
1-34) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес табиғи монополиялар салаларында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
1-35) табиғи монополиялар салаларында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шегінде құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;";
81-1), 81-2), 81-11), 81-12), 92-8), 96), 111), 112), 113) 114), 114-1), 114-2), 115), 117), 118), 119), 120), 126), 129), 131), 140), 141), 142), 144), 145), 146), 148), 149), 152) және 155) тармақшалар алып тасталсын;
186-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"186-1) тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері жөнінде зерттеулер, ақпараттық-ағарту жұмыстарын жүргізу және халыққа консультациялық көмек көрсету бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды, іске асыруды, іске асырылуын мониторингілеуді және оның нәтижелерін бағалауды жүзеге асыру;";
247), 248), 253), 254), 255), 256) және 266-17) тармақшалар алып тасталсын;
18-тармақта:
мынадай мазмұндағы 14-1) және 14-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"14-1) табиғи монополиялар субъектілері мен тұтынушылардың өтініштерін қарау;
14-2) өзінің интернет-ресурсында:
Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімін;
уәкілетті органның құқықтық актілерін;
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-тармағында белгіленген талаптарды ескере отырып, электрондық жеткізгіште ұсынылған, қоса берілген құжаттары бар өтінімдерді;
бекітілген, белгіленген және айқындалған тарифтерді;
бекітілген тарифтік сметаларды және инвестициялық бағдарламаларды;
табиғи монополиялар субъектілерінің бекітілген тарифтік сметалардың орындалуы туралы, бекітілген инвестициялық бағдарламалардың орындалуы туралы, реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапа және сенімділік көрсеткіштерін сақтау және табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділік көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы есептерін;
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес табиғи монополия субъектісінің жекелеген іс-әрекеттер жасауына берілген келісімдердің, сондай-ақ табиғи монополия субъектісінен қабылданған реттеліп көрсетілетін қызметтерге жатпайтын қызметті жүзеге асыру туралы хабарламалардың тізілімін;
табиғи монополиялар субъектілерін әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы қаулыны;
уәкілетті органның қатысуымен талқылау қорытындылары бойынша сот шешімдерін;
реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапа және сенімділік көрсеткіштерін;
табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділік көрсеткіштерін;
табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін мемлекеттік реттеуді жүзеге асыруға қатысты өзге де ақпаратты орналастыру;";
18), 19), 22), 23), 25), 25-1), 27), 28) және 29) тармақшалар алып тасталсын;
60) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"60) заңнамалық актілерде, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.";

2) Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин