О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 - 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2019 года № 252.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 - 2020 годы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 588) следующие изменения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в перечне крупных организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации в приоритетном порядке:
заголовок раздела "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
строку, порядковый номер 4.1, исключить;
строку, порядковый номер 6.3, изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Профессиональная военизированная аварийно-спасательная служба" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
в разделе "Министерство финансов Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 8.2, исключить;
в разделе "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 10.1, исключить;
заголовок раздела "Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
в приложении 3 к указанному постановлению:
в перечне крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке:
в разделе "Акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына":
строку, порядковый номер 17.2, изложить в следующей редакции:
"
17.
2.
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз", в составе которого:
IPO
1)
товарищество с ограниченной ответственностью "Урихтау Оперейтинг"
2)
товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод"
3)
TH KazMunaiGas N.V., в составе которого:
3.1)
товарищество с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс"
4)
товарищество с ограниченной ответственностью "Атырауский нефтеперерабатывающий завод", в составе которого:

"Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 4 мамырдағы № 252 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 588-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
басым тәртіппен жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ірі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі";
реттік нөмірі 4.1-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 6.3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 8.2-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 10.1-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі";
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
басым тәртіппен бәсекелес ортаға беру ұсынылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың еншілес, тәуелді ірі ұйымдарының тізбесінде:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 17.2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
17.
2.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
1)
"Урихтау Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2)
"Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3)
TH KazMunaiGas N.V., оның
құрамында:
3.1)
"ПетроҚазақстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4)
"Атырау мұнай өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:

4.1)
товарищество с ограниченной ответственностью "Парк хранения сжиженного газа"
4.2)
товарищество с ограниченной ответственностью "РТИ АНПЗ"
5)
товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Automation"
6)
товарищество с ограниченной ответственностью "Тениз Сервис", в составе которого:
6.1)
товарищество с ограниченной ответственностью "KAZ M-I"
7)
KMG International N.V., в составе которого:
7.1)
Rompetrol Exploration & Production
7.2)
Rompetrol Drilling SLR
7.3)
Benon Rompetrol LLC
7.4)
Rompetrol Well Services S.A.
7.5)
KazMunayGas Engineering B.V.
7.6)
Palplast S.A.
7.7)
Rompetrol Logistics SRL
7.8)
Global Security Sistem S.A.
7.9)
Rominserv Valves IAIFO SRL
7.10)
Rompetrol Petrochemical SRL
7.11)
TH KMG Singapore Pte Ltd
7.12)
Byron Shipping LTD
";
в разделе "Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз":
строку, порядковый номер 30.15, исключить;
в разделе "Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро":
строку, порядковый номер 55.40, исключить;
в приложении 4 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых компаний акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз":
строки, порядковые номера 13, 14, 15, 16, 17, 18, 31, 32, 34, 35, 37 и 53, исключить;
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации:
в разделе "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 3.3, исключить;
в разделе "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 25.2, исключить;
заголовок раздела "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
строку, порядковый номер 42.17, изложить в следующей редакции:
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
в разделе "Министерство энергетики Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 75.3, исключить;
заголовок раздела "Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан";
в разделе "Управление Делами Президента Республики Казахстан": строку, порядковый номер 80.1, исключить;
в приложении 6 к указанному постановлению:
в перечне организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акимат Западно-Казахстанской области":

4.1)
"Сұйытылған газды сақтау паркі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4.2)
"АМӨЗ КИД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"KMG Automation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Теңіз Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
6.1)
"KAZ M-I" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
KMG International N.V., оның құрамында:
7.1)
Rompetrol Exploration & Production
7.2)
Rompetrol Drilling SLR
7.3)
Benon Rompetrol LLC
7.4)
Rompetrol Well Services S.A.
7.5)
KazMunayGas Engineering B.V.
7.6)
Palplast S.A.
7.7)
Rompetrol Logistics SRL
7.8)
Global Security Sistem S.A.
7.9)
Rominserv Valves IAIFO SRL
7.10)
Rompetrol Petrochemical SRL
7.11)
TH KMG Singapore Pte Ltd
7.12)
Byron Shipping LTD
";
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 30.15-жол алып тасталсын;
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 55.40-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының бәсекелес ортаға беру ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 13, 14, 15, 16, 17, 18, 31, 32, 34, 35, 37 және 53-жолдар алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 3.3-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 25.2-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі";
реттік нөмірі 42.17-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
"Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 75.3-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі";
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 80.1-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Батыс Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:

строку, порядковый номер 185.6, исключить;
в разделе "Акимат Карагандинской области":
строку, порядковый номер 205.7, исключить;
заголовок раздела "Акимат города Астаны" изложить в следующей редакции:
"Акимат города Нур-Султана";
строку, порядковый номер 444.36, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

реттік нөмірі 185.6-жол алып тасталсын;
"Қарағанды облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 205.7-жол алып тасталсын;
"Астана қаласының әкімдігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі";
реттік нөмірі 444.36-жол алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин