Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2019-2021 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № 271.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 148 "Об утверждении Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года)" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2019-2021 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным государственным и местным исполнительным органам и организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий;
2) представлять раз в полугодие не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием, информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан представлять два раза в год, к 25 июля и 25 января, сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2019 года № 271
План мероприятий
по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана
(до 2025 года) на 2019 - 2021 годы
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.12.2019 № 925; от 24.05.2021 № 341.
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Объем финансирования
(тыс. тенге)
Источник
финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Методические мероприятия
Выпуск информационно-справочных материалов на казахском, русском и английском языках
информационно-справочные материалы
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно,
IV квартал
2019 г. - 1,500 тыс.тенге;
2020 г. - 1,500 тыс.тенге;
2021 г. -1,500 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение общественной аккредитации этнокультурных объединений АНК
решение САНК
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
-
не требуется
Организация и проведение практических семинаров-тренингов для представителей этнокультурных объединений АНК
семинары-тренинги
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
до 10 января,
до 10 июля

Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 мамырдағы № 271 қаулысы.
"Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 148 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар мен ұйымдар (келісу бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі жылына екі рет, 25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 13 мамырдағы
№ 271 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 13.12.2019 № 925; 24.05.2021 № 341 қаулыларымен.
Р/с№
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі
(мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Әдістемелік іс-шаралар
1.
Ақпараттық-анықтамалық материалдарды қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде шығару
ақпараттық-анықтамалық материалдар
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын,
IV тоқсан
2019 ж. – 1,500 мың теңге;
2020 ж. – 1,500 мың теңге;
2021 ж. –1,500 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
2.
ҚХА этномәдени бірлестіктерін қоғамдық аккредиттеуді ұйымдастыру және өткізу
ҚХАХ шешімі
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
талап етілмейді
3.
ҚХА этномәдени бірлестіктері өкілдері үшін тәжірибелік семинар-тренингтер ұйымдастыру және өткізу
семинар-тренингтер
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
10 қаңтарға дейін,
10 шілдеге дейін

2020 г. - 4, 258 тыс.тенге;
2021 г. - 4, 258 тыс.тенге
по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение обучающих семинаров-тренингов для представителей государственных структур
семинары-тренинги
АДГС (по согласованию),
АГУ (по согласованию)
ежегодно,
до 10 января,
до 10 июля
2019 г. - 11,188 тыс.тенге;
2020 г. - 11,188 тыс.тенге;
2021 г. - 11,188 тыс.тенге
по бюджетной программе 013 "Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих"
республиканский бюджет
Организация и проведение семинаров-тренингов по развитию института медиации
семинары-тренинги
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
МИОР, АГУ (по согласованию)
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
III квартал
2021 года
2021 г. - 4,644 тыс.тенге
по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение заседания методического совета по внедрению современных методов менеджмента в деятельности КГУ "Қоғамдық келісім" при акимах областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента и общественных структур АНК регионов
протокол заседания
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
2019 г. - 2,500 тыс.тенге;
2020 г. - 2,500 тыс.тенге;
2021 г. - 2,500 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Формирование единых ценностей, а также продвижение программы "Рухани жаңғыру" среди этносов Казахстана
отчет
о выполненной работе
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение
2019 года
2019 г. - 11,418 тыс.тенге;
по бюджетной программе 002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
республиканский бюджет
Обеспечение работы кафедр АНК в научно-образовательной и общественно-массовой сфере по укреплению общественного согласия
и общенационального единства
отчет
о выполненной работе
МОН,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно
-
не требуется
2. Организационно-практические мероприятия
Обеспечение системной работы по развитию РМД АНК "Жаңғыру жолы" по укреплению общественного согласия и общенационального единства в молодежной среде с привлечением этнокультурных объединений АНК
отчет
о выполненной работе
МИОР, МОН,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
-
не требуется
Обеспечение дальнейшего развития системы советов общественного согласия АНК, укрепление взаимодействия с институтами гражданского общества
информация
в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
-
не требуется
Координация благотворительной деятельности благотворительных организаций, меценатов, доноров и этнокультурных объединений АНК
отчет
о выполненной работе
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
-
не требуется
Координация работы по вовлечению представителей различных этносов в изучение государственного языка и языков казахстанских этносов
информация в МИОР
МКС, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
-
не требуется
Организация и проведение языковой школы для этнокультурных объединений АНК
курс занятий
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно

2020 ж. – 4,258 мың теңге;
2021 ж. – 4,258 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
4.
Мемлекеттік құрылым өкілдері үшін оқытушы семинар-тренингтер өткізу
семинар-тренингтер
МҚІА (келісу бойынша),
МБА (келісу бойынша)
жыл сайын,
10 қаңтарға дейін,
10 шілдеге дейін
2019 ж. – 11,188 мың теңге;
2020 ж. – 11,188 мың теңге;
2021 ж. – 11,188 мың теңге
013 "Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
5.
Медиация институтын дамыту бойынша семинар-тренингтер ұйымдастыру және өткізу
семинар-тренингтер
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, МБА (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жылғы III тоқсан
2021 ж. – 4,644 мың теңге 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
6.
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері жанындағы "Қоғамдық келісім" КММ және өңірлік ҚХА-лардың басқа да қоғамдық құрылымдарының қызметіне менеджменттің заманауи әдістерін енгізу бойынша әдістемелік кеңестің отырыстарын өткізу
отырыс
хаттамасы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктері
жыл сайын
2019 ж. – 2,500 мың теңге;
2020 ж. – 2,500 мың теңге;
2021 ж. – 2,500 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
7.
Қазақстан этностарының арасында ортақ құндылықтар қалыптастыру, сондай-ақ "Рухани жаңғыру" бағдарламасын ілгерілету
атқарылған жұмыс туралы есеп
АҚДМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктері
2019 жыл
жыл бойы
2019 ж. – 11,418 мың теңге 002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
8.
ҚХА кафедраларының жұмысын қоғамдық келісімді және жалпыұлттық бірлікті нығайту бойынша ғылыми-білім беру және қоғамдық-бұқаралық салаларда қамтамасыз ету
жұмыс туралы есеп
БҒМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
жыл сайын
-
талап етілмейді
2. Ұйымдастырушылық-практикалық іс-шаралар
9.
ҚХА этномәдени бірлестіктерін тарта отырып, жастар арасында қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірлікті нығайту бойынша ҚХА-ның "Жаңғыру жолы" республикалық жастар қозғалысын дамыту бойынша жүйелі жұмысын қамтамасыз ету
атқарылған жұмыс туралы есеп
АҚДМ, БҒМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша),
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
талап етілмейді
10.
ҚХА қоғамдық келісім кеңестері жүйесін одан әрі дамытуды қамтамасыз ету, азаматтық қоғам институттарымен өзара іс-қимылды нығайту
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
талап етілмейді
11.
Қайырымдылық ұйымдарының, меценаттардың, донорлардың және ҚХА этномәдени бірлестіктерінің қайырымдылық қызметтерін үйлестіру
атқарылған жұмыс туралы есеп
АҚДМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
талап етілмейді
12.
Әртүрлі этнос өкілдерін мемлекеттік тілді және қазақстандық этностардың тілдерін меңгеруге тарту бойынша жұмысты үйлестіру
АҚДМ-ге ақпарат
МСМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
талап етілмейді
13.
ҚХА этномәдени бірлестіктері үшін тілдік мектеп ұйымдастыру және өткізу
оқу курстары
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын

2019 г. - 10,000 тыс.тенге;
2020 г. - 10,000 тыс.тенге;
2021 г. - 10,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Обеспечение деятельности Клуба журналистов АНК
информация
в МИОР
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
II квартал
2019 г. - 7,683 тыс.тенге;
2020 г. - 7,683 тыс.тенге;
2021 г. - 7,683 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение конкурсов АНК "Лучший медиатор" и "Лучший кабинет медиации"
информация
в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
III квартал
2020 года
2020 г. - 2,546 тыс.тенге;
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение фестиваля моды "ЭтноFashion"
фестиваль
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
IV квартал
2020 года
2020 г. - 11,802 тыс.тенге;
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение заседания Совета медиации АНК
протокол заседания
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
II квартал,
2020-2021 годов
2020 г. - 4,196 тыс.тенге;
2021 г. - 4,196 тыс.тенге;
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение конкурса по номинациям среди представителей ЭКО АНК "Мы - дети твои, Казахстан"
конкурс
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2020 г.
IV квартал
2020 г. - 4,500 тыс.тенге;
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение встреч успешных людей кандидатов проекта 100 новых лиц "Жастардың алтын бесігі"
встречи
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
ежегодно,
III и IV кварталы
2019 г. - 3,000 тыс.тенге;

2019 ж. – 10, 000 мың теңге;
2020 ж. – 10, 000 мың теңге;
2021 ж. – 10, 000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
14.
ҚХА журналистер клубының қызметін қамтамасыз ету
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
II тоқсан
2019 ж. – 7,683 мың теңге;
2020 ж. – 7,683 мың теңге;
2021 ж. – 7,683 мың теңге 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
15.
"Үздік медиатор" және "Үздік медиация кабинеті" ҚХА конкурстарын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісу" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2020 жылғы
ІІІ тоқсан
2020 ж. – 2,546 мың теңге 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
16.
"ЭтноFashion" сән фестивалін ұйымдастыру және өткізу
фестиваль
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2020 жылғы
IV тоқсан
2020 ж. – 11,8 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
17.
ҚХА медиация кеңестерінің отырыстарын ұйымдастыру және өткізу
отырыс
хаттамасы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2020-2021 жылдар,
ІІ тоқсан
2020 ж. – 4,196 мың теңге;
2021 ж. – 4,196 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
18.
ҚХА ЭМБ өкілдері арасында номинациялар бойынша "Біз – сенің ұландарыңбыз, Қазақстан" конкурсын өткізу
конкурс
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша),
ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2020 жылғы
IV тоқсан
2020 ж. – 4,500 мың теңге;
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
19.
100 жаңа есім "Жастардың алтын бесігі" жобасына үміткерлер – табысты адамдармен кездесулер ұйымдастыру және өткізу
кездесулер
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
III және IV тоқсан
2019 ж. – 3, 000 мың теңге;

2020 г. - 3,000 тыс.тенге;
2021 г. - 3,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение цикла творческих встреч "Моя история успеха - история успеха моей страны"
встречи
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
ежегодно,
II и III кварталы
2019 г. - 990 тыс.тенге;
2020 г. - 990 тыс.тенге;
2021 г. - 990 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение комплекса тренингов и обучающих программ по самопродвижению, стратегиям самомаркетинга и самопиара "Prодвигай себя"
обучающие программы
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
ежеквартально
2019 г. - 2,500 тыс.тенге;
2020 г. - 2,500 тыс.тенге;
2021 г. - 2,500 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение проекта "НЕконференция "Еркін сөйле"
отчет
о реализации проекта
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
ежегодно,
III квартал
2019 г. - 2,000 тыс.тенге;
2020 г. - 2,000 тыс.тенге;
2021 г. - 2,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение летней школы "100 новых лиц: как стать успешным"
информация
в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
ежегодно,
III квартал
2019 г. - 5,000 тыс.тенге;
2020 г. - 5,000 тыс.тенге;
2021 г. - 5,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение молодежного форума "Новая волна "100+"
форум
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
ежегодно,
II квартал
2019 г. - 5,934 тыс.тенге;
2020 г. - 5,934 тыс.тенге;
2021 г. - 5,934 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение молодежного проекта "Стань лидером!"
информация в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
ежегодно,
II квартал

2020 ж. – 3, 000 мың теңге;
2021 ж. – 3, 000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
20.
"Менің жетістігімнің тарихы – елімнің жетістігінің тарихы" атты шығармашылық кездесулер циклын өткізу
кездесулер
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
II және
III тоқсандар
2019 ж. – 990 мың теңге;
2020 ж. – 990 мың теңге;
2021 ж. – 990 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
21.
"Prодвигай себя" өзін-өзі ілгерілету, өзіндік маркетинг және өзін таныстыру стратегиялары бойынша тренингтер мен оқыту бағдарламалары кешенін ұйымдастыру және өткізу
оқыту бағдарламалары
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
тоқсан сайын
2019 ж. – 2, 500 мың теңге;
2020 ж. – 2, 500 мың теңге;
2021 ж. – 2, 500 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
22.
"Еркін сөйле" "НЕ конференция" жобасын ұйымдастыру және өткізу
жобаны іске асыру туралы есеп
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
III тоқсан
2019 ж. – 2, 000 мың теңге;
2020 ж. – 2, 000 мың теңге;
2021 ж. – 2, 000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
23.
"100 жаңа есім: табысты болудың жолдары" жазғы мектебін өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
ІII тоқсан
2019 ж. – 5, 000 мың теңге;
2020 ж. – 5, 000 мың теңге;
2021 ж. – 5, 000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
24.
"Жаңа толқын "100+" жастар форумын өткізу
форум
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
II тоқсан
2019 ж. – 5, 934 мың теңге;
2020 ж. – 5, 934 мың теңге;
2021 ж. – 5, 934 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
25.
"Көшбасшы бол!" жастар жобасын өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісім бойынша)
жыл сайын,
II тоқсан

2019 г. - 10,000 тыс.тенге;
2020 г. - 10,000 тыс.тенге;
2021 г. - 10,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Реализация акции
"С любовью, в Казахстан"
акции
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
III квартал
2020 г.
2020 г. - 19,600 тыс.тенге;
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение конкурса "Тәуелсіз Қазақстанның дамуына қосқан менің үлесім"
конкурс
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, РМД АНК "Жаңғыру жолы" (по согласованию)
IV квартал
2020 г. и 2021 г.
2020 г. - 2,000 тыс.тенге;
2021 г. - 2,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
3. Общественно-массовые мероприятия
Организация и проведение форума, посвященного Дню благодарности, под эгидой АНК
форум
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно,
1 марта
2019 г. - 21,977 тыс.тенге;
2020 г. - 21,977 тыс.тенге;
2021 г. - 21,977 тыс.тенге
по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение республиканского форума советов общественного согласия АНК
форум
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно,
IV квартал
2019 г. - 6,000 тыс.тенге;
2020 г. - 6,000 тыс.тенге;
2021 г. - 6,000 тыс.тенге
по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Подготовка и проведение ежегодной сессии АНК
протокол
сессии
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МКС, МИОР, , акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно,
до 1 мая
2019 г. - 67,913 тыс.тенге;
2020 г. - 67,913 тыс.тенге;
2021 г. - 67,913 тыс.тенге;
по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение концерта, посвященного сессии АНК
концерт
МКС
ежегодно,
до 1 мая
2019 г. - 70 984 тыс.тенге;
2020 г. - 74 211 тыс.тенге;
2021 г. - 73 862 тыс.тенге;
по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности и реализации архивного дела"
республиканский бюджет
Проведение заседаний Совета АНК
протокол заседания
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно

2019 ж. – 10, 000 мың теңге;
2020 ж. – 10, 000 мың теңге;
2021 ж. – 10, 000 мың теңге 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
26.
"Қазақстанға ыстық ықыласпен!" акциясын іске асыру
акциялар
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы
ІІІ тоқсан
2020 ж. – 19, 600 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
27.
"Тәуелсіз Қазақстанның дамуына қосқан менің үлесім" конкурсын өткізу
конкурс
"Қоғамдық келісім" РММ
(келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ (келісу бойынша)
2020 және 2021 жылғы
IV тоқсан
2020 ж. – 2, 000 мың теңге;
2021 ж. – 2, 000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
3. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар
28.
ҚХА аясында Алғыс айту күніне арналған форумды ұйымдастыру және өткізу
форум
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктері
жыл сайын,
1 наурыз
2019 ж. – 21,977 мың теңге;
2020 ж. – 21,977 мың теңге;
2021 ж. – 21,977 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
29.
ҚХА қоғамдық келісім кеңестерінің республикалық форумын өткізу
форум
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын,
IV тоқсан
2019 ж. – 6,000 мың теңге;
2020 ж. – 6,000 мың теңге;
2021 ж. – 6,000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
30.
ҚХА жыл сайынғы сессиясын дайындау және өткізу
сессия хаттамасы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), МСМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
1 мамырға дейін
2019 ж. – 67,913 мың теңге;
2020 ж. – 67,913 мың теңге;
2021 ж. – 67,913 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
31.
ҚХА сессиясына арналған концерт өткізу
концерт
МСМ
жыл сайын,
1 мамырға дейін
2019 ж. – 70,984 мың теңге;
2020 ж. – 74,211 мың теңге;
2021 ж. – 73,862 мың теңге 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату,
Қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау
және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
32.
ҚХА Кеңесінің отырыстарын
өткізу
отырыс хаттамасы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын

2019 г. - 7,795 тыс.тенге;
2020 г. - 7,795 тыс.тенге;
2021 г. - 7,795 тыс.тенге
по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение республиканского лектория по пропаганде казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства
лекторий
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
2019 г. - 16,228 тыс.тенге;
2020 г. - 16,228 тыс.тенге;
2021 г. - 16,228 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация мероприятий по консолидации этнокультурных объединений в поддержку идеологической платформы "Взгляд в будущее: модернизация общественного сознания"
отчет
о проведенной работе
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
2019 г. - 4,792 тыс.тенге;
2020 г. - 4,792 тыс.тенге;
2021 г. - 4,792 тыс.тенге
по бюджетной программе
002 "Реализация государственной политики
в сфере общественного согласия"
республиканский бюджет
Организация и проведение благотворительных акций в рамках республиканского проекта АНК "Караван милосердия"
акция
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
-
не требуется
Проведение республиканского форума "Караван милосердия" представителей благотворительных организаций и спонсоров
форум
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИОР, МОН, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента, Ассоциация предпринимателей АНК (по согласованию)
ежегодно,
IV квартал
2019 г.- 21,977 тыс.тенге;
2020 г.- 21,977 тыс.тенге;
2021 г.- 21,977 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение республиканского фестиваля национальных (этнических театров) Казахстана
фестиваль
МКС
один раз
в два года,
ІІ квартал
2019 г. - 118,9 тыс.тенге
по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности и реализации архивного дела"
республиканский бюджет
Организация и проведение конкурса в области этножурналистики "Шанырак"
конкурс
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно,
IV квартал
2019 г. - 5, 671 тыс.тенге;
2020 г. - 5, 671 тыс.тенге;
2021 г. - 5, 671 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение фестиваля представителей этнических групп, в совершенстве овладевших казахским национальным искусством (домбра, кобыз, танцы) - "Өнеріміз саған - Қазақстан!"
фестиваль
МКС
ежегодно

2019 ж. – 7,795 мың теңге;
2020 ж. – 7,795 мың теңге;
2021 ж. – 7,795 мың теңге 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
33.
Қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірліктің қазақстандық моделін насихаттау үшін республикалық дәрістер ұйымдастыру және өткізу
дәрістер
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
2019 ж. – 16,228 мың теңге;
2020 ж. – 16,228 мың теңге;
2021 ж. – 16,228 мың теңге 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
34.
Этномәдени бірлестіктерді "Болашаққа көзқарас: қоғамдық сананы жаңғырту" идеологиялық тұғырнамасын қолдауға шоғырландыру бойынша іс-шаралар ұйымдастыру
атқарылған жұмыс туралы есеп
АҚДМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
2019 ж. – 4,792 мың теңге;
2020 ж. – 4,792 мың теңге;
2021 ж. – 4,792 мың теңге;
002 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
35.
ҚХА "Қайырымдылық керуені" республикалық жобасы шеңберінде қайырымдылық акцияларын ұйымдастыру және өткізу
акция
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
талап етілмейді
36.
Қайырымдылық ұйымдары мен донорлар өкілдерінің "Қайырымдылық керуені" республикалық форумын өткізу
форум
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҚХА Кәсіпкерлер қауымдастығы
(келісу бойынша)
жыл сайын
IV тоқсан
2019 ж.– 21,977 мың теңге;
2020 ж.– 21,977 мың теңге;
2021 ж.– 21,977 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
37.
Қазақстан ұлттық (этностық) театрларының республикалық фестивалін өткізу
фестиваль
МСМ
екі жылда
бір рет,
ІІ тоқсан
2019 ж. - 118,9 мың теңге
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату,
Қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау
және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
38.
"Шаңырақ" этножурналистика саласында конкурс ұйымдастыру және өткізу
конкурс
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын,
IV тоқсан
2019 ж. – 5,671 мың теңге;
2020 ж. – 5,671 мың теңге;
2021 ж. – 5,671 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
39.
"Өнеріміз саған – Қазақстан!" – қазақ ұлттық өнерін (домбыра қобыз, би) жетік меңгерген этностық топтар өкілдерінің фестивалін өткізу
фестиваль
МСМ
жыл сайын

2019 г. - 15,265 тыс.тенге;
2020 г. - 15,993 тыс.тенге;
2021 г. - 16,409 тыс.тенге
по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности и реализации архивного дела"
республиканский бюджет
Организация и проведение республиканского культурно-просветительского проекта "Мың бала"
информация в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно,
IV квартал
2019 г. - 5,000 тыс.тенге;
2020 г. - 5,000 тыс.тенге;
2021 г. - 5,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение заседания республиканского Совета матерей АНК
протокол заседания
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
2019 г. - 4,450 тыс.тенге;
2020 г. - 4,450 тыс.тенге;
2021 г. - 4,450 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение заседания Ассоциации предпринимателей АНК
протокол заседания
Ассоциация предпринимателей АНК (по согласованию), Национальная палата предпринимателей (по согласованию), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
-
не требуется
Организация и проведение мероприятий республиканского Дома дружбы под эгидой АНК
информация
в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно
2019 г.- 8,700 тыс.тенге;
2020 г.- 8,700 тыс.тенге;
2021 г.- 8,700 тыс.тенге
бюджетной программой 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
4. Мероприятия научно-экспертного сопровождения
Организация и проведение расширенного заседания Научно-экспертного совета АНК
протокол
заседания
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИОР, МОН, НЭС АНК (по согласованию)
ежегодно
2019 г.- 8,004 тыс.тенге;
2020 г.- 8,004 тыс.тенге;
2021 г.- 8,004 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение Центрально-Азиатского научно-экспертного совета АНК
информация в МИОР
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию), МИД, НЭС АНК (по согласованию)
IV квартал
2020 года
2020 г. - 6,210 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Реализация научных исследований по проблемам сферы межэтнических отношений, тематике общественного согласия и общенационального единства
научные исследования
МОН
декабрь
2020 года

2019 ж. – 15,265 мың теңге
2020 ж. – 15,993 мың теңге
2021 ж. – 16,409 мың теңге.
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату,
Қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау
және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
40.
"Мың бала" республикалық мәдени-ағартушылық жобасын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
IV тоқсан
2019 ж. – 5,000 мың теңге;
2020 ж. – 5,000 мың теңге;
2021 ж. – 5,000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
41.
ҚХА Аналар кеңесінің республикалық отырысын өткізу
отырыс
хаттамасы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
2019 ж. – 4,450 мың теңге;
2020 ж. – 4,450 мың теңге;
2021 ж. – 4,450 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
42.
ҚХА Кәсіпкерлер қауымдастығының отырысын ұйымдастыру және өткізу
отырыс
хаттамасы
ҚХА Кәсіпкерлер қауымдастығы (келісу бойынша), Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
-
талап етілмейді
43.
ҚХА қамқорлығымен республикалық Достық үйінің іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл
сайын
2019 ж. – 8,7 мың теңге;
2020 ж. – 8,7 мың теңге;
2021 ж. – 8,7 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша"
республикалық бюджет
4. Ғылыми-сараптамалық сүйемелдеу іс-шаралары
44.
ҚХА ғылыми-сараптамалық кеңесінің кеңейтілген отырысын ұйымдастыру және өткізу
отырыс
хаттамасы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, БҒМ, ҚХА ҒСК (келісу бойынша)
жыл сайын
2019 ж.- 8,004 мың теңге;
2020 ж.- 8,004 мың теңге;
2021 ж.- 8,004 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
45.
ҚХА Орталық Азия ғылыми-сараптамалық кеңесін ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
СІМ, ҚХА ҒСК (келісу бойынша)
2020 жылғы
IV тоқсан
2020 ж. – 6,210 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
46.
Этносаралық қатынастар саласындағы проблемалар, қоғамдық келісім және жалпыұлттық бірлік тақырыбы бойынша ғылыми зерттеулерді іске асыру
ғылыми зерттеулер
БҒМ
2020 жылғы
желтоқсан

2020 г. - 64,700 тыс.тенге
по бюджетной программе
217 "Развитие науки"
республиканский бюджет
Организация и проведение конкурса на лучший научный проект, посвященный казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства
конкурс
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию), МИОР, МОН, АГУ (по согласованию)
НЭС АНК (по согласованию)
IV квартал
2019, 2021 годы
2019 г. - 3,657 тыс.тенге;
2021 г. - 3,657 тыс.тенге;
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение Международного форума ученых и экспертов
форум
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию), МИОР, МОН, НЭС АНК (по согласованию)
IV квартал
2019, 2021 годы
2019 г. - 7,943 тыс.тенге;
2021 г. - 7,943 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение республиканского конкурса на лучший научный проект, посвященный казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы Назарбаева Н.А.,
с участием представителей этнокультурных объединений
конкурс
АДГС (по согласованию),
АГУ (по согласованию)
ежегодно,
IV квартал
2019 г. - 2,250 тыс.тенге;
2020 г. - 2,250 тыс.тенге;
2021 г. - 2,250 тыс.тенге
по бюджетной программе 013 "Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих"
республиканский бюджет
Проведение международного научно-практического семинара "Этничность и конфессиональность в современной ментальности: вопросы методологии и исследования"
семинар
АДГС (по согласованию),
АГУ (по согласованию)
ежегодно
2019 г. - 2,089 тыс.тенге;
2020 г. - 2,089 тыс.тенге;
2021 г. - 2,089 тыс.тенге
по бюджетной программе 013 "Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих"
республиканский бюджет
Организация и проведение программы комплексного социологического исследования в сфере общественных настроений
информация
в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно
2019 г.- 16,000 тыс.тенге;
2020 г.- 16,000 тыс.тенге;
2021 г.- 16,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение социологических исследований в сфере межэтнического согласия
отчет по мониторингу
МИОР,
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию),
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно, один раз в квартал до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом

2020 ж. - 64,700 мың. теңге
217 "Ғылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
47.
Қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірліктің қазақстандық моделіне арналған үздік ғылыми жобалардың конкурсын ұйымдастыру және өткізу
конкурс
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, БҒМ, ҚХА ҒСК (келісу бойынша)
2019, 2021 жылдар
IV тоқсан
2019 ж. – 3,657 мың теңге;
2021 ж. – 3,657 мың теңге;
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
48.
Ғалымдар мен сарапшылардың халықаралық форумын ұйымдастыру және өткізу
форум
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ,
БҒМ, ҚХА ҒСК (келісу бойынша)
2019, 2021 жылдар
IV тоқсан
2019 ж. – 7,943 мың теңге;
2021 ж. – 7,943 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
49.
Этномәдени бірлестіктер өкілдерінің қатысуымен Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірліктің қазақстандық моделіне арналған үздік ғылыми жобалардың республикалық конкурсын өткізу
конкурс
МҚІА (келісу бойынша),
МБА (келісу бойынша)
жыл сайын,
IV тоқсан
2019 ж. – 2,250 мың теңге;
2020 ж. – 2,250 мың теңге;
2021 ж. – 2,250 мың теңге
013 "Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
50.
"Қазіргі ментальдықтағы этикалық және конфессиялық: әдіснама және зерттеу сұрақтары" халықаралық ғылыми-практикалық семинарын өткізу
семинар
МҚІА (келісу бойынша), МБА (келісу бойынша)
жыл сайын
2019 ж. – 2,089 мың теңге;
2020 ж. – 2,089 мың теңге;
2021 ж. – 2,089 мың теңге
013 "Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
51.
Қоғамдық көңіл-күй саласында кешенді социологиялық зерттеу бағдарламасын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын
2019 ж.- 16,000 мың теңге;
2020 ж.- 16,000 мың теңге;
2021 ж.- 16,000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша
республикалық
бюджет
52.
Этносаралық келісім саласында социологиялық зерттеулер жүргізу
мониторингтеу бойынша есеп
АҚДМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, тоқсанына бір рет есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-сы күніне дейін

2019 г. - 35 000 тыс.тенге;
2020 г. - 35 000 тыс.тенге;
2021 г. - 35 000 тыс.тенге
по бюджетной программе
001 "Формирование государственной политики
в сфере общественного развития" подпрограммы
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
республиканский и местный бюджеты
5. Международные мероприятия
Организация и проведение Международного молодежного лагеря "Бірлік"
информация
в МИОР
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию), МИД, МИОР, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно,
III квартал
2019 г. - 8,000 тыс.тенге;
2020 г. - 8,000 тыс.тенге;
2021 г. - 8,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Проведение международной летней школы "Культура межэтнических отношений в молодежной среде"
информация
в МИОР
АДГС (по согласованию),
АГУ (по согласованию), МИОР
ежегодно
2019 г. - 3,561 тыс.тенге;
2020 г. - 3,561 тыс.тенге;
2021 г. - 3,561 тыс.тенге
по бюджетной программе 013 "Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих"
республиканский бюджет
Организация и проведение международного медиа-форума АНК
форум
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
МИОР, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
IV квартал
2019, 2021 годы
2019 г. - 13,104 тыс.тенге;
2021 г. - 13,104 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение международного проекта "Память во имя будущего", посвященного Дню памяти жертв политических репрессий
проект
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИОР, МИД, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно,
II квартал
2019 г. - 7,270 тыс.тенге;
2020 г. - 7,270 тыс.тенге;
2021 г. - 7,270 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение форума национально-культурных центров стран СВМДА
форум
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
МИОР, МИД, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно,
II квартал
2019 г. - 8,000 тыс.тенге;
2020 г. - 8,000 тыс.тенге;
2021 г. - 8,000 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
Организация и проведение международного культурологического проекта "Беседы на Шелковом пути"
проект
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно,
III квартал
2019 г. - 13,765 тыс.тенге;

2019 ж. – 35,000 мың теңге
2020 ж. – 35,000 мың теңге
2021 ж. – 35,000 мың теңге
001 "Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарлама бойынша
республикалық және жергілікті бюджеттер
5. Халықаралық іс-шаралар
53.
"Бірлік" халықаралық жастар лагерін ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
"Коғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), СІМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
III тоқсан
2019 ж. – 8,000 мың теңге;
2020 ж. – 8,000 мың теңге;
2021 ж. – 8,000 мың теңге;
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша
республикалық
бюджет
54.
"Жастар арасында этносаралық қатынастар мәдениеті" халықаралық жазғы мектебін өткізу
АҚДМ-ге ақпарат
МҚІА (келісу бойынша),
МБА (келісу бойынша),
АҚДМ
жыл сайын
2019 ж. – 3,561 мың теңге;
2020 ж. – 3,561 мың теңге;
2021 ж. – 3,561 мың теңге
013 "Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
55.
ҚХА халықаралық медиа-форумын ұйымдастыру және өткізу
форум
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019, 2021 жылдар
IV тоқсан
2019 ж. – 13,104 мың теңге;
2021 ж. – 13,104 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша
республикалық
бюджет
56.
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған "Болашақ үшін естелік" халықаралық жобасын ұйымдастыру және өткізу
жоба
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, СІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
II тоқсан
2019 ж. – 7,270 мың теңге;
2020 ж. – 7,270 мың теңге;
2021 ж. – 7,270 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша
республикалық
бюджет
57.
АӨСШК елдерінің ұлттық-мәдени орталықтары форумын ұйымдастыру және өткізу
форум
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, СІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
II тоқсан
2019 ж. – 8,000 мың теңге;
2020 ж. – 8,000 мың теңге;
2021 ж. – 8,000 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша
республикалық
бюджет
58.
"Жібек жолы бойындағы сырласу" халықаралық мәдени-танымдық жобаны ұйымдастыру және өткізу
жоба
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын,
III тоқсан
2019 ж. – 13,765 мың теңге;

2021 г. - 15,306 тыс.тенге
по бюджетной программе 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
6. Информационно-разъяснительные мероприятия
Публикация материалов в СМИ об основных направлениях деятельности АНК в рамках единого медиа-плана
публикация материалов
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
в пределах выделенных средств в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
республиканский бюджет
Организация производства видеороликов и размещение их в информационных ресурсах
ролики в информационных ресурсах
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в течение
2019 года
в пределах выделенных средств в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
республиканский бюджет
Организация цикла телевизионных передач в рамках действующих программ, посвященных ключевым направлениям программных статей "Рухани жаңғыру" и "Семь граней Великой степи" в контексте работы АНК
цикл
телепередач
МИОР,
РГУ "Коғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно
в пределах выделенных средств в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
республиканский бюджет
Обеспечение функционирование мультимедийного портала АНК (на казахском, русском и английском языках)
информация
в МИОР
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
постоянно
в пределах выделенных средств в рамках бюджетной программы 003 "Проведение государственной информационной политики"
республиканский бюджет
Проведение обучающих семинаров-тренингов для сотрудников пресс-служб РГУ и КГУ "Қоғамдық келісім" по вопросам взаимодействия со СМИ
семинары-тренинги
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келiсiм" (по согласованию)
ежегодно
2019 г.-13,212 тыс.тенге;
2020 г.-13,212 тыс.тенге;

2021 ж. – 15,306 мың теңге
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша
республикалық
бюджет
6. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары
59.
Бірыңғай медиа-жоспар аясында ҚХА қызметінің негізгі бағыттары туралы БАҚ-та материалдар жариялау
материалдар жариялау
АҚДМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық
бюджет
60.
Бейнероликтер өндірісін ұйымдастыру және оларды ақпараттық ресурстарға орналастыру
ақпараттық ресурстарда роликтер
АҚДМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
2019 жыл бойы
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық
бюджет
61.
ҚХА жұмысының шеңберінде "Рухани жаңғыру" және "Ұлы даланың жеті қыры" бағдарламалық мақалаларының негізгі бағыттарына арналған қолданыстағы бағдарламалар шеңберінде телевизиялық бағдарламалар циклін ұйымдастыру
телебағдарламалар циклі
АҚДМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық
бюджет
62.
ҚХА мультимедиалық
порталының қызметін қамтамасыз ету (қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде)
АҚДМ-ге
ақпарат
АҚДМ,
"Коғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
үнемі
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық
бюджет
63.
БАҚ пен өзара іс-қимыл мәселелері бойынша "Қоғамдық келісім" РММ және КММ баспасөз қызметі қызметкерлерін оқытатын семинар-тренингтер өткізу
семинар-тренингтер
АҚДМ,
"Коғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл сайын
2019 ж.-13,212 мың теңге;
2020 ж.-13,212 мың теңге;

2021 г.-13,212 тыс.тенге.
по бюджетной программе 001 "Формирование и реализация политики государства в сфере связи, информации и информатизации"
республиканский бюджет
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР
-
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
САНК
-
Секретариат Ассамблеи народа Казахстана Администрации Президента Республики Казахстан
АДГС
-
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МКС
-
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МИД
-
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
СВМДА
-
Совещание по взаимодействию и мерам доверия в Азии
СМИ
-
средства массовой информации
РГУ "Қоғамдық келісім"
-
республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
КГУ "Қоғамдық келісім"
-
коммунальные государственные учреждения "Қоғамдық келісім" при акимах областей, гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента
АНК
-
Ассамблея народа Казахстана
НЭС АНК
-
Научно-экспертный совет Ассамблеи народа Казахстана
РМД АНК "Жаңғыру жолы"
-
Республиканское молодежное движение Ассамблеи народа Казахстана "Жаңғыру жолы"
АГУ
-
Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
ЭКО АНК
-
Этнокультурные объединения Ассамблеи народа Казахстана

2021 ж.-13,212 мың теңге.
001 "Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық
бюджет
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ҚХАХ
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі жанындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының хатшылығы
МҚІА
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МСМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
СІМ
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
АӨСШК
Азиядағы өзара ықпалдастық және сенім шаралары жөніндегі кеңес
БАҚ
бұқаралық ақпарат құралдары
"Қоғамдық келісім" РММ
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі
ҚХА
Қазақстан халқы Ассамблеясы
ҚХА ҒСК
Қазақстан халқы Ассамблеясының Ғылыми-сарапшылық кеңесі
ҚХА "Жаңғыру жолы" РЖҚ
Қазақстан халқы Ассамблеясының "Жаңғыру жолы" республикалық жастар қозғалысы
МБА
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
ҚХА ЭМБ
Қазақстан халқы Ассамблеясының Этномәдени бірлестіктері