О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 422.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать республиканские государственные учреждения - территориальные органы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение Министерства финансов Республики Казахстан: 010000, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел 8, административное здание "Дом министерств", 4 подъезд.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Миссия Министерства финансов Республики Казахстан:
обеспечение экономических интересов государства.";
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) предоставление по поручению Правительства Республики Казахстан государственных гарантий, государственных гарантий по поддержке экспорта;";
подпункт 34) изложить в следующей редакции:
"34) мониторинг гарантированных государством обязательств по поддержке экспорта, государственного и гарантированного государством долга, долга по поручительствам государства и управление им;";
дополнить подпунктами 34-1) и 34-2) следующего содержания:
"34-1) согласование требований к разработке или корректировке заключения центрального уполномоченного органа по государственному планированию для предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта;
34-2) разработка и утверждение правил предоставления государственной гарантии Республики Казахстан по поддержке экспорта по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;";
подпункт 79) изложить в следующей редакции:
"79) участие в формировании и реализации налоговой и бюджетной политики, а также политики в области таможенного дела;";
подпункты 158), 159) и 160) изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 422 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Ішкі мемлекеттік аудит комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қаржы мониторингi комитетiнің аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелер қайта аталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегi № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң орналасқан жері: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 4-кіреберіс.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің миссиясы:
мемлекеттің экономикалық мүдделерін қамтамасыз ету.";
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасы бойынша мемлекеттік кепілдіктер, экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру;";
34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"34) экспортты қолдау бойынша мемлекет кепілдік берген міндеттемелер, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекет кепілгерлігі бойынша борыш мониторингі және оларды басқару;";
мынадай мазмұндағы 34-1) және 34-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"34-1) экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындысын әзірлеуге немесе түзетуге қойылатын талаптарды келісу;
34-2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдігін беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
79) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"79) салық және бюджет саясатын, сондай-ақ кеден ісі саласындағы саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;";
158), 159) және 160) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"158) утверждение требований к обустройству территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, включая требования по ограждению и оснащению периметра такой территории системой видеонаблюдения;
159) утверждение правил подачи уведомления о ввозе товаров на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны и выдачи разрешений на вывоз товаров с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны и на ввоз товаров в портовую свободную (специальную, особую) экономическую зону или логистическую свободную (специальную, особую) экономическую зону;
160) утверждение правил осуществления органом государственных доходов идентификации товаров, ввозимых на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны;";
подпункты 162), 163) и 164) изложить в следующей редакции:
"162) утверждение правил выдачи органом государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
163) утверждение случаев, в которых допускается передача участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
164) утверждение правил и условий передачи товаров участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;";
подпункт 167) изложить в следующей редакции:
"167) утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны при ликвидации (прекращении деятельности) лица, являющегося участником свободной (специальной, особой) экономической зоны;";
подпункты 195), 196), 197), 198), 199), 200) и 201) изложить в следующей редакции:

"158) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағының периметрін қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, осындай аумақты жайластыруға қойылатын талаптарды бекіту;
159) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына тауарларды әкелу туралы хабарламаны беру және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан тауарларды әкетуге және порттық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа немесе логистикалық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа тауарларды әкелуге рұқсаттарды беру қағидаларын бекіту;
160) мемлекеттік кірістер органдарының еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының аумағына әкелінетін тауарларға сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту;";
162), 163) және 164) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"162) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды әкетуге мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидаларын бекіту;
163) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын, еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге қатысушысына беруіне жол берілген жағдайларды бекіту;
164) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге қатысушысына берудің қағидалары мен шарттарын бекіту;";
167) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"167) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушы болып табылатын тұлға таратылған (қызметі тоқтатылған) кезде еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын бекіту;";
195), 196), 197), 198) 199), 200) және 201) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"195) утверждение правил определения зон таможенного контроля свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, являющимися частями территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, предназначенными для совершения таможенных операций и (или) для использования (хранения) товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;
196) утверждение особенностей обустройства территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая требования по ограждению и оснащению такой территории системой видеонаблюдения;
197) утверждение правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая доступ лиц на такую территорию;
198) утверждение перечня и категорий товаров, которые не подлежат помещению под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, при ввозе в свободную (специальную, особую) экономическую зону, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
199) утверждение правил предоставления отчетности при завершении таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях потребления товаров в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны товаров Евразийского экономического союза физическим лицам, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны иностранных товаров физическим лицам, за исключением случаев, когда реализация таких товаров является основной предпринимательской деятельностью участника свободной (специальной, особой) экономической зоны в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне;
200) утверждение случаев, когда декларантами товаров, помещаемых под таможенную процедуру свободной таможенной зоны для размещения и (или) использования на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, могут выступать юридические лица Республики Казахстан, не являющиеся участниками свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;

"195) кедендік операцияларды жасауға және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды пайдалануға (сақтауға) арналған, шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағының бөліктері болып табылатын шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың кедендік бақылау аймақтарын айқындау қағидаларын бекіту;
196) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағын, мұндай аумақты қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, жайластыру ерекшеліктерін бекіту;
197) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
198) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа әкелу кезінде еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастыруға жатпайтын тауарлардың тізбесін және санаттарын бекіту;
199) тауарларды еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес тұтыну, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын жеке тұлғаларға өткізуі, осындай тауарларды өткізу еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының негізгі кәсіпкерлік қызметі болып табылатын жағдайларды қоспағанда, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының шетелдік тауарларды жеке тұлғаларға өткізуі жағдайларында еркін кеден аймағы кедендік рәсімін аяқтау кезінде есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту;
200) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушы болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына орналастыру және (немесе) пайдалану үшін еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанттары ретінде әрекет ете алатын жағдайларды бекіту;

201) утверждение требований к системе учета товаров с использованием информационной системы и порядка ее применения при реализации товаров на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза для целей таможенного контроля;";
дополнить подпунктом 201-1) следующего содержания:
"201-1) участие в работе специальной комиссии, осуществляющей рассмотрение заявлений управляющих компаний и потенциальных участников специальных экономических зон о включении видов деятельности, не предусмотренных таким перечнем или не соответствующих целям создания специальной экономической зоны, в перечень приоритетных видов деятельности;";
дополнить подпунктом 228-1) следующего содержания:
"228-1) согласование представленного уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности правил оптовой реализации нефтепродуктов через товарные биржи;";
дополнить подпунктами 365), 366), 367), 368), 369), 370), 371), 372), 373), 374), 375), 376), 377), 378), 379), 380), 381) и 382) следующего содержания:
"365) утверждение перечня имущества, которым обеспечивает уполномоченный орган по государственному имуществу территориальные подразделения центральных государственных органов, за исключением государственного материального резерва и имущества, находящегося в оперативном управлении, специальных государственных и правоохранительных органов, Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, необходимого для выполнения возложенных функций;
366) утверждение перечня активов территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу, передаваемых в доверительное управление единому оператору в сфере учета государственного имущества;
367) установление по согласованию с центральным государственным органом в области государственного планирования, уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, и Национальным Банком Республики Казахстан требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, правил ее установки и применения;
368) установление по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан правил и сроков передачи банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в уполномоченный орган сведений об открытии и закрытии текущих счетов для учета налога на добавленную стоимость, а также об остатках и движении денег по таким счетам;

201) кедендік бақылау мақсаттары үшін шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағында тауарларды өткізу кезінде ақпараттық жүйені пайдалана отырып, тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын талаптарды және оны қолдану тәртібін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 201-1) тармақшамен толықтырылсын:
"201-1) арнайы экономикалық аймақтардың басқарушы компанияларының және әлеуетті қатысушыларының басым қызмет түрлерінің тізбесінде көзделмеген немесе арнайы экономикалық аймақты құру мақсаттарына сәйкес келмейтін қызмет түрлерін осындай тізбеге енгізу туралы өтініштерін қарауды жүзеге асыратын арнайы комиссияның жұмысына қатысу;";
мынадай мазмұндағы 228-1) тармақшамен толықтырылсын:
"228-1) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган ұсынған мұнай өнімдерін тауар биржалары арқылы көтерме өткізу қағидаларын келісу;";
мынадай мазмұндағы 365), 366), 367), 368), 369), 370), 371), 372), 373), 374), 375), 376), 377), 378), 379), 380), 381) және 382) тармақшалармен толықтырылсын:
"365) мемлекеттік материалдық резервті және жедел басқарудағы мүлікті, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін жүктелген функцияларды орындауы үшін мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган қамтамасыз ететін қажетті мүліктің тізбесін бекіту;
366) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторға сенімгерлік басқаруға берілетін активтерінің тізбесін бекіту;
367) мемлекеттік жоспарлау саласындағы орталық мемлекеттік органмен, байланыс саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша үш құрауышты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын белгілеу;
368) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың уәкілетті органға қосылған құн салығын есепке алуға арналған ағымдағы шоттарды ашу және жабу туралы, сондай-ақ осындай шоттар бойынша ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдерін белгілеу;

369) установление по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан категорий и списка налогоплательщиков - физических лиц, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, или лиц, занимающихся частной практикой, юридических лиц, правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по итоговым суммам платежей за календарный год, поступивших на текущий счет посредством применения оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек;
370) определение правил представления сведений организациями, оказывающими услуги водоснабжения, водоотведения, канализации, газоснабжения, электроснабжения, теплоснабжения, сбора отходов (мусороудаления), обслуживания лифтов и (или) услуги в сфере перевозок, о предоставленных услугах третьим лицам;
371) определение категорий налогоплательщиков, на которых будет распространяться пилотный проект, права и обязанности налогоплательщиков, налоговых и иных уполномоченных государственных органов, а также организаций, территорий (участков) и (или) регионов осуществления реализации (внедрения) пилотных проектов, правил и сроков реализации (внедрения) пилотных проектов;
372) установление формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным и сроков его вынесения;
373) определение по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации правил включения (исключения) в (из) перечень (перечня) оператора фискальных данных, а также квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному оператору фискальных данных;
374) утверждение перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур;
375) определение по согласованию с уполномоченным органом в сфере таможенной политики правил совершения таможенных операций в отношении иностранных товаров, ввозимых с территории сопредельного иностранного государства, связанных с формированием из указанных товаров партий международных почтовых отправлений, оформлением документов, предусмотренных актами Всемирного почтового союза, при вывозе сформированных международных почтовых отправлений с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза в соответствии с пунктом 7-1 статьи 291 Кодекса Республика Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";

369) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша салық төлеушілердің – тіркеу есебінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тұрған жеке тұлға, заңды тұлға, санаттары мен тізімін, екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдану арқылы ағымдағы шотқа келіп түскен, күнтізбелік жыл үшін төлемдердің қорытынды сомалары жөнінде мәліметтер беру қағидаларын, нысанын және мерзімдерін белгілеу;
370) сумен жабдықтау, су бұру, кәріз, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қалдықтарды жинау (қоқысты жою), лифтілерге қызмет ету қызметтерін және (немесе) тасымалдау саласындағы қызметтерді көрсететін ұйымдардың үшінші тұлғаларға ұсынылған қызметтер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын айқындау;
371) пилоттық жоба қолданылатын салық төлеушілердің санаттарын, салық төлеушілердің, салық органдары мен өзге де уәкілетті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ ұйымдардың құқықтары мен міндеттерін, пилоттық жобаларды іске асыру (енгізу) жүзеге асырылатын аумақтарды (учаскелерді) және (немесе) өңірлерді, пилоттық жобаларды іске асыру (енгізу) қағидалары мен мерзімдерін айқындау;
372) камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмады деп тану туралы шешiм нысанын және оны шығару мерзімдерін белгілеу;
373) ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi органмен келісу бойынша фискалдық деректер операторын тiзбеге (тізбеден) қосу (алып тастау) тәртібін, сондай-ақ фискалдық деректердің әлеуеттi операторына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын айқындау;
374) электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту;
375) кеден саясаты саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша іргелес жатқан шет мемлекеттің аумағынан әкелінетін шетелдік тауарларға қатысты, көрсетілген тауарлардан халықаралық пошта жөнелтілімдерінің партияларын қалыптастыруға, қалыптастырылған халықаралық пошта жөнелтілімдерін 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 291-бабының 7-1-тармағына сәйкес өзінің шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету кезінде Дүниежүзілік пошта одағының актілерінде көзделген құжаттарды ресімдеуге байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын айқындау;

376) утверждение правил и формы уведомления о начале проведения камеральной таможенной проверки;
377) утверждение формы требования по представлению документов и (или) сведений, предусмотренных статьей 426 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", направляемого проверяемому лицу в ходе проведения камеральной таможенной проверки;
378) определение правил маркировки и прослеживаемости товаров;
379) утверждение образцов форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, правил ее ношения, а также перечня работников, имеющих право ношения форменной одежды, осуществляющих контроль на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей Евразийского экономического союза;
380) определение правил осуществления контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза;
381) согласование перечня приоритетных видов деятельности, на которые распространяется специальный правовой режим специальной экономической зоны;
382) предоставление расчета предельного размера стоимости контрольного (идентификационного) знака, средства идентификации, применяемых в маркировке товаров, на утверждение в Правительство Республики Казахстан по согласованию с координирующим государственным органом в области маркировки и прослеживаемости товаров и Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан.";
в функциях ведомств:
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) осуществление регистрации и учета государственных займов (кроме краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан), государственных гарантий, государственных гарантий по поддержке экспорта, гарантированных государством займов, поручительств государства, займов под поручительства государства, сделок по хеджированию займов, бюджетных кредитов;";
подпункты 86), 87), 88) и 89) изложить в следующей редакции:
"86) разработка требований к обустройству территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, включая требования по ограждению и оснащению периметра такой территории системой видеонаблюдения;
87) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, включая доступ лиц на такую территорию;
88) разработка правил подачи уведомления о ввозе товаров на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны и выдачи разрешений на вывоз товаров с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны и на ввоз товаров в портовую свободную (специальную, особую) экономическую зону или логистическую свободную (специальную, особую) экономическую зону;

376) камералдық кедендік тексеруді жүргізудің басталғаны туралы хабардар ету қағидалары мен нысанын бекіту;
377) камералдық кедендік тексеруді жүргізу барысында тексерілетін тұлғаға жіберілетін 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 426-бабында көзделген құжаттарды және (немесе) мәліметтерді ұсыну бойынша талаптың нысанын бекіту;
378) тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануы қағидаларын айқындау;
379) нысанды киім үлгілерін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, оны киіп жүру қағидаларын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында бақылауды жүзеге асыратын, нысанды киім киіп жүруге құқығы бар қызметкерлердің тізбесін бекіту;
380) Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін жекелеген тауар түрлеріне қатысты тыйымдар мен шектеулердің сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидаларын айқындау;
381) арнайы экономикалық аймақтың арнайы құқықтық режимі қолданылатын басым қызмет түрлерінің тізбесін келісу;
382) тауарларды таңбалауда қолданылатын бақылау (сәйкестендіру) белгісі, сәйкестендіру құралы құнының шекті мөлшерін есептейді және оны тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануы саласындағы үйлестіруші мемлекеттік органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсыну.";
ведомстволардың функцияларында:
22) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"22) мемлекеттік қарыздарды (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарынан басқа), мемлекеттік кепілдіктерді, экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктерді, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекет кепілгерліктерін, мемлекет кепілгерлігімен берілген қарыздарды, қарыздарды хеджирлеу бойынша мәмілелерді, бюджеттік кредиттерді тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыру;";
86), 87), 88) және 89) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"86) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағының периметрін қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, осындай аумақты жайластыруға қойылатын талаптарды әзірлеу;
87) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
88) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына тауарларды әкелу туралы хабарламаны беру және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан тауарларды әкетуге және порттық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа немесе логистикалық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа тауарларды әкелуге рұқсаттарды беру қағидаларын әзірлеу;

89) разработка правил осуществления органом государственных доходов идентификации товаров, ввозимых на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны;";
подпункты 91), 92) и 93) изложить в следующей редакции:
"91) разработка правил выдачи органом государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
92) разработка случаев, в которых допускается передача участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
93) разработка правил и условий передачи товаров участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;";
подпункты 96), 97) 98), 99), 100), 101), 102) и 103) изложить в следующей редакции:
"96) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны при ликвидации (прекращении деятельности) лица, являющегося участником свободной (специальной, особой) экономической зоны;
97) разработка правил определения зон таможенного контроля свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, являющимися частями территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, предназначенными для совершения таможенных операций и (или) для использования (хранения) товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;

89) мемлекеттік кірістер органдарының еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының аумағына әкелінетін тауарларға сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;";
91), 92) және 93) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"91) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды әкетуге мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;
92) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын, еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге қатысушысына беруіне жол берілген жағдайларды әзірлеу;
93) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге қатысушысына берудің қағидалары мен шарттарын әзірлеу;";
96), 97), 98), 99), 100), 101), 102) және 103) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"96) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушы болып табылатын тұлға таратылған (қызметі тоқтатылған) кезде еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
97) кедендік операцияларды жасауға және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды пайдалануға (сақтауға) арналған, шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағының бөліктері болып табылатын шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың кедендік бақылау аймақтарын айқындау қағидаларын әзірлеу;

98) разработка особенностей обустройства территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая требования по ограждению и оснащению такой территории системой видеонаблюдения;
99) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая доступ лиц на такую территорию;
100) разработка перечня и категорий товаров, которые не подлежат помещению под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, при ввозе в свободную (специальную, особую) экономическую зону, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
101) разработка правил предоставления отчетности при завершении таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях потребления товаров в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны товаров Евразийского экономического союза физическим лицам, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны иностранных товаров физическим лицам, за исключением случаев, когда реализация таких товаров является основной предпринимательской деятельностью участника свободной (специальной, особой) экономической зоны в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне;
102) разработка случаев, когда декларантами товаров, помещаемых под таможенную процедуру свободной таможенной зоны для размещения и (или) использования на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, могут выступать юридические лица Республики Казахстан, не являющиеся участниками свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
103) разработка требований к системе учета товаров с использованием информационной системы и порядка ее применения при реализации товаров на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза для целей таможенного контроля;";

98) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағын, мұндай аумақты қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, жайластыру ерекшеліктерін әзірлеу;
99) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
100) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа әкелу кезінде еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастыруға жатпайтын тауарлардың тізбесін және санаттарын әзірлеу;
101) тауарларды еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес тұтыну, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын жеке тұлғаларға өткізуі, осындай тауарларды өткізу еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының негізгі кәсіпкерлік қызметі болып табылатын жағдайларды қоспағанда, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының шетелдік тауарларды жеке тұлғаларға өткізуі жағдайларында еркін кеден аймағы кедендік рәсімін аяқтау кезінде есептілікті ұсыну қағидаларын әзірлеу;
102) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушы болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына орналастыру және (немесе) пайдалану үшін еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанттары ретінде әрекет ете алатын жағдайларды әзірлеу;
103) кедендік бақылау мақсаттары үшін шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағында тауарларды өткізу кезінде ақпараттық жүйені пайдалана отырып, тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын талаптарды және оны қолдану тәртібін әзірлеу;";

дополнить подпунктами 103-1), 103-2) и 103-3) следующего содержания:
"103-1) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в сфере создания и функционирования специальных экономических и индустриальных зон;
103-2) участие в работе специальной комиссии, осуществляющей рассмотрение заявлений управляющих компаний и потенциальных участников специальных экономических зон о включении видов деятельности, не предусмотренных таким перечнем или не соответствующих целям создания специальной экономической зоны, в перечень приоритетных видов деятельности;
103-3) разработка по согласованию с центральным государственным органом в области государственного планирования, уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, и Национальным Банком Республики Казахстан требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, правил ее установки и применения;";
дополнить подпунктами 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5) и 154-6) следующего содержания:
"154-1) остановка на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей Евразийского экономического союза, транспортных средств, в том числе осуществляющих международные перевозки товаров;
154-2) запрос и получение от перевозчика или от лица, осуществляющего перемещение товаров через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, необходимой информации, а также документов и сведений, касающихся перемещаемых товаров;
154-3) документирование, видео- и аудиозапись, кино- и фотосъемку фактов и событий в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
154-4) разработка образцов форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, правил ее ношения, а также перечня работников, имеющих право ношения форменной одежды, осуществляющих контроль на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей Евразийского экономического союза;
154-5) осуществление контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза;
154-6) разработка правил осуществления контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза;";
подпункт 228) изложить в следующей редакции:
"228) реализация государственной политики в области государственного регулирования производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий, государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, а также реализация налоговой политики и политики в области таможенного дела Республики Казахстан;";

мынадай мазмұндағы 103-1), 103-2) және 103-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"103-1) өз құзыреті шегінде арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы және жұмыс істеуі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
103-2) арнайы экономикалық аймақтардың басқарушы компанияларының және әлеуетті қатысушыларының басым қызмет түрлерінің тізбесінде көзделмеген немесе арнайы экономикалық аймақты құру мақсаттарына сәйкес келмейтін қызмет түрлерін осындай тізбеге қосу туралы өтініштерін қарауды жүзеге асыратын істейтін арнайы комиссияның жұмысына қатысу;
103-3) мемлекеттік жоспарлау саласындағы орталық мемлекеттік органмен, байланыс саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5) және 154-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"154-1) Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында көлік құралдарын, оның ішінде тауарлардың халықаралық тасымалдарын жүзеге асыратын көлік құралдарын тоқтату;
154-2) тасымалдаушыдан немесе Еуразиялық экономикалық одақтың кеден шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тауарлар өткізуді жүзеге асыратын тұлғадан өткізілетін тауарларға қатысты қажетті ақпаратты, сондай-ақ құжаттар мен мәліметтерді сұрату және алу;
154-3) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес фактілер мен оқиғаларды құжаттау, бейне- және аудиожазу, киноға- және фотоға түсіру;
154-4) нысанды киім үлгілерін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, оны киіп жүру қағидаларын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында бақылауды жүзеге асыратын, нысанды киім киіп жүруге құқығы бар жұмыскерлердің тізбесін әзірлеу;
154-5) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін жекелеген тауар түрлеріне қатысты тыйымдар мен шектеулердің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
154-6) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін жекелеген тауар түрлеріне қатысты тыйымдар мен шектеулердің сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;";
228) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"228) этил спиртiн, алкоголь өнiмдерiн және темекi бұйымдарын өндiру және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу, мұнай өнiмдерiнiң және биоотынның жекелеген түрлерiнiң өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатын іске асыру;";

дополнить подпунктом 263-1) следующего содержания:
"263-1) разработка формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным и сроков его вынесения;";
дополнить подпунктами 284-1) и 284-2) следующего содержания:
"284-1) разработка по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан правил и сроков передачи банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в уполномоченный орган сведений об открытии и закрытии текущих счетов для учета налога на добавленную стоимость, а также об остатках и движении денег по таким счетам;
284-2) разработка правил представления сведений организациями, оказывающими услуги водоснабжения, водоотведения, канализации, газоснабжения, электроснабжения, теплоснабжения, сбора отходов (мусороудаления), обслуживания лифтов и (или) услуги в сфере перевозок, о предоставленных услугах третьим лицам;";
дополнить подпунктами 285-1), 285-2), 285-3), 285-4), 285-5), 285-6), 285-7) и 285-8) следующего содержания:
"285-1) разработка по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан категорий и списка налогоплательщиков - физических лиц, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, или лиц, занимающихся частной практикой, юридических лиц, правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по итоговым суммам платежей за календарный год, поступивших на текущий счет посредством применения оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек;
285-2) разработка категорий налогоплательщиков, на которых будет распространяться пилотный проект, права и обязанности налогоплательщиков, налоговых и иных уполномоченных государственных органов, а также организаций, территорий (участков) и (или) регионов осуществления реализации (внедрения) пилотных проектов, правил и сроков реализации (внедрения) пилотных проектов;
285-3) разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации правил включения (исключения) в (из) перечень (перечня) оператора фискальных данных, а также квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному оператору фискальных данных;
285-4) разработка перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур;

мынадай мазмұндағы 263-1) тармақшамен толықтырылсын:
"263-1) камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмады деп тану туралы шешiм нысанын және оны шығару мерзімдерін әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 284-1) және 284-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"284-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың уәкілетті органға қосылған құн салығын есепке алуға арналған ағымдағы шоттарды ашу және жабу туралы, сондай-ақ осындай шоттар бойынша ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
284-2) сумен жабдықтау, су бұру, кәріз, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қалдықтарды жинау (қоқысты жою), лифтілерге қызмет ету қызметтерін және (немесе) тасымалдау саласындағы қызметтерді көрсететін ұйымдардың үшінші тұлғаларға ұсынылған қызметтер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 285-1), 285-2), 285-3), 285-4), 285-5), 285-6), 285-7) және 285-8) тармақшалармен толықтырылсын:
"285-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша салық төлеушілердің – тіркеу есебінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тұрған жеке тұлға, заңды тұлға, санаттары мен тізімін, екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдану арқылы ағымдағы шотқа келіп түскен, күнтізбелік жыл үшін төлемдердің қорытынды сомалары жөнінде мәліметтер беру қағидаларын, нысанын және мерзімдерін әзірлеу;
285-2) пилоттық жоба қолданылатын салық төлеушілердің санаттарын, салық төлеушілердің, салық органдары мен өзге де уәкілетті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ ұйымдардың құқықтары мен міндеттерін, пилоттық жобаларды іске асыру (енгізу) жүзеге асырылатын аумақтарды (учаскелерді) және (немесе) өңірлерді, пилоттық жобаларды іске асыру (енгізу) қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
285-3) ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi органмен келісу бойынша фискалдық деректер операторын тiзбеге (тізбеден) қосу (алып тастау) тәртібін, сондай-ақ фискалдық деректердің әлеуеттi операторына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын әзірлеу;
285-4) электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін әзірлеу;

285-5) размещение на интернет-ресурсе перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур;
285-6) разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере таможенной политики правил совершения таможенных операций в отношении иностранных товаров, ввозимых с территории сопредельного иностранного государства, связанных с формированием из указанных товаров партий международных почтовых отправлений, оформлением документов, предусмотренных актами Всемирного почтового союза, при вывозе сформированных международных почтовых отправлений с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза в соответствии с пунктом 7-1 статьи 291 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
285-7) разработка правил и формы уведомления о начале проведения камеральной таможенной проверки;
285-8) разработка формы требования по представлению документов и (или) сведений, предусмотренных статьей 426 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", направляемого проверяемому лицу в ходе проведения камеральной таможенной проверки;";
дополнить подпунктами 350-1), 350-2), 350-3), 350-4), 350-5), 350-6), 350-7) и 350-8) следующего содержания:
"350-1) разработка и согласование с координирующим органом в области маркировки и прослеживаемости товаров функциональных требований к информационной системе маркировки и прослеживаемости товаров;
350-2) осуществление в пределах компетенции маркировки и прослеживаемости товаров;
350-3) разработка правил маркировки и прослеживаемости товаров;
350-4) внесение по итогам пилотного проекта по маркировке и прослеживаемости отдельных групп товаров с анализом целесообразности введения маркировки и прослеживаемости предложений о включении в перечень товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости, в уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности по согласованию с координирующим государственным органом в области маркировки и прослеживаемости товаров и Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан;
350-5) проведение анализа регуляторного воздействия на товары, подлежащие маркировке и прослеживаемости;
350-6) ведение реестров участников оборота товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости;
350-7) в пределах своей компетенции осуществление мониторинга оборота товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости, в том числе во взаимной торговле с государствами-членами Евразийского экономического союза;

285-5) электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін интернет-ресурсқа орналастыру;
285-6) кеден саясаты саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша іргелес жатқан шет мемлекеттің аумағынан әкелінетін шетелдік тауарларға қатысты, көрсетілген тауарлардан халықаралық пошта жөнелтілімдерінің партияларын қалыптастыруға, қалыптастырылған халықаралық пошта жөнелтілімдерін 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 291-бабының 7-1-тармағына сәйкес өзінің шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету кезінде Дүниежүзілік пошта одағының актілерінде көзделген құжаттарды ресімдеуге байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;
285-7) камералдық кедендік тексеруді жүргізудің басталғаны туралы хабардар ету қағидалары мен нысанын әзірлеу;
285-8) камералдық кедендік тексеруді жүргізу барысында тексерілетін тұлғаға жіберілетін 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 426-бабында көзделген құжаттарды және (немесе) мәліметтерді ұсыну бойынша талаптың нысанын әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 350-1), 350-2), 350-3), 350-4), 350-5), 350-6), 350-7) және 350-8) тармақшалармен толықтырылсын:
"350-1) тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануының ақпараттық жүйесіне қойылатын функционалдық талаптарды әзірлеу және тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануы саласындағы үйлестіруші органмен келісу;
350-2) құзыреті шегінде тауарларды таңбалау мен оларды қадағалауды жүзеге асыру;
350-3) тауарларды таңбалау мен оларды қадағалау қағидаларын әзірлеу;
350-4) таңбалау мен қадағалануды енгізудің орындылығына талдау жасай отырып, жекелеген тауар топтарын таңбалау мен олардың қадағалануы жөніндегі пилоттық жобаның қорытындылары бойынша тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануы саласындағы үйлестіруші органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша уәкілетті органға таңбалауға және қадағалануға жататын тауарлардың тізбесіне қосу туралы ұсыныстар енгізу;
350-5) таңбалауға және қадағалануға жататын тауарларға реттеушілік әсер етуге талдау жүргізу;
350-6) таңбалауға және қадағалануға жататын тауарлардың айналымына қатысушылардың тізілімдерін жүргізу;
350-7) өз құзыреті шегінде таңбалауға және қадағалануға жататын, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен өзара саудадағы тауарлар айналымына мониторингті жүзеге асыру;

350-8) расчет предельного размера стоимости контрольного (идентификационного) знака, средства идентификации, применяемых в маркировке товаров;";
дополнить подпунктами 448-1), 448-2), 448-3), 448-4) и 448-5) следующего содержания:
"448-1) обеспечение территориальных подразделений центральных государственных органов, за исключением государственного материального резерва и имущества, находящегося в оперативном управлении, специальных государственных и правоохранительных органов, Вооруженных сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований имуществом, необходимым для выполнения возложенных функций;
448-2) передача в доверительное управление единому оператору в сфере учета государственного имущества активов территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу;
448-3) осуществление финансирования единого оператора в сфере учета государственного имущества для управления и содержания имущества территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу;
448-4) разработка перечня имущества, которым обеспечивает уполномоченный орган по государственному имуществу территориальные подразделения центральных государственных органов, за исключением государственного материального резерва и имущества, находящегося в оперативном управлении, специальных государственных и правоохранительных органов, Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, необходимого для выполнения возложенных функций;
448-5) разработка перечня активов территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу, передаваемых в доверительное управление единому оператору в сфере учета государственного имущества;";
подпункт 467) исключить;
пункт 17:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) осуществлять в целях модернизации и совершенствования налогового администрирования реализацию (внедрение) пилотных проектов, предусматривающих иной порядок налогового администрирования и исполнения налоговых обязательств налогоплательщиками;";
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств:
в перечне республиканских государственных учреждений - территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
пункт 205 изложить в следующей редакции:
"205. Департамент казначейства по городу Нур-Султану Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.";
в перечне республиканских государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан:
в разделе 1 "Перечень государственных учреждений - территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан":

350-8) тауарларды таңбалауда қолданылатын бақылау (сәйкестендіру) белгісі, сәйкестендіру құралы құнының шекті мөлшерін есептеу;";
мынадай мазмұндағы 448-1), 448-2), 448-3), 448-4) және 448-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"448-1) мемлекеттік материалдық резервті және жедел басқарудағы мүлікті, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін жүктелген функцияларды орындауы үшін қажетті мүлікпен қамтамасыз ету;
448-2) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің активтерін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторға сенімгерлік басқаруға беру;
448-3) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің мүлкін басқару және ұстау үшін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды қаржыландыруды жүзеге асыру;
448-4) мемлекеттік материалдық резервті және жедел басқарудағы мүлікті, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін жүктелген функцияларды орындауы үшін мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган қамтамасыз ететін қажетті мүліктің тізбесін әзірлеу;
448-5) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторға сенімгерлік басқаруға берілетін активтерінің тізбесін әзірлеу;";
467) тармақша алып тасталсын;
17-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) салықтың әкімшілендіруді жаңғырту және жетілдіру мақсатында салықтық әкімшілендірудің және салық төлеушілердің салық міндеттемелерін орындауының өзге тәртібін көздейтін пилоттық жобаларды іске асыруды (ендіруді) жүзеге асыру;";
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнің аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
205-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"205. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша қазынашылық департаментi.";
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі" деген 1-бөлімде:

пункты 225, 226, 227, 228, 229 и 230 изложить в следующей редакции:
"225. Департамент государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
226. Управление государственных доходов по Алматинскому району Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
227. Управление государственных доходов по Сарыаркинскому району Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
228. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
229. Управление государственных доходов "Астана - жаңа қала" Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
230. Управление государственных доходов по району Байқоңыр Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.";
в перечне государственных учреждений - территориальных органов Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Департамент внутреннего государственного аудита по городу Нур-Султану Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.";
в перечне государственных учреждений - территориальных органов Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Департамент государственного имущества и приватизации города Нур-Султана Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.";
в перечне республиканских государственных учреждений Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан:
в разделе 1 "Перечень государственных учреждений - территориальных органов Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан":
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Департамент экономических расследований по городу Нур-Султану Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан.".
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

225, 226, 227, 228, 229 және 230-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"225. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментi.
226. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Алматы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
227. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Сарыарқа ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
228. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Есіл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
229. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің "Астана – жаңа қала" мемлекеттік кірістер басқармасы.
230. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Байқоныр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.";
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша ішкі мемлекеттік аудит департаменті.";
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.";
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қаржы мониторингi комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі" деген 1-бөлімде:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қаржы мониторингi комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша экономикалық тергеу департаменті.".
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев сорок шестого, сорок девятого, девяносто четвертого, девяносто пятого и сотого пункта 2, которые вводятся в действие с 1 января 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 июня 2019 года № 422
Перечень переименовываемых республиканских государственных учреждений - территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
1. По Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
республиканское государственное учреждение "Департамент казначейства по городу Астане Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент казначейства по городу Нур-Султану Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
2. По Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан:
1) республиканское государственное учреждение "Департамент государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
2) республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Алматинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Алматинскому району Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
3) республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сарыаркинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сарыаркинскому району Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";

4. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 2-тармақтың қырық алтыншы, қырық тоғызыншы, тоқсан төртінші, тоқсан бесінші және бір жүзінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2019 жылғы 20 маусымдағы
№ 422 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Ішкі мемлекеттік аудит комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қаржы мониторингi комитетiнің қайта аталатын аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетi бойынша:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнің Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаментi" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша қазынашылық департаментi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті бойынша:
1) "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментi" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2) "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнің Алматы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Алматы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнің Сарыарқа ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Сарыарқа ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;

4) республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
5) республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов "Астана - жаңа қала" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов "Астана - жаңа қала" Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
6) республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по району Байқоңыр Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по району Байқоңыр Департамента государственных доходов по городу Нур-Султану Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
3. По Комитету внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан:
республиканское государственное учреждение "Департамент внутреннего государственного аудита по городу Астане Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент внутреннего государственного аудита по городу Нур-Султану Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан".
4. По Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
республиканское государственное учреждение "Департамент государственного имущества и приватизации города Астаны Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент государственного имущества и приватизации города Нур-Султана Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан".
5. По Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан:
республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по городу Астане Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по городу Нур-Султану Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан".

4) "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнің Есіл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Есіл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнің "Астана - жаңа қала" Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің "Астана – жаңа қала" мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6) "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнің Байқоңыр ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетiнің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментiнің Байқоңыр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Ішкі мемлекеттік аудит комитеті бойынша:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Астана қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша ішкі мемлекеттік аудит департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті бойынша:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Астана қаласы бойынша мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қаржы мониторингi комитеті бойынша:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы мониторингi комитетінің Астана қаласы бойынша Экономикалық тергеу департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы мониторингi комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша экономикалық тергеу департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.