Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородов, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных, внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года № 204 "Об утверждении Правил отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородов к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных и порядка налогообложения в части налога на добычу полезных ископаемых" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 449.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2023).
В соответствии с пунктом 4 статьи 720 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2023).
1. Утвердить прилагаемый перечень месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородов, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2023).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года № 204 "Об утверждении Правил отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных и порядка налогообложения в части налога на добычу полезных ископаемых" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., № 20, ст.108) следующие изменения и дополнения:
в Правилах отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных и порядка налогообложения в части налога на добычу полезных ископаемых, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Рентабельділігі төмен, тұтқырлығы жоғары, су басқан, дебиті аз және игерілген санатқа жатқызылатын көмірсутек кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту, "Көмірсутектер кен орнын (кен орындарының бір тобын, кен орнының бір бөлігін) рентабельділігі төмен, тұтқырлығы жоғары, су басқан, дебиті аз және игерілген санатқа жатқызу қағидаларын және пайдалы қазбаларды өндіру салығы бөлігінде салық салу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 204 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 449 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1144 (қолданысқа енгiзiлу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 720-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1144 (қолданысқа енгiзiлу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған рентабельділігі төмен, тұтқырлығы жоғары, су басқан, дебиті аз және игерілген санатқа жатқызылатын көмірсутек кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1144 (қолданысқа енгiзiлу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
2. "Көмірсутек шикізаты кен орнын (кен орындарының бір тобын, кен орнының бір бөлігін) рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебиті аз және сарқылған кен орындарының санатына жатқызу қағидаларын және пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық бөлігінде салық салу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 204 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 20, 108-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Көмірсутек шикізаты кен орнын (кен орындарының бір тобын, кен орнының бір бөлігін) рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебиті аз және сарқылған кен орындарының санатына жатқызу қағидаларында және пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық бөлігінде салық салу тәртібінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Заявление об отнесении месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории низкорентабельных на текущий незавершенный календарный год подается по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в срок не позднее 1 сентября данного календарного года. К заявлению прилагаются копии следующих документов на электронных носителях:
1) финансовая отчетность за предыдущий финансовый год, подписанная первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером);
2) аудиторский отчет за предыдущий финансовый год юридических лиц, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита (в случае, если заявление подается до 1 июня текущего года, то представляется аудиторский отчет за финансовый год, предшествующий предыдущему финансовому году);
3) финансовая отчетность юридического лица-недропользователя за отчетный период текущего календарного года (квартал, полугодие или девять месяцев), предшествующий дате подачи заявления;
4) отчет об исполнении бюджета за предыдущий календарный год, заверенный руководителем юридического лица-недропользователя или лицом, его замещающим;
5) расчет бюджета на текущий календарный год, заверенный руководителем юридического лица-недропользователя или лицом, его замещающим;
6) отчет об исполнении бюджета за отчетный период текущего календарного года (квартал, полугодие или девять месяцев), предшествующий дате подачи заявления, заверенный руководителем юридического лица-недропользователя или лицом, его замещающим;
7) налоговая отчетность (декларации по корпоративному подоходному налогу (далее – КПН) по контракту и налогу на сверхприбыль (далее – НСП) по контракту за предыдущий налоговый период и налогу на добычу полезных ископаемых (далее – НДПИ) по контракту за текущий и предыдущий календарные годы);
8) расчет авансовых платежей по КПН (если недропользователь является плательщиком авансовых платежей) и расчет запланированного на текущий отчетный год размера КПН;
9) расчет налоговых обязательств по КПН, а также расчет чистого дохода, рентабельности продаж по контракту за текущий налоговый период с детальной привязкой данных расчетов к бюджету юридического лица-недропользователя, прогнозной цене на углеводородное сырье и планируемым объемам добычи углеводородного сырья по контракту за этот же период;
10) обоснование прогнозной цены на углеводородное сырье, использованной для расчетов показателей рентабельности по контракту;

"2. Ағымдағы аяқталмаған күнтiзбелiк жылға кен орнын (кен орындарының тобын, кен орнының бiр бөлiгiн) рентабельділігі төмен кен орындарының санатына жатқызу туралы өтiнiш ағымдағы күнтiзбелiк жылдың 1 қыркүйегінен кеш емес мерзімде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берiледi. Өтінішке электрондық жеткізгіштердегі мынадай құжаттардың көшірмелері қоса беріледі:
1) бірінші басшы немесе оны алмастыратын адам, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған алдыңғы қаржы жылындағы қаржылық есептілік;
2) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың алдыңғы қаржы жылындағы аудиторлық есебі (егер өтініш ағымдағы жылдың 1 маусымына дейін берілген болса, онда алдыңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылының аудиторлық есептілігі ұсынылады);
3) жер қойнауын пайдаланушы заңды тұлғаның өтініш берілген күннің алдындағы ағымдағы күнтізбелік жылдың есепті кезеңі үшін (тоқсан, жартыжылдық немесе тоғыз ай) қаржылық есептілігі;
4) жер қойнауын пайдаланушы заңды тұлғаның басшысы немесе оны алмастыратын адам растаған алдыңғы күнтізбелік жылғы бюджеттің атқарылуы туралы есеп;
5) жер қойнауын пайдаланушы заңды тұлғаның басшысы немесе оны алмастыратын адам растаған ағымдағы күнтізбелік жылға арналған бюджеттің есеп-қисабы;
6) жер қойнауын пайдаланушы заңды тұлғаның басшысы немесе оны алмастыратын адам растаған, өтініш берген күннің алдындағы ағымдағы күнтізбелік жылғы есепті кезең үшін (тоқсан, жартыжылдық немесе тоғыз ай) бюджеттің атқарылуы туралы есеп;
7) салықтық есептілік (келісімшарт бойынша корпоративтік табыс салығы (бұдан әрі – КТС) және алдыңғы салық кезеңіндегі келісімшарт бойынша үстеме пайдаға салынатын салық (бұдан әрі – ҮПС) және ағымдағы және алдыңғы күнтізбелік жылдардағы келісімшарт бойынша пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық (бұдан әрі – ПҚӨС) бойынша декларациялар);
8) КТС бойынша аванстық төлемдердің есеп-қисабы (егер жер қойнауын пайдаланушы аванстық төлемдердің төлеушісі болса) және ағымдағы есепті жылға жоспарланған КТС мөлшерінің есеп-қисабы;
9) осы есеп-қисаптарды жер қойнауын пайдаланушы заңды тұлғаның бюджетіне, көмірсутек шикізатының болжамды бағасына және сол кезеңдегі келісімшарт бойынша көмірсутек шикізатын өндірудің жоспарлы көлемдеріне егжей-тегжейлі байланыстырумен КТС бойынша салықтық міндеттемелердің есеп-қисабы, сондай-ақ ағымдағы салық кезеңіндегі келісімшарт бойынша таза кірістің, сату рентабельділігінің есеп-қисабы;
10) келісімшарт бойынша рентабельділік көрсеткіштерінің есеп-қисаптары үшін пайдаланылған көмірсутек шикізатына болжамды бағаны негіздеу;

11) планируемый объем добычи углеводородного сырья по контракту, согласованный с компетентным органом;";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Заявление об отнесении месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории низкорентабельных на предстоящий календарный год подается по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, не ранее 30 сентября текущего года, но не позднее 31 декабря текущего года. К заявлению помимо документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, прилагаются копии следующих документов на электронных носителях:";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. При необходимости уполномоченный орган в срок не позднее пяти рабочих дней после поступления заявления может запросить у заявителя другие документы и расчеты, обосновывающие сведения, содержащиеся в заявлении.
Заявитель после получения соответствующего запроса уполномоченного органа в срок не позднее десяти рабочих дней представляет в уполномоченный орган на электронных носителях документы и расчеты, обосновывающие сведения, содержащиеся в заявлении, запрашиваемые согласно настоящему пункту Правил.";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Заявление недропользователя об отнесении месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных подается по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам. К заявлению должны быть приложены копии следующих документов на электронных носителях:
1) отчет о соответствии достигнутых технологических показателей месторождения (группы месторождений, части месторождения) утвержденным проектным решениям;
2) протокол Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан;
3) отчет о выполнении контрактных (лицензионных) обязательств по состоянию на дату окончания последнего квартала, предшествующего дате подачи заявления;
4) документы, указанные в пункте 2 настоящих Правил.
17. При необходимости уполномоченный орган в срок не позднее пяти рабочих дней после поступления заявления может запросить у заявителя другие документы и расчеты, обосновывающие сведения, содержащиеся в заявлении.
Заявитель после получения соответствующего запроса уполномоченного органа в срок не позднее десяти рабочих дней представляет в уполномоченный орган на электронных носителях документы и расчеты, обосновывающие сведения, содержащиеся в заявлении, запрашиваемые согласно настоящему пункту Правил.";
пункт 22 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"В случае отнесения части месторождения к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных для определения пониженной ставки налога на добычу полезных ископаемых учитывается весь объем добычи по контракту.";

11) құзыретті органмен келісілген келісімшарт бойынша көмірсутек шикізатын өндірудің жоспарланатын көлемі.";
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Алдағы күнтiзбелiк жылға кен орнын (кен орындарының бiр тобын, кен орнының бiр бөлiгiн) рентабельділігі төмен кен орындарының санатына жатқызу туралы өтiнiш ерте дегенде ағымдағы жылдың 30 қыркүйегінде, бірақ ағымдағы жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірмей осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берiледi. Өтінішке осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа, электрондық жеткізгіштердегі мынадай құжаттардың көшірмелері қоса беріледі:";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қажет болған кезде уәкiлеттi орган өтініш түскеннен кейін бес жұмыс күнiнен кеш емес мерзімде өтiнiш берушiден өтiнiште қамтылған мәлiметтерді негiздейтін басқа да құжаттар мен есеп-қисаптарды сұрата алады.
Өтініш беруші уәкiлеттi органның тиісті сұрау салуын алғаннан кейін он жұмыс күнінен кеш емес мерзімде Қағидалардың осы тармағына сәйкес сұрау салынатын, өтiнiште қамтылған мәліметтерді негіздейтін құжаттар мен есеп-қисаптарды уәкілетті органға электрондық жеткізгіштерде береді.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Жер қойнауын пайдаланушының кен орнын (кен орындарының бір тобын, кен орнының бір бөлігін) өте тұтқыр, су басқан, дебиті аз немесе сарқылған кен орындарының санатына жатқызу туралы өтініші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда беріледі. Өтінішке электрондық жеткізгіштердегі мынадай құжаттардың көшірмелері қоса берілуге тиіс:
1) кен орнының (кен орындарының бір тобының, кен орнының бір бөлігінің) қол жеткізілген технологиялық көрсеткіштерінің бекітілген жобалық шешімдерге сәйкестігі туралы есеп;
2) Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссия хаттамасы;
3) өтініш берілген күннің алдындағы соңғы тоқсан аяқталған күнгі жағдай бойынша келісімшарттық (лицензиялық) міндеттемелердің орындалуы туралы есеп;
4) осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттар.
17. Қажет болған жағдайда уәкiлеттi орган өтініш түскеннен кейін бес жұмыс күнiнен кеш емес мерзімде өтiнiш берушiден өтiнiште қамтылған мәлiметтерді негiздейтін басқа да құжаттар мен есеп-қисаптарды сұрата алады.
Өтініш беруші уәкiлеттi органның тиісті сұрау салуын алғаннан кейін он жұмыс күнінен кеш емес мерзімде Қағидалардың осы тармағына сәйкес сұратылатын, өтiнiште қамтылған мәліметтерді негіздейтін құжаттар мен есеп-қисаптарды уәкілетті органға электрондық жеткізгіштерде береді.";
22-тармақ мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Кен орнының бір бөлігі өте тұтқыр, су басқан, дебиті аз немесе сарқылған кен орындары санатына жатқызылған жағдайда пайдалы қазбаларды өндіруге арналған салықтың төмендетілген мөлшерлемесін айқындау үшін келісімшарт бойынша барлық өндіру көлемі ескеріледі.";

дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. В случае отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных, пониженные ставки налога на добычу полезных ископаемых, указанные в приложении 2 к настоящим Правилам, по решениям Правительства Республики Казахстан, принятым после 1 января 2019 года, действуют в течение трех календарных лет, начиная с 1 января года, в котором было принято такое решение.
До истечения срока действия пониженных ставок налога на добычу полезных ископаемых недропользователь повторно обращается с заявлением в уполномоченный орган в соответствии с положениями настоящих Правил.".
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июня 2019 года № 449
Перечень месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородов, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных
Сноска. Заголовок перечня – в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2022 № 1144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2023).
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 31.12.2022 № 1144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2023); от 16.02.2024 № 93.
№ п/п Наименование и координаты месторождения (группы месторождений, части месторождения) Дата регистрации/ номер контракта на недропользование Дата выдачи и номер лицензии Наименование недропользователя Вид полезного ископаемого Критерии отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородов к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных Категория месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородов Ставка налога на добычу полезных ископаемых для обводненных, малодебитных, выработанных, высоковязких месторождений (групп месторождений, частей месторождений) углеводородов (%)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1.
Газонефтяное месторождение Каражанбас Тупкараганского района Мангистауской области:
Контракт на осуществление добычи углеводородного сырья от 23 мая 1997 года, зарегистрированный за № 60 26 мая 1997 года

мынадай мазмұндағы 22-1-тармақпен толықтырылсын:
"22-1. Кен орны (кен орындарының бір тобы, кен орнының бір бөлігі) өте тұтқыр, су басқан, дебиті аз немесе сарқылған кен орындары санатына жатқызылған жағдайда, 2019 жылғы 1 қаңтардан кейін қабылданған Қазақстан Республикасы Yкіметінің шешімдері бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген пайдалы қазбаларды өндіруге арналған салықтың төмендетілген мөлшерлемелері осындай шешім қабылданған жылдың 1 қаңтарынан бастап күнтізбелік үш жыл бойы қолданылады.
Пайдалы қазбаларды өндіруге арналған салықтың төмендетілген мөлшерлемелерін қолдану мерзімі өткенге дейін жер қойнауын пайдаланушы осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес уәкілетті органға өтінішпен қайта жүгінеді.".
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 27 маусымдағы
№ 449 қаулысымен
бекітілген
Рентабельділігі төмен, тұтқырлығы жоғары, су басқан, дебиті аз және игерілген санатқа жатқызылатын көмірсутек кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1144 (қолданысқа енгiзiлу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1144 (қолданысқа енгiзiлу тәртібін 2-т. қараңыз); 16.02.2024 № 93 қаулыларымен.
Р/с №
Кен орнының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) атауы мен координаталары
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың тіркелген күні / нөмірі
Лицензияның берілген күні мен нөмірі
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Пайдалы қазбалардың түрі
Көмірсутек кен орнын (кен орындары тобын, кен орнының бір бөлігін) тұтқырлығы жоғары, су басқан, дебиті аз және игерілген санатқа жатқызу өлшемшарттары
Көмірсутек кен орнының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) санаты
Су басқан, дебитi аз, игерілген, тұтқырлығы жоғары көмiрсутек кен орындары (кен орындарының тобы, кен орнының бiр бөлiгi) үшін пайдалы қазбаларды өндiру салығының мөлшерлемесі (%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Қаражанбас мұнай-газ кен орны:
1997 жылғы 26 мамырда № 60 болып тіркелген, көмiрсутек шикiзатын өндіруді жүзеге асыруға арналған 1997 жылғы 23 мамырдағы келісімшарт

Лицензия на право пользования недрами от 7 мая 1997 года, серия МГ № 239-Д (нефть)
Акционерное общество "Каражанбас мунай"
Нефть
Вязкость нефти месторождения в пластовых условиях составляет от 378 до 541 мПа*сек
Высоковязкое
0,5
1. 45010'05" с.ш. 51015'00" в.д.
2. 45010'30" с.ш. 51025'10" в.д.
3. 45008'42" с.ш. 51026'27" в.д.
4. 45007'05" с.ш. 51036'20" в.д.
5. 45005'10" с.ш. 51035'40" в.д.
6. 45005'10" с.ш. 51029'25" в.д.
7. 45005'50" с.ш. 51026'27" в.д.
8. 45005'00" с.ш. 51026'00" в.д.
9. 45005'20" с.ш. 51024'20" в.д.
10. 45006'05" с.ш. 51024'30" в.д.
11. 45007'45" с.ш. 51017'00" в.д.
12. 45007'55"с.ш. 51015'10" в.д.
2
Нефтегазовое месторождение Жолдыбай Макатского района Атырауской области
Договор на проведение доразведки, разработки и добычи углеводородов на месторождениях Жолдыбай и Жыланкабак от 27 сентября 1995 года, зарегистрированный за № 34 от 15 ноября 1995 года
Лицензия на право пользования недрами от 7 июня 1995 года, серия МГ № 30 (нефть)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тандай Петролеум"
Нефть
Среднесуточный дебит нефти на месторождениях составляет менее 3 тонн в сутки
Малодебитные
1,5
1. 47042'00 с.ш. 53039'06" в.д.
2. 47042'16" с.ш. 53038'48" в.д.
3. 47042'46" с.ш. 53038'17" в.д.
4. 47042'52" с.ш. 53039'00"в.д.
5. 47042'11" с.ш. 53039'57"в.д.
6. 47042'03" с.ш. 53040'09" в.д.
7. 47041'56" с.ш. 53039'49" в.д.
3
Нефтяное месторождение Жыланкабак Жылыойского района Атырауской области
Договор на проведение доразведки, разработки и добычи углеводородов на месторождениях Жолдыбай и Жыланкабак от 27 сентября 1995 года, зарегистрированный за № 34 от 15 ноября 1995 года
Лицензия на право пользования недрами от 7 июня 1995 года, серия МГ № 29
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тандай Петролеум"
Нефть
Средне-суточный дебит нефти на месторождениях составляет менее 3 тонн в сутки
Малодебитные
1,5
1.47037'17,6" с.ш. 54025'05" в.д.
2. 47037'20,7" с.ш. 54026'03" в.д.
3. 47037'23,1" с.ш. 54026'03" в.д.
4. 47037'33,3" с.ш. 54027'07,8" в.д.
5. 47037'00" с.ш. 54026'26,6" в.д.
6. 47036'43,5" с.ш. 54025'50,1" в.д.
7. 47036'38,2" с.ш. 54025'27,6" в.д.
8. 47036'33,3" с.ш. 54024'42,8" в.д.
9. 47036'46,0" с.ш. 54024'50,8" в.д.
10. 47036'45,0" с.ш. 54024'38,6" в.д.
11. 47036'48,0" с.ш. 54024'21,8" в.д.
12. 47037'02,2" с.ш. 54024'28,3" в.д.
13. 47037'08,5" с.ш. 54024'37,1" в.д.
4
Нефтегазовое месторождение Есжан, расположенное в Карагандинской и Кызылординской областях
Контракт на недропользование от 24 апреля 2001 года № 662
Лицензия на право пользования недрами от 4 декабря 2014 года № 14018145
Товарищество с ограниченной ответственностью "САУТС-ОЙЛ"
Нефть

1997 жылғы 7 мамырдағы жер қойнауын пайдалану құқығына берілетін сериясы МГ № 239-Д лицензия (мұнай)
"Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орны мұнайының қатпарлы жағдайындағы тұтқырлығы 378-ден бастап 541 мПа*сек дейін
Өте тұтқыр
0,5
1. 45010'05" с.е. 51015'00" ш.б.
2. 45010'30" с.е. 51025'10" ш.б.
3. 45008'42" с.е. 51026'27" ш.б.
4. 45007'05" с.е. 51036'20" ш.б.
5. 45005'10" с.е. 51035'40" ш.б.
6. 45005'10" с.е. 51029'25" ш.б.
7. 45005'50" с.е. 51026'27" ш.б.
8. 45005'00" с.е. 51026'00" ш.б.
9. 45005'20" с.е. 51024'20" ш.б.
10. 45006'05" с.е. 51024'30" ш.б.
11. 45007'45" с.е. 51017'00" ш.б.
12. 45007'55"с.е. 51015'10" ш.б.
2
Атырау облысы Мақат ауданының Жолдыбай мұнай-газ кен орны
1995 жылғы 15 қарашада № 34 болып тіркелген Жолдыбай және Жыланқабақ кен орындарында көмірсутегін жете барлауды, игеруді және өндіруді жүргізуге арналған 1995 жылғы 27 қыркүйектегі шарт
Жер қойнауын пайдалануға арналған 1995 жылғы 7 маусымдағы сериясы МГ № 30 лицензия (мұнай)
"Таңдай Петролеум" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орындарындағы мұнайдың орташа тәуліктік дебиті тәулігіне 3 тоннадан аз мөлшерді құрайды
Дебиті аз
1,5
1. 47042'00 с.е. 53039'06" ш.б.
2. 47042'16" с.е. 53038'48" ш.б.
3. 47042'46" с.е. 53038'17" ш.б.
4. 47042'52" с.е. 53039'00"ш.б.
5. 47042'11" с.е. 53039'57"ш.б.
6. 47042'03" с.е. 53040'09" ш.б.
7. 47041'56" с.е. 53039'49" ш.б.
3
Атырау облысы Жылыой ауданының Жыланқабақ мұнай кен орны
1995 жылғы 15 қарашада № 34 болып тіркелген Жолдыбай және Жыланқабақ кен орындарында көмірсутегін жете барлауды, игеруді және өндіруді жүргізуге арналған 1995 жылғы 27 қыркүйектегі шарт
Жер қойнауын пайдалануға арналған 1995 жылғы 7 маусымдағы сериясы МГ № 29 лицензия (мұнай)
"Таңдай Петролеум" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орындарындағы мұнайдың орташа тәуліктік дебиті тәулігіне 3 тоннадан аз мөлшерді құрайды
Дебиті аз
1,5
1.47037'17,6" с.е. 54025'05" ш.б.
2. 47037'20,7" с.е. 54026'03" ш.б.
3. 47037'23,1" с.е. 54026'03" ш.б.
4. 47037'33,3" с.е. 54027'07,8" ш.б.
5. 47037'00" с.е. 54026'26,6" ш.б.
6. 47036'43,5" с.е. 54025'50,1" ш.б.
7. 47036'38,2" с.е. 54025'27,6" ш.б.
8. 47036'33,3" с.е. 54024'42,8" ш.б.
9. 47036'46,0" с.е. 54024' 50,8" ш.б.
10. 47036'45,0" с.е. 54024'38,6" ш.б.
11. 47036'48,0" с.е. 54024'21,8" ш.б.
12. 47037'02,2" с.е. 54024'28,3" ш.б.
13. 47037'08,5" с.е. 54024'37,1" ш.б.
4
Қарағанды және Қызылорда облыстарында орналасқан Есжан мұнай-газ кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 662 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 14018145 лицензия
"САУТС-ОЙЛ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай

Средне-суточный дебит нефти на месторождении составляет от 2 до 3 тонн в сутки
Малодебитные
2,5
1. 46020'00'" с.ш. 64030'00 в.д.
2. 46040'00" с.ш. 64030'00" в.д.
3. 46о40'00" с.ш. 64о50'00" в.д.
4. 46030'00" с.ш. 64050'00" в.д.
5. 46030'00" с.ш. 64056'05" в.д.
6. 46028'00" с.ш. 64056'00" в.д.
7. 46026'55" с.ш. 64057'30" в.д.
8. 46021'56" с.ш. 64058'07" в.д.
9. 46020'00" с.ш. 64059'00" в.д.
10. 46020'00" с.ш. 64048'50 в.д.
11. 46026'56" с.ш. 64037'23" в.д.
12. 46027"50" с.ш. 64035'47" в.д.
13. 46025'07" с.ш. 64036'08" в.д.
14. 46022'03" с.ш. 64037'25" в.д.
15. 46020'00" с.ш. 64040'58" в.д.
5
Нефтегазовое месторождение Калжан, расположенное в Карагандинской и Кызылординской областях
Контракт на недропользование от 24 апреля 2001 года № 662
Лицензия на право пользования недрами от 4 декабря 2014 года № 14018145
Товарищество с ограниченной ответственностью "САУТС-ОЙЛ"
Нефть
Средне-суточный дебит нефти на месторождении составляет от 1 до 2 тонн в сутки
Малодебитные
1,5
1. 46020'00" с.ш. 64030'00" в.д.
2. 46040'00" с.ш. 64030'00" в.д.
3. 46040'00" с.ш. 64050'00" в.д.
4. 46030'00" с.ш. 64050'00" в.д.
5. 46030'00" с.ш. 64056'00" в.д.
6. 46028'00" с.ш. 64056'00" в.д.
7. 46026'55" с.ш. 64057'30" в.д.
8. 46021'56" с.ш. 64058',07" в.д.
9. 46020'00" с.ш. 64059'00" в.д.
10. 46020'00" с.ш. 64048'50" в.д.
11. 46026'56" с.ш. 64037'23" в.д.
12. 46027'50" с.ш. 64035'47" в.д.
13. 46025'07" с.ш. 64036'08" в.д.
14. 46022'03" с.ш. 64037'25" в.д.
15. 46020'00" с.ш. 64040'58" в.д.
6
Нефтегазовое месторождение Северный Акшабулак, расположенное в Карагандинской и Кызылординской областях
Контракт на недропользование от 10 мая 2001 года № 668
Лицензия на право пользования недрами от 4 декабря 2014 года № 14018145
Товарищество с ограниченной ответственностью "САУТС-ОЙЛ"
Нефть
Средне-суточный дебит нефти на месторождении составляет от 1 до 2 тонн в сутки
Малодебитные
1,5
1. 46000'00" с.ш. 65032'12" в.д.
2. 46003'04" с.ш. 65032'25" в.д.
3. 46003'10" с.ш. 65027'18" в.д.
4. 46008'24"с.ш. 65027'32" в.д.
5. 46008'22" с.ш. 65030'00" в.д.
6. 46020'00" с.ш. 65030'00" в.д.
7. 46020'00" с.ш. 65050'00" в.д.
8. 46015'25" с.ш. 65050'00" в.д.
9. 46013'25" с.ш. 65045'10" в.д.
10. 46005'30" с.ш. 65048'00" в.д.
11. 46004'00" с.ш. 65050'00" в.д.
12. 46000'00" с.ш. 65050'00" в.д.
13. 46000'00" с.ш. 65046'50" в.д.
14. 46003'48" с.ш. 65046'57" в.д.
15. 46003'59" с.ш. 65039'26" в.д.
16. 46000'00" с.ш. 65039'15" в.д.
7
Нефтегазовое месторождение Восточный Акшабулак, расположенное в Карагандинской и Кызылординской областях
Контракт на недропользование от 10 мая 2001 года № 668

Кен орнындағы орташа тәуліктік дебит тәулігіне 2-ден 3 тоннаға дейінгі мөлшерді құрайды
Дебиті аз
2,5
1. 46020'00'" с.е. 64030'00 ш.б.
2. 46040'00" с.е. 64030'00" ш.б.
3. 46040'00" с.е. 64050'00" ш.б.
4. 46030'00" с.е. 64050'00" ш.б.
5. 46030'00" с.е. 64056'05" ш.б.
6. 46028'00" с.е. 64056'00" ш.б.
7. 46026'55" с.е. 64057'30" ш.б.
8. 46021'56" с.е. 64058'07" ш.б.
9. 46020'00" с.е. 64059'00" ш.б.
10. 46020'00" с.е. 64048'50 ш.б.
11. 46026'56" с.е. 64037'23" ш.б.
12. 46027"50" с.е. 64035'47" ш.б.
13. 46025'07" с.е. 64036'08" ш.б.
14. 46022',03" с.е. 64037',25" ш.б.
15. 46020'00" с.е. 64040'58" ш.б.
5
Қарағанды және Қызылорда облыстарында орналасқан Қалжан мұнай-газ кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 662 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 14018145 лицензия
"САУТС-ОЙЛ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орнындағы орташа тәуліктік дебит тәулігіне 1-ден 2 тоннаға дейінгі мөлшерді құрайды
Дебиті аз
1,5
1. 46020'00" с.е. 64030'00" ш.б.
2. 46040'00" с.е. 64030'00" ш.б.
3. 46040'00" с.е. 64050'00" ш.б.
4. 46030'00" с.е. 64050'00" ш.б.
5. 46030'00" с.е. 64056'00" ш.б.
6. 46028'00" с.е. 64056'00" ш.б.
7. 46026'55" с.е. 64057'30" ш.б.
8. 46021'56" с.е. 64058',07" ш.б.
9. 46020'00" с.е. 64059'00" ш.б.
10. 46020'00" с.е. 64048'50" ш.б.
11. 46026'56" с.е. 64037'23" ш.б.
12. 46027'50" с.е. 64035'47" ш.б.
13. 46025'07" с.е. 64036'08" ш.б.
14. 46022'03" с.е. 64037'25" ш.б.
15. 46020'00" с.е. 64040'58" ш.б.
6
Қарағанды және Қызылорда облыстарында орналасқан Солтүстік Ақшабұлақ мұнай-газ кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 2001 жылғы 10 мамырдағы № 668 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 14018145 лицензия
"САУТС-ОЙЛ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орнындағы орташа тәуліктік дебит тәулігіне 1-ден 2 тоннаға дейін мөлшерді құрайды
Дебиті аз
1,5
1. 46000'00" с.е. 65032'12" ш.б.
2. 46003'04" с.е. 65032'25" ш.б.
3. 46003'10" с.е. 65027'18" ш.б.
4. 46008'24"с.е. 65027'32" ш.б.
5. 46008'22" с.е. 65030'00" ш.б.
6. 46020'00" с.е. 65030'00" ш.б.
7. 46020'00" с.е. 65050'00" ш.б.
8. 46015'25" с.е. 65050'00" ш.б.
9. 46013'25" с.е. 65045'10" ш.б.
10. 46005'30" с.е. 65048'00" ш.б.
11. 46004'00" с.е. 65050'00" ш.б.
12. 46000'00" с.е. 65050'00" ш.б.
13. 46000'00" с.е. 65046'50" ш.б.
14. 46003'48" с.е. 65046'57" ш.б.
15. 46003'59" с.е. 65039'26" ш.б.
16. 46000'00" с.е. 65039'15" ш.б.
7
Қарағанды және Қызылорда облыстарында орналасқан Шығыс Ақшабұлақ мұнай-газ кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 2001 жылғы 10 мамырдағы № 668 келісімшарт

Лицензия на право пользования недрами от 4 декабря 2014 года № 14018145
Товарищество с ограниченной ответственностью "САУТС-ОЙЛ"
Нефть
Обводненность составляет от 85 % до 95 %
Обводненные
1,0
1. 46002'26" с.ш. 65046'52" в.д.
2. 46002'32" с.ш. 65046'54" в.д.
3. 46002'24" с.ш. 65047'07" в.д.
4. 46002'11" с.ш. 65047'12" в.д.
5. 46001'49" с.ш. 65047'12" в.д.
6. 46001'21" с.ш. 65047'31" в.д.
7. 46001'06" с.ш. 65047'42" в.д.
8. 46000'26" с.ш. 65047'38" в.д.
9. 46000'13" с.ш. 65047'25" в.д.
10. 46000'13" с.ш. 65046'50" в.д.
8
Нефтегазовое месторождение Кенкияк (надсоль), расположенное в Темирском районе Актюбинской области
Контракт на проведение операций по углеводородам от 26 сентября 1997 года № 76
Лицензия на право пользования недрами от 7 сентября 1995 года серия МГ № 252 (нефть)
Акционерное общество "СНПС-Актобемунайгаз"
Нефть
Вязкость нефти на месторождении составляет 217,6 мПа*сек
Высоковязкие
2,1
1. 48033'23" с.ш. 57005'52" в.д.
2. 48035'06" с.ш. 57006'48" в.д.
3. 48035'09" с.ш. 57010'14" в.д.
4. 48034'16" с.ш. 57011'14" в.д.
5. 48033'26" с.ш. 57012'34" в.д.
6. 48032'33" с.ш. 57014'25" в.д.
7. 48032'00" с.ш. 57013'45" в.д.
8. 48031'56"с.ш. 57011'18"в.д.
9. 48032'21" с.ш. 57010'06" в.д.
10. 48032'25" с.ш. 57009'11" в.д.
11. 48032'46" с.ш. 57007'43" в.д.
12. 48032'58" с.ш. 57006'47" в.д.
9
Нефтегазокондесатное месторождение Кумколь, расположенное в Жезказганской области
Контракт на добычу углеводородов от 10 декабря 1996 года № 49
Лицензия на право пользования недрами от 1 ноября 1996 года серия МГ № 259 (нефть)
Акционерное общество "Петро Казахстан КумкольРесорсиз"
Нефть
Обводненность на месторождении составляет 97,9 %
Обводненные
0,35
1. 46026'05" с.ш. 56030'55" в.д.
2. 46026'24" с.ш. 65033'18" в.д.
3. 46027'57" с.ш. 65035'00" в.д.
4. 46027'25" с.ш. 65036'28" в.д.
5. 46028'32" с.ш. 65038'31" в.д.
6. 46028'28" с.ш. 65040'28" в.д.
7. 46027'33" с.ш. 65039'59" в.д.
8. 46026'30" с.ш. 65040'00" в.д.
9. 46024'30" с.ш. 65040'30" в.д.
10. 46023'05" с.ш. 65041'27" в.д.
11. 46023'10" с.ш. 65037'45" в.д.
10
Нефтегазовое месторождение Сазанкурак, расположенное в Исатайском районе Атырауской области
Контракт на проведение доразведки и добычи углеводородного сырья от 31 октября 1997 года № 80
Лицензия на право пользования недрами от 29 мая 1997 года серия МГ № 245 (нефть)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сазанкурак"
Нефть и газ
Высокая вязкость нефти на месторождении составляет 434,93 мПа*сек
Высоковязкие
0,25
1. 46056'32" с.ш. 50015'51" в.д.
2. 46056'58" с.ш. 50016'37" в.д.
3. 46056'52" с.ш. 50018'18" в.д.
4. 46056'38" с.ш. 50019'00" в.д.
11
Нефтегазоконденсатные месторождения Кумколь и Восточный Кумколь, расположенные в Карагандинской области

Жер қойнауын пайдалану құқығына 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 14018145 лицензия
"САУТС-ОЙЛ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Су басуы 85 %-дан 95 %-ға дейін
Су басқан
1,0
1. 46002'26" с.е. 65046'52" ш.б.
2. 46002'32" с.е. 65046'54" ш.б.
3. 46002'24" с.е. 65047'07" ш.б.
4. 46002'11" с.е. 65047'12" ш.б.
5. 46001'49" с.е. 65047'12" ш.б.
6. 46001'21" с.е. 65047'31" ш.б.
7. 46001'06" с.е. 65047'42" ш.б.
8. 46000'26" с.е. 65047'38" ш.б.
9. 46000'13" с.е. 65047'25",ш.б.
10. 46000'13" с.е. 65046'50" ш.б.
8
Ақтөбе облысы Темір ауданында орналасқан Кеңқияқ (тұз үсті) мұнай-газ кен орны
Көмiр-сутектер бойынша операциялар жүргізуге арналған 1997 жылғы 26 қыркүйектегі № 76 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1995 жылғы 7 қыркүйектегі сериясы МГ № 252 лицензия (мұнай)
"СНПС-Ақтөбемұнайгаз" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орнындағы мұнайдың тұтқырлығы 217,6 мПа*сек құрайды
Өте тұтқыр
2,1
1. 48033'23" с.е. 57005'52" ш.б.
2. 48035'06" с.е. 57006'48" ш.б.
3. 48035'09" с.е. 57010'14" ш.б.
4. 48034'16" с.е. 57011'14" ш.б.
5. 48033'26" с.е. 57012'34" ш.б.
6. 48032'33" с.е. 57014'25" ш.б.
7. 48032'00" с.е. 57013'45" ш.б.
8. 48031'56"с.е. 57011'18"ш.б.
9. 48032'21" с.е. 57010'06" ш.б.
10. 48032'25" с.е. 57009'11" ш.б.
11. 48032'46" с.е. 57007'43" ш.б.
12. 48032'58" с.е. 57006'47" ш.б.
9
Қарағанды облысындағы Құмкөл мұнай-газ конденсатты кен орны
Көмiр-сутектерді өндіруге арналған 1996 жылғы 10 желтоқсандағы № 49 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1996 жылғы 1 қарашадағы сериясы МГ № 259 лицензия (мұнай)
"Петро Қазақстан Құмкөл Ресорсиз" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орнын су басуы 97,9 %-ды құрайды
Су басқан
0,35
1. 46026'05" с.е. 56030'55" ш.б.
2. 46026'24" с.е. 65033'18" ш.б.
3. 46027'57" с.е. 65035'00" ш.б.
4. 46027'25" с.е. 65036'28" ш.б.
5. 46028'32" с.е. 65038'31" ш.б.
6. 46028'28" с.е. 65040'28" ш.б.
7. 46027'33" с.е. 65039'59" ш.б.
8. 46026'30" с.е. 65040'00" ш.б.
9. 46024'30" с.е. 65040'30" ш.б.
10. 46023'05" с.е. 65041'27" ш.б.
11. 46023'10" с.е. 65037'45" ш.б.
10
Атырау облысы Исатай ауданының Сазанқұрақ мұнай-газ кен орны
Көмiр-сутек шикізатын жете барлауға және өндіруге арналған 1997 жылғы 31 қазандағы № 80 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1997 жылғы 29 мамырдағы сериясы МГ № 245 лицензия (мұнай)
"Сазанқұрақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орнындағы мұнайдың тұтқырлығы 434,93 мПа*сек құрайды
Өте тұтқыр
0,25
1. 46056'32" с.е. 50015'51" ш.б.
2. 46056'58" с.е. 50016'37" ш.б.
3. 46056'52" с.е. 50018'18" ш.б.
4. 46056'38" с.е. 50019'00" ш.б.
11
Қарағанды облысында орналасқан Құмкөл және Шығыс Құмкөл мұнай-газ конденсатты кен орындары

Контракт на добычу углеводородов на месторождениях Кумколь и Восточный Кумколь в Карагандинской области Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № 4878-УВС
Акционерное общество "Тургай-Петролеум"
Нефть
Обводненность на месторождениях составляет 91,5 %
Обводненные
1,0
1. 46026'05" с.ш. 65030'55" в.д.
2. 46026'24" с.ш. 65033'18" в.д.
3. 46027'57" с.ш. 65035'00" в.д.
4. 46027'25" с.ш. 65036'28" в.д.
5. 46028'32" с.ш. 65038'31" в.д.
6. 46055'55" с.ш. 50019'50" в.д.
7. 46055'25" с.ш. 50018'58" в.д.
8. 46055'48" с.ш. 50017'10" в.д.
12
Нефтегазовое месторождение Арман, расположенное в Мангистауском районе Мангистауской области
Контракт на добычу углеводородного сырья от 19 июля 1994 года № 12
Лицензия на право пользования недрами от 9 сентября 1994 года серия МГ № 6
Товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "Арман"
Нефть
Обводненность на месторождении составляет 95,2%
Обводненные
0,25
1. 45024'39" с.ш. 51041'16" в.д.
2. 45026'55" с.ш. 51048'34" в.д.
3. 45025'18" с.ш. 51049'42" в.д.
4. 45022'53" с.ш. 51042'25" в.д.
13
Нефтяное месторождение Кокжиде (надсоль)
Контракт на недропользование от 30 декабря 1996 года № 50
Лицензия на право пользования недрами от 25 декабря 1995 года, серия МГ № 293 (нефть)
Акционерное общество "КМК Мунай"
Нефть
Средне-суточный дебит нефти на месторождении составляет 1,1-2 тонны в сутки
Малодебитные
1,5
1. 48031'56" с.ш. 57011'17" в.д.
2. 48031'55" с.ш. 57013'01" в.д.
3. 48032'00" с.ш. 57013'45" в.д.
4. 48032'33" с.ш. 57014'25" в.д.
5. 48033'02" с.ш. 57017'47" в.д.
6. 48031'00" с.ш.
57024'00" в.д.
7. 48030'00" с.ш.
57023'00" в.д.
8. 48030'01" с.ш.
57016'29" в.д.
9. 48029'59" с.ш.
57011'41" в.д.
14
Нефтяное месторождение Кумсай (надсоль)
Контракт на недропользование от 30 декабря 1996 года № 51
Лицензия на право пользования недрами от 25 декабря 1995 года, серия МГ № 294 (нефть)
Акционерное общество "КМК Мунай"
Нефть
Высокая вязкость нефти на месторождении составляет 8 637,3 мПа*сек
Высоковязкие
0,35
1. 48036'31" с.ш. 57009'18" в.д.
2. 48037'24" с.ш. 57009'44" в.д.
3. 48038'37" с.ш. 57016'01" в.д.
4. 48038'58" с.ш. 57016'31" в.д.
5. 48038'58" с.ш. 57018'04" в.д.
6. 48038'15" с.ш. 57018'07" в.д.
7. 48037'26" с.ш. 57016'24" в.д.
8. 48035'44" с.ш. 57018'14" в.д.
9. 48035'08" с.ш. 57019'05" в.д.
10. 48033'34" с.ш. 57017'21" в.д.
11. 48034'37" с.ш. 57016'25" в.д.
12. 48036'04" с.ш. 57014'53" в.д.
13. 48035'13" с.ш. 57011'20" в.д.
14. 48035'46" с.ш. 57010'00" в.д.
15
Нефтяное месторождение Южный Камыскуль
Контракт на недропользование от 5 июля 1996 года № 43

Қазақстан Республикасының Қарағанды облысындағы Құмкөл және Шығыс Құмкөл кен орындарында көмірсутектерді өндіруге арналған 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № 4878-УВС келісімшарты
"Торғай Петролеум" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орнындағы су басуы 91,5 %-ды құрайды
Су басқан
1,0
1. 46026'05" с.е. 65030'55" ш.б.
2. 46026'24" с.е. 65033'18" ш.б.
3. 46027'57" с.е.
65035'00" ш.б.
4. 46027'25" с.е. 65036'28" ш.б.
5. 46028'32" с.е. 65038'31" ш.б.
6. 46055'55" с.е. 50019'50" ш.б.
7. 46055'25" с.е. 50018'58" ш.б.
8. 46055'48" с.е.
50017'10" ш.б.
12
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданында орналасқан Арман мұнай-газ кен орны
Көмiр-сутек шикізатын өндіруге арналған 1994 жылғы 19 маусымдағы № 12 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1994 жылғы 9 қыркүйектегі сериясы МГ № 6 лицензия
"Арман" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орнын су басуы 95,2 %-ды құрайды
Су басқан
0,25
1. 45024'39" с.е. 51041'16" ш.б.
2. 45026'55" с.е. 51048'34" ш.б.
3. 45025'18" с.е. 51049'42" ш.б.
4. 45022'53" с.е. 51042'25" ш.б.
13
Көкжиде (тұз үсті) мұнай кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 1996 жылғы 30 желтоқсандағы № 50 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1995 жылғы 25 желтоқсандағы сериясы МГ № 293 лицензия (мұнай)
"КМК Мұнай" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орындарындағы мұнайдың орташа тәуліктік дебиті тәулігіне 1,1-2 тоннаны құрайды
Дебиті аз
1,5
1. 48031'56" с.е.
57011'17" ш.б.
2. 48031'55" с.е. 57013'01" ш.б.
3. 48032'00" с.е. 57013'45" ш.б.
4. 48032'33" с.е. 57014'25" ш.б.
5. 48033'02" с.е. 57017'47" ш.б.
6. 48031'00" с.е. 57024'00" ш.б.
7. 48030'00" с.е. 57023'00" ш.б.
8. 48030'01" с.е. 57016'29" ш.б.
9. 48029'59" с.е. 57011'41" ш.б.
14
Құмсай (тұз үсті) мұнай кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 1996 жылғы 30 желтоқсандағы № 51 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1995 жылғы 25 желтоқсандағы сериясы МГ № 294 лицензия (мұнай)
"КМК Мұнай" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орны мұнайының тұтқырлығы 8 637,3 мПа*сек құрайды
Өте тұтқыр
0,35
1. 48036'31" с.е. 57009'18" ш.б.
2. 48037'24" с.е. 57009'44" ш.б.
3. 48038'37" с.е. 57016'01" ш.б.
4. 48038'58" с.е. 57016'31" ш.б.
5. 48038'58" с.е. 57018'04" ш.б.
6. 48038'15" с.е. 57018'07" ш.б.
7. 48037'26" с.е. 57016'24" ш.б.
8. 48035'44" с.е. 57018'14" ш.б.
9. 48035'08" с.е. 57019'05" ш.б.
10. 48033'34" с.е. 57017'21" ш.б.
11. 48034'37" с.е. 57016'25" ш.б.
12. 48036'04" с.е. 57014'53" ш.б.
13. 48035'13" с.е. 57011'20" ш.б.
14. 48035'46" с.е. 57010'00" ш.б.
15
Оңтүстік Қамыскөл мұнай кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 1996 жылғы 5 шілдедегі № 43 келісімшарт

Лицензия на право пользования недрами от 28 июня 1996 года, серия МГ № 85 (нефть)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Эмбаведьойл"
Нефть
Средне-суточный дебит нефти на месторождении составляет 0,9 тонны в сутки
Малодебитные
0,25
1. 47013'29" с.ш. 54000'00" в.д.
2. 47013'50" с.ш. 53058'47" в.д.
3. 47014'00" с.ш. 53059'01" в.д.
4. 47014'07" с.ш. 53059'48" в.д.
5. 47013'59" с.ш. 54000'22" в.д.
6. 47013'29" с.ш. 54000'14" в.д.
16
Нефтяное месторождение Кырыкмылтык
Контракт на недропользование от 10 августа 1995 года № 29
Лицензия на право пользования недрами от 10 августа 1995 года, серия МГ № 95 (нефть)
Товарищество с ограниченной ответственностью "ANACO"
Нефть
Среднесуточный дебит нефти на месторождении составляет 1,86 тонны в сутки
Малодебитные
1,5
1. 47031'00" с.ш. 54036'00" в.д.
2. 47032'00" с.ш. 54037'57" в.д.
3. 47031'40" с.ш. 54039'44" в.д.
4. 47030'40" с.ш. 54041'29" в.д.
5. 47029'44" с.ш. 54041'41" в.д.
6. 47028'51" с.ш. 54041'09" в.д.
7. 47027'36" с.ш. 54040'00" в.д.
8. 47027'10" с.ш. 54038'38" в.д.
9. 47027'15" с.ш. 54036'50" в.д.
10. 47027'29" с.ш. 54035'54" в.д.
11. 47028'30" с.ш. 54034'05" в.д.
17
Нефтяное месторождение Тобеарал
Контракт на недропользование от 11 февраля 2002 года № 880
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тобеарал Ойл"
Нефть
Среднесуточный дебит нефти на месторождении составляет 1,88 тонны в сутки
Малодебитные
1,5
1. 46044'05" с.ш. 49034'59" в.д.
2. 46044'05" с.ш. 49035'22" в.д.
3. 46043'52" с.ш. 49036'29" в.д.
4. 46043'38" с.ш. 49037'12" в.д.
5. 46043'23" с.ш. 49037'09" в.д.
6. 46043'25" с.ш. 49036'10" в.д.
7. 46043'16" с.ш. 49035'31" в.д.
8. 46043'23" с.ш. 49035'08" в.д.
9. 46043'41" с.ш. 49034'58" в.д.
18
Часть месторождения "Узень" (14, 16, 17 горизонты)
Контракт на недропользование от 29 мая 1996 года № 40
Лицензия на право пользования недрами от 5 сентября 1995 года, серия МГ № 254 (нефть)
Акционерное общество "Озенмунайгаз"
Нефть
Обводненность нефти по части месторождения составляет:
14-горизонт – 86,3%;
16-горизонт – 91,0%;
17-горизонт – 91,0%
Обводненное
2,6
1. 43030'00" с.ш. 52038'55" в.д.
2. 43029'30" с.ш. 52041'00" в.д.
3. 43030'15" с.ш. 52040'45" в.д.
4. 43030'00" с.ш. 52044'00" в.д.
5. 43029'15" с.ш. 52046'30" в.д.
6. 43028'40" с.ш. 52051'30" в.д.
7. 43027'30" с.ш. 52055'15" в.д.
8. 43026'50" с.ш. 52058'30" в.д.
9. 43027'15" с.ш. 53004'20" в.д.
10. 43027'15" с.ш. 53003'50" в.д.
11. 43020'50" с.ш. 53001'50" в.д.
12. 43020'50" с.ш. 52058'15" в.д.
13. 43021'30" с.ш. 52054'50" в.д.
14. 43024'30" с.ш. 52049'50" в.д.
15. 43024'40" с.ш. 52047'45" в.д.

Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1996 жылғы 28 маусымдағы сериясы МГ № 85 лицензия (мұнай)
"Эмбаведь-ойл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орындарындағы мұнайдың орташа тәуліктік дебиті тәулігіне 0,9 тоннаны құрайды
Дебиті аз
0,25
1. 47013'29" с.е. 54000'00" ш.б.
2. 47013'50" с.е. 53058'47" ш.б.
3. 47014'00" с.е. 53059'01" ш.б.
4. 47014'07" с.е. 53059'48" ш.б.
5. 47013'59" с.е. 54000'22" ш.б.
6.47013'29" с.е. 54000'14" ш.б.
16
Қырықмылтық мұнай кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 1995 жылғы 10 тамыздағы № 29 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1995 жылғы 10 тамыздағы сериясы МГ № 95 лицензия (мұнай)
"ANACO" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орындарындағы мұнайдың орташа тәуліктік дебиті тәулігіне 1,86 тоннаны құрайды
Дебиті аз
1,5
1. 47031'00" с.е. 54036'00" ш.б.
2. 47032'00" с.е. 54037'57" ш.б.
3. 47031'40" с.е. 54039'44" ш.б.
4. 47030'40" с.е. 54041'29" ш.б.
5. 47029'44" с.е. 54041'41" ш.б.
6. 47028'51" с.е. 54041'09" ш.б.
7. 47027'36" с.е. 54040'00" ш.б.
8. 47027'10" с.е. 54038'38" ш.б.
9. 47027'15" с.е. 54036'50" ш.б.
10. 47027'29" с.е. 54035'54" ш.б.
11. 47028'30" с.е. 54034'05" ш.б.
17
Төбеарал мұнай кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 2002 жылғы 11 ақпандағы № 880 келісімшарт
"Төбеарал Ойл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орындарындағы мұнайдың орташа тәуліктік дебиті тәулігіне 1,88 тоннаны құрайды
Дебиті аз
1,5
1. 46044'05" с.е. 49034'59" ш.б.
2. 46044'05" с.е. 49035'22" ш.б.
3. 46043'52" с.е. 49036'29" ш.б.
4. 46043'38" с.е. 49037'12" ш.б.
5. 46043'23" с.е. 49037'09" ш.б.
6. 46043'25" с.е. 49036'10" ш.б.
7. 46043'16" с.е. 49035'31" ш.б.
8. 46043'23" с.е. 49035'08" ш.б.
9. 46043'41" с.е. 49034'58" ш.б.
18
"Өзен" кен орнының бір бөлігі (14, 16, 17 көкжиегі)
Жер қойнауын пайдалануға арналған 1996 жылғы 29 мамырдағы № 40 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына 1995 жылғы 5 қыркүйектегі сериясы МГ № 254 лицензия (мұнай)
"Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орнының бір бөлігі бойынша мұнайды су басуы:
14-көкжиек - 86,3%;
16-көкжиек-91,0%;
17-көкжиек-91,0%
Су басқан
2,6
1. 43030'00" с.е. 52038'55" ш.б.
2. 43029'30" с.е. 52041'00" ш.б.
3. 43030'15" с.е. 52040'45" ш.б.
4. 43030'00" с.е. 52044'00" ш.б.
5. 43029'15" с.е. 52046'30" ш.б.
6. 43028'40" с.е. 52051'30" ш.б.
7. 43027'30" с.е. 52055'15" ш.б.
8. 43026'50" с.е. 52058'30" ш.б.
9. 43027'15" с.е. 53004'20" ш.б.
10. 43027'15" с.е. 53003'50" ш.б.
11. 43020'50" с.е. 53001'50" ш.б.
12. 43020'50" с.е. 52058'15" ш.б.
13. 43021'30" с.е. 52054'50" ш.б.
14. 43024'30" с.е. 52049'50" ш.б.
15. 43024'40" с.е. 52047'45" ш.б.

16. 43025'10" с.ш. 52045'50" в.д.
17. 43027'00" с.ш. 52041'20" в.д.
18. 43028'15" с.ш. 52039'20" в.д.
19. 43028'45" с.ш. 52038'20" в.д.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 июня 2019 года № 449
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 42, ст. 400).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 877 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 55-56, ст. 445).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1132 "О внесении дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных", и от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 579).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 501 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 45, ст. 283).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2017 года № 664 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 47-48-49, ст. 323).

16. 43025'10" с.е. 52045'50" ш.б.
17. 43027'00" с.е. 52041'20" ш.б.
18. 43028'15" с.е. 52039'20" ш.б.
19. 43028'45" с.е. 52038'20" ш.б.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 27 маусымдағы
№ 449 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 42, 400-құжат).
2. "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 қазандағы № 877 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 55-56, 445-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 және "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулыларына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1132 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 579-құжат).
4. "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 501 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 45, 283-құжат).
5. "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 20 қазандағы № 664 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 47-48-49, 323-құжат).