О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2011 года № 645 "Об утверждении Правил аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 1019. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2023 года № 704.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.08.2023 № 704 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2011 года № 645 "Об утверждении Правил аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 41, ст. 531) следующие изменения:
в Правилах аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденных указанным постановлением:
пункты 9, 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"9. Для получения аккредитации юридические лица представляют уполномоченному органу следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) рейтинговый лист;
3) нотариально заверенную копию устава организации; копию свидетельства о государственной регистрации организации в качестве юридического лица либо справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) копии документов, подтверждающих сведения, указанные в рейтинговом листе за последние 5 лет.
Если период деятельности субъекта не превышает 5 лет, копии подтверждающих документов представляются за весь период его деятельности.
10. Для получения аккредитации физические лица представляют уполномоченному органу следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) нотариально заверенные копии: удостоверения личности, диплома о высшем образовании; диплома магистра и (или) диплома о присуждении ученой степени (кандидата наук, доктора наук), степени доктора философии (PhD), доктора по профилю и (или) аттестата (диплома) о присвоении ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора (документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, признаются на территории Республики Казахстан согласно законодательству в сфере образования);
3) опубликованные научные статьи за последние 5 лет: для технических и естественных наук 1 международный патент или 1 (одна) статья в международном рецензируемом научном журнале, имеющем ненулевой импакт-фактор по данным в Journal Citation Reports компании Clarivate Analytics, или в изданиях, имеющих в базе данных Scopus показатель процентиль по CiteScore не менее 35 хотя бы по одной из научных областей, для социальных и гуманитарных наук 1 (одна) статья в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор по данным Journal Citation Reports компании Clarivate Analytics или индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (разделы Arts and Humanities Citation Index, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index), а также 3 (три) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.

"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 маусымдағы № 645 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 1019 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 тамыздағы № 704 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.08.2023 № 704 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 маусымдағы № 645 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 41, 531-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидасында:
9, 10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Заңды тұлғалар аккредиттеу алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) рейтингтік парақ;
3) ұйым жарғысының нотариат растаған көшірмесі, ұйымды заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
4) соңғы 5 жыл ішіндегі рейтингтік парақта көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері.
Егер субъект қызметінің кезеңі 5 жылдан аспаса, онда қызметінің бүкіл кезеңіндегі растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылады.
10. Жеке тұлғалар аккредиттеу алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мыналардың: жеке куәліктің, жоғары білім туралы дипломның; магистр дипломының және (немесе) ғылыми дәрежені (ғылым кандидаты, ғылым докторы), философия докторының (PhD) дәрежесін, бейіні бойынша доктор дәрежесін беру туралы дипломның және (немесе) қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру туралы аттестаттың (дипломның) нотариат растаған көшірмелері (шетелдік білім беру ұйымдары берген білімі туралы құжаттар Қазақстан Республикасының аумағында білім саласындағы заңнамаға сәйкес танылады);
3) соңғы 5 жылда жарияланған ғылыми мақалалар: техникалық және жаратылыстану ғылымдары үшін 1 халықаралық патент немесе Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда 1 (бір) мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар немесе Web of Science Core Collection деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index бөлімінде) 1 (бір) мақала, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті ұсынған ғылыми журналда 3 (үш) мақала.

11. По итогам рассмотрения документов, указанных в пунктах 9, 10 настоящих Правил, уполномоченным органом принимается решение об аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности либо отказе в аккредитации:
1) юридическим лицам в течение срока, не превышающего двадцати пяти календарных дней;
При этом оценка деятельности юридических лиц проводится в соответствии с методикой оценки деятельности, утверждаемой уполномоченным органом;
2) физическим лицам в течение срока, не превышающего семи календарных дней.
В случае аккредитации физических лиц уполномоченный орган вносит их данные в перечень аккредитованных лиц в срок, указанный в настоящем подпункте.
12. В приеме заявления на аккредитацию отказывается в случаях:
1) непредставления всех документов, требуемых в соответствии с пунктами 9 или 10 настоящих Правил;
2) если в представленных документах содержатся недостоверные или неполные сведения, а также с истекшим сроком действия.
В аккредитации отказывается в случаях:
1) получения балла ниже минимального (порогового) по каждому блоку рейтингового листа субъекта, присваиваемого в соответствии с методикой оценки деятельности, утверждаемой уполномоченным органом.";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. В случае изменения фамилии, имени, отчества физического лица и (или) наименования юридического лица, аккредитованные субъекты подают заявление в уполномоченный орган о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением подтверждающих документов об изменении фамилии, имени, отчества физического лица и (или) наименования юридического.
Уполномоченный орган для физических лиц не позднее пяти календарных дней, для юридических лиц не позднее пятнадцати календарных дней со дня подачи соответствующего письменного заявления переоформляет свидетельство об аккредитации.
При этом свидетельство об аккредитации, выданное ранее, признается утратившим силу, и уполномоченным органом вносится соответствующая информация в базу данных аккредитованных субъектов.
16. В случае утери свидетельства об аккредитации, уполномоченный орган по письменному заявлению аккредитованного субъекта в срок до десяти календарных дней выдает дубликат свидетельства об аккредитации.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 1019
Приложение 1
к Правилам аккредитации
субъектов научной и (или)
научно-технической
деятельности
Рейтинговый лист субъекта (для юридических лиц)
Название субъекта: ___________________________________
Юридический адрес, телефон, факс: ____________________
Год создания: _______________________________________
Интернет-ресурс/e-mail: ______________________________
№ п/п
Содержание показателей
Единицы измерения
Фактическое значение показателя
1
2
3
4
Блок 1. Сведения об организации
1
Дата первичной государственной регистрации:
- до 1 года

11. Осы Қағиданың 9, 10-тармақтарында көрсетілген құжаттарды қарау қорытындысы бойынша уәкілетті орган ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу туралы не аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді:
1) заңды тұлғаларға күнтізбелік жиырма бес күннен аспайтын мерзім ішінде қабылдайды.
Бұл ретте заңды тұлғалардың қызметін бағалау уәкілетті орган бекітетін қызметті бағалау әдістемесіне сәйкес жүргізіледі;
2) жеке тұлғаларға күнтізбелік жеті күннен аспайтын мерзім ішінде қабылдайды.
Жеке тұлғалар аккредиттелген жағдайда уәкілетті орган олардың деректерін осы тармақшада көрсетілген мерзімде аккредиттелген тұлғалардың тізбесіне енгізеді.
12. Аккредиттеуге өтініш қабылдаудан мына жағдайларда бас тартылады:
1) осы Қағиданың 9 немесе 10-тармақтарына сәйкес талап етілген барлық құжаттар ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда күмәнді немесе толық емес мәліметтер болса, сондай-ақ мерзімі өтіп кеткен болса.
Аккредиттеуден мына жағдайда бас тартылады:
1) уәкілетті орган бекітетін қызметті бағалау әдістемесіне сәйкес берілетін субъектінің рейтингтік парағының әр блогы бойынша ең төменгі (шекті) мәнінен төмен балл алғанда.";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және (немесе) заңды тұлғаның атауы өзгерген жағдайда, аккредиттелген субъектілер уәкілетті органға жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және (немесе) заңды тұлғаның атауы өзгергенін растайтын құжаттармен қоса аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
Уәкілетті орган тиісті жазбаша өтініш берілген күннен бастап жеке тұлғаларға күнтізбелік бес күннен кешіктірмей, заңды тұлғаларға күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
Бұл ретте бұрын берілген аккредиттеу туралы куәліктің күші жойылды деп танылады және уәкілетті орган аккредиттелген субъектілердің деректер базасына тиісті ақпаратты енгізеді.
16. Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған жағдайда уәкілетті орган аккредиттелген субъектінің жазбаша өтініші бойынша күнтізбелік он күнге дейінгі мерзімде аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын береді.";
көрсетілген Қағидаға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1019 қаулысына
1-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу
қағидасына
1-қосымша
Субъектінің рейтингтік парағы (заңды тұлғалар үшін)
Субъектінің атауы: ________________________________________
Заңды мекенжайы, телефон, факс: ___________________________
Құрылған жылы: _________________________________________
Интернет-ресурс/e-mail: ___________________________________
Р/с №
Көрсеткіштердің мазмұны
Өлшем бірліктері
Көрсеткіштің нақты мәні
1
2
3
4
1
1-блок. Ұйым туралы мәліметтер
1
Алғаш мемлекеттік тіркелген күні:
- 1 жылға дейін

0/1
- от 1 – 5 лет
0/1
- 5 и более лет
0/1
2
Форма собственности:
- государственная
0/1
- частная
0/1
Итого по блоку 1:
Блок 2. Финансирование НИР
3
Общий объем финансирования НИР:
- до 5000 МРП
0/1
- от 5000-25000 МРП
0/1
- свыше 25000 МРП
0/1
4
Финансирование НИР в разрезе источников:
- государственный бюджет:
1
2
3
4
ГФ
0/1
ПЦФ
0/1
- Гранты на коммерциализацию РНТД
0/1
- гранты институтов развития, местный бюджет
0/1
- собственные средства
0/1
- прочие источники, в том числе иностранные
0/1
Итого по блоку 2:
Блок 3. Научная и (или) научно-техническая деятельность
5
Выполнено научных, научно-технических программ:
- целевые научные, научно-технические программы (ПЦФ)
ед.
- проекты грантового финансирования (ГФ)
ед.
- проекты коммерциализации РНТД (ГФ)
ед.
- проекты коммерциализации РНТД, финансируемые международными организациями и фондами
ед.
- программы и проекты, финансируемые неправительственными фондами и организациями
ед.
- программы и проекты, финансируемые бизнесом
ед.
Итого по блоку 3:
Блок 4. Научный потенциал и подготовка кадров
6
Численность работников, выполнявших научные исследования и разработки, всего (специалисты- исследователи, инженерно-технические работники):
чел.
7
Количество сотрудников с учеными степенями/степенью:
чел.
- доктор наук
чел.
- кандидат наук
чел.
- доктор философии (PhD) и докторов по профилю
чел.
- магистр
чел.
1
2
3
4
8
Подготовка кадров:
- руководство докторантами PhD (количество докторантов)
чел.
- количество защищенных диссертаций на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю, под руководством ученых научной организации
ед.
9
Участие в работе диссертационных советов:
- Председатель
чел.
- Член совета
чел.
10
Количество сотрудников, прошедших курсы повышения квалификации:
- на международном уровне
чел.
- на республиканском уровне
чел.
11
Награды, премии:
- международного уровня (премии, награды)
чел.
- государственная премия в области науки, именные научные премии
чел.
- государственные научные стипендии, стипендии молодым ученым/иные стипендии
чел.
Итого по блоку 4:
Блок 5. Материально-техническая обеспеченность НИР
12
Среднегодовая стоимость основных средств:
- менее 100 МРП
0/1
- 100 – 1000 МРП
0/1
- свыше 1000 МРП
0/1
13
Количество лабораторий и помещений для ведения научно-исследовательских работ:
- наличие лаборатории для исследовательских работ
ед.
- наличие сертифицированной или аттестованной (аккредитованной)
лаборатории:
- на международном уровне
ед.
- на республиканском уровне
ед.
Итого по блоку 5:
1
2
3
4
Блок 6. Результаты научной и научно-технической деятельности
14
Объекты интеллектуальной собственности:
- Охранные документы
ед.
- Авторские права
ед.
- Международный патент, Лицензионные соглашения
ед.
15
Количество опубликованных научных работ за последние 5 лет:

0/1
-1– 5 жыл аралығында
0/1
- 5 және одан көп жыл
0/1
2
Меншік нысаны:
- мемлекеттік
0/1
- жеке
0/1
1-блок бойынша жиыны:
2-блок. ҒЗЖ қаржыландыру
3
ҒЗЖ қаржыландырудың жалпы көлемі:
- 5000 АЕК-ке дейін
0/1
5000 – 25000 АЕК
0/1
25000 АЕК-тен жоғары
0/1
4
Көздер бөлінісінде ҒЗЖ қаржыландыру:
- мемлекеттік бюджет:
ГҚ
0/1
1
2
3
4
БНҚ
0/1
ҒТҚН коммерцияландыруға арналған гранттар
0/1
- даму институттарының гранттары, жергілікті бюджет
0/1
- меншікті қаражат
0/1
- өзге де көздер, оның ішінде шетелдік
0/1
2-блок бойынша жиыны:
3-блок. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет
5
Орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар:
- нысаналы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар (БНҚ)
бірл.
- гранттық қаржыландыру жобалары (ГҚ)
бірл.
- ҒТҚН коммерцияландыру жобалары (ГҚ)
бірл.
- халықаралық ұйымдар мен қорлар қаржыландыратын ҒТҚН коммерцияландыру жобалары
бірл.
- үкіметтік емес қорлар мен ұйымдар қаржыландыратын бағдарламалар мен жобалар
бірл.
- бизнес қаржыландыратын бағдарламалар мен жобалар
бірл.
3-блок бойынша жиыны:
4-блок. Ғылыми әлеует және кадрларды даярлау
6
6
Ғылыми зерттеулер мен әзірлемелерді орындаған жұмыскерлер саны, барлығы (зерттеуші мамандар, инженер-техник жұмыскерлер):
адам
7
Ғылыми дәрежелері/дәрежесі бар қызметкерлер саны:
адам
- ғылым докторы
адам
- ғылым кандидаты
адам
- философия докторы (PhD) және бейіні бойынша доктор
адам
- магистр
адам
1
Кадрлар даярлау:
2
3
4
8
- докторанттарды PhD басқару (докторанттардың саны)
адам
- ғылыми ұйым ғалымдарының басшылығымен философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертациялардың саны
бірл.
9
Диссертациялық кеңестердің жұмысына қатысу:
- Төраға
адам
- Кеңес мүшесі
адам
10
Біліктілікті арттыру курстарынан өткен қызметкерлер саны:
- халықаралық деңгейде
адам
- республикалық деңгейде
адам
11
Марапаттар, сыйлықтар:
- халықаралық деңгейдегі (сыйлықтар, марапаттар)
адам
- ғылым саласындағы мемлекеттік сыйлық, атаулы ғылыми сыйлықтар
адам
- мемлекеттік ғылыми стипендиялар, жас ғалымдарға стипендиялар/өзге де стипендиялар
адам
4-блок бойынша жиыны:
5-блок. ҒЗЖ-ның материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі
12
Негізгі құралдардың орташа жылдық құны:
- 100 АЕК-тен кем
0/1
- 100 –1000 АЕК
0/1
- 1000 АЕК-тен жоғары
0/1
13
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған зертханалар және үй-жайлар саны:
- зерттеу жұмыстарына арналған зертхананың болуы
бірл.
- сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхананың болуы:
бірл.
- халықаралық деңгейде
бірл.
- республикалық деңгейде
бірл.
5-блок бойынша жиыны:
1
2
3
4
6-блок. Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері
14
Зияткерлік меншік объектілері:
- Қорғау құжаттары
бірл.
- Авторлық құқық
бірл.
- Халықаралық патент, Лицензиялық келісімдер
бірл.
15
Соңғы 5 жылда жарияланған ғылыми жұмыстардың саны:

- в международных рецензируемых научных журналах, входящих в 1, 2 и 3 квартиль по данным Journal Citation Reports компании Clarivate Analytics или имеющих в базе данных Scopus показатель процентиль по CiteScore не менее 35 хотя бы по одной из научных областей, в области социальных и гуманитарных наук, в журналах, индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Arts and Humanities Citation Index, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index) компании Clarivate Analytics
ед.
- в научных журналах, индексируемых РИНЦ и других международных базах с ненулевым импакт-фактором
ед.
- в научных изданиях, рекомендованных ККСОН МОН РК
ед.
-в материалах конференций, форумов, съездов, симпозиумов, конгрессов
ед.
16
Издательская деятельность
-научные журналы
ед.
-монографии, учебники
ед.
-пособия, методические документы
ед.
17
Программы, проекты, инновационные гранты, реализованные в сотрудничестве с научными организациями ближнего и дальнего зарубежья, внедрение научных достижений:
- с зарубежной организацией
ед.
- с республиканской организацией
ед.
1
2
3
4
18
Участие в выставках:
- международный уровень
ед.
- республиканский, региональный уровень
ед.
Итого по блоку 6:
Блок 7. Экспертно-аналитическая, общественная деятельность, СМИ
19
Участие в составе рабочих групп, разработка предложений к законопроектам, нормативным правовым актам, программам и их экспертиза
ед.
20
Участие в экспертизе научных, научно-технических программ, проектов, отчетов НИР, диссертаций, научных публикаций в составе редакционных коллегий журналов
ед.
21
Участие в работе съездов, конференций, симпозиумов, семинаров международного и республиканского уровня:
- модератор
ед.
- член оргкомитета
ед.
- докладчик
ед.
22
Количество выступлений на телевидении и радио, публикаций в журналах, газетах и электронных изданиях республиканских и местных газетах
ед.
Итого по блоку 7:
Всего:
Достоверность вышеприведенных данных
для определения рейтинга субъекта подтверждаю
Руководитель ___________             ___________________________
подпись             Ф.И.О. (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
* МРП – месячный расчетный показатель
* НИР – научно-исследовательская работа
* ГФ – грантовое финансирование
* ПЦФ – программно-целевое финансирование
* РИНЦ – Российский индекс научного цитирования
* РНТД – результаты научной и (или) научно-технической деятельности
* ККСОН МОН РК – Комитет по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
* СМИ – средства массовой информации
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 1019
Приложение 2
к Правилам аккредитации
субъектов научной и (или)
научно-технической деятельности
в ________________________
от _______________________
(полное наименование
субъекта)
Заявление
(для юридических лиц)
Прошу провести аккредитацию
_____________________________________________________________
(наименование юридического лица (при его наличии)
в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности.
Приложение:
№ п/п
Наименование документа
Отметка о наличии
1
2
3
1.
Рейтинговый лист субъекта.
2.
Нотариально заверенную копию устава организации; копию свидетельства о государственной регистрации организации в качестве юридического лица, либо справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
3
Копии документов, сведения, указываемые в рейтинговом листе.
"___" _________ 20__ г.
Руководитель
_____________ ___________ _________________________________
(место печати) (Подпись)             (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 1019
Приложение 3
к Правилам аккредитации
субъектов научной и (или)
научно-технической деятельности
в ________________________
от _______________________
(Ф.И.О.)
__________________________
(тел./эл.адрес)
Заявление
(для физических лиц)
Прошу провести аккредитацию ____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности.
Приложение:
№ № п/п
Наименование документа
Отметка о наличии
1
2
3
1.
Нотариально заверенные копии: удостоверения личности, диплома о высшем образовании; диплома магистра и (или) диплома о присуждении ученой степени (кандидата наук, доктора наук), степени доктора философии (PhD), доктора по профилю и (или) аттестата (диплома) о присвоении ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора.
(Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, признаются на территории Республики Казахстан согласно законодательству в сфере образования).
1
2
3
2.

- Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша 1, 2 және 3 квартильге кіретін халықаралық рецензияланатын ғылыми журналдарда немесе Scopus деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар саласында Clarivate Analytics компаниясының Web of Science Core Collection деректер базасында индекстелетін журналдарда (Arts and Humanities Citation Index, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index бөлімінде) мақала
бірл.
- РҒДИ индекстелетін ғылыми журналдарда және басқа да нөлдік емес импакт-факторы бар халықаралық базаларда
бірл.
- ҚР БҒМ БҒСБК ұсынған ғылыми басылымдарда
бірл.
- конференциялардың, форумдардың, съездердің, симпозиумдердің, конгрестердің материалдарында
бірл.
16
Баспа қызметі
- ғылыми журналдар
бірл.
- монографиялар, оқулықтар
бірл.
- құралдар, әдістемелік құжаттар.
бірл.
17
1
Таяу және алыс шетелдердің ғылыми ұйымдарымен ынтымақтастықта іске асырылған бағдарламалар, жобалар, инновациялық гранттар, ғылыми
2
3
4
жетістіктерді енгізу:
- шетелдік ұйыммен
бірл.
- республикалық ұйыммен
бірл
18
Көрмелерге қатысу:
- халықаралық деңгей
бірл.
- республикалық, өңірлік деңгей
бірл.
6-блок бойынша жиыны:
7-блок. Сараптамалық-талдау, қоғамдық қызмет, БАҚ
19
Жұмыс топтарының құрамына қатысу, заң жобаларына, нормативтік құқықтық актілерге, бағдарламаларға ұсыныстар әзірлеу және оларды сараптау
бірл.
20
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаларды, жобаларды, ҒЗЖ есептерін, диссертацияларды, журналдардың редакциялық алқалары құрамындағы ғылыми жарияланымдарды сараптауға қатысу
бірл.
21
Халықаралық және республикалық деңгейдегі съездер, конференциялар, симпозиумдар, семинарлар жұмысына қатысу:
- модератор
бірл.
- ұйымдастыру комитетінің мүшесі
бірл.
- баяндамашы
бірл.
22
Теледидар, радиоларда сөз сөйлеу, республикалық және жергілікті журналдарда, газеттерде және электрондық басылымдардағы жарияланымдар саны
бірл.
7-блок бойынша жиыны:
Барлығы:
Субъектінің рейтингін айқындау үшін жоғарыда келтірілген деректердің дұрыстығын растаймын Басшы ___________ __________________________ қолы Т.А.Ә. (бар болса)
Ескертуге: аббревиатуралардың толық жазылуы:
* АЕК – айлық есептік көрсеткіш * ҒЗЖ – ғылыми-зерттеу жұмысы
* ГҚ – гранттық қаржыландыру
* БНҚ – бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру
* РҒДИ – Ресейлік ғылыми дәйексөз индексі
* ҒТҚН – коммерцияландыру-ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері
* ҚР БҒМ БҒСБК – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті
* БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1019 қаулысына
2-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу
қағидасына
2-қосымша
кімге ________________________
кімнен
_______________________
(субъектінің толық атауы)
Өтініш(заңды тұлғалар үшін)
Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде _______________________________________ аккредиттеуді өткізуді сұраймын.
(заңды тұлғаның атауы (бар болса)
Қосымша:
Р/с №
Құжаттың атауы
Бар-жоғы туралы белгі
1
2
3
1.
Субъектінің рейтингтік парағы.
2.
Ұйым жарғысының нотариат растаған көшірмесі, ұйымды заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама
3.
Рейтингтік парақта көрсетілетін құжаттардың көшірмелері, мәліметтер
20____ ж. "_____" "_________" Басшы _______________ _____________
____________________________ (Мөр орны) (Қолы) (Т.А.Ә. (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1019 қаулысына
3-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу
қағидасына
3-қосымша
Кімге
_________________________
Кімнен
_______________________
(Т.А.Ә.)_________________
(тел./эл. мекенжай)
Өтініш (жеке тұлғалар үшін)
_____________________________________________________ ғылыми және
(өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса)) (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде аккредиттеу өткізуді сұраймын.
Қосымша:
Р/с №
Құжаттың атауы
Бар-жоғы туралы белгі
1
2
3
1.
Мыналардың: жеке куәліктің, жоғары білім туралы дипломның; магистр дипломының және (немесе) ғылыми дәрежені (ғылым кандидаты, ғылым докторы), философия докторының (PhD) дәрежесін, бейіні бойынша доктор дәрежесін беру туралы дипломның және (немесе) қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру туралы аттестаттың (дипломның) нотариат растаған көшірмелері (шетелдік білім беру ұйымдары берген білімі туралы құжаттар Қазақстан Республикасының аумағында білім саласындағы заңнамаға сәйкес танылады);
2.

опубликованные научные статьи за последние 5 лет: для технических и естественных наук 1 международный патент или 1 (одна) статья в международном рецензируемом научном журнале, имеющем ненулевой импакт-фактор по данным в Journal Citation Reports компании Clarivate Analytics или в изданиях, имеющих в базе данных Scopus показатель процентиль по CiteScore не менее 35 хотя бы по одной из научных областей, для социальных и гуманитарных наук 1 (одна) статья в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор по данным Journal Citation Reports компании Clarivate Analytics или индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (разделы Arts and Humanities Citation Index, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index), а также 3 (три) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
"__" _________ 20 __ г.
______________ _________________________________________
(Подпись)             (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 1019
Приложение 4
к Правилам аккредитации
субъектов научной и (или)
научно-технической деятельности
Свидетельство об аккредитации субъекта
г. Нур-Султан
"___" "__________" 20__ г.
В соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан "О науке"
______________________________________________________________
(наименование юридического лица / Ф.И.О. (при его наличии)
физического лица)
аккредитуется в качестве субъекта научной и (или) научно-технической
деятельности сроком на пять лет. Свидетельство предоставляется для
принятия участия в конкурсе научной и (или) научно-технической
деятельности за счет средств государственного бюджета, средств
недропользователей Республики Казахстан.
Уполномоченный орган
М.П.
Серия _______                         № _____

Соңғы 5 жылда жарияланған ғылыми мақалалар: техникалық және жаратылыстану ғылымдары үшін 1 халықаралық патент немесе Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда 1 (бір) мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар немесе Web of Science Core Collection деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index бөлімінде) 1 (бір) мақала, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті ұсынған ғылыми журналда 3 (үш) мақала.
20____ ж. "____" "_________" ___________________
___________________ ( (Қолы) (Т.А.Ә. (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1019 қаулысына
4-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу
қағидасына
4-қосымша
Субъектіні аккредиттеу туралы куәлік
Нұр-Сұлтан қ.
"___" "__________" 20__ ж.
"Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабына сәйкес
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы / жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса)) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде бес жыл мерзімге аккредиттелді. Куәлік мемлекеттік бюджет қаражаты, Қазақстан Республикасы жер қойнауын пайдаланушылардың қаражаты есебінен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет конкурсына қатысу үшін беріледі.
Уәкілетті орган М. О. Сериясы _______ № _____